Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
wtorek, 25 września 2018
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Chad and Andrew live in Allentown, PA, with their adorable daughter who came to them via the foster care system at just 3 days old. ������ A year and a half later, her adoption was finalized, making these two, the luckiest dads around. ����‍��‍�� “The best things about fatherhood is having a legitimate reason to shop for new clothes �� constantly, and being able to take the tiniest amount of credit for how smart, sensitive, humorous and caring she is,” said Chad. “It’s the best feeling in the world.” ❤️������‍��‍��

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

"I consider it my mission in life to adopt, and help others adopt" said Rich, who along with husband Ken adopted four teenage sons and now serves as the Associate Director for Family Focus Adoption Services in NY. ❤️�� Click the link in our bio to read their inspiring story: “This Gay Couple Opens Their Home to Kids at Risk of Aging Out of the Foster Care System” ������

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Zostały ostatnie miejsca na październikowy kurs siatkówki. Zapisy do 1.10 na: http://volup.pl/pl_PL/program-szkoleniowy/ #volleyball #volley #practice #training #gayvolleyball #gaysport #queersport #siatkowka #lgbt #warszawa

Post udostępniony przez Volup Warsaw (@volup.warsaw)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

In our latest issue, we profiled activists who are honoring the legacy of Matthew Shepard by advocating for #LGBTQ youth. Read the interviews with Tyler Oakley, Edwin Bodney, Haley Videckis, Layana White, Shayna Maci Warner, and Gio Bravo at Advocate.com or in bio link. (Photography by @LukeFontana)

Post udostępniony przez The Advocate Magazine (@theadvocatemag)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Tegoroczne wybory samorządowe mogą zostać sfałszowane. Masz szansę to powstrzymać! Dołącz do akcji Mam Oko na Wybory i zostań obserwatorem/obserwatorką wyborczą Kampanii Przeciw Homofobii. Razem przypilnujeny wyborów! Nabór do akcji trwa tylko do końca wrzenia. Nie zwlekajcie - dołączajcie www.okonawybory.pl ������ #kampaniaprzeciwhomofobii #MamOkoNaWybory #wybory #lgbt #lgbtqia #kph

Post udostępniony przez Kampania Przeciw Homofobii (@kph_official)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Attitude Magazine (@attitudemag)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Don Lemon (@donlemoncnn)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez gus kenworthy (@guskenworthy)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Kevin K. (@kevin_khl)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Justin Frost (@justinfrost_)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Hugo Ferreira (@hugo.s.f)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Phillip Corps (@phillipcorpsflowers)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Two Tys | ��Wedding Directory���� (@two_tys)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Mąż mi wchodzi na głowę! Jak mu odmówić? :) #gaycouple #gaymarriage #azores #loveislove #holiday #portugal #miloscwportigalii #jakubidawid #alepieknie #sweetasnuts #samaslodycz #wakacjezprzyjaciółmi #bedziezabawa#piotrandpawelcopyright #ocean #mosteiros

Post udostępniony przez jakubidawid (@jakubidawid)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Pride in London ��️‍�� (@prideinlondon)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Chris & Nate (@chrisandnate)

Tagi: instagram
06:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 24 września 2018

Khalid Abdel-Hadi po raz pierwszy mężczyzna transseksualny pojawił się na okładce arabskiego magazynu dla gejów, model przełamuje piętno i pokazuje swoje blizny i sutki z dumą, który przyniesie wiele uwagi w konserwatywnym regionie.

Pinksixty News wiadomości LGBT - Durban Gay Lesbian Film Festival w Południowej Afryce, kilka dni filmów, dokumentów LGBT będzie emitowane.

Jak skuteczne zapobieganie i leczenie HIV w Australii. Centrum Badań Społecznych w Zdrowiu na Uniwersytecie Nowej Południowej Walii opublikowało nowe badania pokazujące, że rekordowe 92 procent homoseksualnych i biseksualnych mężczyzn żyjących z HIV osiąga niewykrywalny poziom wiremii (UVL).

PrEP i leczenie jako profilaktyka (TasP) stają się coraz bardziej popularnymi strategiami zapobiegania HIV.

Tiamat Medusa, jest trans kobietą która jednocześnie modyfikuje swoje ciało, by stać się smokiem

Batman przed ligą ściąga spodnie, dla wielu do szok

Nowojorska policja poszukuje mężczyznę, który zaatakował dwóch gejów po ataku homofobicznym, gdy opuszczali Metropolitan, gejowski bar w Williamsburgu na Brooklynie.

Wychowuj bez klapsów! Spot jest głównym elementem nowej kampanii Fundacji Dajemy Dzieciom: „Potrafię się zatrzymać”! Głosu projektowi użyczyła Karolina Gruszka.

Maciej Kruszka w radiu Opolu

Walczymy o godne płace w samorządzie wraz Adrian Zandberg oraz kandydatkami i bandytami do sejmików w woj łódzkim

Adrian Zandberg w radiu Opolu

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

jes

zdjęcie iStockphoto

Brakuje nam czasu na odpoczynek, a przepracowanie mocno daję nam we znaki. Można coś dla siebie zrobić, by lepiej funkcjonować na co dzień. 

Przemoczenie powoduje spadek że infekcje wirusowe przyplątują się jedna z drugą. Wiele godzin spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach, organizm potrzebuję więcej tlenu, nawet krótki spacer sprawi, że łatwiej będzie nam pokonać zmęczenie. Wystarczy, nawet 15-20 minut spaceru, dzięki temu ilość tlenu pobranego przez organizm się zwiększa. 

Krótki spacer zrelaksujemy się, odczujemy przepływ nowych sił. Jest doskonałym sposobem na odreagowaniu stresu po pracowitym i nerwowym dniu. Naukowcy udowodnili, że podczas spaceru spada poziom hormonu stresu dzięki wydzielają endorfiny, hormon odpowiedzialny za nasze samopoczucie i nastrój. 

Też badania wykazują że mało przesypiamy regularnie 8 godzin, ratujmy drzemką, to skuteczny sposób na szybką regenerację i odzyskanie sił. Ważne jest jednak, by nie spać dłużej niż 20-30 minut, po zamiast wypoczęcia, obudzimy się zmęczeni, a powrót do formy zajmie się nam sporo czasu. Natomiast krótka drzemka odpoczynek przyniesie nam wiele korzyści. 

W organizmie obniży się poziom kortyzolu tak zwane hormon stresu. Nie będziemy zatem odczuwać jego przykrych skutków.

Stres, dieta uboga w warzywa i owoców często prowadzą do niedoboru witamin i minerałów. Trzeba na pewno nam miedzy innymi antyoksydanty witaminy, które zwalczają wolne rodniki np witaminy C i E, karotenoidy, magnes. Można uzupełniać, pijąc codziennie koktajle z cytrusowe. 

Tagi: zdrowie
06:30, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

20180923_230911_Burst01

Od poniedziałku do piątku: Allo, allo około 18:55 na Stopklatka TV. Teoria wielkiego podrywu kilka odcinków od 22:00 na Comedy Central. Graham Norton Show od około 23:55 na BBC Lifestyle. Córka inna niż wszystkie o 16:00 na Discovery Life. Chirurdzy 3 o 08:40 na METRO TV. Współczesna rodzina 5, 4x od 18:16 na Fox Comedy.

Poniedziałek: Wstydliwe choroby o 23:00 na PULS 2. Gogglebox. Przed telewizorem o 22:00 na TTV/Player.pl. Top Model, odc. 4 o 21:30 na TVN.

 Szokujące, odc. 3 o 21:00 na TLC. Bohaterem odcinka „Moja mama jest mężczyzną” jest Jacek, który przez dużą część swojego życia znany był bliskim jako Jola. Starał się realizować w życiu będąc kobietą. Wziął ślub, urodził dzieci. Jednak, to nie było to, co dało mu szczęście i poczucie spełnienia. Poszukiwanie własnej tożsamości i balansowanie na granicy dwóch płci to koszmar, który odebrał Jackowi najpiękniejsze lata życia. Mężczyzna, już jako mała Jola wiedział, że „coś z nim jest nie tak”. Brak samoakceptacji, wyczerpanie nerwowe, alkohol, wreszcie nieudana próba samobójcza. Ciąg nieszczęśliwych wypadków przerwał nieświadomy dramatu syn. To właśnie on namówił Jolę, aby zdecydowała się zawalczyć o siebie i swoje prawdziwe „ja”. W ten sposób miejsce mamy zajął Jacek, którego do stuprocentowego poczucia bycia mężczyzną brakuje już jedynie penisa… Jednak jak synowi udało się odnaleźć w świecie, w którym jeszcze do niedawna tata był jego mamą?

 #Sława o 20:40 na TVN Style.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Piotr Grabarczyk (@grabari.pl)

Wtorek: Wstydliwe choroby o 23:00 na PULS 2. Domy za grube miliony o 21:00 na Lifetime. 9-1-1, odc. 4 o 22:00 na FOX. Sposób na morderstwo, odc. 5 o 00:40 na TVN 7. Heathers, odc. 4 o 21:00 na HBO. Królowe życia 5, odc. 2 o 20:50 na TTV

W obcym ciele o 23:30 na TLC. Patrycja w wieku 40 lat zdecydowała się na leczenie hormonalne w kierunku feminizacji. Dąży do tego, by jej korekta płci została potwierdzona przez sąd. W działaniach może liczyć na wsparcie partnerki, Klaudii, matki ich wspólnego synka. Kiedy pracodawca Patrycji dowiedział się o żeńskim profilu na portalu społecznościowym, natychmiast ją zwolnił. Widzowie zobaczą także gwiazdę nocnego życia Warszawy - azjatycką drag queen - Kim Lee. Dowiedzą się także, co nowego słychać u bohaterek znanych z poprzednich odcinków.

Środa: Gogglebox. Przed telewizorem o 23:30 na TTV. Grey's Anatomy: Chirurdzy 14, 2x od 21:05 na FOX. Śpiewajmy razem. All Together Now o 20:30 na Polsat. Mężczyzna w pomarańczowej koszuli o 22:35 na HBO 3. Jacek Kawalec wypowiedział się na temat homofobii, wciąż mającej szerokie zasięgi w Polsce. Aktor i wokalista w rozmowie z Plejadą starał się znaleźć źródło dyskryminacji gejów w naszym kraju.

Czwartek: Urodzie na ratunek, o 20:30 na TLC. Współczesna rodzina 9, odc. 5 i 6 o 19:25 na HBO 3. American Horror Story: Apokalipsa, odc. 3 o 23:00 na FOX.

Piątek: Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem o 21:00 na HBO 3. American Horror Story, odc. 9 o 01:05 na TVN 7. World of Dance - Polska o 20:05 Polsat. Królowe życia 5, odc. 3 o 22:00 na TTV. Mistrzowie remontu o 07:10 na TLC. Współczesna rodzina 9, odc. 7 i 8 o 19:20 ma HBO 3.

Sobota: Mistrzowie remontu o 15:00 na Discovery Life. Domy za grube miliony 2x o 19:00 na Lifetime. Śpiewajmy razem. All Together Now, odc. 2 o 11:40 na POLSAT. Twoja Twarz Brzmi Znajomo 10 o 22:10 na POLSAT. Terapeuci Los Angeles, odc. 2 o 23:55 na TVN Style. Szokujące, odc.2 o 15:00 na TLC

Nabici w butelkę: czym myjemy włosy? o 19:55 na BBC Lifestyle. Światowy rynek produktów do pielęgnacji włosów to wielomiliardowy biznes. Firmy kosmetyczne w pogoni za zyskiem, zapewniają klientów, że ich niezwykłe produkty potrafią zdziałać cuda. Doktor Zoe Williams wraz z ekipą naukowców sprawdzi, czy informacje, które można znaleźć na etykietach takich specyfików, rzeczywiście pokrywają się z prawdą.

Niedziela: Ekipa z Newcastle o 23:00 na MTV Polska. Córka inna niż wszystkie od 19:00 na Discovery Life. Wielkie brytyjskie wypieki: Powroty 5 o 18:55 na BBC Lifestyle. Królowe życia 5, odc. 3 o 23:30 na TTV. Szokujące, odc. 3 o 22:30 na TLC Mistrzowie remontu o 20:00 na Discovery Life.

Tagi: media
06:30, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

PiS zdecydowanie prowadzi. Ale gdyby wziąć pod uwagę tylko głosy kobiet, to w Sejmie dominowałyby siły liberalno-lewicowe. Wśród kobiet PiS (28 proc.) remisuje z Koalicją Obywatelską (27 proc.), próg przekroczyłaby jeszcze Partia Biedronia (8 proc.), SLD (7 proc.) i Kukiz'15 (6 proc.) - wynika z sondażu Kantar Millward Brown dla "Wysokich Obcasów"

W sobotę 13 października ulicami Lublina po raz pierwszy przejdzie Marsz Równości. Jego uczestnicy chcą wyrazić poparcie m.in. dla osób wykluczonych z powodu orientacji seksualnej, tożsamości płciowej czy pochodzenia etnicznego. Przeciwko inicjatywie protestują środowiska narodowe. Były też sugestie, by wydarzenie odbyło się po wyborach samorządowych.

Z organizacji wydarzenia wycofały się Komitet Obrony Demokracji i Ogólnopolski Strajk Kobiet. Powodem był termin marszu, który wypada tydzień przed wyborami samorządowymi. – Uznaliśmy, że będzie to miało wpływ na upolitycznienie marszu. Jedni mogą wykorzystać go do promocji, inni do ataków. Straci na tym idea marszu, bo zostanie zagubiona w przedwyborczych rozgrywkach – mówi nam Magdalena Bielska, przedstawicielka obu organizacji.

Z kolei według naszych informacji do organizatorów wpływały też sugestie od reprezentantów ugrupowań politycznych, by marsz odbył się po wyborach. – Były takie propozycje, ale termin ustaliliśmy już dawno. Mieliśmy pewne zobowiązania, ze względu na które zmiana daty nie była możliwa – tłumaczy Staszewski. (...) - Dziennik Wschodni.

W środowiskach prawicowych powszechne jest upatrywanie źródeł homoseksualizmu w grzesznej naturze człowieka, wychowaniu, środowisku lub w osobistym wyborze. Nauka ma na ten temat inne zdanie.

Czy można podjąć decyzję, że chce się być praworęcznym? Czy przebywając w towarzystwie leworęcznych, można „nabawić się” tej cechy i porzucić „zdrowy” instynkt posługiwania się ręką prawą? Pytania te wydają się retoryczne. Dziś. W średniowieczu ta stosunkowo rzadka właściwość organizmu mogła kosztować życie. Jeszcze w latach 60. XX w. leworęczność była często maskowana, w każdym razie nikt się nią nie chwalił. W szkołach zmuszano mańkutów do pisania prawą ręką. Obecnie otwarcie walczą oni o swoje prawa, a raczej o wygodę i bezpieczeństwo (wiele typowych urządzeń bywa przyczyną wypadków): o to, by bez problemu kupić odpowiednie nożyczki, klawiatury komputerów, instrumenty itp. Lecz czy ktoś z nich szydzi, piętnuje, organizuje kursy „nawracania się” na praworęczność? Nie, a przecież to, czy jesteś „mańkutem” czy „gejem”, rozstrzyga się w podobny sposób, na podobnym etapie życia płodowego. Leworęczność – według amerykańskiego neurologa Normana Geschwinda – jest wynikiem nadmiaru testosteronu.

Zaawansowane badania laboratoryjne potwierdziły, że trzecie jądro podwzgórza (INH3) jest u gejów dwukrotnie mniejsze niż u mężczyzn heteroseksualnych.

Jądro łożyskowe prążka krańcowego, w skrócie BSTc (ang. bed nucleus of the stria terminalis) może decydować o poczuciu przynależności do określonej płci; jądro to u mężczyzn jest o prawie połowę większe niż u kobiet, a u osób zmieniających płeć (transseksualistów) ma rozmiary typowe dla ich płci psychicznej. Biorąc pod uwagę, że podwzgórze zawiaduje tak ważnymi funkcjami, jak uczucie głodu, pragnienia, termoregulacja, przemiana tłuszczów i węglowodanów, sen, cykle układu rozrodczego oraz popęd seksualny, a ma rozmiar groszku i waży zaledwie kilka gramów – jakiekolwiek różnice w jego budowie muszą skutkować znaczącymi konsekwencjami. Kolejna morfologiczna różnica dotyczy części mózgu zwanej spoidłem mózgowym przednim: u mężczyzn homoseksualnych jest ono o 18 proc. większe niż u heteroseksualnych kobiet i o 35 proc. większe niż u mężczyzn heteroseksualnych. (...) - Magazyn Focus.

Album z coverami Abby śpiewanymi przez Cher? Brzmi jak pomysł z gejowskiego nieba, ale wydarzy się na Ziemi - premiera płyty "Dancing Queen" już 28 września!

Z tej okazji 72-letnia ikona znalazła się na okładce magazynu LGBT "Attitude". W wywiadzie mówi o swej małej, ale znaczącej roli w sequelu "Mamma Mia!", o tym, co robi, że wciąż tak świetnie wygląda ("Ach, to makeup! Tony makeupu! Plus dobre oświetlenie" - mówi skromnie, a także - last but not the least - o swej - trwającej już pół wieku - odwzajemnionej, miłosnej relacji ze społecznością LGBT. (Replika)

Zbiórka na Pierwszy Marsz Równości w Lublinie - Po miesiącach przygotowań nadszedł moment, w którym z dumą możemy ogłosić, że w Lublinie już tej jesieni odbędzie się I Marsz Równości! Będzie to efekt pracy wielu ludzi z różnych środowisk w odpowiedzi na głos Lublinian, którzy już od dawna chcieli organizacji Marszu. Jako miasto które niedawno obchodziło swoje 700-lecie, chcemy pokazać, że wschodnia Polska może być otwarta, tolerancyjna i przyjazna dla wszystkich, bez względu na ich orientację, płeć, wyznanie lub jego brak, pochodzenie czy też sprawność i wiek.

Poza Marszem Równości organizujemy dwie debaty: Podczas pierwszej debaty poruszymy kwestie wiary w społeczności LGBT. Zaproszeni goście to między innymi członkowie stowarzyszenia Wiara i Tęcza oraz członkini społeczności żydowskiej. Przez pryzmat własnych doświadczeń opowiedzą z jakimi trudnościami zmagają się w codziennym życiu oraz przedstawią nam swoje osobiste historie.

Podczas drugiej debaty poddamy pod refleksje prawa jakie przysługują obywatelom i obywatelkom LGBT przez pryzmat Konstytucji RP. Zaproszeni goście to między innymi Zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich dr Sylwia Spurek, Sędzia Trybunału Konstytucyjnego prof. Mirosław Wyrzykowski, prawniczka i feministka prof. Monika Płatek.

David Hogg, który przeżył strzelanie Parkland, uczestniczył w konferencji USA poświęconej AIDS w Orlando. Hogg stanął na scenie, aby zwrócić uwagę na temat przemocy wobec osób trans, którzy zostali zamordowani w Ameryce. Miał wachlarz w kolorach trans flagi. "Jesteśmy bardziej zmartwieni parą butów niż przemocą strzelaniami ... lub HIV/AIDS" - powiedział Hogg w swojej mowie.

Pewna nastoletnia para lesbijek w Wielkiej Brytanii została złapana na całowaniu, kiedy ochroniarz ukarał ich za to. Incydent miał miejsce w kawiarni w supermarkecie Morrisona. Dwie dziewczyny powiedziały No Straight News, że ochroniarz zaczął "krzyczeć i przeklinać", gdy zobaczył, jak się całują.

Nowojorczycy wkrótce będą mogli wybrać trzecią płeć na swoich aktach urodzenia po przyjęciu nowych przepisów. Prawo, które ma wejść w życie z dniem 1 stycznia 2019 r., Skierowane jest do dorosłych, którzy nie identyfikują się jako mężczyźni lub kobiety, którzy woleliby, aby w ogóle nie byli sklasyfikowani według płci.

Działacze LGBT ostrzegają władze kanadyjskie przed niebezpieczeństwem, gdy pozwolą nigeryjskiemu kaznodziei Johnsonowi Sulemanowi odwiedzić kraj. Suleman to popularny teleewangelista o silnych poglądach anty-LGBTI. Zamierza głosić w Calgary w lokalnym kościele Omega Fire Ministries w dniach 18 i 19 września. On namawia do mordowania osób LGBT.

Ministrowie Mariusz Błaszczak i Joachim Brudziński toczą korespondencyjny pojedynek. Stawką jest miano pierwszego obrońcy godła i moralności. W tle pojawiają się środowiska LGTB i pierwsza dama.

Wiceprezes PiS to musi być jednak twardziel. Otrząsnął się, a jego ludzie wyprowadzili kolejny cios. W ostatnią sobotę Marsz Równości przeszedł w Katowicach. W jego trakcie policja legitymowała osoby, które miały na sobie koszulki z tęczowym, godłopodobnym ptaszyskiem. Zapowiedzieli, że upichcą do prokuratury wnioski o ukaranie profanów.

Nie wiem, czy minister Brudziński odczuwa jakąś szczególną - ocierającą się o ekstazę - satysfakcję z tego, że policja coraz częściej, zamiast ścigać bandytów, zajmuje się sprawami dla bezpieczeństwa Polaków pobocznymi. A to wpadnie rano do domu kogoś, kto na pewnym pomniku zawiesił flagę z napisem „Konstytucja”, a to – jak w Katowicach – nosi koszulkę z jakimś stworem, który coś tam ministrowi Brudzińskiemu przypomina. (...) - Wirtualna Polska

Polscy ekstremiści chrześcijańscy wściekli na ZHP za to, że wspierają osób homoseksualny, żądają zaprzestania "promowania homoseksualizmu". Posłanka Sobecka z PIS - interpelacja w sprawie homoseksualnej indoktrynacji w ZHP.

Jaki chory kraj mają problem z homoseksualizmem, dlaczego nie z hetero po ile jest molestowań dziewczynek, albo ksiądz który molestował robił to dla dobra, żeby byli dobrymi katolikami.

Archidiecezja katolicka w Chicago zakazała jednemu ze swoich księży zakazać spalenie tęczowej flagi. Ojciec Paul Kalchik chciał spalić tęczową flagę, przed kościołem katolickim 29 września. Wcześniej ta ćma Kalchik ogłosiła swoje plany spalenia flagi wraz z kartami zastawu od parafian.

Polityk PiS Michał Grześ, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych działaczy samorządowych tej partii. Nie pierwszy raz wchodzi na ścieżkę wojenną ze środowiskami LGBT. Teraz polityk stwierdził, że homoseksualistów należy wysłać na reedukację!

Desmond Is Amazing naprawdę jest niesamowity. W wieku 11 lat jest jednym z najmłodszych drag queen. Jest też najbardziej znienawidzony przez prawicowe media które poniżają go i znęcają się nad nim.

Arcybiskup William Goh opublikował list pasterski na stronie archidiecezji singapurskiej w Singapurze, sprzeciwia się uchyleniu prawa które karzę homoseksualizm.

Były republikański senator z Oklahomy, Ralph Shortey, został skazany na 15 lat więzienia w federalnym więzieniu za handel dziećmi.

Uczeń z USA pozwał szkołę swoją za to, że szkoła nie reagowała na znęcanie nad nim i atakowano go za to, że jest gejem.

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło 47 skarg na wydanie programu „Studio Polska” w TVP Info, w którym rozmawiano o Paradzie Równości. Zaproszeni do studia goście określali osoby homoseksualne m.in. słowami: „zboczeńcy”, „zezwierzęcenie człowieka” czy „rzesza nieszczęśliwych ludzi”. Mimo tego KRRiT nie dopatrzyła się nieprawidłowości.

Franklin Graham planuje odwiedzić Wielką Brytanię na Festiwalu chrześcijański fundamentalistów w Lancashire. Minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Sajid Javid został wezwany do zakazu wizyty amerykańskiemu kaznodziei.

Wielu miejscowych osób wezwało do zablokowania wizyty Grahama po tym, jak zwolennik Trumpa ma historię obrażania osób LGBT i ciągłego używania frazesów homofobicznych. Mówiąc do tłumu w Rosji, Graham pochwalił ustawę zakaz propagandy homoseksualizmu i wielokrotnie chwalił Putina.

Ks. Roman Kneblewski zrównuje pary żyjące bez ślubu kościelnego i homoseksualistów z pedofilami. Bo łamią szóste przykazanie. Podkreśla swój brak akceptacji dla pedofilii. Jednak według niego prawdziwym problemem nie jest pedofilia wśród księży, a „ogólna niewierność szóstemu przykazaniu”.

To nie pierwsza budząca kontrowersje wypowiedź ks. Kneblewskiego. Wcześniej okazywał m.in. swoje poparcie dla ruchów nacjonalistycznych, a nawet faszyzmu. „Faszyzmu bym nie potępiał, dopóki się go nie wyeksplikuje. Jeżeli mianem faszyzmu mielibyśmy określać np. frankizm, który ocalił katolicką Hiszpanię z rąk komunistycznych zbrodniarzy, jestem jak najbardziej za (a nawet nie przeciw)” – pisał na Facebooku. Wychwalał również polski nacjonalizm - Gazeta Wyborcza.

Kenijski sędzia na krótko uchylił zakaz pokazywania filmu "Rafiki", opowiadającego o homoseksualnym związku dwóch kobiet. Obraz będzie można oglądać przez siedem dni, aby mógł zostać zgłoszony do Oscarów. 

Partia Niepodległości Zjednoczonego Królestwa podczas konferencji pro-Brexit, nowy manifest przeciwko LGBT. Sprzeciwiają edukacji seksualnej i LGBT w szkołach brytyjski. Transfobia, nie uznają osób transpłciowy.

Partia zobowiązała się również do przeprowadzenia radykalnych zmian w przepisach dotyczących zwalczania dyskryminacji i przestępstw z nienawiści, które obecnie chronią osoby LGBT i inne mniejszości.

Przez kilka lat partia próbowała zdystansować się od poglądów homofobicznych, często wyrażanych przez jej przedstawicieli, ale Gerard Batten uruchomił nowy manifest, który mocno kieruje stronę partii przeciwko prawom LGBT. (PinkNews)

Z grupy LGBT+, to kobiety po 40. roku życia wykazują najmniejsze zainteresowanie ruchem i prawami osób LGBT+ - pokazuje badanie Nielsena.

Okazało się, że największy konserwatyzm poglądów wśród osób heteroseksualnych wykazują mężczyźni w wieku od 18 do 39 lat. W tej grupie najmniej osób zgodziło się ze stwierdzeniami: „Związki osób tej samej płci powinny być w Polsce zalegalizowane”, „Nie przeszkadzałoby mi pracowanie z osobą transseksualną w jednej firmie”, „Edukacja seksualna powinna być obowiązkowa w szkole i poruszać tematy takie jak orientacja seksualna i tożsamość płciowa”.

79 proc. osób LGBT+ nie zgadza się ze stwierdzeniem, że Polska jest dla nich przyjaznym krajem. Z tym poglądem nie utożsamia się aż 86 proc. mężczyzn LGBT+ po 40-tce. 71 proc. osób LGBT+ nie uważa, że nasze społeczeństwo jest dobrze poinformowane na temat orientacji seksualnej i tożsamości płciowej. Ponad połowa ma poczucie, że nie może swobodnie opowiadać o swoim życiu (rodzinie, partnerce/partnerze, planach itp.). (Wirtualnemedia.pl)

Panti Bliss jedna słynny drag queen i działacz Irlandki na temat swój HIV, na temat dobrego zdrowia, miedzy innymi dzięki ćwiczeniom.

Transfobię spotyka się codziennie osoby trans i nie-binarne, Gay Star News trans i nie-binarni pracownicy dzielą się historiami dotyczą nienawiści, którą napotykają jako osoby trans i nie-binarne.

Starsze lesbijki zgadują na temat inny lesbijek sławny 

Czy Twoi rodzice wiedzą, czy twój partner wie o tobie więcej o tobie?

Marta Lempart, kandydatka na prezydenta Wrocławia mówi o głównych założeniach programowych

Chłopak reaguje na niespodziewane pasujące stroje - czy są śmieszne czy urocze? Jeśli twój chłopak zapogowałby

Niemiecki dokument na temat dziewięcioletniej Sophii, która urodziła się jako chłopiec. Już w czterech lat, postanowiła, że będzie dziewczynką.

Tagi: LGBT news
06:30, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Grzegorz Janiczak działacz startuje w najbliższych wyborach samorządowych w Warszawie. Jest jednym z założycieli Porozumienia 15 Października i współorganizatorem Festiwalu Praw Człowieka „Otwórz Oczy” oraz warszawskiego „Ruchu Oburzonych”.

Ubiega się o mandat radnego Dzielnica Bemowo z list Komitetu Wyborczego Wygra Warszawa. Kandyduję z 1 miejsca w okręgu 3 - Górce, Chrzanów.

Jestem gejem i jestem szczęśliwy, że nie muszę się już z tym ukrywać. Przepraszam tych, którzy nie dowiedzieli się tego bezpośrednio ode mnie, ale wychodzenie z szafy, odkrywanie swojej seksualności nie jest łatwym zadaniem. Człowiek boi się odrzucenia, braku zrozumienia, niechęci. Mam nadzieję, że mi wybaczycie - babciu, dziadku... Taki się urodziłem, nikt nie jest winny i nikt zmienić tego nie może. To nie jest kwestia wyboru, chęci, mody, etc. Taki jestem i potrzebuję Was obok, bo fakt bycia gejem nie sprawia, że staję się innym Grzesiem. Jestem tym samym człowiekiem, którego kochaliście przez całe życie.” - Grzegorz Janiczak o swoim coming oucie.

Tagi: news
06:29, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

"I was adopted myself and had an amazing upbringing," shared Taylor, who became a gay dads along with husband Michael through the California Foster Care System. ����‍��‍���� "I knew I wanted to do that for other children." ������Click the link in our bio to read their story: “Adopted Himself, This Gay Man and His Husband Looked to the Foster Care System to Start Their Family”

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Rubens and Carlos are Brazilian ���� gay dads who became parents to their son through adoption. ��‍��‍����❤️ We love the beautiful messages displayed proudly on their t-shirts!! “As a form of protest, we did a photographic essay wearing t-shirts with a phrase asking for openness for our to love to pass,” shared the dads. Thanks for sharing these beautiful family photos with us, @papaisdogui02! ����������

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Jeszcze tylko przez tydzień możecie zgłaszać swoje szkoły do Tęczowego Piątku (link w bio). O tym dlaczego warto, powie Wam licealista, Dominik Kuc: „Według mnie akcja Tęczowy Piątek to niezmiernie ważne działanie. Pokazuje przede wszystkim, że osoby LGBTQ+ są obecne we wszystkich szkołach. Tak, we wszystkich. Nawet jeśli się ukrywają i nie mówią o swojej orientacji/tożsamości płciowej nikomu”. To nie wszystko co Dominik ma Wam do powiedzenia nt. Tęczowego Piątku. Pełną wypowiedź opublikujemy już we wtorek na naszym facebooku ��️‍����️‍����️‍�� fot. @lugreatwizard dla @vogue.polska #kampaniaprzeciwhomofobii #teczowypiatek #lgbt #lgbtqia #szkola #school #uczeń #uczennica #lekcja #lesson #szkoła #lekcje #piatek #piątek #tęczowy

Post udostępniony przez Kampania Przeciw Homofobii (@kph_official)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez KaDo (@kadotv)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Tęczowe Opole (@teczowe.opole)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez @queer.pl

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Greg Berlanti (@gberlanti)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Piotr and Paweł (@piotrandpawel)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Piotr and Paweł (@piotrandpawel)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

#pubertychallenge 2006vs2018 #haveaniceday #barbado

Post udostępniony przez Michal Pirog (@michalpirog)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Robbie Rogers (@robbierogers)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Greg Berlanti (@gberlanti)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez gus kenworthy (@guskenworthy)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez gus kenworthy (@guskenworthy)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez S. Aué | Dutch Photographer (@shotswithsam)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez John & Théo (@themcnamaraclan)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez The Migrating Misters (@migratingmisters)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez F l o (@elchupito)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez The Gay Agenda Weddings+Events (@thegayagenda.co)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Ruth Freeman (@theoriginalgoldtooth)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Adam Eli (@adameli)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Chris & Nate (@chrisandnate)

Tagi: instagram
06:29, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 23 września 2018

zdjęcie Grupa Stonewall

Biseksualizm odczuwanie popędu płciowego lub/i emocjonalnego do osobników obu płci. Sam termin został wprowadzony około roku 1809 przez botaników i początkowo odnosił się wyłącznie do roślin. Jako określenie orientacji zaczął funkcjonować prawdopodobnie dopiero w XX wieku, kiedy rozpoczęto szersze badania nad ludzką seksualnością. Źródła, zarówno historyczne jak i literackie, już od czasów starożytnych notują przypadki związków biseksualnych, najczęściej w odniesieniu do mężczyzn. I tak pederastia była powszechnie akceptowana w kulturach basenu Morza Śródziemnego, a w Japonii zwana zwyczajem shudo. Także w tradycji Ameryki Północnej i w centralnej Azji, gdzie uprawiano praktykę bacchá, odnotowano zjawisko biseksualizmu. Podobnie w starożytnym Rzymie, krajach arabskich, Chinach i Japonii męski biseksualizm nie był niczym nadzwyczajnym. Zwłaszcza w Japonii, w której rozwinięty był wspomniany zwyczaj shudo, a literatura i sztuka szeroko i chętnie odwoływała się tego zjawiska jeszcze nawet w XIX w. W świecie starożytnym wśród mężczyzn jednoznaczny heteroseksualizm lub homoseksualizm, chociaż udokumentowany, poza kulturami arabskimi (gdzie heteroseksualne związki były uprzywilejowane, natomiast bi- i homoseksualne piętnowane) pojawia się raczej jako wyjątek. Nawet w przypadku związków określanych jednoznacznie jako 'homoseksualne' należy przyjąć, że w większości był on 'przejściowy'.

Określenie zjawiska biseksualizmu wśród kobiet nastręcza już więcej problemów, gdyż w większości badanych cywilizacji były podporządkowane mężczyznom, przez co ich wolność i możliwość samookreślenia były w znacznym stopniu ograniczone. Ponadto w głównej mierze to mężczyźni prowadzili kroniki i sporządzali dokumenty.

Należy jednak podkreślić, że definicje heteroseksualizmu, biseksualizmu, homoseksualizmu i w ogóle pojęcie 'orientacji seksualnej' są przypisane współczesnej socjologii i mogą nie być w pełni adekwatne do zjawisk w historii. Ówcześnie te określenia po prostu nie istniały, więc zachowania, które dziś nazwalibyśmy homoseksualnymi, wtedy mogły nie być wyodrębniane czy nazywane wcale.

Starożytna Grecja: Jako regułę można przyjąć, że w Starożytnej Grecji mężczyźni w większości w okresie dojrzewania przechodzili przez związki homoseksualne, które z czasem przeradzały się w kontakty z obiema płciami aż wreszcie zakładali rodziny i płodzili dzieci. Prawo rodowe uznawało więc związki między młodymi mężczyznami, dopóki później żenili się. Spartanie twierdzili nawet, że związki doświadczonych i początkujących żołnierzy wzmocnią ich lojalność i zachęcą do zaangażowania w walkę.

Z czasem związki takie miały nabierać charakteru czysto platonicznego, ale nie wiadomo, jak surowo i czy w ogóle był ten nakaz egzekwowany, choć podobno ci, którzy mimo wszystko kontynuowali związek, również w wymiarze erotycznym, byli w jakiś sposób piętnowani. Najsłynniejszym biseksualistą Grecji, a zapewne i całej starożytności, był Aleksander Wielki, który przez całe życie obok wielu żon, miał przynajmniej dwóch męskich kochanków. Z całą pewnością wymienia się tu jego przyjaciela od najwcześniejszych lat dzieciństwa – Hefajstiona. Oprócz zapisów świeckich także greckie teksty religijne tyczące obrządków i praktyk zawierały motywy biseksualne.

Środkowy Wschód i Centralna Azja: Społeczeństwa islamu wykształciły kulturę, w której miłość (iszq) była dobrem absolutnym, niezależnie od tego, kogo nią darzono, jednak jednocześnie związki nieheteroseksualne były potępiane. Z drugiej strony, pociąg dojrzałych mężczyzn do młodych chłopców nikogo nie dziwił i był raczej powszechny. Na przykład, prawnik jednej ze szkół prawa religijnego Islamu Sunnickiego (nota bene szkoły najbardziej konserwatywnej) Ibn al-Jawzi (?-1200) powiedział podobno "Mężczyzna, który twierdzi, że patrząc na młodego, pięknego chłopca, nie czuje żadnego pożądania, jest kłamcą, a jeśli byśmy mu uwierzyli, byłby on zwierzęciem, nie człowiekiem".

Niektóre teksty religijne przestrzegają jednak przed poddawaniem się takiemu pragnieniu, jeśli jest silniejsze niż to w stosunku do kobiet. Inne, nie bez kontrowersji, pouczają, że wpatrywanie się w pięknych młodzieńców może być drogą komunikacji z Bogiem. Artyści nie stronili od tematyki pederastii od czasów najdawniejszych aż po początek XX wieku; wymienia się wśród nich poetów, takich jak Abu Nuwas, Hafez i Omar Chajjam i malarzy – chociażby perskiego Rezę Abbasiego. Zawarty w hadisach zakaz dotyczący liwat (stosunków analnych, tyczący się zarówno współżycia z kobietami i mężczyznami, uznany za ciężki grzech) przez niektórych był świadomie ignorowany, przez innych obchodzony, ale często zaprzestano posuwania się do tego rodzaju stosunków.

Mężczyźni, którym udowodniono praktykowanie liwat, niejednokrotnie razem ze swoimi partnerami byli skazywani na śmierć. Z formalnego punktu widzenia egzekwowanie tego prawa nie było jednak łatwe, bo zapis mówił, że aby orzec przestępstwo i skazać winnych, muszą zostać przyłapani na gorącym uczynku przez czterech mężczyzn lub osiem kobiet. Z tegoż powodu amatorzy stosunków analnych nie przejmowali się zbytnio prawem i mając rodziny i dzieci nadal je praktykowali. Razem z wpływami moralności wiktoriańskiej zjawisko to schodziło coraz bardziej w ukrycie. Obecnie otwarte przyznanie się do homoseksualnych preferencji jest całkowicie nieakceptowalne i grożą za to surowe kary.

Biseksualizm współcześnie: Z historycznego punktu widzenia biseksualizm był tolerowany i wolny od piętna nakładanego na homoseksualizm. W starożytnej Grecji 'pederastia' wśród mężczyzn nie stanowiła problemu. Część biseksualistów aktywniej udziela się w stowarzyszeniach LGBT, ale wielu nie czuje bliższego związku z żadną z tych społeczności, więc są często 'niewidoczni' dla opinii publicznej. Jednak istnieją ruchy społeczne, polityczne i kulturalne zakładane przez i dla biseksualistów. Szczególnie za granicą społeczności biseksualne organizują się, mają własne miejsca spotkań, strony internetowe.

Do tej pory biseksualizm, zdarza się bifobia przez gejów i też hetero. Gdy facet pozna kobietę mówią teraz jesteś hetero, a kiedy faceta gejem. Tak naprawdę do tylko etykiety, każdy chcę zmienić inny, nie którym trudno zrozumieć, można być szczęśliwy nie ważne kim jest. Bóg tak nas stworzył, mamy problem czy bi, czy inny rasy, czas akceptować naszą różnorodność.

foto: brytyjski aktywista bi Lewis Oakley

Replika: Która grupa z LGB najczęściej siedzi w szafie w pracy? Stonewall UK właśnie opublikowała wyniki badania. W Wielkiej Brytanii swą orientację w miejscu pracy boi się ujawnić:

- 4% lesbijek

- 7% gejów

- 34% biseksualnych kobiet

- 49% biseksualnych mężczyzn

Mamy więc do czynienia z dużym kontrastem pomiędzy homo- a biseksualną orientacją. Skąd ten kontrast? “Ludzie bi spotykają się z wszystkimi uprzedzeniami dotyczącymi osób homo- oraz z kilkoma "własnymi’. Ludzie bi postrzegani są jako ci, którzy "nie mogą się zdecydować” albo jako “puszczalscy z definicji” - mówi Lewis Oakley, aktywista bi.

Rezultatem jest siedzenie w szafie. A w Polsce? Wg raportu Kampania Przeciw Homofobii, Lambda Warszawa i Fundacja Trans-Fuzja opublikowanego w zeszłym roku, aż 71% osób LGBTA ukrywa swą orientację w pracy (dużo, dużo więcej niż w Wielkiej Brytanii).

Jeśli więc wzorzec z UK jest w Polsce podobny, oznacza to, że praktycznie niemal 100% facetów bi boi się ujawnić swą orientację w pracy.

Taka sytuacja. Warto sobie uświadomić. Zwłaszcza, że wiele osób LGBT w Polsce znajduje się wciąż nawet nie na etapie “Siedzę w szafie w pracy i jest to problem”, tylko na etapie wypierania problemu: “Ale dlaczego miał(a)bym w pracy się outować?! Nie mam takiej potrzeby!” - i nawet nie są w stanie dokonać najbardziej podstawowej analizy sytuacji: a mianowicie: wszystkie osoby hetero są wyoutowane w pracy - mówią o swych dziewczynach, chłopakach, mężach, żonach itp. - więc…?

Przez lata wpajano nam, że istnieją tylko dwa rodzaje orientacji seksualnej – hetero- i homoseksualna. Ale najnowsze badania rzucają zupełnie nowe światło na nasze podejście do seksu. Według naukowców ludzka seksualność jest o wiele bardziej płynna i elastyczna, niż do tej pory nam się wydawało – przekonują, że w gruncie rzeczy żaden człowiek nie jest w 100 proc. heteroseksualny.

Ekspert przekonuje, że chociaż idea biseksualizmu jest coraz bardziej akceptowana przez kobiety, dla mężczyzn jest wciąż problematyczna ze względu na stygmat patriarchatu. Potwierdza to badanie przeprowadzone przez dr Gerulfa Riegera z University of Essex. Podobnie jak Savin-Williams pokazywał on ochotniczkom filmy pornograficzne z udziałem kobiet i mężczyzn i badał ich źrenice. Rieger wysnuł wniosek, że kobiety są z natury biseksualne - Cosmopolitan.pl.

Poniżej niektóre Sławy najbardziej głośnie otwarcie mówią o swojej biseksualizmie.

Pink piosenkarka, Aleksander Wielki, Nelly Furtado, Marlenie Dietrich, Angelina Jolie, Doda pseudonim piosenkarki Doroty Rabczewskiej, Billie Joe Armstrong muzyk, z Green Day, Michael Stipe muzyk, David Bowie piosenkarz, Margaret Cho aktorka, komik, Madison Hildebrand uczestnik reality show, Million Dollar Listing, Kristanna Loken aktorka, znana z Terminatora 3.

Jenna Jameson gwiazda porno, Fergie piosenkarka, Ke$ha, Lady Gaga, Duncan James (wokalista boybandu Blue), Megan Fox aktorka, Uschi Pawlik - współzałożycielka  “miłość nie wyklucza”, Anna Paquin, Drew Barrymore, Duncan James (wokalista boybandu Blue).

Urodzony w Polsce Daniel Kawczynski znany był dotychczas jako najwyższy w historii członek brytyjskiego parlamentu (2,04 m wzrostu). Teraz znów o nim głośno, bo otwarcie mówi o swoim biseksualizmie.

Clive Davis, Człowiek, który odkrył takie gwiazdy jak Whitney Houston, Barry Manilow i Alicia Keys ujawnił swoją seksualność, wyznał że jest biseksualny.

Kyrsten Sinema została oficjalnie wybrana jest pierwszą biseksualną osobą w Amerykańskim Kongresie.

Piosenkarz country Jason Mraz,  Siostra Lorde, Indy Yelich-O'Connor,  Taylor Bennett 22-letni raper wyszedł w styczniu 2017 roku jako biseksualista,  Alyson Stoner, aktorka, piosenkarka i tancerka, która była gospodarzem programy Mike’s Super Short Show na Disney Channel.

Słynny niemiecki DJ/producent muzyczny Felix Jaehn, Emo-raper, Lil Peep,  piosenkarz Aaron Carter. Zapaśnik Anthony Bowens wyznał że jest biseksualny i ma chłopaka, Michaela Pavano.

Aktor Andy Mientus, Hip-Hop artysta Taylor Bennett, Drugi najbogatszy miliarder w Norwegii ujawnia jest biseksualny. 59-letni Stein Erik Hagen.

Lambda Warszawa happening na Placu Zamkowym pod Kolumną Zygmunta.

17:24, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_pf7kb0Axkl1tsitpw_540

Monika "Pacyfk" Tichy z Lambdy Szczecin, organizatorki Marszu: "Kochane i kochani. Spotykamy się na pierwszym szczecińskim Marszu Równości w bardzo szczególnym roku, w stulecie uznania praw wyborczych kobiet. Celowo mówię uznania, a nie przyznania – bo prawa obywatelskie należą się każdemu z samego faktu bycia człowiekiem i nie trzeba ich przyznawać, tylko nie od początku było to dla wszystkich zrozumiałe. Sto lat temu sufrażystki siedziały w więzieniach po to, żebym ja, czy Gosia, czy Wiktoria, mogły głosować. Dziś jest to normą cywilizacyjną, której nikt zdrowy na umyśle nie próbuje kwestionować, ale wtedy wielu uważało to za fanaberię czy burzenie odwiecznego ładu, świętych wartości. Podobnie teraz wielu tak ocenia pomysł, żeby moje przyjaciółki, które się kochają, mogły wziąć ślub; żeby dwóch moich przyjaciół, którzy się kochają, mogło się pobrać.

W 2005 roku ulicami Warszawy szła Parada Równości. Nielegalna, bo wbrew obywatelskiemu prawu do manifestacji blokował jej zgłoszenie ówczesny prezydent stolicy Lech Kaczyński. Współorganizator Parady, Robert Biedroń, wspomina to tak: "Ludzie stojący przy trasie pluli na nas. Pluli nam w twarze. Ale trzeba było przez to przejść”. Oni przez to przeszli także po to, żeby niedługo Ola i Sylwia mogły wziąć ślub. I wierzę z całego serca, że tak się stanie, ale że nie trzeba będzie czekać sto lat ani siedzieć w więzieniach. Może wystarczy tylko poświęcić kilka parasolek, bo mamy tu w Szczecinie takich obrońców uświęconych tradycji, którzy bohatersko atakują złowrogie, zagrażające ich tożsamości tęczowe parasolki.

Jestem tu dlatego, że marzy mi się świat, w którym nikt nie jest nienawidzony za to, kogo kocha. Absolutnie nie rozumiem, jak można nienawidzić za miłość? Marzy mi się, by każdy mógł iść ulicą za rękę z ukochaną osobą bez ryzyka, że zostanie skrzywdzony. Marzy mi się żeby każdy syn mógł bez obaw powiedzieć ojcu: „Tato, to jest mój chłopak.”

You can say I’m a dreamer, śpiewał John Lennon, but I’m not the only one. Spójrzcie, ilu nas jest. Nie jesteśmy tu po to, by niszczyć czyjeś rodziny, ale by zakładać nasze.

Chcemy realizować nasze miłości jak wszyscy. Chcemy całego życia i chcemy go już teraz – nie za dziesięć czy sto lat, kiedy ktoś tam będzie na to gotowy. Bo każdy rok, każdy dzień dany jest nam tylko raz. Bo życie mamy tylko jedno i nie ma w nim nic ważniejszego niż miłość. I miłość zawsze zwycięża. Miłość zwycięży! Miłość zwycięży!”

To był najliczniejszy jak dotąd pierwszy Marsz Równości w Polsce. (Replika)

Przemówienia Marszu Równości w Szczecinie (wideo Grupa Stonewall)

Tagi: LGBT
10:25, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Piotr Grabarczyk - Tych pytań lepiej nie zadawać, inaczej biada wam, heterycy! Tym razem gościem kolejnego odcinka cyklu #zorientowani jest Joanna MANE Manecka.

Jakub i Dawid - opublikowali swoją ceremonie ślubu i wesele w Portugalii

Hania Es - 10 rzeczy, które chciałabym wiedzieć jako nastolatka

Marzenia KaDo

Matt Dallas i Blue Hamilton

Tom Daley pomysły w kuchni

McHusbands - dwóch tatusiów

Tyler Oakley - gotowanie z przyjaciółmi

Husband i Husband

PJ McKay i Thomas McKay

Justin i Nick

Tagi: vlog
10:24, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Malta uzyskała najwyższe wyniki w tegorocznych wynikach badań praw osób LGBT. Malta przez zaledwie trzech lat, zrobiła duży krok w równości dla LGBT. Ten katolicki bastion, gdzie legalna aborcja jest zakazana i rozwód był nie dawno jeszcze zakazany dozwolony jest od 2011 roku, w 2014 roku głosowano za związkami partnerskimi.

Dziś Malta jest wysoko ratingu równości, zakazuje leczenia homoseksualizmu, ma równość małżeńską za głosowali też partia prawicowa.

W trakcie kampanii wyborczej ostatnich dwie największe partie polityczne Malty, lewicowa Partia Pracy oraz prawicowa Partia Narodowa wyraziły poparcie dla równości małżeńskiej, dodatkowo wprowadzili postulat do swoich programów.

Wiele z tych osiągnięć należy miedzy innymi dzięki Helen Dalli, minister Malty kiedyś była Miss World Malta i wykładowczyni socjologii na Uniwersytecie Maltańskim.

Mimo nawet nie którzy biskupi katolicy wspierają LGBT. Biskupi z Malty opublikowali dokument dotyczący stosowania Amoris Laetitia, o rodzinie od papieża Franciszka. Dokument Episkopatu odzwierciedla wezwanie papieża, aby uzyskać więcej miłości i integracji w Kościele, dla rozwiedziony i też LGBT. (New Ways Ministry)

Biskup Grech szukał większej integracji dla osób LGBT w kościele podczas synodu rodziny w 2014 roku, a Biskup Scicluna chce żeby nie karać, duchowny którzy akceptują i błogosławią związki osób jednopłciowy. Scicluna powiedział Kościół powinien przeprosić osób LGBT, za język homofobiczny. Scicluna stał się jednym z niewielu biskupów na Malce który potępiał "terapie reparatywną".

 "Chciałbym, by upowszechnił się pogląd, że orientacja seksualna to nie jest stan podlegający "leczeniu", a wciąż u nas podobne próby mają miejsce" - powiedział premier Malty i przez to doprowadził do zakazu leczenia homoseksualizmu.

Ale angażowaliśmy się w ludzi i udało nam się przekonać więcej ludzi, a co ważniejsze, daliśmy głos osobom, które doświadczają dyskryminacji każdego dnia swojego życia, mówił Muscat dla PinkNews.

Myślę, na przykład debata na temat adopcji była doświadczeniem młodej pary - dwóch mężczyzn - która była w telewizji w bardzo popularnym programie na Malcie i pojawiła się wraz z przybranym synem, który ma zespół Downa. (...)

Dodatkowo premier jest katolikiem i mówi "Będę bronił prawa Kościoła katolickiego do wyrażania swych poglądów i jednocześnie, mój rząd będzie kontynuował realizację własnych planów. Nigdy nie zaakceptuję mentalności, zgodnie z którą można krzywdzić osoby LGBT".

Malta nazywa się wyspą -  jako "przyjazną LGBT" - jest postrzegana jako dążenie do większej inkluzywności dla wszystkich grup wiekowych, ras i płci, poprzez liczne formy ustawodawstwa, które działają na rzecz wspierania praw społeczności LGBT.

Malta przyjęła projekt ustawy o małżeństwach osób tej samej płci w 2017 r., Mimo kraj ten osiągnął dalszy postęp.

Malta uzyskała ponad 91% wskaźnik ILGA-Europe Rainbow Europe LGBTIQ Index, który plasuje go na pierwszym miejscu spośród 49 krajów, trzeci rok z rzędu.

Malta została oceniona na 100 procent w kategoriach takich jak przestrzeń społeczeństwa obywatelskiego, prawne uznawanie płci i integralność cielesna oraz przestępstwa z nienawiści i mowa nienawiści.

W kategoriach równości i niedyskryminacji oraz kategorii rodzin uzyskano bardzo pozytywne wyniki w wysokości 90% i 89%.

Szeroko rozpowszechnione wyrazy uznania na wyspie wynikają ze wzrostu popularności społeczności LGBT.

Ankieta przeprowadzona w 2016 r. Wykazała, że ​​65% Maltańczyków opowiedziało się za małżeństwami osób tej samej płci, co stanowi ogromny wzrost z 18% w 2006 r.

Wielu wierzy jednak, że świadomość i włączenie społeczności LGBT powinno rozpocząć się już w młodym wieku.

Szkoły maltańskie są zobowiązane do przestrzegania ustawy o tożsamości płciowej, ekspresji płci, uchwalonej w czerwcu 2015 r. Przez rząd maltański, który jest kompleksową polityką edukacyjną ukierunkowaną na potrzeby dzieci transowych, płciowych i interseksualnych.

Malta została oceniona na 100 procent w kategoriach takich jak Civil Society Space. W niedawnym raporcie z raportu LGBTIQ Inclusive Education Report stwierdzono, że "wszyscy młodzi ludzie mają prawo do edukacji, ale badania pokazują, że jest to wciąż dalekie od rzeczywistości dla wielu osób uczących się LGBTIQ. Jesteśmy głęboko przekonani, że Indeks Edukacji LGBTIQ i Raport mogą odegrać istotną rolę w zmianie tego."

Jednak Malta wydaje się być krajem, który dokonuje wielkie zmiany, uzyskując doskonałe wyniki w dziewięciu z dziesięciu kategorii, które analizował raporcie.

Wśród kategorii znalazły się: prawo antydyskryminacyjne mające zastosowanie do edukacji, ogólnokrajowy programów nauczania, partnerstwa między rządem, a społeczeństwem obywatelskim, systemy wsparcia, prawo wyboru szkolenia w zakresie płci i kształcenia nauczycieli w zakresie świadomości LGBTIQ. Podczas gdy maltański system edukacji ułatwia program nauczania i politykę LGBTIQ, niektóre kraje wciąż są daleko w tyle.

Raport pokazał, że niektóre kraje, takie jak Armenia, Łotwa, Liechtenstein, Macedonia, Mołdawia, Polska otrzymały mniej punktów na 10, nie mają regulacji ani strategii politycznych mających na celu zwalczanie zastraszania i nękania oraz promowanie inkluzywności.

W Azerbejdżanie było nawet przypadek, w którym psycholog uderzył dziecko przed rodzicami, ze względu na jego preferencje dotyczące zabawek, a raport mówi, że takie incydenty, takie jak to "wyraźnie pokazują opozycyjną pozycję rządu Azerbejdżanu w sprawie praw LGBT". (Times Malta)

Prawa osób LGBT na Malcie to dzięki też wielu rodziców dzieci LGBT taki jak Joseanne Peregin która była kilka lat temu w Polsce z mężem na spotkaniu rodziców dzieci LGBT w Warszawie oraz też na spotkaniu Wiary i Tęczy miedzy z mężem niosła baner WiTu podczas parady równości, kilka lat temu.

Wielu rodzice do praktykujący katolicy walczyli o równe prawa dla swoi dzieci. Nawet dzięki im jeden biskup katolicki przeprosił społeczność LGBT za prześladowania na żywo w telewizji, jest nim Biskup Malty Charles Scicluna.

European Network of Parents of LGBTIQ children - (stowarzyszenie rodziców dzieci LGBT), spotkali się na Malcie które odbyło się rok temu wśród Uczestników była Polska.

Na Malcie w Valletcie, odbywają się marsze równości Pride. Uczestniczył wiele razy premier Joseph Muscat i przewodzący prawicowej partii.

Równość małżeńska uchwalenie na Malcie

Ceremonia Steve i Manuel:

 Karl Boxall i Simon Law ich ceremonia ślubna, ślub dał osobiście Burmistrz Vittoriosa (Birgu), który okazuje się też ojcem pana młodego Boxall.

Dokument OurStory od Malta LGBTIQ Rights Movement

Tagi: LGBT
10:24, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_pfgxou1AZW1tsitpw_540

It Gets Better - Będzie Lepiej mija 8 lat od powstania kampanii stworzona przez Dana i Terry, została stworzona po epidemii samobójstw gdzie prawie co tydzień było słuchać, nastolatek odebrał życie. Dziś kampania, powstały wielu krajach na całym świecie miedzy innymi w Rosji, Portugalii, Nowej Zelandii, Hiszpańskojęzyczna, Meksyku, Kanada.

Także w Polsce gdzie wystąpili miedzy innymi Robert Biedroń, Anna Grodzka, Edyta Górniak, Michał Piróg. W samej kampanii wystąpili wiele osób wraz byłym prezydentem Barrackiem Obamą, wiceprezydent Joe BidenEllen DeGeneres.

Przy współpracy z marką Lexus powstały krótkie filmiki jak wiele gwiazd opowiadają swoje historie.

Potrzebujesz pomocy? Wiele grup wspiera osób LGBT telefony zaufania Lambda Warszawa. Adresy mailowe i numery telefonów na stornie KPH, Lambda WarszawaTransFuzja.

Dan Savage i jego mąż wystąpili w CBS Sunday Morning, Dan mówił o tym, jak Erin Moriarts popełnił samobójstwo z powodu prześladowanie przez rówieśników, Dan postanowił stworzyć "będzie lepiej".

 

Tagi: kampania
10:24, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Sylwetki wybitnych Polaków-ewangelików. Ludzi, bez których nie byłoby wolnej Polski. Kościół Ewangelicki, choć zawsze był mniejszością dał Polsce wielu wybitnych mężów przeczących stereotypowi ewangelika-Niemca. Wojskowi, politycy, artyści, przedsiębiorcy, naukowcy, księża. Wszyscy patrioci, bez reszty oddani swej Ojczyźnie.

Na początek przedwojenny zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, ks. dr Juliusz Bursche. 11 listopada 2018r. zostanie pośmiertnie odznaczony Orderem Orła Białego za wkład w budowanie polskiej suwerenności.

Ks. dr Juliusz Bursche urodził się 19 września 1862 r. w Kaliszu. Po studiach w Dorpacie został ordynowany 30 listopada 1884 r. przez biskupa Pawła von Evertha w Warszawie. Od roku 1895 do 1904 roku był radcą Konsystorza. Pod koniec grudnia 1904 r. został mianowany przez cara rosyjskiego Mikołaja II generalnym superintendentem Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. W dniu 22 stycznia 1905 r. w kościele Świętej Trójcy w Warszawie odbyła się jego uroczysta instalacja na ten urząd. W latach 1915-1918 superintendent generalny Juliusz Bursche był na zesłaniu w Rosji. Przez Sztokholm powrócił do niepodległej Ojczyzny w lutym 1918 r., obejmując ponownie obowiązki zwierzchnika Kościoła. Zgodnie z nowym Zasadniczym Prawem Wewnętrznym Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego i ustawą państwową w dniu 3 lipca 1937 r. ks. dr Juliusz Bursche został wybrany pierwszym Biskupem Kościoła.

Biskup Juliusz Bursche był zdecydowanym orędownikiem polskiej niezawisłości. Ponieważ jako potomek niemieckich imigrantów angażował się na rzecz Polski, to w myśl ideologii narodowo-socjalistycznej uznano go za „zdrajcę narodu niemieckiego.” W 1939 roku został aresztowany i przewieziony do więzienia Gestapo przy Albrechtstrasse, a potem przetransportowany do obozu koncentracyjnego Sachsenhausen. W lutym 1942 r. przewieziono go w ciężkim stanie do szpitala w Berlinie, gdzie wkrótce zmarł 20 lutego 1942 r. Rodzinie odmówiono wydania doczesnych szczątków Biskupa, jak i ujawnienia miejsca pochówku. Pamięć o nim miała być zupełnie wymazana.

Poszukiwania miejsca pochówku zmarłego w hitlerowskim więzieniu polskiego biskupa ewangelickiego trwały ponad siedemdziesiąt lat. W 2017 r. Klaus Leutner i Paweł Woźniak odnaleźli dokumenty, które pozwoliły ustalić miejsce złożenia urny na Miejskim Cmentarzu przy Humboldtstrasse w Berlinie Reinickendorf. (Ewangelicy w Ostródzie)

Stefan Starzyński (1893-1939) Ostatni przedwojenny prezydent Stolicy. Za jego kadencji wybudowano w Warszawie 100 tyś. mieszkań, 30 szkół i modernizacja kilkudziesięciu starych, wykończenie i oddanie do użytku – Muzeum Narodowego, Domu Turysty, hali targowej na Żoliborzu, szpitala Przemienienia Pańskiego, renowacja Pałacu Blanka, Arsenału, Pałacu Brühla, odkrycie fragmentu średniowiecznych murów Warszawy, przygotowanie wstępnego projektu budowy mostu Piłsudskiego i sieci metra, modernizacja arterii wylotowych Warszawy, modernizacja siedmiu szpitali, budowa wiaduktu żoliborskiego nad Dworcem Gdańskim i przedłużenia ulicy Bonifraterskiej.

We wrześniu 1939 odmówił ewakuacji. Do aresztowania 27 października 1939 kierował cywilna obroną Warszawy. Zginał najprawdopodobniej w grudniu 1939r.

Wiceadmirał Józef Unrug (1884-1973). Pomimo niemieckiego pochodzenia wstąpił do polskiej armii gdy tylko ta odzyskała niepodległość. Tworzył od podstaw Marynarkę Wojenną. Na swoje własne nazwisko, prywatnie, kupił pierwszy okręt wojenny służący szkoleniu marynarzy. Dowódca obrony wybrzeża we wrześniu 1939. Wojnę spędził w niewoli, wielokrotnie odmawiając przyjęcia wysokich stanowisk w niemieckiej marynarce. Wzór dyscypliny, lojalności i honoru. Zmarł w zapomnieniu we francuskim domu opieki.

Katedra Hope

Nadzieja - 17. niedziela po Trójcy Świętej

Nabożeństwo z kościoła ewangelicko-augsburskiego Świętej Trójcy w Warszawie 16 września 2018. Pamiątka spalenia kościoła w 1939 r. Prowadzenie ks. Piotr Gaś.

Kościół Middle Church

Kościół św Stanisława Kostki w St. Louis

Metropolitan Community Church of Washington DC

Metropolitan Community Church w Toronto

Sunshine Cathedral

Audiencja Generalna Ojca Świętego Franciszka

Tagi: religia
10:24, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

"It's definitely something I always saw myself being, was a dad," Mike told us during @familyequality’s Family Week in P-town this year. "Coming out as gay, that was one of my biggest struggles at the time was that I thought, way back then, that I could not be a dad if I was gay." • Four kids later? "Clearly I'm very gay and very much a dad." • Steve's advice for dads-to-be? "Three is enough!" he said, before quickly adding, "I'm kidding! I'm kidding!" �� • Watch the full 2 min video by clicking the link in our bio. ����

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Jesteśmy w szkole @sexedpl Nasz zespół czeka na Was z Kołem Fortuny oraz innymi atrakcjami! �� #sexedpl #miloscniewyklucza #mnw #rownoscmalzenska #malzenstwadlawszystkich #saturday #marriageequality #equality #loveislove #lesbian #gay #bisexual #transgender #queer #lgbt #lgbtcommunity #warsaw #polishlesbian #polishgay

Post udostępniony przez Miłość Nie Wyklucza (@miloscniewyklucza)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

W najnowszym nr @magazynlgbtqreplika z Martą Lempart, jedyną wyoutowaną kandydatką w najbliższych wyborach samorządowych, rozmawia Ewa Tomaszewicz - o Wrocławiu, o dyskryminacji ze względu na płeć, o różnorodności, o hejcie i o postulatach LGBT. @magazynlgbtqreplika można zakupić na Allegro: https://allegro.pl/replika-75-magazyn-lgbt-wrzesien-pazdziernik-2018-i7573212342.html. Prenumerata: http://replika-online.pl/prenumerata/. #lesbian #lesbijka #lgbt #lgbtq #magazynlgbtqreplika #replikalgbt #replikalgbtq #wyborysamorzadowe2018 #wyborysamorządowe2018

Post udostępniony przez Magazyn LGBTQ Replika (@magazynlgbtqreplika)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez @teczowa.zielona

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

@lukekrakowski, czyli obecny @mr.gaypoland, nie tylko wziął dla nas udział w odważnej sesji zdjęciowej. Udzielił też wywiadu, który wzbudził ogromne kontrowersje, zanim się jeszcze ukazał. Wniosek? Musicie go przeczytać. Zdjęcie: @whoislamberto. Stylizacja: @grahamaddinall. Warto też posłuchać, co @lukekrakowski ma do powiedzenia o PrEP. Zapraszamy na jego kanał na Youtube: https://m.youtube.com/watch?v=AoTGJ9WUwsc&feature=youtu.be. Nr 75 @magazynlgbtqreplika można kupić na Allegro: https://allegro.pl/replika-75-magazyn-lgbt-wrzesien-pazdziernik-2018-i7573212342.html. Prenumerata: http://replika-online.pl/prenumerata/. #gay #gayboy #gayhot #gej #gym #lgbt #lgbtq #łukaszsabat #magazynlgbtqreplika #mrgaypoland2018 #polishboy #polishgay #prep #replikalgbt #replikalgbtq #siłownia

Post udostępniony przez Magazyn LGBTQ Replika (@magazynlgbtqreplika)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Dzień bez samochodu - więc wybierzcie dziś spacer! #warsaw #warszawa #onfoot @nowoczesna.oficjalnie #nowoczesnawarszawa #pawelrabiej #pawełrabiej

Post udostępniony przez Pawel Rabiej (@pawelrabiej)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Dobrze rozpoczęty dzień z #danielolbrychski i @tomasz_oswiecinski_official w studio @dziendobrytvn #haveaniceday o tym czy faktycznie dyplom jest potrzebny żeby grać ???

Post udostępniony przez Michal Pirog (@michalpirog)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Wiktor Korszla (@wiktor_korszla)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez David Burtka (@dbelicious)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez THE PROPERTY LOVERS (@pjandthomas)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez matthewslosar (@matthew_slosar)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez RHR (@rhrtwin)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Eva )O( (@thealpha_photography)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Matthew Brandt (@mat_topher)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Gerardo Morales (@gemobu)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Nicholas + Ryan (@nhieguys)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Adam Rippon (@adaripp)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Dominik i Adam właśnie wzięli ślub w Londynie, a poznali się... Na naszym portalu! �� Gratulujemy, dziękujemy i życzymy wszystkiego naj! #queerpl #queer #lgbt #pride #marriage #equality #marriageequality #rownoscmalzenska #zwiazkipartnerskie #loveislove #gayinstagram #gaypoland

Post udostępniony przez @ queer.pl

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Luke Krakowski (@lukekrakowski)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Luke Krakowski (@lukekrakowski)

Tagi: instagram
10:23, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
sobota, 22 września 2018

W Tanzanii dzieci z albinizmem są zamykane w specjalnych ośrodkach, z dala od rodziny i społeczeństwa. Teoretycznie wszystko w celu ich ochrony – niektórzy nadal tu wierzą, że posiadanie części ciała albinosa przynosi szczęście i ma w sobie magiczną moc. Dzieci trzymane są tu do osiemnastego roku życia – bez odpowiedniego wykształcenia i z zakwaterowaniem i wyżywieniem poniżej ludzkiej godności. Josephat Turner walczy z tymi przesądami oraz o wolność i godność dzieci z albinizmem. W ostatnich latach, dzięki stałej edukacji społeczeństwa, przemoc wobec albinosów w Tanzanii stopniowo się zmniejsza. Coraz mniej jest więc powodów by odseparowywać ich od reszty społeczeństwa.

Tagi: dokument
21:43, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

chlopaki-1-of-22

Grzegorz Lepianka, który pracuje jako steward, i Krzysztof Łoś z Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych wspólnie działają w Koalicji na Rzecz Związków Partnerskich i Równości Małżeńskiej. W cyklu Vogue Magazine powstałym we współpracy z KPH rozmawiają z partnerami z szesnastoletnim stażem o tym, dlaczego wciąż nie mogą w Polsce wziąć ślubu.

Niczego wam nie brakuje? Grześ: Na poziomie emocjonalnym nie. Na poziomie formalnym tak. Nie mamy praw. Nie możemy decydować o sobie nawzajem w szpitalu ani po śmierci. Potrzebujemy małżeństwa, a nie ślubu i wesela. Nie musimy składać sobie deklaracji, żeby o siebie dbać. Rytuał nie jest dla nas ważny, tylko równość wobec prawa.

Krzyś: Mnie bardzo brakuje bycia uznanym przez nasz kraj. W domu jesteśmy szczęśliwi. Łączy nas tak naprawdę tylko miłość. Nie mamy dzieci, nie mamy ślubu, nie będziemy mogli po sobie dziedziczyć. Nie mamy tego, co zatrzymuje przy sobie większość par heteroseksualnych.

Grześ: Przetrwaliśmy trzy kryzysy. Po dwóch, pięciu i siedmiu latach związku. Poszliśmy nawet na terapię dla par. Zrezygnowaliśmy, bo nie dawaliśmy sobie już żadnych szans. Ale wtedy, na granicy rozstania, poczuliśmy ogromną stratę.

Krzyś: Moja dziewczyna kolegowała się z Grzesiem, ja nie miałem przyjaciół, a Grześ kolegów, więc namówiła nas na spotkanie. Poszliśmy na piwo. (...) - Vogue Magazyna

Tagi: love
10:17, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_pfezugVVI61tsitpw_540

Odkąd w marcu 2017 dziennikarze Telewizji Polskiej z Janem Pospieszalskim na czele postanowili odsłonić przed Polakami „tajemnice trzeciego sektora”, zaśmiewaliśmy się głośno przed ekranami telewizorów, wymieniając jednocześnie między sobą wspierające maile i smsy. Na nasz ulubiony odcinek „Warto rozmawiać”, poświęcony środkom norweskim, gdzie prezentowany był nasz projekt „Równość małżeńska dla wszystkich”, poświęciliśmy specjalnie zebranie zarządu. Ot, wystarczyło po prostu wejść na nasze strony internetowe lub zajrzeć do bazy sprawozdań organizacji pożytku publicznego, by zyskać pełną wiedzę o strukturze naszego finansowania.

Standardem, któremu hołdujemy od dawna jest transparentność i terminowa sprawozdawczość, czego, o dziwo, nie można powiedzieć o wielu organizacjach prawicowych i nacjonalistycznych. Wkrótce po nagonce Pospieszalskiego w TVP doskonale namierzyła to Ewa Siedlecka na łamach „Gazety Wyborczej”. Dziennikarka po krótkim przestudiowaniu zapisów w Krajowym Rejestrze Sądowym wykazała, że dla przykładu Instytut Ordo Iuris nie sprawozdaje się z działalności gospodarczej w KRS, nie zamieszcza sprawozdań na stronie internetowej, a struktura ich przychodów pozostaje, powiedzmy, że… wieczną tajemnicą wiary.

Telewizji reżimowej jednak nie o transparentność, ale o ową tajemniczość chodziło, o atmosferę demaskowania spisków i „dotacji na dewiacje”, losowe wiązanie ze sobą aktywistów w duchu „kto jest kim w trzecim sektorze” i odkrywanie powiązań rodzinnych. Okazało się, że przedmiot naszego aktywizmu nie ma tu już nawet większego znaczenia. Ważne czyimi jesteśmy córkami, żonami czy koleżankami. Największą zbrodnią okazało się bycie krewnym lub krewną polityka lub sędziego, który rządom PiS się nie kłania. Całą retorykę domykał wątek finansowania naszych działań, czyli „obcego”, żydowskiego kapitału płynącego wartkim strumieniem z zagranicy do naszej nieskalanej różnorodnością ojczyzny.

Tymczasem nadeszła runda druga. Dziennikarze Telewizji Polskiej wzięli na celownik jedną z najprężniejszych organizacji LGBT+ w Polsce – poznańską Grupę Stonewall. Moment, trzeba przyznać, znakomity. Stowarzyszenie zorganizowało właśnie jeden z najlepszych marszy równości w naszym kraju. Każdy pomysł przekuwa w sukces. Jego lider Arkadiusz Kluk startuje w lokalnych wyborach, a poznański magistrat otworzył się na mniejszości, jak żaden inny w Polsce.

W retoryce dziennikarzy TVP (chociaż należałoby raczej napisać „tak zwanych dziennikarzy”) George Soros, który Fundację Batorego nam w Polsce ufundował, nie jest przecież zagranicznym czy nawet amerykańskim lub węgierskim filantropem. Jest zawsze i przede wszystkim „bankierem żydowskiego pochodzenia”. Takim, jakich pełno na antysemickich plakatach rodem z dwudziestolecia międzywojennego, odrażającym krasnoludem z pękatym orlim nosem i pazernym wzrokiem. Poruszające jest to, że taki opis towarzyszy każdej wzmiance o założycielu Fundacji.

Tym razem przekaz miał być jasny – oto Żydzi i „homoseksualiści” zawiązali tajny sojusz przeciwko Polsce. Szemranymi działaniami ubranymi w walkę o równość i prawa mniejszości próbują rozsadzić kraj od środka. (...) dla NGO.pl - Aleksandra Muzińska - współprzewodnicząca Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza.

Tagi: LGBT
10:16, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_pfd7y0PnNh1tsitpw_540

Wybory 2018 kandydat Poznański Piotr Moszczeński - wielu nie trzeba przestawiać wieloletni działać Grupy Stonewall, polityk Poznański. Jest kandydatem Lewicy do Rady Miasta z okręgu II: Winogrady, Winiary, Sołacz i Wola.

"Pamiętam historię Hostel interwencyjny dla osób LGBT, który wspólnie wspieraliśmy i zbieraliśmy pieniądze na jego funkcjonowanie. Wówczas został zamknięty - brak finansowania nie pozwolił na dalsze działania ekipy z Lambda Warszawa i Fundacja Trans-Fuzja, którzy wykonali i wykonały tytaniczną robotę."

"Jako społecznik i działacz niejednej organizacji pozarządowej uważam jednak, że los osób LGBT+ w najtrudniejszej sytuacji, tych najbardziej zagrożonych, nie powinien zależeć od tego czy innego grantu albo od sukcesu zbiórki internetowej."

"Miasto Poznań to miasto coraz bardziej otwarte, o co jako aktywiści i aktywistki społeczni, organizatorki i organizatorzy Marszów Równości walczyliśmy od lat. Prezydent Jacek Jaśkowiak jest już regularnym gościem na Marszach, a w tym roku objął nawet honorowy patronat nad imprezą."

Kandydaci Lewicy w najbliższych wyborach samorządowych chcieliby stworzenia programu pomocy dla osób LGBT+ w trudnej sytuacji. Zamierzają wykorzystać gotowe już instytucje i usprawnić ich działanie. W poznańskim Hostelu Interwencji Kryzysowej fachową pomoc miałyby znaleźć np. osoby, które zostały wyrzucone z domu po ujawnieniu swojej orientacji.

– Chcemy, żeby w politykę samorządową była wpisana pomoc osobom homoseksualnym, biseksualny, transseksualnym. Żeby wiedziały one, że wszędzie mogą otrzymać pomoc – tłumaczył Piotr Moszczeński, kandydat koalicji Lewica do Rady Miasta Poznania.

Kandydaci lewicy chcą też przeciwdziałać wykluczeniom i homofobii w szkołach. Chcieliby, żeby ich wszystkie plany działały w całej Wielkopolsce. Jednym z pomysłów jest np. rozwiązanie funkcjonujące we Francji. To "sieć" niewielkich hosteli (przygotowanych na choćby trzy osoby) funkcjonująca w przyszłości we wszystkich większych miastach Wielkopolski. (...) - Głos Wielkopolski.

tumblr_inline_pfd9uu8EyQ1tsitpw_540

Brał udział pamięci wydarzenia poznańskie zainicjowały polską drogę do wolności. Złożył kwiaty m.in. pod tablicą upamiętniającą najmłodsza ofiarę Powstania Poznańskiego 56 Romka Strzałkowskiego. W wydarzeniu tym wziął także udział duszpasterz poznańskiej wspólnoty reformowanych katolików Ks. Tomasz Puchalski razem z Grupą Stonewall.

Piotr kończy dla Gazety Wyborczej: Podziwia Alana Turinga, słynnego angielskiego kryptologa i ojca informatyki. Turing oddał społeczeństwu swój talent, a gdy okazało się, że jest gejem, został wyrzucony poza nawias społeczeństwa. Odebrano mu odznaczenia, pozbawiono godności. Wszystko przez krzywdzące uprzedzenia - mówi.

Wrażenie zrobiła na nim historia Dominika z Bieżunia. Chłopaka, który został zaszczuty przez swoich rówieśników, bo wyglądał inaczej, popełnił samobójstwo. - Ilu jeszcze takich Turingów i Dominików stracimy? Bijemy się o sprawy absolutnie podstawowe. Przez ostatnich 25 lat nie zrobiliśmy w Polsce w kwestii praw osób homoseksualnych nic.

Piotr kończył "Marcinka", elitarne poznańskie liceum. Mówi, że w życiu ma dużo szczęścia. Ma fajnych znajomych, rodziców, którzy w pełni go akceptują. Ale nie zawsze było tak różowo.

- Nienawiść wobec osób homoseksualnych bywa bezinteresowna. Wciąż mam przed oczami taki obraz: siedzę z moim licealnym chłopakiem na ławce na Wzgórzu Przemysła, trzymamy się za ręce, nagle z okna pobliskiej restauracji wychylają się kucharze i krzyczą: "Pedały, wypierdalać!". Bzdura? To dlaczego to pamiętam? - wspomina.

Historia coming outu Piotra nie jest dramatyczna. To wyszło naturalnie. W szkole nie było negatywnych reakcji. Po raz pierwszy zabrał chłopaka na spotkanie wigilijne. Przedstawił go wychowawcy, było miło. Jeszcze w liceum zaczął chodzić na marsze równości, nie ukrywał tego przed rodzicami.

Raz tylko zdarzyła się przykra sytuacja. Na jeden z marszów poszedł z biało-czerwoną flagą. Gdy wracał, podbiegł do niego mężczyzna i wyrwał mu tę flagę. - Po prostu uznał, że ja, jako gej, nie mam prawa do tego, żeby demonstrować moją miłość do Polski. Chłopak kupił mi wtedy drugą. Na pocieszenie.

Piotr przez rok studiował w Belgii, w Liege, w ramach studenckiej wymiany Erasmus. Zaczął działać w lokalnej organizacji, która walczy o prawa gejów i lesbijek. - To tam poznałem jednopłciowe pary, które wychowują dzieci. Wtedy to był dla mnie szok! Tamto społeczeństwo daje ludziom prawo do szczęścia, pozwala im układać sobie życie tak, jak chcą.

Do Grupy Stonewall zapisał się, bo miał już dość tego, jak działa stowarzyszenie Dni Równości i Tolerancji, które organizowało poprzednie marsze. Bardzo zdziwiło mnie to, co prezydent Jaśkowiak powiedział "Wyborczej" o marszu. Gdybym mógł się z nim spotkać prywatnie, to spytałbym go po prostu, czy nie zależy mu na szczęściu jego znajomych i przyjaciół. Bo że wśród tych znajomych ma gejów i lesbijki, to pewne. Tak, prezydent Jaśkowiak nie ma wpływu na ustawodawstwo, o które nam chodzi. Ale, panie prezydencie, nam chodzi o symbol, gest solidarności.

Był też ofiarą ataku lokalnej stacji radiowej publicznej."Z całym szacunkiem, ale Merkury nie jest medium publicznym, tylko partyjną gadzinówką. Jaka jest linia, każdy widzi. Fox News też ma swoich urzędowych liberałów, co nie przeszkadza mu być najbardziej dezinformującym medium w USA. Media państwowe idą tą samą drogą, tylko jeszcze bardziej na kolanach" - napisał na Facebooku Piotr Moszczeński.

Ta wypowiedź nie spodobała się Grzegorzowi Ługawiakowi, który w Radiu Merkury, wysłał Moszczeńskiemu prywatną wiadomość na Facebooku. "Nie wiem, kim jesteś, kolego, ale wypowiadasz się o mojej firmie, a to upoważnia mnie do zwrócenia się do ciebie tymi słowami: jesteś żałosnym śmieciem i lepiej, żebym cię nigdy osobiście nie spotkał, bo będzie skandal. A jeśli chcesz się spotkać, to służę" - napisał radiowiec.

- W przeszłości wiele razy dostawałem takie wiadomości i też je publikowałem. Zwykle hejt był związany z moją działalnością społeczną, w tym w Grupie Stonewall. Uważam, że jeśli ktoś wysyła obraźliwe lub zawierające groźby wiadomości, musi się liczyć z tym, że na to zareaguję - tłumaczy nam Piotr Moszczeński. I dodaje: - Natomiast ta sytuacja rzeczywiście jest dla mnie wyjątkowa. Nigdy ktoś, kto jest dziennikarzem, i powinien dbać o kształtowanie pozytywnych postaw u ludzi, nie wysłał mi takich gróźb. (Gazeta Wyborcza)

Tagi: news
10:16, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_pfd618naZ31tsitpw_540

Prezentujemy okładkę najnowszego, 75. numeru „Repliki” (wrzesień/październik 2018). Spogląda z niej Łukasz Sabat, Mister Gay Poland 2018.

W środku sesja foto Łukasza specjalnie dla „Repliki” (bardziej rozebrana, niż ubrana oraz obszerny wywiad.

Łukasz mówi przede wszystkim o PrEPie – terapii, dzięki której ryzyko zakażenia się HIV drastycznie spada. Sam jest na PrEPie od ponad 2 lat i chciałby działać na rzecz PrEPu wśród polskich gejów. Opowiada o strachu przed HIV („Doszedłem do takiej paranoi, że praktycznie po każdym seksie leciałem się zbadać (…). Ręce miałem tak pokłute, jakbym regularnie brał narkotyki w żyłę”) oraz o tym, jak PrEP odmienił jego życie: „Stopniowo zaczął schodzić mi stres związany z seksem. Odeszła paraliżująca obawa, że mogę zakazić mojego Kendricka. Dziś mogę powiedzieć, że PrEP odmienił moje życie. Nie samo życie seksualne. Całe życie. Jestem po prostu w lepszej kondycji.”

tumblr_inline_pfeybvw5rj1tsitpw_540

W szczerej, bezpruderyjnej rozmowie Łukasz mówi o swym partnerze Kendricku, z którym jest w otwartym związku, mówi o radości z seksu, o dbaniu o swe ciało, a także o przyjemności z pozowania nago do zdjęć. Opowiada również o swej pracy – Łukasz przywraca ludziom słuch, szkoląc lekarzy i pracowników służby zdrowia z coraz to nowych generacji aparatów słuchowych. Wspomina swe coming outy i dorastanie w Krakowie, mówi też o swym obecnym życiu w Kopenhadze.

Łukasz Sabat, Mister Gay Poland 2018, postawił sobie za cel propagowanie używania PrEPu wśród polskich gejów. Gorąco Łukasza w tym wspieramy.

Łukasz jest okładkowym bohaterem najnowszej "Repliki", wywiad z nim ma osiem stron - Łukasz jest do bólu szczery, nieustraszony i bezpruderyjny. O swej drodze do PrEP opowiada w bezpośredni sposób (i również za to go cenimy):

"Przełomowy moment był 3 lata temu. Z moim Kendrickiem żyjemy w związku otwartym, z racji pracy dużo podróżuję i zdarza się, że umawiam się z facetami na seks. Byłem na konferencji w Budapeszcie, wieczorem na Grindrze poderwałem trzech gości, fantastycznych byków, bardzo atrakcyjnych. Z jednym z nich byłem pasywny. Miał założoną prezerwatywę. W pewnym momencie wyszedł ze mnie i po coś sięgnął..." Ciąg dalszy - do przeczytania w "Replice".

Cały wywiad Mariusza Kurca i zdjęcia, które Łukaszowi zrobił Pete Lamberto – do przeczytania i obejrzenia w najnowszej „Replice”, dostępnej już na allegro oraz w prenumeracie.

Premiera "Repliki" nr 75: 25 września (wtorek) i tego samego dnia wysyłka do prenumeratorów/ek.

Na zdjęcia: Łukasz Sabat (foto: Pete Lamberto)

Cytat Łukasza "Co stoi na przeszkodzie szerszemu wykorzystaniu PrEP? Łukasz: Konserwatywny stosunek do seksu. Pokutujące przekonanie, że, jak wspominałem, seks sam w sobie jest zły. Miałeś wielu partnerów i złapałeś HIV? Bardzo dobrze - chciało ci się piep... na prawo i lewo, to masz za swoje! A przecież wiadomo, że apele o wstrzemięźliwość nigdy nie działały, ludzie uprawiali i będą uprawiać seks."

PrEP wzbudza ogromne emocje. Wywołuje lawinę dyskusji moralizujących seks jako taki, a za mało w nich merytorycznych informacji czym on jest, czy jak działa. Jeśli zastanawiasz się "czy w ogóle PrEP to coś dla mnie" to dobrze trafiłeś. W serii krótkich filmów opowiadam o swoich doświadczeniach z PrEP. Zacznijmy rozmawiać o seksie otwarcie i skończmy HIV w Polsce. Lekcja pierwsza to wstęp do tej nowej strategi która pozwoli Ci mieć seks którego pragniesz - bezpieczniej.

Najnowszy utwór Kesha jest hymnem na rzecz równości i postępu, który z pewnością przyniesie łezkę w oczach. Piosenka "Here Comes The Change" pojawia się w biografii sędzi sądu najwyższego USA Ruth Bader Ginsburg "On the Basis of Sex".

Klip zawiera wideo z marszów praw cywilny w USA i innymi wydarzeniami w historii wyświetlanymi na ścianie w pokoju, wraz z inspirującymi tekstami piosenki. Ludzie w pokoju wypowiadają przemówienia, protesty, a nawet śluby tej samej płci, jakby chcąc przedstawić postęp, który doprowadził nas do miejsca, w którym jesteśmy dzisiaj.

Obejmuje również wideo z wolontariuszami na ulicach, którzy namawiają ludzi do głosowania, zachęcanie fanów do tego samego. Aby zarejestrować się do głosowania - HeadCount.org/Kesha.

Kesha - “Here Comes The Change”

Years & Years zaprezentował najnowszy teledysk, niesamowity obraz do kawałka „All For You”. Teledysk napisany oraz wyprodukowany został współpracy z Gregiem Kurstinem (Adele, Sia, Ellie Goulding). Piosenka jest to jedną z najbardziej euforycznych kawałków na płycie Palo Santo przestawia świat dzięki wyobraźni frontmana grupy Olly’ego Alexandra. Klip jest kontynuacją do inny klipów „Sanctify” i „If You’re Over Me”.

Years & Years "All For You"

Utwór promuje album "Dancing Queen" z coverami zespołu Abba, który trafi na półki sklepowe już 28 września 2018 roku.

W nowym klipie, który wyreżyserował Jake Wilson, niestety nie zobaczymy Cher. Jest w nim za to dużo znanych kobiet między innymi Rumer Willis, Sabrina Jalees, Trace Lysette oraz Betty Who. Teledysk jest utrzymany mocno w klimacie lat 70., przez co nawiązuje idealnie do oryginału. Reżyserowi zależało, aby pokazać w nim siłę kobiet i to, że potrafią się nawzajem wspierać.

Cher w jednym z wywiadów zdradziła, że od zawsze była wielką fanką szwedzkiego zespołu.

Zawsze lubiłam zespół ABBA, oryginalną wersję musicalu "Mamma Mia" widziałam na Broadway'u aż trzy razy! Po wystąpieniu w filmie "Mamma Mia! Here We Go Again", przypomniałam sobie jak wspaniałe i ponadczasowe są piosenki ABBY, wtedy właśnie pojawił się pomysł na album. Zaśpiewanie ich utworów było trudniejsze niż myślałam, ale jestem bardzo zadowolona z ostatecznego efektu. Nie mogę się doczekać premiery albumu, to idealny moment! (Złote przeboje)

Cher - SOS

Lana Del Rey wydała kolejny teledysk z najnowszego albumu - "Norman Fucking Rockwell" - premiera w przyszłym roku.

Lana Del Rey - "Venice Bitch"

Od jej debiutanckiego albumu minęło sześć długich lat. Z biegiem lat nastąpiło wiele zapowiedzi związanych nowym albumem. Wcześniej w tym tygodniu, Rita Ora ogłosiła, że ​​jej przyszły drugi album, zatytułowany Phoenix, pojawi się 23 listopada.

Zaprezentowała swój najnowszy klip, nosi tytuł Let You Love Me, jest hymnem, w którym Ora śpiewa o stanie swojego związku. Teledysk w reżyserii Malia James.

Rita Ora ‘Let Me Love You’

Christine and the Queens francuska piosenkarka wydała najnowszy teledysk La marcheuse, pokazuje kobiecość i męskość innym stylu, też własną nieheteronormatywną tożsamość, pokazuje w swoim stylu.

Christine and the Queens - La marcheuse (Clip officiel)

Pomimo obiecującego startu z debiutanckim singlem "Strip That Down", który osiągnął najwyższą notę ​​na 10 miejscu listy Billboard Hot 100, Liam Payne nie sprostał jego potencjałowi. Osobiście nie rozumiem tego.

Ale z jakiegoś powodu opinia publiczna po prostu nie kupuje go jako artystę solowego. Żadne z jego piosenek nie wspięło się nawet wyżej niż 75 w USA. Nienawidzę być pesymistą, ale nie sądzę, że jego najnowsza klip zrobi wiele, by to zmieniło.

"First Time" pochodzi z debiutanckiej EP-ki 25-letniego byłego członka One Direction. Współpracuje z French Montana.

Liam Payne ft. French Montana ‘First Time’

Avril Lavigne opublikowała najnowszą piosenkę „Head Above Water” opowiada o swojej walce chorobą, od 2014 roku zmagała się z boreliozą. Musiała wycofać się z życia publicznego o swojej chorobie powiedziała we wrześniu 2018. Gdzie Avril Lavigne napisała list do swoi fanów opowiadała o swoich zmaganiach z chorobą.

Avril Lavigne ‘Head Above Water’

Królowa Robyn wraca po ośmiu latach, ostatniego albumu po informowała na portalach społecznościowy, że najnowszy album "Honey" premiera odbędzie 26 października.

Honey to od dawna oczekiwana kontynuacja "Body Talk" z 2010 roku. Album będzie zawierał utwory Josepha Mount Metronomy'ego, długoletniego współpracownika Klas Ålund, Kindess, Adam Bainbridge, Mr. Tophat i Zhala. Będzie zawierał electropop "Missing U", który wydała tego lata, wraz z utworem tytułowym " Honey ". Wczesna wersja tego ostatniego pojawiła się w podsumowaniach podczas odcinka w ostatnim sezonie serialu HBO dziewczyny.

Robyn - Missing U

Zedd zrobił hit w minione lato "The Middle" z Maren Morris. Teraz kolej na Chainsmokersa, aby osiągnąć ten sam poziom sukcesu.

The Chainsmokers ft. Kelsea Ballerini ‘This Feeling’

Dwóch dresików i dziewczyna, z którą jeden z nich kręci, jadą wspólnie nad jezioro. My natomiast obserwujemy ich wzajemne zaloty i rosnące napięcie bohaterów. Ta z pozoru prosta historia w zderzeniu z kawałkiem Baascha o wymownym tytule Sneaker Fairytale dała pretekst do pokazania niejednoznacznej relacji w środowisku, gdzie na taką niejednoznaczność nie ma zazwyczaj miejsca. Tylko ukradkowe spojrzenia na wysportowane ciała bohaterów sprawiają, że powoli zaczynamy dostrzegać napięcie nie tylko między dziewczyną i jednym z chłopaków, ale też zazdrość i pożądanie, które odczuwa jeden z kumpli wobec drugiego. Zapytaliśmy Dawida, odpowiadającego za scenariusz i reżyserię klipu, skąd wziął się pomysł, który pewnie nie spodoba się wielu chłopakom z osiedla.

Byłem niedawno w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie się wychowałem. W swoim pokoju znalazłem album z komersu i wróciłem pamięcią do czasów, kiedy kończyłem gimnazjum. Podkochiwałem się wtedy w jednym z kolegów, który był hetero. Nigdy nie przekroczyłem granicy i do niczego między nami nie doszło, ale stwierdziłem, że to dobry materiał na film. Projekt nazwałem Komers i rozpocząłem nad nim pracę, a potem pojawił się Baasch. Zapytał, czy mamy już gotowego Grind/ra i czy chcielibyśmy dać mu jakąś scenę jako teledysk. Powiedziałem, że chociaż tego jeszcze nie mamy, ja pracuję nad czymś, co mogłoby go zainteresować. (...) - Vice.com.

Tagi: muzyka
10:16, lukeblog
Link Dodaj komentarz »