Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
środa, 09 sierpnia 2017

Jesteś osobą transpłciową (transseksualną, transgender, transwestytyczną, niebinarną itp.)? A może po prostu nie jesteś pewny swojej tożsamości płciowej? Ta grupa jest dla ciebie. Przyjdź i poznaj inne osoby, takie jak ty. Mile widziane są też osoby, które proces transformacji mają już za sobą i mogą podzielić się swoimi doświadczeniami z pozostałymi.

Fundacja Trans-Fuzja zaprasza na kolejne spotkanie grupy wsparcia dla osób transpłciowych, które odbędzie się w Warszawie 11 sierpnia (piątek) o godz. 18.30 w siedzibie Fundacji Trans-Fuzja przy ul. Noakowskiego 10 lok. 66 (w prześwicie między drugim a trzecim podwórzem). Spotkanie trwa do godz. 21.00 (z 15-minutową przerwą).

Jeśli potrzebujesz kontaktu z innymi, którzy Cię wysłuchają, zrozumieją, zaakceptują mimo Twojej odmienności, jeśli potrzebujesz informacji o transseksualności, procedurach i pomocy medycznej, a także jeśli masz wątpliwości, czy transpłciowość dotyczy właśnie Ciebie, przyjdź na nasze spotkanie. Chcemy pomóc Ci poczuć, że nie jesteś sam, że są inni, którzy rozumieją Twój problem.

Spotkania grupy wsparcia dla osób transpłciowych odbywają się w siedzibie Fundacji Trans-Fuzja w każdy drugi i czwarty piątek miesiąca o godz. 18.30. Prowadzą je: psycholog Julia Kata, psycholog Joanna Niedziela i wolontariuszka fundacji Edyta Baker.

Stowarzyszenie Tęczówka i Fundacja Trans-Fuzja zapraszają na kolejne spotkanie śląskiej grupy wsparcia dla osób transpłciowych, które odbędzie się w piątek 11 sierpnia o godz. 17.30 w siedzibie Stowarzyszenia Tęczówka w Katowicach przy ul. Morcinka 3 (wejście od tyłu budynku). 

Jeśli Twoje poczucie tożsamości płciowej wymyka się binarnej kategoryzacji płci, jeśli jesteś osobą trans i chciałbyś podzielić się swoimi doświadczeniami, problemami lub po prostu porozmawiać z osobami, które podobnie czują, zapraszamy do naszej grupy.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 11 sierpnia (piątek) o godzinie 17.30 w siedzibie Stowarzyszenia Tęczówka przy ul. Morcinka 3 w Katowicach. Podstawowymi zasadami naszych spotkań jest anonimowość i poufność. Tylko animator grupy przedstawia się z imienia i nazwiska. Serdecznie zapraszamy. W razie kłopotów ze znalezieniem siedziby Stowarzyszenia Tęczówka, prosimy o telefon: 608 387 038.

wtorek, 08 sierpnia 2017

Pomimo biurokratycznych przeszkód tworzonych przez węgierski rząd, pastor Ivanyi walczy o możliwość pomocy najuboższym.

Dostępny od 18 lipca 2017 godz. 12:00 do 12 sierpnia 2017 godz. 23:59

Tagi: dokument
23:10, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

James Davison, jeden z ulubionych ilustratorów świata mody, połączył siły z międzynarodową organizacją LGBT+ All Out w celu stworzeniu serii ręcznie malowanych koszulek. Zyski zostaną przekazane na rzecz kampanii nawołującej do zakończenia pogwałceń praw człowieka, jakich doświadczają homoseksualiści w Czeczenii, a także na pomoc ofiarom tej przemocy. James jest z znany ze swoich szkiców z wybiegów i backstage'ów dla MAC Cosmetics podczas tygodni mody w Londynie, Nowym Jorku, Mediolanie i Paryżu. W zeszłym sezonie jego prace pojawiły się na samym wybiegu, kiedy to ręcznie ozdobił buty K-Swiss do pokazu Ryana Lo - i-d.vice.com.

Pinksixty News wiadomości LGBT

Irlandzka wokalistka opublikowała w sieci film, który nagrała w emocjonalnym roztrzęsieniu. Sinead O'Connor cierpi na depresje, kilkakrotnie próbowała popełnić samobójstwo. Tym razem fani są bardzo zaniepokojeni. Wszyscy obawiają się, że gwiazda znów wtargnie na swoje życie.

Randy Gamel-Medler, lat 59, wraz z mężem przeniósł się do Hitchcock, Oklahomy, w 2016 roku wraz ze swoim siedmioletnim synem. Gamel-Medler są białymi, a ich syn jest Afroamerykaninem. Gdy wiedzieli ich syn jest innego koloru skóry zaczęło się, groźby, ataki na nich grożono im że spłonię ich dom i tak stało się nikt nie zareagował policja i straż pożarna patrzyła tylko jak płonął ich dom.

Urzędnicy miejscy spiskowali, aby ich wyeliminować miasteczka podczas gdy lokalne organy ścigania ignorowały ich prośby o pomoc. (LGBT Nation)

Mężczyzna z Florydy został zamordowany w niedzielę, bronił swoich gejowskich przyjaciół przed pijanym homofobem, który poszedł za nimi z restauracji, gdzie jedli. Ofiara, to 22-letni Juan Javier Cruz, został zastrzelony z pistoletu homofoba wyciągniętego z kieszeni po tym jak stanął w obronie swoich przyjaciół. Homofob Hernandez Mena jest oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia i atak bronią palną.

Piotr Fronczewski i kolejny przykład historii, która może przytrafić się każdemu z nas. Posłuchajcie i zastanówcie się sami - jak mogłaby w tej sytuacji wyglądać rozprawa przed sędzią, zależnym od polityków?

Kościół przypomina nauczanie o gwaracjach równowagi i niezawisłości władzy w systemie demokratycznym. W swoich oświadczeniach powołuje się też na słowa Jana Pawła II. Posłuchajcie jak podsumowuje to dla Was ojciec Tomasz Dostatni.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news
21:15, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

disney

Disney wyprodukował pierwszy serial animowany dla przedszkolaków z udziałem rodziny jednopłciowej. W najnowszym odcinku serialu dla dzieci „Klinika dla pluszaków”, który jest emitowany na Disney Junior, pojawiła się tęczowa rodzina, kto pokładał głos dwie słynne lesbijki Wanda Sykes i Portia de Rossi.

Jeszcze raz krótki filmik „In a Heartbeat” to opowieść o Sherwinie, nieśmiałym uczniu szkoły średniej, zakochanym w swoim szkolnym koledze Jonathanie. Jego serce dosłownie wyrywa się do ukochanego, który początkowo wydaje się niezainteresowany tą relacją.

Jak informują twórcy animacji Beth David i Esteban Bravo, film powstawał przez półtora roku. „Dziękujemy wam wszystkim za wsparcie i otuchę, ten film jest dla nas całym światem, a wasza uprzejmość i entuzjazm uczyniły tę podróż jeszcze bardziej znaczącą” – piszą autorzy filmu na Tumbrl- Tygodnik Polityka.

Pakistan jest jednym z krajów najmniej tolerancyjnych na świecie, jeśli chodzi o homoseksualizm. Bycie gejem jest nielegalne w Pakistanie można zostać skazany na karę 10 lat więzienia. Geje są często oskarżani o przynoszą wstyd ich rodzinom i są powszechnie doświadczają przemocy - czasem nawet są mordowani.

Takie aplikacje jak Grindr, Scruff i ManJam oferują dyskretną poznanie inny w pakistańskiej społeczności LGBT, ale są też zagrożenie. Mężczyzna został niedawno aresztowany za rzekome przy użyciu aplikacji zwabiał gejów i żeby ich zabić. 

VICE News udał się do Pakistanu, pokazać podziemnie gejowskie i zbadać sposoby, jak technologia jest wykorzystywana do osiągnięcia wolności seksualnej. 

Tagi: dokument
11:10, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Chrześcijanie przeciw transfobii ksiądz Neil Cazares-Thomas z katedry Hope "To demonstracja bigotrii i dyskryminacji z użyciem religii ... kiedy słuchamy głosów tych, którzy robią prawa przeciwko, zrozumiecie, że twoja wiara kieruje do bycia zawsze po stronie zmarginalizowanych, ubogich, Pozbawiony prawa do głosu. A gdy tego nie robimy, nie wykazujemy wiary Jezusa ". (...) - The Guardian

Ostatnie kazanie z niedzieli księdza Neila Cazares-Thomasa, miedzy mówił o grzechach chrześcijaństwa miedzy innymi jak atakuje się trans osób.

Stan Mitchell, pastor w kościele GracePointe w Franklin w stanie Tennessee, piękne słowa na temat osób transpłciowy i wzywa swoi kolegów chrześcijan żeby bronili praw trans osób.

ro44

John Horgan premier Kolumbii Brytyjskiej na paradzie zdjęcie CTV News

W Kanadyjskim mieście Vancouver odbyła się parada Pride. Tematem była "równość, różnorodność i integracja". Tysiące osób wzięło udział. "Pride jest wspaniałą okazją do świętowania silnego i tętniącego życiem Vancouveru", powiedział burmistrz Gregor Robertson. 

John Horgan premier Kolumbii Brytyjskiej "Musimy wyeliminować dyskryminację, która wpływa na życie zbyt wielu ludzi. Jest to przesłanie dla wszystkich Kanadyjczyków i wszystkich Kolumbii Brytyjskiej, którzy muszą być wszyscy włączeni do naszego społeczeństwa" - powiedział dla stacji CTV News.

ro43

zdjęcie Instagram

29-letni amerykański piosenkarz Aaron Carter brat Nicka Cartera z Backstreet Boys, wychodzi z szafy wyznaje jest biseksualny. W sobotę, Aaron Carter wyszedł jako biseksualista w emocjonalnym liście do swoich fanów na Twitterze i Instagramie.

Amerykański piosenkarz przyznał, że ​​"nie przynosi mi wstydu" za to kim jestem. Powiedział także: "Wychowałem się w tej branży rozrywki w bardzo młodym wieku, 13-latkowi zaczęły mi się podobać zarówno dziewczyny, jak i chłopcy.

"Przez lata myślałem o tym, ale dopiero wtedy, gdy miałam 17 lat, po kilku kontaktach z dziewczynami miałem doświadczenie z mężczyzną." 

Carter, który został aresztowany w zeszłym miesiącu w Georgia pod zarzutem jazdy pod wpływem i mówił o swoich walkach z zaburzeniami odżywianiem i uzależnieniami w przeszłości, zaczął cytować Boy George, wyjaśniając, że nie chce być "Rozczarowaniem" dla innych." Chce mówić prawdę o sobie wreszcie.

tumblr_ouab0pTq7C1utukoko1_540

Po tym, jak wrzuciła Replika ślubną fotkę  z 9 czerwca, z portugalskiej Madery, któryś z naszych Czytelników rzucił w komentarzu; "Hej, ale nie tylko oni wzięli ślub, inne pary też są".

Podchwyciliśmy to i poprosiliśmy inne pary o fotki. Przez kilka dni otrzymywaliśmy cudowne zdjęcia miłości i szczęścia. Z różnych krajów. Pary były w całości polskie albo w połowie polskie.

Tak powstał "Tęczowy Album Ślubny", który zrobiliśmy również w papierowym wydaniu "Repliki".

Wszystkim parom, które podzieliły się z Nami i Naszymi Czytelni(cz)kami Repliki swoim szczęściem - WIELKIE DZIĘKI!

W tzw. międzyczasie równość małżeńską wprowadziły Niemcy i Malta. I będzie równość małżeńska w Polsce też - ale musimy być wytrwali i nie czekać na nią z założonymi rękami - tylko działać, działać, działać - od robienia coming outów przez udział w Paradach Równości i mądre zachowanie przy urnach wyborczych aż po konkretne aktywistyczne działania organizacji LGBT.

A album w pełnej krasie - na głównej rozkładówce numeru - do zobaczenia w papierowej "Replice", dostępnej na allegro w prenumeracie.

Tagi: love
10:29, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_oub420kO8u1tsitpw_540

SPR zaprasza na spotkanie autorskie z Robertem Biedroniem, działaczem LGBTQ, politykiem, Prezydentem Miasta Słupska, osobą korzystającą z członkostwa honorowego w SPR.

Spotkanie poświęcone będzie wywiadowi-rzece "Robert Biedroń. Pod prąd", który przeprowadziła Magdalena Łyczko.

Miejsce: Kino Centrum CSW, ul. Wały Gen. Sikorskiego 13. Termin: 12 sierpnia. Godzina: 17:00

Tagi: news
10:28, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Dołącz do zespołu wolontariuszy i wolotariuszek międzynarodowej konferencji ILGA Europe – zostań częścią największego wydarzenia społeczności LGBTI w Europie skupiającego co roku ponad 500 działaczy i działaczek LGBTI z 45 krajów Europy. 

Kampania Przeciw Homofobii zaprasza do wzięcia udziału w rekrutacji na wolontariat realizowany w ramach konferencji ILGA Europe, która odbędzie się w Warszawie dniach 1-4 listopada 2017 roku. Zapoznaj się z warunkami wolontariatu, wypełnij formularz zgłoszeniowy i weź udział w procesie rekrutacji do zespołu wolontariackiego konferencji.

Konferencja ILGA Europe

ILGA Europe jest europejskim oddziałem Międzynarodowego Stowarzyszenia Lesbijek, Gejów, Osób Biseksualnych, Trans i Interpłciowych  zrzeszającym ponad 400 organizacji z 45 krajów. Konferencja jest corocznym spotkaniem  organizacji członkowskich ILGA Europe, w którym bierze udział 500 aktywistów, aktywistek, działaczek i działaczy społecznych, polityków i polityczek, przedstawicieli i przedstawicielek instytucji krajowych i europejskich, a także darczyńców oraz osób reprezentujących sektor prywatny. Na program konferencji składają się wykłady, warsztaty, dyskusje oraz spotkania z lokalnymi politykami i polityczkami oraz instytucjami zainteresowanymi współpracą ze społecznością LGBTI.

Każdego roku Konferencja odbywa się pod innym hasłem. Rok temu aktywistów i aktywistów z organizacji zrzeszonych w ILGA-Europe gościł Cypr, a hasłem przewodnim było Power to the People. Rok 2017 należy do Polski, a kierunek organizowanych w ramach konferencji wydarzeń wyznaczy hasło Change! Communities Mobilising, Movements Rising.

Podczas konferencji głos zabierają czołowe osobistości życia społeczno-politycznego, m.in. Michael O’Flaherty (Agencja Praw Podstawowych UE), Randy W. Berry (US Department of State), Charles Radcliffe (Biuro Praw Człowieka ONZ) czy Marja Ruotanen (Rada Europy). W wydarzeniu organizowanym w Warszawie udział weźmie m.in. Frans Timmermans (Komisja Europejska).

Wolontariat 

Z uwagi na skalę konferencji ILGA Europe oraz jej aktywistyczny wymiar, zaangażowanie wolontariuszy i wolontariuszek jest bardzo ważnym źródłem wsparcia. Głównymi zadaniami wolontariuszy i wolontariuszek przed i podczas konferencji będą:

 • rejestracja osób uczestniczących w konferencji
 • rejestracja na wydarzenia około konferencyjne
 • pomoc techniczna przy sesjach plenarnych i warsztatach
 • pomoc w wydarzeniach towarzyszących (przejazd autokarem z uczestnikami i uczestniczkami, udzielanie wskazówek kierowcy, kierownie i pilnowanie grupy)
 • przygotowywanie pakietów powitalnych
 • pomoc w organizacji przestrzeni konferencyjnej
 • udzielanie informacji organizacyjnych osobom uczestniczącym (głównie na miejscu konferencji)
 • fotografowanie i wideorejestracja

Zadania będą przydzielane w oparciu o deklaracje dostępności oraz, w miarę możliwości, preferencje osób zaangażowanych. Szczegółowy harmonogram pracy wolontariatu zostanie opracowany na późniejszym etapie. Ramowe godziny zaangażowania zespołu wolontariuszy i wolontariuszek to 9:00 – 1:00.

Wymagania:

 • język polski na poziomie komunikatywnym
 • język angielski
 • dodatkowym atutem będzie znajomość języka rosyjskiego na poziomie komunikatywnym, ale nie jest to warunek  konieczny (inne języki mile widziane)
 • ukończone 18 lat
 • w przypadku osób zainteresowanych przygotowaniem dokumentacji fotograficznej z wydarzenia należy mieć własny sprzęt

Obowiązkowe szkolenia:

Osoby współtworzące zespół wolontariuszy i wolontariuszek konferencji ILGA-Europe zobowiązane są do udziału we wszystkich spotkaniach szkoleniowych przed konferencją. Jest to warunek konieczny do zostania wolontariuszem lub wolontariuszką konferencji.

 • pierwsze spotkanie organizacyjne – 11 września, godz. 16.00
 • warsztat antydyskryminacyjny – 14 października, godz. 10 -18.00
 • drugie spotkanie organizacyjne – 31 października 2017, godz. 17:30

Formularz rekrutacyjny

 • Spotkania rekrutacyjne zaplanowane są na drugą połowę sierpnia. Aby wziąć udział w rekrutacji należy wypełnić formularz dostępny TUTAJ.

Plan konferencji: 

1 listopada

 • 00 – 17.00 rejestracja
 • 30 – 19.30 sesja dla nowych osób uczestniczących
 • 00 – 24.00 gala otwierająca w Teatrze Polskim

2 listopada

 • 00 – 19.30 sesje plenarne oraz warsztaty
 • 00 – 1.00 wycieczki po konferencji

3 listopada

 • 00 – 19.30 sesje plenarne oraz warsztaty
 • 00 – 1.00 wycieczki po konferencji

4 listopada

 • 00 -19.30 sesja plenarna oraz warsztaty
 • 00 – 1.00 gala zamykająca w Pałacu Kultury i Nauki

 ramach pracy przy organizacji konferencji ILGA-Europe osoby na wolontariacie mają zapewnionepełne wyżywienie. Ponadto za każde przepracowane 6 godzin, wolontariusze i wolontariuszki mają możliwość uczestniczenia w dwóch dowolnie wybranych sesjach z programu. Na życzenie wolontariusze i wolontariuszki otrzymają zaświadczenie potwierdzające odbyty wolontariat.

Kontakt:

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem: fsady@kph.org.pl

Tagi: kph
10:28, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Franciszka Sady jest od kilku lat współkoordynatorką rewelacyjnej akcji Kampania Przeciw Homofobii "Ramię w ramię po równość". To w ramach tej akcji co jakiś czas widzicie zdjęcie znanej osoby z tabliczką "Jestem sojusznikiem/czką osób LGBT"

Byli już Maryla Rodowicz, Zbigniew Wodecki, Dorota Wellman, Mateusz Janicki, zespół Lao Che, Natalia Przybysz, Jerzy Radziwiłłowicz i wielu, wielu innych. Ostatnio, kilka dni temu, reżyserka Małgorzata Szumowska.

Ruch LGBT potrzebuje jednak nie tylko znanych publicznych osobistości. Tzw. zwykłych heteryków i heteryczek też BARDZO potrzebujemy. Ale lepiej ujęła to sama Franka, przeczytajcie fragment jej tekstu:

"Dla mnie jako osoby hetero, matki i po prostu człowieka, dla którego równość i sprawiedliwość są kluczowymi wartościami w życiu, współtworzenie ruchu sojuszniczego jest szczególnie ważne. Do KPH trafiłam niedługo po tym, jak organizacja ta wypuściła kampanię „Rodzice, odważcie się mówić!” (2013), w której rodzice osób LGBT mówili o wsparciu dla swych dzieci. Dowiedziałam się o niej z internetu, byłam zachwycona, a bardzo szybko też mocno zszokowana ilością hejtu, który się przy tej okazji pojawił. Śledziłam komentarze na Facebooku i nie mogłam uwierzyć, że poziom homofobii w Polsce jest tak wielki. (...)

Zdałam sobie sprawę, że muszę coś z tym zrobić, że jako osoba heteroseksualna mam po prostu taki obowiązek, bo jak nie ja, to kto?! Zostałam wolontariuszką KPH, a po jakim czasie etatową pracowniczką. (...)

Apeluję do osób heteroseksualnych – każdy i każda z nas może i powinna reagować na homofobię i transfobię, na uszczypliwe komentarze i głupie żarty, nie godzić się na mowę nienawiści. Chciałabym, żebyśmy nie wstydzili się być sojusznikami, mówili o tym znajomym, przychodzili na Parady i Marsze Równości, zabierali na nie swoich przyjaciół i rodziny. Chciałabym, żebyśmy uczyli nasze dzieci, że każda orientacja seksualna i tożsamość płciowa są sobie równe, a każda osoba zasługuje na szacunek i takie same prawa."

Heterycy, heteryczki - jesteście wśród naszych Czytelników/czek? Wyoutujcie się ;-) Wy, nasi sojusznicy, jesteście tak samo częścią ruchu LGBT jak my. Cały tekst Franki - do przeczytania w najnowszej "Replice".

Tagi: kph
10:28, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Roger i Peter dorastali w 1960 roku, kiedy homoseksualizm został zdekryminalizowany. Wcześniej było zagrożone karą do 10 lat więzienia. Petera próbowano leczyć z homoseksualizmu przez swoją matkę. Roger był pielęgniarzem, który pomagał w terapii awersji, na innym homoseksualiście. Roger są w kontakcie z Peterem rok temu przeprosił za swój udział w „terapii”, i aby uczcić 50. rocznicę depenalizacji homoseksualizmu w Wielkiej Brytanii. Spotkali się ponownie, aby omówić swoje różne doświadczenia.

25 letni Grant próbuje zmienić postrzeganie kraju Irlandii Północnej. Pochodzi z małej nadmorskiej miejscowości Portrush. Na początku tego roku zaczął drag show w miejscowym barze i mówi, że był naprawdę zaskoczony wsparciem wielu osób. 

Sarah i Thomas mają 17 lat i mieszkają w Irlandii Północnej. Każdy z nich miał własne doświadczenia dotyczące ujawnienia swojej orientacji, ale dzięki lokalnej grupy LGBT, stali się najlepszymi przyjaciółmi.

Czy bycie LGBT w Wielkiej Brytanii naprawdę jest bezpieczne?

Wzruszająca historia Frankie'go i George'a.

Pobity za bycie gejem para gejów James i Dain byli w Brighton w maju 2016 roku, kiedy zostali wieczorem pobici gdy wracali z klubu. Atak pozostawiło im blizny fizyczne i emocjonalne.

BBC przygotował specjalne dokumenty na temat 50 lat homoseksualizmu w Anglii

Tagi: LGBT
00:34, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 07 sierpnia 2017

zdjęcie Razem Śląsk 

W weekend odbyło się Chilli Tennis Open - amatorskie turniej tenisa LGBT+ na kortach Parku Śląskiego. Nie tylko sport ale też odbyły się debaty miedzy innymi "Sport w środowisku LGBTQIA".

Pinksixty News wiadomości LGBT

- Oni myślą, że przyjedzie rycerz na białym koniu i załatwi wszystkie problemy. Po to nosimy polski dowód, po to mamy prawa wyborcze, żeby brać współodpowiedzialność za coś, co jest zapisane w konstytucji - powiedział Robert Biedroń.

U koników morskich to ojcowie wydają na świat potomstwo

Pinksixty Entertainment - na temat Russella T Daviesa twórcy Queer As Folk

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news Ploty
21:18, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_ou7fmvLyI01tsitpw_540

Mariusz Grzegorz Kośmicki-Żórawski jest naszym prenumeratorem i po prostu zgłosił się do działu „Prenumeratorzy/rki Repliki”. W rozmowie z Tomkiem Golonką, na pytanie, co robi w życiu, powiedział:

„O, wiele rzeczy, na przykład mam przyjemność być sołtysem mojej wsi Borków. Mam dopiero 24 lata, a już czteroletni staż na stanowisku.

Borków (ok. 40 km od Warszawy) ma 50 mieszkańców, nie ma tu nawet sklepu ani kościoła! (...) Ale tych 50 mieszkańców - nie licząc działkowców, a mamy 150 działek letniskowych - wraz z urokiem miejscowości (las, rzeczka, szczere pola, cisza oraz święty spokój), to jest nasz baśniowy świat, wizytówka mojego miejsca."

"Nie zmieniłbym swojej orientacji nawet, gdyby to było możliwe. Jestem gejem Polakiem i według mnie brzmi to bardzo dumnie. Mam nadzieję, że nikt mnie nie ukamienuje za te słowa.

Co nie znaczy, że nie wiem, jak trudne jest codzienne życie osób LGBT w Polsce. Należy nam się pełna równość, z prawem do adopcji dzieci przez pary jednopłciowe włącznie. Sam bym z tego prawa skorzystał. Marzę o tym, by mieć rodzinę – kochającego męża i dwójkę dzieci. Czyli widzisz, mam marzenia jak większość."

Co chciałby powiedzieć Czytelni(cz)kom „Repliki”?

"Że warto się nie bać, być sobą i marzyć. (...) Jeszcze chciałem powiedzieć, że jestem też pszczelarzem. Ciągle szukam tej mojej jednej pszczółki i z miesiąca na miesiąc robię się coraz bardziej wybredny i wymagający, także, panowie, streszczajcie się, bo na stare lata mogę być bardzo zrzędliwy."

Przypomnijmy: pierwszym wyoutowanym sołtysem w Polsce był Marcin Nikrant z Leśniewa (wywiad w "Replice" nr 32) w 2011 r., potem Marzena Frąckowiak z Grzebieniska (nr 57), następnie Łukasz Włodarczyk z Bobrownik (nr 67) i teraz Mariusz.
Cały tekst o Mariuszu - do przeczytania w najnowszej "Replice", dostępnej na allegro.

Tagi: coming out
10:19, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

leo

Leo Varadkar, wyoutowany premier Irlandii pojawił się dziś w Belfaście, w Irlandii Północnej- na konferencji prasowej na kilka godzin przed "Belfast Pride" czyli tamtejszą Paradą Równości.

Północna Irlandia to jedyne miejsce Zjednoczonego Królestwa, gdzie wciąż nie ma równości małżeńskiej. W Szkocji, Walii, Anglii oraz w samej Irlandii (która oczywiście do UK nie należy, ale bezpośrednio z Irlandią Północną sąsiaduje) - jest.

Varadkar powiedział, że przyjechał do Belfastu "w geście solidarności" z tymi, którzy walczą o równość w Irlandii Północnej oraz że legalizacja małżeństw jednopłciowych w IP to "już tylko kwestia czasu". "Wspieram ten proces zarówno osobiście, jak i wspiera go cały mój rząd".

Premier Irlandii Leo Varadkar zaapelował w piątek w Irlandii Północnej o znalezienie "unikatowych rozwiązań", które legną u podstaw stosunków między Wielką Brytanią a Unią Europejską po brexicie. Wyjście tego kraju ze Wspólnoty nazwał "pokoleniowym wyzwaniem".

Zasugerował powołanie "skrojonej na miarę" unii celnej między stronami, co mogłoby rozwiązać problem przyszłości liczącej 500 km granicy między Irlandią a Irlandią Północną, która po brexicie stanie się zewnętrzną lądową granicą UE. (Replika/TVN24BIS)

W samej paradzie Belfast Pride uczestniczyło ponad 5 tysięcy osób wzięło udział. Tematem tegorocznej parady była równość małżeństw. Irlandia Północna jest jedynym regionem Wielkiej Brytanii, w którym małżeństwo tej samej płci nie jest dozwolone. Paradzie wzięła osobiście burmistrz Belfastu Nuala McAllistera, która jest wielką zwolenniczką równy praw LGBT w tym równość małżeństw.

Też po raz pierwszy wzięli udział policja północna i policja z Gardyi (irlandzka policja) po raz pierwszy w mundurach uczestniczyli w paradzie. (BBC News)

Relacja partii Sinn Féin z Irlandii Północnej

Tagi: LGBT
10:19, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Od poniedziałku do piątku: E! News o 22:00 na E! Entertainment. Seks w wielkim mieście, o 20:00 na Comedy Central Family 3x. Moda na sukces o 19:30 na Nowa TV. Współczesna rodzina o 20:00 na Fox Comedy HD, po 4 odcinkach. Teoria wielkiego podrywu 2x o 23:30 na Comedy Central. Will i Grace 3x od 17:15 na Fox Comedy. Tatusiowie na medal o 16:00 na Romance TV. Transakcje za milion dolarów - Nowy Jork, o 11:40 na Domo+. Chirurdzy 2 o 15:55 na TVN 7. I tak się pobierzemy: W akcie desperacji, o 15:00 na Lifetime.

Poniedziałek: Gogglebox. Przed telewizorem o 22:00 na TTV. Twin Peaks, odc. 13 o 22:10 na HBO. Wstydliwe choroby, odc. 4 o 20:30 na TLC

Masters of Sex, odc. 12 o 22:50 na TVN 7. William ma zaprezentować wyniki swoich badań przed pracownikami szpitala. Libby, Jane i Lester pomagają mu się przygotować. Virginia, chociaż odrzuciła zaproszenie Mastersa, jednak pojawia się na sali. Zebrana widownia czuje się zażenowana, gdy William pokazuje film, na którym uprawia seks z Virginią. Część jego skonsternowanych kolegów ostentacyjnie opuszcza salę. Tymczasem Margaret i Scully poważnie rozmawiają na temat przyszłości swojego małżeństwa. Rektor przyznaje, że od zawsze pociągali go mężczyźni. Obiecuje równocześnie, że to się już nigdy więcej nie powtórzy. By wyleczyć homoseksualizm, zgadza się na terapię elektrowstrząsami. W międzyczasie na uczelni i w szpitalu toczą się zacięte dyskusje na temat badań Mastersa. Niektórzy domagają się nawet jego zwolnienia. Inni, podejrzewając, że występująca w filmie z zasłoniętą twarzą kobieta to Virginia, żądają wyjaśnień. William jednak konsekwentnie odmawia odpowiedzi, zasłaniając się tajemnicą zawodową. Niebawem wychodzi na jaw, że kanclerz Fitzhugh planuje zwolnić Mastersa i Scully'ego.

Izba przyjęć o 18:00 na Discovery Life

Wtorek: Ekipa z Newcastle 15, odc. 8 o 22:00 na MTV Polska. Królowe życia 2, odc. 6 o 21:00 na TTV. Sprawa dla Explorera, odc. 13 o 23:00 na National Geographic. Kobiecy gniew - pokonać ISIS o 22:30 na TLC.

Stacey Dooley dołącza na linii frontu do złożonego z samych kobiet batalionu Yazidi. Wszystko po to, aby dowiedzieć się, dlaczego postanowiły poświęcić życie walce z ISIS.

Środa: Gogglebox. Przed telewizorem o 22:00 na TTV. Królowe życia 2, odc. 6 o 23:35 na TTV. Brooklyn Nine Nine o 22:00 na Comedy Central. Orphan Black 3, odc. 6 o 22:00 na WP.

Czwartek: Rosyjscy transseksualiści, odc. 15 o 01:00 na POLSAT Cafe. American Horror Story: Roanoke, odc. 3 i 4 o 23:00 na FOX.

Piątek: Niezwykłe Torty Weselne o 21:00 na Food Network. Królowe życia 2, odc. 7 o 22:00 na TTV. Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem o 21:00 na HBO 3. Włoska randka w łóżku 2x o 22:30 na TLC.

Sobota: Gogglebox. Przed telewizorem o 22:45 na TTV. Królowe życia 2, odc. 7 o 23:30 na TTV. Skandal 6, odc. 3 i 4 o 20:05 na FOX. Plastyczna fuszerka, odc. 7 o 22:00 na E! Entertainment. Urodzie na ratunek, odc. 7 o 21:30 na TLC. Mistrzowie remontu o 16:00 na TLC

Niedziela: Project Runway: Nastolatki 2, odc. 6 o 18:30 na TVN Style. Wstydliwe choroby, odc. 7 o 20:30 na TLC.

„Mistrzów remontu” („Nate and Jeremiah by Design”) odc 7 o 12:00 na TLC. Allan i Janelle musieli przerwać wymarzony remont domu dla powiększającej się rodziny z powodu choroby kobiety. Nate i Jeremiah stają przed najtrudniejszym zadaniem w swojej karierze.

Tagi: media
10:19, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

ro42

Amsterdamie odbyła się Canal Parade po kanałach. Barwny pochód łodzi osiemdziesiąt tym roku przepłynęli tysiące osób. Tematem tego roku była moja duma, zainspirowano piosenką to jest moje życie od Shirley Bassey.

Wielu też polityków wzięło miedzy innymi minister obrony Hennis-Plasschaert. W tym roku specjalna łódź transpłciowych osób po raz drugi. Trans łódź chcą pokazać są istnieją. Osoby trans najczęściej wpadają w bezrobotne niż reszta populacji, a ponadto, ich dochody często niższe od inny. Amsterdam niedawno postanowił finansuje na pomoc bezrobotnym transpłciowych znaleźć im pracę. Też łódź z seniorami LGBT Joop Veldhoven z Zaandam 80-latek po raz pierwszy uczestniczył w paradzie.

Tylko Irańska łódź LGBT która miała być pierwszy raz popłynąć, nie mogła popłynąć, z powodu problemów techniczny łodzi. Wielu Irańczyków wzięli inne łodzie. (Het Parool)

Angielskim Brighton odbyła się parada wzięło 300,000 osób podczas występów pride wystąpili miedzy innymi Pet Shop Boys, czy Years Years. Tegoroczna parada obyła się, kiedy 50 lat temu od częściowej depenalizacji homoseksualizmu w Wielkiej Brytanii.

Pierwsza parada odbyła się w Brighton w 1973 roku, ale jego powrót znów w 1991 roku gniew polityczny nad Sekcja 28 jest zakaz promocji homoseksualizmu.

Niemieckim mieście Hamburgu odbyła się parada 37. Christopher Street Day (CSD), wzięło udział około 15 000 osób, tysiące osób wzięło w tym senatorowie Katharina Fegebank (zielony) i Melanie Leonhard (SPD) brali udział. Hasłem parady było „Chodźcie z nami dyskryminacja nie jest rozwiązaniem”.

Na Twitterze ostra wymiana zdań między Adrian Zandberg (Partia Razem) a Roman Giertych. Pojawiły się wątki LGBT.

Zandberg: ""Nie kupuję Polski Kaczyńskiego, ale nie piszę się też na Polskę z marzeń Grzegorza Schetyny i Romana Giertycha."

Giertych: "Zandberg krytykuje dzisiaj pomysł Zjednoczonej Opozycji. Facet, który swoją partyjką dał większość dla PiS planuje zrobić to kolejny raz."

Zandberg o Giertychu: "Pierwsza szabla Zjednoczonej Opozycji - autor obrzydliwych, homofobicznych wypowiedzi, twórca Wszechpolaków, dawny podnóżek Kaczyńskich."

"Pan Roman ma jak widać braki z podstaw politologii, choć u Kaczyńskiego robił za min. edukacji. Za dużo czasu zajmowało szczucie na gejów?"" (gazeta.pl)

Trans kobieta TeeTee Dangerfield została postrzelona wielokrotnie i zabita w Atlancie. Miała zaledwie 32 lata. Jest 16 osobą trans zabita w tym roku, w USA.

Nigeria ponad 40 osób homoseksualny aresztowany, podczas spotkania konferencji na temat AIDS/HIV.

Radio BBC World Service na temat biseksualizmu. Coraz więcej osób identyfikuje się jako osoby biseksualne, ale bifobia powszechna miedzy same media są winę.. Dziennikarz i pisarz Nichi Hodgson, który jest biseksualistą, bada, co to znaczy być biseksualny dla mężczyzn i kobiet w różnych częściach świata. Audycja TUTAJ.

Hollis Bulleit, lesbijska córka Toma Bulleit, założyciela Bulleit Bourbon - producenta Whiskey, mówi, że jej rodzina, wyrzuciła z firmy z powodów homofobiczny, rodzina jej nie akceptuje. (Towleroad)

Afrykańskie kościoły Anglikanów w tym z Ugandy są wściekli na Kościół Anglikański za wsparcie dla LGBT.

Najniższe od objęcia urzędu notowania Donalda Trumpa. Jego pracę źle ocenia aż 61% Amerykanów, a tylko 33% dobrze

Ankieta wykazała, że ​​większość rodzin wojskowych w USA sprzeciwia się proponowanemu prawu Trumpa zakaz dla transpłciowy osób w armii amerykańskiej.

Złe wieści z Haiti senat w tym kraju zagłosował za ustawą, która sprawia, że będzie ​​przestępstwem „publicznie poparcie” dla praw LGBT. Nawet kto jest światkiem na "ślubie homoseksualnym", to też będzie karalny.

Gay.com, domena szacowana na kwotę ponad kilka milionów dolarów, została przekazana do Los Angeles LGBT Centrum. Gay.com był wcześniej własnością PlanetOut i Here Media.

Adwokat i jego partner zostali brutalnie pobici koło swojego mieszkania w homofobicznym ataku, z powodu kolorowych butów.

Julian Smith i dekorator Andrew Leonard zostali zostali zaatakowani przez gang, który krążył wokół nich "jak hieny" na parkingu swojego bloku mieszkalnego Waterloo, gdy wracali do domu z klubu Chelsea Arts Club - Standard.

Transfobia w USA. Na wyspie Staten 29-letnia transseksualna kobieta została zaatakowana przez dwóch mężczyzn, krzyczeli na nią transfobiczne obelgi. Obaj mężczyźni zostali aresztowani przestępczością nienawiści po godzinie później. Atak pochodzi zaledwie kilka dni po tym, jak TeeTee Dangerfield stała się 16-tą transpłciową osobą, która została zabita w tym roku USA.

W więzieniu Michigan zamordowano więźnia  z powodu że był gejem. Strażnicy ignorowali prośby o pomoc. Więźniowie LGBT częściej doświadczają złego traktowania i przemocy seksualnej, w amerykański więzieniach.

Cynthia Nixon znana z serialu seks w wielkim mieście, może być nowym gubernatorem w Nowym Jorku plotkuję się że ma kandydować na urząd gubernatora.

Caitlyn Jenner została zauważona w czapce "Make America Great Again" podczas jazdy do domu w Malibu w tym tygodniu. Teraz mówi, że to był wypadek.

Jenner, która głosowała na Donalda Trumpa i powiedziała, że ​​wspierała go tak nie dawno jak dwa tygodnie temu, wycofała rzekomo poparcie dla niego, kiedy ogłosił na Twitterze, że zakazuje transseksualnym osób służyć w armii.

Wielu gwiazd wychodzi przeciwko Trumpowi i jego polityce zakaz dla transpłciowy osób w armii Amerykańskiej

Ciąg dalszy żalów wylewają bracia David i Jason Benham, jak to źli są ci homoseksualiści, odebrali im program na kanale HGTV po wmawiają że względu na ich poglądy, anty LGBT.

W Albanii tragedia dla społeczności LGBT budynek w którym przybywali osoby LGBT które zostali wyrzucone z domu z powodu swojej orientacji seksualnej spłonął nikt nie został rany, jeszcze nie wiadomo ty to przypadek czy akt homofobi.

Jeden z najstarszych gejowskich kanałów na świecie, OUTtv, przenosi się do online będzie podobnie działacz jak Netflix. OUTtvGO jest aktualnie dostępny tylko w Kanadzie, a wkrótce będzie na innych platformach, takich jak Apple TV i inny aplikacjach mobilnych. PS Out TV też jest w Europie miedzy innymi Holandii, Niemcze, Bergi i Szwecji.

Dr Korts analizuje w swojej książce dlaczego mężczyźni heteroseksualni chcą mieć seks z innymi mężczyznami, dla wielu heteryków to tylko fetysz seks z mężczyzną.

Tagi: LGBT
10:16, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 06 sierpnia 2017