Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
piątek, 11 sierpnia 2017
 

Love is love. ❤️ #milosc #love #miłość

Post udostępniony przez Robert Biedroń (@robertbiedron)

Tagi: foto
10:31, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

reykjavik_city_hall_twitter

zdjęcie Twitter.com

Stolica Islandii, Rejkiawik, odbywa się festiwal Pride. Na chodniku przed ratuszem miasta została pomalowana olbrzymia tęcza. Tęcza przed ratuszem malował osobiście miedzy innymi zarząd Reykjaviku Pride i burmistrz miasta, Dagur B. Eggertsson.

10:31, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Już od kilku tygodni w sieci krążyły plotki, jakoby Anna Kajuth była lesbijką. W końcu uczestniczka show TVN-u ucięła plotki i potwierdziła tę informację. W internecie zawrzało, a wpis, w którym dziewczyna przyznaje się do swojej orientacji, zniknął.

Anna "Kaja" Kajuth jest jedną z uczestniczek, które biorą udział w 2. edycji "Projekt Lady". Od początku wyróżniała się na tle koleżanek. 21-latka z Wrocławia jest typową chłopczycą. Jej znakiem rozpoznawczym są krótkie włosy, brak makijażu i wyciągnięte koszulki. W programie usiłowała odkryć swoją kobiecość i z pomocą mentorek nauczyć się podkreślania swojej urody. Jakiś czas temu w internecie pojawiły się sugestie, że dziewczyna jest lesbijką. Ta informacja długo krążyła do sieci. Wreszcie Kaja postanowiła zabrać głos w swojej sprawie. Ostatnio opublikowała na Instagramie post, w którym przyznaje się, że zamieszkała w Holandii i... jest zakochana w kobiecie - Wirtualna Polska.

Tagi: coming out
10:30, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

W Niemczech odnotowano wzrost przestępstw z nienawiści wymierzonych w osoby o innej orientacji seksualnej. Służby bezpieczeństwa odnotowały w pierwszym półroczu br. 130 przestępstw przeciwko homoseksualistom, osobom biseksualnym, inter- i transseksualnym. To wyraźny wzrost w porównaniu z pierwszym półroczem 2016 r., kiedy odnotowano 102 tego rodzaju przestępstwa. Dane te podano w odpowiedzi rządu na zapytanie poselskie Volkera Becka z klubu parlamentarnego Zielonych w Bundestagu – poinformowała w środę (9.08.2017) agencja prasowa AFP. (...)

Stwierdzono też 25 przypadków uszkodzenia mienia. Ponadto odnotowano trzy przypadki rozboju i jeden przypadek szantażu. 35 z ogółem 135 czynów karalnych popełnionych wobec osób o innej orientacji seksualnej było motywowanych ideologią skrajnie prawicową, w jednym przypadku jako przyczynę dokonania przestępstwa podano „ideologię zagraniczną”, w trzech innych przypadkach „ideologię religijną”. Pozostałych 90 ataków na osoby o innej orientacji seksualnej nie miało jednak żadnego motywu.

Volker Beck oświadczył w środę w Berlinie, że przy prawie 30 proc. wzroście poziomu czynów karalnych wobec osób homo-, trans-, i biseksualnych trzeba właściwie bić na alarm. Polityk Zielonych twierdzi, że dane te nie świadczą dobrze o działaniach prewencyjnych Berlina. „Wszyscy mamy teraz te same prawa, ale warunki rozwoju są możliwe tylko wtedy, kiedy się nie boimy przemocy i dyskryminacji” – dodał Beck.

Minister sprawiedliwości Heiko Maas (SPD) nazwał ostatni wzrost liczby homofobicznych ataków w Niemczech haniebnym. – Homofobia nie ma absolutnie racji bytu w naszym społeczeństwie – podkreślił. W tym kontekście Maas pochwalił uchwałę Bundestagu o „małżeństwie dla wszystkich”. - Jest to ewidentne uznanie przez państwo jednej miary przykładanej do tego samego – zaznaczył minister - Deutsche Welle.

Tagi: news
10:30, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Brazylijski biskup Antônio Carlos Cruz Santos w swojej homilii nazwał homoseksualizm "darem Bożym". Słowa biskupa wywołały głębokie poruszenie. Niektórzy poparli kapłana, a inni oskarżyli o herezję - donosi portal crux.

Inspiracją do wygłoszonej homilii stała się audycja radiowa, w której jeden z profesorów wypowiedział się na temat rozpowszechnionej liczby samobójstw wśród transwestytów i transseksualistów. Wywiad dał biskupowi wiele do myślenia, ponieważ słuchając audycji myślał nad losem odrzuconych przez Kościół homoseksualistów.

W odpowiedzi na żywą reakcje społeczeństwa brazylijski kapłan wystosował oświadczenie, w którym stwierdził, że: "Chciał ocalić ludzkie życia, ze względu na wzrastającą liczbę samobójstw wśród osób o odmiennej orientacji".

Zdaniem biskupa Santosa: "Homoseksualizm to nie wybór, orientacja ujawnia się wraz z upływem czasu. Jeśli osoba nie dokonuje wyboru, to musi on pochodzić od Boga. Być może winne są nasze uprzedzenia, które nie pozwalają nam postrzegać odmienności seksualnej jako daru Bożego". Jednocześnie w swojej wypowiedzi kapłan podkreślił, że brak wolności wyboru nie zwalnia żadnej orientacji z prowadzenia godnego i etycznego życia.

W homilii biskup odniósł się także do kwestii historycznej, a mianowicie do niewolnictwa. Czarnoskórzy niewolnicy, zdaniem biskupa, nie byli postrzegani jako ludzie właśnie przez "uprzedzenia". "Jeśli mądrość Boża zawarta w Ewangelii pozwoliła nam przezwyciężyć niewolnictwo (…) to czy nie pora, by przezwyciężyć nasze uprzedzenia względem osób homoseksualnych?", pytał biskup Santos. Uprzedzenia jego zdaniem pojawiają się przed zdobyciem prawdziwego doświadczenia i są "przyczyną zaślepienia pokoleń nie tylko w kwestii niewolnictwa, ale także w kwestii uchodźców".

W dalszej części wystosowanego oświadczenia brazylijski biskup stwierdził, że: "Nie chciał powodować niezrozumienia, a wszystkie jego przemyślenia zawarte w homilii miały charakter pasterski, były zgodne z nauczaniem Katechizmu Kościoła oraz papieża Franciszka". Mimo starań, wiele osób zarzuca kapłanowi "łagodzenie nauki Kościoła" oraz "tanie sprzedawanie doktryny Kościoła" - Deon.pl

Tagi: religia
10:29, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Miłość Nie Wyklucza

Kolejna para dołącza do grona weselnych sojuszników równości małżeńskiej! Natalia i Marek obdarowali naszymi niebieskimi przypinkami wszystkich gości na swoim weselu!

Skąd taki pomysł?

„17 czerwca 2017 roku był najszczęśliwszym dniem w naszym życiu. Symbolicznie przypieczętowaliśmy naszą miłość i przy okazji dostaliśmy od państwa dodatkowe prawa jako związek.

Jednak ślub jest w Polsce swego rodzaju przywilejem, a nie prawem. Nie mieliśmy wątpliwości, że musimy jakoś pokazać, że się z tym nie zgadzamy. Chcieliśmy wyjaśnić naszym gościom w czym rzecz, zwrócić ich uwagę na problem.

Dlatego zamiast tradycyjnych prezentów, przygotowaliśmy dla wszystkich przypinki z paroma zdaniami wyjaśnienia i podziękowaniem za obecność. Sądząc po ich popularności w trakcie wesela, idea się przyjęła”.

Sto lat młodej parze! Natalio, Marku – wielkie podziękowania dla Was i Waszej przyjaciółki Marietty, która tak pięknie wszystko zorganizowała!

[Grafika: na niebieskim tle zdjęcie ze ślubu Marka i Natalii, sojuszników równości małżeńskiej oraz zdjęcie naszej niebieskiej przypinki wraz z dołączoną małą kartką-prezentem dla gości weselnych. Z lewej strony napis „Symbolicznie przypieczętowaliśmy naszą miłość i przy okazji dostaliśmy od państwa dodatkowe prawa jako związek. Jednak ślub jest w Polsce swego rodzaju przywilejem, a nie prawem. Nie mieliśmy wątpliwości, że musimy jakoś pokazać, że się z tym nie zgadzamy. Natalia i Marek".]
----
Także jesteś w związku różnopłciowym i chcesz wesprzeć równość małżeńską? Poniżej kilka pomysłów:

Wepnijcie na ślubie przypinki „Małżeństwa dla wszystkich”, prześlijcie nam zdjęcie ze zdaniem o tym, dlaczego popieracie małżeństwa dla wszystkich.

Poinformujcie gości, że chcielibyście móc bawić się i wzruszać na ślubie zaprzyjaźnionej pary jednopłciowej. To wielki gest solidarności. Na pewno nie przejdzie niezauważony.

Jesteście już po ślubie? Rocznica to też świetna okazja do zdjęcia i przesłania kilku zdań wsparcia!

Dorzućcie się do naszej pracy na rzecz wprowadzenia równości małżeńskiej w Polsce. Szczegóły na: mnw.org.pl/wsparcie. Razem naprawdę damy radę!

Tagi: foto
10:29, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 10 sierpnia 2017

W dobie portali społecznościowych i serwisów randkowych romantyzm wydaje się niemal staroświecki. Jaki obraz miłości przedstawia nasze współczesne społeczeństwo? Oto kolejne filozoficzne wędrówki po Berlinie Jonasa Bossleta.

Dostępny od 3 sierpnia 2017 godz. 11:30 do 21 sierpnia 2017 godz. 23:59

Tagi: dokument
23:01, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

"Jedź do ciapatych protestować durna lesbo" - to tylko jedna z wielu hejterskich wiadomości, które Marta Lempart z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet otrzymała ostatnio na Twitterze

Wiele z nich dotyczy orientacji seksualnej. Liderka strajku kobiet publicznie deklaruje, że jest lesbijką. To mnie chyba rusza najmniej, bo pokazuje całkowitą bezsilność smutnych chłopców prawicy. Już nic innego nie są w stanie wymyślić. Bardziej dotykają mnie kłamstwa, jak o dziadku w UB.

Liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet zapowiada, że będzie domagać się ścigania autorów hejterskich komentarzy (...) - Gazeta Wyborcza.

Pinksixty News wiadomości LGBT

Film animowany "In A Heartbeat" pokazano starszym osobom jaka reakcja

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news
18:10, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

TomsWedding6TomsWedding5TomsWedding7TomsWedding1TomsWedding8

Tom Daley w najnowszym filmie ujawnił więcej zdjęć z jego bajkowego ślubu z partnerem Dustin Lance Black w luksusowym Bovey Castle Hotle w Devon w maju. Mówi że po ślubie z Dustinem uczyniło go lepszym i lepszym też sportowcem. Wyznaje w filmie że małżeństwo zmienia ludzi na lepsze. "Codzienne życie wydaje się o wiele lepsze w małżeństwie."

Tagi: love
10:28, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

MrGayEurope20171024x768

Jest nowy Mr Gay Europe został nim Matt Rood, 37 lat, z Brighton, Mr Gay z Anglii. Mr Gay Ireland Stephen Lehane zajął drugie miejsce w konkursie, a trzecie miejsce został szkot Steven Whyte Mr Gay Scotland.

Mr Gay Wales Ben Brown zajął czwarte miejsce, piąte miejsce zajął Mr Gay Portugal Joao De Oliveira, a szóste miejsce Mr Gay Germany, Nico Wirachman. Konkurs który odbył się pod koniec Sztokholm Pride w sobotę 5 sierpnia.

Mimo Polak nie wygrał Kacper Sobieralski, ale za rok organizowanie 12 edycja konkursu Mr Gay Europe odbędzie w Polsce. Wstępny termin organizacji konkursu w Polsce został ustalony na 4-12 sierpnia 2018 r.

"Zaproszenie do zorganizowania takiego prestiżowego i dużej imprezy LGBT w Polsce jest wielkim zaszczytem. Chcę podziękować całemu zespołowi Mr Gay Europe za ich zaufanie i wsparcie. Postaramy się, aby konkurs zakończył się sukcesem - powiedział organizator Mr. Gay Poland Paweł Zabilski.

700_43221

Tagi: LGBT Ploty sexy
10:28, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

kph8

Rusza program „Razem możemy więcej!”, w ramach którego Kampania Przeciw Homofobii oferuje mini granty dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych działających w Polsce na rzecz osób LGBTQIA. Budżet programu wynosi 30.000 zł.

KPH jest jedną z wielu organizacji LGBTQIA działających w Polsce. Każda z tych organizacji ma inną specyfikę i swoimi działaniami próbuje odpowiadać na inne potrzeby społeczności. W celu zrealizowania wizji Polski równej i sprawiedliwej, godnie traktującej wszystkich, konieczne jest wielotorowe i wielopoziomowe działanie. Aby ułatwić działaczom i działaczkom LGBTQIA realizację tego zadania, Kampania Przeciw Homofobii uruchamia program mini grantów oparty na Strategii Działania KPH. Program jest skierowany do organizacji pozarządowych i grup nieformalnych LGBTQIA działających na terenie Polski. Działania w ramach programu powinny być realizowane w okresie od 11.09.2017 roku do 30.06.2018 roku, przy czym 2.07.2018 roku jest dniem ostatecznego rozliczenia dotacji. Budżet programu wynosi 30.000 zł.

Dołącz do nas – weź udział w programie mini grantów KPH „Razem możemy więcej!”

– Pobierz opis programu –

– Pobierz wniosek w .doc –

– Pobierz wniosek w .odt –

Tagi: kph
10:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

lambda1

Z radością informujemy was, że z okazji obchodów 20-lecia istnienia, Lambda Warszawa wznawia konkurs mikrograntów – Fundusz Stonewall!

Dofinansowanie mogą otrzymać projekty, realizowane przez grupy formalne i nieformalne działające na rzecz społeczności LGBT, których budżet w roku ubiegłym nie przekroczył 20.000 zł.

Tegoroczny konkurs zostanie ogłoszony pod koniec lipca br, zaś ogłoszenie wyników – w 20-lecie Lambdy Warszawa – w październiku 2017.

Czym jest Fundusz Stonewall?

Fundusz Stonewall jest funduszem stworzonym w 40. rocznicę wydarzeń w klubie Stonewall Inn w Nowym Jorku. Udziela mikrograntów przeznaczonych na realizację projektów przyczyniających się do zwiększenia pozytywnej tożsamości osób homoseksualnych, biseksualnych, trans i nie deklarujących płci w Polsce oraz zwiększenia wobec nich tolerancji społecznej. Dzięki temu chcemy wzmocnić polską społeczności LGBT.

Fundusz odwołuje się do wartości związanych z ruchem gay liberation (wyzwolenia gejów i lesbijek), zapoczątkowanych wydarzeniami w klubie Stonewall Inn w Nowym Jorku 28 czerwca 1969 roku: wolności, równości, tolerancji i wspólnoty. Przyznawane granty powinny przyczyniać się do osiągnięcia celów Funduszu, a w dłuższej perspektywie do zwiększenia wolności, równości i poszanowania praw lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i nie deklarujących płci w Polsce i na świecie, zwiększenia tolerancji społecznej wobec homoseksualności, biseksualności, transpłciowości i interseksualności oraz budowania wspólnoty między homoseksualnymi/biseksualnymi/transpłciowymi kobietami i mężczyznami oraz osobami niedeklarującymi płci, która zaowocuje wzmocnieniem ich pozytywnej tożsamości.

Fundusz opiera się w całości o pracę ochotniczą: osoby oceniające wnioski i wspierające wnioskujące organizacje w realizacji projektów pracują nieodpłatnie. Podobnie, dofinansowane projekty powinny być realizowane przede wszystkim przez wolontariuszki i wolontariuszy – osoby pracujące ochotniczo.

Typy dofinansowywanych projektów
Dofinansowanie mogą otrzymać projekty, dzięki realizacji których zwiększy się pozytywna tożsamość osób homoseksualnych, biseksualnych, transpłciowych oraz niedeklarujących płci lub zwiększy się tolerancja społeczna wobec osób homoseksualnych, biseksualnych, transpłciowych i nie deklarujących płci. Projekty powinny być realizowane przez wolontariuszki i wolontariuszy.

Każdy z realizowanych projektów powinien:
zwiększać tolerancję społeczną wobec homoseksualności, biseksualności, transpłciowości; lub
zwiększać poszanowanie praw osób homoseksualnych, biseksualnych, transpłciowych i nie deklarujących płci w Polsce i na świecie; lub
przyczyniać się do budowania między nimi wspólnoty, pozwalającej osobom homoseksualnym, biseksualnym, transpłciowym lub niedeklarującym płci rozwinąć swoją pozytywną tożsamość.

Podmioty uprawnione do złożenia wniosku
Dofinansowanie mogą otrzymać grupy nieformalne oraz oficjalnie zarejestrowane organizacje pozarządowe (fundacje i stowarzyszenia) działające na rzecz społeczności LGBTI (lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i nie deklarujących płci) o kwocie przychodów (darowizn, odpisów, dotacji, zysków z prowadzonej działalności) nie przekraczającej 20 000 zł w roku poprzedzającym ubieganie się o dofinansowanie z Funduszu Stonewall.

Dodatkowo wnioskująca organizacja/ grupa nieformalna musi wykazać się zrealizowaniem w okresie 1 roku, poprzedzającego złożenie wniosku co najmniej jednego projektu, związanego z celami Funduszu (w ramach otrzymanej dotacji lub w wyłącznie w oparciu o wkład rzeczowy i nieodpłatną pracę).

W przypadku wnioskowania o udzielenie grantu przez grupę nieformalną, dofinansowanie projektu przyznane będzie na rzecz reprezentującej ją osoby fizycznej, która odpowiadała będzie prawnie za zrealizowanie projektu zgodnie z założeniami przedstawionymi we wniosku o dofinansowanie.

Organizacja lub grupa nieformalna wnioskująca o dofinansowanie powinna posiadać zróżnicowany skład organu zarządzającego (powinny w nim zasiadać osoby homoseksualne lub/i biseksualne lub/i transpłciowe lub/i nie deklarujące płci).

Wysokość dofinansowania

Projekty, które otrzymają dofinansowanie muszą być zrealizowane w 2018 roku. Maksymalna wartość dofinansowania wynosi 2000 zł. Kwota przeznaczana na Fundusz Stonewall w 2017 roku to 6000 zł – 15% odpisów z 1% podatku, przekazanego Lambdzie Warszawa w poprzednim roku.

Więcej szczegółów już niedługo!

ro46

zdjęcie instagram

Emo-raper, Lil Peep wychodzi z szafy jako biseksualny. Po prostu powiedział "jestem biseksualny" i dodał "kto chce pocałunek?".

Lil Peep był otwarty na temat walkę z depresją i myślami o samobójstwie, mówił otwarcie o swoich wewnętrznych bitwach w poprzednich wywiadach.

"Był moment, w którym nie wychodziłem z domu przez dwa miesiące" mówił dla XXL. Młody raper przygotowuje się do wydania swojego debiutanckiego albumu "Come Over When You're Sober", który będzie dostępny sierpniu. 

ro45

Jego debiutancki album, Come Over When You're Sober, pojawi się w sierpniu

środa, 09 sierpnia 2017

W dzisiejszym odcinku: Komisja Europejska wszczęła postępowanie przeciw Słowacji. Powód? 88% dzieci romskich odsunięto od normalnego systemu edukacji. Nauczyciele uważają bowiem, że Romowie są opóźnieni w rozwoju umysłowym. Ponadto: Rak piersi, cukrzyca, bezpłodność.. Wiele tych chorób może być spowodowanych przez substancje chemiczne jak bisfenol i parabeny.

Dostępny od 13 lipca 2017 godz. 11:30 do 10 sierpnia 2017 godz. 23:59

Tagi: dokument
21:44, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

POPIS kontra Robert Biedroń, widać jest zagrożeniem dla nich. Radni PiS i PO krytykują Biedronia za Woodstock. Telewizja publiczna pokazuje wypowiedź radnego PiS Tadeusza Bobrowskiego, który zarzuca Biedroniowi, że na Woodstocku nie powiedział ani słowa o Słupsku. To nieprawda. Biedroń mówi o Słupsku choćby w siódmej minucie poniższego nagrania, a przykładów jest więcej. "Jesteśmy miastem, które się degeneruje, sytuacja jest krytyczna" – mówi do kamery TVP Gdańsk radny Bobrowski, sugerując że Słupsk jest w ruinie.

Radna Beata Chrzanowska (PO), również krytykuje udział prezydenta Słupska w imprezie muzycznej Jurka Owsiaka, ale podaje inne argumenty. "Wyjazd za pieniądze służbowe i w czasie pracy uważam za naganny" – tłumaczy członkini Platformy.

Tymczasem sam Biedroń tłumaczy, że za jego wyjazd na Woodstock zapłacili organizatorzy, więc Słupsk nie poniesie w związku z tym żadnych kosztów - Na Temat.

Pinksixty News wiadomości LGBT

Olimpijczyk Ian Thorpe skrytykował rząd australijski za swoje stanowisko wobec małżeństw tej samej płci. Wielokrotny zdobywca medali, który w 2014 roku wyszedł z szafy. Wezwał Australijskiego Premiera Malcolm Turnbull do uchwalenia równości małżeństw. (PinkNews)

Partia Liberalna Australijska robi wszystko żeby nie uchwalić równość małżeństw chce referendum, a nie parlament. Będzie one kosztować ponad 40 mln dolarów Australijski.

Każdego roku wybiera piosenkę, która reprezentuje ich w dniu narodowego święta. Biseksualny gwiazda muzyki z Singapuru, LGBT zrobił swoją piosenkę. Zespół Dear Straight People postanowili wyprodukować teledysk z udziałem prominentnych członków społeczności LGBT w Singapurze.

Chcą przypomnienie mieszkańcom, że ludzie LGBT są normalnymi mieszkańcami Singapuru. Zdecydowana większość Singapurczyków uwielbia teledysk, zgadzają się na równe prawa dla LGBT.

W wideo znajdują osoby miedzy innymi Dr Khoo Hoon Eng jest matką dwóch synów gejów założyła grupę wsparcia dla rodziców dzieci LGBT. Alex Teh - 21-letni mężczyzna trans, który prowadzi jeden z największych trans-transgranicznych grup w Singapurze.

Luke Chacko śpiewa z Idina Menzel podczas jej koncertu w Dallas

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

18:10, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tonireis2

Papież pogratulował parze homoseksualnej z Brazylii decyzji o chrzcie trojga adoptowanych dzieci. Słowa Franciszka wraz z jego błogosławieństwem przekazał w liście asesor ds. ogólnych w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej prałat Paolo Borgia.

53-letni Toni Reis i 59-letni David Harrad są parą od 27 lat, lecz swój związek sformalizowali dopiero w 2011 r., gdy brazylijski sąd najwyższy uznał prawnie związki homoseksualne, przyznając im m.in. prawo do zawarcia małżeństwa i adopcji dzieci.

Od tamtej pory Reis i Harrad adoptowali Allysona (obecnie 16 lat) oraz rodzeństwo Jéssikę (14 lat) i Filipe (12 lat). Po czterech odmowach, jakie usłyszeli, gdy zwracali się do księży z prośbą o chrzest dzieci, mężczyźni zgłosili się bezpośrednio do arcybiskupa Kurytyby. Arcybiskup José Antonio Peruzzo wyraził zgodę. Skierował dzieci na przygotowanie do przyjęcia sakramentu w parafii katedralnej, doradził też, jak wybrać rodziców chrzestnych. Chrzest odbył się w kwietniu w katedrze w Kurytybie - Misyjne Drogi.

Watykan dementuje pogłoski jakoby papież Franciszek swoim listem gratulacyjnym popierał związki homoseksualne. - Jest to standardowy formalny list, który zostaje wysłany w odpowiedzi na przychodzące do papieża prośby o błogosławieństwo - twierdzą watykańskie źródła -Deon.

Dopiero wczoraj wieczorem (8 sierpnia) hiszpańska katolicka agencja (aciprensa), powołując się na rzeczniczkę prasową Stolicy Apostolskiej Palomę Garcię Ovejero, zdementowała doniesienia, jakoby papież wspierał środowiska homoseksualne i akceptował adopcję przez nich dzieci. - Papież nie mógł wiedzieć, że list trafi do gejowskiej pary, ponieważ został zaadresowany do jednej osoby w odpowiedzi na jej pismo - czytamy w oświadczeniu Garcii Overejo.

papiez

PETAtrans

Loiza Lamers i Benjamin Melzer wystąpili w kampanii PETA, całkowicie nago. Loiza to holenderska modelka, która nie jest nowością w tworzeni historie, to ona również jest pierwszą modelką trans, która wygrała program Holenderski Next Top Model w 2015 roku.

Do Lamers dołączył model Benjamin Melzer, który był pierwszy który znalazł się na okładce magazynu fitness dla mężczyzn, kiedy został wybrany na okładkę niemieckiej edycji Men's Health.

Loiza i Benjamin wystąpili kampanii PETA całkowicie nago przeszłości inni jak Wendy Williams, Eva Mendes, Pamela Anderson, Khloe Kardashian i wielu innych. Loiza Lamers i Benjamin Melzer, są przeciwko zabijaniu zwierząt dla futra.

To nie pierwszy raz, kiedy oboje wystąpili razem w kampanii, wcześniej pracowali razem z firmą Diesel.

Piotrek i Paweł (foto: Adam Gut)

Z blogerami/vlogerami Piotr i Paweł czyli Piotrkiem Sokołowskim i Pawłem Dworakiem rozmawiają w najnowszej "Replice" Piotr Mikulski i Paweł Młyński (też Piotr i Paweł!) z portalu OUTy:

Piotrek: "To był początek naszego związku, czyli prawie 3 lata temu. Właśnie zamieszkaliśmy razem i stwierdziliśmy, że stworzymy internetowy pamiętnik, do którego będziemy mogli kiedyś wrócić i przeczytać, jak żyliśmy i myśleliśmy kilka lat wcześniej. Byliśmy już wyoutowani, więc chcieliśmy też na bieżąco pokazywać naszej rodzinie, co się u nas dzieje, jak sobie radzimy. (...) Nie wiadomo kiedy blog zaczął docierać do szerszego odbiorcy.

Paweł: "Zauważyliśmy, że jak się mówi ludziom: „Poznaj mojego chłopaka”, to reagują zupełnie inaczej niż na wiadomość „jestem gejem”.

Piotrek: "Docieramy do osób „spoza środowiska”. Na przykład pod filmikami z Parad Równości pojawiają się komentarze ludzi, którzy są zdziwieni, że jednak nie ma tam tych mitycznych piór w dupie. Albo odbiorcy piszą nam wręcz, że zachęciliśmy ich do udziału w pierwszym Marszu Równości. I to jest fajne. Byli poza środowiskiem i zaczynają w nie wchodzić…

Paweł: "Są też odbiorcy, którzy widząc nasze zdjęcia z drag queens piszą: „Po co wy sobie z tymi strasznymi drag queens zdjęcia robicie ?!”. Nie uciekamy wtedy od polemiki. Rozmawiamy, tłumaczymy, nie odpuszczamy…"

Piotrek: "W dniu, w którym po raz pierwszy się wyoutowałem, a był to coming out przed moim bratem, założyłem konto na portalu randkowym Kumpello. Tyle tylko, ze kompletnie tego portalu nie ogarniałem. Trafiłem na profil Pawła i przez przypadek zaprosiłem go do znajomych. Od słowa do słowa, po tygodniu czy dwóch spotkaliśmy się, a po trzech wyznaliśmy sobie miłość.

Paweł: "A po pół roku Piotrek przeprowadził się z Lublina do mnie do Wrocławia". Cały wywiad z Piotr i Paweł - do przeczytania w najnowszej "Replice".

Tagi: Ploty
10:26, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Dziennikarz i aktywista ujawniony gej Ali Feruz zostanie w Rosji do rozpatrzenia jego skargi w Europejskim Trybunale Praw Człowieka.

Sąd w Moskwie zawiesił we wtorek deportowanie do Uzbekistanu dziennikarza niezależnej "Nowej Gaziety" Alego Feruza. W jego obronie protestowali aktywiści i obrońcy praw człowieka. Decyzja obowiązuje do rozpatrzenia jego skargi w Europejskim Trybunale Praw Człowieka.

Dziennikarz pozostanie w ośrodku dla imigrantów. Sąd wydał decyzję w drugim dniu rozpatrywania apelacji Feruza od wydanego 1 sierpnia nakazu deportowania. Wówczas sąd uznał, że dziennikarz naruszył przepisy dotyczące pobytu w Rosji - TVN24.

Tagi: news
10:25, lukeblog
Link Dodaj komentarz »