Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
czwartek, 19 kwietnia 2012

Ugandy Prezydent Yoweri Museveni Denies mówi że w jego kraju nie ma dyskryminacji osób LGBT, jakiś ten prezydent żyje na innej planecie, morderstwa, ataki pobicia non stop jest do nic? 

Tagi: news
22:25, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 17 kwietnia 2012
poniedziałek, 16 kwietnia 2012
niedziela, 15 kwietnia 2012

South Park twórcy Trey Parker i Matt Stone sprytnie rozwiązać znęcaniu epidemii w swoim serialu poprzez Buttersa stał się ofiarą znęcania przez babcie, a Stan podnosi świadomość o tym. Odcinek cały na stronie South Park.

Tagi: news
23:49, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
sobota, 14 kwietnia 2012
Paul Iacono mówi o swoim coming out dla MTV News: 

Get More: Music News
Tagi: news
20:37, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
piątek, 13 kwietnia 2012
czwartek, 12 kwietnia 2012

Ellen Show: Bonnie - 'Right Down the Line'

Tagi: muzyka news
20:45, lukeblog
Link Dodaj komentarz »


Tegoroczny Marsz Równości przejdzie ulicami Krakowa 19 maja! A w dniach 17-20 maja zapraszamy na festiwal Queerowy Maj. Natomiast, 12 kwietnia, w czwartek, o godz. 20.00, w Klubie Literki (ul. Berka Joselewicza 21) odbędzie się benefit, z którego dochód zostanie przeznaczony na organizację Marszu oraz festiwalu.

- Już po raz czwarty zapraszamy do udziału w spotkaniach będących okazją do poznania różnorodnych perspektyw i sposobów ekspresji w kontekście płci i seksualności. Wydarzeniami tymi będziemy prowokować do otwartości i przekonywać do równości – mówią organizatorzy Queerowego Maja.

Szczegółowy program festiwalu poznamy na początku maja. Przedsmakiem wydarzenia będzie z pewnością benefit, który odbędzie się 12 kwietnia w Klubie Literki. Będą queerowe słodkości, wizualizacje oraz koncert reggae (NETKA + Jahbaray).

W planach także loteria fantowa, w której nagrodami będą m.in. gadżety ze sklepu Prideshop.pl (nie zabraknie także i stoiska sklepu), w tym książki od wydawnictwa Czarna Owca (m.in. „Radość seksu lesbijskiego”), niespodzianka z autografem posłanki Anny Grodzkiej, koszulki portalu Kumpello.pl, bilety na „Lubiewa” w krakowskim Teatrze Nowym, książki „Krakowski Szlak Kobiet. Przewodniczka po Krakowie emancypantek” i torby od Fundacji Przestrzeń Kobiet, niespodzianki od JCC Kraków (w tym kupony na semestr nauki języka hebrajskiego lub jidysz) oraz portalu QUEER.PL (m.in. miejsce reklamowe na Innastrona.pl), filmy od dystrybutora Tongariro Releasing oraz albumy od sklepu Bearbook.pl

Wstęp: 7 zł (bilet jest losem na loterię fantową!)

Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej oraz profilu na portalu Facebook.

18 kwietnia zapraszamy do krakowskiego klubu Coco (ul. Gazowa 21) na spotkanie Klubu QUEER.PL - "Czy Kraków potrzebuje Marszu Równości?". Gośćmi będą dr Zofia Łapniewska oraz Piotr Wójtowicz, organizatorzy krakowskiego Marszu Równości. Swoją obecność potwierdził także Pełnomocnik ds. Ochrony Praw Człowieka małopolskiej Policji, podinsp. Paweł Karnas. Spotkanie, które rozpocznie się o godz. 20.00, poprowadzi Magda Dropek.

Tagi: news
15:30, lukeblog
Link Dodaj komentarz »


Trzecia edycja święta kina LGBT (lesbian, gay, bisexual, transgender) zagości do 5 miast: Warszawy, Poznania, Łodzi, Katowic i Gdańska.

Podczas tegorocznego tygodnia festiwalowego zaprezentujemy filmy, które zdobyły uznanie na największych, międzynarodowych festiwalach. Powrócimy również do tytułów z poprzednich lat, produkcji które wpisały się w kanon najlepszych filmów LGBT, m.in. "Modlitwy za Bobby'ego" (Prayers for Bobby), "Dzikie noce" (Les nuits fauves).

Zaprezentujemy niepokazywane nigdy dotąd krótkie metraże Bavo Defurne. W repertuarze znajdą się również dwa polskie filmy: "Coming out po polsku" i "Trans - Akcja".

3. LGBT Film Festival to nie tylko filmy, ale również liczne wydarzenia towarzyszące. W ramach festiwalu odbędą się sztuki teatralne: dwa gościnne spektakle Teatru Nowego z Krakowa. "Lubiewo" wg słynnej powieści Michała Witkowskiego, w Teatrze Dramatycznym oraz próby czytane "Zranionej młodości", w reż. Tomasza Gawrona, obsada: Matylda Damięcka, Mateusz Damięcki, Bartosz Gelner (Sala Samobójców).

W trakcie trwania festiwalu odbędzie się plebiscyt na „Najlepszy Film”. Tytuł wyłoniony zostanie przez głosowanie publiczności poprzez stronę www.lgbtfestival.pl

Grać będziemy: Warszawa - Kinoteka, Poznań - Kino Malta, Gdańsk - Klub Żak, Łódź - Kino Cytryna, Katowice - Kinoteatr Rialto

Tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w pokazach kinowych zapraszamy na outfilm.pl

Szczegóły na lgbtfestival.pl

Tagi: news
15:14, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

II. Zielonogórski Dzień Milczenia, 15 kwietnia 2012 r. o godzinie 12:00 na zielonogórskim deptaku (pomnik Bachusa) po raz drugi zakleimy sobie usta i na pół godziny wspólnie zamilkniemy.

Tagi: news
02:29, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 10 kwietnia 2012
poniedziałek, 09 kwietnia 2012

Danny Blu jego nowego utwór "Set Me On Fire", na temat zastraszania i poniżania osób "inny" w szkole i w domu:

Tagi: muzyka news
20:32, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 08 kwietnia 2012
Queer Blog Italia

Ekumenizm.pl: Austriacki kardynał Christoph Schönborn unieważnił decyzję księdza, który anulował wybór do rady parafialnej 26-letniego parafianina żyjącego w zarejestrowanym związku ze swoim partnerem. Arcybiskup Wiednia i przewodniczący Konferencji Episkopatu Austrii wydał decyzję po rozmowie z wybranym członkiem rady parafialnej i jego partnerem.

Tagi: news religia
22:39, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
sobota, 07 kwietnia 2012

Wesoły i spokojny świąt życzę dużo miłości i szczęścia oraz mniej pogardy do LGBT od strony kościoła. 

 
Tagi: news
20:46, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Barbara Waters o Jenni Talackova kanadyjskiej transseksualnej kandydatce do Miss Universe Canada. video platformvideo managementvideo solutionsvideo player

PBS o Ugandzie i homofobii w tym kraju, prześladowania, krytyka zachodu, pochwała fundamentalistów religijny. 

Watch In Uganda, Gays Face Growing Social, Legal Hostility on PBS. See more from PBS NewsHour.

Tagi: news
20:42, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
piątek, 06 kwietnia 2012

Family Equality Council grupa LGBT rodzin w filmie poniżej Zach Wahls znany z Iowa który przed lokalnym paramentem żeby nie uchylali małżeństwa homoseksualne, sam ma dwie mamy.

Ricky Martin w przestawieniu Evita na Broadwayu

Tagi: news
21:02, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 05 kwietnia 2012

Aktorka Cybill Shepherd wspiera równość małżeństw:

Kampania "Przekaż 1% podatku dla Stowarzyszenia Lambda Warszawa":

Tomasz Lis na żywo - Homoseksualne lobby w Kościele?

Tagi: news
20:22, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
środa, 04 kwietnia 2012
czwartek, 29 marca 2012