Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
czwartek, 03 sierpnia 2017

zdjęcie działaczka Anna Strzałkowska

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie skandalicznego zachowania przedstawicieli katolickiej Fundacji Pro - Prawo do Życia, w czasie niedawnego Pikniku Tęczowych Rodzin, uzasadniając to niską szkodliwością społeczną czynu! To nie pierwszy raz kiedy gdańska prokuratura nie dostrzega szkodliwości w agresywnych, jawnie homofobicznych działaniach i tym samym daje na nie przyzwolenie. Tymczasem dzisiaj sopocki sąd wyda wyrok w sprawie dotyczącej legalności samego zgromadzenia narodowych i katolickich działaczy oraz jego rozwiązania przez Prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego. (Tolerado)

Kiedy w klubie na plaży bawiło się ok. 40 małych dzieci z tęczowych rodzin, narodowcy otoczyli klub i zaczęli zagłuszać piknik obraźliwymi wyzwiskami i głośną muzyką puszczaną z głośników, m.in. utworem „Pochód degeneratów”. Mieli też ze sobą transparenty o treści: „Nigdy nie będziecie prawdziwą rodziną”, a także „Tacy chcą edukować twoje dzieci. Powstrzymamy ich” ze zdjęciem dwóch nagich mężczyzn niosącą tęczową flagę. Były też okrzyki o „dewiacji” i „obrzydlistwach”, których miały się dopuścić zgromadzone tam osoby, a także o tym, że „policja powinna wkroczyć do środka i interweniować” i o tym, że „pedałów trzeba zap**ć”.

Reprezentujący narodowców Damian Szulc argumentował, że rozwiązanie zgromadzenia było bezpodstawne, a także nieprawidłowo wykonane. Podstawowy argument ze strony narodowców był taki, że... „prezydent Sopotu się nie przedstawił, oni go nie znają, nie wiedzą, jak wygląda, i w związku z tym nie wiedzieli, kim jest ten mężczyzna”.

Z kolei prawniczka reprezentująca prezydenta Sopotu przedstawiła szereg argumentów przemawiających za rozwiązaniem zgromadzenia nacjonalistów. Po pierwsze podkreśliła, że ich zachowanie, prezentowane przez nich treści i nagrania naruszały godność i cześć uczestników Pikniku tęczowych rodzin i tym samym wypełniały znamiona art. 216 Kodeksu karnego (znieważanie), a także art. 141 i 51 Kodeksu wykroczeń (zakłócanie spokoju i nieprzyzwoite napisy w przestrzeni publicznej).

Ponadto argumentowała, że zgromadzenie było nielegalne, bo zgłoszenie o nim przyszło do urzędu później niż w ustawowym terminie, a poza tym odbyło się plaży, którą miasto dzierżawi prywatnemu najemcy. Wyrok w tej sprawie zapadnie w czwartek.

Poza tym uczestnicy Pikniku tęczowych rodzin złożyli zawiadomienie do prokuratury w sprawie znieważenia ich przez narodowców. Prokuratura jednak sprawę właśnie umorzyła, uznając, że wydarzenia na plaży z 2 lipca miały „niską szkodliwość społeczną” - Gazeta Wyborcza.

Tagi: news
15:24, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

ro38

zdjęcie Instagram - Tom Daley

Tom Daley mówił o 20-letniej różnicy miedzy mężem Dustinem Lance Blackem. Gdy w tym roku wziął ślub Tom nie miał jeszcze 23 lat, podczas gdy Dustin 43 urodzin, nie długo miał.

Jednakże Tom mówi, że ich różnica nie jest w żaden sposób problemem, a czasami czuje się jak to on starszy. "Naprawdę nie myślę o wieku i nigdy nie zauważam różnice w wieku" - powiedział dla Belfast Telegraph . Dodaje "Zabawnie, czuję się starszy pod względem dojrzałości".

"Musiałem szybko dorosnąć, ponieważ miałem zaledwie 10 lat po raz pierwszy pojechałam do Australii bez rodziców, aby uczestniczyć w zawodach sportowych."

Tom dodaje: "Przez ostatnie kilka lat dojrzałem zarówno jako sportowiec, jak i osoba, jestem w dobrym czasie i miejscu w moim umyśle i ciele"."

"Właściwie, kiedy jestem w drużynie skoczków, czuję się za stary, bo w gruncie jestem 'dziadkiem' w zespole - wszyscy są młodsi ode mnie."

Tagi: love
10:26, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

tumblr_ou0xtykGAl1utukoko6_r1_500

W najnowszym odcinku reality show australijskiej wersji Ryzykanci (Survivor), zawodnicy Mark i Locky szli łeb w łeb w starciu z nagrodami do wygrania narzędzie, aby uczynić życie na wyspie łatwiejsze dla swoich plemion.

Musieli zjechać z zjeżdżalni i piłkę przenieś do polach. Ale co miał być stosunkowo proste zadanie szybko zamieniło się w homoerotyczne zapasy, jak Mark ściągnął bokserki Locky. 

Tagi: sexy
10:25, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
środa, 02 sierpnia 2017

Ponad 40 mężczyzn zostało aresztowanych w Nigerii w ciągu weekendu za utrzymywanie stosunków homoseksualnych - informuje nigeryjska policja. Każdemu z nich grozi do 14 lat więzienia. (rp.pl)

Pinksixty News wiadomości LGBT

Festiwal Szanghaj Pride 2017 było 34 oddzielnych wydarzeń w 19 różnych dniach przez cztery miesiące - przyciągając co najmniej 6 000 osób LGBT i sojuszników w drugim największym mieście w Chinach.

Rada miasta Pima w stanie Tucson, zagłosowali 3 do 2 zakaz terapii leczenia z orientacji seksualnej

Para gejów James i Dain byli w Brighton w maju 2016 roku, kiedy zostali zaatakowani ich homofobicznie nad brzegiem morza. Atak pozostawiła blizny fizyczne i emocjonalne.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news
22:11, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Bo wszystko zależy od tego, ile serca masz dla drugiego człowieka. Mocna kampania społeczna z Norwegii.

Tagi: kampania
17:44, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Krótkometrażowy animowany film "In a Heartbeat", uroczy filmik na temat nastoletniej miłości.

Tagi: film LGBT
10:17, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
 

Przedstawiam Wam mojego cudownego męża @maximasnza Je vous présente mon mari d'amour... Je suis si heureux... photo: Sandie Besso, outfit: @tomasz_ossolinski #mariage #slub #wesele #mojmaz #monmari #paris #paryz #egalite #rownosc #egality #milosc #love #amour #malzonkowie #mlodapara #jeunesmaries #maries

Post udostępniony przez Michal Kwiatkowski (@michal_officiel)

 

We said YES! . #married #mariage #wedding #love #family #gay #gaywedding #paris #eiffeltower #paris #peniche #romantic #ossolinski #suits #grooms #youmaykissthebride

Post udostępniony przez Maxim Asnza (@maximasnza)

Tagi: foto love
10:17, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Discovery Communications i Scripps Networks Interactive, właściciel m.in. Grupy TVN, poinformowały o podpisaniu ostatecznego porozumienia w sprawie nabycia przez Discovery firmy Scripps za 14,6 mld dol. (90 dol. za akcję). Sfinalizowanie tej transakcji jest spodziewane na początek 2018 roku. Wymagana jest zgoda regulatorów medialnych.

Połączone portfolio marek Discovery i Scripps będzie obejmowało:

* Discovery: Discovery Channel, TLC, Investigation Discovery, Animal Planet, Science i Turbo/Velocity; OWN w Stanach Zjednoczonych; Discovery Kids w Ameryce Łacińskiej; Eurosport, dodatkowo Norwegi kanał Norge TV, Szwecji Kanal 5, Dani Kanal 4. Dodatkowo Discovery na polskim ma udziały 49 procent w kanale Metro TV.

* Scripps: HGTV, Food Network, Travel Channel, DIY Network, Cooking Channel i Great American Country; Grupa TVN w Polsce; UKTV - joint venture z BBC Worldwide; Asian Food Channel w Azji; Fine Living Network. (Sat Kurier)

Przejęcie Scripps Networks Interactive przez Discovery Communications może oznaczać duże zmiany na polskim rynku telewizyjnym. Powstanie bowiem największa grupa kanałów telewizyjnych w naszym kraju.

Przejęcie TVN przez Discovery nie oznacza raczej zmiany linii politycznej stacji. Amerykański gigant dokumentalny jest znany z liberalnych poglądów. Pokazuje programy z parami gejowskimi w rolach głównych. Rządząca partia nie powinno zatem liczyć na łagodniejszy kurs ze strony programów informacyjnych TVN. Chyba, że przy okazji dekoncentracji mediów pomyśli o repolonizacji rynku telewizyjnego. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów może tutaj odegrać kluczową rolę i spróbować zmusić nadawcę do odsprzedania części stacji. (Sat Kurier)

Trochę wszyscy zapominają że Discovery ma już stację ogólnokrajowe w Skandowali są zostały kupione od SBS Broadcasting Group - NorwegiaSzwecja,, Dania, dodatkowo silna pozycja w Włoszech. W Polsce fuzja TVN z Discovery może wyglądać jak w Skandynawii.

Ostatnio prawica atakowała kanał TLC za program Mistrzów remontu” („Nate and Jeremiah by Design”), po dla prawicy polskiej do atak na rodzinę piszą że małżeństwo dwóch gejów uderza w tradycję polskiej rodziny.

TLC ma wiele programów LGBT miedzy innymi też nastolatki transpłciowe Jazz Jennings, zagraniczne wersje TLC w tym Polska ma wiele programów od Channel4 które zawierają treści LGBT. Holenderska wersja TLC, wyprodukowała Louisa i Rosanna, na temat pary transpłciowej którzy wzięli ślub.

Tagi: media
10:17, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 01 sierpnia 2017

Anton „Ambro” Ambroziak jest dziennikarzem OKO.press i Codziennika Feministcznego. I jest trans chłopakiem.

W najnowszej „Replice”, w wywiadzie Marty Konarzewskiej mówi m.in. „Czy to ja muszę zmieniać swoje ciało, czy może jednak społeczeństwo powinno zmienić myślenie o tym, co konstytuuje mnie jako mężczyznę?”

„Zacząłem akceptować rożne kobiece elementy swojej ekspresji dopiero gdy zaakceptowałem swoją transpłciowość. Mogę być kobiecy tylko jako trans chłopak, czyli w bardziej męskim ciele. Już nie zastanawiam się, czy siedzę dostatecznie „męsko”, dostatecznie w rozkraku, czy mocno ściskam dłoń na przywitanie i czy trzymam emocje na wodzy. Nie zastanawiam się, czy to okej i czy jakiś ruch mnie „zdradza”. Teraz męczy mnie - w sensie miłego natręctwa - coś zupełnie innego. Zastanawiam się raczej, jak będę czytany, gdy moje ruchy pozostaną bardziej delikatne, gdy splotę dłonie w jakiś „kobiecy“ sposób, zarzucę nogę na nogę.

„Wciąż spotykają mnie normalizujące momenty, w których ktoś uporczywie stara się ustalić moją tożsamość. Osoby często się „mylą”, co wprawia je w zakłopotanie. Ostatnio, gdy zamówiłem taksówkę na żeńskie imię, taksówkarz uznał, że jestem nastoletnim chłopcem: „Ale miała przyjść pani a nie pan... A, rozumiem, mama ci zamówiła“. To są te przyjemne, zabawniejsze momenty, ale są też niemiłe i niezabawne. Ekspedientki czy ekspedienci w sklepach żonglują „panami“ i „paniami“, próbując mi przypasować najwłaściwszą - według siebie - etykietkę. Albo ktoś pyta: „- To chłopak czy dziewczyna?”. „- Nie wiem - pedał jakiś”. Bywa, że czuję się zagrożony. Cały wywiad z Ambro – do przeczytania w najnowszej "Replice".

Pinksixty News wiadomości LGBT

W Powstaniu Warszawskim życie straciło od 150 do 200 tysięcy cywilów i 16 tysięcy walczących. Dziś, w 73. rocznicę pamiętajmy o nich wszystkich. Gdy w zeszłym roku filmowaliśmy godzinę "W" byliśmy dumni z naszego kraju. Gdy wracaliśmy z marszu, nie wierzyliśmy w to co zobaczyliśmy. Faszyzm rozlewa się na ulicach Warszawy i w zielonych opaskach będzie eksterminował wrogów ojczyzny, tak też było w tym roku. Kim jest ów wróg? Każdy kto myśli i czuje inaczej. Nie bądź cicho kiedy dzieje się zło - Artykuł 18.

Rosyjska sieć LGBT opublikowała raport pt "Powiedzieli że nie jestem człowiekiem, że jestem niczym, że lepiej gdybym był terrorystą niż gejem" poświęcony prześladowaniom osób LGBT w Czeczeni. Raport oparty jest o zeznania 33 osób z Czeczeni, które były prześladowane, nielegalnie przetrzymywane i torturowane. Wideo bazuje na historii homoseksualnego mężczyzny z Czeczeni, zostało opublikowane w kwietniu 2017 roku. (Tolerado)

BBC Three na temat coming out może być ulga być sobą ale też przerażający proces. Osoby mówią o tym, jak ujawnili się bliskim.

Vloger i działacz Rijad na temat „Queer”. Etykieta, powstała przez naukowców i działaczy w 1980 roku i stał się obecnie tożsamością.

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

Tagi: LGBT news
22:03, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Spot Luvs z dwoma tatusiami idą z synem do fryzura. Jak wszyscy nowi rodzice, boją się o bezpieczeństwo swoi dzieci. "Czy masz gumowe końcówki dla tych nożyczek, ponieważ wyglądają bardzo ostre" - pyta ojciec fryzjera. Dodaje Uważaj na jego uszy.

pride_li

Podczas parady Pride w Liverpoolu, gejowskie zaręczyny wzięli udział członkowie klubu Rugby Union w Liverpoolu zatrzymali się na zdjęcie, jeden z członków drużyny jeden graczy postanowił się zaręczyć. Mark rzuca piłkę rugby swojemu partnerowi Mike. Z napisem "Czy wyjdziesz za mnie".

Liverpool Pride została założona w 2010 roku w odpowiedzi na morderstwo młodego geja męża Michaela Causa w 2008 roku. Dziś i jak od początku samego parada przybywa tłumy ludzi w tym roku 20 000 osób wzięło w paradzie.

Tagi: love
09:47, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Stasiek Bednarek i Paweł Bednarek są braćmi i są gejami. Staszek jest działaczem LGBT, właśnie skończył studia. Paweł jest modelem, pracuje dla najsłynniejszych światowych marek.

W wywiadzie Mariusza Kurca w najnowszej „Replice” opowiadają o tym, jak robili wobec siebie coming outy, z jakimi reakcjami spotykają się jako dwaj homoseksualni bracia, mówią o mamie, Marzenie Latawiec, która też jest działaczką LGBT

Staszek: „Wiesz, że są ludzie, którzy proponują nam trójkąt? (…) To jest tabu dla mnie, nigdy nie chciałbym nawet usłyszeć takiej propozycji. Do Kamila, naszego starszego brata hetero, ktoś żartował, że skoro ma dwóch braci gejów, to oni na pewno ze sobą coś kombinują. Odpowiedział: „A jak jest brat z siostrą i są hetero, to też powiesz, że na pewno coś kombinują?”

Fajnie jest mieć brata geja dlatego, że w momencie kryzysów można pogadać o facetach i dlatego, że dzielimy podobne doświadczenia przynależności do dyskryminowanej mniejszości, że w tych wszystkich kwestiach LGBT rozumiemy się bez słów.”

Paweł: „Wbrew powszechnej opinii, nie wszyscy modele są gejami. Choć jest nadreprezentacja. Myślę, że z dwóch powodów. Po pierwsze geje częściej niż heterycy interesują się modą, strojami itp. Po drugie, heterycy częściej uważają zawód modela za „niemęski” i nie idą w to nawet jak mają warunki.

Oczywiście, niestety jest też homofobia w świecie mody. W Singapurze na przykład spotkałem wielu gejów modeli, którzy się ukrywają. Modele hetero są postrzegani jako bardziej pożądani. Ja jestem dumny z siebie, że się nie ukrywam i nie ulegam tym urojonym poglądom.” Cały wywiad z braćmi Bednarkami - do przeczytania w najnowszej "Replice"

Paweł Fusiek występuje w Niemczech jako drag queen Paul A Jackson od prawie 20 lat. W wywiadzie Bartosza Żurawieckiego w najnowszej „Replice” mówi m.in.:

„Wyemigrowałem w roku 1988 jako nastolatek. Nie widziałem dla siebie przyszłości w Polsce, nie czułem się akceptowany w domu. (…) Otwarcie mówiłem, że moja homoseksualna orientacja jest jednym z powodów, dla których postanowiłem uciec. (…) Przeszedłem przez trzy obozy przejściowe. (…) Zarabiałem, gdzie się dało, aż wreszcie trafiłem na kogoś, kto pracował jako drag queen. Wtedy pomyślałem – to coś dla mnie, muszę tego spróbować. I tak, w 1998 roku narodziła się Paul A Jackson.

(…) Niekoniecznie jako drag queen chcę być kobietą. Raczej wykorzystuję metroseksualność czy niektóre kobiece atrybuty do wykreowania zupełnie odrębnej, queerowej postaci. Nie od razu też zacząłem śpiewać własnym głosem, to przyszło z czasem. I pod tym względem chciałem się odróżnić od reszty. Nie używałem więc męskiego głosu, śpiewałem falsetem, łączyłem go z różnymi stylami muzycznymi - muzykę elektroniczną, housem.

(…) Pracowałem na jednej scenie z idolami i idolkami mojej młodości. Z Grace Jones, Jimmym Somervillem, Boney M., z Limahlem. Jako nastoletni chłopak próbowałem ufarbować sobie włosy „na Limahla”, za co dostałem burę od mamy. A później dzieliłem z Limahlem garderobę.

(…) Mam swoją własną produkcję, z którą jeżdżę po Niemczech. Oprócz mnie występuje siedmiu innych artystów travesty, każdy reprezentuje odmienny styl. Spektakl trwa dwie i pół godziny z przerwą. Są w nim elementy komedii, parodii, akrobacji, jest konferansjerka, którą prowadzę. Gramy w największych teatrach, takich na 500-700 osób. W każdym mieście przez trzy dni, bilety są wyprzedane. I tak od 10 lat. Publiczność tutaj, ta najzupełniej mieszczańska, lubi tego typu show, lubi grę z płciowością. Nawet jak gramy na prowincji, to spotykamy się ze znakomitymi reakcjami. Czasami mam wrażenie, że całe miasteczko przyszło na nasz spektakl.

Występowałem też kilkakrotnie, na zaproszenie proboszcza, w kościele w Hamburgu. Ewangelickim, oczywiście.” Cały wywiad z Pawłem – vel Paul A Jackson w najnowszej Replice.

Tagi: media news
09:47, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

zdjęcie gaydadswag.com

Po ustawowym zrównaniu w prawach par homoseksualnych ze związkami heteroseksualnymi, eksperci nie spodziewają się wzrostu liczby adopcji w tych związkach.

Ile dzieci wzrasta w Niemczech w związkach homoseksualnych, tego dokładnie nie wiadomo. Na ten temat nie ma oficjalnych danych statystycznych. Urząd Statystyczny Badenii-Wirtenbergii ocenił jednak ich liczbę na 9 tys. w 2013 roku. Podstawą do tych obliczeń były zebrane z mikrospisu, udzielone z własnej woli odpowiedzi na pytania o stan cywilny i życie w związkach. Niewykluczone, że statystycy zaniżyli tę liczbę.

Są też dane związku samorządowego Westfalia-Lippe, który w na początku lipca br. ocenił liczbę związków homoseksualnych w Niemczech na ok. 650 tys. Dotychczas osoby jednej płci mogły w Niemczech zawierać tylko związki rejestrowane bez prawa adopcji.

Od kilku lat spada liczba adopcji w Niemczech. Najnowsze dane statystyczne pochodzą z 2015 r., w którym ich liczba wynosiła 3 812. Jest to o 25 procent mniej niż w roku 2004.

Andrea Buschner z Państwowego Instytutu Badań nad Rodziną wskazuje na kilka kwestii prawnych wymagających wyjaśnienia dotyczących dzieci w rodzinach homoseksualnych. I tak na przykład w małżeństwach heteroseksualnych mężczyzna automatycznie wpisywany jest do aktu urodzenia jako ojciec noworodka. W związkach lesbijek, partnerka matki dziecka musi je adoptować. - Ta sprawa wymaga dopracowania pod względem prawnym, mówi Constanze Koerner z Centrum dla Rodzin Homoseksualnych. Ze swoją partnerką nie adoptowały nawzajem swoich dzieci, natomiast dbały, aby miały one kontakt z dziećmi z innych rodzin homoseksualnych. – Żeby wiedziały, że także inne dzieci żyją w takich związkach. To uodporniło je na dyskryminację – zaznacza Koerner. Jej córka Friederike mówi, że nie miała nigdy nieprzyjemności ze strony rówieśników. Co najwyżej niektórzy twierdzili, że jej „sytuacja rodzinna jest interesująca”. Ona sama ma przyjaciela i myśli o ślubie i dzieciach, o „kochającej rodzinie, jaką miała jako dziecko” - Deutsche Welle.

poniedziałek, 31 lipca 2017

Nie od dziś wiadomo, że Lady Gaga należy do najbardziej aktywnych gwiazd, jeżeli chodzi o walkę o prawa mniejszości seksualnych. Prezydent USA Donald Trump poinformował ostatnio, że osoby transpłciowe nie będą mogły służyć w amerykańskiej armii. Piosenkarka ostro skrytykowała decyzję polityka.

„Twoja wiadomość zagraża życiu ludzi w całych Stanach Zjednoczonych i poza granicami, którzy dzielnie służą naszemu narodowi. Badania mówią, że przynajmniej połowa uczniów szkół średnich, studentów i młodych pracowników rzadko lub nigdy nie rozmawia o swoich problemach z kimkolwiek. Wielu z tych młodych ludzi to transseksualiści, cierpiący każdego dnia przez dokładnie takie same rodzaje izolacji społecznej, do których zachęca Twoja wiadomość” – pisze artystka i kontynuuje: „Czy zdajesz sobie sprawę, że 45 procent osób (w wieku 18-24) z grupy, o której dziś wspomniałeś, próbowało popełnić samobójstwo?” - Radio Zet.

Pinksixty News wiadomości LGBT

Najnowszy raport dotyczące dzieci interseksualne pokazuje są poddawane traumatycznym i niepotrzebnym zabiegom medycznym, pokazuje nowym raporcie Human Rights Watch (HRW) i interACT.

Wiadomo nie od dziś coraz więcej ma problem z nasieniem. Według badań na jego jakością nasienia, wskazują, że to wina złej bielizny, z powodu ostatnich latach ona stała się coraz obcisła.

"Imagine" w wykonaniu Krakowskiego chóru LGBTQ Krakofonii z Pacific Pride Choir.

- Właśnie teraz przesyłamy wiadomość, miłości i wolności do Polski, do naszych braci i sióstr w Polsce, którym dzisiaj odbierana jest oczywista wolność - powiedział podczas koncertu U2 w Amsterdamie 29 lipca wokalista U2 Bono. Na scenie razem z fanem rozwinął polską flagę ze znakiem Solidarności. (polsat news)

Pinksixty Entertainment - na temat Anioły w Ameryce

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe

20:59, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Jest reakcja Kampanii Przeciw Homofobii na słowa Ministra Sprawiedliwości, który obecność tęczowych flag na demonstracjach w obronie sądów nazwał  próbą przeorania ojczyzny i bitwą, w której chodzi nie tylko o sądy. W odpowiedzi na słowa ministra, KPH wystosowało list, w którym czytamy: „Protestowanie jest naszym obowiązkiem. Nie będziemy się od niego uchylać  i zawsze, kiedy tylko będzie potrzeba, znów wyjdziemy na ulice”.

Treść listu Kampanii Przeciw Homofobii do Ministra Zbigniewa Ziobro:

Szanowny Panie Ministrze Ziobro,

Kampania Przeciw Homofobii, ogólnopolska organizacja działająca na rzecz równouprawnienia osób LGBT w Polsce, uczestniczyła, uczestniczy  i będzie uczestniczyć we wszystkich  społecznych protestach przeciwko antydemokratycznym działaniom obecnej władzy. Jesteśmy obecni na ulicach, ponieważ uważamy za swój obowiązek aktywnie sprzeciwiać się wszelkim zachowaniom władzy, które godzącą w podstawowe zasady demokratycznego państwa prawa.

W związku z powyższym, niedawną wypowiedź Pana Ministra dla tygodnika „W Sieci”: „To nie jest przypadek, że na tych wiecach tak ostentacyjnie obecne były tęczowe środowiska. Oni chcą przeorać naszą ojczyznę. To jest bitwa, w której chodzi nie tylko o sądy”, odbieramy jako adresowaną również do nas, członków i członkiń Kampanii Przeciw Homofobii i za konieczne uważamy na nią zareagować.

Jesteśmy patriotami i patriotkami. Tak jak setkom tysięcy osób, które na przestrzeni ostatnich dni wyszły na ulice, zależy nam na dobru wspólnym osób żyjących w Polsce. Wolności obywatelskie, czy też szerzej, prawa człowieka nie mają szansy być realizowane w państwie, którego władze przeprowadzają zamach na niezależność sądownictwa. Protestowanie jest naszym obowiązkiem. Nie będziemy się od niego uchylać  i zawsze, kiedy tylko będzie potrzeba, znów wyjdziemy na ulice.

Bitwa, o której Pan Minister wspomina, rzeczywiście się toczy. Stawką w tej bitwie jest nasza wolność. Przychodzimy na demonstrację z tęczowymi flagami, bo jesteśmy mniejszością, o której często w walkach o demokrację się zapomina. Nie ma demokracji bez poszanowania mniejszości. Jesteśmy tutaj, tutaj żyjemy, kochamy nasz kraj i z tej właśnie miłości wychodzimy na ulice.

Tagi: kph
15:03, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Od poniedziałku do piątku: E! News o 22:00 na E! Entertainment. Seks w wielkim mieście, o 20:00 na Comedy Central Family 3x. Moda na sukces o 19:30 na Nowa TV. Współczesna rodzina o 20:00 na Fox Comedy HD, po 4 odcinkach. Teoria wielkiego podrywu 2x o 23:30 na Comedy Central. Will i Grace 3x od 17:15 na Fox Comedy. Tatusiowie na medal o 16:00 na Romance TV. Transakcje za milion dolarów - Nowy Jork, o 11:40 na Domo+. Chirurdzy 2 o 15:55 na TVN 7.

Poniedziałek: Gogglebox. Przed telewizorem o 22:00 na TTV. Twin Peaks, odc. 12 o 22:10 na HBO. Wstydliwe choroby, odc. 3 o 20:30 na TLC

Wielkie poszukiwania małych domów 3: Mieszkanko w San Francisco, o 16:00 na Lifetime. Gregoire i Christopher dorastali na wschodnim wybrzeżu, ale od lat mieszkają w San Francisco. Byli jednym z pierwszych małżeństw gejowskich w tym mieście. Szukają przyzwoitego mieszkania w centrum, ale czy znajdą tam coś niedrogiego?

Masters of Sex, odc. 10 o 22:50 na TVN 7. Zbliża się dzień oficjalnej prezentacji wyników badań na uczelni. Masters, po zwolnieniu Virginii, przygotowuje się do wystąpienia samodzielnie. Co prawda przy projekcie pomaga mu teraz Jane, jednak ona słabo radzi sobie z organizacją pracy. Tymczasem Virginia rozpoczęła współpracę z doktor DePaul. Kobieta namawia lekarkę, by ta opowiedziała na konferencji w Knoxville o znaczeniu badań cytologicznych. DePaul proponuje Virginii, by jej towarzyszyła, jednak kobieta nie ma w tym czasie z kim zostawić dzieci. Okazuje się, że doktor Haas zgadza się zaopiekować rodzeństwem na czas jej nieobecności. Kiedy Virginia wyjeżdża, w jej domu niespodziewanie zjawia się jej były mąż.

Wtorek: Ekipa z Newcastle 15, odc. 7 o 22:00 na MTV Polska. Królowe życia 2, odc. 5 o 21:00 na TTV.

Sprawa dla Explorera, odc. 12 o 23:00 na National Geographic.

Środa: Gogglebox. Przed telewizorem o 22:00 na TTV. Królowe życia 2, odc. 5 o 23:35 na TTV. Brooklyn Nine Nine, 2x o 22:00 na Comedy Central. Orphan Black 3, odc. 5 o 22:00 na WP. Polacy z wyboru, odc. 9 o 21:50 na CANAL+ Discovery. Gra o tron 7, odc. 3 o 22:10 na HBO. Spojrzenia o 02:35 na HBO2. I tak się pobierzemy: Miłość i nienawiść, cz. 1, odc. 1 o 15:00 na Lifetime HD.

Czwartek:  Diabeł ubiera się u Prady o 20:05 na POLSAT. American Horror Story: Roanoke, odc. 1 i 2 o 23:00 na FOX. I tak się pobierzemy: Miłość i nienawiść, cz. 2, odc. 2 o 15:00 na Lifetime. Akta Czajkowskiego o 01:00 na CANAL+ Discovery. Rosyjscy transseksualiści, odc. 14 o 01:00 na POLSAT Cafe.

 

Piątek: Niezwykłe Torty Weselne o 21:00 na Food Network. Królowe życia 2, odc. 6 o 22:00 na TTV. Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem o 21:00 na HBO 3. Włoska randka w łóżku 2x o 22:30 na TLC. I tak się pobierzemy: Przekraczając granice, odc. 3 o 15:00 na Lifetime.

Sobota: Gogglebox. Przed telewizorem o 22:45 na TTV. Królowe życia 2, odc. 6 o 23:30 na TTV. Skandal 6, odc. 1 i 2 o 20:05 na FOX. Mistrzowie remontu o 16:00 na TLC

Niedziela: Project Runway: Nastolatki 2, odc. 5 o 18:30 na TVN Style. Wstydliwe choroby, odc. 6 o 20:30 na TLC.

„Mistrzów remontu” („Nate and Jeremiah by Design”) odc 6 o 12:00 na TLC. Nowy dom Meg i Chris Brown zatrzymał się w latach 80., a oni sami podczas remontu popełnili kilka poważnych błędów. Projektanci wnętrz Nate i Jeremiah spieszą na ratunek.

Moje wielkie greckie wesele 2 o 16:25 na CANAL+ Film. Mija kilkanaście lat od ślubu Touli (Nia Vardalos) z Ianem (John Corbett). Sympatyczni, ale mało taktowni i zaborczy greccy krewni kobiety wciąż ingerują w życie małżonków. Kiedy córka pary, Paris (Elena Kampouris), musi wybrać dla siebie uczelnię, rodzina Touli także w tej sytuacji chce mieć coś do powiedzenia. Tymczasem dziewczyna zamierza samodzielnie decydować o swojej przyszłości. Nie chce kontynuować nauki w rodzinnym Chicago. Rodzinne spory podsyca odkrycie rodziców Touli. Maria (Lainie Kazan) i Gus (Michael Constantine) odkrywają, że ich małżeństwo jest nieważne. Jest to początek serii wielu, mniej lub bardziej zabawnych sytuacji.

Na tropie zaginionych kobiet o 22:30 na TLC. Stacey bada tajemnicze zniknięcia oraz prawdopodobne morderstwa setek młodych, rdzennych mieszkanek Kanady. Z jej śledztwa wyłania się szokująca opowieść o rasizmie, seksizmie i uprzedzeniach.

Tagi: media
10:16, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

ro34

W piątek Michał Kwiatkowski wziął ślub z swoim partnerem Maximem Assenzy, brat Michała Dawid Kwiatkowski dał emocjonalne przemówienie. 

Na Instagramie Dawid jego wpis: "Dziś mój brat wychodzi za mężczyznę swojego życia. Dziś jest jego dzień!!! Jest najszczęśliwszy i to jest najważniejsze. Trzymajcie kciuki za całą ceremonię!". 

Ceremonia odbyła się tradycyjnie w urzędzie w Paryżu. Po wyjściu młodzi zostali obsypali błękitnym confetti. Przyjęcie odbyło się na statku pływali Sekwaną mogli podziwiać wieżę Eiffla. 

Michał Kwiatkowski i Maxim Assenza zaręczyli się w ubiegłym roku. Michał, który jest znany w Francji piosenkarzem zajął drugie miejsce w francuskim talent show Star Academy, ale zwyciężczyni podzieliła się z nim nagrodą. Maxim Assenza jest od Michała o osiem lat młodszy. Maxim pracuje w castinga do programów rozrywkowych. 

ro36ro37

 

jeden z najwspanialszych dni w moim życiu. najważniejszy człowiek w moim życiu. najbardziej stresująca przemowa ever. Tak czy siak, walczą o swoje z miłością... najmocniejszą. CONGRATSSSSS BRRRRROOOO♥️ @michal_officiel @maximasnza

Post udostępniony przez Dawid Kwiatkowski (@kwiatkowsky)

Tagi: love
10:15, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Żadne z krajów Europy Środkowej i Wschodniej nie zezwala na równość małżeństw, a niedawne badanie Pew Research Center z 18 krajów regionu stwierdziło, że opinia publiczna jest w dużym stopniu przeciwna równości małżeństw. Zaledwie 5% Rosjan i 9% Ukraińców twierdzi, że preferują małżeństwo homoseksualne. Dane z Polski to tylko 32% i na Węgrzech 27%. Republika Czeska jest jedynym krajem Europy Środkowej i Wschodniej, gdzie większość 65% popiera małżeństwo homoseksualne. (...) - Pew Research.

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych w środę stwierdził że prawo o ochronie praw obywatelskich z 1964 r. Nie chroni pracowników homoseksualny przed dyskryminacją i przez to nie powinno ich chronić.

Jacek Poniedziałek wyreżyserował sztukę "Kto się boi Virginii Woolf?", w której toksyczni małżonkowie skaczą sobie do gardeł. Pod tym względem, scena teatralna niewiele różni się od politycznej - Elle.pl

Sprawozdanie finansowe za 2016 rok: KPH w liczbach. KPH to zespół około 12 osób, który rocznie realizuje setki działań: warsztatów i szkoleń, konferencji i seminariów, publikacji i filmów edukacyjnych, konsultacji psychologicznych i prawnych, spotkań, akcji ulicznych i kampanii.

Nie dawno pisałem o Deanie Eastmond, 21 letnim geju który walczy z rakiem. Wśród osób którzy przekazali pieniądze na jego leczenie jest piosenkarz Troy Sivan. "Dziękuję ci Troye, może dzięki tobie uratowałeś mi życie" - hiskind.com

Japoński browar Kirin Holdings ogłosił że ich pracownicy LGBT będą mieć równe prawa miedzy innymi prawo do urlopu rodzicielskiego. 

Według MassMutual’s LGBTQ Financial Security Study, badań 58 proc osób LGBT martwi się o swoje finanse. 
 
Tajwańska księgarnia G Books muszą usunąć w Hong Kongu  podczas targów książek książki z wątkami LGBT m. in. „A Gentleman’s Wedding” i „Gay Soldier’s Diary”. 

Anthony Gilét dla Attitude poleca gejom żeby wyjść po za świat swoi przyjaciół. przez to wielu nie może nikogo znaleźć.

35-letni z marynarki włoskiej Ciro Guarente przyznał się do zamordowania 25-letniego aktywisty LGBT Vincenzo Ruggiero (29 lipca). Ruggiero zaginął 7 lipca w okolicy Giugliano we Włoszech, a przyjaciele i rodzina próbowali go odnaleźć.

Ale szokujące nagranie wideo pokazuje, że Guarente jego ciało Ruggiero wsadzał do samochodu, więc musiał się przyznać. Guarente powiedział: "Tak, zabiłem Vincenzo, ponieważ miał przyjaźń z moim partnerką".

"Po tym, jak załadowałem martwe ciało do samochodu, rzuciłam go do morze w Licola". Jego partnerką jest Heven Grimaldi, transseksualna kobieta. (GayStarNews)

Po raz kolejny swoje stanowcze "nie" wobec "małżeństw dla wszystkich" wyraził metropolita wiedeński kard. Christoph Schönborn. Na łamach archidiecezjalnej gazety "Der Sonntag" podkreślił, że "tak naprawdę" jedynym powodem małżeństwa jest dobro dziecka.

Istnieje naturalna potrzeba, aby za dobro dzieci wspólnie odpowiadali matka i ojciec. Małżeństwo jest drogą pokoleń i zawsze pozostanie niezastąpione, "jeśli jest dziecko, kiedy są matka i ojciec, którzy chcą się o te dzieci troszczyć" - napisał kardynał w artykule zatytułowanym "Nie dla małżeństw dla wszystkich". Z tych powodów opowiedział się za zachowaniem dotychczasowej treści pojęcia małżeństwa i przypomniał stare przysłowie chińskie: "Nazywaj koło kołem a kwadrat kwadratem, a wtedy polityka znowu dojdzie do ładu". (Deon.pl)

Big Clive, jeden z najpopularniejszych na YouTube, ujawnił się jest gejem. Clive publikuje filmy wideo, na temat elektryczności. "Media prezentują ten dziwny wizerunek gejowskiego. Technicznie mówiąc, jestem gejem, ale naprawdę nie pasuję do stereotypów gejowski. Jestem nastawiony na męskie rzeczy. Zawsze wybieram najbardziej niebezpieczne miejsca pracy, najbardziej agresywne miejsca pracy, ponieważ wiesz, ja lubię rzeczy elektryczne. Dla mnie to taki rodzaj gejowski, to chyba coś "misiek" ... Wiesz, zrobię film o tym, jakiś czas jest to naprawdę złożony temat ..."

Powstała nowa gra dla gejów Dream Daddy która jest wielkim sukcesem

Namibii społeczność LGBT wyszli na ulice w marszu równości żądają ochrony prawnej i akceptacji w konserwatywnym kraju.

Kanał olimpijski na temat Brytyjskiego skoczka do wody Toma Daley przed swoim olimpijskim debiucie w 2008 roku w wieku 14 lat przed Pekinie olimpiadą. Dodam kilka lat póżniej ujawnił że jest gejem i w związku z scenarzystą Milkiem.