Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
poniedziałek, 14 sierpnia 2017

tumblr_inline_oun4be874X1tsitpw_540

(Zdjęcie danieldantastic/Instagram)

Tysiące osób uczestniczyło w paradzie Reykjaviku Pride w stolicy Islandii. W tym roku, na paradzie po raz pierwszy w pochodzie uczestniczyli grupa osób aseksualnych.

Członkini stowarzyszenia Asexual in Iceland/Asexual á Íslandi – Gyða Bjarkadóttir, twierdzi, że grupa ta nie jest jeszcze znana społeczeństwu i w Islandii dochodzi często do błędnych wyobrażeń wobec osób bezpłciowych. Chcąc zmienić postrzeganie osób bezpłciowych, stowarzyszenie postanowiło wziąć udział w dorocznej paradzie.

”Stworzyliśmy grupę, która będzie uczestniczyć w paradzie Reykjavík Pride. Flaga stowarzyszenia była już widziana wcześniej, ale o ile wiemy, po raz pierwszy ludzie aseksualni faktycznie przemaszerują w pochodzie, razem jako grupa” mówiła Bjarkadóttir. 

Też nie brakowało chrześcijański duchowny. „Jestem przede wszystkim kapłanem i chce tu spotkać i pokazać im że Kościół wspiera i akceptuje ich. Homoseksualizm jest wrodzony to jest darem od Boga" (Iceland News Polska/RUV)

Działacze LGBT w Rosji przeprowadzili największą do tej pory uroczystość z okazji Pride w Petersburgu. Około 100 osób w ósmym LGBT Pride w Sankt Petersburgu. Mimo doszło do incydentu zaatakowano działaczki przez nacjonalistów. Mała grupka nacjonalistów i fanatyków religijny protestowali przeciw Pride Petersburgu. (PinkNews)

W stolicy Czeskiej Republiki Pradze odbyła się parada Pride według organizatorów wzięło udział 35.000 osób, po raz pierwszy odbyła parada Pride w Pradze w sierpniu 2011. Tak jak wielu początkach i w Polsce wielkie protesty homofobiczny grup były. Nawet były prezydent Václav Klaus i jak u nas Lech Kaczyński byli wielkimi przeciwnikami parad równości.

Ale homofobiczne grupy zorganizowali własny marsz rodzin tradycyjny, dla nich rodzinach to miedzy kobietą i mężczyzną. Na placu Wacława mała fanatyczny chrześcijan protestowali przeciw paradzie równości. (CT24)

Zdjęcie użytkownika Kampania Przeciw Homofobii.

Galeria pięknych, kolorowych ludzi, którzy odwiedzili stoisko KPH podczas 23. Przystanku Woodstock. Ramię w ramię po równość zdjęcia są TUTAJ.

Dwóch nastolatków z Włoch zostało "zastraszonych" przez ratownika w ośrodku na plaży regionie Kampania, w momencie, gdy przytulali się do siebie w basenie.

17-latek z Caserty twierdzi, że ratownik podszedł do nich i poprosił, by się nie przytulali, ponieważ "dzieci są w okolicy". Ratownik miał też powiedzieć, żeby bardziej nad sobą panowali.

Obrzydliwe pewna firma odzieżowa stworzył swastyki tęczowe wmawiają ma na celu promowania integracji LGBT. Wielu osób jest wstrząśnięci tym gdzie dziś znów nazistowskie grupy wychodzą na ulice, promowanie swastyki jest nie na miejscu.

Niedawno został mianowany nowy biskup katolicki Hong Kongu Michael Yeung Ming-cheung, mówi katolicka nauka że homoseksualizm jest grzechem. Jako biskup pomocniczy w 2015 r. Spotkał się z krytyką za porównywanie zachowań homoseksualnych do nadużywania narkotyków.

Ustawa dotyczące rozwodu i zakaz rozwodu małżeństw jednopłciowy narusza prawa człowieka ONZ w Australii.

Biali ewangelicy chrześcijanie w szczególności są uważają że kto jest biedny znaczy jest powodowane leniwy i sam jest ta osoba wina. Dodam ci sami chrześcijanie też są najbardziej przeciwko LGBT.

Mężczyzna został uznany za winy zabicie dwóch homoseksualistów. Morderca nie miał żadnych wyrzutów sumienia i nie zareagował, gdy odczytywano wyrok, skazany na 16 lat.

MI Abaga chrześcijański raper z Nigerii zaszokował wszystkich, w wywiadzie skrytykował antyLGBT prawo miedzy innymi karać za homoseksualizm. Też nazwał hipokryzją że prześladuje się gejów z powodu moralny, ale nie cudzołożników. Mówi że urodził się hetero i nie chciałby być za to ukarany, tak samo nie powinno karać osób homoseksualny za to że urodzili się inni.

Zakaz służby dla trans osób w USA mogą być wielkie koszty. Raport Palm Center, ocenił, że całkowity koszt zakaz trans żołnierzy w amerykańskim wojsku wynosi 960 milionów dolarów.

Ryan Murphy na temat kontrowersji jego nowego serialu American Crime Story na temat zabicia projektanta mody Gianni Versace. Staramy się opowiadać o zbrodni związanej ze społecznym światopoglądem. Versace, który był ostatnią ofiarą Andrew Cunana, nie musiał zginąć. Jednym z powodów, dla których mógł on jeździć po kraju i wybierać ofiary, z których wielu było gejami, jest homofobia tamtych czasów – tłumaczy Murphy. (Deadline Hollywood/Na Ekranie)

Gwiazda Real Housewives Lisa Vanderpump jest zła na koleżankę z programu Peggy Sulahian "Nie toleruję jakichkolwiek uprzedzeń", powiedziała Vanderpump. "Wiesz moja opinia na ten temat. Każdy atak na społeczność gejowską jest czymś, osobiście traktuje bardzo."

Jak wcześniej poinformował Radar, Sulahian - która opisuje siebie w pierwszych kilku epizodach RHOC, pochodzi z rodziny ormiańskiej i nie rozmawiała z bratem, Pol 'Atteu od ponad dwudziestu lat, tylko z powodu jest gejem i ma partnera od 16 lat Patrika Simpsona. Nawet zakazała uczestniczyć jemu w pogrzebie ojca po jest tylko z powodu jest gejem. (Radar Online)

Lesbijka która pracuje jako kelnerka dostaje homofobiczną notatkę na rachunku od rodziny chrześcijańskiej w lokalu. Jej jedno przeraża te dzieci które były z rodzicami w restauracji uczy się jest ok dyskryminować kogoś że jest inny.

Mimo homoseksualizm jest przestępstwo na chrześcijańskiej Jamajce. Działacze LGBT w tym kraju walczą o swoje prawa już po raz trzeci zorganizowali marsz równości.

Skandal w RPA. Minister Mduduzi Manana uderzył kobietę, tylko za to że nazwała go gejem. Tak kto jest jak się uczy hetero chłopców żeby być męscy, macho.

Sojuszniczka LGBT aktorka Charlize Theron w programie Andy'ego Cohena wyznała że eksperymentowała w łóżku z kobietami.

Roy Moore sędzia sądu najwyższego Alabama który został usunięty z urzędu, chwali Putina na temat krytyki osób LGBT. Dla niego najgorsze jest uchwalenie małżeństw homoseksualny w USA.

"Jego Ekscelencja Stephen de Boer, Ambasador Kanady w Polsce, nasz Przyjaciel i Sojusznik, kończy swoją misję w naszym kraju. Na pożegnalnego grilla z tej okazji zaprosił nas Jego Ekscelencja Gerard Keown, Ambasador Irlandii w Polsce. W warszawskiej rezydencji Ambasady Irlandii żegnaliśmy Stephena de Boera w towarzystwie przedstawicieli ambasad Nowej Zelandii i Stanów Zjednoczonych oraz aktywistów organizacji LGBT. FundacjęTrans-Fuzja reprezentowały; prezes zarządu Edyta Baker i koordynatorka wsparcia Alina Synakiewicz" - TransFuzja.

Pederasta, który powinien ustąpić i dać szansę młodszym heteroseksualnym - tak Ryszard Nowak, dyrektor XII LO, mąż małopolskiej kurator oświaty, napisał na Facebooku o innym dyrektorze.

Katolickie media już dostały gorączkę na temat że w Polsce będzie wybierać Mr Gay Europe już przygotowują się do manifestacji, petycje żeby zakazać konkurs. 

Wiele osób społeczności LGBT w Nepalu przemaszerowało ulicami Katmandu we wtorek, 8 sierpnia z okazji marszu równości

Grupa Our Hen House wegetarian  w filmie mówią o podobieństwach między wyjściu z szafy jako osoba LGBT, a wyjściu z szafy jako weganin, ma wiele podobieństw.

Tęczowy słoneczny patrol ;) podczas festiwalu Pride Venice w Kalifornii, tęczowa budka ratownicza

Rodzice pozwali szkołę za dyskryminację ich dziecka za to jest transpłciowe

Akademia musi trwać!

Mężczyzna skazany za zamordowanie lesbijki w RPA został skazany na dożywocie. David Somolekae zamordował 16-letniego Leslie Makousa przez uduszenie w Promosa miasteczku rok temu. Przechodzień znalazł ciało Makousa na obszarze miasteczka.

Przed nami trzecia edycja Poznań Pride Week! Już 17 września rozpocznie się tydzień pełen imprez, pokazów filmowych, warsztatów, paneli dyskusyjnych i innych wydarzeń związanych ze społecznością LGBT+. Zwieńczeniem tygodnia tradycyjnie będzie Marsz Równości, który odbędzie się w Poznaniu już po raz czternasty!

10:21, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 13 sierpnia 2017

Niektórzy uważają, że ekonomiczny sukces Korei Południowej to tylko fasada - świetlisty sen, okrutny i nieosiągalny. Korea Poł. ma najwyższy wskaźnik alkoholizmu, samobójstw i godzin pracy. Po 50 latach trudu by stać się mistrzem kapitalizmu, młodzież zastanawia się czy ma on jeszcze sens. 88% osób poniżej 35 roku życia pragnie wyjechać za granicę.

Tagi: dokument
23:11, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

olly

Olly Alexander, lider zespołu Years &Years, bardzo często używa swojej popularności, by inspirować rzeszę fanów LGBT+, aby czuli się swobodnie ze swoją seksualnością. Teraz piosenkarz poszerza swoją misję o film dokumentalny „Olly Alexander: Growing Up Gay".

W wyniku piętnowania, nękania oraz hejtu wewnątrz środowiska, nastolatki LGBT+ zdecydowanie częściej borykają się z problemami ze zdrowiem psychicznym niż ich heteroseksualni rówieśnicy. Jak donosi Mental Health America, jedynie 37% młodych osób LGBT+ twierdzi, że jest szczęśliwa. Dodatkowo są prawie dwa razy bardziej narażeni na werbalne znęcanie się i/lub doświadczenie przemocy fizycznej. Jednak nie wszystko stracone — MHA dowiedziało się, że 87% nastolatków LGBT+ wierzy, że „ostatecznie" będzie żyć szczęśliwie.

Podczas okresu dojrzewania Olly miał problem ze znalezieniem odpowiedniej pomocy w sprawie swojego stanu psychicznego. Jedyne na co mógł liczyć to sześć darmowych sesji terapeutycznych zapewnionych przez British National Health Service. „Bardzo trudno było się tam dostać", powiedział Alexander dziennikowi The Guardian w zeszłym roku. „Kontakt z nimi nie był łatwy. Cały proces trwał bardzo długo, a ja nie byłem zbyt chętny. Poza tym wstępny etap polegał na rozmowie przez telefon, a ja nie odbierałem. Nie chciałem tam iść i nie wiedziałem też, czy naprawdę chcę z kimś o tym rozmawiać" - Vice News.

*

 

Dzisiaj Międzynarodowy Dzień Osób Leworęcznych. Kiedyś próbowano mnie tego oduczyć stosując okrutne metody. Na szczęście nieskutecznie. Nadal więc przeglądam gazety czy książki od końca, a większość nożyczek czy otwieraczy do puszek to narzędzie tortur dla moich palców. Takie jest życie w mniejszości. Ale z drugiej strony fajnie jest należeć do tego elitarnego klubu mańkutów. �� #lefhanded #mankut #leworeczna #leworeczny #lewo #dzien

Post udostępniony przez Robert Biedroń (@robertbiedron)

Tagi: foto
13:53, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

gay_family

"Rodzinka grzecznie odpoczywa po rozrywkowym, ale męczącym dniu w Disney World".

Jeremy, ten, który strzelił selfie, ma 34 lata i jest pielęgniarzem. Jego śpiący mąż to 31-letni Joshua, strażak.

Mieszkają w Salt Lake City, stolicy ultrakonserwatywnego stanu Utah (USA) (Replika)

zdjęcie Gays With Kids

Zdjęcie użytkownika Replika.

Jakoś w polskich mediach o tym dziwnie cicho... Od kilku dni w Charlottesville (stan Virginia, USA) trwa stan wyjątkowy po demonstracji białych nacjonalistów/rasistów.

Zdjęcia z tego "eventu" mogą przyprawić o dreszcze - amerykańskie miasto z 2017 wygląda niczym np. Norymberga w latach 30. XX w., za czasów Hitlera.

Jest kilkadziesiąt osób rannych, trzy osoby nie żyją. Jeden z rasistów wjechał w tłum protestujących antyrasistów, zabijając jedną osobę.

Prezydent Trump tak długo nie reagował na zamieszki, że nawet pisarka J.K. Rowling ironizowała: "Nagle zapomniał, jak używa się Twittera?" a Chelsea Clinton pisała tylko: "Mr. President?"

Wyoutowana aktorka Rosie O'Donnell skomentowała króciutko: "To efekt Trumpa".

W końcu Trump oświadczył, że winę za zamieszki ponosi "wiele stron". Tyle. Gazeta.pl pisze: "Gubernator stanu Wirginia ogłosił stan nadzwyczajny w mieście w związku ze starciami wrogich sobie grup."

Ręce opadają na takie przedstawienie sprawy - i to w liberalnym medium! Gazeta.pl stawia na równi rasistów i ich przeciwników jako "wrogie sobie grupy".

Ponieważ zawsze staramy się wyłowić coś pozytywnego - nawet z przerażających zdarzeń - wrzucamy nie fotkę z flagami ze swastyką czy z człowiekiem noszącym cytat z Hitlera na T-shircie (znajdziecie je pod linkiem), tylko fotkę z ogłoszeniem na witrynie restauracji.

Brzmi ono: "Przepraszamy, zamknięte. Jeśli równość i różnorodność Wam nie pasują, to my też nie pasowalibyśmy. Dziś nieczynne w proteście przeciwko marszom nienawiści. Prawa mniejszości to prawa człowieka"- i tu lecą symbole różnych mniejszości. (Replika)

Wcześniej setki nazistów amerykański w Wirginii na kampusie uniwersytetu stanowego używali języka antysemityzmu, nienawiści do inny.  (Joe My God)

Towarzyszka Heather Heyer, 32-letnia działaczka DSA (Democratic Socialists of America), zginęła wczoraj w zamachu terrorystycznym dokonanym przez 20-letniego białego nazistę z 4chana, który wbił się samochodem w tłum demonstrantów w Charlottesville w stanie Virginia.

Heather, razem z tysiącami innych dobrych ludzi, protestowała przeciwko naziparadzie zwolenników Trumpa, maszerujących pod flagami III Rzeszy skandując hasła o białej supremacji, wolnym rynku i eksterminacji Żydów - lewica.

Wielu liberalny chrześcijan protestowali przeciw nazistom amerykański przykład dla naszych zamiast bić się powinni modlitwą przeciw fanatyzmu.

tumblr_inline_oumcf9PRC21tsitpw_500

Tagi: news
12:24, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Dokument BBC "Prejudice and Pride: The People’s History of LGBTQ Britain" opowieść LGBT opowiadają o ostatnich 50 latach w Anglii.

Tagi: dokument
11:50, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Reformowany Kościół Katolicki w Polsce - 10. Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego

PIERWSZE CZYTANIE 1 Krl 19, 9a. 11-13a

Czytanie z Pierwszej Księgi Królewskiej.

Gdy Eliasz przyszedł do Bożej góry Horeb, wszedł tam do jaskini i w niej przenocował. Wtem zostało skierowane do niego słowo PANA: „Co ty tu robisz, Eliaszu?”. Odpowiedział: „Pożera mnie zazdrość o PANA, Boga Zastępów. Izraelici bowiem odrzucili Twoje przymierze, rozwalili Twoje ołtarze, a Twoich proroków pozabijali mieczem. Ja sam pozostałem, a oni czyhają jeszcze i na moje życie”.„Idź – powiedział – stań na górze przed PANEM”. PAN właśnie wtedy przechodził: potężny wicher rozłupywał góry i kruszył skały przed PANEM, ale PAN nie był w wichrze; a po wichrze – trzęsienie ziemi, lecz PAN nie był w trzęsieniu ziemi; po trzęsieniu ziemi – ogień, ale Pan nie był w ogniu; a po ogniu – szmer łagodnego powiewu. Gdy tylko Eliasz go usłyszał, zasłonił twarz płaszczem i wychodząc, stanął u wejścia do jaskini. Wówczas głos odezwał się do niego: „Co ty tu robisz, Eliaszu?”.

Kto ma ucho, niech usłyszy, co Duch mówi Kościołowi.

PSALM RESPONSORYJNY Ps 85, 9ab i 10. 11-12. 13-14

Refren: Okaż swą łaskę i daj nam zbawienie

Będę słuchał tego, co Pan Bóg mówi: *

oto ogłasza pokój ludowi i swoim wyznawcom.

Zaprawdę, bliskie jest Jego zbawienie †

dla tych, którzy Mu cześć oddają, *

i chwała zamieszka w naszej ziemi.

Łaska i wierność spotkają się z sobą, *

ucałują się sprawiedliwość i pokój.

Wierność z ziemi wyrośnie, *

a sprawiedliwość spojrzy z nieba.

Pan sam szczęściem obdarzy, *

a nasza ziemia wyda swój owoc.

Sprawiedliwość będzie kroczyć przed Nim, *

a śladami Jego kroków zbawienie.

DRUGIE CZYTANIE Rz 9, 1-5

Czytanie z Listu Świętego Pawła Apostoła do Rzymian.

Siostry i bracia: Prawdę mówię w Chrystusie, nie kłamię, poświadcza mi to moje sumienie w Duchu Świętym, że wielkiego smutku doznaję i nieustannego bólu w swoim sercu. Bo sam wolałbym znaleźć się pod klątwą i nie należeć do Chrystusa dla dobra moich braci, moich współplemieńców co do ciała. A są nimi Izraelici. Z nimi związane jest usynowienie, i chwała, i przymierza, i nadanie Prawa, i liturgia, i obietnice. Do nich należą patriarchowie i z nich co do ciała wywodzi się Chrystus. On, KTÓRY JEST nad wszystkimi, Bóg błogosławiony na wieki. Amen.

Kto ma ucho, niech usłyszy, co Duch mówi Kościołowi.

ŚPIEW PRZED EWANGELIĄ

Alleluja. Alleluja. Alleluja.

Pokładam nadzieję w Panu,

ufam Jego słowu.

EWANGELIA Mt 14, 22-33

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza.

Zaraz potem ponaglił uczniów, by wsiedli do łodzi i udali się przed Nim na drugi brzeg, zanim odprawi tłumy. Po odprawieniu tłumów wszedł na górę, aby się modlić samotnie. Gdy wieczór zapadł, pozostał tam tylko On. Tymczasem łódź była już wiele stadiów od lądu, lecz spychały ją fale, bo wiatr był przeciwny. O czwartej straży nocnej przyszedł do nich, idąc po jeziorze. Gdy uczniowie zobaczyli Go idącego po jeziorze, przerazili się i mówili: „To jest zjawa”. I ze strachu zaczęli krzyczeć. A Jezus zaraz odezwał się do nich, wołając: „Odwagi! To ja jestem. Nie bójcie się!”. Piotr odzywając się rzekł Mu: „Panie, jeśli to Ty jesteś, rozkaż, abym przyszedł do Ciebie po wodzie”. On powiedział: „Przyjdź!” Wyszedłszy z łodzi, ruszył Piotr po wodzie i doszedł do Jezusa. Gdy jednak poczuł gwałtowny podmuch, strach go zdjął. Kiedy zaczął tonąć, krzyknął mówiąc: „Panie, ratuj mnie!”. Jezus natychmiast wyciągnął rękę, chwycił go i rzekł: „Dlaczego zwątpiłeś, małej wiary?”. Kiedy weszli do łodzi, wiatr ustał. Ci zaś w łodzi oddali Mu pokłon i mówili: „Naprawdę jesteś Synem Bożym”.

Oto słowo Pańskie.

Rozważanie Prezbitera Tomasza Puchalskiego na 10. Niedzielę po Zesłaniu Ducha Św. nagrane w czasie Liturgii Eucharystii w Wigilię Niedzieli w Poznaniu w kaplicy reformowanych katolików.

Ubezpieczenie - 9. Niedziela po Trójcy Świętej - Każdy więc, kto słucha tych słów moich i wykonuje je, będzie przyrównany do męża mądrego, który zbudował dom swój na opoce. (Mt 7,24)

Katedra Hope

Kościół Middle Church

Kościół św Stanisława Kostki w St. Louis

Metropolitan Community Church

Papież: szukanie i poświęcenie potrzebne, by znaleźć Pana

Metropolitan Community Church Cathedral SunCoast, Floryda

Tagi: religia
11:48, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
sobota, 12 sierpnia 2017
Dzieci rodzące się z żeńskim i męskim układem płciowym jednocześnie często zmuszane są przez swoich rodziców do poddawania się zabiegom chirurgicznym zanim stają się świadome swojej seksualności. Jak powinno się podejść do tego problemu?
 

Tagi: dokument
15:24, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Ryan_Atkin

Sędzia piłkarski Ryan Atkin jest pierwszym arbitrem w Wielkiej Brytanii który ujawnił, że jest gejem. 32-latek zrobił żeby podjąć walkę z homofobią w sporcie.

"Gej nie ma znaczenia w sędziowaniu meczu piłki nożnej", powiedział Atkin dla Sky Sports. "Ale jeśli mówię o równości i różnorodności, to wspomnę, że jestem gejem, ponieważ jest to istotne." "Homofobia jest nadal problemem, ale powoli wciąż się poprawia".

 

Tom Daley and Dustin Lance Black have shared these adorable snaps from their honeymoon! ��️‍��❤️

Post udostępniony przez Attitude magazine (@attitudemag)

 

Positano. A truly unforgettable landscape.

Post udostępniony przez Neil Patrick Harris (@nph)

 

On vacation in Mallorca

Post udostępniony przez Portia de Rossi (@portiaderossi)

 

My beach babe �� #CasaAramara #PuntaMita

Post udostępniony przez Michael Turchin (@michaelturchinart)

 

���� S A G R A D A F A M I L I A ����

Post udostępniony przez Tom Daley (@tomdaley1994)

 

*Carrie Bradshaw voice* With a Galaxy for a phone and a star for a boyfriend, I couldn't help but wonder... Do I just need space? ����⭐☄

Post udostępniony przez gus kenworthy (@guskenworthy)

 

Sharing an after anniversary dinner burger last week was great...but after putting up with me for 12 years I thought Amber would also enjoy a weekend in Venice. ��

Post udostępniony przez Robin Roberts (@robinrobertsgma)

 

Me and Mrs Naughty @dwalliams

Post udostępniony przez Elton John (@eltonjohn)

 

B.O.N.D.

Post udostępniony przez Ricky (@ricky_martin)

 

Come see us! (Not in Tahiti, in #Tampa #Nashville #WallingfordCT #Houston #Dallas - tickets at AC2Live.com

Post udostępniony przez Andy Cohen (@bravoandy)

 

At one of our all time favorite restaurants! @florafarms in Cabo! Still celebrating our 4 year anniversary!

Post udostępniony przez Jesse Tyler Ferguson (@jessetyler)

 

hombres en la luz dorada. @milesmcmillan

Post udostępniony przez Zachary Quinto (@zacharyquinto)

 

So long, Mykonos. Until next time. (And soon, so long vacation beard.)

Post udostępniony przez theandrewrannells (@andrewrannells)

Tagi: instagram
10:23, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

transfuzja

Jak donosi IGLYO, w Republice Armenii znacząco ułatwiono proces sądowej zmiany danych dla osób trans, co w dużej mierze jest zasługą ścisłej współpracy Ministerstwa Sprawiedliwości Republiki Armenii oraz Right SIDE NGO.

W przeszłości do procesu trzeba było powołać trzech świadków, ale 22 maja 2017 roku wdrożono reformy i rejestr cywilny Ministerstwa Sprawiedliwości Republiki Armenii wymaga obecnie jedynie wniosku obywatela dążącego do zmiany danych.

To bardzo znacząca zmiana, która jest wielkim ułatwieniem w stosunku do zasady trzech świadków, jaką stosowano do czasu reformy.

Jesteśmy dumni z działań Right SIDE NGO i dziękujemy za pracę na rzecz osób transpłciowych zarówno organizacji, jak i Ministerstwu Sprawiedliwości Republiki Armenii - Fundacja TransFuzja.

Osoby transpłciowe nie mają pełnej swobody wyboru pracy z powodu braku uregulowań umożliwiających uzgodnienie płci metrykalnej - twierdzi Rzecznik Praw Obywatelskich i postuluje zmiany w przepisach.

Nepal odbył się pierwszy ślub mężczyzny z transkobietą. Monika Shahi Nath, która legalnie określa się jako trzecia płeć, wzięła ślub z Ramesh Nath Yogi, mogli zarejestrować swój związek w ich rodzinnej dzielnicy Dadeldhura w zachodnim Nepalu w zeszłym miesiącu.

W Pakistanie może już nie długo niedopuszczalne będzie dyskryminowanie osoby trans.

Trump w lipcu napisał na Twitterze, że amerykański rząd "nie będzie akceptował i tolerował żadnej transpłciowej osoby, która będzie służyć w jakimkolwiek charakterze siłom zbrojnym". W środę pozew złożyło pięć osób. Wśród nich są weterani z Iraku i Afganistanu.

Prezydenta pozwało trzech członków amerykańskiej armii, pilot sił powietrznych, a także funkcjonariusz amerykańskiej straży wybrzeża. Są to osoby, które otwarcie określają się mianem transpłciowych, ale wolą pozostać anonimowe na czas procesu.

Zakaz służby dla trans osób w USA mogą być wielkie koszty. Raport Palm Center, ocenił, że całkowity koszt zakaz trans żołnierzy w amerykańskim wojsku wynosi 960 milionów dolarów. (Polsat News/Gay Times)

Vice News na temat żołnierzy transpłciowy 

Aktor Laverne Cox pojawiła się w pięknym filmie, opowiadający historię ruchu praw transpłciowy w USA. Filmowi towarzyszy ilustracje Molly Crabapple i podsumowuje historię opozycji wobec ruchu praw osób transpłciowych, a także walk i dyskryminacji.

W Kalifornii obóz letnich dla dzieci transpłciowy, gdzie mogą być sobą czuć się bezpieczni

Jazz jej rodzina i jej przyjaciele uczestniczą dniu pamięci osób transpłciowy

CBS This Morning  wywiad z parą gejów który jeden jest transpłciowy i nie dawno urodził syna. Ujawnili się i mówią o sobie pokazać że są normalni, zmienić piętno otaczającego świata do osób trans. Szacuje się, że 1,4 miliona dorosłych w USA są to osoby transpłciowe.

Izraelska armia mówi że około sześćdziesiąt transpłciowych żołnierzy służy w armii izraelskiej.

South Orange podnieśli flagę trans osób w dniu 3 sierpnia 2017 roku przeciwko nowej politykce prezydenta Donalda Trumpa, że ​​osoby transpłciowe nie mogą służyć w armii.

Nastolatek transpłciowy Jay i jego historia przemiany

Greg i Sylwester w Tajlandii

Tomato Wine Mask - Recenzje KaDo

Zuch dziewuchy - para lesbijek na wakacjach

Nieetyczna próbują nagrywać filmy

Dwóch tatusiów na temat animowanego filmu "In a Heartbeat

Team2Moms - przymieszają swoje stroje ślubne po siedmiu latach swojego ślubu

Oliver opowiada o tym jak jego ojciec był homofobem

Tyler Oakley rozmawia z transpłciową pisarką Janet Mock

YouTube vloger Davey Wavey w nowym odcinku geja tancerza i jest rudy opowiada że był wyśmiewany za to jest rudy.

Tagi: vlog
10:22, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

��️‍����️‍����️‍��

Post udostępniony przez Stephen Amell (@stephenamell)

Aktor Stephen Amell, wziął udział w paradzie Vancouver Pride w weekend, opublikował  i zaczął hejt wielu jego fanów homomofobów są źli na niego jak on mógł popierać LGBT. Amell na paradzie był tam ze swoją żoną, Cassandra Jean.  (NewNowNext)

 

��️‍�� with this one.

Post udostępniony przez Stephen Amell (@stephenamell)

Tagi: LGBT
10:22, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

guess this is what freedom looks like ��������‍♀️��‍♀️⛴️����️��️ @voguemagazine http://vogue.cm/27k62Rh ������

Post udostępniony przez Chelsea E. Manning (@xychelsea87)

P!nk - What About Us

Anastacia - Caught In The Middle

Zeke Thomas - Dealin' with It

Kevin Abstract - Miserable America

Superfruit - Sexy Ladies

Sivu - Sweet Sweet Silent

Jessie J - Real Deal

Tagi: muzyka
10:22, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
piątek, 11 sierpnia 2017

Czy w życiu należy być samolubnym? Czy Nitzsche miał racje mówiąc że współczucie jest przeszkodą w realizacji potencjału jednostki?

Dostępny od 26 czerwca 2017 godz. 15:30 do 14 sierpnia 2017 godz. 23:59

Tagi: dokument
22:34, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_ouj3keA2Ww1utukoko1_540

Ania i Agnieszka z Grupy Stonewall które właśnie sformalizowały w Kopenhadze swój związek. 

Pinksixty News wiadomości LGBT

Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV

Para gejów brytyjsko-australijska Matt Horwood i James Besanvalle wzięli ślub w urzędzie w Londynie. James Besanvalle, 26-latek dziennikarz Gay Star News i jego mąż Matt Horwood, 28-letnich, który pracuje w brytyjskiej organizacji LGBT, Stonewall.

Wzięli związek partnerski, a nie małżeństwo z powodu pokazać sprzeciw politykom australijski którzy sprzeciwiają się równości małżeństw, swój związek przekształcą w małżeństwo kiedy Australia zalegalizuje małżeństwa jednopłciowe.

Minęło sześć miesięcy od kiedy prokurator generalny jest Jeff Sessions. W tym czasie cofa prawa obywatelskie od Obamy, miedzy innymi LGBT.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Choć wiele osób dopiero zaczyna u nas głośno bycia transseksualną osobą, ale pomysł bycia nie-binarnym wciąż budzi wielu krzyku. Jeszcze w naszym kraju gdzie słowo "rewolucja gender", wielu dostają czerwonej gorączki. 

Nie-binarna płeć oznacza po prostu, że nie identyfikuje jako mężczyzna lub kobieta. Ale również wielu nie binarnych osób nadal uważa się że to część społeczność trans. Oto kilka poniżej świetnych filmów, aby sprawdzić, co oznacza być binarnym.

Tożsamość płciowa, nieograniczona już binarnym podziałem na dziewczyny i chłopców, to zupełnie nowe zagadnienie. Czy nauka może pomóc nam się w nim odnaleźć?

W liceum uczyliśmy się, że płeć dziecka określają chromosomy płciowe. Kropka. XX oznacza dziewczynkę, a XY chłopca. Czasem nie jest to jednak takie proste. Dziś wiemy, że poszczególne elementy „męskości” i „kobiecości” nie zawsze są idealnie uporządkowane. Zestaw chromosomów XX nie gwarantuje obecności jajników, pochwy, estrogenu, utożsamiania się z płcią kobiecą i kobiecego zachowania, a kombinacja XY nie zawsze powoduje wykształcenie się jąder, penisa, produkcję testosteronu, utożsamianie się z płcią męską i zachowanie typowe dla mężczyzn. Zdarza się, że osoba z chromosomami XX pod względem anatomicznym, fizjologicznym i psychologicznym bardziej przypomina mężczyznę i odwrotnie.

Emily Brooks, 27 lat, ma autyzm i mówi o sobie, że jest niebinarna, chociaż nadal posługuje się imieniem nadanym jej po urodzeniu. Jest szczupła, ma w połowie ogoloną głowę i blond włosy z turkusowymi pasemkami, a na nosie hipsterskie okulary. Niedawno skończyła studia na City University of New York poświęcone niepełnosprawności i chciałaby tworzyć bezpieczne miejsca dla osób określających się terminem gender nonconforming (w najszerszym jego znaczeniu) i cierpiących na zaburzenia autystyczne. Takie osoby muszą zmagać się i z dyskryminacją ze względu na niepełnosprawność, i z transfobią – stwierdziła podczas naszego spotkania w barze na Manhattanie. – Nie można zakładać, że miejsce, w którym szczególną uwagę zwraca się na komfort osób autystycznych, będzie też przyjazne dla osób z zaburzeniami rozwoju płci i odwrotnie.

Ale obecnie w szczególności młodzi ludzie kwestionują nie tylko płeć przypisaną im po urodzeniu, ale także samą koncepcję binarnego podziału płci. – Nie utożsamiam się z cechami, które według społeczeństwa określają dziewczynę lub chłopaka – powiedziała 22-letnia Miley Cyrus w wywiadzie dla magazynu Out w 2015 r. – Musiałam to sobie uświadomić. Nie przeszkadza mi bycie dziewczyną, tylko zaszufladkowanie.

Osoby z pokolenia Miley Cyrus częściej niż ich rodzice myślą o płci jako niebinarnym spektrum. Badanie przeprowadzone ostatnio na próbie tysiąca millenialsów (osób urodzonych między rokiem 1980 a 2000) w wieku 18–34 lat pokazało, że połowa z nich uważa, iż „płeć stanowi spektrum i że niektóre osoby nie mieszczą się w tradycyjnych kategoriach”. W dodatku sporo młodych osób spośród tej grupy określa się jako niebinarne, jak podaje Human Rights Campaign. W 2012 r. organizacja ta przeprowadziła ankietę wśród 10 tys. nastolatków LGBT (lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transgenderowych) w wieku od 13 do 17 lat. Okazało się, że 6 proc. z nich określało się jako osoby genderfluid, androgyniczne lub innym terminem spoza binarnego systemu.

Młodzi ludzie poszukujący swojego miejsca na spektrum często wybierają zaimek, który chcieliby, aby w odniesieniu do nich stosowano. Nawet jeśli nie czują się stuprocentową dziewczyną czy stuprocentowym chłopakiem, mogą zdecydować się na „on” lub „ona”, jak Emily Brooks. Wielu wybiera jednak zaimek niewskazujący na płeć, np. angielskie they, lub wymyślony – zie. (...)

Coraz więcej dzieci uznaje się za niebinarne, co stanowi dla rodziców nowe wyzwanie. Weźmy na przykład E., która gdy spotkałyśmy się w maju, nadal używała żeńskich zaimków i zmagała się z poszukiwaniem własnego miejsca na spektrum płci. Jej matce, Jane, również nie było łatwo zadbać o to, aby E. była bezpieczna, nie będąc typową dziewczyną ani typowym chłopakiem.

Dla nastolatka bycie „neutralnym płciowo” jest raczej trudne. Biologia w końcu daje o sobie znać. Można jednak nieco opóźnić jej działanie, podając leki hamujące dojrzewanie, co daje dzieciom niepewnym swojej płci trochę czasu. Jeśli dziecko osiągnie wiek 16 lat i zdecyduje, że jednak nie jest osobą transgenderową, uważa się, że efekty hamowania dojrzewania można odwrócić. Takie dziecko przestaje przyjmować leki i dojrzewa, nabierając kolejnych cech płci przypisanej mu po urodzeniu. W przypadku dzieci, które w wieku 16 lat będą chciały zmienić płeć, przyjmowanie takich leków może ułatwić cały proces. Mogą zacząć przyjmować hormony typowe dla przeciwnej płci i dojrzewać już zgodnie ze swoim wyborem, nie wykształciwszy drugorzędnych cech płciowych, takich jak piersi, owłosienie na ciele lub niski głos, które może być trudno cofnąć. (...)

– Jeśli chłopiec zachowuje się jak dziewczyna (chce mieć długie włosy, przymierzać buty mamy albo nosić sukienki i bawić się lalkami), mówi sobie: „Zachowuję się jak dziewczyna, więc muszę być dziewczyną” – powiedział mi Vilain. Zaś takie preferencje to ekspresje tożsamości płciowej, a nie tożsamość jako taka. Vilain uważa, że rodzice powinni podejść do sprawy spokojnie i przypomnieć chłopcu, że może robić to samo co dziewczyny, ale nie oznacza to, że jest dziewczyną.

Zgodnie z zaleceniami Vilaina Mack próbowała wytłumaczyć mu, że chłopiec może robić różne rzeczy. – Powtarzałam mu, że może być chłopcem i bawić się Barbie, nosić, cokolwiek mu się spodoba: sukienki, spódnice, błyskotki – mówi Mack w swoim podcaście How to be a Girl. – Ale moje dziecko mówiło: nie, jestem dziewczynką.

W końcu po roku walki Mack pozwoliła swojemu czteroletniemu dziecku wybrać dziewczęce imię, używać żeńskich zaimków i pójść do przedszkola jako dziewczynka. Prawie natychmiast zniknęło przygnębienie. W podcaście, który ukazał się dwa lata później, Mack opowiadała, że jej transgenderowa córka, sześciolatka, „kocha być dziewczynką prawdopodobnie najbardziej ze wszystkich dziewczyn na świecie”.

Twierdząc, że nie należy zachęcać każdego dziecka, które zapragnie być chłopcem albo dziewczynką, Vilain zraża do siebie niektórych transgenderowych aktywistów. Podkreśla jednak, że stara się nie myśleć stereotypami dotyczącymi płci. Próbuję być orędownikiem różnorodnej ekspresji tożsamości płciowej. Chłopcy czy mężczyźni mogą mieć długie włosy, lubić taniec i operę, nosić sukienki, jeśli mają na to ochotę, kochać mężczyzn, ale nie oznacza to, że są dziewczynami.

A dziewczyny mogą golić głowy, przekłuwać różne części ciała, nosić spodnie, lubić fizykę, kochać kobiety, ale to nie oznacza, że są chłopakami – napisał mi w nocy w mailu, nawiązując do naszej rozmowy telefonicznej. (...) Więcej o tożsamości płciowej National Geographic.

The Guardian film o pięciu nie-binarnych osobach dzielą z swoimi niepowtarzalnymi przeżyciami, nie są ani mężczyzną, ani kobietą

W filmie BBC, osoby które identyfikują się jako nie-binarne, wyznają najbardziej irytujące i nieuprzejme pytania, zapytano ich o tożsamość płciową.

inny film od NowThis, może trochę nieco przestarzały, pochodzi z roku 2015, omawia, ile krajów na całym świecie legalnie rozpoznaje więcej płci niż tylko mężczyzna lub kobieta. Są to między innymi Meksyk, Indie, Szwecja i Australia.

Filmy Daily Xtra pięć osób dyskusja na temat randek i bycia binarnym

Tagi: LGBT
10:32, lukeblog
Link Dodaj komentarz »