Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
poniedziałek, 21 maja 2018
 

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

 

Post udostępniony przez European Commission ���� (@europeancommission)

 

Post udostępniony przez EDanhier Photography (@edanhier)

 

Post udostępniony przez visit brussels (@visitbrussels)

 

Post udostępniony przez Rebecca Dreisziger (@testedbyrebecca)

 

Post udostępniony przez Mario Scolas (@marioscolas)

 

Post udostępniony przez Margaux Geeroms (@mr.gaux)

 

Post udostępniony przez Fred Malignon (@fred_malignon)

 

Post udostępniony przez Marco Casini (@marcoweasley)

 

Post udostępniony przez Guillaume Lagravière (@willibow85)

 

Post udostępniony przez Olivier For (@olivier_for)

 

Post udostępniony przez Heidi Ceulemans (@heidi_ceulemans)

 

Post udostępniony przez Khoa Lê (@noodles.10)

 

Post udostępniony przez gianlu (@gianlucapanti)

 

Post udostępniony przez Ecolo �� (@ecolobe)

 

Post udostępniony przez Gezen Hanım ���� (@gezenhanim)

 

Post udostępniony przez Julia Środa (@julka435)

 

Post udostępniony przez ���� Chór Krakofonia ���� (@krakofonia_chor)

 

Post udostępniony przez Sailor Jussi ����️‍�� (@sailor.jussi)

 

Post udostępniony przez Zuzia Kiwaczek ������ (@moze_batman)

 

Post udostępniony przez @queer.pl

 

Post udostępniony przez @queer.pl

 

Post udostępniony przez klaudia węgrzyn (@klaudjawe)

 

Post udostępniony przez Ania (@klannie)

 

Post udostępniony przez Ola Dębicka (@a.debicka)

 

Post udostępniony przez @krycha

 

Post udostępniony przez ��☠️ (@kajtke)

 

Post udostępniony przez Fundacja Polistrefa (@fundacja.polistrefa)

 

Post udostępniony przez Michal Kwiatkowski (@michal_officiel)

 

Post udostępniony przez Robert Biedroń (@robertbiedron)

 

Post udostępniony przez Sam Smith (@samsmithworld)

 

Post udostępniony przez Sam Smith (@samsmithworld)

 

Post udostępniony przez Adam Eli (@adameli)

 

To uczucie kiedy nie możesz w spokoju przejść marszu równości, bo na rynku czeka komitet powitalny, którego muszą pilnować policjanci. Ogromny szacunek dla służb mundurowych, dzięki którym czułam się wczoraj naprawdę bezpieczna krocząc dumnie z 7 tysiącami innych osób, które chciały wyrazić swoje zdanie w kwestii równości. I nawet Pani, która z niesmakien na twarzy podchodziła do ludzi mówiąc, że powinni się wstydzić, tego co robią i że to obrzydliwe ani chłopcy, którzy nagrywali wysmiewczy materiał pytając innych o płeć, której rzekomo nie są w stanie rozpoznać nie zepsuli mi wczorajszego dnia. Każdy ma prawo do swojej opinii, swojego własnego zdania i postrzegania tego świata. Na tym polega szacunek i tolerancja. Natomiast nigdy nie zrozumiem osób, które poświęcają swój cenny czas, czas którego mamy w życiu tak mało, na to żeby próbować udowodnić drugiemu człowiekowi, że jest gorszy. Ze jest "nienormalny". Ze powinien się wstydzić tego kim jest, mimo, że nie ma na to żadnego wpływu. Skąd tak duża liczba katolików bierze pokłady nienawiści i pogardy dla innych. Coś poszło nie tak. "kochaj bliźniego jak siebie samego" zostało bardzo źle zrozumienie i zinterpretowane. Ale wiecie co? Będzie lepiej. Tyle pięknych ludzi maszerowało wczoraj w jednym szeregu. Rodzice z dziećmi, pary trzymające się za ręce, młodsi, starsi, Ci skandujący głośno i Ci, którzy szli w milczeniu. Różne języki, różne kolory skóry. Jestem szczerze wzruszona i dumna. To był mój pierwszy marsz i nawet nie zdawałam sobie sprawy jak bardzo go potrzebowałam. Tyle ciepła, tyle uśmiechów i tyle radości nie spotkało mnie bardzo dawno. A dziś równie dumnie pójdę do kościoła podziękować Bogu za tych wszystkich otwartych ludzi, za to co przeżyłam i za to, że mogę żyć w kraju, w którym możemy w spokoju wyjść na ulicę i kroczyć po równość wszystkich, absolutnie wszystkich. Jeśli normalność oznacza ocenianie innych i nienawiść do drugiego człowieka to naprawdę nie chcę być normalna. @kph_official @queer.pl @queerowymaj #marszrownosci #marszrownoscikrakow #marszrownosci2018 #lgbt�� #lgbt #equality #equalrights #parade #równość #szacunek #tolerancja #queer #jestesmytacysami #porownosc

Post udostępniony przez Sandra Cieniawska (@sandracieniawska)

 

Post udostępniony przez Tęczowe Opole (@teczowe.opole)

 

Post udostępniony przez Katarzyna Paprota (@katarzyna.paprota)

 

Post udostępniony przez gus kenworthy (@guskenworthy)

Tagi: instagram
10:40, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 20 maja 2018
 

Post udostępniony przez Miłość Nie Wyklucza (@miloscniewyklucza)

Lepiej późno niż wcale - na temat marszu równości w Krakowie, Nowoczesna złożyła w Sejmie projekt o związkach partnerskich.

Tagi: news
23:59, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Katalonia to region, na który zwracają się dziś oczy całej Europy. Secesjonizm w dużym kraju UE zarazem fascynuje i niepokoi. Jak do tego doszło? Jaką rolę odgrywają historia i geografia w tym pragnieniu niezależności? Spójrzmy na mapę.

Dostępne od 04/05/2018 do 27/06/2018

Tagi: dokument
21:24, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_p901f3X7qH1tsitpw_540

zdjęcie Queerowy Maj

19 maja w ramach festiwalu Queerowy Maj ulicami Krakowa przeszedł 14. Marsz Równości. Skandując „Niech między nami zaiskrzy!” szły obok siebie osoby LBGTQ, anarchiści, socjaliści, matki i rodziny osób nieheteroseksualnych, partia Razem, KOD i przedstawiciele chrześcijan LGBTQ. Było kolorowo, radośnie, ale też refleksyjnie. Marsz równości w Krakowie który zgromadził ponad 7000 osób.

Zgromadzenie otworzył Artur Maciejewski ze stowarzyszenia Queerowy Maj. Mówił: „Jesteście piękni i piękne, zasługujecie na to, aby rządzący w końcu przestali udawać, że jesteście niewidzialni!”. Marsz z założenia miał być radosną imprezą pozbawioną nawiązań do polityki bieżącej, ale Maciejewski zachęcił do tego, aby w porozumieniu z wolontariuszami Kampanii Przeciwko Homofobii zapisywać się na listy obserwatorów najbliższych wyborów samorządowych. Ten rząd nie sprzyja osobom LGBT – i to wyraźnie wybrzmiało.

– No cóż, ktoś to musi powiedzieć, dziękujemy partii rządzącej za szybką lekcję obywatelskości, którą wiele naszych rodaków i rodaczek w ostatnich dwóch latach przeszło – mówił Maciejewski. – Z pewnością wpłynęło to także na to, że zainteresowanie naszymi działaniami wzrosło. Dlaczego tak się stało? Być może dla wielu osób stało się jasne, że demokracja bez poszanowania praw mniejszości nie jest demokracją. Dumnie przychodzimy na demonstracje w obronie niezależnych mediów, wolnych sądów czy praw kobiet. W Polsce tworzy się prawdziwy ruch sojuszniczy i widzimy to także w Krakowie. Chcemy uświadomić wszystkim mieszkańcom i mieszkankom, że jesteśmy razem i obok siebie, że pora rozpocząć dialog, stąd też oficjalne hasło „Niech między nami zaiskrzy”. Zawalczmy o swoje prawa. Zawalczmy o swoje prawo do małżeństw czy ochrony przed dyskryminacją. Ale też zawalczmy o prawo do zabawy. (Strajk.eu)

Tagi: LGBT news
12:01, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Nowa biskup Kościoła Anglii w Bristolu - Vivienne Faull - jest rzeczniczką praw osób LGBTQ w środowiskach chrześcijańskich. W przeszłości otwarcie wyrażała swoją potępiającą opinię na temat dyskryminacji osób LGBTQ przez duchownych, twierdząc, że to odstrasza ludzi - Faull chce, żeby Kościół był bardziej przyjazny dla wszystkich: "24 lata temu Bristol był pierwszą diecezją, w której kobieta dostała święcenia kapłańskie i chcę, żeby diecezja ta wciąż pokazywała tę pionierską odwagę. Z niecierpliwością oczekuję przewodzenia kościołowi, który ukazuje miłość Chrystusa wszystkim, kimkolwiek są".

Chrześcijański magazyn "Christian Today" podaje, że Faull jest zdeklarowaną głosicielką chrześcijaństwa inkluzywnego dla osób LGBTQ. Nowa biskup w przeszłości krytykowała "potworną postawę Kościoła wobec związków jednopłciowych".

Kościół Anglii nie pozwala swoim członkom i członkiniom udzielać ślubów parom jednopłciowym ani błogosławić ich związków. Mogą jedynie przeprowadzać nieformalne modlitwy. (queer.pl)

Arcybiskup Canterbury Justin Welby przyznał, że homoseksualiści zostali "okrutnie potraktowani" przez Kościół anglikański. Liberalni duchowni naciskają na bardziej akceptujące stanowisko wobec par jednopłciowych, podczas gdy tradycjonaliści chcą, by Kościół trzymał się nauk, że homoseksualizm jest "nienaturalny". (The Guardian)

W obliczu homofobii religijnej, nawet w naszym kraju dla wielu bycie wierzący dla wielu myślą jest sprzeczne byciem homoseksualną osobą. Them ich klip z osobami queer że nie jest złego byciem inną orientacji seksualnej i byciem wierzącym.

Kilkaset osób zebrało się w niedzielny wieczór w Clifton United Methodist Church, by podzielić się wiadomością po kradzieży w biurze pastora. Ten pastor, wielebny David Meredith, uważa, że kradzież była przestępstwem z nienawiści, ponieważ z powodu jest gejem. Meredith jest z mężem Jimem od prawie 30 lat.

"Przyszli do mojego biura, rozejrzeli się i znaleźli dwie rzeczy, które chcieli." - powiedziała Meredith. Złodziej wziął papiery święceń Meredith i dyplom seminarium. Ale ludzie wielu różnych wyznań spotykali się w niedzielę, aby wysłuchać kazania przeciwko nienawiści. (wcpo)

Katedra Hope

Pełni Ducha - 1. Dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego - A myśmy otrzymali nie ducha świata, lecz Ducha, który jest z Boga, abyśmy wiedzieli, czym nas Bóg łaskawie obdarzył. (1 Kor 2,12)

Kościół św Stanisława Kostki w St. Louis

Rozważanie na temat fragmentu Dziejów Apostolskich 20,35 księdza prezbitera Tomasza Puchalskiego z Reformowanego Kościoła Katolickiego w Poznaniu.

Kościół Middle Church

Metropolitan Community Church Toronto Kanada

Metropolitan Community Church of Washington DC

Sunshine Cathedral

Metropolitan Community Church Cathedral SunCoast, Floryda

Metropolitan Community Church

Audiencja Generalna Ojca Świętego Franciszka

Tagi: religia
12:01, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Krakowie pierwszy raz od kiedy organizuje nabożeństwo ekumeniczne z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii, Bifobii i Transfobii. Fundamentaliści chrześcijańscy zaatakowali i to też od innej parafii Ewangelicko-Augsburska w Gdańsku.

Paweł Bartosik z Ewangelicznego Kościoła Reformowanego w Gdańsku, który ostatnio wyraził sprzeciw wobec "równościowych" inicjatyw w swoim mieście.

Na swoim blogu zachęca "bliźnich ze środowisk LGBTQ" do tego, by "dołączali do grup polskich chrześcijan zgromadzonych w chrześcijańskich Kościołach głoszących wiernie Boże Słowo", bowiem znajdą tam "zachętę do życia w czystości, duszpasterskie wsparcie, modlitwę i wskazówki do walki z grzechem".

Zwracając się do "bliźnich z Kościoła ewangelicko-augsburskiego" stwierdza, że wspólnot akceptujących związki homoseksualne nie można określać mianem "Kościół".

"Proszę, wróćcie do nas - protestantów wiernych Biblii oraz dziedzictwu reformacji. Będzie nam Was brakowało" - apeluje.

Przypomina także osobom z innych Kościołów, że Biblia wymaga ucieczki od grzechów seksualnych nie tylko od homoseksualistów, ale od wszystkich zgodnie z fragmentem Ewangelii Łukasza 13,2-3:

Pastor sprzeciwia się politycznej poprawności i postuluje, by słowo "homofobia" zostało sklasyfikowane jako "mowa nienawiści". (chnnews)

Smutne co ten pastor wypowiada, obraża wiele swoi braci i sióstr z kościołów nie popatrzy w morzę bałtyckie kraje Skandynawskie gdzie równość małżeńska jest w kościoła. Nawet w Szwecji lesbijka i kobieta biskupem kościoła Luterańskiego Eva Brunne.

W Polsce nie tylko problem homofobią w kościołach chrześcijański od katolicki po ewangelicki ale też seksizm. Kilka lat temu ewangelicy polscy powiedzieli nie kobietom, dotyczące świeceń kapłański.

Obraża kościoły które uznają związki jednopłciowe, coraz więcej ostatnio nawet Nowozelandczycy Anglikanie powiedzieli tak. Nazywa homofobie nienawiścią mową, może nie posłucha Arcybiskupa Desmonda Tutu, nazywa wprost "Homofobia zbrodnia przeciw ludzkości".

Cytuje jednego fanatycznego pastora wmawia się że to większość nie jest wielu cudowny chrześcijan. Parafia Ewangelicko-Augsburska w Krakowie to nie jest pierwszy raz ale co rok jest organizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii, Bifobii i Transfobii.

Chrześcijaństwo jest różnorodne jest wiele miłości, że jakiś tak pastor/ksiądz obraża wmawia "homoseksualizm jest chorobą", "grzechem" miliony chrześcijan nie wierzy w to. Wiedzą jaka prawda, smutne że wiele duchowny i chrześcijan, nie chce poznać prawdy żyją czasach smutny i zacofany.

Gdy twój kościół/parafia nie akceptuje cie do poszukaj innego, są tysiące kościoły możesz być sobą. Nie warto martwić się po jakiś ksiądz/pastor mówi że jesteś "chory" czy "grzeszny".

Przykład 84-letnia babcia geja oświadczyła w oficjalnym liście, że odchodzi z Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego, bo nie może zaakceptować homofobii pastora. W Polsce powinno brać przykład od tej babci, idź i znajdź inny kościół/parafia gdzie będzie sobą.

Rzecz ma miejsce w Niemczech. 7 kwietnia br. telewizja NDR wyemitowała tam reportaż o stosunku kościołów protestanckich do osób LGBT. Pastor Gero Cochlovius z Dolnej Saksonii zaprezentował swój pogląd na ten temat, czyli m.in. „zgodnie z Biblią praktykowanie homoseksualizmu i ten styl życia są ciężkim grzechem”. Proponuje „leczenie”.

Pani Marie napisała w swym liście do kościoła m.in.: „Szanowni Państwo, piszę do Was z bardzo osobistych powodów, ponieważ właśnie zrezygnowałam z członkostwa w Kościele Ewangelicko-Luterańskim. Nazywam się Marie (…), mam 84 lata i tuż po urodzeniu zostałam ochrzczona, więc przez całe niemal życie przynależałam do wspólnoty luterańskiej. Mam teraz dwóch wnuków o orientacji homoseksualnej, którzy mieszkają niedaleko mnie i widzę, jak żyją. Obaj żyją w szczęśliwym, długotrwałym związku pełni oddania dla siebie. Zajmują się przy tym mną i pomagają w codziennych sprawach. Zawsze mogę na nich polegać”.

Dalej Marie pisze: „(Wypowiedzi pastora Cochloviusa) pokazują inne rozumienie miłości i związku, niż ja to widzę z mojej perspektywy wiary chrześcijańskiej. Traktują homoseksualistów jako grzeszników i proponują „leczenie”, co jest nieodpowiedzialne i może prowadzić młodych ludzi do destabilizacji i zagubienia. Czy takie są wartości chrześcijańskie? (…) Czy Pan Cochlovius nie nauczył się niczego z naszej historii? Czy na pewno ma w pamięci Żydów, Romów, homoseksualistów i nieuleczalnie chorych skazywanych na prześladowania i śmierć? Jeżeli jest Bóg, w którego wierzymy, to stworzył on ludzi takimi, jakimi są”.

Marie dodaje też, że nie porzuciła wiary, nadal będzie się modlić w domu i tęskni za tym, by Kościół zareagował oburzeniem na tego typu postawy. (Replika)

Badanie dotyczące związku między samobójstwem wśród młodzieży LGB, a nauczaniem religii, które nie wspiera ich tożsamości.

Badania opublikowane w zeszłym miesiącu w American Journal of Preventative Medicine podkreśliły znaczący związek między nauczaniem religijnym przeciwko LGBT, a samobójstwem u młodzieży LGB, której religia jest dla nich ważna.

Jeden ze współautorów badania, John R. Blosnich, powiedział HuffPost, że grupy religijne anty-LGBT mogą być bardzo szkodliwe. Powiedział: "Grupy religijne, które stygmatyzują osoby LGBT, powinny być świadome potencjalnych szkód, jakie mogą wyrządzić jednostce i ich rodzinom, a także szkód, jakie wyrządzają one sobie jako organizacji." - PinkNews.

Bartosz Makuch - Ewangelicki.pl warto przypomnieć słowa. Niestety – jak to się dość często w historii zdarzało – religijni fundamentaliści nie akceptują konsensusu środowisk naukowych. Zdaje się, że o wiele łatwiej jest im zdać się bezrefleksyjnie na teorie spiskowe. Mogę się tylko domyślać, że przyczyną tego jest silny związek z pewnym wyobrażeniem chrześcijaństwa, jaki te osoby mają.

Jeśli zatem ktoś wierzy w literalną nieomylność Biblii, a wiara jest dla tej osoby rzeczą najważniejszą, to prawdopodobnie bez wahania odrzuci „ludzkie słowo”. Warto więc w pierwszej kolejności zastanowić się nad tym, co Pismo Święte i tradycja teologiczna mogą nam na temat homoseksualizmu powiedzieć.

Podczas dyskusji na ten temat używa się najwyżej sześciu z ponad trzydziestu pięciu tysięcy wersetów Pisma Świętego. Pierwszym z nich jest historia kończąca się zniszczeniem Sodomy i Gomory z 1 Mż 19,1-29. Sam tekst nie dotyczy zachowań homoseksualnych, ale upadku moralnego mieszkańców owych miast. W biblijnej przypowieści pojawia się co prawda aluzja do seksualnego wykorzystania mężczyzn przez innych mężczyzn, lecz chodzi w tym przede wszystkim o poniżenie gości.

Warto nadmienić, iż żadne znane nam starożytne interpretacje żydowskie tego fragmentu nie odnoszą „grzechu Sodomy” do aktów homoseksualnych, a raczej do wystąpienia przeciwko prawu gościnności. Samo Pismo Święte jasno wyjaśnia znaczenie tego pojęcia tak: „Oto winą Sodomy, twojej siostry, było to: wzbiła się w pychę, miała dostatek chleba i beztroski spokój wraz ze swoimi córkami, lecz nie wspomagała ubogiego i biednego” (Ez 16,49). Ten fragment z Księgi Rodzaju obecnie przestał być wykorzystywany w dyskusji nawet przez konserwatywne środowiska kościelne.

Kolejne wersety – 3 Mż 18,22 i 20,13 są częścią kodeksu świętości, czyli zbioru przepisów prawnych prezentujących wymogi ortodoksji antycznego judaizmu. Warto zauważyć, że 3 Mż 18,22 potępia jedynie „aktywną” stronę stosunku homoseksualnego, a 3 Mż 20,13 już obie strony. Można zadać sobie pytanie o tę różnicę. Czy zatem zwyczajnie mamy do czynienia z zaostrzeniem lub rozluźnieniem przepisu w jakimś odstępie czasu, czy może oba teksty odnoszą się do innych sytuacji?

Wiemy na pewno, że popularną metodą poniżania pokonanych wrogów w starożytnym Bliskim Wschodzie było seksualne wykorzystywanie mężczyzn poprzez umieszczenie ich w pozycji biernej, w pozycji kobiety – miało to być ogromnym upokorzeniem. Możemy być relatywnie pewni, że Pismo Święte potępia właśnie taki sposób rozprawiania się z wrogiem. Z drugiej strony wiemy też, że dla starożytnych Żydów nasienie stanowiło źródło życia. Być może dobrym przykładem jest tutaj historia Onana z 1 Mż 38,8-10, który został ukarany przez Boga śmiercią za niechęć zapłodnienia Tamar i – według interpretacji promowanych przez kościelnych konserwatystów (moim zdaniem w tym wypadku błędnych) – za wylewanie swojego nasienia.

W świecie konserwatywnej etyki judeochrześcijańskiej wszystkie stosunki seksualne nieprowadzące do poczęcia (więc także homoseksualne) są grzeszne. Marnowanie nasienia jest uważane za jeden z większych grzechów przez kabalistyczny judaizm (1). Warto jednak zastanowić się nad aktualnością tych przepisów w dzisiejszym świecie, w którym nasze Kościoły zaakceptowały pozytywną rolę antykoncepcji.

Nowotestamentowe teksty, które mogą dotyczyć homoseksualizmu, pochodzą z literatury Pawłowej (a w przypadku 1 Tm – deuteropawłowej). Trzeba wskazać, że część etycznych poglądów apostoła Pawła przestała być uważana za aktualną (jak np. stosunek do państwa, rola kobiet), a on sam sprzeciwiał się jednemu z najbardziej fundamentalnych przepisów Prawa – obrzezaniu (Ga 2,3; 5,2-3; 6,12-15). W 1 Kor 7,1-40 Paweł wskazuje, iż małżeństwo jest rodzajem „zła koniecznego”, które pomaga powstrzymywać nierząd, choć według niego najlepiej jest się nie pobierać.

Z kolei wersety z Rz 1,26-27 zazwyczaj są siłą wyrywane z kontekstu. Ten wskazuje na to, że pierwszy rozdział tego listu nie jest wykładem Pawłowej etyki, a raczej opisaniem zepsutego świata – tj. opisaniem stanu faktycznego. Możemy być pewni, że odnosi się on do zastanej przez apostoła kultury świata rzymskiego, a w przypadku tych dwóch wersetów do stosunków homoseksualnych będących popularną praktyką heteroseksualistów w tamtym miejscu i czasie.

Filologicznie należy zwrócić szczególną uwagę na fakt, że Rz 1,1-17 to wstęp kończący się stwierdzeniem, iż usprawiedliwienie jest dostępne dla wszystkich sprawiedliwych. Fragment Rz 1,18-32 jest wyżej wymienionym opisem upadłości świata i odstępstwa od Bożego prawa.

Część egzegetów zauważa, że szczególnie ciekawym jest wystąpienie wołacza w Rz 2,1. Może on świadczyć o podjęciu dialogu z poprzednim fragmentem. Co ciekawe, werset ten wskazuje na to, że osoba stawiająca się w roli sędziego (por. poprzedni fragment) zostaje potępiona tak samo, jak osoby przez nią potępione. Znane były formy literackie dialogu, w którym przedstawiane były różne opinie wypowiadane przez niedookreślonych mówców – czy słowa z Rz 1,26-27 są częścią takiej formy i w dodatku zostają potępione w Rz 2,1?

Dwa ostatnie fragmenty: 1 Kor 6,9-10 i 1 Tm 1,9-10 należy rozważać razem i wskazać na to, że kluczowe w tej dyskusji słowo arsenokoitai występuje w całej dostępnej nam literaturze starożytnej tylko w tych dwóch miejscach, stąd niejasne jest jego znaczenie. Biblia warszawska tłumaczy je jako „mężołożnicy”.

Arsenokoitai jest zlepkiem wyrazów oznaczających „mężczyznę” i „łóżko”. Tłumaczyć je można dosłownie jako „leżący z mężczyznami”. Pozostaje jednak całkowicie nierozwiązanym, czy jest to neologizm Pawła stworzony przez dosłowne przetłumaczenie hebrajskiego sformułowania odnoszącego się do jednorazowych stosunków homoseksualnych, czy też dotyczy (co bardziej prawdopodobne w świecie helleńskim) męskiej prostytucji. A przecież podobne zlepki nie zawsze mają jakikolwiek związek z wyrazami, które się na daną całość składają. Na przykład angielskie słowo to understand (rozumieć) nie ma nic wspólnego z byciem „pod” (under), ani ze staniem (to stand). Jest to więc poważny problem egzegetyczny.

Widzimy więc, że autorytatywne i jasne stwierdzenie tego, co Biblia mówi na temat homoseksualizmu nie jest takie proste. Pewni możemy być jedynie tego, że wyżej wskazane wersety nie dotyczą orientacji homoseksualnej, a raczej określonych aktów płciowych wykonywanych w konkretnych sytuacjach. Ciężko jest przecież oczekiwać, że ludzie sprzed kilku tysięcy lat mieliby zbieżne z naszym rozumienie seksualności człowieka. Możemy jednak z pewną dozą pewności powiedzieć, że owe jednorazowe akty zostają potępione w kodeksie świętości i być może w 1 Kor/1 Tm, choć nie wiemy, jaka może być geneza potępienia tych stosunków.

Na marginesie dodam tylko, że warto pochylić się nad spojrzeniem wzbogaconym przez perspektywę psychologii genderowej. Potrafi ona naświetlić motywacje stojące za niektórymi potępianymi przez Biblię stosunkami homoseksualnymi z punktu widzenia współczesnej wiedzy.

Oczywiście pojawia się pytanie o to, na ile te konkretne przepisy etyczne dotyczą nas dziś. Jeśli chcemy literalnie trzymać się biblijnej etyki, musielibyśmy także zabijać czarownice (2 Mż 22,17) i nieposłuszne dzieci (5 Mż 21,18-21 i in.), a małżeństwo spłycić do transakcji handlowej. Także w przypadku gwałtów i wówczas skazywać kobietę na życie z gwałcicielem (2 Mż 22,16-17; 5 Mż 22,28-29).

Oczywiście nikt, mam przynajmniej taką nadzieję, owych przepisów nie ma zamiaru wprowadzać w życie – czasem ze względu na wytłumaczenie egzegetyczne, czasem ze względu na postęp cywilizacyjny. Pismo Święte nie jest podręcznikiem do nauk przyrodniczych, choć niekiedy usiłuje się mu nadać taką wartość. Wydaje mi się, że fundamentalizm skrypturalny (podejście reprezentowane przez m.in. faryzeuszy i uczonych w Piśmie) opiera się na absurdalnym przekonaniu o ludzkiej możliwości zrozumienia woli Bożej i fałszywym wrażeniu świętości. Stoi to w sprzeczności do faktycznej sytuacji braku jakiejkolwiek nadziei na „dobre” życie, w której wszyscy się znajdujemy. Wymusza ona całkowite zdanie się na Bożą łaskę.

Przecież Prawo człowieka zmusza, podczas gdy miłość pozyskuje! Chrystus zdecydowanie wychodził poza bariery nakładane przez martwe Prawo, kładąc szczególny nacisk na miłość, braterstwo, niesienie pomocy i skupienie na bliźnim jako równej – na tak wielu poziomach – osobie.

Musimy pamiętać, że „nie masz Żyda ani Greka, nie masz niewolnika ani wolnego, nie masz mężczyzny ani kobiety; albowiem wy wszyscy jedno jesteście w Jezusie Chrystusie. A jeśli jesteście Chrystusowi, tedy jesteście potomkami Abrahama, dziedzicami według obietnicy” (Ga 3,28-29) – wszyscy zatem jesteśmy równi, żyjemy w czasach ostatecznych, a Chrystus powołał nas do ducha łagodności i pokory (Mt 11,29) w braterstwie. Czemu więc wykluczamy miłujących Boga chrześcijan?

Musimy pamiętać, że wszystkie nakazy i zakazy winny być wyjaśniane z perspektywy przykazania centralnego – królewskiego przykazania miłości bliźniego. Zapominamy też często, że etyka ma znaczenie przede wszystkim wewnętrzne – ma kształtować każdego z osobna, a nie być powodem potępienia i nietolerancji.

Mimo tego część literatury tematu, np. bodaj jedyna dostępna na polskim rynku chrześcijańska książka na ten temat (D. Glesne, „Homoseksualizm”) oprócz podania przekłamań i fałszów dotyczących biologicznej i psychologicznej strony homoseksualizmu, nazywa zachowania homoseksualne wprost grzechem. Jednak pobieżne rozumienie grzechu prezentowane przez autorów takich publikacji ucieka od jego rozumienia teologicznego.

Grzech w kategoriach religioznawczych odnosi się do wykroczeń przeciwko normom danej religii. Podobnie grzech rozumie Stary Testament: to odejście od ortodoksji i sprzeciwienie się Bożej woli. Nowy Testament pogłębia takie rozumienie grzechu i podkreśla oskarżycielską rolę Zakonu i beznadziejną sytuację człowieka, który żyje poza obszarem Bożej łaski.

Tomasz z Akwinu grzech rozumiał jako odwrócenie się od niezmiennego dobra, którym jest Bóg. Luter natomiast dokonał wielkiego zaostrzenia pojmowania grzechu w teologii. Każdy grzech jest śmiertelny (za każdy zasługujemy na śmierć). Grzech jest we wszystkim, co robi człowiek, także w „dobrych uczynkach”, w których przecież znajduje się egoistyczny pierwiastek.

Trzeba też powiedzieć wprost: małżeństwo dla protestantów nie jest sakramentem, a stan małżeński nie jest szczególnie wywyższony. Ceremonia ślubu także nie jest dla nas istotna do określenia ważności takiego związku. Wynika ona raczej z tradycji społecznych – w celu podjęcia odpowiedzialnej decyzji o zawarciu takiego związku para powinna jeszcze przed ślubem żyć ze sobą w wierności i miłości. I de facto – na poziomie emocjonalnym – być małżeństwem. Ślub kościelny ma jedynie potwierdzać stan faktyczny.

Kryteria oceny tego, czy dany związek jest małżeństwem, są stricte wewnętrzne. Weźmiemy pod uwagę miłość, wierność, oddanie i życie chrześcijańskie, niekoniecznie zaś ceremonię, wynikającą z ludzkiego, a nie Boskiego ustanowienia. Ze względu na grzech Kościoły ewangelickie dopuszczają rozwody. W świetle Nowego Testamentu małżeństwo wynika tylko i wyłącznie z ludzkich potrzeb, które nie mają przełożenia na życie wieczne (Mk 12, 25).

Samo rozumienie małżeństwa ewoluowało w tradycji judeochrześcijańskiej. W Starym Testamencie zawieranie małżeństwa wynikało z Bożego ustanowienia (1 Mż 1,28), w praktyce zaś (w bardzo dużym uproszczeniu) było połączeniem transakcji handlowej między panem młodym a teściem. Panna młoda stanowiła przedmiot umowy, a akt defloracji decydował o zawarciu związku. Początkowo nie towarzyszyły temu specjalne ceremonie publiczne.

Chrześcijaństwo pierwszych wieków nie zna szerszej teologii małżeństwa, ani tym bardziej żadnych ceremonii. Dopiero w Rzymie, ok. IV wieku bardziej pod przymusem niż z własnej woli chrześcijanie przejęli pogańskie ryty zawierania ślubów (stąd np. pochodzi tradycja welonu), które dostosowywali do swojej wiary. Do tamtego momentu chrześcijańskie małżeństwo to po prostu dwójka ludzi żyjących ze sobą w wierności i miłości bez zaślubin jako aktu społecznego.

Sam Kościół raczej nie interesuje się przez większość swojej historii małżeństwem. Około VI wieku formułuje dogmat i uznaje małżeństwo za sakrament udzielany przez parę samej sobie (do tej pory jest to aktualne w Kościele rzymskokatolickim) w akcie pożycia, gdzie duchowny lub ceremonia nie są potrzebne. Aż do XI wieku ceremonia zaślubin była całkowicie świecka. Dopiero potem ślubów zaczął udzielać duchowny, ale przed kościołem. Od XIV wieku ceremonia zaślubin odbywa się w świątyni z udziałem duchownego.

Owe fakty mogą wskazywać na to, że para homoseksualna żyjąca w miłości i wierności w związku niesformalizowanym może zostać uznana za małżeństwo. Trzeba jednak przyznać, że aktualnym problemem duszpasterskim jest recepcja także heteroseksualnych związków nieformalnych, które bywają trwałe i nieraz bardziej udane od małżeństw sformalizowanych, lecz marginalizowane i przez niektórych potępiane. Potrzeba odpowiedzialnej i szerokiej dyskusji w tym temacie.

Wiedząc, że homoseksualne siostry i homoseksualnych braci Bóg stworzył takimi, jakimi są (Jer 1,5), wydaje się niepojęte, dlaczego mieliby zostać losowo obciążeni dodatkowym grzechem. Jeżeli nie odwracają się od Bożej łaski (co jest istotą grzechu), to nie możemy ich oskarżać o błądzenie! Więcej: w Przypowieści o Talentach czytamy: „Zaprawdę powiadam wam, cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych moich braci, mnie uczyniliście” (Mt 25,40). Jeżeli więc naszymi słowami obrażamy bliźnich, a niektórych z wierzących świadomie lub nie doprowadzamy do zwątpienia i odejścia z Kościoła – jak to bardzo często dzieje się z homoseksualnymi wiernymi słyszącymi nieustanne potępienia – to zobaczmy, jak wielka jest nasza wina, skoro taką samą nietolerancję i te same obelgi skierowaliśmy tym samym w stronę Zbawiciela!

Powtarzanie „nie potępiamy grzesznika, tylko grzech” jest całkowitym fałszem i nieudolną próbą podreperowania stanu własnego sumienia. Oczywistym jest, że jeśli ktoś będzie słyszał w kółko, że jego natura – to, jakim jest od urodzenia – jest potępienia i piekła godnym złem, odbierze to personalnie i będzie czuł się poważnie skrzywdzony. (...)

Szczególnie trudne wyzwanie leży przed duszpasterzami, którzy muszą rozgoryczonych nietolerancją homoseksualnych wiernych przekonywać do tego, iż Bóg ich kocha, i że mają swoje miejsce w Kościele. Przecież „jeśli kto miłuje Boga, do tego przyznaje się Bóg” (1 Kor 8,3)!

Niektóre sytuacje aż wołają o pomstę do nieba. Poglądy fundamentalistycznych konserwatystów dotarły m.in. do Afryki, gdzie młoda dyskusja na temat homoseksualizmu, dzięki skrajnym opiniom dochodzącym z Europy i Ameryki, osiągnęła już więcej niż żenująco niski poziom. Doszło nawet do tego, że duchowni protestanccy z USA (Scott Lively, Caleb Lee Brundidge i Don Schmierer) pojechali do Afryki głosząc, że homoseksualizm niszczy moralny kręgosłup społeczności oraz – do czego się przyznali – byli świadomymi współautorami ustawy nakładającej na homoseksualistów w Ugandzie karę śmierci!

Argumenty używane w tamtejszej propagandzie są absurdalne. Jeśli nie wpaja się ludziom obleśnych i wyssanych z palca wyobrażeń tego, co rzekomo homoseksualiści robią ze sobą, to udowadnia się ich grzech za pomocą pseudonaukowych eksperymentów. Należy powiedzieć stanowczo dość! To nie są czyny godne uczniów Jezusa. Nawet jeśli nie głosimy tak potępienia godnych pomysłów, musimy brać odpowiedzialność za to, co przekazujemy młodym Kościołom w rozwijających się krajach świata, gdyż wina za skutki tych działań spoczywa w pierwszym rzędzie na nas.

Podobnie jest z tzw. terapiami reparatywnymi, które mają na celu zmianę orientacji seksualnej człowieka. Nie tylko zostały one zdecydowanie potępione jako występek przeciwko ludzkości przez rzesze psychiatrów, psychologów i terapeutów, ale na bieżąco wychodzą na jaw kolejne świadectwa osób zaangażowanych w ten proceder wyznających, że jest to zwykłe oszustwo.

Wiedzie to wszystko nieuchronnie do wniosku, że Pismo Święte przez wieki było wykorzystywane przez szczególnie konserwatywnych chrześcijan do niesienia bólu, zniszczenia i śmierci, kiedy z panicznej obawy przed zmianami bronili zaciekle wojen, niewolnictwa, segregacji rasowej, podporządkowywania kobiet mężczyznom, pozbawiania praw obywatelskich mniejszości seksualnych. Biblią podpierano Holocaust, Apartheid i Wojny Krzyżowe. Wiara nakazuje stwierdzić, że jest to wina człowieka, a nie Pisma. Przecież przykazania „nie zabijaj” i „nie będziesz sądzić” albo „czyń innym tak, jakbyś chciał, aby tobie czyniono”, zachowują swą moc.

Przecież to nie jest tak, że zaakceptowanie trwałych, wiernych i przepełnionych miłością związków homoseksualnych jest przyzwoleniem na nierząd i upadek moralny. Homoseksualne związki w żaden sposób nie wpływają na małżeństwa heteroseksualne. Tolerancja takiej odmienności nie sprawi przecież, że więcej ludzi stanie się nagle homoseksualistami. (...)

Potrzebujesz pomocy? Wiele grup wspiera czy KPH, Lambda, Wiara i Tęczy. "U nas zawsze możesz liczyć na przyjaznych ludzi, ciepło i dobre słowo. Możemy też umówić się indywidualnie, porozmawiać przez telefon lub korespondować przez internet. Chętnie poświęcimy dla Ciebie nasz czas. Jeśli okaże się, że potrzebujesz specjalistycznej pomocy, to w miarę możliwości spróbujemy doradzić Ci, do kogo warto się zwrócić. Jeśli więc jest Ci w życiu pod górkę, to u nas zawsze znajdzie się ktoś, kto Cię wysłucha i spróbuje pomóc. Zapraszamy gorąco!" Adresy mailowe i numery telefonów na stornie Wiary i TęczyKPH, Lambda WarszawaTransFuzja.

Zjednoczony Kościół Chrystusa (United Church of Christ) w USA w 2006 roku ks. dr Neil Cazares-Thomas przyjął parafię Katedra Nadziei, która powstała w 1970 r. w Dallas w Teksasie. Ksiądz Neil jest żonaty ma męża Isaiah Thomas-Cazares wychowują córeczkę Sofię.

"Wasza miłość do siebie nawzajem jest błogosławieństwem dla nas wszystkich, ponieważ jest odbiciem Bożej miłości do tego świata." Podczas ślubu Matta i Justina w kościele św. Jana na Lafayette Square, który jest kościołem po drugiej stronie ulicy od Białego Domu, do którego uczęszczają wszyscy prezydenci USA. Kościół należy do episkopalnego zgromadzenia, który uznaje równość małżeńską.

Chrześcijanie na marszach/paradach równości

Ksiądz James Martin wystąpił wysłał wiadomość do Euroforum - Grup Chrześcijańskich LGBT które tym roku organizuje Włochy. Ksiądz Martin jest autorem książki "Budowanie mostu". W jaki sposób Kościół katolicki i społeczność LGBT mogą wejść w relację w szacunku, współczucia i wrażliwości.

Matka katoliczka i syn homoseksualista - droga akceptacji

Były przywódca eks gej Exodus Alan Chambers, który nawet przeprasza za kłamstwa które mówił że homoseksualizm jest chorobą.

Byli pacjencji tak zwane wyleczenia z homoseksualizmu, mówią jaką mają traumę przez fundamentalistów chrześcijański.

Można być osobą LGBT i chrześcijaninem

 Kampania „Przekażmy sobie znak pokoju”, że nic złego jest byciem LGBT można być chrześcijanin i LGBT.

Pastor prezbiteriański i gej David Norse, opowiada swojej drogi bycia sobą

Być katolikiem i LGBT to nic złego można żyć normalnie, nie słuchać co biskupi źli mówią, trzeba żyć sobą być osobą LGBT i wierzącym katolikiem.

Conor McGinn, poseł brytyjski który urodził się w Irlandii Północnej, ale obecnie reprezentuje St Helens North w północnej Anglii, opisał się jako praktykujący katolik i powiedział że Bóg akceptuje projekt ustawy równość małżeńska w Irlandii Północnej.

Dodał, że nie miał problemu z pogodzeniem poparcie dla małżeństw homoseksualny z swoją wiarą. "Pytano mnie, czy zważywszy na pozycję hierarchii kościelnej, kłóci się to z wiarą mojej osoby. Powiem to delikatnie i mam nadzieję jak najlepiej: Bóg, którego znam, jest miłością, współczuciem. Pokazuje to innym, w obronie marginalizowanych i tych, którym odmówiono swoi praw, wierzę, że żyję przesłaniem ewangelii podczas tego Wielkiego Tygodnia".

Poznaj duchownych LGBTQ którzy walczą i chcą zmienić swoje religie od wewnątrz. Trójka rozmówców gej ksiądz katolicki Fred Daley, rabin gej Joshua Lesser i Episkopatu duchowna Winnie Varghese - mówili o podwyższonym znaczeniu walki nie tylko o prawa osób LGBT, ale o prawa wszystkich zmarginalizowanych ludzi w obecnym klimacie politycznym.

Klip muzyczny Trey Pearson - Silver Horizon. Chrześcijański piosenkarz Trey przyszedł długą drogę akceptacji siebie i własną seksualnością. Wychowywał się w domu, bardzo religijnym, gdzie mówiono że homoseksualizm jest zły.

Choć jeszcze jako piosenkarz grupy Everyday Sunday i był żonaty z kobietą i ma dwoje dzieci. Mimo ujawnił się rodzina jego wspiera, była żona też, dostał od wielu wiele wsparcia i akceptacji. W klipie Trey'a napisał Stephen Cone, film opowiada o 17-letnim synu pastora, który godzi się z własną seksualnością, całuje w kościele z chłopakiem.

Pastor Rich na temat "Kiedy Jezus spotkał homoseksualnego mężczyznę"

Manifestacja pod hasłem "Zapal znicz dla Kacpra" w Lublinie

Tagi: LGBT religia
12:01, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Para gejów Eduardo i Juan Carlos ślub w Jalisco Meksyku

Ślub pary gejów Alex i Haven w Nowym Jorku

Tagi: love
12:00, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

 

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

 

Post udostępniony przez Cheyenne Jackson (@mrcheyennejackson)

 

Post udostępniony przez Miłość Nie Wyklucza (@miloscniewyklucza)

 

Post udostępniony przez Miłość Nie Wyklucza (@miloscniewyklucza)

 

Post udostępniony przez Justyna (@b3q27)

 

Post udostępniony przez Evva (@eewwaa_s)

 

Post udostępniony przez Evva (@eewwaa_s)

 

Post udostępniony przez Evva (@eewwaa_s)

 

Post udostępniony przez Evva (@eewwaa_s)

 

Post udostępniony przez Bał Zyn (@balzyn)

 

Post udostępniony przez Maja Kurdybowicz (@pelargonia_hater)

 

Post udostępniony przez Tomasz Szewczyk (@tomek_szewc)

 

Post udostępniony przez Żemli (@zemliii)

 

Post udostępniony przez @queer.pl

 

Post udostępniony przez Queerowy Maj (@queerowymaj)

 

Post udostępniony przez KaDo (@kadotv)

 

Post udostępniony przez Dustin Lance Black (@dlanceblack)

 

Post udostępniony przez Greg Berlanti (@gberlanti)

 

Post udostępniony przez Nyle DiMarco (@nyledimarco)

 

Post udostępniony przez Brad Goreski (@bradgoreski)

 

Post udostępniony przez Ooh Aah Invitations (@oohaahinvitations)

 

Post udostępniony przez Leon A. Hazel (@iamagrower)

 

Post udostępniony przez People Magazine (@people)

 

Post udostępniony przez Partia Zieloni (@partia_zieloni)

 

Post udostępniony przez Matwin Roberts (@matwinr)

 

Der CSD Leipzig gibt sich in diesem Jahr besonders kämpferisch - und zeigt dies auch in einem sehr gelungenen Plakat.http://queer.de/b?2267 #csdleipzig #csd #stonewall #queer #lgbt #schwul #lesbisch #csd2018 #pride

Post udostępniony przez queer.de (@queer.de)

Tagi: instagram
12:00, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
sobota, 19 maja 2018

zdjęcie Cannes Festival 

Cannes 2018: Paweł Pawlikowski otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię. Niestety, Złota Palma nie została przyznana "Zimnej Wojnie". W tym roku lepsi byli Japończycy z filmem "Manbiki Kazoku" ("Shoplifters") Hirokazu Koreedy.

Paweł Pawlikowski otrzymał Złotą Palmę za najlepszą reżyserię podczas 71. Festiwalu Filmowego w Cannes. To wyjątkowe wyróżnienie dla Polaka, który swoją statuetkę odebrał z rąk przewodniczącej jury - Cate Blanchett. Paweł Pawlikowski dedykował nagrodę nieżyjącemu już Januszowi Głowackiemu, z którym tworzył scenariusz do "Zimnej Wojny".

Złota Palma oraz nagrody indywidualne przyznawane są podczas ceremonii zakończenia festiwalu odbywającego się we Francji - na Lazurowym Wybrzeżu - już po raz 71. Jury przewodniczyła dwukrotna laureatka Oscara -  aktorka Cate Blanchett. To 12. kobieta w historii, która pełni tę funkcję - Gazeta.pl

Tagi: Ploty
22:42, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Szósty w linii do brytyjskiego tronu 33-letni książę Harry i 36-letnia amerykańska aktorka Meghan Markle wezmą dziś ślub na zamku w Windsorze. Ceremonia rozpocznie się o godzinie 13 czasu polskiego i będzie poprzedzona uroczystym przyjazdem członków rodziny królewskiej i pary młodej do kościoła.

Jak poinformował w sobotę Pałac Buckingham Harry otrzyma tytuł księcia Sussex, a także Earl of Dumbarton i Baron Kilkeel. Meghan Markle po ślubie zostanie mianowana księżną Sussex.

W ceremonii w kościele łącznie weźmie udział około 600 osób, w tym Elton John i około 30 członków rodziny królewskiej na czele z królową Elżbietą II. Przysięgi małżeńskie odbierze od pary arcybiskup Canterbury Justin Welby, a kazanie wygłosi biskup amerykańskiego kościoła episkopalnego Michael Curry.

Biskup Michael Curry, jest znany też z tego że z pierwszy osób błogosławił małżeństwa homoseksualne w Północnej Karolinie, który jest znienawidzony przez konserwatystów z swoje poparcie dla LGBT.

Książę Harry i Meghan Markle, wiele razy wspierali LGBT miedzy innymi podczas spotkanie z delegatami z Commonwealth Youth Forum wspierali wysiłki na rzecz dekryminalizacji homoseksualizmu na całym świecie.

Para odwiedziła też fundację HIV Terrence Higgins Trust, w której spotkał się z osobami żyjącymi z HIV. W lutym książę spotkał się z graczami z jednego z największych gejowskich klubów rugby w Wielkiej Brytanii. Pochwalił się także "niesamowitą" pracę charytatywnych dzieci transseksualnych Mermaids.

Kiedy studiując w Illinois najlepszym przyjacielem Meghan na uniwersytecie był gej Larnelle Quentin Foster. Meghan, oprócz bycia aktorką, była także wiele działa na rzecz organizacji charytatywnych na całym świecie.

Żołnierz gejowski służący w armii brytyjskiej twierdzi, że książę Harry uratował go przed atakiem homofobicznym. James Wharton, który służył w armii brytyjskiej przez dziesięć lat.

Coroczna nagroda przyznawana przez brytyjski magazyn gejowski Attitude. Harry był wyjątkowym gościem honorowym w październiku zeszłego roku, kiedy pojawił się, aby przyjąć nagrodę pośmiertnie przekazaną dla swojej matce, księżnej Dianie.

Książę Harry podąża śladami matki dotyczące pracy z organizacjami charytatywnymi. Ale dokładniej, z jej aktywnością związaną z HIV/AIDS.

Książę Harry pojawił się na pierwszych stronach gazet, kiedy pozwolił sobie na filmowanie w trakcie testów na HIV w klinice zdrowia seksualnego w Londynie. (TVN24/GayStarNews)

Matka Meghan Markle, Doria Ragland, od czasu przyjazdu z Kalifornii odbyła serię spotkań z udziałem członków rodziny królewskiej. Ale co na to polacy, wstyd pod tekstem Wirtualnej Polski pojawiły się rasistowskie komentarze po matka Meghan jest czarnoskóra.

Wśród gości jest także Elton John z mężem, który zaśpiewa podczas ślubu księcia Harry'ego i Meghan. Wiemy nie od dziś że Elton był bliskim przyjacielem księżnej Diany. Który też śpiewał Candle in the Wind na pogrzebie Diany.

Książę Harry z bratem Williamem, przybył i ma brodę, do munduru, pokazuje też Harry jego siła podtrawi walczyć o swoje.

Księżna Kate Middleton z dziećmi George i Charlotte, oraz innymi dziećmi królewskimi przybywa.

Meghan Markle prowadził do ołtarza książę Karol, w ślubnym orszaku kroczą też Charlotte i George, córka i syn Williama i Kate.  Suknia ślubna panny młodej została zaprojektowana przez brytyjską projektantkę, Clare Waight Keller, dyrektor kreatywną domu mody Givenchy. 

Książę Harry i Meghan Markle powiedzieli sobie "tak".

Kazanie wygłosił biskup amerykańskiego kościoła episkopalnego Michael Curry, roztoczył piękną wizję. - Wyobraźcie sobie świat, gdzie byłaby tylko miłość. Rządy, narody rządzone przez miłość. Interesy, i handel. Świat, gdzie miłość jest wszystkim. Wtedy zrozumiecie, że nie byłoby głodnych dzieci na świecie. Gdy miłość będzie wszystkim, ubóstwo będzie przeszłością. Wystarczy miejsca dla wszystkich dzieci bożych. Zaczniemy traktować się tak, jakbyśmy byli rodziną. Będziemy wiedzieć, że jesteśmy braćmi i siostrami.

Biskup cytował też biblijną Pieśń Salomona: - Miłość jest silna jak śmierć. Namiętność niczym grób. Płonie niczym ogień - mówił Curry, po czym nawiązał do Martina Luthera Kinga. - Martin Luther King powiedział kiedyś, że musimy odkryć odkupując potęgę miłości. A kiedy nam się to uda, uczynimy ze świata tego świat nowy, bo miłość jest jedyną drogą. W miłości leży siła. Nie wolno jej nie doceniać - powiedział bp Michael Curry.

Jeżeli mi nie wierzycie, to pomyślcie o chwili, kiedy wy po raz pierwszy się zakochaliście. Cały świat nagle patrzy wyłącznie na was i na waszych ukochanych. To jest siła miłości

Gdy jesteście kochani i wiecie o tym, kiedy wy kochacie i możecie to pokazać, to jest w tym coś bardzo właściwego, takie, jak powinno być. I nie jest to bez powodu. Powodem tym jest źródło, którym jest przecież sam Bóg.

Jest siła w miłości. Ta, która pomaga nam uleczać tam, gdzie nie pomoże nikt inny. Jest w miłości siła, która pozwala nam wznosić się i wyzwalać, kiedy nic innego nam nie pomaga. Niechaj będę jak pieczęć na twoim ramieniu. Bo jak śmierć potężna jest miłość. Ale miłość to nie tylko para młoda. Jej siłę widać w tym, że dwoje młodych się zakochało, a my tu wszyscy przyszliśmy.

Poradzenie sobie z rozpaleniem ognia było jednym z największych wynalazków człowieka. Ogień umożliwił cywilizację: gotowanie żywności, ogrzewanie naszych schronisk, co umożliwiło migracje w najzimniejsze zakątki świata. (...) Bez ognia nie byłoby całej technologii. (...)

Ci, którzy przyjechali samochodem - umożliwił wam to ogień. Ja przez Atlantyk nie przyszedłem tu piechotę. Umożliwił mi to kontrolowany ogień w samolocie. Tweety, SMS-y, Facebook, Instagram, wszystko to, dzięki czemu możemy się kontaktować. Ogień dał nam te możliwości - Gazeta.pl

Książę Harry i Meghan Markle, składają przysięgę małżeńską.

Tagi: Ploty
11:48, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

zielony_konin

zdjęcia Partia Zielony

Kolorowo, pokojowo przez Konin przeszedł Marsz Tolerancji. Takiej „kolorowej” akcji w Koninie dotąd nie było.

Po drodze manifestanci wykrzykiwali hasła o tolerancji, wolności, miłości, równości. Marsz, zgodnie z deklaracjami, ochraniała cała rzesza policji. Swój przyjazd na marsz zapowiedziały bowiem środowiska równościowe z Torunia, Łodzi, Poznania, Warszawy. Orszak zamykał Sławomir Lorek, zastępca prezydenta Konina bowiem władze miasta zadeklarowały dbałość o bezpieczeństwo marszu. 

Marsz Tolerancji zorganizowany został przez społeczność szkolną Konina jako odzew na ataki środowisk prawicowych na inicjatywy propagujące tolerancję w II i III LO w Koninie. Wg informacji policji około 400 osób przeszło ulicami Konina w pierwszym marszu społeczności LGBT.

Uczestnicy piątkowego marszu przeszli z ronda Solidarności na plac Wolności. Mieli ze sobą transparenty z hasłami: „Nienawiść nie jest moją religią”, „Love has no gender”, „Czyńcie miłość, nie wojnę”. Wznosili okrzyki: „Wolność, równość, tolerancja”, „Różni znaczy równi”, „Chodźcie z nami”, „Konin dla równości”.

Na trasie marszu uczestnicy spotkali grupę kilkunastu jego przeciwników, którzy mieli ze sobą transparent z napisem „Chłopak i dziewczyna, normalna rodzina”. „Nacjonalizm da się leczyć!” - odpowiedzieli im okrzykami uczestnicy pochodu.

"Przyjechaliśmy tu, bo słyszeliśmy, że macie problem z jakimiś sfrustrowanymi nacjonalistami. Jeśli są oni na tyle bezczelni, by zastraszać dyrekcję szkoły, to coś jest nie tak" - mówił Piotr Moszczeński z poznańskiej Grupy Stonewall.

"Wycofanie się przez dyrekcję z konkursu przyjęliśmy z rozgoryczeniem, a nawet gniewem. Cieszę się, że mamy w Polsce taką młodzież, która potrafi wyjść na ulice i mówić otwarcie o tolerancji. Jest nadzieja na lepszą Polskę!" - mówiła Danuta Zarzeczna ze stowarzyszenia "My, Rodzice".

Do uczestników marszu mówił za to Paweł Kasprzak z Obywateli RP: - Prawa człowieka biorą się z ludzkiej niezbywalnej godności. Tej godności nie wolno deptać żadnej organizacji. Nie wolno pozwolić, by jakikolwiek nacjonalizm ograniczał prawa człowieka. Cieszę się, że widzę tu tyle osób świadomych wartości, jaką jest godność człowieka - przekonywał Paweł Kasprzak.

(źródło lm.pl/Gazeta Wyborcza)

Tagi: LGBT news
10:38, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Nowy piosenka "Girls", w który Rita Ora śpiewa razem z Cardi B, Bebe Rexhą i Charli XCX. Rita, jak się zdaje, myślała, że robi duży prezent społeczności LGBT - a wyszło całkiem odwrotnie - i w wyniku kontrowersji właśnie przeprosiła i... wyoutowała się jako bi.

Chronologicznie było tak: piosenka wychodzi, Rita mówi, że super, gdyby to był hymn biseksualny - ale zapytana o własną seksualność, uchyla się od jednoznacznej odpowiedz. Tekst utworu spotyka się z mocną krytyką artystek queerowych, m.in. wyoutowanej Hayley Kiyoko.

W tekście są słowa "Czasem chce mi się całować dziewczyny. (...) czerwone wino, dziewczyny, dziewczyny, dziewczyny. (...) Jestem otwarta, jestem 50/50"

Kitoko argumentuje, że kobiety bi/les nie potrzebują czerwonego wina, by całować dziewczyny - i nie o to chodzi w byciu bi (sama Kiyoko identyfikuje się jako les). I że piosenka powiela stereotyp, zgodnie z którym kobieca biseksualność to nieszkodliwa zabawa, na którą faceci hetero "mogą sobie popatrzeć"

Rita Ora dziś przeprasza i outuje się jako bi ("miałam romanze zarówno z mężczyznami jak i kobietami): "Opisane w piosence doświadczenia są moje, ale przykro mi, że niewłaściwie się wyraziłam. Nigdy w życiu nie wyrządziłabym świadomie szkody społeczności LGBT" (Replika)

Zespół Years & Years, Olly wraz z kolegami pokazali kolejny utwór promujący nadchodzący album “Palo Santo”. Utwór “If You’re Over Me”, jest to kolejna po “Sanctify” z albumu “Palo Santo”, który zostanie wydany 6 lipca. Za produkcję klipu odpowiada Steve Mac, miedzy produkował utwory np “Shape Of You” Eda Sheerana, “Your Song” Rity Ory i “What About Us” P!nk.

„If You’re Over Me” to, jak wyjaśnia sam Olly, piosenka o próbie zostania przyjaciółmi z byłym partnerem. „If You’re Over Me” jest to opowieść o emocjonalnych torturach, które się z tym wiążą - spotykacie się, próbujecie się pogodzić, potem znowu wszystko się psuje, godzicie się i tak w kółko - mówi Alexander.

Years & Years - If You're Over Me

Alex G nagrała swoją wersję Delicate od Taylor Swift

Po sześciu latach Fifth Harmony oficjalnie rozdają się. W marcu panie ogłosiły, że robią przerwę, będą kontynuować karierę ale solową. Kilka dni po ostatnim koncercie w Tampie Lauren Jauregui, Dinah Jane, Ally Brooke i Normani zaprezentowali swój ostatni teledysk jako zespół.

Ich teledysk ‘Don’t Say You Love Me’, panie wyglądają na oszałamiające, kiedy umieszczają teksty w pokoju. Szczerze mówiąc, to piękny sposób na zakończenie podróży w grupie. Kto wie? W pewnym momencie mogą się w przeszłości ponownie zjednoczyć. Większość dziewcząt i zespołów to robi. Przypuszczam, właśnie to symbolizuje lekko pęknięte drzwi na końcu klipu.

Fifth Harmony ‘Don’t Say You Love Me’

Backstreet Boys którzy tym roku obchodzą swoje 25-lecie istnienia, powracają na scenę. Też z tej okazji wydali swój najnowszy singel "Don't Go Breaking My Heart".

Teledysk do utworu wyreżyserowali wieloletni współpracownicy Backstreet Boys, Rich + Tone. “Kiedy tylko usłyszeliśmy tę piosenkę, wiedzieliśmy że jest czymś wyjątkowym” – mówi Kevin Richardson. “Zwariowaliśmy na punkcie pianina i syntezatorów oraz tego momentu, kiedy w drugiej zwrotce wchodzi groove! Świetka zwrotka, hook i melodie. To coś, czego chce się słuchać w kółko”.

Backstreet Boys nagrali nowy utwór po zakończeniu pierwszej części rezydentury w Las Vegas. “Don’t Go Breaking My Heart” to utwór, który ma w sobie energię grupy, która ma za sobą niesamowity rok i której udało się włożyć cały swój entuzjazm w nowy singiel! W ostatnim czasie zespół zdobył swój pierwszy numer 1 na liście przebojów country dzięki współpracy z Florida Georgia Line oraz pracował z wieloma nowymi producentami.

“Ciężko pracowaliśmy przez ostatnie 25 lat” – mówi AJ McLean – “Ze wsparciem RCA i wszystkich naszych współpracowników, wiemy, że będziemy mogli występować dla naszych fanów, zarówno nowych, jak i tych wiernych od lat, przez jeszcze długi czas. Czujemy się, jakbyśmy dopiero zaczynali!”

“Don’t Go Breaking My Heart” dostępny jest już we wszystkich serwisach cyfrowych. Utwór napisał Stephen Wrabel (Ellie Goulding), a wyprodukowali go Stuart Crichton (Kesha) i Jamie Hartman (James Bay).

Backstreet Boys mają na koncie niezliczoną liczbę utworów, które podbiły pierwsze miejsca list przebojów, liczne nagrody, wyprzedany trasy koncertowe i ponad 130 milionów sprzedanych płyt. Żaden inny boysband w historii muzyki pop nie odniósł takiego sukcesu. (Sony Music Poland)

Backstreet Boys ‘Don’t Go Breaking My Heart’

Najnowszy utwór Camila Cabello, miało pierwszą premierę "Sangria Wine", kiedy w zeszłym miesiącu rozpoczęła solową trasę w Vancouver. Czy jest na tym samym poziomie co "Hawana?" Nie, ale mimo to jest solidny i powinien dobrze się spisywać dla duetu.

Po raz kolejny Cabello łączy siły z Pharrellem Williamsem. Pomógł jej innym autorem przeboju "Hawana". W ten sposób piosenka ma latynoskie brzmienie. Nie brakuje w piosence klimatów salsy oraz reggae z hiszpańskimi tekstami i angielskimi.

Pharrell Williams ft. Camila Cabello ‘Sangria Wine’

Clean Bandit i Demi Lovato połączyli siły w najnowszym utworze "Solo". Piosenka została napisana przez Grace Chatto i Freda Gibsona znani z Charli XCX, MØ i opowiada o miłości i akceptacji siebie. Opowiada o rozdaniu z ukochaną osobą, które może być bolesnym doświadczeniem. Ale odnalezienie od nowa siebie i być jako samotną osobą.

Clean Bandit ft. Demi Lovato ‘Solo’

Jennifer Lopez najnowsza piosenka "Dinero" z udziałem Cardi B i DJ-a Khaleda. Jennifer powraca z swoim nowym singlem, duetem z Cardi B i DJ-em Khaledem. Utwór "Dinero", zaprezentuje piosenkę 20 maja podczas Billboard Music Awards w tą niedziele.

Jennifer Lopez ostatnio rozpieszcza swoich fanów nowymi utworami! Po sukcesie singli “Ni Tu Ni Yo” oraz “Amor Amor Amor”, 26 kwietnia artystka wydała kolejny hiszpańskojęzyczny singiel “El Anillo”. Niedawno również ukazał się jej anglojęzyczny utwór “Us”, wyprodukowany przez duet Skrillex i Poo Bear.

Jennifer Lopez ft. DJ Khaled, Cardi B ‘Dinero’

Christina Aguilera wydała nowy singiel “Fall In Live” feat. Demi Lovato z nadchodzącej płyty “Liberation”. Artystka wykona ten utwór wraz Demi Lovato podczas nadchodzącej gali 2018 Billboard Music Award, która odbędzie się 20 maja. To trzeci ujawniony utwór z płyty “Liberation”, po “Accelerate” feat. Ty Dolla $ign & 2 Chainz oraz “Twice”.

Oba poprzednie utwory spotkały się z gorącym przyjęciem. „Accelarate potwierdza status XTiny jako nieustraszonej prowokatorki obdarzonej niesamowicie silnym głosem” – napisał o pierwszej z ujawnionych piosenek W Magazine, a The New York Times określił ją jako „fantastycznie dziwną”. Tygodnik Entertainment Weekly tak komentuje wydanie „Twice”: „Popowa diva podsyca oczekiwania przed nowym albumem, pokazując różnorodne brzmienia oraz przypominając o swoich niesamowitych zdolnościach wokalnych w tej nowej, wspaniałej balladzie”. „To ballada, w której jej głos może w pełni wybrzmieć, pokazując ją z jej najlepszej strony” – opisuje utwór portal Noisey.

Dodatkowo Christina Aguilera ujawniła inny utwór z jej nachodzącego szóstego albumu! Utwór „Twice” i „Accelerate” feat. Ty Dolla $ign and 2 Chainz znajdą się płycie zatytułowanej „Liberation”, która 15 czerwca trafi do sklepów i serwisów cyfrowych. „Accelarate potwierdza status XTiny jako nieustraszonej prowokatorki obdarzonej niesamowicie silnym głosem” – napisał o pierwszej z ujawnionych piosenek W Magazine, a The New York Times określił piosenkę jako „fantastycznie dziwną”. Fani, którzy zamówią album w przedsprzedaży na iTunes mogą już pobrać oba te utwory.

„Fall In Line”, tak jak „Twice” i „Accelerate”, znajdzie się na szóstym studyjnym albumie Christiny Aguilery „Liberation”, który ukaże się 15 czerwca. (Sony Music Poland)

Christina Aguilera - Fall In Line ft. Demi Lovato

Christina Aguilera ‘Twice’

„Meaning of Life” to kolejny singiel promujący płytę Kelly Clarkson. Cała płyta jest bardzo zmysłowa i szykowna. Czułam, że ma w sobie zupełnie inny klimat, ale właśnie to wszystkim się spodobało – mówi o krążku artystka.

Piosenka ma optymistyczne przesłanie. Początkowo w teledysku wokalistka spaceruje po mrocznej rezydencji, aż w końcu dociera do jasnego pomieszczenia, gdzie świeci słońce i jest dużo zieleni. (Meloradio.pl)

Kelly Clarkson ‘Meaning Of Life’

Franco Noriega chce zostać następcą latynoskich popów. Zanim stał się sensacją muzyczną, dzięki swojemu odkrywczemu smoothie, 29-letni były kucharz oraz też był ambitnym aktorem i uczęszczał do American Academy of Dramatic Arts w Nowym Jorku. W ramach szkolenia zaangażował się lekcje głosu. Nic dziwnego, że jego nowo odkryta sława sprawiła, że ​​seksowny Peruwiańczyk nagrał swój singiel.

"MeAceleras" to jego debiutancki teledysk który został wyprodukowany przez Franka Santofimio, który współpracował z Becky G, Daddy Yankee i Chino Y Nacho, aby wymienić tylko kilka. W ramach towarzyszącego mu klipu zwrócił się do peruwiańskiego fotografa mody Mariano Vivanco, by wyreżyserował i modelka Shaninę Shaik, aby zagrała jego ukochaną w klipie.

Franco Noriega ‘MeAceleras’

Nick Jonas i DJ Mustard, zaprezentowali swój najnowszą piosenkę. Nick Jonas jest znany z zespołu współtworzonym z braćmi, znanym Jonas Brothers. Po zakończeniu działalności zespołowej postawili na rozwój solowe kariery. Nick zadebiutował w 2014 roku albumem pt. Nick Jonas, a dwa lata później wydał kolejną płytę – Last Year Was Complicated.

Mustard jest amerykańskim DJ-em i producentem muzycznym, współpracował także z wieloma popularnymi artystami jak np z Rihanną czy Nicki Minaj.

Nick Jonas i DJ Mustard ‘Anywhere’

Madonny, podczas gali Met Gala, po wybiegu w czarnej sukni od Jean Paula Gaultiera, Madonna zrobiła kolejne wielkie wejście, gdy pojawiła się w płaszczu z kapturem na szczycie schodów wielkiej sali, po bokach grupy śpiewaków przebranych za mnichów.

Niespodziewany występ rozpoczął się od "Like a Prayer" - czy naprawdę istniała jakakolwiek inna opcja? - zanim zagłębiała się w zupełnie nową piosenkę, której fani nigdy wcześniej nie słyszeli, co podobno nosi tytuł Magic lub Beautiful Game.

"To piękny plan, ale nie martwię się. Jest to piękna gra, której nigdy się nie nauczyłam. Nauczyłeś mnie, że muszę zamknąć usta. Trzymać swoje piękne kłamstwa, ponieważ nie martwię się". Śpiewa o industrialnym rytmie.

Jako ostateczny prezent, Madonna wykonała cover ballady Leonarda Cohena "Alleluja", która wywołała świetną reakcję publiczności.

Panseksualna piosenkarka i autorka piosenek z Francji Christine and the Queens jej drugi w tym roku singiel - "Girlfriend".

Christine and The Queens - Girlfriend

Najnowszy teledysk Andrzeja Piasecznego do utworu ”Twój największy skarb“. Nową płytą Piasecznego zaskoczyło zarówno swoich wiernych fanów, jak i tych, którzy do tej pory podchodzili do nagrań wokalisty z dystansem. Album „O mnie, o tobie, o nas”, zawierający kompozycje Ani Dąbrowskiej, to płyta nie tylko dojrzała, ale też zaskakująco pogodna. – Tak, jestem uśmiechniętym, szczęśliwym człowiekiem – mówi o sobie wokalista, opisując nastrój albumu.

W odniesieniu do najnowszego singla, Piaseczny dodaje: Wystarczy jedynie chwilę pomyśleć, żeby uświadomić sobie to, jak bardzo wszyscy się różnimy. Mamy odmienne charaktery i zainteresowania. Nasze ludzkie sprawy często pchają nas w miejsca i sytuacje, do których ktoś drugi w ogóle by się nie zbliżył. Zdarza się, przekornie nawet, że myślimy o sobie, jako o istnieniach niepowtarzalnych, indywidualnościach, wprawdzie zależnych od innych, ale jednak jakoś mocno widocznych na ludzkim tle. Wszystko to mrzonki. Wprawdzie jedni lepiej, inni gorzej radzimy sobie z emocjami, ale jednak w obliczu tych największych zawsze zachowujemy się podobnie, jeśli nie tak samo. Kiedy dotyka nas jakiś smutek, porażka, coś, z czym nie potrafimy sobie poradzić, zwykle czujemy ten wewnętrzny wir, który wyciska wilgoć z naszych oczu. Nie ma mocnych. Nie ma takich, którzy są w stanie oprzeć się łzom. To nic, to wszystko dobrze. Czasem trzeba im ulec. Czasem trzeba pozwolić sobie na bycie takim właśnie sobą. Pozwolić sobie na upływ czasu, który jak wszystkim wiadomo przecież leczy. Ilu z nas doświadczyło i doświadcza ciągle zbawiennego działania czasu… ilu z nas podejmując kolejną, jeszcze jedną próbę poradzenia sobie z rzeczywistością odniosła zwycięstwo… Ilu po latach śmiało się z własnych łez wylanych niegdyś… komu wreszcie z nas udało się płakać ze szczęścia? Mnie tak. A przecież, jeśli o to akurat chodzi, wszyscy jesteśmy tacy sami.

Do piosenki powstał piękny klip, który o takich właśnie emocjach opowiada. Twórcą teledysku jest Michał Braum: „Na pomysł klipu wpadłem po licznych rozmowach z menedżerem Andrzeja – Julitą Janicką. Wspólnie stwierdziliśmy, że najlepiej zobrazujemy słowa utworu poprzez historię sportową. Tak trafiłem na Kasię Jurkowską-Kowalską. Reprezentantkę Polski w gimnastyce sportowej, uczestniczkę Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro (2016). Zaufałem swojej intuicji, że to ona powinna być główną bohaterką teledysku. Okazało się, że prawdziwa historia Kasi idealnie wkomponowuje się w moją wizję. Jej sportowe wzloty i upadki przerodziły się więc w scenariusz klipu.” (Sony Music Poland)

Avi x Louis Villain ft ReTo prezentują swój najnowszy klip do kawałka „Dante”. Raperzy podążają po piekle otaczającej ich rzeczywistości, nawiązując do „Boskiej Komedii” Dante Alighieri.

Siarczysty beat, niepokorny tekst oraz…wyróżniające się na polskiej scenie hiphop odwołania do klasyki włoskiej literatury! Teledysk (YOUTUBE) również wykorzystuje klimat średniowiecznej Italii, zestawiając go z urbanowym wizerunkiem Aviego, Louisa i ReTo. W kawałku „Dante” (POSŁUCHAJ) gościnnie udziela się ReTo (NewBadLabel), którego można usłyszeć na trackach: „Bossman”, „Papierosy”, czy „HalfDead”.

To kolejny singiel z długo wyczekiwanego krążka „Zbiór Pieśni Sycylijskich” – pierwszego w dorobku Aviego i Louisa Villaina. Owoc kilkuletniej przyjaźni, która przerodziła się w pasję tworzenia.

Avi x Louis Villain to jeden z najbardziej obiecujących hiphopowych projektów w Polsce. Mieszanka wybuchowa: osobowości, doświadczeń i talentów. Dają poczucie świeżości i nowości, co w urodzaju rodzimego rynku jest wręcz niemożliwe. Będzie o nich głośno (Sony Music Poland)

Tagi: muzyka
10:38, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

oldpicofcouple650x431

Replika: Brytyjski portal LGBT PinkNews miał już chyba leciutko dość - i opisuje historię innej pary, która też bierze ślub dzisiaj. To "prince" Jon Mansfield i "prince" James Aldridge. Poznali się 20 lat temu - w Sylwestra. Na ulicy w Brighton.

Jon: "Czekałem na przyjaciół, siedząc na murku. Przechodziło mnóstwo osób i nagle patrzę, idzie ten bardzo przystojny chłopak. Odstawał od wszystkich - śliczny i czarujący. Przeszedł. Minęła chwila, patrzę - znów idzie, tym razem w drugą stronę. Kolejne pół minuty - no, nie, to on, znowu przechodzi koło mnie. Uznałem, że to już jakiś znak - podszedłem, zaproponowałem mu piwko, od razu się zgodził"

James: "Szukałem kibla - tak, wiem, bardzo romantyczne - i zobaczyłem, że namurku siedzi fajny facet. Nie wiedziałem, jak zagadać, więc przechodziłem koło niego, mając nadzieję, że podejdzie, zwłaszcza, że widziałem, że na mnie patrzy. Do trzech razy sztuka...Podszedł!"

Półtora miesiąca później, na Walentynki, Jon podarował Jamesowi pierścionek zaręczynowy i powiedział: "Wiem, że to niemożliwe, ale chcę wyjść za Ciebie za mąż". Był 1998 r., nie było w Wielkiej Brytanii ani związków partnerskich, ani tym bardziej równości małżeńskiej.

Gdy związki stały się legalne w 2004 r., Jon i James stwierdzili, że poczekają na pełną równość. Gdy ona nadeszła w 2014 r., ich adoptowany syn zaczął naciskać: "Hej, to kiedy w końcu ten ślub?"

Zawsze ponoć żartowali, że powinni mieć ślub tego samego dnia, co królewska para - Jon bardzo interesuje się rodziną królewską. No, i przypadkiem wyszło, że biorą ślub 19 maja, jak Harry i Meghan. Syn Jona i Jamesa będzie niósł obrączki dla swych ojców."W podróż poślubną jedziemy do Grecji, ale syna i psa zabieramy ze sobą".

Tagi: love
10:38, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Amerykański konsulat w Krakowie wspiera LGBT   

Z okazji międzynarodowego dnia przeciw homofobii w czwartek na masztach przed europarlamentem po raz pierwszy zawieszona została tęczowa flaga. To wyraz solidarności z osobami LGBT. Przeciwko inicjatywie protestuje PiS. Europoseł Ryszard Legutko twierdzi, że ataków na osoby homoseksualne "właściwie nie ma". Z kolei Paweł Rabiej z Nowoczesnej mówi, że europoseł "odkleił się od rzeczywistości".

- Gest bardzo potrzebny. Unia Europejska to są nie tylko pieniądze, to nie tylko euro i dotacje, ale to są przede wszystkim ludzie - przyznaje w rozmowie z TVN24 Mirosława Makuchowska z organizacji Kampania Przeciw Homofobii.

Paweł Rabiej z Nowoczesnej, która w czwartek sama wywiesiła w Sejmie tęczową flagę, ostro krytykuje i pismo, i argumentację Ryszarda Legutki. - Te słowa świadczą o tym, że pan Legutko jest homofobem i zupełnie odkleił się od rzeczywistości. W Polsce mamy bardzo dużo incydentów napaści na osoby homoseksualne - uważa.

- Homofobia ma miejsce. Jeżeli Parlament Europejski poprzez wywieszenie tej flagi demonstruje swoją solidarność z osobami odmiennej orientacji, to uważam, że to jest absolutnie uzasadnione - dodaje Rafał Trzaskowski, kandydat PO na prezydenta Warszawy.

- Mniej więcej co piąta osoba LGBT w Polsce doświadcza jakiejś fizycznej przemocy, takiej która była motywowana tym, że ktoś był postrzegany jako osoba LGBT, albo dlatego, że jest osobą homoseksualną. Ponad 50 procent doświadcza przemocy psychicznej - informuje Mirosława Makuchowska z Kampanii Przeciw Homofobii. (...)

Ambasada Wielkiej Brytanii w Warszawie

Ambsada irlandii spotkała z działaczami z Polski

Tagi: LGBT news
10:37, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_p8wg0ySRJP1tsitpw_540

Aktywiści w Irlandii znaleźli kreatywny sposób walki z propagandą pro life które pokazują na swoi pikieta rzekomy martwe płody. 

25 maja Republika Irlandii zagłosuje w referendum sprawie aborcji. Grupa Radical Queers Resist (RQR) trzymają tęczowe flagi przed plakatami pro life jako akt solidarności z kobietami.

Członek RQR powiedział dla PinkNews, że film jest "niesamowity". "Wielu ludzi początkowo myślało, że jest to film stworzony przez fanów" - powiedzieli.

Inny członek RQR, powiedział, że wpadł na pomysł z tęczowymi flagami gdy aktywiści ICBR protestowali przed gejowskimi barami i centrum LGBTQ.

 

From yesterday’s counter-demo against the ICBR ���� #RQR

Post udostępniony przez RADICAL QUEERS RESIST - RQR (@radicalqueersresist)

 

Post udostępniony przez RADICAL QUEERS RESIST - RQR (@radicalqueersresist)

 

Post udostępniony przez RADICAL QUEERS RESIST - RQR (@radicalqueersresist)

 

Post udostępniony przez RADICAL QUEERS RESIST - RQR (@radicalqueersresist)

Film miał ośmieszyć osoby LGBT przez pro life, ale wyszło im na odwrót pochwała jest dla LGBT, to same grupy pro life ośmieszyli się.

Tagi: foto
10:37, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Post udostępniony przez nicotortorella (@nicotortorella)

Aktor Nico Tortorella wychodzi że jest płynie płciowy, przy pomocy DragPatch, RuPaul‘s Drag Race. Orworzył się o swojej niebinarną seksualności, mówi, że ostatnio zaczął używać zaimków neutralnych płciowo.

Nico odpowiada: "To nie jest tak naprawdę coś, o czym naprawdę mówiłem publicznie, ale całkiem niedawno pogodziłem się z tym, że być może nie jestem w pełni cisgender".

"A co to znaczy?" Kontynuuje Nico. "Sądzę, że słownictwo w tym przypadku jest tak szerokie i to jest jak wybieranie, które słowo pasuje najlepiej". (them)

Tagi: LGBT
10:37, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_p8xambjmhd1tsitpw_540

Wspólnie z Tolerado spotykamy się, by porozmawiać o obecności osób LBGTQ+ lub symbolicznej tęczy w przestrzeni publicznej, kulturze, kampaniach reklamowych, deklaracjach grup zainteresowań... No, wszędzie. Gdzie się pojawiają, jak się pojawiają i jakie są reakcje odbiorców i odbiorczyń? A jakie w sumie powinny być, gdyby świat był idealny? Co możemy zrobić, żeby zbliżyć go do ideału?

Dyskusja odbywa się w ramach wsparcia Trójmiejskiego Marszu Równości, który odbędzie się w sobotę 26 maja. Spotkanie poprowadzi Ulka z Tolerado.

Samo wydarzenie odbywa się natomiast w ramach cyklicznych, bezpłatnych spotkań dyskusyjnych poświęconych seksualności, relacjom, stereotypom, przemocy i wzajemnemu umocnieniu. Spotykamy się przy kawie, wyciągamy spod dywanu tematy tabu lub wstydliwe, dyskutujemy, a kilka spotkań później okazuje się, że Ty prowadzisz rozmowę.

Zabawę współorganizuje Edukacja seksualna - Gdynia, Feministyczna Brygada Rewolucyjna FeBRa, gdyński Strajk Kobiet Kobiety w Czerni, Matka Kurwa Polka i wiele osób prywatnych.

Tagi: news
10:37, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

 

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

 

Post udostępniony przez Devon & Rob (@dadsnotdaddies)

 

Post udostępniony przez Fredrik Eklund (@fredrikeklundny)

 

Post udostępniony przez Grupa Stonewall (@grupastonewall)

 

Post udostępniony przez Nate Berkus (@nateberkus)

 

Post udostępniony przez Karu Michalak (@terenowygolf)

 

Post udostępniony przez Nicole_16 (@nikola_uli)

 

Post udostępniony przez Bartlomiej Ignaszewki (@ignaszewski_b)

 

Post udostępniony przez Adam Szłapka (@adamszlapka)

 

Post udostępniony przez Marta Olejniczak (@marsa_o)

 

Post udostępniony przez Neil Patrick Harris (@nph)

 

Post udostępniony przez Nomadic Boys (@nomadicboys)

 

Ops I did it again! Best European Fetish Model for the 2018! Thank you to everyone! . . . . . #gay #gej #homo #polskigej #happy #behappy #vanity #gaystagram #instagay #instaboy #kamykkitty #kamykwalker #model #black #cute #london #londoner #boy #boyswillbeboys

Post udostępniony przez Kamyk Walker (@kamyk_walker)

 

Post udostępniony przez Michal Kwiatkowski (@michal_officiel)

 

Post udostępniony przez Ricky (@ricky_martin)

 

Post udostępniony przez Michal Pirog (@michalpirog)

 

Post udostępniony przez Dustin Lance Black (@dlanceblack)

 

Post udostępniony przez Robbie Rogers (@robbierogers)

 

Post udostępniony przez Jesse Tyler Ferguson (@jessetyler)

 

Post udostępniony przez Jussie Smollett (@jussiesmollett)

 

Post udostępniony przez laverne cox (@lavernecox)

 

Zapraszamy na tęczowy chill, czyli benefitowy piknik na Marsz �� Widzimy się 2 czerwca w Końcu Świata. Kto wpada na domowe ciacha i vegan grilla? �� #marszrownosci #marszrównościwtoruniu #marszrownoscitorun #piknik #lgbt #lgbtqia #grill #chill #vegan #ciacha

Post udostępniony przez Marsz Równości w Toruniu (@marsz_rownosci_torun)

 

Post udostępniony przez Portia de Rossi (@portiaderossi)

 

Post udostępniony przez Sam Smith (@samsmithworld)

 

Post udostępniony przez Voces Gaudii (@voces.gaudii)

 

Post udostępniony przez Proud.Gay_love (@proud.gay_love)

 

Post udostępniony przez Nosso Amor Existe Oficial (@nossoamorexiste)

 

Post udostępniony przez Gay Wedding Ideas (@gayweddingideas)

 

Post udostępniony przez Travis ���� & Remy ���� (@chapteroftwo)

 

Post udostępniony przez Tom Daley (@tomdaley)

 

����

Post udostępniony przez Adam Rippon (@adaripp)

 

Post udostępniony przez Eric Radford (@ericradford85)

 

Post udostępniony przez Ellen (@theellenshow)

 

Post udostępniony przez Allen Cutler - My Artwork (@eroticneedle)

Tagi: instagram
10:36, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
piątek, 18 maja 2018

Pinksixty News wiadomości LGBT - Działacz LGBT został brutalnie zaatakowany w Gruzji, podczas proteście przeciwko homofobii, przed parlamentem.

Grupy nazistowskie i grupy religijne z Gruzji, sprzeciwiali się pakiecie LGBT w dniu międzynarodowy przeciwko homofobii. Wiele nazistowskie grupy dodatkowo niszczyli kawiarnie, sklepy po drodze, należące do muzułmanów i turków. 

Nino Fortson, 36-letni mieszkaniec Atlanty, jego ciało odkryte przez policję wczesną niedzielę rano po tym, jak został postrzelony wiele razy. Fortson, członek społeczności LGBTQ w Atlancie znanej również jako Nino Blahnik i Nino Starr, został zastrzelony w pobliżu w północno-zachodniej części Atlanty, a później zmarł w szpitalu Grady.

Agencja ds. Żywności i Leków Amerykańskiej (FDA) rozszerzyła zatwierdzenie Truvady jako profilaktykę przedepresyjną (PrEP) przeciwko wirusowi HIV, obejmie młodzież amerykańską.

Działacze Kanadyjscy protestują przeciwko ustawie ogranicza do jednej części osób. Ustawa która pozwoli osobom skazanym za przestępstwo związane z prześladowaniem przeciw gejom złożyć wniosek o wykreślenie i usunięcie skazania z jakichkolwiek zapisów. 

Ustawa dotyczy tylko część osób, a nie wszystkich skazany część osób homoseksualny nadal będą mieć wyroki skazani za homoseksualizm. Nie będą mogli wylesić wyroki. 

"Sense8" powraca z finałowym odcinkiem. Po tym, jak Netflix zdecydował o skasowaniu serialu, teraz fani doczekają się końcowego finału. Ostatnia część Sense8 - finał serialu już 8 czerwca na Netflix.

Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV

Trochę historii. W roku 2004 Massachusetts stał się pierwszym stanem w Ameryce, który zalegalizował małżeństwa osób tej samej płci.

Poniżanie innych, hejt i namawianie do rozbierania się. Jak chronić nastolatków przed zagrożeniami w internecie? Co oni powinni wiedzieć, aby ustrzec się przed cyberprześladowaniem? Na te pytania ma odpowiedzieć akcja edukacyjna „Dzieci w patosieci” portalu Onet Kobieta i Uniwersytetu SWPS.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowej

18:38, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_p8v9kgLH3C1tsitpw_540

Dr Krzysztof Gojdź: Dziś Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii. Polska jest w czołówce najbardziej homofobicznych krajów. Niestety część naszego społeczeństwa nie akceptuje inności w miłości, preferencjach seksualnych, ubiorze, kolorze skóry czy religii. Niektórzy ze względu na ograniczenia intelektualne nie rozumieją inności. A jak nie rozumieją to się boją i hejtują. To często wywołuje agresję w zachowaniu widoczną już w szkole.

Homofobami są często osoby wypierające z siebie swoją orientację seksualną, co obserwujemy wśród polityków czy nagminnie wśród księży.

Czy świat nie byłby piękniejszy gdyby każdy mógł żyć i kochać tak jak pragnie, a nie tak jak chcą dyktować nam zacofane umysły? Żyjmy tak jak my chcemy, przeżyjmy nasze życie zgodnie z naszymi przekonaniami i pragnieniami...

Tagi: cytat
10:55, lukeblog
Link Dodaj komentarz »