Masz pytanie do mnie czy chcesz mnie poznać napisz na lukeblog@Gazeta.pl ***
RSS
środa, 13 marca 2013

Minnesota komisja senacka przegłosowała ustawę równości małżeństw. Senat Komitetu Sądownictwa zatwierdziła 5 do 3 głosowali wszyscy Demokraci na tak, a wszyscy republikanie na nie. (LGBT Nation)  

Kolorado Izba Reprezentantów oficjalnie przyjęli ustawę związki partnerskie przy wsparciu wszystkich demokratów i dwóch republikanów. 39 do 26, gubernator John Hickenlooper który obiecał ją podpisze ustawę. (Gay Star News)

Czy można sobie wyobrazić, jest w drodze do pracy, a znaleźć syna? Daniel Stewart i Peter Mercurio, gdy w sierpniu 2000, Stewart był wstrząśnięty kiedy znalazł dziecko w metrze nowojorskim. Natychmiast zadzwonił do Mercurio, później dziecko w ręce władz trawiło. Kilka miesięcy później, gdy para pojawiła się w sądzie rodzinnym zeznawać o znalezienie dziecka, sędzia zaskoczył oboje ich, pytając, czy byliby zainteresowani adopcją dziecka. Zaskoczyli siebie mówiąc, tak. Teraz, kilkanaście lat później, tatusiowe pojawili się w "Anderson Live" opowiadają o swoi doświadczenia i jak dają radę wychowywaniu syna.

video platformvideo managementvideo solutionsvideo player
wtorek, 12 marca 2013

Na miłą noc z Rodiney Santiago, przystojny 31 latek owłosiony model z Brazylii, pojawił się na Revista Junior, magazynie brazylijskim.

Santiago prezentuje swoją dobrze zbudowaną sylwetkę dla fotografia Leona Castro. Jeśli uważasz, że wszystko, co widzisz, to po prostu magia Photoshopu ... to nie jest prawda tak wygląda.

Sandiego jest naprawdę biseksualny, występował w programie The A-List New York, jest związku z Reichen Lehmkuhl, znany z programu The Amazing Race był związku z piosenkarzem Lance Bass.

Tagi: sexy
22:45, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Warszawa, 12 marca 2013

Pan Bartosz Arłukowicz

Minister Zdrowia

Szanowny Panie Ministrze,

zwracam się do Pana w kwestii dotyczącej działalności ośrodków terapeutycznych zajmujących się leczeniem osób homoseksualnych.

W świetle obowiązującego w Polsce prawa przyjmować i leczyć pacjentów może lekarz, a wykonywanie tego zawodu wraz z określeniem wymagań stawianych lekarzom zapisane jest w ustawie z dnia 5 grudnia 1996 r. o zawodzie lekarza (Dz. U. z 1997r Nr 28 poz 152). Z kolei wykonywanie zawodu psychologa reguluje ustawa z dnia 8 czerwca 2001 r. o zawodzie psychologa i samorządzie zawodowym psychologów (Dz. U. 2001, nr 73, poz. 763).

W Polsce działają ośrodki, których głównym celem jest leczenie osób homoseksualnych. Jedną z takich placówek jest Fundacja "Światło-Życie" ODWAGA w Lublinie, która założona została w 1989 roku przez ks. Franciszka Blachnickiego. W jej statucie znajduje się informacja o tym, że świadczy się tam pomoc w przezwyciężeniu homoseksualności poprzez wykorzystywanie metod psychologii i psychoterapii. Drugą placówką jest Stowarzyszenie Pomoc 2012, której głównym celem jest leczenie homoseksualności.

W 1973 roku Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne wykreśliło homoseksualność z listy zaburzeń psychicznych DSM, natomiast 17 maja 1990 roku homoseksualność została wykreślona z Międzynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób i Problemów

Zdrowotnych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Światowi eksperci zajmujący się kwestią homoseksualności potwierdzają jednogłośnie, że nie jest to zaburzenie, ani choroba. Natomiast Polskie Towarzystwo Seksuologiczne zaznacza, że uznanie homoseksualności za zaburzenie psychiczne jest krzywdzące i nie ma podstaw w faktach naukowych.

Organizacje zajmujące się działalnością terapeutyczną osób homoseksualnych uzasadniają swoją działalność argumentami religijnymi i wskazują na domniemaną szkodliwość społeczną homoseksualności. Jednakże psychoanalitycy podkreślają szkodliwość takich homofobicznych postaw na społeczne funkcjonowanie mniejszości LGBT. Teorie na temat homoseksualności jako choroby sprzyjają szerzeniu uprzedzeń i grożą odrzuceniem osób LGBT przez społeczeństwo. O nadużyciach i nieprawidłowościach związanych z funkcjonowaniem w Polsce ośrodków terapeutycznych zajmujących się leczeniem osób homoseksualnych informowały w ostatnim czasie Telewizja Polska i Superstacja. Funkcjonowanie tych ośrodków, w których osoby nie posiadające podstawowej wiedzy medycznej mogą przyjmować i leczyć zdrowych pacjentów stoi w sprzeczności z polskim prawem.

W związku z powyższym zwracam się do Pana Ministra o udzielenie wyjaśnień i odpowiedzi na następujące pytania:

Na jakiej podstawie swoją działalność prowadzą ośrodki leczenia homoseksualności, choroby, która nie istnieje?

Kto sprawuje nadzór nad prowadzonymi ośrodkami?

Jakie uprawnienia posiadają lekarze i terapeuci, którzy pracują w tych ośrodkach z pacjentami? 

Robert Biedroń

Tagi: news
15:19, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Zgodnie z treścią umieszczoną na stronie internetowej Aliansu www.aliansewangeliczny.pl, organizacja jest przekonana, że dyskusje wokół związków partnerskich, in vitro itp. to walka o dominujący światopogląd, a nie tylko o prawne rozwiązania.  

Alians Ewangeliczny określił też swoje stanowisko wobec kontrowersyjnych dziś tematów: Małżeństwo, złożone jedynie z kobiety i mężczyzny, jest najlepszym środowiskiem do wychowania dziecka. Rada wyraziła niezgodę na proces zmiany znaczenia terminu "małżeństwo", który jest dostosowywany do współczesnych ideologii sprzecznych z Konstytucją. Sprzeciwia się także postawieniu znaku równości między małżeństwem a związkiem partnerskim.  

Kończąc swój apel Alians Ewangeliczny zwrócił uwagę na problem braku poszanowania odmiennych poglądów z obydwóch stron uczestniczących w debacie publicznej:  

"Ubolewamy również nad tym, że w dzisiejszej dyskusji zdarzają się wypowiedzi osób odwołujących się do wartości chrześcijańskich, a jednocześnie poniżające i okazujące wyraźną wrogość i pogardę osobom myślącym odmiennie. Z drugiej strony zauważamy, że środowiska, które mówią dużo o tolerancji, nie okazują jej osobom o odmiennym światopoglądzie, jednocześnie domagając się pełnej akceptacji dla swoich poglądów. 

Dlatego wzywamy wszystkich do wymiany poglądów w sposób szanujący godność drugiego człowieka i wyznawane przez niego wartości." - chrześcijanin24.pl.

Prowincji Quebec w Kanadzie, rozpoczęła pięcioletnią kampanie do walki z homofobią. Rząd Quebec rozpoczęła nietypową kampanię reklamową mającą na celu myślenie zmienić mieszkańców że zobaczą parę gejów, byli obojętni tak jak widzą hetero parę jak się całuje np na dworcu. Kampania będzie w TV, radiu i internecie pokazuje zwykłe, codzienne sceny życia.

Tagi: kampania
11:15, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Piosenkarz Christopher Maloney, który zajął trzecie miejsce w wersji brytyjskiej X Factor w zeszłym roku. Maloney, 35 lat. On czuje, że teraz jest właściwy czas wyznać że jest gejem, bo show jest za nim. (Gay Star News)

poniedziałek, 11 marca 2013
z parą lesbijek/Fot. MTV
z parą gejów/Fot. MTV

Młodzi i święcie przekonani o dozgonnej miłości do swojej drugiej połówki, mówią sakramentalne "Tak" przed kamerami MTV. Na antenie stacji rusza emisja nowej serii "Państwo bardzo młodzi".

Oscar i Jordan to para gejów nastolatków, która postanawia wziąć ślub. Jednak w Teksasie, gdzie mieszkają, śluby osób tej samej płci są zakazane. Pomimo tego, mężczyźni są zdeterminowani, żeby wstąpić w związek małżeński. Niestety nie wiedzą, jak poinformować o tym swoich rodziców.

Państwo bardzo młodzi

Emisje premierowych odcinków: niedziela, godz. 18:10

Powtórki: poniedziałek, godz. 20:10

czwartek, godz. 21:00

piątek, godz. 15:00

sobota, godz. 19:00

Państwo Bardzo Młodzi [ZWIASTUN] Get More: MTV Polska
Tagi: media
22:16, lukeblog
Link Komentarze (1) »

Słynny gej przewodnik turystyczny Spartacus opublikował, jak co roku, lista krajów, najlepszy do życia dla LGBT i najgorsze.

30 najlepszy krajów:

1. Szwecja

2. Belgia

3. Francja

4. Holandia

5. Wielka Brytania

6. Kanada

7. Dania

8. Islandia

9. Norwegia

10. Hiszpania

11. Urugwaj

12. Niemcy

13. St. Martin

14. Argentyna

15. Austria

16. Finlandia

17. Luksemburg

18. Nowa Zelandia

19. Portugalia

20. Szwajcaria

21. Australia

22. Czechy

23. Estonia

24. Polinezja Francuska

25. Grenlandia

26. Irlandia

27. Słowenia

28. RPA

29. Andora

30. Brazylia.

Nie którym nie zgadzam się, ostatnio np Portugalia, ma kryzys nie jest łatwo tam żyć, wiele osób ucieka mam znajomy tam. RPA też nie jest tak super, np gwałty na lesbijach.

Polska zajęła miejsce 98, na ostatnim miejsca są takie kraje jak Iran, Emiraty Arabskie, Rosja, Watykan.

Cała lista na spartacusworld.com</a

Tagi: travel
11:29, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Młoda para gejów David i TreDarrius, wystąpią w programie kanadyjskiego kanału Slice o nastoletnich ślubach (My Teenage Wedding) David i Tre'Darrius, mają po 19 lat, większość są przeciw nim miedzy innymi matka Dawida, wujek Theo od Tre, powiedział że są za młodzi na małżeństwo. Pochodzą z Memphis, ale ożenili się w Waszyngtonie.

Wideo zdjęcia ich ślubu:

Oryginalna wersja Elton John – ‘Your Song’

Tagi: muzyka
11:28, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 10 marca 2013

Christine Quinn, oficjalnie zaczęła kampanie na burmistrza Nowego Jorku, wygrałaby była by pierwsza lesbijką rządzonym największym miastem na świecie.

Obecnie rządzą osoby homoseksualne w miastach miedzy innymi Paryżem Bertrand Delanoë, Berlinem Klaus Wowereit, Zurych Szwajcarskim miastem lesbijka Corine Mauch, a Luksemburgiem  Xavier Bettel.

Tagi: lesbijki news
14:57, lukeblog
Link Komentarze (1) »

Dokument historia życia Anny German (1936-1982), wybitnej polskiej piosenkarki lat 60-tych i 70-tych. Film ten ukazuje nie tylko wielkość talentu wielkiej Artystki oraz drogę światowej kariery, ale także wartości chrześcijańskie, jakimi kierowała się ta niezapomniana gwiazda polskiej estrady.

Dokument wyprodukowany przez Telewizje Hope Channel Polska, kanał adwentystów. Anna German była adwentystką.

Tagi: dokument
14:12, lukeblog
Link Dodaj komentarz »
sobota, 09 marca 2013

Replika Już jutro kolejna, wielka warszawska Manifa. Wybieracie się? Bo my tak. Chcemy, by głos kobiet był lepiej słyszalny. Wg danych Press Service mężczyźni stanowią aż 75% osób wypowiadających się w telewizyjnych programach informacyjnych. Spośród 25% przypadających na kobiety, aż 80% to... nie ekspertki, nie polityczyki, nie publicystki, czy naukowczynie, ale... kobiety anonimowe - przypadkowo poproszone o wypowiedź przy okazji jakiegoś wydarzenia. To musi się zmienić. Lepsza sytuacja kobiet oznacza również, niemal automatycznie, lepszą sytuację osób LGBT - wystarczy spojrzeć na czempionów w tej dziedzinie, czyli kraje skandynawskie oraz maruderów, czyli np. Arabię Saudyjską, w której kobiety nie mają prawa głosu, a za homoseksualizm grozi kara śmierci. Gorąco zapraszamy na jutrzejszą warszawską Manifę: start w samo południe spod Pałacu Kultury i Nauki, pod hasłem "O Polkę niepodległą".

Tagi: news
20:54, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Znamy Lecha Wałęsę i niewiele się po nim spodziewamy, ale czegoś takiego się nie spodziewałam - powiedziała na antenie radiowej Jedynki wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka odnosząc się do wypowiedzi Wałęsy o gejach w Sejmie.

W ocenie Nowickiej słowa te były wyjątkowo żenujące i smutne. - Pokazały jak Lech Wałęsa pojmuje demokrację. To było szokujące - podkreśliła Nowicka. Wprost.

Tagi: news
18:55, lukeblog
Link Dodaj komentarz »

Nawet już w Chnach zaczyna debatować o równości małżeństw. Wpływowa seksuolog i obrończyni praw kobiet Li Yinhe po raz kolejny zaproponowała posłom chińskiego parlamentu legalizację małżeństw homoseksualnych. Tymczasem, jak oceniają eksperci, presja społeczna sprawia, że 90 proc. chińskich gejów żeni się z kobietami.

Propozycja ustawy regulującej małżeństwa osób tej samej płci autorstwa Li została przedstawiona w jej imieniu przez jednego z posłów uczestniczących w trwających od wtorku obradach Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych (OZPL) w Pekinie - poinformowała działaczka na swoim mikroblogu. Jak zaznaczyła, projekt trafił do parlamentu "wyłącznie jako rekomendacja", co oznacza, że szanse na jego przyjęcie są znikome - Gazeta Wyborcza.