Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
środa, 31 października 2012

Brat Pitt przeznaczy pieniądze na rzecz równość małżeństw w Maine, Maryland, Minnesota i Waszyngton, za kilka dni odbędzie wybory prezydenckie wraz referendum sprawie równości małżeńskiej w tych stanach.

Brian Arsenault, hetero ma dwie mamy, wystąpił w kampanii stanie Maine, na rzecz równości małżeńskiej.

Drugi wideo Rob Stanton i Amy Bongard, para hetero żonaci sojusznicy nasi, którzy twierdzą, że "wartości rodzinne" obejmuje też gejów i lesbijek rodziny.

Tagi: festiwal
10:59, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

zdjęcia The Advocate  Bobby 18 latek był najmłodszym finalistą tegorocznych wyborach. Też zaledwie kilka lat temu wyszedł z ukrycia. Mam nadzieję, że mogę pomóc innym młodym gejom, aby również się na ten krok zdecydowali. (gay.nl)

Tagi: Boys sexy
10:52, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Film Autopsy francuski Eric Mercadier, 45 lat, jest porucznikiem w policji Lyonu. Jest żonaty z Anną ponad 20 lat. Ale wszystko zmienia się, gdy spotyka ma romans z Dr Emmanuel Riviere. Napisy po angielsku.

10:51, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 30 października 2012

Agnieszka liderka zespołu Back To The Ocean w TV Rodin:

Tagi: muzyka
13:13, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Homoseksualista Angelo jest młodym, ambitnym pisarzem, pracującym w kanadyjskiej telewizji. Gdy postanawia się wprowadzić do mieszkania swojego chłopaka Nino, z którym zna się od dziecka, pojawia się problem, ponieważ nie wie jak wszystko zorganizować, nie zdradzając przed rodzicami prawdy o swojej orientacji seksualnej. Tymczasem nieświadomi rodzice próbują swatać swojego syna z uroczą dziewczyną włoskiego pochodzenia. (filmweb.pl)

Tagi: film
12:25, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

poniedziałek, 29 października 2012

W Francji walka o małżeństwa dla par homoseksualny, obie strony walczą kościół katolicki i prawica przeciw wmawiają kłamstwa jakie to zagrożenie są nasze związki. Poniżej walka nasza o równość w Francji.

Para lesbijek z Francji policjantki, Raphaelle i jej partnerka Fabienne, mają trojkę dzieci mieszkają w Lyon, we wschodniej Francji. Urodziły się bliźniacy, na początku 2010 roku,  Fabienne zamierza uzyskać od sądu prawo do urlopu ojcowskiego, który dotychczas został odmowa przez urzędników policji. Poprawka do proponowanej ustawy, która ma na celu sfinansowania społecznego systemu ochrony zdrowia i bezpieczeństwa, które są obecnie rozpatrywane przez Parlament proponuje przemieniającą urlopu ojcowskiego w "urlopu porodu", który zostanie przyznany niezależnie od osoby płci.

Targi ślubne w Paryżu podczas pokazu mody modeli para lesbijek i gejów wyszli na wybieg trzymali za ręce.

(The Advocate)

Fot: Pallavoliamo/ z swoją dziewczyną 

 Stacy Sykora, siatkarka z zespołu Tiboni Robur Volley Urbino, wyszła z ukrycia powiedziała jest lesbijką.

Siatkarka opowiada dla strony Pallavoliamo:

Teraz nie ukrywa już, skończyła noszenie masek, tylko dlatego, że jest siatkarką, która grała w igrzyskach olimpijskich.

"Mam zarówno dobre i słabe strony, na parkiecie. Mam dziewczynę i jestem zadowolona z niej."

"Przykro mi, jeśli ktoś ma z tym problem i nie akceptuje mojego homoseksualizmu, ale jestem zadowolona i to jest najważniejsze".

Siatkówka zawsze pozostaje punktem mojego życia, nie chcę tracić czasu, bo życie pokazuje mi, że nigdy nie wiesz, co się stanie.

Mam dziewczynę, ale to nie przeszkadza mi bycie dobrym graczem w siatkówce i dobrym człowiekiem być."

 
 

Sykora, która była częścią drużyny olimpijskiej USA, która zdobyła srebrny medal w Pekinie Games 2008,została poważnie ranny w wypadku autobusu w roku 2011.

W kwietniu ubiegłego roku Stacy Sykora była ofiarą wypadku samochodowego. Powolna rehabilitacja, była w śpiące trzy dni dała jej okazję do refleksji i podjęła ważną decyzje o ujawnieniu się.

Sykora obecnie gra w Włoszech w drużynie Urbino.

 

(Gay Star News)

niedziela, 28 października 2012

Zach, dwudziestodwuletni artysta, mieszka na prowincji wraz z promiskuityczną siostrą Jeanne, jej pięcioletnim synem Codym oraz zmęczonym życiem ojcem-kaleką. Pracuje w niewielkiej restauracji, w wolnych chwilach maluje, jeździ na deskorolce, surfuje oraz spotyka się z przyjaciółmi – w tym z imprezowiczem Gabe'em i swoją dziewczyną, Tori, z którą od wielu już lat mu się nie układa.

Życie Zacha odmienia się, gdy w rodzinne strony powraca Shaun, brat Gabe'a, scenarzysta z Los Angeles. Zach i Shaun, dawni przyjaciele, zaczynają ponownie się spotykać; umawiają się na wypady na plażę, tam wspólnie surfują. Shaun jest zdeklarowanym gejem i z czasem Zach decyduje się od niego odizolować; nie chce bowiem, by małomiasteczkowe społeczeństwo posądziło go o homoseksualizm. W dążeniu do postawionego celu nie przeszkadza mu nawet fakt, że w przeciągu kilku dni zbliżył się do Shauna, tym samym odkrywając swoje preferencje seksualne. Problemy młodego artysty nie kończą się jednak tylko na krępującym uczuciu – Zach jest również perfidnie wykorzystywany przez siostrę, która wysługuje się nim w opiece nad Codym.

Sprawy komplikują się aż nadto, gdy główny bohater filmu zdaje sobie sprawę, że kocha Shauna. Staje przed dylematem moralnym. (wikiepdia)

Tagi: film
12:23, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Jest rok 1984. Frank ma 18 lat. Ucieka z domu i wyjeżdża do legendarnego Amsterdamu. Zatrudnia się w klubie ze striptizem. Trafia na niekończącą się imprezę z doskonałą muzyką, dużą ilością alkoholu, namiętnego tańca i seksu. W Domu chłopców poznaje przyjaciół, jak z filmów Almodovara: Angelo, który odkłada kasę na operację zmiany płci, przystojnego graficiarza i punka Deana, cze wreszcie właściciela klubu Madame. Wśród nich jest też Jake, dla którego Frank kompletnie traci głowę. Tymczasem do Europy dociera nieznana wcześniej, przerażająca choroba – AIDS... (Filmweb)

Tagi: film
12:22, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
sobota, 27 października 2012

Wydarzenie organizowane jest przez Kampanię Przeciw Homofobii przy współpracy z Fundacją Pozytywnych Zmian oraz Fundacją Trans-Fuzja przy wsparciu Fundacji Róży Luksemburg.

Świat jest różnorodny.

Różnorodne są też rodziny. Każda z nich jest inna, i każda wyjątkowa.Nie wszystkie rodziny składają się jednak z mamy, taty i dziecka. Są rodziny złożone z samej mamy i dziecka, samego taty i dziecka, dwóch mam i dzieci, dwóch ojców i dziecka, dwóch mężczyzn czy dwóch kobiet, babć wychowujących wnuki, pojedynczych rodziców, wielu rodziców i też przysposobionych rodziców, itd..Takie rodziny żyją wśród nas – także w Polsce.

Zapraszamy Państwa do udziału w wydarzeniach edukacyjnych w tym temacie. W programie wykłady, pokazy filmów, warsztaty oraz dyskusje.

Program festiwalu

Program IV Festiwalu Tęczowych Rodzin w Bielsku- Białej

29 listopad – 1 grudzień 2012

Czwartek, 29.11.2012,

Pokaz filmu „Right 2 love”

http://www.facebook.com/events/350324178392880/?fref=ts

Czas:17.00 -20.00

Miejsce: Qubus Hotel

ul. Mostowa 2, 43-300 Bielsko - Biała

www.qubushotel.com

Piątek, 30.11.2012,

Konferencja „Tęczowe Rodziny. Teoria i praktyka.”

http://www.facebook.com/events/513308732030665/permalink/513308738697331/

Czas: 11.00 – 17.00

Miejsce: Qubus Hotel

ul. Mostowa 2, 43-300 Bielsko - Biała

www.qubushotel.com

Wstęp: Agata Loewe

Część 1 – 11.15 – 12.35

Mgr Rafał Majka- „Re/definicje rodziny”

Dr Tomasz Sikora – „Reprezentacje rodziny w kulturze”

Mgr Justyna Struzik, Fundacja Przestrzeń Kobiet: "Nikt nie chce być w sferze nieistnienia" - prezentacja wyników badań prowadzonych w ramach projektu "Niewidoczne (dla) społeczności"

Mgr Natalia Sarata, Fundacja Przestrzeń Kobiet: “Podwójnie, potrójnie Inne - perspektywa dyskryminacji krzyżowej nieheteroseksualnych kobiet żyjących na terenach wiejskich w badaniach "Niewidoczne (dla) społeczności" Fundacji Przestrzeń Kobiet”

Dyskusja, pytania – 20 minut

-------------------------------------------------------------------------------------

Przerwa – 25 minut

--------------------------------------------------------------------------------------

Część 2 – 13.00 – 14.30

Dr Przemysław Tomalski - „Potrzeby rozwojowe dzieci gejów i lesbijek w Polsce”

Inż Alina Kula – „Inicjatywy LGBT w woj. śląskim”

Mgr Zofia Jablońska – „Prawo Antydyskryminacyjne w kontekście „

Mgr Marcin Szczepkowski – „Związki Partnerskie, a rodzina” - stan w Polsce i Europie”

Dyskusja, pytania – 20 minut

--------------------------------------------------------------------------------

Przerwa – 45 minut

-------------------------------------------------------------------------------

Część 3 15.15- 16.00

Mgr Alina Synakiewicz – "Edukacja antydyskryminacyjna młodzieży - jak mówić w szkole o homofobii i Tęczowych Rodzinach"

Dyskusja, pytania – 20 minut

Zamknięcie – Agata Loewe

Sobota, 1.12.2012,

Warsztaty Trans-fuzji “Oswajanie transpłciowości”

http://www.facebook.com/events/412380735495320/?fref=ts

Czas: 10.00- 15.00

Miejsce:

Kuźnia Projektów Kreatywnych

ul.Piastowska 1 piętro 4

43-300 Bielsko-Biała

Zainteresowanych prosimy o wysyłanie zgłoszeń do 15 listopada 2012, na adres aloewe@kph.org.pl , w temacie prosimy wpisać „Warsztaty OT”. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty dla dzieci “MALOWANIE NA PŁÓTNIE, T-SHIRTACH, TORBACH PŁÓCIENNYCH”

Czas: 10.00- 15.00

Miejsce:

Kuźnia Projektów Kreatywnych

ul.Piastowska 1 piętro 4

43-300 Bielsko-Biała

Tęczowe dyskusje oraz czytanie bajek antydyskryminacyjnych

w Vagina Café.

Czas: 17.00- 19.00

Miejsce:

Vagina Café

Plac Wolności 1/6

Bielsko-Biała

www.vaginacafe.pl

Niedziela, 2.12.2012

Spacer po Bielsku-Białej

Opisy warsztatów:

OSWAJANIE TRANSPŁCIOWOŚCI

W ramach IV Festiwalu Tęczowych Rodzin 29.11-2.12.12 w Bielsku-Białej odbędzie się warsztat podstawowy "Oswajanie transpłciowości" skierowany do osób zainteresowanych życiem i problemami osób transpłciowych, z którymi być może codziennie się spotkamy, choć nie jesteśmy tego świadomi.

Szczególnie zapraszamy reprezentantów/tki szerokopojętych służb pomocy społecznej (w szczególności do pracowników i pracowniczek Domów Dziecka, Świetlic Socjoterapeutycznych, Ośrodków Interwencji Kryzysowej, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych, Ośrodków Adopcyjnych, Organizacji Pozarządowych, pracowników i pracowniczek socjalnych, nauczycieli i nauczycielek Wychowania do Życia w Rodzinie, pedagogów i pedagożek, wychowawców i wychowawczyń wszelkich placówek młodzieżowych, pracowników i pracowniczek Służby Penitencjarnej, psychologów

i psycholożek, edukatorów i edukatorek seksualnych, kuratorów i kuratorek sądowych społecznych i zawodowych, kuratorów i kuratorek rodzinnych i innych). Celem warsztatu jest wprowadzenie podstawowych pojęć na temat płci, tożsamości płciowej i transpłciowości oraz przekazanie rzetelnych informacji na temat osób transpłciowych.

W trakcie warsztatu dowiesz się, kim właściwie są osoby transpłciowe, jak to jest, kiedy ktoś bliski okaże się osobą transpłciową, jak zachować się, gdy dziecko wykazuje objawy nieakceptacji płci. Albo co można czuć, gdy przez całe życie od dzieciństwa wszyscy wmawiają Ci, że jesteś przeciwnej płci niż to czujesz.

Prowadzenie:

Lalka Podobińska - współtwórczyni i prezeska Fundacji Trans-Fuzja. Od lat zajmuje się problemami osób transpłciowych, starając się udzielać potrzebującym niezbędnej pomocy i wsparcia. Jest współautorką publikacji na temat zagadnień prawnych i społecznych transpłciowości. Współpracuje z mediami i prowadzi warsztaty upowszechniające wiedzę na ten temat.

Edyta Baker – osoba transpłciowa, aktywistka i rzeczniczka prasowa Fundacji Trans-Fuzja, uczestniczka wydarzeń artystycznych zwiazanych z transpłciowością, która podczas warsztatów podzieli się również własnymi doświadczeniami.

MALOWANIE NA PŁÓTNIE, T-SHIRTACH, TORBACH PŁÓCIENNYCH

Warsztaty polegają na wycięciu wzoru i odbicie ich poprzez wycięty szablon na t-shirt lub torbę płócienną za pomocą specjalnych farb do tkanin. Farby są niespieralne więc zrobioną przez nas torbę czy t-shirt mamy kila lat. Wzory mogą być tak różnorodne jak tylko pozwala na to fantazja warszatowiczów.

Warsztat składa się z dwóch części. W pierwszej wycina się szablony, w drugiej, szablony malowane są na płótnie. Farby szybko schną więc można gotową torbę czy koszulkę zabrać ze sobą. Warsztat trwa ok. 2 godzin.

Prosimy zabrać ze sobą:

t-shirt lub torbę płócienną

ostry nożyk do wycinania

Prowadzenie:

Alina Kula – inż. ochrony środowiska, ekolożka, feministka, działaczka społeczna. Kilka lat pracowała w Stowarzyszeniu Pracownia na rzecz Wszystkich Istot, gdzie koordynowała projekty, organizowała konferencje, spotkania, warsztaty. Członkini GIGi-Grupy Inicjatyw Genderowych Śląsk, lokalnej grupy feministycznej Lady Zone. Obecnie współtworzy Fundację Pozytywnych Zmian w Bielsku-Białej. Wspierała organizację śląskich Manif i Marszu równych Szans dla wszystkich. W Bielsku-Białej organizuje Festiwal "Vagina Dentata" promujący feminizm, równouprawnienie oraz twórczość kobiet.

Panelistki i paneliści Konferencj „Tęczowe Rodziny. Teoria i praktyka.”

mgr, DHS Agata Loewe - absolwentka Institute for Advanced Studies of Human Sexuality w San Francisco, gdzie uzyskała tytuł Doctor of Human Sexuality (DHS) i kontynuuje studia w kierunku uzyskania Ph.D. Agata ukończyła Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie z tytułem magistra psychologii klinicznej i międzykulturowej. W trakcie studiów ukończyła specjalizację z seksuologii, neuropsychologii oraz mediacji i negocjacji w sytyacjach kryzysowych. Obecnie studiuje w Krakowie na podyplomowych studiach Systemowej Terapii Rodzin. Od 4 lat działa w organizacjach pozarządowych (KPH, Ponton, Trans-fuzja, YouAct, IGLYO) zajmujących się wyrównywaniem szans dla osób narażonych na wykluczenie społeczne oraz promocją zdrowia seksualnego. Jej specjalizacją są badania nad płcią, orientacją seksualną, preferencjami seksualnymi i identyfikacjami płciowymi.

Agata zajmuje się pracą na rzecz promocji Ruchu Pozytywnej Seksualności, bezpieczniejszych, odpowiedzialnych i konsensualnych zachowań oraz świadomych związków.

mgr Rafał Majka - radykalny feminista, radykalny lewicowiec i aktywista LGBTQIA. Jest absolwentem filologii angielskiej Uniwersytetu Śląskiego, gdzie w 2006 roku obronił pracę magisterską na temat dehumanizujących metafor w dyskursach antysemickim i homofobicznym. Skończył również podyplomowo Gender Studies na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie jest doktorantem na Interdyscyplinarnych Studiach Doktoranckich SWPS, gdzie pracuje nad dysertacją poświęconą radykalnej filozofii politycznej na styku studiów queer i studiów postanarchistycznych. Jego zainteresowania obejmują etykę i politykę queer, gender studies, feminizm, filozofię polityczną ruchy społeczne, postanarchizm, (post/neo) marksizm i studia kulturowe. Jest członkiem Stowarzyszenia Młodzi Socjaliści.

Dr Tomek Sikora - amerykanista i kanadysta, pracuje jako adiunkt na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie. Jest autorem książki "Virtually Wild: Wilderness, Technology and the Ecology of Mediation" (2003) oraz współredaktorem kilku tomów z zakresu "queer studies". Od kilku lat współredaguje internetowe czasopismo naukowe "InterAlia". Jego zainteresowania obejmują szeroko rozumiane studia kulturowe, a w szczególności zagadnienia płci kulturowej i seksualności, natury i technologii, człowieczeństwa i zwierzęcości. Jest także autorem kilku przekładów z języka angielskiego. W wolnych chwilach współtworzy blog: Hodowla Idei.

Mgr Justyna Struzik - socjolożka, doktorantka w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, członkini Zarządu Fundacji Przestrzeń Kobiet, działaczka feministyczna i queerowa. Zainteresowania badawcze: socjologia seksualności, gender i queer studies, studia feministyczne.

Mgr Natalia Sarata - socjolożka, absolwentka gender studies, od 2002 roku związana z organizacjami, grupami, inicjatywami feministycznymi i lesbijskimi. Współzałożycielka i członkini Zarządu Fundacji Przestrzeń Kobiet, członkini Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej. Edukatorka antydyskryminacyjna i genderowa.

Dr Przemysław Tomalski - jest adiunktem w Katedrze Psychologii Klinicznej Dziecka i Rodziny na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. W 2009 roku uzyskał na University of London stopień doktora, a do 2012 r. odbywał staż podoktorski na University of East London Wschodniego Londynu w Wielkiej Brytanii. Jego zainteresowania badawcze obejmują relację rodzic-niemowlę, neurokognitywistykę rozwojową oraz metody wczesnej diagnostyki i interwencji u dzieci z zaburzeniami rozwojowych. Jest autorem książki “Nietypowe rodziny. O parach lesbijek, gejów i ich dzieciach z perspektywy teorii przywiązania.” (Wydawnictwa UW, 2007). Obecnie w ramach prowadzi badania nad samoregulacją i rozwojem poznawczym polskich niemowląt doświadczających ubóstwa.

Alina Kula – inż. ochrony środowiska, ekolożka, feministka, działaczka społeczna.

Kilka lat pracowała w Stowarzyszeniu Pracownia na rzecz Wszystkich Istot, gdzie koordynowała projekty, organizowała konferencje, spotkania, warsztaty. Członkini GIGi-Grupy Inicjatyw Genderowych Śląsk, lokalnej grupy feministycznej Lady Zone.

Obecnie współtworzy Fundację Pozytywnych Zmian w Bielsku-Białej. Wspierała organizację śląskich Manif i Marszu równych Szans dla wszystkich. W Bielsku-Białej organizuje Festiwal "Vagina Dentata" promujący feminizm, równouprawnienie oraz twórczość kobiet.

Mgr Zofia Jabłońska - prawniczka, aktywistka. Absolwentka podyplomowego studium praw człowieka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka i PAN. Trenerka antydyskryminacyjna. W KPH koordynuje działania grupy prawnej oraz prowadzi szkolenia z prawa antydyskryminacyjnego.

Mgr Marcin Szczepkowski – działacz LGBT, rzecznik akcji Miłość Nie Wyklucza, która skupia swoje działania wokół wprowadzenia w Polsce związków partnerskich, pracownik Kampanii Przeciw Homofobii gdzie oprócz administracji biura zajmuje się również sprawami związanymi ze zdrowiem osób LGBT. Absolwent Wydziału Biologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, a także kursu Queer Studies KPH.

Mgr Alina Synakiewicz – pedagożka, edukatorka seksualna, trenerka umiejętności psychospołecznych. Absolwentka Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Pracuje w obszarze edukacji młodzieży i dorosłych. Od 8 lat związana z Grupą Edukatorów Seksualnych Ponton. Autorka poradnika dla młodzieży „Jak dojrzewać i nie zwariować”, współredaktorka publikacji „Dość milczenia. Przemoc seksualna wobec kobiet i problem gwałt

piątek, 26 października 2012

W dniach 29-30 września w Opatiji w Chorwacji, zebrało się 17 aktywistów oraz dziennikarzy w ramach spotkania 'Fighting homo/transfobia in Sports'. Był to jeden z elementów projektu dedykowanego zwalczaniu homo- i transfobii w sporcie. Uczestnicy z 5 krajów Europy Wschodniej i Południowej (Polska, Ukraina, Serbia, Chorwacja i Słowenia) mieli możliwość podzielenia się użytecznymi praktykami mającymi na celu zwalczanie homofobii obecnej w sporcie, porozmawiania z działaczami sportu oraz przedstawicielami władz miejscowych.

Ponadto, uczestnicy stworzyli master-plan który pozwoli aktywistom z krajów uczestniczących przeprowadzić warsztaty, angażując w tym projekcie więcej dziennikarzy lokalnych.

W dniach 3-4 listopada KPH zorganizuje warsztaty dla dziennikarzy w Warszawie. W trakcie warszawskich warsztatów będzie również poruszana tematyka transfobii i homofobii w sporcie.

Następnie uczestnicy warsztatów będą mieli szansę wzięcia udziału w konkursie na najlepszy artykuł dotyczący omawianych zagadnień.

Czemu wielu zawodowych sportowców boi się ujawnić swoją orientację seksualną? Dlaczego dziennikarze nie piszą o chłopakach znanych piłkarzy, ani o dziewczynach znanych siatkarek? Czy po przez sport powinno krzewić się idę równości?

Te i inne zagadnienia będą tematem warsztatów dziennikarskich organizowanych przez Kampanię Przeciw Homofobii.

Zapraszamy wszystkich, którzy interesują się dziennikarstwem sportowym do wzięcia udziału w dwudniowym spotkaniu na temat homofobii i transfobii w sporcie.

Prowadzący warsztaty opowiedzą o mechanizmach wykluczenia, stereotypach i dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową.

Po zakończeniu warsztatów wszyscy uczestnicy spotkania będą mogli wziąć udział w konkursie na najlepszy artykuł traktujący o homofobii lub transfobii w sporcie. Za najlepszy artykuł zwycięska osoba dostanie nagrodę w wysokości 150 USD, drugie miejsce to 100 USD, trzecie wyróżnienie to 50 USD.

Co zrobić, żeby wziąć udział w warsztacie?

Wyślij swoje zgłoszenie do 29 października 2012 roku na adres luliasz@kph.org.pli napisz czym się zajmujesz, jakie masz doświadczenie i dlaczego chcesz wziąć udział w warsztacie. Z pośród wszystkich zgłoszeń zostanie wybranych 15 uczestników.

Co dalej?

Warsztaty odbędą się w Warszawie w dniach 3-4 listopada, musisz więc zarezerwować sobie cały weekend. Dla osób spoza Warszawy gwarantujemy zwrot kosztów podróży oraz zakwaterowanie na miejscu. Pamiętaj, żeby wziąć udział w konkursie na najlepszy artykuł musisz uczestniczyć w całym spotkaniu.

Tagi: kph sport
02:16, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Katolicy na rzecz równości małżeństw, wykupują reklamy w gazetach w trzech stanie Maine, żeby ludzie zagłosowali za równości małżeństw i nie byli przeciwko.

Są przerażeni i w szoku jak słuchają co mówią biskupi na temat kłamstw wobec braci i sióstr LGBT. 6 listopada wraz wyborami prezydenckimi będzie referendach w stanach Maine, Maryland, Waszyngton i Minnesota czy zakazać małżeństw dla par homoseksualny czy pozwolić. 

Ostatnie dni walczą z każdej strony druga strona przeciwnicy idą tak daleko mówią o leczeniu homoseksualizm czy zasługują na śmierć geje i lesbijki. (Pink News)

Były biskup katolicki z Maine Richard J Malone, mówi kto głosuje na równość małżeńską do sprzeciwia się nauczaniu kościoła katolickiego. (Pink News)

Kampanie na rzecz równości małżeństw w stanach Maine, Maryland i Waszyngton:

czwartek, 25 października 2012

Protest przeciwko uchwaleniu małżeństw w Francji. Dwie heteroseksualne kobiety które pobierają równość małżeństw w Francji. Z tłumu krzyczeli do nich są obrzydliwe, nie są piękne. (The Advocate)

Tagi: foto
02:42, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
środa, 24 października 2012

wtorek, 23 października 2012

W dniu 15 października na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego po raz kolejny odbył się wykład niejakiego Paula Camerona - zwolennika terapii reparatywnej. 

W przeszłości KPH wielokrotnie zwracała się do placówek naukowych zapraszających Camerona (w tym UKSW) o przestrzeganie prawa studentów i studentek do rzetelnej edukacji i poszanowania ich dóbr osobistych, które poglądy Camerona mogą naruszać. 

Władze uczelni nie ustosunkowała się do listu KPH oraz nie zaprzestały promowania poglądów Camerona, który na zachodzie Europy oraz w Stanach już od wielu lat nie może liczyć na poparcie i uznanie świata nauki. 

W tym roku KPH wystosowała list otwarty do osób studiujących na UKSW wyrażając ubolewanie, iż władze ich uczelni w dalszym ciągu propagują stereotypy zamiast rzetelnych informacji.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią listu.

"Drogie Studentki, drodzy Studenci,

Kampania Przeciw Homofobii jako organizacja pozarządowa działająca na rzecz Lesbijek, Gejów, osób Biseksualnych i Transpłciowych wyraża ubolewanie, że uczelnia do której uczęszczacie, już drugi raz gościła w swych murach pseudo-naukowca Pula Camerona. Uniwersytet to miejsce, od którego macie prawo wymagać rzetelnej edukacji i faktów, tymczasem otrzymaliście stereotypy oraz nieprawdziwe informacje motywowane nienawiścią. Żałujemy i współczujemy, że tak się stało. Jednocześnie czujemy się zobowiązani przypomnieć, iż homoseksualność nie widnieje w żadnej medycznej klasyfikacji chorób i zaburzeń. 

Uznane autorytety środowisk naukowych (między innymi Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne) wskazują na przyczynę trudności ze zdrowiem psychicznym i fizycznym osób nieheteroseksualnych wszechobecną homofobię, a nie samą orientację seksualną. Tym samym nawołują do akceptacji osób homoseksualnych.

Przypominamy, iż Paul Cameron tytuł doktora obronił w 1966 roku na Uniwersytecie Colorado. 2 Grudnia 1983 roku Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne (APA) wykreśliło Camerona z listy swoich członków w związku z naruszeniem Preambuły Zasad Etycznych Psychologów, jednak on sam twierdzi, iż rok wcześniej oddzielił się on od APA by stworzyć swój własny Family Research Institute (FRI). 

19 Października 1984 Towarzystwo Psychologiczne Stanu Nebraska przyjęło oficjalne stanowisko mówiące, że całkowicie izoluje się od badań i teorii Paula Camerona oraz nie chce być w żaden sposób kojarzone z jego publikacjami. Amerykańskie Towarzystwo Socjologiczne (ASA) w roku 1985 ogłosiło, że Paul Cameron mimo upomnień wielokrotnie źle interpretował i fałszował wyniki badań socjologicznych nienależących do niego, oraz iż nie ma on wymaganych umiejętności do korzystania z badań socjologicznych, nie jest on socjologiem i wnioski wyciągane przez niego w celu agitacji przeciw ochronie podstawowych praw osób homoseksualnych są fałszywe i całkowicie bezpodstawne. W sierpniu 1996 Kanadyjskie Towarzystwo Psychologiczne (CPA) oskarżyło Paula Camerona o nadinterpretację i fałszowanie wyników ich badań społecznych oraz ogłosiło, iż nie chce być w żaden sposób łączone z teoriami i interpretacjami badań przedstawianych przez Camerona w jego publikacjach. 

Podczas kampanii na rzecz ograniczenia praw osób homoseksualnych w Lincoln 

w Nebrasce Cameron wygłosił w luterańskiej kaplicy wykład o niebezpieczeństwach wynikających z homoseksualizmu skupiając się na przykładzie czteroletniego chłopca, który doznał brutalnego homoseksualnego molestowania w miejscowym supermarkecie. Policja nie potwierdziła tego zdarzenia, ponieważ nigdy o nim nie słyszała, a Cameron sam przyznał po wykładzie, że usłyszał on jedynie taką plotkę. Wiarygodność Camerona została także zakwestionowana poza środowiskiem uniwersyteckim, na gruncie sądowym: w sprawie Baker konta Wade z 1984 roku sędzia Buchmeyer z dystryktu Dallas stwierdził, że Cameron opiniując sprawę 

o molestowanie dopuścił się świadomego wprowadzenia w błąd, czyli krzywoprzysięstwa. 

Cameron mówił podczas konferencji, że z praktykami homoseksualnymi nie wiąże się szczęście i dobrobyt, ale śmierć i choroba. Jak twierdzi na podstawie badań nekrologów w gazetach LBGT osoby homoseksualne żyją o 20-30 lat krócej. Mimo, iż liczba nekrologów w prasie była nieporównywanie mniejsza niż liczba zgonów osób homoseksualnych w różnym wieku, nekrologi te publikowane były wybiórczo oraz liczba nekrologów lesbijek stanowiła jedynie 2% liczby wszystkich nekrologów Cameron uznał, iż te małe próbki są wystarczające do określenie średniej długości życia gejów na 43 lata a lesbijek na 46 lat. 

Wyżej wymieniony argument jest jednym spośród licznych dowodów na nierzetelność badań przeprowadzonych przed doktora Camerona. Zachęcamy do zapoznania się 

z pozostałymi faktami dotyczącymi badań będących tematem różnych konferencji Camerona na stronie: http://www.kph.org.pl/pl/allnews/15-kph/148-paul-cameron-fakty-z-badan-i-historii.

Jako Kampania Przeciw Homofobii przypominamy, iż oferujemy wsparcie na płaszczyźnie prawnej oraz psychologicznej osobom doświadczającym homofobii, też na terenie uczelni wyższych. Jeśli poczuliście się urażeni bądź oburzeni faktem przekazywania informacji podważanych od dekad przez uznane instytucje naukowe na świecie zapewniamy pomoc w podjęciu kroków prawnych oraz pozaprawnych 

w trosce o dobre imię waszego uniwersytetu, a także waszego rzetelnego wykształcenia.

prezes zarządu 

Agata Chaber

Tagi: kph
23:47, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Kampania Przeciw Homofobii uczestniczyła w Minsk Pride 2012. Wizyta studyjna, organizowana przez białoruską organizacje partnerską GayBelarus, była integralną częścią projektu "Prawa LGBT i Demokracja".

Projekt jest finansowany i wspierany przez Ambasadę Królestwa Niderlandów w Polsce. Przedstawiciele KPH przeprowadzili cykl warsztatów i wykładów, które dotyczyły kwestii zbierania danych i lobbing’u międzynarodowego oraz mechanizmów międzynarodowego lobbingu. Poza tym KPH przeprowadziła interaktywny warsztat, który został poświęcony kwestii trans - istotnej części społeczeństwa LGBT.

 

 Przedstawiciele KPH mieli również okazję uczestniczyć w spotkaniach z białoruskimi działaczami, organizacjami pozarządowymi i obrońcami praw człowieka na Białorusi, jak również z wieloma innymi prominentnymi działaczami białoruskiego ruchu LGBT.

Pomimo faktu, że wszystkie wydarzenia zostały zorganizowane w sposób dyskretny ze względu na zainteresowania białoruskich służb i władz lokalnych, KPH udało się przeprowadzić swoją misję - podkreślić znaczenie praw LGBT w systemie demokratycznym.

"Chcemy pokazać że geje i lesbijki są obywatelami Białorusi podobnie jak inni,. Nie mają czego wstydzić się. Mają oni prawo do zorganizowania festiwalu być sobą, organizować i cieszyć się" - powiedział jeden działacz Androsenka.

Inne zdjęcia na VK.com

zdjęcia EuroRadio

Tagi: muzyka
00:58, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6