Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
wtorek, 30 września 2014

Na rynku zadebiutował pierwszy numer gejowskiego kwartalnika "Pride" - magazynu świadomych mężczyzn. Bohaterem okładki pierwszego numeru jest Jacek Poniedziałek. Co w numerze?

Bohaterem liczącego 220 stron pierwszego numeru jest aktor Jacek Poniedziałek, który znalazł się także na okładce pisma. Dodatkowo czytelnicy będą mogli przeczytać także wywiad z Kayah o stereotypach. Redakcja prezentuje także 69 powodów do dumy, odkrywa tajemnicę Roberta de Niro, podziwia geniusz Pharrella Williamsa oraz odpowiada na pytanie, ile kosztuje homofobia. "Poza tym w magazynie autorskie sesje modowe, ekscytujące podróże, przepisy na miłość o poranku oraz seksowni mężczyźni" - zapowiada Sebastian Wasiński, redaktor naczelny Pride.

Przypomnijmy, że kwartalnik Pride w wersji drukowanej dostępny jest w dobrych salonach prasowych sieci Empik, Inmedio, Relay oraz wybranych punktach Ruchu w całej Polsce. Pismo dostępne jest także w wersji elektronicznej (za 19 zł) do pobrania na stronie www.pridemag.pl.

(media2)

Tagi: media
18:42, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Cały wywiad z Davidem Cameronem, w którym Evan Davis, pyta premiera: "Panie Premierze, jest Pan w parku i widzi Pan dwóch całujących się mężczyzn. Jak by Pan to odebrał: słodkie czy raczej niestosowne?"

Premier Cameron: "Oczywiście, że to jest całkowicie w porządku. Przecież już nieraz o tym jasno mówiłem. Wierzę w tradycyjne wartości - w rodzinę, w małżeństwo, które jest tak dobrą instytucją, że zostały nią objęte również pary jednopłciowe. Jeśli ja mogę pocałować żonę w miejscu publicznym, to dlaczego Ty nie miałbyś całować swego męża?" (Replika)

Aktualizacja

Tagi: LGBT news
11:01, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Grupa osób homoseksualny i transseksualne na Jamajce zostali wyrzuceni z swoi domów i zmuszeni mieszkać w kanałach pod ziemią, nowy dokument Channel 4 pod tytułem "Jamaica's Underground Gays", opowiada o LGBT jakiej przemocy dostarczają na Jamajce.

Tagi: dokument
10:55, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

W 39 nr Newsweeka można przeczytać artykuł o lesbijkach i gejach 60+. To efekt pracy Lambdy Warszawy związanej z grupą 60+. Bohaterem jest m.in. ich wolontariusz Wojciech Skrodzki. Zaczynają głośno mówić o osobach starszych! Więcej o projekcie: www.lambdawarszawa.org/seniorzy

Tekst można przeczytać też cały na Onet.pl

Współczesna rodzina 5, odc. 5 o 10:00 i 14:40 na HBO Comedy. Jay robi rezerwację dla całej rodziny w nowej restauracji. Na wizytę w lokalu czekał od miesięcy, ale najprawdopodobniej nic nie wyjdzie z całego przedsięwzięcia: Gloria stroi się w nieskończoność, Claire pozwala Luke'owi zostać samemu w domu, Cam i Mitch kłócą się o dobór stroju, a na dodatek Alex i Haley chcą spędzić noc u Manniego i Joego.  

Sześć stóp pod ziemią 4, odc. 8 o 19:15 na HBO Comedy. Brenda przyznała się Joemu, że nie była mu wierna. Wbrew pozorom od tej pory oboje lepiej się rozumieją. Mimo to jednak atmosfera ciągle jest napięta. Gdy Joe idzie do pracy, Brenda spotyka się z Nate'em i Mayą. Claire ma wątpliwości co do swojej orientacji seksualnej. Po nocy spędzonej z Frederikiem Sophia daje mu do zrozumienia, że powinien pogodzić się z żoną. Vanessa jednak nie słucha żadnych wyjaśnień. Rico trafia więc do domu Ruth, gdzie zamieszkuje w dawnym pokoju Claire. Tymczasem Keith pociesza Celeste, która jest zmęczona trasą koncertową. Gwiazda, wiedząc, że Keith jest gejem, specjalnie namawia go, żeby spał z nią w jednym łóżku. Tymczasem David znajduje pocieszenie w ramionach Sarge'a. Po spędzonej z nim nocy ma wyrzuty sumienia. Załamany dzwoni do Keitha i prosi go, żeby wrócił.  

Obrońca, odc. 5 o 09:15 na AXN White. 16-letni, uprawiający prostytucję gej, Ethan Ritten zostaje aresztowany i pobity przez policjanta. Nick (Simon Baker) z niechęcią podejmuje się sprawy chłopca. Alvin chce by Nick uzyskał w sądzie zgodę na adopcję Ethana przez parę gejów. Chłopak kilkakrotnie uciekał z rodzin zastępczych. Ojciec Nicka, Burton Fallin, zleca mu sprawę swego długoletniego klienta, Franklina Derwitta, który został oskarżony o molestowanie seksualne Suzanny. Derwitt twierdzi, że pozew jest próbą zemsty za pominięcie kobiety przy awansie. Nick ma nadzieję, że znajdzie jakieś okoliczności, które przekonają sąd do zgody na adopcję Ethana przez parę gejów, Dave'a i Eda. Ethan nie stawia się na rozprawie. Nick przekonuje ojca do przekazania sprawy Derwitta Amandzie. Jednak po druzgocących zeznaniach Suzanny, Derwitt domaga się zmiany swego obrońcy. Burton i Nick zmuszają Amandę do surowego potraktowania powódki i dzięki temu sprawa kończy się stosunkowo niskim odszkodowaniem dla kobiety. Nickowi udaje się doprowadzić do tego, by w sprawie adopcji Ethana orzekał sędzia Smitrovich, homoseksualista. Mimo to decyzja sędziego jest niepomyślna. Nick zachęca chłopaka, by zamieszkał u Eda i Dave'a.  

Kochanki 2, odc. 8 o 21:00 na Fox Life. Pokojówki z Beverly Hills 2, odc. 8 o 22:00 na Fox Life. X Factor. Edycja brytyjska 11, odc. 2 i 3 o 22:55 na Fox Life. Jak poznałem waszą matkę 2, odc. 11 i 12 o 20:15 na Comedy Central. Teoria wielkiego podrywu 2, odc. 8 i 9 o 21:05 na Comedy Central. Seks w wielkim mieście, 2x o 21:55 i 00:40 na Comedy Central Family. Rozpalić Cleveland 4, odc. 17 i 18 o 22:50 na Comedy Central Family.  

Arrow, odc. 17 o 20:00 na Universal Channel. Xena: Wojownicza księżniczka 2, odc. 10 o 19:00 na Scifi Universal. Faking It, odc. 4 o 20:35 na MTV Polska. Skrzydlata załoga, odc. 6 o 00:00 na CBS Drama.  

Teen Wolf: Nastoletni wilkołak 3, odc. 19 o 17:00 i 23:10 o AXN Spin HD. Zakazana miłość, odc. 204 o 20:02 na Romance TV HD. Pani Doubtfire o 11:05 na CANAL+ Family HD.  

Rozkosz i ból o 22:00 na BBC Knowledge. Michael Mosley opowiada o tym, jak wielkie znaczenie ma odczuwanie zarówno przyjemności, jak i bólu. Bez rozkoszy, którą daje seks i jedzenie, nie przetrwałby gatunek ludzki. Z kolei ból informuje nas o zagrożeniu. Prowadzący stara się naukowo wytłumaczyć, jak to się dzieje, że nasze organizmy i mózgi odczuwają te doznania i jak na nie reagują. By przedstawić problem jak najdokładniej Michael Mosley na sobie przeprowadza różne eksperymenty.  

Ja i moja płeć o 23:10 na BBC Knowledge. Historie ludzi "interseksualnych" tzn. nie będących kobietami ani mężczyznami, czyli niedających się zaklasyfikować według naszego rozumienia płci.

Tagi: media
01:10, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Magazyn Dirty Boyz, wersja tylko dla dorosły, nie które sceny są za bardzo perwersyjne i mogą urazić nie które osoby. Oglądanie materiałów erotycznych nie narusza twojej godności osobistej i nie jest sprzeczne z twoimi przekonaniami światopoglądowymi i religijnymi. Własnej woli i na własną odpowiedzialność chcę zapoznać się z zawartością magazynu Dirty Boyz naciśnij TUTAJ.

Tagi: media sexy
00:38, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 29 września 2014

W dzisiejszych "Wysokich Obcasach" prof. Małgorzata Fuszara, Pełnomocniczka Rządu ds. Równego Traktowania:  

"Do okrągłego stołu zaproszę środowiska LGBT. Chcę porozmawiać o związkach partnerskich. Będę się starała pracować nad taką propozycją, która miałaby najwięcej szans w naszej wspólnej ocenie. Jestem zwolenniczką związków partnerskich osób tej samej i różnej płci.Nie mam wątpliwości, że ta zmiana w Polsce nastąpi, tak jak nastąpiła w innych krajach, choćby na tradycyjnej Malcie, która w tym roku zalegalizowała związki homoseksualne. Podkreślam: dla mnie związki partnerskie to oczywistość. Kiedy to się stanie - nie mogę gwarantować. Mogę gwarantować, że przygotujemy projekt przedyskutowany ze środowiskiem. Spróbuję zachęcić do niego posłów. (...) Premier Tusk jest za - tak też mówił na Kongresie Kobiet. Uważa, że taka ustawa powinna być uchwalona, ale nie udało mu się do tego przekonać części Platformy. Teraz będę się starała rozmawiać z premier Kopacz. Jeśli chodzi o środowiska LGBT, to jest wiele rzeczy, które chciałabym poruszyć. Bardzo mi zależy na tym, żeby do kodeksu karnego były wprowadzone inne podstawy do mowy nienawiści - nie tylko te związane z rasą, z faszyzmem (...)"  

Zarówno projekty dotyczące związków partnerskich jak i projekt nowelizacji kodeksu karnego dotyczący mowy nienawiści od dawna leżą w Sejmie (ten drugi ma negatywną opinię rządu)

Rozmowa z Pełnomocniczką Rządu do Spraw Równego Traktowania przyniosła deklarację pomocy przy sformalizowaniu prawnym ślubów humanistycznych, ale nie tylko. Prof. Małgorzata Fuszara bardzo pozytywnie wypowiedziała się o możliwości wprowadzenia związków partnerskich. Kwestie dotyczące praw kobiet i mniejszości etnicznych okazały się bardziej skomplikowane, w krzyżowym ogniu pytań Andrzeja Dominiczaka ukazały się wszelkie istniejące braki i przeszkody na tych płaszczyznach.

Tagi: news
10:57, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

W Klubie Filmowym LGBT w „Krytyce Politycznej” - głośny film z roku 1971, „Ta przeklęta niedziela” („Sunday Bloody Sunday”) w reżyserii Johna Schlesingera - pierwszy w kinie głównego nurtu, pokazany bez sensacyjnej ekscytacji, miłosny trójkąt, którego jedno ramię jest homoseksualne.

Dwoje ludzi w średnim wieku – rozwódka Alex (Glenda Jackson) i pochodzący z żydowskiej rodziny lekarz Daniel Hirsh (Peter Finch) – łączy jeden kochanek - młody hipis o imieniu Bob (Murray Head), który krąży między łóżkami bohaterów. Alex i Daniel wiedzą o swoim istnieniu, choć nigdy nie poznali się osobiście. Połowiczny związek z Bobem ich nie satysfakcjonuje, boją się jednak naruszyć status quo w obawie, że zostaną całkiem sami. Ale pewnego zimowego weekendu wszystko się zmieni.

Schlesinger nakręcił ten dramat obyczajowy, wzbogacony o cierpką angielską ironię, w rodzinnej Wielkiej Brytanii, tuż po wielkim sukcesie „Nocnego kowboja”, który przyniósł mu m.in. Oscara. Także za „Tę przeklętą niedzielę” dostał nominację do tej nagrody, podobnie jak Jackson, Finch i scenarzystka, Penelope Gilliatt. Film otrzymał również pięć nagród BAFTY, w tym dla najlepszego brytyjskiego filmu roku.

Pokaz "Tej przeklętej niedzieli" 29 września o godz. 19.00 w warszawskiej siedzibie „Krytyki Politycznej”, ul. Foksal 16, II piętro. Wstęp wolny!

Po seansie do rozmowy zapraszają Mariusz Kurc i Bartosz Żurawiecki.

Tagi: news
10:57, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 17