Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
sobota, 16 czerwca 2018

Miłość Nie Wyklucza razem z Onet.pl i MampPrawoWiedziec.pl zapytaliśmy w maju posłów i posłanki o prawa osób LGBT+. Oto najważniejsze wyniki. Ostatecznie dostaliśmy jedynie 51 ankiet. Mówiąc inaczej, mimo intensywnego nakłaniania 89 procent osób zasiadających w polskim parlamencie zignorowało temat.

Ankietę wypełniło 25 posłów z PO, 10 z .Nowoczesnej, 5 z Kukiz’15, 5 z PiS oraz 5 posłów niezrzeszonych. Żaden poseł z PSL nie odpowiedział na zadane pytania. Warto zwrócić uwagę, że odsetek parlamentarzystów PiS, którzy się na to zdecydowali, wynosił niewiele ponad 2 procent.

28 osób, które wypełniły naszą ankietę, były za związkami partnerskimi dla par jednopłciowych, zawieranymi w Urzędzie Stanu Cywilnego. Z kolei 9 osób opowiedziało się za prawem do małżeństw. Reprezentowały one wyłącznie klub .Nowoczesnej i klub Platformy Obywatelskiej (3 osoby) – oprócz tego prawo do małżeństw poparła niezrzeszona posłanka, zasiadająca wcześniej w klubie .Nowoczesnej.

Żaden poseł PiS i żaden poseł Kukiz’15 nie poparli prawa do małżeństw. Co więcej, spośród całej tej grupy tylko jeden poseł (reprezentujący ugrupowanie Kukiz’15) opowiedział się za związkami partnerskimi.

Interesująco wyglądają odpowiedzi parlamentarzystów i parlamentarzystek Platformy Obywatelskiej. Otóż są oni za większością praw dla par jednopłciowych, np. dostępu do informacji o stanie zdrowia partnera, odbioru zwłok partnera, objęcia partnera ubezpieczeniem, dziedziczenia czy wspólności majątkowej. Część (14 osób) jest nawet za adopcją biologicznych dzieci partnera. Niemniej tylko 3 na 25 osób z PO poparły małżeństwa, natomiast 5 poparło albo wyłącznie umowy cywilno-prawne, a jedna nie chce żadnej formalizacji związków jednopłciowych.

Raz jeszcze potwierdza się, że PO ma wyraźnie bardziej konserwatywny rys niż .Nowoczesna. Spośród posłów i posłanek .Nowoczesnej, którzy odpowiedzieli na ankietę, połowa poparła małżeństwa jednopłciowe, pozostali poparli wyłącznie związki partnerskie zawierane w USC. Nikt nie zadeklarował, że nie ma potrzeby formalizowania związków osób tej samej płci.

Na koniec wymowny fakt: otóż 13 posłów i posłanek nie widzi dyskryminacji osób LGBT+ – w tym 2 osoby z PO, 5 z Kukiz’15, 3 z PiS. Najdalej posunął się poseł Stanisław Pięta, obecnie niezrzeszony, który stwierdził, że w Polsce nie ma w ogóle żadnych grup dyskryminowanych. Opowiedział się też przeciwko wszelkim prawom dla par jednopłciowych. Więcej na Miłość Nie Wyklucza.

Prawie 60 proc. respondentów chce, by prawa małżeństw tej samej płci były respektowane. Sondaż IBRiS przeprowadzono po ogłoszeniu wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE, który nie nakazuje co prawda państwom członkowskim wprowadzenia możliwości zawierania małżeństw homoseksualnych, ale rozstrzyga, że kraje Unii, a więc także Polska, będą musiały honorować prawa takich małżeństw zawartych w innych krajach UE. – Wyniki tego sondażu to wielki sukces, bo pokazuje on, jak pozytywnie zmieniły się postawy społeczne wobec praw osób homoseksualnych w Polsce – komentuje filozofka, prof. Magdalena Środa, była pełnomocniczka rządu ds. równego statusu kobiet i mężczyzn

59 proc. uważa, że Polska powinna honorować prawa małżeństw jednopłciowych zawartych w innych krajach UE, 30 proc. jest przeciwko, a 11 proc. wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć".

Jak dowiadujemy się z "Rzeczpospolitej" - poparcie dla naszych praw rozkłada się wg opcji politycznych: im bardziej w stronę Prawa i Sprawiedliwości, tym mniej poparcia, im bardziej w stronę SLD i Razem - tym więcej. Najbardziej nam przychylne są kobiety - bo aż 65 proc. jest za respektowaniem naszych praw (przy 55 proc. mężczyzn) - Rzeczpospolita/Queer.pl.

24 kwietnia br. Nowoczesna złożyła w Sejmie projekt ustawy o związkach partnerskich. Hubert Sobecki i Aleksandra Muzinska z Miłość nie wyklucza, organizacji, która współpracowała z N. przy przygotowaniu projektu, piszą w najnowszej “Replice”:

“Wiemy, że przy obecnym układzie sił politycznych w Sejmie żadna ustawa nie przejdzie. Za cel obraliśmy jednak nie zmianę prawa, lecz podbicie tematu równości małżeńskiej w debacie publicznej. Skoro zaś debata miała zostać wywołana przez polityków/czki, zaoferowaliśmy wiedzę i przygotowanie ich do wystąpień w mediach i na spotkaniach „w terenie”. Pamiętając ich reakcje na wcześniejsze pokazy naszego filmu Artykuł Osiemnasty wiedzieliśmy, że półtorej godziny skupienia na naszych sprawach czyni cuda. (…) Wspólnie z Pawłem Knutem z Kampania Przeciw Homofobii uczymy o sprawach LGBT – od podstaw, po równość małżeńską.”

“Dzień po złożeniu projektu ustawy do audycji „Za, a nawet przeciw” w programie 3 Polskiego Radia, zadzwoniło kilkadziesiąt osób z całej Polski. Przeważająca większość deklarowała, że związki partnerskie powinny być już dawno wprowadzone. (…)

W programie „Babilon” w TVN24 Małgorzata Niezabitowska przyznała, że projekt ustawy skłonił ją do poszerzenia wiedzy o sytuacji osób LGBT+ w Polsce. Ze zdumieniem odkryła, że ponad 50 tys. dzieci wychowuje się w tęczowych rodzinach, co przekonało ją do postulatu adopcji wewnętrznej.

To tylko przykłady tego, że społeczeństwo jest gotowe. Wiemy to już zresztą z zeszłorocznych badań OKO.press – 52% Polaków/Polek jest za. Czy politycy nadążają za tą zmianą? ”

“To, czy kapitał budowany przez lata przyniesie realną zmianę społeczną zależy jednak nie od tej czy innej organizacji, ale od nas wszystkich. Dopóki nie uświadomimy sobie, że brak równości to nasza wspólna odpowiedzialność, nie będziemy mieć prawa do protestu, gdy znów nazwą nas tematem zastępczym. Będziemy nim na własne życzenie.”

Cały tekst Huberta i Oli, zawierający również opis całego procesu przygotowywania projektu ustawy - do przeczytania w najnowszej “Replice”.

Big Rider z Los Angeles ogłosił w czwartek swój debiutancki album "Late Bloomer" i wydał nowy teledysk do singla "Lookin". Klip został wyreżyserowany przez Tobina Del Cuore i wyprodukowany przez So Drove'a (który również produkuje Cupcakke).

"Chciałem wziąć wszystkie stereotypowe z głupich filmów dotyczące college'u i przerzucić nadmierną seksualizalizacje kobiet w bikini podczas myjni samochodowych. Chciałem przedstawić wielkich, grubych facetów, którzy lubią popisywać się i tańczyć ... Bardzo chciałem też zrobić teledysk, który pokazuje dużych i grubych facetów. Ważne było dla mnie, aby obsadzić szeroki wachlarz ciał i typów facetów. To było dla mnie bardzo ekscytujące, że większość ludzi w filmie nie pracuje bezpośrednio w muzyce i klubie nocnym ... ale wszyscy są otwarci i charyzmatyczni. Zawodowcy są profesjonalni od fotografów, od działaczy HIV po dyrektorów sprzedaży reklam i artystów komiksów ".

Big Dipper - Lookin

Najnowsza piosenka "Can't Do Better" od transpłciowej piosenkarki Kim Petras. Piosenka jest imponująca doskonała popowa słodyczy. Dla Huffington Post mówi "Ponieważ jest miesiąc dumy, pomyślałam, że jest to idealny moment, aby rzucić coś nowego dla was. ... Jestem bardzo wdzięczna moim fanom, którzy pozwalają mi spełniać moje marzenie tworzyć muzykę."

Petras występuje też w kampanii H&M "Pride Out Loud", też wystąpiła kilkanaście na po paradzie festiwalach miedzy innymi w Los Angeles i Waszyngtonie.

Kim Petras - Can't Do Better (Audio)

Biseksualny raper Taylor Bennett jest młodszym bratem rapera Chance'a w najnowszej piosence "Be Yourself" - debiutanckim singlu z nadchodzącej trzeciej EP-ki - 22-letni raper udowodni, że ma własny styl i historię.

W ciepłym, ciepłym tempie Bennett opowiada o wszystkim, począwszy od swojej młodości i wyzwań w szkole, po rodzinne w Chicago i własną walkę o swoją tożsamości. To niekończący się rap - ledwo wydaje oddech przez ponad trzy minuty, odnajduje rytm szybkiego rytmu w swoich rymach - ale produkcja i jego śpiewny ton utrzymują tempo na dobrej drodze. Bennett, który w zeszłym roku ujawnił się jako biseksualny, próbuje złożyć oświadczenie, że nie pozwala, by normy kulturowe cię powstrzymywały. Wywiad z nim w TIME, na temat nie jest łatwo być sobą innej orientacji społeczności macho i afroamerykańskiej.

Taylor Bennett i Bianca Shaw - "Be Yourself"

Christina Aguilera ujawniła następny utwór z jej nachodzącego szóstego albumu "Liberation" - piosenka Like I Do, w utworze z repertuaru rapera GoldLinka. „Like I Do” jest natomiast kolejną próbą zmierzenia się z teraźniejszością w wykonaniu Christiny Aguilery.

Goldlink otwiera utwór z poetyckim zwrotem o tym, jak czuje się niepowstrzymany, gdy jest w pobliżu swojej kochanki. "Współistniejący, ty księżycu, ja jestem słońcem" - rapuje.

Christina Aguilera - Like I Do (Audio)

Wspólny singiel Troye’a Sivana oraz Ariany Grande. „Dance to This” jest trzecim singlem promującym nadchodzący albumu Troye Sivana po „Bloom” – którego premiera miała miejsce 31 sierpnia tego roku.

Troye Sivan i Ariana Grande - "Dance To This"

Ariana Grande nie tylko z Troye Sivan, nagrała piosenkę też z Nicki Minaj piosenka Bed. Do nie pierwszy raz już wcześniej współpracowały ze sobą, duet Ariany i Nicki, drugi utwór - The Light Is Coming.

Nicki Minaj ft. Ariana Grande ‘Bed’

Alessia Cara właśnie podzieliła się pierwszą piosenką nowego albumu. "Growing Pains" została napisana wyłącznie przez nią bez żadnych współautorów. W rzeczywistości, plotka głosi, że kanadyjska piosenkarka sama napisała całą swoją płytę.

Alessia Cara ‘Growing Pains’

Khalid 20-letni wokalista pracował już z Sabrina Claudio, Shawn Mendes, Ty dolla, Logic, Alessia Cara, SZA i Calvin Harris w ubiegłym roku. Teraz może dodać Martina Garrisa do tej wciąż rosnącej listy.

22-letni holenderski DJ werbuje Khalida do swojego najnowszego singla „Ocean”. Jest to nieco więcej niż połowie tempo niektórych swoich wcześniejszych collabos z Dua Lipa, David Guetta i Troye Sivan, ale równie fantastyczne.

Martin Garrix ft. Khalid ‘Ocean’

Drake swój piąty album studyjny, Scorpion, w dniu 29 czerwca, Drake zadebiutował teledyskiem „ I’m Upset”. Zawiera całą oryginalną obsadę Degrassi: The Next Generation. Jeśli pamiętasz, Drake, który był wtedy zapowiadany jako Aubrey Graham, wystąpił w kanadyjskim dramacie nastolatków w latach 2001-2007 jako Jimmy Brooks.

Drake ‘I’m Upset’

Little Big Town wydały swój nowy singiel "Summer Fever" i jest to letnia piosenka, której potrzebujesz na słoneczny sezon.

Little Big Town ‘Summer Fever’

Maroon 5 przygotowali nową wersję przeboju "Three Little Birds" Boba Marleya, wyreżyserowany przez Josepha Kahna, współpracował miedzy innymi z Lady Gaga, Mariah Carey, Christina Aguilera, George Michael czy Kylie Minogue.

"Three Little Birds" w wykonaniu Maroon 5 pojawi się również w reklamie jednej z marek samochodowych, która będzie prezentowana podczas piłkarskich mistrzostw świata w Rosji.

Maroon 5 ‘Three Little Birds’

Shawn Mendes zaprezentował teledysk do „Nervous”, promuje najnowszą, trzecią już płytę. Album z 14 nowymi piosenkami ukazał się w maju. Jednym z singli jest utwór „Nervous”.

Shawn Mendes ‘Nervous’

Taylor Swift nagrała duet z Sugarland, utwór, który nagrano z Taylor w 2012 roku. Ostatnie latach Taylor Swift mocno zmieniła w jej ostatnia płyta ma inny styl, a wiele osób tęskni za jej country-popowym brzmieniem. Piosenka Babe Sugarland i Taylor Swift miał znaleźć na jej płycie Red z 2012 roku.

Sugarland ft. Taylor Swift ‘Babe’

"Jump" to pierwszy oficjalny smak nadchodzącego debiutanckiego albumu Julii Michaels, który ma się ukazać jeszcze w tym roku. Jest to kontynuacja jej dobrze przyjętej Nervous System EPki, która zawierała hit "Issues".

Julia Michaels ft. Trippie Redd ‘Jump’

Raperka DeJ Loaf, już od dłuższego czasu zapowiada nadchodzący album Liberated, jednak nie ujawniła jeszcze żadnych szczegółów poza ubiegłorocznymi singlami. Piosenka "Liberated", współautorką jest transpłciowa piosenkarka, Teddy Geiger.

DeJ Loaf, Leon Bridges - Liberated

Podczas ostatniego Rupaul Drag Race sezonu 10, Asia O'Hara, Aquaria, Eureka i Kameron Michaels remiks amerykański, a zamiast wybiegu królowe wystąpiły na obszernej scenie dźwiękowej z całym zespołem tancerzy.

 

Tagi: muzyka
10:45, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Piotr Grabarczyk rozmawia z Troye Sivan. Troye: "Robi mi się ciepło na sercu, gdy widzę, że mieliście piękną Paradę Równości i jedyne co mogę powiedzieć to to, żebyście się nie poddawali i walczyli dalej o swoje, celebrując przy tym swoją tożsamość. Nie mogę się doczekać, żeby odwiedzić wasz kraj, spotkać się z wami i pójść na dobrą imprezę!"

"Grabari: (...) w Polsce wciąż mamy trochę z tym problem – osoby publiczne, artyści, boją się zabierać głos np. w sprawach dotyczących społeczności LGBT, nie wiadomo do końca dlaczego.

Troye: To podstawa. Żeby coś zmienić, trzeba działać! Najlepiej w myśl zasady „be loud & proud”, choć oczywiście, najważniejsze powinno być poczucie bezpieczeństwa i o to powinniśmy zadbać w pierwszej kolejności. Jeśli je mamy, możemy naprawdę wiele zmienić, rozpocząć jakąś większą dyskusję i zachęcić ludzi do poszerzenia swoich horyzontów. To potężne narzędzie, którego nie wypada marnować.

Grabari: Zdarzyło się kiedykolwiek, że ktoś u władzy w branży zwrócił ci uwagę, że może jednak jesteś trochę zbyt gejowski w swojej twórczości i warto byłoby to trochę przytemperować?

Troye: Szczęśliwie, nic takiego nie miało miejsca, a na pewno nie w jakiejś bezpośredniej rozmowie ze mną. Wiem jednak, że jestem pod tym względem szczęściarzem. Może dlatego, że zaczynałem na YouTube i od początku robiłem wszystko na swoich zasadach? Moja wytwórnia i management od zawsze mocno mi ufali i wierzyli w decyzje, które podejmowałem i taka rozmowa nigdy się nie wydarzyła. Świadomość tego, że to ja kieruję tym statkiem, jest fantastyczna." Całość na blogu Piotra - Grabari.pl

Tagi: LGBT
10:44, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

DfukR_pW4AAugIU

Alexander Agapov, szef rosyjskiej Federacji Sportowej LGBT, machał tęczową flagę podczas przemówienia Władimira Putina podczas otwarcia meczu mistrzostw świata między Rosją i Arabią Saudyjską na moskiewskim stadionie w czwartek.

"Powiem, że kibice LGBT są widoczni, powinienem to zrobić sam" - powiedział Agapov . "Za każdym razem, gdy rosyjska drużyna strzelała gola, wymachiwałem tęczową flagą ... Pokazałem swoje wsparcie." Agapow powiedział, że personel bezpieczeństwa nie miał problemu z flagą, ale dostał obelgi od innego widza przed stadionem. (Associated Press)

Mimo to aresztowano też w dniu pierwszego dnia mistrzostw świata, działacza Petera Tatchella oraz w Sankt Petersburgu, pobito parę gejów z Francji.

Dodatkowo Związek Piłki Nożnej Anglii popiera fanów LGBT na Mistrzostwach Świata w Rosji, pozwolił i zachęca do tęczowy akcentów podczas meczów z drużyną Anglią.

Tagi: foto
10:44, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Ricky Martin do Petera Traversa z ABC o pogodzeniu się ze swoją seksualnością: "Dla tych, którzy walczą ze swoją tożsamością, wszystko będzie dobrze", powiedział Martin. "Po prostu bądź sobą i kochaj siebie."

Dodatkowo powiedział chciałby żeby jego dzieci były homoseksualne. To bardzo wyjątkowa rzecz. Wrażliwość, w ten sposób, w jaki teraz to widzę rzeczy, nie muszę już ukrywać w jakikolwiek sposób. Widzę kolory. A potem widzisz tęczę. Rozumiem, dlaczego symbolem jest tęcza, ponieważ jest po prostu prawdziwa, wszystko jest namacalne. To czyni mnie silniejszą osobą. Chciałbym móc znowu wyjść, bo to było niesamowite."

Ricky Martin mówi o strachu i wolności nadchodzącej

Tagi: LGBT Ploty
10:43, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Niemiecki aktor i prezenter Jochen Schropp, wyznaje jest gejem. Jego znajomi i współpracownicy od dawna wiedzą o nim, ale publicznie Jochen Schropp nigdy nie mówił o swoim homoseksualizmie. Obawiał się tego kroku, mówi 39-latek w wywiadzie.

„Po raz pierwszy chciałam wyjść cztery lata temu”, powiedział Schropp. „Jednym z powodów, że moja ówczesna agencja zniechęcała mnie. W wywiadzie Schropp wspomina, jak bardzo znęcano nad nim i zastraszany był w dzieciństwie - i że trudno mu było zaakceptować. "Ten wstyd bycia innym, jest nadal ze mną do dzisiaj."

Ale teraz Jochen Schropp już nie chce się ukrywać: "W tej chwili żyje już zgodzie ze sobą i wiem, kim jestem", powiedział. Teraz chce "zachęcić innych mężczyzn i kobiet, którzy są homoseksualnymi osobami lub transseksualnymi, żeby ujawnili się".

Urodzony w Giessen, aktor stał się znany w 2002 roku z roli serialu ARD i serialu młodzieżowym "Sternenfänger", w którym grał u boku Nory Tschirner. Później pracował w "Polizeiruf 110", też znany z filmów Rosamunde-Pilcher w polsce emitowane są na Romance TV. Dodatkowo z "Promi Big Brother" i "X Factor" jako prezenter.

W tym samym był też prezenterem w ostatnich latach, w tym nagrody Teddy Award, Gali Aids w Kolonii oraz charytatywną kolację Federalnej Fundacji Magnusa Hirschfelda. (Queer.de)

Tagi: coming out
10:43, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Post udostępniony przez Pawel Rabiej (@pawelrabiej)

 

Piękne słowa wsparcia od Joanny Podgórskiej z @tygodnikpolityka ------ Dzień dobry, Zaproszenie do poparcia I Marszu Równości w Rzeszowie to dla mnie ogromny zaszczyt. Bardzo dziękuję. W załącznikach przesyłam zdjęcie i krótki list. Niestety, nie będę mogła być z Wami na miejscu (no dobrze, przyznaję, że tym niestety jest trochę hipokryzji. Będę wtedy na Krecie). Trzymam kciuki za frekwencję, atmosferę i żeby nie padało �� Joanna Podgórska ------ Moja córka miała sześć lat, kiedy po raz pierwszy zabrałam ją na warszawską Paradę Równości. Chciałam, żeby zobaczyła, że świat jest różnorodny i kolorowy. Narysowała tęczę dla Szymon Niemiec który był wówczas jednym z organizatorów Parady. Kiedy wręczała Szymonowi obrazek, podbiegł do niego dresiarz i wylał mu na głowę miskę budyniu. Moja córka jednego dnia dowiedziała się czym jest tolerancja i czym jest homofobia. Życzę Wam, żeby Pierwszy Marsz Równości w Rzeszowie był wyłącznie lekcją tolerancji. Trzymajcie się! Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie… Joanna Podgórska "Polityka" #polityka #lgtbq #marszrownosci #miłość #wsparcie #marszrownosci #prideparade #pride #rzeszów #podkarpacie #humanrights #rainbow #��#dziennikarstwo #wspaniale #dziękuję #gayrights #lesbianrights #rzeszow #polityka #polishlgbt

Post udostępniony przez Marsz Równości w Rzeszowie (@marsz.rownosci.rzeszow)

 

Zapraszamy do rzeszowskiego ratusza na debatę polityczną z sojuszniczkami i sojusznikami środowisk #lgbt Będziemy mieli przyjemność gościć: @samolinska z @partiarazem @arturdunin z @platformaobywatelska @joanna.sw i Tomasz Kamiński z @sldpoland Czekamy na Was 30��06��2018 Patronat medialny @queer.pl #rzeszów #marszrownoscirzeszow #marszrownosci #polityka #partiarazem #sld #po #rzeszow #prideparade #pride #gay #lesbian #rainbow #solidarity #prawo #humanrights #gayrights #warszawa

Post udostępniony przez Marsz Równości w Rzeszowie (@marsz.rownosci.rzeszow)

 

A perfect gift to start my day. Thanks, Harper. ❤️

Post udostępniony przez Neil Patrick Harris (@nph)

 

No to Paweł od dzisiaj jest magistrem ;) #polishboy #polishgay #instagay #love #loveislove #piotrandpawel #study #gay

Post udostępniony przez Piotr and Paweł (@piotrandpawel)

 

Post udostępniony przez Michael Turchin (@michaelturchinart)

 

Post udostępniony przez David Burtka (@dbelicious)

 

Post udostępniony przez Sam Smith (@samsmithworld)

 

Post udostępniony przez ������Natalka & Natalka������ (@zuchdziewuchy)

 

Post udostępniony przez Fredrik Eklund (@fredrikeklundny)

 

Post udostępniony przez troye sivan (@troyesivan)

 

Post udostępniony przez Matt Bomer (@mattbomer)

 

Post udostępniony przez ���� ���������������� ���� �������� �� (@sdweddingsbygina)

 

Post udostępniony przez ��Johnny Webby�� (@johnnywebb90)

 

Post udostępniony przez GAY WEDDING BLOG UK (@gayweddingblog)

 

Post udostępniony przez griffingriffinlighting (@griffingriffinlighting)

Tagi: instagram
10:43, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
piątek, 15 czerwca 2018

Pinksixty News wiadomości LGBT - aresztowanie działacza Petera Tatchella. Policja francuska dwóch mężczyzn oskarżyła o podejrzenie planowego ataku w imię Państwa Islamskiego, atak terrorystyczny miał być skierowany przeciwko homoseksualnym osobom.

Wyrok Sądu Najwyższego to historyczne zwycięstwo równości w Polsce! Swoim wyrokiem Sąd Najwyższy dobitnie potwierdził, że nikogo nie można dyskryminować ze względu na orientację seksualną w dostępie do usług.

Oczekuje się, że 35 000 osób pojawi się w popularnym gejowskim ośrodku na południu Hiszpanii, na świętować Sitges Gay Pride w ten weekend. Ellen wraca do swoich korzeni jako komik w stand- up.

Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV

Sir Elton John udzielił wywiadu dla BBC Newsnight, wyraził swoją frustrację, że techniczni giganci nie robią wystarczająco dużo, aby zapewnić ludziom bezpieczeństwo w Internecie i powiedział, że będzie zachęcał ludzi do zaprzestania korzystania z platform społecznościowych, które nie traktują poważnie nadużyć, miedzy innymi mówi że portale społecznościowe mowę nienawiści do osób LGBT. 

Mężczyźni homoseksualni dzielą się tym, że po raz pierwszy uświadomili sobie, że są gejami, po raz pierwszy doświadczają homofobii i po raz pierwszy trzymają się za ręce z innym mężczyzną.

Najnowszy Heritage Minute jest także pierwszym LGBT. Opowiada historię gejowskiego działacza Jima Egana i jego walki o równość.

Argentyńska Izba Deputowanych Argentyny debatowała 21 godzin nad projektem legalizacji aborcji. Była to najdłuższa dyskusja w historii parlamentu. Większość deputowanych zagłosowała za przyjęciem ustawy legalizującej aborcję do 14 tygodnia bez ograniczeń i za darmo. Ustawa trafi teraz do Senatu. (Radio Zet)

Biskup William Barber: Polityka USA dotyczące opieki zdrowotnej, ubóstwa jest niemoralna i stanowi zagrożenie dla demokracji. Ponad 300 katolickich biskupów ostro krytykowało politykę imigracyjną administracji Trumpa, wzywając do zakończenia rozdzielania dzieci-imigrantów od ich rodziców i potępiali politykę emigracyjną Prokurator generalny Stanów Zjednoczonych Jeff Sessions.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowej

Tagi: LGBT news Ploty
20:29, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Piotr i Paweł na paradzie równości

Zuch Dziewuchy na paradzie równości

Greg i Sylwester - historia Wietnamczyka, którego poznaliśmy w trakcie naszej podróży. Opowiedział nam trochę o życiu społeczności LGBT w Wietnamie, o coming outach, o prawach równościowych w jego kraju, o tym jak są postrzegani geje przez Wietnamczyków.

Podróże KaDo - Piedra del Penol w Kolumbii

Tyler Oakley - kiedy bycie LGBT jest kwestią życia lub śmierci oraz seniorzy LGBT i młodzież rozmawiają o nadchodzących wydarzeniach

Ćwiczenia z Tom Daley

Matt Dallas i Blue Hamilton

McHusbands - dwóch tatusiów

Team2Moms - dwie mamy z dziećmi

Husband i Husband

PJ McKay i Thomas McKay

Davey Wavey - nakręcił hołd dla gejowskiego porno XXX "scena z brzoskwinką" z filmu "Call Me By Your Name"

Tagi: vlog
10:08, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Peter Tatchell, aktywista ruchu LGBT, został zatrzymany po tym, jak nieopodal Kremla rozpoczął pikietę w proteście przeciw prześladowaniu gejów w Czeczenii. Został już zwolniony.

O zwolnieniu aktywisty powiadomiła ambasada Wielkiej Brytanii w Moskwie. "Nasi pracownicy pomagają Peterowi Tatchellowi, który został zatrzymany i następnie zwolniony" - podało przedstawicielstwo. Dziennik "RBK" poinformował, że Tchatell został zwolniony po sporządzeniu protokołu o wykroczeniu administracyjnym.

Aktywista rozpoczął jednoosobową pikietę na placu Maneżowym, trzymając w rękach plakat z napisem po angielsku: "Putin nie przeciwdziała torturowaniu w Czeczenii osób homoseksualnych". 

W przeszłości brał udział w parada Gay Pride w Moskwie i w trakcie jednej z nich w 2009 roku został zatrzymany. (Onet.pl)

Brutalnie zaatakowany w Rosji gejowski kibic piłkarski ma poważne obrażenia mózgu. O. Davrius i jego partner udali się do Rosji z Francji, aby dopingować swój kraj, ale zostali pobici w Petersburgu po złapaniu taksówki. Ich telefony i portfele zostały skradzione podczas strasznego ataku.

Davrius doznał cięższych obrażeń niż jego partner, cierpiąc z powodu złamania szczęki, kontuzji mózgu i otwartego uszkodzenia czaszkowo-mózgowego. Dwóch mężczyzn zostało aresztowanych w związku z atakiem. (GT)

Wczoraj zaczęły Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Rosji, wielu nazywają je propagandą Putina. Działacze LGBT i wielu inny mówią nienawiści, brytyjski działacz Peter Tatchell, za protest przeciw homofobii w Czeczenii.

Tagi: LGBT news
10:07, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Dziewczyna Lexie, podzieliła się zdjęciem swojej babci jak prasuje jej biseksualną flagę: "Wstałam dziś rano, aby przygotować się na paradę DCPride. Moja babcia weszła do mojego pokoju, spojrzała na moją flagę i powiedziała: "Och, to musi być wyprasowane wszystkie zagniecenia!" Taki prosty gest, ale ma dla mnie tyle miłości i znaczenia."

Później opowiedziała o niej więcej: "Minęło wiele lat, zanim ujawniłam się do niej ze strachu, że zobaczy mnie inaczej, ale nic się nie zmieniło. Powiedziała: "W porządku, w porządku". Nauczyła mnie kochać i akceptować wszystkich ludzi, a ona zawsze mnie wspierała."

Tagi: foto LGBT
10:07, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Finał 10. sezonu "RuPaul's Drag Race" 29 czerwca, a tymczasem stacja produkująca show - VH1 - ogłosiła właśnie, że kontrakty zostały podpisane: jedenasty sezon kultowego programu będziemy mogli obejrzeć w przyszłym roku.

Mama Ru napisała w swym własnym stylu: "After 10 sickening seasons, the Drag Race phenomenon is just getting started". To jest rzeczywiście "sickening", bo - lojalnie ostrzegamy - Ru uzależnia.

Pamela Post, menadżerka z VH1 dodała, że "jest zjawiskiem bez precedensu, by po 10 sezonach oglądalność programu nadal cały czas rosła. Naprawdę czujemy, że dopiero zaczynamy!". (Replika)

Ujawniony aktor, reżyser i pisarz Rupert Everett przy okazji promocji swojego nowego filmu o Oscarze Wilde opowiedział nieco o tym, jak to jest być gejem w Hollywood. Twórca przyznał, że w przeszłości duże wytwórnie filmowe odmawiały mu angażu w swoich produkcjach wyłącznie z powodu orientacji seksualnej aktora. "Myślę, że Hollywood jest... bardzo hetero, bardzo ekskluzywne i bardzo męskie. (...) Jeśli jesteś homo w Hollywood, to jesteś obywatelem drugiej kategorii" - Queer.pl

Plus wywiady dla GayStarNews i PinkNews miedzy innymi że Oscar Wilde prawdopodobnie nie użyłby Grindra, gdyby żyłby dzisiaj, ponieważ kochał "romantyzm".

Adam Rippon otwiera w programie MTV -TRL, na temat wyjścia z szafy.

W tym roku przypada 20. rocznica Trevor Project, którego misją jest zapewnienie wsparcia kryzysowego i profilaktyki dla osób z problemami akceptacją i myślami samobójczy LGBTQ. Tegoroczni współgospodarze gali, medaliści Igrzysk Olimpijskich Adam Rippon i Gus Kenworthy rozmawiają o gali i znaczeniu wspierania społeczności LGBTQ.

Lucy d'Arc - drag queen młodego ale strasznie zdolnego pokolenia była ostatnim gościem w trzecim sezonie "Jej Perfekcyjność zaprasza na drinka".

Piotr Grabarczyk - Wracam z grą "Nigdy, przenigdy!" czyli polską adaptacją kultowego "Never Have I Ever". Tym razem w roli gościa Ewelina Lisowska! Sprawdzajcie jej nowy teledysk do utworu "T-shirt".

Piątka Queer Eye gościli w programie The Late Late Show, aby pomóc Jamesowi Cordenowi w pomocy gitarzyście Timowi Youngowi, zmienić wizerunek.

Queer Eye - Karamo Brown otwiera się na temat odkrycie, że ma 10-letniego syna, gdy miał 26 lat

Hayley Kiyoko pomaga swojej fance prosić dziewczynę żeby szła z nią na bal szkolny

Ellen straszy Anne Hathaway

W 2018 roku Joanna Kołaczkowska w programie "Jej Perfekcyjność zaprasza na drinka" wyznała, że jej największym niespełnionym marzeniem jest cofnąć TIRa z naczepą. Postanowiliśmy spełnić to marzenie...

Tagi: Ploty
10:07, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Byron and Matt became new parents when they welcomed their son into the world on April 30, 2018! ������❤️���� The new dads can’t thank their surrogate, Misty, enough for helping them realize their dream of fatherhood! ���� • But what happens after the pregnancy is over? • Byron and Matt, and their surrogate Misty and her husband Blake, shared with us a bit about their surrogacy experience and the unique relationship that formed during the pregnancy and birth. They also discuss ways for keeping the relationship alive between the surrogate and intended parents. • Read about their experience and get their suggestions by clicking the link in our bio to read: “Keeping the Relationship With Your Surrogate After A Baby.” ����‍��‍����❤️ (with @circlesurrogacy)

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

 

Will ���� and Neil �������������� met in a gay bar on gay pride. ����‍❤️‍��‍�� A decade later, now they're dads. ��‍��‍�� Read their story by clicking the link in our bio! . . . #GayDads #TwoDads #LoveMakesAFamily #proudFamily #GayDadFamily #LGBTQFamily #GayDadsAroundTheWorld

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

 

Dzisiaj Polska postawiła krok milowy w stronę równouprawnienia osób LGBT! Zobaczcie kilka zdjęć, które @agata.kubis zrobiła dla @okopress dzisiaj pod Sądem Najwyższym tuż przed wydaniem wyroku��️‍����️‍����️‍�� #kampaniaprzeciwhomofobii #drukarzZlodzi #kph #sadnajwyzszy

Post udostępniony przez Kampania Przeciw Homofobii (@kph_official)

 

Wspaniała wiadomość! Sąd Najwyższy oddalił kasację Zbigniewa Ziobry w sprawie drukarza z Łodzi, który odmówił wykonania usługi na rzecz organizacji LGBT+ To wielki sukces w walce z dyskryminacją w Polsce i przypomnienie, jak wielką rolę odgrywa niezależność sądownictwa. Gratulacje dla Pawła Knuta - dzisiejsza decyzja to efekt jego ogromnej pracy. [Ekipa MNW] #equality #sądnajwyższy #miloscniewyklucza #mnw #loveislove #gay #lesbian #bisexual #transgender #pride #lgbt #lgbtcommunity #warsaw #poland

Post udostępniony przez Miłość Nie Wyklucza (@miloscniewyklucza)

 

Fot. Olga Wąsik #equalityparade #paradarownosci2018 #warszawadlarówności #wspólnasprawa #love #rainbow #wspieramparadę #warsawpride #equality #colorful #people

Post udostępniony przez Parada Równości (@paradarownosci)

 

Co dwa głosy to nie jeden! ���� #lgbt #lgbtq #lgbta #lesbian #gay #bisexual #transgender #queer #asexual #pansexual #pride #gaypride #lgbtpride #instagay #loveislove #tylkorownosc #choir #polishgay #polishlesbian #gaypoland #lgbtcommunity #equality #poland #beautiful #sunnyday #rehearsal #teamwork #funday #krakofonia

Post udostępniony przez ���� Chór Krakofonia ���� (@krakofonia_chor)

 

Kolejne słowa wsparcia od @bearsofpoland �� Chłopaki czekamy na Was w Rzeszowie������ #marszrownoscirzeszow #marszrownosci #rzeszów #polishlgbt #�� #bears #of #poland #prideparade #pride #równość #rainbow #tęcza #�� #lgtbq #gayrights #lesbian #gay #wsparcie #solidarity #rzeszow #przyjaźń #niedźwiedź #love #kochamywas

Post udostępniony przez Marsz Równości w Rzeszowie (@marsz.rownosci.rzeszow)

 

Post udostępniony przez Rene Kelley ��️‍��❤��������������️‍�� (@rennypoohpooh)

 

Post udostępniony przez TheRealDadsofNewYork (@therealdadsofnewyork)

 

Post udostępniony przez Nosso Amor Existe Oficial (@nossoamorexiste)

 

Post udostępniony przez Eynsham Hall (@eynshamhall)

 

Post udostępniony przez Travis ���� & Remy ���� (@chapteroftwo)

 

Post udostępniony przez Piotr Grabarczyk (@grabari.pl)

 

Polska otwarta, równa, tolerancyjna, kolorowa i uśmiechnięta �� Byliśmy na #ParadaRówności!�� Dziękujemy za świetnie spędzony czas wśród radosnych i wolnych ludzi ✌�� #uśmiech #parada #paradarówności2018 #Polska #Warszawa #PlatformaObywatelska #wolnosc #rownosc #tolerancja #tęcza @trzaskowskirafal @monika_wielichowska @michal.szczerba

Post udostępniony przez Platforma Obywatelska (@platformaobywatelska)

 

Post udostępniony przez Eric Radford (@ericradford85)

 

Post udostępniony przez Queerty (@queerty)

 

Post udostępniony przez Alex G (@alexgmusic7)

 

Today for #FlagDay we honor the late #GilbertBaker, who created the ��️‍�� flag in 1978 in San Francisco. Our community’s flag has changed over the years, but what remains true is that we are a diverse and beautiful community. ❤️���������� (Photo credit: FREDRIK PERSSON/AFP/Getty Images)

Post udostępniony przez Logo (@logotv)

 

Post udostępniony przez 27/7/2016 ... X (@invisiblelesbian)

 

We just launched an augmented reality tifo supporting all the forbidden LGBTQ love in Russia and the world. Try it out at tifo.marriageunblocked.com and share a message of equality at #WorldCup2018! #PrideMonth

Post udostępniony przez Björn Borg (@bjornborg)

Tagi: instagram
10:06, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 14 czerwca 2018

444

W Moskwie Rosji, aresztowano działacza Peter Tatchell, po przeprowadzeniu jednoosobowego protestu przeciwko braku reakcji prezydenta tego kraju Putina na prześladowanie osób homoseksualny w Czeczenii.

Później go zwolniono z posterunku policji w Moskwie. Oświadczenie na Twitterze na koncie Tatchella brzmi: "Peter Tatchell został zwolniony. Rozmawiałem z konsulem generałem brytyjskim, który powiedział, że został zwolniony za kaucją i był dobrze traktowany." Dodał "Dziękuję za wszystkie życzenia. Pamiętajmy o strasznej sytuacji LGBT w Rosji i Czeczenii." (PinkNews)

Pinksixty News wiadomości LGBT - W związku z rozpoczęciem Mistrzostw Świata 2018 w Rosji kibice LGBT obawiają się o swoje bezpieczeństwo nie będzie bezpieczeństwo dla nich.

Na dorocznym zjeździe American Medical Association przyjęło dwie uchwały dotyczące polityki pro-LGBT, a także wezwało do zaostrzenia przepisów dotyczących broni.

Administracja Trumpa zyskała reputację odrzucenia polityki uchwalonej w latach Obamy, ale przyjęła jeden plan Białego Domu Obamy dotyczące walki z epidemią HIV/AIDS.

Kanadyjska telewizja LGBTQ - OUTtv i linie kanadyjskie AirCanada, będzie można oglądać programy LGBT z Out TV na pokładzie samolotu.

Will i Grace świętuje miesiąc Pride, publikuje nostalgiczną kompilację wideo najlepszych przełomowych momentów z poprzednich sezonów.

Historia API TransFusion, pierwsze narodowe zgromadzenie dla osób z wysp Azji i Pacyfiku, dotyczące aktywistów LGBTQ, którzy walczyli o wyzwolenie od lat 80. XX którzy nie byli biali.

Carlos Pons Guerra tworzy prace, sztukę które często badają kwestie związane z płcią i tożsamością seksualną

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowej

Tagi: LGBT news Ploty
19:29, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

kph15

Sąd Najwyższy rozpatrzy kasację prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry w sprawie łódzkiego drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT. W dotychczasowych instancjach sądy podtrzymywały winę drukarza, Adama J. uznając go winnego wykroczenia.

Zbigniew Ziobro w swojej skardze wskazał na rażące naruszenie przez Sąd Okręgowy przepisów proceduralnych poprzez nierozpoznanie szeregu zarzutów zawartych w apelacjach obrońcy i prokuratora oraz argumentów, które strony przedłożyły w celu wykazania niesłuszności wyroku sądu pierwszej instancji.

Aktualizacja 

Historyczne zwycięstwo! Sąd Najwyższy oddalił kasację Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro ws. drukarza z Łodzi. Konsumenci LGBT chronieni przez polskie prawo!

Wyrok Sądu Najwyższego to historyczne zwycięstwo równości w Polsce! Swoim wyrokiem Sąd Najwyższy dobitnie potwierdził, że nikogo nie można dyskryminować ze względu na orientację seksualną w dostępie do usług. 

Kampania Przeciw Homofobii oświadczenie: 

Wyrok Sądu Najwyższego to historyczne zwycięstwo równości w Polsce! – tak dzisiejszą decyzję Sądu Najwyższego skomentowała Kampania Przeciw Homofobii. Chodzi o oddaloną dzisiaj kasację Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro w sprawie drukarza z Łodzi, który kierowany homofobicznymi pobudkami odmówił wykonania roll up’u organizacji LGBT. Tym samym w mocy pozostaje wyrok Sądu Okręgowego w Łodzi, w którym uznano drukarza za winnego popełnienia wykroczenia a także potwierdzono, że nikogo nie można dyskryminować ze względu na orientację seksualną w dostępie do usług.  

Wyrok w sprawie drukarza z Łodzi to wielkie święto równości. Decyzja Sądu Najwyższego potwierdza, że art. 138 Kodeksu wykroczeń, zakazujący nieuzasadnionej odmowy świadczenia usługi chroni również przed przypadkami dyskryminowania osób z uwagi na orientację seksualną czy tożsamość płciową.

W trakcie trwania postępowania w tej sprawie wydano łącznie 4 wyroki w różnych instancjach. Za każdym razem sądy uznawały drukarza za winnego popełnienia zarzucanego wykroczenia. Jednolite stanowisko różnych sądów, w tym Sądu Najwyższego stanowi w mojej ocenie wyraźny sygnał ze strony wymiaru sprawiedliwości, że osoby nieheteroseksualne również zasługują na równe taktowanie i ochronę godności bez względu na to kim są i kogo kochają. – decyzję Sądu Najwyższego komentuje pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego, adw. Paweł Knut z Kampanii Przeciw Homofobii i dodaje –  Wydane rozstrzygnięcie jest kolejnym kamieniem milowym, we wzmacnianiu ochrony przed dyskryminacją osób LGBT w Polsce.

Od drukarni do Sądu Najwyższego – sprawa krok po kroku

Odmawiam wykonania roll up’u z otrzymanej grafiki. Nie przyczyniamy się do promocji ruchów LGBT naszą pracą”. Maila o takiej treści otrzymała organizacja społeczna LGBT Business Forum, która zamówiła w łódzkiej drukarni usługę wykonania roll upu z logotypem organizacji i jej facebookowym adresem. O zajściu poinformowała Rzecznika Praw Obywatelskich, który sprawę przekazał Policji. W lutym 2016 roku Policja skierowała do Sądu Rejonowego dla Łodzi-Widzewa w Łodzi wniosek o ukaranie pracownika drukarni wskazujący, że jego zachowanie doprowadziło do popełnienia wykroczenia z art. 138 Kodeksu wykroczeń. Sąd uznał pracownika winnym i wymierzył mu karę grzywny w wysokości 200 zł. Wówczas w sprawę zaangażował się Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro wydając oświadczenie krytykujące wyrok. Na jego polecenie do sprawy przyłączyła się Prokuratura Okręgowa w Łodzi. Finalnie sprawa została skierowana do Sądu Okręgowego w Łodzi, który uznał drukarza winnym. Z wyroku nie był jednak zadowolony Minister Ziobro, który skierował do Sądu Najwyższego kasację od wyroku Sądu Okręgowego w Łodzi, wnosząc o uchylenie wyroku i uniewinnienie pracownika. W dniu 7 czerwca Sąd Najwyższy oddalił kasację Prokuratora Generalnego, dobitnie potwierdzając, że nikogo nie można dyskryminować ze względu na orientację seksualną w dostępie do usług.

Wielkie święto równości

Wyrok Sądu Najwyższego to historyczne zwycięstwo równości w Polsce! Dzisiaj postawiliśmy wielki krok w kierunku równouprawnienia osób LGBT. Wierzymy, że już wkrótce kwestie zmian prawnych dotyczących osób LGBT nabiorą tempa. A to pozwoli gejom, lesbijkom, osobom biseksualnym i transpłciowym mieszkającym w Polsce żyć godnie i na równi z innymi – mówi patrząc z nadzieją w przyszłość Cecylia Jakubczak z KPH. Z wyroku niewątpliwie zadowolona jest osoba reprezentująca organizację LGBT Business Forum, który tak komentuje decyzję sądu

Wyrok, jaki zapadł dziś przed Sądem Najwyższym jest potwierdzeniem tego, że swoboda działalności gospodarczej – jak każda inna swoboda – nie jest nieograniczona i nie pozwala na dyskryminowanie ze względu na orientację seksualną. Jako osoba zajmująca się zarządzaniem różnorodnością i promowaniem postaw otwartości wśród przedsiębiorców, cieszę się z tego rozwiązania. Wierzę i mam nadzieję, że choć obecne władze Polski nie są skłonne zauważać istnienia i praw osób LGBT, to dzięki zastosowaniu odpowiednich, istniejących przepisów, możemy liczyć choć na minimum bezpieczeństwa w Polsce. Mam też nadzieję, że utrwalona linia orzecznicza w podobnych sprawach będzie ostatecznie czynnikiem, który sprawi, że osoby nieheteronormatywne doczekają się czasów, gdy przysługiwać im będzie pełna ochrona – tak jak reszcie społeczeństwa – stwierdza Jej Perfekcyjność.

Sąd Najwyższy stanął dziś po stronie tych, którzy chcą przy pomocy aparatu państwa gwałcić wolność - tak prokurator generalny Zbigniew Ziobro skomentował czwartkową decyzję Sądu Najwyższego o oddaleniu kasacji w sprawie drukarza, który odmówił druku plakatów LGBT.

Ziobro przypomniał również, że konstytucja chroni każdego w zakresie wolności sumienia i wyznawanej wiary. - Chroni również wolność gospodarczą i swobodę umów. Sąd Najwyższy całkowicie abstrahował od tych konieczności i poszedł w duchu poprawności politycznej, która pojawia się w niektórych krajach Zachodniej Europy, które w sposób represyjny przy użyciu przemocy państwa są wprzęgane w służbę ideologii aktywistów homoseksualnych. Z tym w sposób fundamentalny się nie zgadzam - oświadczył.

Stąd - jak dodał - jego decyzja o złożeniu kasacji, a także wniosku do Trybunału Konstytucyjnego. - Ufam, że Trybunał Konstytucyjny naprawi ten stan rzeczy zmuszania obywateli do wykonywania usług, które są sprzeczne z ich wartościami - oświadczył - TVN2

 

Tagi: news
13:04, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Post udostępniony przez Ada Eriksson (@ada_erikssonn)

Małym miasteczku Seyðisfjörður, na Islandii gdzie mieszka około 700 osób. Stworzyli ich ba najbardziej uroczą tęczową ścieżkę, aby pokazać wsparcie dla mieszkańców LGBTQ❤️

Ścieżka z cegły została pomalowana pośrodku głównej ulicy przechodząc przez miasto, zarówno mieszkańcy, jak i lokalne firmy wzięli udział w malowaniu drogi w tęczowych kolorach.

Dodam samej stolicy Islandii Reykjavík, organizuje doroczną paradę Pride, w której zazwyczaj przyciąga ponad 100 000 osób - mniej więcej jedną trzecią mieszkańców całego kraju. Jest to jedno z największych wydarzeń na Islandii, które organizatorzy nazywają "największą małą paradą" na świecie.

W małym miasteczku Seyðisfjörður organizuje wydarzenia Pride już od 2014 r., Kiedy lokalny mieszkaniec Snorri Emilsson nie był w stanie wyruszyć w podróż do stolicy, a zamiast tego zorganizował własną nieformalną imprezę z Pride.

Tagi: foto
09:24, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Grzegorz Krychowiak - piłkarz reprezentacji Polski akceptująco nt. homoseksualności wśród piłkarzy. A wszystko na tuż przed Mundialem, kiedy oczy całego świata są skierowane na mistrzostwa. Dlatego Krycha tym bardziej dziękujemy Ci za Twój głos. 

Tagi: sport
09:24, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Osoby LGBT+ potrzebują Twojego wsparcia. 

Jednym z najważniejszych sposobów walki z homofobią, bifobią i transfobią jest stworzenie osobom LGBT+ bezpiecznej przestrzeni do coming outu, czyli mówienia innym o swojej orientacji psychoseksualnej lub tożsamości płciowej.

Dotyczy to nie tylko życia prywatnego, lecz także sytuacji publicznych: wizyty u lekarza, rozmowy na uczelni, w urzędzie, czy w miejscu pracy.

Dlatego przypominamy nasz plakat, dzięki któremu możesz łatwo zakomunikować innym, że jesteś osobą, przy której nie trzeba się bać.

Co zrobić? To proste:
Pobierz plakat z naszej strony TUTAJ
Wydrukuj go, podpisz się na nim i powieś w swoim miejscu pracy – w biurze, w gabinecie lekarskim, przy biurku…
Koniecznie podaj dalej informację o plakacie!

Takie wsparcie jest na wagę złota 

[Ekipa MNW]

Tagi: LGBT
09:24, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Piosenkarka Camila Cabello, do swoich fanów LGBTQ i życzyła im "Happy Pride" podczas jej występu w Brixton. 21-letnia piosenkarka machała tęczową flagą, wykonując taneczny utwór Into It, z jej debiutanckiego albumu. Pokazała również obrazy Marszów Kobiet i Imigracji, mówiąc tłumom: "Zjednoczeni którzy, co kochamy najbardziej, czyli muzykę".

Tagi: Ploty
09:23, lukeblog
Link Dodaj komentarz »