Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
niedziela, 10 czerwca 2018

zdjęcie Elle Magazine 

Robert Biedroń: "Bo to musi być straszna tragedia marnować życie na bycie kimś, kim się tak naprawdę nie jest. Domyślam się, jakie to może być, bo miałem tak przez pewien czas, jak dojrzewałem i nie mogłem się z tym pogodzić. To była tragedia. I myślę, że wszelka frustracja, nienawiść może wynikać też z tego, że ma się w tym sensie nieuporządkowane życie. Jak się ma takie problemy ze sobą, to się będzie nienawidziło cały świat, ten świat będzie się wydawał wrogi i nieprzyjazny. A warto być sobą!" (Dziennik.pl)

09:25, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Nowe badania przeprowadzone w USA ukazują znaczący wzrost poparcia dla równości małżeńskiej od czasu jej wprowadzenia

Z badań opublikowanych niedawno przez amerykański ośrodek Public Religion Research Institute wynika, że w USA nastąpił znaczący wzrost poparcia dla małżeństw jednopłciowych po tym, jak instytucja ta została wprowadzona decyzją Sądu Najwyższego w 2015 roku. Po raz kolejny potwierdza się prawidłowość zaobserwowana również w innych krajach, a mianowicie że po ustanowieniu równości małżeńskiej liczba jej zwolenników rośnie.

Dziesięcioprocentowy wzrost w cztery lata: Z badania, przeprowadzonego w roku 2017 na ogromnej próbie (40,017 ankiet) wynika, że zwolenników i zwolenniczek równości małżeńskiej w ostatnich latach sukcesywnie przybywa. W roku 2013, a więc dwa lata zanim Sąd Najwyższy przyznał parom jednopłciowym prawo do zawierania małżeństw, nieco ponad połowa społeczeństwa amerykańskiego opowiadało się za równością. Obecnie jest to 61%. Co więcej ubyło przeciwników. Pięć lat temu 42% Amerykanów i Amerykanek sprzeciwiało się małżeństwom jednopłciowym; dziś jest to zaledwie 30%.

Poparcie dla równości małżeńskiej wzrosło więc znacząco w ciągu ostatnich czterech lat, natomiast przeciwników jest coraz mniej. Warto zresztą podkreślić, że w roku 2006 zwolenników było zaledwie 36%, co świadczy, jak szybko dokonywała się zmiana postaw.

Szalenie ciekawe są też wyniki dotyczące stosunku do równości małżeńskiej przedstawicieli i przedstawicielek poszczególnych wyznań religijnych. Otóż okazuje się, że wśród osób prawie wszystkich religii poparcie wynosi ponad 50% – z naciskiem na „ponad”.

Najwyższe jest wśród unitarian (97%), buddystów (80%), osób bezwyznaniowych (80%), osób wyznających judaizm (77%) i hinduizm (75%). W przypadku mainstreamowych Kościołów protestanckich i wyznawców katolicyzmu poparcie sięga około 66%. Również amerykańscy muzułmanie w większości opowiadają się za prawem par jednopłciowych do zawierania małżeństw (51%).

Kto jest przeciw? Głównie wyznawcy tzw. Kościołów ewangelikalnych (34% jest za równością małżeńską, 58% przeciwko), mormoni oraz świadkowie jehowy.

Przeciwnicy równości małżeńskiej wydają się mieć większość przede wszystkim w grupach i środowiskach, które od dłuższego czasu głośno i stanowczo opowiadają się np. za różnicowaniem praw osób homo- i heteroseksualnych. Stąd na przykład wspomniane już wyniki, dotyczące wyznawców Kościołów ewangelikalnych. Wiele z owych Kościołów tradycyjnie nie tylko sprzeciwia się małżeństwom jednopłciowym, ale także np. uważa homoseksualizm za grzech i czyni z tego jedną ze swoich sztandarowych doktryn. Na podobnej zasadzie poparcie dla równości jest niskie wśród zwolenników Partii Republikańskiej.

Jak się zatem wydaje, obecnie w Stanach Zjednoczonych sprzeciw wobec małżeństwom jednopłciowym wymaga celowego wyboru ideologicznego, związanego z przynależnością do grup od dawna nieprzychylnych prawom osób LGBT+ albo wręcz jawnie homofobicznych.

Tymczasem zwykli ludzie, którzy na co dzień w ogóle nie myślą o tej problematyce, w coraz większym procencie po prostu popierają równość Całość na Miłość Nie Wyklucza.

09:24, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Bułgarska grupa LGBTQ Single Step, która zapewnia wsparcie dla młodzieży LGBTQ w swoim kraju, wydała wspaniały film wideo zachęcający ludzi na całym świecie do bycia sobą.

Powiedział reżyser Sandro Suppnig: "Chciałem stworzyć historię, która jest uniwersalna, na której każdy może się odnieść na pewnym poziomie. Dzieło inspirujące młodych ludzi do odwagi, by być sobą, wykorzystując parkour jako metaforę znajdowania wewnętrznej siły poprzez przynależność do społeczności. Jeśli ten film pomaga tylko jednej osobie, osiągnąłem to, co chciałem."

Nakręcony w okolicach Sofii, Bułgarii, klipie jest niemiecki aktor Roberta Masera (Mission Impossible - Rogue Nation, Sense8), artysta z Nowego Jorku Edwarda Grangera oraz grupę młodych bułgarskich sportowców parkour. Autorem zdjęć jest Jalaludin Trautmann.

Założyciel Single Stepu jest Ivan Dimov: "Rok temu miałem wizję młodego człowieka w niebezpieczeństwie stojącego na krawędzi urwiska. I robi jeden ważny krok ... Jestem głęboko wdzięczny wspaniałemu zespołowi, który stworzył Be Yourself, za ich poświęcenie i serce."

09:24, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Metropolitan Community Church w Toronto zorganizował czuwanie przy świecach w niedzielę, aby pamiętać o tych którzy nie żyją. Toronto było wstrząśnięte śledztwem w sprawie domniemanego seryjnego mordercy Bruce'a McArthura i jego ofiary, zabójstwo Tess Richey, śmierci trans kobiety Alloury Wellsa i ataku samochodem na Yonge Street, który zabił 10 osób.

"Nie wiem jak wy, ale czuję mieszane emocje idące tym roku na paradę" - powiedział do Kongregacji duchowny Jeff Rock. (CBC News)

Winnipeg Pastor Jamie Arpin-Ricco który ujawnił jest biseksualny oferuje wsparcie dla wierzących LGBTQ.

Katedra Hope

Kazanie przy Kamieniu na Równicy - Ks. Marcin Makula

Budujemy? Niszczymy? - 2. niedziela po Trójcy Świętej - Dziękuję Bogu, że ja o wiele więcej językami mówię, niż wy wszyscy; Wszakże w zborze wolę powiedzieć pięć słów zrozumiałych, aby i innych pouczyć, niż dziesięć tysięcy słów językiem niezrozumiałym. (1 Kor 14,18-19)

Sunshine Cathedral

Kościół św Stanisława Kostki w St. Louis

Kościół Middle Church

Metropolitan Community Church of Washington DC

Metropolitan Community Church

Audiencja Generalna Ojca Świętego Franciszka

09:23, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Najwyższy czas, aby Wasza poezja wyszła z szuflady. Stajesz na scenie, dostajesz mikrofon na 3 minuty. Używanie rekwizytów, kostiumów i instrumentów muzycznych jest zabronione! Tylko Ty i publika – czy uda Ci się ją oczarować?

Slam to połączenie poezji i performancu. Pierwsza edycja naszego Nieheteronormatywnego Slamu Poetyckiego miała miejsce w Pogłosie pod koniec zeszłego roku… i to najwyższy czas na drugą edycję!

Osoby występujące oceniane będą przez publiczność. Na koniec wyłoniony lub wyłoniona zostanie najlepszy/a artysta/ka (według zebranej widowni). Dla odważnych poetów i poetek wjazd FREE, reszta – 10 zł.

Dniu 16 czerwca o 20:00 gdzie w BARdzo bardzo - ul. Nowogrodzka 11, 00-513 Warszawa - Lambda Warszawa.

09:22, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
sobota, 09 czerwca 2018

tumblr_inline_p9vmy75ybZ1tsitpw_540

Dlaczego warto iść w Paradzie Równości i Marsza Równości, to sposób pokazania osobom w danym mieście, że My, osoby LGBTQ istniejemy i żyjemy koło was. Jesteśmy realnymi ludźmi, pokazać heteroseksualnym mieszkańcom w Warszawy i całej Polsce i też którzy boją się bycia sobą, że nie ma czego się bać, bycia sobą. 

Żyjemy, konserwatywnym społeczeństwie, gdzie wiele osób nie wyobraża że, ktoś LGBTQ mieszka koło nich. Nie bójcie się iść na Paradę Równości i Marsze Równości nie tylko osób LGBTQ, ale też heteroseksualny osób. Poznajcie nas. Nie gryziemy! Otwórzcie umysły i serca. Na nas!

Jesteśmy waszymi sąsiadami, członkami rodzin, współpracownikami w pracy. Spotykacie nas codziennie obsługujemy was w sklepie jako sprzedawcy, uczymy was jako nauczyciele, leczymy was jako lekarze, ochronimy was jako policjanci. Siedzimy koło was w Kościele, modlimy się z wami.

Strach przed innością ma wielkie oczy. Poznajcie nas! Chodźcie z nami w Parady Równości i Marsze Równości w całej Polsce.

Najbliższa Parada Równości 9 czerwca, Marsz Równości w Rzeszowie 30 czerwca, Marsz Równości w Opolu 7 lipca, Marsz Równości w Częstochowie 8 lipca, Marsz Równości w Poznaniu 11 sierpnia, Marsz Równości w Katowicach 8 września, Marsz Równości w Szczecinie 15 września, Marsz Równości w Toruniu 29 września i Marsz Równości w Wrocławiu 6 października.

Pokażmy też, wszystkim dzieciakom, którzy martwią się, kim są, boją się, odrzucenia, są prześladowane za to kim są. Boją się wyjść z szafy, po mieszkają w konserwatywny rodzinach i społeczeństwie na prowincji. Dajmy im nadzieję, że można być SOBĄ i być DUMNY kim jest się.

Teraz, w tym krytycznym i momencie jakim w historii naszego narodu Polskiego jesteśmy, jest czas, aby zrobić to co trzeba właściwego, czas stanąć razem dla dobra wszystkim i dla RÓWNOŚCI. Dać do zrozumienia naszym politykom, nie zgadzamy się na odrzucanie osób z powodu dyskryminacji ze względu na orientacji lub tożsamości, religii, narodowości, niepełnosprawności. 

Walczymy i musimy walczyć, o godność i szacunek, nikt nie ma prawa nam odmawiać prawo do szczęścia, miłości. Nie możemy akceptować przemocy i znęcania się nad innymi z powodu kim jest. Czas stanąć razem hetero i LGBTQ dla RÓWNOŚCI

Mamy prawo być sobą, maszerujmy razem możemy zbudować Polskę, w przyjazny, tolerancyjny Polskę, dla wszystkich! Dla LGBTQ, niepełnosprawny, mniejszości narodowy i religijny - Dla wszystkich bez wyjątków!!! Razem jesteśmy silniejsze i silni - Tak dla równości w Polsce!!!

07:28, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
piątek, 08 czerwca 2018

tumblr_inline_p9z8eoS9UL1tsitpw_540

List otwarty przygotowany z okazji Parady Równości w Warszawie, odbywającej się 9 czerwca 2018 r.

List otwarty ambasadorów Albanii, Argentyny, Australii, Austrii, Belgii, Bośni i Hercegowiny,  Brazylii, Chile, Cypru, Czarnogóry, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii,  Holandii, Indii, Irlandii, Islandii, Izraela, Japonii, Kanady, Luksemburga, Łotwy, Malty,  Meksyku, Niemiec, Norwegii, Nowej Zelandii, Portugalii, Republiki Południowej Afryki, San  Marino, Serbii, Słowenii, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Szwajcarii, Szwecji, Turcji,  Ukrainy, Urugwaju, Wenezueli, Wielkiej Brytanii, Wietnamu, Włoch, a także Przedstawiciela  Generalnego Rządu Flandrii oraz Przedstawiciela Federacji Walonia-Bruksela oraz  reprezentantów Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej i Wysokiego Komisarza Narodów  Zjednoczonych ds. Uchodźców w Polsce, oraz Dyrektora Biura Instytucji Demokratycznych i  Praw Człowieka OBWE, oraz Sekretarza Generalnego Wspólnoty Demokracji, z okazji  Parady Równości, zaplanowanej w Warszawie na 9 czerwca 2018 roku. Sporządzanie  niniejszego listu koordynowała Ambasada Irlandii w Polsce.

Z okazji tegorocznej warszawskiej Parady Równości chcemy wyrazić nasze poparcie dla  starań o uświadamianie opinii publicznej w kwestii problemów, jakie dotykają środowisko  gejów, lesbijek, osób biseksualnych, transpłciowych i interseksualnych (LGBTI) oraz innych  społeczności w Polsce stojących przed podobnymi wyzwaniami. Chcemy także wyrazić  uznanie dla podobnych starań podejmowanych w innych miastach Polski – w Częstochowie,  Gdańsku, Łodzi, Katowicach, Koninie, Krakowie, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie,  Toruniu i Wrocławiu.

Uznajemy przyrodzoną i niezbywalną godność każdej jednostki, zgodnie z treścią  Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Szacunek dla tych fundamentalnych praw,  zawartych w zobowiązaniach OBWE oraz obowiązkach i standardach Rady Europy i Unii  Europejskiej jako wspólnot praw i wartości, zobowiązuje rządy do ochrony wszystkich  swoich obywateli przed przemocą i dyskryminacją oraz do zapewnienia im równych szans.  Aby to umożliwić, a w szczególności aby bronić społeczności wymagających ochrony przed  słownymi i fizycznymi atakami oraz mową nienawiści, musimy wspólnie pracować na rzecz  niedyskryminacji, tolerancji i wzajemnej akceptacji. Dotyczy to szczególnie sfer takich jak  edukacja, zdrowie, kwestie społeczne, obywatelstwo, administracja publiczna oraz  uzyskiwanie oficjalnych dokumentów. Wyrażamy uznanie dla ciężkiej pracy środowisk  LGBTI i innych społeczności w Polsce i na całym świecie, jak również dla pracy wszystkich  ludzi, których celem jest zapewnienie przestrzegania praw osób LGBTI oraz innych osób  stojących przed podobnymi wyzwaniami, a także zapobieganie dyskryminacji, w  szczególności tej motywowanej orientacją seksualną czy tożsamością płciową. Prawa  człowieka są uniwersalne i wszyscy, w tym osoby LGBTI, mają prawo w pełni z nich  korzystać. Jest to kwestia, którą wszyscy powinni wspierać.

J.E. Shpresa Kureta, Ambasador Albanii

J.E. Patricia Beatriz Salas, Ambasador Argentyny

J.E. Paul Wojciechowski, Ambasador Australii

J.E. Werner Almhofer, Ambasador Austrii

J.E. Colette Taquet, Ambasador Belgii

Ivica Pranjic, Chargé d'Affaires, Ambasada Bośni i Hercegowiny

J.E. Alfredo Leoni, Ambasador Brazylii

J.E. Julio Bravo Yubini, Ambasador Chile

J.E. Petros Kestoras, Ambasador Cypru

Robert Markić, Chargé d’Affaires, Ambasada Czarnogóry

J.E. Ivan Jestřáb, Ambasador Czech

J.E. Ole Egberg Mikkelsen, Ambasador Danii

J.E. Harri Tiido, Ambasador Estonii

J.E. Hanna Lehtinen, Ambasador Finlandii

J.E. Pierre Lévy, Ambasador Francji

J.E. Evangelos Tsaoussis, Ambasador Grecji

J.E. Francisco Javier Sanabria, Ambasador Hiszpanii

J.E. Ron J.P.M. van Dartel, Ambasador Królestwa Niderlandów

J.E. Tsewang Namgyal, Ambasador Indii

J.E. Gerard Keown, Ambasador Irlandii

J.E. Martin Eyjólfsson, Ambasador Islandii

J.E. Anna Azari, Ambasador Izraela

Satoru Takahashi, Chargé d’Affaires, Ambasada Japonii

Jeremy Wallace, Chargé d’Affaires, Ambasada Kanady

J.E. Conrad Bruch, Ambasador Wielkiego Księstwa Luksemburga

J.E. Edgar Bondars, Ambasador Łotwy

J.E. Natasha Meli Daudey, Ambasador Malty

J.E. Alejandro Negrín, Ambasador Meksyku

J.E. Rolf Nikel, Ambasador Niemiec

J.E. Olav Myklebust, Ambasador Norwegii

J.E. Mary Thurston, Ambasador Nowej Zelandii

J.E. João Silva Leitão, Ambasador Portugalii

J.E. Simon Jabulani Ntombela, Ambasador Republiki Południowej Afryki

J.E. Dario Galassi, Ambasador San Marino

J.E. Nikola Zurovac, Ambasador Serbii

J.E. Robert Krmelj, Ambasador Słowenii

J.E. Paul Jones, Ambasador Stanów Zjednoczonych Ameryki

Chasper Sarott, Chargé d’Affaires, Ambasada Szwajcarii

J.E. Stefan Gullgren, Ambasador Szwecji

J.E. Tunç Üğdül, Ambasador Turcji

J.E. Andrii Deshchytsia, Ambasador Ukrainy

J.E. Pablo Scheiner, Ambasador Urugwaju

J.E. Jonathan Knott, Ambasador Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii

Północnej J.E. Alessandro De Pedys, Ambasador Włoch

J.E. Luis Gomez Urdaneta, Ambasador Wenezuelii

J.E. Vu Dang Dzung, Ambasador Wietnamu

Yves Wantens, Przedstawiciel Generalny Rządu Flandrii

Laurence Capelle, Przedstawiciel Federacji Walonia-Bruksela

Marek Prawda, Dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce

Anna-Carin Öst, Przedstawiciel Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds.

Uchodźców w Polsce.

Ingibjörg Sólrún Gísladóttir, Dyrektor Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka

Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie

Thomas E. Garrett, Sekretarz Generalny Wspólnoty Demokracji

Ariana Grande dla magazynu muzyczny "Billboard": "(...) Dorastałam ze starszym bratem, gejem. Naśladowałam go we wszystkim. Frankie to był mój idol. Nie pamiętam, by był inny przed coming outem i po – na szczęście seksualność nie była w naszej rodzinie tabu. Gdy Frankie wyoutował się przed dziadkiem, obserwowałem reakcję dziadka z zaskoczeniem: powiedział tylko: 'OK, Frankie. Gratulacje. Chodźmy na kolację, bo jestem głodny.

Robić makijaż nauczyłam się od drag queens, które w gejowskich klubach Nowego Jorku pokazywały mi, co i jak. Debiutowałam na Broadwayu w wieku 14 lat, wyrabiałam po 8 występów tygodniowo – a i tak co chwila wpadałam do gejowskiego klubu, choćby po to, by zaśpiewać jakiś jeden cover Whitney.

To, że moje piosenki dziś są słuchane w społeczności LGBTQ – to jest spełnienie moich marzeń z początku kariery. Naprawdę, żadna nagroda, żadna pochwała nie przynosi mi tyle radości, jak wtedy, gdy po koncercie podchodzi do mnie 2-metrowa drag queen z metrowym kucykiem i rzuca: „Hey, girl!”, albo jak wtedy, gdy w Starbucksie podchodzi do mnie nastoletnia osoba queer i mówi, że moja muzyka pomogła jej zaakceptować siebie. Serio – żadna nagroda nie przynosi mi większego poczucia dumy.

Miłość jest jak muzyka. Nie zna granic. Nie wyklucza. Miłość jest ponad płeć, ponad seksualność, ponad kolor skóry, ponad religię, ponad poglądy. Miłość to wolność, miłość to luksus, do którego każdy powinien mieć dostęp.

Długu, który zaciągnęłam u społeczności LGBTQ, nigdy nie będę w stanie spłacić. Mam tylko nadzieję tworzyć dla Was piosenki – tak długo jak żyję. Dzięki, że cieszycie się mną tak, jak ja cieszę się Wami. Kocham - Ariana Grande” - Replika.

Frankie Grande, otwiera się przed Eureką o swoim związku z siostrą Arianą Grande i jej sile po ataku z Manchesteru

Tagi: LGBT
07:46, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Jim Parsons, czyli Sheldon Cooper z serialu “Teoria wielkiego podrywu”, najlepiej opłacany aktor-wyoutowany gej, i jeden z najlepiej opłacanych aktorów w telewizji w ogóle, udzielił właśnie wywiadu CNN i dał dosyć nieoczekiwaną odpowiedź - przynajmniej z polskiej perspektywy - na pytanie:

"Czy zgodzisz się, że seriale w telewizji lepiej reprezentują liberałów i lewicę w społeczeństwie, a jakby trochę pomijają prawicę i konserwatystów?"

Parsons: "Zgodzę się, że ludzie pracujący w przemyśle filmowym są bardziej liberalni niż przeciętnie w społeczeństwie... ale ja sam na przykład mam wiele konserwatywnych cech.

Jestem facetem niesamowicie rodzinnym, rodzinę stawiam zawsze na pierwszym miejscu. Stosuję szeroką definicję rodziny, ale jeśli chodzi o coś, co nazwiemy "wartościami rodzinnymi", to dla mnie nie ma tu nawet rozróżnienia na lewicę czy prawicę. Moje potrzeby są w tym względzie takie, jak większości ludzi.

Ślub wziąłem też z konserwatywnych powodów. Wiedziałem, że to będzie dla mnie ważna ceremonia, ale gdy nadeszła, okazała się jeszcze ważniejsza, niż myślałem. Tym bardziej, że dorastając, nawet nie marzyłem, że będę kiedyś brał ślub z moim ukochanym facetem. Okazało się to cudownym uczuciem - stać tam u boku mojego męża, z wszystkimi moimi bliskimi przy mnie...Zdałem sobie sprawę, jak moja mama i mój tata musieli się czuć, gdy brali ślub... Zdecydowanie jestem tradycjonalistą"

Mężem Jima jest Todd Spiewak. W maju obchodzili pierwszą rocznicę ślubu. Są razem od 16 lat - Replika.

Tagi: LGBT
07:46, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Piotr Grabarczyk zaprasza na Paradę Równości

Piotr i Paweł zaprasza na Paradę Równości

Greg i Sylwester - jak poznali się

Zuch Dziewuchy - w Egipcie

Podróże KaDo w Kolumbii

Tyler Oakle odwiedza centrum dla bezdomnej młodzieży LGBT rozmawia z osobami którzy zostali wyrzuceni na ulice tylko za to są inni.

Ćwiczenia z Tom Daley

Matt Dallas i Blue Hamilton

McHusbands - dwóch tatusiów

Team2Moms - dwie mamy z dziećmi

Husband i Husband

PJ McKay i Thomas McKay

Davey Wavey - siedem porad dotyczące seksu analnego

Tagi: vlog
07:46, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Troye Sivan wydał nowy teledysk do swojej piosenki Bloom i jest zmysłowy, zabawny i absolutnie zachwycony.

Troye Sivan - Bloom

Najnowszy klip do najnowszego singla Seleny Gomez, piosenka "Back to You" pochodzi ze ścieżki dźwiękowej do serialu "13 Reasons Why". Za którym którym odpowiada Selena Gomez jako producentka.

„13 Reasons Why” opowiada nastolatki, która popełnia samobójstwo, z powody swojej decyzji wyjaśnia na nagraniach, które docierają później do jej klasowego kolegi. Serial został oparty na powieści Jaya Ashera.

Selena Gomez ‘Back To You’

Najnowszy teledysk do singla "Girls", który Rita Ora nagrała wspólnie z Cardi B, Bebe Rexha oraz Charli XCX. Rita wzbudziła sporo kontrowersji, klip całuje się z hologramem Cardi B. Wielu osobom środowiska LGBT nie podobało się w jaki sposób ujawnia biseksualizm swój.

Rita Ora, Cardi B, Bebe Rexha i Charli XCX ‘Girls’

Najnowszy teledysk Meghan Trainor. „Let You Be Right” jest kolejną zapowiedzią trzeciego albumu studyjnego w karierze artystki.

Codziennie pracowałam w studiu z moją rodziną. (…) Członkowie mojej rodziny pojawiają się we wszystkich utworach, Daryl śpiewa w każdej z piosenek, a mój ojciec gra na pianinie oraz organach w jednym z kawałków. To dla mnie wyjątkowy album. Oczywiście traktować będzie o obecnej w moim życiu miłości, a także o walce o szczęście i samoakceptację – powiedziała piosenkarka o pracy nad nowym albumie.

Meghan Trainor ‘Let You Be Right’

Najnowszy klip Keith Urban wspólny gościnie z Julia Michaels, jego dziesiąty studyjny album. Teledysk „Coming Home”, który jest o znalezienie miejsca czy w domu lub innym miejscu. Towarzyszący obraz został wyreżyserowany przez Andy'ego Hinesa.

Keith Urban i Julia Michaels ‘Coming Home’

MNEK przestawia najnowszą piosenkę „Colour”. Gościnnie w utworze możemy usłyszeć piosenkarkę i aktorkę Hailee Steinfeld. Klip jest inteligentny, tętniący życiem oraz w kolorach tęczy klip kipi energią.

MNEK ft. Hailee Steinfeld ‘Colour’

Shawn Mendes w programie Carpool Karaoke

 
Tagi: muzyka
07:46, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Będzie bardziej korupcjogennie. Pokus będzie więcej, by budżet domowy łatać - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 prezydent Słupska Robert Biedroń o obniżce wynagrodzeń parlamentarzystów. Jak dodał, nie traktuje tej ustawy jako kary. - To raczej upokorzenie - wyjaśnił.

Pytany, czy jego zdaniem to jest kara dla samorządowców, odpowiedział, że nie traktuje tego jako kary. - Raczej jako upokorzenie. I żałuję, że w 2018 roku mamy władzę, która z taką lubością nie tylko mnie upokarza, ale wiele innych grup społecznych, na przykład osoby z niepełnosprawnością - mówił.

- Ten rząd najpierw zabiera, a potem udaje, że rozdaje - skomentował. - Nie ma darmowych zup. Na tę zupę, na tornistrowe, na 500 plus ktoś musi zarobić. Ten rząd tylko się może chwalić, że to, co zostanie po "Misiewiczach", po premiach w spółkach skarbu państwa, rozda jak taką jałmużnę dla tych najbardziej potrzebujących. Pazerność rządu jest nieograniczona - mówił Biedroń. 

Wyjaśnił, że jeżeli podjąłby decyzję o starcie w wyborach prezydenckich, to dokończy kadencję w Słupsku. - To musi być poważne. Nie można tak zrobić, że się kandyduje na prezydenta miasta i po kilku miesiącach rezygnuje - mówił.

- Jeżeli wygram (w wyborach samorządowych - red.), to na pewno nie zrezygnuję z mandatu prezydenta miasta. Jeżeli miałbym podejmować inne działania, to nie wystartuję na prezydenta - tłumaczył Biedroń. 

Tagi: news
07:45, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Virgin Trains East Coast - jedna z głównych firm transportowych w Wielkiej Brytanii, zawiadująca liniami kolejowymi, uczciła nadejście czerwca, Pride Month, miesiąca praw LGBT - zmieniając swe logo na tęczowe i informując na Twitterze, że popierają prawa LGBT i są jednymi ze sponsorów Parady w York.

Spotkali się z entuzjastycznymi reakcjami większości internautów - ale znaleźli się i tacy, co kręcili nosem, Virgin Trains East Coast na hejterskie zaczepki komentował. 

Oto próbka: David: "Myślałem, że skupiacie się raczej na tym, żeby wykonać dobrze swą robotę, czyli na pociągach". Odpowiedź: "Jesteśmy w stanie poprzeć podstawowe prawa człowieka, jednocześnie wykonując naszą robotę. Nazywa się to multi-tasking, David". David: "Przerost formy nad treścią. Jesteście firmą transportową, a nie Amnesty International".

Odpowiedź: "Nie musimy być organizacją charytatywną, żeby wykazywać ludzkie odruchy, David. Wspieramy wiele różnych inicjatyw np. CALM, która dotyczy samobójstw wśród mężczyzn - to jedno z zagadnień, które nas dotyczy jako firmy transportowej. Poza tym zatrudniamy mnóstwo bardzo różnych osób i chcemy, by nasza firma reprezentowała również tych, których w przeszłości społeczeństwo traktowało źle".

Rory: "Coś cienko przędziecie, więc uciekacie się do jakichś zabiegów piarowych, żeby pokazać, jak zajebiście do przodu niby jesteście". Odpowiedź: "Tak, Rory oczywiście, wspieramy LGBT+ wyłącznie ze względów promocyjnych, prawa człowieka oraz fakt, że zatrudniamy również osoby LGBT+ nie ma najmniejszego znaczenia" - Replika.

Dodam współudziały w Virgin Trains East Coast ma Richard Branson, założyciel grupy Virgin Group który jest wielki zwolennikiem równy praw dla osób LGBT, czasie kampanii na rzecz równości małżeńskiej namawiał do uchwalenia.

Tagi: news
07:45, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

NowThis News dlaczego nadal jest potrzebne są parady, miesiąc Pride

Cynthia Nixon dla Teen Vogue, dotyczące Roseanne, legalizowanie marihuany w Nowym Jorku.

Teen Vogue na temat nowego serialu Pose od Ryana Murphy

Queer Eye powraca do Netflix w drugim sezonie 15 czerwca na Netflix, już są pierwsze próbka co może nadejść w nowych odcinkach. Jadę do Georgii, miedzy innymi będą budować centrum społeczności dla kościoła. Tan France, wcześniejszym wywiadzie mówił że też pojawi się transpłciowa osoba, odmienią tej osobie życie.

Siła Kobiet - Janina Ochojska: niepełnosprawność przygotowała mnie do bycia odpowiedzalną za czyny.

Nyle DiMarco i Chella Man uczą podstaw słownictwa queer w Amerykańskim języku migowym (ASL) i różnych sposobów komunikowania się.

Gej olimpijczyk Tom Bosworth rozmawia z GayStarNews o swojej sile dumie, otrzymywaniu wsparcia od swojej rodziny.

Aktor Nicholas Gauci czyta klasyczną gejowską bajkę Oskara Wilde'a "Szczęśliwy książę".

Tagi: Ploty
07:45, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_p9y7kf18DU1tsitpw_540

Minęło już 20 lat od premiery pierwszego odcinka serialu HBO "Seks w wielkim mieście". Hit przeszedł do kanonu produkcji telewizyjnych, a stylizacje i powiedzonka bohaterek zaczęły funkcjonować w życiu codziennym. Jak się okazuje, nawet po takim czasie hit może nas jeszcze zaskoczyć.

„Seks w wielkim mieście” (Sex and the City) to serial HBO, który otwarcie mówi o seksie, związkach damsko-męskich i podążaniu za modą. Ta opowieść o czterech kobietach, które - mimo wielu różnic - łączy prawdziwa przyjaźń, stała się kultowym obrazem i miała swój udział w przełamywaniu niejednego tabu.

Minęło już 20 lat od premiery pierwszego odcinka serialu HBO "Seks w wielkim mieście". 6 czerwca 1998 roku na antenie HBO w Stanach Zjednoczonych wyemitowany został pierwszy odcinek. Z czasem produkcja zyskała status kultowej, zdobywając szereg nagród, w tym 8 Złotych Globów.

''Seks w wielkim mieście'' to serial, który otwarcie mówi o seksie, związkach damsko-męskich i podążaniu za modą. Ta opowieść o czterech kobietach, które - mimo wielu różnic - łączy prawdziwa przyjaźń, stała się kultowym obrazem i miała swój udział w przełamywaniu niejednego tabu.

Scenariusz serialu opiera się na bestsellerowej powieści o tym samym tytule autorstwa Candace Bushnell. Bohaterki to cztery niezależne kobiety mieszkające w Nowym Jorku. Każda z nich wykonuje inny zawód, ma całkiem inny charakter i podejście do spraw damsko-męskich. Mimo to ich potrzeby i pragnienia wcale się tak od siebie nie różnią.  

W role głównych bohaterek ''Seksu w wielkim mieście'' wcieliły się: Sarah Jessica Parker (jako Carrie Bradshaw), Kim Cattrall (jako Samantha Jones), Kristin Davis (jako Charlotte York) oraz Cynthia Nixon (jako Miranda Hobbes).

W obsadzie serialu znaleźli się również: Chris Noth (Mr. Big), David Eigenberg (Steve Brady), Evan Handler (Harry Goldenblath), Willie Garson (Stanford Blatch), Mario Cantone (Anthony Marentino), Jason Lewis (Smith Jerrod) oraz Kyle Maclachlan (Trey MacDougal).

W produkcji gościnnie wystąpiło także wielu popularnych i cenionych artystów, wśród nich m.in. Matthew McConaughey, Bradley Cooper, David Duchovny, Justin Theroux, Elizabeth Banks, Lucy Liu, Jon Bon Jovi, a także Alanis Morissette. Twórcą serialu jest Darren Star, a producentem wykonawczym Michael Patrick King. 

20 faktów o serialu HBO Seks w wielkim mieście:

1. Wszystkie koktajle w serialu były bezalkoholowe.

2. Sarah Jessica Parker zastrzegła w swoim kontrakcie brak nagich scen. Była jedyną z czterech głównych aktorek serialu, która na to nalegała.

3. Aby zagrać rudowłosą Mirandę, Cynthia Nixon musiała pożegnać swoje naturalne blond włosy i przefarbować je na czerwono.

4. Sarah czuła się niekomfortowo z wieloma scenami w serialu i rozważała odejście po nakręceniu pilotowego odcinka.

5. Grając Carrie, Parker musiała chodzić 18 godzin dziennie w szpilkach.

6. SJP zatrzymała 70% ubrań, które nosiła w serialu.

7. Alec Baldwin miał grać rolę Matthew McConaughey’a.

8. Sezon 5. został skrócony do 8 odcinków z powodu ciąży JS Parker.

9. Natasha (Bridget Moynahan), żona Mr Biga, zawsze ubiera się na biało.

10. Intercyza przedmałżeńska, którą na prośbę Bunny Charlotte podpisuje przed ślubem, została przygotowana przez prawdziwego prawnika. Nawet dla serialowych par ostrożności nigdy za wiele.

11. Mimo że serial zakończył się w 2004 roku, w Nowym Jorku nadal organizowane są autobusowe wycieczki turystyczne szlakiem bohaterek z serialu Seks w wielkim mieście. Atrakcja ta jest wciąż na tyle popularna, że oferowana jest aż 7 dni w tygodniu i na swojej trasie ma takie przystanki jak: Magnolia Bakery, Bleeker Street oraz przed budynkiem, w którym mieszkała Carrie.

12. Apartament, w którym mieszkała serialowa Carrie w 2012 roku został sprzedany za 9,65 mln dolarów.

13. Osławiona tiulowa spódnica tutu noszona przez SJP była jej pomysłem - Sarah znalazła ją w przebieralni. Dzisiaj ta kreacja wisi oprawiona w ramy w gabinecie Michaela Patricka Kinga.

14. Kim Cattrall dwa razy odrzuciła propozycję zagrania Samanthy. Do zmiany decyzji przekonał ją w końcu chłopak Darrena Stara, twórcy serialu.

15. Żaden z adresów domowych głównych bohaterek nie istnieje tak naprawdę w Nowym Jorku. Wszystkie zostały wymyślone: 245 East 73rd Street, gdzie mieszkała Carrie, 300 Gansevoort Street – adres Samanthy, 700 Park Avenue – miejsce zamieszkania Charlotte oraz 331 West 78th Street - Mirandy.

16. Wiele dzieł sztuki w mieszkaniu serialowego Aleksandra Petrovsky'iego naprawdę należy do Mikhaila Baryshnikova - aktora, który odtwarzał tę rolę.

17. Pierwszy pies, który grał Pete’a, tak bardzo bał się Johna Corbetta (serialowego Aidana), że producenci zmuszeni byli poszukać dla niego zastępstwa. 

18. Żadna z czterech głównych postaci nigdy nie wystąpiła dwa razy w tym samym stroju. Wyjątkiem był ostatni odcinek wieńczący wszystkie sezony, w którym Carrie włożyła futro z pierwszego sezonu.

19. W trakcie wszystkich sezonów Carrie zadaje 92 pytania w felietonach w swojej kolumnie w New York Star.

20. Zdjęcia do finałowego odcinka ostatniego sezonu zakończyły się 4 dni przed jego emisją.

''Seks w wielkim mieście'' to łącznie 94 odcinki w ramach 6 sezonów, które emitowane były na antenie HBO od 1998 roku do 2004 roku. Produkcja wyróżniona została szeregiem nagród i nominacji, w tym 8 Złotych Globów (za najlepszy serial komediowy lub musical nagradzana była trzy lata z rzędu), 7 nagród Emmy oraz 2 Złote Satelity.

Wszystkie sezony serialu Seks w wielkim mieście dostępne są w serwisie HBO GO.

Tagi: media
07:45, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

In 2014, Malaysian ���� couple Alex and Chuck �� cemented their lives together in Thailand ���� with a wedding for the ages ��‍❤️‍��‍��, celebrating true love and diversity in a society where same-sex unions are rare and often hidden. A year later, baby Bien came into their lives, and in 2018, they found a new home �� in New Zealand. It's been a whirlwind ride the past four years for Alex and Chuck, but now they're living the family life they had only dreamed of in New Zealand ����. Click the link in our bio to read their story: “A Match Made in Heaven Move to Middle Earth” ����‍��‍��❤️ . . . #GayDads #TwoDads #GayDadsAroundTheWorld #ProudFamily #LoveMakesAFamily #GayDadFamily

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

 

What does it mean to care for your child? For new dads Chris and Zac, it meant quality time with their adopted son, Jett. “We felt we needed to spend the time bonding with our son.” ❤️��‍��‍���� • We’re partnering with @DoveMenCare to inspire and support new dads from the very start of their fatherhood journey. Join the #DearFutureDads conversation to share the ways you take the time to care. • Continuing its commitment to dads, @DoveMenCare also provides dads with the basic personal care tools they need to take care of themselves and their new families during the busy and exciting time, with their Care Package program. To celebrate fatherhood, we sent Chris and Zac a care package filled with everything they need to get started.

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

 

If there's an Instagram moment at stake, it's pretty safe to assume gay dads are gonna crush the competition. ������ So it should come as a surprise to absolutely no one that gay dads-to-be absolutely slay their pregnancy announcement pics. �������������� Check out our latest roundup by clicking the link in our bio! . . . #PregnancyAnnouncement #AdoptionRocks #Surrogacy #DadsToBe #GayDadsToBe #ComingSoon #WereExpecting #GayDads #TwoDads

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

 

Dzisiaj byliśmy w Sądzie Najwyższym, gdzie walczyliśmy o ochronę konsumentów i konsumentek LGBT. A wszystko w związku ze skargą kasacyjną w sprawie drukarza z Łodzi. Kolejna rozprawa 14 czerwca! Oby już finalna ��️‍����️‍����️‍�� #kampaniaprzeciwhomofobii #kph #sadnajwyzszy #supremecourt #lgbt #lgbtrights #humanrights

Post udostępniony przez Kampania Przeciw Homofobii (@kph_official)

 

Nasze nowe przypinki już odebrane :) Będą dostępne już w najbliższą sobotę na naszym stoisku w Miasteczku Równości. Czy Wy też nie możecie doczekać się Parady? ���� #lgbt #pride #paradarownosci #lambdawarszawa

Post udostępniony przez Lambda Warszawa (@lambdawarszawa)

 

Jest moc! Właśnie skończyliśmy spotkanie z mediami, na którym razem z @paradarownosci i @benandjerryspl opowiadaliśmy o powrocie tęczy na warszawski plac Zbawiciela! Tęczy niezniszczalnej jak miłość :) Ciąg dalszy juz za chwilę �������� #miłość #mnw #równośćmałżeńska #pride #pridemonth #lgbt #lgbtpoland #lgbtq #MiłośćNieWyklucza #ParadaRówności #BenAndJerrys #polishgay #polishlesbian #loveislove #lovewins

Post udostępniony przez Miłość Nie Wyklucza (@miloscniewyklucza)

 

Mamy dla Was pięknie przypinki z tęczową syrenką! Będziemy je rozdawać na @paradarownosci !Przybywajcie licznie, dla każdego wystarczy! #Pride #Parada #Rownosc #RownoscMalzenska #LGBT #LGBTsupport #LGBTallies #Syrenka #Warszawa #WarsawPride #ParadaRownosci #Parada2018

Post udostępniony przez Partia Razem (@partiarazem)

 

Post udostępniony przez Ellen (@theellenshow)

 

Post udostępniony przez Colton Haynes (@coltonlhaynes)

 

Post udostępniony przez Colton Haynes (@coltonlhaynes)

 

Post udostępniony przez @glaad

 

Post udostępniony przez The Advocate Magazine (@theadvocatemag)

 

Post udostępniony przez Elton John (@eltonjohn)

 

Post udostępniony przez Marsz Równości w Rzeszowie (@marsz.rownosci.rzeszow)

 

Post udostępniony przez Fabryka Równości (@fabrykarownosci)

 

Post udostępniony przez .Nowoczesna (@nowoczesna.oficjalnie)

 

Post udostępniony przez NewNowNext (@newnownext)

 

Post udostępniony przez Same-Sex Weddings|MR THEODORE (@mrtheodoreweddings)

 

Post udostępniony przez Love & Behold (@love.behold)

 

Post udostępniony przez Eduardo del Olmo (@eduardo_del_olmo)

 

Post udostępniony przez Tom Daley (@tomdaley)

 

Post udostępniony przez Queerty (@queerty)

 

Post udostępniony przez Queer Eye (@queereye)

 

Post udostępniony przez Queer Eye (@queereye)

Tagi: instagram
07:44, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 07 czerwca 2018

Dominik Kuc kilka miesięcy temu opowiadał na łamach "Repliki" o tym, jak spotykał się z homofobią w gimnazjum - teraz stworzył ranking warszawskich liceów przyjaznych osobom LGBT. Wraz z Cecylia Jakubczak z Kampania Przeciw Homofobii był gościem "Dzień Dobry TVN".

Sąd Najwyższy odroczył ogłoszenie wyroku ws. drukarza z Łodzi wyznaczając termin kolejnej rozprawy na 14 czerwca. Swoją decyzję o odroczeniu rozprawy dotyczącej kasacji wyroku ws. drukarza z Łodzi.

Sąd Najwyższy argumentował zawiłością sprawy oraz koniecznością analizy międzynarodowego orzecznictwa. Liczymy na to, że 14 czerwca Sąd Najwyższy oddali kasację i będziemy mogli ogłosić historyczne zwycięstwo równości w Polsce - Kampania Przeciw Homofobii.

Nowy rząd Hiszpanii partii PSOE premierem Pedro Sánchez Pérez-Castejón na czele liczy 18 osób, aż 11 ministerialnych tek przypadło kobietom. Pierwszy raz w historii Hiszpanii stanowią większość w gabinecie.

Pinksixty News wiadomości LGBT - Bermudów Sąd Najwyższy ponownie legalizuje małżeństwa jednopłciowe, teraz czeka się co zrobi rząd Bermudów sześć tygodnie na odwołanie od decyzji.

Siłownia w Indianapolis odwołuje Pride ćwiczenia z powodów religijny. Mauritius marsz równości odwołany z powodu zagrożeń ataków homofobiczny. Diva Music Festival będzie w Wielkiej Brytanii. 

Zespół Lipali zaprasza na Paradę Równości. Hetero mężczyźni nie chodzą na Paradę Równości? Lipali obala ten stereotyp. Pamiętajcie, Parada Równości to święto nas wszystkich, również hetero mężczyzn! Wasza obecność jako sojuszników jest dla nas bardzo ważna, dlatego wpadajcie tłumnie. Czekamy na Was przy platformie KPH (piąty wóz za główną ciężarówką).

Nowoczesna zaprasza na Paradę Równości

GayStarNews rozmawia z osobami interseksualnymi o byciu sobą,

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowej

tumblr_inline_p9y5alB61I1tsitpw_540

Urzędujący w Chojnicach ksiądz Janusz Chyła postanowił zbadać stanowisko użytkowników Twittera dotyczące małżeństw. W sondzie zagłosowało ponad 20 tys. osób, a wynik był daleki od oczekiwań duchownego.

Ks. Kanonik dr Janusz Chyła z parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach zadał na Twitterze następujące pytanie: "Są sprawy, nad którymi się nie głosuje. Ale chcę sprawdzić, czy nie zgłupieliśmy. Małżeństwo to związek: 1) mężczyzny z kobietą 2) mogą być inne warianty".

Większość użytkowników (53 proc.) wskazała na wariant drugi mówiący o tym, że małżeństwo nie musi być związkiem mężczyzny i kobiety i mogą je zawierać również osoby tej samej płci - Tok FM

Tagi: news
11:36, lukeblog
Link Dodaj komentarz »