Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
poniedziałek, 04 grudnia 2017

Od poniedziałku do piątku: E! News o 22:00 na E! Entertainment. Moda na sukces o 19:30 na Nowa TV. Współczesna rodzina o 21:00 na Fox Comedy HD, po 4 odcinkach. Teoria wielkiego podrywu 2x 22:00 na Comedy Central. Barwy szczęścia, o 20:05 na TVP 2. Siostra Jackie, od wtorku po dwa odcinki o 19:05 na HBO 3. Gotowe na wszystko o 15:55 TVN 7. Hotel Babylon o 20:15 na BBC HD.

Mistrzowie remontu o 02:00 na TLC. Bohaterami „Mistrzów remontu” są architekci wnętrz Nate Berkus i Jeremiah Brent. Prowadzący odwiedzają właścicieli domów, którzy zdecydowali się na remont, ale przekroczyli zaplanowany budżet. Pomogą im dokończyć prace remontowe i pokażą, jak zmniejszyć koszty.

Poniedziałek: The Walking Dead 8, odc. 7 o 22:00 na FOX. Gogglebox. Przed telewizorem o 22:35 na TTV.

Pół żartem, pół serio, odc. 1 o 22:00 na TTV

Wtorek: Królowe życia 2, odc. 4 o 21:00 na TTV. George Michael: Freedom o 13:50 na CANAL+

Środa: Przed telewizorem o 23:15 na TTV. Grey's Anatomy: Chirurdzy 14, odc. 3 i 4 o 21:05 na FOX. Urodzie na ratunek, odc. 3 o 22:30 na TLC. Historie ludzi, którzy chcieli uatrakcyjnić swój wygląd zewnętrzny, lecz efekt końcowy okazał się przerażający. W niecodziennym salonie piękności dziesiątka młodych, ale doświadczonych fryzjerów, kosmetologów i dietetyków udzieli im pomocy. Bohaterowie programu padli ofiarą nieudolnych zabiegów, terapii i kuracji. Skutki niektórych z nich są szokujące, inne nawet zabawne, ale tylko dla osoby postronnej. Widzowie zobaczą, czy ekspertom uda się pomóc ofiarom kosmetycznych fuszerek.

Happy, Texas o 11:15 na CBS Europa. Z konwoju więźniów uciekają trzej skazańcy. Dwóch z nich: złodziej samochodów Wayne Wayne Wayne Jr. (Steve Zahn) i oszust Harry Sawyer (Jeremy Northam), kradnie furgonetkę należącą do homoseksualistów, Davida i Steve'a. Uciekając przed pogonią, trafiają do miasteczka Happy w Teksasie. Ku swojemu zaskoczeniu zostają serdecznie powitani przez jego władze i mieszkańców. Okazuje się, że właściciele skradzionego samochodu są organizatorami występów artystycznych, a jeden z nich mieli poprowadzić w Happy. Wzięci za owych specjalistów zbiegowie nie prostują pomyłki. Od tej pory udają zakochanych w sobie gejów z branży rozrywkowej. Zgodnie z umową mają także nauczyć grupę miejscowych dziewczynek tańca i śpiewu. Niejako przy okazji oszuści chcą zrobić jeszcze skok na tutejszy bank, którego właścicielką jest młoda i ładna Joe (Ally Walker). Kłopot w tym, że Wayne jako David bardzo przejmuje się swoją nową rolą i zaprzyjaźnia się ze swymi podopiecznymi. Z kolei podający się za Steve'a Harry zakochuje się w Joe i nie zmierza jej okradać.

Czwartek: Operacje plastyczne do poprawki, o 22:30 na TLC.

Piątek: Królowe życia 2, odc. 5 o 22:00 na TTV. Tatuaż do poprawki: wakacje, odc. 5 o 21:30 na TLC. SMILF, odc. 3 o 21:00 na HBO 3.

Szef jak szpieg USA 7, o 09:00 i 18:20 na BBC Brit. Ashley i Brandon to bracia bliźniacy, współwłaściciele lokali gastronomicznych Hamburger Mary's jako szeregowi pracownicy poznają realia pracy w swoim przedsiębiorstwie. Lokale są znane wśród osób LGBT występują osoby LGBT jak drag queen. Bracia kiedyś byli ofiarami w szkole, poniżano ich obelgami takimi jak że są "pedałami", przed założeniem Hamburger Mary's, byli właścicielami baru dla gejów.

fragment

Randka w ciemno, odc. 8 o 22:00 na Lifetime

Na tropie randkowego mordercy o 23:00 na CBS Reality. Dokument przedstawia sprawę londyńskiego seryjnego mordercy, który w latach 2014-2015 zamordował czterech mężczyzn. Sprawca wynajdywał swoje ofiary poprzez aplikację do randkowania dla gejów, po czym zabijał je, podając śmiertelną dawkę środka uspokajającego. Film ukazuje poczynania zabójcy od momentu, w którym poznawał on swe ofiary online do chwili, w której został w końcu schwytany. W retrospekcji pomagają zeznania biegłych sądowych oraz najważniejszych świadków. Produkcja porusza także kwestie niebezpieczeństwa z jakim wiąże się randkowanie w sieci.
 

Ghana - piekło niepełnosprawnych o 20:30 na TVN Style. W Ghanie uważa się, że kalectwo u dzieci jest skutkiem działań złego ducha. Osoby niepełnosprawne są często zmuszone żyć na ulicy. Zdarza się, że trafiają do obozów, w których mają zostać uzdrowione. Dziennikarka Sophie Morgan próbuje odkryć, dlaczego w tym afrykańskim państwie niepełnosprawni są traktowani jak przeklęci. Reporterka usiłuje też znaleźć sposób na to, by rytualne morderstwa chorych dzieci zostały zakazane.

Sobota: Gogglebox. Przed telewizorem o 22:45 na TTV. Dzidzitata, 5x od 16:00 na Comedy Central Family. Izba przyjęć o 18:00 Discovery na Life. Grey's Anatomy: Chirurdzy 14, odc. 4 o 22:00 na FOX. Królowe życia 2, odc 5 o 23:30 na TTV. Na tropie randkowego mordercy o 00:00 na CBS Reality. Mistrzowie remontu o 16:00 na Discovery Life

Niedziela: Z kamerą u Kardashianów o 20:00 na E! Entertainment. Dzidzitata 5x od 16:00 na Comedy Central Family. Ekipa z Newcastle 15, odc. 3 o 22:00 na MTV Polska. Moje wielkie greckie wesele 2 o 21:30 na CANAL+ Film. W roli głównej: Robert Biedroń, o 01:00 na TVN Style.

Tagi: media
10:23, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Post udostępniony przez David M Shubladze (@david.shubladze)

David Shubladze i Matthew Gandolfo wzięli w Nowym Jorku ślub w tradycyjnym gruzińskim stroju, zwanym chokha. "W Gruzji geje nie mogą nosić chokhy, ponieważ nie są "prawdziwymi" mężczyznami. Chciałem z tym zawalczyć. Nie dlatego, by udowodnić swoją męskość, ale by pokazać, że jako Gruzin mogę założyć strój, który może założyć każdy inny mężczyzna na swoim ślubie" - mówi David portalowi Gay Star News.

Shubladze był współzałożycielem jednej z największych organizacji LGBT w Gruzji - dzięki staraniom której w 2012 roku w kraju poszerzono kodeks karny o przestępstwa z nienawiści. Ale David zawsze marzył o wyjeździe do USA - i tak się stało w 2015 roku. Panowie poznali się w 2016 roku, David pracował wtedy w kawiarni, do której Matthew często wpadał po kawę. David zobaczył profil Matthew na jednej z randkowych aplikacji i postanowił zagadać. I tak panowie wybrali się na całodzienną randkę na Manhattanie: był rejs łodzią, zwiedzanie muzeów, spacery i niekończące się rozmowy. (Queer.pl)

 

Post udostępniony przez David M Shubladze (@david.shubladze)

Tagi: love
10:19, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Słowa anglikańskiego duchownego, Kelvina Holdswortha, na temat orientacji seksualnej księcia George'a wywołały poruszenie w sieci. Jego zdaniem każdy chrześcijanin powinien modlić się o to, by czteroletni książę George był gejem.

Według duchownego, gdyby syn księcia Williama i księżnej Kate, książę George, był gejem, to tym samym poprawiłaby się sytuacja homoseksualistów w kościele anglikańskim. Jak twierdzi anglikański pastor, modlitwa w tej intencji, (konkretnej orientacji seksualnej księcia George'a) ma być początkiem wielkiego planu, w którym będzie głośno mówić się o prawach gejów i lesbijek w kościele. Duchowny od lat walczy o to, by kościół anglikański dopuścił do sakramentu małżeństwa pary jednopłciowe. Jego zdaniem ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle jest początkiem zmian w kościele anglikańskim - podając ten przykład, Kalvin odwołuje się do małżeństw rozwodników (Meghan Markle ma na koncie nieudane zaledwie dwuletnie małżeństwo) - Magazyn Viva!

 Książę Harry i Meghan Markle wywiad dla BBC oboje mówili miedzy innymi pragnieniu założenia rodziny, wspólnych kameralnych nocach i o tym, że na początku nikomu nie zdradzali swojej tajemnicy.

Pierwsza wizyta publiczna księcia Harrego i Meghan Markle przekroczyła oczekiwania w swoim pierwszym oficjalnym wystąpieniu publicznym uczęstniczyli w imprezie charytatywnej z okazji dnia AIDS, która jest niezwykle ważna była matki księżnej Diany, dodam to ona pierwsza sptykała się z osobami zarażonymi HIV i to bez rękawiczek. Czasie gdzie nie wiadomo było dużo o HIV.

Tagi: Ploty
10:19, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Włoski polityk ujawniony Nichi Vendoli wziął ślub z swoim partnerem Eddym Testa, podczas ceremonii dla najbliższy przyjaciół w mieście Rivalta, w prowincji Turyn.

Obecni na ceremonii byli bliscy krewni i przyjaciele pary, a także mały Tobia, urodzony ponad rok temu w Kanadzie dzięki matce zastępczej syn Eddiego.

Są razem 13 lat, osobiście im dał ślub burmistrz Rivalty Nicola De Ruggiero, przyjaciel Vendoli. Rok temu ochrzcili swojego syna, w małym kościele w prowincji Latina.

Kiedy ekipa Bournemouth świętowała historyczny awans do Premier League w sezonie 2014/2015, Cook – klubowy fotograf był niesamowicie zajęty chwytaniem wspomnień, które będą trwać wiecznie dla fanów popularnych Wisienek. Sam zainteresowany nie spodziewał się jednak, że będzie mu dane pracować przy drużynie w kolejnym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej już jako... pani Cook.

- Dzień, w którym awansowaliśmy nie byłam Sophie, tylko Stevem - mówi Cook w rozmowie ze SkySports. - Zawsze wiedziałam, że jestem transpłciowa, a wtedy zdałam sobie sprawę, że muszę wreszcie to wyjawić. Szczerze mówiąc byłam pewna, że to będzie mój ostatni mecz, że nie ma w ogóle takie możliwości, aby mnie zatrzymali. Międzypłciowość w Premier League była do tej pory zjawiskiem niespotykanym i spodziewałam się negatywnej reakcji – zaznacza. (...) - Polsat Sport.

Kontrowersje Jacka Poniedziałka ostatnim wywiadzie dla TVN24. Drogi Panie Jacku Poniedziałku, bardzo Pana lubię i szanuję - za dorobek, za odwagę bycia sobą w naszym polskim społeczeństwie, za odwagę wyrażania swoich poglądów, za wkład w także queerową kulturę. Dlatego tak bardzo zabolał mnie wywiad, którego udzielił Pan TVN24. Wiem, że nie zgadza się Pan na wyrywane z kontekstu fragmenty, dlatego nic nie będę wyrywać. Bo one nawet w całości pokazują, jak wiele jeszcze pracy nad przed nami. Komentarz redaktorki Queer.pl Magda Dropek.

Związki partnerskie w Włoszech będą traktowane na równi z małżeństwami w nowych umowach z pracownikami rządowymi, które będą tak samo mieć prawa miedzy innymi urlopów czy 15-dni płatnego urlopu dla nowożeńców.

Niemieckim landzie Saksonii wrasta homofobia. Chociaż ksenofobia i antysemityzm nieco się zmniejszyły w porównaniu z rokiem ubiegłym, ale wzrasta nienawiść do osób homoseksualny.

 Głupia para gejów z Ameryki została zatrzymana w Tajlandii po tym, jak umieścili na Instagramie zdjęcie, na którym pozują z nagimi pośladkami na tle świątyni.

Turyści zrobili sobie zdjęcie na tle znanej świątyni Wat Arun w Bangkoku. Potem umieścili je zarówno na Twitterze, jak i na Instagramie. Tajlandia ma bardzo surowe przepisy dotyczące zachowań uznawanych za lekceważące i obraźliwe wobec religii buddyjskiej. (

Władze imigracyjne poinformowały, że Joseph i Travis Dasilva (obaj mają po 38 lat) zostaną ukarani grzywną, a potem deportowani. Poza tym mają zostać wpisani na czarną listę, aby nie móc wrócić do Tajlandii. (TVN24/LGBTNation)

Gaetan Dugas w ciągu roku miał ponad 200 różnych partnerów seksualnych. Podczas kilkuletniej pracy w roli stewarda kanadyjskich linii lotniczych nawiązał intymne stosunki z tysiącami mężczyzn. Powiązano z nim co najmniej 40 wczesnych przypadków AIDS w USA. Z tego powodu uznano go za Pacjenta Zero tej epidemii - Onet.pl

W niedzielę egipski sąd skazał 14 mężczyzn skazanych za homoseksualizm na trzy lata więzienia za "anormalne" stosunki seksualne, powiedział adwokat obrony.

Rosyjskie media wmawiają kłamstwa na temat Conchita Wurst, mówią że jest hetero ma dziecko i żonę, że udaje homoseksualistę za pieniądze. Wszystko w tym samym okazji kiedy Conchita jest na LGBT festiwalu filmowym Petersburgu. To nie pierwszy raz robią geja heteryka, Piotr Czajkowski nie był gejem tylko hetero dla Rosjan, w nowym filmie to zrobili go heteryka.

Lucian Wintrich, homoseksualista prawicowy znany z kontrowersji i "fake newsów", który pisze na skrajny prawicowy stronach internetowy został aresztowany podczas wizyty na University of Connecticut po tym, jak zaatakował kobietę. Przemawiał na uniwersytecie wykład jak jest się dumny że jest białym człowiekiem i być dumny rasistą. (The Advocate)

związku z zarzutami o wykorzystywanie seksualne nieletnich seminarzystów w seminarium watykańskim, dochodzenie wykazało są tylko dowody na seks homoseksualny między chłopcami w tym samym wieku, ale bez przypadków pedofilii.

Mimo przeprosił Kościół Ewangelicki osób homoseksualizmy w Niemcze, ale jeszcze dużo do zrobienia, narażę mówią nie małżeństwom homoseksualnym. Miedzy z strachu przed jednością kościoła, konserwatywne grupy grożą odejdą od kościoła. 

Skandal rasistowski GayVN Awards nagrody przemysłu porno gejowskiego, ogłosili, że zrezygnują z nagrody w kategorii "Najlepsza scena etniczna". Wielu oburzają się do dyskryminuje aktorów nie biały.

Lesben- und Schwulenverband in Deutschland - największa organizacja LGBT w Niemcze przyłącza się do protestów przeciwko skrajnej prawicowej partii AfD. 

Prezydent Cypru Nicos Anastasiade, spotkał się z organizacją LGBT "Accept LGBT Cypru", rozmawiali o problemach społeczności LGBT na Cypru.

Tak emocjonalnych przeprosin nie spodziewała się społeczność LGBT. Premier Kanady ze łzami w oczach przeprasza ich za wieloletnią dyskryminację. Przedstawiciele polskich środowisk walczących o równość patrzą na premiera Kanady z uznaniem, bo u nas w tym temacie nadal jest wiele do zrobienia, o czym świadczy choćby najnowszy raport TVN24.

Tasmania aresztowano lesbijkę, za to że całowała inną kobietę na imprezie, a film został opublikowany na portalu społecznościowym. Druga kobieta jest szukana przez policję, gdy sąd skazie mogą trawić do więzienia.

Kiedy Czesław Miłosz otrzymał literackiego Nobla, Andrzejewski powiedział w jednym z wywiadów, że tak naprawdę Nobel należy się im z Miłoszem po połowie. O biografii prywatnej Jerzego Andrzejewskiego - Krytyka Polityczna.

W RPA, odmówiono parze gejom adopcji dziecka, sąd argumentował że para nie mieszka, oraz jeden mężczyzn nie jest ujawnionym.

Trump ponownie pokazał co myśli o LGBT, podczas światowego dnia AIDS, oświadczenia zabrakło wzmianki osobach LGBT które szczególnie są zagrożone epidemią.

Następny skandal na prawicy. Blake Farenthold, polityk w 27 okręgu kongresowym w Teksasie, który jest niezłomnym przeciwnikiem praw małżeńskich dla homoseksualistów. Wcześniejszej mówił że małżeństwo jest święte i tradycją chrześcijańską. Kobieta też republikanka oskarża jego o molestowanie seksualne.

Wywiad Roberta Biedronia, dla Szwajcarskiej 1Dex Magazine, o swoim marzeniu żeby Polska zmieniała była nowoczesna, tolerancyjna, demokracji prawdziwej. 

Inny atak Trumpa na LGBT, dotyczące ustawy podatkowej gdzie obniża się podatki dla najbogatszy miedzy innymi sobie Trump robi. Uderzy w osoby LGBT, szczególnie osób transpłciowy odcina się kosztem bogaty biednym prawa miedzy innymi osoby homoseksualne z HIV.

Jedynie co czwarta matka i co dziesiąty ojciec w pełni akceptują swoje dziecko jeśli jest lesbijką, gejem, osobą biseksualną, transpłciową lub aseksualną – wynika z najnowszego raportu przygotowanego przez Kampanię Przeciw Homofobii o sytuacji społecznej osób LGBTA w Polsce. – To paradoks, że w domu, miejscu, w którym powinny dostać wsparcie, staje się ono luksusem dostępnym dla nielicznych – komentują twórcy badania  - Newsweek.pl

Para gejów z Belgii Manish i Michaël, zaadoptowali dziecko w kwietniu 2016 r. Otrzymają bardzo dobrą wiadomość: wkrótce będą mogli powitać małego chłopca. Biologiczna matka dziecka zgadza się na adopcję przez parę osób tej samej płci. Spotkanie trzech osób przebiega dobrze, a mały Manael zostaje przyjęty przez Manishę i Michaela, pięć dni po jego urodzeniu.

Ale w lutym 2017 r. Matka biologiczna zgodnie z prawem, ma prawo do odstąpienia od umowy sześć miesięcy, ale matka zmieniła zdanie po 10 miesięcy.

Dzisiaj Manaël ma 19 miesięcy. Manish i Michaël są teraz jego rodziną ale muszą też dawać pozwolenie co środę na spotkania ze swoją biologiczną matką. Matka która porzuciła dziecko, ale jest również bardzo trudna dla rodziców, którzy od lat czekają na adopcję, muszą dzielić dzieckiem. (Tetu)

25-letni Jonathan Castellari i jego najlepszy przyjaciel Sebastián wybrali się do McDonalda w Buenos Aires w Argentynie o 6:30 rano w ostatni piątek po spędzeniu nocy w klubie. Zostali zaatakowani przez pijany mężczyzn, wykrzykiwali homofobiczne obelgi. Grozili jemu że zabiją go po tylko z powodu jest gejem.

Nowa burmistrzyni Seattle Jenny Durkan, została zaprzysiężona na swój urząd

Swoje słynne wystąpienie „O co walczymy” amerykański pisarz i działacz LGBT Vito Russo wygłosił 9 maja 1988 na demonstracji ACT UP w Albany w Nowym Jorku. Tak wyglądały początki epidemii HIV i walki ze społecznym ostracyzmem i polityczną obojętnością. „O co walczymy” doskonale pokazuje także procesy stygmatyzacji, które trwają do dzisiaj. (...)  - Krytyka Polityczna.

Sarah McBride, z Human Rights Campaign opowiada o tym, dlaczego Jeff Mateer nie nadaje się na sędziego federalnego

Barack Obama w programie Jimmy Kimmel, z okazji światowego dnia AIDS wspiera walkę z stygmatyzacją osób zakażonych wirusem HIV

Działacz Jonathon Blake który działał na rzecz górników, otrzymał diagnozę że ma HIV ponad 30 lat temu. Dziś żyje i nadal bierze udział w działaniach na rzecz praw LGBTI, wywiad dla GayStarNews.

Deutsche Welle reportaż na temat leku PrEP

W kwietniu 2014 r. Erica i Sabrina Witt pobrali się w Waszyngtonie, gdzie w tym czasie uznawano małżeństwa osób tej samej płci. Para wkrótce podjęła się że chcą zostać rodzicami. Sabrina zaszła w ciążę i urodziła dziecko w styczniu 2015 roku. Erica nigdy oficjalnie nie adoptowała dziecka. Jak wyjaśniła jej adwokat Virginia Schwamm, "nie sądziła, że ​​musi." Teraz walczy przed sądem z byłą żoną o prawo do dziecka na tych samy warunkach.

W piątek 1 grudnia 2017 r.odbyła się specjalna ceremonia z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS w katedrze św. Szczepana w Wiedniu, miedzy innymi zapraszał kardynał Schönborn, przemawiała miedzy innymi drag queen Conchita.

VICE News hiszpańskojęzyczny na temat transpłciowy dzieci że potrzebują to co każde dziecko miłość, wsparcie, a nie odrzucenie i potępianie wyrzucanie z domu.

Tajska kampania na rzecz równości małżeńskiej

Prawicowy homoseksualista Milo Yiannopoulos, znów atakuje małżeństwa homoseksualne w Australii mimo sam wziął ślub z facetem czarnoskórym. 

Tagi: LGBT news
10:18, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 03 grudnia 2017

Bayard Rustin - amerykański działacz ruchu praw obywatelskich, główny organizator Marszu na Waszyngton w 1963 roku. Doradca Martina Luthera Kinga w kwestiach związanych z biernym oporem.

W młodości Rustin był przez krótki okres (1936-1941) związany z Komunistyczną Partią Stanów Zjednoczonych. Gdy w roku 1941 amerykańscy komuniści wstrzymali działania na rzecz praw ludności kolorowej, Rustin związał się z socjalistami o nastawieniu antykomunistycznym, przede wszystkim z przywódcą związkowym A. Philipem Randolphem i pacyfistycznym kaznodzieją A.J. Mustem. W latach 40. i 50. działał w ruchu antywojennym i antyrasistowskim. Rustin był gejem, kilkakrotnie więziony za kontakty homoseksualne, odmowę służby w wojsku oraz łamanie ustaw segregacyjnych.

Od 1956 roku był bliskim współpracownikiem Martina Luthera Kinga. W 1963 roku zorganizował Marsz na Waszyngton pod hasłami podniesienia płacy minimalnej i zaprzestania segregacji rasowej.

W latach 60. współpracował z administracją prezydenta Lyndona Johnsona przy wprowadzaniu programu reform społecznych "Wielkie Społeczeństwo" (The Great Society), obejmującego m.in. walkę z ubóstwem, poprawę dostępu do edukacji i opieki medycznej, rozwój zapóźnionych terenów itp.

W latach 70. i 80. wspierał ruchy na rzecz praw człowieka, opowiadał się za solidarnością amerykańskich afroamerykanów z Izraelem, popierał publicznie ruch gejów i lesbijek.

W swojej działalności Rustin kierował się wizją pełnej integracji czarnych obywateli USA z amerykańskim społeczeństwem. Polemizował z separatyzmem Malcolma X i Czarnych Panter, stając się wczesnym krytykiem polityki tożsamości. Uważał, że równość rasową można osiągnąć dzięki reformom, przede wszystkim nastawionym na sprawiedliwość ekonomiczną.

Prezydent Obama w roku 2013 uhonorował jego Prezydenckim Medalem Wolności, najwyższym cywilnym oznaczeniem Ameryki, w tym dniu nie tylko Bayard Rustin, też uhonorowano Ride Sally - pierwsza kobieta w kosmosie, która była lesbijką.  

(źródło wikipedia)

Tagi: ikony LGBT
19:41, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_p0bv89WoCL1tsitpw_540

W swojej pokorze nie poczuwam się do winy ani do herezji, ani do siania zamętu - stwierdził w piątek ksiądz Adam Boniecki, na spotkaniu zorganizowanym przez "Tygodnik Powszechny" i Fundację Tygodnika Powszechnego, pytany o zakaz wypowiadania się w mediach, jaki ponownie nałożyli na niego przełożeni z zakonu marianów. - Czasami wolę, żeby już się Kościół, Episkopat nie odzywał - żartował. Wyjaśnił, że to, że nie może udzielać telewizyjnych wywiadów, "to nic takiego".

Boniecki w czasie panelu był pytany także o narodowców, wzrost popularności ideologii faszyzujących i ksenofobicznych. Stwierdził, że młodzi ludzie, którzy są zafascynowani takimi poglądami, "nie zawsze zdają sobie sprawę, co małpują" i "mają niekoniecznie to wszystko przemyślane". Zaapelował jednak, by ich "nie demonizować".

Boniecki był także pytany, dlaczego w obecnych czasach jesteśmy zmęczeni Europą i wolnością, dlaczego zamykamy się na innych. Stwierdził, że są różne przyczyny, a jedną z nich jest "niepewność własnych przekonań i agresja obronna, jeśli spotykamy kogoś, kto inaczej myśli". Wyjaśnił, że światopogląd wynosi się z domu, kształtuje w czasie życia i podbudowuje mediami, ale przeważnie tymi, które potwierdzają nasze myślenie, a kiedy z kolei pojawia się ktoś o odmiennych poglądach, to "człowiek w przerażaniu zaczyna wtedy walczyć, bronić".

- Mówi: to jest zdrajca, to nie jest prawdziwy Polak, (pojawiają się) rozmaite inwektywy, żeby odczłowieczyć tego atakującego, żeby on nie był niebezpieczny - wskazywał Boniecki. - Lubimy przebywać w swoim gronie, ludzi podobnie myślących, (...) bo nie jesteśmy pewni właściwie swojej własnej wizji na przykład jaka ma być Polska, jakie mają być instytucje - dodał.

Boniecki stwierdził, że funkcjonowanie sądów czy administracji państwowej, procedur, stosunków międzynarodowych wymaga ogromnej wiedzy podstawowej. - Wszyscy dziś na tym się znają, wszyscy na ten temat mają coś do powiedzenia, a gruncie rzeczy ta wiedza to jest takie zbieranie tego, co nam media wsączają do głów - powiedział. - To jest też taka niedojrzałość.

Ksiądz Boniecki na spotkaniu w muzeum POLIN zaapelował jednocześnie, by nie osądzać Piotra Szczęsnego, który 19 października dokonał samospalenia na placu Defilad w Warszawie. - Zrozummy, że ktoś może tak przeżywać sprawy polskie, z taką śmiertelną powagą - podkreślił. - To nie był wariat, psychicznie chory człowiek. Owszem miał depresję, ale funkcjonował, pracował. (TVN24)

Tagi: religia
12:12, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Post udostępniony przez Jesus Loves Gays (@gaychristians)

W jaki sposób prawa religijne tak zwane odmawianie osobom LGBT w imię religii, tak naprawdę krzywdzi LGBT wiele jest zła niż dobrego, powoduje. Chrześcijanie sprzeciwiają się wolności religijnej żeby odmawiać osobom LGBT.

Walka o równość LGBT to walka o serca i umysły. Lyra McKee twierdzi, że zmiana nauczania religii na temat osób LGBT dosłownie uratuje życie osób LGBT. Lyra McKee jest niezależną dziennikarką z Belfastu w Irlandii Północnej. Jest autorką publikacji, miedzy innymi dla BuzzFeed, The Atlantic i Private Eye. W 2006 roku została nazwana przez Sky News Dziennikarką  Roku. Wystąpiła na konferencji TED, mówiła o LGBT.

Pastor i działacz Brent Hawkes dzieli się swoimi 9 lekcjami na temat wpływu społecznego, których nauczył się przez dziesięciolecia bycia aktywistą LGBTQ. Brent Hawkes był starszym pastorem kościoła Metropolitan Community Church w Toronto od 1977 roku. Przez dziesięciolecia bronił praw LGBTQ i brał udział w antyrobotniczych i antyrasistowskich protestach. W 2001 r. Był pierwszym legalnym ślubem tej samej płci w Kanadzie. "RBC Foundation Presents The Marrake Talks Social Impact" w Toronto.

Katedra Hope

Reformowany Kościół Katolicki Homilia Przemka Starosty na Niedzielę Chrystusa Króla i Biskup Franciszek Krebs przesłanie na Adwent 2017

Od nowa - 1. niedziela w Adwencie - Oto twój Król przychodzi do ciebie, sprawiedliwy on i zwycięski. (Za 9,9)

Kościół Middle Church

Kościół św Stanisława Kostki w St. Louis

Sunshine Cathedral

Metropolitan Community Church Cathedral SunCoast, Floryda

Metropolitan Community Church Boston

„Bądźcie odważni, wspaniałomyślni, a przede wszystkim radośni” – zachęcał Papież młodych Birmańczyków. Modlił się z nimi na Mszy w katedrze Najświętszej Maryi Panny w Rangunie, przed odlotem do Bangladeszu. Podkreślił, że dzięki swej młodości, wierze i entuzjazmowi są oni przekazicielami dobrej nowiny. - Bądźcie gotowi nieść słowo nadziei Kościołowi, waszej ojczyźnie, światu, apelował Franciszek zachęcając młodych Birmańczyków do pasji na rzecz praw człowieka, sprawiedliwości i rozwoju tego, czym obdarza Jezus: miłości i pokoju. Franciszek zaznaczył, że pójściu za Jezusem ma towarzyszyć świadomość, iż jest On zawsze przed nami, więc nie trzeba liczyć tylko na własne siły.

Papieska wizyta w Birmie nabrała tempa. Drugi dzień pobytu rozpoczął się od prywatnego spotkania z przedstawicielami głównych tamtejszych religii: buddystów, muzułmanów, żydów, katolików i chrześcijan innych wyznań. Główna zachęta: budujcie pokój, nie pozwólcie, by was ujednoliciła kulturowa kolonizacja. Prawdziwa Boża harmonia urzeczywistnia się w różnorodności. Różnorodność jest bogactwem służącym pokojowi – mówił do nich Franciszek w swej rezydencji w Rangunie. W spontanicznych słowach Franciszek podziękował za przybycie i wezwał : „Nie bójmy się różnic. … A kiedy dyskutujemy między sobą, czyńmy to jak bracia, którzy szybko się godzą i znowu są braćmi.

Tagi: religia
12:11, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_p03jl61sQp1utukoko1_540

Użytkowniczka Twittera Cameron Esposito zobaczyła szopkę sąsiada, i postanowiła zdjęcie zrobić i pochwalić się. Napisała jest dumna zobaczyła szopkę z dwoma Józefami, i Jezusem.

Tagi: foto
12:11, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
sobota, 02 grudnia 2017

Amazonia rozciąga się na powierzchni ośmiu krajów i jest domem zarówno dla największego lasu równikowego jak i największego systemu rzecznego na świecie. Jednak czy da się pogodzić ochronę środowiska z ciągłym wzrostem gospodarczym tych państw?

Tagi: dokument
22:25, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Robert Biedroń i Krzysztof Śmiszek, VIVA! listopad 2017

Robert Biedroń i Krzysztof Śmiszek są parą już piętnaście lat. O wspólnym życiu, rozłące, a także o tym, jak czują się Polsce opowiedzieli w niezwykle intymnej rozmowie z Beatą Nowicką. Zdradzili też, że chcieliby wziąć ślub, ale... tylko w Polsce!

Krzysztof: Byłem studentem piątego roku prawa, w „Życiu Warszawy” przeczytałem, że jest taki człowiek jak Robert Biedroń (obok artykułu było niewyraźne zdjęcie), który startuje w wyborach samorządowych na radnego Mokotowa, a rok wcześniej założył organizację działającą na rzecz osób LGBT. Zaintrygowało mnie to niewyraźne zdjęcie i obudziło chęć działania (śmiech). Zostałem wolontariuszem, prawnikiem Kampanii Przeciw Homofobii, poznaliśmy się bliżej i taka niezobowiązująca znajomość trwała parę miesięcy. A potem pojechaliśmy na konferencję do Berlina i tam trafiła w nas strzała Amora. Zaczęło się bardzo kiczowato, bo 14 lutego (śmiech).

Krzysztof: Wciąż się boję. Sytuacja w Polsce wciąż nie jest idealna – jeśli chodzi o akceptację dla par jednopłciowych. Ale wtedy, 15 lat temu, kiedy zaczęliśmy być razem, to było na bardzo prymitywnym i agresywnym poziomie, zwłaszcza jeśli chodzi o agresję fizyczną na ulicach. Mieliśmy kilka takich sytuacji, gdzie doświadczyliśmy przemocy fizycznej i to w mojej psychice zostawiło bardzo głęboki ślad. To jest ślad posttraumatyczny, który zostaje na zawsze. Nawet wtedy, kiedy Robert został posłem, przez pierwsze dwa, trzy lata miałem taki zwierzęcy lęk o niego. (...)

(...) Robert: Nie będę uprawiał fikcji. Jestem Polakiem, płacę podatki, służę mojemu krajowi od wielu lat, więc oczekuję, że to państwo będzie mnie traktowało równo. Godnie. To jest obowiązek państwa. Nie płacę podatków w Niemczech czy w Wielkiej Brytanii, nie służę Niemcom czy Anglikom. Służę Polsce i chciałbym, żeby Polska w końcu zaczęła mnie sprawiedliwie, godnie traktować. I wtedy weźmiemy ślub.

Robert: Tak. To jest tylko kwestia czasu. Naprawdę wierzę, że pewnego dnia wymówię słowa: „Świadomy praw i obowiązków…”. (...) - Całość na Magazyn Viva!

Tagi: love
10:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Replika: Nagie ciało Scotta Johnsona znaleziono u podnóża klifu na wybrzeżu w Australii 10 grudnia 1988 r. Prawie 30 lat temu. Na szczycie klifu były schludnie ułożone rzeczy i ubrania Scotta. Szybko stwierdzono, że była to śmierć samobójcza i zamknięto sprawę.

Potem na wniosek Steve’a Johnsona, brata zmarłego, zbadano sprawę ponownie, ale nie znaleziono nowych poszlak, które mogłyby naprowadzić na trop morderstwa. Jednak w ostatnich latach sprawę otworzono powtórnie – w Australii tylko raz wcześniej otwierano zamkniętą sprawę dwukrotnie – i teraz, dziś, oficer śledczy Michael Barnes, wydał oświadczenie, w którym stwierdził:

Scott Johnson został zamordowany, a motywem sprawców była homofobia. Było to morderstwo z nienawiści. Właśnie gdy Australia szykuje się do świętowania równości małżeńskiej (już pewnie za kilka dni), odkrywa się nieznana, ponura karta historii LGBT – czasów, gdy, jak pisze „Huffington Post”, „na gejów się polowało, gdy pobicia gejów, a czasem i zabójstwa – nie były nawet ścigane”.

Scott Johnson był amerykańskim turystą, był obiecującym matematykiem, właśnie pisał doktorat. I był gejem. Nie rzucił się z klifu, tylko został zrzucony. Klify, przy których został zamordowany (North Head w Manly, w australijskiej Nowej Południowej Walii), były pikietą, popularnym miejscem spotkań gejów.

Materiały dzisiejszego śledztwa pokazują, że oprawcy organizowali specjalne „wycieczki” na klify, by pobić, obrabować lub zaszantażować outingiem spotykających się tam gejów. A w niektórych przypadkach – zamordować

Zakrojone na szerszą skalę badania wykazały, że między 1976 a 2000 r. na tych klifach zginęło… 88 mężczyzn. Ponownie otworzono ich sprawy – być może one wszystkie powinny być zaklasyfikowane jako „gay hate crimes” – zabójstwa z nienawiści do gejów.

Policja była wtedy kompletnie ślepa na ten aspekt spraw. „Sprawcy popełniali zbrodnie niemal z całkowitą pewnością, że pozostaną bezkarni. Taka była postawa policji wobec zabójstw gejów wtedy. Wielu policjantów miało zresztą podobne poglądy do oprawców. Taka była nasza kultura.” – mówi inny śledczy Ted Pickering.

Brat zamordowanego w 1988 r. Steve’a Johnsona wzywa, by znaleźć sprawców, którzy pewnie wciąż żyją. „Są pewnie świadkowie, są ich znajomi – mam nadzieję, że zaczną mówi.

Tagi: news
10:27, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Sam Smith ‘One Last Song’

Demi Lovato ‘Tell Me You Love Me’

Ed Sheeran i Beyonce ‘Perfect’ Duet

Louis Tomlinson - Miss You

Galantis i Throttle ‘Tell Me You Love Me’

Pitbull, Fifth Harmony - Por Favor

Kelly Clarkson w programie Jamesa Cordena

Tagi: muzyka
10:26, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_p0aj29WsuR1tsitpw_540

Gdyby byłem w gimnazjum, poszedłem do pani psycholog po radę, bo chciałem zrobić coming out przed rodzicami i trochę się tego obawiałem. Gdy powiedziałem jej, że jestem gejem, odparła, bym się nie martwił, bo to się leczy" - mówi Tristán Ginés Woźniak w najnowszej "Replice".

Tristan ma dziś 18 lat. Jest jedną z trzech nastoletnich osób LGBT, które mówią w "Replice" o swych doświadczeniach ze szkolną homofobią. Tristán Ginés Woźniak, Łucja Grudzień, Dominik Kuc - dzięki, że zgodziliście się mówić.

Zdajemy sobie sprawę, że jeszcze kilka lat temu tekst z wypowiedziami wyoutowanych, nastoletnich osób LGBT byłby niemożliwy.

"W liceum - przytyki, docinki, głupie kawały, nieustanne aluzje do mojej orientacji w rozmowach. Śmiali się za każdym razem, gdy powiedziałem coś na lekcji, śmiali się z każdego mojego gestu, który interpretowali jako „gejowski”."

"Raz dostaliśmy zadanie, by napisać o tym, co nas uszczęśliwia. Grupa chłopaków przyjęła temat jako okazję do żartu. Odczytali głośno, że uszczęśliwiłoby ich, gdyby mogli… prześladować muzułmanów, uchodźców, kobiety oraz homoseksualistów – tu ich wzrok padł na mnie i wybuchł gromki śmiech. Patrzyłem na nauczyciela. Był zażenowany, ale nie zrobił nic. Nie wiem, czy też chciał się zaśmiać, ale uznał, że nie wypada, czy może chciał jednak ich powstrzymać, ale nie wiedział jak."

"Mam 16 lat, jestem biseksualna i nie ukrywam tego. Wiem, jak to jest, gdy jesteś codziennie hejtowany" - mówi Łucja Grudzień w najnowszej "Replice".

"U mnie to trwało dwa lata gimnazjum. Było tak ostro, że przez jeden rok miałam zajęcia indywidualne. To był głównie hejt internetowy, od którego szkoła umywa ręce – bo niby dzieje się poza budynkiem. Ale to nieprawda. Złośliwe komentarze na mój temat w mediach społecznościowych pisano w godzinach lekcji. Robiono mi zdjęcia w szkole i wrzucano je na portale, a potem obśmiewano. Potem przyniosłam do szkoły screeny z komputera na dowód.

Zaczęto mi grozić. Podeszli do mnie, to było z 10 osób, i powiedzieli, że jeśli jeszcze raz coś takiego zgłoszę, to przyjadą do mnie… Wiele razy mnie popychano. Niby przypadkiem. Raz próbowano mnie zepchnąć ze schodów."

Łucja jest jedną z trzech nastoletnich osób LGBT, które zgodziły się opowiedzieć w "Replice" o swych doświadczeniach ze szkolną homofobią.

Pozostałe to Tristán Ginés Woźniak (patrz: post z wczoraj) oraz Dominik Kuc (post z wypowiedzią Dominika - w najbliższym czasie)

Tristan, Łucja, Dominik - dzięki, że zgodziliście się mówić, pokazać twarze, podać nazwiska. Wasza odwaga jest kluczowa w rozwiązywaniu problemu szkolnej homofobii.

"W gimnazjum byłem izolowany w klasie. Przyjaźnić się ze mną – to był obciach. Do głowy by mi nie przyszło wtedy, by robić coming out. Miałem tylko 14 lat." - mówi Dominik Kuc w najnowszej "Replice".

"O tym, jak jestem traktowany w klasie, nie mogłem też powiedzieć rodzicom, bo musiałbym powiedzieć o przyczynach – a nie byłem gotowy na ujawnienie się przed nimi. W ogóle nikomu o tym nie mówiłem – byłem sam i z szykanami, i z moją orientacją, którą wtedy odkrywałem.

Szykany dotyczyły więc mojej domniemanej orientacji. Delikatny chłopak, który lubi język francuski i słucha dużo muzyki, a sportem w ogóle się nie interesuje - nie do przyjęcia. Koledzy w ramach żartu wystawiali mnie na wuefie do najcięższych ćwiczeń, na najtrudniejsze pozycje w grach zespołowych. Mieli radochę, gdy widzieli, jak nie daję sobie rady. Rzucano we mnie piłką - niby niechcący, ale to się zdarzało ciągle.

Efektem był wielki stres, wagary. Robiono mi też zdjęcia bez mojej wiedzy ani zgody, potem wrzucano je na Snapchata.

W drugiej klasie gimnazjum wyoutowałem się przed ściśle określonym gronem przyjaciół. Pilnowanie, by nikt inny się nie dowiedział, stało się moją obsesją (…). W trzeciej klasie gimnazjum trafiłem do pani psycholog. Była wspaniała. Zacząłem powoli przepracowywać z nią traumę, wyrzucać z siebie złe emocje. Przed panią psycholog zrobiłem coming out. Dziś wszyscy wiedzą. (Dominik ma teraz 17 lat - przyp. "Replika")

Dla pozostałych nauczycieli temat homoseksualności nie istniał. Podobnie jak edukacja seksualna. Po prostu ani słowa na ten temat. A przecież o sprawach LGBT można by mówić np. przy lekcjach o literaturze czy historii, nie mówiąc o wychowaniu do życia w rodzinie."

Dominik, wielkie dzięki za Twój głos. Gratulujemy Ci odwagi. Samym mówieniem o tym pomagasz innym, którzy znajdują się w podobnej sytuacji. A może też uświadamiasz coś tym ludziom, którzy prześladują - i dzięki Tobie zrewidują swoje zachowanie.

Tekst "Człowiek czuje się opuszczony" o szkolnej homofobii - do przeczytania w najnowszej "Replice".

Tagi: LGBT
10:26, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

In a bit of a funny coincidence, today’s #jimparsonsistoostupidforpolitics is covering Masterpiece Cakeshop v Colorado Civil Rights Commission on what is also World AIDS Day. To talk about the Supreme Court case, about the baker who refused to make a wedding cake for a gay couple, will be the brilliant Garret Epps of @theatlantic who’s writings on the Supreme Court are riveting reading. In honor of World AIDS Day, I encourage all of you to check out @theaidsmemorial an IG page with a beautiful collection of photos and stories about those who have passed from the deadly disease. Yes, it can be devastatingly sad reading at times but, just as often, it is also a celebration and it is always an education. Gorgeous stuff. So join us at 7e/4p on @radioandysxm for our Supreme Court chat - very excited! - and keep those who are living with HIV, those have passed from AIDS and all of us who need to stay safe and aware in your thoughts today. ❤️����

Post udostępniony przez Jim Parsons (@therealjimparsons)

 

To honor my friend #GeorgeMichael’s love of life and celebrate the reissue of Listen Without Prejudice Vol. 1, I’m so excited to share this limited edition “Choose Love” shirt. Each and every tee will support (RED)’s fight to end AIDS. Join me, choose love and get yours at omaze.com/chooselove ! #WorldAidsDay

Post udostępniony przez Lance Bass (@lancebass)

 

I can’t begin to explain how @theaidsmemorial has changed my life and my perspective. It is the best site I follow on instagram. Every day @theaidsmemorial allows me to see the faces and read the stories of men and women who were just like you and me, men and women who had their lives cruelly cut short. Maybe more people don’t follow it because they think it will be depressing. I certainly have cried reading it, but I have also been inspired and changed by the people whose names I’ve come to know. Ron Werner wrote of his first boyfriend, Wayne Emerson Black, “Gone. Dead. Forgotten in the invisible war, HIV/AIDS, that so many Americans at the time refused to see or acknowledge. He was here. He was important. He was incredible.” Wayne Was Here. They All Were Here. Help Remember Them. Every Day. Always.

Post udostępniony przez andersoncooper (@andersoncooper)

 

Post udostępniony przez @glaad

 

Post udostępniony przez The Advocate Magazine (@theadvocatemag)

 

Post udostępniony przez ATTN: (@attndotcom)

 

Post udostępniony przez BBC News (@bbcnews)

 

On this #worldaidsday remembering my first partner, Dennis, who left this world way too young in 1988. Today would have been his 62nd birthday. I will never forget all those we lost to AIDS and the amazing love and compassion shown by the #lgbtcommunity. ����

Post udostępniony przez Brian Nelson (@banmanblue)

 

Post udostępniony przez RDiversiaLGBT (@rdiversialgbt)

 

Post udostępniony przez Chuck R. Diezel (@chuckdiezel209)

 

Post udostępniony przez Peacebuilding Queen (@precious_ajunwa)

 

Post udostępniony przez Dr. David Howe (@captainwonder)

 

Post udostępniony przez Leonina Pellio (@leonina_loves_conchita)

 

Post udostępniony przez Petite Val (@valentinepetithornyak)

 

In a sweeping speech marking World AIDS Day in Golden Gate Park, former President Bill Clinton on Friday told members of a captive audience that in these turbulent political times they should remember that ordinary people have long spurred change and bent the will of humanity, as they did in the worst years of the AIDS epidemic. “It’s almost impossible to imagine how painful it was, how helpless you felt” in the 1980s, when the epidemic began, Clinton said. “I’m grateful for all the people who did things when no one was listening, when no one else was around. The fight to bend the arc toward justice began here in San Francisco. So many were suffering, so many were dying, and ordinary people were coming together here.” ��: @chinnski #worldaidsday #aids #goldengatepark #sf #billclinton

Post udostępniony przez San Francisco Chronicle (@sfchronicle)

 

My best friend Greg died in the 80s due to AIDS, it was the single worst event in my life. He lived with me when his landlord kicked him out because of the stigma of AIDS. We had loads of friends to help in caring for him round the clock, there was so much love there while watching your soulmate deteriorate. When he finally left us, he was surrounded by those who loved him, and he knew that live would never die. Greg was the funniest, snarkiest, cutest, bitchiest, and best friend ever, I know that if any of you met him y'all would be besties!

Post udostępniony przez Susan (@sbhaslam)

 

Post udostępniony przez Greg Louganis (@greglouganis)

 

Today is the first day of CHRISTMAS MONTH (Dom's favorite holiday) but more importantly today is #WorldAIDSDay ��❤️. Black American Gay & Bisexual men have a higher HIV infection rate than any country in the world. Use today as an opportunity to educate yourself and get tested. Click the link in our bio to find a testing center near you or to get more info on how you can help #EndAIDS

Post udostępniony przez Dom And Nick Spence (@dom_and_nick)

Tagi: instagram
02:08, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
piątek, 01 grudnia 2017

tt7

Myślę, że każdy z artystów potrzebuje od czasu do czasu przerwy (...), która ma za zadanie przewiać zwoje w głowie i spowodować to, że chcemy wrócić do pracy artystycznej z zapałem i uśmiechem na twarzy - mówił w Dzień Dobry TVN projektant Maciej Zień. W studiu towarzyszyła mu jego mama Halina. Jak odnosi się do tego, co mówiono i pisano o Macieju, i o co go oskarżano? Czy zawsze akceptowała jego wybory i - jak mówi Marcin Prokop - "inność"? Co takiego wydarzyło się w Brazylii, która miała się stać jego drugim domem? Jaką cenę musi płacić Maciej Zień za funkcjonowanie w polskim show-biznesie?

Pinksixty News wiadomości LGBT

Rząd RFN dopuścił prawną możliwość wpisywania do aktu urodzenia trzeciej płci. Co na to Niemcy? DW reporterzy zapytali przechodniów na ulicach Bonn, co myślą o tym.

To są ludzie, którzy mają tak rozbudowany narcyzm, że nie są w stanie pogodzić się z rzeczywistością. Używają wszelkich narzędzi władzy, żeby mścić się na całym świecie za swoje niepowodzenia. To jest ciekawa psychologia dla reżysera, scenarzysty, pisarza. Jednak żyć pod takimi ludźmi jest strasznie niebezpieczne - stwierdziła reżyserka Agnieszka Holland w programie "Kropka nad i" TVN24 mówiąc o Kaczyńskim i Ziobrze. 

Agnieszka Holland: brunatna zaraza rozlewa się nie tylko po Polsce

Pinksixty News na temat Światowego Dzień Walki z AIDS, dzień

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Polska, Kolumbia, Senegal i Japonia. To "polska" grupa na Mistrzostwach Świata w Rosji w 2018 r.

Katrin Jakobsdottir, liderka Ruchu Lewicowo - Zielonego stanęła na czele koalicyjnego rządu Islandii, utworzonego wspólnie z prawicowymi: Partią Postępu i Partią Niepodległości. W skład gabinetu wchodzi pięć kobiet oraz sześciu mężczyzn - oznacza to, że jest to najbardziej zrównoważona konfiguracja pod względem zachowania równowagi płci w historii kraju - Partia Zielony.

Nowym premierem Islandii jest Katrín Jakobsdóttir, przewodnicząca Partii Ruch Zieloni-Lewica. Jakobsdóttir ma 41 lat, jest matką trójki dzieci i jest drugą kobietą w historii Islandii, która będzie kierować rządem.

Katrín Jakobsdóttir jest drugą kobietą na Islandii, która będzie głową rządu. Pierwszą była ujawniona lesbijka Jóhanna Sigurðardóttir, która była premierem w latach 2009-2012.

Charyzmatyczna Jakobsdóttir jest powszechnie lubiana przez wyborców w Islandii, a jej poparcie wykracza daleko poza tych, którzy głosują na jej partię. W ostatnich latach, zgodnie z badaniami opinii publicznej, była najbardziej zaufanym liderem politycznym w Islandii. (Iceland News Polska)

Tagi: news
17:56, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Liczba osób, u których zdiagnozowano wirus HIV w Europie była w 2016 roku wyższa niż kiedykolwiek, odkąd zaczęto prowadzić statystyki. Eksperci ostrzegli we wtorek, że epidemia rozszerza się "w alarmującym tempie". Sytuacja pogarsza się zwłaszcza w Europie Wschodniej.

Jak podkreślili eksperci obu organizacji, zaobserwowany trend jest szczególnie niepokojący z tego względu, że liczni pacjenci, zanim otrzymają diagnozę, latami nie mają świadomości, że są zakażeni wirusem HIV. Przez ten czas mogą przekazywać go innym osobom, co utrudnia kontrolę epidemiologiczną.

Lekarze podkreślają, że wczesna diagnoza w przypadku wirusa HIV jest ważna także dlatego, iż pozwala pacjentom szybciej rozpocząć terapię, zwiększając ich szanse na długie i zdrowe życie.

Według epidemiologów, ponad połowa zarażonych Polaków nie wie, że są nosicielami HIV. Codziennie dowiadują się o tym dwie - trzy osoby - to dane Społecznego Komitetu ds. AIDS.

W 2016 r. w naszym kraju wykryto 1270 nowych przypadków, najwięcej w województwach mazowieckim, śląskim, dolnośląskim i małopolskim. Jak podał Państwowy Zakład Higieny, od 1985 r. stwierdzono zakażenie u ponad 22 tys. osób - TVN Meteo.

Tagi: zdrowie
10:28, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_p06u5xmMFi1tsitpw_540

na zdjęciu: Zofia Czerwińka (foto: Agata Kubis)

Aktorka Zofia Czerwińska (Balcerkowa w kultowym serialu "Alternatywy 4", znana także m.in. z "Misia" i "Czterdziestolatka") w wywiadzie w najnowszej "Replice":

"Jak poszłam na studia, to przekonałam się, że geje do mnie lgną i zresztą ja do nich też. Całe życie przyjaźnię się z bardzo wieloma gejami. Do dziś. Ja w jakiś sposób ich przyciągam. Jak poznam pięć nowych osób i wśród nich będzie jeden gej, to za chwilę się okaże, że to właśnie z nim się najbardziej zaprzyjaźnię."

"Nie czarujmy się, homoseksualiści często spotykają się z hejtem, więc bardzo dobrze potrafią wyczuć człowieka, który akurat jest im życzliwy. Łapią mnie tym swoim radarem."

"Jak ktoś jest podły człowiek, to mu gejostwo nie pomoże, i będzie podły. Ale wielu gejów przez to, co przeszli w związku ze swoją orientacją, ma jakąś taką, powiedziałabym, większą życzliwość dla ludzi, więcej człowieczeństwa. Choć padalce też się zdarzają.

A z drugiej strony są ludzie, którzy nie potrafią opanować jakiejś nagłej rezerwy, jakiegoś chłodu, gdy tylko dowiedzą się, że ktoś jest gejem i mają z nim do czynienia. Nieraz to obserwowałam. Gdy pytałam, to mówili: „Ach, wiesz, bo ja to nie wiem, jak z nimi rozmawiać”. Jak to jak, k…? Normalnie!"

Cały wywiad Mariusza Kurca i Krzysztofa Tomasika z Zofią Czerwińską - do przeczytania w najnowszej "Replice", dostępnej na allegro i w prenumeracie.

Tagi: LGBT
10:28, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Dziś 1 grudnia obchodzimy jak co rok światowy dzień AIDS. Pamiętajmy o tym dniu oraz o tych, którzy na skutek tej choroby od nas już odeszli, czy o tych, którzy z tą chorobą muszą żyć codziennie… a przede wszystkim - nie zapominajmy o tym, jaka ta choroba jest niebezpieczna, mimo całego postępu medycyny, nie można z niej wyleczyć się. Dlatego nigdy NIE zapominajmy o zasadach bezpiecznego seksu.

Światowy Dzień (Walki z) AIDS obchodzony jest 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku.

Wciąż za rzadko badamy się na obecność wirusa HIV. Przyczyn jest wiele, ale główną pozostaje wstyd i strach. Tymczasem wcześnie wykryty wirus umożliwia szybkie podjęcie skutecznego leczenia. Warto się badać - i dla siebie, i dla swoich bliskich. Według Krajowego Centrum ds. AIDS od 30 do 35 tysięcy Polaków jest zakażonych HIV, a 50 procent z nich o tym nie wie.

Po całej Polsce rozsiane są Punkty Konsultacyjno-Diagnostyczne, w których można zrobić test na obecność HIV całkowicie bezpłatnie i anonimowo. Listę punktów konsultacyjno-diagnostycznych znajdziesz TUTAJ.  (Gazeta.pl)

Mister Polski 2014 Rafał Maślak w kampanii #mamczasrozmawiac o wszystkim, z każdym, na każdy temat! Nie bójmy się mówić o HIV.

- Dlaczego taka akcja? Dotyczy każdego z nas. Bez względu na płeć, wiek i orientację seksualną...

- Dlaczego razem z tatą wzięliśmy udział w kampanii organizowanej przez Krajowe Centrum ds AIDS?

Mam to szczęście, że z moimi rodzicami mogę rozmawiać o wszystkim... Tata jest jedną z pierwszych osób, do których odzywam się z każdą wątpliwością, pytaniem... Podobnie jak On. Bez względu na temat rozmowy.

- Dlaczego promujemy robienie testów na HIV? W Polsce - mam wrażenie - to wciąż temat tabu. Wszyscy myślą, że dotyczy to tylko określonych grup społecznych Tak nie jest! To dotyczy nas wszystkich! Przestańmy żyć stereotypami! Bądźmy świadomi bez względu na wiek!

Zrób test! Rozmawiaj o tym! Nie bój się! Bądź mądry i zdrowy!

(Na zdjęciu Rafał Maślak i jego ojciec razem wystąpili w kampanii Krajowego Centrum ds. AIDS.)

Dr. Demetre Daskalakis, koncentruje się na umyśle, ciało i duchu osób HIV pozytywnych, którzy żyją dłużej, zdrowiej i bardziej satysfakcjonujące życiem. Pokazać osoby HIV to też ludzie, mogą normalnie żyć. Plus historie osób pozytywny.

Aktorka Alex Newell znana z Glee w nowej kampanii HIV, radośnie kształci gejów o możliwości zapobiegania HIV.

Brytyjska organizacja charytatywna GMFA, podnosi świadomość problemów zdrowotnych dotykających gejów. W najnowszym filmie z kampanii podkreślono fakt, jak wielu osób zarówno w świecie gejów, jak i heteroseksualistów pozostaje nieświadomych, na temat wirusa HIV.

W dążeniu do przeciwdziałania stygmatyzacji osób żyjący z HIV.  Kampania skupia na ludzi z różnych środowisk, którzy omawia ich status jak wpłynął na ich życie. Mężczyźni biorący udział w kampanii oferują porady w walce z piętnem HIV.

Rozmowy dotyczące AIDS HIV w społeczności gejowskiej i biseksualny mężczyzn

Public Health Solutions, stworzyła spoty do społeczności homoseksualnej, dotyczące rozmowy o PreP, bezmyślnie uprawiania seks, zabezpieczenia, ryzyko zarażenia HIV jest wysoko, powinno rozmawiać miedzy o PreP.

Centrum Kontroli Chorób (Centers for Disease Control) seria 30-sekundowych spotów kampanii w zapobieganiu HIV, w społeczności gejowskiej z których niektóre spoty odniesienie do Truvada.

Charytatywna organizacja AIDES, wraz z francuską agencją TBWA\PARIS ich kampania dotyczące AIDS, którego głównym bohaterem Pinokio, nie wiesz kim idziesz do łóżka na pierwszej radce, może kłamać o tym że jest zarażony.

 

Lek o nazwie Truvada jest pierwszym FDA środkiem zapobiegania zakażeniu HIV. Jeśli HIV-ujemna osoba bierze pigułki każdego dnia, jest ona chroniona prawie 99% od zarażenia wirusem. Kontrowersje nadal otaczają dotyczy Truvada, ale bezpieczniejszego seksu i zapobiegania HIV zmienia się zasadniczo od tego momentu, w szczególności w ramach wspólnoty gejowskiej populacji najbardziej dotknięta HIV w Ameryce. Jej ostateczne konsekwencje dla epidemii AIDS są głębokie. VICE bada przyszłość Truvada i jego rewolucyjny wpływ na zakończenie HIV/AIDS?

Krótkometrażowy film Ribbons

Książę Harry i piosenkarka Rihanna w dniu światowego dnia AIDS, zrobili sobie test na HIV

Tagi: zdrowie
10:26, lukeblog
Link Dodaj komentarz »