Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
niedziela, 18 marca 2018

Biblia i pociąg do osób tej samej płci reportaż z komentarzem różnych nowozelandzkich teologów, naukowców, duchowny na temat homoseksualizmu.

Katedra Hope

Antidotum - 5. niedziela Pasyjna - Wtedy zesłał Pan na lud jadowite węże, które kąsały lud, i wielu z Izraela pomarło. (4 Mż 21,6)

Nagranie Liturgii Eucharystii z 4. Niedzieli Przygotowania Paschalnego z kaplicy Reformowanego Kościoła Katolickiego w Poznaniu. Homilia: ks. diakon Dobromił Kozłowski

"I nie wódź nas na pokuszenie"? - Nagranie wykładu prof. Kalina Wojciechowska (ChAT) o tłumaczeniu modlitwy Ojcze Nasz, który został wygłoszony w ramach rekolekcji warszawskiej wspólnoty Reformowanego Kościoła Katolickiego.

Kościół Middle Church

Kościół św Stanisława Kostki w St. Louis

Metropolitan Community Church Toronto Kanada

Metropolitan Community Church of Washington DC

Sunshine Cathedral

Metropolitan Community Church

Metropolitan Community Church Boston

Metropolitan Community Church Cathedral SunCoast, Floryda

Homilia papieża Franciszka wygłoszona w San Giovanni Rotondo

11:47, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Me and my dad x

Post udostępniony przez Sam Smith (@samsmithworld)

Tagi: instagram
11:47, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

"Miałem mojego ukochanego psa Macka i to jemu wyoutowałem się pierwszemu. Miałem 11 lat i pamiętam, jak mu to do ucha mówiłem, dodając Nie mów nikomu. Nie powiedział"

"Na przykład jadę Uberem i gość zagaduje Jak tam? Jakieś fajne laski tu w okolicy? czy coś takiego. I tak łatwo jest odpowiedzieć: "O, tak, tak!..." i nic więcej, bo nie wiesz, co więcej dodać... Natomiast powiedzieć w takiej chwili: A nie wiem, bo jestem gejem. Ej, stary, może wiesz, gdzie tu są fajni kolesie? - to jest mega wyzwalające.

"Gdy jeszcze siedziałem w szafie, brałem udział w "X-Games". Podczas transmisji telewizje pokazywały dziewczyny narciarzy, by złapać reakcje na występ ich facetów. Ludzie z obsługi podchodzili więc do mnie: Gus, jest tu gdzieś twoja dziewczyna? Byśmy ją pokazali. A ja na to: O, nie, nie mam dziewczyny. Podczas gdy mój CHŁOPAK tam był! Marzyłem, by móc powiedzieć: Mój chłopak stoi tam - pokażcie go, ale się bałem. Moje marzenie się spełniło teraz, gdy w Korei daliśmy sobie z Mattem buziaka. Gdybym wiedział, że nas kręcą, ten buziak byłby dużo lepszy, przysięgam" - Replika.

Reżyser filmu Love Simon, Greg Berlanti zdobył odwagę, by ujawnić się do rodziców, dzięki Muhammadowi Ali. Po latach zmagań o odnalezienie "właściwego momentu", aby wyjść do rodziców, producent telewizyjny zainspirował się, by zrobić to po tym, jak Ali zapala ogień olimpijski w 1996 r., Greg był z mamą i tatą w ciasnym hotelu pokój.

Dla Jasona Collinsa - emerytowanego gracza NBA, który grał dla Boston Celtics, Brooklyn Nets, Atlanta Hawks i Washington Wizards - noszenie numeru 98 na koszulce przez większość swojej 13-sezonowej kariery miał szczególne znaczenie. Collins, który w 2013 roku ujawnił jest gejem, opowiedział dla Sports Illustrated, że liczba 98 było szacunek dla Matthew Sheparda, geja, który został zabity z powodu swojej seksualności w 1998 roku.

Darren Walker, prezes Ford Foundation,jego proces wychodzenia z szafy było "procesem ewolucyjnym". 58-letni Darren mówi, że nie było wielkiego momentu, w którym deklarował swoją tożsamość, ale jego rodzina i przyjaciele natychmiast wiedzieli od w chwili, gdy go spotkali, że jest gejem.

Artysta Paul Robinsonod, najmłodszych lat już wiedział, że jest gejem, ale starał się "odepchnąć to", mówi. Robinson twierdzi, że próbował spotykać się z dziewczynami w liceum, ale czuł się jak "oszustw". Potem, w wieku 26 lat, po raz pierwszy umówił się z mężczyzną, a kiedy powiedział o tym przyjacielowi, w końcu poczuł, że zniósł ogromny ciężar z swoi ramion.

Chavie Weisberger została wychowana w rodzinie chasydzkiej - ultraortodoksyjnej sekcie żydowskiej - i "była przygotowana na ostateczny poziom sukcesu, jakim było małżeństwo", mówi dla People. Ale po tym jak ujawniła się do swojej rodziny, "rozpętało się piekło", mówi 35-letnia pochodząca z Brooklynu, obecnie pracuje w Footsteps, organizacji, która pomaga ludziom, którzy chcą odejść lub opuścili społeczność ultraortodoksyjną. Też opowiada jak straciła prawa do swoi dzieci i je odzyskała.

"The L Word" twórczyni Ilene Chaiken, jako lesbijki było inspiracją dla jej legendarnego serialu The L Word. "Pierwszy romans" Chaiken z kobietą zakończył się złamanym sercem, ale słynna producentka twierdzi, że doświadczenie to okazało się idealną fabułą dla postaci dla L Word, Mariny i Jenny.

Gia, 14-letnia studentka transpłciowa, chciała rozpocząć nowy start w swoim nowym kampusie, przygotowując się do przejścia z gimnazjum do liceum. Aby proces się powiódł, napisała list do całej szkoły, ogłaszając jej plany zmiany płci.

Aaron Carter opowiada o swoich uczuciach na temat związków i planów dotyczących rodziny w przyszłości. "Wiem, że będę wspaniałym ojcem", o byciu biseksualnym.

Tagi: coming out
11:46, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

 Leszek Szymański

fot. Leszek Szymański/PAP/RMFM

- Nie chcemy w Polsce zwolenników brunatnych poglądów i rasizmu; nie ma tutaj miejsca na faszyzm - mówili przedstawiciele koalicji Zjednoczeni Przeciwko Rasizmowi. W sobotę w największych miastach kraju odbyły się demonstracje w związku ze Światowym Dniem Walki z Dyskryminacją Rasową. Protestujący przeciwko nienawiści rasowej przeszli m.in. ulicami Warszawy, Krakowa, Wrocławia i Trójmiasta.

Demonstracje w związku z przypadającym na 21 marca Światowym Dniem Walki z Dyskryminacją Rasową zaplanowano m.in. w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Wrocławiu i Olsztynie. W największej demonstracji, która odbyła się w stolicy według szacunków policji uczestniczyło około 500 osób. Jak poinformowała Komenda Główna Policji (według danych na godzinę 15) zgromadzenia przebiegły bez incydentów.

W Warszawie demonstracja pod hasłem "Dość rasizmu i faszyzmu!" o godzinie 12 wyruszyła z pl. Zamkowego, skąd uczestnicy przeszli Krakowskim Przedmieściem na pl. Powstańców Warszawy. Jak zaznaczyli organizatorzy demonstracja ma być wyrazem sprzeciwu wobec "narastającej fali rasizmu i faszyzmu w Polsce".

- Chcemy Polski, w której wszyscy mogą bezpiecznie chodzić po ulicach bez względu na kolor skóry, na orientację seksualną. Chcemy Polski, w której nie ma miejsca dla tych, którzy chcą odebrać nam nasze prawa, którzy żyją nienawiścią. Chcemy Polski, w której solidarnie, wspólnie żyjemy w spokoju (...) - dodał Maciej Konieczny z Partii Razem - Polsat News.

Tagi: news
00:28, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
sobota, 17 marca 2018

18 marca Rosja wybierze nowego prezydenta. Duże szanse na wygraną ma Władimir Putin. Młodzi Rosjanie, tacy jak Andrei Nazirow, należą do „pokolenia Putina”: nie pamiętają innego tak silnego człowieka stojącego na czele Rosji. Z jakimi nadziejami i oczekiwaniami młodzież Rosji pójdzie na wybory?

Tagi: dokument
21:12, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

franco

Marielle Franco, radna Rio de Janeiro i jej kierowca, Anderson Pedro Gomes, zostali zamordowani 14 marca. W kierunku ich samochodu oddano 9 strzałów.

Franco urodziła się w slumsie Maré. Pracowała w fawelach - dzielnicach biedy - walcząc z przemocą gangów i policji. Mandat radnej uzyskała startując z list Partii Socjalizmu i Wolności. Oskarżała policję o brutalność i zabójstwa. Tylko w styczniu 2018, policja zabiła 154 osoby w stanie Rio.

Media piszą o "egzekucji". Obrońcy praw człowieka oskarżają władze Brazylii. Prezydent Michel Temer prowadzi wojnę z najbiedniejszymi mieszkańcami i mieszkankami Rio. Od lutego w Rio za bezpieczeństwo odpowiada wojsko.

W miastach Brazylii odbyły się ogromne protesty. Uczestniczyli w nich mieszkańcy i mieszkanki faweli, związki zawodowe i organizacje lewicy.

Prawicowy rząd Michela Temera chce odwrócić społeczne reformy wprowadzone przez Partię Pracujących. Na 20 lat zamrożono wydatki socjalne. Od 2017 roku w Brazylii w zasadzie legalne jest niewolnictwo - zmuszanie ludzi do pracy bez wynagrodzenia nie jest przestępstwem ściganym z urzędu.

Ministrem Rolnictwa w rządzie Temera jest największy producent soi na swiecie, Blairo Maggi, nagradzany za "zasługi" dla wycinki puszczy amazońskiej - obecnie wycinka grozi obszarowi wielkosci Portugalii.

Michel Temer nigdy nie wygrał wyborów - władzę uzyskał po obaleniu prezydentki Dilmy Rousseff. Jego politykę i rząd popiera zaledwie 3 proc. mieszkańców kraju. W rządzie Temera nie ma ani jednej kobiety - to pierwszy taki rząd od 1970 roku - jego członkami są tylko biali mężczyźni - Partia Razem.

Homofobia w Brazylii jest normą. Według badań, prawie 500 Brazylijczyków LGBT doświadczyło gwałtownej śmierci z powodu homofobii w 2017 roku. Grupo Gay de Bahia mówi jest 30-procentowy wzrost w porównaniu z 327 zgonów w roku 2016. Ujawnili, że ​​osoba LGBT była zabijana co 19 godzin w tym kraju.

Brazylia stała się niebezpiecznym miejscem dla osób LGBT. Terapia konwersji, próba zmiany orientacji seksualnej, która jest szeroko dyskredytowana przez społeczność medyczną i grupy LGBT, jest legalna w tym kraju. Mowa homofobiczna nie jest przestępstwem federalnym.

Mimo małżeństw osób tej samej płci są legalne w tym kraju, a dyskryminacja ze względu na zatrudnienie ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową jest nielegalna. Wszystko z powodu chrześcijański ekstremistów w tym kraju, którzy w prosto mówią można dyskryminować osób LGBT, a nawet zabić. 

Fragment Gaycation na temat homofobii w Brazylii

Tagi: LGBT news
11:06, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Wyborcy z Fort Lauderdale na Florydzie we wtorek wybrali nowego burmistrza prokurator Dean Trantalis w wieku 64 lat, który przejął stanowisko po burmistrzu Jacku Seiler.

Trantalis będzie pierwszym gejem burmistrzem miasta. Były burmistrz Seiler na ogół cieszył się dobrą relacją ze społecznością LGBT, ale skończyło się w 2014 roku, gdy głosował przeciwko symbolicznej rezolucji popierającej małżeństwa homoseksualne, a w zeszłym roku uczestniczył w modlitewnym śniadaniu z grupą homofobiczną. Burmistrz Jim Naugle przed nim został nazwany jako "homofob" z powodu licznych komentarzy obrażających homoseksualistów.

Grupa LGBT Equality Florida przeprowadziła kampanię na rzecz Transalis. Grupa powiedziała, że ​​Trantalis jest "pierwszym homoseksualnym burmistrzem dużego miasta na Florydzie".

Tagi: LGBT
11:04, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Czy Harry Styles właśnie wyoutował się jako bi? Na koncercie w Paryżu Harry zaprezentował nowy numer - "Medicine". Fani natychmiast wyłapali te słowa utworu z tekstu:

"The boys and girls are in

I will mess around with them

and I am okay with it"

("Są tu chłopaki i dziewczyny

Będę z nimi rozrabiał

i nie mam z tym problemu")

Do tej pory media pisały o związkach piosenkarza z dziewczynami, w tym m.in. z Taylor Swift czy z modelką Carą Delevigne (która już jakiś czas temu wyoutowała się jako bi). Sam Styles zapytany, czy mógłby jakoś określić swą seksualność, odpowiedział:

"Nie, nie czuję potrzeby...Nie wydaje mi się, bym musiał to tłumaczyć. To jest dziwna sprawa. Niech każdy będzie w tej kwestii, kim tylko zechce. Być zmuszonym do opowiadania o tym - nie, to byłoby ciężko uzasadnić" - Replika.

11:03, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_p5ntulJki21tsitpw_540

Greg Berlanti i Robbie Rogers/Instagram

Reżyser Love Simon, Greg Berlanti rozmawiał w programie Andy'iego Cohena w jego audycji SiriusXM o filmie Love Simon. Cohen zapytał Berlantiego, czy czuje presję na temat filmu Love Simon.

Berlanti powiedział: "Jestem już wystarczająco dorosły, aby pamiętać, jak ciężko musiałem walczyć o gejowski pocałunek na ekranie telewizyjnym taki jak Jezioro marzeń (Dawson's Creek) ... Dostałam pracę, by robić Jezioro marzeń. Powiedziałem: "ok, ale czy pozwolisz mi, aby była gejowska postać i pocałowała ta osoba drugą postać pod koniec sezonu. I powiedziano mi "dobrze, omówmy to pod koniec roku, omówimy to wtedy", a potem powiedzieli "no cóż, czy możemy zrobić to w przyszłym roku?" Powiedziałem: "nie, nie, obiecałeś, a jeśli tego nie zrobisz, nie będę już wykonywać tej pracy. To był pierwszy romantyczny pocałunek dwóch gejowskich bohaterów w telewizji."

Cohen również zapytał Berlantiego, jak poznał swojego męża Robbiego Rogersa. Berlanti powiedział, że dzięki znajomemu powiedział mu, że chce przedstawić jego na przyjęciu komuś, a Berlanti i Rogers zaprzyjaźnili się na jakiś czas, zanim zaczęli naprawdę być sobą.

"Love, Simon" Nick Robinson i Josh Duhamel i reżyser Greg Berlanti wywiad dla ABC News

Tagi: Ploty
11:03, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Przez lata wpajano nam, że istnieją tylko dwa rodzaje orientacji seksualnej – hetero- i homoseksualna. Ale najnowsze badania rzucają zupełnie nowe światło na nasze podejście do seksu. Według naukowców ludzka seksualność jest o wiele bardziej płynna i elastyczna, niż do tej pory nam się wydawało – przekonują, że w gruncie rzeczy żaden człowiek nie jest w 100 proc. heteroseksualny.

Ekspert przekonuje, że chociaż idea biseksualizmu jest coraz bardziej akceptowana przez kobiety, dla mężczyzn jest wciąż problematyczna ze względu na stygmat patriarchatu. Potwierdza to badanie przeprowadzone przez dr Gerulfa Riegera z University of Essex. Podobnie jak Savin-Williams pokazywał on ochotniczkom filmy pornograficzne z udziałem kobiet i mężczyzn i badał ich źrenice. Rieger wysnuł wniosek, że kobiety są z natury biseksualne - Cosmopolitan.pl.

Kendall Jenner postanowiła zdementować plotki internautów. W wywiadzie dla modowego magazynu „Vogue” otwarcie opowiedziała o swojej orientacji seksualnej. „Nie sądzę, bym miała w sobie cokolwiek z osoby homoseksualnej. Ale tak naprawdę nie potrafię tego powiedzieć na sto procent! Jestem chętna na nowe doświadczenia, a tym bardziej nie jestem im przeciwna. Ale nigdy do tej pory nie byłam w takiej sytuacji z kobietą. Nie jestem lesbijką. Nie mam dosłownie nic do ukrycia. Zresztą, nigdy bym czegoś takiego nie ukrywała!” – wyznała Jenner. (RMF FM)

11:03, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Kiedy lista utworów do filmu Love Simon wśród jest piosenka Troye Sivan, "Strawberries & Cigarettes". "Pamiętasz, kiedy się poznaliśmy?Powiedziałeś "zapal papierosa"/ Siedziałeś i patrzyłeś na moje usta / I już czułam twój pocałunek," - Sivan śpiewa romantyczną balladę. Nastrój i słowa są absolutnie idealne dla nastolatków w wieku dojrzewania.

Troye Sivan ‘Strawberries &Cigarettes’

Australijski piosenkarz recytował poezję interpretacja Sufjan Stevens Call Me By Your Name "tajemnicy miłości" jako część Dazed serii tekstów.

Troye Sivan recytuje ‘Mystery of Love’

Betty Who jej piosenka "Look Back" to drugi singiel z nadchodzącego trzeciego studyjnego albumu 26-letniej piosenkarki, jej pierwszego niezależnego LP od czasu opuszczenia wytwórni RCA Records. Singiel jest o jej pewności siebie.

Betty Who ‘Look Back’

MNEK jego najnowszy teledysku do najnowszego albumu "Tongue". W klipie 23-letniego angielskiego piosenkarza urządza przyjęcie. Podczas gdy on siedzi na jednym końcu stołu, jego miłość siedzi na drugim końcu. Wszystko wydaje się normalne, dopóki nie zacznie się refren. Wtedy zaczyna się akcja.

MNEK ‘Tongue’

Podczas 2018 iHeartRadio Music Awards, Taylor Swift zaprezentowała swój najnowszy teledysk. "Delicate" pochodzi jej szóstego studyjnego albumu, Reputation. Podobnie jak reszta, został stworzony przez Josepha Kahna.

Taylor Swift ‘Delicate’

Charlie ujawnia, że ​​czerpał inspirację z sensacji lat 80. Wham i George'a Michaela, na swojej nowym albumie.

Charlie Puth ft. Kehlani ‘Done For Me’

Irlandzkim Mam talent drag queen Paul Ryder z Tallaght, wykonała od RuPaula "Sissy That Walk".

Tagi: muzyka
11:03, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Aktor Joey Pollari znany z American Crime, Saint George, The Inbetweeners, obecnie z filmu Love, Simon, ujawnia jest gejem.

Pollari, 23 latek, był ujawniony przed rodziną i przyjaciółmi odkąd był nastolatkiem, ale po raz pierwszy rozmawiał o tym publicznie dla The Advocate.

Pollari powiedział, że jego doświadczenie jako nastolatka było podobne do Simona, ale ten wstyd powstrzymał go ujawnić się: "Jedyną częścią, która była trudna, było to, kiedy wychodziłem do samego siebie. I myślę, to jest najtrudniejsze wyjście ... Duży kłopot to wstyd. Wierzę, że wpłynął na mnie system otoczenia patriarchatu, kult męskości. Największą trudnością, jaką odkryłem, było to, że nie pasowało to mojego wyobrażenia o sobie. Wydawało mi jest to niezgodne z przyszłością, którą sobie wyobrażałem."

Ale Pollari powiedział, że rzeczywistość po drugiej stronie ujawnieniu się jest bardzo "normalna", ale są nagrody: "Naprawdę ekscytujące jak zakochuję się w kimś. To jest nagroda."

Inny aktor Nick Robinson, gwiazda nowego gejowskiego filmu Love, Simon, gościł u Ellen, aby porozmawiać o filmie, o swojej rodzinie i o tym, jak jego brat ujawnił się podczas kręcenia filmu.

"Ujawnił się mniej więcej w tym samym czasie, w którym zaczęliśmy filmować" - powiedział Robinson.

Czy ujawnienie brata było z powodu filmu, zapytała Ellen. "Nie jestem pewny. Myślę, że czas był przypadkowy, ale jedną z najlepszych rzeczy, które wyłoniły się z tego filmu, jest po prostu możliwość porozmawiania z nim. Myślę, siłą tego filmu polega na tym, zaczynają rozmowy i mam nadzieję, można to zrobić dla inny osób".

Ellen zapytała Robinsona, czy nie wahał się grać gejowską postać: "To była rozmowa z Gregiem [Berlantim], reżyserem. Rozmawialiśmy o tym. Dzięki takiemu projektowi, a zwłaszcza w dniu dzisiejszym, w ciągu ostatnich 20 lat nastąpił mimo tak duży postęp, z których wiele jest zasługą Ciebie (Ellen), i Grega że ujawniliście się. Gdybyście nie ujawniliście by, mogło nie być tego filmu.

Tagi: coming out
11:02, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
piątek, 16 marca 2018

Rob Halford, lider Judas Priest chce pracować z Adamem Darskim nad nową muzyką. Halford opowiedział o swoim coming oucie i o reakcji świata metalowego. – W momencie, gdy ujawniłem, że jestem homoseksualistą, nigdy nie myślałem o konsekwencjach – przyznał muzyk – W rezultacie, otrzymujesz te piękne wiadomości od swoich fanów z całego świata, mówiących, że skoro jestem w stanie iść naprzód i głosić swoją seksualność w sposób mocny, z dumą, że pomaga im to w życiu. Wow.

– Bitwa toczy się dla mnie, jako homoseksualisty. Nie będę szczęśliwy, dopóki nie zobaczę równości – dodał artysta – Nie sądzę, aby słuszne było, że istnieje jeden zestaw reguł dla jednej osoby, a inny zbiór reguł i praw dla innej osoby. To nie jest sposób, w jaki świat powinien pracować. Stopniowo, przez dziesięciolecia, widziałem poważne zmiany, takie jak małżeństwo osób tej samej płci, które jest wspaniałe, ale i straszne przestępstwa na tle nienawiści, do jakich dochodzi. Tracimy ludzi w bardzo brutalny sposób. Jeszcze długa droga do przebycia, ale wiara i optymizm zawsze rządzą w moim świecie - CGM.

Pinksixty News wiadomości LGBT

Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV

Alan Cumming gościł w programie Seth Meyers i opowiadał o swojej roli serialu CBS Instinct oraz o tym, jak bardzo jest dumny z tego, że gra główną rolę w serialu telewizyjnym i postać jest ujawnionym gejem.

Festiwal filmów krótkometrażowych odrzuca film o języku migowym ucznia z powodu pocałunku gejowskiego. Film opowiada historię głuchego nastolatka Maxa uczęszczającego do nowego liceum, film kończy pocałunkiem.

Dwa nowe spoty HRC, które będą emitowane w media północno-wschodniej Missisipi, w tym w miastach Tupelo, Columbus i Starkville. Reklamy - będące częścią kampanii HRC #LoveYourNeighbor - koncentrują się na historiach o Missisipi osobach LGBTQ i ich sojusznikach oraz omawiają akceptację na Południu Ameryki.

Coraz więcej bezdomnych dzieci w wieku szkolnym wzrasta w Nowym Jorku

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news Ploty
17:57, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_p5olo4qGod1tsitpw_540

Tekst: Julia Maciocha: Czy jest nam potrzebna polska Ellen? Czy mainstreamowa popularność i pogoń za celebryctwem jest wartością, w stronę której powinien zmierzać ruch les? Czy możemy mówić o czymś takim, jak polski ruch lesbijski?

Narcyza Żmichowska ukuła termin „posiestrzenie” – czyli tworzenie siostrzanych więzi z innymi kobietami, więzi, które pomagają rozwijać się i wspólnie wzrastać. Nie oszukujmy się – ani ruch feministyczny, ani ruch LGBT+ nie zrobi dla nas specjalnego miejsca. Ruch feministyczny w Polsce nadal ma poważny problem z homofobią, w ruchu LGBT+ jesteśmy tą „grupą w lepszej sytuacji”. Nie widzę, dlaczego ta sytuacja miałaby być lepsza, ale zawsze znajdzie się ktoś, kto przypomni, że mamy łatwiej, bo najczęściej ogląda się porno z „lesbijkami”. Och! I nieśmiertelne „mogę popatrzeć?”, które wywołuje u mnie odruch wymiotny.

A przecież gdy zostałam prezeską Parady Równości, najostrzejsze słowa usłyszałam właśnie od innych kobiet, lesbijek. Dlaczego wzbraniamy się przed słowem siostrzeństwo, dlaczego boimy się otwarcie wspierać i dopingować inne kobiety? Dopóki nie zainteresujemy się innymi lesbijkami, nie ma szans na wspólną pracę. Czasem wystarczą małe rzeczy – przyjście na event, zalajkowanie zdjęcia, miły komentarz. Musimy zbudować społeczność, która się wspiera, a nie ściga ze sobą. Dopóki nie zbudujemy społeczeństwa obywatelskiego, dopóki nasze koleżanki nie popracują nad świadomością, nie wywalczymy żadnych praw.

Musimy skończyć dyskusje na temat „niewidoczności lesbijek”, ukrócić pytania, dlaczego nie ma nas w mediach czy w życiu kulturalnym. Jesteśmy. Niedoceniane, pomijane, przykrywane. Skończmy z wmawianiem sobie, że to nasza wina. Zamiast tego pracujmy wspólnie na widoczność nas wszystkich.

Nie potrzebuję dziewczyny z plakatu, do której będę wzdychać. Potrzebuję społeczności, która razem pracuje, rozwija się i wspiera. Zostawmy te kanony, etykietki, a skupmy się na tym, kim jesteśmy, co chcemy osiągnąć jako społeczność, dokąd zmierzamy. Skupmy się na jakości, a nie ilości doniesień medialnych. Opowiadajmy swoje historie, słuchajmy ich z uważnością. Bądźmy solidarne nie tylko w nagłówkach.

Dziewczyny – nie potrzebujemy polskiej Ellen! Potrzebujemy siebie nawzajem.

Byłam ogromnie szczęśliwa, że lesbijki-artystki założyły Stowarzyszenie Sistrum – Przestrzeń Kultury Lesbijskiej. Celem działania Stowarzyszenia jest: wytwarzanie, animowanie, rozpowszechnianie i archiwizowanie kultury lesbijskiej. Wszystko to, czego najbardziej potrzeba, by móc wspólnie wzrastać. Nawet jeżeli moja aktywistyczno-naukowa dusza nie jest żywo zainteresowana kulturą, to zamierzam przychodzić na wydarzenia. Mam nadzieję, że Was też tam spotkam!

źródło Feminoteka

Tagi: LGBT
12:39, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Aktor Glee, Kevin McHale, zamieścił na Instagramie nijakie zdjęcie, a fani zastanawiają się, czy subtelnie ujawnił że jest gejem. Zdjęcie jest proste czarno-białe obrazem jednej ręki na drugiej.

Ellen DeGeneres opowiedziała o tragicznej stracie, swej dziewczyny zanim rozpoczęła karierę w showbiznesie. Wyjaśniła, że gdy miała 20 jej dziewczyna, zginęła w wypadku samochodowym.

Sean Hayes gościł u Ellen DeGeneres, miedzy innymi rozmawiali na temat ich kariery, Will i Grace

Tancerz Niv Grados otrzymał w tym tygodniu entuzjastyczne recenzje od sędziów z "Mam Talent" Izraelskiej wersji z jego epickim występem na tańcu na rurze.

Piosenka na Eurowizję Finlandii Saara Aalto - "Monsters", wykonawczyni Saara jest zaręczona z Meri Sopanen swoją menedżerką.

Wiadomości E! News Kendall Jenner dzieli się tym, co odróżnia ją od swoich sióstr, Jennifer Lopez opowiada o małżeństwie z Alexem Rodriguezem i czy Harry Style jest biseksualny.

Adam Rippon dla Entertainment Tonight na temat swoi doświadczeniach z Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2018 roku, na temat RuPaul's Drag Race All Stars 3 i co dalej z jego karierą.

Gabriel Seweryn i Rafał Grabias - Królowe Życia - o nowo otwartym atelier Pracowni Futer w Warszawie

Matt Wilkas, chłopak Gusa Kenworthy'ego, teraz wystąpi nowej produkcji Daniela Vincenta Gordha, serial internetowy gejowski o nazwie Matt & Dan, który zaprezentowany z zabawnym zwiastunem.

Jakub i Dawid kulisy spotu szczoteczek FOREO His&His

Mężczyzna, którego Katy Perry ucałowała w American Idol, zdradził, że "mu się to nie podobało". Pocałunek nastąpił, gdy Benjamin Glaze, który miał wówczas 19 lat.

Odwołując się do hitowej piosenki Perry z 2008 roku "I Kissed A Girl", sędzia i piosenkarz country Luke Bryan zapytał Glaze, czy kiedykolwiek "pocałował dziewczynę". "Nie, nigdy nie byłem w związku, nie mogę pocałować dziewczyny bez związku" odpowiedział.

Wiem, że wielu facetów będzie takich jak: chcieli pocałunek z Katty Perry. Ale dla mnie wychowałem się w konserwatywnej rodzinie i od razu poczułem się nieswojo, chciałem, aby mój pierwszy pocałunek był wyjątkowy.

Glaze, który został odrzucony przez sędziów, ujawnił, że wciąż czeka na swój pierwszy pocałunek, ponieważ ten z Perry nie liczy. (New York Times)

W środę Angela Merkel została zaprzysiężona jako szefowa rządu RFN - już na 4. kadencję. Oto jej droga od "pupilki kanclerza Kohla" do "najpotężniejszej kobiety świata".

Tom Jackson, uczestnik Queer Eye, właśnie zaręczył się ze swoją byłą żoną, Abby. W programie zdecydowanie nie byli razem, ale Fab Five pomógł Tomowi zorganizować randkę z nią.

 Wanda Sykes na temat jej nowy program dla BET "Face Value" 

MIchał Przybyłowicz - Polski Ken: "Coraz częściej zaczynają się groźby w moim kierunku"

Tagi: Ploty
10:37, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Piotr i Paweł na wycieczce

Sklep Patriotyczny - Rewizorka

Chicken Scream - Recenzje KaDo

Greg i Sylwester w Portugalia, BREXIT - przeprowadzka, Tajlandia,

Tom Daley - w Pekinie zdobył dwa medale w skokach do wody

Vloger Davey Wavey, zdalna sterowana seks zabawka analna i masaż stóp

Team2Moms - dwie mamy z dziećmi na temat ujawnić się przed rodzicami

Matt Dallas i Blue Hamilton

McHusbands - dwóch tatusiów

Tyler Oakley - na temat koreańskiej muzyki, też o jeszcze igrzyska olimpijskich zimowy

Jerzy Nasierowski - Tomasz Komenda. Zbrodnia Państwa Polskiego

Tagi: vlog
10:36, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Irlandia może zakazać leczenia homoseksualizmu. Senator Fintan Warfield, który jest też rzecznikiem prasowym Sinn Féin ds. Praw młodzieży, sztuki i LGBT +, pracuje nad projektem od zeszłego lata z pomocą Narodowej Federacji LGBT. Ustawa zostanie złożona w biurze legislacyjnym w Leinster House w przyszłym tygodniu.

Zgodnie z proponowanym projektem, osoba uznana za winną oferowanie lub reklamowanie terapii konwersyjnej będzie podlegać grzywnie w wysokości do 5000 euro lub 6 miesięcy więzienia.

Problem jest poważny miedzy innymi w Irlandii Północnej, gdzie pokazali homofobiczna grupa film jak leczenia homoseksualizmu, terapia konwersyjna od dłuższego czasu jest problemem w też Irlandii i jest bardziej rozpowszechniona niż społeczność może myśleć.

W 2010 r. Zbadano grupę terapeutyczną zajmującą się konwersją w Dublinie, organizacja, która jest dziś zarejestrowana jako praktykujący. W grudniu zeszłego roku Hot Press pokazali przykrywką terapii psychologicznej leczy się homoseksualizm.

Była pani prezydent Mary McAleese ujawniła, że międzynarodowa grupa katolicka prowadzona przez odnowę prowadziła kaplicę w Dublinie, gdzie księża starali się pomóc wyjść z homoseksualizmu. (GCN)

Tagi: news
10:36, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 15 marca 2018

Przed obiektywem syryjskiego reportara-fotografa Zeina Al-Rifaiego, stają Aia – ochotniczka zajmująca się ponad setką sierot, Alaa – sanitariuszkę, która stworzyła schronisko dla rannych i porzuconych kotów i Aziza – malująca freski i wiadomości na ruinach Aleppo. Reportaż Zeina o syryjskim cywilnym ruchu oporu.

Tagi: dokument
21:17, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Pinksixty News wiadomości LGBT

Amerykańscy uczniowie protestowali przeciwko broni palnej, dodatkowo oddali hołd ofiarom niedawnej masakry w Parkland na Florydzie. 17 minut ciszy za ofiary.

Dwuletni projekt tzw. bezwarunkowego dochodu podstawowego dla osób bezrobotnych jest już na półmetku. Już teraz wygląda na to, że ten rządowy eksperyment pobudza kreatywność i może otworzyć drogę do zawodowego sukcesu.

We własnym kraju po ukończeniu studiów i zdobyciu dyplomu większość młodych absolwentów ląduje bez pracy na ulicy. Bezrobocie wśród młodych ludzi na Bałkanach wynosi ponad 50%.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news
19:06, lukeblog
Link Dodaj komentarz »