Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
sobota, 14 kwietnia 2018

Pięć miesięcy zabrało armii Filipin odbicie miasta Marawi po niespodziewanie brutalnym ataku na ten katolicki kraj. Bitwa o Marawi była najbardziej śmiertelnym konfliktem od końca Drugiej Wojny Światowej. Choć kilka miesięcy upłynęło od uwolnienia zdewastowanego miasta, wciąż pozostaje ono pod kontrolą militarną. 600 000 cywilów zostało przesiedlonych.

Tagi: dokument
20:58, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Była premier Beata Szydło rozpoczęła swoje wystąpienie podczas kongresu PiS od podsumowania dotychczasowych dokonań rządu z programem 500+ na czele. Szybko przeszła jednak do ofensywy i przedstawiła szykowane nowości.

- Największe nasze wyzwanie to, żeby rodziło się więcej dzieci – stwierdziła wicepremier Szydło. PiS chce namówić do tego Polki pieniędzmi. Program „Mama+” zakłada m.in. minimalną emeryturę dla kobiet, które urodziły minimum czwórkę dzieci, nawet jeśli nie pracowały - Money.pl

PiS na politykę społeczną ma prosty pomysł - gotówka za szybkie rodzenie. A gdzie żłobki i przedszkola? Gdzie ochrona matek na rynku pracy? Pomylili chyba kobiety z inkubatorem. Niech rząd weźmie się wreszcie za faktyczne poprawienie losu matek! napisał Robert Biedroń.

Musimy być partią czystych rąk - podkreślił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji samorządowej partii rządzącej w Warszawie. Skierował do działaczy PiS apel, że" muszą starać się robić wszystko, by nic im nie można było zarzucić". (TVN24

Musimy być partią czystych rąk - powiedział dziś Jarosław Kaczyński. Potrzeba będzie solidnego drucianego drapaka i kilku kostek mydła, żeby te ręce doczyścić - napisał Robert Biedroń.

- Niech politycy PiS najpierw oddadzą nagrody, dopiero potem możemy rozmawiać na temat programu - tak lider PO Grzegorz Schetyna odniósł się do przedstawionych w sobotę propozycji rządu. Szef klubu PO Sławomir Neumann uznał je za "pic, który ma przykryć pazerność i chciwość" PiS. - Nie ma żadnych pomysłów na organizację państwa - oceniła propozycje PiS szefowa Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer.

- Potrzebujemy najpierw informacji: uczciwej, transparentnej - kto, ile, w jakim czasie brał nagród, z ministrów, wiceministrów, wojewodów, wicewojewodów, członków gabinetów politycznych. Prezes (PiS Jarosław Kaczyński) mówi, że wszyscy oddadzą. Chcemy wiedzieć, czy rzeczywiście wszyscy oddadzą - dodał szef klubu Platformy.

- My podczas konwencji PO i Nowoczesnej pokazaliśmy jedność; PiS pokazało dezintegrację, stąd ta fura obietnic" - zaznaczyła szefowa Nowoczesnej. Dodała, że "tym razem Polacy się na to nie nabiorą".

Lubnauer podkreśliła, że potrzebujemy polityki rozwoju, a nie rozdawnictwa w celu utrzymania władzy. Spadek sondaży i koalicja w opozycji przeraziły ich". Zwróciła też uwagę, że "większość pomysłów związana jest z finansami, czyli "tu damy, tam damy", natomiast nie ma żadnych pomysłów na organizację państwa".

Jej zdaniem brakuje elementów powiązanych "bezpośrednio z życiem ludzi", takich jak np. organizacja ochrony zdrowia.

- Niektóre pomysły są też pomysłami, które już w pewnym sensie istniały, np. kwestia dopłat do dróg lub wyprawki dla dzieci - podkreśliła szefowa Nowoczesnej. Oceniła, że "trudno zrozumieć dlaczego wyprawki są dla wszystkich dzieci, bez żadnego poziomu powyżej jakichś zarobków".

- W ten sposób osoby biedniejsze, ale nie mające dzieci, będą się dokładały do osób bardzo zamożnych - dodała.

W nawiązaniu do propozycji obniżenia podatku CIT Lubnauer oceniła, że "dużo bardziej odczuwalne dla ludzi byłoby, gdyby rząd obniżył VAT do tego sprzed kryzysu". Przypomniała jednocześnie, że podwyższenie stawek VAT w 2011 roku miało być jedynie rozwiązaniem tymczasowym - Polsat News.

Zaznaczył jednocześnie, że bardzo ważne jest, by do tego czasu Platforma i Nowoczesna "współpracując ze sobą, nie pozwoliły na łamanie demokracji". - Nasze plany, efekt naszej pracy, wywołał wielką frustrację u (Jarosława) Kaczyńskiego i PiS, bo nieprzypadkowo w ubiegłym tygodniu rozpoczął się sezon polowania na polityków opozycji- podkreślił lider PO.

Mówił, że obecnie zatrzymano posła PO Stanisława Gawłowskiego i uchylono immunitet posłance Nowoczesnej Kamili Gasiuk-Pihowicz, a senatorowi PiS Stanisławowi Kogutowi - nie. - To hańba i wstyd - ocenił. Dodał, że jego zdaniem "ta reakcja PiS" jest spóźniona.

Tagi: news
20:22, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_p73qpru0xS1tsitpw_540

Gala wręczenia Okularów równości tym roku nagrodzono "Okulary Równości" w kategorii "Prawa kobiet i przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na płeć" otrzymał ruch społeczny "Lekarze - Kobietom", w kategorii "Sprawiedliwość społeczna i zwalczanie ubóstwa - "Obrońcy Puszczy Białowieskiej".

Kategorii "Prawa mniejszości i przeciwdziałanie dyskryminacji z przyczyn innych niż płeć" otrzymali: JCC Centrum Społeczności Żydowskiej, Dom Ukraiński oraz Parada Równości, Kuba Lendzion z KPH.

Super Okulary Równości 2018 dla prof. Magdaleny Środy, zaś "Skierowanie do okulisty" za całkowitą ślepotę na problemy związane z łamaniem podstawowych praw człowieka w Polsce i doprowadzenie do obumarcia organu odpowiedzialnego za równe traktowanie - Pełnomocnik ds. Społeczeństwa Obywatelskiego i Równego Traktowania, minister Adamowi Lipińskiemu.

Źródło Fundacja Izabeli Jarugi-Nowackiej

Tagi: news
10:59, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_p749oa4jdd1tsitpw_540

Trynidad i Tobago Sąd Najwyższy zdekryminalizował seks homoseksualny. Prawo kolonialne, zostało uchylone dotyczące homoseksualizmu. To orzeczenie oznacza, że ​​obecnie 71 krajów na świecie kryminalizuje homoseksualizm.

Jason Jones, w lutym 2017 r., Złożył przełomowy pozew przeciwko rządowi, aby unieważnić sekcje 13 i 16 ustawy o przestępstwach seksualnych.

Sąd Najwyższy zgodził się, że sekcja 13, która kryminalizuje seks analny, jest niekonstytucyjna. Orzeczenie mówi, że prawo narusza Jonesa do prywatności, wolności i wolności wypowiedzi.

To kraj składający się z dwóch karaibskich wysp. Mieszka tam 1,4 mln ludzi. Trynidad i Tobago, "odziedziczył" kodeks karny z homoseksualnością jako przestępstwem po swych kolonizatorach z Wielkiej Brytanii. Uzyskał niepodległość w 1962 r. i potem dwukrotnie jeszcze zaostrzał kary za jednopłciowy seks - za "seks między dwoma mężczyznami z penetracją" można było dostać 25 lat więzienia, za jakikolwiek seks między dwoma mężczyznami lub dwoma kobietami - 5 lat.

Przepisy te przeszły do historii dzięki nieustraszonemu aktywiście LGBT - Jasonowi Jonesowi. Jason zaskarżył przepisy w lutym 2017 r. i przeszedł z nimi całą sądową ścieżkę - aż do wyroku Sądu Najwyższego.

Jones mówił niedawno: "Jestem przestępcą tylko dlatego, że jestem gejem. Osób takich jak na naszych wyspach jest jakieś 100 tysięcy - żyjemy z kodeksem karnym wiszącym ci nad głową jak siekiera"

Jones ma podwójne obywatelstwo - Trynidadu i Tobago oraz Wielkiej Brytanii. Mieszka również w Londynie: "Dostałem dziesiątki pogróżek śmierci, o hejcie nawet nie wspominam.(...)" (GayStarNews/Replika)

 

Tagi: LGBT news
10:59, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

IKEA w ramach kampanii "Fully charged" zaczęła emitować spot, pokazujący historię dwóch kobiet, lesbijek, matek małego dziecka.

Kampania promocyjna IKEI po raz kolejny uczy tolerancji. Szwedzi nie po raz pierwszy sięgają po pary homoseksualne w swoich reklamach. W kwietniu 1994 roku Ikea przygotowała w USA swój pierwszy telewizyjny spot, w którym para homoseksualistów wspólnie wybiera i kupuje stół do jadalni. Aby nie obrażać niczyich uczuć i nie wywoływać skandalu, reklamę pokazywano tylko w godzinach nocnych. Kilka lat temu w katalogu "IKEA Family Live" marketerzy opisali życie dwóch gejów. Katalog został zakazany m. in. w Rosji - Onet.pl

To nie pierwsza reklama IKEA do społeczności LGBT skrót reklam:

IKEA w USA reklamowali parą gejów mieszano rasowo. "Amerykanie żyją na wiele sposobów - w wielopokoleniowych rodzinach, z tęczowymi rodzinami - to jest prawdziwy portret Ameryki" - mówi w rozmowie z "AdWeek" Leslie Stone z Ogilvy, pomysłodawców kampanii.

Dodatkowo w ich katalogu na rok 2017 rosyjskiej wersji para gejów, hasłem wszystkie domy są równe, biorą udział w konkursie żeby wygrać być w katalogu. Ale para wycofała się z kampanii z strachu atakami homofobicznymi.

Pierwsza ich reklama w 1994 roku IKEA z parą gejów, zaliczają się do pierwszy firm którzy użyli w reklamie pary gejów, sama reklama wywołała skandal wśród konserwatystów, wiele kanałów odmówiło emisji reklamy tylko w Waszyngtonie i Nowym Jorku emitowano reklamę.

Kolejna reklama IKEA wykorzystała też parę gejów w roku 2006 w USA para gejów jeden Azjata drugi Afroamerykanin i jeszcze z dzieckiem.

Później w inny krajach w 2001 r gej drag queen i jego partner z pieskiem, reklama w stylu wojna państwa Ross. W Australii spot facet kupuje meble z IKEA, kobieta myśli jest gejem. W Portugalii z udziałem pary gejów.

W Hiszpanii w roku 1999 uchronili reklamę z transpłciową kobietą.  W Francji też pojawiła się reklama z transkobietą, oraz w Tajlandii tak zwane z Ladyboys.

Nie można zapomnieć w Polsce w katalogu IKEA pojawił się Ian i Steve, dla katolików u nas wzywali do bojkotu, protestów. Sama IKEA nie wzruszyła się atakami i nie wycofała z Polski katalogu.

Rzeczniczka IKEA Karolina Horoszczak  dotyczące bojkotu powiedziała "IKEA nie wycofa katalogu z obiegu: Homoseksualizm jest jednym z elementów życia we współczesnym społeczeństwie. Nasza firma nie może tego nie dostrzegać."

Ale podobnie krzyki katolicki fundamentalistów były w Włoszech za reklamę dwóch facetów trzymają za ręce, z napisem "Jesteśmy otwarci dla wszystkich rodzin", też atakowano IKEA za "promocję homoseksualizm".

IKEA wycofała swój katalog z Rosji z powodu wywiadu pary lesbijek w nim, też z powodu prawa rosyjskiego zakaz propagandy homoseksualnej. Tak samo zrobili usunęli z Arabii Saudyjskiej akcenty homoseksualne z swojego katalogu, ale nie tylko LGBT i też usuwali kobiety z swojego katalogu arabskiej wersji.

Tak w reklamie IKEA jest pionierem pokazywanie akcentów LGBT, mimo mieli upadki ale od większość firm trzymają mocno z swoją polityką równościową.

Niemiecka reklama IKEA, świąteczna bożego narodzenia przy stole para gejów

Tagi: media
10:59, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Kesha nie od dziś wielką przyjaciółką społeczności LGBTQ. W ramach projektu Universal Love stworzony przez MGM Resorts, Kesha nagrała klip do "I Need a Woman to Love", klasycznej rockowej piosenki Janis Joplin "I Need a Man to Love". Klip pokazuje jak Keshę w Las Vegas, udziela ślubu parzę lesbijek Dani i Lindsay. "To będzie moje trzecie udzielone małżeństwo tej samej płci", dodaje Kesha w klipie.

Dani i Lindsay zostali wybrani do teledysku po tym, jak podzielili się filmem o tym, jak bardzo byli podekscytowani ślubem w Vegas. Uroczystość odbyła się w Bellagio w Vegas 26 marca - rocznica pierwszego w historii małżeństwa wydana licencja na małżeństwo tej samej płci w Stanach Zjednoczonych. 

Kesha - I Need a Woman to Love

Janelle Monáe jej nowa piosenka, teledysk celebruje miłość lesbijską w każdy możliwy sposób. Piosenkarka, już została ogłoszona biseksualnym hymnem w kształcie Make Me Feel, sprawia, że ​​seks lesbijski, śpiewa o kobietach, które kochają kobiety. Występuje też w klipie oprócz Janelle aktorka Tessa Thompson znana z Thor: Ragnarok która też gra postać biseksualną.

Janelle Monáe - PYNK

Pentatonix nagrali balladę od Ed Sheerana "Perfect". "Ta piosenka jest tak ponadczasowa i taka piękna" - wyjaśnia Grassi. "Szczerze mówiąc, był idealny do aranżacji Pentatonix - po prostu o to prosił. To było idealne."

Hoying pomyślał, ballada doskonale pasuje także do grupy a cappella: "To jedna z tych ballad, które słyszysz i jesteś po prostu jak: To doskonale napisana piosenka". Ma piękne melodie i akordy i zawsze pasuje do układu PTX." Scott Hoying i Mitch Grassi z Pentatonix, którzy występują także jako duet pod pseudonimem Superfruit rozmawiali z Billboardem.

Perfect - Pentatonix

Bogini wróciła. Florence + The Machine powrócił, by ocalić muzykę pop - i prawdopodobnie świat - z nowym utworem "Sky Full of Song" nowy teledysk, i wszystko, czego potrzebowaliśmy. Staroświecka fotografia czarno-biała! Florence Welch r. Powraca królowa głosów, rude włosy, lśniące sukienki i grzywka Gucci.

Florence + The Machine - "Sky Full of Song"

Minęły cztery latach od albumu “The Pinkprint”, z takimi hitami jak “Anaconda”, “Only”. Nicki Minaj, wraca wydała album, jej czwarty album studyjny. 35-letnia raperka właśnie wydała swoje utwory "Barbie Tingz" i "Video Teaser Barbie Tingz" oraz Nicki Minaj "Chun Li".

Nicki Minaj "Barbie Tingz"

Nicki Minaj "Video Teaser Barbie Tingz"

Zayn Malik, powrócił z kolejnym singlem, drugi album, który prawdopodobnie zostanie wydany jeszcze w tym roku. Podobnie jak w przypadku "Still Got Time", jego nowy teledysk to kolejny błyszczący klip wypełniony sekwencjami akcji. W rzeczywistości "Let Me" służy jako kontynuacja wspomnianego filmu Miami Vice.

Zayn Malik ‘Let Me’

Od czasu, gdy w zeszłym roku przeżyła wypadek w domu, który wymagał od 40 do 50 szwów na twarzy, Carrie Underwood pozostała poza zasięgiem opinii publicznej. 35-letnia gwiazda triumfalnie powróci na scenę w tę niedzielę podczas ceremonii rozdania nagród ACM w Las Vegas. Wystąpi z swoim nowym singlem "Cry Pretty", którego premiera ma właśnie miejsce.

Carrie Underwood ‘Cry Pretty’

Kto rządzi światem? To panie. Przynajmniej w świecie Drake'a. 31-letniego kanadyjskiego rapera zaprosił do swojego klipu panie jak Olivia Wilde, Misty Copeland, Issa Rae, Rashida Jones, Jourdan Dunn, Tracee Ellis Ross, Tiffany Haddish, Yara Shahidi, Zoe Saldana, Letitita Wright, Bria Vinaite, Emma Roberts, Syd, Michelle Rodriguez i Elizabeth oraz Victoria Lejonhjarta. "Nice For What" jest oficjalną kontynuacją jego hitu "God's Plan", który spędził 10 tygodni na pierwszym miejscu listy Billboard Hot 10.

Drake ‘Nice For What’

Lea Michele i Darren Criss nawiązali przyjaźń podczas grania w serialu Glee. Od tego czasu ich więź tylko się umocniła. Oboje ogłosili wspólną trasę koncertową. Oprócz wykonywania oryginalnych utworów z ich ostatnich albumów solowych, będą również zawierać utwory, które zawsze chcieli robić z Glee, Broadway i innych.

"Zawsze mieliśmy wiele radości występując razem na jednorazowych koncertach, więc najwyższy czas, abyśmy wzięli udział w tym programie", powiedzieli Michele i Criss we wspólnym oświadczeniu. "Dzielimy się tak wieloma historiami muzycznymi z Glee, Broadwayem i naszymi własnymi projektami solowymi, więc fajnie będzie złożyć to wszystko dla naszych fanów w jednym wielkim programie".

Tagi: muzyka
10:58, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Post udostępniony przez LightHouse TV (@lighthouse_tv)

 

Post udostępniony przez Ricky (@ricky_martin)

 

Post udostępniony przez The Boys In The Band (@boysbandbway)

 

Post udostępniony przez JPS (@jimparsons_source)

 

Post udostępniony przez @glaad

 

Post udostępniony przez Logo (@logotv)

 

Post udostępniony przez The Advocate Magazine (@theadvocatemag)

 

Post udostępniony przez gus kenworthy (@guskenworthy)

 

Post udostępniony przez Adam Rippon (@adaripp)

 

Post udostępniony przez fandejpus (@fandejpus)

 

Post udostępniony przez entlabyouth (@entlabyouth)

 

Post udostępniony przez Stephanie Beatriz (@iamstephbeatz)

 

Post udostępniony przez Wilson Cruz (@wcruz73)

 

Post udostępniony przez The Advocate Magazine (@theadvocatemag)

 

Post udostępniony przez The Advocate Magazine (@theadvocatemag)

Tagi: media
10:58, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Tom Daley zdobył złoty medal na Igrzyska Wspólnoty Narodów 2018, a następnie użył moment, potępić kraje wspólnoty brytyjskiej za prawa homofobiczne. 

Wygrał medal skokach 10-metrowe z kolegą z drużyny Danem Goodfellhem. Ogłaszając zwycięstwo na Twitterze, napisał "GOLD".

Daley powiedział: "37 krajów z Wspólnoty Brytyjskie nie uznaje LGBT. Czuję się tak szczęśliwy, że mogę być otwarty, bez obaw.

Dodał: "Mam nadzieję, że pewnego dnia każdy sportowiec z każdego kraju wspólnoty narodów, będzie mógł swobodnie konkurować, tak jak on!"

Daley zdobył wcześniej dwa złote medale dla Anglii na Igrzyskach Wspólnoty Brytyjskiej w 2010 roku, a następnie brązowy na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku.

Zdobył także srebrny medal na zsynchronizowanej 10-metrowej platformie mężczyzn na Igrzyska Wspólnoty w 2014.

Tom Daley,  który zdobył złoty medal z kolegą Danem Goodfelllem i wykorzystał czas potępił przepisy antyLGBT w 37 krajach Wspólnoty Brytyjskiej. Daley, czterokrotny złoty medalista Wspólnoty Narodów, jest żonaty z scenarzystą Dustinem Lance'em Blackiem, z którym spodziewa się swojego pierwszego dziecka, i wyraził zaniepokojenie w krajach, w których powszechne są homofobiczne poglądy i prawa antyLGBT.

 

Post udostępniony przez Dustin Lance Black (@dlanceblack)

Tagi: sport
10:58, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Post udostępniony przez Bob Harper (@bobharper)

W lutym 2017 r. Trener Bob Harper doznał poważnego ataku serca, ćwicząc na siłowni, przez co stracił przytomność na dwa dni.

"Byłem w pełnym zatrzymaniu akcji serca" - powiedział Harper w rozmowie podczas programu Today. "Moje serce zatrzymało się".

"Byłem jak," czekaj, dlaczego tu jestem? Co mi się stało?' A dziesięć minut później zadawałem to samo i byłem bardzo emocjonalny." Odkąd obudził się w szpitalu, Harper nigdy nie spotkał lekarza, który uratował mu życie - do niedawnej wizyty w The Dr. Oz Show.

"To naprawdę przytłaczające ... Nie wiem nawet, co powiedzieć", powiedział Harper, wyraźnie wzruszony z spotkaniem osoby która uradowała jemu życie. "Nigdy nie brakowało mi słów i brakuje mi słów".

Tagi: Ploty
10:54, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Jeden z najmłodszych krajów świata rozwija prawa LGBT i wymyślił sprytny sposób promowania integracji. W zeszłym roku odbył się pierwszy Marsz Pride Wschodniego Timoru trafił na pierwsze strony gazet na całym świecie.

Stał się niezależnym państwem dopiero w 2002 roku po dziesięcioleciach autorytatywnych rządów Indonezji. Nie było czasu, aby zwrócić uwagę na społeczność LGBTI. Podobnie jak wiele innych osób na całym świecie, LGBT doświadcza przemocy, dyskryminacji i presji rodzinnych.

Zaledwie kilka dni przed Marszem Pride, były premier Rui Maria De Araujo został pierwszym przywódcą Azji Południowo-Wschodniej, który publicznie apelował o akceptację i ochronę osób LGBTI.

"Każdy ma potencjał, by przyczynić się do rozwoju kraju, w tym członkowie społeczności LGBT" - powiedział wtedy. "Dyskryminacja, brak szacunku i nadużycia wobec ludzi ze względu na ich orientację seksualną lub tożsamość płciową nie przynoszą żadnej korzyści naszemu krajowi".

W zeszłym roku szokujący raport ujawnił wyjątkowo wysoki poziom przemocy, z jakim kobiety LBT napotykają w Timorze Wschodnim. Kobiety z LBT zgłosiły przemoc, jak bycie wleczonym za samochodem, gwałt naprawczy i inne przerażające czyny. Często ta przemoc zdarzała się z rąk swoi rodzin.

Ale mieszkańcy małego kraju są zorientowane na rodzinę, a pierwszą częścią przezwyciężenia piętna jest zwiększenie akceptacji rodzinnej osób LGBT. Organizacja młodzieżowa, Hatutan Youth, wymyśliła bardzo sprytny pomysł na promowanie akceptacji i włączenia osób LGBT do rodziny.

"Droga do akceptacji" to 15-minutowe wideo zawierające inspirujące historie znanych osób LGBT i nie tylko. "Rozumiemy, że ludzie z Timoru mamy nadzieję, że takie mocne i pozytywne historie pomogą zmienić perspektywy ludzi w tej kwestii" - powiedział Natalino Guterres, koordynator programu Hatutan Youth.

Wśród osób który walczy o prawa osób LGBT w tym kraju jest Xanana Gusmão były Premier Timoru Wschodniego. Jest jeden z ojców niepodległości tego kraju, który jest bardzo lubiany i podziwiany. (GayStarNews)

Tagi: news
10:54, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
piątek, 13 kwietnia 2018

30629150_1018640301622614_2084780788180025591_n

Piły znów pójdą w ruch? Czy po rezygnacji z wycinki Puszczy Białowieskiej rząd skierował wzrok na południe Polski?

WWF Polska alarmuje, że wbrew apelom ekspertek, ekologów i tysięcy Polek i Polaków, Minister Środowiska podpisał przygotowany przez Lasy Państwowe plan wycinki w Puszczy Karpackiej (Plan Urządzenia Lasu dla nadleśnictwa Bircza na lata 2017 – 2026).

W Puszczy zachowały się jedne z ostatnich w Europie obszarów lasu pierwotnego. Są one chronione prawem Unijnym. Nie możemy patrzeć bezczynnie, gdy prawica pomimo licznych ostrzeżeń i apeli bezwstydnie niszczy ten wspaniały przyrodniczy skarb oraz doprowadza do zbędnych konfliktów z Komisją Europejską zaniepokojoną łamaniem dyrektyw - Partia Razem.

Pinksixty News wiadomości LGBT - Sąd Najwyższy Trynidad i Tobago, uchylił zakaz homoseksualizmu, złoty medal dla Toma Daley i Dana Goodfellow; Ogłoszono finalistów Mr Gay World.

Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV

W nowym programie ESPN "We The Fans: Cowboys" pojawiła się międzyrasowa para gejów. Tim Sehon i Justin McCurry z Arlington w Teksasie jak radzą sobie dzieleniem się z rodziną bliskimi i wspólnie kibicują swój ulubiony zespół, Dallas Cowboys.

Firma telekomunikacyjna AT&T ich spot reklamowy pro LGBT

Co robi Lambda? W 2017 roku Lambda Warszawa udzieliła 1200 bezpłatnych porad psychologicznych dla osób LGBT. Dzięki Twojemu 1% w tym roku możemy pomóc kolejnym potrzebującym. Nie czekaj. Skorzystaj z naszego bezpłatnego programu do PIT i przekaż 1% podatku na Stowarzyszenie Lambda Warszawa, numer KRS 0000140531.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Sejm w czwartek zgodził się na uchylenie immunitetów posłów Nowoczesnej - Ryszarda Petru i Kamili Gasiuk-Pihowicz. Kiedy wcześniej głosowano w podobnych sprawach, ale dotyczących polityków rządzącej koalicji - Dominika Tarczyńskiego i Patryka Jakiego - obaj zachowali immunitety. Wynik głosowania był odmienny także w przypadku posła PO Stanisława Gawłowskiego i senatora PiS Stanisława Koguta, mimo że obaj usłyszeli podobne zarzuty. (TVN24)

tumblr_inline_p72yb817dM1tsitpw_540

Chaber z Kampanią Przeciw Homofobii związany jest od 2008 roku. Najpierw jako wolontariusz, potem koordynator wolontariatu, a następnie kierownik projektów. Przez 6 lat sprawował funkcję prezesa zarządu KPH. Od 2014 roku pełnił również rolę dyrektora zarządzającego odpowiedzialnego m.in. za organizację pracy i fundraising. Dzisiaj Chaber stawia kolejny krok  – dołącza do zespołu pracowniczego ILGA Europe, gdzie będzie pełnił funkcję dyrektora finansowego.

Objęcie przez Chabra stanowiska dyrektora finansowego w ILGA Europe to duże wyróżnienie zarówno dla samego Chabra, który został doceniony jako ekspert w zakresie zarządzania finansami,  jak i Kampanii Przeciw Homofobii, która w Europie cieszy się mianem wiodącej organizacji LGBTI w swoim regionie.  To również dobra wiadomość dla polskiej społeczności LGBTI, której przedstawiciel został wybrany członkiem zespołu ILGA Europe – zlokalizowanej w Brukseli międzynarodowej organizacji, której zadaniem jest reprezentowanie interesów osób LGBTI z Europy i Azji na szczeblu ponadnarodowym.

Od lat KPH krok po kroku budowało silną pozycję na arenie międzynarodowej. Robiliśmy to jako zespół ludzi oddanych sprawie jaką jest walka o równość osób LGBTI. To, że zasilę szeregi ILGA Europe jest dla mnie wielkim wyróżnieniem. Od teraz będę działać na rzecz osób LGBTI nie tylko z Polski, ale i z innych krajów Europy i Azji. Kampania Przeciw Homofobii jest organizacją o ugruntowanej pozycji – stabilną, od lat z sukcesami walczącą o prawa osób LGBTI w Polsce i taką będzie dalej, kiedy ja będę już pracować w Brukseli  – komentuje objęcie stanowiska dyrektora finansowego w ILGA Europe, Chaber.

Przejście Chabra z KPH do ILGA Europe napawa radością Evelyn Paradis, dyrektor zarządzającą ILGI:

Niezwykle cieszy nas to, że Chaber dołączy do zespołu pracowniczego ILGA Europe jako nasz nowy dyrektor finansowy. Doceniamy jego doświadczenie jako aktywisty, edukatora, rzecznika praw osób LGBTI jak i wieloletniego członka zarządu ILGA Europe – mówi Paradis i dodaje – Nie możemy się również doczekać dalszej współpracy z przedstawicielami ruchu LGBTI z Polski, w tym z członkiem naszej organizacji, Kampanią Przeciw Homofobii. Przed nami dużo nowych wyzwań.

Stanowisko osoby pełniącej obowiązki dyrektora zarządzającego KPH obejmie Slava Melnyk. Slava dołączył do Kampanii Przeciw Homofobii w 2011 roku. Podobnie jak Chaber zaczynał jako wolontariusz, by dwa lata później zostać częścią zespołu pracowniczego KPH. Początkowo pełnił funkcję koordynatora projektów związanych ze sportem i młodzieżą. Odpowiadał również za współpracę międzynarodową. W 2014 roku objął stanowisko kierownika obszaru edukacja, by następnie zostać kierownikiem pionu Równe Traktowanie. Przez 4 lata sprawował również funkcję sekretarza zarządu KPH, a w lutym 2018 roku  został wybrany osobą współprzewodniczącą zarządu.

Objęcie funkcji p.o. dyrektora zarządzającego to dla mnie duże wyróżnienie. Jestem przekonany, że dzięki swojemu doświadczeniu i przy wsparciu świetnego zespołu, jakim jest KPH, sprostam temu wyzwaniu. Do tego będę  potrzebować także i Was – osób gotowych zaangażować się w działania KPH, których celem jest zmiana sytuacji osób LGBTI żyjących w Polsce –  zapowiada Slava Melnyk, od teraz p.o. dyrektora zarządzającego KPH.

 

Wczoraj oficjalnie poinformowaliśmy Was o tym, że Chaber dołącza do zespołu @ilgaeurope Dzisiaj wrzucamy selfie z ostatniego wspólnego staff meetingu. Chaber, będziemy tęsknić ❤️���� #kampaniaprzeciwhomofobii #kph #chaber #lgbt #lgbtqia #rodzina #teczowarodzina

Post udostępniony przez Kampania Przeciw Homofobii (@kph_official)

Tagi: kph
10:50, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Dziś Robert Biedroń odchodzi 42 urodziny, zaczynał jako działacz prezes Kampanii Przeciw Homofobii, po pierwszy poseł na Sejm VII kadencji (2011–2014), a później pierwszy prezydent miasta który został wybrany jako jawny gej w 2014 został prezydentem Słupska.

Jest wieloletnim monogamicznym związku z prawnikiem Krzysztofem Śmiszekiem. Podczas swojej pracy w sejmie został jeden z najbardziej pracowitych posłów według Tygodnika Polityka.  

Jest jeden nie wielu który jest sympatyczny polityków, krótkim czasie tysiące polaków widzi jego jako prezydent.

Wszystkiego najlepszego Robercie 42 nie będzie szczęśliwa i jeszcze wiele miłości partnera, rodziny i znajomy oraz wiele sukcesów zawodowy.

Robert Biedroń: "Bo to musi być straszna tragedia marnować życie na bycie kimś, kim się tak naprawdę nie jest. Domyślam się, jakie to może być, bo miałem tak przez pewien czas, jak dojrzewałem i nie mogłem się z tym pogodzić. To była tragedia. I myślę, że wszelka frustracja, nienawiść może wynikać też z tego, że ma się w tym sensie nieuporządkowane życie. Jak się ma takie problemy ze sobą, to się będzie nienawidziło cały świat, ten świat będzie się wydawał wrogi i nieprzyjazny. A warto być sobą!" (Dziennik.pl)

Robert Biedroń opowiedział o coming outach celebrytów. W trakcie rozmowy z Plejadą. Coming out to indywidualna kwestia. Ale jak już raz się wyjdzie z szafy, to już się do niej nie wróci. Z moim partnerem nigdy byśmy tego nie zrobili, jesteśmy 15 lat ze sobą i wiemy, że mamy jedno jedyne życie. Jeśli nie przezyjemy go godnie, na naszych warunkach, to drugiej szansy nikt nam nie da - powiedział Robert Biedroń.

Mam problem z religią, nie wierzyłem, że będę aniołkiem w niebie, albo smażył się w piekle. Jeżeli nie przeżyję życia na swoich zasadach, nikt nie da mi drugiej. Muszę przeżyć życie godnie. Nie jestem zboczeńcem, nie jestem pedałem, tylko takim samym człowiekiem jak wszyscy - mówił do setek ludzi zgromadzonych w namiocie Akademii Sztuk Przepięknych.

"Z dumą nosze polski dowód". Jego słowa nagrodzono długą owacją. Potem Biedroń dodał: Mam łzy kiedy śpiewam hymn, z dumą nosze polski dowód. Zacząłem o to walczyć. Może nie od razu machając szabelką, ale to działa. Dziś jest mnóstwo ludzi, których życie się zmieniło, bo spotkali ludzi, którzy potrafią żyć godnie.

Nie dało się uciec od polityki. - Przesłaniem dla nas wszystkich powinny być słowa Jacka Kuronia: Nie palmy komitetów, zakładajmy własne.

- Pamiętam, jak moja mama dowiedziała się, że jestem gejem. To było straszne - mówił Biedroń i dodał, że widział matkę w takim stanie tylko jeszcze raz: gdy zmarł jego ojciec.

- To był wstyd mieć syna geja. Teraz już nie jest - stwierdził. - Żyjcie scenariuszem pisanym przez siebie, nie przez innych ludzi - dodał.

- Teraz gdyby moja mama tu była, to wzięła by tęczową flagę i tu machała. Jaka to zmiana! Mama bardzo mnie wspiera - mówił później Biedroń. - Teraz mieszka w Krośnie, wyobraźniowe sobie, jak musi mieć ciężko, z Krosna jest poseł Stanisław Piotrowicz - żartował polityk. (gazeta.pl)

Tym roku mija 15 lat, kampanii Nie nas zobaczą na billboardach w kilkunastu miastach Polski zawisły zdjęcia jednopłciowych par trzymających się za ręce.

O akcji Kampania Przeciw Homofobii „Niech Nas Zobaczą”, która przeszła do historii polskiego ruchu LGBT, pisze w najnowszej "Replice" specjalnie dla Repliki ówczesny prezes organizacji – Robert Biedroń

Fragment tekstu: "Przedstawiając swój pomysł, fotografka Karolina Breguła opowiedziała, że niedawno spędziła jakiś czas w Szwecji, gdzie dzieliła mieszkanie z polską parą gejów. Gdy rodzice jednego z nich zapowiedzieli, że przyjeżdżają w odwiedziny, ci faceci wpadli w panikę - zaczęli sprzątać wszystko, co wskazywałoby, że są parą lub że są gejami. Mieli być tylko kolegami! Zniknęły wspólne zdjęcia, z sypialni zrobili pokój jednego z nich, każda „niestosowna” książka czy „kojarzący się” plakat zostały schowane. Karolina była zszokowana - ze swoją homoseksualnością nie mieli problemu, ale nie mieściło im się w głowie, że mogliby żyć jawnie wobec rodziców. Odgrywanie szopki uznali za coś naturalnego. „Co z tą Polską jest, że nasi geje odstawiają taki cyrk? Trzeba to zmienić!” - po czym wyjawiła, że chce zrobić zdjęcia polskim parom homoseksualnym, dodając: „Tych zdjęć musi być dużo, musi być jasne, że to są pary i zdjęcia pokażemy w przestrzeni publicznej”.

Akcja zorganizowana bardzo skromnymi środkami (Karolina Breguła nie wzięła złotówki za zdjęcia) przeszła wszelkie oczekiwania. Sukces w postaci rozgłosu medialnego był ogromny. "Niech Nas Zobaczą" to była pierwsza w Polsce wielka debata publiczna o homoseksualności.

"To właśnie zwyczajność par ze zdjęć rozwścieczała homofobów najbardziej. Wielu mówiło, że fotki są wulgarne zanim je zobaczyli. Potem więc, ośmieszeni, oburzali się jeszcze bardziej! Takie reakcje obnażały ich wyobrażenia. Gej wyglądający jak zwyczajny człowiek jest jeszcze gorszy niż gej przegięty i wulgarny!" (...)

"Największą chyba cenę zapłacili nasi modele i modelki. Jedna dziewczyna została rozpoznana w autobusie, kilku facetów zaczęło ją popychać, wyzywać. Na przystanku wyciągnęli ją na zewnątrz, kierowca ani inni pasażerowie nie reagowali. Została pobita.

Tomek, model z chyba najczęściej pojawiającego się w mediach zdjęcia, przeżył koszmar. To był młodziutki chłopak z niewielkiego miasta. Zdjęcie z nim i z drugim gejem (nie byli parą w życiu) opublikował „Newsweek” na kilka dni przed premierą akcji. Ktoś powielił stronę gazety i rozwiesił na drzewach w mieście Tomka z dopiskiem – cytuję z pamięci – że ten pedał nazywa się tak i tak i mieszka w naszym mieście. Tomek przez kilka tygodni nie wychodził z domu." (...)

"Berliner Zeitung" portretuje prezydenta Słupska Roberta Biedronia i uważa, że mógłby on powtórzyć sukces Emanuela Macrona - Deutsche Welle.

Robert Biedroń i Krzysztof Śmiszek są parą już piętnaście lat. O wspólnym życiu, rozłące, a także o tym, jak czują się Polsce opowiedzieli w niezwykle intymnej rozmowie z Beatą Nowicką. Zdradzili też, że chcieliby wziąć ślub, ale... tylko w Polsce!

Krzysztof: Byłem studentem piątego roku prawa, w „Życiu Warszawy” przeczytałem, że jest taki człowiek jak Robert Biedroń (obok artykułu było niewyraźne zdjęcie), który startuje w wyborach samorządowych na radnego Mokotowa, a rok wcześniej założył organizację działającą na rzecz osób LGBT. Zaintrygowało mnie to niewyraźne zdjęcie i obudziło chęć działania (śmiech). Zostałem wolontariuszem, prawnikiem Kampanii Przeciw Homofobii, poznaliśmy się bliżej i taka niezobowiązująca znajomość trwała parę miesięcy. A potem pojechaliśmy na konferencję do Berlina i tam trafiła w nas strzała Amora. Zaczęło się bardzo kiczowato, bo 14 lutego (śmiech).

Krzysztof: Wciąż się boję. Sytuacja w Polsce wciąż nie jest idealna – jeśli chodzi o akceptację dla par jednopłciowych. Ale wtedy, 15 lat temu, kiedy zaczęliśmy być razem, to było na bardzo prymitywnym i agresywnym poziomie, zwłaszcza jeśli chodzi o agresję fizyczną na ulicach. Mieliśmy kilka takich sytuacji, gdzie doświadczyliśmy przemocy fizycznej i to w mojej psychice zostawiło bardzo głęboki ślad. To jest ślad posttraumatyczny, który zostaje na zawsze. Nawet wtedy, kiedy Robert został posłem, przez pierwsze dwa, trzy lata miałem taki zwierzęcy lęk o niego. (...)

(...) Robert: Nie będę uprawiał fikcji. Jestem Polakiem, płacę podatki, służę mojemu krajowi od wielu lat, więc oczekuję, że to państwo będzie mnie traktowało równo. Godnie. To jest obowiązek państwa. Nie płacę podatków w Niemczech czy w Wielkiej Brytanii, nie służę Niemcom czy Anglikom. Służę Polsce i chciałbym, żeby Polska w końcu zaczęła mnie sprawiedliwie, godnie traktować. I wtedy weźmiemy ślub.

Robert: Tak. To jest tylko kwestia czasu. Naprawdę wierzę, że pewnego dnia wymówię słowa: „Świadomy praw i obowiązków…”. (...) - Całość na Magazyn Viva

*
Tagi: ikony
10:50, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_p72gx2KolP1tsitpw_540

Love, Simon jest pierwszym filmem wspieranym przez główne studio filmowe, w którym główną rolę odgrywa queerowa fabuła. Jedną z bardziej pamiętnych ról drugoplanowych jest Keiynan Lonsdale. Oto kilka fragmentów wywiadu Keiynana dla brytyjskiego Gay Times.

O tym, jak identyfikuje się: "Przypuszczam, jeśli cokolwiek, identyfikuje siebie queer. Moja seksualność była wszystkim, o czym mogłem myśleć, a teraz ledwie przechodzi mi przez myśl. Myślę, w przyszłości dotrzemy do miejsca, w którym jesteśmy po prostu ludźmi i nie ma wymyślonych zasad dotyczących tego, jak lub kogo powinniśmy kochać, ale na razie niesamowite i kluczowe jest posiadanie wspólnoty i słów, które reprezentują podróż do tęczy wolność."

Po ujawnieniu: "W końcu zaakceptowałem siebie, ale jednocześnie wciąż zmagałem się ze wstydem z powodu mojej seksualności. Wiedziałem, że chcę wyjść publicznie, ale nie podobało mi się to w Internecie. Nie chciałem tego robić. Pewnego wieczoru, kiedy nie mogłem spać, otworzyłem telefon i uruchomiłem aplikację do notatek i po pięciu minutach napisałem post i udostępniłem go na Instagramie. To była prawdopodobnie najfajniejsza decyzja w moim dotychczasowym życiu."

W swojej karierze od czasu ujawnienia: "Po prostu łatwiej. Ma się pomysły i inspiracja płyną lepiej, kolory są jaśniejsze, ja podejmuję śmielsze wybory, a mniej czasu marnuje się na udawanie, że jestem kimś innym."

Keiynan Lonsdale jest nie tylko aktorem ale też śpiewa stworzył piękną piosenkę Kiss The Boy

Tagi: Ploty
10:49, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_p72iszwnq21tsitpw_540

Wybór castingowy, który spotkał się z poważną krytyką. Nadchodzący film Anything w reżyserii Timothy'ego McNeila'a, wciela się w Matt Bomer jako transseksualną postać.

Wielu członków społeczności osób transpłciowych zakwestionowało obsadzenie roli cis-męskiego aktora. Bomer dołącza do aktorów Jeffery'ego Tambora, Jareda Leto i Eddy'ego Redmayne'a, mężczyźni grają rolę transpłciowe kobiece, zamiast zatrudniać prawdziwe osoby trans.

"Anything" jest adaptacją sztuki pod tym samym tytułem. Opowiada ona o niezwykłej przyjaźni jaką nawiązują mężczyzna (Lynch) zmagający się z myślami samobójczymi po śmierci żony i transseksualna prostytutka (Bomer). Obraz będzie pełnometrażowym debiutem Timothy'ego McNeila, który jest autorem teatralnego pierwowzoru. (FilmWeb.pl)

Matt Bomer dodatkowo zagra na Brodwayu w przestawieniu The Boys in the Band

 

Post udostępniony przez The Boys In The Band (@boysbandbway)

Tagi: Ploty
10:49, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Prawie 20 lat po niesławnym wywiadzie telewizyjnym, na temat orientacji seksualnej Ricky Martin, mówi jak czuł w związku podczas wywiadu Barbarą Walters w 2000 roku.

Martin osiągnął szczyt kariery muzycznej sukces, zdobywając światowe hity dzięki utworom takim jak "Livin" Las Vida Loca" i "She Bangs" , ale pogłoski o jego seksualności zaczęły się.

Wszystko potoczyło się głośno podczas głośnego wywiadu ABC z Walters, który było na temat jego seksualności. Nie chcąc kłamać, Martin odskoczył, mówiąc Waltersowi, że "seksualność jest czymś, z czym każdy powinien sobie poradzić na swój własny sposób".

46-latek mówi w wywiadzie dla Attitude Magazine: "Nie dbam o nią i nie dbam o jej pytanie. Dbam o moją odpowiedź. Nie kłamałem, próbowałem uniknąć pytania. Nie wiem dlaczego nie powiedziałem tak".

Ricky, który poślubił swojego partnera Jwan Yosef  w ubiegłym roku i jest ojcem dziesięcioletnich bliźniaków Matteo i Valentino, przyznaje, że kiedy obejrzał Harvey Milka, który stał się pierwszym gejem wybrany oficjalnie w historii Kalifornii na urząd publiczny w późnych lata siedemdziesiąte, zainspirowało go pomyślenia kim jest czy ujawnić się.

"Harvey Milk mówił: Proszę wyjść, ludzie muszą dowiedzieć się kim jesteś, muszą wiedzieć jesteśmy kuzynami, jesteśmy braćmi, jesteśmy siostrami, jesteśmy wujkami", wspomina Martin

I pomyślałem: "Dlaczego nie powiedziałem tak?" Wtedy chodziło tylko o znalezienie właściwego czasu i właściwej drogi".

Właściwy czas nadszedł w 2010 roku, kiedy Ricky w końcu otworzył swoją seksualność w osobistym liście opublikowanym na swojej stronie internetowej. Reakcja, jak mówi, przytłoczyła go niesamowicie pozytywnie.

"Nie miałem pojęcia, jak łatwo było wyjść, zanim faktycznie to zrobiłem", wyjaśnia. "Ilość miłości jaką otrzymałem była niesamowita. Czułem się niesamowicie i zaproszono mnie na takie gale, jak GLAAD Awards, a energia i miłość w tych miejsca była niesamowita. Czułem się chroniony, czułem się kochany, nikt mnie nie osądzał."

Dodatkowo wywiad dla Bravo - programu Andy Cohena, Ricky Martin gościł z innymi gwiazdami Milo Ventimiglię, Darren Criss. Rozmawiał miedzy innymi o wywiadzie u Walters, serialu American Crime Story Versace.

Tagi: Ploty
10:48, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Karolek został dziś Wujkiem ❤️ [eng] Charlie became an Uncle Today❤️ ���� ���� #kadotv #happy #gayuncle #welcome #newborn #nephew #picoftheday

Post udostępniony przez KaDo (@kadotv)

Piotr i Paweł - trochę archiwalny filmów

Poradniki KaDo - na temat choroby weneryczne

Greg i Sylwester - Nasze dni, nasze noce

Transbros - polski vlog na temat transpłciowości

Tom Daley z mężem wizyta w rezerwacie przyrody Currumbin

Tyler Oakley - wycieczka po jego rodzinnym mieście. Zabiera po swoi kultowych momentach dzieciństwa.

The Double Dose Club dwóch tatusiów z dziećmi

McHusbands - dwóch tatusiów

Team2Moms - dwie mamy z dziećmi

Tagi: vlog
10:48, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

3 lata temu zakochiwaliśmy się w sobie. Dziś jesteś moim mężem. Cudownej rocznicy spotkania mój luby. Kocham Cie. Il y’a 3 ans je tombais amoureux de toi. Aujourd’hui tu es mon mari. La vie est belle. Bon anniversaire d’amour @maximasnza Je t’aime #anniversairedecouple #anniversairedamour #anniversaire #anniversery #loveanniversary #love #milosc #amour #instalove #instaamour #mezowie #husbands #mariés #mari #jetaime #iloveyou #kochamcie #suits #ossolinski #tomaszossolinski #sandiebessophotography #glamour #style #fashion #noeudpapillon #muszka #couple #para #zakochanapara #inlove��

Post udostępniony przez Michal Kwiatkowski (@michal_officiel)

 

Post udostępniony przez Maxim Asnza (@maximasnza)

Tagi: foto
10:48, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_p72gbzXUZN1tsitpw_540

Nie znamy jego imienia, ale transpłciowa aktorka Laverne Cox właśnie udostępniła zdjęcie na Instagramie swojego chłopaka ma od dziewięciu miesięcy.

“Miłość jest tak niesamowita uzdrawiająca” - powiedziała w zeszłym miesiącu nominowana do nagrody Emmy aktorka. “Jestem po prostu szczęśliwa. Kiedy jesteś szczęśliwa. Miłość ratuje życie.”

- PiS nie postawił na kulturę, tylko na rewolucję kulturalną. To, co było wartością, ma zostać zmienione w nacjonalistyczny, pseudopatriotyczny bełkot - oceniła w TOK FM Agnieszka Holland.

Mariah Carey na łamach magazynu "People" po raz pierwszy mówi o chorobie dwubiegunowej, na którą cierpi od wielu lat. Carey została zdiagnozowana już w 2001 roku, kiedy trafiła do szpitala, przechodząc załamanie nerwowe. Wtedy jednak sama przed sobą nie chciała się przyznać do choroby. Przez lata żyła w izolacji od świata zewnętrznego, ponieważ bała się, że jej choroba zostanie ujawniona. Piosenkarka przez długi czas szukała pomocy i dopiero niedawno udało jej się ją uzyskać - Onet.pl

Następny projekt Ryana Murphy'ego jest Pose. Nowa seria muzyczna FX akcja kręci w Nowym Jorku jak narodziła się subkultura LGBTQ tak zwana ball culture i jak wyglądało społeczeństwo w tamtych czasów wiele aktorów będzie transpłciowy. Ale w obsadzie są m.in. James Van Der Beek, Billy Porter, Kate Mara i Evan Peters. Tatiana Maslany.

Michał Piróg w rozmowie z Plejadą o swoim coming oucie.

Legendarny pisarz i reżyser James Ivory (Howards End, The Remains of the Day) podczas festiwalu filmowym TIFF odpowiada na temat Call Me By Your Name.

Niedawno John Barrowman wstąpił do amerykańskiego sklepu sieciowego Target w West Hollywood, został źle potraktowany przez sklep po ponieważ kupił kilka rzeczy dla bezdomnego. John chce, aby Target przekazał darowiznę na rzecz bezdomnej organizacji charytatywnej, za swoje traktowanie.

Victor Garber powraca na Broadway jako Bernadette Peters w Hello, Dolly! wielki czas w jego życiu. Garber mówi, że w latach 60., kiedy była młoda Barbra Streisand była współprowadzącą The Mike Douglas Show, był w domu przez cały tydzień u niej. Mama Garbera to znana kanadyjska osobowość telewizyjna. Brzmi jak niesamowite dzieciństwo.

Michał Piróg na temat nowego sezonu "Top Model".

Gabriel Seweryn i Rafał Grabias o projektowaniu futer

Andy Cohen, gościł u Ellen, przyznał się niej, że trudno mu znaleźć miłość online ... ponieważ ciągle wyrzucano jego aplikację randkowe. Dodatkowo Andy testuje swoje umiejętności pop-kultury w rundzie "Hot Hands".

Neil Patrick Harris gościł w programie Jamesa Cordena, rozmowa miedzy o serial "Serię niefortunnych wydarzeń".

Jeremy Encourages na temat małżeństw homoseksualny muzułmański pary homoseksualne muszą walczyć o swoje szczęście

Tagi: Ploty
10:48, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Podczas swojego pierwszego solowego show w londyńskiej O2 Arena, Harry Styles zrobił kolorowy tęczowy spektakl.

Dawna gwiazda One Direction udało się z swoją publicznością tęczowe kolory na stadionie. Tęczowy spektakl odbył się podczas akustycznej interpretacji jego utworu Sweet Creature i stanowi kolejne poparcie Harry'ego dla społeczności LGBTQ.

"Czy mogę po prostu poświęcić chwilkę, aby powiedzieć ci, że każdy z was w tutaj, wygląda absolutnie fantastycznie!", Powiedział Harry. "Mieszkam w Londynie od około siedmiu lat i bardzo się cieszę, że teraz wracam do domu, dziękuję ci, że jest taki przyjazny."

Pierwsza główna trasa koncertowa w Wielkiej Brytanii wsparta jest jego debiutanckim albumem, który w zeszłym roku osiągnął numer 1 w Wielkiej Brytanii.

Jednak wokalista i autor piosenek wykonał nowy utwór Medicine. Piosenka została okrzyknięta przez fanów jako "biseksualny hymn" ze względu na jej liryczną treść.

Tagi: Ploty
10:48, lukeblog
Link Dodaj komentarz »