Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
czwartek, 15 marca 2018

Irlandzka sędzia Aileen Donnelly odmówiła ekstradycji Polaka.

"Irlandzka sędzia Sądu Najwyższego Aileen Donnelly skierowała do Trybunału Sprawiedliwości UE pytanie o możliwość ekstradycji Artura C. do Polski. Według niej, zmiany w polskim prawie naruszają zasady demokracji i nie zapewniają sprawiedliwego procesu."

Jerzy Stępień, były prezes Trybunału Konstytucyjnego: "Donnelly jest niezawisłym sędzią, takim z prawdziwego zdarzenia, który samodzielnie musi ocenić wszystkie przesłanki, okoliczności. Tak właśnie się ta pani zachowała. Fantastyczna sędziowska robota, chapeau bas".

Wielu Polaków jest zaskoczonych decyzją irlandzkiej sędzi. Ale konstytucjonalista Ryszard Balicki podkreśla, że ta jest tylko konsekwencją łamania konstytucji i naruszania zawartych w niej norm. – Przynajmniej przed rokiem było sygnalizowane, że takie mogą być właśnie konsekwencje – upraszczając – nieuznawania naszych orzeczeń i wątpliwości co do niezawisłości sędziów, którzy będą powoływani według nowych procedur – zauważa Balicki.

Sędzia Donnelly jest pierwszą wyoutowaną osobą homoseksualną w irlandzkim Sądzie Najwyższym. Jest "bardzo szczęśliwa w związku ze swoją partnerką Susan".

I OCZYWIŚCIE sędzia Donnelly jest dumną i zaangażowaną członkinią społeczności LGBT - z okazji Tygodnia Coming Outu nagrała specjalny film dla UCC LGBT Society (do obejrzenia poniżej)

Tytuł z portalu natemat.pl "Już zaczęli jej wytykać orientację seksualną" - odnosi się do części polskiego internetu, części niestety sporej, nastawionej homofobicznie.

Po wyborze Donnelly na sędzię Sądu Najwyższego (w 2014 r.) nikt w Irlandii jej orientacji nie "wytykał" - tylko po prostu normalnie o tej orientacji mówiono - podobnie jak i sama zainteresowana mówi normalnie, że jest lesbijką - Replika.

Jak może być teraz? – Jeżeli teraz Trybunał Sprawiedliwości potwierdzi wątpliwości sądu irlandzkiego, odpowiadając na jego pytanie w sprawie Polaka ściganego przez naszą prokuraturę za handel narkotykami, to w jego ślad mogą pójść wszystkie sądy w państwach członkowskich UE. Z biegiem czasu także w sprawach cywilnych i rodzinnych – odpowiada Cieśliński. Bo – jak dodaje Ryszard Balicki – "staliśmy się państwem, które zmarnowało swój autorytet i swoje dobre imię".

Irlandia nie chce deportować polskiego obywatela poszukiwanego listami gończymi za handel narkotykami. Sędzia z tego kraju, należącego przecież do UE, uzasadniała to naruszaniem w Polsce zasad demokracji i praworządności. To była sprawa karna, ale podobne wyroki mogą być wkrótce ogłaszane w sprawach gospodarczych, dotyczących polskich firm.

Tagi: news
11:04, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_p5l9p7jIXb1tsitpw_540

Chór Voces Gaudi przestawia dzięki wpłatom uzbierali na chwile 40 proc. całej sumy potrzebnej na wyjazd na Various Voices 2018 do Monachium.

Nasza zbiórka trwa jeszcze miesiąc. Całkowity koszt wyjazdu dla naszego chóru to 15 000 zł. Połowę budżetu pochłonie przejazd autokarem w obie strony. Niestety transport osób z Warszawy do Monachium wiąże się ze sporymi kosztami. Dodatkowo, nie każdy chórzysta jest w stanie samodzielnie pokryć koszty dojazdu, zakwaterowania i pobytu na miejscu. Wasza pomoc pomoże nam nie tylko dojechać do Monachium, ale także zagwarantować, najbardziej potrzebującym z nas, stypendia.

Ale żeby nie było, że chcemy tylko wsparcia, to za każdą wpłatę przewidziane zostały różne nagrody. Darczyńcy mogą liczyć m.in. na pocztówkę z Monachium z podpisami chórzystów, konsultacje wokalną, wspólne wyjście z chórem na karaoke czy możliwość wynajęcia #VocesGaudii na firmowy event dla pracowników lub muzyczną niespodziankę dla ukochanej lub ukochanego.

Zbiórkę możecie wesprzeć tutaj: https://zrzutka.pl/txvyb9

tumblr_inline_p5l9q4KnBB1tsitpw_540

Polski chór LGBT Chór Voces Gaudii przestawia poszczególnie swoje osoby członkowskie pierwszy Misza Czerniak - założyciel Chór Voces Gaudii i jego niekwestionowany lider.

"Nazywam się Misza Czerniak, mam 33 lata. Jestem założycielem, dyrygentem i dyrektorem artystycznym chóru Voces Gaudii. A w razie konieczności jeszcze śpiewam z dowolnym "głosem w potrzebie".

Pracuję na stanowisku kierownika programowego w międzynarodowej organizacji pozarządowej, która zajmuje się sprawami LGBT i religii. Do tego czasami tłumaczę ustnie i pisemnie między trzema językami, którymi się posługuję na co dzień: polskim, angielskim i rosyjskim. A pochodzę właśnie z Rosji, z której przeniosłem się do Polski 7 lat temu. Za parę miesięcy otrzymuję (z radością i dumą) polskie obywatelstwo i paszport obywatela Unii Europejskiej.

Mam m.in. wyższe wykształcenie muzyczne (zdobyte w Moskwie i Poznaniu), co zrobiło ze mnie muzycznego "wszystkożercę": prawie w każdym gatunku, stylu czy epoce jestem w stanie znaleźć coś, co mnie inspiruje czy dotyka. I to dotyczy również mnie jako śpiewaka: lubię zarówno muzykę dawną (szczególnie wykonywaną przez kontratenorów), jak i bardziej współczesną i rozrywkową (na karaoke uwielbiam wykonywać kawałki musicalowe czy okołojazzowe z XX wieku).

Założyłem chór Voces Gaudii w 2014 r. dlatego, że poczułem, że w naszym środowisku wyraźnie brakuje takiego bezpiecznego miejsca, gdzie można byłoby - będąc sobą - udzielać się muzycznie i za pomocą ładnych dźwięków zmieniać społeczeństwo i świat. I niesłabnące zainteresowanie chórem potwierdza słuszność tamtej decyzji. Przez te lata przeżyliśmy z chórem mnóstwo fajnych przygód, nie raz pokonując samych siebie i swoje ograniczenia. Z każdą próbą stajemy się coraz bliżsi sobie nawzajem. Dlatego z pewnością mogę powiedzieć, że ten chór to nie tylko moje dziecko, ale również to moje przyjaciółki i przyjaciele. Lubię pomagać im w ich rozwoju artystycznym, lubię z nimi razem tworzyć fajną muzykę i przekazywać nasze wspólne wartości, lubię ich poznawać (bo każda i każdy z nich jest unikalna_y!), ale również lubię z nimi najzwyczajniej na świecie się bawić.

No a teraz przed nami przedsięwzięcie roku. Po raz pierwszy jedziemy za granicę, żeby pokazać innym chórom LGBT i publiczności, czego się nauczyliśmy przez niecałe 4 lata naszego istnienia. Oraz żeby nabrać inspiracji muzycznych i aktywistycznych, ponieważ czasami rzeczywistość dookoła potrafi być przytłaczająca, i każda aktywistka i każdy aktywista ("nawet" ci od muzyki) potrzebują czasem takiego doświadczenia, które inspirowałoby ją czy jego na kolejne miesiące i lata. Dlatego z taką niecierpliwością czekam na ten wyjazd!"

Dodam jeszcze Misza też jest wierzący prawosławny członkiem Polskiej grupy chrześcijan LGBT Wiara i Tęcza, oraz Europejskiej chrześcijańskiej grupy EuroForum.

Tagi: LGBT
11:03, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_p5jgrnMUSY1tsitpw_540

Kampania Przeciw Homofobii ogłasza wiosenną mobilizację zwolenników i zwolenniczek wprowadzenia związków partnerskich w Polsce. Czas wyjść na ulicę i pokazać jak jest nas dużo! Młodzi i starzy, pary i single, mieszkańcy prawej i lewej strony Wisły – czekamy na Was 24 marca na Placu Zamkowym, gdzie między 13:00 a 15:00 będziemy robić zdjęcia tym, którzy popierają związki partnerskie. To dzięki Wam miłość w końcu zwycięży!

Dołącz do nas - przyjdź 24 marca na Plac Zamkowy i zrób sobie zdjęcie tabliczką "Popieram związki". W ten symboliczny sposób wyrazisz swoje poparcie dla wprowadzenia związków partnerskich w Polsce.

Na tym nie koniec. Każda osoba, która zrobi sobie zdjęcie otrzyma od nas tęczową przypinkę z limitowanej serii "1% na KPH".

24 marca (sobota)
godz. 13:00 – 15:00
Plac Zamkowy w Warszawie (pod Kolumną Zygmunta)

UWAGA! Akcja „Popieram związki” jest organizowana dzięki osobom, które przekazują 1% podatku na Kampanię Przeciw Homofobii. Dołącz do nas! Przekaż 1% na KPH – www.1procent.kph.org.pl

Tagi: kph
11:03, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

14

W niedzielę Kolumbia wybrała dwóch kandydatów do Kongresu, którzy otwarcie LGBTQ, Mauricio Andrés Toro Orjuela z partii Zielony Kolumbii, pierwszy ujawniony gej kongresman w Kolumbii, został wybrany do Izby Reprezentantów w Bogocie.

Sergio León, chłopak Mauricio, jest prawnikiem. Są razem od 10 lat i przez lata Sergio był jednym z liderów organizacji LGBT Uniandino Circle.

Angélica Lozano Correa z Zielonego Przymierza, która zajmowała miejsce w Izbie Reprezentantów, została wybrana do Senatu. Jest partnerką senatorki Claudii Lopez, także z partii Zielony Kolumbii. Są pierwszą, parą jednopłciową w Kongresie.

Angélica Lozano Correa jest kolumbijską prawniczką i politykiem. Była burmistrzem Chapinero od 2005 do 2008 roku. Została wybrana do rady miejskiej w Bogocie w 2011 roku. W 2014 roku została wybrana do Izby Reprezentantów Kolumbii jako kandydatka Partii Zielonych w Bogocie, stając się pierwszą w kraju politykiem LGBT na poziomie krajowym.  (Out Magazine)

Tagi: LGBT
11:03, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Wydawać by się mogło, że słynna panczenistka Ireen Wuest powinna być w Holandii noszona na rękach. Tymczasem po zawodach w Pjongczangu zawodniczka straciła głównego sponsora i nie będzie już startowała w barwach prywatnego teamu "Justlease.nl". Według miejscowych mediów, pięciokrotna mistrzyni olimpijska miała dowiedzieć się od szefów zespołu, że jest już "za stara" i nie rokuje na przyszłość.

Wuest, która pierwszego kwietnia skończy 32 lata, na igrzyskach w Pjongczangu zwyciężyła na dystansie 1500 m, a srebro wywalczyła na 3000 m i w zawodach drużynowych. Łącznie, od 2006 roku, w dorobku ma 11 krążków olimpijskich (5-5-1), co sprawia, że należy do największych postaci w łyżwiarstwie szybkim w historii. 

W ostatnich dniach Holenderka startowała w mistrzostwach świata w łyżwiarskim wieloboju w Amsterdamie. Nie udało jej się zdobyć siódmego tytułu, bowiem przegrała z Japonką Miho Takagi. Złych wiadomości dla Wuest jest więcej. (TVN24)

Tagi: sport
11:03, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
środa, 14 marca 2018

Balcerowicz ma zbadać finanse Słupska. Biedroń: Doradzi za darmo. Znany ekonomista ma przyjechać do Słupska już wiosną. Zaprosił go Robert Biedroń. Prezydent Słupska chce, aby prof. Balcerowicz przyjrzał się finansom miasta.

Pinksixty News wiadomości LGBT

Robert Biedroń nie zamierza kandydować na prezydenta Warszawy. - Wszystkie te spekulacje tworzone są wokół sondaży - stwierdził i zadeklarował, że nadal chce rządzić Słupskiem.

'Pamiętam, jak mnie opluwano...' 'Palę marihuanę, uwielbiam jej zapach'. Biedroń bez tajemnic

Kampania na Alasce skrajne grupy chrześcijańskie doprowadzili do referendum dotyczące tak zwane toalet dla trans osób, ale wielu duchowni sprzeciwiają się swoim kolegom duchownym homofobicznym stworzyli swoją kampanie żeby mieszkańcy Alaski powiedzieli nie ustawie upokarzające osób trans. Transpłciowe osoby powinni mieć równe prawa, miedzy dostęp do toalet.

\

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Znany na całym świecie brytyjski astrofizyk Stephen Hawking zmarł w środę w wieku 76 lat. O śmierci poinformowały jego dzieci w opublikowanym oświadczeniu.

"Jesteśmy pogrążeni w głębokim smutku po śmierci naszego uwielbianego ojca. Był wielkim uczonym i niezwykłym człowiekiem, którego spuścizna przetrwa wiele lat" - napisały jego dzieci Lucy, Robert i Tim w oświadczeniu opublikowanym przez agencję Press Association.

Hawking był najbardziej znanym fizykiem teoretycznym na świecie. Sformułował wiele przełomowych koncepcji i hipotez naukowych dotyczących zwłaszcza astrofizyki. Wnikliwie badał czarne dziury i teorię Wszechświata. (TVN24)

Tagi: Ploty
11:52, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_p5j0ssscqZ1tsitpw_540

Australijski poseł wyszedł za mąż. Tim Wilson, 38-letni liberalny poseł obiegł światowe media 3 grudnia zeszłego roku - gdy podczas parlamentarnej debaty nad równością małżeńską w Australii oświadczył się swojemu facetowi, Ryanowi Bolgerowi, siedzącemu na galerii.

Filmik pokazały wszystkie niusowe portale i stacje TV. Ryan siedział cokolwiek znużony, a tu nagle Tim w trakcie swego przemówienia: "Więc jeszcze jedna rzecz mi pozostała" - tu spojrzał w górę na Ryana i ze łzami w oczach zapytał: "Ryan, czy wyjdziesz za mnie?"

Ryan uśmiechnął się od ucha do ucha i powiedział: "Tak!", ale nie miał mikrofonu, więc... marszałek parlamentu zabrał głos dla porządku protokolarnego: "Powiedział " - potwierdził marszałek. Dzień później parlament Australii przegłosował równość małżeńską. (Replika)

Serdecznie zapraszamy na pierwsze w historii wybory Mr Gay Kraków 2018. Chcesz wziąć udział w regionalnym konkursie? Wyślij mail zawierający twoje zdjęcie, imię oraz twój krótki opis na info@mrgaypoland.pl

Przed Nami noc pełna atrakcji, piękna zarówno wewnętrznego jak i zewnętrznego oraz niespodzianek.

Kandydaci podczas gali regionalnych wyborów zaprezentują się Wam w 3 strojach: codziennym, sportowym oraz klubowym. Już niebawem ogłosimy gości specjalnych oraz partnerów!

Tagi: news
10:50, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Ponad rok temu, jak Sally Ride, pierwsza kobieta w kosmosie i moja długoletnia partnerka zmarła na raka trzustki, prezydent Barack Obama postanowił uczcić jej pamięć Prezydenckim Medalem Wolności.

Obama zdecydował także, że to ja powinna przyjąć medal za Sallę podczas ceremonii w Białym Domu w 2013 roku. Bayard Rustin Walter Naegle, i ja staliśmy się pierwszymi ludźmi, którzy przyjęli ten zaszczyt w imieniu naszych partnerów homoseksualnych.

Byłam głęboko poruszona tym bardzo publicznym uznaniem mojej centralnej roli w życiu Sally. Pamiętam, że myślałam: "Nareszcie! Nie muszę być w sekrecie o tym, kim naprawdę jestem. "Och, jak żałowała, że Sally nie może tego doświadczyć ze mną.

W końcu miałam szansę opowiedzieć tę historię i innym o naszym wspólnym życiu w nowym filmie, Honoring Sally z University California TV (The Huffington Post)

Serial "Michael and Michael Are Gay", na temat małżeństw homoseksualny w zabawny sposób, opowiada o życiu w małżeństwie. Serial stworzony przez prawdziwe małżeństwo Michaela Feldmana i Michaela Rachlisa, którzy są też żydami.

Kilka lat temu zaręczyli się Michael Feldman i Michael Rachlis, po przestawieniu "The Fairy Tale Theatre: 18 & Over", gdzie jeden grał.

Staccato - Krótki film opowiada historię Seana (Kevina O'Malleya), młodego robotnika powołanego na teren Falgirth, dworu w dziewiętnastowiecznej Irlandii, który podejmuje żarliwy romans z panem domu, Thomasem Croydonem (Craig Granger).

Miłość panów, co zakończyło się tragicznym finałem wartym Szekspira. Reżyserował krótki film Eoghan McQuinn i wyprodukowany przez Caroline Kealy, film krótkometrażowy bada zmagania bycia homoseksualistą w 1800 roku i przynosi bardzo pożądaną przewagę w mocno nasyconym gatunku dramatów w tym okresie.

"Staccato zagłębia się głęboko w psychikę dwóch mężczyzn z bardzo różnych światów, którzy muszą poruszać nie łatwo, cały czas starając się pogodzić z tym, czego oczekuje się od nich społeczeństwo wyjaśniają twórcy filmu.

Krótkometrażowe film We Will - śledzi historię pary lesbijek; od pierwszej randki, pierwszego pocałunku, aż do dnia ślubu.

Krótkometrażowy film Lovestruck

Krótkometrażowy The Secret, Julian ma dylemat. Kocha osobę, z którą jest w związku, jest nim jego najlepszy przyjaciel.

Tagi: film
10:50, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 13 marca 2018

Polacy największą sympatią darzą Czechów, Włochów, Amerykanów, Anglików, Słowaków oraz Węgrów, natomiast z największym dystansem podchodzą do Arabów, Romów i Rosjan - tak wynika z najnowszego sondażu CBOS. Pozytywne nastawienie do Żydów oraz Ukraińców ma co czwarty badany. W stosunku do ubiegłego roku odnotowano pogorszenie nastawienia do praktycznie wszystkich nacji uwzględnionych w sondażu. (Polsat News)

Pinksixty News wiadomości LGBT

Equality Florida odbyła się gala podczas której Emma Gonzalez otrzymała nagrodę Voice for Equality Award. Gonzalez, która jest biseksualistką i prowadzi szkolną grupę "gay-straight", rozpoczęła przemowę, prosząc o chwilę ciszy, zarówno dla ofiar strzelaniny Parkland, jak i klubu Pulse w 2016 roku.

Indyjski Książę Manvendra Singh Gohil, jedyny ujawniony gej królewski stara się pomóc zmarginalizowanej społeczności LGBT w Indiach, otwiera swój pałac.

Ostatni reportaż BBC "Newsnight" o Polsce wzbudził protest rządu PiS. Zarzucili BBC łamanie dziennikarskich standardów i stronniczość. Podobnie może być tym razem, bo stacja już nagłośniła kontrowersje wokół władzy w naszym kraju - Gazeta.pl
 

Rex Tillerson przestał pełnić funkcję sekretarza stanu USA. Jak poinformował na Twitterze prezydent Donald Trump, na tym stanowisku zastąpi go Mike Pompeo, dotychczasowy szef CIA. (gazeta.pl)

Pompeo, był sponsorem wielu ustaw anty-LGBT, podczas gdy był członkiem Izby Reprezentantów USA w 4. okręgu Kansas. Miedzy innymi ustawy która pozwoliłaby odmawiać uznawać małżeństwa osobom homoseksualnym. Pompeo sprzeciwił także uchyleniu "Nie pytaj, nie mów", jest przeciwko osobom homoseksualny żołnierzy w wojsku. (PinkNews)

Gościem Jarosława Kuźniara była Dorota Wellman, miedzy o pomnika itp. Dorota mówi "Nie róbmy z siebie narodu wybranego, bo nim nie jesteśmy".

DowDuPont ogłosili plany zrobienia Jima Fitterlinga, obecnie dyrektorem ds. Operacyjnych w firmie Materials Sciences, dyrektorem generalnym The Dow Chemical Company, gdy firma podzieli się na trzy sektory. Jest nieliczny prezesów ujawniony gejów.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news Ploty
18:54, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Gary Talbot, 27-letni Irlandzki jeden najpopularniejszy model w wywiadzie dla Irish Independent Talbot ujawnił się powiedział, że nigdy tak naprawdę nie miał żadnych związków.

"Właściwie to z nikim nigdy nawet nie chodziłem. Od kilku lat obracam się wokół ludzi wprost olśniewających - i jakoś wobec żadnej z tych osób, czy to mężczyzny czy kobiety - nie czułem fizycznego popędu. Umiem docenić ich piękno, zwracam na to uwagę, ale specjalnego przyciągania jakoś jednak nie było.

A potem otrzymał wiadomość na Facebooku, która zmienia jego życie. Gary często dostawał wiadomości od inny flirtowali z nim. Jedna wiadomość od Ciaran. Pomyślał Gary, że jest "taki jak wszyscy inni".

Po kilku wiadomości umówili się na kawę - i tak chodziliśmy na te kawowe randki osiem razy. Kiedy po myślał że ma ujawnić się publicznie że jest gejem, miał lęki i schudł z powodu stresu. Martwił że ujawni się to jego kariera modela może zaszkodzić, jego fani hetero będą nienawidzić go. 

Nie jestem modelem ze stereotypu. Nie spędzam dni z maseczką na twarzy. lubię siłownię, lubię łazić po górach, w ogóle lubię się ubrudzić. Więc miałem mętlik w głowie sam ze sobą, że nie mogę się wyoutować, bo ludzie pomyślą: "O, to nie jest prawdziwy mężczyzna". Ze stresu zacząłem chudnąć"

Jego rodzina była "bardzo wyrozumiała", i jak wiele osób gdy ujawnił się, wiele było szoku tak późno w wieku 27 lat.

Mówi "życie jest za krótkie". Dodaje "Masz tylko jedną szansę na życie i cieszę się, dobrze, że teraz, to stało się, a nie później, bo życie ma się jedno. Moje życie dopiero się zaczyna teraz", podsumował. (Replika)

Tagi: coming out
12:13, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_p5hmfk038J1tsitpw_540

Irlandia wyśle na konkurs Eurowizji piosenkę która mówi o miłości dwóch homoseksualnej. Teledysk "Together", Ryana O'Shaughnessy, przedstawia parę chłopaków chodzący po ulicach Temple Bar w Dublinie.

Film został wyreżyserowany przez Christiana Tierneya, który pracował z takimi artystami, jak The Weeknd, Macklemore, Demi Lovato, Kendrick Lamar, Drake, The 1975, James Bay, a także dla organizacji takich jak TIDAL, Universal, Sony i Warner Music. Christian również tworzy wideo oraz zawartość zdjęć dla UFC zawodnika sztuk walki Conora McGregora.

W filmie choreograficznym wystąpił Ciaran Connolly, który pracował z największymi w branży muzycznej, w telewizji i na głównych trasach koncertowych, w tym Take That, Robbie Williams, Michael Buble, Will Young, Cheryl Cole, Five, Liberty X, Atomic Kitten, Blue, The X Factor, brytyjski Mam Talent, Strictly Come Dancing i Royal Variety Performances.

Osoby występujący w filmie to Alan McGrath, który wcześniej występował jako tancerz i perkusista w filmie Ryana Dolana "Only Love Survives" i Kevin O'Dwyer.

Ryan także na Instagramie, podzielił się reakcją swojej matki, kiedy po raz pierwszy słuchała w tym tygodniu utworu na Eurowizje w Nowym Jorku. W post na Instagramie napisał:

"Mój krytyk numer jeden, który akurat jest moja mama, słuchała mojego ostatniego singla Together, podczas śniadania w Nowym Jorku w tym tygodniu i po raz pierwszy widziałem jak była bardzo podekscytowana niż moje inne piosenkami. Moja mama jest powodem, dla którego zacząłem śpiewać, dlatego kocham to, co robię, i powód, dla którego jestem na tej planecie. Więc w zasadzie nie obwiniaj mnie, obwiniaj moją matkę.

Piosenkarz i autor tekstów Ryan O'Shaughnessy zagra podczas pierwszego Finału Eurowizji w Lizbonie we wtorek, 8 maja. Wspólnie napisano przez Ryana O’Shaughnessy, Marka Caplice i Laura Elizabeth Hughes.

Źródło: Eurowizja Irlandia/RTÉ Ireland

Dodam Eurowizję Norweski będzie reprezentować Alexander Rybak, który w 2009 roku swoją piosenką "Fairytale" osiągnął sukces podczas Eurowizji w Moskwie.

Inni kandydaci z krajów na Eurowizję, reprezentantem Polski na Eurowizję 2018 jest Gromee i Lukas Meijer - Light Me Up.

Tagi: muzyka Ploty
12:13, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

(Gus Kenworthy, Chad Griffin i Adam Rippon/Human Rights Campaign/AP Images)

"To była niesamowita przyjemność i zaszczyt stanąć obok niego jako dwóch ujawniony gejów sportowców reprezentujących Stany Zjednoczone" - powiedział Kenworthy we wstępie.

Adam Rippon wygłosił pełen nadziei przemówienie pełne humoru w obliczu jego lęków, bycia wiernym sobie i wzorem dla wszystkich.

"Lubię mówić o moim ujawnieniu, ponieważ było to najbardziej wyzwalającym doświadczeniem w moim życiu. Mam nadzieję, że każdy, niezależnie od swojej orientacji seksualnej, ma własne doświadczenie "- powiedział Rippon do tłumu około 1000 osób w JW Marriott. "Kiedy możesz dzielić się swoim światem, znajdziesz wielką moc".

"Kiedy dorastałem, tak bardzo przejmowałem się tym, co inni o mnie myślą. Pamiętam sposób, w jaki się ubierałem, moje maniery, sposób, w jaki rozmawiałem. Bałem się, że ludzie pomyślą, że jestem mięczakiem. Bałem się zrobię błąd. Obawiałem się, że społeczność LGBTQ nie spotka się z pozytywnym przyjęciem mnie, ponieważ ktoś taki jak ja nie byłby wzorem do naśladowania. Może byłem zbyt gejowski i nie pozuje do wzorców."

Zaliczyłem wiele porażek, miałem depresje. Myślałem że, nigdy się nie odnajdę, nigdy nie będzie naprawdę fajny. "Pamiętam, doskonale kiedy, aby się nie bać. Postanowiłem nie dbać o to, co inni myślą o tym, kim jestem. Miałem być naprawdę sobą - powiedział Rippon.

"To była największa i najważniejsza decyzja, jaką kiedykolwiek podjąłem - żyć bez lęku, podejmie ryzyko, puścić w obawie przed tym, co inni mogą o mnie myśleć i zawsze się uczy się. Przekonasz, że odniesiesz największy sukces osiągamy, gdy dumnie nosimy swoje blizny i rany."

Olimpijczyk, który również dostał dużo odwetu od homofobów, zwłaszcza online, mówił o tym, jak radzić sobie z nienawistnikami.

"Mogą być ludzie, którzy przychodzą do twojego życia tylko po to, aby ci powiedzieć, że mają nadzieję, że ci się nie uda", powiedział Rippon. "Bądź dla nich miły. Widzą w tobie coś, czego by sobie życzyli.

Dzięki jestem tutaj którzy byli przed mną zrobili pierwsze kroki bycia sobą i ma zdolność zainspirować innych, podziękował pionierom LGBTQ, zachęcił wszystkich do życia jako wzór do naśladowania.

"Ta nagroda należy nie tylko mi, ale także tym, którzy byli przede mną i którzy znacznie ułatwili mi podróż" - powiedział Rippon.

Kongresmenka Maxine Waters, przemawia podczas corocznej kolacji Los Angeles w Los Angeles

Kandydatka Senatu USA i członek Izby Kyrsten Sinema przemawiała podczas kolacji HRC w Los Angeles

Aktor Josh Duhamel przedstawia klip z filmu "Love, Simon" na kolacji HRC w Los Angeles

Tagi: LGBT
12:13, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Armie Hammer potwierdził, że zaoferowano mu rolę w kontynuacji "Tamte dni, tamte noce" ("Call Me by Your Name") - i zgodził się.

Jeszcze nie wiadomo, czy do napisania scenariusza zostanie zaangażowany James Ivory (który za scenariusz do "Tamtych dni..." dostał tydzień temu Oscara), ale reżyser Luca Guadagnino mówi w wywiadach o planach już nawet nie tylko na sequel, ale na trylogię o losach Elio i Olivera - chciałby ponoć, by aktorzy starzeli się razem z Elio i Oliverem - tak, jak u Richarda Linklatera z historią Celine i Jesse'a ("Przed wschodem słońca", 1995, "Przed zachodem słońca", 2004, "Przed północą", 2013 - wszystkie z Ethanem Hawke i Julie Delpy).

Druga część "Call Me..." ma rozgrywać się kilka lat po wydarzeniach z pierwszej części (która miała miejsce w 1983 r.) - w czasach największej epidemii AIDS.

Hammer: "Luca opowiedział nam już dokładny pomysł na drugi film. Ma wszystko przemyślane - choć oczywiście napisanego scenariusza jeszcze nie ma. On bardzo chce to zrobić. A jeśli tak, to ja też - praca nad tym filmem to była czysta przyjemność. Zgodziłbym się nawet, gdyby przewidziano dla Olivera tylko niewielką rolę - ale wygląda na to, że to będzie duża rola"

Guadagnino: "Wymyślamy dalszy ciąg razem z Andre Acimanem, autorem powieści. (...) Zapewniam, że Timothee też wróci (...) Będzie dużo zdjęć na wschodnim wybrzeżu Stanów, ale gdzie indziej też, bo Elio i Oliver będą podróżować..." - Replika.

Co by się stało, gdyby film "Call Me By Your Name" zostałby wyreżyserowany przez Johna Hughesa w 1983 roku i wyprodukowane przez Tri Star Pictures?

Napisał Malcolm Edits, który wyobraził sobie to w narysowanym zwiastunie: " Call Me By Your Name" to prawdopodobnie mój ulubiony film w tym roku, a jako gejem ciągle zastanawiałem się, jak bardzo chciałbym, żebyśmy miał taki film, gdy dorastałem. Ale wtedy zdałem sobie sprawę, że prawdopodobnie, nie było wtedy wykonane zrobione."

Tagi: Ploty
12:13, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Jak można zauważyć orientacja homoseksualna w przypadku zawodniczek UFC jest sytuacją całkowicie normalną i akceptowalną. Inaczej wygląda to jednak wśród mężczyzn. Niektórzy zawodnicy wspierają prawa środowisk LGBT, choćby przez pojawianie się w specjalnych koszulkach z napisem „WE ARE ALL FIGHTERS”. Tutaj przykładami są Travis Browne (18-7-1), Mark Hunt (13-12-1, 1 N/C) czy Kevin Lee (16-3).

Mimo wszystko jednak żaden z zawodników UFC otwarcie nie przyznał się do orientacji homoseksualnej. Skoro mamy co najmniej 6 lesbijek w UFC to z czysto statystycznego punktu widzenia mało prawdopodobne, aby w ponad 5-krotnie większej męskiej populacji nie było choćby jednego takiego przypadku.

Na pewno głównym powodem jest tutaj strach przed reakcją środowiska. MMA jest postrzegane jako męski i brutalny sport i deklaracja bycia gejem zupełnie nie licuje z tym obrazem. (mma.pl)

Tagi: sport
12:13, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Nadchodzący film "Love, Simon", jest najwyraźniej filmem dla wszystkich, jeśli wierzyć reakcjom dorosłych, którym pokazano im film. Wielu emocjonalnie reagują że za ich czasów nie było żadnych praw nie mogli być ujawnieni itp. Film został stworzony przez Greg Berlanti (twórca Bracia i Siostry, Jezioro Marzeń, Everwood, Political Animals, Arrow, Flash).

Tagi: Ploty
12:13, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 12 marca 2018

Odkąd dwójce młodych Malijczyków trzeba było amputować stopy i dłonie w wyniku odmrożeń spowodowanych samotną przeprawą przez alpejską granicę między Francją a Włochami, grupy ochotników z okolicznych wiosek pomagają migrantom w przekroczeniu granicy i oferują schronienie w swoich domach. Grozi im za to kara więzienia i grzywny. Ryzykują uważając, że życie tych ludzi jest ważniejsze niż pieniądze.

Tagi: dokument
22:18, lukeblog
Link Dodaj komentarz »