Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
środa, 31 lipca 2013
Fot: traditioninaction.org

Jak piszę Kim, "jak podają zagraniczne skrajnie prawicowe portale, w grudniu 2012 roku w bazylice w Buenos Aires (jedna z najważniejszych świątyń w Argentynie) odbył się z pełną pompą chrzest dwójki dzieci. Dzieci są adoptowane, ich obecna mama urodziła się w cele mężczyzny. Po zmianie płci wzięła ślub, a następnie z mężem adoptowała dwoje dzieci. Kobieta ta jest w Argentynie celebrytką (jako aktorka seriali i chyba prezenterka tv), jej wcześniejsza transpłciowość nie jest tajemnicą. Piszę o tym dlatego, że część prawicowych portali podaje (w tonie oburzenia oczywiście), że uroczysty chrzest dzieci w towarzystwie rodziców w jednej z najważniejszych bazylik odbył się za pełną aprobatą obecnego papieża Franciszka. Słyszeliście o tym? ja też nie. Boskie Buenos?" (źródło Kim Lee)

Około 100 działaczy przed rosyjskim konsulatem w Nowym Jorku na Manhattanie. Protestowali przeciw homofobii w Rosji. (Joe My God)

Tagi: foto news
21:58, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Amerykański żołnierz Bradley Manning, oskarżany o udostępnienie tajnych dokumentów portalowi internetowemu Wikileaks, został oczyszczony z zarzutu pomagania nieprzyjacielowi. To znaczy, że uniknie kary dożywocia. Amerykański sąd wojskowy uznał go jednak za winnego 19 z 21 zarzutów kryminalnych.

Amerykański sąd wojskowy w Fort Meade w stanie Maryland uniewinnił 25-letniego żołnierza Bradleya Manninga od głównego zarzutu, czyli pomagania nieprzyjacielowi. Uznał go jednak za winnego 19 z 21 zarzutów kryminalnych. Manning jest oskarżony o przekazanie poufnych informacji dyplomatycznych demaskatorskiemu portalowi WikiLeaks.

Na oskarżonym ciążyło jeszcze 20 innych zarzutów, w tym szpiegostwa, oszustwa komputerowego i kradzieży. Rozprawa, na której ma zostać ogłoszony wymiar kary, rozpocznie się jutro. Manningowi grozi wyrok do 128 lat więzienia - gazeta.pl.

Visit NBCNews.com for breaking news, world news, and news about the economy
Tagi: news
10:35, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Piasek na plaży Sopockim z tajemniczym chłopakiem, czy to jego nowy ukochany? - Plotek.pl

Andrzej Piaseczny jest gejem to w zasadzie żaden news. Portale plotkarskie szeroko rozpisywały się o jego 5-letnim związku z Michałem Pirógiem, mówił.  

- Przez pięć lat byłem bardzo mocno związany z kimś, kto wydawał się idealny do tego, byśmy się mogli razem zestarzeć. Rozstanie z tym człowiekiem wyzwoliło we mnie paniczną niemal potrzebę znalezienia kogoś bliskiego. Teraz, natychmiast! To minęło na szczęście. Doceniłem bycie samemu. I na razie mieszkam sam, ale nie chciałbym tego do końca życia. Wiem, że moje poszukiwania domu, przeprowadzki, to może być trudność dla partnera. 

Mackenzie Rosman znana z chrześcijańskiego serialu siódme niebo, rozebrała dla Maxim

Entertainment Tonight: Leah Remini o opuszczeniu Scjentologię. One Direction ... i inne plotki showbiznesu

Tagi: Ploty
10:35, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 30 lipca 2013

Szukanie miłości może nie być łatwe, ale niektórym jest trudniej niż innym. Dodaj niepełnosprawność do równania i może czasami wydawać się niemal niemożliwe. Ta trzyczęściowa seria śledzi podróże kilku nadzwyczajnych singli, którzy wchodzą w świat randkowania w poszukiwaniu miłości. 

"Gotowi na miłość" premiera: 31 lipca, godz. 22.30.

Tagi: media
10:21, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Michał Piróg w rozmowie z naTemat opowiada o swoich marzeniach, ciężkiej pracy, pierwszej wypłacie i "głupocie", która czasami dodaje sił. Tłumaczy też, jak jako Żyd, a jednocześnie wegetarianin, patrzy na kwestię uboju rytualnego. Opowiada także o codziennej cenie swojego coming-outu. – Jeżeli chcesz żyć, musisz być w zgodzie ze sobą. Inaczej zaledwie przeżyjesz – przekonuje.

Tagi: Ploty
10:21, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Chodzi w wysokich szpilkach i krótkich spódniczkach. Przez to dwa razy go pobito. 17 lat odsłużył w wojsku. Potem wygrał pierwsze w Polsce wybory miss trans. I rozwiódł się. - Przez 33 lata sam siebie oszukiwałem - mówi Dawid. Kim jest? Wywiad na Onet.pl

W lasach pod Paryżem spotykają się mężczyźni, którzy - z pozoru - są całkiem zwyczajni. Mają pracę, żony i dzieci. Ale prowadzą też drugie, sekretne życie. W tym życiu czeka na nich wiele zagrożeń, w tym wirus HIV.

Tagi: news
00:07, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 29 lipca 2013

Tym razem próba podpalenia słynnej warszawskiej tęczy na pl. Zbawiciela była nieudana, ale jeden z naszych czytelników zdołał nagrać sprawczynię. Wygląda na to, że młodzi ludzie podpalają tęczę dla zabawy i popularności.

Nieudana próba podpalenia tęczy
Tagi: news
22:14, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Krytyka Polityczna wywiad z Maksem Jaworskim członkiem Wiary i tęczy:  

Z punktu widzenia Kościoła katolickiego najlepiej by było, gdyby osoba homoseksualna, zamiast mieć stałego partnera, po każdej randce szła do spowiedzi. To jest moralny absurd.  

Chodzisz do kościoła? Praktykujesz?  

Raczej nie. Ale się zdarza. Jestem ochrzczony w obrządku katolickim. Praktykowałem dużo, brałem udział w ruchu „Światło-Życie”, trochę w Ruchu Akademickim Pod Prąd, takiej grupie protestancko-katolickiej. Od roku sympatyzuję z Kościołem Episkopalnym w Polsce. To na razie wspólnota nieformalna, maleńka, nie złożyliśmy jeszcze podpisów pod rejestracją. Ale można do nas chodzić na nabożeństwa. 

W 1998, jeszcze za pontyfikatu Jana Pawła II, dokonano w nim zmian: po akapicie stwierdzającym, że akty homoseksualne w żadnym wypadku nie mogą być zaaprobowane (p. 2357), w wersji poprzedniej znajdował się p. 2358 dotyczący trudnej sytuacji takich osób i potrzeby okazania im współczucia. Wprowadzono tu dwie istotne poprawki – liczbę osób o skłonnościach homoseksualnych określono nie jako „znaczną”, lecz tylko „pewną”. Usunięto zdanie, że osoby takie nie wybierają swej kondycji homoseksualnej, a powtórzono za punktem poprzednim zwrot, że ich skłonność jest moralnie obiektywnie nieuporządkowana. Tę modyfikację wprowadziła Kongregacja Nauki Wiary zarządzana wtedy przez kardynała Ratzingera.  

Szczególnie Ratzinger nie zgadzał się na jakąkolwiek dyskusję z osobami homoseksualnymi. Wysyłaliśmy do niego list w związku z tym, że Watykan w żaden sposób nie potępił aktów przemocy w krajach arabskich wobec osób homoseksualnych. Kościół się od tego nie odżegnał – jako jeden z nielicznych obserwujących radę ONZ.  

Są różne tłumaczenia. Słowa, które są tam użyte, oznaczają dosłownie „mężczyzna” i „łóżko”. W Biblii Tysiąclecia mamy to przetłumaczone jako „mężczyźni współżyjący ze sobą”. Kiedyś tłumaczono to jako „mężołożnicy” czy „sodomici”. Oczywiście ten fragment jak najbardziej można kojarzyć z jakimś czynem homoseksualnym. Trudno jednak powiedzieć, czy każdy czyn homoseksualny spełnia wymogi z tego wersetu św. Pawła. Wierzę, że te przepisy, ten katalog grzechów, odnoszą się do ludzi, którzy mają jakieś problemy i dlatego grzeszą. Interpretuję to tak, że Paweł pisał o męskich prostytutkach, ale też o mężczyznach homo-, hetero- czy biseksualnych, którzy z nudów czy dla rozrywki takie współżycie praktykują.  

Człowiek bez swojej wspólnoty trochę się gubi. I lepiej, żeby w niej pozostał, jeżeli nie czuje powołania do innej wspólnoty, nawet jeśli jest ona dla niego nieprzyjazna. Przede wszystkim jednak chodzi o to, żeby zaakceptować siebie i nie tkwić w takim miejscu, które jest nigdzie. Odrzucają mnie, więc nic nie będę robił. Albo będę robił wszystko i rzucę się wir wydarzeń i seksualnych przygód. To jest takie rzucanie się ze skrajności w skrajność, dość charakterystyczne dla młodych ludzi, którzy odkrywają swoją seksualność i są przerażeni, bo nie wiedzą, co ze sobą zrobić. Chcielibyśmy do nich dotrzeć i powiedzieć im, żeby się nie bali. Żeby zaakceptowali, że można być wierzącą osobą homoseksualną. Realizować swoją seksualność w związku. Najlepiej monogamicznym, bo nasze Kościoły nas do tego wzywają. 

Zjednoczony Kościół Chrześcijański. Szymon Niemiec został nawet w zeszłym roku wyświęcony na biskupa tego Kościoła na Europę. Ale to nie jest jedyna przyjazna homoseksualistom wspólnota w Polsce. Jest jeszcze Reformowany Kościół Katolicki, który reprezentuje Tomasz Puchalski z Poznania; on działa raczej lokalnie. Jest Wspólnota Episkopalna, która działa głównie w Krakowie, gdzie odbywają się co miesiąc nabożeństwa, a teraz też ma spotkania w Warszawie i w Poznaniu. Czyli w sumie mamy trzy wspólnoty w pełni akceptujące homoseksualizm. Jest jeszcze protestancki Kościół ewangelicko-reformowany, który niby akceptuje, ale jeszcze musi to przegadać i ma na to rok, bo za rok mają synod. 

Ale generalnie nie musi być sprzeczności między wiarą i orientacją?  

W ogóle nie ma takiej sprzeczności. Jest między orientacją i religią. Religie budują ludzie. Wiarę buduje człowiek i istota, w którą wierzymy. Religia to całe otoczenie i rytuały. Tam się pojawia ten konflikt, który staramy się zażegnać. Rozmawiamy z duchownymi i wiernymi. Próbujemy prosić o wysłuchanie. Kościół nie chce dyskutować, ale to w żaden sposób nie przeszkadza, żeby wierzyć samemu. Mnóstwo osób homoseksualnych tak robi. Występuje z religii i uważa siebie dalej za osoby wierzące. Ale dla mnie to nie jest dobre rozwiązanie, bo ta wiara nie wzrasta. Człowiek zostaje sam ze sobą i albo nie praktykuje, albo nie ma refleksji i nie pogłębia swojej relacji z Bogiem. W jakiś sposób go to zubaża.  

Max Jaworowski – przedstawicel Grupy Wiara i Tęcza, organizacji zrzeszającej osoby łączące chrześcijańską wiarę z uznaniem praw osób homoseksualnych i transpłciowych do życia w zgodzie ze swoją naturą.  

Całość na Krytyka Polityczna

Tagi: religia
08:55, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 28 lipca 2013

Bo słowa potrafią zabić. Sugestywne kreacje w Kampanii Społecznej od Trevor Project. (źródło)

Tagi: kampania
15:55, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Litwa Wilno w sobotę odbył się marsz równości, jak co roku kontrowersje miasto nie chciało pozwolić na marsz równości, po ostatnim wyroku sądu musiał zgodzić się. 

Kilka dni przed marszem równości przeciwnicy nawoływali do nienawiści, nawet jeden chciał wysadzić się przy uczestnika równości marszu.

Został aresztowany i oskarżony o terroryzm napisał w internecie. „Dostarczę świętą wodę i książeczki do nabożeństwa, ksiądz też zamówiony. Kto chce się ofiarować i wysadzić się w tłumie niech pisze na priv. Pokażemy im, co znaczą ustawy i decyzje jakiegoś tam sądu” - komentarz zacytował szef wileńskiej policji.

Po przesłuchaniu funkcjonariusze zadecydują czy rozpocząć sprawę karną w związku z nawoływaniem do terroryzmu.

Policja była dobrze przygotowana do marszu równości, powiedzieli że bez zastanowienia w ruch puści gaz, elektroszok, tarcze, pałki, gumowe kule, nawet drabiny, jeśli podejrzany będzie znajdował się na balkonie.

„Biorąc pod uwagę komentarze pojawiające się w internecie, jesteśmy przyszykowani na najgorszy scenariusz” - dodał szef policji.

Bezpieczeństwo marszu zapewni około 400 funkcjonariuszy, część z nich będzie w cywilu. Obserwowane będą okna, balkony, sąsiadujące ulice, część ulicy zostanie ogrodzona. Policja będzie sprawdzała wszystkie podejrzane osoby, w tym uczestników marszu.(pl.delfi.lt/Pink News)

  Około 600 osób przeszło główną ulicą stolicy Litwy w marszu równości Baltic Pride. Głównie cudzoziemców, w tym przedstawicieli korpusu dyplomatycznego USA i Szwecji, parlamentarzyści z Austrii, Szwecji czy Holandii oraz zaproszeni goście. m.in. Stuart Milk, bratanek Harveya Milka, pierwszego amerykańskiego polityka, który otwarcie mówił o swojej homoseksualnej orientacji. W marszu udział wzięła też Birgitta Ohlsson, szwedzka minister ds. UE.  

 

Ludzie stojący wzdłuż trasy przemarszu czasami bili brawo, częściej jednak pluli lub krzyczeli obraźliwe hasła. W kierunku uczestników marszu poleciały też jajka. Zatrzymano 28 osób.  

W kontrmanifestacji wzięło udział kilkadziesiąt osób. Pojawiły się transparenty przedstawiające "odpowiedni" obraz rodziny: kobietę i mężczyznę oraz dwójkę dzieci, hasła "nie zgadzam się na promocję homoseksualizmu", "Litwa jest chrześcijańskim krajem". Przeciwnicy krzyczeli głównie "hańba" i "wstyd", a także pluli w kierunku uczestników oraz rzucali jajkami. Zatrzymano 28 osób zakłócających porządek - Gazeta Wyborcza.  

Komentarze na polski stronach na Litwie, pokazuje homofobia polska jest zagranicą, Na Litwie zachowują się jak mniejszość niemiecka na Opolszczyźnie. (zdjęcia LRT)

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 11