Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
niedziela, 13 maja 2018

nz4

Kardynał Jozef de Kesel w zeszłym tygodniu spotkał się z przedstawicielami flamandzkich środowisk LGBT. Spotkanie to zaowocowało deklaracją o tym, że kościół katolicki powinien bardziej respektować sposób, w jaki osoby LGBT przeżywają swoją seksualność. De Kesel chce, aby pary nieheteronormatywne mogły mieć w kościele swoją ceremonię, podobną do ślubnej.

– Stosunek Kościoła do homoseksualizmu bardzo się zmienił w ostatnich latach. Problemem jest jednak Afryka, Azja, i przede wszystkim niektóre kraje Europy Wschodniej, które nadal pozostają w tyle – powiedział de Kesel. Zaznaczył, że chciałby wprowadzić ceremonię religijną dla par jednopłciowych pragnących rozpocząć wspólne życie. Ceremonia ta nie powinna być jednak, co zaznaczył, mylona z małżeństwem, więc będzie pozbawiona elementu wymiany obrączek.

Natomiast rzecznik prasowy brukselskiej kurii nie zdementował słów pryncypała, ale był bardzo ostrożny w swoim komentarzu: stwierdził, że z całą pewnością ceremonii, o której mówił de Kesel, nie ma charakteru błogosławieństwa.

Prymas Holandii postanowił wydać specjalne oświadczenie, w którym odniósł się zarówno do propozycji metropolity Brukseli, jak i do decyzji niemieckiego episkopatu o interkomunii. W jego opinii otwieranie się kościoła na osoby LGBT „stoi w radykalnej sprzeczności z nauczaniem Kościoła, opartym na Piśmie Świętym”. (Strajk.eu)

Nie Kościół katolicki bieszę z inny kościół gdzie takie śluby to normą.

"Wasza miłość do siebie nawzajem jest błogosławieństwem dla nas wszystkich, ponieważ jest odbiciem Bożej miłości do tego świata." Podczas ślubu Matta i Justina w kościele św. Jana na Lafayette Square, który jest kościołem po drugiej stronie ulicy od Białego Domu, do którego uczęszczają wszyscy prezydenci USA. Kościół należy do episkopalnego zgromadzenia, który uznaje równość małżeńską.

Tagi: love religia
11:56, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

W Albano Laziale koło Rzymu, odbywa się coroczna Konferencja European Forum Grup Chrześcijańskich LGBT, biorą udział z całej Europy osoby LGBT wierzące i organizację Polskę reprezentują Wiara i Tęcza i Biskup Szymon Niemiec.

Ksiądz James Martin wystąpił wysłał wiadomość do Euroforum - Grup Chrześcijańskich LGBT które tym roku organizuje Włochy. Ksiądz Martin jest autorem książki "Budowanie mostu". W jaki sposób Kościół katolicki i społeczność LGBT mogą wejść w relację w szacunku, współczucia i wrażliwości.

Katedra Hope

Wytrwałość - 5. niedziela po Wielkanocy - W modlitwie bądźcie wytrwali i czujni z dziękczynieniem. (Kol 4,2)

Kościół św Stanisława Kostki w St. Louis

Liturgia Eucharystii z kaplicy w Poznaniu nagrana w niedzielę 6 maja 2018 roku. Tego dnia Wspólnota świętowała 11. rocznicę pierwszego nabożeństwa RKK w Polsce oraz 10 rocznica święceń prezbiteratu ks. Tomasza Puchalskiego.

Kościół Middle Church

Metropolitan Community Church Toronto Kanada

Metropolitan Community Church of Washington DC

Sunshine Cathedral

Metropolitan Community Church Cathedral SunCoast, Floryda

Metropolitan Community Church

Audiencja Generalna Ojca Świętego Franciszka

Tagi: religia
11:55, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Wyspa nadziei wywiad z Danielem Rycharskim. Kwiaty są w kolorach tęczy, podobnie jak oświetlenie instalacji. Czy porównywanie sytuacji osób LGBT do losu Żydów nie jest pewnym nadużyciem?

Nie chodzi mi o porównywanie tych sytuacji jeden do jednego. Inspiracją był tekst Marcina Dzierżanowskiego dla „Kontaktu” – „Biedni chrześcijanie patrzą na Paradę Równości”. Po drugim soborze watykańskim Kościół zmienił stosunek do Żydów. Wcześniej był jawnie przeciwny tej narodowości. Dzierżanowski twierdzi, że taki proces powinien nastąpić również wobec osób LGBT, których dzisiaj Kościół neguje. Ten tekst stał się inspiracją do zderzenia obu sytuacji. Chcę pokazać, do czego prowadzi nienawiść. Antysemityzmem i homofobią rządzą podobne, niebezpieczne mechanizmy. Za pomocą przeszłości opowiadam o teraźniejszości i przyszłości. „Wyspa” to w pewnym sensie przestroga, ale i nadzieja na zmiany. (...)  - Dwutygodnik.

Tagi: religia
11:55, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Julie i Ray ślub pary lesbijek

W Depoe Bay, Oregon, zaręczyny pary lesbijek Jessie i Megan

Filipiński ślub pary Myk i Raffy

Ślub pary Eric i Luke z Australia

Ślub pary gejów żydów Aaron i Lotan

Ślub pary gejów Demis i Mahiano

Ślub Roba i Tommie na Ibizie

Ślub Ricardo i Alex Pena-Salinas

Tagi: love
11:53, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Post udostępniony przez tucwatkins (@tucwatkins)

 

Kradniemy z Facebooka Renaty Kim bo jest to piękne! "Schody do nieba" #sztos #sojuszniczka #rainbow #polishlgbt #lgbt #tecza #tęcza #pomnik #warszawa #warsaw #polishgay #polishlesbian #contrast #stonewallers #smoleńsk

Post udostępniony przez Grupa Stonewall (@grupastonewall)

 

Post udostępniony przez KaDo (@kadotv)

 

Post udostępniony przez Robert Biedroń (@robertbiedron)

 

Post udostępniony przez Sam Smith (@samsmithworld)

 

Post udostępniony przez Katarzyna Lubnauer (@klubnauer)

 

Post udostępniony przez Kinga Gajewska (@kinga_gajewska)

 

Post udostępniony przez Jarek Nasilowski (@jareknasilowski)

 

Post udostępniony przez Eurovision (@eurovision_sonc)

 

Post udostępniony przez David Saranga (@davidsaranga)

 

Post udostępniony przez Eurovision Song Contest (@eurovision)

 

Post udostępniony przez Eurovision Song Contest (@eurovision)

 

Post udostępniony przez Sybelel (@sybelell)

 

Post udostępniony przez lironusha (@lironusha)

 

Post udostępniony przez טיים אאוט תל אביב (@timeout_telaviv)

 

can’t explain the amount of times I’ve watched this trying to process what happened. SuRie, our entry for Eurovision this year got her microphone snatched from her hands, half way through our song. She was doing fantastic, this was done out of pure jealously. Glad to hear the nasty scumbag who snatched her mic is with the Portuguese Police. Well done SuRie, and well done to the crowd for continuing to sing whilst her mic was gone. #eurovision2018 #surie

Post udostępniony przez J’s Drag Race Fan Account! (@rupauls_drag_racex)

 

Post udostępniony przez Arava (@aravonett)

 

Post udostępniony przez P-CAT (@pcat85)

 

Post udostępniony przez Dublin's 98FM (@98fmdublin)

 

Post udostępniony przez Natalia Koroleva (@ktoanatalia)

 

Post udostępniony przez Proud.Gay_club (@proud.gay_club)

 

Post udostępniony przez The Original Rainbow_bean (@rainbow_bean)

 

Post udostępniony przez Beemo (@beemopup)

 

Post udostępniony przez troye sivan (@troyesivan)

 

Post udostępniony przez @wedgewood.tapestryhouse

 

Post udostępniony przez Zachary Quinto (@zacharyquinto)

 

Post udostępniony przez benframuc ������������ (@benframuc)

 

Post udostępniony przez Pamoleon (@pamoleone)

Tagi: instagram
11:53, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
sobota, 12 maja 2018

tumblr_inline_p8m4h1bBnu1tsitpw_540

Nowe badania sugerują, że oglądanie Konkursu Piosenki Eurowizji może sprawić, że poczujesz się szczęśliwszy. Coroczne zawody odbywają się, a naukowcy z Imperial College London odkryli, że ludzie są bardziej zadowoleni ze swojego życia, jeśli ich kraj dobrze sobie radzi w konkursie, piszę Independent.

Około 160 000 uczestników w 33 krajach europejskich wypełniło ankietę, w której zapytano ich, jak bardzo są zadowoleni z życia. Ich odpowiedzi zostały następnie porównane do tego, jak dobrze radziły sobie ich kraje w konkursie lub w ogóle.

Dane zebrane w latach 2009-2015 wykazały, że ludzie mają 4% wysoką szansę poczucia zadowolenia ze swojego życia za każde dziesięć miejsc, w których ich kraj jest wysoko na tablicy wyników Eurowizji.

Co więcej, ludzie mieli 13% większą szansę na zadowolenie ze swojego życia, gdyby ich kraj rywalizował w konkursie Eurowizji w porównaniu do tych, którzy nie rywalizowali w tym konkursie. Wygrywanie konkursu nie wiązało się jednak ze zwiększoną satysfakcją.

Aktualizacja

k1

Walka była zacięta do samego końca. Ostatecznie to Izrael stanął na najwyższym miejscu na podium, wygrywając 63. Konkurs Piosenki Eurowizji. Oznacza to, że w przyszłym roku impreza odbędzie się najprawdopodobniej w Jerozolimie.

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami reprezentantka Izraela - Netta z piosenką "TOY" wygrała 63. Konkurs Piosenki Eurowizji. Chociaż po głosowaniu jurorów zajmowała dopiero trzecią pozycję to widzowie uznali jej utwór za najlepszy.

Pierwsza dziesiątka po głosowaniu jurorów oraz widzów: Izrael, Cypr, Austria, Niemcy, Włochy, Czechy, Szwecja, Estonia, Dania i Mołdawia. (Onet.pl)

Po wygranej powiedziała Netta: "Jestem taka szczęśliwa. Dziękuję za to, że szanujecie różnorodność. W następnym roku widzimy się w Jerozolimie - mówiła szczęśliwa".

 Zdarzył się incydent podczas występu brytyjskiego SuRie śpiewała naglę do niej podbiegł mężczyzna i odebrał jej mikrofon szybko ochrona usunęła go z sceny. SuRie mogła dokończyć występ - a nawet osiągnąć masową owację na stojąco. Według mediów był to Dr ACactivism, człowiek jest znany prowokacji miedzy innymi podczas brytyjskiej wersji The Voice.

"Brytyjska piosenkarka SuRie i jej zespół otrzymali możliwość śpiewania ponownie, ale postanowili tego nie robić, ponieważ byli niezwykle dumni z jej występu i zdecydowali, że nie ma absolutnie żadnego powodu, aby ponownie wykonać utwór". (PinkNews)

Konwergencja prasowa

Do finału przeszli reprezentanci z 26 krajów, miedzy innymi lesbijka Saara Aalto z Finlandii, Ryan O’Shaughnessy z Irlandii, z którym na scenie występują dwaj mężczyźni odgrywający role kochanków, gdzie w Chinach ocenzurowano. Także Netta z Izraela, która śpiewa o kobiecej sile i mająca ma ze sobą kreatywną drużynę składający się z osób LGBTQ.

Wszyscy wykonawcy którzy biorą udział na finał - Ukrainy, Hiszpanii, Słowenii, Litwy, Austrii, Estonii, Norwegii, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Serbii, Niemiec, Albanii, Francji, Czech, Danii, Australii, Finlandii, Bułgarii, Mołdawii, Szwecji, Węgier, Izraela, Holandii, Irlandii, Cypru i Włoch.

Tagi: muzyka Ploty
21:06, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

rb4

Obchodzimy dziś 10. rocznicę śmierci Ireny Sendler - bohaterki, socjalistki, antyfaszystki. Irena Sendler, wraz z Radą Pomocy Żydów "Żegota", uratowała w trakcie II wojny światowej blisko 2,5 tysiąca żydowskich dzieci. Wielokrotnie narażała przy tym swoje życie. W 1944 roku znalazła się na tzw. liście proskrypcyjnej Narodowych Sił Zbrojnych. Lista miała służyć "tropieniu" osób posądzanych o sympatie lewicowe lub pochodzenia żydowskiego.

W 1965 otrzymała tytuł Sprawiedliwej Wśród Narodów Świata. Jej bohaterska działalność była szerzej nieznana aż do początku XXI wieku. Cześć jej pamięci - Partia Razem.

W czasie II wojny światowej zbudowana przez nią sieć ludzi i organizacji uratowała ok. 2500 żydowskich dzieci. W październiku 1943 została aresztowana przez Gestapo, jednak „Żegocie” udało się ją uwolnić. W czasie powstania warszawskiego była sanitariuszką w jednym z powstańczych punktów sanitarnych na Mokotowie. Po wojnie pracowała w opiece społecznej i średnim szkolnictwie medycznym. Przez długie lata jej działalność podczas okupacji była nieznana.

Należała do Związku Polskiej Młodzieży Demokratycznej. W czasie zajść antysemickich, do których w latach 30. dochodziło na Uniwersytecie Warszawskim, sprzeciwiała się blokowaniu dostępu do sal wykładowych i wyrzucaniu z nich Żydów. Po wydaniu w październiku 1937 przez rektora Włodzimierza Antoniewicza zarządzenia wprowadzającego getto ławkowe siadała z nimi w czasie zajęć. Stała się przez to celem ataków ze strony studentów należących do ONR. 

W październiku 1939 władze niemieckie zakazały Zarządowi Miejskiemu udzielania jakiejkolwiek pomocy ludności żydowskiej. Nakazały także zwolnienie żydowskich pracowników. Pomimo tych zarządzeń grupa pracowników miejskiej pomocy stołecznej zorganizowana przez Irenę Sendlerową w dalszym ciągu pomagała Żydom. Głównym motywem tych działań były powody humanitarne. Grupa ta liczyła początkowo pięć, a później dziesięć osób, w większości kobiet. Udzielanie pomocy Żydom stało się jeszcze trudniejsze po utworzeniu w październiku 1940 getta i odizolowaniu go miesiąc później od reszty miasta.

Narażeniem własnego życia ocaliła w czasie wojny z getta 2500 dzieci żydowskich, była prześladowana przez komunistyczną bezpiekę.

Nie kryła swoich lewicowych przekonań. W 1951 roku, kiedy zakończyły się jej przesłuchania w Urzędzie Bezpieczeństwa, była już członkinią Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Polska Partia Socjalistyczna, do której należała od czasów przedwojennych, połączyła się z Polską Partią Robotniczą. Tak powstała PZPR. Sendlerowa chciała się wypisać, ale zastraszono ją. To już nie był jej socjalizm. Ona wierzyła w ten, który miał przynieść wolność od ucisku, równość i braterstwo. A powojenny przynosił ucisk, tortury i coraz większą nędzę gospodarczą. Jeszcze w 1945 roku, jako pracownica opieki społecznej, zaczęła tworzyć dom opieki dla “gruzinek”. Tak nazywano bowiem młode dziewczyny, które na gruzach Warszawy uprawiały prostytucję. Próbowała znaleźć im dom, choć sama nie miała wówczas dachu nad głową. 

W 1968 roku Sendlerowa ostatecznie zerwała z socjalizmem. Jego polskie wydanie coraz mniej pasowało do jej wyobrażeń i ideałów. Czarę goryczy przelały antysemickie czystki w marcu 1968 r. Studentów pochodzenia żydowskiego komunistyczne władze usuwały z uczelni. Wszystkich, których podejrzewały o żydowskie korzenie, usuwały z pracy, zwłaszcza z urzędów państwowych. W Warszawie doszło do demonstracji, w trakcie których milicja biła studentów. Dla Sendlerowej była to powtórka antysemickich praktyk sprzed 30 lat, którym tak otwarcie przeciwstawiała się. Wówczas ostatecznie oddała partyjną legitymację.

Tym bardziej że partia, w którą kiedyś wierzyła, trzy lata wcześniej odmówiła jej paszportu. Chciała wyjechać do Izraela, gdzie przyznano jej medal “Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”. Miała posadzić swoje drzewko w pobliżu instytutu pamięci Yad Vashem. Ale władze nie wyraziły zgody na wyjazd. Do Izraela pojechała dopiero 20 lat później.

Umarła jako osoba wierząca - opowiada Anna Mieszkowska. - W ostatnich latach swojego życia była w zakładzie Bonifratrów i tam odwiedzali ją księża, ale i rabini. Jednak nie rozmawiali z nią o wierze, tylko o innych sprawach. Dostała również przepiękny list od Jana Pawła II, z którego była bardzo dumna. Powiedziała, że po medalu Yad Vashem ten list od papieża jest dla niej największą nagrodą za to, co robiła.

Powiedzenie, że pani Irena była niewierząca, byłoby nieprawdziwe - zaznacza Mieszkowska. Powiedzenie, że była wierząca, byłoby nadużyciem. Ona była gdzieś pośrodku. Miała swoje bardzo osobiste, trudne relacje z Panem Bogiem. Myślę, że teraz się polubili  (wikipedia/Times Polska)

Tagi: news
19:39, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Debatę organizowaną przez Centrum Dialogu Europejskiego.Nowoczesna Europa, w której udział obok Magdaleny Środy, Pawła Rabieja, Błażeja Warkockiego i Jacka Wachowskiego oraz Anna Adamowicz z Grupy Stonewall.

Tagi: LGBT
12:26, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Sam Smith i Logic zaprezentowali teledysk do ich wspólnego singla "Pray". Pochodzi z drugiego albumu Smitha - "The Thrill of It All". Widzimy brytyjskiego piosenkarza wykonującego utwór gospel w wielkim dworku, który przybył do niego w stylu Bonda w łodzi motorowej przez jezioro Como we Włoszech.

Pray został napisany wspólnie przez Sam Smitha z legendarnym producentem Timbaland. To trzeci singiel, który został wydany z najnowszego albumu Smitha The Thrill Of It All, który w ubiegłym roku zdobył numer 1 w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

"Coraz częściej, kiedy śledzimy wydarzenia ze świata, widzimy, jak wiele strasznych rzeczy dzieje się dookoła. Czasami nie ma wyboru - trzeba spojrzeć w niebo, złożyć ręce i modlić się, by coś się ruszyło ku lepszemu. To dla wielu ludzi jedyna metoda, by pokonać poczucie bezsilności – mówi Sam Smith na temat jego inspiracji do powstania „Pray”.

Podczas występu HIM: "Napisałem tę piosenkę jako wiadomość dla wszystkich, którzy słuchają, że miłość jest miłością". "Jestem dumnym, dumnym gejem, i jeśli jesteś dumny z tego, kim dziś jesteś, chcę zobaczyć twoje ręce w powietrzu."

Sam Smith - Pray

Tagi: muzyka
11:46, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

It Gets Better Project i Fundacja Tom of Finland, przestawiają jaki miał wpływ Tom of Finland, jego rysunki są prawie każdym skórzanym barze i w barach dla gejowskich na całym świecie - mówi Terry Miller, model, ambasador Tom of Finland i współzałożyciel z mężem Dan Savage It Gets Better Project. Dodaje "To było prawie jak kod - tutaj jesteś akceptowany. Tutaj znajdziesz społeczność dla siebie."

Aby uczcić pamięć Toma, 98 urodziny, Terry odwiedził ToF House, który służy jako bezpieczna przystań dla młodych ludzi LGBTQ+, artystów, kto szuka przynależności, aby dać nam wgląd w 35-letni punkt orientacyjny i porozmawiać o partnerstwie ToF z It Gets Better Project.

Tagi: LGBT
11:46, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

banernawydarzeniePR18750x400

W sobotę, 9 czerwca, ulicami Warszawy przejdzie Parada Równości – przemarsz wszystkich tych, którzy i które domagają się Polski otwartej i tolerancyjnej. Ten tęczowy dzień zaczniemy już o godzinie 12:00, kiedy to pod Pałacem Kultury i Nauki stanie Miasteczko Równości. Jest to kolorowy piknik, podczas którego będą miały okazję zaprezentować się wszelkie organizacje pozarządowe i nasi partnerzy. Będziecie mogli najeść się smakołyków w strefie gastronomicznej, wrzucić na luz w strefie chilloutu lub porozmawiać przy stoiskach z przedstawicielami organizacji pozarządowych, działającymi w obszarze grup mniejszościowych. Więcej o wystawcach i stoiskach tworzących Miasteczko Równości przeczytacie na naszym oficjalnym wydarzeniu.

Około godziny 15:00 ruszy przemarsz, którego trasa, ze względów bezpieczeństwa, zostanie podana na dwa tygodnie przed wydarzeniem. Szerokimi ulicami Warszawy przejadą platformy pełne radości, muzyki i różnych atrakcji. Kolejność zostanie wyłoniona miesiąc przed, w wyniku losowania, aby wszystkie osoby mogły bawić się wraz ze swoją ulubioną organizacją. Parada wyruszy i zakończy się pod Pałacem Kultury i Nauki.

Po marszu zapraszamy serdecznie na otwarty koncert. Więcej o artystach i artystkach dowiecie się z wydarzenia. Zależy nam aby wszystkie osoby, bez względu na swój status ekonomiczny, mogły wspólnie bawić się i czerpać radość z Najpiękniejszego Święta Równości, dlatego też koncert jest darmowy. W jego trakcie wciąż będzie czynne Miasteczko Równości. Wszyscy, którzy nie zdążyli tego zrobić przed przemarszem, będą mogli zaopatrzyć się w jedzenie i picie, porozmawiać z wystawcami lub kupić coś na ich stoiskach.

Mając wzgląd na obowiązującą ciszę nocną, koncert zakończy się o godzinie 23:00. Nie martwcie się jednak! Zaraz po koncercie odbędzie się afterparty, na którym wszyscy są mile widziani i widziane. Zapraszamy do klubu Jasna 1, który na czas wydarzenia połączy się z Metropolis. Oznacza to trzy sale, w których będzie rozbrzmiewać zupełnie różna muzyka, dzięki czemu każda osoba będzie miała szansę znaleźć coś dla siebie.

Zarówno w tygodniu przed, jak i po Paradzie Równości, będą odbywać się różne ciekawe wydarzenia, na które serdecznie zapraszamy. Spis wszystkich wydarzeń Tygodnia Równości będzie można znaleźć na naszej stronie www.paradarownosci.eu, oraz w paradowym przewodniku.

Przyjdźcie i twórzcie razem z nami Najpiękniejsze Święto Równości!
Do zobaczenia!

trasa

Tagi: news
11:46, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Christina Aguilera podzieliła się kolejnym video zapowiadającym jej najnowszy album „Liberation”. Tym razem zaprasza nas do swojego świata, w którym pokazuje swoją wewnętrzną, jak i wizualną przemianę. „Where’s Maria?” w symboliczny i bardzo znaczący sposób prezentuje nam walkę, którą Christina musiała stoczyć sama ze sobą, aby na nową odnaleźć swoją tożsamość jako kobieta, a przede wszystkim jako Artystka.

Christina Aguilera Liberation Album Teaser

Carrie Underwood, wydała najnowszy teledysk do utworu tytułowego poza jej zbliżającego się szósty studyjny album, jej pierwszy dla nowej wytwórni Capitol Records. Cry Pretty ma się pojawić 14 września.

Carrie Underwood ‘Cry Pretty’

Duet Enrique Iglesias i Pitbull, ich najnowszy teledysk "Move to Miami" to ich najnowsze wspólne przedsięwzięcie i pierwszy angielski singiel Iglesiasa od lat.

Enrique Iglesias ft. Pitbull ‘Move To Miami’

Seleny Gomez nagrała „Back To You” w drugim sezonie jej produkowanym serialu dla Netflixa - „Trzynaście powodów“. To emocjonalny numer taneczno-popowy o przeszłym związku.

Selena Gomez ‘Back To You’

Nowa era Meghan Trainor się rozwija. 24-letnia piosenkarka właśnie pokazał swoje dwie piosenki, jej nadchodzący trzeci albumu studio. Oba są słodkimi i błyszczącymi produkcjami, które powinny zadowolić każdy Megatron.

Meghan Trainor ‘Let You Be Right’

Meghan Trainor ‘Can’t Dance’

Ariana Grande z utwór z nadchodzącego albumu. Pierwszym oficjalnym singlem z albumu jest No Tears Left to Cry. W innych nowinach związanych z Grande, 24-letnia piosenkarka połączyła siły z Pharrell Williams, by złożyć hołd legendarnemu kubańskiemu trębaczowi Arturo Sandovalowi. Nagrali utwór, trafnie zatytułowany "Arturo Sandoval" na albumie z nagraniem zatytułowany Ultimate Duets. LP będzie zawierał współpracę między jazzmasterem, a takimi artystami jak Stevie Wonder, Anni-Frid Lyngstad z ABBA, Josh Groban, Al Jarreau, Plácido Domingo, Juan Luis Guerra, Celia Cruz, Alejandro Sanz i inni.

Ariana Grande ‘No Tears Left To Cry’

Liam Payne opublikował najnowszy teledysk "Familiar", w którym występują Liam i J. Balvin, którzy tańczą na dachu Miami, zanim trafią do klubu.

Liam Payne ft. J. Balvin ‘Familiar’

Brytyjska wokalistka Jess Glynne, znana z takich hitów jak „Rather Be”, „Don’t Be So Hard On Yourself” i „Hold My Hand”, opublikowała najnowszy teledysk do premierowego singla, który jest jej drugim studyjnym albumem.

Jess Glynne ‘I’ll Be There’

Odcinek RuPaul's Drag Race hołd Grammy, Emmy, Golden Globe i Oscar aktorka, piosenkarka i Bogini Pop Cher. Wystąpili drag queen Kameron Michaels, Monét X, Aquaria, Asia, Eureka O’Hara, Miz Cracker, zaśpiewali Cher.

Tagi: muzyka
11:46, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Scissor Sisters frontman Jake Shears dla 4 News, mówi o swoim coming outcie, omawia prawa osób LGBT i bycie gejem w Trumpa Ameryce.

Opowiadał miedzy innymi jako nastolatek był prześladowany w rodzinnym mieście Mesa w Arizonie. Przypomniał sobie, że było to nieprzyjazne środowisko i do dnia dzisiejszego regularnie otrzymuje wiadomości od młodzieży LGBT w niebezpiecznych sytuacjach. "Wiele razy dostanę od dzieci, które chcą pomocy i czują się jak w domu i wrogie środowisko. A często mówię im, że myślę, że powinni poczekać kilka lat, aż znajdą się w bezpieczniejszym miejscu."

Tagi: Ploty
11:46, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Post udostępniony przez Kevin McHale (@kevinmchale)

Kevin McHale w wywiadzie dla Facebook Live interview with Marc Malkin, mówi o swoim ujawnieniu że ludzie nie powinni być zaskoczeni że jest gejem. Fani którzy obserwowali co robił że nie było dla nich zaskoczenia że jest gejem, wspierał LGBT organizację, jego wpisy sugerowali że jest gejem.

McHale także mówił o tym, dlaczego nigdy nie ujawnił się w czasie Glee, powiedział, że był w długotrwałym związku w wieku 20 lat i nie chciał wpływać na faceta, z którym się wcześniej był. McHale obecnie spotyka się z innym aktorem, Austinem McKenzie.

Tagi: Ploty
11:45, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

zdjęcie lizziemarvelly.com

Urodzona w Nowej Zelandii piosenkarka i autorka tekstów Lizzie Marvelly, wyznaje że jest biseksualna i też jest związku z dziewczyną. W ubiegłym tygodniu zostałam uhonorowana nominację do nagrody Celebrity Ally na LGBTQI Awards. Nie mogę jednak zaakceptować nominacji i uważam, że nadszedł czas, aby podzielić się z Tobą powodem. Jestem biseksualny.

W ciągu ostatnich kilku lat powoli przechodziłem proces ujawnienia. Najpierw wyszłam do przyjaciół, potem do rodziny, potem do moich kolegów, a teraz wychodzę do ciebie. Wiem, że mamy rok 2018 i nie powinno to być wielkim problemem, ale szczerze mówiąc, nie było to łatwe dla mnie. Nie wiedziałam, że byłam bi aż do moich wczesnych lat dwudziestych. Nie wiedziałam, czy ludzie, których kochałam, będą mnie akceptować. Jestem osobą bardzo prywatną, jeśli chodzi o moje życie osobiste i nie wiedziałam, czy mogę poradzić sobie z analizą mojej seksualności w mediach.

Poświęcenie wiele czasu, ale powoli zdałam sobie sprawę, że bycie wierną sobie jest ważne dla mojego dobrego samopoczucia. Zawsze starałam się być autentyczna kim jestem. Jestem dumna z tego, kim jestem i chcę być otwarta na temat mojej tożsamości. I dlatego, kiedy czuję się naprawdę zaszczycona, że ktoś mnie nominował, aby zostałam uznana za heteroseksualna osobę wspierającą LGBT, ważne jest, aby przyznać, że w rzeczywistości jestem członkiem społeczności tęczowej.

Chciałam tylko powiedzieć, że choć rozumiem, że bycie w oczach opinii publicznej oznacza, że ​​czasami istnieje zwiększone zainteresowanie moim życiem prywatnym, staram się, aby moje ukochane osoby były poza blasku reflektorów. Nie będę wchodził w szczegóły dotyczące mojego związku z moją dziewczyną, poza tym, że jestem bardzo szczęśliwa. I na koniec tego, to jest najważniejsze. #Miłość jest miłością". (GayStarNews)

Ona wiele razy wstawała obronę osób LGBT jak np New Zealand Herald, gdzie skomentowała i skrytykowała konserwatywną chrześcijańską grupę "Family First New Zealand" za przeciwstawienie się osobom transpłciowym za korzystanie z toalet, które nie odzwierciedlają płci ich narodzin. 

Taylor Bennett 22-letni raper wyszedł w styczniu 2017 roku jako biseksualista. Wyjaśnił wtedy, że chce "być bardziej otwartym na siebie, aby pomagać innym, którzy zmagają się z tymi samymi problemami".

Ponad rok później Bennett powiedział więcej o tym, dlaczego zdecydował się wyjść z szafy. "Zawsze mówię, że było mi łatwiej, ponieważ jestem raperem i mam fanów".

"Robię to dla tego dzieciaka, który siedzi w klasie, który nie ma z kim porozmawiać i nie ma przyjaciół - to jest to, co jest trudne" - powiedział Bennett. (highsnobiety.com)

 

Post udostępniony przez Fredrik Eklund (@fredrikeklundny)

 

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

 

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

 

Post udostępniony przez Twogaypapas (@twogaypapas)

 

Akademia Zaangażowanego Rodzica w natarciu. Już jutro kolejne spotkanie rodziców, którzy kształcą się po to, by jeszcze skuteczniej walczyć o lepszy świat dla swoich kochanych dzieci! ������ #kampaniaprzeciwhomofobii #kph #rodzice #lgbt #mama #mamy #mother #mothers

Post udostępniony przez Kampania Przeciw Homofobii (@kph_official)

 

Twój kot też wspiera Paradę Równości? Udostępnij zdjęcie swojego kota z napisem lub hasztagiem #kotydlarówności! ❤️ #cats #equality

Post udostępniony przez Parada Równości (@paradarownosci)

 

Milan. I️ am in a huge love bubble right now. I️ have never experienced anything like that in my life. Tonight, the entire arena had arranged to hold up there phones during HIM and each section of the crowd had a different colour and created the LGBTQ FLAG!! I️ also never seen so many flags at any of my shows. The LOVE in that room tonight was powerful and hit me in my core. I️m sorry if my voice sounded shit at Times. I️ was nearly crying for a lot of the show. I️ love you all ��️‍�� I️m so proud to be gay and I️m so honoured to have you all as my fans xx LOVE IS LOVE xx

Post udostępniony przez Sam Smith (@samsmithworld)

 

Post udostępniony przez Alice (@la_cyce)

 

Post udostępniony przez Federica Spotti �� (@psychofedsheeran)

 

Post udostępniony przez Giada Grenga (@giadaweasley)

 

Post udostępniony przez marco piraccini (@marcopiracciniphoto)

 

Post udostępniony przez Voces Gaudii (@voces.gaudii)

 

Post udostępniony przez Hilmar Hildar Magnúsarson (@hilmargram)

 

Post udostępniony przez Conchita's Wurstgemeinde (@conchitas.wurstgemeinde)

 

Post udostępniony przez @conchita_theunstoppables

 

Post udostępniony przez Hilmar Hildar Magnúsarson (@hilmargram)

 

Post udostępniony przez Gregory Chambers (@grogery)

 

Post udostępniony przez Marchew (@pannamarchewka)

 

Post udostępniony przez Gregory Chambers (@grogery)

 

Post udostępniony przez Tom of Finland Foundation (@tomoffinlandfoundation)

 

Post udostępniony przez WHITE CROWN PHOTOGRAPHY (@whitecrownphoto)

 

Post udostępniony przez Elaine Palladino (@elainepalladino)

 

Post udostępniony przez Carlos Frayre foto (@carlosfrayre)

 

Post udostępniony przez RedCarpetCakeDesign(Marco&Dau) (@redcarpet_cakedesign)

 

Post udostępniony przez Tom Daley (@tomdaley)

 

Post udostępniony przez Logo (@logotv)

 

Post udostępniony przez Daniel Rycharski (@daniel_rycharski)

Tagi: instagram
11:44, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
piątek, 11 maja 2018

Coroczna gala British LGBT Awards. One Direction, gwiazda Harry Styles, nominowany w kategorii sojuszników LGBT. Jest nominowany obok takich osób, jak David Beckham, James Corden, Ariana Grande i Nick Jonas.

Orange Is The New Black gwiazda i aktywistą transpłciowa, Laverne Cox, zmierzy się z Demi i Cara Delevingne, Rylan Clark-Nealem i Paul O'Grady.

Dua Lipa, Rita Ora, Frank Ocean i Pink nominowani w kategorii artyści muzyczni roku. Nowy redaktor brytyjskiego Vogue Edward Enniful i prezenter Graham Norton także nominowanych w kategorii dziennikarz/prezenter. Cała lista nominowany na British LGBT Awards

Aktualizacja 

zdjęcie Pips Bunce dyrektorka banku inwestycyjnego Credit Suisse/InterbankLGBT

Zwycięzcy tym roku British LGBT Awards są amerykański youtuber Connor Franta w kategorii Online Influencer. Kategorii Corporate Rising dla Jonathan Andrews.

Kampania marketingowa kategorii sponsorowana przez Park Plaza Hotels dla YouTube i Playboy. Kategorii LGBT+ Network Group sponsorowana przez bank HSBC dla KPMG - zaświadczają tzw. usługi profesjonalne księgowo/prawnicze.

Laureatem DIVA Magazine w kategorii dziennikarz/prezenter dla Sue Perkins znana z The Great British Bake Off jest w związku z Anna Richardson znana z programów Edukacja seksualna na Fokus TV czy Puszyści kontra szczupli z BBC Lifestyle.

Zwycięzca nagrody Mi5 tak zwane brytyjskie Służby Bezpieczeństwa, nagroda za wybitny wkład w życie osób LGBT dla Susie Green z Mermaids UK organizacja transpłciowa.

Zwycięzca kategorii Corporate Ally nagroda dla Peter Madden prezes Arcadis. Nagroda za inspirującą dla LGBT osoby dla Pips Bunce dyrektorka banku inwestycyjnego Credit Suisse kiedyś była mężczyzną miała na imię Philip - Financial News.

Zwycięzcą najważniejszy moment w media dla premiera Kanady Justin Trudeau za przeprosiny społeczności LGBT w Kanadzie czasy kiedy prześladowano i karano za homoseksualizm w Kanadzie.

Zwycięzcą nagrody Metro UK kategorii Guilty Pleasures dla piosenkarza Calum Scott. Huffington Post nagroda w kategorii Loud and Proud - dla Komik Julian Clary.

Nagroda GMB Union w kategorii organizacji/charytatywnej dla Pride London odpowiednik parady równości. Zwycięzcą nagrody MTV UK w kategorii artysty muzycznego dla piosenkarki Jess Glynne.

Zwycięzca nagrody BarclaysUK najlepszego pracodawcy dla Mi5 - brytyjskie Służby Bezpieczeństwa. Kategorii "różnorodności" dla biseksualnej Jo Walker z Virgin Money.

Kategorii "LGBT + Celebrity" dla aktorki transpłciowej Laverne Cox. Zwycięzca nagrody Virgin Atlantic w kategorii "Celebrity Ally" dla komika John Bishop.

Zwycięzca nagrody dla osoby która wpływa na świat dla biznesmena Richard Branson założyciela Virgin. w Kategorii "Lifetime Achievement" dla ujawnionej lesbijki aktorki Sandi Toksvig.

Justin Trudeau powiedział "W Kanadzie i na całym świecie, powinniśmy być dumni z tego, kim jesteśmy, nasza tożsamość i kogo kochamy, czyni nas silnymi. Nasza różnorodność wzmacnia społeczność i popycha nas ku lepszej przyszłości dla wszystkich."

Sir Richard Branson powiedział: "W miejscach takich jak Afryka i Daleki Wschód bitwa jest jeszcze daleka od zwycięstwa. Niedawno byłem w Ugandzie, gdzie homoseksualiści trafiają do więzienia. Ważne jest, żeby zwracać teraz uwagę na te kraje, które ścigają i więzią homoseksualne osoby".

GayStarNews rozmawiali z LGBT Awards, Sarah Garrett, podczas wygranej Playboy. "Ta kategoria jest głosowana przez społeczeństwo" - powiedziała Garrett. "Playboy stara się zmienić to, co robią, a ich globalny zasięg jest prawdopodobnie również powodem, dla której dostali głosy. Zrobili wiele dobry rzeczy, zmieniając swój wizerunek."

Tagi: LGBT
22:14, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Pinksixty News wiadomości LGBT - Eurowizja 2018 wkracza w fazę finałową. Niestety, zmagań tych nie obejrzą chińscy widzowie. Europejska Unia Nadawców zerwała współpracę z telewizją Mango z powodu cenzury, którą nadawca ten zastosował podczas pierwszego półfinału konkursu.

Serial Brooklyn Nine-Nine, stacja Fox odwoła serial po pięciu sezonach, mimo to serial był drugim serialem Foxa po New Girl, najdłużej na antenie. Brooklyn 9-9, nie miał wysokiej oglądalności, ale i tak średni rating 1,3 wciąż był najchętniej oglądaną komedią tej stacji.

Czterech mężczyzn zostało oskarżony za atak na parę gejów po paradzie równości w Miami Beach w kwietniu, zostaną sądzeni o przestępstwa z nienawiści.

Chory i porzucony, 26-letni Nigeryjczyk jest zamknięty w celi przez ostatnie dziewięć miesięcy bez procesu. Został aresztowany w sierpniu na przyjęciu, które według policji było to homoseksualne wesele, oskarżony o przestępstwo związane z homoseksualizmem, ale wydaje się, że został zapomniany i nikt zainteresuje nim się, nie na pieniędzy na łapówkę i adwokata.

Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV

Na 29. dorocznej GLAAD Media Awards w Nowym Jorku 5 maja ogłoszono, że Halsey otrzymała nagrodę GLAAD Media Award dla wybitnego artysty muzycznego. Nie będąc w stanie uczestniczyć osobiście, Halsey nagrała wiadomość wideo.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowej

Tagi: LGBT news Ploty
19:39, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Various Voices 2018 München - tysiące chórzystów LGBTQ z całego świata spotkało się w Monachium wraz z polskimi chórami Chór Voces Gaudii i Krakofonia. Transmisja z koncertu lub na br-klassik.de z udziałem Conchita Wurst.

Drugi koncert

Tagi: muzyka
18:39, lukeblog
Link Dodaj komentarz »