Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
piątek, 11 maja 2018

tumblr_inline_p8f73zlIVg1tsitpw_540

Według Michała Czerwińskiego z Fundacji Równość, w Polsce, szczególnie w małych miejscowościach i na wsiach osoby LBGT nie mogą sobie pozwolić na swobodne mówienie o swojej orientacji seksualnej. Jeśli to zrobią, bywają dyskryminowane. Dlatego wielu z nich, by żyć bezpiecznie ucieka do dużych miast. Do Dzień Dobry TVN zaproszono Kamila Melaniuka, który pochodzi z małej miejscowości, a od prawie 20 lat mieszka w Warszawie, aby powiedział o swoich doświadczeniach. Dlaczego jego zdaniem mieszkańcy mniejszych miejscowości są uprzedzeni do homoseksualistów? Obok Kamila usiadł na naszej kanapie Slava Melnyk z Kampanii Przeciw Homofobii. Zapytano go, co jest warunkiem koniecznym, aby osoba LGBT czuła się dobrze w swoim miasteczku, czy wsi?

Tagi: LGBT
11:22, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Prezes stowarzyszenia Queerowy Maj, które odpowiada za organizację Marszu Równości w Krakowie, Artur Maciejewski był gościem kolejnego odcinka programu "Jej Perfekcyjność zaprasza na drinka".

Piotr Grabarczyk - Pojechałem z Majdanami za miasto

Podróże KaDo - Co zwiedzić w Bogocie w 1 dzień

Zuch Dziewuchy - 28 kwietnia data, rocznica związku

Greg i Sylwester - odwiedzili dwie restauracje nagrodzone gwiazdką Michelin w Singapurze i podróż na Tajwan.

Czy Dustin Lance Black skoczy z 10 metrów. Zawarł umowę z mężem Tomem Daleyem, że jeśli Tom kiedykolwiek wygra Mistrzostwa Świata, skoczy z 10 metrów. Oto co się stało. Lance wygląda równie dobrze w speedo, jak jego olimpijski mąż.

McHusbands - dwóch tatusiów

Team2Moms - dwie mamy z dziećmi

Justin i Nick - odwiedzili San Francisco

Jerzy Nasierowski i jego vlog

Husband i Husband na plaży

Davey Wavey testy smaków

Tagi: vlog
11:21, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Gwiazda programu Queer Eye - Karamo Brown, zaręczył się z swoim partnerem Ian Jordan. Brown, zaplanował niespodziewaną imprezę urodzinową dla swojego partnera z ośmiu lat razem, który jest asystentem dyrektora Guild of America.

Antoni Porowski, Tan France, Bobby Berk i Jonathan Van Ness - pozostali programy Netflixa - również byli obecni w nocy, wraz rodziną i przyjaciółmi narzeczony. (Entertainment Tonight)

Dodatkowo "Queer Eye" Karamo Brown otrzymuje nagrodę HRC Visibility Award, podczas gali HRC w Houston w Teksasie. Aktor Jussie Smollett przedstawił Browna.

Wywiad dla Facebook Live interview with Marc Malkin

Tagi: love
11:21, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Kilkanaście dni temu facebookowa grupa “Polska dla Polaków” przeprowadziła atak na fanpage II Liceum im. K. K. Baczyńskiego w Koninie. Powodem było udostępnienie filmiku o tolerancji (https://www.youtube.com/watch?v=t4nY824m-Qk). W kierunku szkoły padła masa hejtu, a na stronie pojawiły się negatywne opinie. Sytuację poprawiły pozytywne oceny, które uczniowie szkoły zaczęli wystawiać z własnej inicjatywy.

Podobny problem, jednak na dużo większą skalę, dotknął III Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida. Z inicjatywy uczniów zorganizowano tam konkurs na pracę, która miała dotyczyć tolerancji. Związane było to z Międzynarodowym Dniem przeciwko Homofobii, Transfobii i Bifobii, który obchodzony jest 17 maja. Tym razem do ataku ruszyła Młodzież Wszechpolska. W piątek 27 kwietnia, tuż przed absolutorium, do szkoły przychodziły maile, wiadomości oraz rozdzwoniły się telefony. Wszystko to zawierało podobną treść: Konkurs jest zły i szkoła powinna z niego zrezygnować. Często pojawiały się wulgarne słowa oraz groźby do organizatorów, nauczycieli i dyrekcji oraz nawet ich rodzin. Wydarzenie odwołano, jednak fala hejtu dała o sobie znać na fanpage'u szkoły.

Na te ataki nie zgodziła się jednak konińska młodzież. Powstała nieformalna grupa złożona z przedstawicieli uczniów większości szkół średnich regionu oraz młodych lokalnych działaczy, której celem jest zorganizowanie Marszu Tolerancji. Odbędzie się on 18 maja o 18:00. Marsz przejdzie bardzo symboliczną trasą: od ronda Solidarności aż do Placu Wolności. Jest to manifest przede wszystkim przeciw nienawiści, która dotknęła konińskie licea, ale także dla poszanowania wszystkich mniejszości w Polsce, których przedstawicieli zapraszają do wzięcia w nim udziału. “Chcemy pokazać, że nie damy się zmanipulować młodzieży wszechpolskiej oraz że się ich nie boimy” - mówi jeden z organizatorów - Mikołaj Marcinkowski.

Tagi: news
11:21, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

(Rich Polk / Getty Images dla BMI)

Teddy Geiger, piosenkarka i autorka tekstów, najbardziej znana z pracy z Shawnem Mendes'em, po raz pierwszy wystąpiła na czerwonym dywanie, odkąd ujawniła że jest transpłciową osobą.

Geiger pojawiła się na 66. dorocznym BMI Music Awards, gdzie została uhonorowana podczas ceremonii za współpracę z Mendes. (PinkNews)

Serial Brooklyn Nine-Nine, stacja Fox odwoła serial po pięciu sezonach, mimo to serial był drugim serialem Foxa po New Girl, najdłużej na antenie. Brooklyn 9-9, nie miał wysokiej oglądalności, ale i tak średni rating 1,3 wciąż był najchętniej oglądaną komedią tej stacji.

Mówi się też serial może uratowany przez Hulu, lub TBS albo Netflix. W Polsce serial emituje Canal+ i Comedy Central Family.

Słynny kreator mody Karl Lagerfeld, krytycznie nastawiony do polityki migracyjnej kanclerz Niemiec Angeli Merkel, zagroził w wywiadzie dla francuskiego tygodnika "Le Point", że zrzeknie się niemieckiego obywatelstwa, "jeśli polityka ta będzie kontynuowana".

Troye Sivan opowiada o swoim związku z amerykańskim modelem Jacobem Bixenmanem, też nie lubi ujawniać zdjęć z swoim chłopakiem w mediach, woli być prywatny, też wyznaje kiedy spotykają się to nigdy się nie kłócą się - Attitude.

Colton Haynes, po raz pierwszy wypowiedział się dotyczące o rzekomym rozstaniu z Jeffem Leathamem. W ciągu weekendu Haynes wyjaśnił sprawę i bronił Leathama.

"Proszę przestańcie być dla niego niemili". Aktor zabrał na Twittera i powiedział, że piosenka którą nie dawno nagrał nie dotyczy Leathama, ale dawnego związku. (GayStarNews)

Colton Haynes złożył pozew o rozwód i dokumenty separację we wtorek ze swoim mężem Jeffem Leathamem zaledwie sześć miesięcy po ślubie.

Jim Parsons gościł w programie The Late Show with Stephen Colbert, który obecnie występuje na Broadwayu w sztuce 'The Boys in the Band', odrzuca krytyków, że najnowsze postacie LGBTQ w głównych rolach filmach pojawiły się zbyt późno, aby coś zmienić.

Tak samo jak powstają filmy romantyczne heteroseksualne nadal, tak samo powinny powstawać filmy romantyczne gejowskie takie jak "Twój Simon". Najbardziej potrzeba takie filmy w małych miejscowościach.

Nowy film produkcji Netflixa. Można by pomyśleć, że licealista Alex Truelove (Daniel Doheny) nie zna problemów — dobrze się uczy, ma dziewczynę (Madeline Weinstein) i zwariowaną paczkę znajomych. Jednak do jego poukładanego życia wkrada się chaos, kiedy ogłasza światu, że chce wreszcie przeżyć swój pierwszy raz i poznaje Elliotta (Antonio Marziale), czarującego i pewnego siebie geja, który otwarcie go podrywa. Na początku nastolatek sam nie wie, co o tym myśleć. Wkrótce jednak wkracza na drogę poznania siebie i swojej seksualności. Wnioski? Okres dojrzewania i miłość nie są łatwe, ale tak już po prostu jest.

Jacek Poniedziałek kilka dni temu aktor rzekomo padł ofiara hakerów, którzy upublicznili nagie zdjęcie celebryty. Części intymne aktora zasłaniała jedynie emotikonka z serduszkiem. Jakby tego było mało, serwis Vogule Poland opublikował nagrania, na których widać, jak Poniedziałek wykonuje czynność przypominającą onanizm. Fotografia i nagranie błyskawicznie obiegły sieć, ale Poniedziałek twierdzi, że to nie on wrzucił je do Internetu.

Tomasz Szczepanik zanim związał się z obecną żoną, przez siedem lat był w związku z inną kobietą. Muzyk planował nawet ślub, jednak kilka dni przed ceremonią postanowił rozstać się z ówczesną narzeczoną. Jego obecna żona rozwiodła się z mężem dla niego, ma dwójkę dzieci z byłym. Lider zespołu Pectus postanowił wypowiedzieć się na temat związków partnerskich. "Jestem wychowany w tradycyjnej rodzinie". Jaka to hipokryzja, jest przeciwko związkom partnerskich po taki wychował się, a czy też nauczono go odebrać żonę innemu, może nie czytał przykazania Boży - Przykazanie IX – Nie pożądaj żony bliźniego swego.

Andrew Rannells gościł w programie The Tonight Show - Jimmy Fallona, na sztuki Broadway, “The Boys in the Band” i Matta Bomera.

Adam Lambert gościł w programie BUILD

Michał Witkowski po aferze z nazistowskim symbolem, zniknął z mediów. Szybko zatęsknił jednak za ściankami i w zeszłym roku zaczął znów się na nich pojawiać. Od tamtej pory próbuje odbudować swoją pozycję. Kariera Michała Witkowskiego zaczęła się w 2005 roku, po sukcesie powieści Lubiewo. Od tego czasu był już blogerką modową i celebrytą. Jego najnowszy pomysł na siebie, to kariera na Instagramie i YouTubie.

Adam Rippon i Jenna Johnson gościli w programie Entertainment Tonight, rozmawiają o tańcu z gwiazdami gdzie oboje tańczą ze sobą.

Serial Netflixa Drodzy biali! - oparty na uznanym przez krytyków offowym filmie. Jest to satyra na dzisiejszą, rzekomo wolną od uprzedzeń rasowych, Amerykę. Poznajemy perypetie czarnoskórych studentów w zdominowanej przez ich białych kolegów elitarnej uczelni.

Moja dziewczyna chce być małym dzieckiem

Paper Boys serial gejowski na Dekkoo, wywiad z twórcą serialu Curtis Casella na Out magazine.

Ronan Farrow dał przemówienie na Loyola Marymount University, szczerze podzielił się z jak niebezpieczna praca dziennikarstwa gdy pracował nad historią Harveya Weinsteina. Bał się, czy dobrze robi ujawniając skandal seksualny potężnego człowieka w Hollywood.

Tagi: Ploty
11:21, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Australijska opera mydlana Sąsiedzi, pierwsze małżeństwo osób tej samej płci w 33-letniej historii serialu, w którym Aaron Brennan i David Tanaka zaręczyli się w przyszłym tygodniu.

Ostatnim odcinku były striptizer Aaron (Matt Wilson) prowadzi Davida (Takaya Honda) podczas romantycznej podróży na plaż, gdy dojdzie do ślubu byłoby pierwszym małżeństwem jednopłciowym opery mydlanej w tym kraju, od czasów uchwalenia równość małżeńską.

Aktor Matt Wilson jest szczęśliwy z swojej roli. "To jest idealne", powiedział dla Radio Times.

tumblr_inline_p8f2pkuRYE1tsitpw_540

Tagi: Ploty
11:21, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Adam Rippon i partnerka do tańca Jenna Johnson wykonali w tym tygodniu Quickstep na Dancing with the Stars. Rippon powiedział, że program jest trudny, ponieważ jest również wyczerpującej trasie "Stars on Ice" po całej Ameryce. Johnson podróżuje z nim wszędzie, aby ćwiczyć, śpi 3-4 godziny na dobę i wraca do Los Angeles do DWTS.

Mimo to wykonali bezbłędnie, uzyskując 37 na 40 punktów. Chłopak Rippona, Jussi-Pekka Kajaala, przenosi się z Finlandii do Los Angeles, powiedział Rippon: "Mieszkam tu już w Los Angeles, ale on właśnie się przeprowadza. Obecnie mieszka w Helsinkach. Pojawi się, gdy skończy się taniec z gwiazdami. Był kilka razy w Los Angeles od czasów Igrzysk Olimpijskich.

Rippon powiedział także dziennikarzom, że chciałby zobaczyć taniec z gwiazdami o tematyce tej samej płci: "Myślę, że byłoby wspaniale."

Tagi: Ploty
11:21, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

 

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

 

Post udostępniony przez Biskup Szymon Niemiec (@bp.szymon)

 

Post udostępniony przez KaDo (@kadotv)

 

Post udostępniony przez Nomadic Boys (@nomadicboys)

 

Tak wygląda rzeczywistość na monachijskich ulicach. Dziś mamy w sobie po prostu radość. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam się tu znaleźć���� #VariousVoices2018 #vocesgaudii #allyouneedislove #Munich #lgbt #lgbtq #music #choir #love

Post udostępniony przez Voces Gaudii (@voces.gaudii)

 

Post udostępniony przez Voces Gaudii (@voces.gaudii)

 

Post udostępniony przez Dustin Lance Black (@dlanceblack)

 

Post udostępniony przez @glaad

 

Post udostępniony przez Ian Jordan (@theianjordan)

 

Post udostępniony przez Jim Parsons (@therealjimparsons)

 

Post udostępniony przez Sam Smith (@samsmithworld)

 

Post udostępniony przez Gay Wedding Ideas (@gayweddingideas)

 

Post udostępniony przez Grant Parfery (@grant_parfery_photography)

 

Post udostępniony przez Gay Blog (@letstalkgay)

 

Post udostępniony przez Kathryn Fudurich Videography (@kath.films)

 

Post udostępniony przez Lesbian Love (@lesbianlivez)

 

Post udostępniony przez OutSmart Magazine (@outsmartmagazine)

 

Post udostępniony przez Kevin McHale (@kevinmchale)

 

Post udostępniony przez variousvoices2018 (@variousvoices2018)

 

Post udostępniony przez variousvoices2018 (@variousvoices2018)

Tagi: instagram
11:20, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 10 maja 2018

Drugi półfinał już za nami. Do finału Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbędzie się już w sobotę 12 maja w Lizbonie, awansowało kolejnych dziesięciu uczestników.

Wykonawcy z drugiego półfinału którzy przeszli do finału są Serbia, Norwegia, Dania, Mołdawia, Holandia, Australia, Węgry, Szwecja, Słowenia i Ukraina. Niestety Polska duet Gromee i Lukas Meijer nie zakwalifikował się do finału z utworem "Light Me Up".

Wszyscy wykonawcy na finał w sobotę 

Konferencja prasowa 

Tagi: Ploty
23:37, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Pinksixty News wiadomości LGBT - Młoda czeczeńska lesbijka została poddana islamskiemu "egzorcyzmowi" pod naciskiem swojej rodziny, która uważała, że ​​jej orientacja seksualna jest oznaką opętania przez demony.

Joshua Ferguson jest pierwszą osobą, która w Ontario identyfikuje się jako niebinarna i trans oraz używa zaimków "oni". Akt urodzenia jest oznaczony "X" oznaczeniem osoby nie binarnej.

Fani Eurowizji w Chinach cenzura podczas piosenki Irlandzkiej Ryana O'Shaughnessy i jego utwór "Together", miedzy innymi flagi tęczowe były zasłonięte przez cenzorów. W Rosji też ostatniej chwili zrezygnowali cenzurowania Irlandzkiej piosenki.

Ryan Murphy postanowił cały dochód z swojego najnowszego serialu Pose, przeznaczyć na cele charytatywne dla LGBT, miedzy innymi organizacja Sylvia Rivera Law Project, która walczy o prawa osób transpłciowy.

Jeden z wybitny działaczy Peter Tatchell wywiad dla Channel4 na temat pracy swojej jako działacz na rzecz praw człowieka, dlaczego tak silnie walczy o prawa LGBTQ.

Aktor "Days of Our Lives" Chandler Massey, opowiada o swojej przełomowej roli jako geja postaci Willa Hortona w amerykańskiej operze mydlanej - jednej z pierwszych reprezentacji LGBTQ w telewizji dziennej.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowej

Tagi: LGBT news Ploty
19:31, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Niewidzialni ludzie na temat niepełnosprawni uchodźców. W tym reportażu reporter Giles Duley kanału Channel4, który 7 lat temu stracił nogi i rękę na minę w Afganistanie, spotkał się z najbardziej bezbronnymi ofiarami wojny w Syrii - osobami niepełnosprawnymi - w wielu z nich dziećmi. Jego raport rozpoczyna się w pobliżu libańskiego miasta Tripoli, blisko granicy z Syrią.

Tagi: dokument
11:19, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_p8h4ogACoC1tsitpw_540

Kultura Równości zaprasza: W czwartek 17 maja w Międzynarodowym Dniu Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii planujemy zorganizować happening, akcję uliczną i otworzyć na kilka godzin Poradnię Leczenia Homofobii.

Dlatego zapraszamy Was, przyjaciół i przyjaciółki równości do wzięcia udziału w przygotowaniach tego wydarzenia!

Wpadajcie na spotkanie wolontariackie, na którym porozmawiamy o nadchodzącym happeningu. Widzimy się w Hiszpańskiej w najbliższy czwartek 10.05 o godzinie 17, i wtorek 15.05 o 17:00 na odprawie przed wydarzeniem. Rozpuście wici, niech niesie się wieść, a nas będzie jak najwięcej.

Tagi: news
11:18, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Jesteś osobą transpłciową (transseksualną, transgender, transwestytyczną, niebinarną itp.)? A może po prostu nie jesteś pewny swojej tożsamości płciowej? Ta grupa jest dla ciebie. Przyjdź i poznaj inne osoby, takie jak ty. Mile widziane są też osoby, które proces transformacji mają już za sobą i mogą podzielić się swoimi doświadczeniami z pozostałymi. 

Fundacja Trans-Fuzja zaprasza na kolejne spotkanie grupy wsparcia dla osób transpłciowych, które odbędzie się w Warszawie 11 maja (piątek) o godz. 18.30 w siedzibie Fundacji Trans-Fuzja przy ul. Noakowskiego 10 lok. 66 (w prześwicie między drugim a trzecim podwórzem). Spotkanie trwa do godz. 21.00 (z 15-minutową przerwą). 

Jeśli potrzebujesz kontaktu z innymi, którzy Cię wysłuchają, zrozumieją, zaakceptują mimo Twojej odmienności, jeśli potrzebujesz informacji o transseksualności, procedurach i wszelkich formach pomocy, a także jeśli masz wątpliwości, czy transpłciowość dotyczy właśnie Ciebie, przyjdź na nasze spotkanie. Chcemy pomóc Ci poczuć, że nie jesteś sam, że są inni, którzy rozumieją Twój problem.
 
Spotkania grupy wsparcia dla osób transpłciowych odbywają się w siedzibie Fundacji Trans-Fuzja w każdy drugi i czwarty piątek miesiąca o godz. 18.30. Prowadzą je: psycholog Julia Kata, psycholog Joanna Niedziela i wolontariuszka fundacji Edyta Baker.

Przeraża mnie co dzieje w naszym kraju, tyle pogardy i nienawiści do osób niepełnosprawny 

„Osoby niepełnosprawne w pełni są podmiotami ludzkimi z należnymi im wrodzonymi, świętymi i nienaruszalnymi prawami, które mimo ograniczeń cierpień wpisanych w ich ciało i władze, stanowią jednak o szczególnym znaczeniu godności i wielkości człowieka.„ - Jan Paweł II rozdział XXII encykliki Laborem exercens.

"A osobę niepełnosprawną trzeba przede wszystkim dostrzec, zbliżyć się do niej i wtedy dopiero można zobaczyć w niej zwyczajnego człowieka, który tak samo jak my, ma uczucia, talenty, ambicje, różne potrzeby i bardzo chce żeby go normalnie traktować. Lęk przed chorymi osobami wynika najczęściej z niewiedzy. Nie wiemy jak się zachować. Najchętniej byśmy się odwrócili - ten odruch też trzeba zrozumieć. Wszyscy chcielibyśmy być piękni, młodzi i bogaci przez całe życie. Na widok strasznie okaleczonej osoby odwracamy się odruchowo. Niektórzy się odwracają i uciekają, ale są też tacy, którzy potrafią się zatrzymać, i pomimo tego, że też się boją, w końcu zaczynają rozumieć, że to też zwyczajny człowiek, który może nie ma nóg, ale ma za to wózek i potrafi z tym żyć..." - Anna Dymna – aktorka,prezes fundacji „Mimo wszystko”

"Irytowanie się na moja niesprawność byłoby stratą czasu. Ludzie nie mają czasu dla kogoś, kto się zawsze złości lub narzeka. Trzeba iść ze swym życiem do przodu, i myślę, że udawało mi się to nieźle." - Stephen Hawking

"Nie ma kaleki, jest człowiek" - Maria Grzegorzewska

Zawiedliśmy, bo osoby niepełnosprawne zostały same. I nie tylko te w Sejmie. Przede wszystkim - te obok nas. Nam opowiedziały, jak wygląda ich codzienne życie - TVN24.

"Boimy się napływu uchodźców, boimy islamu, boimy zagrożeń zmianą klimatu, ale oprócz tego bania się. Nie robimy nic pozytywnego, pozwalamy sobie żeby nami rządził strach. To w różny dziadzinach, podobnie jest z niepełnosprawnymi. Boimy się, że ci ludzie wejdą w społeczeństwo będą od nas wymagać" - Janina Ochojska.

"Zepchnęliśmy ludzi najsłabszych na margines, dając im michę, i to bardzo skromną. Natomiast nie dajemy im możliwości życia. To jest skandal." - siostra Małgorzata Chmielewska. Dodała, że "powinniśmy na kolanach przepraszać tych, którym po prostu nie pozwalamy godnie żyć". 

Siostra Chmielewska wyraziła pełne poparcie dla osób protestujących w Sejmie. -"To są matki, które mają serce i to są matki, które od lat są przyzwyczajone do tego, że każda rzecz, która służy ich dziecku, musi być wyrywana".

Dodała, że "podziwia również te osoby niepełnosprawne", które biorą udział w sejmowym proteście. - Czy naprawdę nie słyszymy krzyku tych ludzi? Myślę, że to świadczy, już nie mówiąc o naszym chrześcijaństwie, zwyczajnie o naszym społeczeństwie - oświadczyła. (TVN24)

 W dyskusji o aborcji pojawia się za dużo emocji, a za mało faktów medycznych - mówi prof. Maria Sąsiadek. Dlatego lekarze postanowili zabrać głos. Do dokumentu dotarło Radio TOK FM.

Stanowisko Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników to odpowiedź m.in. na firmowany przez Kaję Godek projekt "Zatrzymaj Aborcję". Dokument, zakładający wprowadzenie zakazu aborcji przy ciężkich i nieodwracalnych wadach płodu, od tygodni czeka w sejmowej komisji polityki społecznej. (...)

- Trzeba zbudować system opieki prenatalnej, opieki perinatalnej, opieki nad ludźmi niepełnosprawnymi i nad ich rodzinami; rozpocząć debatę nad otwarciem społeczeństwa na ludzi niepełnosprawnych. Potem będziemy mogli przed rodzicami roztaczać piękną wizję, że jak urodzi się dziecko niepełnosprawne, to będzie opiekunka społeczna, pełne wsparcie finansowe i niepełnosprawny do końca życia będzie miał rehabilitację - wylicza prof. Maria Sąsiadek.

- Pytam, gdzie jest pani Godek, gdzie są obrońcy życia poczętego, gdzie jest Kościół? Dlaczego oni nie stoją z rodzicami, walcząc o prawo do godnego życia? Premier Morawiecki, wchodząc do Sejmu, powinien spalić się ze wstydu - podsumowała krajowa konsultantka w dziedzinie genetyki klinicznej prof Maria Sąsiadek.

Paulina Młynarska: musimy stworzyć Polskę, w której niepełnosprawni będą mogli żyć

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów

Australijski piosenkarz ujawniony Luke Antony jego klip True Colors. Wideoklipie występuje modelka Madeline Stuart, pierwsza na świecie supermodelka z zespołem Downa.

Luke Antony - True Colors

Tagi: zdrowie
11:17, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Post udostępniony przez Gays With Kids (@gays_with_kids)

 

Post udostępniony przez Robbie Rogers (@robbierogers)

 

"He's just got one of those personalities that draws people in" - @troyesivan opens up about his intensely private relationship with @jacobbix only in our new-look June issue ❤️�������� _______________________ #troyesivan #jacobbixenman #attitude #lgbt #gay #gaycouple #lgbtpride #pop #music #couplegoals #loveislove

Post udostępniony przez Attitude Magazine (@attitudemag)

 

PREMIERA! �� Lato, słońce, plaża, PRIDE!!! ��️‍��☀️Przedstawiamy motyw Poznań Pride Week 2018! Szukaj wydarzenia na fejsie i odwiedź Poznań 4-12 sierpnia ❤️��️‍�� Pomysł i realizacja: @yg_or #Stonewallers #PoznańPrideWeek #PPW2018 #poznań #gay #pride #lesbian #gaypride #rainbow #pink #tęcza #polishgay #polishlesbian #lgbt #lgbtqia #TylkoRownosc #partytime #summer #thissummer #polishtomboy #yaas #yaaas #sissythatwalk

Post udostępniony przez Grupa Stonewall (@grupastonewall)

 

Post udostępniony przez Robert Biedroń (@robertbiedron)

 

Wszyscy wiemy, kogo najbardziej wpływowy biały, (być może) heteroseksualny mężczyzna w Polsce kocha najmocniej - swoje koty. Dlatego właśnie nasze koty, zdeterminowane poprawić dobrostan swoich właścicieli i właścicelek, napisały z naszą małą pomocą manifest Kotów Wspierających Paradę Równości. Oprócz tekstu załączamy faktyczne podpisy rzeczonych kotów. Cały zestaw został wysłany do Prezesa. Czekamy na jego odpowiedź. �� Link do tekstu Manifesty: http://bit.ly/koci_manifest Twój kot też wspiera Paradę Równości? Pokaż nam w komentarzu! �� #cats #liberty #rainbow #lgbt #love #koty #wolnosc #pride #equality

Post udostępniony przez Parada Równości (@paradarownosci)

 

Post udostępniony przez Michal Pirog (@michalpirog)

 

Post udostępniony przez Wiktor Korszla (@wiktor_korszla)

 

Post udostępniony przez Michelle Yang (@detailsmichelle)

 

Post udostępniony przez My_wonderful_life (@emmalou81)

 

Post udostępniony przez Liz Stewart (@lizstewartphoto)

 

Post udostępniony przez CHRISTOPHER REYES (@christopher_reyes)

 

Post udostępniony przez casamento gay (@guiadocasamentogay)

 

Post udostępniony przez GAY TIMES (@gaytimesmag)

 

Post udostępniony przez variousvoices2018 (@variousvoices2018)

 

Post udostępniony przez LGBT Pride (@lgbtnation365)

 

Post udostępniony przez Gay Wedding Ideas (@gayweddingideas)

 

WE ❤️ QUEER IMMIGRANTS! Join us at Brighton Beach Pride on May 20th. - Many queer immigrants from Russia and other post soviet countries find themselves in the predominantly Russian speaking Brighton Beach once they land in America. The culture of Brighton Beach is heavily impacted by soviet culture and as a result can be very homophobic, transphobic, and xenophobic. Lesbian, gay, bisexual, transgender, intersex and queer (LGBTIQ) individuals face discrimination in housing, workplaces, medical facilities etc. Many encounter physical and verbal abuse. - The event will be serious but also fun. For example this sign reads “there are enough sausages for everyone” ��❤️��️‍��

Post udostępniony przez Adam Eli (@adameli)

 

Post udostępniony przez Pawel Rabiej (@pawelrabiej)

 

Post udostępniony przez Alex G (@alexgmusic7)

 

Post udostępniony przez Logo (@logotv)

Tagi: instagram
11:17, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
środa, 09 maja 2018

Various Voices 2018 München - tysiące chórzystów LGBTQ z całego świata spotka w Monachium wraz z polskimi chórami Chór Voces Gaudii i Krakofonia, polskie chóry biorą udział dzięki zbiórkom.

Tagi: muzyka
21:20, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Pinksixty News wiadomości LGBT -  Jak co rok w niedziele 20 maja odbędzie się światowy dzień pamięci ofiar AIDS, wspomnienie osób którzy odeszli od nas z powodu choroby, straciliśmy wiele wybitny osób.

Parlament Pakistanu uchwalił historyczną ustawę gwarantującą podstawowe prawa dla osób transpłciowych i zakazuje dyskryminacji zarówno przez pracodawców, jak i prywatnych właścicieli firm, wiele działaczy mówią "historyczna ustawa" dla konserwatywnego państwa południowoazjatyckie i muzułmańskiego.

Prawo przyznaje obywatelom prawo do samodzielnego identyfikowania się jako mężczyzna, kobieta lub obu płci i do zarejestrowania tej tożsamości we wszystkich oficjalnych dokumentach, w tym w krajowych kartach identyfikacyjnych, paszportach, prawach jazdy i świadectwach edukacyjnych.

Wzywa również do utworzenia państwowych ośrodków ochrony dla osób transpłciowych, które czują się zagrożone w społeczeństwie.

Chociaż nie ma wiarygodnych oficjalnych danych liczbowych dotyczących liczby osób transpłciowych w Pakistanie, grupa Trans Action oszacowała, że ​​co najmniej 500 000 z 207 milionów mieszkańców tego kraju określa się jako osoby transpłciowe.

Często odrzucane przez główne społeczeństwo, pakistańscy transpłciowe osboby są narażeni na zmuszanie do żebrania, pracy jako prostytutki aby tylko przeżyć. (Al Jazeera News)

Synod Kościoła anglikańskiego w Aotearoa, Nowej Zelandii i Polinezji uchwalili rezolucję, która umożliwi kościołom w Nowej Zelandii błogosławić związki tej samej płci. Ale też rezolucja wyraźnie stwierdza, że ​​nie powinno być żadnych zmian w "nauczaniu Kościoła dotyczącym natury małżeństwa, które polega na małżeństwu między mężczyzną a kobietą", dodatkowo mówi, że poszczególni biskupi powinni mieć swobodę korzystania z przepisów już znajdujących się w kanonach dla "usług nieformalnych", aby umożliwić błogosławieństwo związków tej samej płci.

Rezolucja wzywa również do zmian w kanonach, aby żaden członek kleru nie będzie mógł być dyskryminowani nie ważne czy popiera czy nie popiera związków jednopłciowy.

Irlandzka piosenka Konkursu Piosenki Eurowizji, przechodzi do finały w sobotę, piosenka Ryana O’Shaughnessy która mówi o gejowskiej miłości, na scenie dwóch chłopaków trzymali się za ręce.

W jaki sposób można pomóc osobom LGBTI z problemami narkotykowymi w kraju, w którym obowiązują surowe przepisy antynarkotykowe, a jeszcze gdzie homoseksualizm jest nie legalny.

Leow Yangfa i inni działacze musieli spróbować twórczo dotrzeć do osób LGBT. "Mówienie o narkotykach w społeczności LGBTQ w Singapurze jest trudne, a czasami kontrowersyjne" - powiedział Gay Star News.

Postanowili działacze nagrać wideo, zachęcać LGBT być czystym i nie brać narkotyków, opowiadają swoją historie dlaczego warto być czystym.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowej

We wtorek okazało się, że otrzymałam zakaz wypowiadania się na temat osób niepełnosprawnych w Sejmie. To w zasadzie była przekroczona czerwona linia - powiedziała w "Jeden na jeden" w TVN24 posłanka Joanna Scheuring-Wielgus. Scheuring-Wielgus poinformowała w "Jeden na jeden", że odchodzi z Nowoczesnej.

Odniosła się również do trwającego od 18 kwietnia w Sejmie protestu rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych. Mówiła, że we wtorek rozmawiała z minister rodziny Elżbietą Rafalską.

- Wewnętrznie uważam, że pani minister Rafalska, gdyby była odpowiedzialna za budżet, to ona by już dawno tę kasę dała. Próbowałam ją namówić do tego, aby powiedziała: basta. Aby powiedziała: zróbmy to, nawet, gdyby to się wiązało z tym, że straci swoje stanowisko - relacjonowała.

Na uwagę, że to nie minister decyduje o budżecie, odparła: czasami trzeba postawić wszystko na jedną stronę. - Trzeba postawić się i powiedzieć: słuchajcie, to jest priorytet. Wydaje mi się, że gdyby pani minister Rafalska tupnęła przysłowiowo nogą, walnęła pięścią w stół, to te pieniądze by się znalazły - oceniła.

Joanna Scheuring-Wielgus nigdy nie ukrywała swojego poparcia i zaangażowania w postulaty społeczności LGBT. Posłanka Nowoczesnej była jedną z osób, które lobbowały na rzecz nowelizacji Kodeksu karnego, poszerzającego go o przesłanki związane z płcią, wiekiem, niepełnosprawnością i orientacją seksualną. To właśnie ona była osobą reprezentującą wnioskodawców projektu, który na początku listopada 2016 roku odrzucił parlament.

Od początku obiecywała też związki partnerskie, a z wypełnionego ostatnio kwestionariusza w serwisie MamPrawoWiedzieć.pl dowiadujemy się, że popiera pełną równość małżeńską, w tym z prawem do adopcji. Tym samym jest chyba najbardziej pod tym względem progresywną posłanką w polskim Sejmie. 

Odejście Joanny Scheuring-Wielgus nie mogło przejść bez echa. Szefowa Nowoczesnej stwierdziła też, że zarzuty Scheuring-Wielgus są nieprawdziwe.

Lubnauer szybko zareagowała na Twitterze, podając dalej jeden z wpisów nt. powodów odejścia posłanki. "To nieprawda" - skomentowała. Szybko wpis skasowała, jednak udało się go zapisać Dominice Długosz z Polsat News.

Później Lubnauer rozwinęła pierwszą myśl - napisała na Twitterze, że nikt nie zakazywał Scheuring-Wielgus wypowiadania się, a pytana o to, czy partia próbowała zatrzymać w Nowoczesnej posłankę odpowiedziała: Joanna nie dała takiej szansy, decyzję zakomunikowała przez media. (TVN24/Queer.pl/Gazeta.pl)

"Partyjniactwo nigdy nie miało być credo Nowoczesnej. Dlatego dziś podjęłam trudną dla mnie decyzję o opuszczeniu klubu poselskiego i partii Nowoczesna" - ogłosiła w środę Joanna Schmidt.

 "Niestety, nie mogę się zgodzić na sposób, w jaki dzisiaj traktowane są wartości Nowoczesnej i osoby, które na rzecz tych wartości pracują. Partyjniactwo nigdy nie miało być credo Nowoczesnej. Dlatego dziś podjęłam trudną dla mnie decyzję o opuszczeniu klubu poselskiego i partii Nowoczesna" - napisała w opublikowanym w internecie oświadczeniu Schmidt - TVN24.

Scheuring-Wielgus odchodzi z Nowoczesnej. "Są plotki, że przyłączy się do Biedronia". Gościem Iwony Kutyny była dr Anna Materska-Sosnowska - Uniwersytet Warszawski. Rozmowa dotyczyła min. odejścia Joanny Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej oraz proteście niepełnosprawnych.

Lubnauer o Scheuring-Wielgus: jako pretekst do odejścia użyła nieprawdy

Tagi: news
13:30, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_inline_p8ekpePa9U1tsitpw_540

Miłość Nie Wyklucza razem z serwisami MamPrawoWiedziec.pl i Onet pytamy posłów i posłanki o stosunek do uregulowania kwestii związków osób jednej płci. W Sejmie pojawił się właśnie projekt ustawy o związku partnerskim. Skorzystajmy z tej szansy, by sprawdzić poglądy polityków!

Naszą krótką ankietę wypełniło już 40 parlamentarzystów, a kilkanaście kolejnych osób jeszcze uzupełnia odpowiedzi. Chcemy zebrać jak najwięcej opinii!

Mamy więc gorącą prośbę - skontaktujcie się z posłami i posłankami przypominając im o kwestionariuszu. Możecie dzwonić do biur, pisać maile albo wykorzystywać media społecznościowe - podpowiemy Wam, gdzie szukać danych kontaktowych.

Budynek Sejmu jest od pewnego czasu coraz silniej odgrodzony barierkami a niekiedy też kordonami policjantów, ale przecież mamy prawo domagać się, by nasi reprezentanci i reprezentantki informowali, jak zamierzają głosować w ważnych dla nas sprawach.

Jak to zrobić?

✔️Krótką ściągawkę znajdziesz tutaj: https://bit.ly/2r4Aai5 

✔️Na stronie https://bit.ly/2HA9gpl sprawdź, kto jeszcze nie odpowiedział na nasze pytania (symbol ankiety po prawej stronie będzie miał kolor żółty albo czarny). Kliknij w nazwisko osoby z Twojego okręgu wyborczego, a znajdziesz dane kontaktowe - telefon do biura, e-mail, adresy kont w serwisach społecznościowych, m.in. na Facebooku i Twitterze

Wiemy, że możemy na Was liczyć! Pokażmy wspólnie posłom i posłankom, że w sprawach ważnych dla naszej społeczności nie mogą zasłaniać się milczeniem!

Tagi: news
11:00, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Post udostępniony przez Zachary Quinto (@zacharyquinto)

Architectural Digest odwiedzili Zachary Quinto i Miles McMillan w ich apartamencie NoHo w Nowym Jorku. Wycieczka po ich domu znalazło się kolekcja McMillana zawierająca ponad 55 kryształów, Tennessee Williamsa, popioły martwych psów i kotów, czy wanna, w której McMillan cztery dni w tygodniu lubi kąpać się.

Wspólne wysiłki pary dekorujące swój dom z dwiema sypialniami przez ostatnie dwa lata zaowocowały odzwierciedleniem związku pary. Mimo że większość decyzji podjęli wspólnie, ale Quinto ujawnia, że ​​McMillan, miał niewielką przewagę, dekorujący mieszkanie.

Tagi: design
10:59, lukeblog
Link Dodaj komentarz »