Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
piątek, 08 grudnia 2017

4-minutowy film animowany In a Heartbeat - o dwóch zakochanych chłopakach. Amerykańska Akademia Filmowa przyznająca Oscary ogłosiła tzw. krótką listę najlepszych animowanych krótkometrażówek. Spośród 63 filmów wybrano 10 - pięć z nich dostanie nominację do Oscara (w styczniu) wśród tej dziesiątki jest "In a Heartbeat".

"Call Me By Your Name" to najlepszy film roku, tak mówią krytycy filmowi z Los Angeles.

Istnieje wiele stereotypów dotyczących Drag Queen. Wszędzie, gdzie się pojawiają wzbudzają poruszenie. Jak naprawdę wygląda ich świat? Czemu mężczyźni postanawiają wejść w role kobiet? W Dzień Dobry TVN spytaliśmy o to Adelon, Lucy d'Arc i Savanah Crystal. Jak długo przygotowują się do występów? Co w takim przeobrażeniu jest najtrudniejsze? I czym jest dla nich drag.

Heteroseksualny aktor Bruno Langley został oskarżony o molestowanie przez dwie kobiety. W odpowiedzi na nie skarży się, że to efekt tego, że gra geja w brytyjskim serialu. Spowodowało to tyle stresu, że mógł zrobić rzeczy, których normalnie by nie zrobił.

Przyjaciel aktora powiedział dla "The Sun", że Langley grał Todda przez 16 lat i ludzie często zakładają, że jest gejem również i w życiu prywatnym. "Czasem musi być bardziej męski, bardziej wulgarny i agresywny w związku z tym" - dodaje.

Sąd nazwał zachowanie aktora "obrzydliwym" i "niegodnym". Langley musi odbyć karę 12 miesięcy robót publicznych i zapłacić zadośćuczynienie w wysokości 250 funtów dla każdej z poszkodowanych. Dodatkowo został wpisany na pięć lat na listę przestępców seksualnych. W związku z oskarżeniami stacja produkująca serial wypowiedziała mu kontrakt - Queer.pl

Rosyjscy agenci celni wszystkie przesyłki z kalendarzem rugbistów Warwick Rowers, które były wysyłane do fanów w Rosji, będą obierane rosyjscy urzędnicy powiedzieli im, że kalendarze mogą być uważane za propagandę homoseksualną skierowaną do dzieci- Out Sports.

Bryan Singer od miesięcy pracował na planie Bohemian Rhapsody o Freddiem Mercurym. Studio zdecydowało się zwolnić go chwilę przed końcem prac.

Na oskarżenia odpowiada sam Bryan Singer. Twierdzi w oświadczeniu prasowym, że z uwagi na zaledwie kilka tygodni do końca zdjęć, poprosił studio FOX o chwilę wolnego, aby mógł wrócić do domu w Stanach Zjednoczonych (film jest kręcony w Europie) i zająć się chorym rodzicem- Na Ekranie.

Eltona Johna i Eminem są przyjaciółmi od wielu lat. Przyjaźń przetrwała próbę czasu, nawet wtedy, gdy raper musiał zmierzyć się z falą oskarżeń o homofobię w tekstach swoich piosenek, które brytyjska legenda muzyki nazwała "nonsensem". Pomógł Eminemowi wyjść z dołka i problemów z alkoholem oraz narkotykami.

Elton John, który wspomniał o dość oryginalnym prezencie jaki dostał od Eminema z okazji zawarcia związku partnerskiego z Davidem Furnishem. Panowie dostali... dwa inkrustowane diamentami cock ringi na aksamitnych poduszkach. Muzyk nadmienił również, że nie zostały one wykorzystane - Queer.pl

  Neil Patrick Harris gościł w programie Ellen, mówił miedzy innymi o Bożym narodzeniu, dzieciach.

Robert Biedroń w nowej książce opowiada o trudnym dzieciństwie, problemach dorastania i życiu dorosłym bohatera. "Pod prąd" to niezwykła autobiografia, opowieść o marzeniach, które udało się zrealizować.

Magda Mołek, Natalia Klimas i Robert Biedroń mówią kim wg. nich jest osoba stylowa

Kolejnym gościem Małgorzaty Ohme była Wanda Rabczewska - mama Dody. Panie porozmawiały min. o związku piosenkarki z Emilem Haidarem.

Pinksixty Entertainment na temat Cher

O biseksualności jednego z bohaterów serialu "Egzorcysta", ojca Marcusa, fani spekulują od zeszłego sezonu. Aż w ostatnim odcinku... kapłan całuje innego mężczyznę.

Urząd turystyczny w Wiedniu spot reklamowy zaprasza pary jednopłciowe nowożeńców z Australii sprzędzenia u siebie wakacji.

SNL Polska - czym żyła Polska przez ostatni tydzień? Prowadzący Weekend Update biorą na celownik m. in. zmiany w sądownictwie, a także zarzuty o molestowanie seksualne na lewicy i prawicy. Sprawdź, komu dostało się najmocniej. W drugim odcinku będzie Michał Piróg.

Armie Hammer i Timothée Chalamet na temat filmu 'Call Me By Your Name'

Sam Smith gościł w programie Andy Cohena

Tagi: Ploty
10:25, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Post udostępniony przez DJ_Nneko (@dj_nneko)

 

Post udostępniony przez Tom Daley (@tomdaley)

 

Post udostępniony przez Movilh Chile (@movilh)

 

Post udostępniony przez Phil Allan (@urbangay)

 

Od dzisiaj oficjalnie równość małżeńska w Australii ��‍❤️‍��‍����‍❤️‍��‍����‍❤️‍��‍����‍❤️‍��‍����‍❤️‍��‍����‍❤️‍��‍�� Brawo Australia! ���������� #kph #kampaniaprzeciwhomofobii #lgbt #lgbtqia #rownoscmalzenska #lovewins #rainbow #rainbowflag #hands #love #miłość

Post udostępniony przez Kampania Przeciw Homofobii (@kph_official)

 

Kolejny! Parlament właśnie zagłosował na TAK #Australia #loveWins #sayYes #LoveisLove #gay #gaymarriage #gaycouple #lgbt #lgbtqia #queer #marriage #love #lesbians #polishlesbian #polishgay #gay #rainbow #pride #proud #gayboy #gaynews #Stonewall #samesexmarriage #tęcza #breaking #beautifulday

Post udostępniony przez Grupa Stonewall (@grupastonewall)

 

Pamiętacie, że niecały miesiąc temu ponad 61% Australijczyków zagłosowało w referendum za równością małżeńską? Dwie godziny temu Izba Reprezentantów zagłosowała za przyjęciem ustawy o równości małżeńskiej. Przyjął ja też Senat. Cieszymy się razem z Australią. Brawo! Nam też się uda! #mnw #miloscniewyklucza #malzenstwadlawszystkich #rownoscmalzenska #lgbt #lgbtpoland #australia #lgbtq #lgbtqi #polislesbian #polishgay #love #lovewins #loveislove #tecza #pride #lesbianwedding #gaywedding

Post udostępniony przez Miłość Nie Wyklucza (@miloscniewyklucza)

 

Post udostępniony przez Ian Thorpe (@ian.thorpe)

 

Post udostępniony przez The Advocate Magazine (@theadvocatemag)

 

Post udostępniony przez Same Love Photography (@samelovephotography)

 

Post udostępniony przez Passport Magazine (@passportmag)

 

Post udostępniony przez Amanda Schenk (@amandamarriagecelebrant)

 

Post udostępniony przez SAME SAME WEDDINGS MAGAZINE (@samesameweddingsmagazine)

 

Post udostępniony przez Katthy (@folksyhistoria)

 

Post udostępniony przez lgbt.love.all. (@lgbt.love.all_)

 

Post udostępniony przez Beth Kujawski (@beth4158)

 

Post udostępniony przez Rhianna (@aussiehobbit)

 

Post udostępniony przez Matt(hew) Mitcham (@matthewmitcham88)

Tagi: instagram
10:25, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 07 grudnia 2017

Pinksixty News wiadomości LGBT

Około 600 000 kobiet w Rosji doświadcza przemocy domowej rocznie, w tym wielu lesbijek. Ale osoby homoseksualne są społecznie wykluczeni i nie mają żadnej ochrony prawnej. Niektórzy rodzice dopuszczają nawet zgwałcenie swoich córek lesbijek.

Denis Davydov jest gejem i Rosjaninem szuka azylu, który mieszka w San Jose w Kalifornii. Liczba przestępstw przeciwko nienawiści wobec LGBT w Rosji podwoiła się w ciągu ostatnich pięciu lat, a większość zbrodni są to miedzy innymi morderstwa. To jest historia Denisa o poszukiwaniu azylu w Ameryce i zatrzymaniu przez ICE w areszcie przez ponad miesiąc.

Mieszkania w miastach ceny najmu gwałtownie rosną. Dlatego niektórzy ludzie szukają alternatyw.  rozpoczęło się w USA, domy i mieszkania mają zaledwie kilka metrów kwadratowych.

Mafia lekarzy, pielęgniarek i położnych sprzedawała przez dziesięciolecia noworodki z Hiszpanii.

To, co PiS robi z sądami, nie obniży jego notowań

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news
20:35, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

DQbVxbOUMAAUP-q

Parlament Australii przegłosował zmianę ustawy, w której definicję małżeństwa - związek kobiety i mężczyzny - zastępuje się nową: związek dwóch osób.

Tylko 4 parlamentarzystów było przeciw. Ustawa wchodzi w życie po latach debaty publicznej i po (niewiążącym dla władz) tegorocznym referendum, w którym 61,6% społeczeństwa opowiedziało się za równością małżeńską.

Australia to 25. kraj na świecie z równością małżeńską oraz piąty, który legalizuje równość małżeńską w tym roku (po Malcie, Tajwanie, Niemczech i Austrii).

Zwolennicy równości małżeńskiej na ulicach całego kraju wyrazili swoje zadowolenie z przebiegu procesu legislacyjnego i rozpoczęli uroczystą fetę, która była zwieńczeniem trwającego wiele miesięcy boju o prawo do legalizowania związków dwóch przedstawicieli tej samej płci.

Przywódca opozycji, Bill Shorten na minuty przed wcieleniem nowego prawa w życie wyraził nadzieję, że od tej chwili kraj nie będzie dzielił się na tych, którzy głosują „tak” lub „nie”, a wszyscy po prostu będą mogli czuć się Australijczykami na równych prawach. „Równość nie jest prezentem, który można komuś dać” – zakończył swoją wypowiedź Shorten.

Warto przypomnieć bowiem, że większość obywateli Down Under opowiadało się za przyjęciem ustawy, ponieważ według ankiety przeprowadzonej pomiędzy wrześniem a listopadem, aż 61.6% ankietowanych poparło prawo do jednopłciowych małżeństw. Dla porównania, według podobnej ankiety przeprowadzonej w Polsce przez IPSOS, w kraju nad Wisłą zaledwie 38% respondentów wyraziło poparcie dla legalizacji małżeństw mniejszości seksualnych.

Wynik posiedzenia parlamentu Australii jest zwieńczeniem walki polityków frakcji liberalnych i organizacji LGBT, która toczyła się od 2004 roku, kiedy to wprowadzono nowelizację Marriage Act 1961. Do tamtej pory ustawa nie definiowała instytucji małżeństwa i teoretycznie pozwalała na zawarcie związku dwóch mężczyzn lub dwóch kobiet, jednak zmiana prawa uniemożliwiła dalsze wykorzystywanie tego niedopowiedzenia i sprecyzowała, że małżeństwem jest dobrowolny związek kobiety i mężczyzny z wykluczeniem wszystkich pozostałych.

Według nowej ustawy, wszyscy zainteresowani już od 9 grudnia będą mogli złożyć wniosek informujący o chęci zawarcia małżeństwa, który nabierze mocy prawnej po upływie miesiąca. To znaczy, że pierwsze śluby par homoseksualnych w Australii zaczną odbywać się dopiero 9 stycznia 2018 roku. (Replika/AustralianLiving)

Wiedeń daje zielone światło małżeństwom homoseksualnym. Skrajna prawica, która wkrótce będzie współrządzić w kraju, zgrzyta zębami. Dwie mieszkanki Wiednia od lat żyły w związku partnerskim. W Austrii zalegalizowano je w 2009 r., do tej pory zawarto ich ponad 3 tys.

I trybunał uznał, że austriackie przepisy dotyczące małżeństw są dyskryminujące. I nie chodzi tylko o to, że małżeństwo jest niedostępne dla osób tej samej płci. Sędziowie uznali, że sztywny podział na związki małżeńskie i partnerstwa powoduje, iż osoby żyjące w tych ostatnich są zmuszane ujawniać swoją orientację seksualną i mogą być z tego powodu piętnowane. A przecież z punktu widzenia prawa orientacja nie ma żadnego na wpływu na to, czy ludzie decydują się na zawarcie związku partnerskiego.

Słowa obciążają klimat rozmów o nowej koalicji, jakie prowadzą ze sobą chadecy i wolnościowcy. Teraz dochodzą do tego „małżeństwa dla wszystkich”. Nie można wykluczyć, że nowa koalicja uzgodni, że w sprawie wyroku trybunału będzie grać na zwłokę tak długo, jak to możliwe.

Sojusznikiem może być w tej sprawie Kościół. Kardynał Christoph Schönborn, arcybiskup Wiednia, wyrok trybunału uznał za niepokojący znak, że „nawet sędziowie przestali postrzegać małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety”. Wyraził przy tym nadzieję, że w dłuższej perspektywie uda się przeforsować rozwiązanie „zgodne z porządkiem Stworzenia”. (...) - Gazeta Wyborcza.

Było wielu Polaków, którzy w czasach III Rzeszy zostali skazani za homoseksualizm, ale tylko jeden – Stefan T. Kosiński – odważył się opowiedzieć swą historię.

Jego wstrząsające wspomnienia spisał niemiecko-holenderski działacz LGBT i historyk Lutz van Dijk. W Niemczech i w innych krajach ukazały się one w latach 90. W Polsce – w październiku 2017 - pod tytułem „Cholernie mocna miłość. Prawdziwa historia Stefana K i Williego G.”

Specjalnie dla „Repliki” Lutz van Dijk zgodził się opowiedzieć o swej przyjaźni ze Stefanem Kośińskim. Jego tekst - w najnowszym numerze.

Oto dwa fragmenty: „W 1990 r. kolega opowiedział mi o Polaku, który napisał list do kanclerza Kohla. Polak prosił o finansowe wsparcie, nie był w stanie zapłacić za leki, które musiał brać w wyniku kilkuletniego pobytu w nazistowskim więzieniu. Aresztowany został w wieku 17 lat na terenie okupowanej wówczas Polski. Do listu dołączył dokumentację medyczną. Zatrzymano mnie tylko dlatego, że napisałem list miłosny do mojego ukochanego, za którym strasznie tęskniłem – pisał.

Zdobyłem adres. Napisałem do Warszawy do Pana Kosińskiego. Odpisał: Szanowny Panie Doktorze! Jestem Panu bardzo wdzięczny. Wydaje się, że jest Pan pierwszą osobą, która rozumie moją prośbę o wsparcie. Nie chodzi mi o żaden zarobek, tylko o pomoc w opłaceniu leków. Jeśli kiedyś byłby Pan w Warszawie, to zapraszam. Mógłbym opowiedzieć szczegółowo, jak to się stało, że w końcu znalazłem w sobie odwagę, by poprosić o pomoc i zawalczyć o należne mi prawa.

Oczywiście, pojechałem natychmiast. Pierwszy raz zobaczyłem Stefana Kosińskiego na Dworcu Centralnym w Warszawie 15 listopada 1990 r.” „Później, gdy zamieszkałem ze swym partnerem w Amsterdamie, a książka wyszła również w Holandii, Stefan przyjechał do nas z wizytą i na kolejne spotkania autorskie. Nigdy nie zapomnę imprezy, jaką urządziliśmy z okazji jego przyjazdu. Stefan zniknął nagle razem z innym gościem – młodziutkim Saidem, przyjacielem z Iranu, który w Holandii dostał azyl, a w swojej ojczyźnie był torturowany. Rozmawiali ze sobą kilka godzin. Stary gej i młody gej. Z podobnymi doświadczeniami prześladowań.” Stefan Kosiński zmarł w 2003 r. Cały tekst Lutza van Dijka - do przeczytania w najnowszej "Replice".

"Replika" wraz doktor Joanna Ostrowska zwracają się z prośbą do wszystkich osób, które znały Teofila Kosińskiego - choćby przelotnie - o kontakt: redakcja@replika-online.pl

Teofil Kosiński został skazany w czasach wojny za homoseksualizm, spędził w więzieniach III Rzeszy 4 lata. "Wpadł", bo jako 17-letni chłopak napisał list miłosny do ukochanego, który przechwyciło gestapo.

W 1990 r. - 45 lat po wojnie - Teofil opowiedział swą historię niemieckiemu działaczowi LGBT Lutzowi van Dijkowi. Przybrał pseudonim "Stefan K."
Był JEDYNYM Polakiem skazanym za homoseksualizm, który opowiedział o swych przeżyciach.

Wojenne wspomnienia Stefana K., spisane przez Lutza van Dijka, ukazały się w Niemczech w 1991 r., potem w innych krajach. W 2003 r. Stefan K. (Teofil Kosiński) zmarł.

W Polsce jego historia ujrzała światło dzienne w formie książki "Cholernie mocna miłość" dopiero 2 miesiące temu. Dr Joanna Ostrowska jest jedyną w Polsce badaczką zajmującą się tematem homoseksualnych ofiar nazizmu. Wszelkie informacje o Teofilu Kosińskim będą pomocne. redakcja@replika-online.pl

Tagi: LGBT
10:29, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Koyuki Higashi i jej żona ślub w Disneylandzie w Tokio (Zdjęcie The Sun)

Koyuki Higashi jest działaczką LGBT. Po ujawnieniu jako lesbijka, zaczęła pracować nad budowaniem społeczeństwa bardziej przyjaznego osobom LGBT w Japonii. Koyuki omawia własne doświadczenia, próbując zachęcić do reform w prawi Japońskim, gdzie uprzedzenia przeciwko LGBT pozostają silne.

Koyuki Higashi też była pierwszy par kiedy wzięła ślub z swoją partnerką Hiroko Masuhara, w ratuszu Shibuya, dzielnicy Tokio nieliczny dzielnic które są legalne związki partnerskie, mimo tylko symboliczne.

Podczas Salzburg Global LGBT Forum, Hiroko Masuhara mówiła o zmianie w Japonii dotyczącej praw LGBT

Pierwszy japoński homoseksualny polityk i aktywista LGBT, Taiga Ishikawa.

Ellen Page z swoim przyjacielem w Japonii spojrzenie na społeczeństwo LGBT w tym kraju.

Wiele jest do zmieniania w Japonii wobec praw LGBT, jak wielu uczniów LGBT w szkołach japoński są prześladowani i znęca się nad nimi z powodu kim są.

Tagi: LGBT
10:29, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Z powodu braku śniegu, w tym roku Mikołaje z Laponii przez Bałtyk do Polski przybyli nie na saniach, ale w kajakach. Płynąc Słupią i zaczynając od Słupska - Robert Biedroń.

W Słupsku zamówili stu Mikołajów. Ze względu na brak śniegu nie mogli dotrzeć saniami. Czym zatem przybyli do miasta? Z prezydentem Słupska Robertem Biedroniem rozmawiał prezenter pogody Bartek Jędrzejak z Dzień Dobry TVN.

Robert Biedroń i Krzysztof Śmiszek są razem już od piętnastu lat. Ich uczucie widać w gestach, spojrzeniach, w sposobie, w jaki droczą się ze sobą, w czułości, z jaką o sobie opowiadają. Wciąż nie mogą bez siebie żyć. O intymnych szczegółach opowiedzieli w niezwykle intymnej rozmowie z Beatą Nowicką w nowym numerze VIVY!. Jak radzą sobie z ciągłą rozłąką, kto gotuje i gdzie wezmą ślub?

Tagi: Ploty
10:29, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
środa, 06 grudnia 2017

Katarzyna Lubnauer nowa szefowa Nowoczesnej: Uważamy związki partnerskie nie za kwestię papierową, tylko za coś, co powinno zostać jak najszybciej wprowadzone.

A adopcja dzieci przez pary jednopłciowe? - Przysposobienie naturalnych dzieci któregoś z partnerów, jeśli nie ma drugiego naturalnego rodzica - tak. (Gazeta.pl)

Pinksixty News wiadomości LGBT

Kobiety, które zapoczątkowały akcję #MeeToo zostały uhonorowane tytułem człowieka roku przez "Time".

Sąd Najwyższy wysłuchał ustnych argumentów w sprawie cukiernika przeciwko parze gejom. Sprawa, która zostanie podjęta w czerwcu, albo będzie chronić fundamentalną równość osób LGBTQ - albo może stworzyć niebezpieczny precedens, który da firmom prawo do dyskryminacji. Charlie Craig i David Mullins wychodzili z Sądu Najwyższego trzymając się za ręce z przesłaniem miłości i nadziei.

Paweł Kukiz: PiS idzie siermiężnym krokiem po komunizm, na temat narodowców itp

Grupa Stonewall Dyskutuje - W Polsce era HIV rozpoczęła się w połowie lat 80-tych. Od tego czasu stwierdzono zakażenie HIV u ponad 22 tys. osób, 5,5 tys osób zachorowało na AIDS, z czego 1,3 tys zmarło. Dyskusja uczestnicy osoby zajmujące się tematem HIV obecnie. Zastanawiali się co się zmieniło, a co należało by zmienić dziś.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

"Różaniec wynagradzający Bogu za sodomię" - z takim hasłem na plakacie Krucjata Młodych modliła się przed ratuszem w Słupsku. Intencją było "nawrócenie się" prezydenta miasta Roberta Biedronia. "Odnowiony mogę przystąpić do dalszej pracy" - podziękował Biedroń w sieci. - To było sympatyczne, nikt nikogo nie obrażał. Słupsk jest miastem otwartym - powiedział we wtorek w programie "Tak czy Nie"

Rzeczniczka prezydenta, Karolina Chalecka, zapewniła, że każdy w Słupsku może wygłaszać swoje hasła, jeśli nie łamie przy tym prawa i pozwolenia na kolejne tego typu zgromadzenia będą wydawane bez zmian - Polsat News

Odnowiony mogę przystąpić do dalszej pracy. Dziękuję za modlitwę, ale i bez niej radzę chyba sobie całkiem nieźle - Robert Biedroń.

Tagi: news religia
10:26, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Arek Kruk prezes Grupy Stonewall: Smutne to wszystko. Gdzie jesteś? Co robisz? Za chwilę obudzisz się w innym świecie a wtedy zapytam gdzie byłeś/aś

 

Smutne to wszystko. Gdzie jesteś? Co robisz? Za chwilę obudzisz się w innym świecie a wtedy zapytam gdzie byłeś/aś #poznan #demonstracja #wolnemiastopoznań #PISoff #3xW #wolnesądy #wolnewybory #wolnaPolska #polska #tecza #tęcza #poland #rainbow #gay #polish #polishgay #boy #instaboy #europa #europeanunion #eu #wolność #freedom

Post udostępniony przez Arek Kluk (@arek_kluk)

Tagi: cytat
10:25, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Post udostępniony przez Jeff Haynes-Leatham (@jeffleatham)

Tagi: kiss
10:25, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych rozpatrzy sprawę cukiernika, który odmówił przygotowania tortu weselnego dla pary tej samej płci, wmawiał że jest to sprzeczne z jego przekonaniami religijnymi. Według Davida i Charliego, pary, o której mowa, "nie chodzi o wolność religijną czy wolność słowa", ale o dyskryminację i "publicznie upokarzanie".

Tu nie chodzi tylko o tort, ale pozwolenie na dyskryminację w imię religii, żeby mogli robić co chcą fanatycy religijni, żeby unikać kary. Ameryka już raz tak było czasie kiedy afroamerykanie nie mieli praw, podobnie biali odmawiali czarnym, w imię Boga, po mówili że nie mogą pozwolić czarny obsługiwać po im wiara nie pozwala, dziś mamy ten sam problem tylko z osobami LGBT.

Wiele porównują w Ameryce wojna o tort do praw  "prawa Jima Crowa". Pod przykrywką religijny, zalegalizować swój fanatyzm, tak jak wcześniej mogli odmawiać czarnym, ale decyzja pozwolenie na dyskryminację osobom LGBT to nie tylko uderzy w nas, ale też wiele inny grupom wraz hetero będą mogli odmawiać parze hetero którzy żyją bez ślubu.

Siostra Jeannine Gramick, która rok temu była w Polsce, jest jedną z sygnatariuszy oświadczenia 1300 amerykańskich przywódców religijnych, którzy zgodzili się, że działanie cukiernika który odmówił parze gejom było dyskryminujące.

Sarah Kate Ellis, prezeska GLAAD, dla CBS News na temat sądu najwyższego będzie debatować czy można odmawiać osobom LGBT w imię wolności religijnej, to uderzy w osoby LGBT.

Retransmisja od National Gay and Lesbian Task Force przed sądem najwyższym USA

Rzeczniczka białego domu powiedziała że prezydent Trump popiera wolność religijną.

Kampania Open to All która wspiera wiele organizacji od afroamerykanów po LGBT, dotyczące nie długo sprawa przed Sądem Najwyższym USA na temat cukiernika który odmówił parzę jednopłciowej tortu, z powodu "chrześcijański przekonań", został ukarany za dyskryminację przez sądy.

Open to All kampania która pokazuje co to będzie znaczyć że wyrok będzie po jego stronie, miedzy innymi może uderzyć w inny i też osoby hetero. Będzie można odmawiać innym jak rasista odmówi czarnej rodzinie sprzedaży lodów.

Tagi: news
10:25, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 05 grudnia 2017

Pinksixty News wiadomości LGBT

W Poznaniu ruszyły spotkania grupy "Rodzice wokół tęczy". To specjalna, pierwsza w Wielkopolsce grupa wsparcia dla rodziców osób LGBT+, czyli o orientacji innej niż heteroseksualna, organizowane przy Grupie Stonewall.

Australii politycy mówią dlaczego są ważne małżeństwa dla osób homoseksualny, do dla dobra tysiące dzieci które trzeba pokazać że są akceptowaniu i kochani.

Poseł Andrew Wallace, liberalnej partii i katolik, powstrzymywał łzy, gdy mówił o swojej córce lesbijce która cierpiała na anoreksję i bulimię jako nastolatka, z powodu miała problem akceptacją siebie. Ukrywała prawdę przed wszystkimi że jest lesbijką.

Posłanka Linda Burney, płakała, gdy prosiła, aby projekt ustawy musi być został uchwalony na cześć zmarłego w październiku zmarłego syna Binniego. (PinkNews)

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Austriacki Trybunał Konstytucyjny ogłosił dziś rano, że zakaz małżeństw par tej samej płci w całym kraju będzie musiał wygasnąć 1 stycznia 2019 r.

Trybunał uzasadnił orzeczenie zakazem dyskryminacji zapisanym w Konstytucji federalnej. Trybunał dokonał przeglądu przepisów dotyczących małżeństwa i zarejestrowanego związku partnerskiego w następstwie skargi dwóch kobiet, które pragną zawrzeć związek małżeński. Obie kobiety, podobnie jak czworo innych powodów, mogą teraz zawrzeć związek małżeński od daty wejścia w życie postanowienia.

Od 2010 roku prawo austriackie umożliwia parom homoseksualnym zawieranie tzw. zarejestrowanych związków partnerskich.

W opublikowanym we wtorek orzeczeniu Trybunał Konstytucyjny zdecydował, że zakaz małżeństw jednopłciowych przestanie obowiązywać z końcem 2018 roku, chyba że rząd zniesie go wcześniej. Zachowana została możliwość zawierania związków partnerskich przez pary homoseksualne; zgodnie z orzeczeniem Trybunału będą z niej mogły korzystać także pary heteroseksualne, o ile ustawodawca nie zdecyduje się na inne rozwiązanie - Replika/Rzeczpospolita.

W tym roku tęczowy Mikołaj przejmuje święta. Fot. Magda Lena Sobieska

W klipie dodatkowo obok Jakuba i Dawida Mycek-Kwieciński występują inne pary jednopłciowe i jedna rodzina tęczowa. Chłopaki z Naszego Wielkiego Krakowskiego Wesela Marek i Jędrzej Idziak-Sępkowscy, Seweryn Mosz i Łukasz Mosz, vlogerzy Cezary Sobczyński-Bryś i Dariusz Bryś-Sobczyński oraz Piotr Sokołowski i Paweł Dworak. 

Prezes Grupy Stonewall Arek Kluk z chłopakiem Jackiem Jelonek. Jacek Kacprzak-Kubiński i Andrzej Kubiński-Kacprzak wraz swoimi synami. Dodatkowo Marzena Stopa i Dagmara Karasińska, Sandra Raciborska i Anna Partyka, Sue Beel z Grupy Stonewall oraz Cecylia Jakubczak z Kampanii Przeciw Homofobii.

Tagi: muzyka
10:45, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Tim Wilson jest posłem Partii Liberalnej Australijskiej podczas debaty na temat równości małżeńskiej w australijskim parlamencie dał emocjonalne wystąpienie którym trakcie oświadczył się swojemu partnerowi Ryanowi Bolgerowi.

Tagi: love
10:45, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Post udostępniony przez Elton John (@eltonjohn)

W poniedziałek, 4 grudnia, zmarła Sheila Farebrother, matka Eltona Johna. O jej śmierci artysta poinformował na Facebooku. Miała 92 lata.

"Z żalem informuję, że moja mama zmarła dziś rano" – napisał na swoim fanpage'u na Facebooku Elton John. "Ostatnim razem widziałem ją w zeszły poniedziałek, jestem w szoku. Szczęśliwej drogi mamo, dziękuję Ci za wszystko, bardzo za Tobą tęsknię" – zakończył post muzyk - Onet.pl

Tagi: Ploty
10:45, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Prawo i Sprawiedliwość chce, żeby w wyborach uczestniczyli tylko zdrowi, silni ludzie. Z kodeksu wyborczego ma zniknąć możliwość głosowania korespondencyjnego. Taka możliwość istniała od 6 lat, a w ostatnich wyborach w 2015 r. korespondencyjnie głosowało ok. 40 tys. osób. Teraz PiS, argumentując to ochroną przed fałszerstwami, chce uniemożliwić im, a potencjalnie nawet kilku milionom osób starszych, chorych oraz niepełnosprawnych, możliwość oddania głosu. Polskie społeczeństwo się starzeje - decyzja PiS grozi odebraniem coraz większej jego części konstytucyjnych praw.

W obronie głosowania korespondencyjnego występują organizacje osób niepełnosprawnych oraz Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. „Likwidacja tej procedury negatywnie wpłynie na gwarantowanie fundamentalnej zasady powszechności wyborów, powodując stan w którym część wyborców napotykających nie ze swojej winy trudności organizacyjne i techniczne w udziale w głosowaniu w lokalach wyborczych, utraci możliwość skutecznego udziału w wyborach. Spowoduje to pogłębienie dyskryminacji oraz będzie wyrazem braku zainteresowania Państwa potrzebami jego obywateli" - napisał w opinii przesłanej do Sejmu - Partia Zielony.

Tagi: news
10:44, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 04 grudnia 2017

Uri Kokia został pierwszym izraelskim zawodowym koszykarzem, który ujawnił jest gejem. „Po wielu latach strachu, teraz jestem zupełnie spokojny”, powiedział w wywiadzie dla ynet.co.il. "Chcę pokazać, że można mieć fantastyczną karierę sportową i być gejem" . (GayStarNews)

Pinksixty News wiadomości LGBT

Miesiąc adopcji HRC przestawia parę lesbijek Gina i Jo Jakeway, które zaadoptowali razem siedmioro dzieci

16 letni Cas Bradbeer, daje radę jak wyjść z szafy jako gej czy transpłciowy. Bradbeer, który uczęszcza do Latymer Upper School w Londynie, został ostatnio wybrany na zastępcę burmistrza, uzyskując 1 609 głosów na początku tego roku.

Ponad 100 osób uczestniczyło w niedzielę w Katowicach w manifestacji sprzeciwu wobec działań skrajnych nacjonalistów. To reakcja na demonstrację zorganizowaną przez środowiska narodowe, których przedstawiciele powiesili na szubienicach zdjęcia europosłów PO. "Precz z faszyzmem", "Wolność, równość, tolerancja", "Faszyzm tu nie przejdzie" - skandowali manifestanci. (TVN24)

Wypowiedź Europosła Marka Plury bezpośrednio po demonstracji "Katowice miasto otwarte".

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe