Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
czwartek, 14 grudnia 2017

Aktor i model Urian Ross jego partner Killian McHugh, oświadczył się jemu na scenie przed wszystkimi w klubie Avalon Hollywood.

 

Post udostępniony przez Urian Ross (@urianross)

Tagi: love
10:31, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Hollyoaks aktor Kieron Richardson i jego mąż z bliźniakami, wywiadzie OK. "Nie dajemy dzieci do łóżeczka po określonej stronie łóżka. Zamieniamy je każdej nocy, żeby dziecko nie przyzwyczaiło się do jakiegoś tatusia". Aktor ujawnił także plany chciałby powiększyć rodzinę. "Zdecydowanie chcielibyśmy mieć co najmniej jeszcze jedno dziecko", powiedział. (GayStarNews)

Biseksualny raper Lil Peep zmarł na skutek toksycznego przedawkowania leków na receptę, mimo to przedwczesna śmierć młodego rapera została uznana za przypadkową.

Lekarz orzecznik twierdzi, że przyczyną zgonu było działanie leków przeciwbólowych fentanylu. Alprazolam lekarstwo na niepokój był częścią toksycznej mieszanki. Jednak śmierć została potwierdzona jako przypadkowa. (GayStarNews)

Pierwszy odcinek nowej serii Ryana Murphy'ego na temat "Zabójstwo Gianniego Versace: American Crime Story" miało premierę dla publiczności na początku tego tygodnia. Ricky Martin który gra partnera Versace rozmawiał z Antonio D'Amico, który żył 15 lat z Versace.

Darren Criss zagra mordercę Andrewa Cunanana, który zabił czterech mężczyzn, zanim zabił Gianniego Versace. Cunanan był bardzo inteligentny socjopatę narcyza ale zmagał się bycia gejem.

Serial bardziej chodzi o politykę, bycie gejem w latach 90, rodzice dwóch ofiar Cunanana nawet nie wiedzieli że ich synowie są gejami, serial pokaże nie tylko morderstwo, ale też walka ze sobą, homofobię.

Policja szczególnie nie martwiła się Cunananem, po zabijał tylko homoseksualistów i nie był zagrożeniem dla społeczeństwa. (The Daily Beast)

Netflix opublikował pierwsze zdjęcia Sense8 kulisy ostatniego finałowego dwóch godzinnego zakończenia serialu

Robert Biedroń i Anja Rubik. "Połączył ich seks"! w programie Dzień Dobry TVN

Ellen DeGeneres i Portia de Rossi musiały ewakuować się z domu w Kalifornii pod groźbą pożaru. Sytuacja pożarów w Kalifornii nie wykazuje oznak poprawy. Prawie 100 000 osób zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów, jest to najgorszych pożarów w historii Kalifornii.

Hotel "Jak w domu" Michał Piróg w SNL Polska

Rodrigo Alves który nazywają go ludzkim Kenem podróż do Indii oraz mówi chce dalsze operację plastyczne

Piotr Czaykowski: "Muzyka w tańcu kompletnie mi nie przeszkadza" w Azji Express

Syn Jimmy'ego Kimmela, niespełna 7-miesięczny Billy, przeszedł właśnie drugą już operację serca. W związku z tym komik zrezygnował z prowadzenia swojego programu Jimmy Kimmel Live!, żeby poświęcić się opiece nad synkiem. Nie było mnie tydzień temu, ponieważ ten gość miał operację serca. Na szczęście dla nas, wszystko jest w porządku. Być może zrobił kupę, ale ma się dobrze - mówił wzruszony, ale i uśmiechnięty Kimmel. (plotek.pl)

Tagi: Ploty
10:30, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
środa, 13 grudnia 2017

Geje, lesbijki, osoby biseksualne i transpłciowe pracują w różnych zawodach, w różnych firmach –mniejszych, większych – ale nie wszędzie mogą być sobą. Boją się ujawnić, bo w najlepszym wypadku staną się ofiarą dowcipów ze strony kolegów, w najgorszym – stracą pracę. Homofobia wciąż króluje w wielu firmach w Polsce.

Aż 71 proc. osób ze środowiska LGBT w Polsce (osoby homo, biseksualne i transpłciowe) ukrywa swoją orientację seksualną w miejscu pracy.

• Osoby homoseksualne nie decydują się na coming out w miejscu pracy, ponieważ obawiają się dyskryminacji.

• Tym samym przyznają, że gdyby mogły się ujawnić, stałyby się bardziej produktywne. (pulshr.pl)

Pinksixty News wiadomości LGBT

Orientacja seksualna, kultura, rasa czy brak możliwości finansowych to tylko kilka przykładów uprzedzeń, z którymi mogą zmagać się młodzi sportowcy. Dla większości z nich, jest jednak jedna osoba, która potrafi przezwyciężyć wszelkie trudności i sprawić, że podczas każdego kolejnego treningu, młodzi adepci dają z siebie jeszcze więcej - mama. (Media2)

Wakacje kończą się czy na Mykonos zmienili ich na zawsze

"Wolne i niezależne media są niezbędne dla silnej demokracji" - czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez rzecznika Departamentu Stanu USA Heather Nauert. Stany Zjednoczone są zaniepokojone gigantyczną karą, którą KRRiT nałożyła na TVN za "nierzetelne" relacjonowanie okupowania sali sejmowej przez opozycję w grudniu ubiegłego roku - Wirtualna Polska.

Czy Niemcy boją się Jugendamtu tak jak Polacy? [SONDA]

W jednym z najbardziej konserwatywnych stanów - Alabamie wybory do senatu USA wygrał demokratyczny polityk Doug Jones. Taki wynik wyborów jest porażką prezydenta Donalda Trumpa i Republikanów.

Doug Jones jest pierwszym od 25 lat Demokratą, który wygrał wybory do Senatu USA ze stanu Alabama. Przewaga nad konserwatywnym republikaninem Royem Moorem wyniosła około 1,5 proc. Roy Moore na razie nie uznał zwycięstwa rywala. „Gdy wyniki są tak bliskie sprawa jest otwarta. Bóg nad wszystkim czuwa” - mówił do swoich zwolenników zwracając uwagę, że część głosów nie została jeszcze policzona. Sekretarz stanu Alabama John Merill powiedział jednak, że zmiana wyniku głosowania jest bardzo mało prawdopodobna. (Gazeta.pl)

Beverly Young Nelson, pojawiła się w CNN, emanuje radością że przegrał Roy Moore, oznacza dla mnie fakt, że Alabama ma zamiar dokonać pewnych zmian i wierzę, że to będzie pozytywne. Nelson, jest jedna z ofiar Moore który molestował ją.

Arkadiusz Myrcha decyzję Krajowej Rady określił jako skandaliczną. - To jest najlepszy przykład dla całego świata, jak obecnie wygląda stan polskiej demokracji - ocenia polityk PO.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news Ploty
21:39, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Temat orientacji seksualnej stał się bardzo popularny na przełomie ostatnich lat. Kościół jest całkowicie przeciwny, społeczeństwa również przedstawiają różne podejście, a naukowcy badają. Tym ostatnim udało się coś wreszcie ustalić.

Duży zespół naukowców z kilku instytucji w Stanach Zjednoczonych, Australii i Wielkiej Brytanii poszukuje genów związanych z orientacją seksualną. Udało im się odkryć dwa warianty genów, które mogą za nią odpowiadać. Te dwa geny są bardziej rozpowszechnione u mężczyzn homoseksualnych niż hetero.

Przebadano 1231 heteroseksualnych i 1077 homoseksualnych mężczyzn. Pośród ich DNA poszukiwano pojedynczych liter, nie skupiano się na całych chromosomach, tak jak we wcześniej prowadzonych badaniach. W ten sposób udało się zidentyfikować geny, które mogą odpowiadać za orientację.

Ustalenia nie rozstrzygają, czy homoseksualizm ma biologiczne podstawy, ale oferuje więcej dowodów sugerujących, że to fakt - Wirtualna Polska.

Tagi: LGBT
10:32, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Homofobia w szkole - do czego prowadzi brak wsparcia? 1

Z inicjatywy Płockiej Rady ds. Równego Traktowania odbyła się konferencja "Obszary przeciwdziałania dyskryminacji w kontekście Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka". Była to okazja do poruszenia tematów, wobec których nie powinniśmy przechodzić obojętnie. Rozmawiano o przemocy i dyskryminacji ze względu na płeć, pochodzenie etniczne, tożsamość psychoseksualną oraz bezdomność.

Podczas wydarzenia swoją historię opowiedziała Patrycja oraz jej mama Danuta Zarzeczna. Szczególną uwagę zwrócono na samotność osób, które ze strachu przed reakcją otoczenia muszą ukrywać swoją orientację homoseksualną. Konsekwencją braku zrozumienia ze strony otoczenia często jest decyzja o samobójstwie.

- Córka zabrała mnie do klubu "tęczowego", tam poznałam młodzież, zobaczyłam ludzi bez rogów, bez ogonów, młodzież uczącą się, studiująca, ludzi opowiadających o swoich pasjach - powiedziała Danuta Zarzeczna - Poznałam też osoby, które zostały wyrzucone z domu, osoby , które opowiadały mi, jak potraktowali ich rodzice, w momencie, kiedy się ujawnili - dodała - Te osoby bardzo często pytały się, czy mogą się do mnie po prostu przytulić, jak do mamy. W tym momencie coś we mnie pękło - podsumowała. (...) - eplock.pl

Tagi: LGBT news
10:32, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_p0tftwaaEn1tsitpw_540

Coraz bliżej święta, dla niektórych czas długo wyczekiwany, dla innych okres, który trzeba przetrwać. Dlatego z Kultura Równości wracamy z Queermasem - świątecznym i noworocznym tęczowym spotkaniem we wspólnym gronie osób LGBTQIA i ich osób sojuszniczych! Naładujmy się wspólne dobrą energią, zjedzmy wegetariańską kolację, pobawmy się przed końcem tego roku.

Queermas to doskonała okazja żeby podziękować Wam za cały rok pracy, za to że byliście i byłyście z nami przez ten czas. Weźcie swoje drugie połówki, rodziców i przyjaciół i przyjaciółki. Zachęcamy też do przynoszenia wegetariańskich świątecznych potraw, którymi podzielimy się wspólnie.

Świąteczną atmosferę Queermas uświetni nam nasza pierwsza złota gwiazdka drag queen Goldie Vollhorn Przygotuje dla Nas zabawę, do udziału w której wszyscy jesteście zaproszeni! A mówi się o tej grze na całym świecie i teraz, po raz pierwszy Goldie zaprasza do Wrocławia na Pop-quizzową ucztę "O co Ka-(Wo)man???". Wzmocnij swoje złote komórki i przyjdź na zabawę.

Widzimy się 17 grudnia w jak zawsze przyjaznej i oby wiecznie otwartej Księgarnia Hiszpańska Wrocław La Librería Española de Wrocław! Queermas startuje o 17:00 - Do zobaczenia - Kultura Równości.

Tagi: LGBT
10:29, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Pomimo rosnącej akceptacji dla osób LGBTQ, sport pozostaje obszarem, w którym dyskryminacja jest powszechna wobec osób LGBT. Niedawne badanie zatytułowane Out On The Fields wykazało, że 80% osób doświadczyło lub było świadkiem homofobii podczas grania lub oglądania sportu.

Aby zachęcić do różnorodności i przeciwstawić się dyskryminacji w sporcie, klub hokejowy LGBTQ, Perth Pythons, stworzył nagi kalendarz z udziałem najlepszych australijskich hokeistów.

Jednym z nich jest Dylan Wotherspoon, gracz australijskiego Kookaburrasa, który w kalendarzu jest w miesiącu grudzień, który uważa, że ​​"nie ma miejsca w sporcie" na dyskryminację i też nie ma miejsce homofobię.

"Twoja seksualność nie definiuje twoich umiejętności ani zaangażowania - a jednak homofobia powstrzymuje wiele osób LGBTI przed uprawianiem sportu. Sport powinien być dostępny dla wszystkich." (Gay Times)

Tagi: sexy
10:28, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Niektóre pary zaręczają się w Disneylandzie. Inni na koncercie, czy w telewizji ale inna para lesbijek oświadczyny na konwencie superbohatery komiksów w Paryżu. Para lesbijek ubrane jedna jako Wonder Woman, a druga jako Supergirl.

Film jest w języku francuskim, ale wynika z reakcji, Supergirl była zaskoczona, jak jej partnerka Wonder Women, oświadcza jej. Gdy tłum klaskał i okrzyki - w tym Darth Vader. Supergirl mówi tak! Oba obejmują i to bardzo słodka chwila.

https://heaven-for-heathens.tumblr.com/post/167296167188/she-said-yes
Tagi: love
10:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Zaledwie kilka dni po tym, jak parlament Australii przystąpił do legalizacji małżeństw jednopłciowy, para gejów Richard Haeata z Te Whānau-a-Apanui i jego chłopak Robert Stewart. Maoryjski mężczyzna oświadczył się swojemu aborygeńskiemu chłopakowi na wizji.

Haeata zadał ważne pytanie w najbardziej nonszalancki sposób. Powiedział: "Nie mogę na jedno kolano. Ale chciałbym, żebyś za mnie wyszedł, gdybyś." Para była jest razem 18 lat. Stewart odpowiedział: "Tak, wiesz, że się z tobą ożenię." - Maori TV.

Tagi: love
10:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Post udostępniony przez Jeff Lewis (@jljefflewis)

 

Post udostępniony przez matt dallas (@mattdallas)

 

Post udostępniony przez Sam Smith (@samsmithworld)

 

Post udostępniony przez THE PROPERTY LOVERS (@pjandthomas)

 

Post udostępniony przez Chaber Chaber (@chaberchaber)

 

Post udostępniony przez Bryant Matheu (@bryant.matheu)

 

Post udostępniony przez Cheyenne Jackson (@mrcheyennejackson)

 

Post udostępniony przez Nate Berkus (@nateberkus)

 

Post udostępniony przez @ellenpage

 

Post udostępniony przez Rob+Misha=♥️ (@robandmisha)

 

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

 

Post udostępniony przez jandersonlima (@jandersonlima)

 

Our winter kitchen is finished thanks @lmalison2011 @boss_furniture1 #christmastree

Post udostępniony przez Kieron Richardson (@mrkieronrichardson)

 

W klubie poselskim #Nowoczesna świąteczna choinka już ubrana ������ A u was ❓#choinka #bożenarodzenie #sejm #parlment #polska #magiaświąt #warszawa #christmas #poland #lubnauer #like4like #follow4follow #instagood #tagsforlikes #christmastree

Post udostępniony przez .Nowoczesna (@nowoczesna.oficjalnie)

 

Post udostępniony przez Travis ���� & Remy ���� (@chapteroftwo)

 

Post udostępniony przez Dawid Lis (@dawidow138)

10:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 12 grudnia 2017

Znalezione obrazy dla zapytania Ada Colau

Burmistrzyni Barcelony, Ada Colau, powiedziała w telewizyjnej rozmowie, że jest biseksualna. "Byłam w długim związku z Włoszką, najpierw z mężczyzną, a potem z nią" - przyznała polityczka, dodając, że chociaż wcześniej miała i inne związki z kobietami - żaden nie był tak ważny jak ten - Queer.pl

Pinksixty News wiadomości LGBT

Emmett Claren, publicznie dokumentował swoją zmianę płci na YouTube. Emmett grozi wydaleniem z kościoła mormońskiego. Emmett ma nadzieję, że będąc otwartym na temat własnej transformacji, może podnieść świadomość i akceptację dla innych osób transowych w dużej społeczności Mormonów w Utah, ale napotyka na poważne przeszkody.

Ogłoszono nominacje do Złotych Globów wśród nominowany jest film Call Me by Your Name, aktor Armie Hammer za rolę Call Me by Your Name.

Reportaż BBC News na temat prostytucji w Wielkiej Brytanii. Szacuje się, że w Wielkiej Brytanii jest około 100 000 osób świadczących usługi seksualny, a około 20% z nich to mężczyźni. Niektórzy z tych mężczyzn postrzegają swoją pracę jako pozytywny wybór, ale dla najbardziej bezbronnych może to być coś więcej niż przetrwania.

Nastolatek Keaton Jones i jego matka Kimberly, dla CBS This Morning, porozmawiać na temat wideo które Kimberly wysłała na Facebooka z odziałem Keatona, na temat jak znęca się nad nim w szkole koledzy. Film otrzymał 10 milionów odsłon, co wiele solidarności miedzy innymi też gwiazdy takie jak Ricky Martin czy Justin Bieber. Ostatnio też pojawiły się zdjęcia Kimberly na tle flagi Konfederatów i oskarżona o rasizm, mówi że nie jest rasistką.

Niewolnicza praca dzieci uchodźców

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

We wtorek kluczowe wybory uzupełniające do Senatu, od którego zależeć możne przyszłość Donalda Trumpa. Zwolennicy Republikanów w Alabamie musza dokonać wyboru miedzy głosem na słynącego z molestowania nieletnich Roya Moore'a i zachwianiem większości w parlamencie. Donald Trump wybrał to pierwsze.

Normalny republikański kandydat na senatora wygrałby wybory w Alabamie w przedbiegach. Ale Roy Moore nie jest normalnym kandydatem. Były szef stanowego Sądu Najwyższego ma za sobą całą serię ekscentrycznych zachowań i wypowiedzi. W zasłynął głównie tym, że dwukrotnie został odwołany ze swojego stanowiska w sądzie: raz za odmowę usunięcia sprzed budynku sądu pomnika Dekalogu, drugi za nawoływanie do ignorowania decyzji amerykańskiego Sądu Najwyższego legalizującego małżeństwa homoseksualne. Homoseksualizm powinien zdaniem polityka być zresztą zakazany. Podobnie zresztą jak religia islamu, bo Moore uważa, że wyznawcom tej religii nie powinno się pozwalać zasiadać w Kongresie. Ewolucja? Nie ma czegoś takiego. 11 września? To kara boska.

Kłopoty dla byłego sędziego zaczęły się dopiero 16 listopada. Wtedy to na łamach "Washington Post" swoje doświadczenia z relacji z Moorem opisała Leigh Corfman. Opowiedziała, że w 1979 roku, kiedy miała 14 lat, Moore, wówczas 32-letni prawnik, molestował ją seksualnie. Historia kobiety rozpoczęła falę innych oskarżeń. Z podobnymi zarzutami - molestowania, niechcianych pocałunków, uporczywego zapraszania na randki - wystąpiło publicznie sześć innych kobiet, wówczas w wieku od 16 do 18 lat oraz jedna, którą Moore miał napastować kiedy miała 28 lat. Moore wszystkie oskarżenia odrzuca. Ale niewiele osób mu wierzy. Wkrótce okazało się, że zamiłowanie polityka do było tajemnicą poliszynela. W jednym z centrów handlowych w Gadsden, miał wręcz mieć zakaz wstępu ze względu na notoryczne uganianie się za odwiedzającymi sklepy nastolatkami.

Ale mimo tego wszystkiego, partia republikanów uruchomiła mu fundusze na kampanię. Co więcej, głos w końcu zabrał sam prezydent Trump poparł jego. (...) - Wirtualna Polska.

Nathan Mathis, rolnik z Alabamy, który stracił swoją córkę lesbijkę z powodu samobójstwa, protestował przeciwko Roy Moore, kandydata na senatora z Alabamy. Pojawił się znakiem on nazwał moją córkę zboczeńcem. Prosi żeby nie głosować na homofoba.

Współzałożycielka Pussy Riot, Nadieżda Tolokonnikowa, opisuje, jak walczy przeciwko autorytarny reżimu Rosyjski, i komentuje Roya Moore'a mówi że on ma poglądy LGBT takie same jak Putin.

Nie jest dziwnego sam Trump popiera jego po sam jest oskarżony wielokrotnie o molestowanie kobiet. W Ameryce co jakiś czas słuchać na temat molestowania wielu to też osoby z prawej strony, którzy krzyczą głośno na temat wartości moralny i chrześcijańśki. Nawet sam kanał prawicowy Fox News miał problemy twórca kanału oskarźony o molestowanie inny prowadzący podobnie.

Seksu historia współczesna, programie National Geographic Channel, na temat skandali seksualny ukazują ogrom hipokryzji w życiu polityków, którzy lubią siebie przedstawiać jako sumienie narodu. Ci którzy oskarżali Billa Clinotna że jest niemoralny ale wielu nich, też mieli problemy seksualne. 

Tagi: news
18:38, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Sąd federalny w USA odrzucił wniosek władz dot. wstrzymania wydawania pozwoleń, aby osoby transpłciowe mogły zaciągnąć się do wojska. Ta decyzja oznacza, że osoby transpłciowe będą mogły służyć w wojsku od przyszłego roku.

W lipcu prezydent USA Donald Trump ogłosił na Twitterze, że osoby transpłciowe nie będą mogły służyć w armii Stanów Zjednoczonych "w jakimkolwiek charakterze". Dodał, że decyzja została podjęta po konsultacji z generalicją oraz ekspertami wojskowymi. (Onet.pl)

Przeciwnicy osób transpłciowy w armii już szykują do walki chcą ominiąć orzeczenie sądu i zakazać transpłciowym służyć w armii amerykańskiej.

Rzeczniczka Białego Domu, Sarah Huckabee Sanders, powiedziała w poniedziałkowym briefingu prasowym, że Departament Sprawiedliwości analizuje opcje prawne żeby zakazać transpłciowym służby w armii.

zdjęcie Gays With Kids

Według klasycznych teorii psychologii społecznej człowiek ma naturalną skłonność do wiary w teorie spiskowe, charyzmatycznych przywódców i nieprawdziwe mity (takie jak te o szczepionkach). To upodobanie szczególnie nasila się w sytuacji, w której nie czuje się bezpieczny. A trudno wyobrazić sobie człowieka, który jest mniej pewny niż ojciec właśnie narodzonego dziecka.

Małe dziecko potrzebuje tylko matki - Z czysto biologicznego punktu widzenia – teoretycznie jest w tym ziarno prawdy. To matka (najczęściej) karmi, tuli, a przede wszystkim nosi dziecko przez dziewięć miesięcy w brzuchu i potem je rodzi. Naturalnie, że więź biologiczna dziecka z nią jest znacznie silniejsza. Ale okazuje się, że jeśli dziecko od swoich pierwszych dni karmione jest z butelki a nie piersią, różnice między matką a ojcem z perspektywy malucha są praktycznie nieodczuwalne. Naukowcy z Winsconsin-Madison University przeprowadzili badania na kilkuset dzieciach i doszli do wniosku, że dzieci wychowywane od początku przez samotnych ojców majzdrowią takie same wyniki w testach psychologicznych jak te wychowywane przez samotne matki. (gazeta.pl)

Tagi: zdrowie
10:23, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Po publikacji historii 3,5-latka z pomalowanymi na czerwono paznokciami napisała mama 14-letniego Jasia. W liście przyznała, że nie chce oceniać postawy mamy 3,5-latka, ale ona nigdy by się na coś takiego nie zgodziła. Powód? Nie chce, żeby jej syn był gejem i robi wszystko, żeby tego uniknąć. Jeden z kolegów Jasia otwarcie mówi, że jest gejem. Chodzą razem do klasy, jednak pani Kasia nie pozwala synowi spędzać z nim czasu. – Nie jestem homofobką, jestem otwarta, wykształcona. Ale to jest mój syn, moje dziecko. Tamten chłopiec dobrze się uczy, znam jego rodziców. To jest jednak coś, z czym nie mogę walczyć. Nie chcę, żeby mój syn był taki. Chcę, żeby był normalny – pisze pani Kasia.

Takie poglądy nie są rzadkością. Wielu rodziców myśli podobnie – deklarują, że są otwarci, że nie mają nic przeciwko gejom i lesbijkom, jednak nie chcą, żeby ich dzieci były homoseksualne. (...) -mamadu.pl

Tagi: LGBT
10:22, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Post udostępniony przez Shane Bitney Crone (@shanebitneycrone)

Shane Bitney Crone i znany z ‘American Idol’ Rayvon Owen, rocznica związku są dwa lata ze sobą.

Shane jest znany twórca dokumentu Bridegroom, jego partner Thomas Lee Bridegroom zginął wypadku, nawet nie mógł pożegnać się nim i być na pogrzebie jego rodzice nie chcieli słyszeć ich syn jest gejem.

Tagi: love
10:20, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 11 grudnia 2017

tumblr_inline_p0sqq4W2Md1tsitpw_540

Artykuł Osiemnasty - pierwszy film dokumentalny o (braku) równościmałżeńskiej w Polsce, zrealizowany przez osoby z Miłość Nie Wyklucza - otrzymał dwie nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Filmów LGBT w Klużu-Napoce SFG - Serile Filmului Gay International Film Festival Gay Film Nights w Rumunii!

Pinksixty News wiadomości LGBT

Ewolucja to lewacki spisek służący promowaniu gwałtów, pedofilii i islamskich uchodźców. Tak naprawdę ludzie żyli na Ziemi razem z dinozaurami i to kilka tysięcy lat temu. Małymi kroczkami Polska dołącza – obok USA i Turcji – do grona krajów, w których sprzeciw wobec ewolucji staje się ważnym elementem prawicowego programu politycznego. (TVN24)

Anglikański teolog i filozof Conor Cunningham stara się udowodnić, że teoria Darwina nie neguje istnienia Boga, w związku z czym ta naukowa koncepcja i religia mogą współistnieć. Autor filmu dowodzi nawet, że tradycyjne chrześcijańskie poglądy na powstanie świata są zgodne z teorią Darwina. Chrześcijanie bowiem nigdy nie mieli powiedziane, że biblijną opowieść o stworzeniu świata mają rozumieć dosłownie. Cunningham twierdzi, że kreacjonizm jest nowoczesną teorią, która przeczy tradycyjnemu rozumieniu chrześcijaństwa.

 

Uhonorowano działaczkę Penny Campbell, w Nashville zmarła w roku 2014 roku. Uczestniczyła w ceremonii odsłonięcia, burmistrz Nashville, Megan Barry. "[Penny] była jedną z najbardziej wpływowych i skutecznych aktywistek LGBT, jaką Nashville kiedykolwiek miało". Penny Campbell była głównym powodem powodzenia dzięki jej stanowa konstytucja w Tennessee, która ostatecznie zdekryminalizowało seks homoseksualny w 1996 roku.

Duchowni chrześcijańscy protestują przeciwko republikanom którzy chcą uchylić ustawę tak zwaną Obamacare i uchwalić swoją ustawę zdrowotną. 

Sąd Najwyższy USA odmawia sprawy dotyczących ochrony osób LGBT w miejscu pracy

Film "God's Own Country" był głównym zwycięzcą nagród British Independent Film Awards

Kolkata mieście indyjskim odbyła się parada równości - Gay Pride, tysiące osób maszerowało uchylenia karania homoseksualizmu.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

W Ekwadorze powstaje coraz więcej specjalnych „klinik rehabilitacyjnych”, mających na celu „wyleczenie” swoich pacjentów z homoseksualizmu. Mężczyźni są głodzeni i bici, kobiety gwałcone i zmuszane są do noszenia makijażu, mini i butów na obcasie, by „połączyły się ze swoją kobiecością”.

Tagi: dokument
10:24, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_p0qyguQCyY1tsitpw_540Randka w ciemno/Lifetime TV

Od poniedziałku do piątku: E! News o 22:00 na E! Entertainment. Moda na sukces o 19:30 na Nowa TV. Współczesna rodzina o 21:00 na Fox Comedy HD, po 4 odcinkach. Teoria wielkiego podrywu 2x 22:00 na Comedy Central. Barwy szczęścia, o 20:05 na TVP 2. Siostra Jackie, od wtorku po dwa odcinki o 19:05 na HBO 3. Gotowe na wszystko o 15:55 TVN 7. 

Ally McBeal o 20:00 na ATM Rozrywka. Ally, która odeszła z poprzedniej kancelarii, gdy jeden z jej współpracowników zaczął ją molestować, znajduje zatrudnienie w firmie znajomego - Richarda Fisha. Wkrótce też poznaje jednego ze swoich nowych współpracowników - Billy'ego, który w przeszłości był wielką miłością kobiety, w międzyczasie jednak zdążył poślubić Georgię. Okazuje się także, że to on ma reprezentować Ally w sprawie o molestowanie.

Poniedziałek: The Walking Dead 8, odc. 8 o 22:00 na FOX. Gogglebox. Przed telewizorem o 22:00 na TTV. Projekt Lady, odc. 2 o 22:30 na TVN.

Być transseksualistą o 23:55 na BBC Lifestyle. W ostatnim czasie wiele osób przyznaje, że nie identyfikuje się z płcią przypisaną im przy narodzinach. Równie częste są przypadki ludzi, którzy swoją tożsamość wyrażają poza normami. Zdaniem badaczy granice między płciami stopniowo stają się coraz bardziej płynne. Twórcy filmu chcą odkryć, co to znaczy być transseksualnym. Badają także psychiczne, fizyczne oraz biologiczne konsekwencje zmiany płci. Kamery odwiedzają kilka osób, które postanowiły podążyć za swoją tożsamością i obecnie znajdują się na różnych etapach tego procesu. Wśród bohaterów dokumentu jest m.in. dwóch młodych chłopców, będących dopiero na początku terapii hormonalnej, dziewczyna przygotowująca się do operacji oraz kobieta, która przechodzi właśnie proces transpozycji społecznej. Widzowie poznają punkt widzenia każdego z nich i dowiedzą się, w jaki sposób podjęli oni tak trudne, choć jednocześnie wyzwalające decyzje. Nie zabraknie też wypowiedzi specjalistów, którzy opowiedzą o naukowym postępie w tej dziedzinie oraz o działaniach współczesnej medycyny pozwalającej na przeprowadzanie zmiany płci.

Szczęśliwe zakończenia o 00:55 na CBS Europa. Trzy splatające się historie. Mamie Toll (Lisa Kudrow) jako nastolatka urodziła dziecko swojego przyrodniego brata Charleya Peppitone'a. Oddała synka do adopcji. Pewnego dnia spotyka Nicky'ego Kunitza (Jesse Bradford). Chłopak zna sekret Mamie. Chce nakręcić o niej dokument, licząc, że wzruszająca historia o pojednaniu rodziców z porzuconym dzieckiem pomoże mu dostać się do szkoły filmowej. Jeśli kobieta się na to zgodzi, on powie jej, gdzie obecnie mieszka jej syn. Sprawa jest jednak bardzo skomplikowana. Mamie obecnie jest związana z masażystą Javierem. Także Charley ma partnera - razem ze swoim chłopakiem Gilem (David Sutcliffe) prowadzi restaurację ojca. Obaj przyjaźnią się z parą lesbijek - Pam (Laura Dern) i Diane (Sarah Clarke). Charley podejrzewa, że Gil jest ojcem syna, którego one wychowują. W równie skomplikowaną sytuację uwikłany jest muzyk rockowy Otis (Jason Ritter). Boi się wyznać swojemu owdowiałemu ojcu, Frankowi (Tom Arnold), że jest homoseksualistą. Tymczasem Frank zakochuje się w przyjaciółce syna, Jude (Maggie Gyllenhaal). Twórca filmu, Don Roos, jest autorem scenariusza do takich filmowych hitów jak "Diabeł ubiera się u Prady", w którym jedną z głównych ról zagrała Meryl Streep, oraz "Chłopaki na bok" z Whoopi Goldberg.

Wtorek: Królowe życia 2, odc. 5 o 21:00 na TTV.

Środa: Przed telewizorem o 23:15 na TTV. Grey's Anatomy: Chirurdzy 14, odc. 4 i 5 o 21:05 na FOX. Urodzie na ratunek, odc. 4 o 22:30 na TLC. Pół żartem, pół serio, odc. 1 o 22:30 na TTV. Królowe życia 2, odc. 5 o 23:55 na TTV. Domy za grube miliony, odc. 3 o 21:00 na Lifetime, z udziałem ujawnionego geja Josha Flagga.

Kochanek czy kochanka o 20:00 na Metro TV. Loli (Victoria Abril) i Laurent (Alain Chabat) tworzą z pozoru szczęśliwy i zgodny związek, lecz tak naprawdę kobieta - zajmująca się na co dzień domem i dwójką dzieci - czuje się samotna i zaniedbywana przez męża, który bez skrupułów nawiązuje coraz to nowe romanse. Laurent jest agentem nieruchomości. Praca ta sprzyja tylko jego zdradom. Pewnego dnia w życiu małżonków pojawia się lesbijka Marijo (Josiane Balasko), której zepsuł się samochód i dlatego szuka pomocy. Marijo zakochuje się w pięknej Loli. Laurent wraca z pracy i ze złością próbuje wyrzucić kobietę z domu. Niebawem kobiety zostają kochankami. Mimo rozpaczliwych sprzeciwów Laurenta, nowa znajoma wprowadza się na stałe do ich domu... Film napisała i wyreżyserowała Josiane Balasko, którą nagrodzono Cezarem za scenariusz. Obraz był też nominowany do Złotego Globu.

Kochana mamusia nie żyje o 21:00 na HBO2. Mąż Dee Dee Blanchard odszedł do innej kobiety, a huragan Katrina zniszczył cały jej dobytek. Kobieta została sama z córką Gypsy Rose, która od dziecka miała poważne problemy ze zdrowiem i wymagała ciągłej opieki. Wzbudzająca sympatię i współczucie matka zawsze otrzymywała od ludzi hojną pomoc. Pewnego dnia wyszły na jaw jej oszustwa. Okazało się, że dziewczynka nigdy nie była chora, lecz od najmłodszych lat otrzymywała środki zwiotczające mięśnie i dużą ilość leków wywołujących skutki uboczne. Oprawczynią była jej matka. Nastolatka postanowiła się zemścić... Szokujący dokument o sprawie morderstwa, które w 2015 roku wstrząsnęło opinią publiczną w USA. Historia przedstawiono z perspektywy córki, która zabiła swoją chorą psychicznie matkę.

Millerowie 2, odc. 4 o 22:30 na Universal Channel

W sieci oszustwa, odc. 2 o 23:30 na TLC. Historie oparte na faktach o tragicznych w skutkach przyjaźniach, które zostały zawarte w internecie. Poznamy oszustów, którzy wykorzystali media elektroniczne, aby zwabić w pułapkę swoje ofiary

Czwartek: Operacje plastyczne do poprawki, o 22:30 na TLC.

#sława o 23:40 na TVN Style oraz Player.pl. A gościem będzie Michał Piróg zdeklarowany gej, tancerz i osobowość telewizyjna. Zdradzi czy łatwo jest być homoseksualistą w Polsce, co sprawiło, że nie ma odruchów wymiotnych, kiedy patrzy w lustro, czy słowo gej jest obraźliwe, a także, jakich słów nie powinno się używać w przestrzeni publicznej.

Urodzie na ratunek, odc. 4 o 21:30 na TLC.

Domy za grube miliony, odc. 3 i 4 20:00 na Lifetime

W ogniu pytań Amandy: Hilary Clinton o 00:00 na Lifetime

Piątek: Królowe życia 2, odc. 6 o 22:00 na TTV. SMILF, odc. 4 o 21:00 na HBO 3.

Tatuaż do poprawki: wakacje, odc. 6 o 21:30 na TLC

Sobota: Gogglebox. Przed telewizorem o 22:45 na TTV. Dzidzitata, 5x od 16:00 na Comedy Central Family. Izba przyjęć o 18:00 Discovery na Life. Grey's Anatomy: Chirurdzy 14, odc. 5 o 22:00 na FOX. Królowe życia 2, odc 5 o 23:30 na TTV. Urodzie na ratunek, odc. 4 o 23:30 na TLC. George Michael: Freedom o 13:35 na CANAL+. Mistrzowie remontu o 16:00 na Discovery Life

Prawo do aborcji o 22:05 na Fokus TV. Aborcja jest problemem społecznym w wielu krajach. Od zawsze wzbudza kontrowersje, wywołuje dyskusje i spory. Niemcy, Francja i Polska mają bardzo różne ustawodawstwa dotyczące przerywania ciąży. Żadne z nich nie jest do końca satysfakcjonujące dla kobiet. W wielu krajach Starego Kontynentu ponownie doszły do władzy partie konserwatywne. Kwestia aborcji powraca i dzieli społeczeństwa. Jej przeciwnicy chcą całkowitego zakazu i surowych kar zarówno dla lekarzy, jak i pacjentek. Kobiety nie zamierzają zrezygnować z prawa do decydowania o sobie i swojej przyszłości. Twórcy próbują wyjaśnić, czy możliwe jest dojście do porozumienia i stworzenie jednolitych przepisów dla całej Europy.

Seksu historia współczesna, odc. 5 i 6 o 00:00 na Nat Geo People HD. Skandale seksualne ukazują ogrom hipokryzji w życiu polityków, którzy lubią siebie przedstawiać jako sumienie narodu. Miedzy skandale prawicowy homoseksualistów.

Seks sprzedaje rozmaite rzeczy - od wyobrażeń o romansie po obietnice piękniejszego ciała. Czasem reklama może jednak pójść za daleko...

Niedziela: Z kamerą u Kardashianów o 20:00 na E! Entertainment. Dzidzitata 5x od 16:00 na Comedy Central Family. Ekipa z Newcastle 15, odc. 4 o 22:00 na MTV Polska.

Rara o 12:15 na Cinemax 2. Nastoletnia Sara (Julia Lübbert) wraz z siostrą (Emilia Ossandon) po rozwodzie rodziców mieszkają z matką (Mariana Loyola) i jej nową partnerką (Agustina Munoz). Ich codzienność nie różni się niczym od życia innych ludzi. Niestety, dla niektórych taki model rodziny jest trudny do zaakceptowania. W przededniu swoich trzynastych urodzin Sara czuje się trochę przytłoczona rzeczywistością. Przeżywa pierwsze zauroczenie, jej ciało zaczyna dojrzewać, a rodzice kłócą się bez opamiętania. Wszystko zdaje się dziać na opak. Poruszający, inspirowany prawdziwą historią film jest debiutem fabularnym Chilijki Pepy San Martín (krótki metraż "La Ducha"). Z empatią i szczerością pokazuje ona codzienne życie rodziny, tworzonej przez dwie lesbijki, przedstawia też społeczne ograniczenia, z jakimi muszą mierzyć się każdego dnia zarówno dorośli, jak i dzieci. Wiarygodne kreacje aktorskie tworzą w filmie Julia Lübbert ("Bareta"), Emilia Ossandon, Mariana Loyola ("Służąca"), Agustina Munoz ("Viola") oraz Coca Guazzini ("Święta rodzina"). Produkcja spotkała się z ciepłym przyjęciem zarówno przez widzów, jak i krytyków. Otrzymała wiele wyróżnień na międzynarodowych festiwalach filmowych - m.in. w Berlinie, San Sebastián czy Rio de Janeiro.

Gaycation, odc. 1 o 23:00 na WP. Aktorka Ellen Page wraz ze swoim przyjacielem Ianem Danielem wyruszają w podróż, aby odkrywać i poznawać kulturę LGBT na całym świecie. Od Japonii poprzez Brazylię, Jamajkę, aż do USA spotykają się z niesamowitymi ludźmi, którzy opowiadają im fascynującą, a często przejmującą i trudną, historię swojego życia.

Lata 80., odc. 4 o 21:55 na PLANETE+. Wciągająca podróż przez jedną z najbarwniejszych i najciekawszych dekad XX wieku. Twórcy dokumentu zgłębiają historię Stanów Zjednoczonych, nie zapominając jednak, że był to okres gwałtownych przemian społecznych i politycznych na całym świecie. Dokumentalna opowieść o czasach kojarzonych z brokatem, muzyką disco i lakierem do włosów przeprowadza widzów przez najważniejsze wydarzenia lat 80.: koniec Zimnej Wojny, rządy Reagana, początki mikrokomputerów, boom na Wall Street czy epidemię AIDS.

Piękna i Bestia o 21:00 na HBO2.

10:23, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Cheyenne Jackson śpiewa "Imagine" Johna Lennona kilka lat temu podczas spotkania organizacji z San Francisco.

Tagi: muzyka
10:23, lukeblog
Link Dodaj komentarz »