Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
środa, 31 sierpnia 2016

W porannym programie This Morning, milionerzy Tony i Barrie Drewitt-Barlow przeszli do historii w 1999 roku, kiedy zostali pierwszą parą gejów zostali rodzicami dzięki matki zastępczej. Szesnaście lat później, ich najstarsze dzieci bliźniaki Saffron i Aspen właśnie obchodzili swoje 16. urodziny.

Badanie Centers for Disease Control pokazuje podwyższone zagrożenie zastraszanie, przemocy fizycznej, gwałtu, narkotyków, depresji i samobójstwa wśród uczniów mniejszości seksualnych w Ameryce.

"Osiemnaście procent LGB licealistów kiedykolwiek zostało zmuszona do współżycia seksualnego w porównaniu do 5 procent ich heteroseksualnych rówieśników. Dwadzieścia trzy procent doświadczyło przemocy seksualnej na randce w porównaniu do 9 procent ich heteroseksualnych rówieśnikami. A 34 procent byli prześladowani w szkole w porównaniu do 19 procent ich heteroseksualnymi rówieśnikami. Zatem, różnice ta jest alarmująca," powiedziała Dr Laura Kann, Division of Adolescent and School Health z CDC.

Film przekazany w środę przez KOD Pomorze pokazuje m.in. przepychanki między uczestnikami uroczystości niedzielnych uroczystości pogrzebowych "Inki" i "Zagończyka", w tym szarpanie za flagę KOD. Skandowane są hasła, padają obraźliwe słowa, m.in. o "śmieciach", dochodzi do utarczek słownych. Atmosfera jest gorąca. (TVN24)

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news
14:20, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_ocqhcieAyn1tsitpw_540

Gwiazda YouTube Sam Tsui ożenił się z swoim chłopakiem Casey Breves, w kwietniu ubiegłym roku, ale duet właśnie wydał teraz teledysk ich wielkiego dnia.

Tagi: muzyka
10:19, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

kkkk

Miłość Nie Wyklucza: Rok temu, 30 sierpnia 2015, zmarł dr Oliver Sacks, wybitny neurolog i autor poczytnych książek popularnonaukowych, które przybliżały tajemniczy świat mózgu poprzez historie konkretnych ludzi, a nie medycznych przypadków. Były to m.in. „Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem” i „Przebudzenia” (na podstawie, której nakręcono film z Robertem De Niro i Robinem Williamsem).

Sacks był także osobą homoseksualną. Powiedział o tym otwarcie dopiero w autobiografii „Stale w ruchu” opublikowanej na krótko przed śmiercią w 2015 roku.

Opisuje w niej życie w konserwatywnej Anglii, gdzie homoseksualizm uważany był za przestępstwo (słynnego matematyka Alana Turinga skazano na więzienie i przymusową kastrację hormonalną za „obrazę moralności publicznej”). Kiedy młody Sacks powiedział matce o swojej orientacji seksualnej, usłyszał „To obrzydliwe. Żałuję, że cię urodziłam”.

„Jej słowa prześladowały mnie przez większą część życia i spowodowały, że to, co powinno być wolnym i radosnym wyrazem seksualności było przesycone poczuciem winy”.

Od tego cienia udało mu się wyzwolić dopiero na starość, dzięki relacji z Billem Hayesem, z którym związał się w wieku 77 lat. „Wydawało mi się czasem, że żyłem w pewnym oddaleniu od życia. To zmieniło się, kiedy Billy i ja zakochaliśmy się w sobie”.

Na kilka miesięcy przed śmiercią wybrali się po raz pierwszy razem do klubu gejowskiego na... „Noc Olivera Sacksa”. Impreza była zainspirowana okładką autobiografii, na której dwudziestoośmioletni Sacks, przyodziany w skórę siedzi na motorze. Nie trzeba dodawać, że stał się gwiazdą wieczoru.
Wspomnienie Billa Hayesa o Olivierze Sacksie przeczytacie w artykule w The New York Times.

Tagi: LGBT
10:19, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_ocqj9zwx8Q1tsitpw_540

Zapraszamy na kolejne spotkanie dla bliskich osób transpłciowych. Odbędzie się ono w piątek 2 września o godz. 18.30 w siedzibie Fundacji Trans-Fuzja w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10 lok. 66 (w prześwicie między drugim a trzecim podwórzem).

Na spotkanie zapraszamy rodziców, dzieci, partnerki, partnerów i innych członków rodzin osób transpłciowych, którzy chcieliby wymienić się doświadczeniami, porozmawiać o trudnościach i radościach życia codziennego lub po prostu spotkać inne osoby o podobnej historii, jak ich własna.
 
Tutaj można podzielić się swoimi obawami, opowiedzieć o kłopotach dnia codziennego, związanych z tranzycją, transpłciowością i crossdressingiem osób bliskich, o tym, jak wspieramy ukochane osoby, oraz o wszystkich innych sprawach, które bolą lub cieszą.
 
Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy z tematem transpłciowości i crossdressingu swoich najbliższych spotykają się na co dzień. Spotkanie poprowadzi psycholog Agnieszka Rynowiecka.

tumblr_inline_ocq1txNDjW1tsitpw_540

Caster Semenya jest południowoafrykańską biegaczką na średnich dystansach, podczas igrzysk olimpijskich w Rio zdobyła złoty medal w biegu na 800 metrów. Od początku sportowej kariery lekkoatletka spotyka się z sugestiami dotyczącymi jej płci, zarzuca się jej hiperandrogenizm i interseksualizm.

Gala rozdania nagród SPAR gsport, które mają zachęcać afrykańskie dziewczyny m.in. do uprawiania sportu, odbyła się 28 sierpnia w Johannesburgu. Semenya, obok tytułu sportowca roku, odebrała też specjalną nagrodę od ministerstwa sportu.

Semenyę przywitały owacje na stojąco - podczas odbierania nagrody lekkoatletka powiedziała, że czuje się fantastycznie, podziękowała rodakom za "wielkie wsparcie w ostatnich tygodniach", a nagrodę zadedykowała swoim hejterom.

Semenyę uhonorowała też ostatnio firma Nike w specjalnym spocie, w którym widzimy młode dziewczyny uprawiające sport - Queer.pl

Tagi: sport
10:19, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

The second and third place athletes in the house practicing their soccer. :). @robbierogers Puppeteer classes come later and are much more intensive.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Greg Berlanti (@gberlanti)

WO0908_Rachael-Ray-Anne-Burrell_s4x3.jpg.rend.snigalleryslide

Matt Dallas wystąpi w programie kulinarnym "najgorszych kucharze w Ameryce" na kanale Food Network, będą konkurować innymi gwiazdami jak Mindy Cohn, Tommy Davidson, Barbara Eden, John Henson, Loni Love, Kenya Moore, Mike “The Situation” Sorrentino czy Nicole Sullivan.

Wśród prowadzący program są Rachael Ray i Anne Burrell, Anne jest ujawnioną lesbijką jest jedną z twarzy kanału Food Network, który jest właścicielem Scripps Networks Interactive, w polsce właściciel TVN. W Polsce Anne Burrell jest znana z programu Sekrety szefowej kuchni z kanału Kuchnia+.

Trochę o Anne Burrell, w programach kulinarny 

Tagi: media Ploty
10:19, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Tęskniłem! #spotkanie #meeting #friends #przyjaciele #reunion #annagrodzka

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Robert Biedroń (@robertbiedron)

Tagi: foto
01:30, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 30 sierpnia 2016

trans_fuzja

Stowarzyszenie Tęczówka i Fundacja Trans-Fuzja zapraszają na kolejne spotkanie śląskiej grupy wsparcia dla osób transpłciowych, które odbędzie się w piątek 2 września o godz. 17.30 w siedzibie Stowarzyszenia Tęczówka w Katowicach przy ul. Morcinka 3 (wejście od tyłu budynku).

Jeśli Twoje poczucie tożsamości płciowej wymyka się binarnej kategoryzacji płci, jeśli jesteś osobą trans i chciałbyś podzielić się swoimi doświadczeniami, problemami lub po prostu porozmawiać z osobami, które podobnie czują, zapraszamy do naszej grupy.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 2 września (piątek) o godzinie 17.30 w siedzibie Stowarzyszenia Tęczówka przy ul. Morcinka 3 w Katowicach. Podstawowymi zasadami naszych spotkań jest anonimowość i poufność. Tylko animator grupy przedstawia się z imienia i nazwiska. Serdecznie zapraszamy.

W razie kłopotów ze znalezieniem siedziby Stowarzyszenia Tęczówka, prosimy o telefon: 608 387 038.
 
Tomek Jakubowski Animator grupy, p sycholog

Światowe Forum Ekonomiczne na temat praw LGBT w wielu krajach

W mieście Guará w Brazylii odbyła się parada Gay Pride

Stockton w Kalifornii parada Gay Pride

Apple nie płacił praktycznie żadnych podatków od zysków ze sprzedaży w swoich sklepach w Europie - uznała Komisja Europejska, wskazując, że gigant będzie musiał teraz oddać 13 mld euro. Jest to rekordowa suma, jaką nałożyła KE. Korporacja zapowiedziała odwołanie od decyzji.

Dochodzenie w sprawie przyznania przez Irlandię, w której Apple ma swoją europejską siedzibę, korzyści podatkowych prowadzone było przez Komisję od prawie trzech lat. Koncentrowało się na dwóch porozumieniach wynegocjowanych przez Apple i przedstawicieli władz Irlandii w 1991 r. oraz 2007 r. Dzięki nim firma mogła uniknąć płacenia miliardów dolarów podatków.

Władze Irlandii w reakcji na decyzję Komisji oświadczyły, że nie zgadzają się z nią i - podobnie jak firma Apple - zapowiedziały odwołanie do sądu. Wyspa obawia się utraty inwestorów, którzy mogą szukać innych miejsc, gdzie jurysdykcja Komisji Europejskiej nie będzie sięgać. Jak przekonywał w oświadczeniu minister finansów Irlandii Michael Noonan, Apple zapłaciło cały należny podatek w jego kraju i nie korzystało z pomocy państwa.

Umożliwiły to irlandzkie decyzje dotyczące sposobu liczenia podatku od dochodów firmy. Dzięki wewnętrznym transferom Apple mógł lokować zyski z całej Europy w spółkach w Irlandii: Apple Sales International i Apple Operations Europe.

Amerykański koncern zapytany miesiące wcześniej o komentarz w sprawie doniesień o karze zapowiadał, że odwoła się w przypadku niekorzystnej decyzji. "Mam nadzieję, że zostaniemy uczciwie wysłuchani. Jeśli tak nie będzie, oczywiście odwołamy się" - powiedział prezes Apple Tim Cook w wywiadzie dla "Washington Post" - TVN24.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

billclintonpulse

Były prezydent Bill Clinton odwiedził pomnik pamięci ofiarom w klubie Pulse w Orlando. Wcześniej kilka tygodni temu odwiedziła jego żona Hillary Clinton, rozmawiała z rodzinami, oddała hołd ofiarom. (The Advocate)

Tagi: LGBT
10:24, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Thk u @humanrightscampaign for the incredible honor last night. I couldn't hold back the emotion. I dont feel especially deserving of this recognition. We all know there are many others who have come before me to blaze the trail as LGBT advocates & role models. I am walking in their shoes and following their lead. This is for all of my incredible fans & hope I can inspire y'all to be yourselves even though I hid for so long. ❤️��❤️

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Colton Haynes (@coltonlhaynes)

Haynes, ujawnił się publicznie na początku tego roku i był szczery o jego trudnej drodze do samoakceptacji, bardzo wzruszył przyjmował nagrodę. 

Haynes, ujawnił się publicznie na początku tego roku i był szczery o jego trudnej drodze do samoakceptacji.

"Czuję się bardzo szczęśliwy ... nie czuję się szczególnie zasługuje na nią".  Później na jego koncie Instagram: "Nie mogłem powstrzymać emocji. Nie czuję się szczególnie godny tego uznania. Wszyscy wiemy, że istnieje wiele innych, którzy przybyli przede mną szlak jako zwolenników LGBT i wzorców. Chodzę w butach ich."

"To jest dla wszystkich moich niesamowitych fanów i nadzieję, że mogę być inspiracją wszystkim, choć ukryłem tak długo, kim jestem."

Jego walka z lękiem i akceptacją kim jest zrezygnował z ról w serialach Arrow i nastoletnim wilku. Ale wraca do telewizji tej jesieni w Scream Queens.

Dodatkowo nagrodę HRC otrzymał inny aktor Conrad Ricamora – jest najbardziej znany z roli Olivera Hamptona w dramacie sądowym „Sposób na Morderstwo” znany u nas z Fox TV i TVN7.

Tagi: LGBT
10:24, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_ocoy16Q3J41tsitpw_540

Nowy numer QX Magazine dostępny TUTAJ

tumblr_inline_ocoy2uUJw01tsitpw_540

Nowy numer Boyz Magazine dostępny TUTAJ

tumblr_inline_ocoy51npWV1tsitpw_540

Nowy numer Grab Mag dostępny TUTAJ

tumblr_inline_ocoy79Pvut1tsitpw_540

Nowy numer Get Out! dostępny TUTAJ

tumblr_inline_ocoyisW5n11tsitpw_540

Magazyn Dirty Boyz, wersja tylko dla dorosły, nie które sceny są za bardzo perwersyjne i mogą urazić nie które osoby. Oglądanie materiałów erotycznych nie narusza twojej godności osobistej i nie jest sprzeczne z twoimi przekonaniami światopoglądowymi i religijnymi. Własnej woli i na własną odpowiedzialność chcę zapoznać się z zawartością magazynu Dirty Boyz naciśnij TUTAJ.

tumblr_inline_ocoy8vU60G1tsitpw_540

Nowy Gay Times wersja płatna na okładce wykonawca Clean Bandit brytyjskiego zespołu, grający muzykę elektroniczną Neil Amin-Smith.

Next Magazine NY

Next Magazine

Outlook Ohio Magazine

Watermark

QNotes

Gay News

Agenda

Wire Magazine

Gscene Magazine

In Magazine

Siegessäule

Fugues

Tagi: media
10:24, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Gracz Orange County Blues Richard Chaplow, który w meczu amerykańskiej USL obraził Robbiego Rogersa, otwarcie deklarującego, że jest homoseksualistą, został zawieszony na dwa spotkania. Winowajca zaakceptował karę i przeprosił za swoje słowa.

Przypomnijmy, że Chaplow w meczu swojego zespołu z drużyną Los Angeles Galaxy kilkukrotnie obrażał Rogersa, który jest jednym z niewielu piłkarzy otwarcie deklarujących, że są homoseksualistami. Władzie ligi USL postanowiły zawiesić gracza Orange County Blues na dwa spotkania, deklarując, że na takie zachowania nie ma miejsca w futbolu. (Onet.pl)

 Robbie Rogers oświadczenie dotyczące homofobii podczas meczu. 

 

"Getting Some Shit Off My Chest: 4 years later"

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Robbie Rogers (@robbierogers)

Tagi: sport
10:24, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Odzierana jest z prywatności i intymności. Publicznie, ujmując rzecz brutalnie, zagląda jej się w majtki. Została osobą publiczną, nawet mistrzynią olimpijską, więc musi to znosić z godnością. Ale jeszcze zanim Caster Semenya wkroczyła do świata sportu, podobnych historii było pod dostatkiem. Historii kryjących za sobą szantaż, niegodziwość, podłość i najzwyklejsze oszustwa. A przede wszystkim dramat tych ludzi.

Problem sięga daleko w dzieje sportu. Przed II wojną światową, tuż po olimpijskiej rywalizacji w Berlinie, prezydent Komitetu Olimpijskiego USA Avery Brundage domagał się sprawdzenia, czy dwie zawodniczki nie są czasami zawodnikami. Na łamach magazynu "Time" wyraził wątpliwości w sprawie czechosłowackiej biegaczki i skoczkini w dal Zdenki Koubkovej oraz angielskiej kulomiotki i dyskobolki Mary Edith Louise Weston. Wątpliwości pewnie uzasadnione, skoro Zdenka została potem Zdenkiem, a Mary – Markiem.

Dora Ratjen urodziła się w 1918 r. Znane są wspomnienia jej ojca. Pan Heinrich Ratjen mówił, że kiedy dziecko przyszło na świat, akuszerka krzyknęła, że to syn. A po pięciu minutach stwierdziła, że jednak dziewczynka.

Dora lubiła lekkoatletykę, najbardziej skok wzwyż. W berlińskich igrzyskach, pod okiem Fuehrera, zajęła tylko czwarte miejsce, co było ogromnym rozczarowaniem. A już dwa lata później pobiła w Wiedniu rekord świata, pokonując wysokość 1,70 m. Pechowa okazała się powrotna podróż pociągiem. Konduktor zawiadomił policję, że w wagonie siedzi mężczyzna przebrany za kobietę. Z dokumentów wynikało, że to 20-letnia panna Dora Ratjen. Zabrano ją na posterunek. Nie wiadomo, co tam się działo. Wiadomo, że zdradziła prawdę. Opowiedziała swoją historię. Wyznała nawet, że pracowała jako kelner, Hermann Ratjen. (...) - TVN24

Tagi: sport
10:24, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

kkkk4jjjj4

W amerykańskiej wersji TLC program "Miłość od pierwszego pocałunku", randkowy program, gdzie pierwsze spotkanie pary się całują wśród par hetero są pary jednopłciowe.

Tagi: media
01:51, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 29 sierpnia 2016

Znany z takich filmów jak "Willy Wonka i fabryka czekolady", "Producenci", "Młody Frankenstein" czy "Płonące siodła" Gene Wilder nie żyje. Aktor miał 83 lata. W 1999 roku zdiagnozowano u niego białaczkę. (TVN24)

Tagi: Ploty
23:04, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Lepiej Późno Niż Wcale: Remanent kulturalny LGBT. Zapraszają Mariusz Kurc i Krzysztof Tomasik

Drugim odcinku Gaycation Ellen Page jej przyjaciel Ian Daniel, odwiedzają Ukrainę, Georgie i Indie.

VICELAND najnowszy odcinek Gaycation z udziałem Ellen Page, dotyczące Orlando. Ellen Page i jej najlepszy przyjaciel Ian Daniel. Udali się do Orlando w następstwie masakry w klubie Pulse. Masakra była również najgorszy atak terrorystyczny na terytorium USA od 11 września. "Jesteśmy tu, ponieważ chcemy po prostu zobaczyć, jak społeczność czuje się i radzi sobie z tym i po prostu być tutaj dla tych, którzy czują się chcą dzielić się swoją historię."

Miłośnicy biegów i wędrówek z całego świata spotykają się raz w roku w holenderskiej miejscowości Nijmegen, by wziąć udział w czterodniowym marszu "Walk of the world".

Szwajcaria. Wstydliwy rozdział historii. Dopiero teraz byłe ofiary odważyły się na ten temat publicznie mówić. Chodzi o setki tysięcy dzieci odebranych rodzicom i zmuszonych do pracy na roli. Niektóre z tzw. "Verdingkinder" miały zaledwie 5 lat.

"W tym roku wybuchła w końcu afera. My w kuluarach wiedzieliśmy o tym, kto stosuje doping, ale dopóki to nie była oficjalna wiadomość, nie można nikogo oskarżyć. Ciesze się, że ktoś się za to zabrał. Należy się cieszyć, że wielu naszych zawodników może startować na równi z pozostałymi. Doping to jedno wielkie oszustwo" - Anita Włodarczyk.

Przed epoką sklepami internetowymi taki jak Amazon, były Quelle, Neckermann które zbankrutowały nie wytrzymały nowej konkurencji i nowy czasów. Ale firma wysyłkowa OTTO, nie liczny przeżyła dziś tak nie wydaje katalogów, dziś przeszli do internetowej sprzedaży ponad 90 procent sprzedaży.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news
18:35, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Od poniedziałku do piątku: Dr Quinn o 20:00 na TVS do czwartku z udziałem Chad Allen. Dynastia o 20:55 na TVS do czwartku. Anderson Cooper 360 o 02:00 na CNN. Na Wspólnej o 20:15 na TVN (do czwartku). Sześć stóp pod ziemią o 19:00 na HBO 3. Współczesna rodzina 5 o 20:05 na Fox Comedy HD, po 4 odcinkach. Wielkie poszukiwania małych domów i Mały dom, duże możliwości 18:00 na Lifetime HD. Transakcje za milion dolarów - Nowy Jork o 16:10 na Domo+ HD. E! News o 22:00 na E! Entertainment. Seks w wielkim mieście, 2x o 20:00 na Comedy Central Family.

Poniedziałek: Gogglebox. Przed telewizorem o 22:00 na TTV. Projekt Lady, odc. 9 o 20:55 na TVN. Siostra Jackie 7, odc. 9 i 10 o 23:00 na Universal Channel. Fear the Walking Dead 2, odc. 9 o 21:00 na AMC HD. Wielki Liberace o 00:20 na HBO2.

Wtorek: Spojrzenia o 02:30 na HBO. Przodem do tyłu o 22:00 na Paramount Channel.

Środa: Ostre cięcie o 22:00 na TTV. Rosewood, odc. 17 i 18 o 23:50 na FOX. Grey's Anatomy: Chirurdzy 11, odc. 11 - 12 o 21:00 na FOX HD. Drag Queens - przyjaciółki i rywalki (RuPaul's Drag Race: All Stars), odc. 5 o 01:00 na Polsat Cafe.

Czwartek: Przodem do tyłu o 18:30 na Paramount Channel. Policja stylu o 20:00 na E! Entertainment.

Piątek: Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem 3 o 21:00 na HBO3. Współczesna rodzina 7, odc. 7 - 8 - 9 o 16:50 na HBO2. Greg Louganis znów na trampolinie o 07:45 na HBO2. Błędy natury odc 3 o 21:00 na E! Entertainment. Plastyczna fuszerka od kulis, odc. 3 o 22:00 na E! Entertainment. Policja stylu o 23:00 na E! Entertainment.

Tatusiowie na medal 2x o 22:55 na Romance TV. „Tatusiowie na medal” to australijski serial opowiadający o czterech mężczyznach zajmujących się dziećmi i domem. To taka współczesna rodzina wersji Australijskiej wśród ojców jeden jest gejem tatusiem.

W czwartym sezonie postacie Alex i Kane (grane przez Darren McMullen i Gyton Grantley) ożenią się, był to pierwszy serial Australijski z małżeństwem jednopłciowym.

Sobota: Bezczelnie perfekcyjna terapia wnętrz, odc. 10 o 16:05 na Domo+ HD. Drag Queens - przyjaciółki i rywalki (RuPaul's Drag Race: All Stars), odc. 5 o 02:30 na Polsat Cafe. Downton Abbey 6 odc 1 o 15:40 na TVP1. Twoja twarz brzmi znajomo o 22:15 na Polsat. Tatusiowie na medal 2x o 15:20 na Romance TV.

Niedziela: Vice o 22:55 na HBO2. Ostre cięcie o 15:00 na TTV. Skazany na śmierć, odc. 13 o 23:35 na TVN 7 z udziałem Wentworth Millera. Twoja twarz brzmi znajomo o 15:40 na Polsat. Przodem do tyłu o 20:00 na Paramount Channel. Tyler Henry - medium z Hollywood o 21:00 na E! Entertainment. Tyler Henry - medium z Hollywood o 20:00 na E! Entertainment. Pokolenie X: świat to za mało w telewizji o 21:30 na National Geographic.

Córka inna niż wszystkie drugi sezon o 20:00 na TLC. Płeć dziecka jest oczywista tuż po narodzinach. Wystarczy jedno spojrzenie między nogi! Jednak nasz gender, czyli płeć psychologiczna i kulturowo-społeczna, kształtuje się wraz z rozwojem. Wielu z nas od razu wpada w genderowe stereotypy: dziewczynki bawią się lalkami, chłopcy ciężarówkami. Nie dla wszystkich jest to takie proste. Zapraszamy na spotkanie z 11-letnią Jazz. Ma długie włosy, kocha syreny i uwielbia zajęcia aktorskie. Z pozoru to zwykła amerykańska dziewczynka. Jazz jest transgenderystą. Jak sama siebie opisuje, urodziła się z “dziewczęcym mózgiem w chłopięcym ciele”. Już od najmłodszych lat wykazywała symptomy, które potem lekarze określili jako zaburzenie tożsamości płciowej. Jej rodzice, Greg i Jeanette, twierdzą, że ich najmłodsze dziecko już od pierwszych dni przejawiało dziewczęce skłonności. Dopiero po 5. urodzinach, które Jazz spędziła w dziewczęcym kostiumie kąpielowym, rozpoczęła oficjalnie życie jako dziewczyna.

Tagi: media
10:18, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

yy

Na YouTube furorę robi seria filmików z Robertem Biedroniem. Nagrania pokazują roześmiane młode pary i sypiącego żartami jak z rękawa prezydenta Słupska, który drętwą zazwyczaj uroczystość zmienia w niezapomniane przeżycie. Ale jest i druga strona medalu. Sam Robert Biedroń nie może wziąć ślubu, bo Polska, jako jedno z sześciu postkomunistycznych państw w Europie, nie pozwala na formalizowanie związków osób jednej płci. Co na to partner prezydenta Słupska?

Jak myślisz, kiedy Polska wprowadzi związki partnerskie lub małżeństwa jednopłciowe?

Szybciej, niż nam się wydaje. Mimo szowinistycznej retoryki, która pleni się obecnie w dyskursie publicznym, osoby działające na rzecz równości nie odpuszczą. Zauważ, że na Paradę Równości co roku przychodzi coraz więcej ludzi. Powstaje też coraz więcej równościowych inicjatyw, których już nawet nie da się zliczyć. Tej fali nie da się już zatrzymać.

Co powiedziałbyś politykom, którzy sprzeciwiają się prawom osób LGBTQ powołując się na Biblię lub nazywając je jałowymi?

Ci, którzy się sprzeciwiają, powielają bezmyślnie hejt, który ma im przynieść popularność. Polecam im spokojne spotkanie przy kawie z przeciętną parą jednopłciową. Wtedy przekonaliby się, z jakimi problemami dnia codziennego zmagają się takie pary. Retoryka nienawiści nie przynosi już profitów politycznych. Czas na miłość, zrozumienie i szacunek, tak jak głosi Biblia i papież Franciszek.

Co poradziłbyś ludziom LGBTQ w Polsce, którzy są wyśmiewani, bici i poniżani?

Żeby się nie poddawali. Przykład wielu krajów pokazuje, ze uparta walka o swoją godność i równe prawa przynosi skutki. Zachęciłbym wszystkich, bez względu na orientację, by reagowali na niesprawiedliwość i nienawiść. To bardzo ważne. (...) - Na Temat.pl

„Zacięło się. Ślubu nie będzie!”… Zobaczcie, jak Robert Biedroń udziela ślubów. Tego się nie da opisać „Cholernie zazdroszczę tym parom. Jestem z Krzyśkiem 14 lat, ale tak, jakby nas nie było” mówi nam prezydent Słupska.

"Dla mnie to jest paranoja, to jest chore takie coś. Każdy żyje po swojemu. Albo mamy wolną Polskę albo jej nie mamy" - mówi pan Zdzisław spod Słupska, któremu Robert Biedroń właśnie udzielił ślubu - Oko Press.

Tagi: LGBT
10:18, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 11