Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
czwartek, 26 lipca 2018

Finał konkursu prosto z National Concert Hall w Dublinie. Każdy z finalistów Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego zagra dwa wybrane przez siebie koncerty. Jury przewodniczy znany irlandzki pianista John O’Conor, były dyrektor Royal Irish Academy of Music.

Dostępne od 29/05/2018 do 28/08/2018

Tagi: muzyka
10:57, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Scottish �������������� dads Chris and Ryan are the proud dads ���� to three gorgeous kids. ������������ The fathers welcomed twins 10 months ago, and their eldest son loves being a big brother. “He adores it, and he’s super at being so caring and helpful,” shared Chris. Awww ��❤️

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

 

Steven became a dad over 10 years ago with his ex-wife. In 2015, he began living his authentic life as a gay man. �� “All of my relationships in my past were real," says Steven, “my marriage included." Now he’s in a serious relationship with a man who adores his son and they’ve begun to talk about the future, one that might include more kids. Click the link in our bio to read his story: “Newly Out Gay Dad is Living His Truth” ����‍��‍��������

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

 

Post udostępniony przez Devon & Rob (@dadsnotdaddies)

 

Post udostępniony przez CHEYENNE JACKSON (@mrcheyennejackson)

 

Post udostępniony przez Human Rights Campaign (@humanrightscampaign)

 

Post udostępniony przez Andy Cohen (@bravoandy)

 

Post udostępniony przez Michal Kwiatkowski (@michal_officiel)

 

Post udostępniony przez Michal Kwiatkowski (@michal_officiel)

 

Post udostępniony przez Ricky (@ricky_martin)

 

Tymczasem u nas w redakcji... Promowanie homoseksualności �� #teddybear #rainbow #pride #LGBT

Post udostępniony przez @ queer.pl

 

Post udostępniony przez David Furnish (@davidfurnish)

 

Post udostępniony przez PrEPnu (@prepnunl)

 

Post udostępniony przez Health Access Connect (@healthaccessconnect)

 

Post udostępniony przez Jaime Luna III (@itsjaimeluna)

 

Post udostępniony przez Peter West (@peterwestdc)

 

Post udostępniony przez Diego Callisto (@diegocallisto)

 

Post udostępniony przez Frank Kersten (@kerstenfrank)

 

Post udostępniony przez Monique Prada (@moniquepradapoa)

 

Post udostępniony przez Rukshana Kapali (@rukshana.newa)

 

I forgot that gunzzz don’t work against #Superman ����‍♂️������‍♂️ // SUPERMAN // 36x48 // CONTACT: MichaelTurchinArt@gmail.com for inquiries! ������

Post udostępniony przez Michael Turchin (@michaelturchinart)

 

Post udostępniony przez Sam Smith (@samsmithworld)

 

Post udostępniony przez Brae Howard (@braehowardphoto)

 

Post udostępniony przez Kate (@kate.diehl)

 

Post udostępniony przez Creative Touch Photography (@creative.touch.photo)

 

Post udostępniony przez Daria Kopylova (@shootwithdashka)

 

Post udostępniony przez Travis ���� & Remy ���� (@chapteroftwo)

 

Post udostępniony przez Piotr Grabarczyk (@grabari.pl)

 

Post udostępniony przez Beau & Matt (@probablythis)

 

Post udostępniony przez �� Love is Love �� (@cutegaycouplezz)

 

Post udostępniony przez Lgbt Arkadaşlık Türkiye (@angelsturkiye)

 

Post udostępniony przez Blue |Post Gay| (@blugreen_gayboy)

 

Post udostępniony przez Jorik Hendrickx (@jorik.hendrickx)

 

Post udostępniony przez Adam Rippon (@adaripp)

 

Post udostępniony przez Luke Krakowski (@lukekrakowski)

Tagi: instagram
10:57, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
środa, 25 lipca 2018

Czy można można zarazić się HIV od partnera pozytywnego który jest na lekach i poniżej poziomu wykrywalnego. Według badań Nie. Zbadano partnerów, którzy zbadało klinicznie 77000 stosunków bez prezerwatywy między gejami (partnerzy HIV+ i HIV-).

Pinksixty News wiadomości LGBT - Nowe badanie YouGov ujawnia, że ​​ponad jedna czwarta młody osób Wielkiej Brytanii identyfikuje się jako coś innego niż "heteroseksualna osoba", z 60% nich seksualność jest płynna.

Sąd Izraelski nakazał państwu w środę, aby w ciągu miesiąca odpowiedział na propozycje przedstawione podczas przesłuchania dotyczące procesu rejestracji par lesbijskich w rejestrze ludności jako matki bez składania wniosku o nakaz sądowy.

Litwa ma nie wielki postęp dotyczące praw LGBT, zalicza się do najgorszy krajów do życia dla osób LGBT. Dodam nie dawno raporty pokazały ILGA Europe i GLSEN są poniżej statystyki. Wielu LGBT młody osób na Litwie myśli o opuszczeniu kraju, nie widzą przeszłość swoją na Litwie.

Elton John z mężem Dawidem, wywiad dla Channel4 na temat swojej koalicji  MenStar Coalition, która uruchomia wspólnie z książę Harrym, ma zapopiekać i edukować dotyczące AIDS.

Elton John podczas konferencji dotyczące AIDS oskarża rządy Rosji oraz krajów Europy Wschodniej o dyskryminację osób LGBT. Miedzy innymi przez dyskryminację powoduje walka z AIDS w tych krajach jest mało efektywna.

Książę Harry dołącza do Eltona Johna na Międzynarodowej Konferencji AIDS w Amsterdamie, aby wspólnie uruchomić MenStar Coalition, projekt mający na celu zapobieganie zakażeniom HIV u mężczyzn.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: AIDS LGBT news
23:05, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

W lipcu w Punktach Informacyjnych KOD-u działacze i działaczki rozmawiają z przechodniami o tolerancji i równości. KPH specjalnie z tej okazji przygotowało ulotki pt.: „ABC o LGBT”, z których można się dowiedzieć co oznacza skrót LGBT, czy homoseksualność jest chorobą, czy to prawda, że fryzjer jest gejem oraz czy z orientacją seksualną trzeba się obnosić.

Ulotki będzie można znaleźć w Punktach Informacji KOD-u, a następujących miastach: Szczecin, Białystok, Legnica, Poznań, Wrocław, Lublin, Opole, Kielce, Rzeszów, Gdańsk, Warszawa, Łódź i Toruń.

Tagi: kph
10:39, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Łukasz Sabat - Mister Gay Poland 2018, wywiad dla refform.pl

Jestem zdecydowanie bardziej pozytywistą. Jestem bezpośredni i wiem czego chcę. Nie mam zamiaru przepraszać za swoją seksualność, do której mam pozytywny i wyzwolony stosunek. To chyba widać na moich zdjęciach. (...) Wracając do pytania. Z minusów, może jestem zbyt uparty. Na pewno błędem byłoby szufladkować mnie ze względu na mój wygląd, ta buźka ma coś do powiedzenia. Lepiej nie drażnić lwa … (...)

Tagi: sexy
10:39, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_pce9i4QYMX1tsitpw_540

Panic! The Disco Brendon Urie zaprosił wokalistkę Hayley Kiyoko do występu wspólnego na scenie w Kanadzie. 

Na Instagram, Kiyoko napisała serdeczne przesyłam podziękowania Uriemu. "[Brendon Urie] zaprosił mnie dla GIRLS/GIRLS/BOYS. Nie mogę ci powiedzieć, jak niesamowity jest ten człowiek.

"Nie tylko jego głos jest darem, ale także jego i inne umiejętności sprawia, by ludzie czuli się ciepło, a wyjątkowość jest poza zasięgiem. Dziękuję Brendonowi za udzielenie mi czegoś, do czego mogłabym aspirować i być. I wspiera mnie, jak gdybyśmy byli rodziną. Nigdy nie zapomnę ostatniej nocy ��."

Brendon Urie niedawno ujawnił się jako panseksualny. Urie, który jest żonaty z kobietą, został ostatnio chwalony przez fanów i media społecznościowe za to jest kim jest.

Sama piosenkarka Hayley Kiyoko, wywiadzie dla magazynu "Rolling Stone" opowiedziała m.in. o swoim okresie dorastania, który był dla niej czasem izolacji z powodu jej orientacji seksualnej. Artystka przyznała, że wiedziała, że jest lesbijką już w wieku 6 lat, jednak kiedy ujawniła się rodzicom w szóstej klasie, uznali to tylko za przejściową fazę. Opowiedziała też o tym, kiedy pierwszy raz dziewczyna złamała jej serce, a także dlaczego umawianie się z kobietami może być trudne.

Kiyoko opowiedziała, że przez swoją homoseksualność czuła się bardzo odseparowana od rówieśników i rówieśniczek w okresie dorastania. Przyznała: "Nikt nie wiedział, co robiłam w weekendy. Wszyscy zawsze myśleli, że spędzałam czas z kimś innym, ale ja byłam sama. Czułam się samotna. Siedziałam w domu i oglądałam filmy".

Dalej Hayley opowiadała: "Wszystkie dziewczyny chodziły do Promenade [galerii handlowej w Los Angeles], żeby spędzać czas z uroczymi chłopakami i to sprawiało, że czułam się bardzo samotna. Patrzenie jak dziewczyny, które mi się podobały, flirtują z chłopakami, było dołujące. Więc po prostu zostawałam w domu". (queer.pl)

 

Post udostępniony przez H A Y L E Y K I Y O K O (@hayleykiyoko)

Tagi: Ploty
10:39, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Californian dads Noe and Ray became fathers to a son via surrogacy. ��‍��‍���� And now, they’re expecting number two! ���� This Orange County couple are so excited to teach their kids unconditional love for one another and to watch them become best friends. ��❤️����

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

 

Post udostępniony przez James & Charlie (& Charlie) (@papaanddaddy)

 

Dziś wieczór zszedł nam na pakowaniu najnowszego numeru @magazynlgbtqreplika i przygotowaniu do wysyłki do czytelników. Nr 74 @magazynlgbtqreplika na lipiec - sierpień 2018 roku można zakupić tutaj: https://allegro.pl/replika-nr-74-magazyn-lgbt-lipiec-sierpien-2018-i7463224152.html. Prenumerata: http://replika-online.pl/prenumerata/. #lgbt #lgbtq #magazine #magazyn #magazynlgbtqreplika #replikalgbt #replikalgbtq

Post udostępniony przez Magazyn LGBTQ Replika (@magazynlgbtqreplika)

 

Post udostępniony przez Voces Gaudii (@voces.gaudii)

 

Ten rok wydaje się być przełomowy dla polskiej społeczności LGBTQ. Tylu Marszów Równości w naszym kraju jeszcze nie było. ��️‍��Dziś publikujemy zaktualizowaną mapę wydarzeń (kwiecień - październik 2018 roku). �� Coś może przegapiliśmy? #lgbt #lgbtq #marszrówności #paradarówności #pride #poland #polishpride #polska

Post udostępniony przez Magazyn LGBTQ Replika (@magazynlgbtqreplika)

 

Kolejna para fantastycznych Czytelników @magazynlgbtqreplika, która zdecydowała się uwiecznić swój pocałunek w miejscu publicznym to Oskar i Damiano. Oskar Primero pisze: „Hej, nie wiem, czy to zdjęcie się nadaje, bo tak zabawnie wyszło, że w momencie dawania sobie buziaka na moście akurat nic nie jechało �� Ale nawet gdyby jechało i byłby ogromny korek, to i tak bym go pocałował �� Ale to już sami zdecydujcie, czy pasuje �� Pozdrawiamy Was, Oskar i Damiano” Ślicznie dziękujemy za zdjęcie. ❤️������������ I czekamy na kolejne fotki publicznych pocałunków naszych Czytelników. Najnowszy @magazynlgbtqreplika dostępny jest tutaj: https://allegro.pl/replika-nr-74-magazyn-lgbt-lipiec-sierpien-2018-i7463224152.html. Prenumerata: http://replika-online.pl/prenumerata/. #gayboy #gayboys #gaykissing #gej #kiss #kisses #lgbt #lgbtq #love #loveislove #magazine #magazyn #magazynlgbtqreplika #pocałunek #pocałunki #replikalgbt #replikalgbtq

Post udostępniony przez Magazyn LGBTQ Replika (@magazynlgbtqreplika)

 

Pewna kobieta nabazgrała sprejem na biurze Czabańskiego (PIS) 'PZPR' przypominając, że ten był komuchem i należał do partii. Dostała zarzut propagowania ustroju totalitarnego (sic!). Obrazek jest komentarzem to tych i innych absurdów, które nie mają obecnie w #Polska granic. #poland #pieknykraj #dobrazmiana #nieśmieszne #absurd #lgbt

Post udostępniony przez Grupa Stonewall (@grupastonewall)

 

#IdźPodSenat #tęczadlademokracji #idzpodsenat #idzpodsejm

Post udostępniony przez Parada Równości (@paradarownosci)

 

Post udostępniony przez David Furnish (@davidfurnish)

 

Post udostępniony przez Elton John (@eltonjohn)

 

Post udostępniony przez Prince Harry & Meghan Markle �� (@harry_meghan_sussex)

 

Post udostępniony przez The TABS Project (@thetabsproject)

 

Post udostępniony przez snowowl_eva (@snowowl_eva)

 

Post udostępniony przez Kevin Bowen (@kevbnsf)

 

Post udostępniony przez Azahemy Abdullah (@azahemy)

 

Post udostępniony przez Michael Turchin (@michaelturchinart)

 

Post udostępniony przez Max Emerson (@maxisms)

 

Post udostępniony przez gus kenworthy (@guskenworthy)

 

Post udostępniony przez Proudly Weddings (@proudlyweds)

 

Post udostępniony przez Kristen Carnes Photography (@kristencarnesphoto)

 

Post udostępniony przez Proud.Gay_life (@proud.gay_life)

 

Post udostępniony przez ����Love Winner Forever���� (@wearehumanslikeyou_lgbtq)

 

Post udostępniony przez ����Love Winner Forever���� (@wearehumanslikeyou_lgbtq)

 

Post udostępniony przez Human Rights (@human_equality_for_all)

 

Post udostępniony przez Sara F. Fotografia (@saraf.fotografia)

 

Post udostępniony przez PojemnikNaMyśli (@pojemniknamysli)

 

Post udostępniony przez Katarzyna Ciepłoch (@ronfleuse)

 

Post udostępniony przez Jeremi (@je.re.mi)

 

Post udostępniony przez @pelirrojaalejandra

 

Post udostępniony przez @jegli

 

Post udostępniony przez GAYS against GUNS (@gaysagainstgunsny)

 

Post udostępniony przez Adam Rippon (@adaripp)

 

Post udostępniony przez Tom Bosworth ���� (@tombosworth)

 

Post udostępniony przez Tom Bosworth ���� (@tombosworth)

 

Omg the crossover episode we never knew we needed. �� Tom, Abby, William and Shannan went out for a double date last night and it was the cutest thing ever!❤️❤️

Post udostępniony przez Queer Eye (@queereye)

 

Post udostępniony przez Rixon (@rixonwrestling)

 

Post udostępniony przez Partia Razem (@partiarazem)

Tagi: instagram
10:38, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 24 lipca 2018

Jason Mraz który już wcześniej pisałem że ujawnił jest biseksualny, teraz więcej wprost na temat swojej seksualności i doświadczeniach z mężczyznami. (Billboard)

Pinksixty News wiadomości LGBT - Konsultację dotyczące ochrony praw osób interseksualny w Australii, żeby lepiej chronić prawa osób interseksualny. 

Badacze zidentyfikowali szczątki wszystkich ośmiu mężczyzn, których Bruce McArthur zabił. Juice1038 przygotowuje się do uruchomienia radio 4 sierpnia w Belfaście, dla społeczności LGBT+, będzie pierwszą radio LGBT w Irlandii Północnej.

Administracja Trumpa ponownie usuwa informacje dla osób LGBTQ i kobiet z rządowych stron internetowych. Departament Zdrowia i Opieki Społecznej (HHS) usunął i zmienił język na swojej stronie internetowej na temat ustawy Affordable Care Act, która zabrania dyskryminacji w służbie zdrowia.

Jakub i Dawid ich klip "dobra zmiano dziękujemy"

Pinksixty Entertainment na temat aktora Charles Pierce, był jednym z najbardziej znany z przepierania za kobietę, szczególnie znany z jako Bette Davis.

Reportaż - Bliźniaki Branden Miguel i Jada Tahiry, jeden bliźniak został kobietą.

Reportaż dotyczące transpłciowej kobiety i jej 10 godzinowej operacji twarzy żeby wyglądała jak kobieca

Jak wiele samotnym matkom w Irlandii kiedyś odbierano dzieci. Ofiarą jest miedzy innymi Tressa Reeves zaszła w ciążę w wieku 20 lat w 1960 roku, jej rodzice wysłali ją do Dublina, aby urodziła w domu prowadzonym przez katolickie zakonnice. Myślała, że ​​oddaje swoje dziecko do adopcji, ale później dowiedziała się, że po prostu zostało oddane dziecko. Nie miała dokumentów prawnych potwierdzających adopcyjny, że była jego matką.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Dopiero za rok zdaje maturę, a już jest znanym w Warszawie społecznikiem. Stworzył ranking liceów przyjaznych młodzieży LGBTQ, działa na rzecz swoich ukochanych Bielan, należy też do Inicjatywy Polskiej. – Aktywizm to mój sposób na życie – mówi Dominik Kuc.

Od początku gimnazjum wiedziałem, że jestem gejem. Nie miałem problemu z samoakceptacją, tylko z ujawnieniem mojej tożsamości innym. Przez pierwsze półtora roku nie mówiłem nikomu. Nie chciałem zwracać na siebie uwagi. Brakowało mi punktu odniesienia. Nie miałam wokół siebie żadnych wyoutowanych znajomych. Nieoutowanie wydawało mi się zasadą, bo przecież nie znałem nikogo, kto wyszedłby z szafy. Żyłem więc w heteromatriksie. Potem kilka osób już o mnie wiedziało, ale w Lelewelu LGBTQ było tematem tabu. (...) - Magazyn Vogue.

Tagi: LGBT
10:54, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Audycja Lepiej późno niż wcale na temat QueerStoria - najstarszej i największe archiwum LGBT+ w Polsce.

Trochę historii QueerStoria z archiwum Lambdy Warszawy: 

Ulotka powstała w 1999 roku z okazji 30-lecia wydarzeń w Stonewall. Była dodatkiem do biuletynu "Różowy Puls" wydawanego przez Inicjatywę Gdańską.

W 1990 roku Włodzimierz Antos, związany pod koniec lat 80-tych z Warszawskim Ruchem Homoseksualnym, rozpoczął działalność wydawniczą zakładając Oficynę “L'Europe”.

Poza pismem “Okay”, którego ukazało się 14 numerów, Oficyna wydała serię tomików poezji homoerotycznej.

Ukazało się ich - jak wynika z naszej wiedzy - pięć:
- Pieśni prozą, Włodzimierza Antosa;
- Przeszłe miłości, Włodzimierza Antosa;
- Obietnice i piołuny, Andrzeja Trzeciak-Klimaszewskiego;
- Romeo i Romeo, Krzysztofa Boczkowskiego;
- Memorąbilia 40 lat, Arnolda Samsonowicza.

W naszych zbiorach posiadamy “Przeszłe miłości”, z autografem Antosa (z tego tomiku jest wiersz “Rozstanie…”) oraz “Romeo i Romeo” Boczkowskiego (z tego tomiku jest “List do Warszawy”).

Oficyna Wydawnicza “L'Europe” przestała istnieć po samobójczej śmierci Antosa w 1994 roku. Sama postać jej twórcy też już jest nieco zapomniana.

Badanie przedstawione na zdjęciu zostało zrealizowane w… 1994 roku! A wynik opublikowano w Gazeta Wyborcza.

Rok 1994 - pierwszy raz w historii oficjalna grupa LGBT z Polski bierze udział w CSD - gejowskiej paradzie w Nowym Jorku.

Stowarzyszenie Grup Lambda reprezentują dwie osoby – Kacper Kalin i Tom Lavell, ale podczas samego marszu kolejne dołączają do polskiego transparentu „Lambda Poland” (którego autorem był Jerzy Krzyszpień – Sekretarz SGL).

Po tym marszu do Polski trafiła pierwsza tęczowa flaga.
Przez wiele lat powiewała z naszego balkonu na ulicy Hożej w Warszawie; obecnie stanowi jeden z cenniejszych artefaktów naszego Archiwum!

Więcej pytań dotyczące Archiwum osoby które mają i chcą pozbyć swoje rzeczy które myślą nie są ważne można zapytać kontakt: archiwum@lambdawarszawa.org Może być tak że wśród wielu są "perełki" historii naszej LGBT w Polsce.

Strona Archiwum Lambady Warszawy na Facebooku TUTAJ.

tumblr_inline_pc9y1cmSdZ1tsitpw_540

Kubańska nowa konstytucja może być z równości małżeńska. Ale nie tylko małżeństwa tej samej płci może przynieść nowa konstytucja. Również zreformowane prawo w celu przyjęcia prawa antydyskryminacyjnego. Oznacza. Może być, że nie będzie już legalne dyskryminowanie kogoś z powodu jego orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej.

źródło Grupa Stonewall/GT

Tagi: news
10:54, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Grupa Stonewall: Jako LGBT+, Polki i Polacy, poznanianki i poznaniacy oraz dumni przedstawiciele nieodłącznej części naszego społeczeństwa serdecznie zapraszamy na XV Poznański Marsz Równości!

Do marszu! 11 sierpnia zbliża się wielkimi krokami. Jako LGBT+, Polki i Polacy, poznanianki i poznaniacy oraz dumni przedstawiciele nieodłącznej części naszego społeczeństwa serdecznie zapraszamy na XV Poznański Marsz Równości!

W najnowszym spocie prezentujemy miejsca, które razem z Wami odwiedzimy przemierzając Poznań! To nie pomyłka - w wyniku czynników zewnętrznych, nie zawsze zależnych od nas, zmieniliśmy pierwotną koncepcję trasy tegorocznego marszu. Przyznajemy jednak, że nigdy jeszcze trasa nie była tak ciekawa.

Dorzuć swoje wsparcie na pomagam.pl/pride

Tagi: news
10:54, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Cher powiedziała do Anthony Ramosowi z GLAAD, że po raz pierwszy spotkała się z homoseksualnymi mężczyznami we własnym salonie, chociaż nie rozumiała, co to znaczy słowo "gej".

"Pierwsi homoseksualni mężczyźni, których spotkała, miałam 12 lat, a ja wróciłem ze szkoły do ​​domu i tam byli ci dwaj faceci w naszym salonie. I rozmawiali z moją mamą i jej najlepszą przyjaciółką. Byli tak szczęśliwi i podekscytowani tym, o czym mówili, tak ożywionymi. Pomyślałam: "Ci faceci są o wiele bardziej zabawni niż zwykli mężczyźni, którzy przychodzą odwiedzić nas". I nie wiedziałam, że są gejami, ale pomyślałam: "Ci kolesie są świetni" i wszystko zaczęło się od tego czasu."

Tagi: Ploty
10:53, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Tom Bosworth poprawił swój rekord świata w chodzę, 10 minut, 43,84 sekundy na 3000 metrów ma stadionie w Londynie.

Tom Bosworth jedyny gejowski sportowiec w drużynie brytyjskiej lekkoatlecie zaryzykuje więzienie na Mistrzostwach Świata Katarze w przyszłym roku po tym, jak obiecał bronić praw LGBT podczas zawodów.

Tagi: sport
10:53, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Zdjęcie użytkownika Razem.

Partia Razem: PiS wrzucił tzw. "ustawy sądowe" w ostatniej chwili do dzisiejszych obrad Senatu! Pakiet zmian ma na celu podporządkowanie partii rządzącej Sądu Najwyższego i dokończenie skoku na sądy.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości twierdzą, że "naprawiają polskie sądy". Bzdura! Żadna z ustaw przepychanych przez PiS nie polepszy polskiego sądownictwa. Żadna z tych ustaw nie sprawi, że polskie sądy będą działały szybciej. Te zmiany nie są po to, by wymiar sprawiedliwości był bardziej dostępny i przyjazny dla zwykłego obywatela/obywatelki. PiS-owskie ustawy sądowe są po to, by rządzący mogli łatwo uniewinniać swoich kolesi albo unieważnić przegrane przez siebie wybory.

Polskie sądy potrzebują mądrych reform. Polki i Polacy powinni mieć powszechny dostęp do pomocy prawnej, mieć niższe opłaty sądowe i większe możliwości zwolnień od kosztów sądowych. Pracę sądów da się usprawnić poprzez wzmocnienie personelu pomocniczego i przeniesienie części spraw m.in. na notariuszy.

To tylko kilka z rozwiązań, które mogą uczynić polski wymiar sprawiedliwości lepszym i bardziej dostępnym. Podporządkowanie sądów partii rządzącej doprowadzi zaś tylko do patologii i coraz większej niesprawiedliwości.

Możemy to jeszcze zatrzymać! Udostępnij ten wpis, weź udział w demonstracjach przeciwko upartyjnieniu sądów:

TERAZ (wtorek, 24 lipca) - Rozpieprzają Cię, Polsko
ŚRODA, 25 lipca - Weto pod Pałacem Prezydenckim!
CZWARTEK, 26 lipca - Łańcuch Światła 2018: Niech ogień płonie w całej Polsce!

Nie umiem krzyczeć na demonstracjach i bujać policyjnymi płotami, wezmę ze sobą pustą kartkę. To dla mnie najbardziej czytelny znak: nie ma na niej żadnych nazwisk, z którymi walczę, nie ma też jednak mojego głosu za tym, co się dziś dzieje. Jeśli ktoś czuje podobnie - niech robi podobnie - pisze na Facebooku Szymon Hołownia, publicysta i felietonista "Tygodnika Powszechnego" - Gazeta.pl

Piotr Grabarczyk bloger jego komentarz na temat co dzieje się obecnie w Polsce,  (...) "Co się w tej Polsce odjebuje?! Chciałbym napisać, że „wszystko wskazuje na to, że…”, ale tutaj już nie ma wątpliwości – wolne sądy padły, czeka nas referendum dotyczące zmian w konstytucji, które również może skończyć się katastrofą, a w kolejce czeka kilka innych doskonałych pomysłów i ustaw, które do tej pory podsumowywało się z nerwowym śmiechem „nie no, bez przesady, przecież tego nie zrobią”. Niespodzianka, zrobią. Ale to to jest chuj, przygłupi i łasy na socjal naród tak wybrał, więc są konsekwencje. Ważniejsze jest pytanie – czy możemy zrobić coś, żeby to zmienić? Dobrze wiemy, że wychodzenie na ulicę już nic nie daje. Procent ludzi, którzy to robią, jest żenująco niski, to trwa chwilę, klepiemy się po swoich liberalnych pleckach, wrzucamy zdjęcia na Instagram, robimy groźne miny i zabawne transparenty i tyle z tego, bo oni i tak przegłosują wszystko co sobie zaplanowali. Naprawdę, żeby porwać teraz miliony i zobaczyć je na ulicach, musieliby wyłączyć Facebooka. Wtedy to by się działo, bo czy teraz dzieje się komuś krzywda? No dobrze, ktoś tam dostał po mordzie pod Sejmem, kogoś zakuli w kajdanki, wszystko uwiecznione na artystycznych i przejmujących zdjęciach, które kiedyś trafią może do podręczników. Pisowska karawana jedzie dalej. (...) 

W Poznaniu łańcuch światła w obronie sądów przynieśli flagi Polski i Unii Europejskiej. 

Tagi: news
10:52, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Z cyklu "orły polskiego parlamentaryzmu": senator Marek Martynowski z Prawa i Sprawiedliwości.

Biuro Legislacyjne Senatu zmiażdżyło zmiany w kodeksie wyborczym przyjęte przez posłów PiS. Senaccy eksperci – podobnie jak Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, Razem, inne partie opozycyjne czy Klub Jagielloński – wskazali, że nowelizacja wprowadza efektywny próg wyborczy do Parlamentu Europejskiego na poziomie kilkunastu procent. To doprowadziłoby do powstania w Polsce systemu niemalże dwupartyjnego. Chociaż odbywałyby się wybory, to obywatele i obywatelki nie mieliby w nich prawdziwego wyboru.

Biuro Legislacyjne wskazało dodatkowo, że forsowane przez PiS zmiany są prawdopodobnie niezgodne z prawem unijnym. Nie wystarczy, by próg 5% został na papierze – przekroczenie go musi dawać realną szansę na mandaty w PE. Eksperci wskazali nawet, w jaki sposób można poprawić ustawę, by była zgodna z intencjami określonymi w jej uzasadnieniu, a jednocześnie nie podnosiła progu wyborczego.

Ale intencje zapisane w uzasadnieniu to jedno, a rzeczywiste intencje to drugie. Podczas posiedzenia senackich komisji senator Martynowski z PiS domagał się przyjęcia ustawy bez żadnych, nawet najmniejszych poprawek. Trudno o lepszy dowód na to, że partia rządząca nie ma zamiaru nawet udawać, że w Sejmie i Senacie wciąż odbywa się jakakolwiek demokratyczna debata i że znaczenie mają jakiekolwiek argumenty poza argumentem siły - Partia Razem.

Nowelizacja Kodeksu wyborczego autorstwa PiS jest częściowo niezgodna z prawem europejskim - uważa Biuro Legislacyjne Senatu. Na skutek zmian w kodeksie próg wyborczy w wyborach do Europarlamentu wyniesie w praktyce aż 16,5 proc.

Autorzy opinii biura opisują, że prawo europejskie zakazuje stosowania progu wyborczego wyższego niż 5 proc. Tyle wynosi też próg wyborczy w wyborach do Sejmu i Senatu. Oznacza on, że partia, która w sumie uzyskała mniej niż 5 proc. głosów nie uczestniczy w podziale mandatów. Jednak poza nominowanym progiem wyborczym istnieje też efektywny próg wyborczy, który jest efektem wielkości okręgów wyborczych. Oznacza on, że partie poniżej tego progu - nawet, jeśli uczestniczą w podziale mandatów - w praktyce nie mają szans na ich uzyskanie.  Biuro wyliczyło, że zgodnie z obecnym kodeksem efektywny próg wynosi w Polsce 1,5 proc. Tymczasem po wejściu w życie PiS-owskiej nowelizacji próg efektywny wzrośnie do 16,5 proc - Gazeta.pl

Tagi: news
10:52, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Brad and Darren from Johannesburg, South Africa ����, became dads over a year ago to twin boys! ������‍��‍��‍�� “We were fortunate enough to find the most amazing surrogate!” shared Brad. ����❤️ And how did they find their first year of fatherhood? “It was actually a blur. So much has happened and our lives have changed so drastically but these boys have brought so much love and happiness into our lives and starting a family was the best thing we’ve ever done.” ����

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

 

Post udostępniony przez Neil Patrick Harris (@nph)

 

Post udostępniony przez Michal Kwiatkowski (@michal_officiel)

 

Post udostępniony przez J E R E M I A H B R E N T (@jeremiahbrent)

 

Post udostępniony przez Jesse Tyler Ferguson (@jessetyler)

 

Post udostępniony przez laverne cox (@lavernecox)

 

Post udostępniony przez Marsz Równości w Toruniu (@marsz_rownosci_torun)

 

Post udostępniony przez THE PROPERTY LOVERS (@pjandthomas)

 

Na bloga wjechała nowa notka - link na moim FB i instastory - zapraszam do lektury ������

Post udostępniony przez Piotr Grabarczyk (@grabari.pl)

 

Post udostępniony przez Tyler Worth (@justdoinnitt)

 

Post udostępniony przez Blove (@blove212)

 

Post udostępniony przez Samwise, Not Gamgee (@otaku_sam_)

 

Post udostępniony przez Jess + Austin Drawhorn (@thedrawhorns)

 

Post udostępniony przez Ashley Strong Photography (@ashleystrongphotography)

 

Post udostępniony przez ��Gen �� Yu �� (@yugenziki)

 

Post udostępniony przez Love is Love Photography (@loveislovephotography)

 

Post udostępniony przez Clear-hearts (@clear_hearts_planning)

 

Happy birthday to my beautiful man @luis_febi! Feliz Cumpleaños Lulu! Te quiero! #birthday #celebrate #fiance #spain #champagne #handsome #besos #xoxo

Post udostępniony przez Eric Radford (@ericradford85)

 

Post udostępniony przez PinkNews (@pink_news)

 

Post udostępniony przez T A N . F R A N C E (@tanfrance)

 

Post udostępniony przez Hanna Maria Zagulska (@hmzagulska)

 

Post udostępniony przez Anna Sznajder (@anjaczyta)

 

Post udostępniony przez Gazeta Wyborcza Poznań (@gazeta_wyborcza_poznan)

Tagi: instagram
10:52, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 23 lipca 2018

tumblr_inline_pcbxd4HXA51tsitpw_540

 zdjęcie Lewis Bailey i jego matka

Pewien badacz biblijny z Harvardu dla New York Times, że fragment biblijny często interpretowany jako zakaz seksu homoseksualnego, mógł dodany później niż została napisana księga kapłańska. (LGBT Nation)

Pinksixty News wiadomości LGBT - Kuba w nowej konstytucji będzie neutralne małżeństwo, do droga w przyszłości uchwalenie równość małżeńska.

Katar podobno ocenzurował ostatnie artykuły opublikowane w The New York Times International Edycji w którym omówiono kwestie związane z prawami LGBT. Miedzy innymi tekst dotyczące mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji na temat homofobii w rosyjskiej.

27-letni transpłciowa kobieta Sasha Garden została zabita w Orlando na Florydzie 19 lipca. Jest czwartą trans kobietą, która została zamordowana w tym roku w tym stanie. (Inne ofiary to Celine Walker, Antash'a English i Cathalina Christina James).

14-letni chłopiec został wykluczony z gry aktorskiej szkolnym programie talentów. Lewis Bailey, który występuje w roli Athena Heart, został poinformowany przez Castle High School i Visual Arts College w Dudley, że jego występ nie jest dozwolony, dzień przed tym, zanim miał nastąpić. Wszystko z powodu chłopak lubi przepierać za drag queen.

Janelle Monáe zaśpiewała 'Americans' w programie The Late Show with Stephen Colbert

Dodatkowo Janelle Monáe mówi Stephenowi Colbertowi o ich pierwszym spotkaniu. Pierwsze spotkanie Janelle Monáe i Stephena Colberta odbyło się w Białym Domu Obamy.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe