Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
niedziela, 31 lipca 2016

Nazywam się Rand Mittri, mam 26 lat, pochodzę z Aleppo, z Syrii. Jak pewnie wiecie, nasze miasto zostało zniszczone, zrujnowane, nasze życie zostało pozbawione znaczenia. Jesteśmy zapomnianym miastem - zwróciła się do zebranych.

W dalszej części próbowała opisać to, co dzieje się w jej kraju i w jej mieście. Codziennie nasze życie otacza śmierć. Ale tak jak wy, zamykamy za sobą drzwi, gdy co rano wychodzimy do pracy lub do szkoły. Chwyta nas wtedy strach, że nie wrócimy do naszych domów, tak jak je zostawiliśmy. Może tego dnia zostaniemy zabici? Albo może zginą nasze rodziny? To trudne i bolesne uczucie wiedzieć, że otacza nas śmierć i zabijanie, że nie ma jak uciec, nie ma nikogo, kto pomoże - mówiła.

Dodała, że wojna sprawiła, że dojrzalej patrzy na życie. - Moja wiara w Chrystusa jest silniejsza niż okoliczności - mówiła

Ta prawda nie wymaga życia w pokoju, wolnego od niedoli. Coraz silniej wierzę, że Bóg istnieje, wbrew całemu naszemu cierpieniu. Wierzę, że czasami przez nasz ból uczy nas prawdziwego znaczenia miłości. Moja wiara w Chrystusa jest powodem mojej radości i nadziei. Nikt nigdy nie zdoła odebrać mi tej prawdziwej radości" - powiedziała. Prosiła zgromadzonych o modlitwę za jej kraj.

Papież Franciszek po wysłuchaniu świadectwa m.in. młodej Syryjki, odniósł się do jej wypowiedzi. - Dla nas zgromadzonych tu i pochodzących z różnych stron świata, cierpienie i wojna nie są już czymś anonimowym, mają imię i konkretne oblicze - mówił podczas czuwania modlitewnego z młodzieżą w Brzegach. (TVN24)

Francuscy i włoscy muzułmanie pojawili się w niedzielę w kościołach rzymskokatolickich. W ten sposób odpowiedzieli na apel, by okazać solidarność z chrześcijanami po niedawnym zabójstwie francuskiego księdza w okolicach Rouen. (TVN24)

Katedra Hope z Dallas

Metropolitan Community Church Liturgia Toronto

Pragnienie Pawła - 10. niedziela po Trójcy Świętej

Metropolitan Community Church Liturgia

Kościół Middle Church

Metropolitan Community Church Boston

FirstCoast Metropolitan Community Church St. Augustine, Floryda

Hillsong

Papież: w obliczu nienawiści budujcie ludzkie mosty

Papież: choć jesteśmy grzeszni, nie oddalajmy się od Jezusa

Franciszek do młodych: Droga Krzyżowa jest drogą szczęścia

Światowe Dni Młodzieży: Czuwanie na Campus Misericordiae Młodzieży z Ojcem św. Franciszkiem

Boskie Słowa - Wystrzegajcie się chciwości

Tagi: religia
18:41, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Grupę Stonewall odwiedził Biskup Franciszek Krebs - Biskup Przewodniczący Ecumenical Catholic Comminion oraz Biskup Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce, wraz z mężem i przedstawicielami parafii z USA, Belgii i Polski.

Rozmawiali o działalności stowarzyszenia i obecnej sytuacji osób LGBT+ w Polsce, a goście opowiadali o sytuacji w ich krajach.

Biskup Franciszek Krebs był jednym z patronów honorowych Poznań Pride Week 2015. Reformowany Kościół Katolicki w Polsce, podobnie jak cała Ecumenical Catholic Comminion praktykuje równość małżeńską i wspiera równe prawa osób LGBT+ w prawie świeckim. Wszyscy wyrazili też swoje wielkie poparcie dla działalności GS.

Fragment listu Biskupa Franciszka podczas marszu równości w Poznaniu rok temu.

Tagi: LGBT religia
12:45, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Wśród witających papieża na Błoniach mogło być nawet kilkadziesiąt tysięcy gejów i lesbijek - mówi Misza Czerniak z organizacji Wiara i Tęcza. To właśnie ta grupa, przy ul. Paulińskiej 28 w Krakowie, przygotowała i prowadzi Przystań Pielgrzymów LGBT. W organizacji działają osoby, które, będąc czynnymi i jawnymi gejami czy lesbijkami, wierzą w Boga i chciałyby uczestniczyć w życiu Kościoła. Jakim powodzeniem cieszy się inicjatywa, co myślą o papieżu Franciszku i jakie mają oczekiwania wobec Kościoła Katolickiego?  Wideo na - WP.pl

Na mszę do klubu LGBTQ przyszło kilkanaście osób. Polacy w mniejszości – najczęściej słychać niemiecki. Wszyscy trochę się niecierpliwią – muszą poczekać, bo warsztaty się przedłużyły. Koordynatorka robi rundkę po sali. Każdego z osobna pyta, czy przyszedł na mszę. I każdego prosi o dyskrecję, przypomina, żeby nie robić zdjęć.

Z grupki wyłania się niepozorny człowieczek. Okazuje się, że to katolicki ksiądz. Francuz zaprzyjaźniony z grupą „Wiara i tęcza”. Nie podaje publicznie swojego nazwiska. – I tak dużo ryzykuje, przychodząc tutaj – słyszę.

To nie jest żadna „homoseksualna msza”, to jest normalne nabożeństwo w pełnej łączności z Kościołem. Przystąpiliśmy do komunii – zastrzega jeden z organizatorów.

Nie ma formalnego zakazu, ale nie filmujemy. Uczestnicy obawiają się o swoje bezpieczeństwo. Grupa z Niemiec dla zamanifestowania swojej solidarności z wykluczonymi z Kościoła chodzi po Krakowie z tęczowymi flagami – międzynarodowym znakiem LGBTQ, ale też chrześcijańskim symbolem przymierza Boga z człowiekiem.

Jak dotąd nie doszło do żadnej przemocy fizycznej, ale na ulicach pada wiele obraźliwych słów pod naszym adresem – słyszymy. – Inni pielgrzymi na Błoniach sugerowali, żebyśmy nie pokazywali publicznie tęczowych symboli.

– My chcemy, żeby Watykan wreszcie zauważył, że budujemy trwałe związki oparte na wierności. Dokładnie tak, jak chce tego Kościół – mówi nam jedna z uczestniczek.

Dlaczego nie porzucą katolicyzmu? – Wiemy, że moglibyśmy odejść. W wielu chrześcijańskich wspólnotach nikt nie miałby problemu z naszą orientacją. Ale my jesteśmy katolikami i chcemy nimi pozostać. Wolimy zmieniać Kościół od środka.

W grupie czekających na mszę „Wiary i tęczy” pojawiło się porównanie do pierwszych chrześcijan, którzy spotykali się w katakumbach w obawie przed prześladowaniami. Tęczowi katolicy spotykają się w ukryciu, w zwykłej sali, żeby wspólnie chwalić Boga. (...) całość plus wideo na Newsweek.pl

Tagi: religia
12:45, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
sobota, 30 lipca 2016

_90549119_mediaitem90549118

Na Wyspie Man, weszło w życie małżeństwa jednopłciowe. Marc i Alan Steffan-Cowell byli pierwszą parą tej samej płci, aby skorzystać z nowego prawa. Obaj byli wcześniej w związku partnerskim - od 3 lipca 2015 - ale legalnie zmienili na małżeństwo. Para jest "dumna i szczęśliwa",

Są razem od 2014 roku, udało im zachować tę samą datę ich ślubu, ponieważ postanowił nie mieć drugą ceremonię, kiedy wzięli związek partnerskich.

"Wsparcie ze strony rodziny, przyjaciół i sympatyków w całej wyspy Man jest naprawdę niezwykłe. Aby mieć mały kawałek historii będąc pierwszą parą tej samej płci wyjść za mąż jest niesamowite i czujemy się bardzo uprzywilejowani i zaszczyceni, że to zrobiliśmy."

Równość małżeństwa i związki partnerskie opiera się na tej samej podstawie prawnej jakie wprowadzono w Anglii dwa lata temu. Zmiana na Wyspie Man uchwalenie równości małżeństw została okrzyknięta jako "historyczny moment" przez pierwszego ministra wyspy, który też jest gejem. (BBC)

_90549681_mediaitem90549120

tumblr_inline_ob2uysn0e91tsitpw_540

Sekretarz ds. Marynarki USA Ray Mabus poinformował, że statek należący do marynarki USA ma otrzymać imię Harveya Milka - najsłynniejszego chyba na świecie działacza o prawa LGBT, pierwszego jawnego geja wybranego na polityczne stanowisko (radnego San Francisco; w 1978 r.), zamordowanego przez szaleńca, prawdopodobnie z pobudek homofobicznych. Milk służył w marynarce w latach 1951-1955 (Replika)

Tagi: LGBT
10:33, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

CohT5APVMAAt85K

Tęczowa flaga podczas Światowych Dniach Młodzieży. Zdjęcie dziewczyny z tęczową flagą na plecach, umieścił na Twitterze dziennikarz Jarosław Makowski.

Tagi: foto
10:33, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_oadpg4L2aZ1tsitpw_540

W Gazecie Wyborczej wywiad z Andrzejem Bergiem,  Z Andrzeja jest nieprawdopodobne ciacho (zdjęcia!) - to już wiemy - a dzięki wywiadowi można się przekonać, że to inteligentny, wrażliwy i świadomy facet. Kto nie ma czasu na całość, tu fragmenty:

"Startując w wyborach Mister Gay Poland chciałem pokazać, że osoby LGBT możemy spotkać w bardzo wielu miejscach i zawodach. Ja jestem chemikiem z wykształcenia, mój partner jest profesorem medycyny, prowadzi praktykę lekarską. To od niego nauczyłem się otwartości, mówienia wprost o swojej orientacji seksualnej."

"Musiałem też pokonać nieśmiałość. To był też jeden z powodów dla których wystartowałem w wyborach. Nie uważam się za przystojnego, moja samoocena nie była zbyt wysoka. Uczęszczałem do stowarzyszenia Tolerado na warsztaty rozwojowe. Dzięki nim nauczyłem się inaczej na siebie patrzeć.

Gdzieś po drodze pojawiła się myśl, że wybory to nie tylko zabawa i nowe doświadczenie, ale również możliwość przełamania stereotypów na temat osób LGBT."

Gdzie udziela się pan społecznie?

"Ostatnio wspieram akcję "Plecak dla gimnazjalisty", którą organizuje stowarzyszenie Tolerado, nagrałem także krótki film, w którym zachęcam do wpłat na konto hostelu dla osób LGBT. To jedyne miejsce w Polsce i Europie Wschodniej, w którym ludzie wyrzuceni z domów lub mający duże problemy z rodziną mogą znaleźć pomoc i dach nad głową. Hostel działa w Warszawie, ze względów bezpieczeństwa nie podaje się publicznie jego adresu."

Udział w wyborach Mister Gay to coming-out na całą Polskę. Jak zareagowali na to bliscy?

"Moja babcia po obejrzeniu relacji w telewizji zadzwoniła do mnie i pogratulowała. Powiedziała, że jest ze mnie dumna. Reszta rodziny zareagowała podobnie."

"z moim partnerem dobraliśmy się chyba idealnie, dogadujemy się w każdym aspekcie, do tego mamy rodziny, które nas akceptują. Znamy się dopiero rok, ale ja już wiem, że chciałbym spędzić z nim całe życie, wziąć ślub. W Polsce to niemożliwe, dlatego chciałbym walczyć o to, by osoby LGBT miały w naszym kraju prawo do zawierania związków partnerskich."

"Nie musimy się kryć z naszym związkiem. W pracy mojego partnera wszyscy wiedzą, że jesteśmy razem. Gdy są jakieś imprezy, przychodzimy na nie razem, czasami także towarzyszę swojemu partnerowi na konferencjach naukowych. (Replika)

Głosowanie do tytułu Mr. Gay Europe, wśród kandydatów jest reprezentant Polski - Andrzej, głosowanie na stronie Mr Gay Europe.

Tagi: LGBT
10:33, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Human Rights Campaign podsumowało Konwencje Demokratów najważniejsze momenty LGBT

Demokracji LGBT mówią dlaczego są dumni z swojej partii i dlaczego są demokratami miedzy innymi Lance Bass, Wilson Cruz, Jim Obergefell, Brain Sims.

Cztery minuty najlepsze momenty z Konwencji Demokratów stworzony przez Los Angeles Times.

Tagi: LGBT
10:33, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Były skoczek do wody olimpijczyk Guy Sandin poślubił swojego partnera Michael Maruo, prawie 20 lat po tym jak Sandin startował w Puerto Rico w 1996 Igrzyska Olimpijskich w Atlancie. Pobrali się w Los Angeles w tym miesiącu i zamieścił zdjęcia na Facebooku.

Sandin, który startował na igrzyskach jako Ramon Sandin ujawnił się w 2000 roku i później wycofał się z sportu skupić się na karierze aktorskiej.

tumblr_inline_ob0yiwfstz1tsitpw_540tumblr_inline_ob0yjj5NSb1tsitpw_540

Tagi: sport
10:33, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

- Istnieją takie pytania, na które nie ma żadnych ludzkich odpowiedzi. Możemy tylko spojrzeć na Jezusa i Jego zapytać. A odpowiedź Jezusa jest następująca: Bóg jest w nich, Jezus jest w nich, cierpi w nich, głęboko utożsamiony z każdym z nich - tłumaczył Franciszek.

Gdzie jest Bóg, jeśli na świecie istnieje zło, są bezdomni, wygnańcy, uchodźcy? - pytał papież Franciszek podczas Drogi Krzyżowej na krakowskich Błoniach. - Bóg jest w nich, cierpi w nich. Jest z nimi zjednoczony, niemal tworzy jedno ciało - mówił papież.

- Obejmując drzewo krzyża, Jezus obejmuje nagość i głód, pragnienie i samotność, cierpienie i śmierć mężczyzn i kobiet wszystkich czasów. Tego wieczoru Jezus i my wraz z nim obejmujemy szczególną miłością naszych syryjskich braci, którzy uciekli przed wojną. Witamy ich z braterską miłością i sympatią - mówił Franciszek. Tę wypowiedź zgromadzeni na krakowskich Błoniach przyjęli oklaskami.

- Jesteśmy powołani, aby służyć Jezusowi ukrzyżowanemu w każdej osobie zepchniętej na margines, by dotknąć jego błogosławionego ciała w człowieku wykluczonym, głodnym spragnionym, nagim, uwięzionym, chorym, bezdomnym, prześladowanym, uchodźcy, imigrancie. Tam znajdziemy naszego Boga - mówił papież. (...) - Gazeta.pl

- Okrucieństwo nie skończyło się w Auschwitz-Birkenau, ono istnieje także i w dzisiejszym świecie; w tylu miejscach, gdzie toczy się wojna, dzieje się dokładnie to samo - mówił papież Franciszek z okna Domu Arcybiskupów Krakowskich. (...) - Gazeta.pl

Tagi: religia
01:22, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
piątek, 29 lipca 2016

W absolutnej ciszy przebiegła wizyta papieża Franciszka w dawnym niemieckim obozie zagłady Auschwitz-Birkenau. Samotnie przeszedł przez obozowe bramy, by zapalić świecę przed Ścianą Śmierci, pomodlić się w celi, w której męczeńską śmiercią zmarł św. Maksymilian Maria Kolbe. Na terenie obozu Ojciec Święty spotkał się też z kilkoma ocalałymi więźniami obozu i wpisał się do księgi pamiątkowej. (TVN24)

Syryjczyk gej Bassel Mcleash, dla Daily Xtra, mówi miedzy innymi o decyzji dlaczego opuścił Syrię.

Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

14:58, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Czesław Śpiewa bierze udział w Światowe Dni Młodzieży i pisze na swoim koncie Facebook: "Przykre jest to jak niektóre środowiska biorą sobie patent na wiarę. Ja Czesław Mozil wierze w Boga. Wspieram aktywnie środowiska LGBT bo w Polsce jest miejsce dla każdego Polaka. Ja wierze w to że Nas stać na pomaganie biednym w potrzebie. Pamiętam o tym że Jezus był uchodźcą i pamiętam jak Matka mnie uczyła o piątym pustym talerzu w wigilię. Pusty talerz obowiązuje.

Tagi: cytat
10:39, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Chad Griffin prezes Human Rights Campaign, przemawiał podczas Konwencji Demokratów mówił miedzy innymi "Hillary Clinton odważnie oświadczyła, że praw lesbijek i gejów są prawami człowieka". Griffin: "Trump miał czelność wykorzystać tragedie w Orlando do swoi intrygi i powiedzieć, że będzie dbać o gejów." Griffin: "Trump legalizuje Kim Davis styl dyskryminacji, a Hillary Clinton podpisze ustawy o równości". Mike Pence próbował fundusze na finansowanie HIV wziąć i chciał te pieniądze leczenie homoseksualizmu".

Sean Patrick Maloney członek Izby Reprezentantów USA z Nowego Jorku, jest też z wielu demokratów gejów w Kongresie. Sean jest żonaty z swoim partnerem Randy Florke mają trójkę dzieci, też jest katolikiem. Jego mąż Florke jest dekorator wnętrz. Maloney był drugim członkiem Kongresu który legalnie poślubił swojego partnera, pierwszym był kongresmen Barney Frank (D-Massachusetts), w 2012 roku.

Mówił podczas Konwencji Demokratów miedzy innymi o swojej rodzinie, Maloney i mój mąż oraz nasze trójka dzieci: nasza rodzina może być nieco inna, ale czytamy bajki na dobranoc to samo jaki inne.

Maloney zwracał uwagę, że Trump chce cofnąć równość małżeństw. Clinton dba "o mnie, mojego męża i moje dzieci." Maloney zwraca uwagę, że Trump chce cofnąć równości małżeństwa. Clinton dba "o mnie, mojego męża i moje dzieci."

Sarah McBride jest transkobietą, z Human Rights Campaign, jest też pierwszą transpłciową osobą która przemawiała podczas Konwencji Demokratów.

Mówiła miedzy innymi Hillary Clinton będzie przekazie ustawy o równości i zwalczania przemocy wobec kobiet trans.  Sarah McBride: "dziś w Ameryce, osoby LGBT+ są nadal używa się nienawiść, która jest też prawem. (miedzy innymi chodzi o dyskryminować LGBT w imię religii)

McBride była żonata z Andrew Cray. W sierpniu 2014 roku, poślubiła McBride ówczesnego swojego chłopaka Andrew Cray po otrzymaniu diagnozy że ma raka. Biskup Gene Robinson przewodniczył ceremonii ślubnej, ale po cztery dniach od ślubu Cray zmarł przegrał walkę z rakiem. Jej mąż nauczył ją że żyć w pełni.

Jeszcze jedna wielka ikona LGBT wystąpiła na Konwencji Demokratów szeryf Lupe Valdez, jest lesbijką i chrześcijanką. Valdez wprowadza członków rodziny poległych oficerów.

Rodziny poległych policjantów mówią przemoc nie jest odpowiedzią

Chelsea Clinton  "jestem tutaj jako dumna amerykanka, demokratka, matka i bardzo dumną córką." "Hillary wie, że prawa człowieka są prawami osób LGBT". Chelsea wprowadza mamę "Moja matka, moja bohaterka, a naszym następnym prezydentem."
 
Klip biografia Hillary Clinton narratorem był Morgan Freeman, a stworzyła Shonda Rhimes znana producentka seriali taki jak Chirurdzy.
Przemówienie Hillary Clinton, podczas Konwencji Demokratów.  Podczas konwencji demokratów w Filadelfii Clinton obiecała, że uczyni ze Stanów Zjednoczonych kraj, który będzie działał na rzecz wszystkich.
 
Jest dla nas bardzo jasne, z czym musi się zmierzyć nasz kraj. Ale nie boimy się - mówiła była szefowa amerykańskiej dyplomacji.

W odróżnieniu od swojego rywala, Donalda Trumpa, przedstawiła wyborcom nieco bardziej optymistyczny obraz USA.

On chce nas oddzielić: od reszty świata i od siebie samych. Jest pewien, że niebezpieczeństwa dzisiejszego świata oślepią nas na rzecz jego niczym nieograniczonych obietnic - przekonywała Clinton.

Nie szczędziła uszczypliwości pod jego adresem. Jej zdaniem zamierza on uratować Amerykę "po swojemu". Wyraziła pogląd, że kandydat GOP "chce, abyśmy bali się przyszłości" i pogłębia podziały w społeczeństwie. Jak zaznaczyła, nie byłoby zbyt roztropne, jeśliby Trumpowi powierzyć pieczę nad amerykańskim potencjałem nuklearnym. (TVN24)
 
Kobiety demokratycznej partii z senatu miedzy innymi Elizabeth Warren, Barbara Mikulski, Tammy Baldwin która jest jedyna lesbijką w senacie.
 
Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo, w przemówieniu miedzy innymi wspomniał o swoim ojcu. Cuomo: "Clinton jednoczy, a nie dzieli przeniesie nas do przodu jako jeden naród".
 
 
Nancy Pelosi członkini Izby Reprezentantów USA, wiele przemówienia dotyczące kontroli broni.
 
Katy Perry dała przemówienie i zaśpiewała "Rise" namawia do głosowania na Hillary Clinton, dodatkowo Katy mówi że była wychowana w rodzinie chrześcijańskiej ojciec jej jest pastorem, są republikanami, ale ona ma otwarty umysł. Wiele pokazała miedzy innymi wsparcie wiele razy dla LGBT.
Duchowny William Barber
 
 
Kareem Abdul-Jabbar były koszykarz NBA który też jest muzułmaninem, "mam na imię Michael Jordan i jestem tutaj dla Hillary... Wiem, dla Donalda nie różnicy", dotyczące retoryki Trumpa anty islamskiej.
 
 
Khizr Khan mówi że jego syn był 1 z 14 amerykańskich muzułmanów, którzy zginęli służąc dla Ameryki.
 

 
Sheila E. i Pete Escovedo zagrali i zaśpieali 'La Cuna'
 
Dolores Huerta feministka i działaczka społeczna praw człowieka
Carole King śpiewała podczas Konwencji Demokratów na rzecz głosowanie na Hillary Clinton
Lekcje historii z aktorem Tony Goldwyn znany z serialu skandal
Były Ronalda Reagana, z ekipy Doug Elmets ogłasza wsparcie dla Hillary Clinton
Generał John Allen
 
 
Aktorka Chloe Grace Moretz, dodam że jest wielką zwolenniczką LGBT praw z powodu jej dwóch braci są gejami. 
 
 
Aktor Ted Danson i aktorka
Kongresmen Xavier Becerra
Senator Sherrod Brown
Kongresmen z Kalifornii Ted Lieu

Jennifer Granholm, była gubernator Michigan
Tom Wolf gubernator Pensylwanii
Jensen Walcott która została zwolniona z pracy za to że spytała szefa dlaczego facet na tym samym stanowisku zarabia więcej, a kobieta mniej, później Jake Reed szef też zwolnił jego.
Kongresman Tim Ryan
John Wright Hickenlooper gubernator Kolorado
 
 
Joaquin Castro członek Izby Reprezentantów USA z Teksasu
 
 
Jim Clyburn, członek w Izbie Reprezentantów z Karoliny Południowej
 
 
Tammy Duckworth członkini Izby Reprezentantów USA z Illinois
 
 
Eric Garcetti burmistrz Los Angeles
 
 
Mark Dayton gubernator Minnesoty
 
 
Katie McGinty Szefowa sztabu gubernatora Pensylwanii
 
 
Joyce Beatty członkini Izby Reprezentantów USA z Ohio
 
 
Emanuel Cleaver przedstawicielem piątego okręgu wyborczego w stanie Missouri do Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych.
 
Burmistrz Filadelfii Michael Nutter
Ruben J. Kihuen członek Senatu Nevady
Raumesh Akbari członkini Izby Reprezentantów Tennessee
Kongresmenka z Wisconsin Gwen Moore
Crisanta Duran członkini Izby Reprezentantów Kolorado
Cedric Richmond członek Izby Reprezentantów Luizjany
Bakari Sellers członek Izby Reprezentantów Południowej Karoliny

Antonio Villaraigosa były Burmistrz Los Angeles

Gene Karpinski - szef League of Conservation (ligia Ochrony Wyborców)

 
Retransmisja
 
Tagi: LGBT news
10:39, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

13692992_10154523628919994_2331307762140775755_o

Kristen Stewart w najnowszym wywiadzie dla "Elle UK" kończy spekulacje zarówno na temat swego związku, jak i na temat mówienia o nim lub ukrywania go:

"Gdy spotykałam się z chłopakiem, to ukrywałam wszystko o moim związku, bo miałam wrażenie, że te informacje są w mediach trywializowane - nie podobało mi się to. Czułam się jak postać z kreskówki albo postać wstawiona do jakiegoś tabloidowego komiksu - mój związek był opisywany zupełnie inaczej niż ja go odczuwałam.

A potem moja postawa zmieniła się - gdy zaczęłam spotykać się z dziewczyną. Zdałam sobie sprawę, że moje podejście oznacza, że ukrywam fakt, że to jest dziewczyna - że może sama myślę, że coś jest z tym nie tak, że się wstydzę tego związku. Więc musiałam zmienić postawę. Otworzyłam się troszkę i dziś czuję się z tym dużo szczęśliwsza.

(...) I teraz czuję, że bardziej jestem zakochana w mojej dziewczynie, niż wcześniej. Parę razy się rozstawałyśmy i schodziłyśmy i teraz naprawdę się dotarłyśmy" (Replika)

Tagi: Ploty
10:39, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 28 lipca 2016

Lambda Legal złożyła federalny pozew przeciwko obiektu dla seniorów w Illinois za niestosowanie ochrone Marsha Wetzel (mieszkanki obiektu), któa jest nękania, dyskryminują dochodzi do przemocy z powodu jej płci i orientację seksualną. Historia Marsha.

Nowe centrum LGBT, otwarto w Youngstown kościele Episkopalnym bezpieczne miejsce dla osób LGBT

Mimo Brazylia ma wiele praw LGBT, ale nadal jest powszechna homofobia i śmierć osób LGBT. W Rio de Janeiro walczą działacze o równouprawnienie w mieście, które nie w pełni ich akceptuje.

Aktywiści LGBT, maszerują w dzielnicy głównie zamieszkany przez muzułmanów w Sztokholmie, chcą pokazać mają akceptować prawa LGBT.

USA: działacze LGBT kontra fundamentalistyczny kościół Westboro Baptist Church w Filadelfii koło Konwencji Demokratów.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news
17:02, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Teolożka i filozofka Halina Bortnowska (ur. 1931), współzałożycielka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, w wywiadzie Joanny Podgórskiej w "Polityce":

Skąd w polskim Kościele tak twarda i nieprzejednana postawa wobec gejów? "Wydaje mi się, że niechęć i obawa przed kontaktem z osobami homoseksualnymi wiąże się z niepewnością wewnętrzną, co do własnej tożsamości - tego. kim się jest. Nie tylko wśród duchowieństwa, ale w ogóle. To jedyna hipoteza, jaka mi się nasuwa: ktoś, to jest bardzo niepewny siebie, musi sobie dodawać siły sztywną postawą. (...)" (Replika)

Tagi: cytat
10:43, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

17 czerwca Kampania Przeciw Homofobii wysłała list do Prezydent m.st. Warszawy, Hanny Gronkiewicz – Waltz z prośbą o spotkanie. Była to odpowiedź organizacji na aktywność Prezydent po ataku na klub LGBT w Orlando, w którym zamachowiec zabił 49 osób. Po miesiącu oczekiwania KPH otrzymała odpowiedź. Spotkanie w Ratuszu wyznaczono na jesień.

W liście, który w imieniu Hanny Gronkiewicz – Waltz napisała Pełnomocniczka Prezydent ds. Równego Traktowania, Karolina Malczyk, możemy przeczytać, że

„zależy nam, aby spotkanie na przedmiotowy temat odbyło się na jednym z najbliższych posiedzeń Komisji Dialogu Społecznego ds. Równego Traktowania, w skład którego wchodzi większa liczba organizacji zajmujących się problematyką równego traktowania i walki z dyskryminacją”. Malczyk zapewnia również, że „W najbliższych dniach poinformuję Państwa telefonicznie o dacie posiedzenia Komisji Dialogu Społecznego ds. Równego Traktowania, które poświęcone zostanie sprawom osób szczególnie narażonych na dyskryminację w Warszawie, w którym weźmie udział Prezydent m.st. Warszawy”.

„Będzie to pierwsze w historii spotkanie organizacji LGBT z Prezydent Warszawy dotyczące bezpieczeństwa osób LGBT. Dlatego tym bardziej cieszy nas pozytywna odpowiedź Ratusza na nasz list.” – mówi wiceprezeska KPH, Mirosława Makuchowska. „Propozycja spotkania ze strony Ratusza to wyraźny sygnał świadczący o tym, że kwestia bezpieczeństwa osób LGBT nie jest dla władz miasta obojętna. Mamy nadzieję, że rozmowy przekują się na konkretne działania, których efektem będzie zwiększenie poziomu ochrony homo-, biseksualnych i transpłciowych mieszkańców i mieszkanek stolicy” – dodaje Makuchowska.

- Cieszymy się z tego gestu. Bardzo chętnie będziemy uczestniczyć w spotkaniu. Jest sporo rzeczy do omówienia, bo uważamy, że kwestie LGBT są w Warszawie zaniedbywane. Poruszymy temat choćby programu "Różnorodna Warszawa". Ratusz go przygotował przy udziale społeczników w 2014 roku, ale program nagle zniknął. Nigdy nie został przyjęty przez radnych - mówi Oktawisz Chrzanowski ze stowarzyszenia Miłość nie Wyklucza, które walczy o równość małżeńską - Gazeta Wyborcza

leinonen

Christine Leinonen matka Christophera "Drew" Leinonena który zginął w klubie Pulse, wraz swoim partnerem Juan Ramon Guerrero, koło niej stali Brandon Wolf i Jose Arraigada, dwóch ocalałych z Orlando masakry w której zabito 49 osób.

Jedno z wielki przemówień podczas Konwencji Demokratów, wielu miało łzy w oczach, Christine mówiła czas ograniczyć broń.

W zeszłym miesiącu mój syn Christopher, jego chłopak Juan, i 47 innych zostało zamordowanych w klubie w Orlando. Christopher był moim jedynym dzieckiem.

Miał tak wielu przyjaciół, z których dwóch są tu dzisiaj reprezentują setki innych. Przez całe życie pomagał innym w szkole średniej, zdobył Nagrodę Humanitarną Anny Frank za rozpoczęcia sojuszu gay straight.

Dziadkowie Christophera spotkali i zakochali się w japońskim obozie dla internowanych, więc to było w jego DNA, miłość zawsze przebije nienawiść. Christopher był wielkim zwolennikiem Hillary. Dlatego tu jestem.

Lee Daniels producent i reżyser jeden z wielki przemówień miedzy innymi kontroli broni która zabija wiele osób miedzy innymi nas.

Piosenka Jackie De Shannon "What the World Needs Now is Love", w nowym wykonaniu aktorów z Broadwayu, cudowne wykonanie.

Mark Kelly i Gabrielle Giffords, przemówienie dotyczące kontroli broni Gabrielle która ledwo przeżyła strzelaninę w Arizonie, jest wielką bohaterką jej walka do przywrócenia do życia. Dodam ona żyje dzięki Danielowi Hernandezowi to on jej pierwszą pomoc udzielał bez niej nie żyła dziś. Daniel który jest gejem.

Jill Biden przestawia swojego męża Joe Biden

Wprowadzenie krótki filmik o Joe Biden, miedzy innymi w klipie akceptacja dla małżeństw jednopłciowy.

Wiceprezydent Joe Biden

Senator Tim Kaine, akceptuje nominację na wiceprezydenta Hillary Clinton, partii demokratycznej. "Wszyscy jesteśmy sąsiadami i mamy miłować bliźniego jak siebie samego", najlepszy cytat z przemówienia Tima.

Prezydent Barrack Obama, miedzy innymi dumny jest że za jego rządy Ameryka uchwaliła małżeństwa jednopłciowe. "Miłość nie ma granic równość małżeństw jest teraz prawie na całej ziemi." Obama: "Ważne, aby być razem - wszystkich ras, wyznań, LGBT, homo, hetero, mężczyźni, kobiety". Obama: "Jesteśmy zszokowani i zasmucony przez Orlando i Nicei". "Wystarczy Marines który dumnie służy dla swojego kraju bez ukrywania męża, którego kocha." Obama: "Kaine sprawi, że Hillary będzie lepszym prezydentem, podobnie jak Biden mnie robi lepszym prezydentem."

- Jeżeli troszczycie się o dobro waszych dzieci, głosujcie na Hillary - mówił Obama. Podkreślał, że była pierwsza dama, senator i sekretarz stanu USA jest w pełni przygotowana do roli prezydenta, a jej dyscyplina, etyka pracy i wytrwałość gwarantują, że będzie jego znakomitą następczynią w Białym Domu.

Obama polemizował z tą wizją podkreślając, że jest sprzeczna z najważniejszymi wartościami i zasadami, na których opierają się Stany Zjednoczone. Pesymizmowi Trumpa i jego filozofii konfrontacji, nieufności i wykluczenia przeciwstawił przesłanie nadziei, tolerancji i otwartości na innych.(Polsat news)

Były burmistrz Nowego Jorku, Michael Bloomberg który startował jako republikański burmistrz stał się niezależny. Dziś popiera Hillary Clinton, przemawiał podczas Konwencji Demokratów. Wielkie przemówienie mówi że Trump chce prowadził Amerykę jak swoją firmę, Boże chroń nas dodaje Bloomberg. Hillary wie co to jest rzeczywistość, a nie jak Trump z reality show.

Nowego Jorku burmistrz Bill de Blasio, nie zapomniał o LGBT

Gavin Newsom wielki przyjaciel LGBT wielokrotnie walczy o równe prawa LGBT, nie mogło zabraknąć na konwencji Demokratów.

Były gubernator Maryland Martin O'Malley, następna osoba przyjaciół LGBT

Gubernator Kalifornii Jerry Brown, miedzy innymi o zmianie klimacie. "Donald Trump mówi, że globalne ocieplenie jest kłamstwem. Mówię, wam że Donald Trump jest oszustwem."

Senator Chris Murphy, dotyczące broni i strzelaninie w szkole w Newtown Sandy Hook,

Erica Smegielski córka ofiary z Sandy Hook mówi: "Zbyt wielu polityków lobbuje za bronią."

Jeszcze jedna amerykańska tragedia przez broń w Charleston gdzie zabito pastora strzelania z powodu rasistowski.

Felicia Sanders i Polly Sheppard które przeżyły strzelaninę w Charleston

Daniel Driffin działacz HIV/AIDS i LGBT z Georgia, przemówienie podczas konwencji demokratów

Lenny Kravitz podczas Konwencji demokratów zaśpiewał 'Let Love Rule'

Były kongresman i sekretarz obrony CIA Leon Panetta, dał płomienie przemówienie Trump do wojna i zagraża bezpieczeństwu światu.

Charles Ramsey, były komisarz policji Filadelfii

Aktorka Angela Bassett

Aktorka Sigourney Weaver przemawiała podczas Konwencji Demokratów

Dowódca wojskowy John Hutson

Kongresmenka Judy Chu i Asian Pacific American Caucus wśród akcentów LGBT

Wielebny Jesse Jackson podczas konwencji demokratów

Harry Reid senator ze stanu Nevada

Sharon Belkofer żołnierza Thomasa Belko który zginął w Afganistanie

Jamie Dorff wdowa jej mąż zginął w Iraku

Kongresmenka Sheila Jackson Lee, jak wielu przemówień nie zapominają o osobach LGBT, kobiety, emigranci że zasługujemy na równe prawa w Ameryce.

Kongresmen Ruben Gallego

Kongresmenka Michelle Lujan Grisham

Neera Tanden z Center for American Progress Action Fund

Kongresmenka Eleanor Holmes Norton

Kongresmen Adam Schiff

Kongresmenka Maxine Waters

NARAL prezeska Ilyse Hogue która walczy o prawa kobiet

Atlanty burmistrz Kasim Reed

Tallahassee burmistrz Andrew Gillum

Sebastien De La Cruz 14 letnich chłopak z pochodzenia Meksykańskiego zaśpiewał hymn amerykański, dodam wcześniej też zaśpiewał podczas NBA w necie wywołało rasistowskie komentarze po jak może dziecko emigrantów śpiewać hymn narodowy.

Kongresmen Ben Ray Luján

Detroit burmistrz Mike Duggan

Brooks Bell która sprzeciwia się anty LGBT prawo z Północnej Karoliny

Robert Rodriguez filmowiec

Wspomniano którzy odeszli miedzy innymi Bokser Muhammad Ali, Beau Biden syn wiceprezydenta Johna Bidena

Burmistrz miasta Flint, Michigan Karen Weaver o pracy z Hillary Clinton

Klub kongresu Afroamerykanów

Retransmisja

Tagi: LGBT news
10:43, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 11