Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
wtorek, 13 czerwca 2017

Europoseł brytyjski ujawniony gej Seb Dance ma wiadomość dla wszystkich osób LGBT czy z  Czeczenii i na całym świecie: "Ty nie jesteś problemem, ty nie jesteś chory. My będziemy cię bronić! twoi praw". 

Tagi: LGBT
23:47, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Zdjęcie użytkownika Replika.

Grzegorz i Łukasz z Rybnika. Wzięli "ślub" nie za granicą, tylko w Rybniku, 30 maja 2015 r. "'Ślub' odbył się tak jak u chłopaków z Krakowa (Nasze Wielkie Krakowskie Wesele) czyli umowy upoważniające partnerów na wszystko na co było można w naszym "cudownym" kraju". (Replika)

​Pinksixty News wiadomości LGBT

Dublin Irlandia wprowadza LGBT strategię integracji, którego celem jest promowanie różnorodności w mieście

It Gets Better projekt pamięci osób którzy zginęli w klubie Pulse.

LGBT seniorzy są bardziej narażeni na życie w ubóstwie i mają problem zdrowotnie. Wiele mają traumatyczne doświadczenia w ciągu kilku dziesięcioleci, kiedy homoseksualizm był chorobą traktowany.

 
Odrażające chrześcijańscy ekstremiści protestowali przeciwko osobom LGBT czasie uroczystości pamięci którzy zginęli w klubie Pulse w Orlando. Jeden ekstremista chrześcijański aresztowany został za nękanie osób LGBT. (Towleroad)
Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe
 
Tagi: LGBT love news
19:30, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

raz

Kuchciński przy pomocy straży marszałkowskiej dał warszawskim uczniom lekcje z cenzury.

W Sejmie właśnie odbywa się turniej debat historycznych dla liceów. Jego organizatorem jest IPN. Miała brać w nim udział drużyna z I SLO w Warszawie. Ale nie weźmie. Dlaczego? Reprezentanci szkoły chcieli pokazać, że nie zgadzają się na język nienawiści i pogardy, którym posługują się rządzący. Żeby zamanifestować swoje poparcie dla postulatów równości i solidarności, mieli ze sobą przypinki: Parady Równości, Refugees Welcome, Nie dla Chaosu w Szkole i Razem. Okazało się, że chodzenie po Sejmie z nieprawomyślnymi przypinkami jest niemożliwe - straż marszałkowska zatrzymała uczniów już przy wejściu. Organizatorka z Instytutu Pamięci Narodowej poinformowała, że jeżeli nie zdejmą przypinek, nie zostaną dopuszczeni do uczestnictwa w turnieju. Uczniowie odmówili. I za to zostali z konkursu wyrzuceni.

PiS daje młodym uczniom lekcję cenzury. W państwie rządzonym przez Jarosława Kaczyńskiego nie ma miejsca na empatię, solidarność, troskę o drugiego człowieka. Albo wyznaje się poglądy jedynie słuszne, albo wypada się z gry. Gdyby obnosili się ze swoją sympatią do mordercy Łupaszki, siali nienawiść do uchodźców albo krzyczeli, że Unię Europejską należy zniszczyć, PiS przywitałby ich z otwartymi rękami.

Dwa tygodnie temu, podczas posiedzenia dzieci i młodzieży organizowanego przez Sejm w Dzień Dziecka, mogliśmy usłyszeć wypowiedzi ksenofobiczne, rasistowskie, pełne nienawiści i pogardy wobec innych. Dziś Instytut Pamięci Narodowej wyrzucił z Sejmu uczniów za to, że wierzą w prawa człowieka i zwykłą ludzką przyzwoitość - i nie boją się tego demonstrować.

Warszawscy uczniowie nie dali się spacyfikować PiSowskiej władzy. Wykazali się odwagą, której często brakuje w polskim Sejmie. Możecie liczyć na naszą solidarność i wsparcie - Marcelina Zawisza z Partii Razem.

Tagi: news
10:10, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_ordtjjTcqK1tsitpw_540

56-letnia wyoutowana wokalistka i super rockerka Melissa Etheridge zapytana, co powiedziałaby sobie młodej:

"Przede wszystkim powiedziałabym: nie martw się tak bardzo fryzurą, naprawdę! Wyluzuj trochę. Nie śpiesz się. Żyj w teraźniejszości, nie zadręczaj się przyszłością. Nie bądź taką marzycielką, skup się na tym co teraz, a nie na tym, co masz osiągnąć. Ciesz się samą tą podróżą, w której jesteś. Nie pozwól, by twoimi decyzjami rządził strach. Że nic się nie wydarzy, że wszystko przejdzie gdzieś obok ciebie...

Gdy się wyoutowałam publicznie w 1993 r., coming out jakby nie był opcją, w szafie siedzieli praktycznie wszyscy. Powszechne myślenie było, że wyjście z szafy = koniec kariery, bo wszyscy cię opuszczą. A ja doszłam do punktu, w którym pomyślałam: nie warto. Nie warto dalej bać się, że ludzie przestaną słuchać mej muzyki, jeśli dowiedzą się, że jestem lesbijką. Musiałam uwierzyć w siebie i pozbyć się tego strachu - i w życiu prywatnym, i publicznym. Jak już doszłam do tego, że , życie stało się całkiem inne" (Replika)

Tagi: cytat
10:10, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Sense8min_640x345_acf_cropped1

Kilka dni temu Netflix zadecydował, że serial Sense8 zostanie skasowany. W tej kwestii nie pomogą nawet petycje, które do włodarzy platformy chcieli wysyłać fani.

Ted Sarandos z firmy Netflix wyjawił prawdziwy powód skasowania seriali The Get Down i Sense8. W nawiązaniu do tego, ile wydajesz na serial, musisz sobie odpowiedzieć na pytanie: czy ludzie go oglądają? To bardzo tradycyjne podejście. Mam tu na myśli to, że wielkie i drogie widowisko dla równie wielkiej widowni jest wspaniałe. Jednak wielki i kosztowny serial dla małej liczby widzów nawet w naszym modelu jest nie do utrzymania na dłuższą metę. (Na Ekranie)

Tagi: Ploty
10:09, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_ordqlkvRQX1tsitpw_540

28-letni aktor Nico Tortorella: "Umawiam się z dziewczynami i umawiam się z mężczyznami - wygodnie czuję się gdzieś pod etykietką biseksualny. Ludzie są tak sztywni w sprawach miłości. Wciąż króluje jeden jej obraz - masz się zakochać, wziąć ślub z osobą innej płci, niż twoja oraz mieć dzieci. K..., dla wielu ludzi to wygląda inaczej!

Swoje przeszedłem. Wiedziałem coś o sobie już, gdy miałem 8 lat, a na seksualność w moim domu - wielkim włoskim domu z Chicago - był tylko jeden pomysł. Wszystko, co wychodziło poza wąskie ścieżki, którą "powinieneś" iść, uchodziło za po pierwsze moralnie złe, po drugie obrzydliwe.

Wytrzeźwienie z tego zajęło mi trochę czasu. Teraz wiem, że absolutnie nie mogę przepraszać i czuć się gorszy za to, jaki jestem. I nie zamierzam przepraszać ani się chować" (Replika)

10:09, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

ro21

Benjamina Melzer pierwszy transpłciowy model który wystąpił magazynie Men’s Health, wystąpił też niemieckiej reklamie Mercedesa opowiada o swoim doświadczeniu, walce kim jest i zachęca być sobą nie wstydzić się kim jest. Jego rodzina, przyjaciele i dziewczyna wspierają go, on mówi nigdy nie żałował swojej decyzji zmiany płci.

tumblr_orggl8p9AW1utukoko1_540

Prasa do przeczytania: GCN (Gay Community News)Trans*Action MagazineLavender MagazineOut FrontWire MagazineGeorgia VoiceWatermarkcityXtra MagazineFenuxe Magazine, QX Magazine, Boyz Magazine, Get Out!

Tagi: media
10:08, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Dreams come true! #jakubidawid #gaymarriage #married #weddingdress #gaywedding #wedding #gayhugs #gaylove #gay #loveislove #madeira #portugal #polishhotties #sunset #para #gaycouple #lucky #proud #paradise

Post udostępniony przez jakubidawid (@jakubidawid)

Tagi: foto
00:23, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 12 czerwca 2017

Czekoladowy gigant amerykański napisał na swym koncie na Twitterze: "Rzadko Panna Brązowa i ja spędzamy razem czas bez innych wścibskich kolorowych postaci - Panna Zielona" (Replika)

​Pinksixty News wiadomości LGBT

Pinksixty Entertainment - historia Gay Pride

Pierwszy wywiad Chelsea Manning kiedy wyszła z więzienia dzięki Barracka Obamę, skrócił jej wyrok, dziękuje byłemu prezydentowi za uwolnienie.

Linie lotnicze Southwest Airlines ich klip z udziałem transpłciowym gejem Ethan Avanzino, pracownikiem linii który dzieli swoją historią.

Klip ONZ z działaczami LGBT całego świata w tym z Polski, walka o prawa człowieka

Amerykańska kobieca drużyna piłki nożnej będą grać w koszulka tęczowy pokazać wsparcie i akceptację dla osób LGBT, wielu piłkarek najlepszy to lesbijki miedzy innymi Megan Rapinoe też ona z koleżankami mówi co znaczy noszenie tych koszulek tym okresie.

MTV z okazji miesiąca dumy miedzy innymi Selena Gomez, przekaz akceptacji i wsparcia dla osób LGBT.

„Teraz ja” – Gdyby ktoś powiedział, że to jest impreza podwyższonego ryzyka, to ja bym się nie skrzywił, bo nie można przechodzić obok tego, że świat się zmienił, ludzie są agresywni i pojedynczy człowiek może się doprowadzić do hekatomby – mówił o tegorocznym Przystanku Woodstock  w programie „Teraz ja!” w Nowa TV.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

CmDBSuPXEAAdN0C

Oświadczenie Wiary i Tęczy rok temu po zamachu

Mija pierwsza rocznica masakry w gejowskim klubie Pulse w Orlando na Florydzie, w którym zginęło 49 osób. 12 czerwca 2016 r w nocy morderca wpadł do klubu Pulse i zaczął strzelać do osób w klubie zabijając 49 osób, wiele został rany. - zanim sam zginął od policyjnych kul.

Większość ofiar pochodziło z Puerto Rico, wśród ofiar były pary jednopłciowe, młodzi ludzie i jak matka która była z swoim synem w klubie.

Pamiętajmy to nie tylko oni są ofiarami nienawiści i homofobii co jakiś czas słuchać o zamordowaniu osób LGBT na całym świecie. Homofobia jest zbrodnią przeciw ludzkości, w Polsce co jakiś czas słuchać ataki na osoby LGBT jak ostatnio atak na organizację Grupę Stonewall

Ponieważ tego dnia walka o równość i szacunek dla wielu zyskała bardziej uniwersalny wymiar, stając się walką o prawa człowieka. Podział na osoby LGBT+ i pozostałe na chwilę przestał być ważny. Głosy wsparcia i solidarności płynące z całego świata mówiły o potrzebie przeciwdziałania przemocy wobec naszej społeczności, zaznaczając, że jej ofiarami stajemy się wszyscy.

Orlando było dla nas również lekcją o tym, do czego może prowadzić przyzwolenie na mowę i przestępstwa motywowane homo-, bi- i transfobią. Droga od nienawistnych słów do ohydnych czynów po raz kolejny okazała się przerażająco krótka.

Pomyślmy dziś przez chwilę o 49 osobach zamordowanych w Orlando. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby dać odpór nienawiści. I zachowajmy wiarę w miłość. Miłość, która uzdrawia, łączy, a w końcu - zwycięża. (Miłość Nie Wyklucza)

Juan Jose Cufino-Rodriguez nie może chodzić. Został postrzelony czterokrotnie w klubie Pulse podczas ataku terrorystycznego z 12 czerwca, który 49 osób straciło życie. On obecnie przykuty jest do wózka inwalidzkiego. Opowiada swoją historie że błagał już żeby przestał mordować, ale zaczął w niego strzelać.

Anderson Cooper z CNN emocjonalnie odczytuje nazwiska i wiek ofiar masakry, która miała miejsce w klubie Pulse Orlando.

Rodzina i przyjaciele Luis S. Vielma Xavier Serrano który został zamordowany w klubie gejowskim w Orlando zorganizowali w studiu Universal gdzie pracował w parku atrakcji Harrego Portera.

 

Premier Izraela Binjamin Netanjahu konserwatysta tak jak Cameron nazywa aktem homofobicznym. Terrorysta mordował, bo był napędzany przez nietolerancję do społeczności LGBT i napędzany przez nienawiść do wolności i różnorodności."

PBS NewsHour zauważa że przestępstwa z nienawiści wobec osób LGBT zdarza się często wiele stanów nie chroni osób LGBT, a nawet pozwala się dyskryminować w imię tak zwane wolności religijnej przez kogo stworzony chrześcijan.

Tagi: LGBT
14:03, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Od poniedziałku do piątku: E! News o 22:00 na E! Entertainment. Seks w wielkim mieście, o 20:00 na Comedy Central Family 3x. Moda na sukces o 19:30 na Nowa TV. Barwy szczęścia o 20:05 na TVP 2. Współczesna rodzina 6x o 20:00 na Fox Comedy HD, po 4 odcinkach. Will i Grace 2x o 22:55 na Fox Comedy. Teoria wielkiego podrywu 2x o 23:30 na Comedy Central.

Poniedziałek: Gogglebox. Przed telewizorem o 22:00 na TTV. Twin Peaks, odc. 6 o 22:10 na HBO. Fear the Walking Dead 3, odc. 3 o 23:00 na AMC.

Masters of Sex, odc. 4 o 22:50 na TVN 7. Libby udaje się w końcu zajść w ciążę. Tymczasem William zyskuje zgodę uczelni na badania. Virginia odkrywa zaś po powrocie do domu, że w salonie wraz z dziećmi siedzi jej były mąż George. Po wspólnie spędzonej nocy mężczyzna oferuje jej, że w zamian za kilkudniową gościnę zaopiekuje się dziećmi. W międzyczasie Mastersa nachodzą obawy, czy będzie dobrym ojcem. Sytuację pogarsza przyjazd jego matki, Estabrooks, która ma pomóc Libby w przygotowaniach do porodu. Tymczasem doktor Haas natrafia na 18-letnią córkę rektora, która jest w nim zakochana od momentu, gdy tańczyli razem na jej 16. urodzinach.

Wtorek: Współczesna rodzina 8, odc. 19 o 00:50 na HBO2. Królowe życia, odc. 4 o 20:55 na TTV. Młody papież, odc. 5 i 6 o 21:00 na HBO 3. Ekipa z Newcastle 14, odc. 3 o 22:00 na MTV Polska.

Środa: Gogglebox. Przed telewizorem o 23:15 na TTV. Ostre cięcie 7, o 22:00 na TTV. Brooklyn Nine Nine, 2x o 22:00 na Comedy Central. Urodzie na ratunek, o 22:30 na TLC. Nowe ciało z Khloe Kardashian 2x 20:00 na E! Entertainment.

Z kamerą u Kardashianów: Lojalność i królewskość o 22:15 na E! Entertainment. Kim nie wie, jak traktować relację z Cait. Kendall przedstawia siostry członkowi rodziny królewskiej, który nie ukrywa, że jest gejem z Indii.

Unreal: telewizja kłamie, odc. 1 i 2 o 22:00 na Lifetime

Czwartek: Gogglebox. Przed telewizorem 5 2x o  20:35 na TTV. Królowe życia 2x  o 23:00 na TTV. Rosyjscy transseksualiści, odc. 9 o 01:00 na POLSAT Cafe.

Piątek: Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem 4 o 21:00 na HBO 3. Współczesna rodzina 8, odc. 20 o 21:30 na HBO 3. Niezwykłe Torty Weselne o 21:00 na Food Network. Dom nie do znudzenia 5, odc. 2x o 21:00 na HGTV. Królowe życia, odc. 5 o 22:00 na TTV

I tak się pobierzemy: Miłość i nienawiść, cz. 2, odc. 2 o 22:00 na Lifetime HD. W dwugodzinnym wydaniu specjalnym poznajemy parę wyznającą różne religie, parę gejów oraz parę należącą do różnych ras. Wszystkie trzy szaleńczo się kochają, ale ich rodziny nie akceptują tych związków. Czy miłość naprawdę wszystko pokona?

Sobota: Gogglebox. Przed telewizorem 2x o 22:30 na TTV. Królowe życia odc. 5 o 23:15 na TTV. Project Runway: Młodzi projektanci o 20:30 na TVN Style. Dom nie do znudzenia 5, 2x o 13:15 na HGTV. Derren Brown: Bohater przestworzy o 22:55 na BBC Brit.

Niedziela: Project Runway: Młodzi projektanci o 18:25 na TVN Style. Współczesna rodzina 8, odc. 21 o 00:10 na HBO2. Z kamerą u Kardashianów, o 20:00 na E! Entertainment. Dom nie do znudzenia 5, odc. 2x 22:00 HGTV. Geniusz, odc. 9 o 21:30 na National Geographic. Genealogiczne drzewo człowieka: nowy rozdział o 19:30 i 23:40 na National Geographic.

Taki się urodziłem odc. 7 i 8 o 20:00 na Lifetime.

Tagi: media
10:20, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

kiss2

Tagi: kiss
10:20, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

ro18

Mężczyźni postrzegani jako osoby homoseksualne są porywani, torturowani, a nawet zabijani w Czeczenii w ramach skoordynowanej kampanii bezprawia.

1 kwietnia rosyjska niezależna gazeta Nowaja Gazieta udokumentowała, że ponad 100 mężczyzn uważanych za gejów, zostało porwanych w ramach skoordynowanych działań. Mężczyźni byli torturowani i źle traktowani, zmuszani do ujawnienia danych znanych im osób LGBTI. Nowaja Gazieta twierdziła, że zweryfikowała informacje dotyczące co najmniej 3 mężczyzn, którzy zostali zabici przez porywaczy, choć faktyczna liczba zabójstw może być wyższa.

Według doniesień niektórzy z porwanych mężczyzn wrócili do swoich rodzin, prawdopodobnie dlatego, że ich orientacja seksualna nie została potwierdzona przez porywaczy. Jednak pozostają oni w poważnym niebezpieczeństwie z powodu nietolerancji w lokalnej społeczności. Członkowie sieci organizacji LGBTI w Rosji potwierdzili informacje oraz stworzyli infolinię, która pomaga tym, którzy mogą szukać bezpieczeństwa poza regionem.

Czeczeński rząd nie chce w ogóle przyznać, że w Czeczenii żyją osoby homoseksualne. Reakcje czeczeńskich władz były bardzo różne – zaprzeczanie (jak np. Alwi Karimow, rzecznik prasowy prezydenta Ramzana Kadyrowa), odrzucanie informacji jako żartu, czy kierowanie dalszych gróźb. 3 kwietnia rzecznik prasowy rosyjskiej administracji prezydenckiej, Dmitrij Pieskow, poinformował, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych „sprawdzało informacje o domniemanym prześladowaniu mężczyzn o nietradycyjnej orientacji”.

W poniedziałek Amnesty International przekazali Ambasadzie Rosji blisko 5000 podpisów pod petycją ws. sytuacji gejów w Czeczenii domagając się zatrzymania porwań i zabójstw. Podczas demonstracji były inne organizacje Lambda Warszawa, Kampania Przeciw Homofobii i Za wolną Rosję oraz dziennikarka Nowej Gaziety Jelena Kostiuczenko oraz aktywistka LGBTI z Rosji Tatiana Winniczenko.

Tagi: news
10:20, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

glaad1

prezeska GLAAD Sarah Kate Ellis i aktor Charlie Carver

W USA dwóch największy miastach jak Waszyngtonie i Los Angeles odbyły dwie największe manifestacje marszów równości. Przemawiało wielu polityków, piosenkarzy, aktorów i działaczy.

Parada Gay Pride w Tel Awiwie przyciąga tysięcy osób. „To największa tego typu impreza na Bliskim Wchodzie”- chwalą się organizatorzy. I rzeczywiście tak jest, bo każdego roku w Paradzie udział bierze nawet 200.000 osób z całego świata. Miasto do tego wydarzenia przygotowuje się już od dobrych kilku tygodni. Hotele, restauracje, kluby nastawione są na ogromne zyski, zwłaszcza, że swoją ofertę w tych dniach kierują głównie do społeczności LGBT.

Paradzie zapowiedział również brytyjski dyplomata David Quarrey, były sekretarz w rządzie Tony’ego Blaira, prywatnie wyoutowany homoseksualista. (Media Publicznie)

10 czerwca głównymi ulicami Aten przeszła Athens Pride. To przełomowy moment, ponieważ parada po raz pierwszy w swojej historii wyruszyła i z Syntagma Squere, spod Parlamentu, a przy okazji - najbardziej znanego miejsca spotkań w Atenach. Parada, która zakończyła się w tym samym miejscu, ma poparcie wielu polityków. Mamy nadzieję, że również w Polsce marsze równości spotkają się w końcu z akceptacją osób decyzyjnych (Miłość Nie Wyklucza)

Sofia Bułgaria odbyła się parada Gay Pride, rekord padł 3000 uczestniczyło osób według organizatorów miedzy innymi wielu gości z zagranicy ambasadorzy, też grupa chrześcijańska Euroforum wśród członek grupy Wiary i Tęczy. Tysiące policjantów musiało ochraniać przed paradą ostrzegali homofobiczne grupy nacjonalistyczne że chcą zaatakować uczestników. (BTV)

Chorwacja Zagrzeb odbyła w sobotę parada Gay Pride, według organizatorów około 10000 osób wzięło udział paradzie, wśród uczestniczyli miedzy innymi ambasadorzy z Wielkiej Brytanii i USA. Przybył były chorwacki prezydent Ivo Josipovic, też wicepremier i Minister Budownictwa i Urbanistyki Predrag Štromar, przyszedł pokazać wsparcie dla osobom LGBT. (N1)

Po paradzie Gay Pride w Pittsburghu wystąpiła Jennifer Hudson

Na wyspie Guam odbył się pierwszy raz Gay Pride

Burmistrz Bostonu Walsh zainaugurował Pride tydzień, flaga tęczowa została powieszona na miejskim placu przed ratuszem.

Parada Gay Pride w Indianapolis

Spokane w stanie Waszyngton odbyła się Gay Pride

ro20

Nowa, tęczowa reakcja nieprzypadkowo pojawiła się na Facebooku w czerwcu. Miesiąc ten został okrzyknięty przez środowisko LGBT ich „miesiącem dumy”. To właśnie z tej okazji Facebook wprowadził kilka nowych opcji, by wyrazić swoje wsparcie dla osób o odmiennych orientacjach seksualnych. Oprócz tęczowej reakcji oznaczającej „bycie dumnym”, na Facebooku pojawiły się nowe filtry pozwalające ozdobić nasze zdjęcia, a także ramki czy naklejki.

„Duma nas łączy” – pisze Mark Zuckerberg – „Przed nami wciąż długa droga do równości, ale zmierzamy w dobrym kierunku. Z oddaniem będę pracował, by Facebook stał się bezpiecznym miejscem dla środowiska LGBT i wszystkich ludzi na świecie”. (RMF FM)

Funkcja uruchamia się na profilu po tym kiedy zalajkowaniu strony, Facebook - LGBTQ.

Tagi: media
10:19, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 11 czerwca 2017

Według wstępnych wyników pierwszą turę wyborów parlamentarnych we Francji wygrała partia prezydenta Emmanuela Macrona LREM, która wraz z centrowym ugrupowaniem MoDem uzyskała poparcie 32,2-32,9 proc. wyborców. Najsilniejszą opozycję będą stanowić Republikanie.

W pierwszej turze wyborów parlamentarnych socjaliści - jak pokazują prognozy - ponieśli zdecydowaną porażkę. Wraz z sojusznikami mają szansę tylko na 30 do 40 miejsc w Zgromadzeniu Narodowym - przewiduje ośrodek Elabe. 

Według Elabe, skrajna lewica ma szanse na 10 do 20 mandatów. Ten sam ośrodek podaje, że skrajnie prawicowy Front Narodowy (FN) zdobędzie tylko od 1 do 4 miejsc w parlamencie. (TVN24)

Tagi: news
23:16, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Nowy dokument Outspoken, opowiada o transpłciowym chłopaku i jego rodzinie akceptacji. Kiedy Teagan ujawnił się jako transpłciowych w 2011 roku, jego matka, Debbie Widmer, była w szoku. Ale mimo początkowego niedowierzania, Debbie i jego ojciec Kris Widmer, który jest jeszcze pastorem. Przytulili jego. Pastor Kris i Debbie, którzy adwentystami mieli problem na początku akceptacji syna, kościół nie akceptuje osób LGBT.

Wiele razy modlili się i czytali Biblię, nagle zamiast modlić się o zmienienie syna modlitwą, to oni modlili żeby zmienili się Mają nadzieję, że ich kościół zrozumie zmieni zdanie o transpłciowych osobach.

Drugi film „Outspoken” seria opowiada historię Filipa, Alberto, mają córkę Dalia którzy są głęboko wierzący, mimo wychowują córkę wierzę Adwentystów w tym samym kościele, w którym Philip dorastał. Ale kościół ich nie akceptuje, marzą żeby zaakceptowano osoby LGBT w swoim kościele. 

Tagi: religia
13:58, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Irene Schwyn ze szwajcarskiej parafii ewangelickiego kościoła reformowanego w miejscowości Walchwil, przyjechała do Gdańska na sobotni Marsz Równości. Irene tłumaczy, dlaczego takie marsze są ważne i dlaczego - jako pastorka kościoła protestanckiego - nie boi się ewentualnej konfrontacji z gdańskimi katolikami.

Sebastian Łupak: Wśród części Polaków panuje pogląd, że skoro w Szwajcarii czy Szwecji pastorkami mogą zostać lesbijki, to znaczy, że te zgniłe zachodnie społeczeństwa są w stanie rozkładu, a wszelkie wartości tam upadły. Czy odkąd jest Pani pastorką w szwajcarskim miasteczku Walchwil, doszło w nim do ostatecznego upadku moralności?!

Irene Schwyn, pastorka: - Nie, nic takiego się nie stało! (śmiech) Miasteczko jak stało, tak stoi i jest w nim zupełnie tak samo, jak wcześniej. A kościół, z tego co pamiętam, ma działać właśnie na rzecz grzeszników, pomagać im, czyż nie?! Nikt nie jest doskonały i nikt z nas nie jest świętym. Trzeba pamiętać, że społeczeństwa się zmieniają i świat się zmienia. Pamiętam Żelazną Kurtynę. Nie wiedzieliśmy, co się za nią dzieje, co dzieje się w Polsce. Były tylko oficjalne oświadczenia partii komunistycznej. Nagle zaczął się strajk w Gdańsku, w stoczni. Zrozumiałam wtedy po raz pierwszy, że Polacy nie są jakimś anonimowym tłumem, rodem z propagandy komunistycznej, tylko są to pojedynczy ludzie, którzy mają twarze, głosy, mają swoje historie, sny i marzenia, lęki i obawy. Na lesbijską pastorkę ze Szwajcarii też trzeba spojrzeć jak na człowieka, bez strachu, z otwartym umysłem.

Czy kiedy Pani ogłosiła, że jest lesbijką, Pani parafia nie odwróciła się od Pani? Oczywiście zawsze znajdą się ludzie, którym to się nie podoba. Z jednej strony parę osób odeszło z mojego kościoła i znalazło sobie kościół bardziej konserwatywny, ale z drugiej znalazło się sporo osób, które wtedy właśnie zaczęły chodzić do kościoła, niejako wróciły do niego, bo poczuły, że teraz znów są jego częścią. Wiadomo, że zawsze musi odbywać się debata, rozmowa. Ale czym innym jest powiedzieć “nie zgadzam się z tobą”, a czym innym “wynocha z naszego kościoła, czy miasteczka, nie ma tu dla ciebie miejsca”. To drugie nie miało w moim przypadku miejsca! W Szwajcarii już w latach 1990-tych odbyły się debaty o pastorkach i pastorach homoseksualnych, bowiem kościół reformowany to kościół demokratyczny, oparty na parafianach. To oni podejmują wspólnie wiele decyzji i ich głosu się słucha. I to oni powiedzieli, że kobiety w roli pastorów, w tym lesbijki, im nie przeszkadzają. Tak naprawdę nie jest ważne, czy jestem lesbijką czy nie, ważne jest, po co ludzie przychodzą do kościoła, czego tam szukają: pocieszenia duchowego w momentach kryzysu, słabości, zwątpienia, śmierci najbliższych. To się liczy, a nie ja!

Jestem w świetnych relacjach z księdzem proboszczem z Kościoła katolickiego, bardzo dobrze współpracujemy. Nigdy nie powiedział na mnie złego słowa, a parę razy nawet mnie pochwalił. Zresztą w tej części Szwajcarii, za zgodą biskupa, Kościół katolicki ma nawet organizację kościelną starającą się o integrację osób homoseksualnych z parafią. Uważam, że nie ma jednego Kościoła katolickiego: inny jest w Szwajcarii, a inny w Polsce. Są duże różnice. Tak samo zresztą, jak nie ma jednego kościoła ewangielicko-reformowanego: są w Szwajcarii kościoły reformowane, które nie pozwoliłyby mi u siebie pracować. Dużo zależy od nastawienia lokalnej społeczności.

- Jeśli masz jeden wyrwany z kontekstu cytat, możesz udowodnić daną rzecz oraz jej dokładne przeciwieństwo! Biblia to nie jest dobre źródło do wyrywania cytatów z kontekstu! To jest bardzo ważna księga, którą tak też trzeba traktować - bardzo poważnie. Często pytam ludzi: czy masz wymieszane włókna w swoim ubraniu? Bo Stary Testament zabrania mieszania włókien! Jesz owoce morza: kraby czy małże?! Stary Testament tego też zabrania, tak samo, jak jedzenia wieprzowiny! Przekaz Biblii to miłość, zgoda i pokój. Jezus w Kazaniu na Górze zakazuje urągania komuś, prześladowania, dawania fałszywego świadectwa, więc ci, którzy używają mowy nienawiści w stosunku do nas, czynią źle. Promowanie nienawiści w imię Boga, posługiwanie się Biblią, żeby szerzyć nienawiść, nie ma nic wspólnego z dobrocią i duchem Ewangelii. (...) - Całość na Gdańsk.pl

Tagi: religia
11:43, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Rdz 11, 1-9 Czytanie z Księgi Rodzaju. Na całej ziemi mówiono jednym językiem i posługiwano się jednakowymi wyrazami. Gdy jej mieszkańcy przywędrowali ze Wschodu, znaleźli równinę w kraju Szinear i tam się osiedlili. Mówili więc jeden do drugiego: „Do dzieła! Wyrabiajmy cegły i wypalajmy je”. Używali więc cegieł jako budulca,a smoły jako zaprawy. Potem rzekli: „Do dzieła! Zbudujmy sobie miasto i wieżę, której szczyt sięgałby nieba, abyśmy zapewnili sobie imię i nie rozproszyli się po całym kraju”. PAN zstąpił, aby zobaczyć miasto i wieżę, które ludzie budowali. Wtedy PAN rzekł: „Są oni jednym ludem i wszyscy mówią tym samym językiem. A jest to dopiero początek ich działania. Odtąd będą mogli wykonać wszystko, cokolwiek zamierzą. Zejdźmy tam i pomieszajmy ich język, aby jeden nie rozumiał drugiego”. W taki sposób PAN rozproszył ich stamtąd po całej ziemi i zaprzestali budować miasto. Dlatego dano mu nazwę Babel, ponieważ tam PAN pomieszał język mieszkańców ziemi i stamtąd PAN rozproszył ich po całej ziemi. Kto ma ucho, niech usłyszy, co Duch mówi Kościołowi. (Reformowany Kościół Katolicki w Polsce)

Gej to nie tylko ten, który w przebraniu i z piórkami paraduje w Marszach Równości. Gej to niekiedy głęboko wierzący mężczyzna, który wyglądem nie różni się niczym od głęboko wierzącego mężczyzny – męża i ojca pięciorga dzieci. Czy między nimi jest możliwy znak pokoju? Jeśli obaj są chrześcijanami, to tak.

Jak powiedziała Anna Strzałkowska, „miłość nie może być grzeszna, nie mogę spowiadać się z miłości”. Opowiadała o swoich pierwszych uczuciach do kobiet, o tym, jak spowiadała się z nich i jak cierpiała, gdy usłyszała, że musi z tym skończyć, jeśli chce zostać w Kościele. A chciała. Wychowywała się w katolickiej rodzinie i nadal jest mocno wierząca. Razem z partnerką wychowuje swojego syna. – Wielu znajomych pytało mnie: „Dlaczego nie odejdziesz z Kościoła, który cię odrzuca? Trzaśnij drzwiami”. Odpowiadałam, że to jest mój dom i chcę być w nim zauważona.

I właśnie o zauważeniu oraz szacunku dużo było mowy na spotkaniu. Także w kontekście owego znaku pokoju. – Bo przecież wykonując ten gest w czasie Mszy św., nie zawsze wiemy, komu podajemy rękę. Może obok nas w ławce stoi gej? W kościele uśmiechamy się do niego, mówimy „pokój z tobą”, a po wyjściu z nabożeństwa może obrażamy homoseksualistów i ich poniżamy? – pytał zebranych ojciec Andrzej Kuśmierski.

Przekonywał, że nie można homoseksualizmu traktować jako zła. – Niektórzy zrównują tę orientację seksualną z aborcją i eutanazją. To czyny odrażające moralnie, ale czyny. Homoseksualizm to przede wszystkim nie zachowanie, ale orientacja, tożsamość, człowiek jej nie wybiera. Trudno winić za to kogokolwiek i wymagać od niego zmiany, skoro jest ona niemożliwa – mówił Gawryś, a Anna Strzałkowska dodawała: – W słowie: homoseksualizm zbyt mocno akcentowane jest słowo „seks”. To skłania do stereotypowego myślenia, że geje i lesbijki nieustannie uprawiają seks, tylko o nim myślą i mówią, są zdemoralizowani i niezdolni do miłości. (...) - misyjne.pl

Katedra Hope

Kościół Middle Church

Metropolitan Community Church Cathedral SunCoast, Floryda

Metropolitan Community Church

Kościół św Stanisława Kostki w St. Louis

Niech kobiety będą obecne na różnych płaszczyznach życia, by wnosić swój wkład w jednoczenie rodziny ludzkiej i przezwyciężanie kultury odrzucenia – powiedział Papież w przemówieniu do uczestników Sesji Plenarnej Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego. Tematem jej obrad jest „Rola kobiety w wychowaniu do powszechnego braterstwa”. Franciszek poruszył w swym przemówieniu trzy zagadnienia: docenienie roli kobiety, wychowanie do braterstwa i dialog. Ojciec Święty podkreślił, że dziś bardziej niż kiedykolwiek konieczna jest obecność kobiet w życiu społecznym, gospodarczym, politycznym, krajowym, międzynarodowym i kościelnym.

Apel Papieża do chrześcijan, żydów i muzułmanów

W roku 2017 Niemcy świętują 500-lecie Reformacji. Wielu turystów odwiedza z tego powodu miasto Eisenach, gdzie mieszkał reformator.

Tagi: religia
11:43, lukeblog
Link Dodaj komentarz »