Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
sobota, 31 października 2015

tumblr_inline_nx28ftVYmk1tsitpw_540

Bądź na luzie, nie znaczy możesz się niczym nie przejmować. Tylko raczej przejaw zdrowej pewności kim jesteś, samoakceptacja, i niebranie sobie zbytnio do serca opinii inny. Być w sobie sobą jest trudno, trzeba być spięty, musimy nauczyć luzu i bycia sobą.

Tagi: cytat cytaty
10:39, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_nwzgwwNKWA1tsitpw_540

Wiele jest mitów, że mężczyźni nie chorują na “raka piersi”, wielu nie bada się i jest większe ryzyko umrzeć, z powodu za późno wykrycia raka.

Mark Ruffalo wskazuje na swoi sutek na poparcie #InTheNipOfTime kampanii zwiększyć świadomość raka piersi, u mężczyzn, rozpoczętych przez grupę dotyczące świadomości raka.

rakpiersi.pl: Rak piersi jest chorobą, na którą chorują także mężczyźni. Według badań Narodowego Instytutu Raka w Waszyngtonie w każdym roku w USA notuje się co najmniej 400 zachorowań u mężczyzn. Wprawdzie zapadalność na tę chorobę u płci męskiej jest stokrotnie mniejsza niż u kobiet, ale z reguły choroba jest wykrywana w zaawansowanym stadium, kiedy szanse na wyleczenie są małe. Dlatego ocenia się, że rocznie umiera na nią około 300 Amerykanów.

Najbardziej niepokojący jest fakt, że mężczyźni trafiają do lekarza znacznie później niż kobiety. Zwykle zgłaszają się na konsultacje dopiero w 6-9 miesięcy po pojawieniu się niepokojących objawów, gdyż nie przychodzi im do głowy, że mogą mieć raka piersi. Toteż rokowania są u nich mniej korzystne - nawet po usunięciu guza często pojawiają się przerzuty. Leczenie jest podobne jak u kobiet: polega na przeprowadzeniu mastektomii - odjęciu całego sutka, napromieniowaniu klatki piersiowej oraz terapii farmakologicznej.

Panowie ignorują zagrożenie, gdyż są przekonani, że na raka piersi chorują wyłącznie kobiety. Tymczasem onkolodzy uważają, że także mężczyźni powinni przestrzegać regularnego samobadania piersi. Ostrzegają, że szczególnie zagrożeni są ludzie osiągający sukcesy - lepiej wykształceni i o wysokich zarobkach. Sugerują to badania opublikowane na łamach “Journal of Occupational and Environmental Health”. Uczeni nie potrafią jednak wyjaśnić powodów tego rodzaju zależności. Tylko niektórzy z chorych są nosicielami genu zwiększającego ryzyko nowotworu.

tumblr_inline_nx05y67tA51tsitpw_540

34-letni Michaiła Pischevsky zmarł we wtorek rano w szpitalu w Mińsku, gdzie ponad rok był w ciężkim stanie, kiedy został pobity przez sprawce z powodu jest gejem.

Protesty odbyły się przed Ambasadą Białorusi w Stanach Zjednoczonych. Protest zorganizowany przez Russa LGBT - Stowarzyszenie społeczności LGBT rosyjski działaczy w Nowym Jorku i Waszyngtonie.

Protestujący są oburzeni że morderca Michaiła Piszczeuskiego, wyszedł z więzienia nawet sąd skazał jego tylko za zwykły akt chuligański, a nie za akt homofobiczny.

Ambasadzie Białoruskiej nie podobało się protest, wezwali policję po rzekomo blogują podjazd, protestujący musieli przejść na drugą stronę ulicy. (Głos Ameryki)

Tagi: news
10:38, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Kojarzycie Pana na zdjęciu? To 74-letni Michael D. Higgins, prezydent Irlandii, który właśnie poinformował, że podpisał...

Posted by Replika on 30 październik 2015

Tak świętowano w maju po referendum

piątek, 30 października 2015

Michał Piróg specjalnie dla nas grająco o tym, dlaczego w Polsce powinna być równość małżeńska! Wydarzenie w ramach KPH ramie w ramie

 
Michał Piróg wspiera równość

Michał Piróg specjalnie dla nas grająco o tym, dlaczego w Polsce powinna być równość małżeńska! Wydarzenie w ramach KPH #ramiewramie Przypominamy! NADAL możesz mieć swój egzemplarz filmu! Zbiórka trwa i zbieramy m.in. na wyjazd z filmem w Polskę! www.pomagam.pl/art18

Posted by Artykuł Osiemnasty on 27 październik 2015

Fundacja Trans-Fuzja zaprasza na kolejne spotkanie krakowskiej grupy wsparcia dla osób transpłciowych, ich bliskich i przyjaciół. Spotykamy się w nowej lokalizacji, w siedzibie Fundacji Autonomia przy ul. Krakowskiej 19 w Krakowie (I piętro).

Najbliższe spotkanie odbędzie się 4 listopada (środa) o godz. 18.30.

Jeśli czujesz się osobą transpłciową, podejrzewasz, że nią jesteś lub nie w pełni identyfikujesz się z płcią, jaką wpisano Ci do dokumentu tożsamości, jeśli poszukujesz kontaktu z osobami podobnymi pod tym względem do Ciebie lub do kogoś, kto jest Ci bliski, przyjdź na nasze spotkanie organizowane w Krakowie przez Fundację Trans-Fuzja. Zapraszamy także życzliwe osoby zainteresowane tematyką transpłciowości.

Spotkania krakowskiej grupy wsparcia dla osób transpłciwych prowadzą psycholożki Marta Dora i Magda Mijas.

Jeszcze jedna wiadomość babcia Sherri Szary, 75 letnia, z Nashville, Tennessee, nie jest jak większość innych babcie, w jej wieku wielu starszy osób nie rozumie osób LGBT. Napisała piosenkę na rzecz równości osób transpłciowy.

Do nie pierwszy raz śpiewa o równość LGBT, wcześniej śpiewała piosenkę dla siostrzenicy na ślub jednopłciowy.

tumblr_inline_nwz89bot3F1tsitpw_540

Transkobieta skazana za napad ma zostać umieszczona w więzieniu dla mężczyzn tylko dlatego, że wciąż ma niezmienione dane w paszporcie!

"Hudson jest kobietą przez całe swoje dorosłe życie, czyli od 8 lat i przeszła już sześć operacji korygujących jej płeć. W niczym więc nie przypomina mężczyzny.

– Nie ma w niej nic męskiego. Wygląda jak kobieta, nikt nie zauważyłby różnicy. Jest piękna – mówi Jackie Brooklyn, matka Tary Hudson. Dodaje także, że lekarz 26-latki potwierdza, iż jest ona w pełni kobietą." (TransFuzja)

tumblr_inline_nx08hdyTu71tsitpw_540

Ciepłe słowa, czułe gesty są bardzo niezwykłe ważne dla każdego człowieka, żeby mieć relacje bliskimi. Pogłębiają więzi, dają nam poczucie bezpieczeństwa. Nie szczędź czułości partnerowi/partnerce czy dzieciom, najbliższym. Jeśli będziesz ją dawać, to też ją z pewnością otrzymasz. Gdy najbliższym będziesz dawać czułość i żyć w atmosferze pełnej czułości, nauczy otoczenie twoje okazywać uczucia.

Tagi: cytat cytaty
10:42, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Gus Kenworthy, najlepszy obecnie narciarz na świecie, który wyoutował się w zeszłym tygodniu, zapytany na Twitterze...

Posted by Replika on 29 październik 2015
Tagi: cytat cytaty
00:24, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 29 października 2015

Członkowie społeczności LGBT z Boliwii specjalna kampania przeciw dyskryminacji w starszym wieku. Rządowy film pokazuje doświadczenia starszych LGBT osób, w celu podniesienia świadomości. Wielu z nich nie są w stanie uzyskać ubezpieczenie zdrowotne, a niektóre są zmuszani do prostytucji z powodu porzuceni przez swoje rodziny. Wiele nie ma żadnych korzyści społeczny, emerytur, nie ma usług socjalny. W obliczu dyskryminacji, aktywiści proszą o solidarność, aby pomóc uzyskać więcej klinik i usług geriatrycznych, dla osób LGBT seniorów.

Tagi: LGBT
19:19, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Urząd Stanu Cywilnego zasadnie odmówił wydania zaświadczenia, które pozwalałoby Jakubowi Urbanikowi na zawarcie małżeństwa jednopłciowego w Hiszpanii - orzekł prawomocnie Sąd Okręgowy w Warszawie.

Powód żądał zmiany decyzji USC lub też zwrotu sprawy do SR, wskazując, że dyskryminuje ona osoby homoseksualne, a prawo polskie nie może ignorować prawa europejskiego. Do sprawy przyłączył się rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar, podkreślając, że taka odmowa jest niezgodna z prawem europejskim. Innym wnioskiem powoda i RPO było zadanie w całej sprawie tzw. pytania prejudycjalnego do TSUE w Luksemburgu. Pozwany USC podtrzymał swe stanowisko, powołując się na zapis konstytucji, że “małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny znajduje się pod ochroną i opieką RP” -Gazeta.pl

"Wyczerpanie krajowej drogi sądowej otwiera nam możliwości wystąpienia do sądów ponadnarodowych: przede wszystkim Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu" - zapowiada Urbanik.

Podobne sprawy nie są pierwsze miedzy innymi sprawa, co Jakub Urbanik, Tomasz Szypuła, jego sprawa już jest w Strasburgu.

Prof. Ewa Łętowska: Artykuł 18 Konstytucji nie uniemożliwia małżeństw osób tej samej płci, a sąd mówi coś innego. Nie długo nowy rząd i będzie jeszcze gorzej prawa LGBT, będą łamane powszechnie.

10:44, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_nwxcqnprzv1tsitpw_540

Michaił Piszczeuski został pobity przed jednym z mińskich klubów gejowskich. W wyniku obrażeń mężczyźnie wycięto 20 proc. mózgu. Jego zabójca – nauczyciel WF wyszedł po dwóch latach więzienia w wyniku amnestii.

„Misza tęsknimy. Kochamy cię jak dawniej. I będziemy pamiętać na zawsze…” – napisał na swoim profilu Facebooka’a inicjator kampanii obrony praw mniejszości seksualnych „GayBelarus” Siarhiej Androsienka.

Piszczeuski bawił się w klubie nocnym Underworld w Mińsku w nocy 25 kwietnia 2014 r. Lokal jest znany jako miejsce, w którym zbierają się przedstawiciele mniejszości seksualnych. Pod klubem został zaczepiony przez nauczyciela WF Dzmitrija Łukaszewicza, który uderzył Piszczeuskiego tak mocno, że ten upadł na ziemię i uderzył głową w ziemię. Ofierze ataku lekarze musieli wyciąć znaczną cześć mózgu i Michaił nigdy nie wybudził się ze śpiączki.

Sąd nie wziął pod uwagę wersji krewnych, że poszkodowany został napadnięty, bo był homoseksualistą. Świadczyły o tym także zeznania milicjanta, który zatrzymał napastnika. Według relacji siostry napadniętego Tacciany, milicjant powiedział przed sądem, że Łukaszewicz potwierdził, że przyszedł pod klub, bo wiedział, że odbywa się tam gejowska impreza. Swoja ofiarę uderzył, bo podejrzewał, że ma ona odmienną orientację seksualną.

Sędziowie uznali, że był to zwykły akt chuligański, a napastnik po prostu przesadził. W efekcie mężczyzna otrzymał karę 2 lat i ośmiu miesięcy więzienia. 20 sierpnia prezydent Łukaszenka podpisał dekret o amnestii z okazji rocznicy zakończenia II wojny światowej, dzięki któremu skazany jedynie za chuligaństwo Łukaszewicz wyszedł na wolność.

- To pokazuje, że motyw nienawiści nie zwiększa winy, jeśli przestępstwo jest popełniane wobec geja. To, że Łukaszewicza wypuszczono tak szybko na mocy amnestii, gdy Michaił był jeszcze w bardzo ciężkim stanie, pokazuje słabości białoruskiego tak zwanego sądownictwa. (Obrońca praw człowieka) Aleś Bialacki za pomaganie ludziom przesiedział więcej, a (opozycjonista) Michaił Statkiewicz jeszcze więcej za swoje przekonania polityczne – podkreślił Androsienka - TVN24/Belsat.

zdjęcie Gay Press

Tagi: LGBT
10:44, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

W Portugalii weszła w życie ustawa dopuszczająca osoby homoseksualne do udziału w wychowaniu dzieci swoich małżonków. Ponieważ nowy przepis przyznaje dość ograniczone prawa rodzicielskie, określany jest jako tzw. ko-adopcja.

Zgodnie z nowymi przepisami udział w podejmowaniu decyzji dotyczących wychowania dziecka przysługuje jedynie gejom i lesbijkom żyjącym w związku małżeńskim z osobą, która stała się rodzicem w efekcie adopcji indywidualnej. Podobne uprawnienia zyskali też homoseksualiści, których partner został rodzicem dzięki zapłodnieniu in vitro lub dzięki matce surogatce spoza Portugalii - Gazeta Wyborcza.

tumblr_inline_nwuqv2XCOK1tsitpw_540

Ellen DeGeneres dziś jest w miliony domach czy w Ameryce i też na świecie, dzięki jej talk show który jest nagrodzony kilkakrotnie nagrodami Emmy, The Ellen DeGeneres Show, ale nigdy nie nie myślała że zmienić świat będzie. Jako dziecko dorastała w Luizjanie, zawsze patrzyła na wiele rzeczy, tylko trochę inaczej niż reszta z nas. Podróż, jej do sławy i kim dziś jest, która prowadziła ją do pamiętnego występu w The Tonight Show z udziałem Johnny'ego Carsona, ale później jej historycznym wyznaniu że jest lesbijką w swoim serialu Ellen. Ta emocjonalne wyznanie pierwszy raz w historii telewizji na zawsze dostała miejsce wśród pionierów i Ellen pozostaje cenną lekcję wszystkim kim są.

Ellen DeGeneres zalicza do pierwszych publicznych osób którzy ujawnili swoją orientację. Ona przyznaje że mógłby nigdy nie ujawnić się, wyznaje w programie Oprah Winfrey.

 

W sierpniu 2008 roku poślubiła aktorkę Portia de Rossi w swoim domu w Los Angeles. Para, która od 2004 roku zaczęły się spotykać, na ich ślubie zaprosili najbliższe osoby 19 osób. Z biegiem lat, Ellen wyznaje, że nauczyła się mieć kompromis, dotyczące w związku.

Ellen DeGeneres otwiera się o bolesnej przeszłości swojej żony Portia de Rossi

Ellen DeGeneres długo przed tym jak stała sławna i bogata, ledwo związała się koniec z końcem w Nowym Orleanie. Ellen mówi, pracowała jako barmanka i sprzedawani odkurzaczy, aby zapłacić rachunki. Pewnego wieczoru podczas zbiórki pieniędzy, przyjaciel zachęcił ją, aby wyszła na scenę rozmierzyć publiczność.

Ellen która przed swoim talk show, jaka jej lekcja najważniejsza w życiu przed tym kiedy została pionierką wychodzenia z szafy sławny osób.

Tagi: ikony LGBT
10:43, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_nwy2vf11gW1tsitpw_540

Studiujesz medycynę? Chcesz być jeszcze lepszym lekarzem lub lekarką? Szukasz okazji do zdobycia dodatkowych kompetencji, których nie dostarczą Ci studia? Szkolenie „LGBT Medicine” to okazja dla Ciebie!

Szkolenie dla przyszłych lekarzy dotyczące pracy z pacjentem nieheteroseksualnym oraz transpłciowym odbędzie się 14-15 listopada 2015 roku na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. LGBT Medicine stanowi uzupełnienie treści przekazywanych na studiach medycznych i jest odpowiedzią na zgłaszane przez studentów
i studentki medycyny zapotrzebowanie. Szkolenie obejmuje takie zagadnienia jak:

specyficzne potrzeby zdrowotne pacjentów i pacjentek nieheteroseksualnych oraz transpłciowych
nowa interpretacja praw pacjenta
psychologiczne uwarunkowania sprawowania opieki nad pacjentem (m.in. stres mniejszościowy)
wprowadzenie w kontekst społeczny dyskryminacji pacjentów LGBT
Szkolenie będzie prowadzone przez wykładowców Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Gdańskiego oraz Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także przez adwokatkę z biura Rzecznika Praw Obywatelskich: dra n. med. Roberta Kowalczyka, dr Katarzynę Bojarską, adw. Annę Mazurczak oraz Marcina Rodzinkę.

Podczas szkolenia dowiesz się m.in.:

* na jakie szczególne problemy zdrowotne zwracać uwagę
* jak wygląda aktualny stan wiedzy medycznej dotyczący orientacji seksualnej oraz tożsamości płciowej
* jak rozmawiać z pacjentem LGBT
* jak postępować, aby przestrzegać praw pacjenta
Z badań przeprowadzonych przez Rzecznika Praw Obywatelskich (Wiedza lekarzy w trakcie specjalizacji w zakresie równego traktowania pacjentów niehetroseksualnych w praktyce lekarskiej oraz Równe traktowanie w percepcji osób nieheteroseksualnych w obszarze opieki zdrowotnej) z inicjatywy m.in. organizacji pozarządowych wynika, że stopień dyskryminacji pacjentów nieheteroseksualnych w polskim sektorze ochrony zdrowia jest wysoki, przy czym kluczowym elementem mającym wpływ na to zjawisko są osobiste uprzedzenia personelu medycznego. Wychodząc z założenia, że kluczowym elementem przeciwdziałania postawom dyskryminacyjnym jest edukacja zdecydowano się podjąć kroki zmierzające do kształcenia przyszłych lekarzy i lekarek już na etapie studiów medycznych.

Termin i miejsce: 14-15 listopada 2015 roku, Gdański Uniwersytet Medyczny

Na zgłoszenia czekamy do 3 listopada 2015 roku. Formularz zgłoszeniowy

Kontakt: Marcin Rodzinka (mrodzinka@kph.org.pl, 22 620 83 37)

Dla osób spoza Trójmiasta organizatorzy zapewniają zwrot kosztów podróży (II klasa PKP, autobusy) oraz zakwaterowanie w Gdańsku po uprzednim zgłoszeniu takiej potrzeby w formularzu.

Szkolenie odbywa się w ramach projektu „Pełny dostęp – edukacja dla sektora ochrony zdrowia” współfinansowanego z Funduszy EOG w ramach programu Obywatele dla Demokracji. Realizatorem projektu jest Kampania Przeciw Homofobii, a partnerami Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Fundacja Watch Health Care.

Tagi: kph
00:47, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
środa, 28 października 2015

Krzysztof Charamsa w ostrych słowach oskarża Kościół katolicki o złe traktowanie homoseksualistów. BBC dotarło do listu, który wysłał do papieża, zanim - na początku października - ogłosił publicznie, że jest gejem. Jak twierdzi BBC, Franciszek nie odpisał.

W liście Charamsa twierdzi, że katolicy homoseksualiści są traktowani w nieludzki sposób przez Kościół, który "zgotował im piekło" i ich prześladuje. Zarzuca też Watykanowi hipokryzję, bo zakazuje funkcjonowania księżom, którzy ujawnili swoje odmienne preferencje seksualne, choć wśród duchownych - jak twierdzi Charamsa - jest pełno homoseksualistów.

Dlatego - jak zaznaczył - po okresie roztropności i modlitwy zdecydował publicznie poddać krytyce przemoc Kościoła wobec środowisk LGBT. Dodał, że nie może już dłużej znieść homofobicznej nienawiści Watykanu, marginalizacji i stygmatyzacji takich ludzi jak on, którym odmawia się praw człowieka. Krzysztof Charamsa wezwał też Kościół do anulowania instrukcji Stolicy Apostolskiej z 2005 roku, zakazującej wyświęcania homoseksualistów. Za "diaboliczne" uznał stanowisko Benedykta XVI, oceniające homoseksualizm jako "moralne zło" - Onet.pl/BBC)

20:51, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

"Jestem całym sercem za małżeństwami homoseksualnymi z prawem do adopcji dzieci. Uważam, że niesprawiedliwe jest dyskryminowanie dzieci wychowywanych w takich rodzinach - a jest ich w Polsce kilkadziesiąt tysięcy (wg badania PAN "Rodziny z wyboru"). W dyskusjach na ten temat przewija się argument "dziecko ma prawo do mamy i taty" - owszem - kiedy ich ma, kiedy oboje je chcą, ale co w sytuacjach, gdy tak nie jest? Dziecko ma przede wszystkim prawo do bezpieczeństwa i miłości, a płeć opiekunów nie ma nic do tego. Wzorce zachowań, męskie czy kobiece - czerpiemy z całego otoczenia, nie tylko z domu." - Ewa Wanat (do niedawna szefowa radia RDC) w "Wysokich Obcasach"

tumblr_inline_nwwg8dKPbN1tsitpw_540

Nadzieja, jest bardzo niezbędna by cokolwiek osiągnąć, daje nam skrzydeł. Jeżeli o czym marzymy, wyznaczmy sobie cel i wyobraź sobie, jak będziemy się czuli, jak to osiągniemy. Dzięki takiej pozytywnej wizualizacji łatwiej nam będzie zacząć działacz, osiągnąć swój cel.

Tagi: cytat cytaty
10:31, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 9