Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
niedziela, 10 grudnia 2017

Po 150 latach konflikt nadal trwa. Z jednej strony – biała Ameryka, która doprowadziła Trumpa do prezydentury, na tle rasistowskich sloganów deklaruje swoje przywiązanie do czczenia pamięci przodków - Konfederatów. Z drugiej strony – Afroamerykanie twierdzący, że wspomnienia Konfederacji i jej walki o utrzymanie niewolnictwa – we współczesnym świecie nie mają racji bytu.

Tagi: dokument
21:48, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Post udostępniony przez Secret World (@gay.foreverlove)

Tagi: foto
12:22, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tt13

W klipie Jakuba i Dawida, wystąpili miedzy innymi Paweł i Piotr chłopcy zaręczają się. ;) 

Tagi: love
12:22, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Jacek Poniedziałek piszę: Szczepan Twardoch mówi jak jest:

1. Kiedyś nie było Polaków.

2. Ani Polski.

3. Polacy nie żyją na ziemiach polskich od zawsze.

4. Ten globus z "Ucha prezesa" to tylko taki żart.

5. Kiedy na ziemie polskie przybyły plemiona słowiańskie, dokładnie nie wiadomo, ale zapewne około VI wieku naszej ery. Przed plemionami słowiańskimi, które później złożyły się na Polaków (ale też być może na Chorwatów, bo nie jest to wykluczone, że zanim przenieśli się w milsze regiony, jacyś przodkowie dzisiejszych Chorwatów mogli zamieszkiwać w dzisiejszej Małopolsce), na ziemiach polskich żyły inne ludy, między innymi Germanie. I inni. Ale serio, Germanie też.

6. Języki słowiańskie, w tym polski, zapożyczyły bardzo dużo z języków germańskich. Na przykład takie słowa jak barwa, bieda, berło, broń, beczka, cerkiew, dół, duma, dług, deska, dziarski, głaz, gospodarz, gotowy, gęś, jedwab, karzeł, kłaść, klej, król, kot, kocioł, krzepki, kula, kupić, kuchnia, ksiądz, lek, lichwa, lew, miecz, mleko, mięta, most - i może wystarczy ta część alfabetu i ograniczenie się do zapożyczeń najstarszych, jeszcze z gockiego.

7. Jakby tego było mało, duża część terminologii religijnej w językach słowiańskich jest pochodzenia irańskiego. Takie słowa jak "bóg", "święty", "niebo". Organizatorzy Marszu Niepodległości powinni się zastanowić, czy ów Bóg, którego chcą, to nie jest aby trochę ciapate słowo. Skoro irańskie.

8. Mieszko I albo Bolesław Chrobry nie nazywali samych siebie Piastami.

9. Nie ma pewności, jakiego byli pochodzenia. Genetycznie prawdopodobnie należeli do zachodnioeuropejskiej haplogrupy R1b, z czego niewiele w sumie wynika.

10. Co to jest haplogrupa R1b, to możecie sobie sprawdzić, husarze, sami, ale po co, nie trapcie sobie pięknych główek, skoro to i tak antypolskie kłamstwo.

11. Według Długosza Kazimierz Wielki miał żydowską kochankę.

12. Polska, a konkretnie Królestwo Polskie, czasem najeżdżało inne okoliczne kraje, prowadząc wojny zaczepne, jak każdy inny kraj w Europie.

13. Wojny przez Polskę przegrane nie dowodzą moralnej wyższości ani niższości Polaków, a jedynie tego, że akurat okazali się słabsi.

14. Wojny przez Polskę wygrane nie dowodzą moralnej wyższości ani niższości Polaków, a jedynie tego, że akurat okazali się silniejsi.

15. Stefan Batory nie mówił po polsku.

16. Rozbiorom Polski nie są winne złe Prusy, Rosja i Austria, które jak każdy kraj na świecie po prostu dbały o swoje interesy, lecz ówczesna polska klasa polityczna, która w XVIII wieku doprowadziła do praktycznego kolapsu państwa.

17. Wszystkie polskie powstania w okresie zaborów poniosły sromotne klęski.

18. Śląsk nigdy nie był pod żadnym zaborem, wszelkich praw doń zrzekł się jeszcze w XIV wieku Kazimierz Wielki. Albo jego żydowska kochanka.

19. W 1918 Polacy nie wywalczyli sobie niepodległości, a jedynie zagospodarowali pustkę, powstałą po jednoczesnym zawaleniu się Rosji, Austrii i Niemiec. Obronili za to tę niepodległość w roku 1920, ale to akurat nie jest antypolskie kłamstwo.

20. Polska wbrew własnej propagandzie o zwartych i gotowych, wbrew przechwałkom, że nie odda ani guzika od płaszcza, we wrześniu 1939 sromotnie przegrała wojnę w trzy tygodnie.

21. Powstanie warszawskie też było klęską. Kompletną i absolutną. Trudno wyobrazić sobie większą klęskę, niż taką, po której następują rzezie jak ta na Woli i kompletne, fizyczne zniszczenie stolicy walczącego narodu.

22. Żołnierze wyklęci militarnie rzecz biorąc byli tym, co po klęsce zostaje, czyli kryjącymi się po lasach niedobitkami, którzy ani na chwilę nie zagrozili tzw. władzy ludowej.

23. Polacy nie wygrali II wojny światowej. Wkład Polaków w pokonanie hitlerowskich Niemiec był symboliczny. W początkach 1945 roku PSZ na Zachodzie i LWP łącznie nie liczyły nawet pięciuset tysięcy żołnierzy, w obliczu ośmiu milionów żołnierzy niemieckich czy jedenastomilionowej Armii Czerwonej. Hitlerowskie Niemcy pokonała demograficzny potencjał Związku Radzieckiego i amerykański przemysł, Polacy nikomu do tego nie byli potrzebni.

24. Czytając wojenne wspomnienia żydowskich obywateli II RP, można dojść do wniosku, że nieliczni Polacy pomagali Żydom, mimo grożących im za to kar, większość pozostawała obojętna, wielu zaś Żydów radośnie prześladowało, najczęściej z pobudek materialnych.

25. Wielu Polaków popierało rząd PKWN w 1945 roku. Było ich o wiele, wiele więcej niż żołnierzy wyklętych.

26. Polscy komuniści nie przestawali być Polakami, podobnie jak polscy socjaliści, faszyści czy liberałowie.

27. Po 1945 roku w Polsce były obozy koncentracyjne i były one polskie tak samo, jak polskie były i są Wrocław, Szczecin, MDM, gierkówka i Centralna Magistrala Kolejowa.

28. PRL nie był państwem suwerennym, ale Polska w XVIII wieku, Księstwo Warszawskie, czy Królestwo Polskie z lat 1815-1831 też nie były, co nie przeszkadza uznawać je za różne formy polskiej państwowości.

29. Polska jest zwykłym, drugorzędnym, europejskim krajem. Polski wkład w kulturę europejską jest trzeciorzędny, gdzieś w okolicach ważności wkładu, nie wiem, Finlandii.

30. I nie jest to efekt spisku antypolskich sił, tak po prostu jest.

I tu pozdrawiam wszystkich wesoło.

Tagi: news
12:21, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Trey Pearson - Zdjęcie: Megan Leigh Barnard

Trey Pearson chrześcijański piosenkarz który ujawnił się, zaczął żyć w prawdzie i byciem sobą. Wywiad dla Metro Weekly o swoim bólu wielu mają go problem zaakceptować nawet bojkotują tylko że jest gejem. Nowym klipie swoim love is love, pokazać że bycie osobą LGBT jest wszystko ok.

Dorastaniu konserwatywnym miasteczku, o wstydzie bycia sobą, o swoim małżeństwie kobietą, o Biblii, że nadal jest wierzący. O swojej starszej siostrze która była zwolenniczką praw LGBT, przed tym kiedy powiedział że jest gejem. O swoi dzieciach które które też spotykają jego znajomi LGBT, nawet syn jego bawi się chłopcem dwóch mam.

Katedra Hope

Pastorka Jacqui Lewis z kościoła Middle Church, przemawiała przed Sądem Najwyższym USA sprzeciwia się cukiernikowi który odmówił parze gejom zrobienie tortu na ślub, z powodu religijny. Pastorka decyzja sądu musi być jedna za parą gejów, gdy ten cukiernik będzie miał prawo odmawiać, później będą mieć inni prawa jak zakład pogrzebowy odmówi pogrzebu muzułmaninowi, czy żydom odmówi w salonie manicure.

W religii, którą znam, nasz Pan mówi, że każde ciało jest niesamowite i pokorne oraz cudownie wykonane na podobieństwo Boga. Każde ciało. Czarny ciała, kobiet ciała, ciała gejów i lesbijek, ciała imigrantów, nawet hetero ciała.

Otwarte! - 2. niedziela w Adwencie - Obyś rozdarł niebiosa i zstąpił, oby przed tobą zatrzęsły się góry. (Iz 64,1)

Kościół św Stanisława Kostki w St. Louis

Sunshine Cathedral

Metropolitan Community Church Cathedral SunCoast, Floryda

Metropolitan Community Church Boston

Metropolitan Community Church

Papież: grzech postarza człowieka

To czas, który jest nam dany, aby przyjąć Pana, potwierdzić pragnienie Boga oraz aby spojrzeć w przyszłość i przygotować się na powrót Chrystusa. Do rozpoczynającego się Adwentu Franciszek nawiązał w rozważaniu poprzedzającym południową modlitwę Anioł Pański. Nawiązując do niedzielnej Ewangelii przypomniał Jezusowe wezwanie do uważnego czuwania, abyśmy byli gotowi w chwili Jego powrotu. Uważnie żyje ten, kto w zgiełku świata nie daje się owładnąć rozproszeniu czy powierzchowności, ale świadomie troszczy się o innych.

„Moja myśl biegnie teraz do Jerozolimy. W związku z tym nie mogę taić mojego głębokiego zaniepokojenia sytuacją, która zaistniała w ostatnich dniach. Zanoszę zarazem usilny apel, aby wszyscy zabiegali o poszanowanie status quo tego miasta, zgodnie z rezolucjami ONZ. Jerozolima jest miastem wyjątkowym, świętym zarówno dla żydów, chrześcijan, jak i muzułmanów, którzy czczą w niej święte miejsca swych religii. Ma ona szczególne powołanie do pokoju. Modlę się do Pana, aby ta jej tożsamość została zachowana i umocniona dla dobra Ziemi Świętej, Bliskiego Wschodu i całego świata.

Tagi: religia
12:21, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Reaching Out - wierzący LGBT - Donald Lawrence napisał o swojej wierze i bycia osobą homoseksualną oraz byciem pozytywny. 24 maja tego roku zdiagnozowano u niego HIV. 1 grudnia był Światowy Dzień Walki z AIDS, dzień, w którym opłakujemy życie osób straconych na AIDS i pamiętamy o tych, którzy wciąż cierpią na całym świecie z powodu tej strasznej choroby. 

W tym roku zmagał się z pójściem do kościoła. Nawet w większości kościołów pro LGBT moje piętno i ogólne milczenie wokół HIV sprawiło, że poczuł się opuszczony.

Wraz z rozwojem nowych zakażeń wirusem HIV (szczególnie w społecznościach innej rasy niż białej), Kościół nie może zignorować faktu, że ta choroba wciąż istnieje. Nie możemy zaprzeczyć, że nienawiść Kościoła do osób LGBT często prowadzi do nienawiści do samego siebie, co zwiększa ryzyko zakażenia HIV. Kościół ma na rękach krew zakażony HIV, piszę Donald.

Mówi że jako wychodzi jako HIV+, aby powiedzieć, że musimy zacząć mówić o tym, jak traktujemy chorych w Kościele i musimy zacząć oferować nasze zasoby, aby szerzyć wiedzę i zakończyć chorobę.

sobota, 09 grudnia 2017

6 grudnia 1917 roku Finlandia uwolniła się spod rosyjskiej kurateli i ogłosiła niepodległość. W ciągu 100 lat ta młoda republika szybko nauczyła się iść do przodu, nie bać się eksperymentować i stworzyła u siebie model społeczny, który wiele krajów europejskich chciałoby dziś naśladować. Jak oni to robią?

Czy wiecie, że Angry Birds i Clash of Clans powstały w Finlandii? Ten mały kraj wyprodukował do tej pory więcej udanych gier niż jakikolwiek inny kraj na świecie. Od czasu upadku sławnego fińskiego giganta – Nokii – rząd stara się ożywić krajową gospodarkę opierając się na innowacjach, start-upach i proaktywnej polityce inwestycyjnej.

Fiński pragmatyzm znowu się sprawdził! Podczas gdy bezwarunkowy dochód podstawowy był od dziesięcioleci przedmiotem debat w wielu krajach europejskich, Finlandia postanowiła zakasać rękawy i wypróbować go na własnej skórze. Od 1 stycznia 2017 roku 2 000 Finów przez 2 lata będzie korzystało z tego finansowego wsparcia ze strony państwa.

Fiński system edukacji uważany jest za jeden z najbardziej udanych na świecie. Finlandia od lat uzyskuje najlepsze wyniki w rankingu PISA (Programme for International Student Assessment) – międzynarodowym badaniu umiejętności uczniów i studentów. Fińscy studenci są również w grupie najbardziej zadowolonych ze swojego systemu nauczania. Dlaczego? Co jest tak wyjątkowego w fińskim systemie edukacji?

Czy Finlandia zrezygnuje ze swojej neutralności i postanowi wstąpić do NATO? Debata na temat przystąpienia do Sojuszu Atlantyckiego trwa w Finlandii od 1991 roku. Kraj ten dobrze wie że Rosja, z którą dzieli go 1340 km granicy i długa historia, jest trudnym i nieprzewidywalnym sąsiadem, którego nie należy ignorować.

W 2015 roku Finlandia przyjęła 32 000 uchodźców. Liczba ta może wydawać się skromna w porównaniu z ilością osób przyjętych przez Niemcy, jednak w przypadku tego niewielkiego kraju (liczącego zaledwie 5,5 miliona mieszkańców) był to to ważny i bezprecedensowy gest.

Tagi: dokument
22:39, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tt12

To nie jest kino familijne, żeby mnie poruszał los pani premier. To jest polityczka i gdyby była niezależna, była naprawdę liderką, to może byśmy jej tak po ludzku kibicowali - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Robert Biedroń, prezydent Słupska. Były poseł Twojego Ruchu komentował zmianę na stanowisku premiera. - Nie ma nadziei dla tego kraju - dodał.

Według Roberta Biedronia, gościa sobotnich "Faktów po Faktach", zmiana na stanowisku premiera "nie ma żadnego znaczenia". - Najważniejsze, że za tym wszystkim siedzi i steruje tym rządem Jarosław Kaczyński. Wszyscy wiemy, że liczy się naczelnik. To nie jest tajemnicą poliszynela, że Jarosław Kaczyński podejmuje dzisiaj wszystkie decyzje. Cała władza jest w rękach Kaczyńskiego. (...) Morawiecki będzie jedną z marionetek w rządzie dusz - komentował prezydent Słupska.

- Pan Morawiecki nie ma żadnego zaplecza partyjnego, ani politycznego. Nic się nie zmieni. Nie ma nadziei dla tego kraju. To jest tylko kosmetyczna zmiana - ocenił Biedroń.

- Weta [ustaw sądowych - przyp. red.] nic nie dały. Prezydent prawdopodobnie podpisze te projekty ustaw. Stał się notariuszem tego rządu, a nie prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej. (...) Bardzo kibicowałem Andrzejowi Dudzie, także ze względów osobistych. Miałem nadzieję, że pójdzie śladem Lecha Kaczyńskiego - dodał prezydent Słupska.

Biedroń ocenił, że zmiana premiera jest "zasłoną dymną" dla zmian w sądownictwie. - To jest taka zasłona dymna. Nie było żadnego powodu, dla którego w tym dniu Beata Szydło powinna zostać zdymisjonowana. To była zasłona, którą wykorzystał Jarosław Kaczyński, żeby odwrócić naszą uwagę. Udało mu się to - ocenił. (...) - TVN24.

Tagi: news
21:24, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

kanada1

Kanadyjski premier Justin Trudeau po raz kolejny „robi historię” – właśnie pojawił się, jako pierwszy premier tego kraju, na okładce magazynu LGBT „Attitude”. W środku - wywiad.

Premier mówi m.in.: „Prawa społeczności LGBT+ to papierek lakmusowy praw człowieka. Społeczność LGBT+ to wręcz symbol walki o te prawa.

Fakt, że tak wiele osób przez tak długi czas było prześladowanych, upokarzanych i zmuszanych do tego, by wstydzić się cechy stanowiącej tak ważną część ich tożsamości i ukrywać tą cechę po to, by wpasować się do społeczeństwa, jest lekcją dla nas wszystkich na temat praw jednostki.”

„Ludzie pytają mnie, czy naprawdę uważam, że to ważne, by pojawić się na Pride (Paradzie Równości). Odpowiadam, że chyba nie zdają sobie sprawy, jak wiele jest jeszcze do zrobienia. Wciąż wychodzą przecież na jaw historie, dzięki którym widzimy, ile uprzedzeń ciągle w nas siedzi. Historie, dzięki którym ludzie hetero zdają sobie sprawę, że ich perspektywa to perspektywa osoby z nieuprawnionymi przywilejami - przywilejami, które bierze się za tak oczywiste, że nawet ich nie zauważamy. A nie wszyscy je mają. Dlatego biorę udział w Paradach.”

28 listopada br. premier Trudeau wystosował na forum kanadyjskiego parlamentu oficjalne przeprosiny w imieniu władz Kanady do społeczności LGBTQ2 za lata prześladowań i nierównego traktowania, które odbywały się w majestacie prawa. (Replika)

Tagi: LGBT media
10:35, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tt11

Ambasador Australii w Francji, Brendan Berne oświadcza się swojemu partnerowi

Gubernator Generalny Peter Cosgrove udzielił Królewskiej zgody na małżeństwa osób tej samej płci, które zostało z powodzeniem przyjęte w parlamencie w czwartek.

Australijski premier Malcolm Turnbull i prokurator generalny George Brandis przekazali ustawę gubernatorowi Generalnemu Peterowi Cosgrove do podpisu. Gubernator generalny reprezentuje królową Elżbietę II, która jest królową Australii i ma szeroki zakres uprawnień, w tym podpisanie się pod ustawami, które uchwalił parlament Australijski. Ten proces znany jest jako Royal Assent. W rzadkich przypadkach projekty ustawy są nie akceptowane przez królową.

Podobnie wielu krajach gubernatorzy królowej brytyjskiej musieli podpisać ustawy równość małżeńskiej, miedzy innymi Kanada, Nowa Zelandia, w Wielkiej Brytanii osobiście królowa podpisała.

Ambasador Australii w Francji, Brendan Berne oświadcza się swojemu partnerowi Thomasowi Marti, 11 lat są razem, oświadczył się w rezydencji ambasady Australii w Paryżu.

tumblr_inline_p0nicm6zHG1tsitpw_540

Miłość nie wyklucza: Na początek eksperyment myślowy: Jak myślicie, w jaki sposób to, że dwóch mężczyzn lub dwie kobiety może się pobrać i wspólnie wychowywać dzieci "niszczy rodzinę"? Co tracą wtedy osoby heteroseksualne? Komu dzieje się krzywda?

Pytamy Was o to, bo już wiemy dlaczego w Polsce nie ma równości małżeńskiej! Ostatni komentarz Biura Analiz Sejmowych - dotyczący co prawda projektu ustawy o związkach partnerskich, ale odwołujący się głównie do instytucji małżeństwa - daje nam odpowiedź: wprowadzenie prawnej ochrony związków i rodzin par tej samej płci zagrozi... rodzinom i związkom par różnej płci. Proste?

W analizie możemy też znaleźć następujące opinie:

1. Małżeństwo nie jest instytucją społeczną. Ma charakter pierwotny i nie podlega zmianom.

2. Formalizacja związków jednopłciowych to destrukcja jednolitego modelu rodziny i opartej na nim edukacji szkolnej i obywatelskiej.

3. Pary osób tej samej płci nigdy nie doczekają się własnego potomstwa. Nie realizują zatem funkcji prokreacyjnej.

4. Twórcy Konstytucji RP przecież świadomie zablokowali „żądania i aspiracje” mniejszości seksualnych. A skoro mieli wtedy legitymację społeczeństwa do podjęcia takiej decyzji, to jest ona jedyna, słuszna i nikogo nie dyskryminuje.

5. Małżeństwa jednopłciowe deprecjonują małżeństwa różnopłciowe. Ustawodawca nie jest niewrażliwy. Dostrzegł już potrzeby osób „preferujących pozostawanie w związkach faktycznych homoseksualnych” i stara się wychodzić naprzeciw ich elementarnym potrzebom.”

Skąd wzięła się analiza, dlaczego powstała i czemu właśnie teraz świetnie pisze Ant Ambroziak na łamach OKO.press: http://bit.ly/2B0R1Jp

Analiza BAS dostępna jest tutaj: http://bit.ly/2BWStKu

Manila Luzon, Peppermint i Alaska Thunderfuck ‘We Three Queens’

Sam Smith - Palace

Sia ‘Candy Cane Lane’

Demi Lovato ‘Tell Me You Love Me’

Louis Tomlinson ‘Miss You’

Jason Derulo ft. French Montana ‘Tip Toe’

Pitbull, Stereotypes ft. E-40 i Abraham Mateo ‘Jungle’

Robbie Williams ‘9 To 5’ Dolly Parton Cover

Martin Garrix i David Guetta feat. Jamie Scott oraz Romy Dya ‘So Far Away’

Camila Cabello ‘Real Friends’

Camila Cabello ‘Never Be The Same’

Kristin Chenoweth i Shoshana Bean - "For Good" śpiewały podczas TrevorLIVE w Los Angeles

Garbage - "Only Happy When It Rains" śpiewały podczas TrevorLIVE w Los Angeles

Million Reasons - Lady Gaga MashUp (Cover by Morgan Reynolds)

Shawn Thomas - Be the One

Tagi: muzyka
10:34, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

kph10

Co mają wspólnego niedźwiedzie na polskich ulicach i geje fryzjerzy? Czy istnieje coś takiego jak gen homoseksualności? W jakim wieku wiadomo czy ktoś jest transpłciowy? Kto jest mężczyzną, a kto kobietą w związku dwóch lesbijek? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w najnowszej publikacji Kampanii Przeciw Homofobii  pt. „Tęcza pod lupą, czyli wszystko co chcecie wiedzieć o LGBT, ale boicie się zapytać”, która od 8 grudnia jest dostępna online. 

Czas rozprawić się z mitami nt. osób LGBT – postanowiły Cecylia Jakubczak i Mirosława Makuchowska z Kampanii Przeciw Homofobii. Efektem tej decyzji jest najnowsza publikacja KPH „Tęcza pod lupą, czyli wszystko, co chcecie wiedzieć o osobach LGBT, ale boicie się zapytać”. Na 90 stronach, w 13 rozdziałach autorki podjęły próbę udzielania odpowiedzi na każde, nawet najtrudniejsze pytanie dotyczące lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych –

Brak wiedzy często prowadzi do uprzedzeń. Mamy nadzieję, że „Tęcza pod lupą” dostarczy czytelnikom i czytelniczkom informacji, których im brakowało, aby lepiej zrozumieć i otworzyć się na osoby LGBT – mówią autorki publikacji.

Prosty język, dużo zdjęć i osobiste historie

Największą zaletą „Tęczy pod lupą” jest prosty język, poczucie humoru oraz duża ilość zdjęć i ilustracji

Zależało nam na tym, aby w przyjaznej dla oka formie zawrzeć jak najwięcej informacji. Przekonane o sile osobistych historii podjęłyśmy decyzję, aby na pytania dotyczące osób LGBT odpowiadały lesbijki, geje, osoby biseksualne i transpłciowe – tłumaczą autorki.

I tak zamiast trudnych formułek i skompilowanych definicji w „Tęczy pod lupą” znajdziemy historię Grzesia i Krzysia, którzy opowiadają o podziale obowiązków w związku dwóch gejów, Tomka wspominającego czasy szkoły podstawowej i swoją pierwszą miłość czy Magdy, która wyjaśnia, dlaczego chodzi na Parady Równości. Do tego w prawie każdym rozdziale znajdziemy poradnik (np. o tym jak się zwracać do osoby transpłciowej), wykresy (np. ten ilustrujący to, jak z pozoru zwykła rozmowa z kolegą w pracy wygląda dla osoby przed coming outem) czy testy (np. tekst na orientację seksualną). Jest też dużo zdjęć, na których zobaczymy m.in. znane osoby LGBT takie jak Anna Grodzka, Elton John czy Judie Foster oraz hetero sojuszników i sojuszniczki – Marylę Rodowicz, Czesława Mozila czy Maffashion.

Dla kogo?

„Tęcza pod lupą” to książka odpowiednia dla tych, którzy o osobach LGBT nie słyszeli nic (jakby nie patrzeć autorki zaczynają pierwszy rozdział od wyjaśnienia tego, co oznacza skrót LGBT). To również  dobre źródło informacji dla rodziców, nauczycieli czy uczniów. Skorzystają z niej także i ci, którzy swoją wiedzę nt. osób LGBT chcą uporządkować. „Tęcza pod lupą” może okazać się przydatna nawet dla samych lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych, którym zależy na rzetelnym źródle informacji o nich samych.

„Tęcza pod lupą” świątecznym prezentem

„Tęcza pod lupą” trafi do sieci 8 grudnia. Będzie ją można pobrać bezpłatnie ze strony www.kph.org.pl. Tego samego dnia Kampania Przeciw Homofobii ruszy na facebooku ze specjalną świąteczną akcją „Zostań tęczowym Mikołajem – podaruj bliskim przewodnik po świecie LGBT”. W ramach akcji KPH wyśle 500 sztuk „Tęczy pod lupą” do osób wskazanych przez uczestników i uczestniczki akcji. A wszystko po to, aby odczarować święta, które dla osób homo- i biseksualnych oraz transpłciowych często bywają trudne z uwagi na brak zrozumienia ze strony bliskich:

Mamy nadzieję, że dzięki „Tęczy pod lupą”, która trafi do wielu domów i pod wiele choinek, tegoroczne święta będą pełne zrozumienia i akceptacji w stosunku do homo- i biseksualnych oraz transpłciowych członków i członkiń rodzin – mówi Mirka Makuchowska.

„Tęcza pod lupą, czyli wszystko co chcecie wiedzieć o LGBT, ale boicie się zapytać”
Autorki: Cecylia Jakubczak, Mirosława Makuchowska i A.Chaber
Wydawca: Kampania Przeciw Homofobii, 2015
Publikacja dostępna bezpłatnie na www.kph.org.pl oraz w limitowanym nakładzie w druku

Tagi: kph
10:34, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

W USA takich przypadków było już co najmniej kilka, w Polsce jakoś nie (ciekawe, dlaczego?)

Otóż, ultrakonserwatywny, 35-letni republikański senator z Oklahomy, Ralph Shortey, został złapany przez policję w motelu - miał uprawiać seks z 17-letnim chłopakiem za pieniądze (chłopak ponoć "zbierał na ferie").

Seks w Oklahomie jest legalny od 16. roku życia, ale prostytucja - od 18. roku życia.

W pokoju "czuć było ostry zapach marijuany", a senator miał na sobie "T.shirt z cytatem z Biblii o tym, że kobiety powinny podporządkować się mężczyznom - z dodatkiem: "Zrób mi kanapkę".

Senator początkowo twierdził, że pomaga wykolejonemu nastolatkowi wrócić na prostą w życiu i po prostu rozmawiają. Potem jednak się poddał, przyznał i zrezygnował z senackiego mandatu

"Będziesz mówił do mnie , a ja będę cię ru...ł jak małego chłopca w twoją chłopięcą cipkę" - pisał senator do chłopaka (jak ujawniła policja).

Senator Shortey ma żonę, swoją "ukochaną jeszcze z czasów liceum", oraz czwórkę dzieci. Jest zwolennikiem "tradycyjnych wartości" i "ochrony rodziny". Zawsze głosował przeciwko wszelkim prawom LGBT - ostatni raz ledwo kilka miesięcy temu, gdy opowiedział się za tym, by firmy w Oklahomie miały prawo dyskryminować klientów ze względu na ich orientację seksualną.

p.s. Pamiętacie naszą niedawną dyskusję o outingu (ujawnieniu czyjejś seksualnej orientacji wbrew woli zainteresowanego/ej)? Niektórzy pisali, że nigdy nie można tego robić; inni, że w wyjątkowych przypadkach (gdy delikwent jest homofobem) - można. My skłaniamy się ku temu drugiemu przypadkowi, ale też podkreślamy, że życie pisze najróżniejsze scenariusze i najrozsądniejsze byłoby chyba podejście "case by case". W tym konkretnym przypadku - senatora wyoutowała policja, bo złamał prawo. Ale może zdaniem niektórych policja nie powinna była podawać do wiadomości płci tej nieletniej osoby, za seks z którą senator płacił? Naszym zdaniem, w kontekście publicznej postawy senatora, dobrze, że podali, że chodziło o chłopaka. (Replika)

Tagi: news
10:33, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
piątek, 08 grudnia 2017

tumblr_inline_p0npf8hA6c1tsitpw_540

Kampania Przeciw Homofobii: Zostań tęczowym Mikołajem – podaruj bliskim przewodnik po świecie LGBT. Święta bywają trudne dla osób LGBT z uwagi na brak zrozumienia ze strony bliskich. Kłopotliwe pytania ze strony mamy, taty lub wujostwa. Krępująca cisza przy wigilijnym stole. Czas to zmienić. I my wiemy jak!

Podaruj bliskim „Tęczę pod lupą” – najnowszą publikację KPH, w której rozprawiamy się z mitami o osobach LGBT. Co mają wspólnego niedźwiedzie na polskich ulicach i geje fryzjerzy? Czy istnieje coś takiego jak gen homoseksualności? W jakim wieku wiadomo czy ktoś jest transpłciowy? Kto jest mężczyzną, a kto kobietą w związku dwóch lesbijek? To niektóre z pytań, na które udzielamy odpowiedzi w „Tęczy pod lupą”.

Do rozdania mamy 500 sztuk. Co trzeba zrobić, aby jeden z egzemplarzy trafił do Twojej mamy, taty, wujka, cioci albo rodzeństwa? Zasada jest prosta – wystarczy, że wypełnisz formularz, a my zajmiemy się resztą, czyli wysyłką publikacji pod wskazany adres.

FORMULARZ: http://bit.ly/2A38ldg Te święta będą wyjątkowe dzięki Wam – tęczowym Mikołajom!

Pinksixty News wiadomości LGBT

Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV

Pierwszy gejowski turniej piłki nożnej w Brazylii. Kraj ten znany jest z macho otaczającej swój sport narodowy jaki jest piłka nożna, ale ten turniej ma na celu pokazać że osoby homoseksualne też grają w piłkę. Osiem drużyn gejowski uczestniczyło w "Champions Ligay" pokazując swoim współobywatelom, że orientacja seksualna nie ma wpływu na marzenia. 

Wayne Herbert podczas TEDxCanberra na temat niesprawności i homoseksualności, jest wielkim obrońcą osób niesprawny i też LGBT, on sam jest podwójnie niesprawny gej.

Umber Ghauri muzułmanka i queer pracuje głównie z osobami innej rasy w społeczności LGBTI, dodatkowo wyznaje że jesteś osobą niesprawną cierpi na Endometrioza.

Poznań Łańcuch Światła

Jackson Bird podczas konwencji TEDx, Jak rozmawiać i słuchać z osobami transpłciowymi. Płeć powinna być co najmniej niezwykłą rzeczą w stosunku do kogoś, ale osoby transpłciowe są nadal zbyt często źle rozumiane. Jackson Bird ma kilka sposobów na przemyślenie problemów związanych z trans. W tej zabawnej, szczerej rozmowie wyjaśnia kilka nieporozumień na temat zaimków, zmian, toalet i innych.

W Nowej Zelandii pierwszy chór LGBT świętuje swoje urodziny 25

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

tumblr_inline_p0m8qaxbrU1tsitpw_540

Jakub i Dawid: "To jest najpiękniejsze zdjęcie jakie powstało podczas nagrywania teledysku. Cała tęczowo-świąteczna rodzina razem: Marek i Jędrzej Idziak-Sępkowscy, Piotr i Paweł, Seweryn Mosz i Łukasz Mosz, vlogerzy Cezary Sobczyński-Bryś i Dariusz Bryś-Sobczyński oraz Piotr Sokołowski i Paweł Dworak, Zandra Ra Ninus i Anna Ninus, Sue Beel, Cecylia Jakubczak, Katarzyna Pieńkowska-Pawlik i Marcin Pawlik oraz Brandon i Adam. Dziękujemy Wam za zaufanie, entuzjazm na planie i za to, że mimo różnić, możemy na siebie wszyscy wzajemnie liczyć. Ogromnie podziękowania także dla reżysera Maćka, którego cierpliwość do nas była niezwykła."

Gwiazda gejowskiego porno - Ariel Black był gościem jubileuszowego, pięćdziesiątego odcinka programu "Jej Perfekcyjność zaprasza na drinka".

Wspomnienia Kado

Piotr i Paweł odpowiadają na pytania

Zuch Dziewuchy - Ukryta prawda, czym zajmujemy się w życiu? Co lubimy, a co działa nam na nerwy? Tego a także wielu innych rzeczy dowiecie się z niniejszego odcinka dziewczyń.

Greg i Sylwester odopowiadają na pytania

Tom Daley z kumplem Markiem Ferrisem robią czekoladowy puddingu świątecznego, oraz Tom i mąż Dustin byli w Chinach próbowali potrawy chińskie.

Matt Dallas i Blue Hamilton, przygotowania do świąt Bożego narodzenia.

Team2Moms - Kellie i Corey para lesbijek oraz ich syn

Dwóch tatusiowe - na temat filmu Love, Simon

PJ McKay i Thomas McKay - PJ otrzymuje mini-makijaż, aby uczcić koniec listopadowego wydania No Shave

Jerzy Nasierowski

Davey Wavey - weekend w Curaçao

Tagi: vlog
10:26, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Post udostępniony przez Robbie Rogers (@robbierogers)

Greg Berlanti - producent telewizyjny - wziął ślub z swoim partnerem piłkarzem Robbim Rogersem w sobotę w Malibu, w Kalifornii. Byli ubrani w smokingi powiedzieli sobie tak przy obecności rodziny i przyjaciół oraz swojego syna Caleba.

"W moim życiu są dwie decyzje, które nigdy nie były dla mnie bardziej pewne, lub które sprawiły, że byłem szczęśliwszy - pierwszą stałem się ojcem, drugą dzieje się dzisiaj z tym człowiekiem", napisał Rogers na Instagramie.

"Nadal dochodzę z najbardziej emocjonalnego pięknego dnia, przekraczając wszelkie moje marzenia, jakie kiedykolwiek miałem. Ożenić się z mężczyzną, którego kocham na oczach wszystkich moich ukochanych, nie było czymś, kiedy dorastałem myśląc, że kiedykolwiek się to stanie. Dziękuję mężczyznom i kobietom, którzy umożliwili ten dzień. Dziękuję również @hanaasano za uchwycenie na zdjęciu pięknego dnia, przekonanie Caleba, by uśmiechnął się do aparatu." - Dodał Robbie Rogers na Instagramie.

Ślubie brali udział też gwiazdy serialu Arrow, takie jak Grant Gustin, Candice Patton, Keiynan Lonsdale i Emily Bett Rickards. Rogers i Berlanti rozpoczęli spotykać się w 2013 r. I zaręczyli się 31 grudnia 2016 r. Zostali rodzicami Caleba, 18 lutego 2016 r., za pośrednictwem matki zastępczej. (The Advocate)

 

Post udostępniony przez Robbie Rogers (@robbierogers)

 

Post udostępniony przez Greg Berlanti (@gberlanti)

 

Post udostępniony przez Warren Alfie Baker (@alfiebakerstyle)

 

From our wedding last Saturday. Thank you to the friends and family that inspired and encouraged us and those the witnessed the sometimes weepy but wonderful celebration. Thank you to the women and men that made this a legal reality. Thank you to those who have reached out with warm wishes. Here we are with the real star of the wedding and “Gordon” his fav supporting actor from Thomas the Train.

Post udostępniony przez Greg Berlanti (@gberlanti)

tumblr_inline_p0l8mdX8Yp1tsitpw_540

Grupa Stonewall: Polska szkoła to dla młodzieży LGBT+ prawdziwy poligon psychologiczny. Regularnie potwierdzają to różne badania. Według najnowszych – 69% młodych osób LGBTA ma myśli samobójcze. Czasem na myślach się nie kończy. We wrześniu z powodu homofobicznego dręczenia powiesił się Kacper z Gorczyna. W lipcu 2015 r. to samo zrobił Dominik z Bieżunia. Obaj mieli 14 lat.

Polskie szkoły nie oferują żadnej edukacji antydyskryminacyjnej. Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało w sierpniu rozporządzenie, które zdjęło z placówek edukacyjnych obowiązek prowadzenia tego typu działań. Polskie dzieci LGBT+ są pozostawione same sobie. Również w Poznaniu – w zeszłym miesiącu radni uznali, że nie warto im pomagać. Propozycja wydzielenia z budżetu miasta środków na wsparcie grup zagrożonych dyskryminacją została odrzucona.

Dlatego jesteśmy oburzeni propozycją radnego Michał Boruczkowski, aby w budżecie miejskim na 2018 r. przeznaczyć 300 000 zł na „stworzenie publicznego punktu ostrzegawczego dla rodziców udzielającego informacji nt. placówek oświatowych, w których dochodzi do wdrażania programów mogących zakłócać naturalną tożsamość płciową dzieci i młodzieży.” Z uzasadnienia dowiadujemy się, że „istnieje realne ryzyko, że polityka niektórych osób w Urzędzie Miasta będzie zmierzała do wdrożenia w jednostkach oświatowych czegoś, co skrótowo określa się jako homopropaganda.” Radny Boruczkowski chce, aby powstał podmiot ostrzegający rodziców przed takim zagrożeniem.

Aby pokazać Wam skalę tego absurdu, obliczyliśmy: za 300 000 zł Grupa Stonewall mogłaby kontynuować obecną działalność pomocową (dyżury psychologiczne + trzy grupy wsparcia) przez 12 lat.

Radny Boruczkowski miał w przeszłości wiele niemądrych pomysłów. Niektóre z nich zdarzało nam się tutaj wyśmiać. Ale tym razem nie jest nam do śmiechu. Opierając się na zabobonach bez żadnego naukowego potwierdzenia radny chce pogłębić cierpienie tysięcy młodych osób LGBT+ uczących się w polskich szkołach. Choć radny powołuje się na troskę o dzieci, jest to troska fałszywa. Zakłada ona bowiem, że niektóre osoby zasługują na wsparcie, a problemy innych można zignorować. Zamieść pod dywan i liczyć na to, ze znikną.

Panie radny, powinien się Pan wstydzić. Takie pomysły zabijają. Proszę o tym pamiętać, kiedy mediami wstrząśnie kolejne samobójstwo młodej osoby LGBT+. Choć bardzo byśmy tego nie chcieli, obawiamy się, że jest to nieuniknione.

Tagi: news
10:26, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Post udostępniony przez Guilherme Rocha Photografia (@grphotografia)

 

Post udostępniony przez Guilherme Rocha Photografia (@grphotografia)

 

Post udostępniony przez Guilherme Rocha Photografia (@grphotografia)

 

Post udostępniony przez Guilherme Rocha Photografia (@grphotografia)

 

Post udostępniony przez Guilherme Rocha Photografia (@grphotografia)

 

Post udostępniony przez Guilherme Rocha Photografia (@grphotografia)

Tagi: foto
10:25, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

4-minutowy film animowany In a Heartbeat - o dwóch zakochanych chłopakach. Amerykańska Akademia Filmowa przyznająca Oscary ogłosiła tzw. krótką listę najlepszych animowanych krótkometrażówek. Spośród 63 filmów wybrano 10 - pięć z nich dostanie nominację do Oscara (w styczniu) wśród tej dziesiątki jest "In a Heartbeat".

"Call Me By Your Name" to najlepszy film roku, tak mówią krytycy filmowi z Los Angeles.

Istnieje wiele stereotypów dotyczących Drag Queen. Wszędzie, gdzie się pojawiają wzbudzają poruszenie. Jak naprawdę wygląda ich świat? Czemu mężczyźni postanawiają wejść w role kobiet? W Dzień Dobry TVN spytaliśmy o to Adelon, Lucy d'Arc i Savanah Crystal. Jak długo przygotowują się do występów? Co w takim przeobrażeniu jest najtrudniejsze? I czym jest dla nich drag.

Heteroseksualny aktor Bruno Langley został oskarżony o molestowanie przez dwie kobiety. W odpowiedzi na nie skarży się, że to efekt tego, że gra geja w brytyjskim serialu. Spowodowało to tyle stresu, że mógł zrobić rzeczy, których normalnie by nie zrobił.

Przyjaciel aktora powiedział dla "The Sun", że Langley grał Todda przez 16 lat i ludzie często zakładają, że jest gejem również i w życiu prywatnym. "Czasem musi być bardziej męski, bardziej wulgarny i agresywny w związku z tym" - dodaje.

Sąd nazwał zachowanie aktora "obrzydliwym" i "niegodnym". Langley musi odbyć karę 12 miesięcy robót publicznych i zapłacić zadośćuczynienie w wysokości 250 funtów dla każdej z poszkodowanych. Dodatkowo został wpisany na pięć lat na listę przestępców seksualnych. W związku z oskarżeniami stacja produkująca serial wypowiedziała mu kontrakt - Queer.pl

Rosyjscy agenci celni wszystkie przesyłki z kalendarzem rugbistów Warwick Rowers, które były wysyłane do fanów w Rosji, będą obierane rosyjscy urzędnicy powiedzieli im, że kalendarze mogą być uważane za propagandę homoseksualną skierowaną do dzieci- Out Sports.

Bryan Singer od miesięcy pracował na planie Bohemian Rhapsody o Freddiem Mercurym. Studio zdecydowało się zwolnić go chwilę przed końcem prac.

Na oskarżenia odpowiada sam Bryan Singer. Twierdzi w oświadczeniu prasowym, że z uwagi na zaledwie kilka tygodni do końca zdjęć, poprosił studio FOX o chwilę wolnego, aby mógł wrócić do domu w Stanach Zjednoczonych (film jest kręcony w Europie) i zająć się chorym rodzicem- Na Ekranie.

Eltona Johna i Eminem są przyjaciółmi od wielu lat. Przyjaźń przetrwała próbę czasu, nawet wtedy, gdy raper musiał zmierzyć się z falą oskarżeń o homofobię w tekstach swoich piosenek, które brytyjska legenda muzyki nazwała "nonsensem". Pomógł Eminemowi wyjść z dołka i problemów z alkoholem oraz narkotykami.

Elton John, który wspomniał o dość oryginalnym prezencie jaki dostał od Eminema z okazji zawarcia związku partnerskiego z Davidem Furnishem. Panowie dostali... dwa inkrustowane diamentami cock ringi na aksamitnych poduszkach. Muzyk nadmienił również, że nie zostały one wykorzystane - Queer.pl

  Neil Patrick Harris gościł w programie Ellen, mówił miedzy innymi o Bożym narodzeniu, dzieciach.

Robert Biedroń w nowej książce opowiada o trudnym dzieciństwie, problemach dorastania i życiu dorosłym bohatera. "Pod prąd" to niezwykła autobiografia, opowieść o marzeniach, które udało się zrealizować.

Magda Mołek, Natalia Klimas i Robert Biedroń mówią kim wg. nich jest osoba stylowa

Kolejnym gościem Małgorzaty Ohme była Wanda Rabczewska - mama Dody. Panie porozmawiały min. o związku piosenkarki z Emilem Haidarem.

Pinksixty Entertainment na temat Cher

O biseksualności jednego z bohaterów serialu "Egzorcysta", ojca Marcusa, fani spekulują od zeszłego sezonu. Aż w ostatnim odcinku... kapłan całuje innego mężczyznę.

Urząd turystyczny w Wiedniu spot reklamowy zaprasza pary jednopłciowe nowożeńców z Australii sprzędzenia u siebie wakacji.

SNL Polska - czym żyła Polska przez ostatni tydzień? Prowadzący Weekend Update biorą na celownik m. in. zmiany w sądownictwie, a także zarzuty o molestowanie seksualne na lewicy i prawicy. Sprawdź, komu dostało się najmocniej. W drugim odcinku będzie Michał Piróg.

Armie Hammer i Timothée Chalamet na temat filmu 'Call Me By Your Name'

Sam Smith gościł w programie Andy Cohena

Tagi: Ploty
10:25, lukeblog
Link Dodaj komentarz »