Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
sobota, 30 września 2017

Gabriel Seweryn oraz jego partner Rafał Grabias z programu "królowe życia" na TTV, rozmawiali z Pudelkiem. Zarówno na antenie, jak i poza nią, szczerze mówią o swojej orientacji seksualnej. Gabriel Seweryn i Rafał Grabias są parą od czternastu lat. Zapewniają, że doskonale się uzupełniają - Gabriel spokojny i romantyczny w prezencie kupuje kłódki zakochanych, które razem wieszają na różowym Moście Tolerancji. Rafał - bardziej pragmatyczny, potrafi Gabriela sprowadzić na ziemię. W rozmowie z Pudelkiem opowiadają o tym, jak wygląda życie pary homoseksualnej w Polsce. I co ciekawe, nie narzekają na hejt.

Tagi: Ploty
20:58, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_ox1ks35svU1tsitpw_540

Spotkanie Tęczowych Rodzin - 9. Wrocławski Marsz Równości

W Polsce w tęczowych rodzinach wychowuje się 50 tysięcy dzieci. Ich rodzicami są osoby nieheteroseksualne lub transpłciowe. 1 października zapraszamy wszystkie tęczowe rodziny z okolic Wrocławia na spotkanie. Chcemy stworzyć przestrzeń, gdzie dzieci gejów i lesbijek będą się czuły swobodnie i bezpiecznie, gdzie będą mogły poznać swoich rówieśników i rówieśniczki.

Porozmawiamy z psychologiem Pawłem Pawłowskim o tym, jak rozmawiać z dziećmi o swojej orientacji psychoseksualnej.
Zastanowimy się, jak sobie radzić z problemami życia codziennego, wychowując dzieci w rodzinach jednopłciowych w Polsce. Poczytamy i rozdamy Przewodnik o Rodzicielstwie Osób LGBT, wydanym przez Kampanię Przeciw Homofobii.
Dzieciom zapewnimy atrakcyjne zabawy i poczęstunek.

Rodziny zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o kontakt mailowy kontakt@kulturarownosci.org 1 października 2016 w godzinach 13:00 - 16:00. W temacie maila: Spotkanie Tęczowych Rodzin, Wrocław 2017. W odpowiedzi zwrotnej podamy szczegóły. ZAPRASZAMY

Plan spotkania:
13:00 -14:00 Część integracyjna i poczęstunek
14:00-16:00 Jak rozmawiać z dziećmi o swojej orientacji seksualnej- poprowadzi psycholog i psychoterapeuta, PAWEŁ PAWŁOWSKI - absolwent psychologii (specjalność kliniczna) w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu.
14:00-16:00 Wspólne zabawy dla dzieci i poczęstunek.
Dzieci pod opieką wykwalifikowanych wolontariuszy i wolontariuszek spędzą czas na zabawie.
16:30-17:00 wspólny poczęstunek
17:00- 18:00 Rozmowa o tym jak sobie radzić z problemami życia codziennego, wychowując dzieci w rodzinach jednopłciowych w Polsce.

Tagi: news
14:44, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

kph12zdjęcie M.Kaźmierczak

Gala "Ramię w ramię po równość" to wielkie święto osób LGBT i ich hetero sojuszników i sojuszniczek. Jak co roku były z nami gwiazdy, przedstawiciele i przedstawiciele ambasad oraz organizacji społecznych. Byli też z nami nasi darczyńcy bez których praca KPH nie byłaby możliwa. Dziękujemy Wam wszystkim, że jesteście!

Tagi: kph
11:06, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_ox073uQmUN1tsitpw_540

W Australii cały czas trwa pocztowe referendum w sprawie równości małżeńskiej - i są dwa nowe mocne głosy"za". W tę niedzielę Australia ma swój Super Bowl i jak w USA, muzyczny show w przerwie rozgrywek jest bardzo ważny i oglądany przez miliony. W tym roku gwiazdą jest Macklemore, który właśnie ogłosił, że zaśpiewa swój hymn na cześć homoseksualnej miłości - "Same Love" z 2013 r.

"Jest już petycja, by zakazać mojego występu i dostaję sporo tweetów od wkurzonych starszych białych kolesi - co tylko mnie napędza bardziej i na pewno nie zmienię decyzji o wykonaniu "Same Love" - powiedział rapper.

Głos zabrał też australijski gwiazdor kina Hugh Jackman. "Mocno wierzymy, że WSZYSCY Australijczycy zasługują na równe traktowanie przez prawo. Moja żona Deb i ja głosujemy za równością małżeńską!" - napisał Hugh (Replika)

Australijscy chrześcijanie zachęcają do głosowania na tak na rzecz równości małżeńskiej

DK4jXWvWsAADzdz

"Wstyd. Hańba i mylenie pojęć. PiS i Kukiz'15 nie zgodziły się na to, by każdy z nas mógł łatwiej dochodzić swoich praw łamanych w internecie" - Joanna Scheuring-Wielgus.

Komisja Europejska chce, by portale internetowe mocniej zwalczały mowę nienawiści i nielegalne treści w sieci i nie wykluczyła w czwartek sankcji wobec firm internetowych, które tego nie będą robić. - Nie możemy akceptować cyfrowego Dzikiego Zachodu - powiedziała w Brukseli komisarz UE ds. konsumentów Vera Jourova.

Jak zaznaczyła, jeśli część platform i portali internetowych nie podejmie odpowiednich działań, KE nie wyklucza nałożenia na nie sankcji. - Jeśli część rynku nie będzie chciała współpracować, być może przejdziemy ze stanowiska "powinniście to zrobić" do stanowiska "musicie to zrobić". Mowa nienawiści to nie tylko słowa, może ona prowadzić do przemocy wobec konkretnych osób w świecie rzeczywistym. Nie możemy tego tolerować" - zaznaczyła. (Polsat News)

Dzieci już w szkole na religii będą uczeni jak można poniżać osób homoseksualny. Do złe wieści pamiętajmy co stało z Dominikiem i Kacperem przez hejt nie żyją. Przemoc wobec osób "LGBT" będzie akceptowane w imię wolności słowa.Homofobia jest zbrodnią przeciw ludzkości jak mawia Arcybiskup Desmont Tutu.

Uchronić uczniów przed losem Sodomy, czyli obrzydzić im homoseksualizm jako sprzeczny z naturą grzech - takie zadania stawia sobie program nauczania 16-latków o nazwie "Żyć aby wierzyć i kochać". Uczniowie mają też "wyrażać sprzeciw wobec propagowania homoseksualnych wzorców zachowań", inspirując się "tekstami biblijnymi o aktach homoseksualnych".

Ostateczna odpowiedź na pytanie o zbawienie nie pada, ale program prezentuje skrajny – nawet na gruncie katolickiej etyki seksualnej, w tym katechizmu – stosunek do bliźnich homo. Sugerowanie chorobliwego charakteru tej orientacji łączy się bowiem z wezwaniem do aktywnego „sprzeciwu wobec propagowania postaw homoseksualnych”. A to bywa powszechnie interpretowane jako odmowa prawa do jakichkolwiek przejawów nieheteroseksualnej orientacji, a nawet przyznawania się do niej (por. pojęcie nowoczesnej homofobii).

Taki przekaz kierowany do 16-latków może wzmacniać postawę moralnego potępienia i agresji wobec osób LGBT. Może to prowadzić do takich nieszczęść, jak samobójstwo 14-letniego Kacpra z Gorczyna pod Łodzią na początku września 2017. Był prześladowany przez kolegów za to – jak mówiła jego matka – że „miał inną orientację, inaczej się ubierał”.

Na kształt programu, podobnie jak podręczniki, MEN nie ma żadnego wpływu, co gwarantuje Kościołowi Art. 12 Konkordatu RP z Watykanem z 1993 roku.

Po prostu: „Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego wpisuje program do wykazu programów nauczania religii, nadaje mu odpowiedni numer w wykazie i przekazuje do wiadomości ministrowi oświaty i wychowania”.

Kształtowanie postaw wobec homoseksualizmu zaplanowano głównie w III klasie. Wcześniej są tylko wzmianki, ale znamienne. W I klasie liceum i technikum program „Żyć aby wierzyć i kochać” proponuje blok tematyczny „Fałszywe rodzicielstwo”. Uczeń musi tu poznać „zagrożenia niszczące współczesną rodzinę”. Ich lista jest zastanawiająca, bo obok przestępstw i okrucieństw obejmuje nowe formy życia rodzinnego (wolne związki) a także legalne w większości krajów Europy związki jednopłciowe i adopcję dzieci przez pary homoseksualne. I do tego jeszcze… klonowanie.

W programie „Żyć aby wierzyć i kochać” szczególnie niepokojące jest sugerowanie, że homoseksualizm jest chorobą, a w każdym razie stanem niezgodnym z naturą (natura ludzka jest jak widać hetero), oraz że prowadzi do „zagrożeń dla zdrowia”. To zdanie jawnie fałszywe, chyba, że autorzy mają na myśli uszczerbek na zdrowiu psychicznym osób LGBTQ w homofobicznym otoczeniu - Oko Press.

Ostrzeżenie co powoduje homofobia np chrześcijański kraj Uganda co mówią duchowni o homoseksualizmu, gdzie wiele osób ginie, poniżani, wyrzucani z domów. Homofobia, hejt to nie żadna wolność słowa to ofiary, z krwi i kości, zło które nie zatrzyma się może spowodować tysiące ofiar.

Najgorsze nie tak że najwięcej ginie osób LGBT w arabskich krajach, nie prawdą tylko to w chrześcijański krajach Brazylia, Uganda, USA, a nawet w Polsce jak przykład Dominika i Kacpra.

Tagi: news
11:05, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Zbigniew Bzymek, reżyser, autor teledysków dla Brodki i Mary Komasy, współpracownik Krystiana Lupy i Krzysztofa Garbaczewskiego, dzieli się z nami swoją zaginioną gejowską etiudą sprzed lat, w której występuje 19-letni Jan Komasa.

„Płynące wieżowce" Tomka Wasilewskiego to pierwszy pełnometrażowy polski film opowiadający o miłości między chłopakami i homofobii. Nie oznacza to jednak, że w szufladach i na półkach innych reżyserów nie możemy znaleźć wcześniejszych prób podjęcia tematu bliskich relacji między osobami tej samej płci. Jedną z takich prób jest etiuda „Bierność" Zbigniewa Bzymka, która powstała 16 lat temu, kiedy Zbyszek studiował w łódzkiej Filmówce. Film dopiero przed kilkoma dniami ujrzał światło dzienne. (...) - i-d.vice.com

Ellen DeGeneres rozmawiała w swoim programie z transpłciową parą, Logan i Laila Ireland, którzy spotkali się podczas służby wojskowej i zakochali się. Wywiad skupił się jaki będzie mieć wpływ zbliżający zakaz Trumpa, dla transpłciowy osób w wojsku.

Ricky Martin gościł w programie Ellen, poprosił amerykanów o pomoc dla Puerto Rico, które teraz cierpi z powodu kiedy przeszedł huragan ostatnich tygodniach. W wielu to też LGBT cierpi na Puerto Rico stracili wszystko.

Słupsk polskim Las Vegas! Na ślub u Biedronia czeka się pół roku w programie Dzień Dobry TVN

Serial Will i Grace, wiele zmieniło dzięki pokazano serialowi akceptacja wzrosła dla LGBT, sam były wiceprezydent  Joe Biden.

Topher i Jon uczą heteroseksualnego Stevena dziesięć różnych pozycji seksualnych gejowski.

Netflix pokaże film dokumentalny Davida France’a „Śmierć i życie Marshy P. Johnson”, opowieść o morderstwie legendarnej postaci ze społeczności osób transpłciowych, zwanej jako „Rosa Parks ruchu LGBT”.

Tagi: Ploty
11:04, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Łukasz Mężyk zabrał posła Kukiz'15 Marka Jakubiaka na spacer. Zapytał polityka o jego stosunek do obecności w wojsku kobiet i homoseksualistów. Bohater programu "Kto nami rządzi?" nie unikał odpowiedzi. - Geje byli, są i będą - powiedział. Czy powinno być dla nich miejsce w armii? Nie, dla ich bezpieczeństwa - usłyszeliśmy.

Jakubiak zapytany o swoje stanowisko ws. homoseksualnych mężczyzn w wojsku odpowiedział pytaniem: O czym tu rozmawiać?. - Za moich czasów jeżeli takie skłonności były ujawniane, osoby były zwalnianie z armii po prostu - powiedział.

Czy tak powinno być? - Dla ich bezpieczeństwa - ocenił polityk. Zasugerował też, że geje mogą być mniej sprawni fizycznie. - Ówczesne czasy były bardziej brutalne niż dzisiejsze. Z takiej odpowiedzialności to wynikało, że nie nadają się - podsumował - Wirtualna Polska.

Oj zdziwiłby się poseł Kukiza, wielu są bardziej męscy od posła. Amerykańskim wojskiem kto rządził za czasów Obamy, ujawniony gej Eric Fanning

Shawn i Thomas wojskowi z USA.

Żołmierze LGB armi USA 

Armia Kanadyjska wybrano parę gejów pierwszy pocałunek podczas powrotu do kraju.

Żołmierze LGB uczęstniczą też w amerykański paradach Gay Pride

Brian Fricke i jego partner Brad Catoe wzieli ślub Washingtonie DC

Opowieści LGB żołmierzy USA

Tagi: news
11:04, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Pink ‘Beautiful Trauma’

Shania Twain ‘Swingin’ With My Eyes Closed’

George Michael – Freedom ’90 Music Video Outtakes

Fergie ‘A Little Work’

Fergie ‘Love Is Blind’

Fergie ‘Love Is Pain’

Fergie - Tension (Audio)

Maroon 5 ft. SZA ‘What Lovers Do’

J Balvin, Willy William ft. Beyoncé ‘Mi Gente’ Remix

J Balvin, Willy William ‘Mi Gente’

WALK THE MOON - One Foot

Stargazing - Kygo, Justin Jesso

Pablo Hernandez - "Toys" parodia piosenki "Boys" od Charli XCX

Shape of You" by Ed Sheeran wersja gejowska

Randy Rainbow - The Sound of Music

Tagi: muzyka
11:03, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Aktor/reżyser Adrian Anchondo zgromadził kilku swoich przyjaciół, aby towarzyszyć mu podczas Lip Sync w popularnym barze gejowskim w Los Angeles. Wieczór piątkowy obejrzyj jak chłopcy biorą udział w "Learn the Words (Britney) Bitch",  prowadzony przez Tony'ego Soto.

 

Post udostępniony przez Adrian Anchondo (@javichondo)

 

Post udostępniony przez Adrian Anchondo (@javichondo)

 

Post udostępniony przez Adrian Anchondo (@javichondo)

 

Post udostępniony przez Adrian Anchondo (@javichondo)

Tagi: funny
00:31, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
piątek, 29 września 2017

Pinksixty News wiadomości LGBT

Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV

Decyzja PiS o ograniczeniu handlu do dwóch niedziel w miesiącu zdaniem Katarzyny Lubnauer z Nowoczesnej ma charakter ideologiczny i nie ma uzasadnienia ekonomicznego. Przeciwnego zdania jest Justyna Samolińska z Partii Razem, która argumentuje, że Polacy za dużo pracują.

Prawa pracownicze, w tym prawo do odpoczynku, to prawa człowieka. Pracownice i pracownicy handlu także muszą mieć kiedy odpocząć. Jest to ważniejsze niż prawo do robienia zakupów zawsze, kiedy się chce, każdego dnia tygodnia. Jako Razem popieramy ograniczenie handlu w niedzielę - ale nie w formie zaproponowanej przez PiS. Pomysł partii rządzącej jest niepotrzebnie skomplikowany, nie zgadzają się z nim największe związki zawodowe: NSZZ Solidarność i Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych.

Konkretne rozwiązania dotyczące handlu w niedzielę muszą zostać wypracowane we współpracy i dialogu ze związkami zawodowymi i samymi pracownicami i pracownikami handlu - Tok FM/Partia Razem.

UniForm - Homofobia i przemoc, stanowią wielki problem w całej Unii Europejskiej. Chcą to zmienić. Uni-forma jest internetową aplikacją sprawozdawczości, która łączy w sobie ngo i bezpieczeństwo organizacji pozarządowych.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news
18:08, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

21752062_1943450672546413_1853431075191723647_n

Malowanie Transparentów - 9. Wrocławski Marsz Równości. 30 września odbędzie się wspólne malowanie transparentów na 9. Wrocławski Marsz Równości. Serdecznie zapraszamy do pomocy! Widzimy się w siedzibie Kultury Równości. Zapewniamy kartony i farby, mamy też pędzle, chociaż zapraszamy do brania własnych - im więcej tym lepiej. W siedzibie Kultura Równości przy ulicy Podwale 36A/5, 50-040 Wrocław. 

Tagi: news
14:44, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Patologia, demoralizacja, zaburzenia – tak poseł Krystyna Pawłowicz (PiS), skomentowała samobójczą śmierć 14-letniego Kacpra, który został zadręczony przez rówieśników. Koledzy nienawidzili go, bo był gejem. Dla polityk Prawa i Sprawiedliwości winne są "liberalno-lewackie środowiska", które według niej promują "patologie obyczajowe", a nie homofobiczna przemoc. O komentarz do słów poseł PiS poprosiliśmy kilkoro młodych ludzi. To, co opowiedzieli o szkolnej rzeczywistości, jest przerażające.

Tagi: news
10:50, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

lambda1

Czy starość osób homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych różni się od starości osób hetero? Jaka jest sytuacji osób starszych LGBT w Polsce?

W Warszawie obchodzimy Dni Seniora. Nie zapominajmy także o naszych seniorach i seniorkach LGBT - o ich sytuacji w radiu TOK FM mówi Krzysztof Kliszczyński, prowadzący w Lambdzie Warszawa grupę dla seniorów LGBT oraz jej uczestnik Jan Reszka.

A już w niedzielę Lambda Warszawa zaprasza na pokaz filmu „Debiutanci”(2010, reż. Mike Mills) organizowany przez Pracownia Duży Pokój i Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna . Film pokazuje historie 75-letniego mężczyzny, który postanawia wyznać synowi ukrywaną przez całe życie prawdę – jest gejem. Po filmie odbędzie się dyskusja o tym, jak wspierać członków rodziny w ich coming outach. Lambda Warszawa objęła matronat nad wydarzeniem. Seniorzy I LGBT+ I „Debiutanci” w Dużym Pokoju Zapraszamy!

Na zdjęciach kadr z filmu "Debiutanci" i Jan Reszka – uczestnik grupy seniora w Lambdzie Warszawa oraz prowadzący grupę rysunkową.

[Obie grupy są otwarte – żeby wziąć udział wystarczy przyjść do naszej siedziby lub napisać na kkliszczynski@lambdawarszawa.org.

tumblr_inline_owyuf0Eyc81tsitpw_540

W piątek 22 września pojawiła się informacja, że na 36. posiedzeniu Rady Praw Człowieka ONZ Polska przyjęła rekomendację dotyczącą nowelizacji Kodeksu karnego i rozszerzenia katalogu przestępstw z nienawiści o przesłanki takie, jak orientacja seksualna i tożsamość płciowa, a także rekomendację odnośnie do wprowadzenia zmian w prawie karnym zapewniających osobom LGBT+ ochronę przed dyskryminacją. Informacja ta brzmi niezwykle optymistycznie, warto zatem spytać, co konkretnie się za nią kryje.

Nie wiemy obecnie, jakie dokładnie kroki zamierza podjąć rząd, by wdrożyć owe rekomendacje. Niestety warto zachować sceptycyzm pamiętając choćby, że niespełna rok temu Sejm, głosami Prawa i Sprawiedliwości oraz klubu Kukiz 15 odrzucił wniosek Nowoczesnej o to, by karać mowę nienawiści ze względu na płeć, tożsamość płciową, i orientację seksualną. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oznajmił wówczas z mównicy sejmowej:

„Polska procedura karna i polski Kodeks karny nigdy nie powinny stać się narzędziem walki ideologicznej. Nigdy nie powinny stać się narzędziem tego, co obserwujemy w niektórych krajach zachodnich, gdzie praktyka obnaża intencje tych środowisk, do których odwołuje się […] Nowoczesna. Praktyka ta sprowadza się do tego, że np. w Hiszpanii przed hiszpańskie sądy są pozywani […] duchowni, hierarchowie, czterech hiszpańskich biskupów, ponieważ odwołują się do Pisma Świętego. […] Otóż mówimy: nie. Polska za rządów Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski, Zjednoczonej Prawicy będzie redutą wolności w Europie” (protokół z 29. posiedzenia Sejmu w dniu 4 listopada 2016 r.).

Wreszcie, trzeba podkreślić, że w ramach obecnej procedury Powszechnego Przeglądu Okresowego rząd polski odrzucił rekomendacje dotyczące wprowadzenia związków partnerskich dla osób tej samej płci. Nie będzie też rozdzielenia urzędu Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego. Polska nadal jest przeciwna kwotom przyjmowania uchodźców. W raporcie krajowym pominięto wskazywane przez interesariuszy kwestie związane z ograniczeniami praw i wolności na skutek wprowadzenia kontrowersyjnej ustawy antyterrorystycznej.

W kontekście tych faktów niewiążąca i mało wiarygodna deklaracja zmian w Kodeksie karnym i tak wypada niezbyt satysfakcjonująco. Prawa człowieka to nie szwedzki stół, z którego państwo może sobie wybrać, co mu się podoba. Wynikają z uznania „przyrodzonej godności oraz równych i niezbywalnych praw wszystkich członków wspólnoty ludzkiej”. Dlatego nie możemy poprzestawać tylko na niektórych kwestiach. (...) - Jan Dzierzgowski, Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza.

Tagi: LGBT
10:37, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

KaDo dyskusja na temat samobójstwa Kacpra i problemów homofobi i samobójstw wśród młodzieży LGBT

Piotr i Paweł reportaż z marszu równości w Poznaniu

Zuch dziewuchy - życie lesbijki część 2

 

Dwóch tatusiów - na temat bycie mormonem i gejem.

Matt Dallas i Blue Hamilton

 

Team2Moms - uczestniczą w ślubie pary lesbijek

Tom Daley z mężem na tygodniu mody w Londynie i przepis na kurczaka

Shirtless Violinist - jego wersja piosenki Come To Me z filmu Les Misérables - Nędznicy

Tyler Oakley i gra pokenony

PJ McKay i Thomas McKay

Tagi: vlog
10:37, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

To jest zawłaszczanie, upartyjnianie państwa, cała władza w ręce PiS i Kaczyńskiego - tak Robert Biedroń ocenia powołanie Narodowego Instytutu Wolności, który ma rozdzielać środki dla organizacji pozarządowych. Dziś nową instytucją zajmie się Senat.

Prezydent Słupska, Robert Biedroń, który był dziś gościem w "Poranku Radia TOK FM" zgodził się z opinią, że powołanie Narodowego Instytutu Wolności jest szkodliwe i może zniszczyć społeczeństwo obywatelskie.

- Jeżeli chcą zawłaszczać kolejne sfery życia publicznego, to oczywiście będą powtarzali, że chcą wspierać społeczeństwo obywatelskie. Co mają mówić? Przecież nie powiedzą, że chcą organizacje pozarządowe "wziąć w kamasze", jak sędziów, media publiczne i inne grupy. Żaden dyktator nie przyzna się, że jest dyktatorem. Przecież Korea Północna nie ma w nazwie "totalitarna" tylko ludowo-demokratyczna - zwrócił uwagę polityk.

Według Roberta Biedronia, podobnie zachowuje się Andrzej Duda, który stracił okazję do bycia prezydentem choć w części niezależnym od PiS. Dowód to działania Dudy ws. sądów - mówi Biedroń, ale przypomina, że wszystkie władze po 1989 roku miały pokusę, by podporządkować sobie wymiar sprawiedliwości.

- Co trzeba zrobić, by tak się nie stało? Trzeba zabrać politykom te zabawki, trzeba doprowadzić do tego, żeby odpolitycznić wybory sędziów, odpolitycznić media publiczne. Niech sędziowie sami się wybierają. Po to stworzyliśmy Krajową Radę Sądownictwa, żeby sądy były niezależne, a sędziowie niezawiśli. Nie może być tak, że reguły gry, jeśli chodzi o sądy będą ustalali politycy. Ta patologia przenosi się na inne sfery funkcjonowania naszego państwa, kolejne dziedziny. Nie może być tak, że komisarze polityczni z legitymacją partyjną decydują, co ma być pokazywane w mediach publicznych. Ta chęć cenzurowania, wprowadzania swoich ludzi będzie tak silna, że rzadko której władzy uda się to powstrzymać. Przykłady mamy od 1989 roku. Powtarzam: odebrać te zabawki politykom. Niech ludzie mediów decydują o mediach, niech ludzie sądów decydują, kto będzie rządził w sądach, kto będzie sędzią - przekonywał prezydent Słupska.

W jego ocenie nie można wierzyć politykom PiS, że tzw. reforma wymiaru sprawiedliwości ma na celu walkę z "nadzwyczajną kastą" sędziowską.

Tagi: news
10:36, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 28 września 2017

rs_600x600-160930180712-600.Hugh-Hefner.ms.093016

Nie żyje Hugh Hefner, twórca "Playboya" - popularnego magazynu dla mężczyzn. Miał 91 lat. Zmarł we własnym domu. O jego śmierci poinformowała firma Playboy Enterprises.

Mój ojciec miał wyjątkowe życie. Był pionierem w dziedzinie mediów i kultury oraz wiodącym głosem w dyskusji o najważniejszych sprawach społeczno-kulturowych naszych czasów - wolności słowa, prawach człowieka i wolności seksualnej - napisał o oświadczeniu Cooper Hefner, syn "Hefa" i szef imperium "Playboya". Hefner zmarł w swoim domu, słynnej posiadłości "Playboya" w Los Angeles.

Był też zwolennikiem praw LGBT, o równości małżeńskiej mówił. "Walka o małżeństwa jednopłciowe jest walką nas wszystkich o nasze prawa. Bez nich przekreślimy dokonania rewolucji seksualnej i wrócimy do czasów purytańskich. Dziś, kiedy atakowane są prawa seksualne w każdym swoim aspekcie, znajdziemy ludzi, którzy praktykują dyskryminację pod przykrywką wolności religijnej. Ich celem jest odczłowieczenie ludzkiej seksualności i zredukowanie roli seksu do warunku przetrwania gatunku. Na końcu doprowadzą do skryminalizowania całego twojego życia seksualnego" - pisze Hefner i wylicza przykłady stanów w USA, gdzie praktykuje się dyskryminacje. "To naród religijny, ale także i świecki... Nikt nie powinien podporządkowywać się wolności religijnej, wolności osobiste innych ludzi nie powinny być też naruszane. To jest Ameryka i musimy bronić praw wszystkich Amerykanów".

Kiedy w latach pięćdziesiątych magazyn Esquire odmówił publikacji opowiadania Charlesa Beaumonta, będącego wizją świata w którym to heteroseksualiści są mniejszością, Hugh opublikował je w Playboyu, mimo, że gazeta nie miała jeszcze silnej pozycji na rynku, a taki eksperyment był ryzykowny dla powodzenia interesu.

Opowiadanie spotkało się z ogromną falą krytyki, do redakcji nadeszły tysiące listów od oburzonych czytelników. Hefner stał jednak przy swoim i broniąc homoseksualistów odpowiadał “Jeśli oburza Was fakt prześladowania w opowiadaniu heteroseksualistów przez homoseksualną większość, to czemu zgadzacie się gdy odwrotna sytuacja ma miejsce w rzeczywistości?”

Przez lata podejście Hefnera do homoseksualizmu nie zmieniło się, pytany o jego stosunek do małżeństw homoseksualnych odpowiedział : “Bez wątpienia, miłość w jej różnych odmianach jest tym, czego potrzebujemy najbardziej na tym świecie. Pomysł, że instytucja małżeństwa będzie nieczysta przez małżeństwa homoseksualne jest śmieszny.” - (Gazeta.pl/Queer.pl/Queer life)

Tagi: Ploty
22:35, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Kultura_Rwnoci

Kultura Równości: Kochane, kochani. Słyszymy od was pytania - czy na Marszu będzie bezpiecznie? Czy nie należy bać się ataku nacjonalistów?

Młodzież Wszechpolska, zgłaszając kontrdemonstracje do 9. Wrocławskiego Marszu Równości przyjęła strategię znaną z Trójmiasta. Tam radna PiS Anna Kołakowska zgłosiła 14 kontrpikiet w różnych punktach na trasie przemarszu. Ostatecznie nacjonaliści zgromadzili się tylko w jednym miejscu - było ich około setki. Byli szczelnie odgrodzeni kordonem policji.

We Wrocławiu MW zgłosiło demonstracje, ale nie jest prawdopodobne, żeby przyszli na wszystkie w deklarowanej liczbie. W zeszłym roku smutnych chłopców spod znaku MW było ośmiu. Czekali na nas z transparentem mówiącym coś o tym, że są radykalni, normalni i heteroseksualni. Nas było tysiąc.

Nie boimy się i przejdziemy ulicami miasta. Nie znaczy to, że ignorujemy zasady bezpieczeństwa. Po pierwsze - będzie chronić nas policja. Po drugie - jeśli nie chcesz widzieć i słyszeć kontrdemonstrantów, postaraj się iść w centralnym punkcie marszu. Tam, wśród skandowania i dźwięków samby nie narażasz się na nieprzyjemny widok.

Po trzecie - nie idź na marsz sam/sama - weź brata, mamę, koleżankę, przyjaciela. Oddalając się od pochodu, bądź z kimś.
Po czwarte (to już bardzo ostateczny środek) - powiedz zaufanej osobie gdzie jesteś. 

Dla nas jako organizatorów i organizatorek bezpieczeństwo osób uczestniczących jest najważniejsze. Dlatego przygotowanie manifestacji to wiele tygodni intensywnej pracy i współpracy m.in. z policją i urzędem miasta. Spotkajmy się na 9. Marszu Równości ZA MIŁOŚĆ NASZĄ I WASZĄ oraz przeciw nienawiści 7 października na placu

Plus zaproszenie Grupy Stonewall wyjazd z Poznania na marsz równości do Wrocławia:

Już 7 października 9. Wrocławski Marsz Równości! Oczywiście nie może nas zabraknąć dlatego kolejny raz odpalamy nasz tęczowy autobus!

Zapraszamy na zorganizowany wyjazd z Grupą Stonewall z Poznania! Wycieczka jednodniowa. Planowany przyjazd do Wrocławia o 13:00 / 2h free time / 15:00 Marsz Równości / 18:00 powrót.

Koszt 40zł od osoby. Ilość miejsc ograniczona. 
Wszystkie osoby zainteresowane prosimy o wysłanie zgłoszenia za pośrednictwem wiadomości prywatnej na fanpage. Można też od razu dokonywać wpłat na:

Stowarzyszenie Grupa Stonewall 
Wierzbięcice 38/37
61-558 Poznań 
nr konta: 04 1240 6524 1111 0010 6587 7918
tytuł: 'wrocław 2017 + [imię i nazwisko]'

Wskocz na pokład! 

Tagi: news
22:15, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Jesień dla Stowarzyszenia Tęczówki zapowiada się pracowicie. "Kuźnia Różnorodności", też partnerstwo w projekcie "Szanuję, bezpieczeństwo buduję" realizowanym przez Fundacja Pozytywnych Zmian z Bielska - Białej.

Cztery miasta: Katowice, Bielsko-Biała, Żywiec oraz Zawiercie będą miejscami warsztatów antyprzemocowych dla pracowników oświaty, treningów asertywności i samoobrony WenDo dla dziewcząt oraz prezentacji przedstawienia Żabia Sprawa - bajka profilaktyczna (bez Katowic).

Więcej info o projekcie i realizatorkach projektu "Szanuję, bezpieczeństwo buduję TUTAJ.  Projekt jest dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego Śląskie. Pozytywna energia.

Pinksixty News wiadomości LGBT

Organizacja Narodów Zjednoczonych - tysiące osób, które starały się o azyl w Japonii, 28 osób otrzymali taki status jako uchodźcy w 2016 r. Kolejne 97 osób, choć nie uznanych za uchodźców, ale zostali dopuszczeni do przebywania w Japonii ze względów humanitarnych. Podejmuje się więcej wysiłków w celu włączenia uchodźców z inny krajów do społeczeństwa japońskiego we współpracy z Agencją Uchodźców ONZ (UNHCR).

W Amsterdamie jest ok. 900 tysięcy rowerów. Nawet muzea można zwiedzać nie schodząc z jednośladu

We wtorkowy wieczór w warszawskiej Drukarni Praskiej odbył się pokaz Łukasza Jemioła. Projektant od wielu lat jest ulubieńcem gwiazd. Niedawno zyskał dużą popularność po udziale w programie Azja Express w parze z Hanią Lis. Zapewnia jednak, że nie żyje z celebrytów. Jemioł przekonuje, że najważniejsi są dla niego klienci i rozwój marki, gwiazdy "to tylko dodatek".

Rozmowa Dmeockracy Now z byłą prezydent i pierwszą kobietą na tym urzędzie w Finlandii. Tarją Halonen, rozmowa o prawa kobiet, demokracji, służby zdrowia.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news
20:32, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 12