Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
niedziela, 06 sierpnia 2017

O ciąży transseksualisty Trystana Reese'a pisały media na całym świecie. Na świat przyszedł niedawno jego syn, Leo, którego będzie wychowywał razem z mężem. To kolejny transseksualista, który zdecydował się na biologiczne dziecko.

Trystan Reese w połowie lipca urodził swoje pierwsze biologiczne dziecko. Stał się kolejnym transseksualistą, który został rodzicem. Syna Leo będzie wychowywał ze swoim mężem, Biffem Chaplowem. Para ma już dwoje adoptowanych dzieci i nie wyklucza powiększenia rodziny.

Narodziny Leo wywróciły życie Reese'a i Chaplowa do góry nogami. - Chwila, kiedy się urodził, to była chwila szczęścia w najczystszej postaci. Nigdy w życiu nie czułem większej radości. Widzieć początek jego życia to było niesamowite - powiedział.

Trystan urodził się jako kobieta. Przez 10 lat przyjmował męskie hormony. Zmienił wygląd, ale zachował żeńskie narządy płciowe i układ rozrodczy. Odstawił terapię testosteronem, by przygotować ciało do zajścia w ciążę - TVN24.

50thAnniversaryCollageMain

39 wpływowych osób LGBT wyjaśnia, co oznacza dla nich, być dumnym siebie kim są.

Jest to pytanie wielokrotnie zadawane, wielu osobom dlaczego jesteś dumnym kim jesteś. Dla niektórych jest to miłość czy pokazać że nie jesteście sami na świecie. Dla innych wezwanie do walki o swoje prawa.

W lipcu 2017 r. Brytyjczycy odrodzili pięćdziesiątą rocznicę od czasu częściowej dekryminalizacji homoseksualizmu w Anglii i Walii, Magazyn Gay Times rozmawiał z 39 wpływowymi osobami LGBT w całej społeczności co dla nich bycie sobą.

Tagi: coming out
11:31, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

20621055_1380029892066424_7763170215386986040_n1

Zdjęcia w Kościele Kungsholmen i tak wygląda budynek parafialny Kościoła Szwecji w Sztokholmie, który postanowił wspierać tydzień równości Pride w Sztokholmie.

Wczoraj odbyła się parada w Sztokholmie, uczestniczyło 45 000 osób miedzy innymi chrześcijanie Kościoły ewangelickie luterańskiego, wiele z nich odbywały specjalne liturgie sama biskupka Eva Brunne wzięła udział.

Uczestniczyło wiele grup od działaczy, po rodziny tęczowe, policjantów, wierzący, polityków czy niesprawny. 

Był mały incydent 15 prawicowy ekstremistów próbowało zakłócić paradę, szybko przez policję usunięci.

Szwedzkie Siły zbrojne na swoim profilu na Facebooku opublikowali zdjęcie butów z kolorowymi sznurówkami pokazać wsparcie dla społeczności LGBT.  

Biskup Eva Brunne uczestniczyła w paradzie Sztokholmie

Reformowany_Koci_Katolicki_w_Polsce

Czytania na Uroczystość Przemienienia Pańskiego

PIERWSZE CZYTANIE Dn 7, 9-10. 13-14

Czytanie z Księgi proroka Daniela.

Patrzyłem, jak postawiono trony i usiadł Przedwieczny. Jego szaty były białe jak śnieg, włosy na Jego głowie jak czysta wełna. Jego tron był z ognistych płomieni, a koła u tronu – to ogień płonący. Ognista rzeka wypływała i wydobywała się sprzed Niego. Tysiąc tysięcy służyło Mu i nieprzeliczone rzesze stały przed Nim. Zasiadł sąd i otwarto księgi. Patrzyłem i widziałem w widzeniu nocnym: Oto z obłokami nieba przybywa jakby Syn Człowieczy, przychodzi do Przedwiecznego i prowadzą Go przed Niego. I dano Mu panowanie, chwałę i królowanie:będą Mu służyły wszystkie ludy, narody i języki. Jego panowanie będzie wiecznym panowaniem,które nie przeminie,a Jego królowanie – królowaniem, które nie ulegnie zagładzie.

Kto ma ucho, niech usłyszy, co Duch mówi Kościołowi.

PSALM RESPONSORYJNY Ps 97, 1-2. 5-6. 9

Refren: Pan wywyższony króluje nad ziemią

Pan króluje, wesel się, ziemio, *

radujcie się, liczne wyspy!

Obłok i ciemność wokół Niego, *

prawo i sprawiedliwość podstawą Jego tronu.

Góry jak wosk topnieją przed obliczem Pana, 

przed obliczem władcy całej ziemi.

Jego sprawiedliwość rozgłaszają niebiosa, 

a wszystkie ludy widzą Jego chwałę.

Ponad całą ziemię *

Tyś bowiem wywyższony i nieskończenie wyższy *

ponad wszystkich bogów.

DRUGIE CZYTANIE 2 P 1, 16-19

Czytanie z Drugiego listu świętego Piotra Apostoła

Siostry i bracia: Przecież nie dlatego, że może poszliśmy za jakimiś wydumanymi mitami, udostępniliśmy wam poznanie mocy i przyjścia Pana naszego, Jezusa Chrystusa, lecz dlatego, że my byliśmy naocznymi świadkami Jego majestatu. On otrzymał od Ojca cześć i chwałę, kiedy spod wspaniałej chwały doszedł Go taki głos: "To jest mój Syn umiłowany. W Nim złożyłem swoje postanowienia". My też usłyszeliśmy ten głos dochodzący z nieba, bo byliśmy z Nim na owej świętej górze. Dlatego za tym pewniejszą mamy prorocką naukę i wy dobrze robicie, że trzymacie się jej jak lampy świecącej w ciemnym miejscu, nim dzień nie zaświta i jutrzenka nie wzejdzie w waszych sercach.

Kto ma ucho, niech usłyszy, co Duch mówi Kościołowi.

ŚPIEW PRZED EWANGELIĄ

Alleluja. Alleluja. Alleluja.

To jest mój Syn umiłowany,

w którym mam upodobanie,

Jego słuchajcie.

EWANGELIA Mt 17, 1-9

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza.

Sześć dni później wziął Jezus z sobą Piotra, Jakuba i Jana, jego brata, i wyprowadził ich samych na wysoką górę. Tam zmienił się wobec nich. Jego twarz zaczęła jaśnieć jak słońce, a odzienie Jego stało się błyszczące jak światło. Naraz ukazał się im Mojżesz i Eliasz, rozmawiający z Nim. Piotr odzywając się rzekł do Jezusa: "Panie, dobrze, że my tu jesteśmy; jeśli chcesz, postawię tu trzy namioty: dla Ciebie jeden, dla Mojżesza jeden i dla Eliasza jeden". Gdy on jeszcze mówił, oto świetlisty obłok zasłonił ich, a z tego obłoku odezwał się głos: "To jest mój Syn umiłowany. W Nim złożyłem swoje postanowienia. Słuchajcie Go". Słysząc to uczniowie, padli na twarz i wielki strach ich ogarnął. Jezus podszedł, dotknął ich i powiedział: "Wstańcie, nie bójcie się". Gdy podnieśli swoje oczy, nikogo poza samym Jezusem nie zobaczyli. Kiedy schodzili z góry, Jezus nakazał im mówiąc: "Nikomu nie rozpowiadajcie o tym widzeniu, aż Syn Człowieczy zmartwychwstanie".

Oto słowo Pańskie.

Rozważanie Prezbitera Tomasza Puchalskiego na Uroczystość Przemienienia Pańskiego.
 

W świetle - 8. Niedziela po Trójcy Świętej - Postępujmy w światłości Pana! (Iz 2,5)

Katedra Hope

Kościół Middle Church

Kościół św Stanisława Kostki w St. Louis

Metropolitan Community Church

Franciszek apeluje o przeciwdziałanie handlowi ludźmi

Sztuka wyraża piękno wiary i obwieszcza przesłanie wielkości świata stworzonego przez Boga. Dlatego, kiedy podziwiamy jakieś dzieło sztuki czy wspaniałość przyrody, odkrywamy, że wszystko mówi o Nim i o Jego miłości. Módlmy się, aby artyści naszych czasów poprzez dzieła swojego geniuszu pomagali wszystkim odkrywać piękno świata stworzonego.

Tagi: religia
11:28, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
sobota, 05 sierpnia 2017

replika3

Zmarł Paul Robinson, okładkowy bohater z "Repliki" nr 59 (styczeń/luty 2016).

Paul był Amerykaninem. Informatykiem, specjalistą od gier komputerowych, byłym żołnierzem marynarki USA. Od 4 lat mieszkał i pracował w Warszawie wraz ze swym partnerem Housonem Chanem, Chińczykiem, którego poznał w Szanghaju.

Byli cudowną parą. Uśmiechnięci, wyluzowani, odważni. Trochę chyba nie zdawali sobie sprawy, jak unikalni są w naszym homogenicznym, bardzo jednolitym społeczeństwie. Nawet jak na stolicę.

"Był 11 listopada 2013 r., jeden z moich pierwszych dni w Polsce, wasz Dzień Niepodległości. Wybrałem się na miasto. Manifestacja nie wyglądała tak, jak w USA wygląda Święto Niepodległości. Mnóstwo młodych mężczyzn, dość groźnie wyglądających, krzyczących coś w stronę policji. Ktoś mi powiedział, że lepiej, bym nie stał na chodniku i nie przyglądał się im, tylko po prostu sobie poszedł, bo to dla mnie niebezpieczne. Potem dowiedziałem się, że tego dnia po raz kolejny spłonęła tęcza na pl. Zbawiciela. A ja stałem całkiem niedaleko." - mówił Paul w naszym wywiadzie.

W tym roku Paul zachorował na syndrom Guillain–Barré'a, który stał się przyczyną jego śmierci.

W imieniu całej redakcji  Repliki - i zapewne też naszych Czytelników/czek - składamy kondolencje Housonowi Chanowi, partnerowi Paula.

Tagi: LGBT
23:06, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Mam problem z religią, nie wierzyłem, że będę aniołkiem w niebie, albo smażył się w piekle. Jeżeli nie przeżyję życia na swoich zasadach, nikt nie da mi drugiej. Muszę przeżyć życie godnie. Nie jestem zboczeńcem, nie jestem pedałem, tylko takim samym człowiekiem jak wszyscy - mówił do setek ludzi zgromadzonych w namiocie Akademii Sztuk Przepięknych.

"Z dumą nosze polski dowód". Jego słowa nagrodzono długą owacją. Potem Biedroń dodał: Mam łzy kiedy śpiewam hymn, z dumą nosze polski dowód. Zacząłem o to walczyć. Może nie od razu machając szabelką, ale to działa. Dziś jest mnóstwo ludzi, których życie się zmieniło, bo spotkali ludzi, którzy potrafią żyć godnie.

Nie dało się uciec od polityki. - Przesłaniem dla nas wszystkich powinny być słowa Jacka Kuronia: Nie palmy komitetów, zakładajmy własne.

- Pamiętam, jak moja mama dowiedziała się, że jestem gejem. To było straszne - mówił Biedroń i dodał, że widział matkę w takim stanie tylko jeszcze raz: gdy zmarł jego ojciec.

- To był wstyd mieć syna geja. Teraz już nie jest - stwierdził. - Żyjcie scenariuszem pisanym przez siebie, nie przez innych ludzi - dodał.

- Teraz gdyby moja mama tu była, to wzięła by tęczową flagę i tu machała. Jaka to zmiana! Mama bardzo mnie wspiera - mówił później Biedroń. - Teraz mieszka w Krośnie, wyobraźniowe sobie, jak musi mieć ciężko, z Krosna jest poseł Stanisław Piotrowicz - żartował polityk.

Inni goście spotkania w Biedroniem nie uciekali od polityki, a wręcz wzywali prezydenta Słupska do powrotu do ogólnopolskiej polityki. (gazeta.pl)

Wszyscy politycy powinni jechać na Przystanek Woodstock - mówił w "Faktach po Faktach" prezydent Słupska Robert Biedroń. - To jest impreza podwyższonego ryzyka, ale dla obecnej władzy, która jeśli nie ma wszystkiego pod kontrolą, nie sprawdza wszystkich kieszeni, głów i serc, to jest cała zaniepokojona - ocenił z kolei dominikanin ojciec Paweł Gużyński.

Biedroń dodał, że "wszyscy politycy powinni jechać na Woodstock, siadać tam, słuchać i obserwować tych młodych ludzi".

- To nie chodzi tylko o język, jakim oni się posługują. Chodzi także o to, żeby zobaczyć, jak zorganizować przestrzeń, żeby ona była szczęśliwa i życzliwa; żeby te wszystkie dobre rzeczy, których pragniemy na co dzień, a które dzieją się na Woodstocku, wdrożyć w naszych miastach czy zarządzaniu państwem - wyliczał - TVN24

23. Przystanek Woodstock w miejscowości Kostrzyn

Tagi: news
10:26, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

ro40

Izrael w Jerozolimie, przeszła parada Pride, która najwięcej emocji sprawia z powodu ekstremizmu religijnego. Kilkanaście osób aresztowano ekstremistów, pamiętajmy dwa lata temu podczas parady zamordowano dziewczynę 16-letnią Shirę Banki, przez ekstremistę żydowskiego.

W paradzie Jerozolimie uczestniczyło ponad 20 tysięcy osób, to wielki sukces mówią organizatorzy, w mieście które jest bardzo konserwatywne. (The Times of Israel)

 

so delicious with @rhyskosakowski �� #themfpreshow

Post udostępniony przez HARPER WATTERS (@theharperwatters)

Tagi: funny
10:26, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

aliferuz640x400

Dziennikarzowi i aktywiście Khudoberdiemu Nurmatowi grozi przymusowe wydalenie z Rosji do Uzbekistanu i tortury.

1 sierpnia 2017 roku sąd w Rosji orzekł, że Nurmatow jest winny złamania „zasad wstępu lub pobytu obcokrajowców w Federacji Rosyjskiej” i wydał nakaz jego deportacji do Uzbekistanu. 

Khudoberdi Nurmatow pisze dla niezależnej gazety Novaia Gazeta pod pseudonimem Ali Feruz, poruszając tematy takie jak prawa osób z niepełnosprawnością oraz prawa uchodźców i migrantów z Azji Środkowej. Od 2015 roku jest także aktywistą Amnesty International.

Khudoberdi Nurmatow został zatrzymany przez policję 16 marca 2017 roku i oskarżony o przestępstwa administracyjne związane z jego statusem migracyjnym w Rosji. Jest narodowości uzbeckiej, jednak urodził się w Rosji i tam też spędził dzieciństwo zanim przeprowadził się do Uzbekistanu. W 2009 roku musiał wyjechać z Uzbekistanu, po tym jak został aresztowany i był torturowany przez funkcjonariuszy państwowych służb bezpieczeństwa w odwecie za odmowę współpracy. Khudoberdi Nurmatow złożył wniosek o tymczasowy azyl w Rosji, dzięki któremu ma prawo przebywać w Rosji do czasu podjęcia decyzji w sprawie jego wniosku i wyczerpania wszystkich procedur odwoławczych - Amnesty International

Tagi: news
10:26, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

opole

Działają kilka miesięcy, mają mnóstwo ciekawych planów i już dali o sobie usłyszeć dzięki protestom w obronie niezawisłych sądów. Poznajcie Tęczowe Opole!

"Ostatniego dnia protestów jedna z naszych członkiń przemawiała do zebranych, tłumacząc dlaczego walka o wolne sądy jest ważna również dla społeczności LGBT+. W trakcie demonstracji spotykaliśmy i spotykałyśmy się z bardzo pozytywnymi reakcjami. Kilka razy zdarzyło się, że ktoś do nas podchodził chcąc potrzymać flagę lub wyrazić swoje uznanie dla naszej obecności. Szczególnie zapamiętaliśmy i zapamiętałyśmy, kiedy po jednej z demonstracji podeszła do nas młoda osoba transpłciowa, która gratulowała nam odwagi oraz była bardzo wdzięczna za naszą obecność" - opowiadają Joanna i Maciej.

W chwili obecnej Tęczowe Opole organizuje grupę dyskusyjną, za nimi także ognisko integracyjne, na które przyszło 25 osób.

"Niestety, pod koniec ogniska doszło do przykrego incydentu. Grupa kilku młodych mężczyzn pojawiła się i groziła nam słownie. Byli wulgarni i agresywni. Musieliśmy i musiałyśmy wezwać policję. Ostatecznie, zerwali i ukradli nam jedną, tęczową flagę, ale na szczęście nic nikomu się nie stało" - opowiadają Joanna i Maciej. (Queer.pl)

Tagi: LGBT
10:25, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Wioleta Jaworska, psycholożka i terapeutka Instytutu Pozytywnej Seksualności w wywiadzie w najnowszej „Replice”: “- Moje zainteresowanie psychologią i seksualnością rosło wraz z tym, jak odkrywałam, że jestem lesbijką i jak musiałam w związku z tym przeformułować świat norm, w których byłam wychowywana. (…)

Praktycznie wszyscy wzrastamy w heteronormie – i jeśli jesteś LGBT, to zderzenie następuje nieuchronnie. Rodzice dopytują córkę o chłopaka, narzeczonego, rodzinę z mężem u boku. Albo syna o dziewczynę itd. Kwestia, czy uda ci się z tego konfliktu wewnętrznego szybko wyjść cało, czy też musisz powalczyć.

- Sporo osób LGBT idzie w trzecią opcję – poddają się heteronormie. Tak, ale wtedy tracisz siebie, a przynajmniej ważną część siebie. To jest wysoka cena. (…)

Dość powiedzieć, że swoje przeszłam. Mam za sobą niejeden trudny coming out i wiem, co oznacza być nieakceptowaną ze względu na homoseksualność.”
„Jakieś zachowania seksualne są częstsze, a inne rzadsze – zgadza się, ale to jest tylko statystyka. Więcej osób lubi seks oralny niż analny – no i co z tego? Fetysze to seksualne zjawiska jak każde inne – tyle tylko, że lubiane przez mniejszą liczbę osób. Wszyscy jesteśmy fetyszystami, bo nie ma dwóch identycznych seksualności.

(…) Wizja Pozytywnej Seksualności to wizja, w której jest tysiąc wariantów czerpania przyjemności z tego, że jesteśmy istotami seksualnymi. Chciałabym to podkreślić: seks to coś, czym można i należy się cieszyć.

To są proste stwierdzenia, ale trudne do zrealizowania. Borykamy się z wieloma uprzedzeniami. Bywa, że jedni fetyszyści nie umieją zrozumieć innych. Np. ci, których kręci BDSM oburzają się na tych, którzy kochają przebieranki – i vice versa.”

Cały wywiad z Wiolą Jaworską - do przeczytania w najnowszej "Replice”, dostępnej na allegro i w prenumeracie i w klubach LGBT-friendly

tumblr_inline_ou6eoxsb0G1tsitpw_540

Stasiek Stan Bednarek i Paweł Bednarek – bracia i geje. W wywiadzie w najnowszej „Replice” opowiadają m.in. jak robili coming outy wobec swojej mamy, Marzenny Latawiec, która stała się działaczką LGBT.

Najpierw wyoutował się mamie starszy Paweł (bezproblemowo, bo "nasza mama to anioł"). Coming out Staszka wyglądał mniej więcej tak:

Paweł: (…) Staś zadzwonił i poprosił, bym porozmawiał z mamą, bo nie wiedział, jak to mamie powiedzieć – a on musi, absolutnie musi jechać na Paradę do Sztokholmu. „Bo poznałem świetnego faceta, który ma na imię Johan i jest Szwedem. Bo tak ogólnie, to mi się chłopcy podobają tak jak tobie”. Zamurowało mnie.

Staszek: E tam. Pamiętam, że się zaśmiałeś! I w ogóle to nie było tak - nie chciałem, żebyś rozmawiał z mamą, tylko żebyś mi doradził, jak ja mam to mamie powiedzieć.

I jak doradził?

S: Powiedział, że mam mamie powiedzieć normalnie. Że przecież wiem, jaka jest nasza mama, że jest aniołem i że nie będzie problemu. I że w ogóle, czego ja się boję i po co dzwonię z taką błahą sprawą.

To czego się bałeś? 

S: Jednego geja w rodzinie anioł gładko łyknął, ale czy drugiego tak samo łyknie?

Ale łyknął.

P: Oczywiście, że łyknął.

S: Powiedziałem mamie, że wprawdzie niedawno, jak sama pamięta, miałem dziewczynę, ale teraz spodobał mi się pewien chłopak. Jeszcze nie wiem, czy będę uprawiał z nim seks, ale jest taka możliwość.

Tak powiedziałeś?! O tym seksie?

S: Tak.

I co mama na to?

S: Że ona nas w bólach rodziła i zawsze będzie za nami, ale o seksie szczegółów wszystkich nie musi znać. Wystarczy, że jej będziemy mówić, co robimy w czasie wolnym od seksu."

O tym, jak mama została działaczką LGBT, Staszek mówi tak:

"Kilka lat temu w Sylwestra pobili mnie i mojego chłopaka za to, że szliśmy ulicą trzymając się za ręce. (Chodzenie za rękę jest super, wcale nie zamierzam rezygnować).

Mama wtedy zdała sobie sprawę, że to, że ona sama nie ma problemu z synami gejami, nie wystarcza. Trzeba wyjść szerzej ze sprzeciwem wobec homofobii. Mama więc działa - w zeszłym roku otwierała Paradę Równości. Nic mi wcześniej nie powiedziała. Stoję sobie pod główną platformą, a tu nagle zaczyna przemawiać. Nagrywałem na komórce i płakałem ze wzruszenia."

Gorąco pozdrawiamy Panią Marzennę Latawiec

Cały wywiad ze Staszkiem i Pawłem Bednarkami - do przeczytania w najnowszej "Replice", dostępnej na allegro.

Tagi: LGBT
10:25, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Sklep patriotyczny, autorem i aktorem Bartosz Żurawiecki

KaDo Rodzinny grill na Naszą 12 Rocznicę

Ekskluzywny wywiad z jedną i niepowtarzalną Miss Peppermint. Vlogerzy hello2brysie spotkali się z Królową - finalistką i zdobywczynią II miejsca 9 sezonu RuPaul's Drag Race - w Szczecinie, zaledwie kilka minut przed jej jedynym polskim występem w LOVEclub All Together.

Jerzy Nasierowski - Wychodźmy na ulicę żeby bronić siebie. Bo tylko to nam zostaje.

Greg I Sylwester w Tajlandii

Dwóch tatusiów na temat relacji

Team2Moms - Opowiadają bycia rodzicem

Oliver opowiada dlaczego postanowił ujawnić się swojemu bratu najmłodszemu jest gejem

Tom Daley trening z Tomem

Calum McSwiggan w 2007 organizacja brytyjska Stonewall rozpoczęła kampanię zwalczania homofobii i zachęcić ludzi do tolerancji wobec osób homoseksualnych. Calum zastanowią się, jak ta kampania dotyczyła go młodego geja który ujawnił się i jak to pomogło pogodzić z swoją seksualnością.

Tyler Oakley - porozmawiajmy o seksie

10:25, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Przed chwilą na @woodstockpoland wpadł do nas założyciel Kampanii Przeciw Homofobii @robertbiedron �� Robert! Dzięki za odwiedziny i wspaniały występ w Akademii Sztuk Przepięknych! Duma rozpiera ❤#kph #kampaniaprzeciwhomofobii #KPHnaWOODSTOCKU #lgbt #pride #friends #woodstock2017 #festival #peace #love #equality @fundacjawosp @kreciolatv

Post udostępniony przez Kampania Przeciw Homofobii (@kph_official)

 

��, ❤ czy ✊? Takie super przypinki możecie zrobić samodzielnie w namiocie KPH na @woodstockpoland ! Który wzór wybieracie? �� #kph #kampaniaprzeciwhomofobii #KPHnaWOODSTOCKU #lgbt #rainbow #diamond #heart #fist #festivalsummer #festival #woodstock2017 @fundacjawosp @kreciolatv

Post udostępniony przez Kampania Przeciw Homofobii (@kph_official)

 

Kolejna porcja pięknych woodstockowiczów którzy wpadli dzisiaj do nas na @woodstockpoland ✌Jesteście najlepsi ❤ Pełny album znajdziecie na naszym FB �� #kph #kampaniaprzeciwhomofobii #KPHnaWOODSTOCKU #lgbt #happypeople #beautifulpeople #gay #lesbian #ramiewramie #woodstock2017 #festival #festivalsummer @fundacjawosp @kreciolatv

Post udostępniony przez Kampania Przeciw Homofobii (@kph_official)

 

@woodstockpoland oficjalnie wystartował! Pozdrawiamy z głównej sceny festiwalu ��❤ Miłość, równość, przyjaźń, muzyka! ✌#kph #kampaniaprzeciwhomofobii #KPHnaWOODSTOCKU #lgbt #woodstock2017 #equality #love #peace #music @kreciolatv @fundacjawosp

Post udostępniony przez Kampania Przeciw Homofobii (@kph_official)

 

Już za moment Magda poprowadzi warsztat JAK REAGOWAĆ NA HOMOFOBIĘ na @woodstockpoland ! Wszystkich woodstockowiczów zapraszamy do Eco Wioski Greenpeace ✌Dla spóźnialskich - kolejna runda o 16:00 :) #kph #kampaniaprzeciwhomofobii #KPHnaWOODSTOCKU #lgbt #workshop #woodstock2017 #education #festival @fundacjawosp @kreciolatv

Post udostępniony przez Kampania Przeciw Homofobii (@kph_official)

 

Takie jednorożce tylko na @woodstockpoland �� ���� Na naszym stanowisku w strefie NGO złapiecie prezerwatywy i lubrykanty, odbierzecie materiały na temat bezpiecznego seksu no i... spotkacie jednorożce! ✌ Zapraszamy! �� #woodstock #woodstockpoland #przystanekwoodstock #lambdawarszawa #festiwal #festival #muzyka #music #ngo #kostrzyn #polska #poland #jednorożec #unicorn #lgbt #lesbian #gay #bisexual #transgender #queer #bezpieczny #seks #sex #profilaktyka #fun #great

Post udostępniony przez Lambda Warszawa (@lambdawarszawa)

 

Jest tu i Robert Biedroń, który oprócz występowania, odwiedził nasze stoisko i złożył podpis na karcie pod projektem ustawy Ratujmy Kobiety. Brawo! ��✌ #tolerado #ratujmykobiety #equality #feminism #Woodstock

Post udostępniony przez Tolerado (@stowarzyszenie_tolerado)

 

Tak! Nas również nie zabrakło na tegorocznym Woodstocku. Możecie nas znaleźć na terenie ASP. Prowadzimy warsztaty, chętnie rozmawiamy i zbieramy podpisy pod projektem ustawy Ratujmy Kobiety. Do zobaczenia! �� #Woodstock #festival #tolerado #WOŚP #fun #lgbt #ratujmykobiety

Post udostępniony przez Tolerado (@stowarzyszenie_tolerado)

 

Przystanek Woodstock - magiczne miejsce, w którym spełniają się marzenia! �� �� �� #woodstock2017 #robertbiedroń #krzysztofśmiszek #tyleszczęścia #przystanekwoodstock #hug #smile #biedroń2020 #robertmusisz #owsiak #nobeldlawosp #wośp #kostrzyn #kostrzynnadodrą #marzeniasięspełniają #słupsk #prezydent #hapiness #sohappy #solucky #mogęumierać #asp #woodstock #czegoszukasz #rockowawyspalidla

Post udostępniony przez Małgorzata T (@malgoo_t)

 

��⚥⚢⚣ #pride #kph #kampaniaprzeciwhomofobii #woodstock2017 #gay #trans #lesbian #LGBT #love #goodtime

Post udostępniony przez Victor (@silentauthopsy)

Tagi: instagram
00:13, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
piątek, 04 sierpnia 2017

Kele Okereke i Olly Alexander - Grounds for Resentment

Superfruit - Vacation

Lorde ‘Perfect Places’

Kesha ‘Hymn’

Jax Jones i Demi Lovato oraz Stefflon Don ‘Instruction’

Major Lazer, Anitta i Pabllo Vittar ‘Sua Cara’

Sofi Tukker ‘Fuck They’

Adore Delano - Negative Nancy

Rainbow Riots - "Freedom"

Pentatonix - Dancing On My Own

Kendrick Lamar ft. Rihanna ‘Loyalty’

Skrillex i Poo Bear ‘Would You Ever’

Cassie ft. G-Eazy ‘Love A Loser’

Tagi: muzyka
23:17, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

4 sierpnia – rocznica śmierci Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Był poetą, socjalistą należącym do związanego z PPS "Spartakusa", powstańcem warszawskim.

Wielu też mówił był homoseksualistą/biseksualistą. Miedzy pisał o tym w książce Jerzy Andrzejewski. Monika Olejnik w swoim programie mówiła że był biseksualny.

"4 sierpnia 1944 roku. Na posterunku powstańczym obok placu Teatralnego od niemieckiej kuli ginie młody »lewak«. Chłopak już w liceum działał w Organizacji Młodzieży Socjalistycznej »Spartakus«. Ich znakiem były trzy strzały - symbol do dziś używany przez antyfaszystów. Ten »lewak« to poeta-powstaniec Krzysztof Kamil Baczyński.

73 lata później na ulicy Miodowej - tuż obok miejsca, gdzie zginął Baczyński - płoną race, a ONR wrzeszczy »znajdzie się kij na lewacki ryj«. Teoretycznie to przemarsz ku czci bohaterów powstania. W praktyce - demonstracja nienawiści do »lewaków«. Pewnie nawet nie wiedzą, że w szeregach AK walczyły tysiące »czerwonych«, a na czele politycznej reprezentacji Państwa Podziemnego stał socjalista, towarzysz Kazimierz Pużak.

W ostatnich latach skrajna prawica próbuje ukraść tradycję Armii Krajowej. To kpina z historii. Ręce opadają, gdy - w rocznicę powstania - brunatne bojówki wymachują rasistowskim symbolem krzyża celtyckiego. Pierwszego sierpnia tacy ludzie powinni schować się ze wstydu, a nie defilować po ulicach Warszawy. Ich tradycja to przecież nie Armia Krajowa. Raczej - szmalcownicy i kolaboranci gestapo" - w Super Expressie piszę o Baczyńskim, Zośce, Pużaku i innych "lewakach", bohaterach walki z nazistowskim okupantem.

Pinksixty News wiadomości LGBT

Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news
21:02, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

ro33

Kanał Olimpijski należący do MKOI transpłciowy sportowców ich inspirująca podróż jak sport pomógł im znaleźć swoją prawdziwą tożsamość, akceptacji, bycia sobą w sporcie.

Pierwszy odcinek na temat Schuyler Bailar pływak, który został przyjęty na Harvard jako kobieta, ale zmienił płeć dziś jest mężczyzną.

Drugi odcinek na temat Chloe Anderson, siatkarki drużyny UC-Santa Cruz, po raz pierwszy spotyka się z nowymi koleżankami z drużyny po raz pierwszy.

Trzeci odcinek Pat Manuel transpłciowy bokser, urodził się jako kobieta jego marzeniem zawsze być bokserem.

Czwarty odcinek Harrison Browne, jest hokeistką w NWHL w Kanadzie, która przechodzi zmianę życiu tym roku ogłosiła przechodzi na emeryturę sportową i zmienia płeć w męską.

Piąty odcinek pierwszy sportowiec transpłciowy reprezentujący USA Chris Mosier, jest osobą która dzięki jego zaangażowaniu Międzynarodowy Komitet Olimpijski zajął się na temat zmian prawnymi dotyczącymi ułatwienia startu osób transseksualnych w igrzyskach olimpijskich. Odcinek dostępny TUTAJ.

lady_gaga1

Lady Gaga podczas swojego koncertu w Vancouver, znów wypowiedziała się wsparcie dla transpłciowy osobom. "Chyba to wiecie - na ten temat mam wiele do powiedzenia. Ale najważniejsze - po prostu kochajmy się" (Replika/PinkNews)

Tagi: LGBT
10:24, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Malta stała się kolejnym krajem, w którym jednopłciowe związki małżeńskie stały się legalne. Co wpłynęło na szybko postępujące zmiany w niegdyś dosyć konserwatywnym kraju? Z Tomaszem Terlikowskim rozmawia na ten temat ks.prof. Andrzej Kobyliński, przedstawiciel Instytutu Filozofii UKSW, oraz dziennikarz i przedstawiciel grupy polskich chrześcijan LGBTQ "Wiara i Tęcza".

Marcin Dzierżanowski - dziennikarz reprezentujący polską grupę chrześcijan LGBTQ "Wiara i Tęcza" opowiada o rewolucji, która dokonała się już w 2014 roku. Wprowadzono wtedy związki partnerskie z możliwością adopcji dzieci. Jak opowiada gość, partia prawicowa nie była przeciwna, lecz wstrzymała się od głosu. Można więc powiedzieć, że na Malcie już od 2014 roku małżeństwa homoseksualne istniały, ale nie otrzymały formalnego statusu małżeństwa. Ks. Kobyliński nazywa to "zabiegiem kosmetycznym".

Przedstawiciel "Wiery i tęczy" wspomina o tym, że nazwanie par jednopłciowych małżeństwami, w żaden sposób nie oznacza odebrania praw heteroseksualnej większości. Jak Mówi Pan Dzierżanowski: "to że w tej chwili kościół katolicki "niemrawo" sprzeciwia się na Malcie przepisom, świadczy o obniżeniu poziomu lęku". (Republika TV)

Tagi: religia
10:23, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 03 sierpnia 2017

rb2

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się dziś, do drugiej tury przeszliby Andrzej Duda i Donald Tusk - tak wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej".

Według badania przeprowadzonego dla "Rz" urzędujący prezydent Andrzej Duda może liczyć na 36,2 proc. poparcia. Szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska wskazuje natomiast 20,5 proc. ankietowanych. Niewiele mniej, bo aż 16,3 proc. pytanych, zagłosowałoby z kolei na prezydenta Słupska Roberta Biedronia. To najmocniejsi kandydaci - Gazeta.pl

Pinksixty News wiadomości LGBT

„Super temat” – 02.08.2017 r. – Idąc ulicą możemy zostać pobici albo zwyzywani. W Poznaniu rowerzysta skopał przypadkową kobietę. W Warszawie mężczyzna szedł parkiem w centrum miasta i został zaatakowany przez podchmielonych bandytów. Znęcali się nad nim kilka minut. Podobne przykłady można mnożyć. Dlaczego tak się dzieje? Kiedy poprzesuwały się granice? Czy powinniśmy reagować, a jeśli tak to w jaki sposób? O nieuzasadnionej agresji dyskutowali goście Jarosława Kulczyckiego dr Leszek Melibruda – psycholog oraz dr Mariusz Sokołowski z Katedry Nauk o Bezpieczeństwie, UW.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news
22:28, lukeblog
Link Dodaj komentarz »