Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
wtorek, 15 maja 2018

"A Very English Scandal" to ekranizacja książki Johna Prestona opowiadającej o aferze, która wstrząsnęła brytyjską opinią publiczną w latach 70. Dotyczyła ona Jeremy'ego Thorpe'a (w tej roli Hugh Grant), lidera Partii Liberalnej oskarżonego o zlecenie zabójstwa swojego byłego kochanka - Normana Scotta (Ben Whishaw). Miał to zrobić po tym, jak Scott zagroził ujawnieniem ich związku niedługo po tym, jak homoseksualizm przestał być w Anglii karany.

Proces Thorpe'a na zawsze zmienił brytyjskie społeczeństwo, wywlekając na światło dzienne najmroczniejsze sekrety elit władzy i rujnując błyskotliwie rozwijającą się karierę młodego polityka. Kulisy sprawy zobaczymy w 3-odcinkowym miniserialu BBC, który wyreżyserował Stephen Frears ("Królowa", "Boska Florence") ze scenariuszem Russella T. Daviesa ("Doktor Who" i "Queer as Folk"). (serialowa.pl)

Tagi: Ploty
18:25, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
Tagi: news
17:15, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

ilga

Kampania Przeciw Homofobii: Polska znalazła się na homofobicznym podium krajów UE zajmując przedostatnie miejsce w rankingu analizującym poziom równouprawnienia osób LGBTI w Europe. Jeżeli polski rząd przez najbliższe 12 miesięcy nie zrobi nic, aby polepszyć sytuację osób LGBTI, to za rok Polska uzyska tytuł homofobicznego lidera Unii Europejskiej – ostrzega Mirosława Makuchowska, kierowniczka Pionu Politycznego Kampanii Przeciw Homofobii. Ranking dostępny online na stronie https://rainbow-europe.org/country-ranking.

Przedostatnie miejsce wśród krajów Unii Europejskiej i 18 punktów na 100 to tegoroczny wynik Polski w tęczowym rankingu ILGA Europe – najważniejszym europejskim rankingu dotyczącym poziomu równouprawniania osób LGBTI (lesbijek, gejów, osób biseksualnych, interpłciowych i transpłciowych) publikowanym co roku przy okazji obchodzonego 17 maja Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii, Bifobii i Transfobii (tzw. IDAHOT). Polska od 5 lat zajmuje coraz niższą pozycję w rankingu. Rok temu za nami były dwa kraje. Obecnie gorsza od Polski jest jedynie Łotwa, która z wynikiem 16 pkt zajęła ostatnie miejsce – stwierdza Slava Melnyk, kierownik Pionu Równe Traktowanie Kampanii Przeciw Homofobii. Za tak słaby wynik Polski odpowiedzialni są politycy, którzy przez ostatni rok byli bierni i nie zrobili nic, aby poprawić sytuację osób LGBTI żyjących w Polsce – komentuje wyniki rankingu ILGA Europe Mirosłąwa Makuchowska i dodaje:

Jestem przekonana, że będzie miało to konsekwencje w zbliżających się wyborach, kiedy liczący 2 miliony osób elektorat LGBTI pójdzie do urn, a wraz z nimi ich rodziny i bliscy. Na ich głosy nie mają co liczyć ci, którzy w kwestii równouprawnienia nie robią nic.

Polska w homofobicznej czołówce Europy

Liderem rankingu, podobnie jak rok temu, jest katolicka Malta, która zdobyła 91 punkty na 100. Na podium znalazła się również Belgia z wynikiem 79 punktów, tuż za nią Norwegia z 78 punktami oraz Finlandia, Wielka Brytania i Francja – wszystkie otrzymały 73 punkty.

Polskę od równościowego lidera rankingu, czyli Malty dzielą aż 73 punkty. To o wiele więcej, aniżeli w przypadku Azerbejdżanu, Armenii i Turcji, które stanęły na homofobicznym podium rankingu ILGA Europe zdobywając kolejno 5, 7 i 9 punktów.

Bliżej niż rok temu jest nam do Rosji. Od kraju, w którym obowiązuje prawo zakazujące „propagowania homoseksualizmu” różnimy się zaledwie 11 punktami. W tym roku Polskę wyprzedziła ponownie m.in. Ukraina, która poprawiła swój zeszłoroczny wynik o 2 punkty i ma ich obecnie 21. Lepszym wynikiem od Polski może pochwalić się również Bułgaria i Rumunia oraz Węgry. O wyniku Węgier należy pamiętać podczas kampanii wyborczej, kiedy PiS będzie po raz kolejny stawiał Polakom Węgry za wzór. Wówczas warto przypomnieć, że Węgry to kraj, w którym geje i lesbijki mogą zawierać związki partnerskie i że węgierskie prawo chroni osoby LGBTI przed przestępstwami z nienawiści – wskazuje Makuchowska.

Co mówi 18 punktowy wynik Polski?

Ranking ILGA-Europe mierzy równouprawnienie w sześciu obszarach – równość i zakaz dyskryminacji, rodzina, wolność zgromadzeń, zrzeszania i ekspresji, przestępstwa z nienawiści, uzgadnianie płci i integralność cielesna oraz prawo do azylu. Suma punktów we wszystkich sześciu kategoriach dała w tym roku Polsce wynik w postaci 18 punktów. Najmniej, bo zero punktów uzyskaliśmy w kategorii przestępstwa z nienawiści rozumiane jako akty agresji w stosunku do osób LGBTI, których źródłem jest homo-, bi- i transfobia.

Skala przemocy wobec osób LGBTI w Polsce jest porażająca. Wskazują na to wyniki ostatnich badań, zgodnie z którymi aż 70 proc. osób LGBTI doznało przemocy na przestrzeni ostatnich 2 lat. Mimo to Polski rząd konsekwentnie opiera się równościowym trendom i nie robi nic, by zwiększyć bezpieczeństwo 2 milionów obywateli i obywatelek LGBTI – komentuje wyniki Polski w tej kategorii Slava Melnyk.

Polskie prawo dyskryminuje osoby LGBTI również w obszarze rodzina. Polska należy do grupy 6 krajów UE, w których geje i lesbijki nie mogą się pobrać czy to zawierając związek partnerski czy biorąc ślub. Poza Polską pary osób tej samej płci dyskryminuje Rumunia, Bułgaria, Słowacja, Litwa i Łotwa. Osoby LGBTI żyjące w Polsce nie mogą liczyć również na ochronę przed dyskryminacją w opiece zdrowotnej i edukacji. Kolejnym ograniczeniem jest obowiązek rozwodu dla osób transpłciowych uzgadniających swoją płeć oraz brak zakazu dokonywania interwencji chirurgicznych bez świadomej zgody osób interpłciowych. A to tylko niektóre przykłady z licznych braków w polskim prawodawstwie, których efektem jest katastrofalny wynik Polski w tęczowym rankingu.

2 miliony głosów

Ranking ILGA Europe dotyczy poziomu równouprawnienia osób LGBTI na poziomie regulacji prawnych. Te natomiast mają bezpośredni wpływ na to jak wygląda życie prawdziwych ludzi, których w Polsce żyje około 2 milionów – zwraca naszą uwagę Slava Melnyk z KPH. Jak wskazują wyniki badań oblikowane w raporcie „Sytuacja społeczna osób LGBTIA. Raport za lata 2015 – 2016” osoby homo- i biseksualne oraz transpłciowe częściej biorą udział w wyborach niż osoby heteroseksualne. W przypadku wyborów parlamentarnych w 2015 roku frekwencja wyborcza wśród gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transpłciowych wyniosła 80.4 proc. Dla porównania według danych Państwowej Komisji Wyborczej w wyborcach do Sejmu w 2015 roku frekwencja wyborcza wśród osób heteroseksualnych wyniosła jedynie 50.9 procent.

Wiele wskazuje na to, że najbliższe wybory będą również walką o 2 miliony głosów wyborców i wyborczyń LGBT. Ignorując tę grupę można wiele stracić. Dlatego rekomendujemy kandydatom i kandydatkom, aby w swoich programach wyborczych nie przegapili kwestii dotyczących równouprawnienia osób LGBT – zaleca Mirosława Makuchowska z KPH.

Tęczowy ranking ILGA Europe ilustruje poziom równouprawnienia osób LGBTI (lesbijki, geje, osoby biseksualne, transpłciowe i interpłciowe) w 49 krajach Europy, w tym w Polsce. Publikowany jest od lat 17 maja, kiedy na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Walki z Homofobią i Transfobią. W ten sposób ILGA-Europe – ogólnoeuropejska organizacja zrzeszająca organizacje LGBTI w Europie – chce zwrócić uwagę na problemy dotyczące regulacji prawnych dotyczących osób LGBTI.

Raport ILGA-Europe o sytuacji osób LGBT+ w Europie za rok 2017 został opublikowany. Jest to najbardziej kompleksowe zestawienie klasyfikujące państwa pod względem ich otwartości na osoby LGBT+.

Rok temu Polska zajmowała trzecie miejsce od końca, jeśli chodzi o kraje Unii Europejskiej. W tym roku zajęliśmy przedostatnie miejsce (gorzej pod tym względem w UE jest tylko na Łotwie).

Warto też zauważyć, że wyprzedza nas coraz więcej krajów byłego Związku Radzieckiego, takich jak Ukraina czy Gruzja, nawet Węgry rzekomo chcą budować drugi Budapeszt u nas, ale wychodzi im druga Rosja.

Na czele rankingu znalazła się oczywiście katolicka Malta. Dodam że wiecie według konstytucji Malty co piszę art. 2 stanowi: "1. Religią Malty jest religia Rzymskokatolickiego Kościoła Apostolskiego. 2. Na organach władzy Rzymskokatolickiego Kościoła Apostolskiego spoczywa obowiązek i prawo nauczania, jakie zasady są dobre, a jakie złe. 3. Nauczanie religii Rzymskokatolickiego Kościoła Apostolskiego stanowi składnik obowiązkowego nauczania we wszystkich szkołach państwowych."

Ale nie przeszkadza uchwalanie praw LGBT równość małżeństw, osób traspłciowy, adopcję dzieci przez pary jednopłciowe, nawet prawica za jest i zagłosowała na tak.

Wielu rodzice do praktykujący katolicy walczyli o równe prawa dla swoi dzieci. Nawet dzięki im jeden biskup katolicki przeprosił społeczność LGBT za prześladowania na żywo w telewizji, jest nim Biskup Malty Charles Scicluna.

W trakcie kampanii wyborczej ostatnich dwie największe partie polityczne Malty, lewicowa Partia Pracy oraz prawicowa Partia Narodowa wyraziły poparcie dla równości małżeńskiej, dodatkowo wprowadzili postulat do swoich programów.

Mimo nie którzy biskupi katolicy wspierają LGBT. Biskupi z Malty opublikowali dokument dotyczący stosowania Amoris Laetitia, o rodzinie od papieża Franciszka. Dokument Episkopatu odzwierciedla wezwanie papieża, aby uzyskać więcej miłości i integracji w Kościele, dla rozwiedziony i też LGBT. (New Ways Ministry)

Biskup Grech szukał większej integracji dla osób LGBT w kościele podczas synodu rodziny w 2014 roku, a Biskup Scicluna chce żeby nie karać, duchowny którzy akceptują i błogosławią związki osób jednopłciowy. Scicluna powiedział Kościół powinien przeprosić osób LGBT, za język homofobiczny. Tylko w ubiegłym roku, Scicluna stał się jednym z niewielu biskupów na Malce który potępiał "terapie reparatywną".

Dodatkowo premier Joseph Muscat jest katolikiem i mówi "Będę bronił prawa Kościoła katolickiego do wyrażania swych poglądów i jednocześnie niech mi wolno będzie zapewnić, że mój rząd będzie kontynuował realizację własnych planów. Nigdy nie zaakceptuję mentalności, zgodnie z którą można krzywdzić osoby LGBT"

Tagi: kph LGBT news
09:20, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_p8oj9sagpP1tsitpw_540

Z radością zapraszamy 30 czerwca na pierwszy Marsz Równości w Rzeszowie!

To pierwszy Marsz Równości w województwie, w którym PiS osiągnął najlepszy krajowy wynik w wyborach prezydenckich, oraz parlamentarnych.

Podkarpacie jest naszym domem, więc chcemy, żeby był on wolny od dyskryminacji z powodu orientacji seksualnej, tożsamości płciowej, płci, rasy, wyznania, narodowości oraz niepełnosprawności.

Chcemy także naszym przykładem zachęcić do organizowania marszów równości w innych województwach, w których nie były dotąd organizowane. Jeśli uda się na Podkarpaciu, to uda się także w województwach świętokrzyskim, lubelskim, podlaskim, warmińsko-mazurskim oraz lubuskim!

marsz_rzeszw

Tagi: news
09:05, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_p8oh6ns5yr1tsitpw_540

Zaproszenie na kolejną Noc Muzeów w Lambdzie Warszawa.  To świetna okazja na poznanie naszej działalności i historii; oto co dla wam zaplanowali:

- wystawa 20 lat Lambdy Warszawa, prezentacja zbiorów otrzymywanych przez nas przez ostatnie lata, oś czasu z najważniejszymi wydarzeniami tęczowej historii Polski ostatnich 100 lat,

- pokój historii mówionej, prezentacja fragmentów wywiadów z projektu "Historia mówiona społeczności LGBT+ w Polsce",

- Lesbijskie - Studio Poetyckie - pokój w którym będziemy czytać wiersze i prezentować dorobek poetek,

- pokaz filmu L. POETKI start 20.00.

Materiały, które zaprezentuje pochodzą z QueerStoria. Biblioteka i Archiwum Lambdy Warszawa.

Noc muzeum odbędzie w Lambda Warszawa na Żurawia 24a lok. 4, Śródmieście Warszawa, w dniu 19 maja od 18:30.

 

Post udostępniony przez Chris Landon (@thechrislandon)

 

Post udostępniony przez Twogaypapas (@twogaypapas)

 

Post udostępniony przez Robert Biedroń (@robertbiedron)

 

HAPPY MOTHER’S DAY MOM and ALL the moms!! ��

Post udostępniony przez Andy Cohen (@bravoandy)

 

Post udostępniony przez Robbie Rogers (@robbierogers)

 

Happy #MothersDay to all moms and people of all genders raising children!

Post udostępniony przez @ glaad

 

Post udostępniony przez Pawel Rabiej (@pawelrabiej)

 

Post udostępniony przez Voces Gaudii (@voces.gaudii)

 

Post udostępniony przez Kristian Fuentes (@krisfuentesk)

 

Post udostępniony przez Hugh and Cody (@hugh_and_i_fly)

 

Post udostępniony przez Charles Bentley (@charlesabentley)

 

Post udostępniony przez Paul Grace (@pgracephoto)

 

Post udostępniony przez Laura Ford Photos (@laurafordphotos)

 

Post udostępniony przez Ferry Bons (@fledder200)

 

Moi drodzy, kampania "Wolę wiedzieć" właśnie wystartowała - ma ona na celu promowanie badań na obecność wirusa HIV, więc jeśli ktoś się jeszcze nie zbadał, marsz do najbliższego punktu, w którym można to zrobić! Mała ściągawka na moim blogu, więc wbijajcie. Zapraszam również do kiosków po najnowszy numer Fashion Magazine, gdzie można podziwiać efekty kampanii zorganizowanej przez @mtvpolska_official @fashionmagazine_polska i @maccosmetics w pełnej krasie ���� #WOLEWIEDZIEC #endAIDS #stopHIV #FashionMagazinePolska #MACAIDSFUND #MAF #VIVAGLAM #MACCOSMETICS #MTVPolska

Post udostępniony przez Piotr Grabarczyk (@grabari.pl)

 

Post udostępniony przez David (@tn2sd)

 

Post udostępniony przez Proud.Gay_insta (@proud.gay_insta)

 

Post udostępniony przez Michal Cessanis (@cessanis_nawalizkach)

 

Post udostępniony przez Michal Cessanis (@cessanis_nawalizkach)

 

Post udostępniony przez MTV Polska (@mtvpolska_official)

 

Post udostępniony przez Logo (@logotv)

 

Post udostępniony przez troye sivan (@troyesivan)

Tagi: instagram
09:05, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 14 maja 2018

Co trzy miesiące sędzia Luciano Assis przenosi cały swój sąd na łódź. Sędziowie, prokuratorzy, prawnicy, pracownicy sądowi i przedstawiciele służb społecznych podróżują od wioski do wioski, by sprowadzić sprawiedliwość do archipelagu Bailique, jednego z najodleglejszych regionów Amazonki.

Tagi: dokument
23:12, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

- Kiedy rozmawiam z osobami z niepełnosprawnościami, to bardzo często okazuje się, że to nie choroba ich najbardziej boli. Najbardziej boli ich to, że są ciągle traktowani w naszym kraju jak kosmici - powiedziała w "Faktach po Faktach" Anna Dymna, aktorka i szefowa Fundacji "Mimo wszystko", której głównym celem jest pomoc dorosłym osobom niepełnosprawnym intelektualnie.

Pinksixty News wiadomości LGBT - Dennis Nilsen, jeden z najbardziej znanych seryjnych zabójców, zmarł w swojej celi, miał 72 lat. Zamordował co najmniej 12 młody homoseksualistów. Zapraszał bezdomny i homoseksualistów do siebie przygrywką pomocy, a w swoim domu mordował.

Administracja Trumpa wycofali politykę ochrony więźniów trasnpłciowy przed dyskryminacją dekret wprowadził prezydent Barack Obama.

W Kamerunie aresztowano mężczyzn działaczy społeczny LGBT i HIV, policja oskarżyła ich o homoseksualizm.

Australijski polityk Tony Briffa, jeden z najwybitniejszych w dziedzinie interseksualności, wygłosi wykład w Ross Lecture Theatre w dniu 17 maja z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciwko Homofobii, Biphobii i Transfobii.

Pinksixty Entertainment, na temat wybitnego pisarza i też działacza Armistead Maupin znany z książki Tales of the City, ale powstał i nowa wersja powstaje mini serialu.

Wanda Traczyk-Stawska przemówienie podczas marszu wolności

Henryka Krzywonos podczas marszu wolności

Monika Wielichowska podczas Marszu wolności

Protest niepełnosprawnych w Sejmie wygłosili swoje przemówienie 

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowej

Tagi: LGBT news
19:34, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_p8ol1uMstL1tsitpw_540

Od poniedziałku do piątku: Współczesna rodzina o 21:00 na Fox Comedy HD, po 4 odcinkach. Seks w wielkim mieście od 22:00 na Comedy Central Family. Allo, allo 2x o 16:40 na Stopklatka TV. Brooklyn 9-9 2, około 23:30 na Comedy Central Family, od wtorku. Teoria wielkiego podrywu 11 kilka odcinków od 22:00 na Comedy Central. Sześć stóp pod ziemią o 12:45 na HBO2. Brooklyn 9-9 3, około 23:00/00:00 na Comedy Central Family.

Poniedziałek: Wstydliwe choroby o 23:00 na PULS 2. Królowe życia 4, odc. 10 o 00:15 na TTV. Sprawa idealna 2, odc. 10 o 22:10 na HBO3. Fear the Walking Dead 4, odc. 4 o 22:00 na AMC. Druga szansa, odc. 10 o 21:30 na TVN/player.pl z udziałem Jackiem Poniedziałkiem. Biuro, odc. 3 i 4 o 22:15 na TVN 7. Urodzie na ratunek, o 20:30 na TLC, Gogglebox. Przed telewizorem o 22:00 na TTV/Player.pl.

Wtorek: Wstydliwe choroby o 23:00 na PULS 2. Współczesna rodzina 9, odc. 15 o 00:35 na HBO2. Sprawa idealna 2, odc. 10 o 22:10 na HBO. 9-1-1, odc. 7 i 8 o 21:05 na FOX. Mad Men 7, odc. 6 o 21:10 na Sundance TV. Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem o 17:35 na HBO/HBO GO. Mężczyzna w pomarańczowej koszuli o 17:20 na HBO.

Łowcy małych domów o 14:35 na Nowa TV. Zabiegani Bostończycy Gus i Kyle są zmuszeni bezustannie lawirować pomiędzy swoim życiem zawodowym a towarzyskim. Oboje marzą o ucieczce od gorączkowej gonitwy, której ulegają każdego dnia. Mają nadzieję, że w małym, wakacyjnym domku położonym gdzieś nad Jeziorem Górnym w północnej części stanu Wisconsin będą mieli nareszcie szansę wrócić na łono natury i nacieszyć się nawzajem swoim towarzystwem.

Królowe życia 4, odc. 10 o 21:00 na TTV/Player.pl.

Glam Masters odc. 4 o 22:00 na Lifetime.

Pamiętniki księżnych: Od Diany do Meghan, odc. 1 o 20:00 na E! Entertainment. Kulisy życia w jednej z najbardziej znanych i potężnych rodzin na świecie. Wśród komentatorów jest gwiazda programu "Queer Eye' Karamo Brown.

Billions 3, odc. 9 o 21:10 na HBO/HBO GO.

Środa: Taki się urodziłem o 22:00 na Lifetime. Ostre cięcie 7 o 22:30 na TTV. Baby Ballroom o 18:00 MTV Polska. Łowcy małych domów o 13:05 na Nowa TV.

Grey's Anatomy: Chirurdzy 14, odc. 22 i 23 o 21:00 na FOX. Jeden z pracowników Grey Sloan Memorial ulega poważnym obrażeniom. Ta sytuacja popycha lekarzy do rozważań na temat tego, co jest dla nich naprawdę ważne. Tymczasem w Seattle zjawia się z wizytą Nicole Herman. Rozmawia ona z Arizoną o budzących wiele emocji możliwościach zawodowych.

Czwartek: American Horror Story: Asylum odc 12 o 23:10 na TVN 7. Zamiana żon o 22:30 na TTV/Player.pl. Scjentologia - religia czy sekta?, odc. 4 o 21:00 na WP. Domy za grube miliony, odc. 9 o 07:30 na Lifetime.

Scjentologia i jej skutki, 2x o 21:00 na Lifetime. W tym odcinku autorzy dyskutują ze swymi gośćmi o zobowiązaniach finansowych, jakich muszą przestrzegać wszyscy członkowie sekty scjentologicznej. Często próba sprostania surowym wymogom, stawianym przez liderów organizacji, doprowadza wyznawców na skraj bankructwa.

Leah rozmawia ze swoimi dwoma przyjaciółkami z dzieciństwa, Chantal Dodson i Sherry Ollins. W przeszłości cała trójka dorastała w sekcie scjentologów. Ich spotkanie okazuje się pełne emocji. Na jaw wychodzą głęboko skrywane frustracje.

The Pulitzer at 100 o 18:00 na Sundance TV. Wciągające historie artystów, którzy są laureatami prestiżowej nagrody Pulitzera. Dokument uzupełniają wywiady z kilkoma znaczącymi zdobywcami tego wyróżnienia, m.in. Tonim Morrisonem, Michaelem Chabonem, Junotem Díazem, Tonym Kushnerem, Paulą Vogel, Ayadem Akhtarem, Carlem Bernsteinem, Robertem Caro, Martinem Baronem, Nicholasem Kristofem, Thomasem Friedmanem , Davidem Remnickiem, Wyntonem Marsalisem i Johnem Adamsem. Z kolei reżyser Martin Scorsese oraz aktorzy Helen Mirren, Natalie Portman, Liev Schreiber, John Lithgow i Yara Shahidi, czytając fragmenty dzieł swoich ulubionych pisarzy, przypominają widzom, dlaczego to właśnie ci artyści zostali uhonorowani. Niezależny dokument wyreżyserowany przez Kirka Simona, laureata Oscara i nagrody Emmy, został zrealizowany w setną rocznicę ustanowienia nagrody Pulitzera.

Piątek: Mała Brytania 2x o 16:30 na HBO2. Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem o 21:00 na HBO 3. Hollywood News o 22:00 na POLSAT Cafe. Królowe życia 4, odc. 11 o 22:00 na TTV/Player.pl. Współczesna rodzina 9, odc. 16 o 21:30 na HBO 3. Trust, odc. 8 o 21:00 na HBO.

Książę Harry i Meghan: miłość wbrew regułom o 19:00 na Lifetime. Film oryginalny telewizji Lifetime „Książe Harry i Meghan: miłość wbrew regułom” odsłania kulisy związku i wzajemnego uwodzenia się pary od randki w ciemno, na której oboje odkryli w sobie pokrewne dusze. Trudna przeszłość zbliżyła ich do siebie i pomogła stworzyć iście bajkowy związek. Książę Harry, o którego wybrykach z lubością rozpisują się brukowce, nie cieszył się dobrą reputacją. Ambitna i szczera do bólu Meghan to z kolei rozwódka pozostająca w burzliwych relacjach z siostrą i na pierwszy rzut oka nie wydawała się dobrym materiałem na księżną. Jednak po kilku początkowych zawirowaniach Harry i Meghan szybko zdobyli nawzajem swoje serca, a niebawem również sympatię opinii publicznej.

Sobota: Teoria wielkiego podrywu 11 2x o 21:00 na Comedy Central. Grey's Anatomy: Chirurdzy 14, odc. 23 o 20:10 na FOX. Gogglebox. Przed telewizorem 8 o 22:35 na TTV. Królowe życia 4, odc. 11 o 23:35 na TTV. Córka inna niż wszystkie o 18:00 na Discovery Life. Twoja Twarz Brzmi Znajomo 9 o 22:10 na Polsat. #Sława o 22:30 na TVN Style. Transakcje za milion dolarów - Nowy Jork 6, odc. 13 i 14 od 00:55 na Domo+. 

Tacy jesteśmy 2, odc. 11 o 21:05 na FOX. Niespodziewana sytuacja sprawia, że Pearsonowie jednoczą siły. Tymczasem ku zaskoczeniu wszystkich Jack organizuje letnie wakacje dla całej rodziny.

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle - na żywo o 11:00 na METRO. E! na żywo z królewskiego ślubu o 11:00 i 16:00 na E! Entertainment. BBC News Special o 12:00 na BBC World News.

Relacje na żywo ze ślubu księcia Harry'ego oraz Meghan Markle. Widzowie będą mieli okazję poznać szczegóły związku młodej pary i zaznajomić się z dworską etykietą związaną z królewskim ślubem. 

Relacje ze ślubu księcia Harry'ego i Meghan Markle. Ceremonię poprzedzi przybycie gości, a zakończy uroczysty przejazd ulicami Londynu.

Niedziela: Sprawa idealna 2, odc. 11 o 21:50 na HBO 3/HBO Go. Geniusz: Picasso, odc. 6 o 21:00 na National Geographic. Współczesna rodzina 9, odc. 16 o 23:55 na HBO2. I tak się pobierzemy odc. 3 o 22:00 na Lifetime. Na żywo z czerwonego dywanu: Muzyczne nagrody Billboardu 2018 o 00:00 na E! Entertainment. Sukces nie zna granic o 06:00 na CANAL+ Discovery.

Tyler Henry - medium z Hollywood: Teresa Giudice, Jeannie i Mama Mai, La Toya Jackson o 21:00 na E! Entertainment.

Tagi: media
11:28, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Maj, słońce, burze, matury i moment, w którym młode osoby w całej Polsce wybierają licea. Nieheteroseksualne chłopaki i dziewczyny na pewno marzą, że ich przyszła szkoła będzie miejscem bezpiecznym i wolnym od homofobii, choć niestety jak wiadomo nie jest to wcale rzecz gwarantowana. A poza tym nie ma skąd zawczasu zaczerpnąć informacji na ten temat.

Tymczasem w Warszawie przetarte zostały już pierwsze szlaki! Dominik, licealista, członek wspierający Miłość Nie Wyklucza i podpora Inicjatywa Polska stworzył ranking przyjazności warszawskich liceów dla młodzieży LGBT+. Podstawą były ankiety, wypełnione przez ponad 4,2 tysiące uczniów i uczennic. O swoim przedsięwzięciu opowiada TUTAJ

Tagi: LGBT
11:28, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

zdjęcie ILGA-Europe

W Tiranie stolicy Albanii, odbyła się parada Gay Pride, wśród wzięli udział ambasador Stanów Zjednoczonych Donald Lu, Minister Zdrowia i Opieki Społecznej, Ogerta Manstirliu i były minister sprawiedliwości Ylli Manjani.

Nie było żadnych zakłóceń, a frekwencja była wyższa niż w poprzednich latach, parada jest najczęściej na rowerach tradycyjnie niż idą co roku przejazd na rowerach działacze i przyjaciele przez Tiranę.

Dodatkowo parada Gay Pride w Hawanie na Kubie, córka byłego kubańskiego prezydenta Raula Castro i aktywistka LGBT, Mariela Castro, poprowadziła w sobotę paradę w Hawanie. Setki ludzi maszerowało wzdłuż jednej z głównych ulic w Hawanie, na czele z Castro, która od lat prowadzi kampanie mające na celu promowanie praw LGBT na Kubie. "To, co robimy, jest częścią polityki Partii Komunistycznej, współpracujemy z państwem, partią i społeczeństwem obywatelskim, aby kształcić Kubańczyków i przekształcać ich sumienie, aby rozwijać się w tej dziedzinie praw", powiedziała Castro. W paradzie wzięła udział również chilijska aktorka Daniela Vega, a także politycy z Urugwaju i Argentyny.

Serial "Brooklyn 9-9" który został skasowany przez stację Fox, będzie nadal. NBC ogłosiło w piątek, że będzie szósty sezon i będzie mieć 13 odcinków.

Robert Greenblatt, prezes NBC Entertainment, powiedział w oświadczeniu: "Odkąd sprzedaliśmy ten serial Fox, żałowałem, że pozwoliłem mu uciec, i nadszedł najwyższy czas, aby powrócił do właściwego domu." (NYTimes)

Serial Brooklyn 9-9 ma pełno akcentów LGBT od komendanta Holta który jest czarnoskórym homoseksualnym w związku białym mężczyzną, po policjantki Rosy jej ujawnienie jako biseksualna postać.

Tagi: media serial
11:28, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_p8k6mhOROT1tsitpw_540

„Queer Gaze from Poland: a Portrait of Love and Desire” to wystawa fotografii polskich artystów i artystek LGBTQ. Bohaterowie ich prac są przedstawieni na zdjęciach w sytuacjach domowych, bardzo prywatnych, intymnych. Autorzy zdjęć starali się pokazać, że osoby homoseksualne przeżywają miłość, potrzebę bliskości, ale też codzienne problemy, w taki sam sposób jak heteroseksualna większość.

Wystawa miała być częścią tegorocznego „Queerowego Maja”, który 19 maja odbędzie się w Krakowie. Żadna z galerii nie zgodziła się jednak na udostępnienie miejsca. Wystawa będzie jednak pokazana, ale w Londynie.

W Krakowie albo nie dostawaliśmy od galerii żadnej odpowiedzi, albo dostawaliśmy odmowne. Jeśli pojawiało się uzasadnienie, to takie, że sale są już zarezerwowane – mówi Grażyna Siedlecka z fundacji Fresh From Poland, która jest kuratorem londyńskiej wystawy.

Choć homoseksualizm w Polsce jest legalny i podlega ogólnym przepisom o zakazie dyskryminacji, większość społeczeństwa zgodnie z nauką Kościoła Katolickiego oraz opinią większości polityków uważa homoseksualizm za zjawisko nienaturalne i niemoralne. Poza większymi miastami bardzo trudno jest mówić otwarcie o swojej orientacji i prowadzić bezpieczne, przyzwoite życie. Niektórzy artyści ukrywają swoją orientację seksualną i pomijają w swojej twórczości. Inni pokazują swoje prace kameralnej grupie odbiorców lub emigrują za granicę.

W Londynie nie mieliśmy żadnych problemów ze znalezieniem miejsca na zaprezentowanie wystawy. Stosunek do osób LGBTQ, w tym artystów, pokazuje, że Polska i Zjednoczone Królestwo to dwa różne światy, inne planety – twierdzi Siedlecka. (emito.net)

Tagi: kultura
11:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Jak najlepiej naładować się pozytywną energią przed Marszem Równości? Dobrą imprezą, oczywiście! 

Razem z pubem Red Light zapraszamy na oficjalny before IV Trójmiejskiego Marszu Równości! Pub Red Light ulica Piwna 28/31, w Gdańsku.

W programie między innymi koncert zespołu Gang Śródmieście oraz sety w wykonaniu DJ Rabita. No i rzecz jasna zabawa do zamknięcia lokalu.

Kilka słów o "Gangu Śródmieście":  Zespół Gang Śródmieście powstał 8 marca 2017 r. w Dzień Kobiet. Tworzą go: muzyczka i aktorka Karolina Czarnecka, basistka i wokalistka Magda Dubrowska oraz multiinstrumentalistka Nela Gzowska. Dziewczyny kontynuują tradycję kobiecego gangu, który grasował po Warszawie na początku XX w. W jego kodeksie zapisane było: bronić przed przemocą, wymierzać sprawiedliwość, walczyć o swoje prawa. Członkinie gangu spotykały się na tajnych zebraniach, podczas których pisały hymny i zaangażowane pieśni. Gang Śródmieście tworzy współczesne protestsongi na podstawie historii, które wysyłają mu w mailach kobiety, dzieląc się swoimi przeżyciami. Są to osobiste wyznania, m.in. dziewczyny, która decyduje się zmniejszyć piersi; basistki, konfrontującej się na co dzień z muzycznym światem zdominowanym przez mężczyzn czy kobiety, która lubi oglądać pornografię.

Gang Śródmieście działa w myśl idei DIY. Dziewczyny same komponują muzykę i piszą teksty, tworzą bity i teledyski.

"Feminopolo" to kalejdoskop kobiecości, ironia miesza się z powagą, liryczność z drapieżnością, punk z techno, a szanty z hip-hopem. Podstawą są bity Gzowskiej, wszystko spajają mocne gitarowe brzmienia i mieniący się głos Czarneckiej. Całości dopełnia brudny wokal Dubrowskiej.

Gang powstał z potrzeby siostrzeństwa. To próba odczytania na nowo definicji kobiecości i rytuałów związanych z płcią. 

Tagi: LGBT
11:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_p8m1sy0rag1tsitpw_540

Serdecznie zapraszamy na występ pierwszego w Polsce chóru LGBT+ Voces Gaudii. Chór został założony 4 lata temu. Składa się z ponad 20 osób pod przewodnictwem charyzmatycznego Miszy Czerniaka.

Celem chóru jest próba zaangażowania osób nieheteronormatywnych w działania kulturalne i społeczne oraz budowanie mostów za pomocą muzyki. Chór swoją obecnością uświetnił wiele najważniejszych wydarzeń LGBT+ w Polsce.

Voces Gaudii należy do Stowarzyszenia Legato, które zrzesza chóry LGBT+ z całej Europy. Zaledwie tydzień przed występem w Gdańsku chór weźmie udział w festiwalu Various Voices w Monachium, największym tego zjeździe chórów LGBT+ w Europie.

W repertuarze chóru znajduje się zarówno klasyka jak i muzyka rozrywkowa w aranżacjach chóralnych. Z pewnością i podczas występu w Gdańsku nie zabraknie znanych hitów w zaskakujących aranżacjach. Odbędzie w Instytut Kultury Miejskiej ul. Długi Targ 39/40 w Gdańsku.

Tagi: news
11:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_p8f4rm03c71tsitpw_540

W ramach Trójmiejskich Dni Równości zapraszamy na pokaz chilijskiego filmu "Fantastyczna kobieta"-zdobywcy tegorocznego Oscara dla najlepszego nieanglojęzycznego filmu.

Film jest niesamowitym, bardzo angażującym portretem kobiety, mającej ponadludzką zdolność akceptacji siebie, bez względu na to, co myślą inni. 

Po seansie zapraszamy na wieczorek z kulturą chilijską. Skosztujemy lampki świetnego chilijskiego wina ufundowanego przez Ambasadę Chile w Polsce. Spróbujemy południowoamerykańskich przekąsek przygotowanych przez pochodzącą z Chile, mieszkającą od wielu lat w Polsce, Pamelę Palmę Gąsiorowski. Posłuchamy też chilijskiej muzyki i opowieści o tym niezwykłym kraju.

Opis filmu: Orlando (Francisco Reyes) planuje urodzinową niespodziankę dla znacznie młodszej od niego partnerki, Mariny (Daniela Vega). Prezent wręcza jej podczas romantycznego wieczoru, który para spędza w Santiago na kolacji i tańcach. Po powrocie do mieszkania mężczyzna nieoczekiwanie słabnie. Marina zabiera go do szpitala, gdzie musi skonfrontować się z rodziną Orlanda, a także z wrogo nastawioną służbą zdrowia i policją. Wskutek tragicznych wydarzeń będzie musiała zawalczyć o prawo do swoich uczuć, godności, a nawet przeżywania żałoby.

Reżyser „Fantastycznej kobiety” wykazał się wyczuciem, obsadzając w głównej roli debiutantkę: zachwycająca Daniela Vega łączy na ekranie zmysłowość z siłą, a wrażliwość z uporem. Sebastián Lelio (twórca „Świętej rodziny”, „Roku tygrysa” czy „Glorii”) stworzył bohaterkę, która w pojedynkę – i w nienagannym makijażu – staje do walki z uprzedzeniami.

Marina jest fantastyczną kobietą: nie daje się wpisać w żaden schemat i bezkompromisowo idzie pod prąd. „Fantastyczna kobieta” była wydarzeniem tegorocznego Berlinale, gdzie przyniosła chilijskiemu reżyserowi Srebrnego Niedźwiedzia za scenariusz oraz Teddy Award dla najlepszego filmu o tematyce LGBTQ. 

Dniu 22 maja o 18:00 w Krytyka Polityczna - ŚWIETLICA W TRÓJMIEŚCIE - Nowe Ogrody 35 (II p.), 80-803 Gdańsk.

Tagi: news
11:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Parlament Grecki 9 maja przegłosował ustawę, która pozwala osobom tej samej płci pozostającym w cywilnym związku partnerskim, na zostanie przybranymi rodzicami w świetle miejscowego prawa. Niestety adopcja dzieci przez związki jednopłciowe jest w tym kraju wciąż niemożliwa tak samo jak niedostępne pozostają małżeństwa jednopłciowe. Zaznaczyć jednak należy, że to kolejny krok w kierunku równości. 

Trójmiejski Marsz Równości wystartuje 26 maja. Na jego czele stanie prezydent Paweł Adamowicz. Organizatorzy nie podają jeszcze wszystkich szczegółów sobotniej demonstracji. Od razu po Marszu ma rozpocząć się Tęczowy Piknik Rodzinny.

W poprzednim roku w Trójmiejskim Marszu Równości wzięło udział kilka tysięcy osób. Na jego czele szedł prezydent Paweł Adamowicz, i jak mówią nam przedstawiciele Tolerado, w tym roku będzie podobnie. Miasto objęło patronatem wszystkie wydarzenia w ramach Trójmiejskich Dni Równości.

Organizatorzy Marszu zaprosili do udziału także i partie polityczne. Ale nie wszystkie. Z dużych partii takiego zaproszenia nie dostali przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości. - Ta partia nas jawnie dyskryminuje, a jej przedstawiciele mówią, że za ich kadencji nie będzie żadnych związków jednopłciowych - tłumaczy Magott.

Głównym postulatem środowisk LGBT jest od lat hasło: "równe prawa". - Chcemy równych praw, jeżeli chodzi o małżeństwa, jeżeli chodzi o prawo spadkowe, o rozliczenia podatkowe, czy o adopcję i posiadanie dzieci - precyzuje rozmówczyni Onetu. W tym roku hasło Trójmiejskiego Marszu Równości to: "razem jesteśmy silniejsze i silniejsi" - Onet.pl

Na Twitterze popularność zyskała opowieść jednego z użytkowników, w której opisuje, jak jego 88-letnia babcia zamknęła usta swojemu homofobicznemu synowi. Co takiego powiedziała starsza pani, że stało się to wiralem w mediach społecznościowych? Przekonajcie się sami i same!

"Tata narzekał, że tożsamości LGBTQIA+ stają się coraz bardziej zagmatwane, żeby za nimi nadążyć, a moja 88-letnia babcia go zgasiła". "To jak teraz sprawy się mają jest lepsze, niż kiedy ludzie musieli się ukrywać albo popełniali samobójstwa, bo nikt nie rozumiał kim są. Szacunek nic cię nie kosztuje" - cytuje swoją babcię Twitterowicz.

Użytkowniczka JadeAlys93 napisała: "Kiedy się ujawniłam, moja babcia była pierwszą osobą, która otworzyła dla mnie swoje ramiona. Naprawdę się starała dowiedzieć się więcej o mojej seksualności, bo był to dla niej nieznany temat. Jestem jej tak bardzo wdzięczna" - queer.pl

Jak orientacja jest skomplikowana, coraz więcej heteroseksualny osób ma stosunki homoseksualne, ale mimo są hetero. Według ekspertów jest mnóstwo osób, które mają doświadczenia seksualne z ludźmi tej samej płci - ale nadal uważają się za heteroseksualnych.

A te grupy można podzielić na sześć kategorii, zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez Archives of Sexual Behavior przez badacza z Instytutu Kinseya, Justina Lehmillera.

W badaniu przeprowadzonym w Stanach Zjednoczonych 14 630 studentów zostało poproszonych o wyszczególnienie ostatnich doświadczeń seksualnych.

A 5 procent z tych 695 łączyło się z partnerem tej samej płci. Druga kategoria nazywa się "pijana i ciekawa". Wiele osób, którzy znaleźli się w tej kategorii, powiedzieli, że byli po prostu trochę odurzeni i chcieli zobaczyć, jak to jest tej samą płcią. Inne trochę chcą tylko zabawić się, prowokować.

Wiele badaczy mówią wiele osób nie wie i boi się, uświadomić kim jest naprawdę problem miedzy z powodu konserwatyzmu religijnego, przez religie strach mówią że są "hetero", a naprawdę są bi/homo. (PinkNews

Na biurko gubernatora New Hampshire trawił ustawę która ma zakazać w stanie terapii konwersyjnej.

Sąd Rejonowy w Cieszynie uniewinnił prawnika Krystiana Legierskiego w związku z oskarżeniami, które stawiał wobec byłego proboszcza w parafii w Koniakowie. Legierski twierdzi, że był przez księdza molestowany.

Kolejne "rewelacje" kenijskiego urzędnika od cenzury. Pamiętacie "opętane przez demony" homoseksualne lwy, które chciał rozdzielić szef kenijskiej Rady ds. Klasyfikacji Filmów. Ezekiel Mutua, jego teorii na temat zachodnich organizacji pozarządowych, które mają płacić młodym ludziom w Kenii po 22 tys. funtów, by... zostawali gejami lub lesbijkami.

Le Parisien opisuje dwa przypadki homofobicznych ataków w niewielkim miasteczku w Normandii we Fracji, które zdarzyły się tej samej nocy. 

W Kamerunie aresztowano pięć mężczyzn działaczy społeczny LGBT i HIV, policja oskarżyła ich o homoseksualizm.

Król Hiszpanii Felipe VI właśnie wysłał bezprecedensową wiadomość do hiszpańskiej społeczności LGBTI. Podczas jak świętuje 25 lat od powstania hiszpańskiego magazynu LGBT Shangay, król złożył gratulacje.

Powiedział: "Dla czytelników, pracowników i osób, które umożliwiły Grupie Shangay świętowanie 25. rocznicy - moje najszczersze gratulacje". (GayStarNews)

Prawicowa grupa prawnicza "Alliance Defending Freedom" tym razem twierdzą, że Amazon łamie ich przekonania religijne, odmawiając im pieniędzy żeby mogli atakować osób LGBTQ.

Wraz z odejściem Cecile Richardsa, z Planned Parenthood, Dawn Laguens która jest wiceprezesem tej organizacji zdrowia, wkracza w wyraźnie trudny okres dla organizacji która jest atakowana silnie przez fundamentalistów chrześcijański i prawice.

Dawn która jest lesbijką, nie jest dziwne że ta sama organizacja tak silnie wspiera osób LGBT miedzy innymi osób transpłciowy. (The Advocate)

Departament Edukacji stanu Oregon (ODE) wszczął dochodzenie w sprawie skargi, że okręg szkolny North Bend nie zrobił nic, aby powstrzymać nękanie osób LGBTQ, dodatkowo każę na osobach, którzy skarżyli się, że są znęcani jeden uczeń za karę zmuszony czytać Biblię.

Syn założyciela Playboya, Cooper Hefner, chce więcej trans kobiet w Playboy;u. Ines Rau transpłciowa modelka była pierwszą trans osobą w Playboy;u. Cooper mówi że Playboy zawsze był proLGBT już jego ojciec w początki magazynu publikował opowiadania poetów gejów.

Wielu pracowników LGBT mają problemy gdy ich prawodawca wyśle do swojej fili krajów gdzie nie są uznawani, nawet i małżonkowie. Wielu myślą prawodawcy nie mają rodziny, nie mają nic do straconego. Wielu musi ukrywać nie mówić że są LGBT, z powodu bezpieczeństwa. (FT)

Administracja Trumpa ciąg dalszy ataku na osoby transpłciowe. Wycofali politykę ochrony więźniów trasnpłciowy przed dyskryminacją od prezydenta Baracka Obamy.

Administracja Trumpa to następny atak na trans osoby wcześniej unieważniono ochronę dla uczniów trans i wprowadzenie zakazu dla osób transpłciowych w wojsku.

Oklahomy gubernator Mary Fallin podpisała ustawę która będzie można legalnie dyskryminować pary jednopłciowe i nie tylko z powodu religijny. Gdy agencji nie spodoba para po np jest rozwiedzeni czy homoseksualna mogą odmawiać przyznania dziecko. Znaczy nie ważne o dobro dziecka, tylko ważne będzie fanatyzm religijny.

Prezydent Portugalii zablokował ustawę, która ułatwiłaby nastolatkom zmianę tożsamości płciowej na oficjalnych dokumentach. Prezydent Marcelo Rebelo de Sousa przesłał projekt ustawy z powrotem do parlamentu, a prawodawcy wnioskowali o wprowadzenie obowiązkowego dokumentów medyczny dla nieletnich. Teraz ruch należy do parlamentu Portugalii czy weto prezydenta uchylą, czy poprawią ustawę.

Dan Savage dostał list od homoseksualisty prawicowego narzeka że nie może z nikim umówić się jak to jemu źle. Dan napisał że bycie homoseksualistą republikaninem nie czyni go częścią społeczeństwa LGBT.

Rozsądni, szanujący się geje nie chcą cię widzieć, ponieważ wyrządziłeś prawdziwą i trwałą krzywdę milionom swoim rodakom. Nie wiem, czy śledziłeś wiadomości od 20 stycznia, ale oprócz atakowania imigrantów, ludzi innej kolory skóry, wolności reprodukcyjnej, ochrona klimatu, mediów itd. administracja Trumpa zaatakowała i nadal atakuje osoby homoseksualne.

Kochanie. Pytanie, które powinieneś zadać sobie, nie brzmi: "Dlaczego niektórzy geje nie chcą mnie?". Ale raczej: "Jak, na litość boska, mogę spać w nocy?" Całość na blogu Dana Savage - TUTAJ.

Serwis pornograficzny Blake Mason usunął filmy z Daryllem Rowe'em, szkockim mężczyzną, który został w kwietniu skazany na dożywocie za celową zarażenie pięciu partnerów seksualnych wirusem HIV.

Konferencja HRC na temat LGBT na bliskim wschodzie, wciąż zmagają się z konwulsjami protestów Arabskiej Wiosny. Od powstań w 2011 r. Społeczność LGBTQ w świecie arabskim znalazła się w centrum walki między religijnymi konserwatystami, a świeckimi zasady państw.

Pięć lat temu zalegalizowano równość małżeństw w stanie Minnesocie

Syn burmistrza Denver został przyłapany na wideo nazywając policjanta "pedałem" i "dziwką" podczas postoju.

Czwórka mężczyzn która pobiła parę gejów w Miami Beach mogą zostać skazani nawet na 30 lat więzienia atak z nienawiści.

Filipińskie wiadomości na temat Gay Games Paris

Beppu Onsen gorące źródła wody grupa LGBT zorganizowała sobie spotkanie

Kolumbijska stacja na temat Krzysztofa Charamsy, jego ujawnieniu, związku z swoim partnerem oraz kościele katolickim.

Tagi: LGBT news
11:26, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

 

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

 

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

 

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

 

Happy Mother’s Day Mama. One of my favorite pics. We didn’t have much, but you made it feel like we had everything. I love you. #WhyAreMyCheeksSoRed

Post udostępniony przez Cheyenne Jackson (@mrcheyennejackson)

 

Post udostępniony przez Partia Razem (@partiarazem)

 

Happy Mother’s Day to all the incredible moms out there, but especially to the woman who has to deal with me! Mom, you are the kindest, most loving mom around! Thank you for everything you do for our family. You are our rock. I love you!!!! P.S. And thanks for keeping my childhood room exactly the same.

Post udostępniony przez Lance Bass (@lancebass)

 

Post udostępniony przez Ellen (@theellenshow)

 

Post udostępniony przez Ellen (@theellenshow)

 

Post udostępniony przez Dustin Lance Black (@dlanceblack)

 

“A mothers love liberates” Happy Mother’s Day to the most beautifully formidable force I know.

Post udostępniony przez J E R E M I A H B R E N T (@jeremiahbrent)

 

To all the moms, but especially the two that are mine... #HappyMothersDay

Post udostępniony przez Nate Berkus (@nateberkus)

 

Happy Mothers Day Mom! I❤️you!

Post udostępniony przez Jesse Tyler Ferguson (@jessetyler)

 

My mom made me these black satin MC Hammer pants to wear with my two tone blazer from Le Chateau to my 8th grade graduation. She always helped make every fashion fantasy I had come true. I love you so much Mom! Happy Mother’s Day! @debbygoreski #swipeleft

Post udostępniony przez Brad Goreski (@bradgoreski)

 

Post udostępniony przez The Advocate Magazine (@theadvocatemag)

 

Happy Mother’s Day to my favorite lady ever... and all moms everywhere. #happymothersday

Post udostępniony przez Don Lemon (@donlemoncnn)

 

Post udostępniony przez Jazz Jennings (@jazzjennings_)

 

Wish I was with my sweet mom today. Always so fun to run around the world with, and so supportive of every endeavor. People tell me we are so alike and it's one of the highest compliments I ever get ❤️ ��: @pinkmoongonnagetyou

Post udostępniony przez Jake Shears (@jakeshears)

 

Post udostępniony przez Pawel Rabiej (@pawelrabiej)

 

Happy Mother's day to our moms Lynn and Malka. . . #mothersday #mothersondance #gaywedding #gaycouple #gayhusbands #gaysonsandmothers

Post udostępniony przez Assaf Weinberg (@micandcatch)

 

Happy Mother's Day to all the incredible moms out there! We hope you have a fantastic day and are celebrated in the way you deserve! ❤️������

Post udostępniony przez Erik & Adam (@mchusbands)

 

But where would I be without this woman? #HappyMothersDay!! ❤️

Post udostępniony przez Domenic Marzilli-Green (@dmarzilli)

 

A dance we will never forget with two women who have been there for us since the beginning. Happy #MothersDay to all of the wonderful moms in our life especially the strong �������� women who raised us and taught us what unwavering, unconditional love should look like. ❤️��������

Post udostępniony przez Dom And Nick Spence (@dom_and_nick)

 

on the day of my gay wedding last December , my MOTHER gave the most incredible speech about #LoVe ��������❤️ #mothersday #amordemãe #pauloandcleuciowedding #gaywedding #amor #diadasmães #beauty #unconditionallove #riodejaneiro #best #gay #gayson — @edsontajrafilho @vieiracleucio and #LornaWashington

Post udostępniony przez gazeLLe paulo (@gazellepaulo)

 

From raising us right to walking us down the aisle, we have two of the best mother’s out there! #HappyMothersDay • • • • • #mothersday #mom #thanksmom #motherofthegroom #instamom #mymomisthebest #momandson #motherandson #wedding #weddingday #weddingphotography #weddingblog #travelblogger #lifestyle #lifestyleblogger #gaycouple #gayhusband #gaypride #gaywedding #lgbtqpride #lgbt #twogrooms #gayfollow #gaylove #picoftheday #like4like #photography #igdaily #instagood

Post udostępniony przez TWO GUYS ON A PLANE (@twoguysonaplane)

 

Post udostępniony przez dan. amboyer (@danamboyer)

 

“Marching for Moms all over the world who love their LGBTQ kids” - my mom at the first @voices4_ action. It is my wish that every queer kid have a mom like you �� #lgbtmothersday #queermothersday

Post udostępniony przez Adam Eli (@adameli)

 

Post udostępniony przez Adam Rippon (@adaripp)

 

Happy Mother’s Day, Bop!

Post udostępniony przez Kevin McHale (@kevinmchale)

 

Happy Mother’s Day to two of the most amazing women in our life! We are so thankful to have you as role models not only for us, but also for Jett. And this year we also get to celebrate an amazing woman who gave us the gift of fatherhood. She selflessly put herself last so her son could be first, and we will be forever grateful ❤️�� . . . . . #mothersday #happymothersday #sundayfunday #twodads #dadanddaddy #twodadsarebetterthanone #gayswithkids #gays_with_kids #the_gay_dads #gaydads #adoption #adoptionrocks #twodads #2dads #ssparents #lgbtfamily #dadsofinsta #gaydadsofinstagram #gayhusbands #husbandsofinsta

Post udostępniony przez Mark & Jason (@the_gay_dads)

 

Post udostępniony przez variousvoices2018 (@variousvoices2018)

 

Post udostępniony przez variousvoices2018 (@variousvoices2018)

 

Post udostępniony przez Sezgin Inceel (@sezgininceel)

 

Post udostępniony przez Making the World Prettier (@edanburgh)

 

Post udostępniony przez Antoni Noguera (@toninoguera)

 

Post udostępniony przez Marchew (@pannamarchewka)

Tagi: instagram
11:26, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 13 maja 2018

Reportaż Channel4 na temat uchodźców LGBT z Bliskiego Wschodu. Miliony uchodźców przybyło do Niemiec, w tym tysiące osób LGBT. Uciekają przed nie tylko konfliktami wojennymi, ale prześladowaniem w krajach takich jak Irak i Syria, gdzie bycie gejem może spowodować że zostaniesz zamordowany. Reporterka Shaunagh Connaire odkryła, że dla niektórych homoseksualnych uchodźców co znaczy nienawiść i niebezpieczeństwo, z jakim borykają się na Bliskim Wschodzie.

Tagi: dokument
21:11, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_p8dso4we7Q1tsitpw_540

Zaproszenie na nabożeństwo IDAHOBIT w Krakowie oraz Grupa Polskich Chrześcijan LGBTQ Wiara i Tęcza zapraszają na nabożeństwo ekumeniczne z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii, Bifobii i Transfobii (IDAHOBIT):

Termin: sobota 26 maja 2018, godzina 17:00. Miejsce: kościół św. Marcina, ul. Grodzka 56, Kraków. Oprawa muzyczna: Chór św Jana z Malmo (Szwecja). O godzinie 18.00, bezpośrednio po nabożeństwie, odbędzie się koncert Chóru św. Jana. Na nabożeństwo i na koncert zaproszeni są wszyscy, niezależnie od wyznania i światopoglądu.

Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Bifobii i Transfobii obchodzony jest co roku 17 maja w rocznicę usunięcia w 1990 roku przez Światową Organizację Zdrowia homoseksualności z Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób.

W tym czasie chrześcijanie LGBT oraz ich sojusznicy na całym świecie modlą się i czuwają w intencji ofiar dyskryminacji i przemocy motywowanej homofobią, bifobią i transfobią.

Modlą się też o odnowę Kościołów i społeczeństw, aby ceniono i równo traktowano LGBT oraz ich związki i zakładane rodziny. Na rok 2018 wybrano do rozważania cytat z Biblii: ..."poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli"... (J 8.32)

Tagi: religia
11:56, lukeblog
Link Dodaj komentarz »