Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
piątek, 31 października 2014

Gościem Ewy Wanat Radia Dla Ciebie był Mariusz Kurc – red. naczelny magazynu “Replika” audycja jest tutaj.

Tagi: news
19:56, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Na Facebooku siłacz strongmen Rob Kearney ujawnił się że jest gejem, jego chłopakiem jest Joey Aleixo. Pierwszy raz strongmen sport bardzo męski, u nas to ikona homofobii wielu u nas chce leczyć homoseksualizm.

Kearney jak Tim Cook do był dniem wielki dla nich którzy pokazali można być sobą. Zmiany społeczne na zachodzie idą że już sport taki jak strongmen jest też osoby LGBT. Rob to nie tylko profesjonalny strongman, ale on jest w rzeczywistości zawodnikiem strongman na poziomie międzynarodowym, konkuruje na arenie międzynarodowej wśród najsilniejszych strongmenów. Nawet niedawno wygrał w dywizji wagi średniej w tym konkursie czyniąc go w rzeczywistości, oficjalnie najsilniejszym wagi średniej człowiekiem na ziemi. Ma tylko 25 lat, zrobił wielki krok dla wielu że można być dumnym kim jest. (thenextlevel)

Lennie Gerber i Pearl Berlin spotkały, zakochały się 48 lata temu. Ożeniły się w stanie Maine w 2013 roku, ale ich małżeństwo nie zostało uznane w ich rodzinnym stanie Północnej Karolinie. Pary tak jak Lennie i Pearl, walczą o to żeby być uznawane w swoim rodzinnym stanie.

Tagi: LGBT love
10:43, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Elton John i David Furnish, odebrali nagrodę równości HRC

Bill Clinton, przemawiał podczas kolacji HRC:

Prokurator generalny Stanów Zjednoczonych Eric Holder:

Aktorka Yeardley Smith:

Szef HRC Chad Griffin przemawia:

Geena Rocero i Blossom Dupree:

Tagi: LGBT
10:38, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Glee 5, odc. 19 i 20 o 21:00 na Fox Life. Rachel zatrudnia Santanę w charakterze swojej specjalistki PR, by ocalić swoją reputację nadszarpniętą przez broadwayowskich plotkarzy. Tworzy fundację, której celem jest ratowanie zwierząt. Tymczasem Kurt zamawia sobie główną rolę w przedstawieniu "Piotruś Pan" w domu starców.

Rachel poznaje słynną scenarzystkę telewizyjną, której ekscentryczny sposób bycia wytrąca ją z równowagi. Sam i Mercedes muszą sprostać zobowiązaniom i presji, które pojawiają się, gdy ich kariery zaczynają się rozwijać. Nadchodzi czas na wielki występ Blaine'a z June Dolloway w NYADA.

Izaak Newton - ostatni czarownik o 14:40 na BBC Knowledge. Izaak Newton jest najbardziej znany angielskim fizykiem, matematykiem, astronomem, filozofem, historykiem, badaczem Biblii. Twierdzi że był homoseksualistą miał romans z młodym matematykiem.

Bogate dzieciaki z Beverly Hills, odc. 7 i 8 o 17:00 i 21:00 na E! Entertainment. E! Wiadomości o 19:00 na E! Entertainment. Plastyczna fuszerka, odc. 1 o 00:00 na E! Entertainment. Zakazana miłość, odc. 227 o 20:02 na Romance TV HD - Oli i Christian starają żyć normalnie po zawale Christiana.

Iron Man 2 o 22:05 na TVN. The Newsroom, odc. 8 i 9 o 15:05 na HBO2. Terapia w sieci, odc. 4 o 10:00 i 16:05 na HBO Comedy. Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem, odc. 22 o 20:10 na HBO Comedy. Teen Wolf: Nastoletni wilkołak 3, odc. 19 o 17:05 na AXN.

Grey's Anatomy: Chirurdzy 8, 5x o 22:55 na Fox Life. Jak poznałem waszą matkę 6, odc. 7 i 8 o 20:15 na Comedy Central. Teoria wielkiego podrywu 5, odc. 7 i 8 o 21:05 na Comedy Central. Jak poznałem waszą matkę 5, 4x o 00:20 na Comedy Central.

Seks w wielkim mieście 3, odc. 13 i 14 o 21:45 na Comedy Central Family. Arrow 2, odc. 19 o 20:00 na Universal Channel. Kyle XY, odc. 10 o 13:00 na Scifi Universal. Xena: Wojownicza księżniczka 3, odc. 12 o 19:00 na Scifi Universal.

White Collar: Biały kołnierzyk 5, odc. 9 o 21:00 na FOX HD. American Horror Story: Freak Show, 4x o 22:55 na FOX HD. Elton John - In Concert o 12:55 na CANAL+ Family HD. Diabeł ubiera się u Prady o 13:00 na CANAL+ Family2 HD.

Tagi: media
01:49, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 30 października 2014

Melissa Etheridge wywiad dla ET

Tagi: Ploty
22:33, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Jestem dumny, że jestem gejem. Uważam, że homoseksualizm to jeden z największych darów, który dał mi Bóg - stwierdził Tim Cook, szef koncernu Apple. Potwierdził w ten sposób oficjalnie, że jest gejem.

W artykule dla magazynu "Bloomberg Businessweek" Cook napisał: "Apple jest jedną z najbardziej popularnych i ocenianych firm na świecie, ale ja lubię, gdy tematem ocen są nasze produkty". Podkreślił, że zawsze starał się dbać o ochronę swojej prywatności.

- Wielu współpracowników w Apple wie, że jestem gejem i nigdy nie czułem różnicy, aby traktowali mnie inaczej. Ale oczywiście miałem to szczęście pracować w firmie, która kocha kreatywność oraz innowacyjność i skupia się nie na różnicach między ludźmi, lecz na tym jak mogą się rozwijać. Nie każdy ma tyle szczęścia - napisał. Stwierdził, że fakt iż jest gejem pozwala mu lepiej zrozumieć, co to znaczy być w mniejszości i sprawia, że jest bardziej empatyczny.

Homoseksualizm dał mi też twardą skórę niczym u nosorożca, która przydaje się, gdy jesteś prezesem Apple - dodał.

Szef Apple twierdzi, że fakt iż jest gejem pozwala mu lepiej zrozumieć, co to znaczy być w mniejszości. - To uczyniło mnie bardziej empatycznym i doprowadziło do bogatszego życia. Bywało, że było to trudne, ale jednocześnie dało mi pewność, że warto być sobą i podążać własną drogą, aby wznieść się ponad przeciętność. Homoseksualizm dał mi też twardą skórę niczym u nosorożca, która przydaje się, gdy jesteś prezesem Apple - podkreślił.

Cook uważa, że świat bardzo zmienił się od czasów jego dzieciństwa. - Stany Zjednoczone zmierzają w kierunku równości płci i małżeństw, a osoby publiczne, które miały odwagę "wyjść z szafy" pomogły w zmianach i postrzeganiu homoseksualizmu. Sprawiły, że nasza kultura i my sami jesteśmy bardziej tolerancyjni. Oczywiście w wielu państwach nadal istnieją przepisy umożliwiające pracodawcom zwalnianie ludzi wyłącznie w oparciu o ich orientację seksualną. Istnieje też wiele miejsc, gdzie właściciele mogą np. eksmitować lokatorów za bycie gejem - stwierdził Cook i dodał, że być może jego słowa pomogą komuś pogodzić się z tym, kim jest i własną seksualnością.

Źródło Wprost/TVN24 Biznes i Świat.

Tagi: coming out
15:09, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Replika: Legenda country Dolly Parton ma poglądy LGBT-friendly - nietypowe dla innych przedstawicieli tego gatunku muzyki. W świeżym wywiadzie dla Billboardu 68-letnią piosenkarkę zapytano, czy jest świadoma, że ma wśród gejów wielu fanów:  

„Geje i lesbijki wiedzą, że ich kocham i akceptuję. Też się w życiu namęczyłam, by być sobą, wiem, o co im chodzi. Każdy powinien móc żyć w zgodzie ze sobą i kochać, kogo chce. Dobry Boże, czy ludzie nie mają własnych problemów i muszą zaglądać do innych i ich osądzać?”  

Piosenkarka była nominowana do Oscara za piosenkę "Travellin' thru' z filmu "Transamerica" (o transseksualnej kobiecie i jej synu) a kilka miesięcy temu wypuściła kawałek "Just a wee bit gay" i zapowiedziała, że planuje nagrać całą płytę dedykowaną "jej homoseksualnym przyjaciołom."  

Pytana o stosunek do małżeństw jednopłciowych, Dolly powiedziała:  

„Oczywiście, że jestem za! Dlaczego tylko my, heteroseksualiści, mamy cierpieć w małżeństwach?”

Replika: Wioślarze z Warwick (Wielka Brytania) już po raz szósty rozebrali się, by pozować do kalendarza, z którego dochód zostanie przeznaczony na walkę z homofobią.

Inicjatywa okazała się takim sukcesem, że wioślarze założyli nawet organizację Sports Allies, której zadaniem jest promowanie niehomofobicznych postaw w sporcie.

Na imprezę z okazji wydania kalendarza na 2015 r. zaprosili Iana McKellena, wybitnego - i wyoutowanego - brytyjskiego aktora ("Władca pierścieni", "X-Men")

McKellen powiedział: "Jestem zachwycony, że mogłem wziąć udział i pod wrażeniem pracy chłopaków w Sports Allies. Przed przyjściem na imprezę tylko dopytałem, czy sam będę mógł pozostać w ubraniu"

Strona wioślarzy warwickrowers.org

Foto z wczorajszego Twittera: Ian McKellen z wioślarzami z Warwick

10:57, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Sześć stóp pod ziemią 5, odc. 10 o 19:10 na HBO Comedy. Nate umiera. Jego odejście jest trudnym doświadczeniem dla całej rodziny. Keith ma drobne nieprzyjemności w pracy. Brenda musi stanąć na wysokości zadania i odpowiedzieć na trudne pytania Mai, córki Nate'a. Margaret porównuje siebie ze swoją córką. Tymczasem na pogrzebie zjawia się Bettina (Kathy Bates). Na koniec uroczystości George wygłasza mowę o miłości.

Terapia w sieci, odc. 3 o 10:00 i 14:50 na HBO Comedy. Teen Wolf: Nastoletni wilkołak 3, odc. 18 o 17:15 na AXN. X Factor. Edycja brytyjska 11, odc. 12 i 13 o 21:00 na Fox Life.

Jak poznałem waszą matkę 4, odc. 13 i 14 o 20:15 na Comedy Central. Teoria wielkiego podrywu 5, odc. 5 i 6 o 21:05 na Comedy Central. Jak poznałem waszą matkę 5, 5x o 22:55 na Comedy Central. Seks w wielkim mieście 3, odc. 11 i 12 o 21:50 na Comedy Central Family.

Arrow 2, odc. 18 o 20:00 na Universal Channel. Arrow 3, odc. 2 o 22:00 na Universal Channel. Kyle XY, odc. 9 o 13:00 na Scifi Universal. Xena: Wojownicza księżniczka 3, odc. 11 o 19:00 na Scifi Universal.

Derren Brown: Co się stało?: Jak przeniknąć umysł, odc. 2 o 19:00 na BBC Entertainment. Bradford: Miasto marzeń, odc. 2-ost. o 13:30 na BBC Knowledge. E! Wiadomości o 19:00 na E! Entertainment. E! Na żywo o 20:00 na E! Entertainment.

Zakazana miłość, odc. 226 o 20:02 na Romance TV HD. Diabeł ubiera się u Prady o 15:45 na CANAL+ Family2 HD.  Wstydliwe choroby, odc. 3 o 22:00 na TLC.

Pierwszy rok po ślubie odc. 5 i 6 23:15 na Fox Life. Po prawie pięciu miesiącach małżeństwa w życie małżonków wkrada się rutyna. Blair czuje się niepewny, gdy mijają dwa tygodnie bez seksu.

Po siedmiu miesiącach małżeństwa pary mają problemy komunikacyjne. Jeff spotyka się z prawnikiem i dowiaduje się, że Blair dostaje udziały w jego domu.

Graham Norton Show 16, odc. 3 o 22:00 na BBC Entertainment

Tagi: media
01:06, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
środa, 29 października 2014

Szacuje się, że 70.000 osób uczestniczyło w paradzie równości na Tajwanie 25 października, donosi Global Voices. Z tegoroczna parada odbyła się głosy od marginalizowanych grup LGBT, w tym osób niepełnosprawnych, osób zarażonych HIV czy prostytutki.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 21