Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
poniedziałek, 31 października 2016

0781afc0c1ea9048215c5e6e50d21ce0641000

Robert Biedroń kojarzy się opinii publicznej z walką o prawa mniejszości, a od dwóch lat ze Słupskiem. Ale jego obraz, który publicznie znamy, jest niepełny. A właściwie był, do teraz. Polityk wydał właśnie książkę, w której opowiada o swoim trudnym dzieciństwie. I ta historia, choć straszna i przykra, może mu pomóc w karierze politycznej.

Chyba najważniejszy. Bo pokazujący dużej grupie wyborców, że Biedroń to nie tylko warszawka i Parady Równości, ale też człowiek taki jak oni, z podobną przeszłością, z podobnymi problemami. A przede wszystkim dający nadzieję, że z tych problemów można wyjść na prostą.

Polityk nie mówił także o swoim rodzeństwie, a ma dwóch braci i siostrę. – Jestem najstarszy. Kolejny jest Rafał, o dwa lata młodszy, z którym tak naprawdę się wychowałem. Byliśmy przyjaciółmi. Jest jeszcze Krzysztof, młodszy o sześć lat, i Monika o osiemnaście – relacjonuje w książce.

I opisuje, jak bił się z bratem, nawet w szkole, przez co rodziców ciągle wzywano na dywanik. Jak w ramach zemsty za przegrane walki organizował banki, w których brat przegrywał pieniądze. Jak był liderem podwórkowej bandy. Jak razem z kolegami odkryli bunkier. Jak zostali złapani na granicy czechosłowackiej i przez kilka godzin przetrzymywani przez strażników granicznych. Jak w szkole średniej uciekał na wagary.

Robert Biedroń: Często. I wszystkim, co było pod ręką. A najgorsze było to, że nie potrafiłem wyczuć, w którym momencie ojciec jest w nastroju, by mi przyłożyć. Cz jak wraca pijany, jest w dobrym humorze, czy nie? To odgadywanie nastroju było ważnym elementem, ale nigdy go nie rozszyfrowałem.

Biedroń opisuje też relacje z rodzicami po ich powrocie do Polski, kiedy był już dorosłym i niezależnym człowiekiem, z rozwijającą się karierą polityczną. Opowiada o swoim żalu, że nigdy nie porozmawiał z ojcem o dzieciństwie i o powodach jego zachowania. – Dzisiaj, gdy już nie żyje, żałuję, że zabrakło takiej rozmowy – mówi. (...) - Na Temat.pl

„Hejt własnego środowiska – od innych gejów – też mnie spotyka. (…) Rzadziej, bo środowisko się emancypuje, coraz więcej osób rozumie sens walki o równouprawnienie. Przecież przez wieki wmawiano nam, gejom i lesbijkom, że to jest prywatna sprawa, że z tym się nie powinno obnosić, że to tylko drażni społeczeństwo i samo mówienie o homoseksualności to propaganda. W najlepszym wypadku „róbcie to w domu po kryjomu”. A my to przyjmowaliśmy za dobra monetę, bo naprawdę trzeba dużo siły i determinacji, żeby walczyć z większością. Ta tresura, dotykająca mniejszości i kobiety, sprawiła, że geje i lesbijki, podobnie jak osoby hetero, stawali się homofonami. Używali podobnych argumentów, sami sobie gotując ten los. (…) Wielu gejów i lesbijek, wiedząc, że są obywatelami drugiej kategorii, przyjmują pewien homofoniczny schemat myślenia – mam nie budzić skojarzeń, nie być w środowisku, być „męski”, podlegać tym rygorom, których oczekuje ode mnie uprzedzona część społeczeństwa.”

„Oglądałem ostatnio program, gdzie polskie pary budowały dom, który miała wygrać jedna z nich. Na zakończenie, w finałowej scenie, wyszły wszystkie pary, w tym jedna para gejów. Wszystkie, oprócz tej pary gejów, trzymały się za ręce. Być może to przypadek, ale pokazujący, jaka jest nasza codzienność. Gdy my się łapiemy za ręce, od razu dostajemy po łapach. Nam nie wolno, bo się wtedy „obnosimy” – w przeciwieństwie do „nieobnoszących się” par hetero, które na każdym kroku praktycznie trzymają się za ręce albo się całują”.

„Najbardziej radykalny i skrajny jest ks. Oko, który fascynuje się opowieściami o gejowskim seksie. Nie wiem, skąd te fascynacje się biorą. Być może to przypadek dla psychiatry lub psychologa.” (Replika)

Kupić można książkę miedzy innymi w sklepie BearBook.pl

Tagi: LGBT news
23:49, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

mnn

Początek listopada to tradycyjny moment, żeby odwiedzić groby naszych bliskich, rodzin - także tych z wyboru - oraz osób, o których pamięć chcemy zatrzymać jak najdłużej.

Każda społeczność, również LGBT+, potrzebuje pamięci o swojej przeszłości, żeby lepiej rozumieć nie tylko swoje korzenie, ale również tożsamość - to, kim jest teraz.

Wczoraj odwiedziłyśmy trzy warszawskie cmentarze, gdzie zapaliłyśmy znicze, rozpoczynając tym samym tworzenie mapy Tęczowe Zaduszki. Ułatwi Wam ona dotarcie do miejsc pamięci osób LGBT+ oraz ich sojuszniczek i sojuszników.

Znajdziecie ją tutaj: goo.gl/zeVq4w. Jak na razie są na niej warszawskie Stare Powązki, Powązki Wojskowe i Cmentarz Żydowski, jest więc wiele białych plam.

Chcemy, by mapa powstawała wspólnie z Wami. Pamiętajcie o tym w najbliższych dniach podczas listopadowych spacerów. Do utworzenia wpisu potrzebne są:

- adres nagrobka lub pomnika (najlepiej ze współrzędnymi geograficznymi),

- zdjęcie.

Wysyłajcie nam zgłoszenia w wiadomości na Facebooku lub mailem na adres: kontakt@mnw.org.pl. Nie outujemy - na mapie zamieszczamy informacje o osobach, których orientacja psychoseksualna lub tożsamość płciowa jest już znana publicznie.

Wspólnie zadbajmy o naszą pamięć.

PS W rozpoczęciu prac nad mapą nieoceniona była książka Krzysztof Tomasik „Homobiografie” - Miłość Nie Wyklucza

Tagi: news
20:17, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

gfg7

Kiedy rodzic powinien poruszyć z dziećmi ten temat rozmowy seksu? Jak o tym rozmawiać? Zastanawiali się nad tym wraz z gośćmi Dzień Dobry TVN: prowadzącą cykl Odetą Moro oraz ukraiński działacz i KPH Slava Melnyk. Jak Ukraińcy odbierają homoseksualizm, a jak Polacy? - Dzień Dobry TVN.

 ​Pinksixty News wiadomości LGBT

Hillary Clinton wiec na Florydzie, odbył się w nocnym klubie gejowskim Wilton Manors

Chad Griffin prezes HRC odwiedził Karolinę Północną, działaczy lokalny HRC którzy uczestniczą w kampanii wyborczej na rzecz Hillary Clinton.

Spot HRC dla Karoliny Północnej dotyczące gubernatora Pat McCrory, doprowadził do kryzysu tysiące milionów ucieka z Karoliny Północnej za anty prawa LGBT.

HRC spoty wyborcze na rzecz polityków wspierający równe prawa dla LGBT miedzy innymi Deborah Ross, Maggie Hassan, Catherine Cortez Masto, Roy Cooper i Katie McGinty.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news
17:40, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Od poniedziałku do piątku: Współczesna rodzina 5 o 20:05 na Fox Comedy HD, po 4 odcinkach. E! News o 22:00 na E! Entertainment. Gotowe na wszystko, o 09:15 i 16:55 na TVN 7. Seks w wielkim mieście, 2x o 20:55 na Comedy Central Family. Barwy szczęścia o 20:05 na TVP 2. Chirurdzy, o 09:05 na TVN Fabuła HD. Wielkie poszukiwania małych domów i Mały dom, duże możliwości 18:00 na Lifetime HD.

Poniedziałek: Gogglebox. Przed telewizorem o 22:00 na TTV. Gok Wan: oblicza chińskiej kuchni o 00:00 na Nat Geo People HD.

Wtorek: Mad Men 7, odc. 5 o 21:00 na Sundance TV. Top Model, odc. 8 o 21:30 na TV/Player.pl. Bernard i Doris o 13:00 na HBO.

Pierwsze operacje zmiany płci o 22:00 na BBC Lifestyle. Współcześnie coraz więcej kobiet obejmuje wysokie stanowiska, także w hierarchii państwowej. Wpływa to na zmiany w społecznym postrzeganiu przywództwa i autorytetu.

Rodzinny dom wariatów o 22:00 na Fox Comedy. Na Boże Narodzenie w domu państwa Stone'ów zjawia się cała nieco ekscentryczna rodzina. Przyjeżdżają synowie, niesłyszący gej Thad (Tyrone Giordano) ze swoim czarnoskórym partnerem i beztroski filmowiec Ben (Luke Wilson) oraz córka, bezpośrednia Amy (Rachel McAdams). Największe poruszenie wywołuje jednak wizyta trzeciego z braci, biznesmena Everetta (Dermot Mulroney), który przywozi ze sobą narzeczoną Meredith (Sarah Jessica Parker). Potencjalna kandydatka na synową, zbyt elegancka i powściągliwa, nie pasuje do liberalnej, obdarzonej specyficznym poczuciem humoru rodziny. Stone'owie uważają dziewczynę za zarozumiałą karierowiczkę, traktują z wrogością i źle skrywaną pogardą. Gdy sytuacja staje się coraz bardziej napięta, zdesperowana Meredith prosi o pomoc swoją siostrę, Julie (Claire Danes). Od razu po przyjeździe wesoła i inteligentna dziewczyna zdobywa akceptację gospodarzy. Także Everett jest zauroczony siostrą narzeczonej. W prawdziwie już świątecznej atmosferze panią Stone (Diane Keaton) czeka jednak trudna i bolesna rozmowa ze swoimi dziećmi.

Środa: Grey's Anatomy: Chirurdzy 12, odc. 17 - 18 - 19 - 20 o 21:00 na FOX HD. Top Chef o 20:40 Polsat, z udziałem Maciej Nowak.

Jak być gejem w Pakistanie o 21:00 na PLANETE+. Pakistańczyk Mawaan Rizwan podróżuje po kraju, by spotkać się z osobami deklarującymi się jako homoseksualiści czy transwestyci. Rozmawia z ludźmi żyjącymi według własnych przekonań, nie bacząc na prześladowania i restrykcyjne ograniczenia. Z jednej strony spotyka rodaków oferujących mu ziołowe tabletki, które rzekomo mają wpłynąć na jego orientację seksualną, z drugiej zaś odkrywa szokujący świat LGBT.

Czwartek: Mad Men 7 o 22:00 na Sundance TV HD.  American Horror Story 6, odc. 7 o 23:00 na FOX HD.

Piątek: Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem o 21:00 na HBO3. Sposób na morderstwo 2, odc. 15 o 22:55 na AXN. Annalise nie wytrzymuje narastającej presji i myśli o ucieczce. Frank musi stawić czoło skutkom swoich czynów, a Wes jest coraz bliżej poznania prawdy o swojej przeszłości.

Wiara, rodzina, homofobia o 00:35 na PLANETE+, dotyczące kongresu rodzin i jej homofobii którą promują w Rosji, czy Ugandzie, co powoduje tak zwani obrońcy rodziny tratycyjnej.

Sobota: Downton Abbey 6 odc 10 o 15:55 na TVP1. Luksusowi projektanci o 20:30 na TVN Style. Twoja Twarz Brzmi Znajomo 6, o 22:00 na Polsat. Projektanci marzeń, odc. 6 o 01:05 na TVN Style, prowadzący program jest Nate Berkus. Gogglebox. Przed telewizorem 5 o 22:45 na TTV. Ladyboys, odc. 1 o 21:00 na Nat Geo People HD. Tabu Polska, odc. 3 o 22:00 na Nat Geo People HD.

Imperium 3, odc. 5 o 20:05 na FOX HD. Po nieudanym spotkaniu biznesowym Luciousa i Andre z Shinem, odwet wydaje się nieuchronny. Tymczasem Jamal uświadamia sobie, że występy z Hakeemem mogą pomóc mu w pozbyciu się lęków. Cookie daje się zaskoczyć podczas spotkania ze swoją kuratorką sądową.

Vice 3 o 12:55 na HBO 3 odcinek dotyczące Ugandy homofobii, kto jest odpowiedzialny za nienawiść wobec osób homoseksualny.

Graham Norton Show 20 o 00:00 na BBC Lifestyle.

Niedziela: Vice o 23:10 na HBO2. Skazany na śmierć, odc. 22 o 23:00 na TVN 7 z udziałem Wentworth Millera.

Seksu historia współczesna o 00:30 na National Geographic. Skandale seksualne ukazują ogrom hipokryzji w życiu polityków, którzy lubią siebie przedstawiać jako sumienie narodu.

Kobiety, które zmieniają świat, 4x o 22:00 na BBC Lifestyle. Miedzy innymi o równouprawnieniu w kwestiach religijnych. Żydówka Riki Shapira i muzułmańska dziennikarka Asra Nomani walczą m.in. o współuczestniczenie kobiet w modlitwie z mężczyznami.

Tagi: media
10:25, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Kiedy chcę przytulić Dawida, muszę się najpierw odwrócić i sprawdzić, czy za chwilę nie dostanę za to po ryju – mówi Jakub, gej, jeden z bohaterów amatorskiego teledysku do piosenki Roxette „Some Other Summer". Po tym jak szwedzcy muzycy opublikowali ich klip na Facebooku, 3-minutowy filmik stał się hitem internetu. Z zagranicy popłynęły gratulacje, z Polski - groźby i wyzwiska.

Tagi: media
08:09, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

running_in_the_fall_insert_by_Bigstock

Fot: Washington Blade/Bigstock

Jogging jest przyjemnością ale na pewno nie dla naszych stóp. Są efekty uboczne, jak bolesne obtarcia, pęcherze, opuchlizna, zaczerwiania czy stwardnienia naskórka.

Można zrekompensować stopom te straty. Miedzy innymi nieprawidłową techniką biegów jest niewłaściwe obuwie czy skarpety, to najczęściej przyczyny uszkodzeń skóry naszych stóp podczas biegania.

Dlatego przed rozpoczęciem regularnych treningów warto skonsultować się z ortopedią. W razie potrzeby też lekarzem, przepiszę odpowiednie wkładki do butów.

Też ważne jest, by na początku powoli zwiększać dystans i czas treningu, średnio o 10 procent tygodniowo. Dzięki temu wtedy mięśnie, ścięgna, stawy i skóra ma wystarczająco dużo czasu, przyzwyczaić się i przystosować do obciążenia.

Nawet najlepsze buty do biegania, po 800 kilometrach, tracą połowę swej amortyzacji i trzeba je wymienić. Podczas wyboru butów najbardziej wybierać powinno krój, niż marka i kolor. Po w każdy butach po wiele kilometrach zrobi się ciepło i wilgotno. Takich warunkach nasz naskórek staje się miękki i bardziej podatnych na uszkodzenia.

Przez to zły szew czy ozdobny przeszycie w złym miejscu może spowodować bolesne obtarcia i pęcherze. Dobre rozwiązanie przed joggingiem, używać pochłaniający wilgoć talku albo kremu które ograniczy pocenie.

Ale takie kosmetyki nie pomogą gdy biega się w deszczu, najlepiej posmarować tłustym kremem lub wazeliną żeby chronić skórę przed różnymi otarciami.

Biegając rekreacyjnie wykonujemy prawie 150 kroków na minutę, to około 4,5 tysięcy kroków na pół godziny. To na pewno spory wysiłek dla naszych stóp, tym musimy o nie dbać. Nic więc dziwnego, że po długim joggingu stopy często są spuchnięte, obolałe ale też naskórek naszych podeszwy twardnieją.

Żeby to ograniczyć trochę, po każdym biegu, jest wskazana kąpiel stóp w chłodnej wodzie z dodatkiem kojącej i zmiękczającej soli.

Raz na tydzień, po kąpieli powinno nadmiar zrogowaciałego naskórka usunąć pilingiem, pumeksem czy tarką. Gdyby stopy są spuchnięte to po osuszeniu wysmaruj w nie nawilżający krem z chłodzącym mentolem oraz kojącym aloesem.

Tagi: sport zdrowie
07:29, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Największa parada Gay Pride w Azji na Tajwanie stolicy Tapei, 80.000 tysięcy osób wzięło udział paradzie, główny tematem parady było walka o równość małżeństw, nowy rząd Tajwanu mówi że chce zalegalizować małżeństwa jednopłciowe.

"Byłby bardzo dumny, gdy mój kraj stał się pierwszym w Azji zalegalizowałby małżeństwa osób tej samej płci", powiedział biznesmen Ted Chen, który maszerował ze swoim chłopakiem australijskim nauczycielem, Sam Livingston. (Telegraph News)

niedziela, 30 października 2016

Anglikański teolog i filozof Conor Cunningham stara się udowodnić, że teoria Darwina nie neguje istnienia Boga, w związku z czym ta naukowa koncepcja i religia mogą współistnieć. Autor filmu dowodzi nawet, że tradycyjne chrześcijańskie poglądy na powstanie świata są zgodne z teorią Darwina. Chrześcijanie bowiem nigdy nie mieli powiedziane, że biblijną opowieść o stworzeniu świata mają rozumieć dosłownie. Cunningham twierdzi, że kreacjonizm jest nowoczesną teorią, która przeczy tradycyjnemu rozumieniu chrześcijaństwa.

Tagi: dokument
23:11, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Drodzy sympatycy Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce. Odpowiadając na Wasze pytania i w związku z ostatnimi doniesieniami medialnymi dotyczącymi wydarzeń w „Domu Schronienia” w Zgierzu, pragniemy poinformować, iż pan Marek Nowak (podający się za duchownego Kościoła Starokatolickiego w RP) nie jest członkiem i nigdy nie należał do Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że Reformowany Kościół Katolicki w Polsce nie jest w żaden sposób powiązany z Kościołem Starokatolickim w RP.

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy informację o wykorzystaniu i zhańbieniu sutanny kapłańskiej przez pana Marka Nowaka, tym bardziej, że jego ofiarą padły osoby chore i starsze, dla których wsparciem powinna być każda osoba duchowna.

Reformowany Kościół Katolicki w Polsce nie prowadził i nie prowadzi żadnych ośrodków opieki społecznej ani fundacji zajmujących się pomocą osobom starszym czy chorym. Od początku naszej działalności wspieramy w tym zakresie dobre inicjatywy charytatywne i prospołeczne, które mają wieloletnie doświadczenie i nieposzlakowaną opinię, takie jak Stowarzyszenie Dom Wschodni – Domus Orientalis, stołeczny program Zaloguj się i pomagaj, czy Church World Service, do której to organizacji należymy będąc częścią Ekumenicznej Wspólnoty Katolickiej (ECC) z siedzibą w Stanach Zjednoczonych.

Na kilka dni przed przyjazdem Papieża do Szwecji hierarchowie tamtejszego Kościoła luterańskiego wypowiadają się na temat zmian, jakie ich zdaniem Franciszek powinien przeprowadzić w Kościele katolickim. Dotyczy to zwłaszcza dopuszczania kobiet do kapłaństwa i stosunku do homoseksualizmu. Zwracają na to uwagę arcybiskupka Antje Jackelen prymas Kościoła Szwecji oraz Eva Brunne, biskupka Sztokholmu, pierwsza zadeklarowana lesbijka, która została dopuszczona do funkcji luterańskiego biskupa w tym kraju.

Antje Jackelen zaznaczyła, że o kapłaństwo kobiet ubiegała się u Papieża osobiście, kiedy przed rokiem była w Watykanie. Przyznaje jednak, że Franciszek nie uczynił w tym kierunku żadnego kroku, pomimo pewnych nadziei, które mogły budzić jego niektóre wypowiedzi. Podobnie ma się rzecz ze stosunkiem do homoseksualizmu. Biskupka Sztokholmu spodziewała się po Franciszku wielkich zmian. Teraz przyznaje, że Kościół katolicki ma przed sobą długą drogę. Przeszliśmy od konfliktu do solidarności, ale trzeba jeszcze zharmonizować „korpus i praktykę” – powiedziała biskupka szwedzkiej stolicy w wywiadzie dla agencji AFP.

Luterańskie spekulacje o reformie Kościoła jednoznacznie ucina jednak zwierzchnik katolików w Szwecji bp Anders Arborelius, sam konwertyta z luteranizmu. Jego zdaniem Papież tylko przez swój sposób wyrażania się robi wrażenie progresisty. W rzeczywistości jednak nie wprowadził on żadnych zmian do litery katolickiej wiary - Radio Watykańskie.

Katedra Hope z Dallas

Pamiątka Reformacji - 31.10.2016. Albowiem to, co widzialne, jest doczesne, a to, co niewidzialne, jest wieczne. (2 Kor 4,18)

Metropolitan Community Church Liturgia Toronto

Zjednoczony Ekumeniczny Kościół Katolicki - 31 Niedziela Okresu Zwykłego A.D. 2016

Metropolitan Community Church Liturgia

Kościół Middle Church

Metropolitan Community Church Boston

Metropolitan Community Church Cathedral SunCoast, Floryda

Hillsong

Podstawą chrześcijańskiego życia jest to, że Jezus się za nas modli. Ta myśl stała w centrum homilii Franciszka z piątkowej Mszy w Domu św. Marty. Papież podkreślił, że wszystkie akty dokonywane przez Jezusa były naznaczone modlitwą. „Kamieniem węgielnym jest sam Chrystus Jezus” – podkreślał Franciszek. Oznacza to, że bez Jezusa nie ma Kościoła. Papież przypomniał o modlitwie Jezusa w czasie Ostatniej Wieczerzy, przed dokonaniem cudów, przed wskrzeszeniem Łazarza, aż po Kalwarię. Zachęcił, by zatrzymać się na chwilę nad sceną, w której zwraca się On do Piotra z ostrzeżeniem: „Szymonie, oto szatan domagał się, żeby was przesiać jak pszenicę; ale Ja prosiłem za tobą, żeby nie ustała twoja wiara”.

„Dzisiaj kontekst kryzysu ekonomicznego sprzyja niestety pojawianiu się postaw zamknięcia, a nie gościnności. W niektórych częściach świata wznoszone są mury i bariery. Czasami wydaje się, że ciche dzieło wielu ludzi, którzy na różne sposoby starają się pomagać i towarzyszyć uchodźcom i migrantom, jest przysłonięte wrzawą innych, którzy kierują się instynktownym egoizmem. Ale zamknięcie nie jest rozwiązaniem, a wręcz przeciwnie, sprzyja ostatecznie przestępczemu procederowi handlu ludźmi. Jedynym rozwiązaniem jest solidarność”. Na środowej audiencji ogólnej Papież przypomniał kolejne uczynki miłosierdzia: „Przybyszów w dom przyjąć” i „Nagich przyodziać”.

Boskie Słowa - Spojrzenie

Papież Franciszek: Angelus - 30.10.2016

Joyce Meyer - Nowy sposób życia

Tagi: religia
18:13, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Toronto dwóch ojców BJ i Frankie zabrali syna Milo na niesamowity dzień w Kanadyjskim parku rozrywki Wonderland.

"Holler if You Hear Me: Black and Gay in the Church" - dokument dotyczące Afroamerykanów osób LGBT, którzy mają trudności pomiędzy kim są i wiary oraz rasy.

Krótkometrażowy dokument o parzę gejów Afroamerykanach

Być gejem i Afroamerykaninem w Ameryce

Babcia 75 letnia Sherri Gray, z Nashville, Tennessee, ponownie nagrała piosenkę teraz o fladze tęczowej.

Wcześniej śpiewała o osobach transpłciowy, piosenka na rzecz równości osób transpłciowy.

Pierwszy raz śpiewała o równość LGBT, wcześniej piosenka dla siostrzenicy na ślub jednopłciowy.

Tagi: muzyka
12:07, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
sobota, 29 października 2016

Film You Can't Curry Love przystojny z hindus Vikas (Ashwin Gore), na co dzień mieszkający w Londynie, zostaje wysłany przez szefa Thoma (Russell Reynolds) w podróż do Indii. Wkrótce poznaje Sunila (Rakshak Sahni) i zakochuje się w nim. Spotyka również transseksualistów zwanych w India "hijra" i odkrywa nowe oblicze kraju, o którym myślał, że wie już wszystko. (filmweb)

Tagi: film
19:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Paweł Hertz, czyli zwolennik hierarchii, tradycji, utrwalonego porządku socjalnego. 29.10.1918 urodził się Paweł Hertz, pisarz, poeta, tłumacz i wydawca. Czy znacie jego twórczość? Czy wiecie, że był gejem? To twórca trochę zapomniany, który włożył dużo wysiłku, by „zignorować” swój homoseksualizm. Inni go dekonspirowali - w PRL-u bywały nawet donosy dotyczące jego orientacji seksualnej. Sam pisarz tworzył wizerunek konserwatysty, zwolennika „hierarchii, tradycji, utrwalonego porządku socjalnego”. Konsekwentnie wpasowywał się w heteronormę. bo jak twierdził „człowiek powinien robić w życiu wszystko tak, jak ma być”. Skutecznie zamazywał ślady swego długoletniego związku z pracownikiem urzędu Władysławem Prandotą - „trzymał go na dystans od znajomych ze sfer inteligenckich - pisał Juliusz Kurkiewicz.

Nie zabierał go na zagraniczne wojaże (w 1978 r. Hertz wspomina, że jadą razem do Wiednia i będzie to pierwszy wyjazd partnera na Zachód). Prandota, co znamienne, w korespondencji Iwaszkiewicza i Hertza pojawia się na marginesie, i trzeba dopiero przypisów, by zrozumieć, kim dla niego był”. By odnaleźć dowody homoseksualności Pawła Hertza, który nie zostawił po sobie autobiografii - choć gdyby zostawił, pewnie byłaby odpowiednio spreparowana - trzeba literaturoznawcy-detektywa. Takiego jak Krzysztof Tomasik, który w „Homobiografiach” rysuje portret Hertza, utkany ze strzępów informacji, domysłów i wypowiedzi innych.

(A kultura LGBT+ nie poczeka)

Tagi: ikony
13:40, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Nowi tatusiowie projektant wnętrz Jeff Lewis, w Polsce znany z programu Bezczelnie perfekcyjny z kanału Domo+, on i jego partner Gage Edward zostali rodzicami, urodziła się dziewczynka Monroe Christine Lewis urodziła się dzięki matce zastępczej, we wtorek. Jeff pochwalił się na Instagramie.

 

At 4:22pm today, I grew up. Welcome Monroe Christine Lewis.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Jeff Lewis (@jljefflewis)

Tak córeczka Jeffa będzie mieć pokój

 

All we need now is the baby. #40weeks #babycountdown #babywatch2016 #hurryupalready

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Jeff Lewis (@jljefflewis)

14702301_10154792409969994_1914282416182852724_n_1

Wiedeń ma o wiele więcej do zaoferowania niż tylko cesarska tradycja, czarująca architektura i kultura. Wiedeń oddycha historią LGBT jak mało która europejska metropolia.

Stolica Austrii jest przesiąknięta historią gejów i lesbijek jak prawie żadna inna europejska metropolia. Homoseksualni cesarze, wodzowie i kompozytorzy z dawnych lat, jak i homoseksualni wiedeńczycy dzisiaj, sprawiają, że miasto staje się ciekawym celem podróży. (Replika/Gay City Wien)

Tagi: travel
07:34, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

CtTSgwKUkAAtV8c

Mini odcinek „Will i Grace” związany z wyborami wywołał zaskakujące poruszenie w zeszłym miesiącu, co rozpoczęło rozmowy odnośnie możliwego wskrzeszenia.

Kiedy NBC, oryginalna stacja serialu, jest możliwym domem dla wskrzeszenia, słyszeliśmy, że usługa transmisji strumieniowej, taka jak Netflix, jest uważana za bardziej prawdopodobna. Kiedy nazwa Netflix została wspomniana jako potencjalny partner, słyszeliśmy, że tutaj nie było formalnych rozmów z firmą, która z sukcesem wskrzesiła takie seriale jak „Bogaci bankruci”, „Pełna chata” i „Kochane kłopoty”. (spoilertv)

Tagi: Ploty
07:34, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

14716250_1320400478004661_6048300600307721884_n

Wszystkich nauczycieli, "którzy dbają o to, by każdy czuł się w szkole dobrze", Kampania Przeciw Homofobii zaprasza do udziału w "tęczowym piątku". Nie podoba się to szefowi parlamentarnego zespołu na rzecz polityki i kultury prorodzinnej, który przestrzega przed szerzącą się w szkołach "homopropagandą". A instytut Ordo Iuris już szykuje się do pozwów przeciw 75 szkołom, które biorą udział w akcji.

„Tęczowy piątek” organizowany jest w polskich szkołach po raz pierwszy. „Chcemy, aby nauczyciele i nauczycielki pokazali w tym dniu, że zależy im na dobrostanie każdego ucznia i każdej uczennicy w ich ‘drugim domu’ jakim jest szkoła” – tłumaczą pomysłodawcy akcji z Kampanii Przeciw Homofobii. Do wzięcia udziału w „tęczowym piątku” zaprosili wszystkich nauczycieli, „którzy dbają o to, aby każdy czuł się w szkole dobrze”.

Skąd pomysł na taką akcję, tłumaczy „Wyborczej” Vyacheslav Melnyk z KPH: – W skali roku kilkaset szkół zgłasza się do nas po materiały dotyczące edukacji antydyskryminacyjnej, pytają, jak wspierać nieheteroseksualną młodzież, w jaki sposób przeciwdziałać mowie nienawiści. Widzimy, że przemoc w szkole – również ta słowna – może skutkować tragedią, jak w przypadku 14-letniego Dominika, który powiesił się, bo czuł się zaszczuty, gdy koledzy nazywali go „pedziem” – mówi Melnyk.

Jednak prawicowe i katolickie media od kilku dni alarmują, że „w imię powszechnej tolerancji serwuje się dzieciom homopropagandę”. I wzywają: „Nie bądź bierny!”. Ale „tęczowemu piątkowi” – jako przykładowi rzekomo szerzącej się w szkołach „homopropagandy” – sprzeciwia się również zdominowany przez PiS parlamentarny zespół na rzecz polityki i kultury prorodzinnej.

W sprawę zaangażował się również konserwatywny instytut Ordo Iuris, który stał za projektem ustawy całkowicie zakazującej przerywania ciąży. Teraz przygotował „rodzicielskie oświadczenie wychowawcze”, które ma być wyrazem „odmowy udziału dziecka we wszelkich wykraczających poza program szkolny działaniach propagandowych, opartych na ideologii gender, ideologicznych koncepcjach płci ‘kulturowej’ lub ‘społecznej’ oraz tożsamości płciowej i seksualnej”.Tym rodzicom, których oświadczenie „zostanie zignorowane przez szkołę”, Ordo Iuris oferuje wsparcie prawne i procesowe przeciwko placówkom edukacyjnym i ich dyrektorom - Gazeta Wyborcza.

Fragment dokumentu wiara, rodzina i homofobia, co powoduje kampanie homofobiczne o co chodzi grupom tak zwane prorodzinnym. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim szkołom i osobom z kadry pedagogicznej, które zdecydowały się na świętowanie "Tęczowego piątku". Wierzymy, że symboliczne wsparcie osób nieheteroseksualnych przyczyni się do kształtowania postawy szacunku i zrozumienia wobec innych.

Zależy nam na tym, aby każda osoba, niezależnie od orientacji seksualnej, tożsamości płciowej, pochodzenia lub innych cech, czuła się częścią społeczności, gdzie panuje atmosfera zrozumienia i poszanowania.

Do akcji zgłosiło się 75 szkół z całej Polski, które dostały trzy rodzaje plakatów (z napisami: „Jestem wspierającą nauczycielką”, „Jestem wspierającym nauczycielem”, „Nasza szkoła jest przyjazna wszystkim uczniom i uczennicom”), przypinki i materiały edukacyjne ze strony LekcjaRownosci.pl. O tym, jak dokładnie będzie wyglądał „Tęczowy piątek”, zdecydują szkoły, które wezmą w nim udział.

Tagi: kph
07:33, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 11