Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
piątek, 13 października 2017

Afera hollywoodzkiego bossa Harveya Weinsteina, kolejna odsłona. 40-letni aktor James Van Der Beek (m.in.serial "Jezioro marzeń", film "Luz blues") na Twitterze:

"Gdy byłem młodszy, miałem sytuacje, że starsi mężczyźni, którzy mieli władzę w Hollywood, łapali mnie nagle za tyłek. Miałem sytuacje, że podczas rozmów nagle wygłaszali kwestie kompletnie niestosowne.

Całkowicie rozumiem to bezsensowne poczucie wstydu, bezsilność i niezdolność do tego, by głośno się sprzeciwić, a co dopiero - opowiedzieć o tym publicznie. Nierównowaga między twoją władzą a władzą tego człowieka wydaje ci się nie do przejścia.

To, o co się oskarża Weinsteina, to zarzuty kryminalne, to, do czego już się przyznał - niedopuszczalne. Biję brawo tym, które teraz odważyły się mówić".

Dziękujemy Jamesowi za ten głos tym bardziej, że wśród największych hollywoodzkich szych - szefów wytwórni, wszechwładnych producentów czy aktorów z tzw. listy A - (czyli tych z wielomilionowymi gażami) - oficjalnie, gejów po prostu... nie ma... (Replika)

Na pewno czytaliście o skandalu, który wstrząsa teraz nie tylko Hollywood, ale i całą Ameryką: wielki producent filmowy Harvey Weinstein został oskarżony o molestowanie seksualne (w tym trzy gwałty) wielu kobiet. Coraz więcej aktorek decyduje się mówić.

Aktorka i modelka Cara Delevingne na Instagramie: "Pewnego razu w początkach mej kariery Harvey Weinstein zadzwonił do mnie i zapytał, czy spałam z jakąkolwiek kobietą spośród tych, z którymi jestem widywana w mediach. Strasznie dziwna to była rozmowa, nie odpowiedziałam na pytanie. Harvey powiedział, że jeśli jestem homoseksualna i jeśli jestem lub będę w związku z kobietą, i jeśli pokażę się z nią publicznie i nie będę ukrywała tego związku, to nigdy w życiu nie dostanę roli kobiety hetero, a najpewniej w ogóle nie dostanę żadnej roli w Hollywood.

Rok czy dwa lata później miałam spotkanie w hotelowym lobby z pewnym reżyserem oraz Harveyem. Chodziło o jeden film i mój angaż. Po jakimś czasie reżyser poszedł – i Harvey zaraz zaczął wtedy gadać o wszystkich aktorkach, z którymi spał i jak on im wszystkim umożliwił kariery. Mówił mi też różne ostre rzeczy natury seksualnej. Następnie zaprosił mnie do swego pokoju. Odmówiłam i zapytałam jego asystentki, czy mój samochód czeka przed hotelem. Nie czekał i asystentka zapewniła, że to zajmie jakiś czas, więc mogę spokojnie pójść do pokoju z Harveyem. Trochę się tego obawiałam, ale miałam nadzieję, że moja intuicja mnie po prostu zawiedzie i będzie wszystko w porządku. Gdy weszłam z nim do jego pokoju, była tam inna kobieta – od razu poczułam ulgę, że nie będziemy sami. Ale wtedy Harvey poprosił… byśmy się pocałowały, a ta kobieta zaczęła za jego poleceniami po prostu przystawiać się do mnie. Wstałam i zapytałam Harveya, czy wie, że ja umiem śpiewać… I zaczęłam śpiewać. Pomyślałam w desperacji, że zachowam się jednak profesjonalnie, że niby to jest pewnego rodzaju aktorskie przesłuchanie. Po śpiewaniu powiedziałam, że muszę iść. Odprowadził mnie do drzwi – i jeszcze w drzwiach próbował pocałować. Udało mi się wyjść. Rolę dostałam i potem zawsze myślałam, że w wyniku tamtej sytuacji. Czułam się okropnie, że zrobiłam ten film – jakbym nie zasługiwała na tę rolę. Nie chciałam o tym mówić, bo nie chciałam krzywdzić jego rodziny. Sama czułam się winna – jakbym to ja zrobiła coś złego. Byłam też przerażona, że coś podobnego mogło się przydarzyć wielu innym kobietom, które znam – i żadna nic nie mówiła ze strachu."

Cara Delevingne ma 25 lat. Pierwszy film nakręciła 5 lat temu. 2 lata temu wyoutowała się (jako biseksualna). Dodam jeszcze najgorsze kilka lat temu Harvey Weinstein dostał nagrodę od GLAAD na scenie pojawiła się też Jennifer Lawrence mówi dziś jest "głęboko zaniepokojona", aby usłyszeć zarzuty przeciwko potentatowi z Hollywood."

"Moje serce wychodzi do wszystkich kobiet, których dotyczą te brutalne zachowanie. I chcę im podziękować za ich odwagę, aby zgłosiły ataki molestowania ". (Replika/People Magazine)

Trans modelka Amiyah Scott na temat jak są ważne dni takie jak dzień wychodzenia z szafy, pokazać że nie jest sam

Drag queen Detox, Katya, Sharon Needles i inne świętują dzień wychodzenia z szafy

Podczas konwencji DragCon - drag queen w Los Angeles mówią o wychodzeniu z szafy

Ellen na temat wychodzenia z szafy

Holenderski vlogger Hjalmar poprosił swoi przyjaciół z YouTube, aby opowiedzieli swoje historie na dzień wychodzenia z szafy.

Tagi: Ploty
10:48, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 12 października 2017

W przyszłą środę lider PO spotka się z wiceprezeską Kampanii Przeciw Homofobii oraz jej partnerką. Jak pisaliśmy, kobiety były oburzone wypowiedzią Schetyny o "papierowych emocjach" wokół związków partnerskich. By mu unaocznić, że ich emocje nie są "papierowe" zaprosiły szefa PO na swój przyszłoroczny ślub - a po naszej publikacji Schetyna zaprosił partnerki na rozmowę.

To będzie pierwsze spotkanie lidera PO z parą homoseksualną. Spotkanie o tyle konieczne, że zarówno Makuchowska, jak jej partnerka poczuły się bardzo dotknięte tym, co Grzegorz Schetyna zadeklarował tydzień temu w TVN24. Jak mówił lider PO, ponieważ niemożliwe jest przyjęcie w tej kadencji ustawy o związkach partnerskich, więc emocje wokół tego tematu są "papierowe". Po tym Makuchowska napisała do Schetyny ostry list otwarty, w którym przekonywała, jak bolesne były dla niej takie słowa.

Krótko po naszej publikacji, Schetyna zadzwonił do Mirki Makuchowskiej i umówił się z nią, by wyjaśnić swoje słowa i porozmawiać o sytuacji osób LGBT. - Spotkanie odbędzie się w przyszłym tygodniu, w siedzibie partii - poinformowało Onet biuro Schetyny. Informację o spotkaniu potwierdza także wiceprezeska KPH Mirka Makuchowska. - Po raz pierwszy Grzegorz Schetyna spotka się z parą LGBT. Mam nadzieję, że pójdą za tym konkretne działania - mówi nam Makuchowska. - Kto wie, może go w końcu "ruszyło" i uznał, że też jesteśmy społecznością, z którą należy rozmawiać - dodaje. - To pozytywny sygnał, bo wcześniej Schetyna wyraźnie skręcał w stronę konserwatyzmu - Onet.pl

Pinksixty News wiadomości LGBT

Kyrill Egor rosyjski bloger który walczy z homofobią w swoim kraju odwiedza sklep Sterligov ze znakiem w na wystawie, który mówi: "pedały nie są obsługiwani!" Oczekuje, że pracownicy będą oburzeni, kiedy mówi, że jest gejem, ale jest mile zaskoczony, gdy dowiaduje się, że są rozsądnymi ludźmi.

PiS poluje na Bodnara. "Należałoby rozważyć odwołanie"

Holenderskie koleje z okazji dnia wychodzenia z szafy opublikowali specjalny film

Out Sports przesłanie na wychodzenia z szafy

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: kph LGBT news
20:55, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

mnw8

Podczas prac nad materiałami edukacyjnymi „Orientuj się” zapytaliśmy uczniów i uczennice ze szkół średnich o sprawy dotyczące osób LGBT+, które ich zdaniem powinny znaleźć się w pakiecie. Tak powstało sześć broszur tematycznych.

Pierwsza z nich to „Orientuj się!”, w której wyjaśniamy podstawowe pojęcia takie jak orientacja seksualna i tożsamość płciowa. Odpowiadamy też na pytania: skąd bierze się orientacja, czy da się ją zmienić i – oczywiście - „czy to normalne?” 

Wszystkie materiały oraz informacje o projekcie i planowanych spotkaniach w całej Polsce znajdziecie na stronie: mnw.org.pl/orientujsie

Jeśli chcesz otrzymać pakiet w wersji drukowanej, skorzystaj z tego formularza: 
https://goo.gl/forms/w5fWaZhHGmKg6eX22

Chcesz pomóc nam w dotarciu z materiałami do młodych osób, nauczycieli i nauczycielek oraz osób pracujących z młodzieżą? Napisz do nas na adres: kontakt@mnw.org.pl

Tagi: LGBT
10:42, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

gr1

W ramach poznańskich Dni Solidarności z Uchodźcami Grupa Stonewall zaprasza na pokaz filmu "Aleppo. Notatki z ciemności".

Nakręcony w 2013 roku, film polskich twórców - Wojciecha Szumowskiego i Michała Przedlackiego opowiada o wydarzeniach, jakie miały miejsce w Syrii, a dokładnie w tytułowym mieście Aleppo. Obraz współrealizowany z Syryjczykami to bez wątpienia jedna z tych produkcji, która porusza tak bardzo, że zostaje w naszej pamięci na dłużej.

Po projekcji Grupa Stonewall zaprasza na dyskusję o filmie. Odbędzie w Centrum Stonewall na ulicy Jackowskiego 17/6, Poznaniu, dniu 15 października o godzinie 16.

Tagi: LGBT news
10:41, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

W Kosowie stolicy Prisztina, odbyła się parada Pride, w wielkich środkach bezpieczeństwa z powodu anonimowymi donosów homofobiczny wobec uczestników. Prezydent Kosowa Hashim Thaçi, "Nie pozwolimy, aby ktokolwiek w Kosowie strach i groźby wobec jakiejkolwiek osoby lub grupy były akceptowane" - mimo nie uczestniczył w paradzie.

Ambasador USA Greg Delawie dołączył do tłumu pod koniec parady. "Cieszę się, że dziś widzę tylu ludzi, tak wielu zwolenników", dodał "chcę, powiedzieć że ambasada USA jest z wami".

Premier Kosowa Ramush Haradinaj wziął udział w uroczystości otwarcia festiwalu Pride Week 6 października. Obiecał, że instytucje państwowe będą chronić prawa społeczności LGBT i powiedział że pierwsza parada Pride pokazuje zaangażowanie Kosowa w poszanowanie praw społeczności LGBT. Sam nie wziął udział z powodu kampanii wyborczej w tym miesiącu są wybory. 

Wiele jest do zrobienia w Kosowie, społeczność LGBT napotykają dużą dyskryminację w większości muzułmańskim kraju, gdzie społeczeństwo jest bardzo konserwatywne.

Badanie amerykańskiego Narodowego Instytutu Demokratycznego, Kosowo zalicza się w regionie najbardziej homofobicznym, a członkowie społeczności LGBT cierpią na powszechną dyskryminację. (Radio Free Europe)

Tego głosu dziecka, mówiącego o Zagładzie, nie da się już zapomnieć. Przejmująca powieść o odkrywaniu własnej tożsamości i mierzeniu się ze stratą.

Robert Rient – autor głośnego „Świadka” – powraca z niezwykłą powieścią. „Duchy Jeremiego” to przejmująca narracja dwunastolatka, konfrontującego się z chorobą mamy i własnymi demonami. Nie było w polskiej prozie powieści, która mierząc się z tematem rodzinnych upiorów, wybrzmiewa głosem tak świeżym i przejmującym. „Duchy Jeremiego” to portret rodziny uwikłanej w historię Zagłady, ale przede wszystkim kameralna, intymna opowieść o nadwrażliwym chłopcu, doświadczającym jednego z najtrudniejszych momentów w życiu każdego człowieka – odchodzenia mamy. Literatura dowodząca pisarskiej dojrzałości i wrażliwości. Napisana niepokojącą, naiwną frazą, nad którą autor ma pełną kontrolę.

Powieść o duchach, które nie pozwalają zasnąć. O tym, że przeszłość jest zamieszkana i ma moc przywoływania zmarłych. O spotkaniu z przodkami i życiu, z którego znika pamięć oraz przyszłość. Pozbawiona fałszywych tonów, bolesna i zatrzymująca na długo historia, którą Robert Rient dowodzi, że jest jednym z najodważniejszych i najciekawszych pisarzy młodego pokolenia.

10:41, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Post udostępniony przez Lambda Warszawa (@lambdawarszawa)

 

Dziś #comingoutday. Pamiętaj, że Twoje wyjście z szafy powinno być bezpieczne, dobrowolne i na własnych warunkach. Więcej o tym w naszej broszurze z cyklu #orientujsie mnw.org.pl/orientujsie #mnw #miloscniewyklucza #lgbt #lgbtq #comingout #pride #tecza #polishgay #polishlesbian #polishboy #polishgay

Post udostępniony przez Miłość Nie Wyklucza (@miloscniewyklucza)

 

Post udostępniony przez LGBTQ ♥️ Safe Place (@we_are_united_17)

 

Post udostępniony przez @queer.pl

 

Happy #nationalcomingoutday Why blend in when you were born to stand out?

Post udostępniony przez Cheyenne Jackson (@mrcheyennejackson)

 

Post udostępniony przez RuPaul's Drag Race (@rupaulsdragrace)

 

Before we came out, we never would have posted a picture like this. Coming out changed our lives forever, in the best ways possible. It was terrifying, amazing, petrifying, and exhilarating, but most of all it was freeing. Whether you’ve been out for years, just came out, or are thinking of coming out as LGBTQIA+, we are so proud of you and we love you. This community has shown how strong we can be when we support each other because we know what it’s like to feel different and afraid and alone. There have been so many people who came before us that paved the way and made it a lot easier to come out and we don’t take them for granted, not one bit. It’s never easy to come out, but it’s definitely worth it. We’re sharing our own coming out stories in our newest YouTube video and the link is in the bio. ��️‍�� #nationalcomingoutday

Post udostępniony przez THE PROPERTY LOVERS (@pjandthomas)

 

What an honor to spend the day with this WARRIOR, @lavernecox, to talk about coming out for #nationalcomingoutday in this video brought to you by @outmagazine and @barefootwine! Thank you! ✊��❤️��️‍������ Here’s the link for the entire video - https://www.out.com/25-years/2017/10/10/watch-out-barefoot-present-one-stride-many-journeys-featuring-laverne-cox-and-wilson-cruz

Post udostępniony przez Wilson Cruz (@wcruz73)

 

Happy #nationalcomingoutday�� to my #lgbtq family around the world. You are special. ❤️��️‍��

Post udostępniony przez Justin Mikita (@justinmikita)

 

For #NationalComingOutDay, I wanted to share my story with you. When I was in the closet, I connected with learning about people's journeys. I hope this helps. . I'm from a small town in Ohio. Before I had a word for it, I knew there was something different about me. I was a sensitive, effeminate kid who couldn't understand why my teacher took the Barbie out of my hand and replaced it with a truck. I used to hate that Ray rhymes with Gay, a taunt that was hurled at me on the playground. . There weren't any openly LGBTQ role models in my community who could provide some sort of vision or hope for my future. I felt isolated. I remember seeing a report about a hate crime - the horrific murder of gay student Matthew Shepherd. My heart stopped. This was the first time I saw a gay person on TV. I identified with him and was filled with terror that violence was something I should expect for being different, so I hid deep in the closet. . I felt isolated and confused; but I learned how to mask my pain, confusion, and sadness behind a smile. I would tell myself, maybe if I'm so successful in other areas of life - if I make straight As, play sports, have lots of hobbies, do everything a boy is "supposed" to do, and make everyone around me feel happy and comfortable - it will overcompensate for this one thing that was so "unlovable." I internalized this coping strategy. Still today, I have to remind myself that it's OK to be vulnerable and that I don't have to always appear strong and together. . As I got older, I tried different things to fit in. I changed my wardrobe. I read sports blogs the way I now read RuPaul's Drag Race Reddit. I took all the pop divas off my iPod. I deliberately lowered my voice and toned down my natural expressions. I even faked having a girlfriend at another school. . One day, when I was walking near my school, a truck pulled up beside me and a group of guys threw beer bottles and condoms at me shouting, "F*g!" I was so exasperated that, even after trying so hard to change myself, I still seemed to have a target on my back. . (Continued in second post) . ��: @coryiander

Post udostępniony przez Raymond Braun (@raymondbraun)

 

Happy #NationalComingOutDay! I started to share my coming out story in my previous photo...and I already ran out of space with the caption limit! So, here's "part two." . Trying to smother my identity was like trying to cover a light bulb with tissue paper. Gay Ray was still shining through. Coming out was terrifying because I had to confront so much internalized shame, to the point that I couldn't even say the words "I'm gay" at first. I had to write them on a sticky note. I’m so grateful to my family and friends who embraced me and have always shown me unconditional love, even when I didn't love myself. I don't think I can ever articulate the rush of pure joy and adrenaline that you experience when you are finally seen, affirmed, and loved for exactly who you are. That love has sustained me through the challenges of being out, and I will continue advocating until everyone can experience it. . Now that I'm out, I am so proud to be part of the LGBTQ community. We have a history of persevering through all the hate, the violence, the discrimination, the mocking, and the slog of unfair BS - and still coming through with our heads held high. Always the underdog, yet we always overcome, all the while contributing beauty, creativity, knowledge, humor, and art to the world. In times of crisis, we ban together, drawing support from each other's diversity and differences, and demonstrating the grit, resilience, and imagination that has helped generations of us find the courage to boldly exit that closet, even in families, homes, churches, schools, and jobs that pressure us to stay in. . In a world that tries to politicize who you are and who you love, your existence can be a form of resistance. When we are visibly LGBTQ+, we help other people know that they can be, too. #NCOD is not about pressuring people to come out. It's about shining a light on the conversation and resources available, showing people they're not alone, and encouraging people (when they're ready) to share their own stories to help others. . Wherever you are in your journey, I am proud of you and sending love. . P.S. If you read this far, leave a rainbow in the comments. . ��: @coryiander

Post udostępniony przez Raymond Braun (@raymondbraun)

 

Post udostępniony przez gus kenworthy (@guskenworthy)

 

Post udostępniony przez Alec Mapa (@alecmapa)

 

Today is #nationalcomingoutday You may see & hear some awesome & inspirational stories today from your family, friends & feeds. There is ENORMOUS value when an LGBTQ person decides to own & share their truth. The reality of “coming out” can be scary & overwhelming! Brave people who use today as motivation may not get warm & positive reactions from everyone. But “coming out” is never about them...this moment is about YOU. YOU deserve to be proud of yourself - no matter how anyone reacts - BE PROUD & STAY BRAVE! Unfortunately, Homophobia, Stigma & Anti #lgbt agendas are real issues in homes & in workplaces. That is why #comingout is so important & powerful...no one deserves to feel intimidated by family, friends, organized religion, Federal Government or professional workplaces. You deserve to live as a fully integrated person. Coming out was the best gift I’ve ever given to myself. My name is Thomas Roberts & I officially came out to my Mom on October 5, 1999. cc @patrickdabner

Post udostępniony przez Thomas Roberts (@thomasaroberts)

 

Post udostępniony przez Greg Rikaart (@gregrikaart)

 

Happy #nationalcomingoutday Whether you believe it’s right or not to have to celebrate this occasion - and let’s face it, you shouldn’t have to announce the way you are to anyone - we’re toasting the challenges and courage many of us have to face in gaining acceptance. So �� to all our LGBTQIA+ brothers and sisters. And everyone else who is who they are and is never apologetic or ashamed of being a good, loving person. To those that hate and make our road more difficult, cheers to you, too! . . . . . #husbands #loveislove #instagays #instagay #lovewins #gaystagram #gaycouple #instaquote #gayuk #gaylondon #pride #�� #hesmyfavorite #hesmine #imwithher #gaygram

Post udostępniony przez Travis ���� & Remy ���� (@chapteroftwo)

 

@ChappyApp is partnering up with @ComingOut_space for #comingoutday so we thought we’d share our #comingout stories! Rob served in the U.S. Army under ‘Don’t Ask, Don’t Tell.’ When he came out to his mother, she wasn’t accepting, and he struggled with suicidal thoughts. Thankfully, his family came around and he was able to come out of the closet after separating from the Army. Misha is from Russia, a place where the LGBTQ community just isn’t safe or accepted. He made his way to America and decided to come out when he started to date. This Army boy and Russian immigrant were lucky enough to meet each other, and the life we have together is beyond what we could’ve imagined in our darker earlier days! It’s so important for us to be a visible happy, healthy gay couple because the path to coming out is so much easier when there are many different examples of gay couples of ALL colors to see in the world - and here on Instagram! #chappyapp

Post udostępniony przez Rob+Misha=♥️ (@robandmisha)

 

Today is National Coming Out Day. This past August marked the fifteenth anniversary of my coming out in The Advocate. So I thought I'd share the photo. I'm grateful to @theadvocatemag and Bruce Steele for that experience and for the magazine's longstanding commitment to chronicling our collective rights journey, including so many of our early coming out stories. . (And thank you to my friend @britreece for your invaluable help navigating the path over the years. I can't thank you enough.) . That there are many people in the world still seeking to find their truth, whether to take that first step out or to come out more deeply than before, makes sense. We never know the level of difficulty with being gay that someone experienced, or is experiencing, in her or his family of origin. What is an easier transition for some can be an excruciating one for others who have deeper negative messaging to process. It's an understandable challenge, even today, when we remember that being gay (in practice) wasn't fully legalized in the United States until 2003 when the sodomy laws fell. As a result, while vital outer freedoms, legal and otherwise, continue to be won, the ultimate battleground, from my vantage, is the one for freedom and equality within, the recognition inside each of us that, despite any outer seeming facts to the contrary, our equality and our wholeness are inherent and unarguable. . There is an eastern expression that says that one word of truth resonates for thousands of miles. So also does one decision by one person to speak her or his truth resonate and reverberate beyond what we'll ever know. One by one, and together, we're getting there. #nationalcomingoutday #theadvocate #freedom

Post udostępniony przez Robert Gant (@robertgant)

 

The first person I ever told. It was summer of 1999. The summer after my sophomore year in undergrad. We were sitting on picnic benches in a park. I said I needed to tell her something. Then for like 5 minutes I sat with my head in my hands paralyzed. I felt like I was gonna throw up, or pass out or both. She said whatever it was, it was going to be okay. Then I just said it - "I'm gay". And she totally supported me and totally accepted me and continued to be my best friend. • • Happy #nationalcomingoutday to all the people who are choosing to live their truth AND all the friends who are supporting them as they make this terrifying, liberating decision. And to all the people who aren't ready yet, and it's not safe for - it's okay. You will be free someday and there is a place for you. • • Thank you Tanya for being the best most loving supportive friend a guy could ask for. Love you. ��

Post udostępniony przez Conrad Ricamora (@conradricamora)

 

Post udostępniony przez Human Rights Campaign (@humanrightscampaign)

Tagi: instagram
10:41, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
środa, 11 października 2017

razem2

11 października to nie tylko dzień wychodzenia z szafy ale też Międzynarodowy Dzień Dziewczynek, to okazja, żeby wszystkim dziewczynom i dziewczynkom, dziewuchom i dziewuszkom powiedzieć: JESTEŚCIE ŚWIETNE! Duże czy małe, wygadane czy zdystansowane, odważne czy nieśmiałe – wszystkie macie w sobie siłę, żeby wspólnie zmieniać świat. Pamiętajcie o tym, nie tylko od święta - Partia Razem.

Prawa kobiet i dziewczynek, w każdym kraju mają trudności kulturze męskości patriarchatu nie ważne w jakim religii islamie, chrześcijaństwu wiele kobiet i dziewczynek walczy o swoje prawa być sobą.

Jak Malala Yousafzai, działaczka pokoju i praw kobiet zwłaszcza na rzecz praw do nauki dziewczynek, jest też laureatką Pokojowej Nagrody Nobla z roku 2014. Jest dziewczyną która nadaje do naśladowania dzisiejszy dziewczynek jej walka bycia sobą, mogła uczyć się. Każda dziewczynka powinna mieć prawo do nauki.

W dniu 9 października 2012 roku została postrzelona w głowę i szyję przez zamachowców talibów. Oprócz niej w ataku ucierpiały jeszcze dwie jej koleżanki Kainat Riaz i Shazia Ramzan. Ledwo przeżyła nikt nie myślał że wyjdzie z zamachu, cała rodzina musiała uciekać z Pakistanu, dziś są uchodźcami w Wielkiej Brytanii.

Tysiące taki dziewczynek i kobiet, walczą o godność i ucieczkę przed śmiercią. Wiele razy popełnialiśmy błędy traktuje się dziewczynki i kobiety, jak te najgorsze, nie powinni mieć praw, być sobą. Nawet w naszym kraju, kobiety i dziewczynki, muszą walczyć walczyć być sobą. 

Czarne protesty tu nie tylko chodzi o aborcję, ale najważniejsze byciem sobą, mogli żyć tak jak chcą, facet może żyć jak chce. Kobiecie zabrania, chcą ją kontrolować, nawet siłą. Problem przemocą wobec kobiet to nie tylko w krajach islamskich, ale wielu to chrześcijański. 

Malala Yousafzai, przesłanie jej 

Deutsche Welle dokument na temat walki praw kobiet Hiszpania walka byków jest definitywnym symbolem w tym kraju. Dla Conchi Rios, chodzi o sztukę i ekspresję. Jest jedną z nielicznych kobiet matadorów w Hiszpanii i walczy z seksistowskim środowiskiem, walczy o swoje prawa i marzenia bycie tym kim jest

Deutsche Welle dokument na temat praw kobiet w Arabii Saudyjskiej był jedyny krajem na świecie, gdzie kobiety nie mogły prowadzić samochodów - do tej pory. Król Salman wydał dekret o zniesieniu zakazu. Ale mimo zwycięstwa małego to nadal dotyczące praw kobiet Arabia Saudyjska jest daleko. Kobiety w tym kraju mimo wielkiej ograniczeń nie dają się walczą. W grudniu 2015 r. Kobiety mogły po raz pierwszy głosować i kandydować w wyborach lokalnych. Rasha Hefzi została wybrana na radcę miejskiego w Dżuddzie. Kiedy konserwatywni mężczyźni w Radzie powiedzieli, nie chcą z nią siedzieć w tym samym pokoju. Hefzi należy do nowej generacji niezależnych kobiet z Arabii, które nie boją się, walczą o swoje prawa być niezależną kobietą. Nie boją się krytyki, szantażu i gróźb konserwatystów.

Prawa kobiet w Egipcie. Przemoc seksualna wobec kobiet jest szeroko rozpowszechniona i akceptowana w Egipcie. Wiele kobiet doświadcza molestowania seksualnego na co dzień. Pomimo zaangażowania wiele kobiet w Arabską Wiosnę, tak naprawdę wiele kobiet Egipcie nie miały żadnych korzyści. Nie raz nawet jest gorzej niż było w tym kraju. Brytyjsko-egipska dziennikarka Natasha Wheatley wyrusza na własną podróż do Egiptu. Natasha Wheatley zagłębia się w egipskie społeczeństwo, gdzie świat koliduje się i spory dotyczące ról płciowych często dzielą całe rodziny.

Deutsche Welle dokument na temat kobiet w polityce Niemieckiej, nie mają łatwo. Angela Merkel od dwunastu lat jest kanclerzem Niemiec - jak wiele innych kobiet interesuje się niemiecką polityką? Droga jest nadal trudna dla wielu kobiet w polityce w tym kraju. Jakiego opory napotykają na swojej drodze? I jakie są zalety i zdolności swoi męskich rywali? Kobiety polityczki są często potępiają fakt, za swój wygląd, suknie czy fryzury wielu bardziej interesuje się media jakie mają suknie niż to co zrobić i robią kobiety. Facetów nie krytykują za swój wygląd, a kobiety tak, tak samo jest w wielu krajach czy USA i Polsce.

Deutsche Welle dokument na temat Ameryki Łacińskiej i walki kobiet jak walczą przeciwko przemocy. Według raportu wydanego przez argentyński Sąd Najwyższy w ubiegłym roku zmarło 254 kobiet tylko z powodu przemocy uwarunkowanej płcią w Argentynie. Ale w ostatnich latach kobiety organizują i walczą o swoje prawa w tym katolickim kraju. Odbywają się demonstracje przeciwko "femicide" - określenie morderstwa i inne formy przemocy wobec kobiet. Karina pojechała na policję w Buenos Aires 15 razy, ponieważ jej mąż bił ją i zgwałcił. Ale nic nie zrobili. Wtedy jej mąż ją podpalił. Karina mimo przeżyła, miała większość swojego ciała spalonego. Teraz jest pod ochroną policji. Kariny sprawa jest tylko jednym z wielu. Kolejny przykładów przemocy związanej z płcią: w latach 90. inny kraj katolicki Peru rząd setki tysięcy głównie ubogich kobiet sterylizował, często bez ich wiedzy i zgody. Sprawiedliwość nie jest jeszcze wykonana. Raport Światowej Organizacji Zdrowia z 2013 r. Uznał Peru na trzecim na świecie krajem gdzie przemoc wobec kobiet jest wysoka.

Co to znaczy być mężczyzną lub kobietą, chłopcem czy dziewczynką w Indiach? Jaka jest rola stereotypów płci w społeczeństwie indyjskim.

Dokument BBC News "opowieść o życiu czterech nastoletnich dziewcząt w Jordanii, Lesotho, Islandii i Wielkiej Brytanii w celu zrozumienia korzenie nierówności płci. Nie ma żadnego kraju na świecie, w którym mężczyźni i kobiety są równi.

Też zapomina o wielki polka jak ostatnio kontrowersje z Izabelą Jarugą-Nowacką, która zginęła w Smoleńsku, prawica mówi o szacunku o zmarły ale nie o wszystkich ofiarach i inny opluwają.

Izabela Jaruga-Nowacka była z jednych z czołowych kobiet lewicy, była szefowa Unii Pracy i minister ds. równego statusu kobiet i mężczyzn. Nie bojącej się mówić, co myśli i ostro krytykującej rządy PiS-u, Samoobrony i LPR. Bardzo aktywna w Sejmie.

Jedno przemówienie z sejmu walka o prawa kobiet przeciwko przemocy wobec nich, plus przemówienie jej córki Barbary podczas parady równości oraz Szymona Niemca. 

Tagi: news
23:50, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

pride1

Pierwsze zapowiedzi przyszłym roku Pride Week i marsz równości w Poznaniu odbędzie się nie jak zawsze w wrześniu tylko w sierpniu. Grupa Stonewall zapowiedział "pierwszy wakacyjny marsz w Polsce. Poznań Pride Week 2018/5-12 sierpnia 2018".

Pinksixty News wiadomości LGBT

Deutsche Welle następny klip na temat homofobii w Rosji, o prześladowaniach homoseksualistów w Czeczenii skłoniły Borysa do podjęcia działań w odważnej dążeniu do podniesienia świadomości ich sytuacji. Boris mówi, homofobia w Rosji stała się modna dzięki temu w sposób, politycy nie mówią o inny problemach społecznych i gospodarczych. Znaleźli sobie kozłów ofiarny osób homoseksualny i obwinia ich za zło.

Deutsche Welle reportaże ofiary chrześcijańskiego fanatyzmu terroru w Ugandzie, wzrost skrajnej prawicy w Niemczech, umieranie pszczół w Rumunii i upadek maszyn do pisania w Indiach.

Deutsche Welle dokument na temat prześladowań chrześcijan w Turcji, miedzy zamierzają przejąć ponad 50 kościołów, klasztorów i cmentarzy należących do wspólnoty chrześcijańskich Syryjczyków w południowo-wschodniej Turcji.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news
22:44, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_oxmn6032xH1tsitpw_540

Co rok 11 października w Stanach Zjednoczonych obchodzony jest National Coming Out Day. Dzień ten ma upamiętniać marsz osób LGBT (lesbijki, geje, biseksualiści, osoby transpłciowe) na Waszyngton, który odbył się w 1987 roku i zgromadził ponad 500 tysięcy osób.

Harvey Milk (cytat z filmu obywatel Milk)

Klipy HRC z okazji dnia wyjdzie z szafy przestawiają aktora Daniela Newmana, aktorka piosenkarka z Filipin Jake Zyrus, amerykańska koszykarka Sue Bird, aktora Keiynan Lonsdale, Gloria Carter matka rapera Jay Z, aktorka Sara Ramirez, piosenkarka Lauren Jauregui, aktorka Natalie Morales.

Out Sports przestawia ponad 100 sportowców LGBT

39 wpływowych osób LGBT wyjaśnia, co oznacza dla nich, być dumnym siebie kim są. Jest to pytanie wielokrotnie zadawane, wielu osobom dlaczego jesteś dumnym kim jesteś. Dla niektórych jest to miłość czy pokazać że nie jesteście sami na świecie. Dla innych wezwanie do walki o swoje prawa.

W lipcu 2017 r. Brytyjczycy odrodzili pięćdziesiątą rocznicę od czasu częściowej dekryminalizacji homoseksualizmu w Anglii i Walii, Magazyn Gay Times rozmawiał z 39 wpływowymi osobami LGBT w całej społeczności co dla nich bycie sobą.

Najważniejsze coming out w telewizji według WatchMojo.com, miedzy innymi Chirurdzy czy Ellen w swoim serialu.

Tagi: coming out
10:32, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

38160232_15076248351024x576

Tydzień po wejściu w życie w Niemczech przepisów zrównujących prawa par homoseksualnych i równość małżeństw, pierwsza para gejów - Michael i Kai Korok - adoptowali syna Maximiliana. O decyzji sądu w dzielnicy Berlina Tempelhof-Kreuzberg poinformowała we wtorek agencja dpa.

Para opiekuje się dzieckiem, którego wieku nie podano, od urodzenia. Michael i Kai Korok zawarli tydzień temu na podstawie nowych przepisów związek małżeński. Wcześniej żyli w związku partnerskim.

Ustawa o otwarciu instytucji małżeństwa dla osób tej samej płci obowiązuje od 1 października. Bundestag uchwalił nowe prawo 30 czerwca.

Jak wynika z danych Federalnego Urzędu Statystycznego, w 2015 roku w Niemczech mieszkało 94 tys. par homoseksualnych, z czego 43 tys. zarejestrowało swój związek jako "związek partnerski". (TVN24/PinkNews)

st

Miłość Nie Wyklucza wspólnie z Grupa Stonewall zapraszają na kolejne z serii spotkań organizowanych w ramach "Orientuj się!" - projektu edukacyjnego o tematyce LGBT+ skierowanego do młodzieży oraz nauczycieli i nauczycielek ze szkół średnich, realizowanego przez Miłość nie wyklucza przy wsparciu organizacji lokalnych. W nadchodzących miesiącach będziemy odwiedzać kolejne miasta w całej Polsce.

Do udziału zachęcamy uczniów i uczennice, osoby pracujące z młodzieżą i wszystkich zainteresowanych tematem przeciwdziałania homo-, bi- i transfobii w polskich szkołach.

W trakcie spotkania będziemy rozmawiać m.in. o tym:
- czy polskie szkoły przekazują wiedzę o osobach LGBT+ czy raczej utrwalają stereotypy i uprzedzenia?
- jak skutecznie edukować i wspierać młode osoby?
- jak szukać sojuszników i sojuszniczek w polskim systemie edukacji?

Spotkanie odbędzie się 28 października o 16.00 w siedzibie Grupa Stonewall, ul. Jackowskiego 17 w Poznaniu.

Informacje o projekcie i pakiet materiałów edukacyjno-pomocowych można znaleźć na stronie mnw.org.pl/orientujsie

Chcesz otrzymać pakiet w wersji drukowanej? Skontaktuj się z nami przy pomocy tego formularza: https://tinyurl.com/y7abzpx8

"Orientuj się!" to pakiet materiałów drukowanych, strona internetowa oraz spotkania i dyskusje w miastach w całej Polsce. Pakiet dostarcza podstawowych informacji o osobach LGBT+, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz praktycznych porad o tym jak wspierać młode osoby LGBT+ i gdzie mogą one szukać pomocy.

Wszystkie materiały powstały we współpracy z uczniami i uczennicami szkół średnich.

Projekt "Orientuj się!" jest realizowany przez Miłość nie wyklucza ze środków PlanetRomeo Foundation.

Tagi: news
10:28, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Co rok 11 października w Stanach Zjednoczonych obchodzony jest National Coming Out Day. Najciekawsze coming outy w tym roku. Aktor Dan Amboyer publicznie wychodzi z szafy, w stylu pięknym poślubił swojego wieloletniego chłopaka Erica P. Bergera.

16 letni Andy w telewizji BBC wyznaje że jest biseksualny. Dalia Al-Faghal jest  pierwszą lesbijką, która wyoutowała się w Egipcie. Zalało ją morze hejtu ale Dalia nie żałuje że ujawniła.

Aktor Haaz Sleiman, znany z serialu siostra Jacki (Nurse Jackie), czy też zagrał Jezusa w filmie "zabić Jezusa" od National Geographic Channel wychodzi z szafy, po ośmiu latach zaprzedaniu że nie jest gejem.

Sędzia piłkarski Ryan Atkin jest pierwszym arbitrem w Wielkiej Brytanii który ujawnił, że jest gejem. 32-latek zrobił żeby podjąć walkę z homofobią w sporcie.

Anna "Kaja" Kajuth jest jedną z uczestniczek, które biorą udział w 2. edycji "Projekt Lady". Emo-raper, Lil Peep wychodzi z szafy jako biseksualny. 

29-letni amerykański piosenkarz Aaron Carter brat Nicka Cartera z Backstreet Boys, wychodzi z szafy wyznaje jest biseksualny. W sobotę, Aaron Carter wyszedł jako biseksualista w emocjonalnym liście do swoich fanów na Twitterze i Instagramie.

Gwiazda X-Factor brytyjskiego raperka Honey G ujawniła się że jest lesbijką. Rapperka wyjaśniła: "Martwię się o homofobię, ale teraz czuję, że to dobry czas, abyś wyznać jestem lesbijką".

Amerykański piosenkarz Greyson Chance wyznaje jest gejem. Aktor Thomas Dekker, znany z seriali taki jak Herosi czy Terminator: Kroniki Sarah Connor, wychodzi z szafy. 

Szkot Robert Millar, zwycięzca klasyfikacji górskiej Tour de France w 1984 roku, zmienił płeć. Obecnie nazywa się Philippa York i pracuje jako dziennikarka.

Były gracz NFL Ryan O'Callaghan wychodzi z szafy, dla Out Sports mówi że kiedy skończy gracz w NFL to popełni samobójstwo. Po nie widział innej opcji życia, wiele razy słyszał obraźliwe homofobiczne słowa. Słuchał to od wśród swoi przyjaciół i też rodziny.

Wyjdzie z szafy politycznego dziennikarza Łukasza Mężyka z 300Polityka dla Dziennika Gazety Prawnej. Aktorka Alia Shawkat znana z serialu Bogaci bankruci (Arrested Development), czy najnowszym filmie Paint It Black wyznaje jest biseksualna. Sama też pochodzi z arabsko-amerykańskiej rodziny.

Pastorka kościoła Adwentystów wychodzi z szafy jako biseksualna. Kanadyjski olimpijczyk Shawn Barber, wyszedł z szafy. "Jestem gejem i jestem z tego dumny! Dziękuję moim rodzicom, że są dla mnie największym wsparciem. Od zawsze mogłem na nich liczyć. Pomagali mi w wielu sytuacjach, podobnie jak moi przyjaciele".

"Jestem gejem" - wyznał futbolista Ryan Jordan Santana, w programie "This Is Life Live" na kanale TLC, wyznał do swojej matki i kolegów z drużyny.

Barry Manilow, piosenkarz i autor tekstów, najbardziej znany jako wykonawca takich utworów jak I Write the Songs, Mandy czy Copacabana. Wychodzi z szafy w wieku 73 lat.

Była uczestniczka programu RuPaul - Drag Race Gian Gunn wychodzi z szafy wyznaje jest transpłciowa w dniu świętowała dzień widoczność transpłciowych. Na jej stronie Instagram ujawnia, o swojej zmianie płci. 

Zapaśnik Anthony Bowens wyznał że jest biseksualny i ma chłopaka, Michaela Pavano. "Chciałem, aby każdy mógł wiedzieć, że jestem biseksualny. Czekam na zmianę postrzegania i łamanie stereotypów kontynuuje moją podróż." Większość jego przyjaciół zaakceptowało go taki jaki jest, cieszą z nim jego szczęściem i byciem sobą. 

Lokaj księżnej Diany, Paul Burrell, jest gejem i wkrótce wychodzi za mąż. Jej przyjaciel i „opoka”- jak sam się nazwał - rozwiódł się w zeszłym roku z żoną po 32 latach, by móc poślubić swojego partnera Grahama Coopera, z którym spotyka się od prawie 10 lat. Przez większość swojego życia trzymał swoją orientację seksualną w tajemnicy – tylko Diana wiedziała. „Była jedyną osobą, której mogłem powiedzieć, wierzyła, że będzie dobrze” – podsumowuje. (The Sun/Queer.pl)

Davey Wavey rozmawia z 95 letnim Romanem który na starość ujawnił się jest gejem. Brytyjski kierowca wyścigowy Danny Watts wychodzi z szafy. Daniel Rycharski, laureat tegorocznego Paszportu „Polityki” w kategorii Sztuki wizualne, wyznanie że jest gejem.

Bryan Odell, znany z YouTube jako BryanStars, ujawnia jest gejem. "Jestem na YouTube 8 lat, ale jest to prawdopodobnie najbardziej osobisty film kiedykolwiek zrobiłem". "Cześć, nazywam się Bryan i jestem gejem ... wcześniej nie mówiłem te słowa nigdy w życiu nikomu."

Aktor Rob Mallard opery mydlanej Coronation Street, wychodzi z szafy wyznaje jest gejem. Aktor Andy Mientus wrzucił na Instagram swoją fotkę z napisem: „Jestem wyoutowanym biseksualnym (poważnie) twórcą teatralnym. Walczę o różnorodność we wszelkich aspektach procesu twórczego w teatrze (pomysły, casting, sprawy administracyjne), byśmy usłyszeć mogli głosy tych, którzy dotąd nie byli należycie reprezentowani.”

Hip-Hop artysta Taylor Bennett, który jest młodszym bratem rapera Chance wychodzi z szafy że jest biseksualny. Prowadzący CMT i iHeartRadio Cody Alan, wychodzi z szafy. 

Program znany z TLC „Sister Wives” opowiada o życiu poligamicznej rodziny Kody’ego, jego trzech żon i ich dzieci. Nawet w takiej rodzinie pojawią się osoby homoseksualne. Mariah Brown, jest dzieckiem Kody Brown i jego pierwszej żony Meri, wyznała że jest lesbijką.

Kay ma 20 lat i mieszka w Toronto, jej siostra, Sam - 15. Gdy Kay postanowiła ujawnić się przed swoją młodszą siostrą - nie kryła zdziwienia, gdy okazało się, że Sam... także się ujawniła. Wreszcie prowadzący prawicowej stacji Fox News, Shepard Smith mówi publicznie że jest gejem. 

Nico Tortorella, 28-letni gwiazdor serialu "Younger" a także m.in. "Krzyku 4", wyoutował się jako "płynny seksualnie". Chrześcijańska blogerka, mama i pisarka Glennon Doyle Melton, ogłosiła, że ona spotyka i wzięła ślub gwiazdą piłki nożnej Abby Wabach.

Chory na nowotwór Maciek porzucił pracę, by stworzyć oprawę graficzną na Światowe Dni Młodzieży. Tych niestety nie doczekał, bo zmarł przed przyjazdem papieża do Polski. Mimo to jego poświęcenie nie przeszło bez echa, bo Franciszek wspomniał o Maćku z papieskiego okna, a Kościołowi wystarczyło to, by uczynić z chłopaka wzór do naśladowania. Hierarchowie starają się jednak zapomnieć o jednym: Maciek był gejem, a w chorobie i pracy na rzecz ŚDM wspierał go partner – Grzesiek.

Wywiad z Michałem Dimonem Jastrzębskim, perkusistą zespołu Lao Che i jego partnerem, Mikołajem Szwedem przeprowadzony w ramach akcji "Ramię w ramię po równość" Kampanii Przeciw Homofobii. 

Tagi: coming out
10:28, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_oxkhbg3x151tsitpw_540

Teatrolog, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego Grzegorz Niziołek mówi w wywiadzie w najnowszej „Replice” o rewolucji w swym życiu - będąc po 50-tce i po wielu latach życia jako heteroseksualny mężczyzna, mąż i ojciec, zrobił coming out.

„(…) to się wie dość wcześnie, gdzieś od wieku dojrzewania. Tylko kwestia, co robisz z tą wiedzą. Na tym pierwszym etapie nie nazywa się tego „homoseksualną orientacją”, ale się wie. (…)”

„Nie chcę wszystkiego zwalać na kulturę, na otoczenie, na kraj, w którym człowiek się wychował, ale gdy dorastałem, to kategorii „gej” nie było. Pochodzę z katolickiej rodziny, edukacja seksualna nie istniała ani w szkole, ani w domu.

- Istniała kategoria „pedała”, „cioty”, „zboczeńca”.

No, właśnie – i chcesz się w nią wpisywać? Gdy jesteś zupełnie niewinnym nastolatkiem? Nawet jak już potem wiedziałem, że nie jestem sam i istnieją inni mężczyźni, którzy pożądają mężczyzn, to oni i tak wydawali się odlegli, jakby z innej planety. Myślałem: może się z tego wyrasta? A może wszyscy tak mają, tylko o tym nie mówią? Nie miałem nikogo, z kim mógłbym o tym porozmawiać.
Gdy wchodziłem w dorosłość, nastał czas Solidarności i stanu wojennego. Konserwatywne, katolickie wzory to były „te dobre”. Do tego wybuch epidemii AIDS. Zatrważające wiadomości! W gazetach, wszędzie – alarm! W czasie studiów byłem raz w Paryżu i nad Sekwaną na gejowskiej pikiecie widziałem młodych mężczyzn całujących się, obejmujących – szok! To oni jednak to robią? W tej sytuacji?“

"Niedawno byłem na imprezie z gejami w moim wieku. Ze zdziwieniem zauważyliśmy, że każdy z nas albo ma żonę, albo miał żonę. I każdy jest ojcem. I żaden, oprócz mnie, nie był skłonny, by się szerzej wyoutować. Blokują ich dwie sprawy: skomplikowana sytuacja życiowa, z której czują, że musieliby się tłumaczyć oraz brak wzorca funkcjonowania w środowisku gejów w tym wieku.

- Co byś powiedział gejom – Twoim rówieśnikom?

Że nie muszą się przed nikim tłumaczyć. Mają prawo się wyoutować i nie wyjaśniać całego życia. Sam też bałem się oceniająco-potępiających reakcji: „No, jak on żył tyle lat?! Biedna żona! Biedne dzieci!” Spotkałem się z takimi reakcjami.
Ja wam teraz dużo rzeczy opowiadam, ale dlatego, że chcę. Nie ma przymusu, by się spowiadać z wszystkiego. Chcę powiedzieć: <Tak, możesz to zrobić. To jest do przeżycia. I możesz się czegoś domagać.> Ja się nie domagam zrozumienia, domagam się prawa do bycia sobą. I nie daję nikomu przywileju oceniania mnie.”

Cały wywiad Mariusza Kurca i Krzysztofa Tomasika z Grzegorzem Niziołkiem - do przeczytania w najnowszej “Replice”. 

10:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Barbara Nowacka: Kolejna „miesięcznica” katastrofy smoleńskiej – za chwilę odgrodzony barierkami i kordonem policji, za to skierowany do kamer, rozpocznie się comiesięczny festiwal obłudy, kłamstw i pomówień oraz partyjnych interesów uprawianych na grobach. Powiedzą, że chodzi im o pamięć o ofiarach. Pamięć? Serio?

W kwietniu 2017 roku Beata Kempa, szefowa kancelarii Prezesa Rady Ministrów, nie umieściła na tablicy w KPRM nazwiska Izabeli Jarugi-Nowackiej, mojej matki, wicepremier rządu RP. Bo Iza nie była w PiS.

W sierpniu w Słupsku przeciwko (tak, tak, przeciwko) nadaniu rondu jej imienia głosowali radni z klubu PiS. Poszły rozkazy z Warszawy? Kempa dała przyzwolenie? Szczypińska (szefowa struktur w regionie) kazała? A może Brudziński z Kaczyńskim i Błaszczakiem? Kto w PiS decyduje, że radni są przeciw niektórym ofiarom katastrofy, przeciw pamięci o nich? Przeciwko uczczeniu?

Kłamstwo smoleńskie polega zakłamaniu w ekspresowym tempie pamięci Polek i Polaków o katastrofie. Bezczelnie rugują tych, którzy nie byli w PiS. Jutro wyjdą się modlić za pamięć o ofiarach katastrofy.

A ja mam parę słów do Kaczyńskiego i jego przybocznych: możecie zakazać niewygodnych wam pomników i skuć nazwiska niesłusznych ofiar Smoleńska. Z naszej pamięci nie znikną one jednak nigdy, bo wyryte są w naszych sercach. Wasze kłamstwo smoleńskie jest nagie i widoczne. Fałszywie modlicie się już tylko dla politycznych zysków za wybrane PR-owe postacie - nowych PiS-owskich świętych.

10:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Michał Piróg został zatrzymany na rosyjskim lotnisku i był przetrzymywany przez siedem godzin w zamknięciu, bo tamtejsze służby uznały go za niebezpiecznego. Powód? Może chodzić o orientację seksualną tancerza - donosi „Super Express”.

Piróg wybrał się do Moskwy w celach wyłącznie turystycznych, chciał pozwiedzać zabytki rosyjskiej stolicy. Nie było mu to jednak dane - został zatrzymany na lotnisku i odesłany z powrotem do Polski.

- Według rosyjskich służb bezpieczeństwa stanowiłem realne zagrożenie dla Republiki Rosyjskiej... Hahahaha, to usłyszałem dzisiaj na lotnisku w Moskwie, po tym jak dwa dni temu wydali mi wizę (…). Co za kretyński kraj, w którym cię zatrzymują na 2 godziny, nie wiedząc, za co, potem trzymają 5 godzin w pokoju, bez kibla, bez wody, tylko dlatego, że ktoś tak stwierdził - napisał tancerz i choreograf na Instagramie.

Piróg dostał również zakaz wstępu na teren Rosji przez najbliższe dwa lata. - No co zrobić? Chciałem zobaczyć wasz Plac Czerwony, ale nie jest mi dane. Mogę obiecać jedno, urazy nie żywię. Jak spalę dupsko na czerwono, dam do pocałowania - szydzi poszkodowany - Dziennik.pl

 

Jednostka na zdjęciu według rosyjskich służb bezpieczeństwa stanowi realne zagrożenie dla republiki rosyjskiej .... Hahahha to usłyszałem dzisiaj na lotnisku w Moskwie po tym jak dwa dni temu wydali mi wizę. Co za kretyński kraj w którym cię zatrzymują na 2 godziny nie wiedzac za co , potem trzymają 5 godzin w pokoju , bez kibla, bez wody tylko dlatego, ze ktoś , gdzieś , generalnie człowiek widmo z tajnych służb bezpieczeństwa tak stwierdził. Mam nadzieje ze nie było to na podstawie mojego konta na instagramie. Generalnie czuje się człowiek zarazem po trochu jak w Misiu a trochę jak w Matrixie . Czeski humor zmieszany ze skandynawskim kinem letnim. Także z bliżej nikomu nie znanych przyczyn do Rosji nie mogę lecieć kolejne dwa lata. No co zrobic chciałem zobaczyć wasz płac czerwony ale nie jest mi dane. Mogę obiecać jedno urazy nie żywię . Jak spale dupsko na czerwono dam do pocałowania .

Post udostępniony przez Michal Pirog (@michalpirog)

Tagi: news
10:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Kolejny dzień i kolejna krew na rękach Władimira Putina

Dramatyczną próbę zwrócenia uwagi na problemy rosyjskiej społeczności LGBT podjęło dwóch chłopców z Rosji. Z rozpaczy dźgali się nożami na schodach fińskiego parlamentu.

19-letni Nikita i 22-letni Aleksandr w zeszły piątek dowiedzieli się o odmowie fińskich władz do przyznania im statusu uchodźców. W obawie przed rychłą deportacją para gejów zdecydowała się na drastyczny krok.

Na całe szczęście Nikita i Aleksandr przeżyli. Dwóch homoseksualistów z Rosji w niedzielę wyszło ze szpitala. W rozmowie z fińskimi mediami twierdzili, że "od razu odrzucili noże, by nie sprawiać wrażenia, że mogą osobom trzecim zrobić krzywdę" NOIZZ.

Hunted in Russia

Dokument Journeyman Pictures na temat homofobii w Rosji

Tagi: news
10:26, lukeblog
Link Komentarze (1) »

tumblr_inline_oxlwkqhEVO1tsitpw_540

 Sytuacja prawna osób LGBT w Polsce - panel dyskusyjny.

Od wielu lat organizacje LGBTQ próbują przekonać władze do wprowadzenia przepisów, które zapewnią osobom nieheteronormatywnym równe prawa i pozwolą na ich emancypację. Wskazuje się na brak regulacji związków jednopłciowych, brak ochrony przed przestępstwami motywowanymi homofobią, bifobią i transfobią, brak przepisów o uzgodnieniu płci oraz niepełną ochronę w tzw. ustawie antydyskryminacyjnej. Postulaty w tym zakresie spotykają się z niesłabnącym oporem – pojawiają się zarzuty, że jakakolwiek regulacja związków jednopłciowych będzie sprzeczna z konstytucją, że ochrona osób LGBTQ przed hate crimes – taka, jaką mają np. mniejszości narodowe i etniczne – jest zbyteczna, że przepisy o uzgodnieniu płci będą wykorzystywać przestępcy etc. etc. Problem sytuacji prawnej osób LGBTQ, jej konsekwencji społecznych oraz wpływu na życie osób LGBTQ postarają się przybliżyć: A. Chaber, Aneta Dekowska, prof. Monika Płatek oraz dr Sylwia Spurek.

Monika Płatek – doktorka habilitowana nauk prawnych, profesorka nadzwyczajna Uniwersytetu Warszawskiego (Wydział Prawa i Administracji; Instytut Prawa Karnego). Od 1976 roku wykładowczyni akademicka. Zajmuje się m.in. kryminologią, prawem karnym wykonawczym, prawami człowieka i socjologią prawa. Współzałożycielka Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Prawnej (1994). Odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2012).

Sylwia Spurek – doktorka nauk prawnych, radczyni prawna, legislatorka. Od 1999 roku zaangażowana w działania na rzecz praw człowieka. Do 2014 r. radca Prezesa Rady Ministrów w Departamencie Prawnym Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, następnie wiceszefowa Biura Pełnomocniczki Rządu do Spraw Równego Traktowania (do czerwca 2015 r.). W latach 2008-2015 członkini Zespołu do spraw Europejskiego Trybunału Praw Człowieka przy Ministerstwie Spraw Zagranicznych, 2010-2012 przedstawicielka Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Komitecie Ochrony Praw. Od 22 września 2015 roku Zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich ds. Równego Traktowania.

Aneta Dekowska – ekonomistka, absolwentka Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, zawodowo prowadzi licencjonowane biuro rachunkowe. Od 2012 roku zaangażowana społecznie. Jest współzałożycielką i prezeską Stowarzyszenia Akceptacja, pierwszej w Polsce organizacji zrzeszającej rodziny i przyjaciół osób LGBT. Aneta Dekowska jest również członkinią założycielką stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza oraz członkinią Rady Stowarzyszenia oraz Rady Programowej Stowarzyszenia Kongres Kobiet.

A. Chaber – obecnie Dyrektor Zarządzający Kampanii Przeciw Homofobii, gdzie zajmuje się planowaniem strategicznym, zarządzaniem i pozyskiwaniem środków. Zajmuje się aktywizmem na rzecz osób LGBTI od 2008 roku. Jest także członkiem Zarządu ILGA-Europe oraz International Trans Fund, oraz Rady Fundacji Trans-Fuzja.

Wstęp wolny!

Wydarzenie w ramach Queer Fest - festiwal Marszu Równości w Toruniu. Odbędzie się w Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki Al. Solidarnosci 3, Toruniu w piątek 13 października o 18:00

Tagi: news
10:26, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 10 października 2017

Kampania Przeciw Homofobii: Dzisiaj Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego! Włączamy się w obchody publikując kolejny artykuł w ramach cyklu "ABC zdrowia osób LGBTI", tym razem dotyczący właśnie zdrowia psychicznego. Znajdziecie w nim odpowiedzi na pytania, jakie zagrożenia dla zdrowia psychicznego stoją przez osobami LGBTI? Z czym najczęściej zmagają się osoby LGBTI oraz gdzie szukać pomocy?

Czym jest „ABC zdrowia osób LGBTI”? To seria artykułów, w których w prosty i przystępny sposób opisujemy wybrane zagadnienia dotyczące zdrowia osób LGBTI. Dzisiaj pora na zdrowie psychiczne.

Jakie zagrożenia dla zdrowia psychicznego stoją przez osobami LGBTI?

Do zjawisk, które mogą negatywnie wpływać na zdrowie psychiczne osób LGBTI, możemy zaliczyć te, które mają swoje źródło w uprzedzeniach ze strony społeczeństwa. Są to m.in.: agresja, przemoc fizyczna i werbalna, odrzucenie przez rodzinę, terapie konwersyjne, przemoc rówieśnicza, trudność w samoakceptacji, nierówne traktowanie w dostępie do usług (np. edukacji, opieki zdrowotnej). Wszystko to może przekładać się na gorszy stan zdrowia psychicznego osób LGBTI.

Z czym najczęściej zmagają się osoby LGBTI?

Wiele badań dowiodło, że u osób LGBTI, w porównaniu z resztą populacji, znacznie częściej obserwuje się depresję, uzależnienie od substancji psychoaktywnych, zaburzenia lękowe, problemy w nauce oraz myśli i próby samobójcze (szczególnie częste u młodzieży).

Jaki jest mechanizm powstawania tych problemów?

Gorszy stan zdrowia psychicznego u osób LGBTI prawie zawsze jest wtórny do tego z czym spotykają się one w swoim życiu. W literaturze fachowej, jako główny czynnik, wymieniany jest stres mniejszościowy, który opisywany jest jako chroniczny stres powstający na skutek doświadczenia dyskryminacji, marginalizacji i stygmatyzacji oraz poczucia ciągłego zagrożenia. Wykluczenie z grup społecznych, odrzucenie przez rodzinę, przemoc, trauma spowodowana przejściem „normalizujących” interwencji chirurgicznych – to tylko niektóre z czynników, które wpływają na gorszy stan zdrowia.

Terapie konwersyjne

To terapie, które zostały uznane za bazujące na pseudonauce, mające za zadanie zmienić orientację z homoseksualnej lub biseksualnej na heteroseksualną. Obecnie, panuje całkowity konsensus co do tego, że podobne terapie, czy próby zmiany orientacji seksualnej są nieuprawnione i szkodliwe dla zdrowia i życia. W Polsce wciąż działa kilka ośrodków, które stosują tego typu praktyki.

Gdzie szukać pomocy?

W obliczu obecnych zagrożeń dla zdrowia psychicznego przed którymi stają osoby LGBTI, polecamy kilka miejsc, gdzie można znaleźć fachową pomoc psychologiczną.

  • Telefon zaufania Lambdy Warszawa (czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 18:00–21:00) tel. 22 628 52 22
  • Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, bezpłatna i anonimowa pomoc (codziennie w godzinach 12.00-22.00)  tel. 116 111
  • Telefon zaufania “Niebieska Linia” dla osób doświadczających przemocy (darmowy i całodobowy) tel. 800 12 00 02
  • Pomoc psychologiczna i prawna Kampanii Przeciw Homofobii, mail: bezpieczniej@kph.org.pl

Dodatkowo polecamy listę przyjaznych psychologów i psycholożek z całej Polski: LINK

Dodatkowo klipy Sage organizacji LGBT seniorów. Seniorzy LGBT i opiekunowie chcą być traktowani z szacunkiem i miłością, jak jest ważne mieć lekarza który rozumie osób LGBT są traktowani szacunkiem.

Tagi: kph zdrowie
22:55, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

mnw10

Jak pomóc interseksualnemu dziecku, czyli posiadającemu zarówno męskie jak i żeńskie narządy płciowe? W Dzień Dobry TVN: seksuolog Izabela Jąderek i ekspert ds. zdrowia, kampania przeciw homofobii Marcin Rodzinka.

Fantastyczne wieści z Grecji! Właśnie przegłosowano prawo dotyczące rozpoznania płci, dające osobom obywatelstwa greckiego możliwość deklaracji płci w dokumentach bez potrzeby przechodzenia przez badania medyczne.

"Tu jest jasny komunikat: żadna osoba nie powinna być zmuszana do przechodzenia przez procedury medyczne, by uznawano ją za tą, kim naprawdę jest" - skomentował Fotis Filippou z Amnesty International.

Nowe prawo nie jest idealne - osoby transpłciowe nadal będą musiały przejść przez (bardzo prosty i dostępny dla wszystkich zainteresowanych) proces sądowy, nie jest dostępne dla imigrantów i uchodźczyń, nie rozpoznaje osób niebinarnych oraz nie precyzuje sytuacji osób niepełnoletnich. Ale jest to krok w bardzo dobrym kierunku - Akceptacja.

Pinksixty News wiadomości LGBT

Matka Natali przyznaje, że poczuła niechęć fizyczną, gdy dowiedziała się, że jej córka jest lesbijką. Inni rodzice dzieci homoseksualny w Rosji reagują znacznie gorzej. Na szczęście dla Natalii jest miejsce, w którym jest wolne od uprzedzeń społeczeństwa, jest nim taniec.

Program pierwsza randka Alasdair opowiada dorastając w w latach konserwatywny bycie gejem nie było łatwe.

Shell stacje paliw ich klip radością i dumni są z swoi pracowników LGBT wspierają oraz uczestniczą w paradach Pride.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe