Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
wtorek, 20 marca 2018

Trener krav magi, który odmówił przeprowadzenia zajęć samoobrony dla członków społeczności LGBT, jest winny wykroczenia - uznał we wtorek poznański sąd, ale odstąpił od ukarania obwinionego.

Sąd Rejonowy uznał instruktora krav magi winnym obu zarzucanych mu czynów, tj. odmowy usługi z nieuzasadnionej przyczyny (art. 138 KW) oraz prowadzenia działalności gospodarczej bez wymaganego zgłoszenia do ewidencji (KW 60), za drugi czyn wymierzając karę grzywny w wys. 200 pln. Sąd podkreślił, że nikt nie może dobierać sobie klientów w zależności od tego czy "popiera związki męsko-męskie" czy też nie napisała działaczka Karolina Lemur Niedźwiecka z Grupy Stonewall. (Gazeta Wyborcza)

Pinksixty News wiadomości LGBT

Toni Atkins stanie się pierwszą kobietą i pierwszą lesbijką, która będzie zajmować najwyższe stanowisko w senacie stanu Kalifornia. Toni Atkins, w środę przejmie rolę przewodniczącą senatu od kolegi z demokraty Kevina de Leona.

Francisco Vargas i Benjamin Gray, którzy wzięli ślub na statku Celebrity Cruises ponad miesiąc temu

Emma Gonzalez i David Hogg, którzy przeżyli masakrę w szkole Parkland gościli "CBS This Morning", na temat ostatniej akcji przeciwko broni palnej. Powiedzieli dość broni, chcą żyć, a nie martwić się czy wrócą z szkoły nie będą zamordowane.

Masha Gessen, rosyjska ujawniona lesbijka dziennikarka dla Democracy Now!, na temat ostatni wyborów prezydencki w Rosji.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news
19:12, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Agencja Cambridge Analytica, która odegrała znaczną rolę w kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa, prawdopodobnie naruszyła prawo, pozyskując i wykorzystując w celach komercyjnych dane nawet 50 milionów osób zarejestrowanych na Facebooku. Użytkownicy, którzy godzili się tylko na badanie naukowe, zostali dokładnie sprofilowani m.in. pod kątem decyzji wyborczych podczas kampanii w USA.

Na podstawie wywiadu z byłym szefem działu badań Cambridge Analytica (CA) Chrisem Wylie, ustalono, że agencja prawdopodobnie naruszyła prawo, wchodząc w posiadanie danych 50 milionów osób zarejestrowanych na portalu społecznościowym (ok. 1/3 osób wszystkich użytkowników w Ameryce Północnej), które były następnie wykorzystywane w celu przewidywania ich decyzji wyborczych i wpływania na nie.

- Użyliśmy Facebooka do pozyskania milionów profili osób, a następnie zbudowaliśmy modele, które wykorzystywały to, co o nich wiedzieliśmy, i ich wewnętrzne demony (w celu tworzenia skutecznych przekazów politycznych). To był fundament, na którym zbudowano całą firmę - powiedział Wylie

Efekty śledztwa dziennikarskiego są prezentowane jednocześnie przez "Observera" i brytyjską telewizję "Channel 4" oraz amerykański dziennik "New York Times". Redakcje zapowiedziały ich kontynuację w kolejnych dniach, w tym m.in. emisję tajnych nagrań z udziałem szefa Cambridge Analytica Alexandra Nixa, które zostały zarejestrowane w wyniku prowokacji.

Facebook zawiesił konto Christophera Wylie'go, byłego analityka Cambridge Analytica, który podzielił się z gazetami „Observer” oraz „Guardian” informacjami o wykorzystywaniu przez portal społecznościowy danych użytkowników przez sztab wyborczy Donalda Trumpa w 2016 roku - Polsat News/Wprost.

Christopher Wylie, opisany w nowym profilu Guardiana jako "homoseksualista kanadyjski weganin, który w jakiś sposób zakończył tworzenie" psychiczne narzędzia do walki z Steve Bannon "używanego przez Cambridge Analytica, który wydobywał dane użytkowników Facebooka, aby stworzyć profil przydatny do nakierowania amerykańskich wyborców, mówi w długim, fascynującym i szczerze przerażającym wywiadzie o tym, jak te dane są wykorzystywane od Facebooka.

Jak podaje teraz brytyjski dziennik "The Guardian", Facebook chwali się tym, że był "nieodzownym" narzędziem i głównym kanałem komunikacyjnym podczas zwycięskiej prezydenckiej kampanii Andrzeja Dudy w 2015 r

Tymczasem brytyjska stacja telewizyjna Channel 4 opublikowała nagranie z ukrytej kamery, z którego wynika, że Camrbidge Analytica oprócz działań na Facebooku oferowała swoich klientom także inne polityczne usługi, a jednym z krajów w Europie wschodniej odnieśli spory sukces. - Gazeta.pl

Firma doradcza Cambridge Analytica (CA) proponowała potencjalnym klientom usługi polegające na szantażowaniu politycznych rywali i rozpowszechnianiu fałszywych informacji, aby zaszkodzić ich reputacji - wynika z dziennikarskiego śledztwa telewizji Channel 4 - TVN24.

Uniwersytet Cambridge odcina się od działalności prof. Kogana, a BBC zaznacza, że firma nie jest związana z uczelnią.

Tagi: news
11:14, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Martina Navratilova oskarża BBC o nierówności w płacach. Mistrzyni tenisa odkryła, że John McEnroe otrzymywał co najmniej dziesięć razy więcej pieniędzy za komentowanie Wimbledonu.

W programie Panorama (nadawanym właśnie przez BBC) Navratilova zaznaczyła, że stacja zapłaciła jej około 15 tysięcy funtów za komentowanie meczów tenisowych podczas Wimbledonu. McEnroe miał otrzymać za podobną rolę kwotę w przedziale 150 000 – 200 000 funtów.

Od lipca 2017 roku BBC krytykowane jest za nierówności płacowe pod kątem płci. Co najmniej 40 pracownic stacji wystosowało wtedy otwarty list do dyrektora Tony’ego Halla. Wzywały w nim do zmierzenia się z problemem nierówności względem płci - Onet.pl

Tagi: media
11:14, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_p5tftwvO3V1tsitpw_540

Sara Ramirez, która obecnie gra w Madam Secretary, jej bohaterka wychodzi jako biseksualna. Sara gra Kat Sandoval, doradcę politycznego Sekretarza Stanu USA.

W najnowszym odcinku Kat i jej kolega Jay próbują wymyślić sposób, aby pomóc prześladowanym uchodźcom LGBTQ.

Kat mówi: "Jestem biseksualna. Możesz też powiedzieć: panseksualna, płynna orientacja lub nie monoseksualna, ale ... Tak, jestem queer. Sebastian Arcelus gra kolegę Kat, Jay Whiteman. Jest on obecnie szefem sztabu Sekretarza Stanu.

Sara ujawniła się jako queer - biseksualna w 2016 roku. W wywiadzie dla Entertainment Weekly, kiedy otrzymała nagrodę Trailblazer od nowojorskiej LGBT Center. (GayStarNews)

Fot: instagram.com

Gwiazda serialu Gotham Cory Michael Smith po raz pierwszy wypowiedział się publicznie na temat swojej seksualności - tak jak gra w dramacie z czasów kryzysu AIDS.

Smith jest najbardziej znany z grania Edwarda Nygmy, superbohaterki AKA The Riddler, popularnego telewizyjnego serialu telewizyjnego Batman.

W wywiadzie dla Daily Beast Smith ujawnił, że identyfikuje się jako queer. Omawiał swój nowy film "1985", zmierzył się z kryzysem na AIDS.

Aktor ujawnił, że fabuła filmu, w której pojawia się mężczyzna podróżujący z powrotem do domu rodzinnego po śmierci partnera tej samej płci z powodu choroby związanej z AIDS, miał w umyśle szczególną siłę.

Powiedział: "Jest coś wyjątkowego w opowiadaniu historii, która bardziej przypomina dom. Nie jestem dokładnie taki jak bohater filmu w prawdziwym życiu. "Pochodzę z Ameryki Środkowej ... Jestem z Ohio. Mieszkam tutaj [w Nowym Jorku] od jakiegoś czasu i są okresy, kiedy nie widzę często mojej rodziny.

"Wracając do domu i ta cała szarada jest bardzo znajoma. Pierwsza rodzinna kolacja po pewnym czasie. W rodzinnym domu, lęk przed tym, opuściło go." Aktor dodał, że jego własna rodzina dała jemu "dużo miłości", kiedy ujawnił się, choć zajęło to "dużo czasu", odnosząc się do postaci, którą gra.

Nie było mu trudno wyobrazić sobie ból, który odczuwa Adrian, kiedy przeżywa swoje ostatnie wakacje z rodzicami (grany przez Virginię Madsen i Michaela Chiklis). Strach przed ujawnieniem się pogłębia jeszcze choroba, o której nikt nie wie. Prawdopodobnie będzie jego ostatnie święta Bożego Narodzenia i on o tym wie."

Dodał "Ta historia, opowieść o AIDS i pozbycie się polityki, pozbycie się aktywizmu, pozbycie się medycznego dramatu, to, co pozostało z tobą, jest czymś tak osobiste i łączenie się z rodziną i utrzymywaniem tajemnic w rodzinie. Po prostu mnie przytłoczyło."

Smith rozmawiał z lekarzami słuchał opowieści osób którzy nie żyją umarli z powodu AIDS. Jest to film, który cofa się do chwili i opowiada bardzo osobistą historię o bólu i cierpieniu, przez które przechodzą niektórzy ludzie.

Tagi: coming out
11:14, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

John Epping, Curlingu który w zeszłym roku ujawnił się jest gejem, miał imponujący miniony tydzień występ w kanadyjskich mistrzostwach trenerskich Tim Hortons Brier, kończąc w półfinale i zdobywając brązowy medal.

Poślubił swojego partnera, Thomasa Shiptona. Jak widać na zdjęciu u góry, gracze przywitali nowożeńców w dniu ślubu dzierżących miotły do ​​curlingu, miłym akcentem. (Out Sports)

Tagi: sport
11:13, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 19 marca 2018

"Epidemia mowy nienawiści stanowi poważne zagrożenie dla wychowania kolejnych pokoleń, które dorastają w atmosferze przyzwolenia na przemoc werbalną", ostrzegają naukowcy z Komitetu Psychologii PAN w oświadczeniu przesłanym m.in. do KRRiT i ministerstwa edukacji. I apelują do nauczycieli i dziennikarzy o szacunek dla mniejszości etnicznych - Oko Press.

Pinksixty News wiadomości LGBT

Pinksixty Entertainment na temat Glenn Milstead był lepiej znany jako kultowa diva i ikona gejowska "Divine".

Joanna Pulkowska-Ulfig na temat co znaczy poliamoria

W 2014 roku plany Brook Umbrell, zmieniły się, gdy poznała piękną kobietę z Francji. Podczas gdy zaloty i późniejsze małżeństwo były materiałem książek historycznych, ich doświadczenia z procesem imigracji w Stanach Zjednoczonych.

Były brazylijska prezydent Lula, która ponownie kandyduje na prezydenta mówi zabójstwo było czystym zamordowaniem Marielle Franco, za to że krytykowała władzę i broniła biedny

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news
18:37, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_p5oy30MEXw1tsitpw_540

Ten nominowany do Oscara dokument ogląda się jak thriller. Perfekcyjna narracja, świetnie zarysowani bohaterowie i idealnie dozowane napięcie. Na dodatek nic nie inscenizowane, wszystko prawdziwe.

„Jak przetrwać zarazę” (reż. David France) to kronika walki amerykańskich gejów i lesbijek z epidemią AIDS. A właściwie nie, inaczej – to kronika walki z biurokratyczną, bezduszną i homofobiczną machiną państwową, uosabianej przez prezydenta Reagana, który pierwszy raz wypowiedział słowo „AIDS” dopiero w 1987 r., gdy ofiary liczone były już w setkach tysięcy rocznie. To kronika walki o dostęp do leków, o więcej środków na badania nad wirusem HIV, o lepszą opiekę nad chorymi.

Z perspektywy kilku dekad od tamtych wydarzeń widać jeszcze wyraźniej, że nie sama choroba, ale choroba w parze z homofobią niosły wtedy śmierć.

Oglądamy aktywistów gejowskich z nowojorskiej organizacji ACT UP stosującej niekonwencjonalne metody działania – np. słynne przykucie się do kościelnych ław podczas wygłaszania homofobicznych kazań w nowojorskiej katedrze czy włamywanie się do urzędów. Albo… badania naukowe robione na własną rękę przez organizacje LGBT.

A jednocześnie śledzimy wyścig z czasem, w którym stawką jest życie: „czy uda się wynaleźć lek przynajmniej hamujący chorobę, zanim umrę?”

O francuskim oddziale ACT UP i walce francuskich aktywistów LGBT z AIDS, opowiada nagrodzony właśnie sześcioma Cezarami film „120 uderzeń serca” Robina Campillo, który wchodzi na polskie ekrany 11 maja br. Warto obejrzeć „Jak przetrwać zarazę” przed „120 uderzeń serca”.

Pokaz „Jak przetrwać zarazę” w najbliższy poniedziałek, 19 marca, o godz. 19.00 w warszawskiej siedzibie Krytyki Politycznej (ul. Foksal 16, II piętro)

Zapraszamy! Wstęp wolny. Dyskusję po seansie poprowadzi Mariusz Kurc. Ze względu na zmianę siedziby Krytyki Politycznej, będzie to ostatnie spotkanie na Foksal z cyklu Klubu Filmowego LGBT.

11:13, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Od poniedziałku do piątku: Współczesna rodzina o 21:00 na Fox Comedy HD, po 4 odcinkach. Gotowe na wszystko o 15:55 TVN 7. Seks w wielkim mieście 2x od 22:30 na Comedy Central Family. Poszukiwacze domów 2x o 09:00 na HGTV. Mały dom, duże możliwości 3: Dom dla siedmiorga 2x 10:00 na Lifetime Jeden z odcinków Mały dom, duże możliwości z udziałem pary lesbijek Sarah i Tabatha

Poniedziałek: Wstydliwe choroby o 23:00 na PULS 2. The Walking Dead 8, odc. 12 o 22:00 na FOX. Królowe życia 4, odc. 2 o 00:15 na TTV. Tu i teraz, odc. 6 o 20:10 na HBO i 21:00 na HBO3. Mój mąż jest kobietą o 00:25 na TVN Style. Carol o 21:55 na ale kino+. Kubańska narzeczona o 13:20 na Romance TV (mały akcent lesbijski pod koniec filmu wnuczka całuje dziewczyną na ślubie dziadka przed rodziną)

Antonio Lopez 1970: Sex, Drugs and Disco o 21:55 na TVN 7. Antonio Lopez w latach 70. XX w. był istnym objawieniem w świecie mody. Nikt tak jak on nie potrafił zilustrować panujących trendów w modowym światku. Jego prace pojawiały się na łamach poczytnych magazynów, m.in. w "Vouge", czy "Harper's Bazaar". Uwielbiał otaczać się kontrowersyjnymi postaciami, bo sam do takich należał. Inspiracje czerpał ze świata - wojna w Wietnamie i studenckie ruchy protestacyjny były dla niego okazją do tworzenia niezwykłych dzieł. W latach swojej największej świetności (1969-1973) zawsze towarzyszył mu partner, również pochodzący z Portoryko Juan Ramos. Zakochani opuścili Manhattan, by osiąść w artystycznym Paryżu, gdzie wówczas dokonywały się radykalne zmiany społeczno-kulturowe. To właśnie w Europie Lopez spojrzał na modę innym, świeżym okiem. W jego pracach dominowały seksualność i etniczność. Szybko nawiązał przyjaźnie z największymi kreatorami mody, np. Karlem Lagerfeldem. W dokumencie Jamesa Crumpa o Lopezie opowiadają m.in. Jessica Lange, Yves Saint Laurent czy Bill Cunningham.

Gogglebox. Przed telewizorem o 21:00 na TTV

Wtorek: Królowe życia o 21:00 na TTV. Wstydliwe choroby o 23:00 na PULS 2. Współczesna rodzina o 23:30 na HBO2. 9-1-1, odc. 6 i 7 o 21:05 na FOX. American Horror Story: Asylum, odc. 3 o 00:35 na TVN7. Domy za grube miliony, odc. 2 o 22:00 na Lifetime.

Tyler Henry - medium z Hollywood: Jim Parsons, Kristin Cavallari, Savannah i Todd Chrisley o 21:00 na E! Entertainment

Kryptonim szef, o 19:00 na Nowa TV. Na udział w programie zdecydował się Greg Scott, dyrektor generalny New York & Co., znanej sieci sklepów z damską odzieżą. W 2016 roku firma znalazła się w kryzysie, kiedy ceny jej akcji spadły o 40 procent w ciągu zaledwie jednego dnia. Szef przedsiębiorstwa chce poprawić jego kondycję, znacząco zwiększając zyski. Postanawia sprawdzić, jak wygląda funkcjonowanie firmy od podszewki i co należałoby zmienić. W tym celu zatrudnia się incognito w sklepach New York & Co. Odkrywa m.in., że w magazynach panuje chaos, a personel nie jest wystarczająco wyszkolony. Jednocześnie Greg poznaje poruszające historie ludzi, którzy pracują w jego firmie.

W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem, odc. 1 o 23:05 na WP. Seria pokazuje związek ewolucji religii i cywilizacji oraz zadziwiające analogie pomiędzy różnymi wyznaniami, nawet tymi, które wydają się być diametralnie inne. Gospodarz i narrator programu, Morgan Freeman, szuka odpowiedzi na pytania dotyczące fundamentalnych kwestii związanych z Bogiem i wiarą, np. stworzenia świata, źródła zła, a także zmartwychwstania. Aktor podróżuje do najważniejszych miejsc kultu różnych religii, m.in. Ściany Płaczu w Jerozolimie, świątyni Majów w Gwatemali czy egipskich piramid. Te duchowe doświadczenia i rytuały skonfrontuje z najnowszymi osiągnięciami nauki.

Środa: Zabójstwo Versace: American Crime Story, odc. 8 o 22:55 na FOX. Domy za grube miliony o 20:00 na Lifetime. Mężczyzna w pomarańczowej koszuli o 18:55 na HBO2. Łowcy małych domów o 14:40 na Nowa TV.

9-1-1, odc. 7 o 21:05 na FOX. Ekipę czeka wyjątkowo zwariowana interwencja. Athena na własną rękę bada sprawę potencjalnego włamania. Kobieta musi zmierzyć się z zaciekłym przestępcą. W tym samym czasie Abby pomaga odnaleźć mordercę jednego z dzwoniących, a Bobby i Buck przyjmują zgłoszenie do studia jogi dla ciężarnych. Być może Hen czeka życiowa rewolucja. Dodam aktorka Aisha Hinds jej postać "Hen", która jest lesbijką do drugi akcent LGBT w serialu, pierwszy oficer Grand jej mąż jest gejem.

Grey's Anatomy: Chirurdzy 14, odc. 15 o 22:00 na FOX. Meredith usiłuje odkryć, co dokładnie łączyło Marie Cerone z jej matką. Ku zaskoczeniu Alexa Jo składa w placówkach na terenie całego kraju podania o możliwość dalszego szkolenia specjalistycznego. Tom Koracick wspiera April, która próbuje poradzić sobie z kryzysem wiary.

Taki się urodziłem: Podsumowanie 2. sezonu - odcinek specjalny o 21:00 oraz Taki się urodziłem: Czasy się zmieniają, odc. 1 o 22:00 na Lifetime. Wśród uczestników programu jest Rachel która ma brata Jonathana, który jest gejem.

Kolekcja. Imperium mody, odc. 2 i 3 o 21:05 na BBC HD. Paul zmaga się z bogatym przemysłowcem, Julesem Trouvierem. Fakt ten zachęca jego brata, Claude'a, do jeszcze większej kreatywności. Rodzeństwo zatrudnia nieznanego amerykańskiego fotografa. Huczna inauguracja nowego biznesu nie trwa długo - Jules Trouvier i Paul od razu poznają trudy zarządzania domem mody. Nina musi podołać nieoczekiwanemu wyzwaniu - modelkom couture. Paul broni swojej wizji i rodziny.

Czwartek:  Zabójstwo Versace: American Crime Story, odc. 9 o 22:00 na FOX. Polowanie na seryjnego mordercę Andrew Cunanana nareszcie znajduje swój finał.

Cała prawda o alkoholu o 13:40 na BBC Brit. Brytyjski lekarz Javid Abdelmoneim ukazuje wpływ napojów wyskokowych na nasz organizm i ryzyko, jakie wiąże się z ich spożywaniem. Aby zaprezentować szkodliwość alkoholu, sięga po wyniki najnowszych badań. Wyjaśnia m.in., dlaczego niektórzy ludzie upijają się szybciej. Weryfikuje również powszechną opinię, że picie wina jest dobre dla zdrowia, oraz sprawdza, czy drink przed pójściem do łóżka rzeczywiście sprawia, że lepiej się śpi. Dowiemy się również, jaki wpływ ma alkohol na nasze żołądki i uczucie głodu.

Piątek: Mała Brytania, odc. 7 i 8 o 16:10 na HBO2. Współczesna rodzina 9, odc. 8 o 21:35 na HBO 3. Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem o 21:00 na HBO 3. Królowe życia. Extra, odc. 1 o 22:00 na TTV.

Świat małych domów, o 15:05 na Nowa TV. Po latach spędzonych w zbyt dużej i zbyt drogiej kawalerce Matthew jest gotowy na zakup swojej pierwszej nieruchomości w Amsterdamie. On i jego chłopak, Vincent, nie mogą się doczekać chwili, w której wreszcie trafią na swoje wymarzone lokum. Co ważne, nowe gniazdko musi odpowiadać im obu. Niestety, panowie mają długą listę oczekiwań i bardzo ograniczony budżet, więc nie będzie im łatwo znaleźć dla siebie nowy dom.

Królowe życia 4, odc. 3 o 22:35 na TTV.

Sobota: Teoria wielkiego podrywu 11 2x o 21:00 na Comedy Central. Córka inna niż wszystkie o 18:00 na Discovery Life. Zabójstwo Versace: American Crime Story, odc. 9 o 22:00 na FOX. #Sława o 22:30 na TVN Style. Gogglebox. Przed telewizorem 8 o 22:35 na TTV. Królowe życia 4, odc. 3 o 23:35 na TTV. Wielki Liberace o 21:50 na Cinemax2. Tyler Henry - medium z Hollywood: Jim Parsons o 21:00 na E! Entertainment

Grey's Anatomy: Chirurdzy 14, odc. 15 o 20:10 na FOX

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 9, odc. 4 o 22:00 na POLSAT. Twoja Twarz Brzmi Znajomo - Krzysztof Szczepaniak jako MIKA

Niedziela: Mała Brytania 2, odc. 1 i 2 o 12:30 na HBO 3. Urodzie na ratunek, 3x o 21:30 na TLC

Tyler Henry - medium z Hollywood o 21:00 na E! Entertainment

Spider-Man: Homecoming o 20:10 na HBO. Młody Peter Parker (Tom Holland) przeżywa przygodę u boku drużyny Avengersów. Po wszystkim musi wrócić do domu i spróbować na nowo przyzwyczaić się do swojej codzienności. Nadal mieszka z ciotką May (Marisa Tomei), cały czas pozostaje też pod czujną opieką Tony'ego Starka (Robert Downey Jr.), swojego mentora. Pewnego dnia na drodze chłopaka pojawia się niebezpieczny Vulture (Michael Keaton). Peter musi stanąć w obronie tego, co kocha. W kolejnej opowieści o przygodach

Tagi: media
11:12, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

23

zdjęcie Attitude Magazine/instagram.com

RuPaul jest pierwszą Drag Queen która dostała gwiazdę swoją na Hollywood Boulevard, Jane Fonda przestawia jego przed odsłonięciem gwiazdy. 

Wśród gwiazd LGBT mają swoją gwiazdę miedzy innymi Drew BarrymoreLee Daniels, James Dean, Ellen DeGeneresMelissa EtheridgeJodie Foster, Cary Grant, Neil Patrick Harris, Rock Hudson, Elton John, Liberace, Ricky MartinJim ParsonsJane LynchSiegfried & RoyThe Village People.

RuPaul został przedstawiony przez legendarną aktorkę, Jane Fondę, która zauważyła, że ​​jego gwiazda powinna być "co najmniej trzy razy większa niż jakakolwiek inna gwiazda na Walk of Fame", ponieważ nikt inny, kto ma gwiazdę, nie "uruchomił takiego przemysłu jak RuPaul."

Ceremonia była rodzinna dla RuPaula. Obecnie były jego trzy siostry, a także jego mąż Georges LeBar i jego nauczyciel, Bill Pennell, który powiedział przyszłej królowej dragów, że "nie traktował życia zbyt poważnie".

Byli tam również członkowie rodziny Drag Race, tacy jak Ross Mathews, Candis Cayne, Todrick Hall i współzałożyciele World of Wonder Randy Barbato i Fenton Bailey.

"Życzę każdemu człowiekowi, aby spełniły się twoje marzenia" - powiedział RuPaul.

Dodatkowo RuPaul był gościem u Ellen. Ellen ma regularny segment o nazwie "Założę się z twoją żonę", gdzie dwie kobiety zwisają z sufitu, ich mężowie "zakładają się". Dodatkowo RuPaul mówił o nadchodzącym sezonie RuPaul’s Drag Race i jego miłości do sędzi Judy.

Tagi: Ploty
11:12, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_p5sul3w13i1tsitpw_540

8 września ulicami Katowic przejdzie Marsz Równości. Po 10 latach przerwy wraca on do stolicy województwa śląskiego, która tego dnia stanie się najbardziej kolorowym i otwartym miastem w Polsce. Chcemy, by było to święto równości nas wszystkich.

Ogłaszamy konkurs na hasło przewodnie Marszu Równości 2018 w Katowicach. Piszcie w komentarzach TUTAJ swoje propozycje do piątku 23 marca 2018 do godziny 12:00.

Spośród zgłoszonych haseł wybierzemy to najlepsze, które stanie się tematem przewodnim tegorocznego Marszu.

Zwycięzca otrzyma również dwie bezpłatne wejściówki na dowolną imprezę w HAH Katowice. Zwycięskie hasło ogłosimy w sobotę 24 marca

Tagi: LGBT
11:12, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

smieszek

Pisowski rząd jak zwykle za granicą ściemnia, a w kraju robi swoje. Obiecano w 2017r. ONZtowi zmianę kodeksu karnego tak, aby penalizować homofobiczne przestępstwa z nienawiści, a także te motywowane niepełnosprawnością i wiekiem i płcią, a dziś w kraju mówi: „a figę” - Krzysztof Śmiszek.

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie dwóch listów zawierających groźby śmierci otrzymane przez Centrum LGBT w Sacramento.

Dowody na to fundamentaliści mają problem z mózgiem, pojawiły się badania wyraźnie łączące fundamentalizm religijny z dysfunkcją kory przed czołowej.

Senat Pakistanu przegłosował jednogłośnie za zmianami w ustawie dotyczące ochronie praw osób transpłciowych. Zmiany wprowadzają więcej zabezpieczeń i środków antydyskryminacyjnych dla społeczności trans osób.

Niektóre z zatwierdzonych poprawek dotyczyły dożywotniego pozbawienia wolności dla każdego, kto zmusi osobę transpłciową do nielegalnego stosunku seksualnego lub porwie osobę transpłciową. Gwałt na osobie transpłciowej ma być także wyrok śmierci lub więzienie do 25 lat. Ustawa umożliwi również osobom transpłciowym oficjalnie "zmianę" swojej płci bez zgody komisji lekarskiej.

Ustawa musi teraz przejść także przez Zgromadzenie Narodowe i uzyskać zgodę podpis prezydenta, zanim stanie się oficjalnym prawem. (GayStarNews

Zgodnie z nowym rankingiem Wielka Brytania jest drugim co do wielkości krajem przyjaznym LGBT w Europie. Norwegia jest pierwszym miejscu. Spotahome, firma która pomaga ludziom w przeprowadzkach do nowych miejsc.

Jak wyjaśniono, ranking też zarówno miasta, które torują drogę dla równości w Europie, jak i te, które wciąż mają pole do długiej drogi walki.

Zajmuje 36 krajów i ocenia je pod względem partycypacji płci, różnicy w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn, przyjazności LGBT, akceptacji imigracji, jakości życia oraz praw politycznych i obywatelskich.

I tak - na pierwszym miejscu znalazła się Norwegia, potem Dania i Szwecja. W ogólnym rankingu Polska zajęła 20. miejsce. Wśród miast prym wiodą Helsinki, na drugim miejscu znalazł się Sztokholm, a potem Rotterdam. Jest i Warszawa: na 27. miejscu.

Ale ranking możemy też sprawdzić pod kątem tego, które państwa i miasta są najbardziej przyjazne dla LGBT. Tu ponownie na pierwszym miejscu znalazła się Norwegia, ale na drugim Wielka Brytania. Podium zamyka Belgia. Polska? Pod sam koniec: 30. miejsce. (GayStarNews/Queer.pl)

Długoletni psychiatra z Toronto, znany który leczył z homoseksualizmu, został uznany za winnego seksualnego wykorzystywania dwóch swoich męskich pacjentów.

Dr Melvyn Iscove, lat 72, od dawna wierzył, że homoseksualizm jest zaburzeniem, które można wyleczyć się. Komitet dyscyplinarny College of Physicians and Surgeons of Ontario, odkryli również, że lekarz miał stosunki seksualne seks oralny i analny oraz wzajemną masturbację z kilkoma mężczyznami podczas sesji terapeutycznych. Lekarz powiedział swoim pacjentom, że angażowanie się w czynności seksualne było częścią ich leczenia i pozwoliłoby im przestać fantazjować na ich temat, zgodnie z raportem.

Arabia Saudyjska 15 letni chłopak popełnił samobójstwo kiedy ujawnił się że jest gejem do rodziny oraz jego rodzina zagroziła że jego zabije się, też wyrzuciła go z domu. Próbowano jego wydostać z Arabii Saudyjskiej, ale nie udało się. 

Wybuch HIV i kiły dotknął ponad 125 osób, w tym uczniów szkół średnich, w Milwaukee w stanie Wisconsin, wielu ostrzega może być więcej zarażony osób.

Corey Eteveneaux, po przerażającym wypadku drogowym niecałe dwa miesiące po świętowaniu swoich 24 urodzin, jego matka i partner postanowili odłączyć go sprzętu otrzymujący życie, chcieli żeby jego organy postanowili przekażą innym. Ale odmówiono do przyjmować jego organy z powodu jest homoseksualistą.

Corey był w związku ze swoim partnerem, Danielem Jacobsem, lat 29, przez dwa lata. Uważała, że ​​obecna zasada dyskryminuje homoseksualny osób dotyczące oddawanie organów.

"Corey był zdrowym, mężczyzną i myślałem, że jego serce mogło pomóc komuś", powiedziała Cherie. "To po prostu nie ma sensu. Są ludzie, którzy cierpią i mogliśmy im pomóc." (PinkNews)

Para gejowska oskarża Partię Republikańską w Tennessee - dotyczące spotu wyborczego homofobicznego, który wykorzystano zdjęcie z ich ślubu. Shane Morgan i jego mąż Landon byli oszołomieni, widząc zdjęcia z ich specjalnego dnia wykorzystywane jako część spotu wyborczego republikanów.

Ekstremista chrześcijański z Wielkiej Brytanii, został skazany na 17 miesięcy więzienia za grożenie bombą podczas Pride Walii. W pociągu gdzie jechał do Walii groził że wysadzi powietrze osób LGBT, podczas festiwalu marszu Pride w Walii, wszystko cytował Biblie.

W nowym odcinku podcastu #QueerAF Sean wyjaśnia dlaczego wielu homoseksualistów są też homofobami sam ma tym problem. Jak miedzy w Polsce lubią sugerować normalni kontra inni, ci normalni naprawdę mają problem ze sobą nie czują się dobrze kim są. Tak wielu nienawidzi osób którzy są inni jak np obraża zniewieściali.

Kandydat republikański nazwał ocalałą z masakry z szkoły Emmę Gonzalez "skinhead lesbijską". Leslie Gibson, z Maine nie podoba jemu się jak ona może żądać ograniczenia broni.

Ekstremiści chrześcijańscy Westboro Baptist Church, protestują przed szkołą St Louis za będzie grać Jake Bain, ujawniony sportowiec. Koledzy będą protestować przeciwko Westboro nie życzą sobie protestów na ich szkole ekstremistów religijny.

Sąd Najwyższy Filipin ostatecznie wysłucha ustnych argumentów na temat legalizacji małżeństw osób tej samej płci. Jesus Falcis III gejowski prawnik na Filipinach, który złożył petycję do Sądu Najwyższego Filipin, aby doprowadzić do równości małżeństw.

To duży krok naprzód w bardzo republikańskim stanie. Po raz pierwszy w wyborach stanowych na Alasce, komisja głosowała i zatwierdziła projekt ustawy chroniący osoby LGBT przed dyskryminacją. Demokratyczny przedstawiciel Andy Josephson jest twórcą projektu ustawy. Ale jest też będzie referendum w tym stanie dotyczące tak zwane toalet dla trans osób.

Republikanin Bill Dix, przywódca większości senackiej z Iowa i polityk którzy głośno krzyczy o "wartości rodzinnych", twórca ustawy zakaz małżeństw homoseksualny został złapany na romansie. Musiał przez to zrezygnować ze stanowiska przywódcy większości i senatora stanu. 

Plakaty z udziałem czarnoskóry pary tej samej płci pojawiły się na ulicach Londynu. Kampania stworzona przez organizację GMFA ma na celu dotarcie do społeczności czarnoskórej i mniejszości etnicznej (BAME), która często nie jest reprezentowana w publicznych kampaniach zdrowotnych. Namawia się do testu na HIV.

Amerykańska organizacja konserwatywny pediatrów są wściekli na organizatorów parady równości Nowojorskiej NYPride, wmawiają że promują pedofilie. NYPride w najnowszej kampanii występuje Desmond Napole, nastolatek drag queen który jest znienawidzony nie od dziś przez prawice po jak może ubierać się jak drag queen.

Amerykańska organizacja konserwatywny pediatrów, ma długą historię retoryki anty-LGBTQ, miedzy twierdzi, że transpłciowość szkodzi dzieciom i uważają, że ​​jest to "choroba psychiczna".

Dzięki charytatywnej organizacji charytatywnej The Giving Spirit 70 nastolatków LGBT z centrum Los Angeles 70 doświadczających bezdomności otrzyma unikalny płaszcz, który zamienia się nocą w śpiwór.

Stwierdzono, że dwie agencje adopcyjne w Filadelfii, USA, odmawiali usług osobom LGBTQ, są to jedna chrześcijańska druga katolicka. Wśród odmówiono parzę lesbijek Megan Paszko i jej żonie tylko z powodu są lesbijkami.

Rosja może odmówić pokazania Irlandzkiej piosenki na Eurowizję z powodu promocji homoseksualizmu, Rosjanie mogą nie zobaczyć pod Eurowizji piosenki Irlandii.

Tak, jestem nosicielka wirusa HIV i szczęśliwa - opowiada Tyler Curry swoją historie życia.

Oklahoma republikanie uchwalają prawo będzie pozwalać na odmowę agencjom adopcyjnym osobom homoseksualnym, nie chrześcijanom, samotnym.

Prawicowa chrześcijańska fundamentalistka dzieci zostają homoseksualne wmawia to kara boska za aborcję. 

Biały nacjonalista Matthew Heimbach, jego osobiste życie wywołało szok Heimbach został oskarżony o napaść na własną żonę i ojczyma swojej żony, Matta Parrotta, który jest także współtwórcą tradycyjnej partii robotniczej Heimbacha. Jest to organizacja nacjonalistyczna. Jeszcze romansował z teściowa.

Rodzina 12-letniego chłopca powiedziała, ​​odebrał sobie życie po tym, jak znęcano się nad nim z powodu jego seksualności. Andrew Leach ujawnił się jako biseksualista w swojej klasie, a jego ojciec, Matt Leach, mówi, że był za to prześladowany przez kolegów z klasy.

The United Methodist Church, Pastorka Anna Golladay z Tennessee, została usunięta z urzędu po dała ślub parze lesbijek w swoim kościele. Wielu członków kościoła wyraziło szok i oburzenie w komentarzach. Wysłali swoją miłość do Galladay. (GayStarNews)

Wreszcie, pary tej samej płci mogą adoptować dzieci w dowolnym miejscu w Australii. Terytorium Północne (NT) stało się właśnie ostatnim stanem, który zmienił swoje prawa.

Ellen DeGeneres opowiedziała o tragicznej stracie, swej dziewczyny zanim rozpoczęła karierę w showbiznesie. Wyjaśniła, że gdy miała 20 jej dziewczyna, zginęła w wypadku samochodowym.

Teksańska gazeta usunęła odniesienie do męża gej z nekrologu jego matki z powody "religijny" i "etyczny". Barry Giles i John Gambill są małżeństwem i są razem od 31 lat. Kiedy matka Gilesa zmarła, złożył nekrolog do lokalnej gazety, Olton Enterprise. Rektorzy usunęli odniesienie męża Gambilla.

"Jesteśmy istotami ludzkimi jak każdy inny," powiedział Giles. "Mamy uczucia. Mamy związki, niezależnie od tego, czy się z nimi zgadzamy, czy nie." "Wiesz, ona byłą moją drugą mamą" - powiedział Gambill.

Shocker - wydawca gazety jest pastorem baptystycznym, który opublikował to oświadczenie w wiadomościach: "To jest moje przekonanie religijne, że mężczyzna nie może mieć męża. Uważam także, że publikowanie czegokolwiek, co jest sprzeczne ze Słowem Bożym, w tej sprawie byłoby opublikowaniem czegoś w gazecie, która nie jest prawdziwa". (Towleroad)

Jake Bain, popularny futbolista i uczeń, ujawnił się w październiku zeszłego roku. Nie spodobało się to homofobicznemu Westboro Baptist Church, którego członkowie zapowiedzieli protest przed szkołą. To, co zobaczyli, gdy przybyli do John Burroughs School... Koledzy i koleżanki Jake'a, jak i w ogóle lokalna społeczność, zorganizowała demonstrację poparcia dla chłopaka. (Queer.pl)

Co raz gorzej w Rosji od 2013 roku kiedy uchwalono Rosyjskie prawo tak zwane zakaz propagandy homoseksualnej. Od tego czasu liczba przestępstw wymierzonych w społeczność LGBTQ podwoiła się. Dla organizacji pozarządowych sytuacja jest coraz gorsza, w całkowitej obojętności Kremla. AIDS rośnie w Rosji od 10 do 15% rocznie.

Carmen Carrera i Phillip Henry omawiają najnowsze komentarze RuPaul, transfobiczne w społeczności gejowskiej i uczcić Sylvia Rivera w tym tygodniu w The Library.

Wielebny David Meredith jest oskarżony o naruszenie polityki United Methodist Church, która zakazuje pastorom prowadzenia związków osób tej samej płci.

Komentarze kandydatki republikanki Eriki Harold na temat rodzin tej samej płci, jako uczestniczka konkursu Miss America z 2003 roku, przeciwko rodzinom tęczowy.

Alliance Defending Freedom, Matt Sharpe, jest wściekły na Kalifornie po chcą zakazać leczenia homoseksualizmu, wmawia to zagraża wolności religijnej, że kościół ma prawo leczyć homoseksualizm.

Co myśli Barney Frank dotyczące współtwórca ustawy dotyczące reformy bankowej z 2010 roku

Michał Piróg udawał, że go nie ma w domu? [Gwiazdy prywatnie]

Tagi: LGBT news
11:11, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 18 marca 2018

Dożd („Deszcz”) jest głównym niezależnym kanałem telewizyjnym w Putinowskiej Rosji. W dokumencie tym towarzyszymy Natalii, założycielce stacji oraz jej reporterowi Timurowi i zastanawiamy się jak (i czy) działają niezależne media w autorytarnym kraju.

Tagi: dokument
23:08, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

zdjęcie Twitter.com

Działacze LGBT zadbali o to, aby wiceprezydent USA Mike Pence był mile gościnnym południowym przyjęciem podczas jego podróży do Savannah w stanie Georgia w tym tygodniu gdzie uczestniczył w paradzie Św. Patryka powitano go morzem tęczowych flag.

Przed wydarzeniem Savannah Pride, First City Network i Savannah LGBT Center wydały wspólne oświadczenie.

"Pozwól, że ci przypomnimy Savannah to 55% Afroamerykanów. Kobiety stanowią ponad 50% populacji, praktycznie wszędzie. A Savannah jest prawdopodobnie (i na szczęście) gejowskim miastem na południowym wschodzie!"

"Pan Pence okazał się jednym z najbardziej anty-LGBTQ osobą w rządzie. Jako gubernator stanu Indiana prowadził wspólne wysiłki, by zaprzeczyć równości wobec osób LGBTQ, przeciwstawiając się małżeństwom homoseksualnym i podpisując ustawę, która uczyniła legalne dla przedsiębiorstw odrzucanie klientów gejów i lesbijek w imię religii.

"Jako członek Kongresu głosował przeciwko ustawie o niedyskryminacji w zakresie zatrudnienia, uchyleniu" Nie pytaj, nie mów ", współfinansował projekt ustawy określającej małżeństwo między mężczyzną i kobietą, i starał się odciąć fundusze na HIV do organizacji i chciał przeznaczyć te pieniądze na "terapie zamiany" orientacji.

"My, Sawannah mieszkańcy, jesteśmy dumni z naszej różnorodności, więc witamy wiceprezydenta Pence'a, aby dołączył do naszych międzyrasowych rodzin homoseksualny wychowujących adoptowane dzieci, członków służb trans z dumą broniących swojego kraju, queer artystów inspirujących kreatywność, imigranckich studentów marzących o świetlanej przyszłości z osobą tej samej płci i wiele innych twarzy miasta, które w ten weekend będą dumnie podążać ulicami.”

Według działaczy LGBT, Pence spędził mniej niż godzinę na uroczystościach świętego Patryka, działacze LGBT, którzy zadbali że tęczowe flagi były w każdym miejscu gdzie będzie pojawiać się. (PinkNews)

Tagi: LGBT
21:45, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

24

W wielu miastach w Polsce przed siedzibami archidiecezji i diecezji katolickich odbywają się protesty zorganizowane przez Strajk Kobiet. Hasło przewodnie wszystkich brzmi "Słowo na niedzielę - Wieszak dla biskupa".

Kobiety wyszły na ulice po tym, jak arcybiskup Henryk Hoser zaapelował o podjęcie pracy nad projektem ustawy "Zatrzymaj aborcję". Manifestujące przyszły w niedzielę przed biura archidiecezji i diecezji. W Warszawie protest odbył się przy ulicy Miodowej.

"Uważamy, że ta instytucja i jej ideologia jest współodpowiedzialna za przemoc, bezradność, cierpienie i śmierć kobiet w Polsce (...). Bo jesteśmy wściekłe, że odpowiedzią Episkopatu na piekło kobiet jest "więcej piekła kobiet!". Bo uważamy, że nie ma świętych krów. Bo się nie boimy" - napisały - TVN Warszawa.

Marta Lempart z  Ogólnopolskiego Strajk Kobiet: “Jeszcze raz o tym, dlaczego idziemy dziś pod biura archidiecezji i diecezji. Dlaczego pod biura instytucji, jaką jest Kościół katolicki.

Otóż dlatego, że każdy podmiot, biorący udział w procesie legislacyjnym jako lobbysta za określonym rozwiązaniem, podlega społecznej ocenie. Jego działaniom można - i często trzeba - się sprzeciwiać.

W USA 24 marca odbędzie się #MarchForOurLives - protest przeciwko brakowi ograniczeń w powszechnym dostępie do broni, który skutkuje m.in. masowymi zabójstwami uczniów w szkołach. Protestowi przewodzą uczniowie z Parkland - szkoły Marjory Stoneman Douglas High, w której ostatnio zginęło 17 uczniów. I nie, nie idą oni tylko przeciwko władzy, która jest odpowiedzialna za prawo dotyczące broni. Idą również - a niektórzy przede wszystkim - przeciwko NRA, organizacji strzeleckiej, która w interesie handlarzy bronią lobbuje za całkowitym brakiem ograniczeń w dostępie do broni.

Bo uważają, że lobbyści z NRA są współodpowiedzialni za masowe zabójstwa. Że mają krew na rękach. Bo są wściekli, że odpowiedzią NRA na problem niekontrolowanego dostępu broni jest "więcej broni!". Bo uważają, że nie ma świętych krów. Bo się nie boją.

W Polsce dzisiaj idziemy pod biura organizacji, która stale lobbuje - vide stanowisko Episkopatu z 14/03 z żądaniem rozpoczęcia prac nad zakazem aborcji - za całkowitym pozbawieniem kobiet jakichkolwiek praw.

Bo uważamy, że ta instytucja i jej ideologia jest współodpowiedzialna za przemoc, bezradność, cierpienie i śmierć kobiet w Polsce. Że ma krew na rękach. Bo jesteśmy wściekłe, że odpowiedzią Episkopatu na piekło kobiet jest "więcej piekła kobiet!".

Bo uważamy, że nie ma świętych krów. Bo się nie boimy. We march for our lives. Walczymy o życie. I tak, na skorumpowanych przez Kościół polityków też przyjdzie czas. Bardzo wkrótce."

85 proc. dorosłych Polaków jest przeciwnych zaostrzeniu prawa aborcyjnego - wynika z sondażu przeprowadzonego na początku 2018 roku dla serwisu ciekaweliczby.pl na panelu Ariadna. Respondenci odpowiadali na pytanie "jak według ciebie powinien postąpić rząd Zjednoczonej Prawicy odnośnie obecnej ustawy aborcyjnej w Polsce". 44 proc. jest za pozostawieniem obecnego prawa, a nieco mniej - 41 proc. - za jego liberalizacją - dowiadujemy się z wyników badania. Jedynie 15 proc. badanych opowiedziało się za zakazem aborcji- Gazeta.pl

Demonstracja Słowo Na Niedzielę - Wieszak Dla Biskupa!
Tagi: news
21:15, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Obok premiera Irlandii jest działacz Brendan Fay, w Polsce znany jak Lech Kaczyński wykorzystał jego zdjęcie z ślubu w orędziu poświęconym unijnej konstytucji oraz kilka razy był w Polsce np podczas Przystań Pielgrzymów LGBT w Krakowie dnia światowy młodzieży. 

Irlandzki premier Leo Varadkar maszerował ze swoim partnerem Mattem w paradzie Nowojorskiej Świętego Patryka - do tej pory zakazywano grupom LGBT, uczestniczenia, z powodu katolicki grup, dzięki protestom pozwala się. Dodatkowo odwiedził pomnik Stonewall Inn - miejsce narodzin współczesnego ruchu praw LGBT przed marszem.

"Miałem okazję spotkać się z burmistrzem [Billem de Blasio] wcześniej i uczestniczyć we Mszy św., A teraz będę mógł maszerować w paradzie z moim partnerem, co jest znakiem, jak sądzę, zmiany, znak różnorodności, nie tylko w Irlandii, ale także w społeczności tutaj."

Irlandzki spot z okazji dnia Św. Patryka są dumni z swojej historii i różnorodności, a my usuwamy swoją historie jak to obecny rząd Polski robi, np usuwa się z zdjęć Geremka czy Michnika

Jak mawiał Józef Piłsudski: “Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.” “Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium.”

Tagi: LGBT
14:00, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

09 czerwca 2017 Jakub i Dawid wzięli ślub na portugalskiej Maderze. Jednak przed nimi kolejne wyzwanie - chcą rejestracja swojego małżeństwa w Polsce.

tumblr_inline_p5pne09jn01tsitpw_540

Otwarta Przestrzeń - centrum terapii, oświadczenie ws. "leczenia homoseksualizmu" w jednej z warszawskich poradni psychologicznych, w którym stanowczo sprzeciwiamy się takim praktykom.

Pełna treść oświadczenia poniżej.

Warszawa, 16 marca 2018 r.

OŚWIADCZENIE „OTWARTEJ PRZESTRZENI – CENTRUM TERAPII” W SPRAWIE „LECZENIA HOMOSEKSUALIZMU” W PORADNI PSYCHOLOGICZNEJ „NUNC COEPI” W WARSZAWIE

W związku z informacją na stronie internetowej warszawskiej poradni psychologicznej „Nunc Coepi” o ofercie „autorskiej, skutecznej terapii homoseksualizmu”, „Otwarta Przestrzeń – centrum terapii”, jako miejsce skupiające specjalistów posiadających wiedzę i doświadczenie we wsparciu osób LGBTQIA, wyraża sprzeciw wobec promocji takich oddziaływań, jako niezgodnych z wiedzą naukową, kodeksem etycznym psychologa oraz mogących nieść negatywne konsekwencje dla ewentualnych Klientów_ek.

Na stronie internetowej ww. poradni prowadzonej przez mgr Ewę Listewnik czytamy: „Moim szczególnym osiągnięciem jest opracowanie autorskiej, skutecznej terapii homoseksualizmu opartej na połączeniu terapii indywidualnej i rodzinnej. Takie połączenie umożliwia skorygowanie nieprawidłowych relacji w rodzinie, które mogły przyczynić się do powstania skłonności homoseksualnych u dorastającego dziecka. Terapia skłonności homoseksualnych jest możliwa szczególnie u ludzi młodych do 27 roku życia.”. Z informacji tych wynika, że może chodzić o oddziaływania konwersyjne mające na celu zmianę orientacji z bi- lub homoseksualnej na heteroseksualną. Takie oddziaływania nie są terapią. To powrót do upokarzających metod pseudoterapeutycznych, które niechlubnie zapisały się w historii psychologii i psychiatrii. Oddziaływania konwersyjne przybierały niegdyś przerażające formy np. zmuszanie do stosunków płciowych z osobą innej płci, elektrowstrząsy a także inne działania mające spowodować awersję do seksualnych kontaktów jednopłciowych. Należy zaznaczyć, że terapeuta nawet nie korzystając obecnie z drastycznych metod, a jedynie oferując takie rozwiązania, sugeruje, że możliwe jest „wyleczenie”, co sprzyja umacnianiu poczucia winy, wstydu oraz nieakceptacji siebie, a tym samym krzywdzi potencjalnych_e Klientów_ki oraz ich rodziny.

Praktyka oddziaływań konwersyjnych i obietnica zmiany orientacji na heteroseksualną mogą być dla wielu osób „kuszące”. Zmiana orientacji na tę bardziej akceptowalną społecznie mogłaby uwolnić je od cierpienia spowodowanego dyskryminacją i naciskami otoczenia. Jednak nie tędy droga. Oddziaływania konwersyjne mają poważne negatywne skutki dla życia emocjonalnego, niekorzystnie wpływają na budowanie przyszłych relacji i wiele innych obszarów życia(1). W skrajnych przypadkach mogą prowadzić do samobójstwa. Wsparciem, jakiego powinien udzielić psycholog, do którego zgłasza się osoba nieakceptująca własnej orientacji seksualnej, jest omówienie przyczyn braku akceptacji, pomoc w zrozumieniu mechanizmów stojących za seksualnością człowieka oraz dążenie do zaakceptowania siebie taką osobą, jaką się jest. Ważnym elementem wsparcia jest także pokazanie, co stoi za dyskryminacją i próbami odrzucenia osób o orientacji innej niż heteroseksualna oraz umocnienie metod chronienia siebie. W końcu to właśnie brak samoakceptacji wynika nie z naturalnych przekonań jednostki, ale z przekazu rodzinnego, prawnego czy kulturowego dotyczących orientacji seksualnej.

4 listopada 2016 r. Polskie Towarzystwo Seksuologiczne (PTS) wydało stanowisko na temat zdrowia osób orientacji homoseksualnej. 17 listopada 2016 r. stanowisko to zostało poparte przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne (PTP). W stanowisku PTS czytamy m.in. „Propagowanie terapii polegających na korekcie, konwersji czy reparacji orientacji homo- czy biseksualnej w kierunku wyłącznie heteroseksualnej jest niezgodne ze współczesną wiedzą na temat seksualności człowieka i może zaowocować poważnymi niekorzystnymi skutkami psychologicznymi dla osób poddawanych tego typu oddziaływaniom. […] Orientacja homoseksualna, jako cecha osobista , podlega takim samym formom ekspresji jak orientacja heteroseksualna. Orientacja seksualna per se nie determinuje, poziomu rozwoju emocjonalnego, intelektualnego, społecznego czy moralnego. […] Wzywamy wszelkie zdrowotne organizacje naukowe działające w Polsce oraz wszystkich seksuologów, psychologów, psychiatrów i innych specjalistów w zakresie zdrowia psychicznego do podjęcia działań polegających na dementowaniu stereotypów i uprzedzeń na temat osób homoseksualnych oraz skojarzeń pomiędzy homoseksualnością a zaburzeniami zdrowia fizycznego i psychicznego oraz przestępczością seksualną.”. PTS przypomina również, że orientacja homoseksualna została wykreślona z klasyfikacji medycznych (z klasyfikacji Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego – DSM w 1973 r., z klasyfikacji Światowej Organizacji Zdrowia – ICD w 1991 r.).

Kodeks etyczny PTS, który określa zasady etyczne pracy seksuologów oraz osób pracujących w obszarach związanych z seksualnością mówi m.in., że „W obszarze swojej aktywności zawodowej seksuolog powinien znać i respektować aktualne wyznaczniki normy i patologii seksualnej wypracowane na gruncie seksuologii.”, „Seksuolog ma prawo do autonomii w zakresie prywatnych przekonań światopoglądowych i moralnych, także w sferze seksualności człowieka, nie może jednak wykorzystywać swojego zawodu dla ich uwiarygodniania czy propagowania ani pozwolić, aby miały one wpływ na jego działalność zawodową” oraz „Seksuolog nie może angażować się w działania oparte na stereotypach czy uprzedzeniach jest zobowiązany jest do aktywnego propagowania zgodnych z aktualnym stanem wiedzy informacji na temat seksualności człowieka.”.

Oddziaływania konwersyjne, albo jak to zostało nazwane przez poradnię „Nunc Coepi” – „leczenie homoseksualizmu” – stoi w sprzeczności z przytoczonymi fragmentami stanowiska i kodeksu etycznego PTS. Słowo „leczenie” wykorzystywane przez ww. poradnię sugeruje występowanie choroby, co jest niezgodne z klasyfikacjami Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Światowej Organizacji Zdrowia. Żadna osoba określająca się mianem psychologa, seksuologa lub psychoterapeuty nie powinna stosować oddziaływań nienaukowych, niosących duże ryzyko skrzywdzenia i pozostawienia klientów i klientek w cierpieniu.

Ewa Listewnik na stronie poradni pisze, że ukończyła psychologię na Uniwersytecie Warszawskim oraz liczne kursy i szkolenia z zakresu psychologii i seksuologii. Używa wobec siebie określenia „psychoterapeuta” oraz informuje, że prowadzi psychoterapię, jednak nie wspomina na stronie internetowej, czy ukończyła całościowe szkolenie psychoterapeutyczne w jakiejkolwiek ze szkół. „Otwarta Przestrzeń – centrum terapii” skieruje do pani Listewnik pytania dotyczące prowadzonego przez nią „leczenia homoseksualizmu”, a także jej wykształcenia pozwalającego na prowadzenie psychoterapii.

Wyrażamy sprzeciw wobec wykorzystywania autorytetu zawodu psychologa do zwodzenia potencjalnych Klientów_ek „leczeniem homoseksualizmu”. Zwracamy się do osób czytających to oświadczenie, aby przestrzegały wszystkich w swoim otoczeniu przed tego typu praktykami. Osoby doświadczające negatywnych konsekwencji oddziaływań konwersyjnych zachęcamy do skorzystania z pomocy u certyfikowanych psychoterapeutów, kierujących się kodeksem etycznym (PTP lub PTS) i pracujących pod superwizją.

„Otwarta Przestrzeń – centrum terapii” promuje postawę akceptacji i afirmacji wszystkich orientacji seksualnych i tożsamości płciowych.

Prezes Zarządu

Fundacji Instytut Otwarta Przestrzeń

Dawid Pawlina

(1) Report of the American Psychological Association Task Force on Appropriate Therapeutic Responses to Sexual Orientation, APA 2009

Strona internetowa poradni „Nunc Coepi”: http://psychologwarszawa.biz/

Pełna treść stanowiska Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego na temat zdrowia osób o orientacji 

http://pts-seksuologia.pl/sites/strona/59/stanowiskopts-na-temat-zdrowia-osob-o-orientacji-homoseksualnej

Życie pisze różne scenariusze... na temat Pani Ewy Listewnik, "psychoterapeutce" z warszawskiej poradni "Nunc Copei", która ma rzekomo "autorską, skuteczną terapię homoseksualizmu", i chwali się korygowaniem "nieprawidłowych relacji w rodzinie, które mogły przyczynić się do powstania skłonności homoseksualnych u dorastającego dziecka" - konkretnie u ludzi do 27 roku życia. Jej poradnia wprost mówi o "leczeniu homoseksualizmu".

Replika dostała na temat Ewy Listewnik wiadomość: "Haha! Jestem bratanicą Ewy Listewnik i członkinią zarządu Stowarzyszenia na rzecz osób LGBT Tolerado. Najciemniej pod latarnią, niestety ani mnie ani mojej rodziny nie udało jej się wyleczyć. Pozdrowienia! Bogna Listewnik"

Tagi: news zdrowie
11:49, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Ślub pary lesbijek Kaylie i Jade

Ślub vlogerów amerykański Jamesa i Marka w Anaheim, Kalifornia

Ślub pary lesbijek Sarah i Beth, w winnicy Vineyard Kalifornii

Ślub pary gejów Andrew i Marka, w Tajlandii

Ślub pary lesbijek Sheila i Barbara w Honeysuckle Hills Pałac ślubów w Tennessee

Ślub pary gejów James i Dean w Angielskim kurorcie Eaves Hall

Włoski ślub pary gejów vlogerów Marco i Alan, nad jeziorem Garda, w Włoskim zamku Lonato

Tagi: love
11:47, lukeblog
Link Dodaj komentarz »