Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
środa, 30 września 2015
 

Dwie godziny temu mieliśmy dwóch Krzyśków, teraz dwa Piotrki:"Cześć! Witamy!My również przyłączamy się do akcji! Ale...

Posted by Replika on 30 września 2015
 

"Tu Majka i Paulina. Jesteśmy razem już prawie 2 lata. Poznałyśmy się trochę w przykry sposób - bo na pogrzebie wspólnej...

Posted by Replika on 30 września 2015
 

"Cześć, Replika!Bardzo nam się spodobała akcja, którą ostatnio zorganizowaliście. Postanowiliśmy się także przyłączyć....

Posted by Replika on 30 września 2015
 

"I my przyłączamy się do akcji "buziak na przekór homofobom"! Jesteśmy ze sobą prawie trzy lata (rocznica już bardzo...

Posted by Replika on 30 września 2015
 

"Hej,Do akcji "buziak na przekór homofobom" chciałam się włączyć już wcześniej, ale brakowało zdjęcia... Spontaniczne...

Posted by Replika on 30 września 2015
 

"Na przekór homofobom! Jesteśmy razem ponad dwa lata i mieszkamy w pięknej Szkocji. Fotka zrobiona w kaplicy świętego...

Posted by Replika on 30 września 2015
 

"Hej. Znamy się od ponad 20 lat, razem jesteśmy trzeci rok. wysyłamy buziaka na przekór wszystkim homofobom. Także na...

Posted by Replika on 29 września 2015
 

"Witamy :)My również chcemy wziąć udział w akcji "buziak na przekór homofobom" :) Co prawda bardziej pocałunek niż...

Posted by Replika on 29 września 2015
 

"Hejo wszystkim! :-)Szczęśliwi od ponad roku ze sobą Rafał (z lewej) i Marcin (z prawej). Tym zdjęciem chcemy pokazać,...

Posted by Replika on 29 września 2015
 

Kolejne bardzo fajne zdjęcie :-)"Jesteśmy razem ponad 6 miesięcy. Mówią, że zauroczenie mija właśnie po 6 miesiącach....

Posted by Replika on 29 września 2015
 

"Cześć! Jesteśmy ze sobą już od ponad 4 lat :) Poznaliśmy się w Łodzi, a teraz mieszkamy razem w Gdyni i z wielką chęcią...

Posted by Replika on 29 września 2015
 

"Czy taki buziak też może być dopuszczony do Waszej akcji? :-) Na zdjęciu ja i mój chłopak René - pokazujemy naszą miłoś...

Posted by Replika on 28 września 2015
 

O, takiego buziaka zdecydowanie brakowało w naszym zestawie:„A teraz ciekawostka! Buziak Schrödingera - jednocześnie...

Posted by Replika on 28 września 2015
 

"Witamy :-)Tu Bartek (po lewej) i Samuel (po prawej) z Kolonii. Od 3 lat razem. Po 2 latach życia między Kolonią a...

Posted by Replika on 27 września 2015
Tagi: kiss
22:56, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Organizacja Refuge, uruchomiła petycję do administracji Obamy do udzielenia azylu 500 syryjskich uchodźcom LGBT. Prezydent Obama i sekretarz stanu John Kerry już zatwierdzili 10.000 miejsc dla syryjskich uchodźców, ale proszą żeby też przyjąć LGBT z Syrii, którzy grozi im śmierć w swoim kraju, z rąk państwa islamskiego.

Syryjska organizacja praw człowieka poinformowała, że w zeszłym tygodniu państwo islamskie publicznie wykonywało egzekucję dziewięciu mężczyzn i 15-letniego chłopca z zarzutem homoseksualizmu w Syrii.

Nahas opisują dramatyczną sytuację syryjskich uchodźców LGBT i swoich wstrząsających przeżyć jako gej uchodźca.

Tagi: LGBT news
22:44, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_nvfz06w0ne1tsitpw_540

Rugby Angielskie ich kampania podważa stereotypy rugby, jeden z pięciu krótkich filmów skupia się na Village Spartans RUFC z Manchesteru, zespół rugby gejowski utworzony w 1999 roku. 

Tagi: LGBT sport
10:36, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Robert Biedroń: “Uzgodniliśmy jak prezydent z prezydentem, że od teraz siedzimy zawsze w pierwszym rzędzie. Ostatnie albo za murem nas nie interesują!”

tumblr_inline_nveiioaSmh1tsitpw_540

Tagi: cytat cytaty
10:36, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

la-me-gay-homeless03

Bezdomni LGBT w bolesnym filmie pokazują szkodliwość homofobii religijnej, papież unikał zaproszenia do wypowiadania się na jego tournee po Stanach Zjednoczonych, przez osoby LGBT.

Ali Forney Centre w Nowym Jorku, napisali list otwarty do Papieża w New York Times w kwietniu ubiegłego roku, zapraszając go na spotkanie do siebie pokazując jakie są szkody spowodowane przez katolicką doktryną homofobiczną.

Zaprosili papieża, aby poznał porzucone młodzież, dzieci zobaczył na własne oczy, jak ich życie zostało zniszczone przez religijną homofobią.

Danny Pintauro ujawnił, że jest nosicielem wirusa HIV, teraz otwarcie o tym, mówi dla ET, jak żyć z chorobą przez ostatnie 12 lat. 

Aktorka Judith Light występuje obecnie w serialu Transparent, o Danny Pintauro, który wyznał prawdę że ma HIV. Ona jest dumna z niego, kim jest, daję wsparcie jemu. Ona też jest aktorką która już w latach 80 pierwszy gwiazd zaczęła walczyć o prawa i osoby AIDS.

Tagi: Ploty
10:36, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_nvgeemMXWe1tsitpw_540

Tygodnik Powszechny: "Retoryka ks. prof. Dariusza Oko jest nie do zaakceptowania z punktu widzenia teologii chrześcijańskiej. Godzi nie tylko w rzetelność naukową, ale też ogólnoludzkie standardy przyzwoitości, a poza tym nadużywa autorytetu, jaki sobie przypisuje. Brak reakcji ze strony władz kościelnych na wystąpienia, które są przepełnione nienawiścią, to skandal."

"Gdy teologia staje się manifestem nienawiści, a nie racjonalnym wykładem myśli biblijnej i tradycyjnej wspólnoty chrześcijańskiej, nie jest już teologią, tylko zaczynem wojny ideologicznej. Teologia ze swej natury stoi przy „sile Prawdy”, nie przy „prawdzie siły”."

Tagi: religia
10:36, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 29 września 2015

Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV

Dziewczynka została wyrzucona z szkoły po ma dwie mamy

Warszawa, 22 września 2015 r.
Szanowny Panie Prezydencie,
 
Zwracamy się do Pana z apelem i prośbą o podpisanie, uchwalonej przez Parlament Rzeczypospolitej Polskiej, „Ustawy o uzgodnieniu płci”.
 
Ustawa ta jest długo oczekiwaną próbą kompleksowego prawnego uregulowania korekty płci prawnej u osób, których tożsamość płciowa różni się od płci wpisanej do aktu urodzenia. W ten sposób wychodzi naprzeciw stanowisku organów Rady Europy, orzecznictwa Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, które nakładają na państwa członkowskie obowiązek poszanowania praw osób o tożsamości płciowej odmiennej od płci wpisanej do aktu urodzenia i umożliwienie zmiany imienia i oznaczenia płci we wszystkich oficjalnych dokumentach w szybki, przejrzysty i dostępny sposób. Bo prawo do uznania tożsamości płciowej uważane jest za prawo człowieka.
 
W obecnym stanie prawnym procedura urzędowej zmiany płci nie jest w Polsce uregulowana ustawowo. Odbywa się wciąż bez poszanowania godności człowieka, co niejednokrotnie prowadzi do nadużyć i naraża objęte ją osoby na wiele upokorzeń. Zwłaszcza postępowanie procesowe w trybie art. 189 kpc z powództwa przeciwko własnym rodzicom w sprawie o ustalenie płci „rodzi zbędne, emocjonalne koszty, które w procesie zmiany płci i tak są niezwykle wysokie”, jak zauważyła prof. Irena Lipowicz – Rzeczniczka Praw Obywatelskich.
 
Ustawa o uzgodnieniu płci dotyczy dosyć nielicznej grupy osób, które przeszły proces terapii zmieniającej. Osoby te zakończyły już medyczne procedury diagnostyczno-terapeutyczne, przeszły test realnego życia w roli osoby o płci odczuwanej psychicznie, terapię hormonalną i ew. niektóre zabiegi medyczne oraz uzyskały dwie niezależne opinie lekarskie, wydane przez lekarzy specjalistów, potwierdzające terapeutyczną konieczność zmiany oznaczenia płci w dokumentach. Zmiana oznaczenia płci w dokumentach jest zakończeniem terapii tych osób.
 
Skutkiem ustawy będzie także ochrona osób o tożsamości płciowej odmiennej od płci wpisanej do aktu urodzenia przed dyskryminacją i przywrócenie im możliwości normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Bowiem zgodnie z międzynarodowymi standardami medycznymi jedynym możliwym sposobem pomocy tym osobom jest dostosowanie roli społecznej i znamion płci cielesnej do płci odczuwanej psychicznie.
 
Należy także podkreślić, że zgodnie z treścią „Ustawy o uzgodnieniu płci” o prawne uzgodnienie płci może wnosić tylko osoba pełnoletnia, która ma pełną zdolność do czynności prawnych, nie pozostająca w związku małżeńskim, której utrwalona i głęboko przeżywana tożsamość płciowa jest odmienna od płci oznaczonej w dokumentach.
 
Chcemy zaznaczyć, że poczucie tożsamości płciowej nie jest przedmiotem wyboru. Jest to cecha wrodzona. Osoby, których tożsamość płciowa nie jest zgodna z ich wizerunkiem społecznym i płcią prawną, żyją wśród nas, a życie wbrew własnej tożsamości płciowej jest przedmiotem ich wykluczenia i nierzadko bywa przyczyną dyskryminacji i poniżającego traktowania. Brak możliwości życia w zgodzie ze sobą, lub niemożność ukończenia procesu tranzycji nierzadko kończy się próbami samobójczymi, samookaleczeniami czy głęboko utrwaloną depresją tych osób.
 
Wierzymy, że podpisując się pod tą ustawą z wrażliwością zwróci się Pan Prezydent w kierunku nielicznemu, ale boleśnie doświadczonemu przez los, gronu osób wykluczonych społecznie. Ta decyzja Pana Prezydenta pozwoli setkom ludzi żyć wśród innych godnie, zgodnie z sobą samym, w roli społecznej odczuwanej przez siebie psychicznie.
 
Z wyrazami szacunku, Anna Grodzka - posłanka na Sejm RP – niezrzeszona.
Ewa Hołuszko - członkini Zarządu Partii Demokratycznej, członkini Konwentu Seniorów Solidarności

12046905_10153209143226417_5760750757830040139_n

Nowy numer QX Magazine dostępny TUTAJ

11145186_983778705014059_9084360684767492900_o

Nowy numer Boyz Magazine dostępny TUTAJ

tumblr_nveu9uVaKZ1utukoko1_400

Magazyn Dirty Boyz, wersja tylko dla dorosły, nie które sceny są za bardzo perwersyjne i mogą urazić nie które osoby. Oglądanie materiałów erotycznych nie narusza twojej godności osobistej i nie jest sprzeczne z twoimi przekonaniami światopoglądowymi i religijnymi. Własnej woli i na własną odpowiedzialność chcę zapoznać się z zawartością magazynu Dirty Boyz naciśnij TUTAJ.

Midlands Zone

QNotes

GayCalgary Magazine

Gscene Magazine

Wire Magazine

Agenda

Guy Magazine

The Mirror Magazine

IN Magazine

TheGayUK Magazine

boiMAGazine

Tagi: media
10:55, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Ten post nie ma zdjęcia, ale jak najbardziej jest w ramach naszej akcji "buziak na przekór homofobom".Przeczytajcie...

Posted by Replika on 24 września 2015
Tagi: coming out
10:55, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

x240-2Wp

22 września 2015 roku Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił odwołanie Fundacji Lux Veritatis, nadawcy TV Trwam, od decyzji przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) nakładającej na nadawcę karę w wysokości 50 000 zł za propagowanie w TV Trwam działań sprzecznych z prawem.

Jak czytamy w uzasadnieniu KRRiT, pokazanie przez TV Trwam płonącej tęczy na placu Zbawiciela w Warszawie w trakcie relacji z Marszu Niepodległości w Warszawie w powiązaniu z komentarzami, które towarzyszyły temu obrazowi, mogło wywołać wrażenie aprobowania takich zachowań zarówno przez prowadzącego audycję, jak i jego gościa. Komentując fakt podpalenia tęczy, wyrazili oni swoje opinie w taki sposób, iż można było odnieść wrażenie, że zniszczenie instalacji artystycznej uznają za postępowanie właściwe i społecznie usprawiedliwione - Sat Kurier.

10:55, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 28 września 2015

tumblr_inline_nvcqesDNqu1tsitpw_500

W sobotę w Poznaniu przeszedł marsz równości "pride", wśród uczestników byli między innymi prezydent miasta Jacek Jaśkowiak, pierwszy raz w Polsce prezydent miasta uczestniczył w marszu, mimo wśród jego partii PO oburzyli się na jego uczestniczenie.

Marsz Równości wyruszył z Parku Marcinkowskiego i przeszedł al. Niepodległości, ulicą Św. Marcin, Alejami Marcinkowskiego i Solną aż do OFF Garbary. Na czele jechał piętrowy autobus, na którego dachu zabawa trwała w najlepsze, powiewały tęczowe flagi, grała muzyka. Za autobusem ciągnął się kilkusetosobowy tłum. Wśród uczestników można było dostrzec m.in. Annę Grodzką, Macieja Nowaka, Annę Wachowską-Kucharską, Katarzynę Kretkowską oraz prezydenta Jacka Jaśkowiaka, który jako pierwszy prezydent miasta w Polsce zdecydował się na udział w takim wydarzeniu.

- Udział jest wyrazem mojej solidarności z tymi ludźmi i otwartości na ideę marszu. Nie ograniczam demonstrowania swoich poglądów nikomu, także zwolennikom tych skrajnie prawicowych środowisk - mówił prezydent - Jestem za demokracją i otwartością. Uważam, że jako prezydent powinienem swój sprzeciw wobec wykluczenia i braku tolerancji wyrazić. Dlatego zdecydowałem się uczestniczyć w marszu. Chcę wrócić do Poznania otwartego, bez przejawów dyskryminacji ze względu na orientację seksualną, niepełnosrawność, wyznanie czy też narodowość.

Marsz Równości przebiegał spokojnie. Nie było incydentów, jak w latach poprzednich, panowała za to bardzo pozytywna, wręcz piknikowa atmosfera. (Poznan.pl)

Około 1000 osób uczestniczyło w Marszu Równości 2015 w ramach Poznań Pride Week!!!
Nie kilkadziesiąt jak podaje Głos Wielkopolski
Nie 300 jak podaje Radio Merkury Poznań
Nie 400 jak głoszą policyjne przecieki
Ale też nie 2000 jak wspomniał Artykuł Osiemnasty
Samych organizatorów i wolontariuszy było blisko 70 os.
A w pierwszych kilku rzędach naliczyć można setkę uczestników i uczestniczek (Grupa Stonewall)

Przemawiali miedzy innymi prezydent Poznania, Małgorzata Rawińska. Anna Grodzka, przedstawiciele partii zielony.

Po marszu odbył się koncert wystąpili Michał Kwiatkowski, Wiktor Korszla, Drag Queen Charlotte i Aldona Relax i chór Voces Gaudiae, a poprowadził niezastąpiony Marcel Lelo.

Drag Queen Gypsy Edyta przed muzeum narodowym w Poznaniu na dźwigu, dała swój koncert.

Klip Miłość Nie Wyklucza

 
Marsz Równości w Poznaniu o równości małżeńskiej i nie tylko

Co uczestnicy i uczestniczki Marszu Równości w Poznaniu myślą o równości małżeńskiej i walce o prawa osób LGBTQIA? Postanowiliśmy to sprawdzić i razem z twórcami filmu Artykuł Osiemnasty przeprowadziliśmy małą akcję filmową.Poniżej jej rezultaty. Miłego oglądania :)[Marcin]#TylkoRownosc

Posted by Miłość nie wyklucza on 28 września 2015

Poniedziałek: Chirurdzy 2, odc. 11 o 18:00 na TVN 7. Top Model, odc. 4 o 21:30 na TVN. Na językach, odc. 4 o 22:30 na TVN. Współczesna rodzina 4, odc. 15 i 16 o 20:00 na Fox Comedy. Seks w wielkim mieście 2x o 21:55 na Comedy Central Family. Gotowe na wszystko 6 o 20:05 na Polsat Romans. E! News o 22:00 i 22:45 na E! Entertainment. Policja stylu: Nagrody Grammy 2015 o 23:00 na E! Entertainment. Transakcje za milion dolarów - Los Angeles 4, odc. 8 o 16:15 na Domo+ HD. Transakcje za milion dolarów - Nowy Jork 3, odc. 13 o 15:25 na Domo+ HD. Hotel Babylon o 23:00 na ATM Rozrywka.

Priscilla, królowa pustyni o 16:30 na MGM HD. Mitzi (Hugo Weaving), czyli Tick, i Felicia (Guy Pearce), czyli Adam, są transwestytami. Bernadette (Terence Stamp) to transseksualista. Razem występują jako drag queens. Wędrują po Australii, chcąc zdobyć sławę i pieniądze. Mają właśnie wystąpić ze swoim show w Alice Springs. Jednak każda z nich ma inny powód, aby jechać do Australii. Felicia szuka nowych wrażeń. Mitzi pragnie odwiedzić bliską rodzinę, a Bernadette stara się wyleczyć ze smutku po stracie przyjaciela. Cała trójka podróżuje przez pustynię starym, przemalowanym na różowo autokarem. Niestety, autobus psuje się na odludziu. Bohaterowie muszą liczyć na przychylność lokalnych mieszkańców. Nieoczekiwanie, ich wielbicielem zostaje Bob (Bill Hunter), który reperuje zepsuty autokar. Mężczyzna zakochuje się w jednej z kobiet i towarzyszy im w czasie ich podróży. Film został nagrodzony Oscarem za kostiumy. Był również nominowany do Złotych Globów.

Moje przyjęcie o 22:55 na MGM HD. Los Angeles. Nick Stark (Eric Roberts) jako wzięty architekt nie narzeka na brak szczęścia. Układa mu się nie tylko w życiu zawodowym, ale i prywatnym. Ma wielu znajomych i od lat łączy go udany związek z reżyserem telewizyjnym Brandonem Theisem (Gregory Harrison). Mieszkają razem w dużym wygodnym domu. Niebawem ich szczęście burzy wiadomość o tym, że Nick zaraził się wirusem HIV. Brandon stopniowo odsuwa się od partnera i po pewnym czasie ich związek kończy się burzliwym rozstaniem. Stan zdrowia Starka bardzo szybko się pogarsza. Zaczyna cierpieć na zaniki pamięci, zaburzenia wzroku i bóle głowy. Lekarze uświadamiają mu, że zmiany zachodzące w jego organizmie są nieodwracalne i ich skutki będą coraz dotkliwsze. Zrozpaczony architekt postanawia popełnić samobójstwo. Aby zapisać się w pamięci przyjaciół i rodziny jako człowiek cieszący się życiem, organizuje w domu ogromne pożegnalne przyjęcie. Spotkanie staje się okazją do wspomnień. Dają o sobie znać również niezabliźnione rany...

Wtorek: Chirurdzy 2, odc. 12 o 18:00 na TVN 7. Współczesna rodzina 4, odc. 17 i 18 o 20:00 na Fox Comedy. Seks w wielkim mieście 2x o 21:55 na Comedy Central Family. Gotowe na wszystko 6 o 20:05 na Polsat Romans. Faking It, odc. 15 o 19:25 na MTV Polska. E! News o 22:00 i 22:45 na E! Entertainment. Sex Box, odc. 1 o 23:30 na TLC (któryś odcinek gejowski gdyby to wersja brytyjska). Transakcje za milion dolarów - Los Angeles 4, odc. 9 o 16:20 na Domo+ HD. Hotel Babylon o 23:00 na ATM Rozrywka.

Środa: Chirurdzy 2, odc. 13 o 18:00 na TVN 7. Żony ze Stepford o 00:00 na TVN 7. Współczesna rodzina 4, odc. 19 i 20 o 20:00 na Fox Comedy. Seks w wielkim mieście 2x o 21:55 na Comedy Central Family. Gotowe na wszystko 6 o 20:05 na Polsat Romans. Faking It, odc. 5 i 6 o 19:00 na MTV Polska. Graham Norton Show 14 o 08:55 na BBC Lifestyle. E! News o 22:00 i 22:45 na E! Entertainment. Transakcje za milion dolarów - Los Angeles 4, odc. 10 16:20 na Domo+ HD. Hotel Babylon o 23:00 na ATM Rozrywka. Samotny mężczyzna o 22:40 na ale kino+ HD.

Terroryści w galerii handlowej o 22:00 na HBO2. 21 września 2013 r. do centrum handlowego Westgate Mall w Nairobi wdarli się terroryści i wzięli 1000 zakładników. Wyzwolenie budynku zajęło służbom specjalnym niemal 80 godzin. W wyniku ataku śmierć poniosło 71 osób, a setki zostało rannych. Akcja była odwetem grup Al-Szabab i Al-Kaida za interwencję wojsk kenijskich w Somalii. Dan Reed, doświadczony dokumentalista, postanowił stworzyć z dostępnych źródeł - nagrań z monitoringu i wywiadów z uwięzionymi - film relacjonujący tragiczne zdarzenia. Obraz nagrodzono Czarną Szpulą w kategorii najlepszy dokument telewizyjny.

Dodam wśród zastrzelony osób w Kenii, zamachu terrorystycznego są też osoby homoseksualne dwóch gejów oraz jeden był jako zakładnik, według oficjalny dany.

Imperium, odc. 9 - 10 - 11 - 12 o 22:00 na FOX HD

Czwartek: Chirurdzy 2, odc. 14 o 18:00 na TVN 7. Współczesna rodzina 4, odc. 21 i 22 o 20:00 na Fox Comedy. Seks w wielkim mieście 2x o 21:55 na Comedy Central Family. Gotowe na wszystko 6 o 20:05 na Polsat Romans. E! News o 22:00 i 22:45 na E! Entertainment. Transakcje za milion dolarów - Los Angeles 4, odc. 11 o 16:20 na Domo+ HD. Hotel Babylon o 23:00 na ATM Rozrywka. Jestem Cait, odc. 1 o 12:00 i 20:00 na E! Entertainment. Hollywood na rowerze, odc. 5 o 00:00 na E! Entertainment. American Horror Story: Freak Show, odc. 11 - 12 - 13 o 22:55 na FOX HD.

Ladyboys odc. 1 o 21:00 i 00:05 na Nat Geo People. Tajlandia słynie z niezwykle pięknych kobiet, które czasami urodziły się… mężczyznami. W tej przepełnionej feerią barw i świateł serii, wkraczamy do intymnego świata ladyboys – transseksualnych Tajów, by odkryć zjawiskowe, a jednocześnie skomplikowane życie osób „trzeciej płci”. W programie dokumentalnym „Ladyboys” poznajemy gwiazdy transgenderowej sceny, które wprowadzają nas w swój niezwykły, żywiołowy styl życia. Nie stronią też od intymnych, poruszających historii, których bohaterami są mężczyźni ze świata Zachodu, pragnący żyć z nimi w związkach lub być tacy jak tajscy „ladyboys”. Dla nich pokonują kolejne etapy upodabniania się do kobiet. Zaczynają zwykle od finezyjnych stylizacji po ostateczną decyzję, jaką jest operacja zmiany płci.

zwiastunie kanału wzmianka o Lady Boys

 

Listy gończe - Pikieta śmierci odc. 5 o 23:35 na TVP Historia. 'Pikieta śmierci' Jeśli zostanie schwytany, trafi na niechlubną toplistę seryjnych polskich morderców. Poszukiwany mężczyzna ma na swoim koncie siedem ofiar. Zabijał wyłącznie gejów. Czarną serię rozpoczął w sierpniu 1988 roku. Zabił przewodnika PTTK, później aktora - pracownika łódzkiej Estrady. Ostatnim zamordowanym był samotny 61 - letni emeryt. Zmasakrowane ciało znaleziono w lipcu 1993 roku. Wszyscy mężczyźni zostali zamordowani we własnych mieszkaniach, wszyscy byli mieszkańcami Łodzi. Policjanci, tworzący łódzkie Archiwum X, wrócili kilka miesięcy temu do tej sprawy. Zapewniają, że jeśli morderca jeszcze żyje, znajdą go i wsadzą za kraty.

Piątek: Chirurdzy 2, odc. 15 o 18:00 na TVN 7. Współczesna rodzina 4, odc. 23 i 24 o 20:00 na Fox Comedy. Seks w wielkim mieście 2x o 21:55 na Comedy Central Family. Gotowe na wszystko 6 o 20:05 na Polsat Romans. E! News o 22:00 i 22:45 na E! Entertainment. Transakcje za milion dolarów - Los Angeles 4, odc. 12 o 16:20 na Domo+ HD. Hotel Babylon o 23:00 na ATM Rozrywka. Wieczór z Johnem Oliverem 2 o 20:10 na HBO Comedy. Dziewczyny 2, odc. 3 i 4 o 22:25 na HBO Comedy.

Ladyboys odc. 1 o 09:05 na Nat Geo People. Tajlandia słynie z niezwykle pięknych kobiet, które czasami urodziły się… mężczyznami. W tej przepełnionej feerią barw i świateł serii, wkraczamy do intymnego świata ladyboys – transseksualnych Tajów, by odkryć zjawiskowe, a jednocześnie skomplikowane życie osób „trzeciej płci”. W programie dokumentalnym „Ladyboys” poznajemy gwiazdy transgenderowej sceny, które wprowadzają nas w swój niezwykły, żywiołowy styl życia. Nie stronią też od intymnych, poruszających historii, których bohaterami są mężczyźni ze świata Zachodu, pragnący żyć z nimi w związkach lub być tacy jak tajscy „ladyboys”. Dla nich pokonują kolejne etapy upodabniania się do kobiet. Zaczynają zwykle od finezyjnych stylizacji po ostateczną decyzję, jaką jest operacja zmiany płci.

Sobota: Sex Box, odc. 1 o 22:00 na TLC. Seks w wielkim mieście, 5x o 19:20 na Comedy Central Family. Faking It, 2x o 19:00 na MTV Polska. Graham Norton Show 17, odc. 12 o 00:00 na BBC Lifestyle. Bogate dzieciaki z Beverly Hills, odc. 5 o 12:00 na E! Entertainment. Transakcje za milion dolarów - Los Angeles 4, odc. 4 o 23:55 na Domo+ HD. Królewna Śnieżka o 20:05 na POLSAT.

Twoja twarz brzmi znajomo 4, odc. 5 o 22:10 na Polsat. Michał Kwiatkowski jako Mick Jagger Twoja twarz brzmi znajomo odcinku 4

 

Niedziela: Faking It, odc 15 o 19:00 na MTV Polska. Imperium, odc. 9 - 10 - 11 - 12 o 08:50 na FOX HD. Transakcje za milion dolarów - Nowy Jork 3, odc. 14 o 21:00 na Domo+ HD.

Tagi: media
10:29, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

John%20McNeill

22 września 2015 zmarł w wieku 90 lat John McNeill, pionier idei równości ludzi LGBT w Kościele Katolickim i równości społecznej. Były jezuita, autor jednych z najważnejszych tematycznie książek (pierwsza z nich - The Church and the Homosexual) , działacz organizacji Dignity, psychoterapeuta. Otaczał opieką - także duchową - gejów umierających na AIDS w czasie epidemii w USA w latach 80, gdy większość duchownych odwracała się od nich. John McNeill zmarł w obecności swojego partnera Charlesa Chiarelli, z którym spędzili razem 49 lat. Dziękujemy dobremu Bogu za Johna i jego życie. (Wiara i Tęcza/Diginity)

Tagi: LGBT religia
10:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Pamiętacie pierwszy buziak w ramach naszej akcji "buziak na przekór homofobom"? Byli na nim Michał i Jérémie. Chłopaki...

Posted by Replika on 27 września 2015
Tagi: kiss
10:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_nv6vnrzJr91tsitpw_540tumblr_inline_nv6u24hwRA1tsitpw_540

Anna Grodzka i Robert Biedroń otrzymali tytuł najlepszy posłów mijającej kadencji Sejmu,Tygodnika Polityka.

Anna Grodzka (niezrzeszona) – posłanka, która nie pozwoliła, żeby postrzegać ją tylko poprzez pryzmat zmiany płci. Owszem, ustawie o uzgodnieniu płci poświęciła sporo czasu, ale prócz tego zajmowała się na przykład prawem autorskim w komisji kultury i środków przekazu, a w komisji sprawiedliwości i praw człowieka – kwestiami komorników, prawem o stowarzyszeniach, kodeksem karnym. Obecna wszędzie tam, gdzie potrzebne były społeczna wrażliwość i obrona mniejszości. To były jej priorytety.

Tagi: LGBT
00:13, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 27 września 2015

W dniu Bożego Narodzenia w 1986 roku, Liberace gościł w The Oprah Winfrey Show. Zaledwie kilka tygodni po tym programie, zmarł w wieku 67. Teraz były chłopak Scott Thorson, opowiada o Liberace.

Wywiad Oprah z Liberace przed śmiercią

20:18, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Poznań Pride Week został wsparty przez Janine Stock, która jest Wikariuszem Generalnym Wspólnoty Kościołów Koncyliarnych w USA. Sama jest lesbijką, a jej żona nauczycielką.

Tagi: religia
20:18, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7