Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
sobota, 17 czerwca 2017

tumblr_inline_orn3n7oVML1tsitpw_540

Opera mydlana brytyjska Hollyoaks Duncan James i Adam Rickitt ich charaktery w Hollyoaks mają gejowski romans.

Tagi: serial
10:17, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

zdjęcie KZ Forum

Tomasz Raczek, jeden ceniony krytyków filmowy i człowiek mediów wiele programy prowadzi kulturalne i filmowe czy w telewizji i w radiu. 10 lat temu wyszedł oficjalnie z szafy, napisał wstęp do książki swojego partnera Marcina Szczygielskiego, z którym związany jest od 1 stycznia 1994. W roku 2008 w plebiscycie czytelników tygodnika „Gala” Tomasz Raczek i Marcin Szczygielski zostali wybrani najpiękniejszą parą roku.

Nie żyje nam dłużej, wszystkiego najlepszego Tomku.

Tagi: Ploty
00:01, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
piątek, 16 czerwca 2017
 

#Repost @team2moms: Our family supports the @humanrightscampaign ��They strive to end discrimination against the LGBTQ+ and we thank them! Our kids will be raised to treat everyone with respect and dignity, no matter their race, sexual orientation, or religion. Together we stand!!! #HumanRightsCampaign #PrideMonth��️‍�� #Pride2017 #samesexparents #samesexfamily

#Team2Moms #lgbt #lgbtq #lgbtfamily #lgbtpride #youtuber #youtubers

Post udostępniony przez Human Rights Campaign (@humanrightscampaign)

zdjęcie przestawia dwie mamusie i ich trójka dzieci

W Środę napastnik uzbrojony w snajperskim karabinem oddał co najmniej 50 strzałów do grupy republikańskich ustawodawców, byli na boisku baseballowym w miejscowości Alexandria. Wśród ranny jest też lesbijka, agentka Crystal Griner została postrzelona w kostkę, ona i jej partner w pracy agent David Bailey dzięki im nie doszło do więcej ofiar i tragedii. (LGBT Nation)

Pinksixty News wiadomości LGBT

Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV

Przed meczem bejsbolu Dogers transpłciowa aktorka Dot Marie Jones i gejowski chór zaśpiewali hymn amerykański.

Nauczycielka niemiecka walczy z plagą nazistowskich symboli, a policja ją oskarża o niszczenie mienia za zamalowanie nazistowski symboli.

Shania Twain jej nowy singiel „Life’s About to Get Good” jej pierwszy album od 2002 roku.

Gdy publiczność Oprah Winfrey krytykowali LGBT i mówią ona nie może być chrześcijanką i popierać praw LGBT. Oprah broni prawa LGBT miedzy chodzi o Ellen DeGeneres coming out, kiedy zagrała w serialu Ellen.

Rząd Stanów Zjednoczonych nie wspomniał o homofobii w Czeczenii rozmowach z Rosją z Departamentem Stanu, Sekretarz Stanu Rex Tillerson, pytał pod przesłuchania kongresmen David Cicilline.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

image1153546860_poster_16x9ybzm1153546

zdjęcie John Alejandro Rodríguez Ramírez, Manuel José Bermúdez Andrade i Victor Hugo Prada.

W Kolumbii po raz pierwszy zalegalizowano poliamoryczny związek trzech mężczyzn. Właściwie miało ich być czterech. 

W Kolumbii trzech gejów oficjalnie zawarło pierwszy poliamoryczny związek małżeński. W mieście Medellin w ubiegły weekend notarialnie poświadczono ten związek.

–  Żyjemy razem, dzielimy dom, łoże, wszystko. Żyjemy poliamorycznie – powiedział aktor Víctor Hugo Prada Ardila w rozmowie ze stacją radiową Caracol, opowiadając o swoich małżonkach Manuelu José Bermúdezie Andrade i Johnie Alejandro Rodríguezie Ramírezie.

Właściwie był to nawet związek czterech mężczyzn, żyjących poliamorycznie, ale czwarty z nich zmarł na raka. Podczas ceremonii urzędowego przypieczętowania tego szczególnego związku przypomniano także o tym, który już go nie doczekał.

Prada opowiadał, że chętna do zawarcia związku trójka kontaktowała trzech notariuszy i przedłożyła odpowiednie dokumenty. Kiedy po 15 dniach dowiadywali się u pierwszego z nich o postęp sprawy, odprawiono ich z kwitkiem, tłumacząc, że dokumenty nie zostały jeszcze przejrzane. U drugiego usłyszeli, że odpowiedzialna za to osoba wyjechała. U trzeciego notariusza, wobec którego żywili najmniejsze nadzieje, ponieważ w jego biurze na ścianie wisiał krucyfiks, bez problemu przyjęto ich wniosek. Odbyło się oficjalne podpisanie dokumentów w obecności czterech świadków.

Przez legalizację potrójnego małżeństwa uproszczone zostały wszelkie regulacje spadkowe i alimentacyjne między mężczyznami na wypadek zgonu któregokolwiek z nich.

Jak do tej pory na świecie jest bardzo mało tego rodzaju zalegalizowanych związków. W Rio de Janeiro w roku 2015 pobrały się trzy kobiety, co w Brazylii doprowadziło do burzliwych debat. Jedna z żon wyjaśniała, opowiadając o ich codziennym życiu, że każda z nich ma co prawda swój pokój, ale śpią w trójkę w jednym łóżku.

Po orzeczeniu kolumbijskiego Trybunału Konstytucyjnego w roku 2016 sędziom i notariuszom w tym kraju nakazano, by nie odmawiali legalizacji małżeństw między dwoma mężczyznami lub dwiema kobietami; o małżeństwie trzech czy jeszcze więcej partnerów nie było mowy. Jednopłciowym związkom wolno adoptować dzieci.

W Ameryce Południowej, obok Kolumbii do tej pory także w Brazylii, Argentynie i Urugwaju obowiązuje prawo zezwalające na zawieranie jednopłciowych związków - Deutsche Welle

trans_fuzja

Stowarzyszenie Tęczówka i Fundacja Trans-Fuzja zapraszają na kolejne spotkanie śląskiej grupy wsparcia dla osób transpłciowych, które odbędzie się w piątek 16 czerwca o godz. 17.30 w siedzibie Stowarzyszenia Tęczówka w Katowicach przy ul. Morcinka 3 (wejście od tyłu budynku).

Najbliższe spotkanie odbędzie się 19 maja (piątek) o godzinie 18.00 w siedzibie Stowarzyszenia Tęczówka przy ul. Morcinka 3 w Katowicach. Podstawowymi zasadami naszych spotkań jest anonimowość i poufność. Tylko animator grupy przedstawia się z imienia i nazwiska. Serdecznie zapraszamy. W razie kłopotów ze znalezieniem siedziby Stowarzyszenia Tęczówka, prosimy o telefon: 608 387 038.

tumblr_inline_orlq11uSla1tsitpw_540

Colton Haynes w programie radiowym Andy Cohena. Opowiada kiedy przyjechał do Los Angeles że nie może być ujawnionym gejem, po nie dostanie oferty pracy, jego ludzie umawiali go z dziewczynami, robili go heteryka.

Mówi było jak z aktorem Tab Hunter, był idolem lat 1950, który był zmuszany do udziału premiery filmowe i inne wydarzenia z kobietami, aby dać społeczeństwu wrażenie, że jest hetero.

Haynes powiedział jego gra i ukrywanie kim nie jest, doprowadziło u niego ataków paniki, depresji. Doszło to tego że opuścił serial nie mógł dać sobie radę.

Też mówił że miał seks z kobietami, pierwszy raz w wieku 13 lat stracił dziewictwo, a dziewczyna dwa lata starsza od niego, z chłopakiem też starszym 16 lat miał.

Tagi: Ploty
10:19, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 15 czerwca 2017

Ana Brnabic, która stała się pierwszą homoseksualną ujawnioną minister w rządzie Serbii w sierpniu ubiegłego roku, dziś została kandydatką na premiera Serbii.

Prezydent Aleksandar Vucic ogłosił Ana Brnabic nominacje jako premier Serbii. Jej rząd musi teraz formalne zatwierdzony przez parlament Serbii w przyszłym tygodniu. Vucic, który wcześniej piastował urząd premiera, stanął obecnie na czele kraju jako prezydent, konieczne było wskazanie nowego szefa rządu i nominował Ana Brnabic.

Vucic nazywa ją od „trudny decyzji", nominacja jej na premiera leży w najlepszym interesie zarówno dla Serbii, jak i jej mieszkańców. Brnabic jest obecnie minister administracji publicznej i lokalnej. Jej powołanie do rządu w ubiegłym roku została uznane przez organizacje praw człowieka jako historyczne dla tego kraju, w którym społeczność LGBT nadal doświadczają dyskryminacji i przemocy.

41-letnia nowa premier jest była „Businesswoman roku” w swoim kraju, wykształcona w Wielkiej Brytanii i USA. Mówi po angielsku i rosyjsku. (Independent)

Gdy parlament Serbii zatwierdzi nominację to stanie trzecią osobą LGBT premierem na świecie którzy rządzą krajem, po Luksemburgu i Irlandii.

Pierwsza była premierka Islandii Jóhanna Sigurðardóttir (2009-2013), drugi premier Belgii Elio Di Rupo, trzeci - obecnie rządzący premier Luksemburga Xavier Bettel (od 2013) i przedwczoraj Irlandia Leo Varadkar.

"The Guardian" zauważa, że Branbić może okazać się w rzeczywistości "marionetką" Vucica. "Jej brak politycznego doświadczenia i zaplecza może dać jej ograniczone pole manewru" - twierdzą dziennikarze.

Również fakt wyboru osoby homoseksualnej na szefa rządu jest uważany za zabieg wizerunkowy, który ma pomóc Serbii w zbliżeniu się do Unii Europejskiej.

Organizacje LGBT alarmują, że w kraju panuje wysoki poziom dyskryminacji i przemocy wobec osób innej orientacji. Organizacje nacjonalistyczne i neonazistowskie otwarcie sprzeciwiające się osobom nieheteroseksualnym są wspierane przez niektórych wpływowych prawicowych polityków.

Według raportu Narodowego Instytutu Demokracji 66 proc. obywateli Serbii twierdzi, że homoseksualizm to choroba, niemal 80 proc. uważa, że osoby LGBT powinny ukrywać się ze swoją orientacją. (Gazeta.pl)

Tagi: LGBT news
22:51, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

hah

Finał Mister Gay Poland 2017 już 8 lipca w Poznaniu. Po kilku miesiącach poszukiwań najprzystojniejszych gejów w siedmiu polskich miastach, nadszedł czas na ogólnopolski finał. Głosowanie na Mistera Publiczności Gay Poland 2017 r wszyscy kandydaci na stronie Gay Poland.

Pinksixty News wiadomości LGBT

Ponad 200 osób uczestniczyło w zeszły czwartek z okazji podniesienie flagi tęczowej na placu ratusza w Filadelfii, dodatkowo jest inna tęczowa flaga dodano dwa kolory brązowy i czarny. (PGN)

Pierwszy klip pojawił się do nadchodzącego filmu, z udziałem Matt Bomer jako transpciowa kobieta. Został skrytykowany że jak może zagrać role mężczyzna, a nie aktorka transpłciowa. Ale też Eddie Redmayne, Jeffrey Tambor, Jared Leto czy Andrew Garfield też zostali skrytykowani za role transpłciowych w przeszłości, zatrudnia mężczyzn, a nie chce się zatrudniać prawdziwy transpłciowy aktorek. (PinkNews)

Czeczeńscy dwóch homoseksualistów opowiadają o torturach i przemocy z powodu kim są.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news Ploty
20:28, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

JakubDawid13151024x683

Jakub Kwieciński i Dawid Mycek wzięli ślub w Portugalii, tylko 20 najbliższych przyjaciół i członków rodziny wzięli w uroczystości ślubnej. Wielu też nie mogli jak dziadkowie którzy z powodu swojego wieku, nie mogli tak daleko podróżować podróż trwa 9 godzin samolotem.

Dla Gay Star News, Jakub powiedział: „Cała ceremonia była wspaniała, ale najbardziej emocjonalnym momentem było dla nas, kiedy powiedzieliśmy 'Tak'." Dodał „Była nasza najbliższa rodzina i przyjaciele i prawie wszyscy mieli łzy w oczach szczęścia".

"Kiedy spojrzałem na nich, było naprawdę wzruszające - zobaczyć wszystkich najważniejszych osób w naszym życiu dzielą tą chwile z nami".

„Możemy wziąć ślub za granicą, ale to nie o to chodzi nam ... Nasze małżeństwo nie będzie uznawane przez Polskę, więc zgodnie z prawem jesteśmy dwoma obcymi dla siebie." "To naprawdę smutne i musi wreszcie zmienić".

Będzie zmiana nazwiska? Jakub: Pewnie będą dwuczłonowe, czyli: Jakub i Dawid Mycek-Kwiecińscy. To przypieczętowanie tego, że będziemy po ślubie.

Jakub: Powiem nawet, że zupełnie zwątpiliśmy. Uznaliśmy, że tylko podpiszemy szereg umów cywilno-prawnych i zrobimy uroczystość w Sandomierzu, gdzie zaczął się nasz związek. Mieliśmy już datę, wstępnie zarezerwowaną salę. Jednak nasza znajoma, która mieszkała w Portugalii, napisała odwołanie do tamtejszego urzędu stanu cywilnego – bo wiedziała, że kierownik może w wyjątkowych sytuacjach zrezygnować z wymogu niektórych dokumentów. W odwołaniu wysłaliśmy też szereg artykułów na nasz temat z prasy polskiej i zagranicznej, żeby pokazać skalę homofobii panującej w Polsce. Byli strasznie zszokowani, że takie rzeczy mogą się dziać w państwie należącym do UE. Że można kogoś zwyzywać, obrażać i grozić niemal bezkarnie. Co jest najfajniejszą i najbardziej przewrotną historią tutaj, to że tak naprawdę właśnie dzięki naszym hejterom zawdzięczamy to, że możemy wziąć ślub.

Czym będzie charakteryzować się wasze wesele? Będzie na nim jakiś polski akcent? Jakub: Obaj kochamy swoją ojczyznę, ale z racji tego, że ojczyzna olała nas i nasze prawa, nie planujemy specjalnie zaznaczać, że to „polska uroczystość". Nie. To przede wszystkim uroczystość dwóch zakochanych w sobie facetów. Po ceremonii w Portugalii chcemy podpisać w Polsce szereg umów cywilno-prawnych, który chociaż częściowo wpasują ten nasz ślub w polski system i dopiero wtedy zorganizujemy wielkie huczne wesele – zobaczymy, czy nam się to uda.

19113697_1011126485690083_8371649421256592096_n

Jednak w świetle polskiego prawa ten ślub nie będzie brany pod uwagę? Jakub: Cholernie to nam przeszkadza, to jest upokarzające i skandaliczne, że musimy wyjeżdżać z kraju, żeby wziąć ślub, a do tego minister sprawiedliwości straszy nas prokuraturą. W tym wszystkim chodzi przede wszystkim o godność. Płacimy te same podatki, co wszyscy inni, jesteśmy porządnymi obywatelami, ale nie czujemy się bezpiecznie we własnym kraju. Prawda jest taka, że ceremonię w Portugalii robimy głównie dla siebie. Może to zabrzmi banalnie, ale jesteśmy dwójką romantyków, którzy uznali, że chcą przeżyć taką uroczystość. Na Polsce świat się nie kończy. Dużo podróżujemy i są normalniejsze kraje, w których ten ślub będzie respektowany – i to jest fajne. Mamy nadzieję, że w Polsce kiedyś przyjdą lepsze czasy i lepsi ludzie, a ciemna strona mocy przestanie rządzić. (...) - Vice.com

zdjęcia Magdalena Sobieska

Tagi: love
11:42, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Leo_Varadkarlukrblog_1

Leo Varadkar kiedy został wybrany jako przewodzący partii Fine Gael, największej partii w Irlandii. On będzie też pierwszym gejem premierem Irlandii, a jeszcze najmłodszy ma 38 lat, jeszcze pochodzi z rodziny emigrantów, jego ojciec jest Hindusem i imigrantem, a matka jest Irlandką.

Varadkar będzie czwartym w historii premierem na świecie, który jest ujawniony homoseksualistą, a drugi który nadal rządzi premiera Luksemburga Xavier Bettel.

Jest członkiem rządzącej partii irlandzkiej Fine Gael, partia centroprawicowa, Varadkar jest obecnie ministrem opieki społecznej. Po raz pierwszy został wybrany do parlamentu w wieku 27 lat i był wcześniej ministrem zdrowia, kiedy publicznie ujawnił się jest gejem podczas kampanii na rzecz równości małżeńskiej w roku 2015. Jest od dwóch lat związku z Matthew Barrett, tak jak Varadkar jest lekarzem.

Uchwalenie równości małżeńskiej w takim jaki był ultrakonserwatywny katolickim kraju, zalegalizowano stosunki homoseksualne dopiero 1993 roku, a rozwody w 1995 roku.

Były premier Irlandii Enday Kenny był premierem od marca 2011 roku. W tym czasie między innymi Irlandia wyszła na prostą po kryzysie finansowym. W 2015 roku premier - pomimo że jest praktykującym katolikiem - doprowadził też do zwycięskiego referendum w sprawie zalegalizowania małżeństw homoseksualnych. Rząd wspierał kampanie jak większość partie w Irlandii mówi tak równości małżeńskiej. (TVN24)

Sama Irlandia zmiany mimo większość nadal są katolikami 78 proc, to Irlandia jest czołówce tolerancji 87 proc popiera równe prawa dla osób LGBT, a w Unijna ogólna to tylko 71 proc.

82 proc Irlandczyków nie widzi nic złego w relacja homoseksualny, Polska, u nas według badania Pew Research Center 48% Polaków uznaje homoseksualizm za coś moralnie złego. Mimo też o nie wiele więcej niż Irlandii 87% badanych w Polsce zadeklarowało się jako katolicy. Irlandczycy nawet nie ma problemu związkom z innej rasy 78 proc.

Varadkar jest politykiem zalicza się to taki jak premier Kanady Justin Trudeau czy ostatnio Francji prezydent Emmanuel Macron którzy reprezentują nowe pokolenie zmiany w polityce Zachodniej, gdzie otwartość, tolerancja, różnorodność stoją ci politycy w opozycji przeciwko miedzy innymi polityków którzy chcą dzielić obywateli i odbierać im prawa przez taki jak m.in. Donald Trump, Władimira Putina czy Jarosław Kaczyński.

Po prostu gratulacje dla Leo Varadkar i całej Irlandii zmianom przeszli. Dziś potrzebujemy taki liderów polityczny którzy łączą, a nie dzielą obywateli.

Ale pomimo postępów w Irlandii i inny krajach świat nadal jest świadkami okrucieństwa i przemocy wobec osób LGBTQ w miejscach takich jak Czeczenia, Indonezji, Rosja, Uganda czy Polska. Przez to walka nadal trwa nadal i też samej Irlandii po jeszcze dużo zmian trzeba miedzy innymi homofobią w szkole. 

irlandia

W swoim pierwszym przemówieniu jako premier, Leo Varadkar mówi, o tym jak pierwszy raz został posłem 10 lat temu. Też chwalił premiera Enda Kenny, miedzy za głosowania referendum wsparcie w 2015 roku, dotyczące równości małżeństw mówi, że dzięki jemu stał się równoprawnym obywatelem Irlandii.

Tagi: LGBT news
11:42, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

ro22

Biedroń został zapytany, czy mając w planach start w wyborach samorządowych w 2018 roku, nie obawia się mówić, że należy przyjmować uchodźców.

- Nie, bo Słupsk to miasto, które tworzą uchodźcy. Przecież my tu wszyscy skądś przyjechaliśmy - odparł prezydent, podkreślając, że w Słupsku została już tylko "garstka autochtonów, Niemców, którzy tworzyli to miasto przez kilkaset lat". 

- Dzisiaj mieszkają tutaj Polacy, którzy przybyli, ludzie z ogromnej części Europy, nie tylko przecież z obecnego terytorium Polski, i tutaj szukali swojego schronienia, nowej szansy na życie - mówił Biedroń.

Jak dodał, Słupsk jest "pięknym symbolem", dlatego należy zapraszać "tych, którzy uciekają przed bombami, szukają szansy na nowe życie".

- W Polsce nie zginęła ani jedna osoba w wyniku zamachu terrorystycznego. Większym zagrożeniem jest na przykład przemoc domowa i nad tym politycy powinni debatować, a nie straszyć Polaków uchodźcami - przekonywał.

- Statystycznie więcej osób ginie w wypadkach w Słupsku niż w Wielkiej Brytanii czy we Francji w zamachach - zaznaczył Biedroń.

Jak mówił, w Polsce co roku umiera około 380 tysięcy ludzi, z czego 177 tysięcy osób - z powodu chorób krążenia. W wypadkach w 2015 roku zginęły 2904 osoby, a samobójstwo popełniło 6165 osób. Podkreślił, że są to realne problemy, nad którymi należy się pochylić. - Nie dajmy się ogłupić, naprawdę - zaapelował prezydent Słupska.

Jak podkreślił, "potrzebna jest pewna odpowiedzialność za ten kraj". - Łatwo jest coś zniszczyć, trudniej jest zbudować. Mam takie wrażenie, że rząd PiS bardziej koncentruje się na niszczeniu, a nie na budowaniu, bo to jest po prostu trudniejsze - ocenił. (...) - TVN24.

Tagi: news
11:42, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

adam-lambert-evan-rachel-wood-attend-buzzfeed-queer-prom12

BuzzFeed zorganizował bal maturalny dla młodzieży LGBT, którzy są odrzucani przez swoje szkoły. Gościli specjalni goście takie jak Adam Lambert, Evan Rachel Wood i Daniel Franzese.

Też gwiazdy opowiadają o swoi doświadczenia z balów miedzy innymi Perez Hilton, Evan Rachel Wood, Daniel Franzese, Margaret Cho.

Tagi: LGBT
11:41, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Boskie Ciało, Diabelskie Nasienie ❤️�������� Pamiętajcie by w dzień święty się lenić ������ [eng] God's body, Devil's seed ❤️��������

Post udostępniony przez KaDo (@kadotv)

Rozłąka u KaDo

Piotr i Paweł ich relacja z parady równości

Tom Daley na tygodniu mody w Londynie

Davey Wavey nowy film dotyczące facetach "misiów"

The Sassy Scoop - lista 10 najważniejsze rzeczy na camping

Dwie mamy - Team2Moms pokazują swoje życie jak karmią, czy ich córka jej bracia.

Tagi: Ploty
11:39, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
środa, 14 czerwca 2017

Aktorka Molly Shannon która w ostatnich występuje w filmach gra rodzica dziecka LGBT, wyznaje jest to głęboko osobisty powód jej wyboru rolach takich.

Mówi że jej ojciec był gejem. „Siedzieliśmy na basenie w Four Seasons, i powiedziałam 'Czy kiedykolwiek myślał, że może być gejem?' On powiedział: Z całą pewnością. A potem pojechaliśmy do Ohio i rozmawiali o tym przez następnych 72 godzin„.

Nie dlatego, że nie miała kilka wskazówek, zanim on to potwierdził. „Kiedy poszłam do szkoły teatralnej, chciał wysłać mu zdjęcia Judy Garland." Wcześniej w tym roku zdobyła nagrodę Independent Spirit Award dla najlepszej aktorki drugoplanowej za rolę w Other People.

W tym filmie zagrała kobietę umierającą na raka, którego syn gej wraca do domu, aby pomóc opiece nad nią. „To było całe moje dzieciństwo. Całe moje życie. Byłam dzieckiem kogoś, kto musiał zachować tę tajemnicę. Więc co można zrobić, aby pozwolić opowiedzieć, wszystkie te historie jest najważniejszą rzeczą dla mnie.” (The Advocate)

Pinksixty News wiadomości LGBT

Jurek Owsiak skomentował zarzuty stawiane przez Mariusza Błaszczaka ws. Przystanku Woodstock. - Pan minister powiedział coś na temat, na który nic nie wiedział. Może zamiast "Róbta co chceta" oglądał Ulicę Sezamkową - powiedział Owsiak.

Nacjonaliści Ukraińscy protestowali przeciwko festiwalu LGBT

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news
18:25, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Pożar wybuchł przy Latimer Road w Londynie ok. 1.00 w nocy, z nieznanych na razie przyczyn. Ogniem został objęty prawie cały 24-piętrowy budynek, w którym mieszkało kilkaset osób. Policja podała, że 12 osób zginęło. Tragiczny bilans może wzrosnąć, bo wiele osób jest w stanie krytycznym. Ranne są 74 osoby, wcześniej była mowa o 50.

Oficjalnie tego nie wiadomo. Budynek niedawno przeszedł remont. Jednak mieszkańcy ostrzegali, że zaniedbano ochronę przeciwpożarową.

"To przerażająca myśl, ale (...) tylko katastrofa wyciągnie na światło dzienne niekompetencje i nieudolność KCTMO, Organizacji Zarządzania Mieszkaniami w Kensigton and Chelsea, i zaprowadzi koniec groźnym warunkom życia i zaniedbaniom w zakresie stosowania prawa odnośnie zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców. (…) Doszliśmy do wniosku, że tylko tragedia z ofiarami śmiertelnymi przyciągnie zewnętrzne kontrole, które ujawnią fatalny poziom zarządzania w tej niefunkcjonującej organizacji" - pisali członkowie Grupy Działania Grenfell w listopadzie 2016 roku. (Gazeta.pl)

Muzułmańscy mieszkańcy wieżowca w Londynie odegrali dużą rolę w ewakuacji budynku - podają brytyjskie media. Wszystko dlatego, że nie spali już ze względu na obchodzenie ramadanu. (Gazeta.pl)
 

Wśród ofiar mogli być też para gejów ale cud żyją. Jules mimo stracił praktycznie wszystko, co posiadał w pożarze Grenfell - ale mógł stracić dużo więcej. Gdyby nie szczęśliwa seria zdarzeń, jego chłopak Jules Ng Lee Stewart, mogły być ofiarą.

Przemawiając dla PinkNews Jules, wyjaśnił: „Nie było mnie w Crawley byłem w pracy". Jego chłopak był na mieście miał urodziny i gdyby był w mieszkaniu i wrócił wcześniej mógł zginąć. Para, która są razem sześć miesięcy, przenieśli się do Grenfell mniej niż dwa tygodnie temu.

Aktualizacja Policja podała, że 17 osób zginęło w pożarze londyńskiego wieżowca Grenfell Tower. Wcześniej była mowa o 12. Ale tragiczny bilans może jeszcze wzrosnąć. Nie wiadomo jeszcze, ile ciał ratownicy wydobędą ze spalonych mieszkań.

Liczba ta może jeszcze wzrosnąć. Z blisko 80 osób, które po pożarze trafiły do szpitali, 17 jest w stanie krytycznym. Ekipy ratunkowe wejdą do budynku w poszukiwaniu ciał. Nie spodziewają się odnaleźć żywych. Będą działać w bardzo trudnych warunkach. Inżynierowie już pracują nad umocnieniem konstrukcji naruszonej przez pożar. Przeszukanie wieżowca może trwać tygodniami - pisze "The Guardian". (Gazeta.pl)

Jak podają brytyjskie media, Adele pojawiła się w pobliżu Grenfell Tower w środę późnym wieczorem. BBC pisze, że 29-letnia gwiazda muzyki pop odwiedziła miejsce wielkiego pożaru i spotkała małą grupę fanów. (TVN24)

Tagi: news
17:30, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

rob

Raper nowojorski Cazwell powraca z nowym klipem „Loose”, jego pierwszy singiel z jego nowej wytwórni Snow Cone. Cazwell i jego tancerzy kostiumy zaprojektowane zostały przez Hoza Rodriguz.

Tagi: muzyka
10:20, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

MitchandJake6768x576

„Tu i teraz” Nowa TV – W Polsce adopcja dzieci przez pary homoseksualne jest nielegalna. Niektórzy decydują się więc na działanie na granicy prawa i próbują zaadoptować dziecko w pojedynkę. O tym, czy takie działanie przynosi więcej szkody czy pożytku rozmawiały w Nowa TV publicystka katolicka Małgorzata Terlikowska, psycholog dziecięcy Agnieszka Robak oraz Marta Konarzewska, feministka, publicystka.

Oświadczenie Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego w sprawie związków i rodzicielstwa osób homoseksualnych i biseksualnych. To dla nas wszystkich niezwykle ważny dokument. Ekspercka organizacja zabiera głos w kwestii tęczowych rodzin, co - mamy nadzieję - będzie ważnym krokiem na drodze do pokonania panujących niestety w Polsce stereotypów i uprzedzeń.

Według nowy badań geje tatusiowe są lepszymi rodzicami niż hetero. Geje rodzice bardziej angażują się w życie swoi dzieci, niż heterycy, mówią badania Rutgers University od Andrewa Lelanda.

tumblr_inline_ori7zaBSPI1tsitpw_540

Rodzice! Widzicie te wszystkie osoby, które się tu zgromadziły? Jest ich dużo! Prawda? … Te wszystkie osoby mają rodziców. Tak! Dzieci LGBT mają rodziców! Te dzieci potrzebują nas. Tak jak potrzebowały, kiedy były małe. Tak jak potrzebowały, kiedy dorastały. Tak potrzebują nas – rodziców teraz, kiedy się wyautowały.

Będzie się źle działo z prawami człowieka, dopóki my, rodzice nie przerwiemy tego. Naszą powinnością jest stanąć u boku naszych tęczowych dzieci i głośno powiedzieć: Nie! Nie zgadzam się na dzielenie ludzi na lepszych i gorszych tylko dlatego, że są innej orientacji, mają inną tożsamość płciową, mają inny kolor skóry czy też są niepełnosprawne! Są tak samo jak wszyscy inni ludźmi, którzy mają pełne prawa. I których pod żadnym pozorem nie wolno ograniczać!

Rodzice, jest nas dużo. Ale tutaj tego nie widać! Wyjdźcie z domów i stańcie u boku swoich dzieci!

Te dwa miliony dzieci LGBT mają 4 miliony rodziców. To nie jest sprawa marginalna. To kilka milionów ludzi. Tak. Odmienna orientacja seksualna naszych dzieci dotyczy dużej części społeczeństwa. Przestańmy się oszukiwać i mówić, że ich nie ma. Oni byli, są i będą!

Stańmy ramię w ramię z naszymi dziećmi i wykrzyczmy głośno:

Prawa człowieka prawami osób LGBT! Prawami naszych dzieci!

Kto nas, rodziców zatrzyma w walce o ich prawa? Tutaj, na Paradzie Równości jest niewielka grupa rodziców, która się odważyła i stanęła z dziećmi w tym pochodzie. Przychodzimy od kilku lat i będziemy przychodzić. Nasza grupa rośnie z roku na rok. Bo tak właśnie możemy wesprzeć dzieci pokazując światu, że są nasze. Że jesteśmy z nich dumni! Że są wartościowymi dla społeczeństwa ludźmi. Że nie muszą się wstydzić tego, jak je ukształtowała natura.

Natura stworzyła każdego z nas, każde nasze dziecko jako istotę niepowtarzalną. Każdemu naszemu dziecku nadała cechy, które tworzą tę wyjątkowość.

Naszą postawą, otwartością, stańmy otwarcie przeciw agresji, homofobii i wszelkim innym formom nierówności społecznych. Rodzice przybywajcie! Niech nas będzie coraz więcej!

Rodzice, tu i teraz mówię za nas – wszystkich rodziców do wszystkich naszych dzieci: Kocham Cię, moje dziecko takim, jakim jesteś!

Danuta Zarzeczna

Źródło KPH

Tagi: kph LGBT
10:20, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

lgbt_health_needs25744

Poradnik „ABC zdrowia osób LGBTI” to kolejny powód, dla którego warto śledzić stronę Kampanii Przeciw Homofobii. Czym jest „ABC zdrowia osób LGBTI”? To seria artykułów, w których w prosty i przystępny sposób opiszemy wybrane zagadnienia dotyczące zdrowia osób LGBTI. Tematem pierwszego tekstu jest wirusowe zapalenia wątroby typu A – poważna choroba, której można zapobiec podejmując odpowiednia działania profilaktyczne. Kolejny artykuł już w lipcu. 

Czym jest WZW A?

Wirusowe zapalenie wątroby typu A potocznie nazywane „żółtaczką pokarmową” jest chorobą o ostrym przebiegu, szczególnie u osób dorosłych. Do objawów tej choroby należą objawy grypopodobne (w pierwszym okresie) oraz objawy ze strony układu pokarmowego (zaburzenia dyspeptyczne): odbijanie, zgaga, nudności, wzdęcia, uczucie wczesnej sytości, ciemny mocz, jak również żółtaczka (czyli zażółcenie skóry, białkówki oczu czy błon śluzowych). Choroba ma z reguły nagły początek i ciężki przebieg, wymagający hospitalizacji. Niektórzy ludzie w ogóle nie odczuwają symptomów zakażenia, a inni cierpią z powodu poważnych uszkodzeń wątroby.

Jak i kiedy można się zakazić?

Choroba przenosi się głównie drogą fekalno – oralną. Wśród mężczyzn współżyjących z mężczyznami WZW A może przenosić się w wyniku kontaktów seksualnych (nie tylko analnych), w tym przez bezpośredni kontakt oralno–analny, jak i poprzez kontakt oralny z częściami ciała oraz powierzchniami, na których znajduje się wirus. Do przekazania wirusa najczęściej dochodzi na 14–21 dni przed i ok. 7 dni po wystąpieniu objawów choroby.

Jak sprawdzić czy jest się zakażonym?

Powszechnie dostępne badania pozwalają na potwierdzenie zakażenia od momentu pojawienia się objawów choroby.

Jak się zabezpieczyć?

Głównym sposobem zabezpieczenia się przed zakażeniem WZW A jest szczepienie ochronne.

Więcej informacji dotyczących zaleceń europejskich, w tym dotyczących WorldPride w Madrycie można znaleźć na stronie ECDC, lub na NIZP-PZH (przygotowane we współpracy z KPH).

Tagi: kph zdrowie
10:19, lukeblog
Link Dodaj komentarz »