Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
czwartek, 31 lipca 2014

Lambda Warszawa chce pomóc seniorom i seniorkom LGB. Na razie projekt ma charakter pilotażu. Zakłada dotarcie do 10 osób LGB powyżej 60. roku życia, którym zaoferuje się: - zaproszenie do interpersonalnej grupy wsparcia, której celem będzie tworzenie więzi międzypokoleniowej – do grupy będą mogły dołączyć młode osoby LGBT w wieku 25-29 lat. Zajęcia będą prowadzone przez dwoje psychoterapeutów.

- szkolenia na temat wykluczenia ze względu na wiek i metody radzenia sobie z nim

- szkolenia z obsługi komputera i telefonów komórkowych

- tutoring: każda z osób otrzyma „opiekuna”/”opiekunkę”, która będzie regularnie spotykać się z podopieczną/ym (choćby na zwykłe wyjście do kawiarni, na wystawę, do kina, muzeum, na koncert, także na wycieczkę „za miasto”).

Seniorki i seniorzy LGB są wykluczeni podwójnie – ze względu na przynależność do dyskryminowanej grupy mniejszościowej oraz ze względu na wiek. Doświadczają dyskomfortu nie tylko z powodu trudności z ujawnieniem orientacji czy nierównym traktowaniem, ale również z powodu fizycznego starzenia się, samotności a także ograniczonego dostępu do usług kulturalno-rekreacyjnych.

"Replika" wspiera projekt Lambdy. Wszystkich seniorów/seniorki LGBT, którzy chcieliby podzielić się swymi doświadczeniami na łamach "Repliki" - zapraszamy do kontaktu: redakcja@replika-online.pl

I oczywiście zapraszamy do Lambdy.

Tworzenie więzi międzypokoleniowych pomiędzy osobami LGBT wydaje nam się bardzo ważne.

Sześć stóp pod ziemią 2, odc. 9 o 19:10 na HBO Comedy. W domu Ruth nadal przebywa Nikolai. Jest bardzo kłopotliwym podopiecznym. Billy opuszcza szpital. Claire jest pod dużym wrażeniem nowego znajomego. Brenda zastanawia się, nad swoimi uczuciami. Nate spotyka się z byłą dziewczyną. Przeprowadza z nią szczerą rozmowę. Informacje, które uzyskuje powodują, że zaczyna mieć poważne wątpliwości odnośnie planowanego małżeństwa.  

The Bridge: Na granicy 2, odc. 3 - 4 - 5 o 21:05 na FOX HD

Selena o 20:00 na TVN 7. Czysta krew 7, odc. 6 o 22:30 na HBO2. Oprah Winfrey i wyjątkowi goście: Jane Fonda o 07:30 na TLC. Bezczelnie perfekcyjny 5, odc. 10 o 22:00 na Domo+.  

Jeden gniewny Charlie 3, odc. 19 i 22 o 19:45 na Comedy Central. Jak poznałem waszą matkę 7, odc. 8 i 9 o 21:05 na Comedy Central. Dwie spłukane dziewczyny 2, odc. 8 i 9 o 22:00 na Comedy Central. Seks w wielkim mieście 2, odc. 19 i 20 o 23:30 na Comedy Central Family.  

Dynastia 9, odc. 16 o 20:00 na CBS Drama. Misja: Życie!, odc. 144 i 145 o 19:02 na Romance TV HD. Zakazana miłość, odc. 161 o 20:02 na Romance TV HD.  

Koncert Noblowski 2013 o 12:10 na CANAL+ Family. Relacja z koncertu, który odbył się 11 grudnia 2013 roku w Oslo Spektrum Arenie. Na cześć laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, m.in. nagrodzonej w 2013 Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej, wystąpili Zara Larsson, Mary J. Blige, James Blunt, Morrisey, Timbuktu, Envy, Jake Bugg oraz Omar Souleyman. Widowisko poprowadzili Claire Danes i Aaron Eckhart.

Tagi: media
01:03, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
środa, 30 lipca 2014

Młody chłopak zakochuje się ze wzajemnością w bracie swojego najlepszego przyjaciela, ukrywając to przed rodziną i znajomymi. (filmweb)

Tagi: film
10:42, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Edith Windsor która dzięki jej ustawa DOMA przestała istnieć, wczoraj wielka Edie skończyła 85 lat. Swoją partnerkę Thee Spyer poznała w Nowym Jorku w roku 1963 roku. W 1993 roku zarejestrowały swój związek partnerski.

Ale w 2007 roku They Spyer zdrowiem było źle zachorowała na stwardnienie rozsiane. W 2008 roku ożeniły się w Kanadzie, zmarła Thee w roku 2009. Ale tu zaczęły problemy Edie według prawa musiała zapłacić podatek od spadku, przez ustawę DOMA która nie uznawała jej związek.

Poszła do Sądu Najwyższego USA wiele osób działaczy mówili za wcześniej walka i iść do Sądu Najwyższego ale dzięki jej dziś wiele sądów federalny stwierdza że zakazy stanowy małżeństw homoseksualny są nie zgodne z konstytucją.

Tagi: ikony LGBT
10:42, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Wczoraj pisałem że Amerykański Cosmopolitan pisał o seksie lesbijskim, dziś nawet polski Cosmo zauważył lesbijki.  

Przeważnie w Cosmo piszemy o facetach. Dziś będzie o miłości kobiet. Żeby nie było nieporozumień :).  

1. Jak to możliwe? Seks bez penisa? Jak to?! Poza penisem, para lesbijek ma wszystko, czego potrzeba do fajnego seksu: palce, języki, usta, genitalia, piersi...  

2. Jedna z nich jest facetem Lesbijka to kobieta, która czuje pociąg seksualny do innych kobiet. Widzisz tu gdzieś wzmiankę o facecie? To, że konkretną kobietę kręcą żeglarstwo albo boks, wcale nie znaczy, że chce być mężczyzną. Jest grupa lesbijek (tzw. butch), które identyfikują się z bardziej "męskim" stylem zachowania i wyglądem oraz grupa kobiet (femme), które identyfikują się z "kobiecym" (to bardzo złożony temat, więcej znajdziesz tu).  

3. Lesbijki używają dildo Niekoniecznie. Część z nich nigdy nie spała z mężczyzną i nie chcą mieć kontaktu z niczym, co falliczne. Zupełnie wystarczy im to, co dostały od Matki Natury.  

4. Wszystkie lesbijki są brzydkie Tak? Jodie Foster, Portia De Rossi, Ellen Page, Cynthia Nixon... 

5. Kobieta, która pozna odpowiedniego faceta, przestanie być lesbijką Jeżeli mówimy o młodej dziewczynie, która eksperymentuje w seksie, może tak być. Ale jeżeli kobieta do tej pory spotykała się tylko z kobietami, to znaczy, że nie interesują jej mężczyźni. Nawet Ryan Gossling.

Sześć stóp pod ziemią 2, odc. 8 o 19:10 na HBO Comedy. Nachodzi Boże Narodzenie a wraz z nim pierwsza rocznica śmierci Nathaniela. Członkowie rodziny wspominają ostatnie chwile spędzone z nim. Nate wyjawia Brendzie prawdę o swojej chorobie. Na Wigilii u Margaret nieoczekiwanie zjawia się Billy. Claire przestaje się zajmować nowym chłopakiem i swoje zainteresowanie kieruje w stronę gościa. Frederico rozpętuje burzę, ujawniając prawdę o Ramonie.

Równość płci po szwedzku o 13:55 na PLANETE+ HD. W 2013 roku Szwedka Lotta Rajalin stworzyła pionierskie przedszkole zgodne z ideologią gender. Zabawki najmłodszych nie mają żeńskich bądź męskich atrybutów, a opiekunowie zwracają się do swoich podopiecznych bezosobowo. Wnętrza pomieszczeń i czytane przez dzieci lektury są także specjalnie przygotowane. Wszystko po to, aby wychowywać je niezależnie od biologicznej płci, znieść dyskryminację i stereotypy. Przedszkolaki uczą się funkcjonować w społeczeństwie kładącym ogromny nacisk na równouprawnienie. Pozostawia się im możliwość wyboru dowolnej płci czy sposobu życia. Dokument prezentuje kulisy pracy placówki, a także kwestię walki Szwedów o równość we wszystkich społecznych aspektach.

Bardzo mądry program powinno wiele osób obejrzeć którzy mają problem z "gender" ale przeciwników którzy żyją oderwaniu rzeczywistości nie pomoże, wśród programie są para tej samej płci.

Wydział zabójstw o 05:00 na CI Polsat. Właścicielka mieszkania powiadamia policję, że jej 23-letni lokator Daniel został zamordowany. Młody mężczyzna pracował jako doradca finansowy. Zginął od kilka ciosów nożem. Przy zwłokach funkcjonariusze znajdują łańcuszek z Matką Boską należący najprawdopodobniej do zabójcy. Jest to jedyna i mało znacząca poszlaka w dochodzeniu. Ważniejsze okazuje się odkrycie, że Daniel był gejem. Policjanci prowadzą śledztwo w zamkniętym środowisku osób homoseksualnych. Szybko dowiadują się, że zmarły chłopak prowadził bogate życie towarzyskie. Jego partnerami byli m.in. jego szef oraz barman z klubu gejowskiego. Obaj mężczyźni stają się teraz głównymi podejrzanymi.

Hawthorne odc. 17 o 06:00 na Polsat Romans. Na oddziale zjawia się Donna, była przyjaciółka Christiny. Badania wykazują, że kobieta cierpi na poważną chorobę mózgu. Przerażona wyznaje całą prawdę o swoim stanie zdrowia narzeczonemu, z którym wkrótce ma wziąć ślub. Tymczasem Tom odzyskuje siły po operacji łokcia. Wszystko wskazuje na to, że po rehabilitacji będzie mógł wrócić do pracy jako chirurg. Christina jest o niego zazdrosna, odkąd zaczął się spotykać z Erin. W końcu postanawia z nim porozmawiać. Niestety, spotkanie kończy się poważną kłótnią. Na izbę przyjęć trafia Ben Adams, zięć kobiety, która spowodowała wypadek, w którym zginął dr Paul Hyun. Kelly postanawia rozwiązać problemy swojej nastoletniej pacjentki Cassie i wyznaje jej, że też jest lesbijką. Gdy rodzice dziewczyny się o tym dowiadują, wybucha poważna awantura.

Odmieniec o 18:35 na HBO HD. Czysta krew 7, odc. 6 o 00:45 na HBO HD. Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem, odc. 11 o 20:35 na HBO Comedy. Grey's Anatomy: Chirurdzy 5, odc. 6 - 7 - 8 - 9 - 10 o 21:00 Fox Life. Selena o 22:30 na TVN 7. Oprah Winfrey i wyjątkowi goście: Oprah Winfrey, odc. 2-ost. o 07:30 na TLC.

Jeden gniewny Charlie 3, odc. 16 i 18 o 19:45 na Comedy Central. Jak poznałem waszą matkę 7, odc. 6 i 7 o 21:05 na Comedy Central. Dwie spłukane dziewczyny 2, odc. 6 i 7 o 22:00 na Comedy Central. Seks w wielkim mieście 2, odc. 17 i 18 o 23:30 na Comedy Central Family.

Dynastia 9, odc. 15 o 20:00 na CBS Drama. Misja: Życie!, odc. 142 i 143 o 19:02 na Romance TV HD. Zakazana miłość, odc. 160 o 20:02 na Romance TV HD.

Ciekawość o 21:00 na TLC. Aktorka Maggie Gyllenhaal zaprasza widzów na fascynującą wyprawę do świata seksualnych doznań. Eksperci analizują między innymi tajemnicę kobiecego orgazmu.

Seks - jak to działa: Pierwszy raz o 22:00 na TLC. Autorzy dokonują wnikliwej analizy pierwszych doświadczeń seksualnych młodych ludzi. Zobaczymy, co dzieje się wówczas w ich umysłach i jak zmienia się ich ciało.

Tagi: media
00:35, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

9 letnia dziewczynka Cee Cee która zawsze chciała być dziewczynką już w wieku w wieku trze lat. uczestniczyła w paradzie równości w Nevadzie w Reno.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 19