Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
sobota, 31 sierpnia 2013

Replika: "Podejście Kościoła Anglii do homoseksualnych małżeństw może być oceniane jako nikczemne, podobne do rasizmu. Ono musi się zmienić. Dotychczas było całkowicie niewłaściwe. Musimy zdać sobie sprawę, że ogromna większość ludzi w naszym kraju poniżej 35. roku życia uważa stosunek Kościoła do gejów i lesbijek za niedopuszczalny. Chrześcijanie muszą odpokutować za homofobię." - powiedział dziś arcybiskup Canterbury, prymas Anglii, Justin Wilby.

Wilby jest żonaty, ma sześcioro dzieci. Funkcję arcybiskupa Canterbury pełni od marca br.

Śmierć byłego sierżanta Darren Manzella, który służył dwie służby w Iraku i wypowiedział się przeciwko wojskowego "nie pytaj, nie mów" polityki. Zginął w wypadku samochodowym w pobliżu Rochester. Nie Bóg ma go w opiece, spoczywaj w pokoju.

Tagi: news
10:42, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

 Piosenkarka z Scissor Sister Ana Matronic ujawniła musiała zachować w tajemnicy że jej ojciec był gejem. Powiedziała, że jej mama powiedziała jej, i jej siostrze, ona rozwiodła z ich ojcem po był homoseksualistą.  

Kiedy miałem 15 lat jej ojciec umarł na HIV. Powiedziała, większość ludzi tym okresie to był jak rak, z powodu piętna wokół HIV w tym czasie.  

Dorastając, piosenkarka wejść w kulturę gejowską. Ona powiedziała, z powodu prawdopodobnie próba zbliżenia się do ojca i zrozumieć, kim był jako człowiek. (Gay Star News)

Tagi: Ploty
10:42, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Małżeństwa homoseksualne w stanie Nowy Meksyk, hrabstwie Taos udziela pozwolenie na małżeństwa dla par tej samej płci.  Według prawa stanowego oficjalnie nie pozwala i nie zakazuje, republikanie oraz grupy religijne skrajne już swoje armaty nienawiści chcą żeby te małżeństwa unieważnić i zakazać równości małżeństw w tym stanie.

David Letterman gościł Billa Murray, który był pierwszym jego gościem 20 lat temu, przebył do studia wielkie wejście w stylu Liberacie.

Tagi: Ploty
10:41, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
piątek, 30 sierpnia 2013

Argentyna podczas odbywający się turnieju Tango wśród była pary tej samej płci.  Jedna lesbijska para i dwie gejowskie tańczyli.

Organizatorzy turnieju tango mówią że nigdy nie było zainteresowaniem tangiem turniejem, od kilku lat zaczęły się pary tej samej płci tańczyć tango. (Gay Star News)

Poniżej wideo z innego turnieju tanga:

Tagi: kultura news
23:52, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Partia Konserwatywna Norwegi nic nie znacząca, zamalowała pasy tęczowe koło ambasady rosyjskiej. Nie poddało się im tęczowe pasy. (The Local)

Tagi: news
22:40, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

"Coca-Cola sponsoruje rosyjską nienawiść" - takie transparenty pojawiły się na placu Time Square w Nowym Jorku. Amerykanie wylewali colę z puszek i deptali butelki w proteście przeciwko sponsorowaniu przez koncern olimpiady w Soczi. Demonstrację na Times Square zorganizowały amerykańskie środowiska LGBT, które sprzeciwiają się uchwalonej w Rosji ustawie zakazującej tzw. "homoseksualnej propagandy". "Coca-Cola przedkłada zysk nad bezpieczeństwo rosyjskich gejów i lesbijek" - uważają środowiska homoseksualne. (Wprost)

Tagi: news
22:13, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Film w reżyserii Anja Victoria Gerber, przesłanie miłości i tolerancji oraz zachęca obywateli niemieckich mówić przeciwko homofobicznego prawa. Film zatytułowany "Otwórz usta - Niemcy Przeciw Homofobii".

 
Tagi: news
10:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

One Direction pojawił się w ten weekend w brytyjskim teleturnieju League of Their Own. Harry Styles daje całusa Jamesowi Corden czy robi Niall tatuaż na tyłku.

Tagi: Ploty
10:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Kapitan drużyny tenisa uniwersyteckiego Simon Thibodeau ujawnia jest gejem. On tylko garstka z NCAA Division 1 trenerów, Portland Stanowa drużyna koszykówki kobiet jest lesbijka Sherri Murrell; w Kennesaw Stanowa drużyna męska trener tenisa, TJ Greggs, a Kirk Walker, wieloletni trener softballu w Oregon był, a obecnie asystent na Uniwersytecie Kalifornijskim.  

Wiele lat jemu walka samym sobą kim jest naprawdę, wiele lat tłumił prawdziwe ja, nawet ma dziecko. Wychodził z szafy powoli najpierw rodzina, przyjaciele, a na koniec zrobił publiczne wyznanie jest gejem. (New York Times)  

Wideo z konferencji San Barbary uniwersytetu ogłoszenie że zostanie trenerem tenisa:

Tagi: coming out
10:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

"Do zmieniania świata potrzebna jest odwaga. Moralne uniwersum zmienia się, ale nie zmienia się samo z siebie. Idziemy ścieżką do równości dlatego, że kolejne grupy mniejszościowe odważnie upominają się o swoje prawa. Dziś pary gejów i lesbijek walczą o to, o co jeszcze niedawno walczyły pary osób o różnym kolorze skóry. To ta sama sprawa" - Barack Obama wczoraj w przemówieniu upamiętniającym 50. rocznicę słynnej mowy Martina Luthera Kinga "I have a dream..." (King powiedział: "Mam marzenie, że czwórka moich dzieci będzie żyła w kraju, w którym nie będą oceniane na podstawie ich koloru skóry (...)" - Replika

Tagi: news
00:44, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 29 sierpnia 2013
Fot: australia.com/

Australijskie Melbourne znowu zostało uznane za najlepsze miasto do życia na świecie. Już trzeci rok z rzędu wygrywa w rankingu Economist Intelligence Unit, a do jego pierwszej dziesiątki trafiły też trzy inne miasta Krainy Kangurów. Ostatnie miejsce zajął syryjski Damaszek.

Melbourne, stolica i największe miasto południowo-wschodniego australijskiego stanu Wiktoria, pokonało Wiedeń oraz kanadyjską trójkę - Vancouver, Toronto i Calgary, które zajęły kolejne miejsca na liście. (TVNMeteo)

Tagi: travel
23:28, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Dwa tygodnie temu ogrywał Jerzego Janowicza, a pierwszego dnia US Open zdecydował się zakończyć karierę. - To będzie mój ostatni turniej - powiedział James Blake.

- Grałem zawodowo w tenisa przez 14 lat. Kochałem każdą minutę spędzoną na korcie. Nie mogłem poprosić o lepszą karierę - przyznał Amerykanin.

Blake ogłosił zakończenie kariery na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, która odbyła się w poniedziałek. 33-latek w 1. rundzie zmierzy się z chorwackim gigantem Iva Karloviciem - Eurosport.

James Blake wycofał się z tenisa też mówił o byciu Afro Amerykaninem gwiazdą tenisa, ale również mówił o homofobii potępił Rosję za prawo homofobiczne. (AP)

Tagi: news sport
17:14, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

W waszyngtońskim metrze usiadł pewien człowiek i zaczął grać na skrzypcach. Był mroźny styczniowy poranek. W ciągu około 45 minut zagrał 6 utworów Bacha. Szacuje się, że w tym czasie, 1.100 ludzi przeszło przez stację metra udając się do pracy.

Po upływie trzech minut pewien pan w średnim wieku zauważył, że gra jakiś muzyk. Zwolnił kroku i zatrzymał się na parę sekund, po czym pośpiesznie ruszył dalej, aby nie zakłócić swego harmonogramu dnia.

Minutę później skrzypek otrzymał pierwszego dolara: jakaś kobieta rzuciła mu go do futerału i poszła sobie dalej, nie zatrzymując się.

Kilka minut później jakiś człowiek oparł się o ścianę, aby posłuchać gry, ale zaraz potem spojrzał na zegarek i odszedł. Najwyraźniej był już spóźniony do pracy.

Osobą, która poświęciła skrzypkowi najwięcej uwagi, był 3-letni chłopczyk. Jego matka kazała mu się pośpieszyć, ale chłopczyk zatrzymał się, aby jeszcze spojrzeć na skrzypka. W końcu popchnęła go mocno; chłopiec ruszył z miejsca, ale cały czas odwracał głowę. Takie samo zachowanie powtarzało się u kilkunastu innych dzieci. Wszyscy rodzice, bez wyjątku, kazały im iść dalej.

Podczas 45 minut gry, tylko 6 osób zatrzymało się na chwilę. Około 20 dało mu pieniądze, potem jednak odeszło, nie zwalniając kroku. Zebrał 32 dolary. Kiedy przestał grać i zapadła cisza, nikt tego nie zauważył. Nie było oklasków, ani żadnych słów uznania.

Nikt nie wiedział, że owym skrzypkiem był Joshua Bell, jeden z najbardziej utalentowanych muzyków świata. Zagrał właśnie kilka najtrudniejszych utworów, jakie kiedykowiek zostały skomponowane, na skrzypcach wartych 3,5 milionów dolarów.

Dwa dni wcześniej, wszystkie bilety na koncert Joshuy Bell'a w Bostonie zostały wyprzedane. Średnia cena biletu wynosiła 100 dolarów.

To jest prawdziwa historia. Joshua Bell, grający incognito na stacji metra, brał udział w eksperymencie społecznym zorganizowanym przez Washington Post. Eksperyment dotyczył percepcji, gustu i ludzkich priorytetów. Zagadnienia brzmiały: Czy w pospolitym otoczeniu i o niesprzyjającej godzinie potrafimy ujrzeć piękno? A może przestajemy je doceniać? Czy potrafimy dostrzec talent w nieoczekiwanym miejscu?

Jeden z możliwych wniosków płynących z tego eksperymentu może brzmieć: JEŚLI NIE MAMY CZASU, ABY ZATRZYMAĆ SIĘ I POSŁUCHAĆ JEDNEGO Z NAJLEPSZYCH MUZYKÓW ŚWIATA, GRAJĄCEGO NAJLEPSZĄ MUZYKĘ, JAKĄ KIEDYKOLWIEK SKOMPONOWANO, TO ILE INNYCH RZECZY NAM UMYKA? (źródło)

środa, 28 sierpnia 2013
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 10