Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
poniedziałek, 16 października 2017

tumblr_inline_oxruvkn0cu1tsitpw_540

Półoficjalne kluby i poranny "gejobus", skargi sąsiadów, bo chłopak na balkonie pocałował chłopaka. O związkach partnerskich nikt głośno nie mówił. 20 lat temu powstała Lambda Warszawa, najstarsza polska organizacja LGBT.

Lambda powstała 20 lat temu. "Na balkonie pocałowałem swojego chłopaka, sąsiad to widział i napisał skargę do ZGN" - Gazeta Wyborcza.

Fundacja Trans-Fuzja: Transpłciowa społeczność muxe, żyjąca w stanie Oaxaca na południu Meksyku, została niedawno dotknięta kataklizmem – najsilniejszym w tym regionie od ponad wieku trzęsieniem ziemi. Spod gruzów wciąż wydobywane są ofiary śmiertelne. Wiele osób straciło domy i dorobek całego życia. Fundacja Trans-Fuzja organizuje zbiórkę funduszy, które w całości zostaną przeznaczone na pomoc społeczności muxe. Liczy się każda złotówka!

My jesteśmy ugrupowaniem, które jest nowoczesne, otwarte, proeuropejskie. Nie wszystkim konserwatywnym wyborcom z mniejszości rosyjskiej się to podoba. Mamy problem z naszym przewodniczącym Jewgienijem Ossinowskim. Bo dla wielu konserwatywnych Rosjan on nie jest Rosjaninem. Z kolei dla ortodoksyjnych Estończyków on nie ma prawa nazywać się Estończykiem.

Miedzy innymi o strachu przed parami jednopłciowymi i wzrostem popularności partii nacjonalistycznej w tym kraju - przewodniczący estońskiego parlamentu Riigikogu Eiki Nestor - Przeglądu Bałtyckiego.

Czy Europa Środkowo Wschodnia staje się co raz bardziej homofobiczna? Rozmawiają Claudia Ciobanu i Paweł Sulik - Tok FM.

Działacz HIV Philip C Baldwin otwiera się na temat poszukiwaniu wiary po jego diagnozie że ma HIV i postawach wobec osób LGBT+ w Kościele Anglii.

Jestem dumnym gejem i dumnym chrześcijaninem. Uczestniczę w dwóch kościołach kościoła anglikańskiego w Londynie - St John's w Waterloo i St Anne's w Soho. W 2010 roku zdiagnozowano u mnie wirus HIV i HepC. Do tej pory uważałem się za ateistę lub agnostyka. Moje odkryłem chrześcijaństwo stało się ważną częścią mojej drogi samokontroli. Moja wiara wciąż się rozwija, płomień miłości Jezusa płonącego w moim życiu. (...) - Więcej na Gay Times.

Dwaj lesbijki matki zaliczyły swoje szkolenie wojskowe, dzięki temu pomogło im przetrwać strzelanie w Las Vegas w tym miesiącu. Allison Gardner była na koncercie ze swoją żoną Jacqulynem Lopez, powiedziała dla NBC News o tym, jak uniknęli tragedii, aby wrócić do domu do swoich synów.

Jak wiadomo homofoby też mają dzieci i jak też wiele razy okazuje ich dzieci są LGBT. Jeden szefów Focus of the Family, ma córkę która jest lesbijką i żonata z inną kobietą. Teraz ujawnia swoją historie swojej walki kim jest, wiele lat miała problem akceptacją siebie, miała myśli samobójcze. (PinkNews)

Matthew Scully-Hicks jest oskarżony o zamordowanie swojej 18-miesięcznej córki. 31-latek i jego partner adoptowali dziewczynkę dwa tygodnie wcześniej. (Wprost/Sky News)

"27-letni Jamie Harron, elektryk ze Szkocji, który od kilku lat pracuje w Afganistanie, w połowie lipca przyjechał do Dubaju, gdzie planował spędzić dwa dni. Wieczorem 15 lipca wybrał się potańczyć do baru Rock Bottom. Przepychając się z drinkiem przez tłum, odruchowo wyciągnął do przodu rękę. To wtedy, jak opowiada cytowany przez BBC, „przypadkiem dotknął biodra jakiegoś mężczyzny, żeby uniknąć zderzenia i rozlania drinka”. Pił i siał zgorszenie. Natychmiast został aresztowany. (...) Za „publiczne sianie zgorszenia” i picie alkoholu grożą mu nawet trzy lata więzienia" - Gazeta Wyborcza.

Kim Dawis poleciała do Rumunii żeby namawiać rumunów żeby zakazali prawa osobom LGBT, nawoływała do nienawiści wobec osób LGBT. Miedzy innymi teraz w Rumunii jest debata żeby zakazać wszelki związków homoseksualny w konstytucji rumuńskiej.

Nicolas Chinardet nie chce, by nazywano go gejem, ale androfilem. Uważa, że reprezentuje dużą liczbę mężczyzn, którzy kochają innych mężczyzn, a których określenie "gej" nie satysfakcjonuje i - wg nich samych.

Peter LaBarbera fanatyk prawicowy religijny jest wściekły na nową wersję Star Treka, po pojawiają tam para gejów. Chce żeby w serialu i inny mediach były wątki leczenia homoseksualizmu.

Sataniczna zbrodnia w RPA. Lesbijka zabiła swoją partnerkę w ceremonii satanicznej.

Aktor Colton Haynes otworzył się na temat swojej walki z depresją. Wyznaje że spędził trzy tygodnie w łóżku. Dodaje że już walczył z problemem z swoim niepokojem i depresją, odkąd był w klasie 5. Zachęca żeby porozmawiać z osobami którzy potrzepują pomocy, zachęcić ich do walki. (PinkNews)

Para gejów w Karolinie Północnej boi się o swoje życie, ich budynek został spalony dodatkowo dostają groźby, boją się o swoje życie. 

- Jeżeli będziemy budowali państwo razem z Putinem, to wszystkie kobiety, które będą miały paszporty, uciekną nam do Czech, na Węgry, czy na Słowację, bo tam się mimo wszystko będzie im lepiej żyło - powiedział Robert Biedroń, prezydent Słupska i były poseł Ruchu Palikota w TVN24, komentując wypowiedź wiceszefa MSZ Konrada Szymańskiego ws. stanowiska ONZ na temat aborcji.

Jeszcze bardziej uderzyć w osoby LGBT Trump przemawiał na fanatycznej organizacji homofobicznej Family Research Council, grupa która jest zaliczana do nienawistny organizacji. Wśród tłumu była sama śmietanka rasistów, homofobów, nazistów.

Mówił miedzy innymi o wolności religijnej żeby można odmawiać innym tylko z powodu religijny, jest pierwszym prezydentem USA który przemawiał na konwencji tej organizacji. Też Trump jest pierwszym prezydentem który już podczas kampanii wyborczej popierał tą organizację, żaden wcześniejszy prezydentów nie popierał. (PinkNews/HRC)

Administracja Trumpa znów uderza w osoby LGBT 11 października na Pomniku Narodowym Stonewall, gdzie miała flaga tęczowa zostać wciągnięta i ogłoszona jako pierwsza flaga LGBTQ na stale na terenach federalnych.

Teraz National Park Service podsekretarz Ryan Zinke wycofał swoje przedstawiciela z imprezy i pracuje w celu poświadczenia, że „maszt obok Christophera Park nie był technicznie na terenie federalnym tak tęczowa flaga nie będzie własność rządu USA. (towleroad)

Administracja Donalda Trumpa wycofała się z kolejnego równego traktowania równości dotyczące praw LGBT, teraz uderza w osoby seniorów.

Youtube bloger który atakował Hillary Clinton, zwolennik Trumpa wychodzi na jaw że był opłacany przez Moskwę. "Williams and Kalvin Johnson" byli częścią szerokiej kampanii rosyjskiej mającej na celu wpływanie na politykę amerykańską, tak żeby Trump wygrał wybory.

Prawicowi LGBT najpierw głosuja na homofobów teraz płaczą i narzekają jak im jest źle po ich idole odbierają im prawa. Caitlyn Jenner po raz kolejny narzeka na swojego prezydenta Trumpa.

Mówi już nie jest jej prezydentem ale nie żałuje zagłosowała za Trumpem, czy nosi czapkę "Make America Great Again", Caitlyn w tym tygodniu dla KABC.

"Miałem nadzieję będzie lepiej w Ameryce za Trumpa", wyjaśniła. "I byłam nieco optymistyczna i myślę, że ten facet będzie OK. Całkowicie, rozczarował mnie".

"Wszyscy musimy zebrać się jako wspólnota i walczyć z tym, co robią, ponieważ obecnie są zdecydowanie najgorszą administracją wobec społeczności LGBT, a zwłaszcza społeczności trans". (GayTimes)

Hipokrytka mówili jej to ale nie ona mówiła że jest wspaniały, nawet Chaz Bono i Cher którzy są republikanami ale głosowali ostatnich wyborach na demokratów ostrzegali że Trump jest zły, ale Cait mówiła nie prawda. Zamiast chodzić do mediów i narzekać jak mi jest źle nie wreszcie ruszy swoją białą dupę i zacznie robić. Nie chodzi do swoi kochany republikanów i namawia ich do zmiany, rozmowa, a nie paradowanie w mediach i narzekać jak mi jest źle.

Klasyka artykuł Dana Savage działacza na temat prawicowy homoseksualistów GOProud, są jak narkomanie uzależnieni niszczą dobytek praw LGBT. Są tak zapatrzeni w swoi idoli homofobów nie widzą że są źli, jak np Caitlyn Jenner tak uzależniła się i zapatrzyła w republikanów nie widziała jej idol do zły człowiek. Podobnie narkomanie niszczą siebie, nie chcą słyszeć że szkodzą narkotyki, mogą ich zabić biorą dalej, tak samo zachowują się prawicowi LGBT.

Fox News ujawniony prowadzący Shep Smith powiedział, że Trump był pierwszym prezydentem, który przemawiał na konwencji grup fanatyczny religijny grup, które zostały wyznaczone przez SPLC jako grupy nienawiści. (Towleroad)

GLAAD przestawia że większość ludzi którzy byli na konwencji, są bardzo niebezpieczni jadowici. Nazywają nas "szatanem", "pedofilami", namawiają do leczenia, czy huragany to wina osób homoseksualny kara Boga. Wielu wprost chce zakazać homoseksualizmu i karać więzieniem. Trump przemawiał do pokazał że ci ludzie są ok, dał im prawo do nienawiści do osób LGBT

Arshad Khan dla Daily Xtra opowiada o trudnych relacja z swoim ojcem, konserwatystą Pakistańskim

Na temat Tajwanu i walki o równość małżeńską

Spot promujący Mardi Gras w Sydney tak zwane paradę równości, w roku 2018 która będzie 40 lecie parady.

Tagi: news
10:25, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 15 października 2017

W Indonezji islam znany jest ze swojej tolerancji. Dżakarta, stolica największego muzułmańskiego kraju świata, liczy ponad 90% wyznawców tej religii. Jednak wzrost władzy radykałów stwarza zagrożenie dla przyszłości tego kraju. Islamscy radykałowie próbują zapobiec reelekcji chrześcijańskiego gubernatora Dżakarty.

Tagi: dokument
21:15, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_oxtxh75T1f1tsitpw_540

71-letnia legenda country Dolly Parton, zapytana o referendum w sprawie równości małżeńskiej w Australii: "Hej, po prostu miłość to miłość, zasady płci nie powinny tu działać, więc jak najbardziej jestem za umożliwieniem ślubów par samej płci"

Po czym wypaliła z uśmiechem: "A poza tym, tylko my, heteroseksualiści, mamy tkwić w tych wszystkich bezsensownych małżeństwach, a geje i lesbijki - nie? Jak najbardziej, pozwólmy im na to!"  (Replika)

Dodatkowo też Elton John wysłał sygnał do Australijczyków żeby zagłosowali za równością małżeńską, podczas trasy koncertowej w Australii.

W sobotę w Toruniu po raz pierwszy przeszedł Marsz Równości. Wzięło w nim udział ponad tysiąc uczestników, którzy w ten sposób pokazali swój sprzeciw wobec dyskryminacji osób nieheteronormatywnych.

– Wielokrotnie byliśmy pytani, czy w Toruniu potrzebny jest Marsz Równości? Czy Toruń gotowy jest na Marsz Równości? A czy my jesteśmy gotowi całe życie milczeć i siedzieć w szafie? – mówiła Marta Siwicka, jedna z głównych organizatorek toruńskiego marszu. – Osoby LGBT są częścią naszego społeczeństwa. Ich pełnoprawne uczestnictwo w przestrzeni publicznej i społecznej nie powinno być kwestionowane. Nie mamy zamiaru się podporządkowywać i pozwalać, by zwyczajne zachowania były nazywane afiszowaniem się. Dlatego idziemy dzisiaj w tym marszu. My i wszyscy, dla których ważne są takie wartości jak wolność, równość i różnorodność.

– Cały czas słyszymy komentarze: „niech robią, co chcą, ale w domu”, „niech się nie afiszują”, „nikt przecież nie organizuje parad hetero”. Osoby LGBTQIA+ są mieszkańcami naszego miasta i jest ich wielu, a zwykle odmawia się im równego uczestnictwa w przestrzeni publicznej – tłumaczyła Marta Siwicka.

Kolejną, nie mniej istotną kwestią, był brak edukacji – organizatorzy parady podkreślają, że w szkolnych podstawach programowych brakuje zagadnień dotyczących tożsamości seksualnych. Poruszono także problem homofobii i dyskryminacji, szczególnie wśród młodzieży.

- Nasz marsz jest rodzinny, przyjazny i kolorowy, towarzyszy nam wiele pozytywnych emocji, znacznie więcej niż tamtym – skomentował zajście Przemysław Szczepłocki ze Stowarzyszenia Pracownia Różnorodności. - Złożymy prywatny akt oskarżenia przeciwko pani Zuzannie Wiewiórce, która nazwała nas dewiantami.

- Chcemy mówić o pięciu najważniejszych dla nas problemach: o braku edukacji, o homofobii i skali tego zjawiska, sytuacji prawnej związków jednopłciowych, o braku regulacji prawnej dotyczącej osób transpłciowych oraz o widoczności, co jest dla nas szczególnie ważne – wylicza Marta Siwicka, jedna z organizatorek marszu. - Zawsze jak słyszę, że nie mamy się obnosić z tym, jacy jesteśmy, że nie ma przecież parad hetero to mam ochotę odpowiedzieć: przecież parada hetero jest codziennie, w pracy, w szkole, na ulicy. Jesteśmy częścią społeczeństwa i dlatego mamy prawo manifestować naszą różnorodność.

- Jestem tu z całą rodziną, chcę pokazać dzieciom, że trzeba dążyć do pełnej wolności. Każdy powinien być równy, bo wszyscy jesteśmy tacy sami. Dziwne jest to, że rząd przeciwstawia się tej równości. Ta tęcza jest bardzo symboliczna, mam nadzieję, że zrozumiemy, że homoseksualizm jest czymś zupełnie normalnych – przyznaje Radosław Smużny, któremu na marszu towarzyszyła dwójka dzieci.

Artur Eichhorst, członek Razem Toruń i Stowarzyszenia Pracownia Różnorodności: - Toruński Marsz Równości, podobnie jak inne tego typu wydarzenia w innych miastach Polski (tj. w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Łodzi i Trójmieście), jest demonstracją otwartego na różnorodność światopoglądu. Marsz Równości jest elementem walki o równe prawa, szacunek i godność dla wszystkich, niezależnie od ich orientacji psychoseksualnej czy innych cech tożsamości. Dla mnie osobiście jest również mocnym głosem łamiącym pewien dość powszechny stereotyp na temat naszego miasta - stereotyp, według którego Toruń jest miastem ojca Rydzyka, miastem zamkniętym, nietolerancyjnym, wykluczającym. Toruński Marsz Równości jest szansą na pokazanie się z zupełnie innej strony. Niedawno toruńskie ulice były scenerią ataków na tle rasistowskim. Po tych wydarzeniach tym bardziej uważam, że powinniśmy jako torunianki i torunianie licznie stawić się na Marszu oraz wydarzeniach mu towarzyszących. Jest to świetna okazja, aby pokazać całej Polsce, że nie godzimy się na dyskryminację i przemoc wobec mniejszości.

Julia Zimmermann, członkini Razem Warszawa, Zarząd Krajowy Partii Razem: - Idę na Marsz Równości, bo wierzę, że wszyscy naprawdę jesteśmy równi. To, że państwo w osobie swoich funkcjonariuszy - urzędników, policjantów, nauczycieli czy parlamentarzystów - nadal dyskryminuje część obywateli ze względu na tożsamość czy orientację seksualną, jest czymś, co szczęśliwie możemy zmienić. Biorąc udział w Marszu Równości teraz, pokazując swoje wsparcie dla ludzi, którzy codziennie są celem ataków, którzy o istotnej części swojego życia boją się powiedzieć rodzinie czy współpracownikom, walczymy o lepszą Polskę. Głęboko wierzę, że Polki i Polacy są znacznie bardziej tolerancyjni niż obecne władze i że już za klika lat na Marszach Równości zamiast walczyć o równość, będziemy ją celebrować.

Marek Rozpłoch, członek Razem Toruń: Przykrą codziennością naszego kraju są poniżające warunki życia dużych grup ludzi skazanych – w imię polskiej specyfiki albo tradycji – na trwałe wykluczenie. Jedną z takich grup są osoby LGBT, które m.in. można bezkarnie obrażać i którym nie pozwala się na prawne sankcjonowanie związków. Nic nie wskazuje na to, by politycy największych partii chcieli cokolwiek zmienić w tej materii – jeśli już, to na gorsze. Dlatego trzeba iść na ulicę i wykrzyczeć potrzebę normalnego, godnego życia. Trzeba też pokazać, że działania na rzecz osób LGBT nie dotyczą tylko największych polskich miast – ważnym krokiem w takim kierunku będzie pierwszy toruński Marsz Równości, na który z wielką radością się wybieram.

Dorota Koszal, członkini Razem Poznań: Idę na Marsz Równości, bo wspieram walkę o równe prawa dla wszystkich. Chcę wykrzyczeć sprzeciw dla przemocy wobec osób nieheteroseksualnych. Jak wiele tragedii musi się jeszcze wydarzyć, zanim doczekamy się rozwiązań prawnych zwalczających przestępstwa z nienawiści? Chcę, żeby Polska chociaż przez chwilę musiała zastanowić się nad równością małżeńską czy związkami partnerskimi. Jednocześnie, każdy Marsz Równości to wspaniała atmosfera, otwarci ludzie i możliwość do bycia sobą – bez względu na orientacje seksualną czy tożsamość płciową. Chodźcie z nami, będzie pięknie!

Krzysztof Markowski, członek Razem Wrocław: Marsz to dla mnie święto. Przez kilka godzin osoby LGBT przestają być niewidzialne. Nie jesteśmy sensacją z medialnego newsa, tylko żywymi ludźmi, którzy, jak się okazuje też mieszkają w tym mieście. Na co dzień się ukrywamy, boimy się chwycić partnera lub partnerkę za rękę, wyoutować w pracy lub przed rodzicami. Nie czujemy się częścią świata. Na Marszu Równości przez moment jest inaczej.

Magda Doborzyńska, członkini Razem Gdańsk: Każdy Marsz Równości jest małym krokiem w stronę lepszej Polski. Cieszy mnie to, że w tym roku ten krok robi również Toruń. Będę tam z Wami!

Bartosz Grucela, członek Razem Olsztyn: Toruń to miasto, które od zawsze kojarzę z otwartością, bezpieczeństwem i równością dla wszystkich. Przekonałem się o tym jeszcze za czasów nauki na UMK. Tym bardziej cieszę się, że w moim studenckim mieście, z którym mam tyle pozytywnych wspomnień, odbędzie się Marsz Równości. Decyzja o moim udziale była nie tyle błyskawiczna, co naturalna, przede wszystkim dlatego, że zależy mi by Polska była krajem, w którym przestrzegane są prawa wszystkich grup społecznych. Krajem wolnym od dyskryminacji płciowej, rasowej, ze względu na orientację seksualną czy poglądy religijne. Marsz Równości, tak jak inne podobne wydarzenia odbywające się w całej Polsce, upomina się o tą równość. Dlatego nie mogłoby mnie tam zabraknąć.

Kasia Pałgan, członkini Razem Toruń: Głęboko wierzę w hasło, które często powtarzamy na demonstracjach: "Solidarność naszą bronią!". Pięknie o tym opowiada film "Pride", przedstawiający historię jak w latach osiemdziesiątych najpierw środowisko LGBT wsparło strajkujących górników, a później ci sami górnicy wsparli osoby nieheteronormatywne w walce o godność i szacunek. Bardzo chciałabym, żeby tak było zawsze: żebyśmy potrafiły i potrafili upominać się nie tylko o swoje prawa, ale także solidarnie o prawa innych. Idę na Marsz Równości właśnie po to, by okazać solidarność wszystkim osobom, którym o wiele ciężej jest być w tym kraju po prostu sobą. Nie jesteście same i sami!

Michał Musielak, członek Razem Toruń: Idę na Marsz Równości, żeby uczynić świat chociaż odrobinę lepszym. Bo jeśli dzięki marszowi chociaż jedna osoba przekona się, że nie ma nic złego w różnorodności; chociaż jedna osoba odnajdzie w sobie siłę, żeby zaakceptować siebie i swoją tożsamość psychoseksualną; chociaż jedna osoba zrozumie, że tęczowa flaga symbolizuje nie cywilizację śmierci, lecz cywilizację miłości bliźniego - to świat stanie się lepszy. Bardzo chciałbym doczekać czasów, w których osoby nieheteronormatywne nie będę musiały się bać, ukrywać, ani nie będą dyskryminowane przez prawo. Nie mam niestety złudzeń, że nastąpi to szybko. Ale jestem przekonany, że każdy krok każdej osoby na jutrzejszym marszu przybliża nas trochę do tego celu. Pomaszerujmy więc razem po równość!

- Ja będę na pewno, zawsze wspieram marsze równości, cieszę się, że odbywa się on w Toruniu - przyznaje Joanna Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej. - Będzie mi towarzyszyć mąż, mam nadzieję, że także moi synowie pójdą z nami.

- W Polsce każdy powinien czuć się sobą i nie narażać się na żadne represje z tego powodu. Każdy niezależnie od płci, religii czy orientacji seksualnej powinien móc wyrażać swoje poglądy. Mam wrażenie, że od jakiegoś czasu w naszym kraju wiele osób nie może czuć się sobą - tłumaczy Tomasz Lenz z PO. - Niestety ze względu na obowiązki rodzinne zabraknie mnie na marszu, ale wspieram organizatorów. (Dzień Dobry Toruń/Gazeta Wyborcza/DDToruń)

Tolerado oświadczenie w sprawie ataku na nich po marszu równości w Toruniu. Grupa przedstawicieli i przedstawicielek Tolerado wzięła udział w pierwszym Marszu Równości w Toruniu. W czasie samego przemarszu bawiliśmy się świetnie. Dziękujemy Pracowni Różnorodności za świetną organizację. Niestety po samym pochodzie zdarzył się przykry incydent. W czasie kiedy część z nas wracała do samochodu, zostaliśmy otoczeni przez grupę kilku mężczyzn z przepaskami Obozu Narodowo-Radyklanego. W czasie szarpaniny wyrwano nam baner oraz trzy flagi. Na szczęście nikt nie ucierpiał. W kilka minut po zdarzeniu zawiadomiliśmy patrol Policji. Sprawców nie udało się odnaleźć.

Z niepokojem obserwujemy ciągły wzrost agresji ze strony środowisk skrajnie prawicowych. Nie możemy biernie przyglądać się temu. Będziemy walczyć wszystkimi dostępnymi środkami i domagać się od organów Państwa zapewnienia bezpieczeństwa. Bardzo dziękujemy za pomoc zaoferowaną nam ze strony Lambdy Warszawa oraz innych organizacji. Sprawę będziemy dalej wyjaśniać.

Marsz Równości w Toruniu

Chciałem, by księża i biskupi zobaczyli, że katolicy LGBT nie są wcale tacy straszni, jak ich wielu maluje, a gejom i lesbijkom, że jest dla nich miejsce w Kościele katolickim - rozmowa z księdzem Jamesem Martinem, autorem książki "Budujac most"

Przecież to są nasi bracia i siostry, którzy niestety, czują się przez własny Kościół ignorowani i wykluczani. Musieliśmy w końcu wyciągnąć do nich rękę. Jezus na pewno by to zrobił.

Wszyscy mieszkamy na tej samej planecie, tylko w różnych jej miejscach zmiany następują w różnym czasie. Kardynał Tobin jest jednym z najlepszych na to dowodów. Kiedy do jego katedry przybyła niedawno pielgrzymka tęczowych rodzin, przywitał ją biblijnymi słowami: „Jestem Józef, wasz brat”. Jeszcze pięć lat temu to było nie do pomyślenia, a dzisiaj – proszę bardzo.

Nie wiem, czy jest silniejsza, czy po prostu głośniejsza. Papież Franciszek po zakończeniu niedawnego synodu o rodzinie napisał, że „każda osoba, niezależnie od orientacji seksualnej, powinna być szanowana oraz traktowana z godnością i delikatnością” oraz że „powinno się unikać każdego przejawu niesprawiedliwej dyskryminacji, szczególnie w formie agresji czy przemocy”. Nie wiem więc tak do końca, kto tu jest w mniejszości, a kto w większości, bo przez ostatnie dziesięć lat coraz więcej katolików postanawiało wyjść z szafy, co z kolei powodowało reakcje ich rodziców, dziadków, rodzeństwa, kuzynów. Jeden coming out wpływa bowiem na wiele osób i raptem się okazuje, że grupa, która chce otworzyć szerzej drzwi dla naszych braci i sióstr LGBT, jest całkiem duża.

Piszę jedynie, zgodnie z nauczaniem Kościoła katolickiego, że geje i lesbijki mają być traktowani po ludzku jako równoprawni wyznawcy naszej wspólnoty, którymi są choćby z powodu chrztu. Czy chrzest święty i wiara w Boga nie są wystarczającymi powodami do bycia takim samym katolikiem jak inni?

Co ksiądz mówi gejom i lesbijkom, którzy przychodzą po dobre słowo?

Uważnie ich słucham. Przypominam, że są ochrzczeni, należą do Kościoła katolickiego, i doradzam znalezienie parafii, która jest bardziej otwarta na osoby LGBT. Na koniec mówię, by zaufali Duchowi Świętemu, który nieustannie działa.

I zmieni kiedyś stosunek Kościoła katolickiego do gejów i lesbijek? Już zmienia! Nie mówmy, że nie pada, skoro mokniemy. (...) - Wysokie Obcasy.

Katedra Hope

Katedra Hope

Kościół Middle Church

Przywiązanie - 18. Niedziela po Trójcy Świętej - Jednego ci brak; idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie, po czym przyjdź i naśladuj mnie. (Mk 10,21b)

Liturgia Eucharystii z kaplicy reformowanych katolików w Poznaniu

Kościół św Stanisława Kostki w St. Louis

Papież ponawia apel o ochronę środowiska naturalnego. „Ponawiam mój usilny apel o zachowanie stworzenia poprzez coraz bardziej staranną ochronę i otaczanie opieką środowiska naturalnego. Zachęcam zatem instytucje i wszystkich odpowiedzialnych w sektorze publicznym i społecznym, aby coraz bardziej promowali kulturę, której celem jest ograniczenie zagrożeń i zapobieganie klęskom żywiołowym. Niech konkretne działania w zakresie badań oraz ochrony wspólnego domu zmniejszają stopniowo zagrożenia dla najbardziej narażonych społeczeństw” – powiedział Ojciec Święty.

Papież: rygoryści nie pojmują czym jest Boże miłosierdzie. Rygoryści i ludzie duchowo uparci nie pojmują czym jest miłosierdzie, nie potrafią okazać wielkoduszności, tylko trzymają się sprawiedliwości. Papież zwrócił na to uwagę w homilii na Mszy w Domu Świętej Marty. Nawiązując do pierwszego z czytań mszalnych przypomniał postać proroka Jonasza. Franciszek podkreślił, że Jonasz był uparciuchem i chciał nauczyć Boga, jak powinien postąpić z mieszkańcami Niniwy. Kiedy Bóg, widząc podjętą pokutę, oszczędził ich, prorok okazał niezadowolenie. Jonasz był nie tylko uparty, ale był też rygorystą – zauważył Papież. (Papież Franciszek)

Papież u św. Marty: Krzyż broni nas przed światowością

Papież: Bóg nie zapomina o swoich dzieciach

Papież: bez Boga kapłan staje się pasywny, przygaszony. O przyszłości powołań można myśleć tylko gdy księża będą dobrze formowani. Formacja natomiast w pierwszym rzędzie zależy od działania Boga w naszym życiu i od tego, co robimy. Mówił o tym Papież do uczestników międzynarodowej konferencji o formacji kapłańskiej, zorganizowanej przez Kongregację ds. Duchowieństwa. Franciszek nawiązał do słów proroka Jeremiasza o garncarzu, który lepi naczynie. Jeżeli ulegało ono zniekształceniu, rzemieślnik formował nowe. Papież stwierdził, iż ten obraz pozwala zrozumieć, że to Bóg jest cierpliwym i miłosiernym garncarzem formacji kapłańskiej.

Sunshine Cathedral

Metropolitan Community Church Cathedral SunCoast, Floryda

Metropolitan Community Church

Metropolitan Community Church Boston

Metropolitan Community Church of the Coachella Valley

Tagi: religia
11:58, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Post udostępniony przez Marsz Równości w Toruniu (@marsz_rownosci_torun)

 

Post udostępniony przez W I C I U (@wiiiciu)

 

Post udostępniony przez Marek Kilon (@nolik97)

 

Post udostępniony przez snap marcych0315 ⚓ (@parzygnat_)

 

Post udostępniony przez Iwona Dremo (@ty_to_joo)

 

Post udostępniony przez @dumb_obliviate

 

Post udostępniony przez Ewa Gutmańska-Gralak (@kieszenie)

 

Post udostępniony przez Patrycja Bak (@pumpkinpie_and_coffee)

 

Post udostępniony przez Paulina (@dvil060)

 

Post udostępniony przez Partia Razem (@partiarazem)

 

Post udostępniony przez Toruń, Poland (@martynastepniewska)

 

Post udostępniony przez Karolina Więckiewicz (@karo_karolina__)

 

Post udostępniony przez Julek (@katsudone_with_it)

 

Post udostępniony przez Yga Kostrzewa (@yga.kostrzewa)

 

Post udostępniony przez Miłość Nie Wyklucza (@miloscniewyklucza)

 

Post udostępniony przez Grupa Stonewall (@grupastonewall)

 

Post udostępniony przez @queer.pl

 

Post udostępniony przez @fabrykarownosci

 

Post udostępniony przez Karolina Kozłowska (@gythaogg2014)

Tagi: instragam
11:58, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Fragment National Geographic program Exporer na temat ewolucji i czy małpy mogą być wierzące

Tagi: religia
11:57, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
sobota, 14 października 2017

Puszcza Białowieska jest ostatnią wielką puszczą w Europie. Dzięki różnorodności gatunków i swej dziewiczości od 10-leci jest na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zamieszkują ją ostatnie wolno żyjące w Europie żubry, a także wilki, rysie, łosie, oraz tysiące wyjątkowych owadów i chrząszczy. Niektóre rewiry od setek lat są niezakłócane ludzką działalnością. Teraz niestety Puszcza stała się polem walki pomiędzy władzami a obrońcami środowiska.

(Dostępny od 09 październik 2017 godz. 12:00 do 20 październik 2017 godz. 23:59)

Tagi: dokument
22:38, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_oxtcjfRR5t1tsitpw_540

Dziś Dzień Nauczyciela (i Nauczycielki) Nasze życzenia kierujemy do Was, którzy wykonujecie codziennie ogrom pracy, wspierając swoich uczniów i uczennice w trudnych momentach. Jesteście naszymi bohaterkami i bohaterami. 

Najprawdopodobniej w każdej klasie szkolnej uczy się co najmniej jedna osoba LGBT+. Pakiet edukacyjny "Orientuj się!" to świetny materiał na lekcje, który pomoże zacząć rozmowę i zbudować atmosferę akceptacji.

Przyda się tutaj trzecia broszura pakietu "Pomagaj!", w której tłumaczymy, jak wspierać osoby LGBT+. 
Jak to robić w trzech prostych krokach?

 REAGUJ. Obojętność sprawia, że ludzie nie widzą nic złego w homo-, bi i transfobii. Gdy ktoś obraża, wyśmiewa albo gnębi osobę LGBT+, mów głośno, że tak się nie robi.

 ROZMAWIAJ. Rozmawiaj ze swoimi uczniami, koleżankami i kolegami z pokoju nauczycielskiego. Rozwalaj stereotypy i uprzedzenia swoją wiedzą. Rozmawiaj z osobami LGBT+, żeby lepiej je poznać i zrozumieć.

 WSPIERAJ. Liczy się każdy gest. Wysłuchanie, przytulenie albo nawet posiedzenie z kimś przez kilka minut może czasem uratować życie.

Wszystkie broszury "Orientuj się!" możesz ściągnąć z mnw.org.pl/orientujsie. Możesz też zamówić pakiet w wersji drukowanej goo.gl/sswhhJ.

Tagi: news
15:08, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

mnw11

Każdy i każda z nas jest skarbnicą wielu, często wzruszających opowieści. Swoją historią o odrzuceniu i akceptacji podzieliła się z nami niedawno Dorota. Przeczytajcie:

"W grudniu 2014 dziadek mojej partnerki postawił ultimatum: jeśli pojawię się na Wigilii, to on nie przyjdzie... Z powodu tego ultimatum było nam obu bardzo nieswojo, emocje sięgały zenitu. Rodzice mojej partnerki stali za nami murem i koniec końców przy wigilijnym stole byłam i ja, i dziadek, który traktował mnie jak powietrze.

Po prawie trzech latach doświadczyłyśmy jednak tego, że mury runą. Dziadek mojej, dziś już żony wreszcie nas zaakceptował. W wakacje zaczął nieśmiało pytać o to, co robię w życiu, co studiowałam. Zaczął przekazywać dla mnie pozdrowienia, a w ostatnią sobotę, kiedy odbierałam K. od niego, zaprosił mnie na górę, żebym nie siedziała pod blokiem.

W kraju, w którym żyjemy, gdzie homofobia jest, była i długo jeszcze będzie na porządku dziennym, takie małe osobiste zwycięstwo dodaje otuchy i nadziei, że mury runą.

K. nigdy nie przestała mówić o nas w liczbie mnogiej, nie udawała, że mnie w jej życiu nie ma. Mówiła o swoim życiu otwarcie, a że ja jestem nieodzowną tego życia częścią, to mówiła również o mnie.

Jestem jej za to ogromnie wdzięczna! I jestem z niej cholernie dumna, bo pokazuje swoją postawą, że nawet w Polsce można żyć normalnie, a nie chowając się w szafie ze strachu przed posądzeniem o „obnoszenie się”. Długa droga jeszcze przed nami, ale widać światełko w tunelu". Dorota, dziękujemy Ci za Twoją opowieść. Inne historie swoją można wysłać do Miłość Nie Wyklucza.

Tagi: LGBT
10:31, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

DMBOPdTUMAIFVB4

Książę Harry odebrał nagrodę magazynu gejowskiego Attitude za działanie na rzecz profilaktyki HIV/AIDS, w przemowie wspomniał swoją matkę księżną Dianę, która była pierwsza osób sławny która pomagała osobom zakażony i nie używała rękawiczek gdy dotykała chory.

Greg Louganis ujawniony emerytowany olimpijczyk skoczek do wody odebrał nagrodę sportowca podczas gali Attitude Awards

Nyle DiMarco model niesłyszący który wygrał Top Model USA odebrał nagrodę człowieka roku podczas gali Attitude Awards

Black Lives Matter i LGBT działacz DeRay Mckesson, odebrał nagrodę aktywizmu podczas gali Attitude Awards

Kylie Minogue piosenkarka odebrała nagrodę legendy podczas gali Attitude Awards

Sam Smith prezentuje nagrodę dla transpłciowej aktorki Laverne Cox

 

Post udostępniony przez Attitude Magazine (@attitudemag)

Aktor Mat Lucas znany z roli miedzy innymi małej Brytanii odebrał nagrodę komediową podczas gali Attitude Awards

Tagi: Ploty
10:31, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Jake Fehily, Katie Weston, Sage Fuller i Oliver Powell - Love is Love, klip promuje równość małżeńską w Australii

Sam Smith ‘Pray’

Huntington - Love Is Love

Cher ‘Walls’

Jessie J ‘Not My Ex’

Tove Lo ‘Disco Tits’

Charlie Puth ‘How Long’

Jessie Ware - Alone

Sam Smith - Too Good At Goodbyes (Galantis Remix)

 

John Galea - Honesty

Demi Lovato ‘Simply Complicated’ zwiastun

Sarah Silverman - I Love You, America

Desperate Cheeto parodia od Randy Rainbow

Tagi: muzyka
10:31, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Prowadzenie sylwestrowego programu w CNN to nie lada prestiż. Od lat zaszczyt ten przypada w udziale Andersonowi Cooperowi, jednemu z najpopularniejszych dziennikarzy stacji, wyoutowanemu gejowi.

Do zeszłego roku Andersonowi towarzyszyła Kathy Griffin, komiczka z niewyparzonym językiem. CNN zrezygnowała ze współpracy z Griffin po tym, gdy ta przesadziła w swej "krytyce" prezydenta Trumpa i wrzuciła do sieci fotkę, na której widać, jak trzyma za włosy sztuczną, zakrwawioną głowę Trumpa. CNN ogłosiła, że partnerować Andersonowi będzie Andy Cohen, gospodarz "Watch What Happens Live", znany komik i... wyoutowany gej. (Replika)

10:31, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_oxs60u5Bsg1tsitpw_540

Szukam pediatry do miejskiego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Oferuję 12 tysięcy złotych i mieszkanie i nie mogę nikogo znaleźć. Nie dlatego, że ta pensja jest za niska, ale dlatego, że pediatrów w Polsce jest bardzo mało - powiedział w "Faktach po Faktach" prezydent Słupska Robert Biedroń. Odniósł się do protestu głodowego lekarzy rezydentów, który trwa od 12 dni.

Powiedział, że trzyma kciuki za lekarzy rezydentów. - Jeżeli pozwolimy na to, że ci lekarze będą tak mało zarabiali, to oni po prostu nam wszyscy wyjadą. Za te zaniedbania nie zapłaci rząd, zapłacą mieszkańcy naszych miast. Po prostu tych pediatrów, lekarzy innych specjalizacji, nie będzie - ocenił Biedroń.

Powiedział, że jeżeli stoimy przed wyborem wybudowania Centralnego Portu Lotniczego za 30-40 mld zł, bądź "wpompowania" 800 mln złotych w telewizję publiczną, czy zasilenia kasy na ochronę zdrowia, to decyzja jest oczywista.

Biedroń odniósł się w "Faktach po Faktach" również do ewentualnej zamiany ordynacji wyborczej.

Zaraz powstaną takie egzotyczne koalicje jak SLD-PiS, PO -PiS i będą wybierać partyjnych prezydentów, wójtów, burmistrzów. Doprowadzi to do tego, że miasta nie będą rządzone przez mieszkańców, ale przez polityków, którzy za pomocą legitymacji partyjnej będą decydowali o tym co jest ważne, a co nieważne dla mieszkańców - tłumaczył. - To będzie koniec samorządności w Polsce - ocenił Biedroń - TVN24.

Tagi: news
10:31, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Post udostępniony przez Perez Hilton (@theperezhilton)

 

Post udostępniony przez Perez Hilton (@theperezhilton)

 

Post udostępniony przez Perez Hilton (@theperezhilton)

piątek, 13 października 2017

tumblr_oxrf1eM4rA1utukoko1_540

Poznańska Policja zatrzymuje ‘spacerowicza’ z naderwaną i nadpaloną flagą i odsyła ją do nas. Dewastacja nie popłaca - Grupa Stonewall.

Pinksixty News wiadomości LGBT

Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV

Amnesty International - wsparcie na rzecz równości małżeńskiej w Australii

Trump robi wszystko żeby odebrać prawa zdrowotne biednym, ale za to żeby bogaci mogli obniżać podatki, ale biednym podwyżyć. 

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news
18:44, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_oxqi48LXrY1tsitpw_540

Przyjaciele mówili o nim: "mały człowiek o wielkim sercu", "łagodny duch", "najbardziej niesamowity uśmiech". Oddany swej rodzinie i przyjaciołom, wrażliwy, inteligentny, miłośnik teatru, zaangażowany w sprawy społeczne, działający na rzecz równości i akceptacji dla odmienności. Swoje życie zawodowe planował poświęcić działalności na rzecz praw człowieka. Do tej pracy przygotowywał się studiując politologię i języki obce na uniwersytecie w Laramie, w stanie Wyoming. Miał wtedy 21 lat.

W nocy z 6 na 7 października 1998 roku Matthew Shepard spędzał samotnie wieczór w barze. Podeszło tam do niego dwóch rówieśników udając, że chcą nawiązać znajomość. Zaprononowali mu podwiezienie do domu, ale nie to było ich celem. Aaron McKinney i Russel Henderson uprowadzili Matthew, wywieźli go poza miasto w odludne miejsce, gdzie przywiązali go do płotu i bezbronnego bili kolbą pistoletu Magnum, nie zważając na prośby o darowanie życia. Ukradłszy swej ofierze buty (aby nie mógł wrócić do miasta) i kartę kredytową, pozostawili na pewną śmierć człowieka zmasakrowanego, związanego i tracącego krew, podczas gdy temperatura spadła do około zera stopni.

Matthew Shepard został odnaleziony dopiero następnego wieczora - o godzinie 18:22. Żył jeszcze, ale był nieprzytomny. Rowerzysta który go przypadkiem odnalazł, w pierwszej chwili myślał, że to strach na wróble który spadł na ziemię. Policjantka która jako pierwsza przybyła na miejsce zbrodni, opowiadała później iż Matthew był tak zakrwawiony iż jedynym białym miejscem widocznym na jego twarzy były dwie strużki wypłukane przez łzy.

Matthew nigdy nie odzyskał przytomności. Dwanaście ran na głowie, w tym pęknięcie czaszki biegnące od tyłu głowy aż przed prawe ucho, były zbyt beznadziejne by lekarze podjęli się ich operowania. Matthew zmarł pięć dni po pobiciu, 12 października o godzinie 00:53, z rodzicami i bratem u boku.

Talentem Matta byli ludzie. Uwielbiał być z ludźmi, pomagać ludziom, sprawiać by inni czuli się dobrze. Motywowała go nadzieja na lepszy świat, wolny od szykan i dyskryminacji. Przez całe życie doświadczał zranień przez dyskryminację. To z tego powodu był tak wrażliwy na uczucia innych. Był łatwowierny do tego stopnia, że niezależnie od zła, które ludzie mu wyrządzali, w dalszym ciągu wierzył że się zmienią i staną "mili". Matt ufał ludziom, pewnie za bardzo. Przemoc nie była częścią jego życia aż do klasy maturalnej*. Wchodził pomiędzy bijących się ludzi i ich rozdzielał. Był idealnym negocjatorem. Jak nikt inny potrafił sprawić by ludzie się znów pojednali.

Matt kochał ludzi i ufał im. Nigdy nie potrafił zrozumieć, jak jeden człowiek może krzywdzić drugiego, fizycznie czy słowem. Oni go ranili, a on dawał im drugą szansę. Jego umiejętność widzenia tylko tego co dobre sprawiła że na całym świecie miał przyjaciół. Nie zwracał uwagi na rasę, inteligencję, płeć, religię i sto innych rzeczy których ludzie używają by dokonywać wyboru innych ludzi. Wszystko co widział to osoba. Wszystko czego chciał to uczynić drugą osobę swym przyjacielem. Wszystko czego chciał to być akceptowanym jako równy.

Chciał coś zmienić, coś wnieść. Nie był moim homoseksualnym synem. Był moim synem któremu zdarzyło się być homoseksualnym - Dennis Shepard, ojciec Matthewa.

Nawet jako małe dziecko miał niesamowitą zdolność wczuwania się w emocje innych ludzi. ... był na nie bardziej wrażliwy niż inne dzieci. ... Nie potrafił oddzielić problemów innych od własnego życia. Pochłaniał wszystko co słyszał, smucił się z powodu przyjaciół, bez przerwy się o nich martwił, płakał z powodu ich problemów czasami, zwłaszcza gdy nie mógł im dać rozwiązania. ... Nawet w przedszkolu brał to do siebie kiedy dzieci nie chciały się dzielić między sobą. Nie cierpiał gdy jakieś dziecko dokuczało lub było złośliwe wobec innego - Judy Shepard, matka Matthewa.

Wiele cieszyli się jego śmierci miedzy kościół katolicki. Podczas procesu również przedstawiciele kościoła katolickiego z Newman Center usiłowali wywrzeć wpływ na sąd i prokuraturę poprzez osobiste ataki na prokuratora Cal Rerucha, upubliczniane przy pomocy ogłoszeń w prasie, co w czasie procesu zostało skomentowane przez Dennisa Sheparda: "Trudno mi uwierzyć że oni przemawiają w imieniu wszystkich katolików. (...) Ten kraj został fundowany na rozdziale kościoła od państwa. Kościół Katolicki przekroczył granicę i stał się grupą polityczną ze swoim własnym programem. Jeśli tak, należy ich w ten sposób traktować i pozbawić przywilejów należnych grupom wyznaniowym". (matthewshepard.pl)

The Matthew Shepard Story

Przemówienia z roku 1998 na Kapitolu przemawiali Ellen Degeneres, jej mama Betty DeGeneres wiele inny, dotyczące śmierci Mata.

*

Judy Shepard ostrzegała przed konsekwencjami wyboru Donalda Trumpa na prezydenta, cóż wiedziała co mówi dziś Trump wiele uchyla i nawołuje nienawiści prawicowi LGBT, nie chcieli uwierzyć jak Caitlyn Jenner która dziś jest w szoku że jej prezydent taki jest anty trans.

Apel Matek gejów i lesbijek został wygłoszony podczas konferencji, która odbyła się 4 września 2012, w Sejmie RP. Gospodarzem konferencji był Robert Biedroń, w konferencji wzięli udział Judy i Dennis Sheparowie.

Tagi: LGBT
10:56, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Greg i Sylwester na marszu równości w Wrocławiu

Piotr i Paweł - miedzy innymi marsz równości Wrocław

KaDo: Wesele Kornelii

PJ McKay i Thomas McKay na temat wyjścia z szafy

Team2Moms - na temat kolory skóry

Tom Daley - mąż kontra przyjaciółka

Matt Dallas i Blue Hamilton

Dwóch tatusiowe

Zapaśnik Anthony Bowens i jego partner na siłowni

Davey Wavey na temat BDSM

Tagi: vlog
10:56, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Znalezione obrazy dla zapytania Anna Laszuk darius blog

W 2012 roku Anna Laszuk przegrała walkę w chorobą nowotworową. Była dziennikarką radia TOK FM, naczelną "Furii" i autorką przełomowej książki "Dziewczyny, wyjdźcie z szafy". Zbiór reportaży i wywiadów z kilkudziesięcioma lesbijkami, który ukazał się w 2006 r. był równocześnie jej wyjściem z ukrycia. Odtąd bardzo często zabierała głos w sprawach dotyczących społeczności LGBT. W 2010 r. wydała poradnik dla młodzieży "Mała książka o homofobii". (Queer.pl)

Anna Laszuk walczyła o prawa kobiet, była też działaczką LGBT. Pracowała jako socjoterapeutka, nauczycielka gry na fortepianie i teorii muzyki, była instruktorką w pracowni form teatralnych.

Miała jedno motto: "Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne dziewczynki idą dokąd chcą!".

Tagi: media
10:56, lukeblog
Link Dodaj komentarz »