Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
niedziela, 31 sierpnia 2014

Internetowy serial "Eat Our Feelings" prowadzą Emma Jane Gonzalez i Sasha Winters, zabawna serial o gotowaniu.

Tagi: serial
23:57, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Kościół Middle Church kazanie i muzyka:

Katedra Hope z Dallas zalicza się do LGBT friendly msza święta tydzień temu.

Liturgia kościoła Metropolitan Community Church

Anioł Pański

Tagi: religia
20:35, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Bree (Felicity Huffman) to konserwatywna transseksualistka żyjąca w ubogiej części Los Angeles. Pracuje na dwa etaty i każdy grosz zbiera na ostatnią operację, która uczyni ją biologiczną kobietą. Pewnego dnia otrzymuje telefon z Nowego Yorku. Po drugiej stronie słuchawki odzywa się Toby (Kevin Zegers) - młody chłopak odsiadujący wyrok. Bree zdaje sobie sprawę, że to musi być jej syna. 

Na początku Bree umywa ręce od odpowiedzialności, jednak terapeuta przekonuje ją, aby stawiła czoło wyzwaniu dodając, że nie zgodzi się na operacje, jeśli się z chłopakiem nie spotka. Leci więc do Nowego Yorku i wyciąga Toby'ego z więzienia. Chłopak zostaje jej przekazany bez żadnych pytań, a Toby myśli, że Bree to jakaś misjonarka, która ma za zadanie nawrócić go na wiarę. Chłopak nie zamierza jednak z nią tracić czasu i zamierza jechać do Los Angeles, aby szukać ojca. Bree wpada w panikę. Nie ma oczywiście zamiaru mówić mu prawdy, a jedynie proponuje wspólną przejażdżkę po zachodnim wybrzeżu, cicho planując zostawić go gdzieś na pustkowiu. Toby się zgadza. I tak ta dziwna para - każdy chcąc przechytrzyć drugiego - wyrusza w podróż przez cały kontynent. Przez Amerykę... (filmweb.pl)

Tagi: film
20:34, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

CBS program najnowszy sezon Survivor: San Juan del Sur - Blood vs Water, podobnie jak w ubiegłym sezonie znajduje się para gejów, obecnie Joshua Canfield (32) i Reed Kelly (31). Oboje są tancerzami, którzy występują z Broadwayu, pracowali przy taki przestawienia takich jak Spider-Man i Wicked. Najlepsze to że Josh i Reed są chrześcijanami.

Tagi: media Ploty
12:10, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

LGBT adwokatka i weteranka wojenna Allyson Robinson stała się jednym z niewielu otwarcie transpłciowych pastorów w USA, została wyświęcona w zeszłym miesiącu na duchowną w Calvary Baptist Church w Waszyngtonie informuje, Human Rights Campaign(HRC).

Robinson jest również założycielką firmy Warrior Poet Strategies i wiceprezes LGBT Tech Partnership.

Setki pożegnano w czwartek działacza Kelly Phillips, który został zastrzelony na stacji benzynowej przez wciąż w dużych podejrzany uważa się, jego były kochanek i partnera biznesowego Ty Hoffman, Star Tribune.

Tagi: news
12:09, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Made In Chelsea z udziałem Ollie Locke, który poznawał swoją seksualność, jest biseksualny wystąpił obecnie na okładce GT.

Współczesna rodzina 5, odc. 9 - 10 - 11 - 12 o 09:00 na HBO Comedy. Cam, trenujący jedną z drużyn piłki nożnej, szykuje się do ważnego meczu, w którym może paść rekord zdobytych bramek. Jednak jego zapal blokuje fakt, że droga drużyna jest w gorszej sytuacji, gdyż Mitchell chce rzucić swoją pracę. Phil próbuje sprzedać dom. Claire nie chce pomocy Jaya w pracy.

Jay i Manny idą własnoręcznie ściąć bożonarodzeniową choinkę. W tym czasie Gloria z matką jadą do miasta. Z powodu zachowanie swojej rodzicielki, kobieta jest na krawędzi cierpliwości. Zmienia swoje nastawienie gdy widzi przywiązanie starszej pani do Claire. Mitchell jest zmuszony zrobić zakupy w ostatniej chwili, ponieważ Lily nie wybrała dla niego odpowiedniego prezentu. Cameron zabiera dziewczynkę na imprezę charytatywną, gdzie oboje doświadczają prawdziwego znaczenia świąt Bożego Narodzenia.

Phil podstępem zaciąga Luke'a na naukę tańca. Jay i Gloria przygotowują przyjęcia urodzinowe dla Manny'ego i Joe. Martwią się również, że Manny stara się o dziewczyny, które nie są nim zainteresowane. Mitch i Cam mają problem z ustaleniem terminu ślubu. Claire boi się przyznać Alex, że nie chce z nią jeździć autem.

Alex idzie na spotkanie z terapeutą. Claire stara się zapamiętać wszystkie szczegóły dotyczące nauki Alex podczas dnia otwartego w jej liceum. Jay postanawia nauczyć Phila być trochę mniej zasadniczym. Gloria wdaje się w kłótnie z matką kolegi Manny'ego. Mitch ma problem ze swoim nowym sąsiadem, który jest ekologiem.

Czysta krew 7, odc. 10 o 22:00 na HBO2. Pokojówki z Beverly Hills 2, odc. 3 o 21:00 na Fox Life. Kochanki 2, odc. 3 o 22:00 na Fox Life.

Bogate dzieciaki z Beverly Hills, 4x o 17:00 na E! Entertainment. Plastyczna fuszerka, odc. 4 o 22:00 na E! Entertainment. Wstydliwe choroby, 3x o 22:00 na TLC. Tim Gunn radzi 2, odc. 2 o 07:00 na CBS Drama.

Urodzeni, by zabijać 4, odc. 4 o 21:00 na 13 Ulica. Portret Brytyjczyka Colina Irelanda - Zabójcy gejów, który w brutalny sposób udusił pięciu homoseksualnych mężczyzn. Wszyscy zginęli w 1993 roku. Podczas procesu Ireland przyznał, że zabijał, ponieważ pragnął znaleźć się na liście najsłynniejszych seryjnych morderców świata. Badania, jakim go poddano potwierdziły u niego skłonności psychopatyczne. Ireland był jednym z 35 morderców, którzy odbywali karę dożywotniego więzienia bez możliwości ubiegania się o wcześniejsze zwolnienie warunkowe. Zmarł 21 lutego 2012 roku w zakładzie karnym w Wakefield.

Tagi: media
00:28, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
sobota, 30 sierpnia 2014

Sąd Najwyższy Kolumbii przyznał ograniczone prawa adopcji dla par tej samej płci, o ile co najmniej jeden z rodziców jest biologiczny.

Po raz pierwszy we Włoszech sąd do spraw nieletnich zgodził się na adopcję dziecka przez partnerkę jego biologicznej matki. "Historyczne zwycięstwo", "dramatyczne orzeczenie" - tak różnie komentowana jest ta decyzja.

Kobiety wychowujące razem dziewczynkę są w związku od 10 lat i wzięły ślub za granicą. 5-letnia biologiczna córka jednej z nich urodziła się w rezultacie zapłodnienia in vitro w jednym z krajów europejskich.

Sąd do spraw nieletnich przychylił się do wniosku o adoptowanie dziewczynki złożonego przez kobietę, która nie jest jej biologiczną matką. Ten rodzaj adopcji, znany we Włoszech pod angielską nazwą "stepchild adoption" (czyli adopcji pasierba), jest praktykowany w niektórych krajach - zauważają media, zwracając jednocześnie uwagę na przełomowe znaczenie orzeczenia sądu z Rzymu - Tok FM.

To drugi przykład ostatniego tygodnia, wcześniej też u sąsiadów Włoch. Sąd w Szwajcarii podjął historyczną decyzję o uznaniu dwóch mężczyzn jako rodziców prawnych dziecka urodzonego poprzez zastępczej matki w USA - mimo surogatki w Szwajcarii jest nielegalne.

Pary tej samej płci oglądają reklamę homofobiczną, reakcja co myślą o reklamie. "Naprawdę narzekanie w filmie mówią o świętości małżeństwa. Ślub zmienił się tak bardzo na przestrzeni lat. Nie ma nic świętością małżeństwie, zmieniło się tak bardzo małżeństwo. Jest to kolejny krok w ewolucji, małżeństwa homoseksualne" powiedział jeden widz.

Tagi: news
15:20, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Mówi się, że związki homoseksualne są nietrwałe i zastanawia, dlaczego. Pytanie, czy naprawdę są nietrwałe? Te związki są przede wszystkim niewidzialne. Mój przyjaciel mawia, że gdyby pewnego dnia wszystkie osoby homoseksualne się zazieleniły, to by się zrobiło wokół zielono. Nie mamy pojęcia, ile spotykamy osób i par homoseksualnych. Uchodząc za samotnych lub heteroseksualnych prowadzą często uporządkowane, wieloletnie, normalne życie z jednym partnerem w przykładnym stadle. Jak w filmie „Cztery wesela i pogrzeb”, w którym umiera stary gej, a jego partner wygłasza mowę pogrzebową. Przyjaciele powiedzą potem: mieliśmy koło siebie przykład wzorcowego, nudnego wręcz małżeństwa, ale nie byliśmy tego świadomi. Znam mnóstwo osób homoseksualnych, które żyją w wieloletnich, stabilnych związkach.

To są związki trudniejsze społecznie. Zwłaszcza w Polsce, bo jesteśmy 30 lat za Europą, jeśli chodzi o edukację i tolerancję. Pierwsza grupa problemów jest związana z brakiem samoakceptacji. Gdy człowiek dojrzewa w ukryciu, w poczuciu bycia kimś gorszym, napiętnowanym, boi się odtrącenia przez rodziców, w procesie socjalizacji nabywa tzw. negatywnej tożsamości, przekonania, że skoro jest homoseksualistą, to jest zły, chory, jakiś niewłaściwy. Swoim istnieniem krzywdzi bliskie osoby. W tej sytuacji trudno zbudować silny, stabilny związek, zwłaszcza w ukryciu. Także brak legalizacji może działać na niekorzyść, bo żeby się rozstać, nie trzeba pokonywać żadnych trudności, wystarczy spakować walizkę. Choć są tacy, którzy twierdzą, że ma to siłę spajającą, bo cały czas trzeba o siebie zabiegać - Tygodnik Polityka

Tagi: love
07:54, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Kim Lee nominowana przez Artura Szuszkiewicza do oblania wodą (w ramach akcji Ice Bucket Challenge, czyli popularyzacji problemu choroby ALS - stwardnienia zanikowego bocznego), Kim Lee dokonuje symbolicznego obmycia, przelewu oraz nominowania pięknej drag queen Glorii Morning Glory do Ice Bucket Challenge :-)

Tagi: Ploty
07:50, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Emmy 2014: Ceremonia rozdania nagród o 20:00 na HBO2, reemisja po polsku.

Odruch serca o 22:00 na HBO2

Magic Mike o 21:00 na Filmbox Extra. Piętno o 01:25 na Cinemax 2. Dom nad jeziorem o 22:10 na TVN. Wieczór z musicalami: Nędznicy o 20:30 na CANAL+ Film2 HD. Wieczór z musicalami: Moulin Rouge! o 23:05 na CANAL+ Film2 HD. 

Troje do tanga o 21:45 na TVN 7. Architekci Oscar Novak (Matthew Perry) i Peter Steinberg (Oliver Platt) otrzymują intratną propozycję zaprojektowania centrum kulturalnego w Chicago. Zleceniodawcą jest magnat finansowy Charles Newman (Dylan McDermott). Konkurencyjny projekt przygotowują jednocześnie Decker (Bob Balaban) i Strauss (John C. McGinley). Zamożny biznesmen ma wybrać z dwóch pomysłów jeden do realizacji. Tymczasem Newman zleca Oscarowi dodatkowe zadanie. Mężczyzna ma śledzić kochankę bogacza, Amy Post (Neve Campbell). Zazdrosny Charles darzy Novaka wielkim zaufaniem, gdyż jest przekonany, że jest on gejem. O homoseksualne skłonności podejrzewają Oscara także Peter i Amy. Potwierdzeniem ich przypuszczeń jest nagroda dla Oscara dla Geja Roku. Tymczasem Novak zakochuje się w Amy. Staje wówczas przed poważnym dylematem - zachowa milczenie, a tym samym wspaniałą pracę i przyjaźń kobiety, którą kocha, albo wyzna prawdę i być może zdobędzie jej serce... Na podstawie opowiadania Rodneya Patricka Vaccaro.  

Skandal 3, odc. 13 i 14 o 21:00 na Fox Life. Pogotowie ślubne Randy'ego: Nashville o 19:00 na TLC. Salon sukni ślubnych o 20:00 na TLC. Tim Gunn radzi 2, odc. 1 o 07:00 na CBS Drama. Kourtney i Kim jadą do Miami: Scott w Miami, odc. 3 o 17:00 na E! Entertainment. Plastyczna fuszerka, odc. 3 o 23:00 na E! Entertainment.  

Policja stylu: Nagrody Primetime Emmy i Video Music 2014 o 1Na żywo: Na0:00 - 15:00 - 21:00 na E! Entertainment. Na żywo z czerwonego dywanu: nagrody Emmy 2014 o 13:00 na E! Entertainment.

Tagi: media
00:11, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
piątek, 29 sierpnia 2014

Do sieci trafiło nagranie, w którym 20-letni chłopak ze stanu Georgia wyznaje przed rodziną, że jest gejem. Rodzina wyrzuca chłopaka z domu. Internauci poruszeni historią założyli chłopakowi fundusz na pokrycie kosztów życia przez kilka miesięcy.

Bóg nie pozwoliłby na to, żeby ktoś urodził się jako gej - mówi na nagraniu babcia chłopaka. Doszło do rękoczynów. Matka chłopaka wyzywa go od najgorszych, po czym wyrzuca go z domu.

Historia tak poruszyła internautów, że postanowili założyć fundusz na pokrycie kosztów życia najbliższych kilka miesięcy. Udało się już zebrać 50 tys. dolarów. (wprost)

Poniżej film pokazuje, jak rodzina dowiaduje się że ich dziecko wychodzi z ukrycia, zostaje wyrzucony z domu i maltretowany fizycznie.

W filmie 19-letni Daniel, wychowany w rodzinie religijnej fanatycznej, który mówi rodzicom, że jest gejem. Rodzina go obraża że jest "gówno", cytują Biblie.

Film został wysłana do Reddit przez chłopaka Daniela, z komunikatem: Mój chłopak został wyrzucony z domu i wyrzekli jego rodzina wczoraj. To było bardzo traumatyczne przeżycie dla niego, a ja czuję się tak strasznie i zły, że tak się stało. Na szczęście, on mieszka z przyjacielem na teraz. Wydaje się, że może tam być długoterminowe, dopóki nie jest w stanie utrzymać się sam.

Jest jeden z wielu przykładów jak rodzice wyrzucają swoje dziecko z domu z powodu innej orientacji, bezdomność osób LGBT jest coraz większy problemem i też w polsce, są przykłady jak rodzic wyrzuca dziecko. Wiele nie ma szczęścia jak Daniel, znalazł dobry ludzi, wiele zabija się, sprzedaje się na ulicy. Homofobia to zbrodnia przeciwko człowiekowi.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 21