Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
niedziela, 11 czerwca 2017

ro17

Kościół Metodystyczny wyświęcił binarną transłciową diakona. W niedzielę (4 czerwca) M Barclay wyświecona przez Biskupkę Sally Dyck w Illinois.

Barclay, która identyfikuje ani mężczyzną ani kobietą i używa oni zaimkiem, pracowała 12 lat, aby osiągnąć ten cel i zostać wyświęcona. To pierwsze binarna trans członek Zjednoczonego Kościoła Metodystycznego, aby stać się członkiem duchowny.(GayStarNews

11:42, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Julia Minasiewicz i Sebastian Słowiński to laureaci olimpiad, którzy odmówili przyjęcia dyplomów od Ratusza. Ich postawa to sprzeciw wobec Hanny Gronkiewicz-Waltz, która odmówiła patronatu nad tegoroczną paradą równości. To też wyraźne 'nie' dla polityki reprywatyzacyjnej, którą prowadzi prezydent Warszawy oraz pozwoleniu na marsz ONR w Warszawie. Skąd tak radykalna postawa młodych ludzi? I czy spotkały ich za to jakieś konsekwencje? 

Tagi: news
00:26, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
sobota, 10 czerwca 2017

Paweł Rabiej z Nowoczesnej, kandydat na Prezydenta Warszawy tego ugrupowania, wyoutowany gej, dziennikarz i publicysta był gościem kolejnego odcinka „Jej Perfekcyjność zaprasza na drinka”.

Monika Rosa i Paweł Rabiej o związkach partnerskich

Tagi: media
10:28, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

pregnancy_640x345_acf_cropped

Para gejów Trystan Reese i Biff Chaplow, z Portland, stanie Oregon. Trystan jest ciąży ich pierwszego syna biologicznego. Poranny programie brytyjskiej telewizji para wyjaśnia, że w przeciwieństwie do większości par jednopłciowych, byli w stanie mieć dziecko naturalnie - z powodu że Trystan jest transseksualny, urodził jako kobieta.

Mimo pierwsze dziecko stracili poronił, ale po kolejnej próbie Trystan jest teraz 35 tygodni w ciąży. Biff, który jest "cis gejem", powiedział anatomia jego partnera nigdy nie była głównym problemem.

34-letni Resse i 31-letni Chaplow w 2011 roku adoptowali dwójkę dzieci. - Umiemy wychowywać je w zdrowy i odpowiedzialny sposób - powiedzieli w wywiadzie dla CNN. 

Rok temu postanowili jednak, że chcą mieć kolejne, biologicznie własne dziecko. - Spotkaliśmy się z najlepszymi lekarzami, żeby dowiedzieć się czy to możliwe i bezpieczne - relacjonował Reese. 

Reese przyznał, że najgorszą częścią ciąży są nieustające nudności i zgaga. - Pojawiają się po każdym posiłku, to okropne - opowiedział. - A poza tym czuję się dobrze. Nie mam tyle energii, co wcześniej, ale to normalne w trzecim trymestrze - zaznaczył. TVN24)

MitchandJake6768x576zdjęcie Gays With Kids

Według nowy badań geje tatusiowe są lepszymi rodzicami niż hetero. Geje rodzice bardziej angażują się w życie swoi dzieci, niż heterycy, mówią badania Rutgers University od Andrewa Lelanda.

Jego badania potwierdzają badania inne od GLSEN które wykazały również że ojcowie geje, bardziej są zaangażowani ojcami niż heterycy. Geje czują że ludzie będą oceniać ich umiejętności rodzicielskie, bo są homoseksualni - tak oni pracują ciężko, żeby być dobrym rodzicem.

Abbie Goldberg, badaczka z Clark University, wykazała również zwiększone angażowanie w życie dzieci, może być częściowo spowodowane inicjatywy rodziców do zwalczania uprzedzeń i dochodzić widoczności par tej samej płci.

Wyjaśniła, prawie 50% ciąż wśród par heteroseksualnych są przypadkowo, tak zwane "wpadek", natomiast pary homoseksualne planują dzieci.

Badanie Lelanda sugeruje również istnieje niewielka różnica pomiędzy hetero i homoseksualnych rodziców podobnej sytuacji społeczno-ekonomicznej.

Podczas biali, zamożni tej samej płci są bardziej skłonni do przyjmowania tradycyjnych ról rodzicielskich - tak jeden jest „żywiciel”, a druga osoba "rodzicem w domu" - Homoseksualni rodzice są bardziej prawdopodobne, aby czuć się bardziej „wolni” typowych forma społecznych. (GayStarNews)

Patriotycznym obowiązkiem jest dbanie o to, by homoseksualne Polki i homoseksualni Polacy dobrze się czuli w Polsce i nie musieli emigrować w poszukiwaniu normalnego, godnego życia.

Co najmniej dwa miliony. Polek i Polaków – osób homoseksualnych, transseksualnych i transpłciowych – są w Polsce bezkarnie obrażane, zastraszane, a państwo nie wyciąga do nich pomocnej dłoni.

Dopuszcza się, by wyjeżdżali ze swojego kraju po to, by gdzie indziej znaleźć prawo, które da im równość. I to wszystko przy obłudnej retoryce obecnego rządu, który twierdzi, że repatriacja Polaków jest „moralnym obowiązkiem państwa polskiego”. Jak to pogodzić z tym, że spośród 500 mln mieszkańców Unii Europejskiej tylko 75 mln nie ma prawa do zawarcia związku partnerskiego – 38 mln z nich to Polacy.

Współcześni nam bohaterowie nie mają wątpliwości, że polska społeczność LGBT jest dyskryminowana. Profesor Wiktor Osiatyński, jeden z twórców konstytucji z 1997 roku, zawsze stał po stronie słabszych. Kiedy zakazano w 2005 roku Parady Równości, mówił do Roberta Biedronia, jednego z jej organizatorów: „Trzeba iść, trzeba złamać zakaz. Może trzeba też będzie ponieść tego konsekwencje, nawet w postaci spraw karnych”. I poszedł, bo wierzył, że prawa człowieka są ważniejsze niż tymczasowi prezydenci czy sondaże.

Przykłady, jak walczyć o tolerancję, możemy czerpać z polskiej historii i od naszych sławnych rodaków. Zwalczanie homofobii wynika wprost z polskiego patriotyzmu, a obrona praw człowieka jest świadectwem męstwa i obywatelskiej odwagi. Patriotycznym obowiązkiem jest dbanie o to, by homoseksualne Polki i homoseksualni Polacy dobrze się czuli w Polsce i nie musieli emigrować w poszukiwaniu normalnego, godnego życia. Całość na Gazeta Wyborcza.

Tagi: news
10:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Michał Będźmirowski, zyskał rozpoznawalność dzięki prowadzeniu bloga oraz udziałowi w programie "Agent - Gwiazdy 2". W rozmowie z Plejadą skomentował sytuację osób homoseksualnych w Polsce.

"Warszawa to wysyp wszystkich ludzi, narodowości, orientacji seksualnych. Nie zaglądam nikomu do łóżka, nie drążę, kto z kim sypia. Jeśli jest cudownym człowiekiem, to jest cudownym człowiekiem, a jeśli ktoś ma z tym problem, to trudno. Boli mnie, że osoby, które mają jakiekolwiek zasięgi oraz mają jakąś tam popularność, wypowiadają się zazwyczaj w bardzo mało ważnych kwestiach, albo nie mają pojęcia o tematach, w jakich się wypowiadają... To samo było, jak mieliśmy czarny protest czy związki partnerskie. Sam na swoich profilach bardzo często poruszam tematy, które są związane z polityką. Piszę o problemach społecznych - powiedział nam Modny Tata. - Za mało mówimy o związkach partnerskich, bo ludzie boją się o tym mówić. Obstawiam, że ¾ Polaków uważa, że chodzi o związki homoseksualne. A związki partnerskie to też związki między mężczyzną a kobietą. Ludzie nie zwracają na to uwagi, dla nich chodzi tylko o gejów... To przykre, że ludzie nie wiedzą, na czym polega dana ustawa. Ale to też braki w systemie edukacji, tutaj widzę główny problem" - dodał Michał Będźmirowski.

- "To jest bardzo trudny temat. Oczywiście są osoby, które będą mówiły, że nie jest to coś normalnego i naturalnego, jest dużo przeciwwskazań. Ale jest ich też dużo dla par heteroseksualnych... Są patologiczne rodziny, gdzie jest dużo alkoholu, gdzie dzieci są wykorzystywane. Musimy ustalić sobie, co jest tą normalnością, o której mówią ludzie. Wychodzę z założenia, że jeśli dwoje dorosłych ludzi będzie potrafiło przekazać miłość dziecku i chce stworzyć cudowny, bezpieczny dom, to lepiej, żeby dziecko wychowywało się w domu z gejami niż w domu dziecka. - Poczekajmy jeszcze trzy lata. Może nadejdzie zmiana? Nie dobra zmiana, ale lepsza... albo gorsza... Na pewno inna. O ile nikt nie zmieni ordynacji wyborczej. My, jako osoby mające jakiś tam odzew w społeczeństwie, powinniśmy o tym mówić" - Michał Będźmirowski.

Tagi: Ploty
10:26, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

ro19

Grupa Stonewall padła ofiarą homofobicznego ataku. Tym razem sprawcy włamali się do siedziby i ją zdewastowali. Nie minęło 2 miesiące od kiedy wybito okna w siedzibie Kampania Przeciw Homofobii. 

"Jesteśmy w Centrum Stonewall. Biuro zdewastowane, a flagi wiszące na froncie kamienicy od września, zerwane. Czekamy na policję!" - Grupa Stonewall.

Krótkim czasie dwóch tygodni ataki homofobiczne atak na uczestniczkę parady równości, Poznań odmówienie zajęć kraw magi, ataki podczas marszu równości w Gdańsku, próba blokowania parady równości, ataki na Jakuba i Dawida za pocałunek

Nasze biuro zostało częściowo zdemolowane, jesteśmy w trakcie oceniania wielkości wyrządzonych szkód. Sprawą zajmuje się policja - poinformował nas w nocy z piątku na sobotę Mateusz Sulwiński, rzecznik Grupy Stonewall.

Jak dodał, z siedziby stowarzyszenia przy ul. Jackowskiego na poznańskich Jeżycach nieznani sprawcy po włamaniu zabrali tęczowe flagi, które od września zeszłego roku wisiały w oknach. Nie mamy wątpliwości, że było to włamanie na tle homofobicznym - stwierdził Sulwiński. (Gazeta Wyborcza)

Dziękujemy wszystkim za słowa wsparcia! Na szczęście nikomu nic się nie stało. Włamanie nie miało podłoża rabunkowego, co niestety nie jest informacją pocieszającą. Wszystko wskazuje na motyw czysto homofobicznej nagonki na idee równości i otwartości. Sytuacja ta wpisuje się w rozpowszechniającą się w ostatnim czasie nietolerancję, dlatego domagamy się od polityków i polityczek różnych szczebli stanowczej walki z takimi atakami.

Sytuacja ta nie wpłynęła na nasze działanie - z jeszcze większą mocą będziemy robić swoje. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami od 8:00 trwają prace nad zwiększeniem bezpieczeństwa Centrum Stonewall. Obecnie instalowany jest monitoring, a tęczowe flagi wrócą na swoje miejsce - Grupa Stonewall.

Tagi: news
01:47, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
piątek, 09 czerwca 2017

The 'gayest Parlamentu prostu trochę się Gayer

 Partia Konserwatywna premier Theresy May wygrała czwartkowe wybory w Wielkiej Brytanii, ale uzyskała zbyt mało mandatów, by rządzić samodzielnie. Liderka torysów otrzymała od królowej Elżbiety II misję stworzenia nowego rządu i zapowiedziała powołanie rządu Partii Konserwatywnej, przy wsparciu północnoirlandzkiej Partii Demokratycznych Unionistów (DUP). Przywódca opozycji Jeremy Corbyn wezwał May do rezygnacji. (TVN24)

W wybranym wczoraj parlamencie Wielkiej Brytanii będzie rekordowa liczba posłów/posłanek - wyoutowanych osób LGBTQ: 45 (czterdzieści pięć!)

To o 6 osób więcej niż w poprzednim parlamencie. Jawni LGBTQ będą stanowić 7% wszystkich parlamentarzystów/ek. 45 wyoutowanych osób LGBTQ w parlamencie - to najwięcej na świecie. 19 z nich należy do Partii Konserwatywnej, 19 - do Partii Pracy (lewica), 7 - do Szkockiej Partii Narodowej.

Osiem nowych posłów w parlamencie brytyjskim to wszyscy mężczyźni. Pięć partii pracy, trójka konserwatyści.

Partia pracy Dan Carden z Liverpoolu, Gerard Killen z Rutherglen oraz Hamilton West, Sandy Martin z Ipswich. Luke Pollard z Plymouth, Sutton. Lloyd Russel Moyle z Brighton Kemptown.

Konserwatyści: Damien Moore z Southport. Lee Rowley z Derbyshire North East i Ross Thimpson z Aberdeen South.

Mimo to dwóch posłów LGBTQ przegrali wybory są: John Nicolson z partii partii narodowej szkockiej w East Dunbartonshire i konserwatysta Tory Ben Howlett z Bath.

31 parlamentarzystów LGBTQ są z Anglii, 10 ze Szkocji i 4 z Walii. Szkocja nadal jest liderem pod względem posłów LGBTQ. (Replika/PinkNews)

Niejednoznaczny wynik wyborów w Wielkiej Brytanii oznacza odrzucenie "twardego Brexitu" i stwarza możliwości dla Irlandii - powiedział desygnowany na premiera Irlandii Leo Varadkar, nowy lider rządzącej Partii Jedności Irlandzkiej (Fine Gael).

Varadkar, 38-letni lekarz, syn indyjskiego imigranta, zdeklarowany gej, został nowym przywódcą rządzącej w Irlandii Fine Gael. Dotychczasowy premier, 66-letni Kenny już w ubiegłym roku zapowiadał, że nie planuje poprowadzenia partii do następnych wyborów w 2021 roku. Varadkar w rządzie Kenny'ego pełnił funkcje ministra opieki społecznej. (TVN24)

Liderka Partii Demokratycznych Unionistów (DUP) Arlene Foster potwierdziła, że rozpocznie negocjacje z Partią Konserwatywną dotyczące udzielenia wsparcia mniejszościowemu rządowi premier Theresy May.

Partia DUP jest znana homofobiczna w Irlandii Północnej zalogowała małżeństwa jednopłciowe, czy DUP popiera klauzule sumienia żeby można odmawiać osobom LGBT. 

Przywódczyni konserwatystów Szkocki ujawniona lesbijka Ruth Davidson powiedziała, że ​​rozmawiała z premierem Theresa May, aby być mieć pewność że prawa LGBT nie zostaną naruszone przez koalicję DUP i konserwatystów brytyjski. TVN24/PinkNews

Tagi: news
23:18, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Jakub Kwieciński i Dawid Mycek biorą dziś ślub na portugalskiej Maderze. Jakub i Dawid udzielili wywiadu i gościli na okładce „Repliki” nr 65. Chłopaki, jesteśmy z Wami! Wszystkiego najlepszego!

Rok temu byli nieznani i niewyotuowani – ani nie szukali sławy, ani nie planowali publicznego coming outu. Dziś zna ich praktycznie każdy, kto śledzi sprawy LGBT w Polsce.

Tym z naszej społeczności, którzy z przekąsem mówią, że Jakub i Dawid mają „parcie na szkło”, mówimy: to wspaniale! Trzeba nam więcej gejów i lesbijek z mega parciem na szkło! Bo na razie obserwujemy częściej odwrotne zjawisko: mnóstwo gejów i lesbijek ma raczej parcie na szafę...

Oprócz pięciu świetnych klipów, które zrobili przez ten rok, Jakub i Dawid wystąpili w wielu mediach, zawsze powtarzając, że boli ich, że w Polsce wciąż nie ma ani związków partnerskich, ani równości małżeńskiej, że na temat osób LGBT krąży wiele krzywdzących stereotypów, że jest wiele nienawiści motywowanej homofobią – wiedzą o niej dobrze, bo sami jej doświadczyli.

Wrzucilibyśmy ich „zwykłe” zdjęcie, ale nie - wrzucimy zdjęcie z buziakiem, tym do cna shejtowanym kilka dni temu męsko-męskim buziakiem (ale owszem, były też komentarze rozsądne – za nie dzięki!).

Pocałunek mężczyzny z drugim mężczyzną (kobiety z mężczyzną, kobiety z drugą kobietą) jest boski (dosłownie boski - bo Bóg, jeśli istnieje, to jest miłością, nie?)

A Jakub i Dawid pewnie dziś będą całować się wiele, wiele razy. Życzymy im – i wszystkim innym parom jednopłciowym, i singlom myślącym o ślubie w przyszłości też – by równość małżeńska przyszła do Polski jak najszybciej.

I nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie dodali: w Portugalii równość małżeńska istnieje od 2010 r. Ponad 80% Portugalczyków i Portugalek deklaruje religię katolicką. Czyli można - Replika.

​Pinksixty News wiadomości LGBT

Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV

Matt Dallas i Blue Hamilton rozmawiają z POPSUGAR, dotyczące wyjścia szafy, byciem rodzicami, jak zmieniło ich życie gdy zaadoptowali syna.

Ukrywający gej MMA Nate Kulina wydaje się być coraz bardziej komfortowo ze swoją seksualnością w nowym sezonie Kingdom dla DirectTV. Postać grana przez Nicka Jonasa, Nate całuje z nowym facetem (Jonathan Howard). Pod koniec ubiegłego sezonu, Nate ujawnił się do swojego starszego brata Jay (Jonathan Tucker), który powiedział mu: „Posłuchaj mnie, kiedy mówię, że nic się nie zmieni między nami - Przysięgam na Boga”.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news Ploty
18:52, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

szkocja

Złożony z duchownych i świeckich synod Szkockiego Kościoła Episkopalnego jako pierwszy Kościół anglikański w W. Brytanii opowiedział się w czwartek, zdecydowaną większością, za umożliwieniem zawierania kościelnych małżeństw przez pary homoseksualne.

Pierwsze takie śluby oczekiwane są jesienią. „Guardian” podkreśla, że aktywiści walczący o prawa homoseksualistów z wielką satysfakcją przyjęli decyzję synodu. Gazeta przewiduje, że homoseksualni chrześcijanie z Anglii, Walii i Irlandii Północnej będą się udawać do Szkocji, by zawierać kościelne małżeństwa.

Colin Macfarlane, dyrektor organizacji charytatywnej środowisk LGBT Stonewall Scotland, podkreślił, że decyzja synodu "sygnalizuje, iż członkowie Kościoła witają, uznają i szanują ludzi ze środowisk LGBT jako część wspólnoty wiary". (Gazeta Prawna)

Przykre jest to, że moi rówieśnicy z Warszawy mają często w d*pie głębsze zaangażowanie. Wolą przeglądać sobie Grindra i Tindera. Polityka stała się dla nich nudna. Gdyby tyle osób, ile było na paradzie, przychodziło na blokady nielegalnych eksmisji czy marsze antyfaszystowskie, to świat byłby lepszym miejscem – mówi w rozmowie z Noizz.pl Sebastian Słowiński, laureat tegorocznej olimpiady filozoficznej, który nie przyjął dyplomu od prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz po tym, jak ta odmówiła poparcia dla Parady Równości.

To codzienne ukrywanie się. Chodziłem do małego, państwowego gimnazjum pod Warszawą i zanim się wyoutowałem, przeżywałem ciężkie momenty. Początkowo były "tylko" docinki i przepychanki związane z moim wyglądem. Byłem gruby i nie wpisywałem się w kanon bycia chłopcem w gimnazjum. Te wyzwiska były klasycznym, homofobicznym obrażaniem. Agresorów nie interesowało, kim jestem naprawdę, dla nich słowo "pedał" i "gej" było sposobem na poniżenie.

Gorzej było, gdy się wyoutowałem. Powiedziałem, pierdolę to, zacząłem otwarcie deklarować, że jestem pedałem i mam was w dupie. I wtedy dochodziło do przemocy fizycznej. W autobusie pobił mnie mój znajomy ze szkoły. Powiedział, że "to za bycie pedałem". Najgorsze, że widziało to kilkanaście innych osób i nikt nie zareagował. Zmieniłem więc szkołę. Nikt już do mnie nie odnosił się agresywnie.

"Czy osoby LGBTQ w małych miastach mogą liczyć na jakąś pomoc instytucjonalną? Lub chociaż na miłe słowo od nauczycieli, opiekę psychologiczną?

Przeważnie nie. Idziesz się do pani albo pana psycholog i słyszysz: "wiesz, w tym wieku to tak jest, ale z bycia gejem się wyrasta. Może umów się z jakąś dziewczyną?". To jest straszne. Może trochę uogólniam, bo pewnie są fajne szkoły w małych miejscowościach, ale znam takie historie z autopsji oraz od znajomych. To nie jest zła wola, ten lekarz nie chce ci za wszelką cenę dopierdolić, tylko mówi tak z troską. Bo tak się w Polsce mówi." - Całość na NOIZZ.pl

Tagi: news
10:18, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Rozmawiając, o wojsku, reżyser Oliver Stone zapytał prezydenta Rosji Władimira Putina: "Przypuśćmy, że grupa żołnierzy jest w łodzi podwodnej, jeden z nich jest gejem. Byłby problem, by brać prysznic obok niego?"

Odpowiedź: "Ja wolałbym nie brać prysznica obok niego. To mogłoby go sprowokować. Choć wiesz, jestem mistrzem judo..." (W Polsce podobnie wyrażał się kilka lat temu inny polityk - były sportowiec Jan Tomaszewski.)

Czy znana jest choćby jedna sytuacja, w której nagi gej zaatakował seksualnie nagiego heteryka pod prysznicem w publicznym miejscu? A jeśli nie, to co nam to mówi o fantazjach seksualnych heteryków i ich lękach?

Skąd bierze się tak głębokie przekonanie tak wielu heteryków, że są oni tak niesamowicie atrakcyjni dla gejów, że ci po prostu nie byliby w stanie się powstrzymać...? A może heterycy są przekonani, że my, geje, jesteśmy 100 razy bardziej jurni od nich...? I chyba również 100 razy silniejsi, skoro oni tak boją się tych wyimaginowanych zalotów...? (Replika)

Tagi: Ploty
10:18, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 08 czerwca 2017

Mecz pomiędzy Niemcami i Danią, podczas meczu wysłali mocny przekaz zero homofobii w piłce nożnej. Piłkarze kapitanowie mieli opaski tęczowe na ręka, a na trybunach była pasek tęczy zamiast reklam.

Przed meczem, duńska drużyna i Amnesty opublikowali zdjęcia z nie którymi graczami pomalowaną twarzą w kolorach tęczy. (GayStarNews)

​Pinksixty News wiadomości LGBT

 

Gus Kenworthy razem z Tyler Oakley mówili o wyjściu z szafy. Oakley też mówił o pierwszej randce z chłopakiem, pierwszym pocałunkiem z chłopakiem, czy po raz pierwszy miał seks z mężczyzną.

Detroit szef policji James Craig, działacze LGBT oraz urzędnicy miasta wciągnęli na sztandar miasta tęczową flagę. Pokazać miasto jest otwarte, chce pokazać jest miejsce dla LGBT.

Irlandzka para transpłciowa

28-letni Raj Veer, który przeszedł operację zmiany płci, aby mógł poślubić Shivangi, jego przyjaciel szkolny. Obaj spotkali się dziesięć lat temu podczas studiów w tej samej klasie w szkole i się zakochali, teraz może poślubić swoją miłość.

Adam Lambert mówi o świadomości LGBTQ i walki o prawa oraz akceptacji.

Kanał Showtime świętuję miesiąc dumy, kanał w swojej historii wyprodukował kultowe seriale takie jak The L Word czy Queer as Folk.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news Ploty
21:53, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Fundamentaliści chrześcijańscy atakują sieć McDonalda za opakowanie frytek. Wiele osób zareagowało negatywnie na pojawienie się tęczy. Amerykański pastor Joshua Feuerstein oskarżył fast food, że promuje homoseksualizm. Wiele osób uznało akcje za obrzydliwą. Wielu reprezentantów konserwatywnych środowisk nawołuje do bojkotu restauracji. (O2)

Mec. Andrzej Zielonacki uzyskał we wtorek pozytywną opinię sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka jako kandydat na sędziego Trybunału Konstytucyjnego - w miejsce wiceprezesa TK Stanisława Biernata, którego kadencja upływa 26 czerwca.

"Poglądy mam konserwatywne" - mówił posłom kandydat, który podkreślał, że małżeństwo to "fundament społeczeństwa". "Uważam, że regulacja heteroseksualnych związków faktycznych jest niezasadna" - oświadczył. Jego zdaniem, także związki homoseksualne nie powinny podlegać regulacji. (PAP)

Para gejów została brutalnie zaatakowana przez młodzież gdy wracali do domu. Matthew Seward i jego partner Laurence Cerrone byli bici przez w wieku od 15 do 21, w niedzielę. Policja traktując atak jako przestępstwa z nienawiści. (PinkNews)

Bułgaria w stolicy Sofii w sobotę ma odbyć parada Gay Pride, ale naziści skrajna prawica chcą zaatakować uczestników parady. Bułgarski eurodeputowany Ilhan Kyuchyuk ostrzegł: „Bułgaria jest pod kontrolą rządu nacjonalistycznego. Mowy nienawiści staje się coraz bardziej popularne w naszym społeczeństwie." (PinkNews

W Manchesterze skrajna prawica wielu związani z LGBT prawicowymi poglądami organizują marsz przeciwko emigrantom i muzułmanom, jeszcze wykorzystuje cierpienie osób LGBT w Czeczenii i rocznicę ataku na klub Pulse.

Skrajni prawicowi homoseksualiści wielu związani z Milo Yiannopoulos, używają LGBT do walki z emigrantami i muzułmanami, nazwali swój protest "geje przeciwko szariatowi/rocznica Pulse".

Organizatorzy skrajnej prawicowego marszu zaatakowali ikonę działacza Peter Tatchell, za to że broni muzułmanów i emigrantów. To nie pierwszy raz skrajna prawica wykorzystuje osób LGBT ale też pod przykrywką praw kobiet. (PinkNews)

Prezes lin lotniczy Qantas Alan Joyce, który jest gejem, który jest atakowany przez ekstremistów chrześcijański za to popiera małżeństwa jednopłciowe. W wywiadzie dla GQ Magazine Australii, Joyce powiedział, że nie da się zastraszyć. (PinkNews)

Kenne McFadden jest już dwunastą transseksualną kobietą Afroamerykanką która została zabita w USA w tym roku. Jej zwłoki znaleziono pływające w Teksasie rzece San Antonio dniu 9 kwietnia. Koroner orzekł, jej śmierć spowodowana była przez zabójstwo utopienie. (PinkNews)

Sąd federalny USA sprawa Scotta Lively dotyczące oskarżenia go przestępstwa przeciwko ludzkości spadła z obrad sądu z powodu brak jurysdykcji. Ale sędzia Ponsor nazwał Scotta "głupkiem" i "bigotem" on doprowadził do tego że osoby LGBT Ugandy są atakowane i pozbawił ochrony LGBT swoi praw namawiał karać osób LGBT. Sędzia zaatakował Scotta że jest zagrożeniem dla osób LGBT. ( The New Civil Rights Movement)

Scott Lively nie dawno zaatakował piosenkarkę Ariana Grande, że ona jest bardziej niebezpieczna niż terroryści islamscy, po Ariana popiera osób LGBT i też swojego brata geja.  (PinkNews)

Reportaż Vice News dotyczące homofobii w Ugandzie kto stoi biali chrześcijanie z zachodu miedzy Scott Lively.

Tagi: news
21:12, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Walka o prawa mniejszości seksualnych to nie tylko sprawa zamożnych i klasy średniej – przypomniała na tegorocznej warszawskiej Paradzie Równości działaczka OZZ Inicjatywa Pracownicza Martyna Łysakiewicz.

Związkowczyni mówiła o ekonomicznym aspekcie walki o prawa osób LGBT, o których łatwo zapomnieć, koncentrując się na abstrakcyjnych światopoglądowych polemikach. Zauważyła, iż Parada Równości upomina się nie tylko o pary jednopłciowe, które stać na wyjazd do bardziej przyjaznego dla różnorodności państwa. Mówiąc o osobach transpłciowych przytaczała dane, które pokazują, że upragniona dla takich osób korekta płci w Polsce zarezerwowana jest dla zamożnych. – Często receptę na hormony wynoszącą 300 PLN w 100% odpłatności otrzymuje się dopiero po wizycie prywatnej za 150 PLN, po drodze musząc płacić za kolejne badania (przykładowo: pełna morfologia z poziomami hormonów i dodatkami ok. 700 PLN, rezonans magnetyczny mózgu ok. 1000 PLN oraz wiele innych, w tym absurdalnych jak badanie dna oka). Z własnej kieszeni nie raz muszą opłacić wizyty u kolejnych specjalistów (psychologa, psychiatry) by otrzymać konieczną do procesu opinię. Potem ponieść koszty postępowania, gdzie swoje usługi wyceniają biegli lekarze, często na wysokie kwoty – tłumaczyła.

Łysakiewicz przypominała także o osobach LGBT z mniejszych miejscowości, które zmagają się nie tylko z homo- i transfobią w swoim otoczeniu, ale i z dotykającymi wszystkich problemami z zatrudnieniem i uczciwą płacą. – Nie tylko walczymy o prawa dla osób LGBT+ z mieszkaniami własnościowymi w Warszawie, ale też dla tych, które zmagają się z bezdomnością, ponieważ zostały wyrzucone z domu – wskazywała kolejny niedostrzegany aspekt problemu.

– Nie godzimy się na sytuację, w której doświadczana Bi- homo- transfobia jest tym dotkliwsza, im mniej zasobny ma się portfel. To nie jest prawdziwa równość – podsumowała aktywistka - Strajk.eu

Tagi: news
10:19, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

ro15

źródło Marta Kęska/Replika

Tagi: cytat
10:19, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Nowy film BuzzFeed zbadał wszystkie niesamowite profity, dlaczego dobrze być związku z facetem. Istnieje wiele najbardziej atrakcyjne bycie razem. Gdzie indziej, nie musimy się martwić o dramacie toaletowych, my geje są bardziej komfortowo poza stereotypowych ról płciowych w naszym życiu domu. Para w filmie pokazuje wszystkie uroki życia razem z dwóch facetów.

Tagi: funny
10:19, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
środa, 07 czerwca 2017

Wyoutowany dziennikarz Piotr Grabarczyk - bez cienia litości (i bardzo dobrze) o celebrytach, których na tegorocznej Paradzie zabrakło - zarówno tych LGBT, siedzących w szafach, jak i heterosojuszników/czek.

"Nieobecność na Paradzie Równości przestraszonych i uwięzionych w szafie już mnie nie dziwi. Pojawienie się w takich okolicznościach to opcja na kamikadze, coming out na życzenie i gwóźdź do medialnej trumny. Myślenie równie proste, co głupie, ale ciężko posądzać polskie gwiazdy o podjęcie ryzyka i wyjście przed szereg."

"Ciężko o bardziej naładowaną "tęczowymi" zawodnikami drużynę niż tę show-biznesową. Homoseksualiści są tutaj wszędzie. Aktorzy, wokaliści, prezenterzy, fryzjerzy, makijażyści, styliści, reżyserzy, choreografowie, tancerze, producenci, fotografowie, dziennikarze i można by tak jeszcze długo wymieniać. Wybaczcie uproszczenie w postaci form męskich, bo i lesbijek w rozrywce jest bez liku. Najmniej "tęczowych" jest oczywiście w pierwszym rzędzie, tych ujawnionych i bez cienia wstydu mówiących o swojej prawdziwej orientacji. Bo tych kreujących swoją fałszywą hetero-rzeczywistość nie brakuje i drogie panie, nie miejcie złudzeń - co trzeci amant, do którego wzdychacie i zostawiacie mu tłumnie lajki na Instagramie, w rzeczywistości nie otoczy was swoim silnym ramieniem. I nie dlatego, że jest niedostępną gwiazdą z telewizyjnego Olimpu. On po prostu sam takiego ramienia potrzebuje. Prowadzi to oczywiście do sytuacji skrajnie idiotycznych, w których dziennikarze pytają aktora wcielającego się w rolę geja w teatrze czy w filmie o to, jak wielkim wyzwaniem było tego homoseksualistę zagrać. Ten, mimo zimnego potu spływającego po skroni, o trudnościach takiej roli opowiada, a z boku obserwuje to... jego partner. I po co kupować bilety na taki spektakl, skoro niezła komedia rozgrywa się i bez tego?"

"Co z heteroseksualnymi mężczyznami i kobietami, które na co dzień wręcz chwalą się wianuszkiem kolegów-gejów, nie ustają w pochwałach swojego ulubionego makijażysty-geja, zapewniają w wywiadach, że nikt tak nie zrozumie i nie doradzi jak gej właśnie? Oni też wszyscy zostali w sobotę w domu. Ze strachu.
(...)
- Reklamodawcom mogłoby się to nie spodobać - usłyszałem w odpowiedzi "Dlaczego nie przyszłaś na marsz?" od jednej z nich. Tyle kosztuje teraz solidarność z ludźmi, których nazywasz swoimi przyjaciółmi."

"Wsparcie środowisk, dzięki którym nierzadko tego gwiazdorskiego statusu się dorabiają, przerasta już ich możliwości, bo na koniec dnia nikt im nie zrobi tłustego przelewu, wręcz przeciwnie - wpływy z konta mogą nawet uszczuplić. Szkoda tylko, że zapominają o tym, że pomimo milionów na koncie nie kupią jednej rzeczy - szacunku. Ja mam na to tylko jedno słowo: wstyd." Całość na WP.PL

Tagi: LGBT
23:48, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Zdjęcie użytkownika Matki Polki na wyrębie.

Dziś na placu św. Piotra w Watykanie Matki Polki na wyrębie przekazały papieżowi Franciszkowi raport o zagrożeniach, dotykających polskiej przyrodzie. 

Był to znak protestu przeciwko polityce naszego rządu względem przyrody. Raport przygotowany został przez organizacje pozarządowe i dotyczy 4 ważnych kwestii - w tym, sytuacji w Puszczy Białowieskiej, co przedstawia Greenpeace Polska.

Krakowski Alarm Smogowy podsumowuje w nim obecny stan powietrza, Koalicja na Rzecz Rzek relacjonuje rządowe plany dotyczące regulacji rzek, natomiast Towarzystwo na Rzecz Ochrony Przyrody podsumowuje efekty masowej wycinki drzew, która nastąpiła w ostatnich kilku miesiącach. Dziękujemy odważnym aktywistkom i mam nadzieję, na reakcje papieża Franciszka po zapoznaniem się z tekstem raportu.

​Pinksixty News wiadomości LGBT

Michał Piróg o Paradzie Równości

Sandra Bernhard gościła programie Wendy Williams

Brad Neumann i Justin Rabon, oboje studiują na University of Minnesota i uprawiają sport ale nie dawno wyszli z szafy i są parą. Ich romans zaczął się podczas święta Dziękczynienia w 2014 roku. (Out Sports

Parady Gay Pride w weekend odbywały się po za Polską też w inny krajach. Miedzy innymi ponad tysiąc osób przeszło w Port Louis na Mauritiusie, wśród byli obecni lokalni politycy pokazać wsparcie dla osób LGBT.

Też parady miedzy innymi w Santa Cruz w Kalifornii, Venice w Los Angeles, Torremolinos miasteczku hiszpańskim, Lille Francja, Düsseldorf Niemcy, Sacramento w Kalifornii, Basilicata włoskim rejonie.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe