Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
wtorek, 20 czerwca 2017

"Jeśli każdy będzie miał swoją własną solidarność oznacza to koniec Unii Europejskiej. Dla nas, dla krajów Beneluksu, prawo mniejszości, rządy prawa, prawa opozycji, prawa dziennikarzy to część europejskiego DNA" - mówił w trakcie konferencji prasowej w Warszawie ujawniony premier Luksemburga, Xavier Bettel. W stolicy premier Beata Szydło spotkała się z szefami rządów państw Grupy Wyszechradzkiej i Beneluksu.

Mogła się o tym przekonać sama Beata Szydło, gdy w trakcie konferencji padały słowa nie zawsze dla Polski wygodne. Premier Słowacji, Robert Fico, podkreślał: "Jestem przekonany, że przyszłość Unii Europejskiej może być pozytywna tylko jeśli utrzymamy jedność wszystkich 27 państw członkowskich. Wymaga to jednak kilku istotnych warunków, które muszą zostać spełnione".

Rozmawiajmy ze sobą, a nie o sobie - podsumował na Twitterze spotkanie w Warszawie Bettel (Queer.pl)

Tagi: news
15:07, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Europejski Trybunał Praw Człowieka orzekł że tak zwana ustawa "zakaz propagandy homoseksualnej" w Rosji zachęca do homofobii i dyskryminuje osób homoseksualny. Sędziowie w Strasburgu powiedzieli, Rosja dyskryminowała trzech działaczy LGBT którzy protestowali na ulicy przeciwko prawu. 

Ustawa rosyjska narusza artykuł 10 (wolność słowa) i artykuł 14 (zakaz dyskryminacji) z Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.

Została ona przyjęta w 2013 roku, "zakaz promocji homoseksualizmu" wśród osób poniżej 18 roku życia. Prawo te „wzmocnia i stygmatyzuje oraz uprzedza dodatkowo zachęca do homofobi”, orzeczeniu mówi Trybunału.

Trybunał nakazał Rosji zapłacić działaczom trójce uszkodzenie między 8,000 euro i 20.000 euro. (BBC News)

Tagi: news
11:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Bycie homoseksualistą i muzułmaninem - jest to zgodne? W Islamie homoseksualizm jest uważany za grzech, ale francuski imam homoseksualny Ludovic Mohamed Zahed, naucza że islam jest inny niż to co mówią.

Tagi: dokument
10:15, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Minister sprawiedliwości chce pomóc drukarzowi, skazanemu przez trzy instancje sądów na grzywnę 200 zł za odmowę wydrukowania plakatów dla organizacji LGBT. Drukarz zasłonił się klauzulą sumienia, sądy jej nie uznały, organizacje katolickie go bronią, minister za nimi także.

Napisałem na Twitterze, że postępowanie ministra jest legalizacją dyskryminacji. Zapytałem, czy legalne teraz będzie - zdaniem ministra - niewpuszczenie do restauracji Żyda lub prawosławnego. I rozpętało się piekło.

Atak poszedł wzdłuż dwóch głównych linii. Pierwsza brzmiała: "W moim biznesie mogę robić co chcę i z kim chcę i wszystkim wara od tego, bo jest wolność" (pan Janusz). Druga: "Klauzula sumienia jest konieczna i panu też się przyda, jak ktoś przyjdzie do pana wydrukować ulotki z treścią faszystowską" (pani Ilona).

Jestem załamany taką kiepską argumentacją. Napisałem kilka dni temu na Twitterze, że zaczynam wierzyć, że wyjście Polski z UE jest możliwe, bo ludzie tak bardzo nie rozumieją tego, co się dzieje, i nie chcą zrozumieć, że ulegają prostackim populistycznym zabiegom polityków, którzy teraz spychają tych ludzi w przepaść, by potem powiedzieć, że trzeba w tę otchłań zepchnąć całą Polskę, bo większość suwerena leży już na jej dnie.

Samodzielne myślenie i chęć poznania faktów przed zajęciem stanowiska zaczynają w zastraszającym tempie ustępować szybkości wpisu na Twitterze. Najważniejsze, to kogoś o innej opinii zaorać. Wszystko jedno jak i czy z sensem. Kto orze szybciej, ma rację. PRL okazuje się być zbyt blisko nas. Chcemy, żeby wszystko było jasne i proste, białe to białe, czarne to czarne, i ja mam zawsze rację.

Zbyt wielu ludzi w Polsce pojmuje wolność jako zgodę na wszystko, na każde zachowanie, także to raniące innych i ograniczające ich wolność. Tak zachowuje się pani z Ursynowa opisana w artykule w "Newsweeku" o Miasteczku Wilanów. Pani jest zirytowana, bo jak przyjeżdża do dzieci do Wilanowa, to nie może tam wywiesić prania na balkonie, bo zakazuje wspólnota. "Mój balkon, mogę robić co chcę i wieszać co chcę" - mówi pani.

Nie, nie może pani. Estetyka budynku jest dobrem publicznym. Tak jak ja nie mogę urządzać w domu koncertów rockowych o godz. 3 nad ranem, bo to ingeruje w wolność sąsiadów do ciszy w nocy. Cisza w nocy jest dobrem publicznym, podobnie jak możliwość nieoglądania bielizny owej pani i jej dzieci na balkonie.

Takie przykłady braku wolności słyszę często od Polaków odwiedzających USA. Wielu z nich wręcz uważa, że to państwo policyjne, bo rada osiedla zwraca im uwagę, że na osiedlu kosimy trawę. Ano kosimy, żeby było ładnie dla wszystkich.

Lata temu oglądałem na Kapitolu w Waszyngtonie demonstrację amerykańskich rolników przeciwko koncernom mięsnym. Razem ze mną oglądał ją przebywający z wizytą w USA Andrzej Lepper. Staliśmy obok siebie patrząc, jak rolnicy grzecznie stoją na skrawku chodnika wyznaczonym przez policję. Pilnował ich JEDEN policjant.

Pan Lepper był zbulwersowany: - Ale jak to, jeden policjant? Boją się jednego policjanta? Jakbym tu był z kolegami, to byśmy już szturmowali Kongres!

Ano, liberum veto ponad wszystko. Zatrzymają mnie dopiero, jak mnie zakują w kajdanki.

Nie, wolność nie oznacza, że wolno wszystko. Wolność zawsze jest ograniczona wolnością innych. Do spokojnego przechodzenia pod Kongresem, albo do spokoju nieoglądania majtek pani z Ursynowa.

Pojawiający się masowo wczoraj na Twitterze drugi argument w sprawie drukarza powoduje, że jeszcze bardziej opadają mi ręce. Porównywanie pomocy poprzez druk w dokonaniu czynu nielegalnego (jakim jest w Polsce propagowanie faszyzmu) do czynu legalnego (jakim wciąż jeszcze jest walka o prawa mniejszości seksualnych) jest po prostu głupie. I pokazuje prawdziwą naturę ludzi, którzy takiego porównania dokonują.

Kasacja pana ministra Ziobry w sprawie drukarza oznacza zgodę państwa na zamykanie się Polski w gettach. Jeśli wolno użyć klauzuli sumienia w sprawie gejów, to czy wolno jej użyć w sprawie Żydów, czy katolików? A w sprawie wrogiej drużyny piłkarskiej? A w sprawie nielubianej dzielnicy miasta? Tu nie wpuścimy dziennikarzy GW, a tam dziennikarzy GP?

Gdzie minister postawi granicę, jak prywatna restauracja nie przyjmie wycieczki z Niemiec, albo nie wpuści cygańskiego dziecka? Czy złoży kasację w obronie kierowcy taksówki, który wywiesi na drzwiach auta kartkę: "Nie wożę zwolenników PiS-u"? Co zrobi prokuratura, jak niewierzący właściciel sklepu spożywczego skorzysta z klauzuli sumienia wobec wierzących z przechodzącej obok pielgrzymki?

Działanie pana ministra to przepis na dalsze podziały Polski. Jestem tym przerażony. Jak klauzula sumienia i sytuacja drukarza ma się do art. 32 pkt 2 Konstytucji: "Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny"? Czy może po prostu wykreślimy ten punkt w nowej, lepszej konstytucji, panie prezydencie? - Bartek Węglarczyk.

**********

Stanowisko Kampania Przeciw Homofobii ws. informacji o planowanej przez Ministra Ziobro kasacji wyroku ws. drukarza z Łodzi.

Wyrażamy głębokie zaniepokojenie wypowiedzią Prokuratora Generalnego udzieloną w trakcie piątkowej audycji w radiowej Jedynce na temat niedawno zakończonej sprawy tzw. drukarza z Łodzi.

Prokurator Generalny zapowiedział wniesienie w tej sprawie kasacji do Sądu Najwyższego, wskazując m.in., że „nie może być tak, że zmusza się ludzi wykonywania czynności, które są w sposób jaskrawy sprzeczne z ich wewnętrznymi przekonaniami, które gwałcą ich przekonania i są w ich hierarchii sumienia nieakceptowane“, a także, że „to jest fundamentalna zasada wolności i ja stoję po stronie wolności”.

Uzasadniając swoje stanowisko Prokurator Generalny podkreślił, że „chodzi mi o to, żeby środowiska homoseksualne nie wymuszały pod pretekstem homofobii angażowania się w ich ideologiczne pomysły ludzi, który się z nimi stanowczo nie zgadzają (...) czym innym jest ochrona osób z uwagi na te uprzedzenia co do życia prywatnego, a czym innym - przenoszenie tych prywatnych przekonań i narzucanie ich innym, i to siłą, przemocą państwa. Polska musi być państwem wolności i również środowiska homoseksualne nie chciałyby być zmuszane do drukowania w swoich drukarniach czy czasopismach umieszczania stanowisk, które krytykują ich poglądy, albo określają homoseksualizm jako chorobę“.

Nie kwestionujemy przy tym prawa Prokuratora Generalnego do skorzystania z przysługujących mu uprawnień. Nasz stanowczy sprzeciw wzbudza jednak sposób uzasadniania swojego stanowiska przez osobę pełniącą jedną z kluczowych dla polskiego wymiaru sprawiedliwości funkcji. W ocenie KPH wypowiedź Prokuratora Generalnego ma wyłącznie polityczny charakter. Stanowi wyraźny sygnał dla żyjących w Polsce osób LGBT, że nie mogą liczyć na ochronę ze strony państwa. Szczególnie niepokojące jest stosownie przez Prokuratora Generalnego retoryki, w której ofiary dyskryminacji przedstawia się jako oprawców. W naszej ocenie działanie Prokuratora Generalnego jest kolejnym krokiem na drodze do dalszego demontażu systemu ochrony praw człowieka w Polsce. Jesteśmy przekonani, że w razie wniesienia kasacji Sąd Najwyższy potwierdzi prawidłowość skazania drukarza w tej sprawie.

Tagi: kph news
10:15, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Droga do zatwierdzania małżeństw homoseksualny na Wyspach Owczych została zakończona. Duński parlament przyjął ustawę, aby umożliwić wyspom Owczym, małżeństwa osób tej samej płci, w głosowaniu zatwierdzonym 108-0. Narażę bez ślubów kościelny, tylko śluby cywilne. Pierwsze śluby homoseksualne oczekuje się odbędą w lipcu. (PinkNews)

 

Happy Fathers' Day from Daddy, Harper, Gideon and Papa. Being a parent is the single most challenging thing I've ever done/continue to do, but it's also far and away the greatest joy in my life. It has given me purpose, taught me patience, and expanded my heart. Thanks, @dbelicious, for taking the journey of two lifetimes with me. #grateful

Post udostępniony przez Neil Patrick Harris (@nph)

 

First Father's Day. I am the happiest man. ��

Post udostępniony przez Cheyenne Jackson (@mrcheyennejackson)

 

Happy Father's Day! These two make me the happiest. ❤️ @gberlanti

Post udostępniony przez Robbie Rogers (@robbierogers)

 

Happy #fathersday to the most magical father I know @nateberkus . Nothing compares to seeing your light shine through our daughters eyes. We love you.

Post udostępniony przez J E R E M I A H B R E N T (@jeremiahbrent)

 

To the love of my life...Happy Father's Day.

Post udostępniony przez Chris Landon (@thechrislandon)

 

Our first father's day meal @mcrsmokehouse ������

Post udostępniony przez Kieron Richardson (@mrkieronrichardson)

 

Happy Father's Day Dad! ❤️

Post udostępniony przez Jesse Tyler Ferguson (@jessetyler)

 

Happy Freddy Day Paps ❤

Post udostępniony przez Sam Smith (@samsmithworld)

Tagi: Ploty
00:42, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 19 czerwca 2017

te

Przypominamy o Żywa Biblioteka/Human Library Katowice, która otworzy się dla czytelników już w najbliższą środę i czwartek w godz. 10:00-17:00 w filii nr 14 MBP w Katowicach na ul. Piastów 20 na os. Tysiąclecia.

Stowarzyszenie Tęczówka jest partnerem tego wydarzenia, a patronatem Żywą Bibliotekę objęli Rzecznik Praw Obywatelskich i prezydent Miasta Katowice - dr Marcin Krupa. Organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach. Przyjdź, wypożycz, przeczytaj i poznaj! Serdecznie zapraszamy.

Tagi: news
22:55, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_orrgr3BJQq1tsitpw_540

Małżeństwa jednopłciowe nie są legalne w Szwajcarii, chociaż pary homoseksualne mają prawo do związków partnerskich zatwierdzone w 2005 roku.

Podczas gdy wielu deputowanych Szwajcarskich i też według sondażu 2015 większość szwajcarów są na rzecz równości małżeńskiej ale konserwatyści posłowie próbują wszystko zablokować ruchy w tym kierunku, a nawet je zakazać.

Ale niższa izba nie dawno głosowała 118 do 71 na korzyść rozpoczęcie parlamentarnej debaty na temat równości małżeństw, zaproponowane przez Zieloną Partie, która zbada również ideę rozszerzenia związków partnerskich na rzecz par heteroseksualnych. (The Local)

 Pinksixty News wiadomości LGBT

Vice News rozmawiał z czwórką ocalili z ataku na klub Pulse, opowiadają swoje doświadczenia z nocy koszmarnej.

Petter Wallenberg współpracował z muzykami i działaczami z Malawi, Ugandy i na Jamajce nad projektem Rainbow Riots.

Władimir Putin wywiadzie dla Olivera Stone, powiedział że jego obowiązkiem jest zatrzymać małżeństwa homoseksualne i walczyć z nimi, po takie związki nie przynoszą dzieci i Bóg kazał jemu to robić. 

Wyjaśnił uzasadnienie swoich przekonań anty-LGBTI: „Jako szef państwa dzisiaj uważam, że moim obowiązkiem jest podtrzymywać tradycyjne rodzinę wartości. Czemu? Ponieważ małżeństw osób tej samej płci nie przynoszą żadnych dzieci. Bóg kazał mi, muszę dbać o przerost urodzeń w naszym kraju. Musimy wzmocnić rodziny." (GayStarNews)

Eliza Michalik i Marcin Teller podsumują tydzień

Parady Gay Pride w weekend obywały wielu krajach stanach miedzy innymi Saloniki Grecja, Denver Kolorado,  Naples na Florydzie, Portland Oregon, Wiedeń Austria, Michigan, Boise Idaho, Utrecht Holandia, Rhode Island.

Sześciu członków Rady Doradczej przy prezydencie w sprawie HIV/AIDS zrezygnowali. We wspólnym oświadczeniu w Newsweeku, mówią, nie czują mogą skutecznie wykonywać swoją pracę przy prezydencie Trumpie. Trump zdjął stronie internetową Urzędu Krajowej Polityki AIDS, kiedy objął urząd, a nie wyznaczył nikogo osoby z Białego Domu do walki z epidemią AIDS. Rezygnacja jest tym momencie kiedy administracja Trumpa stara się uchylić ustawę dotyczące służby zdrowia Obamacare które uchylenie szczególnie zaboli osób dotkniętych HIV/AIDS. Trump nie dba o osobach HIV/AIDS i osoby takie nie będą mogli dostawać pomocy. Wśród osób zrezygnowano miedzy innymi Scott Schoettes. On jest dyrektorem projektu HIV w organizacji LGBT Lambda Legal.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news
20:58, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Nowootwarty meczet w Berlinie ma stać się miejscem spotkań nowoczesnych muzułmanów. Powołała go do życia prawniczka i obrończyni praw kobiet, kształcąca się na imama.

Meczet Ibn Ruszda i Goethego otwiera swoje podwoje w piątek (16.06.2017), na trzeciej kondygnacji ewangelickiego kościoła pw. św. Jana w Berlinie-Moabicie. Nazwa meczetu pochodzi od imienia arabskiego uczonego, lekarza i filozofa Ibn Ruszda, znanego także jako Awerroes (1126-1190) i niemieckiego poety i myśliciela Johanna Wolfganga Goethego. W meczecie tym kobiety i mężczyźni mają razem się modlić i słuchać kazań w myśl historyczno-krytycznej interpretacji Koranu. Świątynia ma być otwarta dla wszystkich, z jednym wyjątkiem – zaznacza kierująca meczetem Seyran Ates w rozmowie z portalem „Spiegel Online”. Nie mają tam wstępu kobiety w niqabach czy burkach. – Pełna osłona ciała nie ma nic wspólnego z religią, tylko jest polityczną manifestacją – podkreśla Ates, która jest także adwokatką, publicystką i obrończynią praw kobiet.

Z jej ust często padają polityczne wypowiedzi. Równocześnie z otwarciem meczetu na rynku księgarskim ukazała się jej najnowsza książka pt. „Selam, Frau Imamin” (Dzień dobry Pani Imam). Ta książka jest wyrazem jej oburzenia na fundamentalistyczne tendencje w islamie. Sama jest bowiem wierzącą muzułmanką, której przeszkadza to, że w Niemczech dominuje islam według wykładni tureckiego państwa. Większość imamów kwestionuje wolność religii, równouprawnienie i prawo do homoseksualnych związków. Są oni kaznodziejami wstecznej wersji islamu, co powoduje, że liberalni muzułmanie w Niemczech nie mają swojej duchowej przystani. (...) - Deutsche Welle.

Tagi: news religia
18:15, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

berkus1

Nate and Jeremiah by Design/TLC

Od poniedziałku do piątku: E! News o 22:00 na E! Entertainment. Seks w wielkim mieście, o 20:00 na Comedy Central Family 3x. Moda na sukces o 19:30 na Nowa TV. Barwy szczęścia o 20:05 na TVP 2. Współczesna rodzina 6x o 20:00 na Fox Comedy HD, po 4 odcinkach. Will i Grace 2x o 22:55 na Fox Comedy. Teoria wielkiego podrywu 2x o 23:30 na Comedy Central.

Poniedziałek: Gogglebox. Przed telewizorem o 22:00 na TTV. Twin Peaks, odc. 7 o 22:10 na HBO. Fear the Walking Dead 3, odc. 4 o 23:00 na AMC. The Walking Dead, 4x o 23:00 na FOX.

Masters of Sex, odc. 5 o 23:10 na TVN 7. William i Virginia postanawiają wrócić do eksperymentowania na parach. Z tego pomysłu cieszą się Jane i doktor Langham, którzy zgłosili się do udziału w badaniach. Mastersa wciąż prześladują traumy z dzieciństwa. Tymczasem Libby, z powodu lunatykowania, chce go skłonić do wizyty u lekarza. Mężczyzna nie chce jednak o tym słyszeć. Ku zdziwieniu Libby także Estabrooks unika tego tematu. W międzyczasie doktor Haas obawia się, że romans z 18-letnią córką rektora może zniszczyć jego karierę. Vivian nie widzi jednak żadnych przeszkód i cieszy się z takiego rozwoju ich znajomości. Tymczasem rektor Scully wyprawia przyjęcie z okazji 30. rocznicy ślubu. Daje do zrozumienia Haasowi, że nie ma nic przeciwko jego związkowi z Vivian. Imprezę zakłóca złe samopoczucie Libby - kobieta w pewnym momencie zaczyna krwawić. Masters razem z Virginią zabiera żonę do szpitala, gdzie potwierdzają się jego najgorsze przeczucia.

Wtorek: Współczesna rodzina 8, odc. 21 o 23:15 na HBO2. Królowe życia, odc. 5 o 20:55 na TTV. Młody papież, odc. 7 i 8 o 21:00 na HBO 3. Ekipa z Newcastle 14, odc. 4 o 22:00 na MTV Polska. W roli głównej: Michał Piróg o 02:25 na TVN Style.

O seksie bez stresu 10 x od 09:20 na MTV Polska. Dan Savage, rozmawia ze studentami amerykańskich uczelni o problemach z ich seksualnością i potrzebą akceptacji przez rówieśników. Celem programu jest edukacja seksualna młodzieży i rozwiewanie mitów związanych z życiem erotycznym.

Środa: Gogglebox. Przed telewizorem o 22:00 na TTV. Brooklyn Nine Nine, 2x o 22:00 na Comedy Central.

Królowe życia, odc. 5 o 23:15 TTV. W roli głównej: Tomasz Jacyków o 03:05 na TVN Style. Nowe ciało z Khloe Kardashian 2x 20:00 na E! Entertainment. Unreal: telewizja kłamie, odc. 3 i 4 o 22:00 na Lifetime. Orphan Black 2, odc. 7 i 8 o 21:00 na WP.

Uwaga: Ten lek może cię zabić o 21:00 na HBO2. Twórcy filmu przybliżają alarmujące statystyki dotyczące nadużywania opiatów przez Amerykanów. Ukazują historie czterech rodzin, których szczęście zostaje zburzone przez problem uzależnienia od silnych leków przeciwbólowych. Pełne emocji wyznania ludzi pokazują, jak ogromny wpływ na ich życie mają te dostępne na receptę substancje. Bohaterowie opowiadają o niewinnych początkach nałogu i różnych formach uzależnienia.

Czwartek: Gogglebox. Przed telewizorem 5 2x o 20:35 na TTV. Królowe życia 2x o 23:00 na TTV.

Współcześni niewolnicy w Wielkiej Brytanii o 21:30 na TLC. Obraz na współczesnego niewolnictwa w Wielkiej Brytanii. Widzowie poznają ludzi pracujących pod przymusem, a także śledczych, którzy stawiają czoło temu przestępczemu procederowi.

Piątek: Niezwykłe Torty Weselne o 21:00 na Food Network. Dom nie do znudzenia 5, odc. 2x o 21:00 na HGTV. Królowe życia, odc. 6 o 22:00 na TTV. Spojrzenia o 01:05 na HBO. Współczesna rodzina 8, odc. 22-ost. o 21:30 na HBO 3

I tak się pobierzemy: Miłość i nienawiść odc. 3 o 22:00 na Lifetime HD. Chris i Lou rozważają skutki pocałunku podczas ceremonii.

Epidemia samotności o 20:30 na TVN Style.

Sobota: Gogglebox. Przed telewizorem 2x o 22:30 na TTV. Królowe życia odc. 6 o 23:55 na TTV. Project Runway: Młodzi projektanci o 20:30 na TVN Style. Dom nie do znudzenia 5, 2x o 13:15 na HGTV. Derren Brown o 22:55 na BBC Brit.

Niedziela: Project Runway: Młodzi projektanci o 18:25 na TVN Style. Współczesna rodzina 8, odc. 22 o 23:45 na HBO2. Z kamerą u Kardashianów, o 20:00 na E! Entertainment. Dom nie do znudzenia 5, odc. 2x 22:00 HGTV. Geniusz, odc. 10 o 21:30 na National Geographic. Taki się urodziłem 2x o 20:00 na Lifetime. Tyler Henry - medium z Hollywood o 21:00 na E! Entertainment, z udziałem Janice Dickinson, Joanny Krupy, Marlee Matlin. Plastyczna fuszerka, odc. 22 i 23 o 22:00 na E! Entertainment.

„Mistrzów remontu” („Nate and Jeremiah by Design”)  o 12:00 na TLC. architekci wnętrz Nate Berkus i Jeremiah Brent. Prowadzący odwiedzają właścicieli domów, którzy zdecydowali się na remont, ale przekroczyli zaplanowany budżet. Pomogą im dokończyć prace remontowe i pokażą, jak zmniejszyć koszty. W każdym odcinku zaprezentowana zostanie metamorfoza jednego domu. Widzowie poznają także losy Nate’a i Jeremiah, którzy prywatnie są małżeństwem i mają wspólnie córkę.

Jak zapowiada nadawca, nowy program to nie tylko porady, jakich błędów nie powinniśmy popełniać, aby nie zwariować podczas domowych remontów. Projektanci prywatnie są małżeństwem, pokażą także, jak łączą pracę zawodową z życiem rodzinnym, w tym z wychowywaniem córki.

Tagi: media
10:19, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

zdjęcie Radio Svoboda

Półgodzinny przemarsz 2,5 tysiąca osób był chroniony przez około 5 tysięcy policjantów i żołnierzy. Zatrzymano co najmniej 7 przeciwników marszu, głównie przedstawicieli skrajnej prawicy.

W Kijowie w napiętej atmosferze, ale bez poważniejszych incydentów odbył się marsz równości. W centrum ukraińskiej stolicy zamknięto 3 stacje metra. Miejsce rozpoczęcia marszu było od rana ogrodzone przez policję. Wpuszczano tylko przez bramki - wykrywacze metalu. W okolicach trasy przemarszu protestowali przeciwnicy mniejszości seksualnych. Skonfiskowano im kominiarki i pojemniki z gazem łzawiącym, a także jajka. Doszło do kilku incydentów. W kierunku marszu rzucono petardę. Spalono też tęczową flagę.

Po zakończeniu marszu jego uczestnicy zeszli do najbliższej stacji metra, skąd zostali odwiezieni specjalnym pociągiem na jedną ze stacji poza centrum. Czekały tam na nich autobusy. Organizatorzy obawiali się bowiem polowania ze strony przeciwników marszu. Do takich incydentów doszło w czasie poprzednich manifestacji. (Gazeta.pl)

tumblr_inline_orr48yjdUb1tsitpw_540

Nauczyciel roku odebrał blask najpotężniejszemu człowiekowi na świecie - tak amerykańskie media komentują zdjęcie nauczyciela z Rhode Island z prezydentem USA Donaldem Trumpem i pierwszą damą Melanią Trump, które zdobyło ogromną popularność w sieci.

Zdjęcie wykonane przez fotografkę Białego Domu Shealah Craighead zamieścił na swoim profilu na Facebooku Nikos Giannopoulos, nauczyciel z amerykańskiego stanu Rhode Island.

We wpisie na Facebooku poinformował, że garderobę na to spotkanie skompletował ze szczególną dbałością. Napisał, że tęczową broszkę przypiął "z wdzięczności dla społeczności LGBTQ", granatową marynarkę i czarny wachlarz, by "uczcić radość i wolność płciowego nonkonformizmu" oraz ozdobę na szyi w kształcie kotwicy na cześć Rhode Island.

Giannopoulos oświadczył, że wachlarz należy do jego partnera, ale od kilku lat jest używany przez niego. Nauczyciel - jak powiedział - ma go wszędzie ze sobą. To właśnie ten gadżet skradł show prezydentowi. (TVN24)

Tagi: LGBT
10:18, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 18 czerwca 2017

Od 2012 roku, kiedy to Duński Kościół Narodowy zgodził się na udzielanie ślubów homoseksualistom przez duchownych, homoseksualistom udzielono 416 ślubów kościelnych. Z roku na rok liczba osób tej samej płci, które biorą ślub, rośnie.

Dane dotyczące liczby ślubów kościelnych udzielonych homoseksualistom pochodzą z duńskiego urzędu statystycznego. Z danych wynika, że w pierwszym roku, w którym homoseksualiści mogli stawać przed ołtarzem, w kościołach udzielono ślubów 51 parom jednopłciowym. W 2016 roku takich ślubów było już 2016. Z danych wynika też, że najczęściej małżeństwa homoseksualne zawierają w Danii kobiety. Z tego, że liczba związków małżeńskich zawieranych przez homoseksualistów w kościołach, jest coraz większa, cieszy się biskup Kopenhagi Peter Skov-Jakobsen. Duchowny podkreśla, że jedynie niewielka mniejszość księży w Danii wciąż opiera się przed udzielaniem ślubów homoseksualistom. Dodaje, że osoby takie są zwolnione z obowiązku udzielania takich ślubów, ale jeśli dany ksiądz odmówi homoseksualnej parze, jest ona kierowana do innego duchownego, który przeprowadzi ceremonię - zapewnia biskup. Biskup zapewnia też, że nikomu nie wolno odmówić prawa do zaślubin we własnej parafii. (RP.pl)

Śluby w Kościele odbywają na całym świecie każdego wierzącego LGBT marzenie wziąć ślub w kościele. Mimo w Polsce nie ma legalizacji związków jednopłciowy są w Polsce kościoły odbywają śluby jednopłciowe miedzy Reformowanym Kościele Katolickim.

Ślub jednopłciowy - Wilsona i Carmelo w Kościele międzywyznaniowym Riverside Church w Nowym Jorku

Pierwsze małżeństwo jednopłciowe w kościele Luterański Szweckim

Pierwsze małżeństwo jednopłciowe w kościele Luterańskim Norweskim tym roku

Kościele Middle Church odbywają śluby jednopłciowe

gay

Nawiązując do sformułowanej kilka lat temu rekomendacji Synodu Kościoła Ewangelicko-Reformowanego zalecającej zajęcie się problematyką LGBT+, Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie zaprasza na panel dyskusyjny, w którym przyjrzymy się sytuacji osób homoseksualnych, biseksualnych, transpłciowych itd. w Kościołach.

Panel odbędzie się w niedzielę 2 lipca br., po nabożeństwie, o godzinie 12.00 (możliwe niewielkie opóźnienie, jeśli nabożeństwo się przeciągnie).

Miejsce: Dom parafialny Kościoła Ewangelicko-Reformowanego, al. Solidarności 76a (drugi budynek na lewo od kościoła, przy ulicy, z trójkątnym frontonem i schodkami).

Godzina: 12.00 (po nabożeństwie). Jeśli nabożeństwo nieco się przeciągnie, prosimy wszystkich o cierpliwość. Oczywiście wszyscy są serdecznie zaproszeni na nabożeństwo o godzinie 10.30).

Panel otworzy proboszcz Michał Jabłoński.

Paneliści:

Marcin Dzierżanowski - dziennikarz, obecnie współkierujący grupą Wiara i Tęcza, zajmujący się między innymi problematyką sytuacji osób wierzących LGBT w różnych Kościołach.

dr hab. Dorota Hall, prof. IFiS PAN antropolożka kultury, doktor habilitowana socjologii, profesor w Zakładzie Badań nad Religią w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN, autorka książki „W poszukiwaniu miejsca – chrześcijanie LGBT w Polsce”.

dr hab. Kalina Wojciechowska, prof. CHAT doktor habilitowana nauk teologicznych, profesor w Katedrze Wiedzy Nowotestamentowej i Języka Greckiego ChAT; prowadzi zajęcia z języka greckiego, Wstępu do Nowego Testamentu oraz Egzegezy Nowego Testamentu.

Moderacja: Łukasz Skurczyński - Koordynacja: Paulina Osińska

Ponieważ organizatorom zależy na szerokim dialogu, prosimy zainteresowanych o nadsyłanie pytań. Jeśli paneliści nie będą mogli odpowiedzieć na wszystkie, zostaną wybrane te, które zdaniem organizatorów i panelistów są szczególnie ważne. Prosimy o przesyłanie pytań na adres e-mail: koordynatorwydarzenia@gmail.com

Tagi: religia
11:45, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

rob1

Dziś dwóch wspaniały dwóch tatusiów Garry i Kyle, którzy mają dzieci niesprawne, niespodzianka dostali dom nowy. Zaadoptowali dzieci które są niesprawne czy to nie wielkie szacunek dla nich. Przy dzieciach niesprawny trzeba pracować wychować jeszcze wiele razy dać bardziej, wiele miłości, cierpliwości do taki dzieci.

Bielsko-Biała, 17.06.2017. Główne nabożeństwo Ewangelickich Dni Kościoła, odbywających się na Śląsku Cieszyńskim w ramach obchodów 500-lecia Reformacji, 17 bm. w hali sportowej Pod Dębowcem w Bielsku-Białej. (mr) PAP/Andrzej Grygiel

Do naśladowania Jezusa, choć wiąże się to z ponoszeniem konsekwencji i płynięciem pod prąd, wzywał w sobotę wiernych zwierzchnik polskich luteran biskup Jerzy Samiec podczas nabożeństwa w Bielsku-Białej, które było kulminacją Ewangelickich Dni Kościoła.

Biskup Samiec w wygłoszonym podczas nabożeństwa kazaniu przytoczył słowa apostoła Pawła z listu do Filipian: "Takiego bądźcie względem siebie usposobienia, jakie było w Chrystusie Jezusie". "Przecież te słowa wzywają do naśladowania Jezusa" – mówił.

Biskup przypomniał, że Chrystus nie znosił zakłamania, obłudy i pychy i łamał utarte zasady postępowania. Podkreślił, że kobiety traktował na równi z mężczyznami, co było wbrew ówczesnym zasadom, łamał uprzedzenia rasowe, rozmawiając z poganami i dając samarytan za wzór.

"Czy po tych kilku przykładach nadal chcemy naśladować Jezusa? Jest to o wiele trudniejsze niż może się nam na pierwszy rzut oka wyobrazić. (...) Czy rzeczywiście jesteśmy gotowi do naśladowania, czy tylko do dawania ustnych deklaracji, za którymi nie idą czyny? Naśladowanie Jezusa wiąże się z ponoszeniem konsekwencji i płynięciem pod prąd. Często wbrew opinii większości" – mówił zwierzchnik luteran do wiernych.

Biskup apelował, by w roku jubileuszu 500-lecia Reformacji wierni zapytali samych siebie, czy w imię Jezusa są gotowi stanąć w obronie pokrzywdzonych i wykluczonych? "Czy naśladując Mistrza jestem w stanie jednoznacznie opowiedzieć się za przyjęciem uchodźców i emigrantów zarobkowych, którzy potrzebują pomocy? Czy w imię Jezusa jesteśmy w stanie stanąć w obronie praw kobiet i dzieci? Czy naśladując Jezusa jesteśmy w stanie udzielić wsparcia tym, którzy są inni? Wcale nie chodzi o akceptację grzechu, ale o miłość do grzesznika. Jeżeli ktoś nie rozumie tego rozróżnienia, to powinien powrócić do lektury Ewangelii" – mówił w kazaniu. (...) - PAP.

Katedra Hope

Kościół Middle Church

Metropolitan Community Church Cathedral SunCoast, Floryda

Kościół św Stanisława Kostki w St. Louis

Papież: jesteśmy z gliny, słabi i grzeszni, zbawia nas Bóg

Ewangelickie Dni Kościoła 

- Pojutrze obchodzony będzie Światowy Dzień Uchodźcy, ogłoszony przez Narody Zjednoczone. Tegoroczne hasło to "Z uchodźcami. Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek musimy stać po stronie uchodźców" - mówił papież zwracając się do wiernych obecnych na południowej modlitwie Anioł Pański.

- Konkretna uwaga kierowana jest na kobiety, mężczyzn i dzieci uciekających przed konfliktami, przemocą i prześladowaniami. Wspominamy także w modlitwie tych, którzy stracili życie w morzu bądź podczas wyczerpujących podróży lądowych - wskazał Franciszek. (Polsat News)

Nabożeństwa Luterańskie z Równicy EDK

Tagi: religia
11:45, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
sobota, 17 czerwca 2017

20150523_970

Dr Ann Louise Gillian, żona minister ds. dzieci i młodzieży Irlandii Katherine Zappone, zmarła. Gillian zmarła po chorobie, która nie została ujawniona.

Gillian i Zappone, były razem ze sobą od 1981 roku, obie są pionierkami praw LGBT w Irlandii. Panie wzięły ślub w Kanadzie w 2003 roku przed zalegalizowano je w Irlandii. Pobrali się po raz drugi w ratuszu w styczniu 2016 r. Ich ślubie wzięli udział prezydent Michael D. Higgins i jego żona Sabina.

Leo Varadkar, nowy premier, powiedział, że jest „bardzo zasmucony, aby dowiedzieć się o śmierci dr Ann Louise Gilligan. Chciałbym wyrazić moje najgłębsze współczucie oraz wszystkich rządowych kolegów i koleżanek, do żony Gilligan, minister Katherine Zappone."

„Dr Gilligan była głęboko zaangażowana w edukację i równości dla społeczeństwa irlandzkiego, w szczególności jako współzałożycielka i dyrektor An Cosan i dzięki jej pracy w kampanię na rzecz równości małżeńskiej”. (Independent)

Tagi: LGBT
22:18, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

hisz

"Cześć, O rękę mojego przyszłego męża poprosiłem w kinie. Zmontowałem i nagrałem film i wynająłem salę kinową. Ślub odbył się półtora roku później na Majorce, gdzie obecnie mieszkamy. Ceremonia zaślubin miała miejsce przy klasztorze, w którym mieszkał Fryderyk Chopin podczas swojej rezydentury na Majorce. Początkowo planowaliśmy wielkie wesele, które później zamieniliśmy na spokojny i kameralny ślub wśród rodziców i przyjaciół.

Dziękuję Hiszpanii za możliwość spełnienia mojego marzenia o ślubie. I życzę polskiemu rządowi nauczenia się jak dać szczęście ludziom i na to szczęście pozwalać, nauczyć się zrozumienia, że mogą swoimi postawieniami spełnić czyjeś marzenia.... Szczególnie kiedy marzenia te nikogo nie krzywdzą... Pozdrawiamy, Krystian i Jorge" (Replika)

Tagi: love
10:18, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Na 18. urodziny dostałem legitymację Unii Wolności - zdradza rozmówca

Wyjdzie z szafy politycznego dziennikarza Łukasza Mężyka z 300Polityka dla Dziennika Gazety Prawnej. (...)  A dlaczego nie chodzisz na parady? Z dwóch powodów: po pierwsze nie godzę się na to, by być oceniany przez ten pryzmat. To nie jest niczyja sprawa, do kogo się przytulam, chyba że popełniam przestępstwo, tuląc się do cudzego dziecka czy do kozy.

- A drugi powód? Te parady są kontrskuteczne, szkodzą celom, o które geje zabiegają. Jeśli chce się uzyskać legalizację związków partnerskich, to powinno się do tej idei przekonywać ludzi, prawda?

- Ja bym chciał, żeby taka parada wyglądała trochę jak Marsz w Obronie Życia i Rodziny, naprawdę! Żeby zamiast show byli zwykli ludzie, geje, którzy żyją jak rodzina. Chciałbym pokazać, że geje także wspólnie ponoszą za coś odpowiedzialność, a nie tylko bawią się w ekstrawaganckich klubach, w których, żeby była jasność, też bywam. Tym bardziej że takich ludzi, o których mówię, jest zdecydowana większość, choć nie potępiam tamtych. Każdy ma prawo żyć, jak chce.

Wielu gejów płaci za swą orientację ogromną cenę, przeżywają dramaty... Przeżywają piekło. I dlatego chcę oddać sprawiedliwość ludziom, którzy chodzą na parady, bo oni naprawdę robią wiele dobrych rzeczy. W Polsce gejów wciąż spotyka dyskryminacja; dobrze, może nie mnie, bo chodzę na spacery z dobermanem... Dziś czytałem w gazecie o tym, że gdzieś znów wybito szyby w takiej organizacji. I to jest straszne, oczekuję, że państwo będzie tych ludzi chronić, bo oni robią mnóstwo dobrej roboty. Prawo łamią ci narodowcy, którzy brutalnie wkraczają na ich manifestacje, obrażają ich. Państwo powinno bezwzględnie stać po stronie tych gejów.

Moja koleżanka, słysząc, że idę na wywiad do ciebie, powiedziała: „Tylko proszę cię, nie mów o gejach z piórami w d... na paradzie!”. No więc ja nie będę mówił o piórach w d..., ale to jest właśnie ta estetyka, która gejom szkodzi.

Bo? Bo odpycha od nas ludzi, którzy byliby gotowi poprzeć nasze postulaty, ale widoki przebierańców z torebkami ich odstraszają. Ja jestem nieostentacyjnym gejem i nieostentacyjnym konserwatystą.

Przypominam, że to David Cameron, były brytyjski premier i lider torysów, zaproponował wprowadzenie na Wyspach związków partnerskich, a nawet małżeństw. To nie miało być niczym obrazoburczym, przeciwnie – miało stabilizować gejów, pozwolić im wiązać się rodzinnie. Mówi się, że to środowisko jest rozwiązłe...

"Popieram wprowadzenie związków partnerskich właśnie z tych powodów – jako formę budowania trwałych relacji ludzkich (...) Wolałbym, by jakoś uregulowano kwestię związków partnerskich. To dla mnie element praw człowieka"

Tagi: coming out
10:17, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Rząd Kanadyjski wykreśli wyroki za homoseksualizmu i tożsamość płciowa, rząd planuje wprowadzenie nowych przepisów do końca roku, który utoruje drogę usunie ostatnie wyroki które karali za homoseksualizm. Premier Justin Trudeau wydał oświadczenie w środę podczas podwieszenia flagi tęczowej i osób transpłciowy koło parlamentu. (CTV News)

Tagi: LGBT
10:17, lukeblog
Link Dodaj komentarz »