Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
czwartek, 01 listopada 2018

Jedynie 33 proc. Polaków zaakceptowałoby muzułmanina jako członka rodziny, a połowa młodych obywateli Polski jest przeciwna małżeństwom jednopłciowym - wynika z sondażu amerykańskiego centrum badawczego Pew Research Center.

Polakom bliżej w kwestii patrzenia na świat do wschodniej niż zachodniej Europy - wynika z sondażu amerykańskiej instytucji Pew Research Center. W latach 2015-2017 r. przebadano 56 tys. dorosłych osób w 34 europejskich krajach pod względem spraw światopoglądowych.

Podobnie mało tolerancyjnie wypadamy, jeśli chodzi o poparcie dla małżeństw jednopłciowych. Przeciwnych zawieraniu takich związków jest 50 proc. Polaków w wieku 18-34 lat.

Najmniej tolerancyjne są jednak Armenia i Gruzja (odpowiednio 95 i 94 proc.). Najbardziej - Szwecja (5 proc.), Dania (6 proc.) i Hiszpania (7 proc). Zaskakuje też wynik młodych Czechów, w przypadku których zaledwie 18 proc. ankietowanych jest przeciwnych małżeństwom jednopłciowym - gazeta.pl

Tagi: news
10:30, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

W pikiecie pod Ambasadą Stanów Zjednoczonych w Warszawie było ponad 100 osób, które chciały pokazać swoją solidarność z osobami trans- i interpłciowymi z USA, których prawa mogą zostać usunięte przez administrację Donalda Trumpa.

Na proteście przemawiały osoby transpłciowe i sojusznicy, w tym reprezentant Fundacji Trans-Fuzja oraz inny organizacji Zostały również odczytane głosy osób z USA, które obecnie protestują przeciwko całkowitemu pozbawieniu ich podmiotowości prawnej, ochrony przed dyskryminacją, w tym przemocą psychiczną i fizyczną.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli, przemawiali, skandowali i wkładali całe serce w pokazanie osobom z USA, że nie są osamotnione w walce. Dziękujemy za głośne "NIE!" dla łamania praw osób transpłciowych.

1,4 miliona osób transseksualnych Amerykanów uczestniczyło #WontBeErased przeciwko administracji Trumpa, że chce odbierać prawa transpłciowym osobom.

Po tym, jak administracja Trump-Pence zaatakowała osoby transpłciowe, Amy Klobuchar wydała potężne przesłanie tego, do mieszkańców Minnesoty.

Ku pamięci którzy odeszli od nas wiele zmarło czy śmiercią naturalną czy tragiczną tym roku wśród społeczności LGBT straciliśmy dużo osób i do wybitny aktywistów i osób przez raka, samobójstwa, morderstwa.

Poniżej lista osób homoseksualny i przyjaciół LGBT środowiska, oraz ty którzy nie ma na liście nie wiemy o ich śmierci, media nie pisali o nich o zwykłych nas. Nie spoczywają w pokoju.

Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą zostaną po nich buty i telefon głuchy tylko to, co nieważne jak krowa się wlecze najważniejsze tak prędkie, że nagle się staje potem cisza normalna więc całkiem nieznośna jak czystość urodzona najprościej z rozpaczy kiedy myślimy o kimś zostając bez niego Nie bądź pewny, że czas masz, bo pewność niepewna zabiera nam wrażliwość tak jak każde szczęście przychodzi jednocześnie jak patos i humor jak dwie namiętności wciąż słabsze od jednej tak szybko stad odchodzą jak drozd milkną w lipcu jak dźwięk trochę niezgrabny lub jak suchy ukłon żeby widzieć naprawdę zamykają oczy chociaż większym ryzykiem rodzić się nie umierać kochamy wciąż za mało i stale za późno Nie pisz o tym zbyt często lecz pisz raz na zawsze a będziesz tak jak delfin łagodny i mocny Spieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą i ci co nie odchodzą nie zawsze powrócą i nigdy nie wiadomo mówiąc o miłości czy pierwsza jest ostatnią czy ostatnia pierwszą Jan Twardowski

zma

Miłość Nie Wyklucza: Mapa Tęczowe Zaduszki - stwórzmy ją razem. Początek listopada to tradycyjny moment, żeby odwiedzić groby naszych bliskich, rodzin – także tych z wyboru – oraz osób, o których pamięć chcemy zatrzymać jak najdłużej.

Każda społeczność, również LGBT+, potrzebuje pamięci o swojej przeszłości, żeby lepiej rozumieć nie tylko swoje korzenie, ale również tożsamość – to, kim jest teraz.

Dlatego w zeszłym roku stworzyłyśmy mapę Tęczowe Zaduszki - znajdziecie ją na naszej stronie internetowej. Ułatwi Wam dotarcie do miejsc pamięci osób LGBT+ oraz ich sojuszniczek i sojuszników.

Uzupełniłyśmy ją o wiele nowych wpisów, jest jednak na niej jeszcze wiele białych plam. Pomóżcie nam je zapełnić!

Do utworzenia wpisu potrzebne są:

– krótka informacja o zmarłej osobie (lub link do niej),

– adres nagrobka lub pomnika (najlepiej ze współrzędnymi geograficznymi),

– zdjęcie.

Wysyłajcie wiadomości na nasz Facebook lub piszcie na adres kontakt@mnw.org.pl. Wspólnie zadbajmy o naszą pamięć.

Były redaktor naczelny Lelum.pl i dziennikarz Pikio, Kamil Ciszek-Skwierczyński zmarł miał tylko 27 lat.

Dziewięcioletni chłopiec popełnił samobójstwo po czterech dniach homofobicznych prześladowań w szkole w Denver w Kolorado.

Meksykańskim stanie Guerrero trójka działaczy LGBT zostało zamordowany, Ruben Estrady, Roberto Vegi i Carlosa Uriel Lopez z Taxco.

Zak Kostopoulosa grecki działacz zamordowany;  Ms Colombia z Jackson Heights, Queens urodził jako Osvaldo Gomez.

Bożyszcze lat 50, aktor Tab Hunter zmarł w wieku 86. lat. W 2005 roku w bestsellerowej biografii gwiazdor ujawnił, że jest homoseksualistą.

Soni Wolf, członkini założycielka kultowego Dykes on Bikes, klub motocyklowy lesbijek też przewodziła w paradach LGBT Pride od czterdziestu lat, zmarła w wieku 69 lat.

Projektant Jacob Alexander, który prowadził kampanię na rzecz zakończenia stygmatyzacji HIV, zmarł w wieku 25 lat. Uważa się, że Aleksander odebrał sobie życie w sobotę (20 października).

Donna Red Wing, działaczka LGBTQ z Iowa po walce z rakiem płuc zmarła. Miała 67 lat. Była kiedyś nazywana "najbardziej niebezpieczną kobietą w Ameryce", przez przeciwników za swoją wytrwałość walki praw LGBTQ.

David Buckel działacz Lambda Legal i działacz ekologiczny podpalił się w samobójczym proteście ekologicznym.

Homoseksualny prezenter TV, Dale Winton, nie żyje miał 62 lat, ujawnił w wieku 47 roku 2008, znany był z wielu teleturniejach w Wielkiej Brytanii.

Ponad 20 transpłciowy kobiet zamordowany w USA - miedzy innymi Shantee TuckerChrista Leigh Steele-KnudslienSasha GardenAntash English,

Wielebny Robert Wood, protestancki minister, który brał udział w demonstracjach na rzecz praw homoseksualnych na początku lat 60.

W Miami w wyniku zawalenia mostu dla pieszych do katastrofy doszło po zaledwie 5 dniach od otwarcia kładki dla pieszych.  Zginęło sześć osób wśród para gejów Osvaldo "Ozzy" González, 57 i Alberto Arias, 54, byli związku od 21 lat.

Craig Zadan, ujawniony gej producent nagradzanych musicali filmowych i telewizyjnych, ze słynnym Chicago na czele, zmarł w wielu 69 lat. Do najsłynniejszych filmów, które produkował należą Chicago, Cinderella, Stalowe magnolie, Lakier do włosów.

Timmy Matley, jeden z piątki grupy wokalnej "The Overtones", zmarł w wieku 36 lat.

W wieku 91 lat zmarł światowej sławy francuski projektant mody Hubert de Givenchy. Założyciel legendarnego domu mody projektował kreacje dla Audrey Hepburn i Jacqueline Kennedy. Givenchy zmarł w nocy, we śnie - poinformował jego długoletni partner i były projektant mody haute couture Philippe Vent.

Marielle Franco, radna Rio de Janeiro i jej kierowca, Anderson Pedro Gomes, zostali zamordowani 14 marca. W kierunku ich samochodu oddano 9 strzałów.

Franco urodziła się w slumsie Maré. Pracowała w fawelach - dzielnicach biedy - walcząc z przemocą gangów i policji. Mandat radnej uzyskała startując z list Partii Socjalizmu i Wolności. Oskarżała policję o brutalność i zabójstwa. Tylko w styczniu 2018, policja zabiła 154 osoby w stanie Rio.

Thomas, biseksualny gęsior, został pochowany, obok bratniej duszy, czarnego łabędzia Henry'ego. Słynne nowozelandzkie poliamoryczne i biseksualne gęsiory zmarł na początku tego miesiąca. Henry zmarła w roku 2009 wielu mówili kiedy zmarł Thomas płakał za nim.

Colin Timmins, znany również jako Madame Aries, rozpoczął swoją karierę jako górnik, ale stał się jedną z najbardziej znanych twarzy na Canal Street w Manchesterze, mając karierę w przeciągu kilku dekad. Był najstarszą drag queen, w mieście.

Para lesbijek Jill Kindt i Jo Grant otrzymały specjalne prawo do ślubu zaledwie sześć dni po wejściu w życie równość małżeńskiej w Australii, mogły wziąć ślub wcześniej z powodu choroby Grant chorowała na raka.

Wzięły ślub przy przyjaciółmi w ich własnym ogrodzie w Queensland, Grant niestety zmarła 30 stycznia 2018 roku, była żonata przed śmiercią 48 dni była szczęśliwa że mogła ożenić się.

Rodrigo Alves wielokrotnie udowodnił, że jest gotowy zrobić wszystko dla sławy i kolejnych operacji plastycznych.

Kerrice Lewis, 23-letnią lesbijkę, zmarła tragicznie w Waszyngtonie. Odkryli jej ciało wieczorem 28 grudnia w bagażniku płonącego samochodu.

Bob Smith, pierwszy na świecie gej komik, który wystąpił miedzy innymi w programie The Tonight Show zmarł w sobotę w swoim domu w Nowym Jorku.

"Jest wielki smutek, ale także z całego życia szczęśliwych wspomnień, piszę by podzielić się z tym, że mój ukochany Bob Smith zmarł dziś rano w wieku 59 lat po niezwykłej 12-letniej walce z ALS(Stwardnienie zanikowe boczne)", potwierdził partner Smitha, Michael Zam, na Facebooku .

W poniedziałek, 4 grudnia, zmarła Sheila Farebrother, matka Eltona Johna. O jej śmierci artysta poinformował na Facebooku. Miała 92 lata.

Henry Badenhorst, współzałożyciel portalu randkowego Gaydar, zmarł w wieku 51 lat w sobotę (11 listopada, popełnił samobójstwo, skacząc z 23. piętra w Johannesburgu, bliski przyjaciel mówi że cierpiał na depresje.

Ojciec zastrzelił swojego 14-letniego homoseksualnego syna, policja przypisuje morderstwo częściowo z powodu orientacji seksualnej chłopca. Policja Henderson w Nevadzie twierdzi, że 53-letni Wendell Melton zastrzelił swojego syna Giovanniego rankiem w czwartek 2 listopada.

Zmarł Lil Peep, 21-letni raper emo, który nie dawno ujawnił jest biseksualistą. Artysta miał 21 lat.

Smutna wiadomość  Azerbejdżanu. Dwóch nastolatków homoseksualny popełnili samobójstwo z powodu rodziny. Chingiz 17-letni homoseksualny nastolatek rozpoczął swój pierwszy semestr na wydziale psychologii. Jego przyjaciele powiedzieli po farbowaniu włosów i posiadaniu kolczyka Chingiz stał się celem homofobicznych obelg. Żył otwarcie ze swoją seksualnością i zawsze borykał się z nienawiścią od inny. Ludzie zawsze go dręczyli.

Kora, czyli Olga Aleksandra Sipowicz, jedna wielki przyjaciółek naszych. Była jedną z pierwszych gwiazd, które po roku 1989 walczyły o tolerancję dla mniejszości seksualnych.

Kora: Byliśmy z Kamilem w związku partnerskim 40 lat i wzięliśmy ślub tylko dlatego, że byłam umierająca i on nie mógłby nawet przyjść do mnie do szpitala. Można powiedzieć, że padliśmy ofiarą polskiej homofobii, bo przecież wiadomo, że tak jak marihuana lecznicza może prowadzić do jointa zapalonego dla przyjemności (ależ to zbrodnia!), tak legalizacja związków partnerskich będzie oznaczać małżeństwa homoseksualne, a to, nie daj Boże, będzie prowadzić do adopcji przez takie pary dzieci. No nóż się w kieszeni otwiera! Dlaczego nikt nigdy nie zapytał mnie – osoby wychowanej w domu dziecka – czy chciałabym być adoptowana przez parę gejów czy lesbijek.

Zamiast od czwartego do dziesiątego roku życia przebywać w domu dziecka prowadzonym przez siostry zakonne, bo mama ciężko zachorowała na gruźlicę, a ojciec nie radził sobie z wychowaniem dzieci? Zamiast sierocińca, gdzie dzień po dniu, godzina po godzinie, minuta po minucie byłam poddawana takiej opresji, jakiej nie powinien być poddawany żaden człowiek, a zwłaszcza dziecko? Nikt mi nie udowodni, że dwóch kochających się gejów nie dałoby mi miłości, której tak mi brakowało. I akceptacji. I poczucia, że jestem wartościowym człowiekiem, na którym komuś zależy. Związki partnerskie, LGBT, aborcja, eutanazja i wszystkie kwestie światopoglądowe w ogóle nie są dla mnie problemem."

Burt Reynolds, gwiazda kina lat 70. i 80; Królowa soulu Arethę FranklinJohn McCain, senator i bohater wojenny;  Kofi Annan był sekretarzem generalnym ONZ w latach 1997-2006; Rick Genest - Znany jako "Zombie Boy";  szwedzki DJ Tim Bergling, znany jako Avicii. Słynny fizyk Stephen Hawking.

W wieku 107 lat w Amsterdamie zmarł Johan van Hulst, który uratował z Holokaustu 600 żydowskich dzieci. Był jednym z 5595 Holendrów uhonorowanych przez Yad Vashem tytułem Sprawiedliwych pośród Narodów Świata.

Mark Salling zmarł z powodu samobójstwa znany z Glee. Policja potwierdziła, że ciało gwiazdora znaleziono w rzece Los Angeles w Sunland. W wieku 77 lat zmarł aktor, John Mahoney, kojarzymy przede wszystkim z udziału w znanym serialu Frasier.

Jedna z najsłynniejszych wokalistek ostatnich dekad i liderka rockowej grupy The Cranberries Dolores O'Riordan zmarła w wieku 46 lat.

W wieku 67 lat zmarł na Florydzie David Cassidy, amerykański aktor i piosenkarz, którego popularność przypadła głównie na lata 70.  Wiele inny zmarły na Onet.pl

Tagi: LGBT
10:30, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
środa, 31 października 2018

Pinksixty News wiadomości LGBT - Departament edukacji prowincji w Eastern Cape zostali oskarżeni o zagrażanie dla gejom i lesbijkom uczniów, po tym, jak rzekomo instruowali dyrektorów, aby spisywali danych wszystkich studentów LGBT.

Australijskie Lobby Chrześcijańskie rozpoczęło atak na program przeciwdziałania znęcaniu się, Project Rockit, który promuje integrację i różnorodność wśród młodych ludzi.

Gubernator Dar es Salaam, w Tanzanii Paul Makonda, ogłosił represje wobec osób LGBTQ żąda dany LGBT w swoim stanie, chce prześladować ich, wsadzać do więzień.

EuroNews na temat równości w Europie miedzy w Polsce rozmowa z działaczką KPH Mirka Makuchowską, na temat praw osób LGBT Polsce i w Europie.

Laverne Cox dała przesłanie do osób transpłciowych w Massachusetts 6 listopada, odbędzie referendum dotyczące ochrony praw transpłciowy.

Po wyborach samorządowych wyciągają wnioski i przemyśleć naszą dalszą strategię działania partii Razem.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news
22:45, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Podczas marszu równości w Lublinie był uczestników pan Zbigniew miał transparent "Jezus kazał kochać" - "Każdy inny, wszyscy równi". Organizatorzy odwiedzili pana Zbigniewa w jego domu.

"Dziękuję, żeście tu przyjechali, odwiedziliście mnie - człowieka słabego, który sobie nie daje rady. Rząd nie pomaga, ale wy pomożecie, przyjaciele".

Tagi: LGBT
06:24, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Przed kilkoma dniami przez media przetoczyła się informacja o organizacji „Tęczowego bloku” na Marszu Niepodległości. Organizatorzy twierdzą, że chcą w ten sposób „zmienić wizerunek” święta zawłaszczonego przez nacjonalistów. Trudno nam traktować tę inicjatywę inaczej niż jako prowokację.

Pojawienie się nielicznej grupy z tęczowymi flagami wśród wielotysięcznego tłumu, wrogo nastawionego do ideałów i wartości naszej społeczności, to narażanie się na ogromne niebezpieczeństwo. Jako przykład wrogości niech posłuży wzmożenie środowisk narodowych w ostatnich dniach. Oficjalne profile organizatorów Marszu Niepodległości zamieniły się w homofobiczny ściek, gdzie czytamy m.in., że społeczność LGBT+ „deprawuje młodzież”, a homoseksualizm jest „zaburzeniem lub perwersją”.

Pomysłodawca „Tęczowego bloku” poinformował, że zwraca się do organizatorów Marszu z informacją, że grupa osób LGBT+ chce do nich dołączyć oraz z prośbą, by zwrócono uwagę na jej bezpieczeństwo. Co najmniej naiwnym jest myślenie, że „Tęczowy blok” zostałby zaakceptowany na Marszu, a organizatorzy mogli, a przede wszystkim chcieliby, zapewnić mu bezpieczeństwo.

Poważne obawy budzi też kwestia bezpieczeństwa danych, które zbierają organizatorzy. Osoby, które chcą organizować transport lub udzielić noclegu, mają wpisać informacje na swój temat do formularza. Nie wiadomo, czy dane nie wpadną w niepowołane ręce, a ponadto może dojść do celowego wykorzystania ich przez wrogo nastawione osoby, np. pod pretekstem skorzystania z noclegu.

Organizator „Tęczowego bloku” chce udowodnić, że osoby LGBT+ mogą być patriotami i patriotkami. Jesteśmy przekonani, że patriotyzm to postawa, która zyskuje na wartości, gdy jest manifestowana na co dzień, a nie raz do roku, w atmosferze poważnego zagrożenia. Nasz patriotyzm to troska o małe ojczyzny, angażowanie się w sprawy społeczne, udział w wyborach czy stawanie w obronie wartości konstytucyjnych.

Tymczasem, Marsz Niepodległości ma charakter nacjonalistyczny, od lat pojawiają się na nim hasła nienawistne i nawołujące do przemocy. Zachowania te są formą zastraszania całych grup społecznych i niedopuszczalne jest, żeby towarzyszyły świętowaniu niepodległości Polski. Pojawienie się „Tęczowego bloku” na Marszu byłoby jednoznacznym poparciem takich postaw. Osoby LGBT+ powinny mieć świadomość, że uczestnicząc w Marszu Niepodległości legitymizują nienawiść i współtworzą przestrzeń wykluczania.

Apelujemy do członków społeczności LGBT+, by nie brali udziału w „Tęczowym bloku” na Marszu Niepodległości. Organizatorzy, osoby niezwiązane ze społecznością, są nieświadomi istniejącego zagrożenia. Ich prowokacja, zabawa czy w najlepszym wypadku naiwność może skończyć się tragedią.

Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza
Fundacja Wolontariat Równości
Marsz Równości w Lublinie
Stowarzyszenie Grupa Stonewall
Stowarzyszenie Queerowy Maj
Fundacja Równość.org.pl
Stowarzyszenie Instytut Równości
Prowincja Równości
Stowarzyszenie Lambda Szczecin
Fabryka Równości
Fundacja Trans-Fuzja
Komitet organizacyjny Marszu Równości w Rzeszowie
Fundacja Wiara i Tęcza
Stowarzyszenie Tęczowe Opole
Kultura Równości
Marsz Równych w Gdyni
Tęczowa Częstochowa
Stan Równości w Bydgoszczy
Stowarzyszenie na Rzecz Osób LGBT Tolerado
Stowarzyszenie Tęczówka, Katowice
Tęczowy Białystok
Stowarzyszenie Lambda Warszawa
Akceptacja – Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób Homoseksualnych, Biseksualnych i Transpłciowych
Kampania Przeciw Homofobii

Tagi: LGBT
06:23, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_phf7goKZDz1tsitpw_540

 Jeśli dyrektorzy złamali prawo oświatowe ws. "tęczowego piątku", to poniosą konsekwencje - oświadczyła wiceminister edukacji Marzena Machałek w rozmowie z Radiem ZET.

MEN sprawdza, czy inicjatorzy akcji nie złamali prawa, rozsyłając do szkół materiały zawierające elementy agitacji wyborczej. Trzecia edycja akcji Kampanii Przeciw Homofobii odbyła się w ponad 200 szkołach w kraju. Wśród zgłoszeń były te pochodzące od samych uczniów, który chcieli poświęcić ten dzień społeczności LGBT+ - Onet.pl

W odpowiedzi na pytania prawne dotyczące Tęczowego Piątku – akcji, która ma na celu pokazać młodzieży LGBTQI, że może w szkole czuć się bezpiecznie – grupa prawna Kampanii Przeciw Homofobii uruchomiła program bezpłatnych konsultacji prawnych dla szkół.

Wszystkie szkoły, które chcą skorzystać ze wsparcia prawnego w celu wyjaśnienia ewentualnych wątpliwości prawnych dotyczących „Tęczowego Piątku” mogą skorzystać z bezpłatnego wsparcia prawników i prawniczek Kampanii Przeciw Homofobii.

Wystarczy wysłać maila na adres prawo@kph.org.pl zawierającego pytanie, na które chcą uzyskać odpowiedź.

Zachęca: prawo@kph.org.pl my do zgłoszenia jakichkolwiek niepokojących incydentów do Biura Rzecznika Praw Obywatelskich – biurorzecznika@brpo.gov.pl.

Jednocześnie informujemy, że Tęczowy Piątek  realizuje zawarte w preambule Prawa oświatowego zapisy o tym, że  “szkoła winna zapewnić każdemu uczniowi warunki niezbędne do jego rozwoju, przygotować go do wypełniania obowiązków rodzinnych i obywatelskich w oparciu o zasady solidarności, demokracji, tolerancji, sprawiedliwości i wolności”, a działania podjęte przez szkoły zaangażowane w akcję mieszczą się w ramach podstawy programowej, która nakazuje przekazywanie uczniom wiedzy z zakresu praw człowieka, demokracji, szacunku do innych osób.

Odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące Tęczowego Piątku są dostępne tutaj.

Dziś Dominik Szymański przygotowywałby się do matury. Trzy lata temu 14-latek na własnej skórze przekonał się czym jest homofobia i jak okrutni potrafią być rówieśnicy. Popełnił samobójstwo. Jego koledzy nie ponieśli kary – sąd sprawę umorzył. – Dla mnie sprawiedliwym wyrokiem byłoby, gdyby w szkołach było więcej tolerancji, szacunku i pracy nauczyciela z uczniem. Chciałabym, żeby to się więcej nie powtórzyło – mówi nam matka Dominika, Anna Aleksandrowicz.

Wcześniej wmawiali mu to koledzy ze szkoły. Nazywali go "pedziem", szarpali, dręczyli, poniżali. Po jego śmierci powstał fanpage "Dominik dobrze, że zdechł", gdzie można było przeczytać na przykład: "Szkoda, bo nie ma kogo gnoić"; "Dominik hańbił Białą Rasę, nie mogę powiedzieć, że mi go żal". 

Sąd nie ukarał chłopców, którzy dokuczali Dominikowi. Druga rozprawa – przeciwko nauczycielce – przez cały czas się toczy. Jego matka Anna Aleksandrowicz dalej mieszka w Bieżuniu (woj. mazowieckie), gdzie – jak podkreśla – panuje zmowa milczenia. 

O tym jak ważna jest edukacja antydyskryminacyjna młodzieży mówili organizatorzy "Tęczowego Piątku". Choć inicjatywa promująca w szkołach tolerancję wobec mniejszości seksualnych nie spodobała się prawicowym publicystom i politykom. Niektóre z placówek w ostatniej chwili postanowiły nawet, żeby wycofać się z udziału w akcji. 

Mimo że Dominik nie był osobą homoseksualną, to na własnej skórze doświadczył, czym jest homofobia.

O Dominika sprawie było głośno. I nie żałuję, że tematem zainteresowały się media. Ale i z tego, co słyszę, to ani w pobliskich, ani w innych polskich szkołach nic się nie zmieniło. 

Za mały jest nacisk na zachowania dzieci. Akurat chłopcy, którzy szykanowali i upokarzali Dominiaka, nie ponieśli żadnej kary. Sprawa została umorzona. A to dlatego, że prawo chroni nieletnich. (...) - Na Temat.pl

Tagi: kph
06:23, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

This family is dressed as their favorite superheroes but not because tomorrow is Halloween. Sadly their 4-year-old nephew/cousin passed away from cancer a couple of days ago, and in honor of his superhuman strength, they dressed as superheroes for his memorial service. • If you’re dressing as a superhero family tomorrow, dad Jim (featured here) would love you to share your family photos so we can stand together and honor all those young children fighting cancer with all their strength. ❤️#SuperheroesStandTogether

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Spanish ���� dads Chris and Juan live in Sydney ���� with their two kids, born through surrogacy. ��‍��‍��‍���� The dads agree that the best thing about parenthood is the welcome home �� their kids give them every night after a long day at work. “It just takes seeing your kids’ happy face and reaction when you walk in to wash away the troubles, and melt your heart with a hug!” ����❤️

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Argentinian ���� fathers Gustavo and Juan have a 3-year-old son through surrogacy. ����‍��‍�� “He is always happy,” shared Juan about his son. The dads love to travel ✈️��, and so does their 3-year-old, taking it in his stride and sharing his dads’ passion to explore. ����

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

#wewillnotbeerased - byłyśmy i byliśmy dziś na pikiecie solidarnościowej z osobami trans- i interpłciowymi w USA. #transwontbeearsed #pikieta #usa #ambasadausa #miloscniewyklucza #mnw #rownoscmalzenska #malzenstwadlawszystkich #lgbt #lgbtcommunity #lesbian #gay #bisexual #transgender #queer #loveislove #love #lovewins #proud #equality #equalityforall

Post udostępniony przez Miłość Nie Wyklucza (@miloscniewyklucza)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Marsz Równości w Toruniu (@marsz_rownosci_torun)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Julia (@juliabernard.pl)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez TEA (@tea_oficjalny_profil)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Bart Staszewski (@stanley_whereareu)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez CHEYENNE JACKSON (@mrcheyennejackson)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Greg Berlanti (@gberlanti)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Robbie Rogers (@robbierogers)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez British Bespoke Tailors (@orhanlondontailoring)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Alex | Schoenfilms (@schoenfilms)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Main Event Weddings (@maineventweddings_)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Main Event Weddings (@maineventweddings_)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Nathan & Craig (@marvelatthemagic)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Tanbi-no-Kami (@tanbinokami)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Wedding & Event Planning (@the_valley_collective)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Cute Gay Couples (@human_loves_human)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Adam Rippon (@adaripp)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Nowoczesna drużyna gotowa do pracy w warszawskim samorządzie��I stałe pytanie - gdzie jest Marek-Wally? ;) #nowoczesna #zrobimyto #radny #radna #radni #radne #politycy #polityczki #koalicjaobywatelska #WarszawaDlaWszystkich #nowyświat #drużyNa #gotowidopracy #lubnauer

Post udostępniony przez Marek Szolc (@marek.szolc)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Fabryka Równości (@fabrykarownosci)

Tagi: instagram
06:21, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 30 października 2018

tumblr_inline_phfgqqFN361tsitpw_540

Minister Edukacji Anna Zalewska publicznie skrytykowała Tęczowy Piątek kompletnie nie rozumiejąc założeń akcji. Napisz do Minister Edukacji dlaczego uważasz, że Tęczowy Piątek jest potrzebny! Pokażmy, że młode osoby LGBT są ważne. Pokażemy, że każdy uczeń i uczennica ma prawo czuć się bezpiecznie i chciany_a w swojej szkole. Wasze głosy będą zbierać do 13 listopada, a potem przekażemy je Pani Minister Więcej na stronie Kampanii Przeciw Homofobii

Pinksixty News wiadomości LGBT - Kanada głosuje nad swoimi nieaktualnymi prawami miedzy innymi uchylenie zakaz seksu analnego. 

Trans Lifeline - linia dla osób transpłciowy coraz więcej osób dzwoni od kiedy administracja Trumpa chce odebrać prawa osobom transpłciowy. 

The Southern Synod of the Uniting Reformed Church in Southern Africa (URCSA) w RPA podjęli decyzję że będą przyjmować osoby LGBT i akceptują równość małżeńską.

Przez dziesięciolecia lekarze chirurgicznie wybierali płeć dla tysięcy osób interseksualnych, bez ich zgody. Serena Daniari spotkała się z dwoma osobami, które nie pasują do przeciętnej definicji "mężczyzny" lub "kobiety".

Około 137 000 osób maszerowało 27 października w dorocznej paradzie Pride w Taipei przed referendum dotyczącymi małżeństw osób tej samej płci w dniu 24 listopada.

- Wycofaliśmy się z koalicji z PiS. Sojusz Lewicy Demokratycznej jako partia nie ma nic z tą koalicją wspólnego - zapewnił przewodniczący partii. Jednocześnie stwierdził, że "jak się komuś to nie podoba to musi znajdować inne ujście swoich emocji politycznych i swojej aktywności". Członkostwo dwóch radnych, którzy zgodzili się na porozumienie z PiS zostało zawieszone.

Democracy Now! - na temat jak "nacjonalizm amerykański" coraz bardzie groźny ataki jak np na synagogę w Pittsburghu.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: kph LGBT news
20:58, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Jaclyn i Jennifer Grafe przyszły na świat w 1995 roku jako bliźniaczki. Dziewczynki rozwijały się normalnie, jednak już w pierwszych latach życia czuły, że coś jest z nimi nie tak. Każda z nich marzyła o tym, by zasnąć i obudzić się... w ciele chłopca. To pragnienie w końcu się ziściło...

- Teraz jestem szczęśliwszy ze sobą, niż kiedykolwiek byłem w całym swoim życiu. To nieprzyjemne uczucie, które mieliśmy wcześniej, całkowicie zniknęło - powiedział w rozmowie z The Mirror, Jack, który jest zastępcą szeryfa.

- Nasi rodzice nigdy nie widzieli czegoś podobnego. Nigdy nie znali gejów ani osób transpłciowych, a nasz tata jest pastorem. Ludzie wciąż uważają nas za kobiety, a kiedy słyszę "ona", to jest jak kopnięcie w brzuch - wyznaje Jack - Fakt.

Do zgromadzenia chcą dołączyć niektórzy przedstawiciele środowisk LGBT. Idziemy z flagami Polski i tymi tęczowymi, prosimy jednocześnie byście nie zabierali ze sobą żadnych symboli ideologicznych, nie chcemy być uznani za jakąkolwiek ich agendę – mówi dla Gazety Wyborczej pomysłodawca wydarzenia Mikołaj Klubiński. - Zdajemy sobie sprawę, że to ryzykowne posunięcie. Jesteśmy w stałym kontakcie z policją. Jeśli usłyszymy, że służby nie zagwarantują nam bezpieczeństwa, nie pójdziemy - deklaruje Klubiński. Organizator przyznaje, że sam nie należy do środowiska LGBT, ale - jak mówi - walczy o równość.

Część organizacji LGBT odcina się od tego pomysłu. – Marsz niepodległości jest prywatną inicjatywą środowisk narodowych, z bardzo konkretnym przesłaniem, jakim jest nienawiść do mniejszości. Podpinanie się pod takie wydarzenie jest totalnym nieporozumieniem – mówi Bartosz Staszewski, aktywista, organizator Marszu Równości w Lublinie, reżyser filmu pt. „Artykuł osiemnasty”. Aktywista przestrzega, że udział w Marszu Niepodległości z tęczowymi flagami może źle się skończyć. Zapowiada, że organizacje LGBT przygotowują w tej sprawie wspólne oświadczenie.

Tagi: news
06:22, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Aktor Colton Haynes udostępnił zdjęcia swojego ślubu z Jeff Leatham z okazji pierwszej rocznicy małżeństwa. Haynes zamieścił zdjęcia na Instagramie z napisem "Nie mogę uwierzyć, że to już 1 rok. odkąd się pobraliśmy @jeffleatham. Szczęśliwa rocznica dla mojego pięknego męża".

Para wyszła za mąż w Los Angeles w zeszłym roku, a Kris Jenner osobiście im dała ślub. Zdjęcia zaskoczyły wielu, ponieważ para złożyła pozew o rozwód w maju.

Haynes najpierw złożył pozew o rozwód, powołując się na "nie dające się pogodzić różnice" z tym, że Leatham złożył swój własny pozew jeszcze w tym miesiącu. Nawet usuwał zdjęcia z mężem, z portalów społecznościowym. (GayStarNews)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Can’t believe it’s already been 1 yr. since we got married @jeffleatham :) Happy Anniversary my beautiful husband ❤️❤️❤️

Post udostępniony przez Colton Haynes (@coltonlhaynes)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

I can’t remember what it was like before you, and I don’t even know how we got here but maybe that’s exactly what I needed. Someone who could make me forget where I came from and someone who could make me love without knowing how to fall. R.M. Drake - Happy Anniversary My Beautiful Husband - ❤️��❤️��- Life is a beautiful place with you beside me. - I LOVE YOU -

Post udostępniony przez JEFF LEATHAM (@jeffleatham)

Tagi: Ploty
06:21, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Masturbacja, że jest ona doskonałym lekarstwem na stres, masturbacja przynosi wyraźne korzyści zdrowotne, wynika z wyników nowego badania. Badanie - opublikowane w European Urology - wzięło udział 30 000 mężczyzn, mężczyźni, którzy częściej masturbują, mniej chorowali na raka prostaty niż ci, którzy robili to mniej.

Odkryto również, że masturbowanie się więcej, gdy są młodszym wieku, zmniejsza problemy zdrowotne w późniejszym życiu. Nawet w wieku 40 lat mężczyźni, którzy regularnie masturbują, to o 22% mniej zachorują na raka prostaty.

Mężczyźni którzy mniej masturbują lub wcale częściej chorują, mają problemy z zdrowiem, a także umierają przedwcześnie z przyczyn innych nie tylko rak prostaty, autorka badania Jennifer Rider mówiła dla AP - PinkNews.

W badaniu opublikowanym w "Seksualności i kulturze" faceci z college'u w Stanach Zjednoczonych, którzy określili, że są hetero, szczególnie ci należący do bractwa, naprawdę lubią się ze sobą całować.

Badanie wykazało, że 40% badanej grupy doniosło, że całuje innego mężczyznę w policzek, a 10% mówi pocałunek w usta. Czasami alkohol odgrywał rolę w sesjach, czasami nie.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Anthony is a dad of two kids through surrogacy with his partner. ��‍��‍��‍������Here he is with his daughter playing superheroes. �� In real life, Anthony’s believes his superhuman ability is his time management. And with two kids, both parents full-time execs, and still working out 10+ hours a week, we tend to agree. ����⏰

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

<script

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

ENG: Tommorow at 5 pm we will demonstrate in front of the USA Embassy in Warsaw for our trans people in USA to show solidarity. You won't be erased! Here in Poland Trans-fuzja says 6 x NO to erasing your rights. . #TransWontBeErased #WeWontBeErased #TransRightsAreHumanRights . Check our link in bio to see how many people are standing with you, showing their support by sharing photos. . PL: Jutro o 17.00 pod Ambasadą Stanów Zjednoczonych w Warszawie (al. Ujazdowskie 29/31) odbędzie się pikieta solidarnościowa z osobami transpłciowymi i interpłciowymi w USA, którym administracja Donalda Trumpa chce odebrać prawa. My, tutaj w Polsce, też mówimy "NIE!" łamaniu praw praw osób transplciowych - praw człowieka. Możecie wesprzeć pikietę robiąc sobie takie zdjęcie jak my i wstawiając je na stronę wydarzenia, do którego link znajduje się u nas w bio.

Post udostępniony przez Fundacja Trans-Fuzja (@trans.fuzja)

async src="//www.instagram.com/embed.js">

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Solidarność naszą bronią! We wtorek, 30 października wszyscy stawiamy się punkt 17:00 pod ambasadą USA w Warszawie. Robimy to po to, aby okazać solidarność z osobami trans i interpłciowymi z USA. Trump chce pozbyć te osoby podmiotowości prawnej. My się na to nie godzimy! ������ fot. @agata.kubis #transwontbeerased #trans #kampaniaprzeciwhomofobii #kph #lgbt #lgbtqia

Post udostępniony przez Kampania Przeciw Homofobii (@kph_official)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez @glaad

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez The Advocate Magazine (@theadvocatemag)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Human Rights Campaign (@humanrightscampaign)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Wiktor Dynarski (@wdynarski)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez @glaad

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez ✩just your local queers☆ (@_nonbinarydragon_)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Bartosz Żurawiecki w felietonie w najnowszym nr @magazynlgbtqreplika: „Ostry kurs, jakie przybrały panujące nam katoprawicowe władze, narzucana przez nie czarno-biała wizja przeszłości i teraźniejszości wywołuje w społeczeństwie reakcje niczym u nieustannie drażnionych prądem zwierząt. Mnożą się więc w całej Polsce kolejne marsze równości. (...) Czy naprawdę trzeba na wyprzódki biegać do kamery, by oznajmić, że „jesteśmy monogamiczną parą”, „płacimy spore podatki, dbamy o zdrowie i kondycję, nie obciążamy systemów społecznych”, innymi słowy - opłacamy się państwu. Bo co, jeśli ja nie jestem monogamiczną parą, nie dbam o kondycję, płacę marne podatki i zupełnie się państwu nie opłacam?” Cały felieton - do przeczytania w najnowszym nr @magazynlgbtqreplika, dostępnym na Allegro: - w wersji cyfrowej: https://allegro.pl/replika-75-lgbt-wrze-paz-wersja-elektroniczna-pdf-i7634164697.html, - w wersji papierowej: https://allegro.pl/replika-75-magazyn-lgbt-wrzesien-pazdziernik-2018-i7589748311.html. Prenumerata: http://replika-online.pl/prenumerata/. Zdjęcie: Marcin Niewirowicz. #bartoszżurawiecki #gay #gej #lgbt #lgbtq #magazynlgbtqreplika #polishgay #polskigej #replikalgbt #replikalgbtq

Post udostępniony przez Magazyn LGBTQ Replika (@magazynlgbtqreplika)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Andy Cohen (@bravoandy)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

I’m totally a Backstreet Boy now! #ShapeOfMyHeart

Post udostępniony przez Andy Cohen (@bravoandy)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Michal Kwiatkowski (@michal_officiel)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

��: Uncle @natepoekert

Post udostępniony przez Robbie Rogers (@robbierogers)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Don Lemon (@donlemoncnn)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez gus kenworthy (@guskenworthy)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Maxim Assenza (@maximasnza)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Modern LGBTQ+ Weddings �� (@dancingwithher)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez ALLA FROST (@allafrost)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Bespoke Ceremonies (@bceo_info)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Colton Curtis (@coltonccurtis)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez luiz ramon abdon, (@audaciabaiana)

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez The Jakes (@thejakes1221)

Tagi: instagram
06:21, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 29 października 2018

"Tęczowy Piątek" to akcja zorganizowana przez Kampanię Przeciw Homofobii, której celem jest sprawienie, by "młode lesbijki, geje, osoby biseksualne, transpłciowe, queer i interpłciowe poczuły, że w szkole jest miejsce też dla nich". Początkowo przyłączyło się do niej ponad 200 szkół, ale na skutek krytyki wiele z nich postanowiło się wycofać z przedsięwzięcia. Placówką, która nie zrezygnowała z akcji jest I Społeczne LO "Bednarska" w Warszawie - Dzień Dobry TVN rozmawiało z wicedyrektorem liceum Bartłomieja Pielaka.

Pinksixty News wiadomości LGBT -  Podczas strzelanie w Synagodze Tree of Life w Pensylwanii gdzie szaleniec prawicowy zaczął mordować żydów, zginął Jerry Rabinowitz lekarz rodziny który był też specjalistą od HIV. Przed zamordowaniem go pomagał rannym, gdy zamachowiec go zabił.

Maxim Neverov został ukarany grzywną za publikowanie zdjęć bez koszuli mężczyzn przytulają się.  Wygrał w piątek apelację sądową w obronie prawa do zamieszczania zdjęć w mediach społecznościowych, uchylił wyrok.

Także o polskiej homofobii tęczowym piątku w Polsce, Tęczowy piątek relacja TVN24 w wersji angielskiej.

Szczecin bez uprzedzeń - walka z faszyzmem, homofobią w mieście

Frontman Imagine Dragons i Mormon, Dan Reynolds, o nowej, osobistej misji odkrywania, w jaki sposób Kościół Mormonów traktuje swoich członków LGBTQ. Wraz ze wzrostem liczby samobójstw wśród nastolatków w stanie Utah w kościele jego troska o nauki Kościoła zabraniające zachowania seksualnego tej samej płci.

Pinksixty Entertainment - na temat męża Eltona Johna Davida Furnisha

Adam Bodnar prowadził miedzy innymi na temat "Tęczowego Piątku"

Jair Bolsonaro, rasista, seksistowski, homofobiczny prawicowiec wygrał wybory prezydenckie w Brazylii. Brazylijskie organizacje homoseksualne, które rozkwitają w kosmopolitycznych miastach, stały się kozłem ofiarnym w kampanii Bolsonaro. Wskazał na homoseksualizm jako dowód upadku moralnego, ponieważ głosi on powrót do konserwatywnych wartości.

The Guardian zauważa Przemoc w Brazylii osiągnęła rekordowy poziom w 2017 r. Kiedy co najmniej 445 osób padło ofiarą homofobii. Antonio Kvalo, który współtworzył stronę Tem Local, która donosi o atakach homofobicznych, powiedział, że Bolsonaro i jego homofobiczne komentarze jeszcze bardziej pobudziły uprzedzenia. Napastnicy atakujący osoby LGBT coraz częściej powołują się na Bolsonaro.

Fragment Gaycation na temat homofobii w Brazylii

Rabin mówi że to Trump i republikanie mają krew na rękach morderca w Pittsburghu  synagodze zaczął strzelać zabijać 11 osób.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news
21:05, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Pierwsza polska drag queen wykonująca stand-up, jurorka "Śpiewajmy razem. All Together Now" drag queen Papina McQueen opowiedziała o swojej karierze, rzuceniu korporacji i wielkiej miłości do swojego chłopaka. Zdradziła też, która z polskich drag queen jest jej ulubioną.

Podróże KaDo odwiedziny w Berlinie - miedzy innymi odwiedziny w Schwules Museum - tak zwane muzeum gejowskim.

Greg i Sylwester - Przegląd książek gejowski - "Alan Cole "Nie jest tchórzem" Eric Bell

Zuch Dziewuchy - Ludzie czasem używają słów, których znaczenia nie znają. ,,Zboczeńcy/ zwyrodnialcy/ pedofile" itp... To częste wyzwiska, jakimi posługuje się cała masa homofobów. Pytanie brzmi: czy aby na pewno są to trafne epitety? Czy każda osoba nieheteronormatywna jest zboczona? Zobaczcie co sądzimy na ten temat

Hania Es - Ostatnio o wiele więcej mówimy o zaburzeniach psychicznych, objawy depresji i borderline są coraz częściej wyszukiwane i sprawdzane. U psychiatrów, psychologów, psychoterapeutów kolejki. Oczywiście to coraz większy problem, ale czy nie zaczęła panować jakaś moda na depresję?

Lekcja 5.1, T: Lewatywa - jak przygotować się do seksu analnego - Dziś poruszmay temat tabu, bo temat tyłka, lewatywy czyli ogólnie wypróżniania i seksu analnego. Jak bezpiecznie i dobrze przygotować się do zabawy analnej, żeby było przyjemnie i bezpieczniej. W tym odcinku znajdziesz sktórt informacji o higienie analnej, wiecej szczegóło co do tajników proceu poznasz w części drugiej już za tydzień,

Tom Daley treningi

Matt Dallas i Blue Hamilton

-McHusbands - dwóch tatusiów

Gejowska para Tyler i Todd z Kanady

Davey Wavey -Sutki mogą być ogromnym źródłem przyjemności dla mężczyzn, dziewięć sposobów przyjemności z sutków.

Husband i Husband

Justin i Nick

Tagi: vlog
05:24, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

'Tęczowy piątek' wywołał w Polsce dość sporą reakcję. Niestety nie taką, na jaką liczyli organizatorzy akcji społecznych, które miały szerzyć tolerancję i wspomagać uczniów LGBT. Głośne protesty wobec idei 'Tęczowego piątku' wyrażali politycy prawicy, pracownicy mediów państwowych i występujący w nich celebryci. Głosem konferencji episkopatu na temat akcji wypowiedział się również polski Kościół katolicki. Jan Turnau zastanawia się, jaki stosunek do walki osób LGBTQ o równe prawa powinni mieć katolicy.

To nie homoseksualizm, ale homofobia powinna być problemem dla katolików. Turnau na niedzielę
Tagi: religia
05:24, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_phbabupTCy1tsitpw_540

Miłość nie wyklucza: Okaż sprzeciw! tvp.info powiela homofobiczne kłamstwa i udostępnia antenę osobom, których jedynym celem jest szerzenie nienawiści. To również z naszych podatków finansowana jest Telewizja Polska, w której słyszymy, że organizacja Tęczowego Piątku (przez Kampania Przeciw Homofobii), dnia poświęconego tolerancji i akceptacji dla osób LGBT+, to „atak pedofilski”. Nie zgadzamy się na okazywanie pogardy i dyskryminację!

Okaż sprzeciw i wyślij skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Pokażmy, że nawoływanie do nienawiści zawsze spotka się ze stanowczą reakcją. Poniżej treść skargi gotowej do wklejenia do formularza na stronie KRRiTV:

- W programie „Minęła Dwudziesta” 25.10 b.r. pojawiały się liczne treści obraźliwe w stosunku do osób nieheteroseksualnych. Wojciech Cejrowski, stały gość programu, w kontekście tzw. Tęczowego Piątku, mówił o „szkoleniu uczniów do zboczonych czynności seksualnych”, „ataku pedofilskim” i „zboczonym dziadzie”, który „będzie do ich dzieci opowiadał o swoim zboczeniu”. Ponadto Cejrowski trzymał w rękach kartkę z napisem „Rodzice, zadzwońcie do szkoły upewnić się, że obleśny dziad nie przyjdzie jutro molestować waszych dzieci”.

Rolą prowadzącego jest reagować na słowa obraźliwe, uderzające w godność człowieka i diametralnie niezgodne z wiedzą naukową (odsyłam do stanowisk Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego). Prowadzący program Michał Rachoń świadomie zdecydował się nie odbierać głosu osobie wyrażającej nienawistne opinie czy też nie zareagować już po ich wygłoszeniu. Co więcej, przytakiwał swojemu gościowi.

Art. 32 Konstytucji Rzeczypospolitej stanowi, że „nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny". Również ustawa o radiofonii i telewizji w artykule 18. mówi o tym, że audycje i przekazy nie mogą propagować działań sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym (za takie uznaję uwagi o „zboczeńcach”), a także nie mogą zawierać treści nawołujących do nienawiści i dyskryminacji.

W związku z powyższym, a także biorąc pod uwagę zapisy Karty Etycznej Mediów, której sygnatariuszem jest Telewizja Polska, uważam, że podczas audycji doszło do pogwałcenia zasad obiektywizmu, oddzielania informacji od komentarza, szacunku i tolerancji oraz wolności i odpowiedzialności.

„Minęła Dwudziesta” jest audycją publicystyczną, jednak poglądy skrajnie obraźliwe nie mogą być uznawane za element debaty publicznej”. Zasypmy KRRiT naszymi skargami!

Tagi: news
05:24, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Od poniedziałku do piątku: Teoria wielkiego podrywu kilka odcinków od 21:30 na Comedy Central. Chirurdzy 3 o 08:40 na METRO TV. Współczesna rodzina 5, 4x od 18:16 na Fox Comedy. Młody Sheldon, od 21:00 na Comedy Central. Seks w wielkim mieście od 20:00 na Comedy Central Family. Chirurdzy, o 19:00 na Super Polsat.

Poniedziałek: Wstydliwe choroby o 23:00 na PULS 2. Gogglebox. Przed telewizorem o 22:00 na TTV/Player.pl. Top Model, o 21:30 na TVN. The Walking Dead 9, odc. 4 o 22:00 na FOX. Tamte dni, tamte noce o 12:50 na Cinemax.

Wtorek: Wstydliwe choroby o 23:00 na PULS 2. 9-1-1, odc. 9 i 10 o 22:00 na FOX. Królowe życia 5, odc. 7 o 21:00 na TTV. Heathers, odc. 9 o 21:00 na HBO. Orzeł czy reszka?, odc. 1 o 20:00 na TTV. Tamte dni, tamte noce o 20:00 na Cinemax.

Środa: Gogglebox. Przed telewizorem o 22:30 na TTV. Grey's Anatomy: Chirurdzy 14, 2x od 21:05 na FOX. Śpiewajmy razem. All Together Now o 20:30 na Polsat. Ameryka Express, o 21:30 na TVN.

Interseksualni. On i ona w jednym ciele o 22:55 na PLANETE+. Opowieść o hermafrodytach. Jedno na 3-5 tys. noworodków rodzi się z cechami charakterystycznymi dla obu płci. Oficjalnie obojnacze, androgyniczne, interseksualne dzieci nie istnieją. Wyklucza je sam akt urodzenia, który zmusza rodziców do określenia, czy ich pociecha jest dziewczynką czy chłopcem. Zazwyczaj problem chirurgicznego dopasowania płci małego człowieka do wersji podanej w dokumencie pojawia się nieco później. Mało kto zastanawia się nad faktyczną tożsamością seksualną malca. Twórcy filmu koncentrują się na historii 4-letniej Inge. Rodzice dziewczynki nie ulegają lekarzom, którzy namawiają ich na do jak najszybszej korekty płci dziecka. Uważają, że córka decyzję o swojej seksualności powinna podjąć sama. Takiego wyboru nie dano 50-letniemu obecnie Christiane Völlingowi. Choć urodził się z rozszerzoną łechtaczką, został uznany za chłopca. Z jego organizmu usunięto żeńskie narządy i zaczęto wstrzykiwać męskie hormony. Dopiero 30 lat po operacji Christiane odkrył, że okradziono go z kobiecości, której nic mu nie przywróci.

Family: Dzieci psychodelicznej sekty o 21:55 na TVN 7. Przerażająca historia Rodziny - jednej z najsłynniejszych australijskich sekt. Na jej czele stała Anne Hamilton-Byrne, przekonana o tym, że jest nowym wcieleniem Jezusa Chrystusa. Organizacja działała w Melbourne od lat 60. do 90. XX w. Anne wraz z mężem Billem pozyskiwała do niej dzieci - niektóre pochodziły z nielegalnych adopcji, inne urodziły się wśród członków sekty i wychowała je jako własne. Odizolowanych od świata zewnętrznego nieletnich ubierano w podobne stroje i farbowano im włosy na blond. Wiele wskazuje na to, że byli również bici, głodzeni i wstrzykiwano im LSD. Hamilton-Byrne wmawiała im, że jest nie tylko ich matką, ale i mesjaszem. Dzieci zostały uratowane podczas policyjnej akcji w 1987 roku. Jednak wówczas ich dramat dopiero się rozpoczął. Twórcy filmu rozmawiają z ocalałymi z sekty osobami oraz detektywami, którzy pracowali nad tą sprawą. Dokument obnaża nie tylko to, co działo się przez wszystkie lata wewnątrz sekty, ale też pokazuje realia konserwatywnej społeczności Melbourne, która pozwoliła Rodzinie rozkwitnąć.

Czwartek: Gogglebox. Przed telewizorem o 20:35 na TTV. American Horror Story: Apokalipsa, odc. 8 o 23:00 na FOX.

Nightly Pop 2018, odc. 1 o 22:00 na E! Entertainment. Przegląd najciekawszych wydarzeń tygodnia ze świata popkultury.

Piątek: Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem o 21:00 na HBO 3. Królowe życia 5, odc. 6 o 22:00 na TTV. Tamte dni, tamte noce o 22:35 na Cinemax.

Sobota: Mistrzowie remontu o 15:00 na Discovery Life. Twoja Twarz Brzmi Znajomo o 22:0 na POLSAT. Terapeuci Los Angeles, odc. 7 o 00:50 na TVN Style. Orzeł czy reszka?, odc. 2 o 22:00 na TTV. Tamte dni, tamte noce o 13:15 na Cinemax. Interseksualni. On i ona w jednym ciele o 23:05 na PLANETE+.

Niedziela: Córka inna niż wszystkie od 19:00 na Discovery Life. Królowe życia 5, o 23:30 na TTV. Mistrzowie remontu o 20:00 na Discovery Life.

Młody Sheldon 2, odc. 1 i 2 o 12:00 na HBO 3. Druga seria perypetii młodego Sheldona Lee Coopera (Iain Armitage), który znany jest widzom z kultowego serialu pt. "Teoria wielkiego podrywu". Prequel odsłania kulisy dorastania małego geniusza, genezę jego dziwnych zachowań i niestandardowych relacji.

Tagi: media
05:23, lukeblog
Link Dodaj komentarz »