Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
wtorek, 10 października 2017

Znalezione obrazy dla zapytania Mirosława Makuchowska darius blog

Szef Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna w programie “Jeden na Jeden” określił dyskusję wokół związków partnerskich mianem “papierowych emocji”. W odpowiedzi na krzywdzącą wypowiedź polityka, wiceprezeska Kampanii Przeciw Homofobii, Mirosława Makuchowska przygotowała list, w którym w mocnych słowach tłumaczy, czym w rzeczywistości są związki partnerskie dla niej i innych osób LGBT żyjących w Polsce. 

Szanowny Panie Grzegorzu,

piszę do Pana w imieniu moim i mojej partnerki, z którą planujemy wkrótce ślub. Niestety nie odbędzie się on w Polsce, tylko w Danii, bo tutaj nie mamy takiej możliwości. Zabolały mnie wypowiedziane przez Pana ostatnio słowa, że ustawa o związkach partnerskich wywołuje emocje, ale są to „emocje papierowe”, bo wiadomo, że w tej kadencji Sejmu ustawa o związkach nie zostanie uchwalona.

Zarówno moje jak i mojej partnerki emocje nie są papierowe. Od lat czekamy na ustawę o związkach partnerskich w Polsce. Z kadencji na kadencję czekamy z nadzieją, że może tym razem coś się zmieni. Przez długi czas obiecywałam sobie, że nie wezmę ślubu za granicą, tylko poczekam, aż będzie to możliwe w Polsce. Czekam całe swoje dorosłe życie. Wkrótce skończę jednak 40 lat i nie chcę, żeby życie minęło mi na czekaniu. Zdecydowałyśmy razem z moją partnerką, że wyjedziemy poza granice Polski i tam zawrzemy związek, bo życie mamy tylko jedno. Cieszy nas planowanie ceremonii, zapraszanie gości i perspektywa, że wspólnie z najbliższymi nam osobami będziemy mogły świętować ten dzień. Jednocześnie za każdym razem, kiedy rzeczywistość nam przypomina, że aby się pobrać musimy wyjechać za granicę, czuję ogromny zawód jaki sprawiła mi Polska, a dokładniej polscy politycy.

Tyle już razy przypominano mi, że moje życie i moja miłość nie są wystarczająco ważne, żeby zająć się tą kwestią. Jak to jestem tematem zastępczym, jak trudno było się dogadać wewnątrz partii, żeby przegłosować jedną ustawę. Bo taki właśnie przekaz wysyła Pan mówiąc o “papierowych emocjach” – wy się nie liczycie, nie zasługujecie na to, żeby podjąć wysiłek i przedyskutować wewnątrz partii tę kwestię, tak aby przy głosowaniu własnej ustawy nie okazało się, że nie ma większości. To nie prawda, że nie było porozumienia koalicji co do związków partnerskich  w poprzedniej kadencji Sejmu. Głosy PO, SLD i Twojego Ruchu by wystarczyły, aby ustawa uzyskała większość w Sejmie. Wiem, bo je liczyłam. Bo spotykałam się z posłami i posłankami PO, którzy wcześniej byli przeciwni związkom partnerskim i próbowałam przekonywać ich do zmiany zdania. Próbowałam wykonać pracę, której liderzy PO nigdy nie wykonali. Nie było to wystarczająco istotne… Moje życie nie było wystarczająco istotne, moje i tysięcy par jednopłciowych, które już nie chcą dłużej czekać. Nie chcą słuchać o tym, że społeczeństwo “nie dojrzało”. Dla Pana, Panie Grzegorzu, związki partnerskie, to pewnie jeden z tysięcy polityczny tematów. Dla mnie? Moje życie.

Tak więc, jedziemy do Danii. Data ślubu jest wyznaczona na 24 maja 2018 roku. Zapraszam Pana, Panie Grzegorzu na nasz ślub. Będzie Pan musiał, tak jak my, nasze rodziny  i przyjaciele, wykupić bilety lotnicze i zarezerwować nocleg. Ale myślę, że warto. Zobaczy Pan na własne oczy emocje, które na pewno nie są papierowe!

Tagi: kph
10:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Trochę klasyki. Hallmark ma swoją platformę usługę streamingu swoi produkcji familijnej, Feeln. Dodatkowo wyprodukowali również  krótkometrażowy film The Beginning, w którym chłopak ujawnia swojemu ojcu jest gejem, przed balem szkolnym. Napisany scenariusz przez Stevena Tagle i w reżyserii Melanie McGraw.

W The Beginning, kochający sport ojciec (Josh Daugherty) robi kwiatek dla syna Davisa (Pedro Correa), do noszenia na balu w smokingu. Widzimy Davis trochę nerwowy.

Davis mówi że nie idzie z dziewczyną na bal szkolny tylko z swoim chłopakiem Casey (Cody Sulek). Jaka reakcja taty że jego syn idzie z chłopakiem, a nie dziewczyną? Sprawdź krótkim filmie, jak Hallmarku wciąż ma moc doprowadzania do łez. Akceptacja i miłość rodziców jest najważniejsza. 

Tagi: film
10:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Post udostępniony przez Neil Patrick Harris (@nph)

Aktor Neil Patrick Harris na stadionie Yankeesów dostał zaszczyt śpiewania hymnu narodowego, oczywiście jego rodzina mąż Dawid z dziećmi byli obecni wspierali go. 

Tagi: Ploty
10:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Zdjęcie użytkownika Replika.

Na pewno przypominacie sobie, jak niedawno Wojciech Tochman w swym felietonie w "Dużym Formacie" "Gazety Wyborczej" cytował posła Platformy Obywatelskiej Borysa Budkę wypowiadającego się na temat związków partnerskich - zachowawczo, choć w końcu na "tak" - ale przeciwko małżeństwom i z zaznaczeniem, że osobiście wolałby związki partnerskie w formie umowy notarialnej. Wypowiedzi Budki wywołały wiele negatywnych komentarzy m.in. na naszym profilu.

Teraz mamy przypadek, przy którym - wybaczcie kolokwializm - poseł Budka to pikuś.

W "Gazecie Prawnej" poseł Nowoczesnej Zbigniew Gryglas mówi w wywiadzie: "- Gdyby Nowoczesna wprowadziła dyscyplinę partyjną w głosowaniu nad liberalizacją ustawy antyaborcyjnej czy nad związkami partnerskimi i gdyby wywierano na mnie presję, bym głosował za takimi projektami, to wystąpiłbym z partii. (...)

- A jakie jest Pana zdanie w sprawie związków partnerskich?

- Gotów jestem ewentualnie dyskutować na temat związków partnerskich dla par heteroseksualnych, ale podkreślam tylko dla par heteroseksualnych. Nie dopuszczam wprowadzenia związków partnerskich dla homoseksualistów.

- To byłaby dyskryminacja ze względu na orientację seksualną.

- Nie mogę się zgodzić na związki partnerskie dla gejów i lesbijek, bo nie zgadzam się na adopcję przez nich dzieci, a do tego to wszystko zmierza."

Co na to Paweł Rabiej, wyoutowany gej, członek zarządu Nowoczesnej i kandydat partii na prezydenta Warszawy? Co na to posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus - polityk, która 7 września wzięła udział w gali Kampania Przeciw Homofobii "Ramię w ramię po równość": jako sojuszniczka osób LGBT? Co na to w ogóle partia, która nazywa się Nowoczesna? (Replika/Gazeta Prawna)

- Postanowiliśmy, że nasze polityczne drogi się rozejdą. Zbigniew Gryglas przestanie być członkiem partii Nowoczesna i klubu poselskiego - napisał Gryglas w oświadczeniu, które wydał z Ryszardem Petru. (gazeta.pl)

Nie dawno odpowiedź Miłość Nie Wyklucza na zapowiedź złożenia ustawy o związkach partnerskich przez Nowoczesną. 

Nowoczesna zapowiada złożenie w Sejmie projektu ustawy o związkach partnerskich. Jako Miłość Nie Wyklucza odnosimy się do tego sceptycznie. Inicjatywa nie była konsultowana ze społecznością LGBT+ i nie odpowiada na jej potrzeby - według badań najwięcej osób LGBT+ chce prawa do zawierania małżeństwa cywilnego, nie związków partnerskich. Nie widzimy w propozycji Nowoczesnej woli dialogu, trwałej współpracy czy inicjowania debaty publicznej na temat równości. To jedynie element walki politycznej między partią Ryszarda Petru a Platformą Obywatelską.

– Przy aktualnym układzie politycznym nie ma szans na wprowadzenie żadnego rodzaju instytucjonalizacji związków par jednopłciowych. Inicjatywa ustawodawcza jest jednak szansą na debatę i tłumaczenie opinii publicznej zagadnień dotyczących równości. Dlatego kolejny raz proponujemy Nowoczesnej skorzystanie z gotowego projektu ustawy o równości małżeńskiej – dodaje Sobecki. Więcej TUTAJ.

Huber Sobecki z Miłość Nie Wyklucza o konsultacjach Nowoczesnej w sprawie związków partnerskich.

Tagi: news
10:26, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

mnw_torun

Wspólnie ze Stowarzyszenie Pracownia Różnorodności - SPR zapraszamy na kolejne z serii spotkań organizowanych w ramach "Orientuj się!" - projektu edukacyjnego o tematyce LGBT+ skierowanego do młodzieży oraz nauczycieli i nauczycielek ze szkół średnich, realizowanego przez Miłość nie wyklucza przy wsparciu organizacji lokalnych. W nadchodzących miesiącach będziemy odwiedzać kolejne miasta w całej Polsce.

Do udziału zachęcamy uczniów i uczennice, osoby pracujące z młodzieżą i wszystkich zainteresowanych tematem przeciwdziałania homo-, bi- i transfobii w polskich szkołach.

W trakcie spotkania będziemy rozmawiać m.in. o tym:
- czy polskie szkoły przekazują wiedzę o osobach LGBT+ czy raczej utrwalają stereotypy i uprzedzenia?
- jak skutecznie edukować i wspierać młode osoby?
- jak szukać sojuszników i sojuszniczek w polskim systemie edukacji?

Spotkanie odbędzie się 15 października o 13.00 w siedzibie Stowarzyszenie Inicjatyw Niemożliwych Motyka, ul. Św. Ducha 2a (Brama Klasztorna w Toruniu), I piętro

Informacje o projekcie i pakiet materiałów edukacyjno-pomocowych można znaleźć na stronie mnw.org.pl/orientujsie

Chcesz otrzymać pakiet w wersji drukowanej? Skontaktuj się z nami przy pomocy tego formularza: https://tinyurl.com/y7abzpx8

"Orientuj się!" to pakiet materiałów drukowanych, strona internetowa oraz spotkania i dyskusje w miastach w całej Polsce. Pakiet dostarcza podstawowych informacji o osobach LGBT+, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz praktycznych porad o tym jak wspierać młode osoby LGBT+ i gdzie mogą one szukać pomocy.

Wszystkie materiały powstały we współpracy z uczniami i uczennicami szkół średnich. Projekt "Orientuj się!" jest realizowany przez Miłość Nie Wyklucza ze środków PlanetRomeo Foundation. 

Orientuj się! to projekt edukacyjny o tematyce LGBT+ skierowany przede wszystkim do uczniów i uczennic oraz nauczycieli i nauczycielek ze szkół średnich.

Orientuj się! to:
- pakiet drukowanych materiałów,
- strona internetowa,
- cykl spotkań w kilkunastu miastach w całym kraju.

Więcej dowiesz się na: mnw.org.pl/orientujsie

Broszury w wersji cyfrowej możecie pobrać stąd: https://mnw.org.pl/orientujsie/#pobierzbroszury

Chcesz otrzymać pakiet w wersji drukowanej? Daj nam znać przy pomocy tego formularza: 
https://goo.gl/forms/w5fWaZhHGmKg6eX22

Kalendarz spotkań:
15.X - Toruń
17.X - Kielce
27.X - Warszawa
28.X - Poznań

Wszystkie osoby, które chciałyby pomóc nam w dotarciu z materiałami do młodych osób, nauczycieli i nauczycielek oraz osób pracujących z młodzieżą, prosimy o mail na adres: kontakt@mnw.org.pl

Tagi: LGBT
10:26, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_oxivvgU0W71tsitpw_540

Białostocki "Kurier poranny" zamieścił tekst o Jakubie i Dawidzie. Hejt polał się takim strumieniem, że Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych pisze:

"Proszę nam wybaczyć ironiczny ton posta, ale chwilami poziom homofobicznych bredni ociera się o kabaret. Żeby być sprawiedliwym - nie tylko w Białymstoku. Wszędzie, gdzie publikowane są informacje o życiu gejów natychmiast pojawia się grupa homofobów krzyczących o "promocji homoseksualizmu".

Krzyki przypominają retorykę obrońców segregacji rasowej w południowych stanach USA w latach 60. XX weku. Wtedy nawet senatorowie wołali, że "to nienaturalne, by czarni uczyli się w jednej szkole z białymi!". (Replika)

Wielu komentatorów homofobów to tatusiowie wielcy katolicy, czy znają przykazanie miłości “będziesz miłował Pana Boga twego z całego serca swego, z całej duszy swojej i ze wszystkich myśli swoich, a bliźniego swego jak siebie samego”.

Tagi: news
10:26, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

PLISSSS - PRZECZYTAJ TO! �� . W dniu, gdy utknęliśmy w PKP jadąc na samolot do Szwecji odebraliśmy nasz telefon i usłyszeliśmy: - Gratulujemy nominacji w Grand Video Awards w kategorii Vlog. Nasz skromny film "NASZA HISTORIA" znalazł się m.in. wśród takich nominacji, jak Krzysztofa Gonciarza, Anny Szlęzak, naffnaff, Agnieszki Grzelak, Kat Napiorkowska czy Reżyser Życia. Choć nie możemy konkurować zasięgiem czy jakością z takimi twórcami, to sama nominacja spośród prawie 800 zgłoszonych filmów już jest dla nas wielkim wyróżnieniem, za który dziękujemy WAM! A MY BĘDZIEMY WDZIĘCZNI ZA WASZ GŁOS NA: https://grandvideoawards.pl/glosowanie

Post udostępniony przez PIOTR and PAWEŁ (@piotrandpawel)

Tagi: Ploty
10:26, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 09 października 2017

Trochę historii para gejów Michael Stark i Michael Leshner to para, która w 2003 roku była pierwszą parą prawnie uznany za małżeństwo w Kanadzie.

Tagi: love
23:26, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_oxiw70KarL1tsitpw_540

Tomasz Markiewka z Razem Toruń pisze w Nowym obywatelu, dlaczego osoby walczące o równość, solidarność i poszanowanie praw obywatelskich mają tak trudno we współczesnej Polsce:

„Lewica walkę o język przegrała w większości krajów rozwiniętych. W Polsce ta klęska jest jednak szczególnie dotkliwa. Złożyło się na nią kilka czynników. Jednym z nich była nasza specyficzna sytuacja historyczna. Uwolnienie się od wpływów rosyjskich było w polskim przypadku równoznaczne z wejściem do świata kapitalizmu w jego najdzikszej – neoliberalnej – postaci. Język neoliberalnego kapitalizmu został więc u nas utożsamiony z językiem demokracji i wolności. Co odbija się nam czkawką do dzisiaj, gdy na manifestacjach w obronie demokracji ludzie uchodzący za autorytety nawołują do dokończenia prywatyzacji Polski albo wygadują bzdury na temat 500 plus. Nie pomogło również to, że przez lata za przedstawicieli lewicy uważano w Polsce ludzi gotowych pójść na każdy kompromis z neoliberałami. I tak oto dorobiliśmy się „lewicy”, która uważa, że związki zawodowe są przestarzałe (Magdalena Środa), otwarcie gardzi „ludem” (Jan Hartman), rzuca na prawo i lewo oskarżeniami o populizm (Andrzej Celiński) i stara się być bardziej neoliberalna niż partie liberalne (SLD za rządów Leszka Millera)” - Partia Razem.

Pinksixty News wiadomości LGBT

Historia geja z Czeczenii Wiktor opowiada, jak został zwabiony w pułapkę, bezprawnie przetrzymywany i torturowany przez władze Czeczeńskie. Po jego zwolnieniu nakazano opuszczać rodzinne miasto Grozny.

Pinksixty Entertainment na temat Tegan i Sarah ich fundacji

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news
19:34, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_oxi64jeMMI1tsitpw_540

Warsaw Shore Summer Camp - Jacek Bystry

Od poniedziałku do piątku: E! News o 22:00 na E! Entertainment. Moda na sukces o 19:30 na Nowa TV. Współczesna rodzina o 20:00 na Fox Comedy HD, po 4 odcinkach. Teoria wielkiego podrywu 2x 22:00 na Comedy Central. Chirurdzy 2 o 15:55 na TVN 7. Barwy szczęścia, o 20:05 na TVP 2. Pogotowie ślubne Randy'ego o 18:00 na TLC. Ekipa z Newcastle o 00:00 na MTV Polska

Poniedziałek: Dr Christian i wstydliwe choroby, odc. 6 o 20:30 na TLC. Kroniki Times Square, odc. 5 o 20:10 na HBO. Bake off - Ale ciacho! 4 o 21:50 na TVP2. Sex Pod o 01:00 na MTV Polska. Gogglebox. Przed telewizorem o 22:00 na TTV.

Masters of Sex 2, odc. 9 o 22:45 na TVN 7. Virginia chce zasięgnąć porady u psychiatry. Udaje, więc pacjentkę. Betty i Bill pragną pomóc Lesterowi wyleczyć impotencję. W tym celu zatrudniają prostytutkę. Niestety, ich działania odnoszą zgoła inny skutek. Libby postanawia zeznawać jako naoczny świadek w sprawie pobitego mężczyzny. Barbara Sanderson próbuje zaakceptować niepokojącą dla niej diagnozę. Masters i Virginia kłócą się o metodę leczenia.

Wtorek: Królowe życia 3, odc. 6 o 21:00 na TTV.

Środa: Królowe życia 3, odc. 6 o 00:00 na TTV. Orphan Black, odc. 5 o 23:00 na WP. Gogglebox. Przed telewizorem o 23:15 na TTV. Azja Express, odc. 6 o 21:30 na TVN

Czwartek: Dr Christian i wstydliwe choroby, odc. 7 o 21:30 na TLC. Operacje plastyczne do poprawki, odc. 6 o 22:30 na TLC American Horror Story: Kult, odc. 7 o 23:00 na FOX HD

Piątek: Królowe życia 3, odc. 7 o 22:00 na TTV. Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem o 21:00 na HBO 3.

Wielkie poszukiwania małych domów o 17:00 na Lifetime. Gregoire i Christopher dorastali na wschodnim wybrzeżu, ale od lat mieszkają w San Francisco. Byli jednym z pierwszych małżeństw gejowskich w tym mieście. Szukają przyzwoitego mieszkania w centrum.

Sobota: Gogglebox. Przed telewizorem o 22:45 na TTV. Królowe życia 3, odc. 7 o 23:30 na TTV. Twoja Twarz Brzmi Znajomo 8, odc. 6 o 22:15 na POLSAT. Dzidzitata, 5x od 16:00 na Comedy Central Family. Imperium 3, odc. 7 - 8 o 20:05 na FOX.

Niedziela: Z kamerą u Kardashianów o 20:00 na E! Entertainment. Dzidzitata 5x od 16:00 na Comedy Central Family. Urodzie na ratunek, odc. 10 0 00:30 na TLC. Warsaw Shore Summer Camp 3, odc. 7 o 23:00 na MTV Polska.

O jednym z uczestników programu Warsaw Shore - Ekipa z Warszawy, Jacku Bystrym, pisze Pudelek: "Bez chwili zawahania w pierwszym odcinku przyznał, że jest biseksualny i dobrze czuje się w związku zarówno z kobietami jak i z mężczyznami. Męska część ekipy początkowo była zszokowana tym wyzwaniem i nie chciała spać z Jackiem w jednym pokoju. Został więc przygarnięty do sypialni dziewczyn, które nie kierują się zaściankowymi poglądami."

Nie wszyscy jesteśmy wielbicielami tego programu, ale każda obecność osoby biseksualnej w popkulturze to kolejny krok do większej akceptacji - Akceptacja.

Tagi: media
10:41, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

m1

"Potrafię kochać na maksa. Zakochuję się w ludziach, nie tylko w mężczyznach. Zakochuję się w charakterze." - Martyna Wojciechowska, wyznaje w programie "Demakijaż" w Polsat Cafe.

 Plotki na temat jej orientacji jest od dawna, w wywiadzie dla Pani/Plejata mówiła na temat czy jest lesbijką. "Też słyszałam takie doniesienia na swój temat. Bo wiesz, jeśli kobieta jest niezależna, samodzielna i nie potrzebuje pokazywać się ze swoim mężczyzną publicznie, to na pewno jest lesbijką" - wyznała Martyna Wojciechowska.

Mimo to stwierdziła, że bardzo chciałaby mieć żonę, ale w nieco innym znaczeniu. "Wspaniale byłoby mieć żonę w tradycyjnym, dziś już trochę nieaktualnym znaczeniu. Taką, która sprawia, że kiedy wracasz, masz ugotowane, posprzątane, a zadbane dzieci czekają z utęsknieniem" - powiedziała.

Aby uciąć wszelkie spekulacje, Martyna Wojciechowska wyjawiła również, jaki jest jej obecny status cywilny. "Stara panna z dzieckiem i dwoma kotami. Mówię to z czystej przekory, bo ani nie uważam, że jestem stara, ani nie powiedziałabym, że panna. Jeśli już, to jestem wolna" - zdradziła.

 

Post udostępniony przez Dan Amboyer (@danamboyer)

Aktor Dan Amboyer publicznie wychodzi z szafy, w stylu pięknym poślubił swojego wieloletniego chłopaka Erica P. Bergera. Są razem dziesięć lat,

"Jako młody aktor w przemyśle filmowym, wiele osób silnie radzili mi zachować żebym ukrywał kim jestem" - powiedział Amboyer dla People. Dodaje "Ale są tacy aktorzy jak Matt Bomer czy Zachary Quinto. Patrzę na nich, jak są tak otwarci kim są i postrzeganie przez wielu gejów. I Nico Tortorella, który jest także młodszy aktorem, zainspirował mnie, tym bardziej dzięki aktorami którzy ujawnili się może być mniej stygmatu, które będą towarzyszyć, co będzie pozytywną rzeczą w dążeniu do walki".

Amboyer i Berger spotkali się przez internetowy serwis randkowy dziesięć lat temu i mieszkają przez ostatnie dziewięć lat. Berger mówi, że ich związek był przykładem przeciwieństw przyciągających do siebie.

"Nasze szaleństwo pasuje", wyjaśnia. "Myślę, Dan jest bardzo różny od roli, który gra. Jest słodkim, dziwacznym facetem, który kocha zwierzęta i jest twórczy i przynosi innym barwy do życiu. Uważam, że to bardzo cenne".

"Jest poważny i zorganizowany. Planuje, co jest przeciwieństwem mnie aktora. Ale wzajemnie się uzupełniamy - dodaje Amboyer.

Opowiada o swoi zaręczynach jak jego mąż zaprał na wycieczkę do gór. "Było dosłownie 0 stopni na zewnątrz", Berger dodaje wakacje w lutym w 2016 roku. "Nie chciał wycieczki, ale przekonałem go, aby udał się na szczyt góry Overlook, która jest najwyższym szczytem".

"Był to najchłodniejszy dzień w roku! Dlaczego teraz wędrujemy po tej górze?! " mówi Amboyer. "Byłem tak zdezorientowany, że byliśmy jedynymi ludźmi na szlaku, ale kiedy dotarliśmy na szczyt, odwrócił się i miał zdenerwowanie w jego oczach. Mówiłem: "Co się dzieje?!" a potem wyciągnął pierścionek. To było bardzo słodkie, a także bardzo zimno było."

Uroczystość ślubu odbyła się w sobotę 7 października po południu w Marble Collegiate Church - gdzie są członkami kościoła od ośmiu lat - i obejmowało też występy Tony'ego Patiny Miller.

Wśród gości byli aktorka Paloma Guzman, który współpracuje z Amboyer w nadchodzącym filmie Imposter, Tara Strong, która współpracuje z nim nadchodzący A Very Merry Toy Store, a twórca seks wielkim mieście Darren Starr tańczył wieczorem z finalistą RuPaul's Drag Race Pearl Liaison i cieszył się wypiekami z Magnolia Bakery. Para pierwszego tańca, który był stworzony przez choreografa Beyoncé Jeffrey'a Page.

"Chcę żyć moim życiem idącym naprzód z uczciwością i dumą", powiedział Amboyer, że po raz pierwszy postanowił publicznie świętować swój związek publicznie. "Gdybyśmy pewnego dnia założą rodzinę, poczułabym się tak dziwnie, nie obchodziłbym tego z całą swoją rodziną i przyjaciółmi i podzieliłbym się tym z fanami. To dopiero początek wspaniałej przyszłości". (People Magazine)

Cheyenne Jackson i jego mąż Jason Landau, rok temu zostali rodzicami, pierwsze urodziny maluchów Willow i Ethana.

 

Post udostępniony przez Cheyenne Jackson (@mrcheyennejackson)

 

Post udostępniony przez jasonrlandau (@jasonrlandau)

Tagi: foto
10:37, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Post udostępniony przez PetHaus (@hellopethaus)

Tagi: foto
10:36, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

lambda_warszawa

Z okazji obchodów 20. urodzin Stowarzyszenia Lambda Warszawa serdecznie zapraszamy na konferencję „Równość w budowie. Historia – Społeczność – Kultura LGBT”. 

Czas: 20 października, g. 10.15-16.40.
Miejsce: Biblioteka na Koszykowej.

Konferencja będzie świetną okazją do spojrzenia wstecz na historię ruchu LGBT w Polsce w czasach wojny, PRL-u oraz w latach 90. W części historycznej wystąpią: Joanna Ostrowska, Paweł Fijałkowski, Łukasz Szulc i Krzysztof Tomasik. 

Zadamy sobie także pytanie „Gdzie jesteśmy?”, razem z przedstawicielami innych organizacji zastanawiając się nad tym, z jakimi wyzwaniami boryka się obecnie społeczność LGBT w Polsce.
Rozmawiać będą:
Hubert Sobecki, Miłość nie wyklucza
Sue Bartel, Grupa Stonewall
Edyta Baker, Fundacja Trans-Fuzja
Anton Ambroziak, Codziennik Feministycznyzny, OKO.press
Mirka Makuchowska, Kampania Przeciw Homofobii 
Roma Ciesla, dawna Lambda Kraków
Michał Pawlega, Lambda Warszawa

Nie zabraknie refleksji nad różnymi przejawami kultury LGBT oraz nad tęczowymi wątkami w kulturze. O tym mówić będą: 
- Marta Konarzewska, Krytyczka kultury, redaktorka i scenarzystka,
współautorka scenariusza filmu "Nina" (rez. Olga Chajdas)
- Błażej Warkocki, krytyk literacki, publicysta, wykładowca na Uniwersytecie
im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
- Natalia Judzińska, członkini Zespołu Archiwum Kobiet IBL PAN,
gitarzystka feministycznych zespołów punkowych (Miraz, Mass-Kotki)
- Monika Rak i Agnieszka Małgowska, Damski Tandem Twórczy, lesbijskie artaktywistki (O'LESS Festiwal. KNH), twórczynie filmowe i teatralne (L.Poetki, Orlando), archiwistki (A kultura LGBTQ+ nie poczeka)
- Bartosz Żurawiecki, krytyk filmowy, pisarz, dziennikarz

Pełny program wystąpień znaleźć można na naszej stronie internetowej TUTAJ

tumblr_inline_oxi2yuCGo31tsitpw_540

Przed nami ostatni już tegoroczny marsz równości w Polsce i zarazem pierwszy historyczny w Toruniu! Nie może nas tam zabraknąć!

Zapraszamy na pokład tęczowego autobusu! Jedź z nami z Poznania na toruński marsz. Wycieczka jednodniowa, gwarantowana wspaniała atmosfera i świetne niespodzianki. Koszt wyjazdu 40zł/os Jedziesz z nami? Napisz wiadomość na nasz fanpage TUTAJ.

Tagi: news
10:33, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

hrc7

Prokurator generalny i minister sprawiedliwości USA Jeff Sessions opublikował w piątek 20 zasad wolności religijnej. Mają one być wskazówkami dla wszystkich amerykańskich departamentów i agencji rządowych.

Krytycy rozporządzenia prezydenta obawiają się, że może to pozwolić osobom religijnym ignorować przepisy prawne broniące osoby LGBT przed dyskryminacją. Organizacje konserwatywne i religijne wyraziły swoje poparcie dla opublikowanych przez resort sprawiedliwości zasad, uznając je za potwierdzenie praw gwarantowanych pierwszą poprawką do Konstytucji.

"Wszyscy Amerykanie powinni mieć wolny wybór i móc pracować i żyć zgodnie ze swoją wiarą, bez strachu przed rządową karą (...) Zasady opublikowane dzisiaj przez administracje Trumpa pomagają bronić wolności gwarantowanych pierwszą poprawką" - oświadczyła konserwatywna organizacja non-profit Alliance Defending Freedom - PAP.

Dodatkowo Resort zdrowia USA wprowadził przepisy, według których pracodawcy nie muszą już zapewniać ubezpieczonym kobietom bezpłatnej antykoncepcji, o ile narusza to ich "przekonania religijne albo moralne". To spełnienie obietnicy wyborczej Donalda Trumpa - Gazeta Wyborcza.

Caitlyn Jenner która głosowała na Trumpa, teraz jest w szoku jak to on nie jest dobry dla LGBT, ona i wielu inny LGBT z prawej strony pomogli wybór Trumpa na prezydenta.

Jenner zignorowała ostrzeżenia od swoich trans przyjaciół i wspierała Donalda Trumpa i Mike Pence w zeszłym roku, wmawiała że może pomóc wpłynąć na republikanów dotyczące prawa LGBT. Do widać jak ci prawicowcy LGBT wpływają na republikanów co jakiś czas Trump i jego ludzie niszczą prawa LGBT.

W ciągu zaledwie dziewięciu miesięcy od czasu objęcia urzędu administracja Trump-Pence pracowała solidnie w celu wyeliminowania równości dla osób trans.

W tym tygodniu administracja Trumpa wycofała zabezpieczenia praw obywatelskich pracownikom transpłciowym, a także poszli do sądu, aby bronić swoich planów zakazać żołnierzom transseksualnym odbywać służbę.

Jej komentarze wywołały zbiorowe śmieszność że dziś płacze jak to Trump nie popiera LGBT, wielu jej mówiono i powtarzali że on nie jest żadnym przyjacielem LGBT. Nie teraz nie dziwi ona i jej LGBT prawicowcy że ich kochany prezydent uchyla prawa LGBT.

Cait już wcześniej też mówiła “nie żałuje” że głosowała na Trumpa pomimo jego programu anty-LGBT. Hipokryzja i obłuda prawicowy LGBT, najpierw głosują na homofobów teraz płaczą, obrażali i wyzywali osób którzy mówili im że Trump jest zły wmawiali jest dobry.

Mówili mają teraz wpływy w Białym Domu, to gdzie są one wpływy zamiast teraz płakać i narzekać nie zabiorą się do pracy. (PinkNews)

Jak jej “przyjaciółki” z programu ostrzegali przed republikanami, ona mówiła jacy to są cudowni, jak kto ona nie może już być republikanką, że zmieniła płeć. Głupio gadała, teraz płacze jak jej prezydent ją opluł. 

Tagi: news
10:32, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

la1

Słoneczny Zagrzeb, tęczowe flagi i ponad czterdzieści młodych aktywistów i aktywistek LGBTIQ z całej Europy – za nami kolejne spotkanie IGLYO. To międzynarodowa jednostka zrzeszająca organizacje działające na rzecz gejów, lesbijek, osób biseksualnych, transpłciowych, interseksualnych i queer. W tym roku rozmawialiśmy m.in. o inkluzywnej edukacji bez dyskryminacji i sposobach komunikacji oraz wspierania się między organizacjami LGBTIQ. Jako Lambda Warszawa dostała możliwość współpracować z innymi „Lambdami” z Niemiec.

Grupowe zdjęcie wszystkich obecnych na zjeździe aktywistów i aktywistek, wspólne zdjęcie delegatów i delegatek organizacji Lambda Germany, Lambda Nord, Lambda Berlin-Brandenburg i Lambda Warszawa.

Gwiazda muzyki Steve Lacy potwierdził, że ​​jest biseksualny, ale wywołał też kontrowersje po ujawnieniu, że nie jest zainteresowany randkowanie z czarnymi mężczyznami.

Nowe dane pokazują, że 2% populacji Wielkiej Brytanii identyfikuje się jako LGB w 2016 r. Z 1,7% w 2015 r. Spośród nich, 1,2% uważa się za gejów lub lesbijek, a 0,8% identyfikuje się jako biseksualne osoby. Wzrost ponad 200 000 osób.

Mężczyzna w Los Angeles został skazany za zamordowanie swojej żony i syna geja w zeszłym tygodniu. Shehada Issa, lat 70, twierdził, że zabił swojego 29-letniego syna Amira - znanego również jako Rocky - w samoobronie.

Najpierw chciał wrobić syna w morderstwo wmówić wszystkim to on zabił matkę, później go zabije i byłaby zbrodnia doskonała. Dodatkowo wmawiał że jego syn jest narkomanem. Jednak prokuratorzy udowodnili, że Issa sfabrykował tą historię i powiedział, że zabił syna ze względu na jego seksualność.

On go nienawidził. Wstydził się go. Nazywał go dziwką Babilonu. Wiele lat mówił że jego syn zasługuje na śmierci tylko z powodu jest gejem. (GayStarNews)

Etta Ng, córka aktora Jackie'ego Chana wychodzi z szafy, wyznaje jest lesbijką. 18-latka ujawniła się na Instagramie: "Dla niewtajemniczonych, jestem lesbijką". Jej fani są zadowoleni i jej gratulują - 737 polubień i ponad 200 komentarzy.

Wiele wskazuje, że córka gwiazdy kina akcji spotyka się z celebrytką i modelką, Andi Autumn, która pochodzi z Kanady, ale mieszka w Hongkongu. Ta napisała, że Etta dała jej siłę i odwagę do bycia sobą. "Kocham Cię" - zakończyła swój post.

Etta Ng jest córką Jackie'ego i supermodelki Elaine Ng Yi Lei. Dopiero jakiś czas po romansie w 1998 roku, zdradziła, że Etta jest córką Chana. Etta w wywiadzie dla brytyjskiego tabloidu powiedziała, że nie traktuje go jednak jako ojca, bo nie był obecny przez większość jej życia, nie czuje z nim więzi i go - tak naprawdę - nie zna. (Queer.pl)

Skrajny prawicowiec homoseksualista Milo Yiannopoulos rzekomo wziął ślub z czarnoskóry mężczyzną, na Hawajach (PinkNews)

Milo wielokrotnie obraża trans osoby mówi że są przebierańcami homoseksualistami. Nawet mówił wiele razy chętnie podałby się leczeniu homoseksualizmu. Nie mówić bronił pedofilii że to nic złego. Teraz w jego sklepie internetowym obraża lesbijki, że nie ma lesbijek są naprawdę hetero. (PinkNews)

W Las Vegas masowa strzelanina przez białego człowieka, zabił ponad 50 osób potrzeba krew ale czerwony krzyż już powiedział chcą krwi tylko od hetero, a nie od osób homoseksualny.

Przez kilka godzin trwały utrudnienia na stacji kolejowej Wimbledon w Londynie po tym, jak w jednym z wagonów pociągu wybuchła panika. Powodem było zachowanie mężczyzny, który zaczął czytać na głos fragmenty Biblii i mówił o dniu sądu ostatecznego. Pasażerowie siłą otworzyli drzwi i wybiegli na tory. Zarządca linii kolejowej wyłączył zasilanie sieci trakcyjnej.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek ok. 8:30 czasu lokalnego w pociągu z Shepperton do Waterloo. Pasażerowie twierdzili, że mężczyzna z plecakiem czytał na głos Biblię. Mówił też o grzechach homoseksualizmu i seksu przed zawarciem małżeństwa. Miał też powiedzieć, że "śmierć nie jest końcem". (Polsat News)

Co najmniej siedem firm w Nowym Jorku i też z Los Angeles otrzymało list ze swastyką i hasłem Trumpa "Make America Great Again", dodatkowo obraża osób LGBT, żydów i innej rasy ludziom. Miedzy innymi w ulotkach piszą o "Chrześcijańskiej Ameryce". Też "Juden Raus", znaczy wynocha żydzi. (LGBT Nation)

Indonezyjska policja poinformowała w niedzielę o aresztowaniu 58 mężczyzn, w tym cudzoziemców, podczas nalotu na saunę dla homoseksualistów w stolicy kraju, Dżakarcie. Homoseksualizm nie jest w tym kraju karany.

Trump administracja ciąg dalszy uderza w osoby LGBT. Gubernator Sam Brownback, broni anty LGBT grupy mają prawo do prześladowania osób LGBT i broni osób którzy mordują LGBT. Nazywa prezydenta Trumpa, jest ambasadorem wolności religijnej.

Ostatnio USA, obok m.in. Egiptu, Bangladeszu, Chin, czy Indii, zagłosowały przeciw rezolucji ONZ potępiającej karę śmierci, w tym za homoseksualność. Amerykańscy dyplomaci się tłumaczą, ale... oburzenie i niesmak pozostają.

Lance Bass chciał oddać krew jak wielu inny osób LGBT w USA za ofiary w Las Vegas, ale nie mógł z powodu osoby LGBT nie mogą oddawać krew.

Nowe badania pokazują, że ojcowie mogą faktycznie faworyzować swoich synów, a matki faworyzują swoje córki. Badania wykazały, że większość rodziców za zwyczajowo preferuje swoje dziecko.

Mimo wiele kościołów jest konserwatywny i homofobiczny w Brazylii, ale są kościoły chrześcijańskie które witają społeczność LGBT z otwartymi ramionami, głosząc przesłanie miłości.

Niemiecka NDR na temat walki o równość małżeńską na Tajwanie

Australijski Bank ME wspiera równość małżeńską

Tagi: news
10:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 08 października 2017

50 lat po rewolucji kulturalnej, Chiny przeżywają rewolucję seksualną. W centrum tej rewolucji są kobiety. Przedstawiamy historie Chinek w różnym wieku, które pragną odzyskać swoje życie, swoją niezależność i kontrolę nad własnym ciałem.

Tagi: dokument
23:22, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Szkocka para gejów Peter Matthews i Alistair Dinnie są pierwszą parą jednopłciową która wzięła ślub w kościele Anglikańskim św. Jana w Edynburgu.

 

Post udostępniony przez John M Sinclair (@jmsweddingphoto)

Tagi: foto
23:14, lukeblog
Link Dodaj komentarz »