Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
wtorek, 02 lipca 2013

W Arabii Saudyjskiej konferencje na temat kobiet są organizowane przez mężczyzn i dla mężczyzn. Spotkanie pt. “Kobieta w społeczeństwie” odbyło się rok temu, ale zdjęcie, na którym widać wyłącznie obradujących mężczyzn, obiegło świat kilka dni temu. Konferencja odbyła się na Uniwersytecie Qassim, a uczestnicy byli reprezentantami 15 różnych krajów. Warto też przypomnieć, że w Arabii Saudyjskiej kobiety nie mogą prowadzić samochodów ani wyjeżdżać zagranicę bez towarzystwa mężczyzny. Ponadto w listopadzie zeszłego roku okazało się, że kobiety mogą być elektronicznie namierzone, tak by ich podróże mogły być kontrolowane. Co więcej, dopiero w 2011 roku kobiety uzyskały prawo wyborcze - codziennik feministyczny.

Tagi: news
14:41, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Segregację rasową zniesiono w USA 50 lat temu, za mojego życia. W RPA konstytucyjny apartheid wyparował w 1994 roku, zaledwie 20 lat temu. I znów, trudno sobie wyobrazić kraj, w którym jakaś nagła ustawa przywraca segregację gdziekolwiek, gdzie już jej nie ma. Powinni to sobie wbić do łbów chłopcy Winnickiego i ci z NOP-u. 

Od niektórych zmian cywilizacyjnych i kulturowych nie ma odwrotu. Przyznanie praw ludziom, którzy kochają się całą mocą (wojowniczka o prawa gejów, pani Edie Windsor, powiedziała "Nasza miłość to magia"), choć są tej samej płci, jest nieodwracalne. Proces ten ogarnia właśnie cały świat.

Prawa gejów staną w Polsce na agendzie szybciej, niż się nam wydaje. Będą musiały. Wkrótce Donald Tusk, albo inny premier, stanie przed dylematem, czy nadal trzymać Polskę w ogonie niedorozwoju cywilizacyjnego i kulturowego, czy też może dać jej łyk podstawowej dawki wolności.

I czy dodać godności ludziom wszystkich orientacji, także tym hetero. Bo powiem szczerze: wiem, że legalizacja "same sex marriage" to problem bliski posłowi Biedroniowi, to jest jego i jego przyjaciół "być albo nie być" – ale ona jest potrzebna mnie.

Abym poczuł się człowiekiem ja, koleś hetero, który nie chce, by jakieś średniowieczne prawo lokowało mnie w kategorii rasy panów - onet.pl/Newsweek.

Carlos Santana, 65-letni muzyk, po prostu nabył za 6.000.000 dolarów nowoczesny dom w South Summerlin w dolinie Las Vegas. Ultra-nowoczesny dom jest wyposażony w najnowszą technologię i ma wysokie sufity. Miejsce nawet ma własny putting green.

Tagi: design
11:11, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Louis van Gaal, selekcjoner reprezentacji Holandii, na początku sierpnia weźmie udział w paradzie gejów. W świecie futbolu mówi się o tolerancji dla homoseksualistów, ale piłkarze wciąż unikają gejów. Tę barierę chce przełamać 51-letni Holender - onet.pl

Tagi: sport
02:26, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Pierwsze małżeństwo tej samej płci w stanie Delaware, jest senatorki stanowej Karen Peterson i jej partnerki Victoria Bandy,

To był dzień, nigdy nie wyobrażałam sobie. Nigdy, przenigdy. Wciąż nie mogę w to uwierzyć. Kto by pomyślał, 63 lat mam ożenię się powiedziała Peterson. Resztę pary ożenili następnego dnia, które chciały w poniedziałek 1 lipca. (towleroad)

poniedziałek, 01 lipca 2013

Piłkarz gej Robbie Rogers dla organizacji praw zwierząt PETA, zachęca chroń swoje psy i koty, przed fajerwerkami i wywiad z Robbie.

19:42, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
Fot: CP24

ONET.PL: Ulicami centrum Toronto przeszła 33. Pride Parade, największa w Kanadzie parada społeczności LGBT - osób homoseksualnych, biseksualnych i transseksualnych. Po raz pierwszy odbyła się z udziałem urzędującego premiera rządu prowincji Ontario.

Witana oklaskami Kathleen Wynne, obecna premier Ontario, najludniejszej prowincji Kanady, jest pierwszym szefem rządu otwarcie mówiącym o swojej homoseksualnej orientacji.

W paradzie wzięli też udział inni znaczący politycy – m.in. Andrea Horvath, szefowa partii nowych demokratów NDP w Ontario, drugiego co do wielkości ugrupowania w parlamencie w Ottawie, oraz Justin Trudeau, federalny szef liberałów - trzeciej co do wielkości partii w parlamencie - i jego poprzednik na tym stanowisku, były premier Ontario Bob Rae. Można było spotkać wiele innych znanych osób, jak Mark Tewksbury, olimpijski medalista w pływaniu, Adam van Koeverden, olimpijski medalista w kajakarstwie czy Joe Eppele z Toronto Argonauts, torontońskiej drużyny futbolu amerykańskiego.

Fot: CP24

Parada jest wspierana finansowo przez władze miasta Toronto, z funduszy prowincji i federalnych, wielkie banki i firmy. Jest to organizacyjnie duże wyzwanie, któremu w tym roku przyglądano się szczególnie uważnie, ponieważ w 2014 r. Toronto będzie gościć światową paradę World Pride. Szacuje się, że może ona przynieść miastu nawet 500 mln dolarów dzięki kilku milionom gości.

Kanada jest jednym z pierwszych krajów, które umożliwiły zawieranie małżeństw homoseksualnych – w tym roku mija dziesięć lat od zezwolenia na zawieranie takich małżeństw w prowincji Ontario; od 2005 r. możliwość ta weszła do prawa federalnego. Uczestnicy Pride jednak przypominają, że w wielu krajach walka o prawa człowieka, w tym o prawa społeczności LGBT, jest wciąż na bardzo początkowym etapie.

Fot: CP24

Jedną z części obchodów Pride jest również niedzielne nabożeństwo, organizowane przez Metropolitan Community Church, kościół mieszczący się przy Church Street, w torontońskiej dzielnicy gejowskiej. W niedzielę wzięli w nim udział m.in. premier Wynne i federalny szef NDP Tom Mulcair.

Po paradzie przychodzi czas na dziesiątki koncertów i odbywający się na Church Street piknik, który jest też okazją do prowadzenia rekrutacji pracowników. W tym roku można było porozmawiać m.in. z pracownikami CSIS, kanadyjskiej agencji wywiadu.

 Andrew Burton/Getty Images - Inne zdjęcia na CBS New York

W niedziele Nowy Jork odbyła parada równości, przed nią w sobotę odbyło przemówienia jak pisałem była Lady Gaga. Na samej paradę Nowojorską milion uczestników wśród honorowe miejsce miała 84-letnia lesbijka Edith Windsor, do dzięki jej doprowadzono do upadku DOMA.

Też jak zawsze nadzieja nasza Christine Quinn, która jest kandydatką na burmistrza Nowego Jorku. Wielkim marszałkiem był muzyk i aktywista Harry Belafonte. Trzeci wielki marszałek jest Earl Fowlkes, szef Centrum równości LGBT Afroamerykanów. Equity.

Też szli w paradzie Burmistrz Michael Bloomberg, gubernator Andrew Cuomo i innych przywódcy politycznych maszerowali razem. Też inny kandydat na burmistrza Anthony Weiner również zabiegał wsparcie społeczności LGBT. (CBS NY)

HRC szef Chad Griffin, American Foundation for Equal Rights szef Adam Umhoefer, Dustin Lance Black, Cleve Jones, twarze pary tej samej płci którzy walczyły o uchylenie Prop8 Jeff, Paul, Kris i Sandy uczestniczyli niedzielnej co rocznej paradzie równości (Gay Pride) w San Francisco.Do już 43 parada w tym mieście specjalna tym roku po uchyleniu zakaz równości małżeństw w Kalifornii (HRC/CBS SF)

zaręczyny lesbijek podczas parady 

Parada w Minnesocie Minneapolis-St. Paul,  stan który ostatnio o uchwalił równość małżeństw, w 2012 roku listopadzie udało się nie dopuszczać do zakazu małżeństw homoseksualny w konstytucji. Maja co cieszyć się społeczność LGBT w tym stanie. Zdjęcia na CBS Minnesota

Stan Waszyngton  parady Seattle i w St. Louis,  Gigantyczna flaga walki o równość małżeństw, powiewała na szczycie Space Needle w Seattle.

Fot: Chicago Tribune

Też odbyła w Chicagoparada, szli wiele osób żądając równości małżeństw w stanie Illinois, gracz NHL Wade Davis był marszałkiem parady. Uczestniczyli w paradzie Gubernator stanu Nonilion Pat Quinn, burmistrz Chicago Rahm Emanuel, Tom Tunney gej radny i senator Dick Durbin.

 Ohio Cincinnati Gay Pride:

Nowy Meksyk Gay Pride: